Hlavní Testy

Negativní Rh faktor během těhotenství

U obyčejných lidí není hodnota faktoru Rhesus tak důležitá jako u těhotné ženy ve věku 25–30 let. Je to tento ukazatel, který ovlivňuje průběh těhotenství a dokonce vede ke konfliktu mezi matkou a plodem. Co je to faktor Rhesus, co dělat po odhalení nekompatibility plodu a ženy, proč je zapotřebí imunoglobulin, níže popíšeme.

Co to je?

Protein faktoru Rhesus je antigen přítomný v červených krvinkách, které obsahují krev. Pokud je v červených krvinkách, pak se tento stav nazývá pozitivní, pokud není, je negativní. Většina lidí má kladnou hodnotu Rh a pouze 15% má zápornou hodnotu.

Tento ukazatel má vliv na krevní transfuzi a těhotenství, takže je důležité o něm vědět po 18 letech. Ke konfliktu s Rhesus dochází často, když je transfuzována krev dárce, což není kompatibilní s krví pacienta. Nekompatibilita se projevuje také v případě, že matka má během těhotenství negativní Rh faktor, ale plod má pozitivní hodnotu.

Pokud má matka jednu hodnotu Rh a dítě má pravý opak, pak se za imunitu imunitním systémem považují červené krvinky plodu, které vstupují do její krve. Podle pravidel imunity se ženské tělo bude snažit je zničit produkcí protilátek. Kromě toho, že se protilátky produkují ve zvýšeném množství, vylučuje ženské tělo také bilirubin, což způsobuje nenapravitelné důsledky pro nervový systém dítěte. V reakci na destrukci červených krvinek plodu se jeho játra a slezina zvětšují a produkují co nejvíce nových červených krvinek. Tělo ženy však zabíjí, což vede k dysfunkci fetálních orgánů, což vede k hladovění kyslíkem. Díky předčasným opatřením může dítě dokonce zemřít.

Důsledky konfliktu u rhesus mohou být dětskou chorobou:

 • kapka mozku;
 • anémie;
 • otok
 • žloutenka;
 • krevní nemoci.

Vlastnosti přenosu Rhesuse dědičností a porodem dítěte

Když žena otěhotní poprvé ve věku 20 let, nevšimne si konflikt, protože tělo ještě není obeznámeno s pozitivními těly a nebude vnímat fetální těla jako cizí, proto protilátky nebudou produkovány ve zvýšeném množství, jejich produkce zůstane v normálních mezích. Druhé těhotenství s negativním Rhesusem po 40 letech však může projít právě s nástupem konfliktu, protože tělo je již obeznámeno s „cizími agenty“ a začíná produkovat protilátky ve správném množství.

Pokud těhotenství skončilo potratem, nastane další pravděpodobnost konfliktu Rhesus u 3%, mimoděložní těhotenství postihuje i 1% následných narození dítěte, ale plnohodnotná narození tuto pravděpodobnost zvyšují na 15%. Existuje riziko neslučitelnosti během druhého těhotenství po 40 letech a při prvním ukončení císařským řezem nebo při pozorování placentárního narušení.

Pokud má žena po 40 letech rhesus se znaménkem plus a její otec má znaménko mínus, pak je nekompatibilita nemožná. Totéž lze říci o rodičích se stejným Rhesusem - pozitivních i negativních.

Také existuje vztah mezi krevním typem plodu a těhotnou ženou - může dojít k nekompatibilitě s první krevní skupinou matky a 2 nebo 3 krevními skupinami u dítěte. Proto, pokud těhotná žena po 40 letech s negativním Rhesus a první krevní skupina má muže s pozitivním Rhesus a druhou nebo třetí skupinu jako otec dítěte, bude pravidelně kontrolována krev na protilátky a v případě potřeby bude podán imunoglobulin.

Léčba a prevence

Když jste poprvé zjistili, že jste těhotná, a obrátili jste se na gynekologa, první věcí, kterou vy a otec vašeho otce zkontrolujete, je faktor Rhesus. Pokud existuje riziko, je krev na protilátky pravidelně vyšetřována - měsíčně až 32 týdnů a poté každé 2 týdny a po 36 týdnech týdně až 40 týdnů - do narození dítěte..

Obsah protilátek umožňuje vidět začátek nekompatibility a eliminovat jeho důsledky. Po narození je dítě posláno na vyšetření Rhesus. V případě pozitivního výsledku se ženě do 3 dnů podá očkovací sérum obsahující imunoglobulin. Tento imunoglobulin proti Rhesus zabrání inkompatibilitě v příštím těhotenství.

Vakcína obsahující imunoglobulin je předepsána také ženám, jejichž těhotenství skončilo mimoděložním potratem, potratem nebo potratem. Imunizace obsahující imunoglobulin bude vyžadována pro transfúzi krve nebo krevních destiček s pozitivním Rhesus, v případě oddělení placenty, jakákoli zranění matky. Vakcína na bázi imunoglobulinu byla prokázána pro amniocentézu a chorionickou biopsii.

Kdo porodil druhého s obstrukčním rhesusem? Podělte se o své zkušenosti

Mám negativní rézus, můj manžel má pozitivní... první těhotenství bylo perfektní, skončilo při porodu. Chlapec se narodil zdravě, pouze žloutenka byla, ale v normálních mezích ji ani nepodložili pod lampu. Ale po porodu neměli injekci imunoglobulinu, lékař zapomněl. Čtvrtý den jsem si vzpomněl, že našli ten lék a vstříkli ho se zpožděním 24 hodin, vstříkli ho, lze říci pro štěstí, náhle to pomůže než... Nyní je druhé těhotenství, po dobu 3 týdnů a poprvé se rozhodlo přečíst si o Rhesusově konfliktu. Četl jsem a teď nemůžu spát. Kdo porodil druhého s negativním Rhesusem? Jaké bylo těhotenství, jak se narodilo dítě? Možná existuje několik tipů?

Už je pozdě: proč je nebezpečné porodit po 40 letech

Není lepší pravidlo, kdy je lepší mít dítě. Mít dítě je osobní rozhodnutí pro každého, které může být ovlivněno mnoha faktory..

Budoucí matky a otcové v dospělosti přemýšlejí o finanční stabilitě, o pracovních a osobních cílech, než se rozhodnou o vzhledu nového člena rodiny.

