Hlavní Neplodnost

Těhotenství a letadlo

Omezení a doporučení pro lety během těhotenství.

Těhotenství je velmi důležitý a vzrušující čas pro budoucí matku. Zároveň nechce měnit obvyklý způsob života a popírat si potěšení, například cestování. I přes mnoho předsudků a hororových příběhů chceme říci: těhotenství a lety letadel jsou zcela kompatibilní! Vždy však stojí za zvážení vašich individuálních charakteristik a pamatujte si na řadu pravidel, o nichž budeme diskutovat níže.

Letadla v časném těhotenství

Předčasné těhotenství se nepovažuje za nejlepší čas pro létání v letadle. Nastávající matky v prvním trimestru těhotenství si často stěžují na nevolnost, bolesti hlavy, malátnost - to vše kvůli hormonálním změnám v těle.

Nepříjemné příznaky se mohou zhoršit, pokud se ocitnete v letadle v časných stádiích těhotenství. Navíc v období až 12 týdnů těhotenství existuje vysoké riziko potratu a rozdíl ve výšce a tlaku může zhoršovat stav plodu: nízký tlak v kabině může způsobit hladovění kyslíku pro vnitřní orgány matky i dítěte.

Při zdravém vývoji těhotenství je pravděpodobnost poškození letem velmi nízká, ale před nástupem do letadla v časném těhotenství byste měli zvážit možné důsledky.

Nejbezpečnější čas k letu během těhotenství

Nejpohodlnější a nejbezpečnější období pro létání v letadle během těhotenství je od 14 do 27 týdnů těhotenství. V tomto okamžiku je tělo již zvyklé na nový stav a žena není mučena útoky toxikózy. Břicho ještě není tak velké, což znamená, že můžete cestovat co nejpohodlněji.

Většina leteckých společností volně umožňuje lety těhotným ženám až po dobu 36 týdnů (pokud je těhotenství singleton) nebo 32 týdnů (pokud se rodí dvojčata).

Pokud potřebujete let letadlem během těhotenství později (4 týdny před očekávaným datem doručení), letecká společnost vás požádá o lékařskou zprávu a povolení k letu od dohlížejícího lékaře. Podle informací na internetových stránkách Aeroflotu musí být závěr podepsán nejpozději 7 dní před letem. Tato preventivní opatření jsou vysvětlena rizikem předčasného porodu..

Zásady letecké společnosti týkající se těhotných letů se mohou lišit, proto si před zakoupením letenek ověřte, zda budete moci létat.

Přestože letecká společnost bude vyžadovat úřední doklad pouze v případě letu v pozdním těhotenství, vždy stojí za konzultaci s odborníkem, pokud plánujete cestovat letadlem.

Jak udělat pohodlný let během těhotenství

Řada jednoduchých pravidel vám pomůže učinit létání v letadle během těhotenství co nejpohodlnější:

 • Pokuste se vybrat místo blízko uličky. Budete tedy méně pohybově omezeni a bude pro vás pohodlnější vstát. Nesedejte si: zvýší se tím riziko trombózy a křečových žil, kterým jsou těhotné ženy náchylné.
 • Při registraci požádejte o sedadla v přední řadě, kde je více prostoru pro nohy nebo těsně před kabinou - je méně turbulence.
 • Koupit kompresní punčochy. Pomohou udržovat žíly v dobrém stavu, aniž by je přetížily, a zajistí normální průtok krve. Kromě toho pomohou předcházet otokům, které ovlivňují obyčejné cestující po letech..
 • Pít více vody. Vzduch v kabině je velmi suchý, což může způsobit dehydrataci. Každému cestujícímu se doporučuje pít půl litru tekutiny každou hodinu..
 • Ujistěte se, že cestujete v pohodlném oblečení, které neomezuje pohyb, a také přineste malé polštáře pod krk a spodní část zad.
 • V křesle nezapomeňte zapnout bezpečnostní pás.

Nakonec si znovu připomínáme, že těhotenství a lety letadel se vzájemně nevylučují. S výhradou určitých pravidel a bezpečnostních opatření a po konzultaci s lékařem můžete bezpečně cestovat.

Je možné letět letadlem během těhotenství??

Moderní ženy jsou velmi aktivní a jejich aktivita během těhotenství vůbec neklesá. Mnoho lidí nenahrává své profesionální, vzdělávací nebo sportovní aktivity až do posledních měsíců porodu. Ale velmi často se i ta nejodvážnější matka začne obávat možného poškození dítěte. Většina žen věří, že letecká doprava může nepříznivě ovlivnit zdraví a kondici dítěte. Z tohoto důvodu se popírají odpočinek nebo dlouhé cesty. Je nemožné přesně říci, že přerozdělování může ublížit dítěti. Protože existuje několik subjektivních faktorů.

• Žena sama sobě často může ublížit dítěti svými myšlenkami a strachem. Přetížení tlaku a nedostatek kyslíku, stejně jako nalezení dlouhé doby ve stacionárním stavu, způsobí větší nepohodlí než poškození.
• Před letem byste se měli poradit s lékařem, pokud vám odborník dá dopředu, pak se není čeho bát, stačí jen trochu trénovat.
• Na cestách můžete brát bonbóny, pilulky, které snižují pohybovou nemoc, uvolňují drogy, stejně jako neklidné procházky v salonu příznivě ovlivní vaši pohodu.


Strach z létání u těhotných žen

Během prvního a posledního trimestru těhotenství je dítě nejvíce ohroženo. Po zbytek času je plod dostatečně spolehlivě chráněn a žádný let nenarušuje mír. Pokud je však žena ve stresu, její úzkost se přenese na dítě, což samozřejmě není žádoucí. Takže dříve, než budete létat, měli byste navštívit lékaře a zjistit, zda existují nějaké kontraindikace k letu. Doktor bude schopen najít vhodné prostředky pro uklidňující povahu. Ano, a sama matka může ovládnout její stav. Relaxace svalů a pohled na strop mohou pomoci uvolnit a potlačit pocit strachu..


Atmosféra v letadle

Pokles tlaku v kabině může negativně ovlivnit dítě a zdravotní stav matky. Proto je lepší zdržet se letů v časných a pozdních stádiích těhotenství. Pokles tlaku je však kontraindikován nejen pro nastávající matky, ale také pro ženy s křečovými žilami nebo tromboflebitidou..
Vzduch v letadle je docela suchý a obsahuje málo kyslíku, a to nemůže mít vliv ani na zdraví dítěte.
Nebezpečí navíc spočívá v tom, že suchý vzduch vede k dehydrataci. Těhotným ženám se doporučuje pít více vody..


Nedostatek pohybu během letu

Velké nepohodlí dává těhotným ženám neschopnost pohybovat se. Dlouhý pobyt ve stejné poloze vede k tekoucímu krku, dolní části zad, nohám. Pod hrudní kosti je pocit tíže. Z tohoto důvodu narušuje krevní oběh a bolest.
Zvyšuje se také míra nemoci z pohybu. Mnoho lidí si stěžuje, že se často v letadle cítí dobře, objevují se nevolnost, závratě a ospalost. A těhotné ženy jsou zvláště náchylné k tomuto stavu. Proto je třeba někam letadlem zvážit.

