Hlavní Testy

První dny početí jsou znamení

V jaký den po početí se projevují první známky těhotenství? Tento problém je pro ženy, zejména pro mládež, velmi znepokojující. Za zdánlivě solidní a správnou otázkou leží touha uklidnit se a dostat odpověď na otázku - v jaký den po sexuálních známkách těhotenství?

První problém spočívá v tom, že početí nenastává v době sexu, ale během 5-14 dnů. Za zmínku také stojí, že hormonální pozadí těla se mění po dobu dalších 10 až 12 dní. První testy tedy mohou ukázat těhotenství nejdříve 15 - 20 dní od pohlavního styku.

Ženské tělo však může dávat své vlastní signály o tom, zda je proces oplodnění ukončen nebo ne. O těchto a dalších otázkách souvisejících s projevy budeme hovořit v prvních dnech po početí.

Jak dlouho trvá těhotenský test po početí??

Rovněž stojí za zmínku, že proces početí znamená dokončení pohlavního styku. Nezapomeňte, že početí může trvat několik dní. Očekávejte nejpřesnější výsledek nejdříve 4 - 5 týdnů od okamžiku souloží. Dřívější pokusy o provedení testu mohou vést k takzvanému „falešně negativnímu“ výsledku, pokud test prokáže, že neexistuje žádná skutečnost o těhotenství, ale ve skutečnosti již existuje nebo v blízké budoucnosti nastane..

Jak dlouho trvá testování na hCG?

HCG nebo hormon těhotenství poskytuje poměrně spolehlivé informace o skutečnosti těhotenství v prvních dnech po početí. V těle těhotné ženy se takový hormon nevyrábí. Podle vyvinutého programu pro stanovení těhotenství pomocí hCG hormonu je analýza jeho přítomnosti / nepřítomnosti předložena 15 až 20 dní po pohlavním styku, považována za početí.

Změní se bazální teplota po početí?

Změna bazální teploty v prvních dnech po početí spočívá v tom, že zůstává zvýšená. Při takové změně však existuje „okno“, kdy bazální teplota klesá po dobu, kdy je embryo implantováno do dělohy. Tento jev byl definován jako „implantační ústup“.

Může být početí bezprostředně po menstruaci?

Ano, v prvních dnech po ukončení menstruace není možná jen početí, ale právě tyto dny jsou pro něj považovány za příznivé.

Pro informaci, vždy existuje možnost početí, to znamená, že v kterýkoli den, i když se blíží období. Výše bylo napsáno, že proces není okamžitý a jeho účinnost a trvání závisí na mnoha faktorech.

Počátek po ovulaci je možný?

Pro početí je nezbytná ovulace (skutečnost uvolnění zralé buňky z vaječníku). Kromě toho početí není možné bez ovulace.

Úplně první fáze - oplodnění však nastane až první den po ovulaci. Pokud by se to nestalo, vejce umře. Tato skutečnost pomáhá určit, že největší pravděpodobnost početí je 1-3 dny před ovulací, stejně jako přímo v den ovulace..

Pokud k pohlavnímu styku dojde po 12 až 20 hodinách po ovulaci nebo později, početí bude nepravděpodobné.

Výpočet příznivých dnů pro početí

Hlavním výpočtovým kritériem by měla být pravidelnost a trvání menstruačního cyklu. Nejvýhodnější je den ovulace a 1-3 dny před ním. Počítejte s tím, jaké dny cyklu dané období plánuje, a poté naplánujte početí.

Určení data narození podle data početí?

Výchozím bodem by mělo být datum poslední menstruace. Podle lékařské praxe trvá těhotenství 280 dní nebo přesně 40 týdnů (tyto týdny se často nazývají porodnické). Překrytí dvou dat vám dá vědět datum narození.

Stojí za povšimnutí, že k porodu může dojít dříve nebo později, dokonce ve 2 - 3 týdnech, protože tělo každé ženy má sójové rysy. To není patologie, pouze rys. Mnoho žen instinktivně pociťuje první známky početí a může přesněji určit datum narození.

Ovlivňuje datum početí pohlaví nenarozeného dítěte?

Každá rodina opravdu chce porodit dítě určitého pohlaví a někdy i dvě najednou. Bohužel neexistují žádné moderní techniky plánování rodiny nebo kalkulačky pro výpočet pohlaví nenarozené dětské práce. Ženské vajíčko nese pouze YY chromozomy, tj. Pouze samici. Spermie nese chromozomy XY, mužské i ženské. Pohlaví nenarozeného dítěte závisí na tom, který pár chromozomů se v prvních dnech bezprostředně po početí sloučí do jednoty. Člověk se dosud nenaučil, jak tento proces ovlivnit..

Obrovské množství informací prezentovaných na internetu, že existují techniky, které zvyšují pravděpodobnost, že bude mít dítě správného pohlaví, není pravda. Pravděpodobnost 50 až 50.

Jediným způsobem, jak předpovědět pohlaví dítěte, je představit si ho v laboratoři v procesu umělé inseminace.

Jaké procesy se v ženském těle objevují v prvních dnech po početí?

Tělo se aktivně obnovuje a připravuje na těhotenství. Hormonální pozadí se mění, děloha se zvětšuje, její stěny jsou tenčí, děložní čípek se zavře. Jeden z vaječníků se promění v hormonální generátor, v něm se vytvoří corpus luteum, produkující hormony na podporu těhotenství.

Jaké jsou pocity v prvních dnech po početí?

V těle dochází současně k velkému počtu procesů, které přímo nebo nepřímo ovlivňují náš fyzický a emoční stav. Skutečnost početí necítí žena, ačkoli mnozí si to nemyslí.

Většina symptomů prezentovaných jako symptomy početí (nezaměňovat se s těhotenstvím), jako je nevolnost, ospalost, bolest břicha, výkyvy nálady, ztráta nebo aktivace chuti k jídlu atd., S pojetím nemají nic společného. Tyto projevy by se v každém případě objevily a žena je podvědomě nebo vědomě přisuzuje početí. Po podrobném prostudování procesu početí a prvních dnů vývoje embryí pochopíte, že nemohou existovat žádné změny, které by mohly ovlivnit stav těla a projevily se externě nebo interně.

Je také třeba poznamenat, že ženy se často pokoušejí najít známky pocitu samy o sobě ihned po pohlavním styku nebo v prvních hodinách po něm. Výše bylo napsáno, že období početí od okamžiku, kdy spermie vstoupí do pochvy, až do doby oplodnění a pohybu vajíčka může být několik dní. Proto jsou jakékoli pocity spojené se známkami početnosti přitažlivé nebo vynucené.

První známky těhotenství (jmenovitě těhotenství, kdy již bylo obnoveno hormonální pozadí) se objevují ve většině ve 2 - 3 měsících a mnozí se cítí jako budoucí matky, když si ostatní všimnou zaoblené bříško.

Bolest břicha může být prvním příznakem početí?

Bolest břicha po dobu dvou týdnů od pohlavního styku nemá nic společného s možným početím, zejména těhotenstvím.

Po dvou týdnech, v případě početí, kdy se embryo nachází v procesu implantace v děloze, to znamená, že si hledá vhodné místo pro sebe, některé (ne dokonce většina) ženy se mohou projevit slabé, tažení bolesti v podbřišku, připomínající bolest během menstruace..

Podobné bolesti v jasnějším projevu, které se objevují na jedné straně ve vaječníku během období 2 až 3 měsíců po početí, mohou být důkazem mimoděložního těhotenství, když se embryo vyvíjí ve vejcovodech nebo potratu.

Co znamená propuštění po početí??