Ale pokud mluvíme o plodnosti, pak na věku záleží. V průměru má žena do 30 let v průběhu roku 95% šanci otěhotnět bez chráněného pohlavního styku. Po 30 letech se tyto šance každoročně snižují o 3 procenta..

U 40leté ženy si dítě přirozeně otěhotní pouze 5 až 10 procent a tato pravděpodobnost je do 45 let méně než 5 procent..

Plodnost u žen

Důvodem je, že každá žena se narodila se specifickou sadou vajec ve svých vaječnicích. S věkem počet a kvalita vajec výrazně klesá..

© Nixxphotography / Getty Images Pro

Pořád v lůně má plod 7 milionů vajec. Když jsme se narodili, zbývá nám asi 1-2 miliony. V dospívání se tento počet snižuje na 400 000.

Do 30 let ztratíme téměř 87 procent vajec a ve věku 40 let zmizí 97 procent vajec. Zůstává asi 12 000 vajec, a ačkoli se to může zdát jako hodně, většina z nich není životaschopná, což zvyšuje riziko potratu..

To neznamená, že po 35 nebo 40 letech nemůžete přirozeně otěhotnět. Pravděpodobně máte dokonce mnoho příkladů žen, které rodí dítě později v životě. Pokud však plánujete založit rodinu, věk nelze ignorovat.

Ve skutečnosti se narození dětí po 40 letech stalo běžným. Počet mateřských matek ve věku 40 až 44 let se od 70. let 20. století téměř do počátku 21. století téměř zdvojnásobil..

Přestože se mnoha ženám doporučuje porodit do věku 35 let, ve skutečnosti mnoho z nich raději odloží narození dítěte do pozdějšího věku. Důvodů je několik: touha vybudovat kariéru, usadit se a žít pro sebe, nedostatek vhodného partnera.

Rizika narození po 40 letech

Některé komplikace pro matku a dítě jsou pravděpodobnější v pozdějším věku. To zahrnuje:

1. Je těžší otěhotnět

Největší nevýhodou oddálení těhotenství do 40 let je skutečnost, že pro ženu bude obtížnější otěhotnět.

Faktem je, že se dodávka vajíček s věkem významně snižuje a chromozomální abnormality jsou častější u starších vajec, což zvyšuje riziko potratu a vrozených vad.

Po 40 letech dochází k prudkému poklesu plodnosti. Například šance na těhotenství ve 41 letech jsou mnohem lepší než ve 43 letech.

Pokud je 40letá žena léčena pro neplodnost, její šance na otěhotnění svými vlastními vejci jsou 25 procent, ve 43 letech je toto číslo na 10 procent a na 44 je pouze 1,6 procent.

2. Hrozba potratu

Starší ženy mají zvýšené riziko potratu v časných stádiích těhotenství. Například u žen mladších 30 let je riziko potratu 12 procent a u žen starších 35 let - již 25 procent.

Po 45 letech je riziko potratu 90 procent.

3. Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je těhotenství, které se objevilo mimo děložní dutinu. U žen starších 35 let je riziko mimoděložního těhotenství zvýšeno 4-8krát ve srovnání s mladšími ženami.

Vyšší riziko mimoděložního těhotenství je spojeno s akumulací rizikových faktorů v průběhu času, jako jsou infekce genitourinárního systému nebo problémy s vejcovody.

S touto komplikací se objevují příznaky, jako je bolest břicha, abnormální krvácení, ale může to být také asymptomatické. Žena zpravidla potřebuje chirurgický zákrok, jako by se neléčila, což může vést k vnitřnímu krvácení.

4. Plodnost

Šance na otěhotnění s dvojčaty nebo vícečetnými těhotenstvími se zvyšují s věkem. A mnohočetné těhotenství je často doprovázeno vysokou pravděpodobností problémů jak pro matku, tak pro dítě, což vyžaduje neustálé sledování během těhotenství.

5. Cukrovka během těhotenství

U žen starších 40 let je 3-6krát vyšší pravděpodobnost vzniku gestačního diabetu (diabetes mellitus během těhotenství) ve srovnání se ženami ve věku 20–29 let. Probíhá téměř okamžitě po porodu, ale v pozdějším věku může být předzvěstí cukrovky a zvyšuje riziko porodu nadrozměrného dítěte.

Riziko diabetu těhotných žen v běžné populaci je 3 procenta, zatímco u žen po 40 letech se zvyšuje na 7-12 procent. Tento stav představuje hrozbu pro případné komplikace nejen pro matku, ale také pro dítě během těhotenství a porodu..

6. Vysoký krevní tlak během těhotenství

Riziko těhotenství vyvolané hypertenze je u pozdějších matek mnohem vyšší. To vede k vysokému riziku rozvoje stavu, jako je preeklampsie - komplikace doprovázené vysokým krevním tlakem a poškozením jiných orgánových systémů, nejčastěji ledvin.

Bez vhodného ošetření je preeklampsie hrozbou pro matku i dítě..

7. Komplikace chronických onemocnění během těhotenství

S věkem je výskyt problémů, jako je obezita, cukrovka, hypertenze a srdeční choroby, mnohem vyšší.

Pokud trpíte chronickým onemocněním, musíte během těhotenství neustále sledovat, aby se stav nezhoršoval. Možná budete potřebovat hospitalizaci, císařský řez nebo předčasné narození během těhotenství..

8. Partnerské spermie také stárnou

Nezapomeňte na muže. Ačkoli jsou fyzicky schopni stát se otci ve věku 60 i 70 let, kvalita spermií se s věkem také snižuje..

Čím je starší muž, tím vyšší je šance na výskyt genetických defektů u dítěte, jako je Downův syndrom, schizofrenie a autismus..

Riziko pro dítě u žen starších 40 let

1. Chromozomální abnormality

Riziko chromozomálních abnormalit se zvyšuje s věkem ženy, zejména po 35 letech. Nejznámější abnormalitou během těhotenství je Downův syndrom. Riziko Downova syndromu u dítěte v závislosti na věku matky je:

ve věku 30: 1 z 950 těhotenství

35 let: 1 ze 350 těhotenství

ve 40: 1 ze 100 těhotenství

ve 45: 1 ze 30 těhotenství

2. Jiné anomálie

Riziko srdečních vad u dítěte u žen po 40 letech je čtyřikrát větší než u žen ve věku 20–24 let. Pravděpodobnost vrozené klubové nohy a bránice kýly (břišní kýla, umožňující břišnímu orgánu pohybovat se do hrudní dutiny) také zvyšuje.

