Hlavní Bolest

Seznam nejlepších bezlaktózových směsí pro novorozence. Vlastnosti přijetí s nedostatkem laktázy

Mnoho rodičů dnes čelí potřebě převést dítě do konkrétního výživového plánu. U kojenců, u nichž je sníženo nebo chybí množství enzymu laktázy, které je odpovědné za rozklad disacharidů, se vytvářejí potravinové přípravky bez laktózy. Směsi bez laktózy se také používají k uměle krmení kojenců, kteří neabsorbují galaktosový monosacharid..

Typické směsi bez laktózy a možnosti označování

Pro kojence s nesnášenlivostí laktózy se vyrábějí speciální potravinové směsi, které neobsahují mléčný cukr. Na obalu takového produktu je uvedeno „LF“ (latinkou) nebo „BL“ (azbuka). Taková značka označuje úplnou nepřítomnost laktózy v disacharidu nebo její přítomnost v množství menším než 0,1 g na jeden litr hotového produktu..

V potravinových směsích na bázi kaseinogenu neexistuje laktóza..

U kojenců s přecitlivělostí na mléčné bílkoviny jsou uvedeny vzorce výživy pro albumin a syrovátkovou bílkovinu. V těchto suchých formulacích je obsah proteinových složek nejčastěji 50 až 50 (nebo 60 až 40) a přijatelná mírná přítomnost laktózy.

Pro kojence s diagnostikovanou galaktosémií a nedostatkem enzymu laktázy se vyrábějí produkty s proteinovými komplexy na bázi hydrolyzovaných syrovátkových proteinů, sójových izolátů..

Alternativou k proteinovým formulacím jsou průmyslové náhražky mateřského mléka na bázi syntetických aminokyselin. Toto jídlo se doporučuje dětem se složitými případy alergií na potraviny..

V jakých případech se doporučuje použít

U dětí, jejichž tělo nedokáže plně absorbovat laktózu nebo galaktosu, se doporučuje používat potravinářské směsi neobsahující laktózu. Takové jmenování je vhodné v případě diagnózy následujících chorob:

 1. Nedostatek laktázy v nepřítomnosti nebo snížené aktivitě enzymu laktázy. Rozlišují se dvě formy onemocnění: primární a sekundární. Při nedostatku primárního laktázy enzym zcela chybí, zatímco sekundárně je přítomen, ale jeho aktivita je snížena.
 2. Galaktosémie. V důsledku tohoto onemocnění je narušen metabolický mechanismus přeměny galaktózy na glukózu..

Pokud má dítě sytě zelenou stolici, neměli byste panikařit a nezávisle přenést na dietu neobsahující laktózu. Pouze lékař může určit nemoc a předepsat směs bez laktózy jako hlavní výživu dítěte. Diagnóza nesnášenlivosti laktózy na základě výsledků řady laboratorních testů.

Stojí za zvážení skutečnost, že nedostatek laktázy není vždy známkou nemoci. U kojenců do 3. měsíce je nízká aktivita laktázy normální. A příznaky nedostatku laktázy jsou podobné klinickému obrazu alergií na bílkoviny kravského mléka. Lékař s přihlédnutím ke všem faktorům stanoví diagnózu a doporučuje plán výživy, který vylučuje laktózu nebo produkty, které vyvolávají alergickou reakci..

Co jsou a jak se liší

Seznam některých směsí neobsahujících laktózu.

NAS (bez laktózy). Používá se pro umělé krmení kojenců od prvního dne od narození do roku. Baleno ve vzduchotěsné plechovce s hmotností 400 g. Složení zahrnuje maltodextrin a kasein v kombinaci se syrovátkovou bílkovinou v poměru 40 až 60. Doporučuje se při nedostatku laktázy a při poruchách enzymatického trávení v tenkém střevě..

BELLACT. Používá se ke krmení dětí od prvního dne od narození do roku. Baleno ve vzduchotěsné plechovce s hmotností 400 g. Složení produktu je podobné jako v předchozím. Doporučeno pro nedostatek laktázy, zvýšenou tvorbu plynů, doprovázené kolickými, přetrvávajícími uvolněnými stolicemi.

NUTRILAC NON-laktóza PLUS. Používá se ke krmení dětí od prvního dne od narození do roku. Baleno ve vzduchotěsné plechovce o obsahu 350 g. Složení obsahuje maltodextrin a kasein v kombinaci se syrovátkovou bílkovinou v poměru 50 až 50. Doporučuje se dětem, které neabsorbují rostlinné bílkoviny (lepek) a mléčný cukr (laktózu). Stejně tak děti s galaktosémií a průjmem různé povahy.

NUTRILON PREMIUM bez laktózy. Používá se pro umělé krmení kojenců od prvního dne od narození do roku. Složení zahrnuje kasein a glukózový sirup. Doporučeno pro děti s nestravitelností laktózy..

SIMILAK LOW-Lactose. Suchá kompozice pro přípravu živného roztoku pro umělé krmení. Receptura je navržena tak, aby hotový produkt byl co nejblíže přirozenému mateřskému mléku. Zahrnuje nukleotidy a živé bakterie (probiotika), které zvyšují imunitu a zlepšují trávicí mechanismus. Palmový olej zdarma.

SELIA bez laktózy. Používá se pro umělé krmení od prvního dne od narození do roku. Baleno v uzavřené plechovce o hmotnosti 400 g. Složení zahrnuje maltodextrin a kasein v kombinaci se syrovátkovou bílkovinou v poměru 40 až 60. Doporučuje se dětem s nedostatečným množstvím enzymu laktázy, akutní formě gastroenteritidy, pravidelnému průjmu.

GRANDMOTHER LUKOSHKO bez laktózy. Používá se pro umělé krmení od prvního dne od narození do roku. Složky zahrnují maltodextrin, kasein a kapalnou glukózu (sirup). Doporučeno pro děti, které nesnášejí laktózu..

Co si vybrat pro potravinové alergie

Potravinové alergie Doporučené pro potravinářské alergie.

Aminokyseliny NUTRILON. Suchá směs pro přípravu pitného roztoku, ve kterém je protein zcela nahrazen aminokyselinami. Baleno v plechovce o hmotnosti 400 g. Jako hlavní zdroj uhlohydrátů byla použita glukóza (sirup). Doporučuje se pro umělé nebo smíšené krmení dětí s nestravitelností laktózy, alergickými reakcemi na bílkoviny obsažené v kravském mléce.

ALFARE AMINO. Suchá kompozice pro přípravu pitného roztoku pro kojení dítěte. Protein je zcela nahrazen aminokyselinami. Jako hlavní zdroj uhlohydrátů byl použit kukuřičný sirup a bramborový škrob. Doporučeno pro děti, které nestráví laktózu, mléčné bílkoviny, sójové bílkoviny. Je indikován na alergické reakce na potraviny, dysfunkce mechanismu asimilace živin v tenkém střevě.