Vypouštění krvavé povahy, hnědé nebo narůžovělé, pozorované okamžitě nebo až 4 dny po pohlavním styku, nemají v početí společné. V tomto případě jde o rychlou menstruaci nebo příznaky gynekologických chorob různé povahy.

Pokud se takový výtok objeví po 1 - 2 týdnech, když nastane proces implantace embrya, je to důsledek samotného procesu. Takový výboj netrvá dlouho, 1 - 4 hodiny.

Hnědý nebo krevní výtok pozorovaný během 3 až 12 týdnů od okamžiku početí jsou nejčastěji příznaky potratu. Většina žen jim nevěnuje pozornost a bere na menstruaci, protože nemají ponětí o těhotenství.

Krvavý nebo hnědý výtok, který začíná po 8 až 12 týdnech, je pravděpodobně známkou mimoděložního těhotenství nebo potratu. Takový výtok může být doprovázen bolestí vaječníků na jedné straně a tažením bolestí v dolním břiše..

Co znamenají nevolnost a zvracení v prvních dnech po početí?

Dostatečně velký počet žen, zejména těch, které nechtějí těhotenství během 1-8 dnů po sexu, cítí nevolnost a někdy zvrací. Považují tyto projevy za výsledek těhotenství nebo spíše s ním spojenou toxikózu..

Tyto projevy nemají nejmenší vztah k těhotenství nebo početí v období od 10 do 40 dnů od sexu. Nejčastěji se jedná o velmi přitažlivé příznaky, někdy otravu jídlem. Výše bylo popsáno, proč se těhotenské projevy nemohou objevit v prvních týdnech od sexu.

Pro referenci. Těhotná toxikóza se projevuje nejméně od 8. týdne těhotenství. Mnoho žen to nemusí po celou dobu zažít, mnoho z nich cítí, jak reagují na nové spotřebované potraviny..

Jak se chovat po početí?

Po početí by měla být dodržována některá pravidla:

Po 14 dnech od pohlavního styku se poraďte s lékařem s cílem prozkoumat a zjistit, zda se embryo správně připojilo k děloze, zda existuje mimoděložní těhotenství nebo jiné patologie;

Při plánování nebo potvrzení těhotenství neužívejte žádné léky, které nebyly dříve projednány se svým lékařem;

Pokud jste před početí neužívali léčbu nebo jste brali léky na chronická onemocnění (epilepsie, astma, arytmie), nepřestávejte je užívat, ale v krátkém čase informujte lékaře o těhotenství a porodníka, který vám řekne, jak dlouho, jaké konkrétní a v jakých dávkách léku, který užíváte;

Pokračujte v jídle vše, pak jíst dříve, než hlavní věcí není nadšení kořením a kořením;

Nechte každodenní rutinu a sportovat beze změny, hlavní věcí je eliminace přepracování.

Pokračuje sexuální aktivita i po početí??

Ano. Pokračujte v sexuálním životě bez omezení, pokud však v minulosti došlo k potížím s těhotenstvím nebo porodem, poraďte se s porodníkem.

Je alkohol po početí škodlivý??

Je zřejmé, že alkohol je škodlivý. A v běžném životě je to škodlivé pro tělo a v procesu početí a těhotenství, když dochází k restrukturalizaci a hormonálním změnám, je to dvakrát škodlivé. Omezte jakýkoli příjem alkoholu během těhotenství a laktace na nulu.

Na tomto pozadí se mnoho nastávajících matek velmi obává skutečnosti, že v předvečer nebo ve večerních hodinách početí vypili na večírku nebo akci. Takové zkušenosti jsou naprosto zbytečné, protože zatímco proces oplodnění probíhá a početí, jakýkoli alkohol již bude z těla odstraněn.

Co dělat kuřáky při početí?

O nebezpečích kouření obecně a během těhotenství bylo řečeno a napsáno mnoho zvláště. Nikotin je produkován tělem a používá se k rozkladu určitých aminokyselin. Kouření poskytuje nikotin zvenčí a tělo ho zastavuje. Proto, po zanechání cigaret, je po nějakou dobu cítit nepohodlí - toto tělo znovu zahájí proces produkce nikotinu.

Těhotné ženy musí přestat kouřit. Pokud to nemůžete udělat sami, měly by být všechny kuřácké pilulky a náplasti před použitím konzultovány s porodníkem a terapeutem, aby nedošlo k poškození dítěte.

V prvních dnech po početí bude kouření neškodné pro plod, ale stále musíte omezit počet kouřených cigaret. Slabost se může dítěti dostat po mnoha letech.

Jak antikoncepční pilulky ovlivňují početí??

Všechny antikoncepční prostředky schválené k prodeji, včetně pilulek (perorální antikoncepční přípravky), poskytují poměrně spolehlivou ochranu proti nežádoucímu početí. Takové léky nemají na organismus žádný účinek, vážou hormony zapojené do procesu početí. Navíc v budoucnu, kdy se rodina rozhodne otěhotnět, povede odmítnutí antikoncepce k úplnému obnovení hormonální rovnováhy, což nijak neovlivní reprodukční schopnost ženy..

Každý antikoncepční prostředek má svůj vlastní čas zotavení. Nejčastěji je to několik týdnů, méně často několik měsíců.

Celkový

Koncepce v počátečních stádiích se v žádném případě neprojevuje ve fyzickém nebo emočním zdraví ženy. Téměř všechny „příznaky“ a „projevy“ jsou přitažlivé nebo vynucené. Střízlivě posoudit situaci a určit si pro sebe možnosti jejího vývoje. Věnujte pozornost radám přátel a známých, zejména těch, kteří nenarodili.
Pokud došlo k početí, nespěchejte na potrat nebo naštvaná. Diskutujte o tom se svou rodinou, mít dítě je pro ženu dar a štěstí.

Jak dlouho trvá těhotenství ve dnech a týdnech?

Když přežilo všechno obtížné a špatné, které se může stát během těhotenství (nepříjemné příznaky, nemoci spojené s tímto stavem), v průběhu času si každá žena pamatuje na toto období s úsměvem, mluví o tom jako o skvělém čase.

Nastávající matka se těší na okamžik, kdy dojde k porodu. Proto se snaží vypočítat toto datum co nejpřesněji, zajímá ho, jak dlouho normální těhotenství trvá dny. Při výpočtu tohoto období existují jemnosti, ale ne každý o nich ví..

Není možné zjistit přesné a tedy konečné datum, kdy se porod uskuteční, ale můžete si přibližně spočítat, kolik dní bude těhotenství ženy..

To datum, které lékaři nazývají - odhad. Pro jednotlivé případy to nejlépe odpovídá prognóze lékaře. I když znáte všechna přesná data ovulace, početí, je nemožné určit rychlost spermií, kolik času musí vajíčko cestovat trubicemi do dělohy, jak dlouho bude trvat vývoj plodu a dítě, aby byl připraven k narození.

Specialisté používají určité standardy. Vědci odhadují, že od okamžiku oplození po narození uplyne 226 dní. To znamená, že od okamžiku početí těhotenství trvá 38 týdnů - to je asi 10 lunárních měsíců.

Ale jsou chvíle, kdy žena nemusí dítě informovat nebo porodit. V této situaci nemusí být porod úplně úspěšný, což může v budoucnu ovlivnit zdraví matky, dítěte.

Předčasné těhotenství nastává mezi 27 - 28 týdny. Často se měnili ti, kteří byli léčeni po dlouhou dobu z hrozby potratu. Odložené těhotenství je více než 42 týdnů.

Změny v ženském těle

Narození, vývoj dítěte je nejneobvyklejší a nejpřirozenější, co se může v životě ženy stát. Budoucí matka nese budoucí dítě v sobě po dobu čtyřiceti týdnů, její tělo se stará o jeho výživu, vývoj, dodává kyslík.