3. Porod

U mateřského věku 40 až 44 let je riziko mrtvě narozených dětí třikrát větší než u žen ve věku 25–29 let. Z tohoto důvodu bude dítě na konci těhotenství pozorněji sledováno.

4. Předčasný porod nebo nízká porodní hmotnost

Předčasně narozené děti mají problémy s dýcháním kvůli nedostatečnému vývoji plic. Jsou také náchylnější k problémům, jako jsou infekce, krvácení do mozku, potíže s regulací tělesné teploty a glukózy..

Předčasně narozené děti mají větší pravděpodobnost problémů se sluchem nebo zrakem a dětskou mozkovou obrnou, zejména pokud se narodily před 32 týdny vývoje plodu..

Zajímavý fakt! V současné době je 74letá žena Mangayamma Yaramati z Indie, která porodila dvojčata koncipovaná pomocí IVF, považována za nejstarší matku na světě..

Rizika IVF pro ženy po 40 letech

I když technologie IVF umožňuje ženám otěhotnět téměř v každém věku, odborníci jsou znepokojeni zvýšeným rizikem různých zdravotních problémů u matek, od srdečních chorob až po nádory.

1. Riziko rakoviny

Přestože existuje mnoho žen, které mohou snadno otěhotnět po 40 letech, čím starší žena, tím těžší je otěhotnět a čím častěji se musíte uchýlit k léčbě neplodnosti..

Přibližně třetina žen ve věku 35 let a polovina všech žen ve věku 40 let hledá pomoc u specialisty na reprodukční zdraví. Navíc věk partnera ovlivňuje šance na otěhotnění.

V těchto případech se často musíte uchýlit k lékům na neplodnost a IVF (oplodnění in vitro). Musíte si však uvědomit, že jakékoli léky, včetně léků na neplodnost, mají vedlejší účinky a jsou spojeny s určitým rizikem.

Odborníci se domnívají, že postup umělé inseminace nemůže vést k rozvoji rakoviny během těhotenství. IVF však může aktivovat vývoj již existujícího nádoru v těle. Nezapomeňte, že během těhotenství dochází k závažné hormonální úpravě a žena již dostává vysoké dávky hormonů, zejména estrogenu.

Po dobu 20 let dánští vědci sledují zdravotní stav 600 tisíc žen a 58 534 z nich podstoupilo umělé oplodnění. Zjistili, že porod po umělé inseminaci po 40 letech zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu o 65 procent.

Pro produkci vajíčka k oplodnění ženy často užívají silné léky ke stimulaci vaječníků. To zvyšuje hladinu estrogenu - hormonu, který vyvolává růst prsní tkáně a který může přispívat k růstu rakovinných buněk..

S věkem se riziko rozvoje rakoviny prsu zvyšuje a další hormony mohou narušovat přirozené stárnutí prsních buněk..

Pokud má žena rakovinu prsu v počátečním stádiu, pak během těhotenství může zvýšená hladina estrogenu urychlit růst nádoru.

2. Riziko pro srdce

Odborníci říkají, že těhotenství lze srovnávat se stresem během maratonu a čím starší žena, tím častěji má komplikace.

Lékaři, kteří jsou těhotní u žen po 40 letech, se nejvíce obávají preeklampsie, což je komplikace, jejíž jedním z příznaků je vysoký krevní tlak, který se nejčastěji objevuje ve třetím trimestru těhotenství.

Tento stav se vyskytuje pouze u 3–4 procent nastávajících matek, ale u žen nad 40 let se riziko zvyšuje na 5–10 procent, pokud máte více než 50 procent.

Kromě toho může těhotenství vyvolat časný výskyt zdravotních problémů, které by se mohly objevit mnohem později. Během těhotenství se s ní tedy může setkat 50letá žena s hraničním vysokým krevním tlakem, u které se hypertenze nemusí projevit, dokud jí nebude 60 let. A to ohrožuje komplikace pro nastávající matku i dítě.

Existují obavy, že těhotenství může vést k srdečním problémům. Většina žen přibírá na váze během těhotenství a udržuje je po určitou dobu po porodu a další libry zvyšují riziko srdečních chorob.

Progesteron, hormon, který ženy dostávají během oplodnění in vitro a který je během těhotenství přítomen ve velkém počtu, může také vyvolat vysoký krevní tlak a cholesterol..

To není problém zdravé ženy, ale pokud již máte vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol, který se často vyskytuje u starších žen, může to vést k srdečním potížím..

Výhody porodu po 40 letech

Navzdory všem nevýhodám porodu po 40 letech však existují další plusy mateřství ve věku 18 let.

1. Zvyšování intelektuální síly

S pozdějším životem může dítě vylepšit vaši inteligenci..

Studie americké gerontologické komunity testovala 830 žen středního věku, aby se zjistilo, zda existuje vztah mezi inteligencí a pozdním narozením.

Zjistili, že ženy, které porodily své poslední dítě po 35 letech, se vyznačovaly lepšími schopnostmi učení a verbální pamětí. Navíc ženy, které porodily své prvorozené po 24 letech, byly při řešení úkolů lepší než ty, které to dělaly v dřívějším věku..

2. Lepší emoční připravenost

S věkem se žena jistě stává více emocionálně zralá, což pozitivně ovlivňuje rodičovství..

Ve studii z roku 2017 zveřejněné v Evropském časopise European Development Journal nizozemští vědci sledovali psychosociální vývoj dětí ve věku 7, 11 a 15 let..

Jedna ze skupin se narodila matkám starším 31 let a druhá matkám mladším 31 let. Vědci zjistili, že starší matky zneužívají a fyzicky trestají své děti. Obecně se u takových matek děti chovaly lépe, byly společenštější a emotivně zdravější..

Jinými slovy, klidnější chování starších matek mělo pozitivní dopad na jejich děti..

3. Finanční stabilita

Mnoho studií podporuje teorii, že zdraví je často spojeno s vaší finanční situací. Ženy, které mají příležitost dokončit své vzdělání a postupovat profesionálně, často vydělávají více než ty, jejichž děti se objevily před začátkem jejich kariéry..