NUTRILAC PEPTIDI STST. Mix pro kojení dítěte. Obsahuje syrovátkovou hydrolyzovanou bílkovinu, u které je riziko alergické reakce 100 000krát nižší než u bílkovin plného mléka. Baleno v plechovce o obsahu 350 g. Na základě maltodextrinu a glukózy (sirup). Doporučeno pro děti s galaktosémií, laktózovou intolerancí, lepkem, zhoršenou absorpcí živin v tenkém střevu, pravidelně opakovanou volnou stolicí.

NUTRILAC SOY. Mix pro kojení dítěte. Hlavní látkou je sójový protein (izolát). Na základě aminokyselin a glukózového sirupu. Doporučeno pro děti s galaktosémií, nestrávitelnou laktózou, lepkem, potravinovými alergiemi.


Přihlaste se k odběru Baby Feeding na YouTube!

Co si vybrat s galaktosémií

Při výběru dávejte pozor na speciální suché přípravky, které obsahují sójový izolát. Jedná se o rostlinný protein získaný ze sóji, při jehož zpracování je zcela zbaven uhlohydrátů a tuků. Směsi se sójovým izolátem neobsahují galaktózu ani laktózu rostlinné ani živočišné povahy.

V případě galaktosémie je vhodné použít speciálně vyvinuté terapeutické směsi na bázi produktů hydrolýzy kaseinu a syntetických aminokyselin, jejichž hlavní živinou je kasein. Směsi obsahující 50% nebo více syrovátkové bílkoviny se nedoporučují pro použití v dětské výživě pacientů s galaktosémií.

Orientační seznam směsí doporučených pro galaktosémii:

 • NUTRILAC SOY;
 • NUTRILON SOY;
 • HUMAN SL;
 • FRISOSA.

Pediatr vám pomůže při navigaci při výběru optimální léčebné směsi, s přihlédnutím ke všem okolnostem a zdravotním vlastnostem dítěte. Je třeba si uvědomit, že jakékoli změny v plánu krmení jsou prováděny postupně. Tělo dítěte musí být schopno se přizpůsobit.

Doporučuje se začít zavádět novou živnou směs v dávce přibližně 1/10 denní normy. Postupně zvyšujte množství směsi tak, že po dobu 5-7 dnů zcela odstavte z přirozeného mateřského mléka. Toto schéma vám umožní jemně přizpůsobit dítě s galaktosémií změnám ve stravě. Podobně při přechodu na nové směsi dětí s nesnášenlivostí laktózy.

Šance na vedlejší účinky

Rodiče kojenců, kterým se doporučují speciální a terapeutické směsi pro krmení, by měli vědět, že spolu s pozitivním účinkem se příležitostně mohou objevit nežádoucí účinky. Ve vzácných případech existují:

 • alergické (přecitlivělé imunitní) reakce na produkty obsahující sójový protein;
 • dlouhodobé používání speciálních potravinových kompozic může vést k funkčním poruchám zažívacího traktu ve formě nadýmání, koliky, průjmu, symptomů dysbakteriózy;
 • ostrý přechod z přírodního mateřského mléka na výživné roztoky ze suchých směsí může vést k zácpě.

Směsi bez laktózy pro děti - seznam a analýza složení

Směsi bez laktózy vyrábí téměř každý hlavní výrobce dětské výživy. Pokud je produkt bez laktózy, je obsah mléčného cukru v něm téměř nulový. Proč jsou potřeba a co jsou zač?

V jakých případech se používají

Směsi bez laktózy nebo s nízkým obsahem mléčného cukru jsou předepsány pro děti krmené přípravkem, které mají příznaky nedostatku laktázy. Protože enzymatická aktivita často klesá jen částečně, není nutné na ně úplně přecházet. Přizpůsobenou směs a laktózu můžete smíchat pro jednu porci, jejíž množství je individuálně vybráno.

Indikace k použití je sekundární forma intolerance laktózy způsobená střevními chorobami. Například, když má dítě střevní infekci, může být dítě po jmenování pediatrem zcela převedeno na směs neobsahující laktózu. Jakmile je dítě uzdraveno, měla by se obvyklá mléčná směs postupně vrátit do své stravy..

Předčasně narozené děti, které mají často přechodný nedostatek laktázy, jsou krmeny potravou určenou speciálně pro děti narozené předčasně. Má méně laktózy než obvykle.

Směsi bez laktózy se také používají jako základ pro přípravu obilovin a bramborové kaše při zavádění doplňkových potravin dětem s nedostatkem laktázy..

Je nutné zcela vyloučit laktózu pouze s vrozenou formou onemocnění, což je velmi vzácné. U většiny dětí je deficit laktázy představován přechodnou formou, ve které je enzymatická aktivita snížena pouze dočasně.

Laktóza je velmi důležitá pro vývoj střevní mikroflóry a pro nervový systém dítěte. Kromě toho v mateřském mléce existuje mnoho dalších složek, které jsou velmi cenné pro drobky..

Nejlepší způsob, jak kojení dětí používat laktázu.

Dr. Komarovsky v jedné ze svých odpovědí na téma nedostatku laktázy vyjádřil názor, že tato diagnóza je často prováděna neoprávněně, aby se zvýšil prodej směsí s nízkým obsahem laktózy. Doporučení lékařů pro mladé matky, aby přestaly kojit a dávaly je dětem, jsou příliš častá. Jakmile si matka stěžuje, že dítě má zpěněnou zelenkavou stolici, pediatr okamžitě začne mít podezření na nesnášenlivost laktózy a předepisuje směs bez tohoto uhlohydrátu. Ve skutečnosti se s větší pravděpodobností setkávají s funkční formou selhání..

Funkce

Směsi bez laktózy jsou léčebnou kojeneckou výživou, proto by je měl předepisovat lékař. Nestojí to za to, abyste se sami rozhodli, zda jim dáte drobky. Laktóza je nesmírně důležitá pro tělo dítěte a neodůvodněné krmení drobků produktem neobsahujícím laktózu může poškodit zdraví dítěte..

Funkce:

 • Nejčastěji jsou předepisovány pouze na chvíli a po každém cyklu krmení dítěte přípravkem neobsahujícím laktózu musíte zkontrolovat, zda se absorpce laktózy v těle dítěte nezlepšila..
 • Mohou být vyrobeny z mléka nebo sojových bílkovin. A pokud v sójových směsích není laktóza, lze v produkovaném mléce zjistit stopy tohoto disacharidu.
 • Mnoho pediatrů doporučuje sójové směsi jako dietu neobsahující laktózu, děti však mohou být na takovou výživu alergické..
 • Chuť je poměrně nízká, takže je mnoho dětí odmítá.
 • Při dlouhodobém krmení se mohou objevit zažívací problémy - změna barvy stolice, průjem, nadýmání, kolika, zhoršená mikroflóra.
 • S ostrým úvodem může dítě začít se zácpou.