Mnozí se zajímají nejen o to, kolik dní těhotenství potrvá od okamžiku početí do okamžiku narození, ale také o to, jak se ženské tělo změní a rozvine, její pocity.

První trimestr (od 1 do 12 týdnů).

První týdny jsou nejkritičtější období, poté se začnou tvořit hlavní orgány dítěte. Tělo se postupně začíná připravovat na potřebu postarat se o jiné tělo. Veškerá práce vnitřních orgánů se obnovuje. Může se objevit:

 • stav slabosti;
 • Deprese;
 • časté změny emočního prostředí;
 • přecitlivělost na pachy.

Tělo se postupně mění. Hrudník zvětšuje, stává se citlivější.

Od 3 do 4 týdnů se mohou vyskytnout střevní poruchy, zácpa, průjem. Močení se stává častější. Během tohoto období je nutné vyvážit výživu a dodržovat ji po všechny dny v období až do těhotenství. Do 12 týdnů jsou již vytvořeny všechny orgány a části plodu, pak to bude jen růst a rozvíjet se.

Druhý trimestr (od 13 do 27 týdnů těhotenství).

Na začátku druhého trimestru se mnoho žen začne cítit mnohem lépe. Tělo si na změny zvykne, méně reaguje na to, co se děje. Prochází časnou toxikózou. Chuť k jídlu se probouzí, která často přetrvává po celé dny, zatímco těhotenství trvá. Do stravy je nutné zahrnout proteiny, ovoce, zeleninu a odmítnout sladké, mastné, škodlivé. Ženy v tomto období začínají postupně přibývat na váze. Normální hmotnost, kterou je třeba přidat, je pět až sedm kilogramů. Boky se rozšiřují, žaludek se zvyšuje. Spánkové vzorce mohou být narušeny - je to kvůli skutečnosti, že je obtížnější najít pohodlnou polohu pro spaní. Doporučené spaní na vaší straně.
Funkce tohoto období.

 1. Může trápit pálení žáhy, protože děloha, spolu s jejím růstem, tlačí na střeva. Herkulovská kaše je v takových obdobích užitečná..
 2. Jakékoli léky lze užívat pouze na doporučení lékaře..
 3. Často začíná dostatek vaginálního výtoku, zesiluje se pot.
 4. V dolním břiše, v dolní části zad je nepohodlí.
 5. Stále více chodit na záchod.

Při dobrém zdraví můžete dělat jógu, plavat v bazénu. Je třeba chodit na čerstvý vzduch, více se pohybovat, ale ne přepracovávat.

Třetí trimestr (od 28 do 40 týdnů).
Žena již zažila mnoho změn ve svém těle a před narozením nezbývá mnoho týdnů těhotenství:

 • děloha se zvětšuje a tlačí na močový měchýř, střeva;
 • mohou se vyskytnout švy v nohou;
 • začíná dech;
 • puls se zvyšuje, musíte sledovat stav krevního tlaku.

Změny v těle jsou okamžitě patrné

Hmotnost by se neměla přidávat více než 300 g týdně. Ale nemůžete jíst. Z mléčných žláz se může uvolnit čirá tekutina (kolostrum). Objeví se otok končetin. Mohou vás trápit bolesti hlavy, nevolnost - s takovými příznaky musíte navštívit lékaře. Po 40 týdnech děloha padá a žena to doslova cítí. Zrození začíná. Také se podívejte na příznaky těhotenství u dvojčat a zjistěte, proč žaludek svědí během těhotenství.

Hormonální akce

Příroda za předpokladu, že po početí žena aktivuje hormony těhotenství, aby jí toto období usnadnila. Je nutné zajistit, aby emoce byly pod kontrolou. To platí zejména o změnách endokrinního systému. Hormony:

 • hlavní hCG: zodpovědný za správný vývoj dítěte;
 • placentární laktogen: řídí riziko dědičných abnormalit;
 • volný estriol: řídí průtok krve do mléčných žláz a dělohy, připravuje ženské tělo na krmení;
 • prolaktin, oxytocin nebo „mateřské hormony“: díky nim matka pečuje o dítě něžně, živí se a komunikuje s ním.

Tyto hormony jsou důležité proto, aby usnadnily ženě takový stres přežít (a porod těla a psychiky je vážným testem). Proto tyto hormony hrají ode dne početí a během těhotenství důležitou roli, a to jak fyzickou, tak psychologickou..

Akce mužů v tomto období

Hlavní věc je udržovat dobrý vztah během těhotenství a po něm. Podpořte svého manžela během tohoto obtížného období. K náhlým výkyvům nálady nastávající matky je nutné být shovívavý.

Během tohoto období se mnoho mužů snaží vyhýbat komunikaci se svou ženou, ale to se nestane. Nestojí za to ji obviňovat - jsou to všechny hormony.

Je třeba se snažit co nejvíce usnadnit domácnost. Vzhledem k tomu, že toxikóza je možná, dočasně vařte. Vezměte všechnu fyzicky náročnou práci. Koneckonců, toto je také vaše dítě. Vyhněte se stresovým situacím..

Neustále hledat pozornost a něhu

O autorovi: Olga Borovikova

Těhotenství. Příznaky a průběh těhotenství. Tělo těhotné ženy

Kalkulačka těhotenství vám pomůže určit gestační věk a datum narození. “

Těhotenství je fyziologický proces, při kterém se v lůně ženy vyvíjí nové lidské tělo, které je výsledkem oplodnění.

Těhotenství u žen v průměru trvá 280 dní (40 týdnů, což odpovídá 9 kalendářním měsícům nebo 10 lunárním měsícům). Těhotenství je také rozděleno do 3 trimestrů po 3 kalendářních měsících v každém.

Příznaky raného těhotenství

V raných stadiích těhotenství je diagnóza stanovena na základě pochybných a pravděpodobných příznaků..

Pochybnými příznaky těhotenství jsou různé druhy subjektivních pocitů, jakož i objektivně určené změny v těle, mimo vnitřní genitální orgány: chuťové rozmary, změny čichových vjemů, lehká únava, ospalost, pigmentace kůže na obličeji, podél bílé linie břicha, bradavek a paranasálních kruhů.

Pravděpodobné příznaky těhotenství jsou objektivní příznaky pohlavních orgánů, mléčných žláz a při formulaci biologických reakcí na těhotenství. Patří sem: zastavení menstruace u žen v plodném věku, zvýšení mléčných žláz a výskyt kolostra, když se vytlačí z bradavek, cyanóza sliznice vagíny a děložního čípku, změna tvaru a konzistence dělohy, zvětšení její velikosti.

Můžete si předem ověřit přítomnost těhotenství doma pomocí expresního testu na obsah hormonu chorionického gonadotropinu v moči ženy (test se provádí od prvního dne odkladu další menstruace).

Potvrďte, že těhotenství umožňuje ultrazvuk (ultrazvuk).

Změny v těle těhotné ženy

V těle ženy během těhotenství dochází k četným a komplexním změnám. Tyto fyziologické změny vytvářejí podmínky pro nitroděložní vývoj plodu, připravují ženské tělo na narození a kojení novorozence. Menstruace ustane, zvětšení objemu mléčných žláz, bradavky ztmavnou.

Mnoho těhotných žen má nevolnost v prvním trimestru, někdy zvracení - tyto příznaky se nazývají časná toxikóza těhotných žen. Často existují slabost, ospalost, pálení žáhy, slinění, změna chuti, časté močení. Tyto poruchy jsou charakteristické pro zdravé a normální těhotenství..