Děti starších matek také zůstávají ve vzdělávacím systému déle, lépe se vyrovnávají se zkouškami a vstupují do vysokých škol. Lepší finanční situace má zase pozitivní dopad na zdraví dětí po celý život..

4. Dlouhověkost

Někteří lidé si myslí, že vzhled dětí v pozdějším věku znamená, že nemáte dostatek energie, abyste je mohli sledovat, nebo, co je horší, nemůžete žít, abyste v životě viděli takové důležité události, jako je svatba a vzhled vnoučat. Věda však naznačuje něco jiného.

V roce 2015 studie zveřejněná v časopise Menopause (Menopause) zjistila, že ženy, které porodily po 33 letech, měly dvakrát vyšší pravděpodobnost přežití na 95 let než ty, jejichž poslední dítě se narodilo před 30 lety..

Tipy pro lidi s negativním faktorem Rhesus

20. února 2020, 19:49 [„Argumenty týdne“]

Lidská krev je rozdělena do 4 skupin a 2 typů faktoru Rh. Nejběžnější skupinou je č. 2 a rhesus pozitivní. Navíc tyto informace byly objeveny až tak dávno - před 120 lety. V roce 1900 se rakouský lékař K. Landsteiner dozvěděl o existenci různých druhů krve, za kterou získal Nobelovu cenu v roce 1930. Nyní tento objev každý den zachrání miliony životů.

Vraťme se k hlavnímu bodu. Pokud většina lidí má stále alespoň nějaký koncept krevních skupin, ne každý ví o Rh faktoru. Ve skutečnosti ani vědci nedokázali úplně zjistit, proč je tento faktor potřebný. Lékaři však tvrdí, že znát skupinu a Rh je zásadní. A existuje. Protože tato znalost umožňuje lékařům transfuzi pacientů a zachraňuje tak jejich životy.

Navrhujeme zvážit 4 hlavní problémy s využitím materiálu našeho článku. Tyto informace budou užitečné pro lidi s negativním faktorem Rhesus, protože v jejich těle jsou určité funkce, o kterých byste měli vědět.

Co znamená negativní rézus?

Který faktor rhesus je lepší?

 • Jaké je nebezpečí negativního rhesus a co by lidé s tímto typem měli vědět?
 • Funkce negativního rhesus u žen?
 • Zajímavá fakta o Rh negativním krevním faktoru.

„Jak ukazují statistiky: 40% lidí bílé rasy má pozitivní krevní skupinu, když je negativní rhesus vlastní asijským národům. Pouze 27% Asiatů žije s pozitivním typem, zbylých 73% žije s negativní krevní skupinou. “.

„První krevní transfuzní test byl proveden v roce 1600. Bylo to selhání. Není divu, protože vědci vzali tekutinu ze zvířat a snažili se zachránit své pacienty. Jak však později zjistil britský gynekolog Blundell, taková léčba je přípustná pouze pomocí lidské krve. Ačkoli čtyři z jeho 10 pacientů, kteří dostávali krevní transfuze, přežili, nezastavil se a provedl další výzkum..

Co je negativní rézus?

Lidská krev se skládá z buněk: červených krvinek, bílých krvinek, krevních destiček. Na povrchu červených krvinek je protein, je to také antigen - to je Rhesus. Ale nemusí. Buňky, které mají na svém povrchu protein, jsou pozitivní a buňky, které nemají negativní.

80-85% světové populace žije s Rh pozitivními, což značně zjednodušuje jejich život. Protože pokud potřebujete krevní transfuzi, bude vždy k dispozici v léčebných centrech. Lidé s negativní krví by měli být o svém zdraví opatrnější, protože na světě jich je jen 15%. Kromě toho existuje děsivá vlastnost pacientů s negativními indikátory. Při transfuzi pozitivní krve může tělo zahájit útok na neznámý protein. To bude mít za následek smrt nebo vážné komplikace. Také byste měli být obzvláště opatrní pro těhotné ženy. Dívky, které nesou plod s opačným Rhesusem, vystavují sebe i dítě smrtelnému nebezpečí. Kvůli nesprávné reakci těla na plod s jinými indikátory. Je velmi důležité se zaregistrovat a podstoupit průběžné konzultace s lékaři.

Nahlášením přesných údajů o své krvi v nouzových situacích mají lidé s negativním Rhesus šanci přežít nebo porodit dítě. Není znalost - může vést pacienta k smrti, pokud laboratoř nemá čas na provedení analýzy v kritických situacích. Žádáme vás, abyste naplánovali těhotenství, byli ostražití v extrémních životních okamžicích a informovali příbuzné o negativním Rh.

Rhesus negativní a pozitivní, jak to rozpoznat?

Ve skutečnosti je rhesus vlastnictvím krve a jeho analýzu lze provést pomocí tsikliklonu. K tomu se odebere krev, smíchá se speciálním sérem a provede se pozorování. Červené krvinky se drží pohromadě - krev je pozitivní, ne - negativní. Dělat chyby v takové studii je nemožné. Čepele mají nové technické vybavení, což znamená, že je zaručena jasnost experimentu. Ale stalo se, že biomateriál ztratil své vlastnosti nebo nezkušení stážisté zmatení zátky. Také pacienti s onemocněním ledvin a jater mají zvýšenou hladinu bílkovin, což přispívá ke zkreslení výsledků..

V každém případě je pozitivní rézus mnohem příjemnější a bezpečnější než negativní krevní obraz.

Negativní krevní faktor Rh faktoru, který by měl pacient vědět?

Pamatovat! Negativním faktorem není ani věta, ani smrt. To je vlastnost vašeho těla, s níž můžete žít stejně jako všichni ostatní. Doporučujeme vám však seznámit se s 5 závaznými pravidly. Jejich dodržováním chráníte svůj život a zachráníte životy druhých. Toto jsou jedinečné informace, takové tipy nenajdete v jiných zdrojích, protože jsme konzultovali s terapeutem Danilovem. PŘED NAŠÍM LETOPOČTEM.

"Krevní transfuzi může předepsat každý lékař nebo praktický lékař a zákrok provede resuscitátor." Žádám a radím lidem s Rh negativní, aby přišli a darovali krev. To je velmi důležité pro pacienty s negativním faktorem v potížích. Mnozí přicházejí v bezvědomí, nejčastěji není dostatek času na vyjasnění krevního typu. Není to tedy poprvé, co si myslím, že by váš krevní typ měl být uveden téměř v pase, a pokud ne, pak jsou nyní důležitá tetování. “.