Přenos dítěte do směsi bez laktózy by měl být postupný. První den přidejte 30 ml nového produktu do obvyklé směsi v jednom krmení. Druhý den se směs neobsahující laktózu přidá do dvou dávek po 60 ml. Následující den je produkt neobsahující laktózu nahrazen dvěma krmivy. Dále může být dítě krmeno pouze k ní.

Na rozdíl od přizpůsobených

Upravená směs je vytvořena tak, aby co nejvíce připomínala složení lidského mléka. Hlavní přísadou pro ni je mléko krav nebo koz. Na rozdíl od takto upravené směsi je ve stravě s nízkým obsahem nebo laktózou velmi málo nebo žádné mléko. Nejčastěji je mléko v těchto směsích nahrazeno sójou.

Hlavním rozdílem je nedostatek sacharidů zvaných laktóza. Tento uhlohydrát se nachází v lidském mléce a je nutně přítomen v upravených formulacích. Pokud se podíváte na složení mikroelementů a vitamínů, je patrné, že nejsou nižší než mléčné směsi.

Seznam

Následující výrobci mají směsi bez laktózy bez mléka:

 • Nan;
 • Mamex;
 • Celia lactofree;
 • Nutrilon;
 • Enfamil Lactofree;
 • Nutrilac;
 • Bellact;
 • Babiččina koš.

Sacharidy ve směsích bez laktózy jsou obvykle představovány maltodextrinem. Tuková složka je směsí rostlinných olejů, včetně palmového oleje.

Přezkum a analýza složení

Ve většině mléčných směsí neobsahujících mléko je podíl syrovátkových bílkovin na kaseinu 60: 40. Pouze ve směsi Enfamil je tento poměr 20: 80 a Nutrilon je zcela kasein. V Nan a Selii jsou probiotika (bifidobakterie). Prebiotika se do této stravy nepřidávají. Ve všech směsích, s výjimkou Enfamilu, existují nukleotidy. Nejvyšší osmolalita je určena směsí Celia.

Směsi, které neobsahují laktózu, zahrnují produkty na bázi sóji..

Také laktóza není přítomna v takových hypoalergenních směsích, jako jsou:

 • Alfare;
 • Aminokyseliny Nutrilon;
 • Nutrilac peptidy STC.

Mezi sójovou kojeneckou výživou pro nedostatek laktázy se často předepisuje sójová směs Nutrilon. Jeho základem je sójový izolát, proto neobsahuje vůbec živočišné bílkoviny, což z něj činí vynikající produkt pro alergie (zejména pokud alergická střevní léze vede k sekundární intoleranci laktózy).

V Nana neobsahující glukózu neexistuje glukóza, proto se doporučuje pro novorozence s nesnášenlivostí na normální cukr. Sacharidy v tomto produktu jsou kukuřičný sirup. Do této směsi byly také přidány látky stimulující obnovu střevní sliznice..

Nelze říci, že některé směsi neobsahující laktózu jsou lepší než jiné. Každá z nich má své výhody a zvláštní vlastnosti, díky nimž lze jídlo vybrat individuálně s ohledem na zdravotní stav dítěte.

Kdy očekávat normalizaci stolice?

Se zavedením směsí bez laktózy do dětské výživy začíná stolice normalizace třetí nebo pátý den. Obvykle je stolice plně normalizována do 5 až 7 dnů po zahájení krmení bez laktózy. Stav dítěte se zlepšuje a začíná přibývat na váze.

Léčba nedostatku laktózy u kojenců viz program Dr. Komarovského.

Vyberte si směs bez laktózy: což je lepší?

Někdy během nebo po krmení se dítě cítí nepříjemně nebo se zcela opouští prsu. Jedním z důvodů této reakce je nedostatek laktózového enzymu produkovaného v těle novorozence. V takových případech dětští lékaři doporučují dětem používat směsi neobsahující laktózu..

Během konzultace lékař vysvětlí rodičům, co to je a proč je tento produkt vynikajícím řešením problému dítěte, které neabsorbuje laktózu nebo galaktózu..

Jaké směsi jsou klasifikovány jako bez laktózy a jejich složení?

Mléčná směs neobsahující laktózu naznačuje 100% nepřítomnost laktózy nebo malé množství (0,1 g / l). Na rozdíl od konvenčních směsí se produkt skládá z kozího mléka nebo sojového proteinu. Tyto složky jsou nezbytné pro zdravý vývoj dítěte, protože obsahují všechny nezbytné minerály a minerály pro novorozence.

Na obalech produktů bez laktózy jsou označeny ruská písmena „BL“ nebo anglická „LF“. Toto označení definuje hlavní charakteristiku směsi..

Odrůdy směsí a jejich vlastnosti

Výrobky neobsahující laktózu jsou bohaté na minerály, jako je fosfor, jód, draslík, hořčík, sodík, vápník. Všichni jsou potřebováni rostoucím tělem..

Variace proteinové složky se liší. Pro děti, které nemají potravinovou alergii na bílkoviny, sestává z syrovátkové bílkoviny a albuminu v poměru 40/60, respektive ve stejném množství. Ve směsi je povoleno malé procento laktózy. Druhým typem produktové báze je kaseinát vápenatý, který vylučuje jakoukoli stopu syrovátkového proteinu..

Pokud má dítě nedostatek laktózy, stojí za to vybrat si produkty s dalšími bílkovinnými složkami: kaseinový protein, syrovátkovou syrovátku, sójový izolát nebo syntetické aminokyseliny.

Na základě toho vyvinuli společnosti specializující se na kojeneckou výživu celý seznam různých směsí. Dnes nejoblíbenější jsou následující:

 1. NAS neobsahující laktózu je směsí, která má podobné složení jako mateřské mléko. Je povoleno jí nakrmit dítě od narození do jednoho roku. Možné důsledky používání směsi jsou změna barvy a vůně sekrecí.
 2. Bellact je potravinový doplněk obohacený o vitamíny a esenciální mikroelementy. Je dobře absorbován. Výrobek vylučuje obsah konzervačních látek a látek zvyšujících chuť. V tomto případě jsou alergické reakce u dítěte na některé dostupné složky možné. Povoleno pro děti od 0 do 12 měsíců.
 3. Nutrilak bez obsahu laktózy plus - obsahuje všechny potřebné živiny. Pozitivní vliv na nervový a kosterní systém dítěte. Má nepříjemnou dochuť. Může způsobit alergii. Příjem je povolen od narození..
 4. Prémiový Nutrilon bez laktózy - připomíná mateřské mléko, předchází nemocem, ale obsahuje palmový olej. Zvyšuje imunitu, stimuluje zrakové funkce a mozkovou aktivitu. Doporučeno pro kojence od narození do 12 měsíců.
 5. Similak s nízkým obsahem laktózy - snižuje tvorbu plynů, zlepšuje fungování imunitního systému, zabraňuje průjmu. Může vyvolat alergickou reakci. Novorozence můžete vzít od narození do roku.
 6. Celia bez laktózy - přispívá k normálnímu vývoji dítěte, normalizaci jeho střev a imunitního systému. Povolený produkt pro krmení dětí od 0 do 12 měsíců.
 7. Koš babičky bez laktózy - vylučuje syrovátkovou bílkovinu. Je indikován pro nedostatek laktózy a galaktosémii. Povoleno pro použití od narození.
 8. Enfamil bez laktózy - produkt, který obsahuje ARA a DHA. Jedná se o mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují tvorbu mozku a vidění dítěte. Směs je snadno štěpena a absorbována novorozencem.