Obzvláště velké změny se vyskytují v genitáliích žen. Děloha se zvyšuje s každým týdnem těhotenství, zvyšuje se krevní zásobení vnitřních a vnějších pohlavních orgánů. Tkáně bobtnají, získávají elasticitu, což přispívá k jejich lepšímu napínání během porodu. V mléčných žlázách se zvyšuje počet a objem žlázových laloků, zvyšuje se jejich zásobování krví, stávají se napjatými, z bradavek se vylučuje kolostrum. Počet gonadotropních hormonů, jakož i estrogenů a progesteronu, je produkován nejprve corpus luteum (dočasná žláza vytvořená na místě folikulu, ze kterého vyrostlo zralé vajíčko) a poté placentou. Hormony vylučované corpus luteum (progesteron a v menší míře estrogeny) přispívají k vytváření podmínek pro správný vývoj těhotenství. Korpus luteum prochází obráceným vývojem po čtvrtém měsíci v souvislosti s tvorbou hormonální funkce placenty.

Pro těhotenství je nutné se zaregistrovat na prenatální klinice (3–4 týdny po zpoždění menstruace), kde lékař zkoumá a zkoumá vnější a vnitřní genitální orgány, a pokud je to nutné, jsou předepsána další vyšetření.

Genitální orgány během těhotenství

Děloha. Během těhotenství se mění velikost, tvar, poloha, konzistence a reaktivita (excitabilita) dělohy. Děloha se během těhotenství postupně zvyšuje. Ke zvýšení dělohy dochází hlavně v důsledku hypertrofie svalových vláken dělohy; současně dochází k množení svalových vláken, růstu nově vytvořených svalových prvků retikulárně-vláknitého a argyrofilního „rámu“ dělohy.

Děloha není jen fetální nádoba, která chrání plod před nepříznivými vnějšími vlivy, ale také orgán metabolismu, který plodu poskytuje enzymy, komplexní sloučeniny nezbytné pro plastické procesy rychle se vyvíjejícího plodu..

Vagína během těhotenství prodlužuje, rozšiřuje, záhyby sliznice jsou ostřejší. Vnější genitálie během těhotenství se uvolní.

Životní styl těhotné ženy, rutina, výživa a hygiena

Vyvíjející se plod dostává od matky všechny potřebné živiny. Blaho plodu závisí zcela na zdraví matky, jejích pracovních podmínkách, klidu, stravě, stavu nervového a endokrinního systému..

Těhotné ženy jsou osvobozeny od nočních směn, tvrdé fyzické práce, práce spojené s vibracemi na těle nebo nepříznivých účinků na chemii těla. látky. Během těhotenství je třeba se vyvarovat náhlých pohybů, vzpírání a významné únavě. Těhotná žena musí spát nejméně 8 hodin denně. Před spaním se doporučuje procházka..

Těhotná žena musí být pečlivě chráněna před infekčními chorobami, které představují zvláštní nebezpečí pro tělo těhotné ženy a plod.

Během těhotenství je nutné pečlivě sledovat čistotu pokožky. Čistá pokožka pomáhá eliminovat metabolické produkty, které jsou pro organismus škodlivé.

Během těhotenství se doporučuje umýt ve sprše, aby nedošlo k přehřátí těla. Zdravá těhotná doporučená vzduchová a sluneční lázeň.

Těhotné dvakrát denně by mělo umýt vnější genitálie teplou vodou a mýdlem. Douching během těhotenství by měl být předepsán s velkou péčí..

Během těhotenství byste měli pečlivě sledovat stav ústní dutiny a provést potřebnou hygienu.

Mléčné žlázy by se měly denně mýt teplou vodou a mýdlem a otřít ručníkem. Tyto metody zabraňují praskání bradavek a mastitidě. Pokud jsou bradavky ploché nebo zasunuté, pak je masírujte..

Těhotné oblečení by mělo být pohodlné a volné: nenoste napínací pásy, těsné podprsenky atd. V druhé polovině těhotenství se doporučuje nosit obvaz, který by měl podporovat žaludek, ale nemačkat.

Těhotná by měla nosit boty na podpatku.

Výživa těhotenství

Správná výživa během těhotenství je zásadní pro udržení zdraví ženy a normální vývoj plodu.

V první polovině těhotenství není nutná speciální strava. Jídlo by mělo být rozmanité a chutné. Výživa ve druhé polovině těhotenství by měla zohledňovat fyziologické vlastnosti těla. Množství proteinu je 100 až 120 g za den. Z potravin obsahujících vysoce kvalitní bílkoviny je třeba doporučit kefír, jogurt, mléko, tvaroh, vejce, sýr, libové maso (100–120 g denně), ryby (150–250 g denně). Množství uhlohydrátů - asi 500 g denně, s těhotnou ženou s nadváhou - 300 g. Doporučené ovoce, bobule, zelenina a chléb (zdroj vlákniny a vitamínů B).

Tuky se doporučují 100 - 110 g denně, hlavně ve formě másla, zakysané smetany a rostlinných olejů.

Množství kapaliny je omezeno na 1 - 1,2 litru. Množství soli je omezené, zejména v druhé polovině těhotenství (až 8-5 g denně).

Během těhotenství se zvyšuje potřeba vitamínů. Dobrým zdrojem vitaminu A jsou játra a ledviny zvířat, mléko, vejce, máslo, mrkev, rybí olej a špenát. Vitamin B1 je bohatý na pivovarské kvasnice, játra, ledviny, cereálie a luštěniny. Denní dávka vitaminu B1 je 10-20 mg. Denní požadavek na vitamin B2 (riboflavin) je 2 mg. Vitamin PP je bohatý na kvasinky, maso, játra, pšeničná zrna; denní potřeba tohoto vitamínu je 15 mg. Je zapotřebí vitamín C denně 1,0 - 1,5 g. V zimě a na jaře se doporučuje, aby těhotným ženám byly předepsány hotové přípravky vitamínu C (dražé, tablety) nebo kyselina askorbová. Vitamin C se nachází v zelenině, bobulovinách, ovoci. Vitamin E se nachází v zárodečné části pšenice a kukuřice, vajec, jater, sójového oleje. Vitamín D bohatý na rybí olej, játra, kaviár, máslo.

Těhotným ženám se doporučují čtyři jídla denně: první snídaně by měla obsahovat 25–30% stravy, druhá snídaně - 10–15%, oběd - 40–45%, večeře - 15–20%.

Cvičení během těhotenství

Tělesná výchova během těhotenství zlepšuje celkový stav ženy, má příznivý účinek na autonomní nervový systém, pomáhá snižovat účinky těhotenské toxikózy, zkracuje dobu trvání porodu a příznivější období po porodu. Její zvláštní úkoly: posilování břišních svalů; zlepšení pracovní činnosti během porodu; prevence ochabování břicha a prolaps vnitřních orgánů; posílení a zvýšení pružnosti svalů pánevního dna pro prevenci prolapsu a prolapsu vnitřních pohlavních orgánů; Posílení celé svaloviny těla, zejména zadních svalů, na které při chůzi padá největší zatížení v důsledku posunu těžiště během těhotenství; zvýšená pohyblivost kloubů pánve a páteře; trénink dechových dovedností během porodu, zlepšení funkce vnějšího dýchání, aby se zlepšily oxidační procesy těla nezbytné pro vývoj plodu.

Cvičení je indikováno pro všechny ženy s normálním těhotenstvím a také pro těhotné ženy s onemocněním kardiovaskulárního systému ve fázi kompenzace.

Kontraindikace pro gymnastiku a sport během těhotenství:

1) všechna akutní stadia onemocnění kardiovaskulárního systému s oběhovými poruchami, tromboflebitidou, tuberkulózou (komplikovanou pleuritou, hemoptýzou), onemocněním ledvin a močového měchýře (nefritida, nefrosa, pyelocystitida);

2) výrazná toxikóza těhotenství (nezvratné zvracení, nefropatie, preeklampsie, eklampsie);

3) krvácení z dělohy;

4) obvyklý potrat.