Jak se připravit na let

V praxi již bylo několik případů, kdy těhotné ženy během letu onemocnily. Proto se od mnoha velkých leteckých společností požaduje, aby předložily ženám, jejichž gestační věk je 28–36 týdnů, osvědčení svého lékaře o povolení k letu. Pokud se během letu stav ženy zhorší nebo dojde k předčasnému narození, letecká společnost bude odpovědná, po předložení osvědčení o povolení letů, bude odpovědnost odstraněna z ramen společnosti. Ve skutečnosti však takové chování leteckých společností není rozmarem a všechny těhotné ženy musí navštívit odborníka, aby zajistily, že let nepoškodí její dítě..
Pokud není možné let zrušit a nastávající matka už byla ve vzduchu nemocná, musíte o tom okamžitě informovat letušku, požádat o sklenici vody a pokusit se uklidnit.

Co dělat během letu

Mnoho nastávajících matek neví, jak se za letu chovat, aby nepoškodilo dítě ani sebe. Začneme tím, že stojí za to vybrat si správné místo, je lepší, když je to židle poblíž uličky, pak žena bude moci jej opustit tolikrát, kolikrát potřebuje, a bez toho, aby musela někoho rušit. Každou půl hodinu se doporučuje rychle projít kolem kabiny, aby se protáhla a změnila poloha. Nebude zbytečné vzít si ortopedické polštáře pod dolní část zad, stejně jako krk a hlavu. To přispěje k většímu pohodlí. Pro let stojí za to oblékat se, aby nedošlo k omezení pohybů a žena se necítila omezená. Oblečení by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů. Musíte přemýšlet o tom, jaké boty mají být během letu. O paty a řeči nemůže být. Boty by měly být co nejpohodlnější, aby kůže mohla dýchat.
Před provedením letu musíte navštívit lékaře a požádat ho, aby předepsal vhodné léky na pohybovou nevolnost a nevolnost. Kromě toho se můžete také uchýlit k „babičině způsobu“, jak zmírnit stav během letu: vezměte si karamel nebo lízátka.
A co je nejdůležitější - nebojte se! Strach a úzkost jistě ovlivní dítě, takže je lepší dodržovat všechna doporučení a být v klidu.

Během těhotenství létáme na dovolené. Pravidla, doporučení, tipy

„Vestnik ATOR“ s pomocí gynekologů a pojišťoven sestavil řadu nejdůležitějších tipů a doporučení, které těhotné ženy budou potřebovat při plánování, přípravě, letu a pobytu na letní letní dovolené - od výběru pojištění až po pravidla bezpečného opalování a výživy.

Podrobnosti a nuance organizace letní dovolené během těhotenství byly hlášeny Vestnik ATOR:

Natalia Badiková, porodník-gynekolog s 13letou zkušeností, urogynekolog, kandidát na lékařské vědy

Julia Alcheeva, výkonná ředitelka ERV Insurance Company, největšího hráče na pojistném trhu monotourismu v Rusku.

Z naší recenze se dozvíte:

 • V jakém období těhotenství můžu létat na dovolené a ve kterém je lepší zůstat doma
 • Jaký týden těhotenství můžete letět na dovolené v zahraničí
 • Jaké pojištění si vybrat pro těhotné
 • Co musíte udělat před opuštěním těhotné ženy a jaké dokumenty je třeba vzít
 • Jaké příznaky je lepší odložit těhotnou ženu?
 • Letadlo, auto, vlak - což je bezpečnější pro těhotné ženy?
 • Je možné, aby těhotné ženy procházely skenerem během inspekce na letišti
 • Letecká doprava během těhotenství: jak se chovat a co s sebou vzít
 • Která země si vybrat pro dovolenou na pláži během těhotenství
 • Jak se opalovat během těhotenství
 • Kde je bezpečné plavat těhotné - moře nebo bazén
 • Jak jíst těhotné na dovolené
 • Co dělat, když se dozvíte o těhotenství během vaší dovolené

I. PLÁNOVÁNÍ VACIONŮ V PREGNANCII

KDYŽ PREGNANT MŮŽE LETÍ NA DOVOLENÁ A KDYŽ JE LEPŠÍ POBYT V DOMU

V každém případě by rozhodnutí o cestě v průběhu těhotenství mělo být učiněno až po absolvování nezbytných vyšetření a analýz - za účelem ověření normálního průběhu těhotenství vyloučte patologické stavy.

Aby se vyloučilo riziko včasné rezervace, měly by těhotné ženy při zakoupení prohlídky vždy uzavřít rozšířené pojištění - se zapnutou možností pojištění zrušení cesty. Pokud jste se dozvěděli o těhotenství později, než si koupíte prohlídku - toto pojištění by mělo být zakoupeno samostatně, jakož i speciální zdravotní pojištění (ale o tom více později).

Podle lékařů a pojistitelů, pokud neexistují lékařské kontraindikace, je nejlepší jít na plážovou dovolenou s leteckou dopravou v druhém trimestru těhotenství, s určitými omezeními - v první a první polovině třetího trimestru (až 31 týdnů)

"Gestační věk je podle lékařské praxe od 14 týdnů do 23 týdnů nejklidnějším a relativně nejbezpečnějším obdobím pro lety a cesty," říká Natalya Badíková, porodnice-gynekologka.

Těhotenství od 14 týdnů do 23 týdnů, podle lékařské praxe, nejklidnější a relativně bezpečné období pro lety a cesty

Podle lékařů nejde pouze o to, že těhotné ženy mají často toxikózu až 12 týdnů, což se projevuje únavou, nevolností, špatným zdravotním stavem, změnami chuťových preferencí atd., Které samozřejmě nepřispívají k klidnému odpočinku. Faktem je, že až do 14. týdne včetně v ženském těle je intenzivní základní „pokládání“ všech dětských systémů a orgánů - a je důležité, aby nezasahovala. Navíc v Rusku se nejdůležitější screening během těhotenství provádí až na konci prvního trimestru - od 11 do 14 týdnů. Tento screening zahrnuje specializovanou ultrazvukovou diagnostiku, výpočet individuálního rizika porodu dítěte s chromozomální patologií a řadu dalších komplexních studií. Je nesmírně nežádoucí nechat si ujít, takže výlet daleko od místa lékařského pozorování od 11 do 14 týdnů těhotenství je lepší zcela vyloučit.

Stejné pravidlo platí po dobu 18–21 týdnů - v této době se těhotné ženy podrobují druhému screeningu (perinatální diagnóza abnormalit vývoje plodu, velmi důležitá studie), proto je nutné být na dosah kliniky, kde se provádí, a naplánovat datum zahájení a ukončení prohlídky správně projít touto zkouškou.