Pro alergie se používají jiné značky:

 1. Aminokyselina Nutrilon - produkt bohatý na aminokyseliny (zaměnitelný a nenahraditelný). Obsahuje všechny potřebné minerály. Je určen pro děti, které trpí alergiemi a nesnášenlivostí na mléčné bílkoviny. Povoleno pro krmení kojenců od 0 do 12 měsíců.
 2. Alfare Amino - výživa pro novorozence, která je obohacena o esenciální minerály, vitamíny a stopové prvky. Vhodné pro děti s vrozenou intolerancí na laktózu, sójové a kravské mléko.
 3. Nutrilonové peptidy SCT jsou snadno absorbovatelným produktem pro udržení zdraví. Obsahuje hydrolyzovaný syrovátkový protein, glukózový sirup, minerální komplex. Směs má hořkou chuť. Povoleno pro děti od 0 do 12 měsíců.
 4. Nutrilak sója - terapeutická a vyvážená strava. Skládá se z izolátu sójového proteinu, komplexu minerálů a vitamínů, glukózového sirupu, palmového oleje. Vhodné pro děti od narození do jednoho roku.
 5. Frisosoy je dietní produkt na bázi sójového izolátu. Zahrnuje glukózu a její polymery, maltózu. Produkt doporučený pro kojence od narození..
 6. Humana SL - je předepsán pro špatnou absorpci laktózy, alergie na sacharózu a fruktózu a nepřijetí bílkovin kravského mléka. Nezatěžuje ledviny dítěte díky dostupnému proteinu. Vhodné jak pro novorozence, tak pro jednoleté děti.

V jakých případech se používají?

Směsi bez laktózy pro novorozence se používají pouze podle pokynů lékaře. Důvody pro změnu obvyklého krmení dítěte jsou následující nemoci:

 1. Deficit laktázy je narušením tělní produkce enzymu laktózy. Je primární a sekundární. V prvním případě tento enzym zcela chybí. Ve druhé - její aktivita klesá pod normální.
 2. Galaktosémie - charakterizovaná přerušením přeměny galaktózy na glukózu.

Diagnóza je stanovena výhradně pediatrem nebo alergologem na základě výzkumu. Díky analýze lékařský lékař ví, jak pomoci tělu dítěte vyrovnat se s alergiemi.

Která směs bez laktózy je lepší??

Každá paleta produktů má své výhody a nevýhody. Výběr potravin pro kojence je individuální. Nejprve je třeba dítě zkontrolovat a po doporučení odborníka koupit hotový produkt.

Směs laktózy, kterou nejlépe přijímá jeho tělo, je vhodná pro dítě, poskytuje plný vývoj a není zdrojem problémů se zažíváním.

Jak přejít na směs bez laktózy?

Když je nezbytné nahradit mateřské mléko směsí, lékař s ohledem na analýzy a vlastnosti trávicího procesu dítěte předepíše dietu, žádaného výrobce dětské výživy a značku produktu.

Kromě toho dává doporučení ohledně správného přechodu na krmení bez laktózy. Aby se problém nezhoršoval, musíte přísně dodržovat pokyny lékaře.

Při kojení

Je-li vyžadováno 100% nahrazení mateřského mléka, je nutné přidat k malému množství mléčného mléka přípravky z laktózy a začít s krmením po 20 minutách. To musí být provedeno před hlavním jídlem dítěte.

K částečné náhradě mateřského mléka dojde během 3-5 dnů. Současně je povinné používání výrobků neobsahujících laktózu, jejichž objem se časem zvyšuje na 2/3 obvyklé normy pro mléko.

S umělým krmením

Pro umělé krmení se používají nízkolaktózová činidla jako doplňková jídla. Pro život těla dítěte je nebezpečné úplně vyloučit laktózu. V budoucnu je možný pozvolný přechod na směsi bez laktózy..

Pokud má dítě zácpu, je třeba se ujistit, že produkty jsou užívány správně, a konzultovat s lékařem.

Vedlejší účinky směsí bez laktózy

Jděte ke směsi bez laktózy, kterou potřebujete opatrně a pomalu. Protože s prudkou změnou výživy jsou spojeny problémy:

 1. Riziko zácpy u dítěte se zvyšuje.
 2. Dítě začíná trpět kolikou a dysbiózou. Možná vývoj průjmu. To je způsobeno narušenou absorpcí jedné nebo více živin střevy..
 3. Možná se dítě cítí dobře.
 4. Došlo ke změně nálady a chování.
 5. Se sójovými bílkovinami se mohou objevit alergie.

Pokud si po prvním použití výrobku všimnete podezřelých projevů reakce těla na něj, které po nějaké době nezmizí, měli byste se poradit s lékařem.

Alergie dítěte na laktózu má následující příznaky: špatná stolice, svědění nebo kožní vyrážka. U těchto projevů je nutné neprodleně konzultovat lékaře. Včasně předepsaná kojenecká výživa bez mléka může zabránit vážným následkům patologie.

Seznam nejoblíbenějších směsí neobsahujících laktózu pro děti

Dnes na regálech obchodů s kojeneckou výživou najdete směsi s nápisem Lactose-free. Většina rodičů tento termín ještě nepozná a může nevědomky získat jídlo této kategorie pro každodenní krmení zdravého dítěte. Proč jsou zapotřebí směsi bez laktózy a komu jsou předepsány?

Proč?

Jakékoli mléčné výrobky pro děti obsahují tzv. Mléčný cukr. Pro jeho trávení tělo vylučuje speciální enzym, laktázu. Někdy se stává, že u dítěte se tento enzym vůbec nevyrábí nebo je tělem nedostatečně produkován. V tomto případě může lékař předepsat ke spotřebě směs bez laktózy: laktáza není nutná pro trávení, protože potravina neobsahuje mléčný cukr.

Nedostatek laktázy může být několika typů:

o primární (vrozené);

o sekundární (získané v důsledku střevní infekce);

o tranzistor (dočasný): projevuje se u předčasně narozených dětí.

Nejčastěji dochází k částečnému nedostatku laktázy. Pak přestat úplně kojit není nutné. Lékař může předepsat směs bez laktózy pouze jednou nebo dva dny, v závislosti na závažnosti onemocnění. Použití směsí bez laktózy je někdy dočasným opatřením. Po dokončení tvorby gastrointestinálního traktu se začíná produkovat laktáza a dítě již nepotřebuje lékařskou výživu.