Během těhotenství jsou tyto typy tělesných cvičení zakázány, pokud dochází k ostrému otřesu těla (skoky, skoky), ostré zatáčky a silová cvičení. Je přísně zakázáno účastnit se sportovních soutěží kvůli silnému fyzickému a nervovému napětí.

Kromě tělesných cvičení se během celého těhotenství doporučuje zahrnout procházky v jakémkoli ročním období až na 2 hodiny se zastávkami na odpočinek v obecném režimu dne. Ve druhé polovině těhotenství se zkracuje vzdálenost chůze a zvyšuje se doba strávená ve vzduchu, v zimě by měla být alespoň 1,5 hodiny a v létě je mnohem delší.

Zvláštní studie zjistily, že cvičení během těhotenství zlepšuje průběh porodu, snižuje pravděpodobnost ruptury perineu a dalších komplikací.

Komplikace těhotenství

Komplikace těhotenství mohou nastat s vývojovými abnormalitami a patologickými stavy reprodukčního systému, s extra genitálními chorobami, poruchami plodu, placentou, fetálními membránami a vztahem matky a plodu..

Infekční choroby u těhotných žen mohou být obtížnější. Infekce vajíčka nebo plodu může mít za následek smrt vajíčka, potrat, předčasný porod, mrtvé narození, nemoc novorozence.

Chřipka je nebezpečná pro těhotné i pro plod. Zároveň se výrazně zvyšuje hrozba spontánního potratu a předčasného porodu, mrtvě narozeného dítěte. Prevence chřipky během těhotenství je nejdůležitějším úkolem lékaře jakékoli specializace.

Z nemocí kardiovaskulárního systému jsou srdeční vady nejdůležitější během těhotenství, které jsou na prvním místě mezi příčinami úmrtnosti matek na mimoděložní nemoci. Při vyšetřování těhotné ženy trpící srdečními chorobami je nutné stanovit formu defektu, stav myokardu, stupeň selhání oběhu. Těhotné ženy s identifikovanými srdečními vadami by měly být pod dohledem lékaře a porodníka, je nutná konzultace s revmatologem. Těhotná žena s podezřením na srdeční vadu by měla být vyšetřena ve specializované nemocnici. Teprve po komplexním vyšetření je možné vyřešit otázku možnosti dokončení těhotenství. Včasná detekce srdečních chorob u těhotné ženy, důkladná léčba opakovanou hospitalizací během těhotenství, řádná péče o porod a poporodní období může dramaticky snížit úmrtnost těhotných žen se srdečními vadami.

Anémie u těhotných žen je pozorována velmi často (až 30%). V 70-95% případů se jedná o hypochromní anémii s nedostatkem železa, jiné formy jsou mnohem méně časté.

Cystitida během těhotenství je pozorována poměrně často. Predispozičním faktorem je tlak na močový měchýř současné části plodu atd. Příčinnými původci nemoci jsou ve většině případů E. coli, stafylokok a další mikroby. Do močového měchýře vstupují častěji z močové trubice: navíc může být infekce zavedena do močového měchýře hematogenními a lymfogenními cestami..

Jade a pyelonefritida se může objevit během těhotenství v důsledku různých infekčních chorob a otravy. Akutní nefritida často vede k spontánnímu potratu.

Těhotná toxikóza (gestóza) je patologický stav, který se vyskytuje v souvislosti s těhotenstvím a po jeho ukončení je postupně zcela eliminován. Toxikóza se může objevit jak v časném, tak v pozdním těhotenství. Mezi nejčastější formy časné toxikózy těhotných žen patří: zvracení, slinění, dermatóza a později - těhotná kapka, nefropatie těhotných žen, preeklampsie a eklampsie.

Těžká gestóza komplikuje průběh těhotenství a ohrožuje zdraví matky a dítěte. Prevence preeklampsie zahrnuje sledování a vyšetření ženy na prenatální klinice, počínaje počátkem těhotenství. Po těžké pozdní gestóze je další těhotenství po dobu dvou let nežádoucí.

Sexuální život během těhotenství

Sexuální život v těhotenství má své vlastní vlastnosti. V prvních 2 - 3 měsících se doporučuje jej omezit, protože sexuální vzrušení a zvýšený průtok krve do pohlavních orgánů může vyvolat potrat. To je zvláště důležité pro ženy, které již mají smutnou zkušenost se spontánním potratem nebo s hrozbou potratu. Sexuální blízkost by měla být rovněž vyloučena v těch dnech, ve kterých by za normálních podmínek došlo k menstruaci nebo v nichž bylo přerušeno první těhotenství. Doporučuje se zastavit sexuální život 2 až 2,5 měsíce před porodem kvůli riziku infekce v genitáliích žen a možnosti předčasného propuštění plodové vody.

Při přípravě článku byly použity materiály Velké lékařské encyklopedie

Kolik týdnů těhotenství trvá: od početí do porodu

Všechny ženy se o těhotenství dozvídají různými způsoby. Někdo na test dlouho čeká na dva proužky a někdo o tom náhodou zjistí při příští návštěvě u lékaře. V každém případě se tato zpráva hodně mění v pochopení okolní reality. V mé hlavě okamžitě vyvstává mnoho otázek a jednou z hlavních myšlenek je, kdy by se mělo dítě narodit? Jaký den se bude konat tato úžasná událost? Jak vypočítat očekávané datum narození?

Kolik týdnů trvá těhotenství ženy?

I přes zjevnou jednoduchost otázky na ni existuje několik odpovědí, i když předběžné datum doručení bude stejné. Jak je to, že se termín v týdnech liší a datum narození je stejné? Zkusme na to přijít.

Obvykle od chvíle početí trvá těhotenství 38 týdnů. Přesněji - 266 dní. Málokdo umí přesně říci, ke kterému dni došlo k ovulaci a ke kterému došlo. Ale téměř každý zná datum poslední menstruace, protože teď má každá dívka v telefonu aplikaci, kde jsou přesně spočítány všechny fyziologické procesy žen. Toto datum se proto považuje za referenční bod.

Je známo, že k ovulaci dochází asi 2 týdny po začátku menstruace. A za účelem určení gestačního věku na základě známého data se k této lhůtě 38 týdnů přidají pouze 2 týdny. Proto se obecně uznává, že normální těhotenství trvá 40 týdnů nebo 280 dní. A je to těchto 40 týdnů, které se počítají od data začátku poslední menstruace pro výpočet data narození! Rozdělte 280 na 30 a získejte asi 9 měsíců, o kterých všichni vědí.

Všichni chápeme, že první 2 týdny, což je jen interval mezi menstruací a ovulací, dosud těhotenství neexistuje. Týdny vypočítané tímto způsobem se tedy nazývají porodnické týdny. A období skutečného těhotenství od okamžiku početí v normálních týdnech je vždy o 14 dní kratší, právě těch 266 dní, o kterých jsme mluvili dříve.

Ale to není všechno! 9 měsíců - obyčejní lidé, ne lékaři, jsou na přemýšlení tak zvyklí. A v porodnictví a gynekologii je obvyklé říkat, že těhotenství trvá 10 tzv. Lunárních měsíců. Proč? Všechno je jednoduché. Délka normálního cyklu dívky je 28 dní. 280 se dělí o 28 dní a získává 10 měsíců.