PŘED KAŽDÝM TÝDENEM PREGNANCY MŮŽETE LETAT NA VACAČNÍCH ZAHRANIČÍCH PREGNANCY

Uvědomte si, že třetí trimestr těhotenství se obecně nedoporučuje pro cestování s leteckou dopravou a změnou klimatu. Lékaři považují za mimořádně nežádoucí jít na dovolenou od 28. týdne těhotenství do porodu, pokud:

 • existuje zatížená porodnická a gynekologická anamnéza (potrat dříve, potraty, zmeškaná těhotenství, vážná gynekologická onemocnění atd.)
 • existují závažná somatická doprovodná onemocnění, včetně autoimunitních onemocnění
 • je to vícenásobné těhotenství (dvojčata nebo trojčata).

Pokud však těhotenství postupuje normálně, bez komplikací, může turista jít na plážovou dovolenou do zahraničí, ale skončí nejpozději do 31 týdnů těhotenství..

Proč přesně toto období? Jde nejen o zvýšené riziko v této fázi, ale také o to, že všechny existující speciální pojistné produkty v Rusku s možnostmi pro těhotné ženy poskytují pojištění těhotných žen na pojištění maximálně do 31 týdnů. Z tohoto důvodu není veškerá cestovní cesta těhotných žen od 32 týdnů pojištěna žádnou pojišťovnou. Jednoduše neexistují takové politiky - což znamená, že komplikace nebo předčasné porody v zahraničí ohrožují obrovské částky účtované za léčbu.

Po 32 týdnech lékaři i pojišťovny dávají všem dobrou radu: necestujte do zahraničí, pokud se nejedná o záležitost složitých životních situací. Tuto radu je třeba brát velmi vážně. Statistiky největší cestovní pojišťovny, ERV, jsou zklamáním: 9 z 10 žen, které hledají lékařskou pomoc v zahraničí kvůli těhotenským komplikacím, ztratilo své dítě.

Nakonec si vzpomínáme na další faktor. U gestačního věku 30–34 týdnů se provádí ultrazvukové vyšetření v místě pozorování těhotné ženy. To znamená, že v tomto období je také lepší být v dosahu zdravotnického zařízení, kde se provádí sledování těhotenství.

KTERÉ POJIŠTĚNÍ ZVYŠUJTE PREGNANT

„První věc, které by turisté měli pochopit: pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebují zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy. Žádná ze základních pojistných smluv na trhu, která přichází „ve výchozím nastavení“ v pravidelném zájezdovém balíčku, nepokrývá žádné riziko komplikací těhotenství po dobu 12–31 týdnů. V takovém případě musí turista požádat cestovní agenturu nebo si zajistit zvláštní pojištění v rámci zvláštního programu, “uvedl výkonný ředitel pojišťovny ERV.

Pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebujete zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy - nejedná se o pojištění, které je již součástí zájezdového balíčku

Převážná většina ruských pojišťoven nezařazuje do základních programů a rizika těhotenských komplikací po dobu až 12 týdnů. Jedinou výjimkou na trhu je pojištění ERV, které i v „základní“ verzi rozpoznává komplikace těhotenství až 12 týdnů jako pojistnou událost, protože je možné, že pojištěná nemohla vědět o jejím těhotenství v raných stádiích.

Pojistné produkty pro těhotné ženy, počínaje 12-13 týdny, jsou v sortimentu všech hlavních hráčů na pojistném trhu, turista si může vybrat takové pojištění podle sady možností, výše pojistného krytí nebo ceny.

Pokud jde o pojištění, která kryjí rizika do 31 týdnů těhotenství (toto je maximální doba), je jich relativně málo. Nejkompletnější pojištění je opět u ERV (sazba Optima): kromě doby do 31 týdnů včetně zahrnuje krytí zdravotní výdaje nejen pro ženy, ale také 10 000 eur za péči o dítě ve zdravotnickém zařízení v případě předčasného porodu (ostatní společnosti kryjí) pouze výdaje na zdravotní péči matky). Tato částka je dostatečná pro dlouhodobé kojení dítěte pomocí speciálního vybavení v Evropě nebo Turecku.

Pojištění musí samozřejmě zahrnovat možnost „zrušení cesty“ (v každodenním životě se také nazývá „cestovní pojištění“). Stav těhotné ženy se mění a může se stát, že těsně před cestou bude mít kontraindikace k letu. Je důležité si uvědomit, že pokud turista letí se svým manželem, dětmi, dalšími příbuznými, obdrží celou částku celé prohlídky, pouze pokud je pro všechny vydáno „cestovní pojištění“ (nejen pro těhotnou ženu)..

CO POTŘEBUJETE PŘED PREGNANTOVOU ŽENOU DOVOLENÁ A KTERÉ DOKUMENTY UŽÍVAT

Před cestou (3-7 dní) je nutné navštívit terapeuta a ošetřujícího gynekologa, poradit se a případně podstoupit předepsané testy a postupy.

Musíte požádat lékaře o vydání osvědčení letecké společnosti o délce těhotenství a nepřítomnosti lékařských kontraindikací (bez něj, pokud existují vnější příznaky těhotenství, někteří dopravci nemusí na palubě letadla povolit).

„Kromě pojištění, cestovních dokladů a pasů byste si měli vzít i výměnnou kartu - zejména pokud jedete do Ruska. Pro pohodlí a klid v duši může také rekreant vzít výpis od ošetřujícího lékaře s jeho anamnézou, jmenováním, výsledky nejnovějšího ultrazvuku, screeningem atd., A přeložit je, pokud ne do jazyka hostitelské země, pak alespoň do angličtiny, “radí lékař gynekologka Natalya Badiková.

Bylo by také dobré, kdyby ošetřující lékař mohl být během prázdnin v kontaktu s turistem. Moderní telemedicínské služby to umožňují. Například před cestou si můžete u svého lékaře zkontrolovat, zda konzultuje na dálku ve speciální aplikaci, nebo si koupit předplatné několika telemedicínských konzultací důvěryhodného operátora telemedicíny. Mimochodem, gynekologové také konzultují vzdáleně.

CO PREGNANTNÍ PŘÍZNAKY JE LEPŠÍ POSILOVAT TRIP

"Kreslení bolesti v dolním břiše v prvním trimestru těhotenství, tažení, křeče bolesti nebo napětí (falešné a skutečné kontrakce) - ve druhém a třetím trimestru těhotenství před cestou - poplašný zvonek." To jsou bezpodmínečné důvody pro okamžitou lékařskou pomoc. Hnědá skvrna nebo zejména šarlatová skvrna v kterékoli fázi těhotenství, vodnatá ve druhém a třetím trimestru je také příležitostí k okamžitému návštěvě u lékaře a necestování na letiště, “říká Natalya Badiková.

Mezi další „špatné“ příznaky, které ukazují na nutnost rychlé konzultace turisty s lékařem, patří prudká bolest hlavy, doprovázená tinnitem. To mohou být první známky gestózy nebo preeklampsie. Důvody odložení cesty těhotné ženy - zvracení, průjem, stejně jako exacerbace průvodních nemocí.