Pouze pediatr by měl rozhodnout, zda by dítě mělo užívat směs bez laktázy. V žádném případě byste neměli krmit tento druh dětské výživy zdravým dětem. Laktóza je velmi důležitá pro tvorbu střev a mikroflóry u kojenců. Pokud tento proces vědomě narušíte, v budoucnu mohou rodiče čelit vážným onemocněním dítěte.

Jak používat?

Směsi neobsahující laktózu pro kojence jsou terapeutickou potravou. Jejich vlastnosti, které se liší od konvenčních směsí, jsou:

o jmenování na určitou dobu;

o na bázi sóji nebo mléčných bílkovin (při posledním způsobu produkce jsou stopy mléčného cukru);

o nevyjádřenou chuť;

o se mohou objevit problémy se zažívacím traktem (dysbióza, průjem, poruchy trávení, zelené výkaly).

Pro děti je nutné začít používat směsi bez laktózy postupně, s 30 ml, jinak se může objevit zácpa. Denní přírůstek směsi pro jedno krmení by neměl přesáhnout 30 ml. Až třetí den může být druhé krmení nahrazeno směsí neobsahující laktózu.

Se zavedením terapeutické výživy je nutné pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Sójový protein může způsobit alergie. Pokud se stav dítěte zhoršil, objevily se vyrážky, poruchy stolice, měl by být navštíven lékař. Možná má dítě alergickou reakci na jednu ze složek dětské výživy. V některých případech musíte změnit značku výrobce.

Jaké jsou směsi?

Většina matek se snaží pečlivě prostudovat spotřebitelské recenze, před nákupem dětské výživy pro své dítě se poradit s pediatrem. Nejoblíbenější a nejžádanější jsou směsi:

o babiččina koš;

o Celia lactofree;

o Enfamil laktofree.

Směsi bez laktózy pro kojence od všech výrobců obvykle zahrnují standardní sadu komponent. Rozdíly se mohou týkat obohacení dětské výživy o vitamíny a minerály, původu bílkovin a některých pomocných látek.

Složení směsí bez laktózy je co nejblíže složení mateřského mléka. To zahrnuje:

o sloučeniny s minerály (vápník, jód, draslík, hořčík atd.).

Mnoho rodičů je zastrašeno sójou, která je součástí směsí bez laktózy, která je považována za genomodifikovaný produkt. Obavy jsou marné, protože všechny výrobky pro děti procházejí následujícím výzkumem v laboratořích:

o struktura sojové DNA;

Sója však může vyvolat alergickou reakci, takže rodiče by měli být opatrní ohledně stavu dítěte..

Povolení k prodeji dětské výživy vydává ministerstvo zdravotnictví každé země původu. Většina rodičů se domnívá, že kvalita zahraničních produktů je mnohem vyšší než u domácích. Není tomu tak vždy. Cena dováženého zboží je však mnohem vyšší.

Navzdory obecné podobnosti složení se každý výrobce snaží vytvořit vlastní „poznámku“ v sadě složek:

o Nutrilon Soy neobsahuje živočišné bílkoviny, díky čemuž je tato dětská výživa vynikající volbou pro děti alergické na laktózu..

o NAS neobsahuje glukózu. Tuto směs lze předepsat dětem, které nesnášejí běžný cukr. Sacharidy v této dětské výživě jsou nahrazeny kukuřičným sirupem. Směs také obsahuje látky, které zlepšují střevní sliznici..

o Jsou zvažovány hypoalergenní směsi Alfare, Nutrilon a Nutrilak.

o Nutrilonová směs na bázi kaseinu.

o U většiny mléčných výrobků neobsahujících mléko je poměr syrovátky a kaseinu 60:40. Pouze v Enfamilu činí tento poměr 20:80.

o Dětská výživa NAS a Selia jsou obohacena probiotiky. Pokud dítě opakovaně regurgituje, může být nutné tyto směsi.

o Ve všech směsích, kromě Enfamilu, existují nukleotidy.

o Osmolarita (stupeň rozpustnosti obsahu) je nejvyšší pro směs Celia.

Je velmi obtížné říci, která směs je lepší. Výživa pro terapeutické účely by měla být aplikována individuálně v každém případě.

Jak zjistit, že dítě má nedostatek laktázy a kdy se zlepší?

Obvykle rodiče zjistí, že jejich dítě má nedostatek laktózy při jmenování lékařem. Charakteristické příznaky nemoci jsou:

o nazelenalé skvrny ve výkalech;

o alergické reakce.

Pokud dítě začne u dětí používat směs bez laktózy, může dojít ke zlepšení během 5-7 dnů. Pokud vše půjde dobře, již v prvním měsíci krmení dojde k významnému nárůstu hmotnosti. Je však třeba mít na paměti, že vše je individuální. Rodiče možná budou muset před dlouho očekávaným výsledkem vyzkoušet produkty od více než jednoho výrobce.

Náklady

Cena bezlaktózových směsí pro kojence závisí na výrobci a složení produktů:

o NAS, Nutrilon bude kolísat v ceně od 500 do 800 rublů;

o Frisosoy zavádí poměrně širokou cenovou politiku v závislosti na složení: od 600 do 1200 rublů;

o Enfamil - od 600 do 700 rublů;

o babiččina koše - jedna z nejlevnějších směsí - od 400 do 500 rublů.

Směsi bez laktózy pro kojence - terapeutická výživa, která jsou předepisována ve výjimečných případech. Rodiče musí být při samostatném používání tohoto typu potravin opatrní. Pouze kompetentní přístup k organizaci dětské výživy může přinést pozitivní výsledky..

Odrůdy směsí bez laktózy: která z nich je lepší?

Dobrý den, přátelé! Mléko a mléčné výrobky obsahují laktózu - uhlohydrát nezbytný pro metabolismus vápníku, střevní mikroflóru a celkový stav těla. Děti s kojením ho však někdy nesnášejí. A pak byste měli použít směs bez laktózy, aby bylo dítě nasycené a zdravé..

Jaké směsi jsou klasifikovány jako bez laktózy a jejich složení

Maminky, které se potýkají s problémem imunity dítěte vůči produktu, upadají do stupor. A když jim bude řečeno o alternativních možnostech, ne vždy pochopí vlastnosti směsi bez laktózy, co to je, jak ji správně zvolit.

Běžné jsou produkty, ve kterých laktóza chybí nebo obsahuje malé množství (až 0,1 gramu na litr tekutiny). Při nákupu se podívejte na označení. Taková směs je označena anglickým písmenem LF nebo ruským BL.