Specialista sdílel svou vizi zabezpečení života a ukázal lékaře ke své skupině, pokud jste v bezvědomí:

  Tetování Toto je populární jev na tělech mnoha mladých lidí. Proto proč nevyzdobujte ruku, zápěstí malou a srozumitelnou indikací, že máte vzácný krevní typ a rhesus. Tato metoda se stala běžnou v zahraničí, a pokud porazíte tetování, nechte ji přinést nejen krásu, ale i užitek.

Darujte krev, pokud nemáte infekční onemocnění a čerstvě vyražené kresby na těle. Krev člověka s negativní skupinou zachrání jediný život. Mají příležitost udělat takovou akci.

Přátelé a příbuzní by měli znát vzácnost vašeho případu. Varujte je, protože to jsou první lidé, kteří mohou lékaři poskytnout přesné informace o oběti..

Náramky, řetízky, přívěsky s rytím, mohou také upozornit lékaře na jedinečnost složení vaší krve. Získejte kovový náramek a vyryjte.

Ostražitost a opatrnost. Trite, ale platná rada - buďte opatrní a jasně informujte o svých činech, abyste nespadli pod chirurgický nůž.

Co je špatný negativní faktor Rh u žen

Negativní krevní typ u žen je ve skutečnosti obtížný případ, při plánování těhotenství může přinést řadu nepříjemností a nebezpečí. Pokud se v jejím těle setkají dva protichůdné organismy Rhesus, dojde ke konfliktu Rhesus. Tento proces začíná 3. měsícem těhotenství, kdy plod dává červené krvinky matce krve. Možný fatální výsledek plodu nebo matky. Negativní rézus u žen nemusí mít vliv na plod během prvního těhotenství, protože tělo nevylučuje dostatek protilátek, ale v budoucnu byste měli být opatrní a vyhledat lékaře. Těhotné ženy z partnerů se stejným typem krve (negativní) - není čeho se bát.

Navíc lze provádět profylaxi a zapomenout na strach a úzkost. Za tímto účelem lékaři předepisují speciální léky na krevní faktory. Jedním z nich je imunoglobulin. Lék ničí protilátky pozitivním Rh a nedovolí jim dotknout se jedné červené krvinky.

Předepište lék se zaměřením na:

 • 27-28 týdnů těhotenství.
 • Po narození dítěte s pozitivním faktorem Rhesus.
 • Po císařském řezu.
 • S krevní transfúzí pro ženy.
 • Pokud je břicho zraněno během těhotenství.

Ženy někdy chodí do nemocnice a tráví tam od 3 měsíců těhotenství do 9 pod přísným dohledem. To se provádí za účelem ochrany matky a plodu před střetem jejich faktorů. Nebo když už byly máminovy ​​protilátky vyvinuty proti dětským červených krvinek.

Negativní krev rhesus, zajímavá fakta:

 • Čeští vědci provedli výzkum a dospěli k závěru. Muži s negativním rézem často trpí duševními poruchami, alergiemi.
 • Americký vědec Brad Steiger našel výsledky nedávných analýz hematologů. Měl otázku: „muž pocházející z opice, všichni primáti mají Rh pozitivní, proč jsou lidé s negativem? Opravdu jejich předkové byli nadpozemský důvod? “.

Od toho, od koho pocházíme, je nutné znát vaše tělo a jeho vlastnosti. Pokud tedy neznáte rhesus, zeptejte se na to svých rodičů nebo proveďte klinickou analýzu. Pomozte a darujte krev, protože není mnoho Rh-negativních zdravých lidí a poptávka po jejich krvi je velmi vysoká.

Podpořte nás - jediný zdroj rozumu v této těžké době

Krevní nepřátelé. Konflikt těhotenství a Rhů

Negativní faktor Rh u těhotné ženy, Rh konflikt

Většina z nás sotva musela přemýšlet o tom, co je to faktor Rh. To není překvapivé: v běžném životě jeho přítomnost nebo nepřítomnost nemá žádné bolestivé důsledky. Tento problém nabývá na důležitosti, pouze pokud jde o těhotenství.

Rh faktor je protein (nebo Rh antigen), který se nachází na povrchu červených krvinek - červených krvinek u lidí. Poprvé byl objeven u opic rhesus, odkud dostal své jméno. Vědci dokázali detekovat faktor Rh asi před 70 lety. Jejich objev pomohl určit, že někteří lidé mají stejný Rh faktor, a proto jsou Rh pozitivní. V jiné části lidstva nebyl nalezen faktor Rh; tito lidé jsou považováni za Rh negativní.

Rh faktor je zděděn jako silný, dominantní rys. To je důvod, proč to má většina (asi 85%) lidí. Krev těchto lidí je Rh-pozitivní. Zbývajících 15% to nemá - mají Rh-negativní krev. Rh-pozitivní krev tedy znamená přítomnost Rh proteinu (nebo Rh faktoru) a Rh-negativní krev znamená nepřítomnost tohoto faktoru.

Negativní faktor Rh necítí člověk v běžném životě. Během těhotenství však může nesoulad Rhesusovy afilace matky a plodu způsobit takzvaný konflikt Rhesus.

Možné riziko
Rhesus otecRhesusova matkaRhesus dítěPravděpodobnost konfliktu
plusplus75% plus, 25% minusNe
plusmínus50% plus nebo 50% minuspadesáti%
mínusplus50% plus nebo 50% minusNe
mínusmínusmínusNe

Konflikt: kdo je na vině?

Senzibilizace Rhesus (konflikt Rhesus) je vývoj v těle rhesus negativní matky protilátek na antigeny Rh fetus systému, tj. Na protein umístěný na červených krvinek dítěte.

Problém může nastat, pouze pokud nastávající matka je Rh-negativní, to znamená, že Rh faktor chybí v její krvi a budoucí otec je Rh-pozitivní (Rh faktor je stanoven v jeho krvi), potom dítě může zdědit Rhesuse od něj příslušnost. Tak bude dítě stejně jako jeho táta Rh-pozitivní (Rh faktor se bude tvořit v jeho krvi). Formování rhesus příslušnosti dítěte je dokončeno do 8. týdne těhotenství.