Aby těhotná žena mohla bezpečně zrušit cestu ze zdravotních důvodů a neztratit peníze, musíte při nákupu zájezdu nebo samostatně (nejpozději 5 dnů před odjezdem) sjednat cestovní pojištění pro všechny účastníky zájezdu, o kterých jsme již mluvili. Náklady zpravidla činí 5% z celkové prohlídky.

II. LETOVÉ LETY

PLÁN, AUTOMOBIL, VLAK - CO JE BEZPEČNÉ PRO PREGNANTNÍ ŽENY?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není letoun pro těhotné ženy vůbec „nejrizikovějším“ způsobem dopravy.

"Mnoho lidí si myslí, že nejbezpečnější věcí pro těhotné ženy, které cestují ve vlastním autě, je to, že se můžete zastavit kamkoli budete chtít." Ale není tomu tak. Takže, jak se třese v autě, netřese se nikde, dokonce ani ve vlaku. Nárazy, prudké brzdění, mimořádně nebezpečná situace na silnici - to vše velmi negativně ovlivňuje stav těhotenství. Plus, dlouhodobý nedostatek pohybu, nemoci z pohybu, zápach benzínu - to může vyvolat kaskádu patologických reakcí, “říká Dr. Badiková.

Pokud jde o vlak, pak, pokud je to pohodlný expresní vlak, a zejména pokud cesta není dlouhá (3-4 hodiny, Sapsan), pak to lze zvážit. Můžete také zvážit nový dvoupatrový výraz „Moskva-Soči“. V jiných případech, zejména pokud je vlak starý, s koupelnami odpovídajícími věku, lékaři doporučují myslet na letadlo místo na vlak.

MŮŽE ZPŮSOBIT ZPŮSOB ZPŮSOBOVAT SKENOVÁNÍ SKENERU PŘI PROVOZU NA LETIŠTĚ

Nebezpečné jsou pouze rentgenové přístroje - měli byste tedy zjistit, jaký typ skeneru na letišti. Pokud je na zařízení odpovídající ikona, musíte zaměstnankyni letiště ukázat těhotenský list a projít jinými screeningovými postupy.

Moderní zařízení na letištích však nejsou pro těhotné ženy nebezpečná. „Moderní letištní skenery používají nízkofrekvenční elektromagnetické pole. Nejedná se o ionizující záření, nepoškodí tělo těhotné ženy a dítě z ní ani ultrazvuk, “říká Natalya Badiková.

LETOVÁ POČASNOST: JAK SE DĚLAT A CO SE ZÍSKAT

Letecká doprava má také své vlastní faktory, které mohou negativně ovlivnit zdraví těhotných žen. Existují rizika, ale pokud se těhotná žena cítí dobře a lékaři nemají námitky proti dovolené, můžete létat.

Za prvé, jedná se o rozdíly v krevním tlaku během vzletu a přistání. Obvykle se s tím potýkají tím, že vytvářejí klidový stav (za letu musíte vzít speciální polštář s nastavitelným zesílením, jednorázové ušní zátky, obličejovou masku) a hojný nápoj (čistá voda bez plynu). Po překročení hranice můžete na letišti bezpečně koupit vodu. Je také hezké vzít si s sebou tyčku horké čokolády (v případě poklesu tlaku a jen na svačinu).

Za druhé, jedná se o fyzickou nečinnost a dlouhodobý pobyt v sedu, takže těhotné ženy by si měly zvolit, pokud je to možné, během tohoto období svého života, destinace pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Kdykoli je to možné, těhotné ženy by si měly během tohoto období svého života zvolit místo pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Proč? "Dlouhý pobyt v sedě vede ke stagnaci v pánvi." To může narušit průtok krve v pánevních orgánech, včetně dělohy, a způsobit změnu funkce střev. Oteklé střevní smyčky mohou vyvíjet tlak na dělohu, mohou způsobit hypertenzi, což v některých případech může způsobit potrat, “vysvětluje Natalya Badiková. Jak se vypořádat s tímto rizikem? Je to jednoduché: během letu se musíte snažit chodit po kabině častěji, vstávat, měnit polohu těla, dělat lehkou gymnastiku pro nohy a paže.

Při letu (v příručním zavazadle) by těhotná žena neměla zapomenout vzít hygienické prostředky (mokré ubrousky, jednorázové vycpávky atd.), Micelární vodu (nejvýše 100 ml na letadlo) - zvlhčit pokožku za letu, sadu přípravků (jsou-li přípravky vzácné a jsou na předpis, je lepší je na ně vzít předpis, někdy s notářským překladem - aby se zabránilo problémům na hranicích).

Také těhotné ženy by se měly během letu starat o kompresní úplety. Mělo by to být punčochy nebo výšce kolen (třída komprese by měla být stanovena ošetřujícím lékařem). Ve druhém a třetím trimestru by měla být k letu nošena předporodní bandáž. Po dobu letu by měla žena nosit bavlněné spodní prádlo a podprsenku se širokými řemínky.

Za letu je pro těhotné ženy lepší mít pohodlné boty - v lehkých dýchacích mokasínech nebo pantoflích.

III. BEACH REST V PREGNANCY

KTERÁ ZEMĚ VYBRAJE PRO PLÁŽOVOU VACACI POČAS PREGNANCY

Seznam těchto zemí je určen kombinací tří hlavních faktorů. Za prvé, jak jsme již řekli, měly by to být destinace s krátkým letem (maximálně 5 hodin).

Za druhé, mělo by to být Rusko nebo zahraniční neexotické země s relativně mírným podnebím a stravou přizpůsobenou naší kuchyni. Je třeba se vyhnout zemím s příliš horkým podnebím a exotickou kuchyní..

„Voda a potraviny, které nejsou pro naši stravu charakteristické, například v zemích jižní a střední Ameriky, jihovýchodní Asie, mohou vyvolat toxikózu těhotných žen v prvním trimestru, i když ji nemáte. Vyvolává se také žárem. Skutečností je, že podnětem pro rozvoj toxikózy u těhotných žen může být hypoglykémie (nedostatek glukózy). A vyskytuje se v horkém podnebí kvůli zvýšenému odpařování vlhkosti z kůže, silnému pití a v důsledku toho nedostatku chuti k jídlu a dlouhým intervalům příjmu potravy, “říká Dr. Badiková.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby si vybraly ty země na dovolenou na pláži, kde průměrná denní (pozor - ne denní, ale průměrná) teplota v místě a během odpočinku nepřesahuje 30,5 ° C.