Hlava kolem, že? Ale nepropadejte panice. Všechno bylo vynalezeno dlouho před námi. Chcete-li zjistit datum údajného narození, stačí použít kalkulačku, jejíž je online hodně. Můžete do něj zadat buď datum začátku poslední menstruace, nebo datum navrhované ovulace, a obdržíte datum narození - jinými slovy DA. A týdny se budou počítat na prenatální klinice.

Je datum DA správné

Proč tak často v kině ukazují, jak začátek porodu zachytí ženu překvapením a někdo porodí, aniž by někdy dorazila do nemocnice. Koneckonců, pokud znáte přesné datum, můžete se připravit předem? To vše je pravda.

Nejprve však nikdo nemůže přesně říci, jaký den nastala ovulace, když bylo vajíčko oplodněno, takže výpočty přesného gestačního věku jsou velmi podmíněné. Za druhé, délka těhotenství závisí na mnoha faktorech: zdraví matky, její duševní stav, dědičnost, vývoj dítěte atd. Proto se obecně uznává, že normální těhotenství trvá od 38 do 42 týdnů: plus nebo mínus 2 týdny od 40.

Jak vidíte, rozdíl ve výši je asi měsíc. Nemusíte se obávat, pokud posloucháte svůj vlastní stav, včas navštěvujete kliniku péče o matku a podrobíte se všem nezbytným vyšetřením. To znamená, že lékaři neustále sledují váš stav a budete připraveni na porod, kdykoli začnou.

Závisí gestační věk na pohlaví dítěte

Věří se, že dívčí těhotenství je kratší než těhotenství u chlapce. A ty maminky chlapců obvykle přemisťují období DA po dobu alespoň 1 týdne. Neexistuje však žádné vědecké potvrzení těchto populárních přesvědčení (neexistuje pro ně jiné jméno): podle statistik se počet chlapců narozených ve 38 týdnech rovná počtu dívek narozených ve 42 týdnech.

Neexistuje ani vědecké potvrzení toho, že první těhotenství trvá déle než druhé nebo třetí. Je možné, že každé následné narození je snazší než předchozí, ale to, jak dlouho každé těhotenství vydrží, nezávisí na počtu dětí v ženě. Proto se snažte zavěsit, jaký typ dítěte očekáváte nebo jaký druh těhotenství to je. Není to tak důležité, vaše dítě musí vědět, kdy se narodí..

DŮLEŽITÉ! Těhotenství nezávisí na pohlaví dítěte nebo počtu již narozených dětí. Vše záleží pouze na těle budoucí matky. Nejdůležitější věcí, kterou může a měla by udělat, je vést správný životní styl, dobře se najíst, být méně nervózní, dělat si starosti a přijímat co nejvíce pozitivních emocí. A potom se dítě bude vyvíjet správně, narodí se včas a zdravě!

Jak těhotenství začíná a plyne??

Pokud jste právě zjistili, že jste těhotná, jste pravděpodobně ohromeni vzrušením, radostí, strachem, napětí a nejistotou. Máte mnoho otázek: kdy jít k lékaři; jak se chovat, aby nedošlo k poškození dítěte; co se s ním teď děje; jaké je trvání těhotenství; kdy datum dodání atd.

Tento článek byl vytvořen speciálně pro vás, abyste zodpověděli všechny vaše otázky. Poskytujeme také video, pomocí kterého můžete zjistit, jak se těhotenství vyvíjí od okamžiku početí. Užijte si své prohlížení a informace, které potřebujete.!

Video: „Jak je početí“

Jak se těhotenství vyvíjí od okamžiku početí

Poté, co spermie vstoupí do vagíny, začne svůj pohyb při hledání vajíčka. Po průchodu děložní dutinou a vejcovodem se spermie dostane do ampulární sekce, kde se nejčastěji vyskytuje u vajíčka. Tento proces může trvat až 3 hodiny..

Poté, co se sperma připojí k vajíčku, dojde k oplodnění - vytvoří se zygota. Asi po 1,5 dne začíná zygota tvořit jádra..

Druhý den po početí je vejce rozděleno do 2 buněk, které se nazývají blastomery. Tento proces pokračuje dalších 12-16 hodin, ale rychlejší. Každá blastoméra je rozdělena na dvě, pak další dvě a tak dále..

Ve dni 3 představuje embryo 6-8 blastomerů. Ve 4. dni vývoje se embryo skládá z přibližně 12-16 buněk. Během tohoto období se embryo začne pohybovat do dělohy přes vejcovody.

5. až 7. den proniká embryo do děložní dutiny a přichycuje se ke své stěně. Výsledkem je, že bazální teplota ženy stoupá.

Implantace (připoutání) trvá asi 40 hodin, může být doprovázena krevními sekrecemi, které jsou užívány k menstruaci. Dokončená implantace je začátek uvolňování hormonu hCG nebo těhotenského hormonu do krve (o tom si povíme později). Průměr embrya nyní nepřesahuje 0,5 mm.

10. den početí se vytvoří primární a sekundární klky, které se později stanou pupeční šňůrou a placentou.

Do 12. dne je implantace plodu ukončena. 14. den - nastává skok v progesteronu a estrogenu, který vyvolává výskyt příznaků těhotenství a také zpoždění menstruace.

Během tohoto období slouží corpus luteum jako zdroj výživy pro embryo, což znamená, že životní styl ženy nemá žádný vliv na proces vývoje. Vynalezeno tak přírodou - aby žena, která není podezřelá z těhotenství, nemohla potomku poškodit.

První příznaky těhotenství

Po 5–8 týdnech těhotenství dosáhne korpusové luteum progesteronu produkujícího vaječníky vrchol svého vývoje a způsobuje závažné hormonální přeskupení v těle ženy. Z tohoto důvodu nastávající matka často cítí následující změny charakteristické pro první měsíc těhotenství:

 • plačtivost
 • podrážděnost
 • únava
 • ospalost
 • citlivost
 • zvýšený čich
 • otok.

Kromě toho je v 5. až 6. týdnu těhotenství navázáno spojení mezi matkou a dítětem „přes pupeční šňůru“, nejčastěji v tomto období začíná pociťovat příznaky těhotenství, jako například:

 • nevolnost
 • zvracení
 • něha prsu a něha
 • ztmavnutí kůže kolem bradavek (areola)
 • nutit k močení
 • akné se objeví na tváři a krku
 • vaginální výtok se stává hojnějším.

Podrobněji o tom, jak se dozvědět o těhotenství před zpožděním, jsme hovořili v tomto článku..

Pokud tyto příznaky nezažijete, zvažte štěstí. Pouze málo budoucích matek se může těšit z absence výše uvedených. Chcete-li se ujistit, že těhotenství probíhá normálně, můžete provést krevní test k určení hladiny lidského chorionického gonadotropinu (hCG). HCG se začíná objevovat v krvi ihned po implantaci embrya do děložní dutiny a produkce se zastaví s ukončením těhotenství.

S jeho pomocí v krvi je možné prokázat fakt těhotenství po 8-12 dnech od okamžiku početí. Pokud těhotenství dobře postupuje, zvyšuje se koncentrace hormonu v krevním séru dvakrát za méně než dva dny. Je tedy možné sledovat vývoj plodu v dynamice. Kromě toho vám hCG umožňuje určit jeho nesprávné umístění.

Kdy je nejlepší čas navštívit gynekologa poprvé?

První návštěva je velmi důležitá, během ní gynekolog vyhodnotí velikost dělohy, vyšetří na gynekologickém křesle, vezme potřebné stěrky z pochvy, uspořádá konzultaci, dá doporučení a pokyny pro analýzu a ultrazvuk.

Proto je lepší okamžitě se domluvit s místním gynekologem, když se dozvíte o těhotenství. Protože na mnoha předporodních klinikách a perinatálních centrech můžete domluvit schůzku pouze na příští měsíc (kvůli nedostatku volných míst pro nahrávání).