Nepřítomnost laktózy v takových formulacích je kompenzována zvýšeným užitečným obsahem minerálů a stopových prvků. Jejich základem je protein, získávaný různými způsoby a z různých zdrojů. Albumin a proteinové sérové ​​přípravky jsou běžné. V nich je však přítomen podíl laktózy (i když malý).

Pokud potřebujete mléčnou směs bez laktózy, měli byste si koupit přípravky, jejichž základní složkou je kaseinát vápenatý. Nemají sérový protein.

Mohou nastat situace, kdy dítě má potravinovou alergickou reakci nebo galaktosémii (dědičné porušení metabolismu uhlohydrátů). Potom se použijí syntetické směsi, ve kterých jsou aminokyseliny nahrazující protein, kasein nebo syrovátkový protein, sójový izolát.

Ve formulacích jsou namísto laktózy obsaženy glukóza, bezlepkový škrob a sacharóza. Tyto směsi neobsahující laktózu se používají při krmení dítěte od narození do jednoho roku. Mohou být použity pouze podle pokynů lékaře, po provedení studií těla syna nebo dcery a provedení analýz.

Odrůdy směsí a jejich vlastnosti

Existují produkty neobsahující laktózu. Liší se poměrem složek, proteinové složky. Následující směsi jsou běžné a důvěryhodné pro matky a lékaře:

Uvedené směsi bez laktózy pro novorozence jsou určeny k výživě až do jednoho roku. Každá z nich má vlastnosti. Podívejme se na podrobněji uvedené produkty..

 1. NAS. Maltodextrin je přítomen. Poměr kaseinu a bílkovin - 40 až 60. Určeno pro děti s problémy s peristaltikou, nedostatkem laktázy.
 2. Nutrilak Plus. K dispozici jsou maltodextrin, kasein a syrovátková bílkovina v poměru 50 až 50. Pro děti s průjmovým syndromem, galaktosémií, intolerancí na laktózu a lepek,
 3. Babiččina koš. Jako součást maltodextrinu, glukózového sirupu, kaseinu. Vhodné pro kojence s nesnášenlivostí laktózy.
 4. Bellact. Maltodextrin, kasein a syrovátkové bílkoviny v poměru 40 až 60. Může být použit pro děti s kolikou, nedostatkem laktázy a průjmem.
 5. Nutrilon Premium. Sirup obsahuje glukózu a kaseinový protein. Pro ty, kteří mají nesnášenlivost laktózy.

Existují však také sloučeniny, které stojí za to použít, pokud je dítě náchylné k projevům alergií na potraviny. Jedná se o produkty:

 1. Nutrilac peptidy SCT (vhodné pro krmení alergiemi na bílkoviny kravského mléka u dítěte, jiné poruchy trávení). Ve složení - nealergenní syrovátkový protein, glukózový sirup, maltodextrin.
 2. Nutrilak Soya (pro kojence s nesnášenlivostí proteinů, poruchou peristaltiky). Kromě glukózového sirupu existuje modifikovaný sójový izolát.
 3. Alfare Amino (indikace pro použití jsou stejné jako výše). Skládá se z bramborového škrobu, kukuřičného sirupu, aminokyselin.
 4. Aminokyseliny Nutrilon (pro děti s alergiemi na bílkoviny a potraviny). Skládá se z glukózového sirupu a aminokyselin nahrazujících proteiny.

Pečlivě si přečtěte informace na obalu produktu, aby nedošlo k chybě s výběrem. Než začnete studovat seznam směsí neobsahujících laktózu pro děti, musíte se poradit se svým lékařem. Jinak můžete poškodit zdraví vašeho dítěte..

V jakých případech se používají?

Směs bez přítomnosti laktózy by měla být zakoupena, pokud existují důkazy. To svědčí o tom, že dcera nebo syn mají nemoci, při nichž dochází k částečné nebo úplné nesnášenlivosti laktózy. Někdy je galaktózová intolerance, která je součástí složení laktózy.

Dva typy nemocí:

 • galaktosémie,
 • nedostatek laktázy.

V prvním případě mluvíme o situaci, kdy při použití tohoto enzymu nedochází k metamorfóze galaktózy na glukózu. Při nedostatku laktázy je enzym laktázy buď neaktivní, nebo slabě působí..

Nepokoušejte se vyvodit závěry o nemoci. Nezkušené matky se často domnívají, že pokud má dítě volnou stolici a má nazelenalý nádech, pak to znamená nedostatek laktázy. Důvody se mohou lišit..

Která směs bez laktózy je lepší??

Výrobci představují rozšířený seznam výrobků pro dětskou výživu, které neobsahují laktózu. Je proto těžké hovořit o tom, která směs bez laktózy je lepší - vše záleží na jejich složení a na tom, jaké poruchy trávení získají pro dítě.

Probíhají také spory o tom, kterou směs, z níž je výrobce lepší zvolit. Bellact je produkován běloruskými výrobci, NAS - Holanďany a Nutrilak se vyrábí v Estonsku. Proto je lepší se podívat ne na zemi výrobce, ale na vlastnosti produktu.

Jak přejít na směs bez laktózy?

Pediatr vám řekne, že místo mléka a hnojení musíte použít kojeneckou výživu bez mléka. Příznaky:

 • zvýšená produkce plynu,
 • bolest v bříšku,
 • poruchy stolice,
 • pomalý přírůstek na váze.

Přechod na produkt bez laktózy by měl být plynulý. Nejlepší je o tom mluvit se svým lékařem, aby si vyvinul nutriční kurz. Pravidla můžete použít pro přepnutí na takové krmení.

 1. Den 1: jednorázová dávka 30 ml.
 2. Den dva: dvakrát denně se podává 60 ml.
 3. Dny 3., 4.: v objemu dvakrát denně.
 4. Dny 4 a 5: končí plnohodnotný přechod na krmení směsí neobsahující laktózu.

Pokud všechno půjde dobře, pak si dítě do týdne zvykne na nový produkt a v budoucnu nebudou problémy.

Při kojení

Pokud kojíte dítě, výměna může být obtížná. Aby přechod na mléčnou směs neobsahující laktózu neovlivnil zdraví maličké, je vhodné ji v prvních dnech smíchat s mateřským mlékem. Podává se dítěti před kojením a postupně zvyšuje dávku. Sledujte změny stavu dítěte, abyste zjistili, zda ho správně krmíte a zda směs funguje.

S umělým krmením

Pokud je laktóza zcela vyloučena z dětské výživy, může to poškodit zdraví dítěte. Běžnými onemocněními, která se vyskytují při takovém krmení bez laktózy, jsou poruchy tvorby nervového systému, dysbióza. Pokud tedy kojení neexistuje, je nahrazeno umělým, je vhodné místo toho zvolit ty přípravky, u nichž je přítomnost doplňku výrazně snížena..