Těhotné ženy by si měly vybrat pro dovolenou na pláži ty země, kde průměrná denní (ne denní, ale průměrná) teplota během prázdnin nepřesáhne 30,5 ° C

Rozhodně nestojí za to vybírat těhotné ženy na dovolenou v zemi, kde existuje riziko nákazy giardiázou a obecně infekčních chorob (japonská encefalitida, horečka dengue, Zika atd.). Mělo by být výslovně vyloučeno z návštěv v zemích, ve kterých se doporučuje očkovat předem (seznam je uveden na internetových stránkách Rospotrebnadzor). Lékaři důrazně doporučují, aby těhotné ženy nebyly očkovány proti žádné nemoci - to může mít pro dítě fatální následky, protože jakákoli vakcína prochází placentární bariérou.

Zatřetí, u těhotných žen by se kromě klimatu a jídla mělo při výběru místa pro odpočinek vzít v úvahu ještě jeden faktor: dostupnost a úroveň léků v zemi a v hotelu. Přednost v těhotenství by měla být dána zemím s pokročilým léčivem (alespoň v letoviscích) a při výběru hotelu byste se měli zeptat cestovní kanceláře, zda je v hotelu lékař (zpravidla navštěvuje hotely na vysoké úrovni).

Výběr těhotné ženy v prvním a druhém trimestru tedy spadá do následujícího seznamu destinací: jsou to Rusko, slušné hotely v Turecku, Španělsku, Itálii, Řecku, Kypru, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Slovinsku a České republice. Můžete také jít do zemí Perského zálivu (nejlépe do rozvinutých emirátů Spojených arabských emirátů - Dubaj a Abú Dhabí nebo do Kataru) a pečlivě si vybrat hotel, upřednostňovat vysokou úroveň.

Je lepší vyloučit ze svého seznamu země rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie a obou Amerik z jejich seznamu - z důvodu dlouhého letu, horkého podnebí, neobvyklého jídla, rizika infekčních chorob a v některých případech také kvůli potřebě očkování..

Jak se opalovat během těhotenství

Všechno je v pořádku a těhotná turistka je v letovisku. Léto a pláž znamenají slunce, a zde mají lékaři také své vlastní tipy. Slunce samozřejmě přináší těhotné ženě pozitivní (uvolňuje se více endorfinů), doplňuje nedostatek vitamínu D, který je typický pro obyvatele severních zemí.

Zaprvé by se těhotným ženám nemělo před sluncem vyhýbat a dokonce i plavat v moři (kvůli odrazu slunečního světla od vodní hladiny) od 12,00 do 16,00..

Za druhé a po zbytek času musíte pečlivě zvážit ochranu před slunečním zářením. „Během těhotenství má žena často hyperpigmentaci. Vzhledem k vystavení slunci během dovolené je velmi pravděpodobné, že věkové skvrny, pihy, které se objevují během těhotenství na otevřených částech těla, nezmizí. Proto je nezbytné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - lépe. Je žádoucí, aby vitamín E byl součástí takového produktu. A ihned po vystavení slunečnímu záření je třeba po opálení aplikovat speciální produkt, který navíc pokožku navíc zvlhčí, “říká Natalya Badikova.

Je nutné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - nejlépe více. Je žádoucí, aby složení bylo vitamin E

Lékaři považují takovou řadu ochranných prostředků, jako jsou Sanosan, Lierak, Uriage, z rozpočtu, například Garnier, za osvědčené prostředky. Ale vše je individuální a při výběru značky a, co je nejdůležitější, složení produktu, je lepší postupovat podle rady ošetřujícího gynekologa.

Gynekologové důrazně doporučují, aby turisté uzavřeli plavky na pláži a eliminovali tak přímé sluneční světlo na břiše. "Bude velmi dobré vzít si čepici s velkým štítem nebo čepici s lemem - vyloučit účinky slunce na obličej, protože rizika stárnutí u těhotných žen jsou velmi vysoká," radí dr. ​​Natalya Badiková.

KDE BEZPEČNÉ PLAVÁNÍ PREGNANTU - MOŘE NEBO BAZÉN

Těhotné ženy mohou bezpečně plavat v moři, pokud je teplé, pohodlné pro ženskou teplotu. Délka pobytu v něm je až do prvního okamžiku, kdy se těhotná žena cítí „chilliness“. Další tip - těhotné ženy nechtějí být dlouho v mokrých plavkách. Při prvních nepříjemných pocitech je lepší vyměnit oblečení, a proto si vezměte s sebou více než jednu sadu.

Ve stejné době, odborníci říkají, moře pro těhotné ženy je rozhodně lepší než bazén.

"Příliš chlorovaná voda v některých bazénech může vést ke změnám mikroflóry vagíny a nakonec k bakteriální vaginóze nebo zánětu této zóny," říká Natalya Badiková. Po bazénu je také lepší, aby těhotná žena prováděla vnější (pouze vnější!) Ošetření intimních míst miramistinem nebo podobnými prostředky.

JAK PODÁVAT PREGNANT NA VACACI

Strava v hotelu je lepší nechat beze změny, blízko k sadě produktů, které žena jí doma, říkají lékaři. Proveditelné rady, zejména u systému all-inclusive - hotelový bufet vám umožní vybrat si téměř jakýkoli druh jídla.

Existují však určitá omezení: například by měly být vyloučeny jakékoli nápoje sycené oxidem uhličitým, místo zeleného čaje je lepší pít černou. A jakékoli exotické produkty pro nás, včetně jižního ovoce a zeleniny, by měly být přidávány do stravy postupně, v malých porcích, počínaje 3-4 dny dovolené.

„Více než dvě neobvyklé ovoce denně (například manga) nestojí za to jíst. Pokud mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě, pak je to náhrada za ovoce (nebo ovoce - nebo džusy z nich). Takové šťávy by se měly pít přísně po jídle, nikoli na lačný žaludek, aby se zabránilo zvýšené sekreci kyseliny chlorovodíkové a pálení žáhy, “vysvětluje Badikova lékař..

CO DĚLAT, POČÍTAJTE SE O PREGNANCII BĚHEM VAKACE

Turista se dozvěděla o jejím těhotenství, zatímco už byla na dovolené, a ona odletí zpět. To se stává. Pokud neexistují žádné rušivé momenty (špinění, bolest atd.) - neměli byste kontaktovat místního lékaře. Co je třeba udělat již v tomto období?

Lékaři v tomto případě doporučují okamžitě změnit stravu na frakční, vyloučit alkohol, kávu, kouření (pokud je takový zvyk), zahrnout do stravy více masa, ryb, kuře. V tomto případě je nutné omezit spotřebu jasně oranžové a červené zeleniny a ovoce - aby se nevytvořil alergický syndrom.

Pokud jde o transfer na letiště a samotný let, musí těhotná žena v raných fázích vyloučit vzpírání.

POZORNOST:

Ještě zajímavější materiály od ATOR jsou v našem kanálu na Yandex.Zen.

Na portálu "Academy ATOR" najdete bezplatné online kurzy, webináře a elektronické katalogy cestovních kanceláří..

Aktuální SPECIÁLNÍ NABÍDKY touroperátorů na zájezdech do zahraničí a v Rusku najdete v sekci STR portálu ATOR.

Pokud jste těhotná, můžete letět letadlem!