Ukazuje se, že nastávající matka nese své dítě, které se od ní liší přítomností faktoru Rh v krvi, zatímco ona sama tento faktor Rh nemá. Imunitní systém matky rozpoznává cizí protein - Rh faktor dítěte - a začíná s ním bojovat. Boj proti „nepříteli“ se provádí takto: mateřské tělo uvolňuje protilátky Rh, které začínají napadat fetální červené krvinky.

Výsledky tohoto boje mohou být velmi žalostné. Červené krvinky (červené krvinky) v krvi plodu jsou zničeny a umírají. V důsledku toho se celkový počet červených krvinek snižuje a vyvíjí se anémie (anémie). Zničené fetální červené krvinky vylučují bilirubin - látku, která je toxinem pro dítě. Cirkuluje krev dítěte, bilirubin ji otráví a paralyzuje činnost životně důležitých orgánů těla dítěte. Tento stav se nazývá hemolytické onemocnění plodu. Bez konkrétního a včasného ošetření může plod umřít, proto je podezření na vývoj Rhesusova konfliktu indikací pro hospitalizaci na specializované klinice.

Je důležité pochopit, že k tak závažným těhotenským komplikacím, jako je Rhesusův konflikt a hemolytické onemocnění dítěte, dochází pouze v jednom případě - pokud budoucí dítě má Rh negativní matku a Rhesus pozitivního otce. Ale i s Rh-pozitivním otcem je velmi možné (až 50% pravděpodobnost), že dítě bude Rh-negativní, jako jeho matka, a žádné komplikace mu neohrozí!

Ve všech ostatních případech:

 • otec a matka jsou rhesus pozitivní,
 • otec a matka jsou rhesus negativní,
 • otec je Rh-negativní, matka je Rh-pozitivní - vývoj Rh konfliktu a hemolytické onemocnění plodu je nemožné.

Musím říci, že ani v případě vývoje Rh-pozitivního dítěte nemusí Rh-negativní matka nutně vyvinout Rh-konflikt, to znamená, že v tomto případě to není vždy, v těle matky se vytvoří protilátky na červené krvinky plodu. U Rh-negativní ženy, která otěhotněla poprvé v životě, je riziko vzniku Rhesusova konfliktu pouze 10%. Při absenci komplikací (tvorba protilátek) v prvním těhotenství přetrvává stejný stupeň rizika (10%) i v dalším těhotenství.

I když jsou protilátky Rh detekovány v krvi těhotné ženy, neznamená to 100% riziko onemocnění plodu, protože drobky mají tolik obránců. V krvi nastávající matky, ve vodách obklopujících dítě a samozřejmě v hlavním orgánu těhotenství - placentě - existují speciální biologické filtry. Tyto filtry blokují Rh protilátky, oddalují je a nepřenášejí na dítě. Účinnost této ochrany však do značné míry závisí na celkovém zdravotním stavu nastávající matky a průběhu těhotenství. Bohužel chronická onemocnění těhotné ženy (především infekce) a těhotenské komplikace (hrozící ukončení, toxikóza, částečné oddělení placenty) snižují účinnost obrany a zvyšují riziko konfliktu s Rhesus. Normálně v těhotenství vstupuje do krevního oběhu plodu nevýznamné množství fetální krve, nedostatečné pro senzibilizaci, avšak v přítomnosti krevních sekretů, arteriální hypertenze, porodních manipulací a intrauterinních intervencí se zvyšuje množství fetální krve vstupující do ženského krevního řečiště. Takže provádění invazivních studií v průběhu těhotenství (techniky, které zahrnují mikroperforaci fetálního močového měchýře a odběr vzorků fetálních buněk, pupečníkové šňůry, placentární fetální vody) zvyšuje riziko rozvoje Rh konfliktu a hemolytického onemocnění plodu. Také velké množství krve vstupuje do krevního řečiště ženy s umělým nebo spontánním potratem a císařským řezem.

Protilátky Rhesus u ženy, která nemá faktor Rhesus ve své krvi, se mohou vytvořit po ukončení potratu: spontánní potrat (potrat), lékařský potrat a mimoděložní těhotenství. Výskyt protilátek při různých typech potratů je asi 3%. Tyto protilátky cirkulují po celý život v ženské krvi a během příštího těhotenství mohou způsobit konflikt Rhesus, dokonce i po mnoha letech. V důsledku toho může příští těhotenství vést k hemolytickému onemocnění plodu nebo potratu.

Všechny nastávající matky by si měly pamatovat důležitost zachování prvního těhotenství s negativním faktorem Rh. Při zvažování, zda ukončit první těhotenství, přemýšlejte o možných komplikacích, závažnosti hemolytického onemocnění, složitosti jeho léčby, potratu během následných těhotenství a velkém riziku bezdětnosti! Možná to bude vážný argument ve prospěch zachování těhotenství, pomůže zachovat zdraví nenarozeného dítěte a dá vám štěstí.

Prevence konfliktů Rhesus

Při plánování těhotenství byste měli mimo jiné zjistit svůj krevní typ a vztah k Rhesus. V případě, že Rh faktor není detekován (tj. Nastávající matka je Rh-negativní), je nutné stanovit Rh faktor budoucího otce. V každém případě byste se měli zaregistrovat nejpozději do 7–8 týdnů těhotenství - to vám umožní začít vyšetřovat nastávající matku včas a zabránit vzniku mnoha komplikací.

Ihned po registraci na prenatální klinice bude Rh-negativní nastávající matce předepsán speciální krevní test. Toto je analýza k detekci Rh protilátek v jejich krvi a jejich množství nebo titru protilátek. Pokud nejsou detekovány žádné protilátky, při příštím testování krve na protilátky v týdnech 18-20, pak měsíčně. V nepřítomnosti protilátek proti Rh a úspěšného vývoje těhotenství po 28 týdnech se ženě injekčně podá speciální lék, který zabraňuje produkci protilátek v krvi Rh negativní matky. Tento lék se nazývá anti-Rhesus imunoglobulin. Po podání léčiva již krev na protilátky již není testována.