Dostanete se tedy k první dávce (přibližně) v 6 až 7 týdnech těhotenství. Toto období je nejvhodnější, protože v tuto chvíli je již možné poslouchat srdeční rytmus plodu a určit jeho umístění. I když vám nic nebrání, ujistěte se, že jste navštívili lékaře před 12 týdny těhotenství.

Proč je to tak důležité? Po dobu 11-13 týdnů je předepsán první screeningový ultrazvuk, který vám umožní posoudit zdraví dítěte. Kromě toho musí maminka provádět krevní testy, testy moči, nátěry na flóře, projít specializovanými odborníky, o kterých si později povíme.

Pokud však existují příznaky, jako jsou: špinění; časté toxikózové útoky (více než 10-15krát denně); bolest v podbřišku a dolní části zad; křeče - nečekejte na stanovený termín návštěvy, okamžitě kontaktujte svého gynekologa!

Je obzvláště nebezpečné, pokud do 7 až 8 týdnů existují takové jevy jako: silná bolest v podbřišku; náhlé zhoršení; apatie; cardiopalmus; bledost kůže; Nadměrné pocení; závrať; krvavé problémy; prudký pokles tlaku. Pokud je detekováno alespoň několik příznaků, je třeba okamžitě zavolat sanitku. Bohužel to může být mimoděložní těhotenství..

Jak je určeno těhotenství: porodnický a fetální čas

Během první návštěvy si gynekolog s vámi zkontroluje první den poslední menstruace. Počítáním dnů od tohoto data gynekolog stanoví porodnické období těhotenství. Bude se lišit od embryonálního období, nebuďte překvapeni. Má to důvod - přesněji vypočítat gestační věk.

Pokud má žena 28denní menstruační cyklus, pak pravděpodobným dnem, kdy dojde k ovulaci, je 14. den po začátku menstruace. Podmíněně je to den početí, a tedy začátek období embryonálního těhotenství. Může to být podmíněno, protože k ovulaci může dojít jak o několik dní později, tak o několik dní dříve. Vzhledem k těmto individuálním vlastnostem zvažují gynekologové také porodnické období od začátku prvního dne poslední menstruace..

Jak vidíme, rozdíl je 2 týdny, takže při určování předběžného data dodání je povolena odchylka od stanoveného termínu dvou týdnů. Pokud například od začátku poslední menstruace uplynuly 4 týdny, dá vám gynekolog 4 týdny těhotenství. A embryonální období od okamžiku početí bude 2 týdny. Jen si to představte, sotva jste si všimli zpoždění ve vašem období a jste již ve 4 týdnech těhotenství. Kromě toho již začínáte 2. měsíc těhotenství!

Po výpočtu gestačního věku vás gynekolog zkoumá na křesle a dotykem určí velikost dělohy, aby pochopil, jakému gestačnímu věku odpovídá. Takže v 6 týdnech bude děloha jako slepičí vejce, v 8 týdnech - jako ženská pěst, ve 12 týdnech - jako hlava novorozence. Nejpřesnější informace o gestačním věku však najdete pomocí ultrazvuku. Ultrazvuk lékař změří rozměry budoucího dítěte.

Jak se určuje datum narození??

Pokud jde o datum narození, určí gynekolog pomocí Negeleho vzorce. Za tímto účelem bude lékař trvat 3 měsíce od prvního dne posledního menstruačního období a přidat dalších 7 dní. Gynekolog také může spočítat datum narození a přidat k prvnímu dni poslední menstruace - 40 týdnů nebo 280 dní.

Můžete také nezávisle vypočítat datum narození pomocí uvedeného vzorce. Pokud chcete zjistit, ve kterém týdnu těhotenství jste, a objasnit datum narození, doporučujeme vám použít naši kalkulačku těhotenství..

Například poslední měsíční období byla 01.01.2019, při výpočtu podle vzorce dostaneme datum dodání - 01/08/2020.

Stojí za zvážení, že toto je pouze odhadované datum, porod může začít o 10 až 14 dní dříve než toto datum a později. Takže březnové děti se zpravidla rodí později než ve lhůtě, protože v únoru 28 dnů.

Konzultace odborníků při poskytování účetnictví

Porodník-gynekolog

Účel návštěvy:

 • určit, že těhotenství není ohroženo.
 • získat pokyny k následujícím vyšetřením: obecný krevní test; krevní typ a Rh faktor; krevní test na cukr; analýza na syfilis, infekce HIV, protilátky proti viru hepatitidy B a C, analýza na hormony štítné žlázy. Výsledek testů ukáže, zda budoucí matka nemá anémii, zánětlivé změny v krvi. Biochemický krevní test odhalí, zda je v krvi dostatek bílkovin, glukózy a dalších látek nezbytných pro dítě.
 • projít obecnou analýzou moči. Změna hustoty a složení je charakteristická pro onemocnění ledvin, diabetes mellitus a další.
 • gynekolog odebere výtěr z vagíny pro bakteriální infekce a cervikální kanál (pro sexuálně přenosné infekce);
 • podstoupit ultrazvuk za 6–11 týdnů. Při prvním ultrazvuku určí odborník počet vajíček plodu, potvrdí nebo vyvrátí mimoděložní těhotenství, vyhodnotí proces pokládání vnitřních orgánů a systémů. Stanoví se gestační věk, vypočítá se odhadované datum narození. Odhaduje se pravděpodobnost chromozomálních abnormalit a malformací plodu. Navíc je nezbytné ultrazvukové vyšetření, abychom pochopili, jak se embryo vyvíjí, zda je děložní tónovaný, zda v něm nebo v přílohách je nějaký novotvar.

7-10 dní po obdržení výsledků vyšetření vás lékař pozve na schůzku k projednání. Pokud bude vše v pořádku, další schůzka bude naplánována na měsíc..

Otorinolaryngolog

Účel návštěvy: vyloučit chronické infekce. Tento specialista je vyžadován při registraci ženy, aby ji zaregistroval, a poté ho navštívíte, pokud máte nějaké náznaky. Podle statistik má asi 60-75% pacientů problémy s nosohltany a projevuje se ve formě rýmy, sinusitidy, otitis media a angíny. Tato onemocnění jsou nebezpečná pro matku i dítě, protože mohou snadno projít placentou a vést k riziku rozvoje srdce, ledvin, kožních onemocnění a alergií. Lékařské vyšetření a odebírání tamponů z nosu a krku vám proto umožní nebát se stavu a bude s ním správně a rychle zacházeno.

Terapeut

Terapeut vyhodnotí vaši celkovou pohodu, předepíše elektrokardiografické vyšetření a změří krevní tlak. Kromě toho budete muset kontaktovat tohoto specialistu pro nachlazení nebo výskyt bolesti v žaludku. Máte-li chronickou patologii (diabetes mellitus, hypertenze atd.), Je pro vás zajištěna častá návštěva terapeuta, protože bude sledovat váš fyzický stav a předepíše nápravné ošetření.

Oftalmolog

Účel návštěvy: Lékař vyhodnotí stav fundusu a sítnice. Na základě těchto údajů je možné určit taktiku práce (například v některých případech odborníci doporučují vyhnout se pokusům). Oční optik vyhodnotí vaši vizi, provede vyšetření fundusu a sítnice. Pokud máte významnou krátkozrakost nebo hyperopii, je indikována umělá porodnost po dobu 38 týdnů.

V prvním trimestru a ve třetím trimestru musíte navštívit lékaře, aby mohl určit, zda se jedná o kaz, tj. Zaměření infekce. Již od 15. týdne může lékař předepsat léčebný postup, pokud je to nutné. Pokud během těhotenství nezajistíte dostatečný příjem vápníku, může se stav zubů do třetího trimestru významně zhoršit. Proto musí zubař podstoupit alespoň dvakrát.