Co prostě nemusí poslouchat nastávající matka, která se rozhodla letět na dovolené nebo na služební cestě v letadle.

To, co nemusíte poslouchat, je budoucí matka, která se rozhodla podniknout dovolenou nebo služební cestu v letadle: účinek tlakových kapek a kosmického záření na její dítě a na její osobní pohodu, kolize letounu s kosmickými loděmi a mimozemšťany... Většina „strašidel“ o letech, které čeká matka slyší ne víc než mýtus.

Každý ví, že cestující letadel zažívají změny atmosférického tlaku, které vedou k hladovění kyslíkem. Spolu s nastávající matkou cítí její dítě také mírnou hypoxii. To je nebojácné, protože dítě si na taková cvičení zvykne a jsou dokonce užitečná. Například dítě v lůně její matky cítí mírnou hypoxii, když se věnuje fyzickým cvičením, a to se také považuje za užitečné - proč? Protože má stále průchod porodním kanálem, během kterého bude / může být významná deprivace kyslíkem. S komplikovaným těhotenstvím však mohou tlakové poklesy způsobit nepředvídané problémy. Patří mezi ně předčasná porod, placentární abrupce, krevní sraženiny a další komplikace..

Prvních 14 a posledních 10–12 týdnů jsou nejobtížnější a nejzodpovědnější období, protože tělo se stále musí přizpůsobit novému stavu a hormonálním změnám. Navíc cestování během toxikózy, která postihuje většinu těhotných žen, je nejen obtížné, ale také nebezpečné. V tuto chvíli je lepší jít daleko od domova a žít ve známé atmosféře. Nejvhodnější doba pro odpočinek a cestování je druhý trimestr (od 14 do 28 týdnů) těhotenství. V této době je nenarozené dítě dobře chráněno a vnější faktory na něj nemají téměř žádný vliv. Toxikóza u těhotné ženy zpravidla již neexistuje, ale objevuje se mnoho energie. Kromě toho žaludek ještě není tak velký, aby narušoval pohyb.

Světová zdravotnická organizace (WHO) nedoporučuje použití letecké dopravy pro těhotné ženy v následujících případech:

* těhotenství nad 36 týdnů (více než 32 týdnů s vícenásobným těhotenstvím);

* komplikované těhotenství (patologie těhotenství, hrozící potrat atd.);

* do sedmi dnů od doručení.

Kontraindikace pro cestování ve všech fázích těhotenství:

- hrozba potratu, placenta previa, polyhydramnios a oligohydramnios; jizva na děloze po císařském řezu;

- těhotenství po IVF nebo stimulaci ovulace;

- defekty a různá onemocnění ženských pohlavních orgánů; pozdní toxikóza (gestóza);

- anémie stupně II a III;

- exacerbace chronických onemocnění, tuberkulóza, exacerbace herpetické a cytomegalovirové infekce, alkoholismus a drogová závislost.

Komentáře gynekolog Amin ASKHATOVA (rozhovor pro dom.no): - Tento druh dopravy bych v pozdějším období nedoporučoval. Cesta samozřejmě může skončit úspěšně, ale nikdo to s jistotou nezaručuje. Letadlo podléhá náhlým změnám atmosférického tlaku, které mohou způsobit vazokonstrikci a předčasné placentární narušení, krvácení a dokonce předčasné narození. Navíc stále existují nežádoucí faktory: hluk, prodloužený nedostatek kyslíku, vibrace a emoční stres. V takové době je obecně lepší zdržet se cestování na dlouhé vzdálenosti.

Vyberte leteckou společnost na... týdny

Mnoho těhotných žen se dozví o zvláštních požadavcích leteckých společností, které jsou jim k dispozici, již u odbavovacího pultu, protože na letenkách není řečeno nic o nuancích osobní dopravy na zajímavém místě. V tomto dokumentu prostě není místo pro všechna pravidla. Ale pokud jste si již lístek zakoupili - neznalost pravidel se nevylučuje.

V současné době neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že cestování letadlem během těhotenství zvyšuje riziko předčasného porodu. Letová neuróza může být rizikovým faktorem, protože stres je spojen se zvýšeným uvolňováním hormonu uvolňujícího kortikotropin (stresový hormon), s prodlouženou produkcí tohoto hormonu se člověk již nemůže vyrovnat s rostoucí úzkostí sám. Vzhledem k tomu, že předčasný porod zůstává rizikem číslo 1 pro těhotné cestující, letecké společnosti vytvořily zvláštní pravidla. Dopravci jako oheň se bojí, že porod může začít hned během letu. A je snadné uhodnout proč. Koneckonců, taková nouzová situace by mohla být důvodem pro nouzové přistání. Netřeba dodávat, že pro společnost je to spousta dodatečných nákladů a pro ostatní cestující téhož letu - značné nepříjemnosti. Před zakoupením letenek - zeptejte se, jaká pravidla existují ve vybrané letecké společnosti.

Aeroflot nedoporučuje létat 4 týdny před očekávaným datem doručení a vyžaduje potvrzení lékaře. Pokud neexistuje žádný certifikát uvádějící datum narození, problém vyřeší lékař letiště. Aeroflot neumožňuje lety 7 dní před datem doručení a do 7 dnů po doručení. Posádky letadel absolvují speciální výcvik v lékařských výcvikových střediscích. Je zajímavé, že Aeroflot je na prvním místě, pokud jde o počet dětí narozených v letadlech, a tato okolnost vyvolala mezi lidmi směšné rčení: „Porodte letadlo Aeroflot!“

V Sky Express jsou těhotné ženy, jejichž funkční období - chcete napsat „datum vypršení“ - končící během následujících 12 týdnů, musíte k letu podat písemný souhlas svého lékaře. Bude nutné podepsat závazky, že letecká společnost není odpovědná za možné negativní důsledky pro matku nebo plod. Stejný kus papíru bude požádán o podpis v Transaero. Zde je povolen let těhotných žen za předpokladu, že je proveden nejpozději čtyři týdny před datem očekávaného porodu a neexistuje nebezpečí předčasného porodu. Letecké společnosti musí být poskytnuty informace o stavu těhotné ženy potvrzené lékařským osvědčením a výměnnou kartou.

Utair souhlasí s přepravou těhotných žen, jejichž funkční období nepřesahuje 30 týdnů, a také požádají o potvrzení, že neexistují žádné nároky na důsledky. Potvrzení je vyplněno při vydávání letenky v agentuře nebo při odbavení na letišti (pokud potvrzení nebylo vydáno v agentuře).

Jaká jsou však pravidla u zahraničních leteckých společností (tabulka z webu helmi.ru):

Lékařské osvědčení je vyžadováno před 36 týdny těhotenství, let není povolen po 36 týdnech

British Airways, Easyjet, British European, Air New Zealand

Lékařský certifikát je vyžadován po 36 týdnech

United Airlines, Delta, Alitalia, Swissair, Air France, Lufthansa

Lety po 36 týdnech nejsou povoleny.