Pokud jsou protilátky detekovány nebo se opakuje těhotenství, po ukončení předchozích těhotenství nebyl podán žádný anti-Rhesus imunoglobulin, nedošlo k potratům nebo lékařským potratům ani k narození Rh pozitivních dětí - protilátky jsou pravidelně stanovovány měsíčně až do 32. týdne těhotenství. Od 32. do 35. týdne těhotenství se tato analýza provádí dvakrát, a po 35. týdnu se krev kontroluje na protilátky jednou týdně - do narození. Když se objeví protilátky, stanoví se jejich titr.

Pokud jsou Rh protilátky detekovány v jakémkoli stádiu těhotenství, je nastávající matka poslána na vyšetření na kliniku specializující se na problém Rh konfliktu. Pokud protilátky nejsou detekovány, těhotná žena je nadále pozorována na obvyklé prenatální klinice a pravidelně opakuje test na protilátky.

Po narození dítěte a průniku pupeční šňůry se pupečníková krev odebírá přímo v porodnici, aby se stanovil faktor Rh dítěte. Pokud je novorozenec, stejně jako jeho matka, Rh-negativní, nehrozí žádné riziko vzniku hemolytického onemocnění. V případě, že dítě zdědilo z papeže pozitivní Rhesus, je rodičovi podána další dávka imunoglobulinu. To zajišťuje prevenci Rh konfliktu v příštím těhotenství. Lék potřebný pro tento postup se podává do 48 hodin po narození. Tento lék by měl být ve všech nemocnicích; podává se všem Rh-negativním ženám, u nichž nebyly protilátky detekovány v době dodání. Ale pokud víte, že budete pravděpodobně potřebovat zavedení imunoglobulinu, je lepší se předem zeptat, zda v nemocnici, kde se chystáte porodit, existuje droga. Po porodu se musíte ptát, jaký Rh faktor má vaše dítě, a pokud je pozitivní, dostali jste imunoglobulin? Je lepší, pokud se tak děje v porodním bloku, během prvních 2 hodin po porodu.

Rh-negativní žena bez fenoménu senzibilizace (identifikace protilátek indikujících výskyt Rhesusova konfliktu) může porodit v běžné porodnici, která nemá specializaci na řízení těhotenství a porodu v Rh konfliktu..

Jak porazit hemolytické onemocnění?

Je-li zjištěno hemolytické onemocnění plodu (zvýšení počtu protilátek v krvi), je těhotná žena hospitalizována v patologickém oddělení specializované porodnice. V nemocnici se provádí další vyšetření. Stav plodu se hodnotí pomocí ultrazvuku, dopplerometrie a kardiotocografie. Tyto studie také pomáhají při identifikaci prvních příznaků konfliktu Rhesus. V důsledku počátečního útoku mateřských protilátek dochází k zahušťování placenty, zvyšuje se množství fetální vody, zvyšuje se velikost jaterních jater a sleziny. Takové projevy rhesus konfliktu lze snadno zjistit pomocí ultrazvuku.

Dvě další studie - dopplerometrie a CTG - vám umožní provést funkční posouzení stavu dítěte, jinými slovy, sledovat jeho pohodu. Dopplerova studie je typ ultrazvuku, při kterém je stanovena hladina krevního toku v děložních tepnách, cévách placenty a pupečníkové šňůře. Jeho růst a vývoj závisí na krevním oběhu mezi matkou a dítětem, protože s krví plod dostává kyslík a živiny. S vývojem Rhesusova konfliktu se placentární krevní tok zhoršuje.

CTG, nebo kardiomonitoring plodu, je hardwarová studie, která vám umožní sledovat a zaznamenávat srdeční frekvenci plodu (HR) na speciální pásku. Srdeční tóny drobků jsou hlavním ukazatelem jeho pohody. Zvýšením nebo snížením srdeční frekvence lze očekávat obecné zhoršení zdraví plodu..

V přítomnosti indikací (rychlé zvýšení počtu protilátek, významné utrpení plodu) se provádí cordocentéza - zavedení jehly do cév pupeční šňůry dítěte a intrauterinní krevní transfúze plodu.

Postup je následující: pod dohledem ultrazvuku je pupeční šňůra proniknuta do žíly matky pomocí katétru přes přední břišní stěnu matky a plod je transfuzován s 20 až 50 ml přípravku dárcovské Rh-negativní krve skupiny I. Toto opatření pomáhá oslabit imunitní odpověď těla budoucí matky. Tento účinek může být dosažen snížením relativního počtu Rh-pozitivních červených krvinek. Díky tomu se stav dítěte zlepšuje a těhotenství se rozvíjí bezpečně. Intrauterinní transfuze lze provádět opakovaně až do 34. týdne těhotenství. Po uplynutí této doby je plod považován za životaschopný a v případě potřeby je vyřešen problém předčasného porodu.

K léčbě hemolytického onemocnění plodu se používají také následující metody:

Plasmapheréza je technika čištění krve. S plazmaferézou se toxiny a patologické produkty odstraňují z plazmy (tekutá část krve). Za tímto účelem nejprve odeberte vzorek krve a poté jej vraťte přes plazmatický filtr.

Plazmová imunosorpce - metoda založená na nabité? molekuly škodlivých produktů obsažených v krvi, které se při průchodu přes sorbent (aktivní uhlí) „přilepí“ na něj. Krev prochází přes uhlíkové filtry a vrací se v čištěné formě.

Štěpování kožních chlopní - část kůže budoucího otce se „implantuje“ manželce po dobu posledních 3 měsíců těhotenství. Je to podobné plastické chirurgii (jako například při léčbě těžkých popálenin). Když kožní chlopeň budoucího otce začne „zakořenit“ na novém místě, tělo matky ho rozpozná jako cizí tkáň. Je to druh rušivého manévrování: imunita těhotné ženy vyvolává veškerou její sílu v boji proti mimozemšťanům. Produkce protilátek proti Rh dítěti je snížena, což umožňuje prodloužit těhotenství.

Imunoglobulin proti lymfocytům je lék, který způsobuje částečnou destrukci imunitních buněk matky. Imunita těhotné ženy klesá, což vede ke snížení produkce protilátek a ke zlepšení stavu dítěte.

Vyšetření a léčba Rhesusova konfliktu u matky a plodu se provádí pouze ve specializované nemocnici. Výběr léčebné metody určuje lékař. Při včasném ošetření je prognóza pro matku a dítě příznivá.