Kromě toho může gynekolog jmenovat konzultace úzkých odborníků (endokrinologa, neurologa, gastroenterologa, chirurga a dalších) v přítomnosti doprovodných nemocí.

Z jakého týdne je dítě a matka „jeden“?

V prvních 6 dnech po početí embryo žije „samostatně“, živí se svými rezervami a není s vámi nijak spojeno. 5. až 7. den po implantaci se vytvoří spojení mezi dítětem a vámi prostřednictvím pupeční šňůry a rozvětveného chorionu (tvoří se v místě připojení vajíčka k děložní sliznici). Proto od tohoto období musíte pečlivě sledovat vaši stravu a také prostředí, ve kterém se nacházíte (měli byste se vyhnout tabákovému kouři, toxickým zápachům atd.). Do 16. týdne se z větvícího chorionu vytvoří placenta, díky níž bude dítě dostávat živiny a kyslík pro svůj vývoj.

Toxikóza: když toxikóza začíná a přechází?

Toxikóza začíná nejčastěji v prvních týdnech těhotenství. Včasná toxikóza často pronásleduje těhotnou ženu po 4-5 týdnech zajímavého postavení, zejména pokud se očekává narození dítěte. Stav obecné malátnosti během tohoto období je často důsledkem hormonálních změn v těle. Ve většině případů začínají symptomy toxikózy u žen nabývat na síle přesně od 7 do 8 týdnů těhotenství.

Toxikóza se zpomaluje blíže k druhému trimestru těhotenství, tj. do 12-14 týdnů, kdy placenta začne pracovat v plné síle a stává se jakousi bariérou mezi ženou a dítětem, díky čemuž jsou některé problémy z přímé „komunikace“ budoucí matky a dítěte odstraněny. Hormonální změny v počátku očekávání navíc pro tělo přestaly být zprávou.

Nebezpečí častých toxikózových útoků?

Pokud se objeví nevolnost nebo zvracení 1-2krát denně a vy se s těmito problémy můžete vyrovnat sami, znamená to, že nemluvíme o časné toxikóze, ale o symptomu, kterým se těhotenství projevuje. Potom s největší pravděpodobností nepotřebujete pomoc lékaře. Další věc je, pokud toxikóza zuří vážně: záchvaty zvracení se objevují asi 8krát denně a jakýkoli kus jídla nebo doušek vody vás nutí běžet na záchod. V takovém případě musíte navštívit lékaře - v důsledku zvracení může dojít k dehydrataci, která v důsledku toho neovlivní kardiovaskulární systém tím nejlepším způsobem. Tyto a další problémy samozřejmě nepotřebujete ani vy, ani dítě..

Jak se mohu zbavit toxikózy??

Jezte často, v malých porcích a co chcete. Předtím, než vstanete z postele, jezte cookie nebo jablko, před spaním si lehce ukousněte. Pijte čaj z bylin (máta, zázvor), nejezte pikantní a tučná jídla a také - vyvarujte se silného zápachu, kouřových a dusných místností. Podrobnosti o tom, jak se vypořádat s toxikózou, jsme hovořili o tomto článku..

Co dělat, když máte závratě?

Mdlení během těhotenství není neobvyklé. Budoucí matka by měla být položena na rovnou plochu - aby její hlava byla pod úrovní srdce, dala jí drink sladkého silného čaje, otevřela okna v místnosti. Chcete-li se v budoucnu zbavit mdloby, vydejte se delší dobu a držte se dál od upchatých místností a kuřáckých společností.

Pokud to nepomůže, lehněte si nebo si na pár minut sedněte. Po krátké přestávce musíte lehce masírovat oblast hlavy a krku, abyste natáhli ztuhlé svaly a zvýšili průtok krve do hlavy. Neméně účinným lékem na závratě jsou plody hloh, z nichž můžete vyrábět infuze, kompoty a čaje. Jedním ze způsobů je mletí bobulí hlohu, vařit je vroucí vodou o velikosti 300 ml. Pijte na jídlo třikrát denně.

Proč dochází ke krvácení??

Mohou se vyskytnout ve dnech údajné menstruace a častěji u žen, které i před těhotenstvím měly problémy s menstruačním cyklem (když k ovulaci nedošlo uprostřed cyklu, ale před menstruací). Spíše zavolejte sanitku: výskyt takového propuštění je příležitostí k výletu do nemocnice.

Pokud se ukáže, že příčinou událostí je hormonální deficit, budete muset podstoupit vyšetření a odborník v potratu vám předepíše nezbytnou terapii. Pokud k tomu dojde z důvodu nesprávného umístění větvicí choriony, které lze zjistit během ultrazvukového vyšetření, doporučujeme vám lehnout si a sedat více.

Proč táhne spodní břicho?

Kreslení bolesti v podbřišku je běžným jevem, který často doprovází nastávající matku. Nelze ignorovat tažné bolesti, zvláště v prvním trimestru, je lepší vyhledat pomoc odborníka. Mezi fyziologické příčiny způsobující bolestivé pocity tahu se rozlišují:

 • V důsledku kontrakce a růstu děložních svalů. Ligamenty a svaly se přizpůsobují zajímavé poloze, tedy pocitu těžkosti a tažení bolestí. Určitá cvičení, držení těla a relaxace pomohou problém vyřešit..
 • Bolest, která se objevuje po početí, může být jedním z prvních příznaků těhotenství. Ještě před zpožděním se objevují pocity podobné bolestem doprovázející menstruaci;
 • Při bolestech krve do dělohy se také mohou objevit bolesti při kreslení, protože se v ní začíná zvyšovat krevní oběh.
 • Střevní porucha. Hormon progesteron pomáhá uvolňovat nejen svaly dělohy, ale také zbytek orgánů hladkého svalstva, včetně střev, jídlo nemá čas trávit v čase, což způsobuje stagnaci, což vede k tažení bolesti a nadýmání, kolice, nadýmání, zácpa atd..

Pokud bolest přetrvává, zavolejte sanitku: není bezpečné ji snášet. Nesmíme zapomenout, že v některých případech může bolest znamenat spontánní potrat.

Doporučení gynekologa pro budoucí matku

Nejprve se pokuste spát alespoň 8-10 hodin, brzy spát a během dne se snažit relaxovat. To vše je nezbytné, aby se budoucí dítě mohlo cítit pohodlně v žaludku a dostalo potřebné množství živin a kyslíku (a to vše k němu přichází skrze krev). Buďte na čerstvém vzduchu více, například jděte spát se svým manželem před spaním. Pokud se ráno cítíte nevolně, snězte cookie nebo jablko, než vstanete z postele. Tento problém často vyvstává v důsledku skutečnosti, že v ranních hodinách je hladina cukru v krvi nízká a malé „občerstvení“ vám pomůže rychle jej vrátit zpět do normálu..

Radikální změny v životě budou nutné, pouze pokud je vaše práce spojena s nebezpečím nakažení infekcemi, pokud trávíte spoustu času v kontaktu s chemikáliemi nebo s počítačem. V takovém případě byste měli přemýšlet o dovolené, aniž byste čekali na rozhodnutí. Faktem je, že během prvních 8 týdnů dochází k položení všech orgánů a systémů nenarozeného dítěte a jakékoli škodlivé účinky (chemické látky, záření, viry, nikotin, alkohol) mohou tento zásadní proces narušit. A ještě jedna věc: během prvního ultrazvukového vyšetření lékař určí, kde je placenta umístěna: pokud je umístěna normálně a během těhotenství nejsou problémy, neměli byste popírat sex.

Články O Neplodnosti