Vedlejší účinky směsí bez laktózy

Nemyslete si, že jsou neškodné dětem. I při nesnášenlivosti mléčných bílkovin jsou možné alergické reakce na jiný typ bílkovin - například na sóju. Pokud se místo plynulého přechodu rozhodnete změnit stravu a přivést do ní směs bez laktózy, připravte se na těžkou zácpu u dítěte. Nakonec stojí za to se poradit s lékařem a prostudovat podrobné informace o délce používání těchto přípravků. Pokud dítě vezme směs bez laktózy, pravděpodobná reakce na to je: kolika, plynatost, poruchy trávení. Dysbióza není vyloučena.

Při přechodu z jednoho produktu bez laktózy na jiný postupujte opatrně. Prudká změna ve stravě může také vyvolat prudké zhoršení pohody u dítěte.

Směsi bez laktózy - recenze výrobců

Kojenecká výživa bez laktózy je léčivá a je zahrnuta do dětské výživy pouze podle pokynů lékaře. Důvodem přechodu na takovou stravu je zpravidla diagnóza nedostatku laktázy u dítěte.

Zde jsme psali o příznacích, příčinách a léčbě nedostatku laktázy..

O směsích bez laktózy si můžete přečíst podrobně zde..

V tomto článku stručně uvedeme výrobce směsí bez laktózy, porovnáme je a možná si můžete vybrat, která směs bez laktózy je lepší.

Takže v naší zemi lze takové jídlo koupit jak v lékárně, tak v supermarketu, zatímco v Evropě a některých dalších zemích se prodává pouze na lékařský předpis. Nezapomeňte však, že nemůžete nezávisle změnit dietu dítěte a vybrat si směs bez laktózy pouze na základě recenzí ostatních matek, které jsou nadměrně zveřejněny na internetu. Laktáza je důležitou součástí výživy těla rostoucího dítěte a alespoň část jeho části by měla vstoupit do těla dítěte s jídlem. Je to velmi důležité!

Směsi bez laktózy nemohou nahradit plnohodnotnou stravu upravenou směsí, jsou dány dítěti v dávce a pouze lékař si může vybrat jednoho nebo jiného výrobce pro vás na základě individuálních charakteristik průběhu onemocnění u konkrétního dítěte. Účelem těchto směsí je pouze zmírnit příznaky nedostatku laktázy, ale nemoci nevyléčí a nenahrazuje upravené směsi. Jsou zahrnuty do dětské výživy na nějakou dobu, po které možná zmizí příznaky nemoci a potřeba směsi bez laktózy zmizí..

Směsi bez laktózy patří do řady téměř každého výrobce dětské výživy. Stejně jako jiné výrazné směsi, i tyto mají své vlastní označení - „BL“ nebo „LF“, což znamená „bez laktózy“.

Nutrilon

Nutrilon vyrábí dva produkty, které jsou vhodné pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Směsi se doporučují dětem od narození do jednoho roku a jako obvykle jsou k dispozici v plechovkách o čisté hmotnosti 400 g.

Nutrilon bez laktózy - proteinový základ výživy - kasein. Kompozice také obsahuje glukózový sirup jako zdroj cukru, skládá se z glukózy, maltózy a polysacharidů. Oleje ve směsi: kokos, slunečnice a palma. Výrazná složka ve směsi - rybí olej - zdroj obrovského množství živin a stopových prvků.

Nutrilon Soy - proteinový základ výživy - sójový izolát. Tato směs je také vhodná pro děti s alergiemi na bílkoviny krav. Složení této potraviny je doplněno taurinem a karnitinem, cholinem a meteoninem, aby se nahradila absence živočišných produktů.

Obě tyto směsi Nutrilon obsahují palmový olej i nukleotidy. Nemají prebiotika a probiotika jsou představována komplexem bifidobakterií.

Stejně jako Nutrilon je Nan směs k dispozici v plechovkách po 400 g. Toto jídlo je určeno ke krmení dětí s nesnášenlivostí laktózy a pravidelným cukrem od narození do roku.

Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu v této směsi je standardní - 60% až 40%. Hlavním rysem kompozice je maltodextrin a také kukuřičný sirup, který nahrazuje glukózu a je zdrojem uhlohydrátů. Složení Nan Bezlaktosny také přidalo speciální prospěšné látky, které ovlivňují obnovu poškozené střevní sliznice, tvorbu centrálního nervového systému dítěte a posílení jeho imunitního systému.

Tuky ve složení tohoto zástupce bez laktózy z rodiny Nan jsou zastoupeny palmovými, řepkovými a slunečnicovými oleji.

V Nan nejsou žádná prebiotika, ale probiotika jsou přítomna jako bifidobakterie.

Friso

Směs Frisosa nebo Friso Soya se doporučuje pro kojence od narození do jednoho roku. Směs je založena na izolátu sójového proteinu. Výživa je tedy vhodná nejen pro kojence s nedostatkem laktózy, ale také pro kojence s alergií na bílkoviny krav.

Složení směsi Frisosa obsahuje nukleotidy, které pomáhají tvořit imunitní systém od dítěte a omega-3 a omega-6 polynenasycené mastné kyseliny, které jsou tak důležité pro vývoj mozku. Podle recenzí rodičů chutná směs Frisosa dobře a děti ji horlivě jedí.

Směs obsahuje maltodextrin, thiamin a taurin.

Nutrilak

Ruská značka kojenecké výživy Nutrilak má ve své sestavě také verzi bez laktózy.

Směs je k dispozici ve sklenicích 350 g a je určena pro kojence od narození do roku.

Základem směsi je bílkovina kravského mléka, je vhodná k léčbě a prevenci nedostatku laktázy, galaktosémie, glutenové nesnášenlivosti a NENÍ vhodná pro děti s alergiemi na bílkovinu krav.

Poměr bílkovin k kaseinu je polovina na polovinu, to znamená, že v této směsi je více kaseinu než v těch, které jsme zkoumali výše.

Složení směsi Nutrilak bez laktózy se prakticky neliší od složení jiných směsí. Existují kyseliny omega-3 a omega-6, nukleotidy, maltodextrin, palmový olej. Nutrilak Premium neobsahuje palmový olej.

Hlavním plusem směsi Nutrilak bez laktózy je relativně levná cena.

Similac

Similak nemá ve své produktové řadě směs neobsahující laktózu, ale existuje Similak Low-laktose.

Výrobce se pokusil maximalizovat složení této směsi do mateřského mléka. Směs obsahuje jak prebiotika, tak nukteotidy, neobsahuje palmový olej. Obsah laktózy v produktu je přibližně 0,2 g na 100 ml směsi.

Similak Low-laktóza může být dětem podáván nejen s nedostatkem laktózy, ale také k prevenci střevních infekcí a jejich následků ve formě průjmu.

Směs NENÍ vhodná pro léčbu galaktosémie.

Bellact

Směs je určena pro krmení dětí od narození do roku. V srdci výživy - kasein v tradičním poměru s bílkovinami - 40/60.

Tuky ve stravě jsou palmové, řepkové, kokosové a kukuřičné oleje.