Northwest Airlines, KLM

Let po 34 týdnech těhotenství je povolen pouze v doprovodu lékaře

Vícečetné těhotenství není povoleno

Vysílat nový Zéland

Nota Bene: bez ohledu na to, co si leteckí dopravci myslí, bez ohledu na to, jak se bojí a nestaví těhotné cestující - pamatujte, že stále máte svá ústavní práva. A nikdo nemá právo odmítnout let - a musí zmeškat bez osvědčení, a to i se soubojem. Je pravda, že pokud nemáte potřebné doklady (lékařské potvrzení, výměnné karty atd.), Budete muset snášet nerovné boje se zástupci letecké společnosti, došlo k případům, kdy byli cestující z letů bez osvědčení vyřazeni. Jak ukazují recenze na fórech, je mnohem snazší jednat se zahraničními leteckými společnostmi, monitorují svou pověst a pouze naše, jako obvykle, odolává do konce. Proto si prostudujte pravidla pro přepravu těhotných cestujících předem - méně utracených nervů, lepší zdraví.

Vlastnosti letu ve zvláštní poloze

1. Před jídlem byste měli mít sousto k jídlu, protože hlad přispívá ke vzniku syndromů kinetózy. Vezměte si s sebou hematogen nebo hořkou čokoládu do kapsy, pomůže vám i kyselá bonbón. Před opuštěním domu si můžete vypít šálek slabého zázvoru (prodává se v odděleních zdravé výživy, bylinných lékárnách) nebo mátový čaj. Během letu se nedívejte do oken, pokud jste již nemocní, nečtěte. Uvolněte se, sklopte zadní část židle a dívejte se rovně. Vezměte si s sebou audioknihy, které vám pomůžou rozptýlit pozornost a neházet pohledy paniky (čím více otočíte hlavu, tím horší je, že zhroutí). Léčiva na zvracení povolené během těhotenství: Air Sea a Vertigohel (homeopatie), ale před jejich přijetím se poraďte se svým lékařem. Do salónu s sebou přiveďte citron, eukalyptus nebo silici máty peprnou..

2. Při každé dlouhé cestě zpravidla musíte sedět na dlouhou dobu, vaše nohy jsou znecitlivěné, krevní oběh v pánevních orgánech je narušen. Najděte příležitost znovu vstávat a chodit, je to pro vás nesmírně důležité. Sundejte si boty, jakmile sedíte na židli. Za letu se vám hodí speciální polštářky na krk a pod dolní část zad položte měkký váleček nebo kostkovanou látku. Pak nebude sedět v jedné poloze tak těžké. Před letem můžete nosit speciální punčochy proti varixům. Nesedejte v pozici nohou - noha - na rozdíl od pověry, kvůli takovým pozicím se neohrabané děti nenarodí, důvod je jiný. Je to jen to, že s touto pozicí těla je narušen krevní oběh v nohou budoucí matky, což může vést k křečovým žilám. Zkušeným matkám se doporučuje, aby našli způsob, jak zvednout nohy výš - například na jednom z fór dívka řekla, jak pravidelně odešla na záchod a seděla tam, s nohama hodenými na dřez. Velmi chytrý nápad, velmi užitečný.

3. Kabina může být dusná nebo studená. Vaše sliznice, které již během těhotenství zažívají trojnásobnou zátěž, se mohou vzbouřit, hrozí to zhoršení „těhotné“ rýmy. Vezměte si Aqua Maris s sebou do příručního zavazadla a také 0,33 láhev termální nebo minerální vody (bez plynu), která osvěžuje vaši tvář..

4. Nezapínejte bezpečnostní pásy na žaludek, ale pouze pod žaludek. Doby vzletu a přistání nejsou tak dlouhé, můžete tolerovat, a jak ukazují zkušenosti s katastrofami, zvyšuje se bezpečnost ženy a nenarozeného dítěte.

5. Pijte hodně tekutin, přibližně 500 ml po dobu jedné hodiny.

6. V letadle jsou nejpohodlnější sedadla v business třídě (široká sedadla, zvětšená vzdálenost mezi řadami), v přední řadě ekonomické třídy (zvětšená vzdálenost mezi židlí a meziprostorovou přepážkou), za nimi následují uličková sedadla v prvním řadách ekonomické třídy (je snazší jít do chodby). Většina leteckých společností, včetně společnosti Aeroflot, zakázala kouření, takže vzduch v letadlech se stal čistším. Ale protože proud vzduchu v nich jde od nosu k ocasu, poslední řady v letadle jsou pro těhotné ženy stále nežádoucí.

Stojí za to vzít nějaké léky „pro usnadnění“ letu?

Pokud jste zdraví, nepotřebujete léky. Není-li tedy lékař předepsán vám, nemusí být rozhořčení. I když se stává, že jsou předepsány (no-shpu, papaverine), ale ve většině případů důvod spočívá ve slavném přísloví Dr. Komarovského „lékař musí předepsat pilulku“. Nikdo nezrušil vedlejší účinky léků, jejich přínosy během letu jsou pochybné. V každém případě je však nutná konzultace lékaře a záleží na tom, jak je lékař zajištěný.

A co pojištění??

Každý standardní zájezdový balíček nutně zahrnuje pojistnou smlouvu, která zaručuje náhradu nákladů na zdravotní a lékařskou přepravu v případě pojistné události v zahraničí. V situacích pojišťoven neexistuje žádné zvláštní pojištění pro ženy, těhotenství není pojistnou událostí. Vaše pozornost - další experiment z webu turist.ru. V předchozím článku byl proveden pokus poslat dítě na nezávislý let. Tentokrát se zástupci webu naléhavě chtějí pojistit těhotné cestující v letecké dopravě.

Důvodem našeho dalšího experimentu byl příběh Seryozhy Korsakové, která se narodila v Turecku: chtěli jsme pojistit údajně těhotnou korespondentku, která se podle legendy rozhodla jít do SAE, a dokonce se tam potápět, v sedmém měsíci těhotenství. Lékaři obvykle říkají, že pokud je tělo zdravé a těhotenství postupuje normálně, pak neexistují žádné překážky pro cestování. Lékaři navíc často povolují létat pozdě. Přesto nikdo není v bezpečí před překvapením. Není známo, jak jediné ženské tělo bude reagovat na jakékoli změny související s cestováním: změna klimatu, změny životního stylu, nové potravinové výrobky (které někdy vyvolávají gastritidu, cholecystitidu a v důsledku toho také ovlivňují průběh těhotenství), pokles tlaku během letu - všechno může vést k různým problémům. Kromě toho přítomnost velkého počtu lidí v hotelu nebo výletní skupině je vždy spojena s nebezpečím šíření infekcí a epidemií, což může vyvolat problémy s vývojem nenarozeného dítěte. A pokud se stav ženy ve „zajímavém postavení“ náhle zhorší a její těhotenství je uznáno jako důvod, pak ve většině případů bude muset zaplatit za všechno z kapsy.