Složení směsi bez laktózy Bellact také obsahuje užitečnou složku - rybí olej, který je tak důležitý pro nasycení rostoucího těla vitamíny a minerály.

Také zde najdete nukleotidy, taurin, cholin a celý komplex vitamínů B..

Zdrojem uhlohydrátů je maltodextrin..

Stejně jako směs Similak může být toto jídlo dáno dětem, aby se zabránilo průjmu, ale pouze se souhlasem lékaře.

Humana

Společnost Humana v produktové řadě má směs Humana SL, je to směs založená na sójových bílkovinách, která prošla zvláštním zpracováním, a je vhodná pro děti s nedostatkem laktázy a také alergickou na bílkoviny kravského mléka. Výrobek je k dispozici v krabicích o hmotnosti 500 g..

Složení přípravku Humana SL neobsahuje lepek, mléčné bílkoviny a laktózu. Stejně jako jiné směsi neobsahující laktózu, nelze ji použít jako jedinou směs v dětské stravě, ale může bezpečně krmit starší dítě. Obecně je určen pro krmení dětí od narození do šesti měsíců.

Výrobce uvádí svůj produkt jako produkt neobsahující GMO, barviva a látky určené k aromatizaci.

Humana Blend je bohatá na mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6.

Nestogen

Společnost Nestle vyrábí směs Nestogen Low Lactose. Směs se doporučuje pro děti od narození do jednoho roku a je k dispozici v krabicích po 350 gramech. Vhodný pro prevenci nedostatku laktázy, jakož i průjmu a jiných střevních poruch.

Směs obsahuje prebiotika pro normalizaci střevní mikroflóry a prevenci zácpy a průjmu, nukleotidy pro udržení zdravé imunity dítěte, glukózový sirup - zdroj cukru a uhlohydrátů, komplex vitamínů a minerálů.

Směs obsahuje přibližně 90% kaseinu, který prošel několika kroky zpracování..

Nestabilní nízkotuktóza má nízkou osmolalitu, tento důležitý ukazatel ukazuje nasycení výživy kovy a solemi. Jeho nízká hodnota znamená větší stravitelnost výživy..

Směs obsahuje maltodextrin a palmový, řepkový, slunečnicový a kokosový olej.

Babiččina koš

Směs babičky Lukoshko Bezlaktoznaya je k dispozici v plechovkách po 400 gramech, určených pro děti od narození do roku.

Proteiny ve směsi jsou kasein, což snižuje riziko alergie na bílkoviny krav, glukózový sirup a maltodextrin jsou zdrojem uhlohydrátů, což dává dlouhodobý pocit sytosti. Směs obsahuje nulové procento laktózy, je vhodná pro prevenci a léčbu galaktosémie.

Tuky jsou palmové a sojové oleje.

Složení směsi Babiččina koš obsahuje komplex vitamínů a minerálů (včetně selenu, železa, vápníku), taurinu, inositolu, cholinu.

Poměr polynenasycených mastných kyselin je 10/1, tj. 10 dílů Omega-6 představuje 1 část Omega-3.

Alfare

Alfare Company vyrábí směs Alfare Amino, obohacenou o aminokyseliny, které prošly několika fázemi syntézy. Díky svému specializovanému složení je směs vhodná pro krmení kojenců s nedostatkem laktázy a také pro děti s alergiemi na kravské a sójové bílkoviny..

Výhodou této výživy je, že na rozdíl od všech ostatních směsí neobsahujících laktózu může být Alfare Amino jediným zdrojem výživy pro dítě s diagnózou nedostatku laktázy. Směs může být také použita jako jídlo pro děti s velmi složitými formami potravinových alergií..

Složení směsi Alfare Amino neobsahuje mléčné bílkoviny a laktózu, což je kompenzováno přítomností komplexu aminokyselin v ní, v blízkosti podobného komplexu v lidském mateřském mléce, snadno stravitelných tuků a strukturovaných lipidů, jakož i zvýšenou energetickou hodnotou produktu.

Alfare Amino neobsahuje laktózu, lepek, fruktózu, bílkoviny a GMO.

Rodiče si uvědomují příjemnou chuť této směsi, děti ji s radostí jedí.

Enfamil bez laktózy

Tato směs má vysoký obsah kaseinu. Jeho poměr k syrovátkovým proteinům je 80 až 20.

Sacharidovou bází směsi je snadno stravitelný glukózový sirup. Je založen na mléčných bílkovinách, takže Enfamil bez laktózy není vhodný pro děti s alergií na bílkoviny krav.

Obsah a poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou tak důležité pro vývoj mozku a zraku, v této směsi je co nejblíže lidskému mateřskému mléku.

Směs obsahuje také palmové, sójové, kokosové a slunečnicové oleje a komplex minerálů - vápník, železo, zinek, selen atd..

Směs také zahrnuje kyselinu listovou, cholin, taurin a karnitin. Směs neobsahuje nukleotidy.

Celia lf

Směs neobsahující laktózu Celia je k dispozici ve 400 g plechovkách, je vhodná pro děti s nesnášenlivostí laktózy a může být jediným zdrojem výživy.

Základem směsi je kaseinát vápenatý. Poměr kaseinu k proteinu je 40/60. Strávitelný uhlohydrát je zdrojem uhlohydrátů..

Směs obsahuje oleje: sójový, palmový, řepkový a komplex minerálů včetně železa, zinku, selenu.

Celiakie neobsahující celiakii obsahuje probiotika představovaná bifidobakteriemi BB12.

Stejně jako v jiných směsích existuje i taurin, cholin, inositol, karnitin, nukleotidy.

Mamex bez laktózy

Další směs určená k krmení dětí od narození do roku s nedostatkem laktázy. Stejně jako ostatní výše popsané směsi může být Mamex neobsahující laktózu použit jako profylaktická strava pro rozrušení střeva dítěte. Jídlo je k dispozici v plechovkách po 400 g.

Poměr kaseinových a syrovátkových proteinů ve směsi je polovina na polovinu. Směs je založena na mléčných bílkovinách, proto NENÍ určena pro krmení dětí alergických na bílkoviny krav.

Zdrojem uhlohydrátů je maltodextrin. Směs také obsahuje taurin, fosfolipidy a přírodní antioxidant beta-karoten.

Směs má také speciálně vyvážený komplex rostlinných tuků, který je co nejblíže složení tuků v mateřském mléce. Kyseliny Omega-6 a Omega-3 jsou v poměru 10: 1, je zde také kyselina Omega-9.

Podle posledních údajů se směs bez laktózy Mamex do Ruska nedodává.

Takže všichni jsou výrobci potravin bez laktózy.

Sestavili jsme pro vás tablet, ve kterém jsme se pokusili dát dohromady a zdůraznit hlavní vlastnosti a rozdíly výše uvedených směsí a která směs bez laktózy je lepší - rozhodnete se.

Články O Neplodnosti