"Omlouvám se, ale nezabezpečujeme těhotné ženy," byla reakce všech pojišťovacích společností, které byly dotazovány na dopisovatelku Turist.ru, která se pokusila rozšířit podmínky standardní pojistky o rizika spojená s těhotenstvím. Pojistitelé se navíc nezeptali, o jakém období mluvili. Zprávy o situaci klienta způsobily jasné odmítnutí. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou pojistitelé připraveni pojistit se proti všemu na světě. Pojišťovací společnosti uznávají těhotenství jako příliš vážné riziko, které není pokryto žádnými vzestupnými faktory. Toto je celosvětová praxe: nikde se nepojišťují na nezbytná období. Podle Iriny Tyuriny, tiskové mluvčí Ruské unie cestovního ruchu (PCT), Evropané praktikují cestovní pojištění, když jsou těhotní až 8 týdnů. V případě zdravotních problémů ženy během tohoto období nemluvíme o odpovědnosti lékařů za život druhé osoby - dítěte, to znamená, že lékařská pomoc je v tomto případě poskytována jedné - pojištěné osobě.

Ano, těhotné lidi jsou také lidé: v práci jsou unavení a chtějí jít na dovolenou. Na rozdíl od většiny občanů, se kterými budou zahraniční lékaři zacházet s penězi pojišťoven, však všechny problémy vyplývající z těhotenství nejsou uznány jako pojistné události (pokud jsou však problémy s těhotenstvím následkem úrazu, pak pomoc, pokud je zaznamenána v pojistné smlouvě, bude vykreslen). Problémy, jako je krvácení, mimoděložní těhotenství, se mohou objevit v raných stádiích. V těchto případech budou ženy potřebovat kvalifikovanou lékařskou pomoc až do operace. Paradoxem této situace je, že žena v raném stádiu ještě nemusí vědět, že je těhotná. Někdy některé ženy s přerušeným cyklem nevědí o své situaci až po 4-5 měsících. Jakékoli lékařské služby v zahraničí jsou velmi drahé a dokonce i pobyt na zahraniční klinice je někdy cenově srovnatelná s životem v elitním hotelu. Podle zástupců pojišťovacích společností jsou nejvyšší náklady pro lékaře ve Spojených státech, Kanadě, Japonsku, Evropě a Izraeli. Kromě toho bude pro přepravu pacienta do její domoviny nutné speciální vybavení a lékař ji bude muset doprovázet. Cena těchto služeb činí desítky tisíc dolarů, což bude naprosto „nesnesitelná“ částka pro chudé rodiny, které po celý rok šetří levnou dovolenou v cizím letovisku..

Skutečnost, že ženy ve své pozici cestují po světě, není ničím zatajitelná - nakonec pouze těhotné ženy a jejich manželé se mohou rozhodnout, zda jít nebo ne. Ale když jedou na cestu, ani nepředpokládají, že jim nikdo nebude platit řadu zdravotnických služeb, nemysli na to, zda mají možnost samostatně financovat drahé léčení. Většina těhotných žen, s nimiž jsme hovořili, tedy uvedla, že se na to nepřemýšlí a doufala v pomoc pojišťovny. Není obvyklé, abychom si pečlivě přečetli pojistku, není obvyklé konzultovat lékaře před návštěvou exotických zemí (jejichž klima může vyvolat chronická onemocnění), není obvyklé starat se o sebe a své zdraví a není obvyklé, že za naši nedbalost neseme odpovědnost. Možná nosit?!

Zkušení tipy: podělte se o své pocity

Tato stránka je „vytržena“ z osobního blogu jedné z našich matek. Rozhodla se podělit o své pocity ohledně dlouhého letu během těhotenství - letu přes oceán! Její rada je užitečná pro ty, kteří se rozhodnou strávit ve vzduchu déle než 2-3 hodiny.

Abych mohl letět na dovolené mezi 25. a 28. týdnem těhotenství, jako jsem to udělal, vyžaduje zoufalé bezohlednost a svatou víru, že cesta bude pro dobro matky a dítěte.

První věc, kterou jsem se postaral, byla moje vlastní kondice. Cítím se dobře, těhotenství prochází bez hrozeb a komplikací.

Ale určitě musíte konzultovat s odborníkem. Zde musíte vzít v úvahu specifika osobnosti vašeho lékaře. Někteří se bojí převzít odpovědnost a nepodepíší letové povolení, děsí děsivé příběhy. Pokud opravdu chcete létat a jste si jisti svým zdravím, poraďte se s gynekologem, který je méně náchylný k panice..

Třetí. Už jste se postarali o pojištění? Musíte se zásobit tím nejlepším, který poskytuje situace, kdy těhotná žena a její dítě potřebují pomoc v nouzi.

Nezapomeňte si prostudovat požadavky vámi vybrané letecké společnosti na těhotné ženy, jejich podmínky a dokumenty.

Při přihlášení aktivně prokažte svou pozici. Dostanete místo podle své situace!

V letadle se nebojte - je to nemožné. Položte ruku na břicho a zkuste se uklidnit. Jakmile jsem se přestal ovládat, žaludek se mi ztuhl. Jakmile jsem se uvolnil, dítě se také uklidnilo.

Důležité: před letadlem jsem nevěděl o otoku. Přesněji, pouze teoreticky, z knih. "V sedmém nebi" Bylo mi nepříjemné znovu rušit ostatní cestující při chůzi na záchod a zpět. Za které jsem zaplatil strašným otokem: pár dní po příjezdu jsem si nemohl obléct boty na oteklé prsty. Nebojte se jít na záchod! Nechte každých 10 minut! Na zpáteční cestě jsem už nechtěl vidět klobásy místo prstů, takže jsem při každé příležitosti navštívil dámský pokoj. Dokonce jen z důvodů chůze se Edema vyhnul!

A zvažte mentalitu země, do které létáte (pokud je to jiná země). Daleko od světa budou těhotné ženy zmeškány, přinesou kufr a ustoupí. Ale nebudou se soucitem dívat jako na umírající.

A nakonec...

Když se fórum Rusmedserver v sekci Porodnictví a gynekologie zeptá na další otázku týkající se rizika pozdních letů, lékaři tam rádi žertují: „A nezapomeňte, že je obvyklé pojmenovat dítě jménem kapitána lodi!“ A pokud dívka. Podle statistik se každý rok rodí 5–7 dětí v letadlech, jedná se však o statistiku světových případů. Jak již bylo zmíněno, neexistuje žádný vědecký důkaz, že let může vyvolat předčasný porod, pokud není těhotenství komplikované. Nakonec jsou všude klady: dcera egyptského Khaba Muhammada, která porodila dítě na palubě letadla, po narození získala právo létat na kuvajtské letecké společnosti Al-Jazeera na 18 let. Ukázalo se, že posádka byla s takovým darem osudu na palubě dokonce spokojená. Ale tento případ je jedním z mála, takže létejte během těhotenství bez zbytečných starostí a obav, vše bude v pořádku!

Články O Neplodnosti