Elizaveta Novoselová, porodnice-gynekologka

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Těhotenství a porod u žen po 40 letech: doporučení, možná rizika a názor lékařů

Před několika desítkami let byla 25letá žena v porodu považována za porodnou, zejména když došlo k prvnímu těhotenství. Nyní se priority žen posunuly směrem k profesní a finanční nezávislosti, proto se spravedlivý sex častěji rozhoduje porodit po 40. Fotografií šťastných zralých matek s dětmi se na internetu často najde. Stále neexistuje jednoznačný názor na pozdní mateřství a žena musí učinit konečný výběr sama, pečlivě studuje možná rizika porodu po 40 letech.

Pozdní těhotenství: klady a zápory

Za období od 18 do 35 let se považuje optimální věk pro početí, porod a dítě. Lékaři doporučují porod prvního dítěte do 28 let. Těžko se hádat s přírodou - po 35 letech jsou reprodukční schopnosti ženského těla sníženy:

 • Koncepce dítěte po 40 letech se stává problémem kvůli snížené plodnosti. Pravděpodobnost těhotenství v dospělosti je pouze 5%.
 • Ve věku 40–41 let se ženské tělo postupně připravuje na menopauzu: hladina hormonů klesá, počet vajíček klesá.
 • Těhotenství po 40 letech vytváří vážný stres na pohybový aparát. Pokud je u ženy diagnostikována lordóza nebo osteochondróza, tato onemocnění se jistě projeví.

Vědecky prokázáno, že těhotenství je pro tělo obrovským stresem. Mladé ženy se s tím klidně vypořádají, ale po 40 letech je matkou nebezpečné kvůli vývoji průvodních nemocí. Endometrióza, diabetes mellitus, tvorba žlučových kamenů, hypertenze - to je jen neúplný seznam nepříjemných překvapení.

Hlavní výhody těhotenství po 40

Vzhled dítěte po 40 letech věku nesmí být jednoznačně negativní. Proti tomu existují dobré argumenty, ale v pozdním těhotenství existuje mnoho výhod:

 • Hormonální třepání při 40 ° C příznivě ovlivňuje ženské tělo a odkládá menopauzu na několik let. Během období kojení se aktivně produkuje hormon radosti oxytocin, který je schopen dokonce dát 42leté dámě druhou mládí.
 • Dítě po 40 letech se nejčastěji objevuje u finančně nezávislé ženy. Sebevědomá v sebe i v partnera, se kterým žila několik let. Svobodné matky v tomto věku jsou velmi vzácné.
 • Těhotenství ve věku 40 let není překvapením - přicházejí k němu vědomě. Žena ví všechno o svém vlastním zdraví a hmotné bohatství jí umožňuje zcela se věnovat svému dítěti.

Placenta produkuje řadu hormonů, které zlepšují metabolismus a zvyšují obranyschopnost těla. Hladina cholesterolu v krvi je snížena a riziko mrtvice u těch, kteří porodili, je několikrát sníženo.

Možná rizika a negativní důsledky

Těhotenství po 40 letech může být doprovázeno komplikacemi, takže zralá žena by měla věnovat větší pozornost přípravě na početí a porodu dítěte. Lékaři upozorňují na možná rizika:

 • Problémy s oplození vajíčka. Pouze každých 20 žen může přirozeně otěhotnět, proto se mnoho žen po 42 letech uchýlí k IVF.
 • Spontánní potrat. Hrozba potratu u mladých žen do 30 let je pouze 10%. Ve věku 40 let se riziko zvyšuje na 17% a po 44 letech má každá třetí žena potrat.
 • Exacerbace chronických onemocnění. Nemoci se objevují s věkem - a ve věku 40 let má žena více než jedno onemocnění. Během těhotenství jsou kardiovaskulární systém, genitourinární orgány napadeny a vývoj gestózy je plný mrtvice.
 • Nízké laktace. S kojením jsou potíže kvůli špatné produkci mléka. Ve vzácných případech je úroveň laktace nulová.
 • Vady placenty. U zralých žen je častěji diagnostikována detonace, prezentace nebo chronická placentární nedostatečnost.

Komplikace zahrnují vícečetná těhotenství, slabou práci a ruptury během porodu kvůli nízké elasticitě tkání. Těhotenství není snadné s negativním zánětem matky nebo dítěte - tento stav vyžaduje neustálý lékařský dohled.

Možná rizika se netýkají pouze ženy v práci, ale také dítěte:

 • Druhé období porodu trvá u zralé ženy, která vyvolává fetální hypoxii.
 • Ženy po 40 letech častěji rodí malé děti.
 • S věkem se zvyšuje riziko předčasného porodu, které je pro novorozence nebezpečné.
 • Stárnutí zárodečných buněk negativně ovlivňuje genetiku plodu - zvyšuje se riziko chromozomálních abnormalit. Pravděpodobnost narození dítěte s Downovým syndromem se podle statistik zvyšuje na 3% a vyšší. Toto číslo se zdá nevýznamné, ale je nepravděpodobné, že žena bude chtít riskovat ve 43 letech porodit nemocné dítě.

Genetická onemocnění lze detekovat pomocí screeningů a testů, na které gynekolog určitě pošle zralou ženu. Pokud plod pravděpodobně trpí Downovým syndromem, může odborník doporučit potrat, ale lékařský názor není vždy správný. Při správné přípravě a správném plánování těhotenství existuje šance na zdravé dítě.

Jaké zkoušky je třeba složit před počátkem dítěte?

Šest měsíců před navrhovanou koncepcí je nutné přejít na vyváženou stravu, zhubnout a opustit špatné návyky. Rada se nevztahuje pouze na ženu, ale také na jejího partnera. 4 měsíce před plánovaným těhotenstvím musíte navštívit gynekologa, terapeutku, kardiologa, savce, endokrinologa a absolvovat řadu testů:

 • hormony AMG, TTG, LH a FSH;
 • PCR nátěr pro detekci virových infekcí;
 • obecná analýza krve;
 • obecná analýza moči;
 • Ultrazvuk pohlavních orgánů k posouzení průchodnosti vejcovodů a stavu endometria;
 • stanovení rhesus.

Přebytečný kofein negativně ovlivňuje plodnost, takže nápoje s obsahem by měly být zlikvidovány. Všechny identifikované nemoci musí být léčeny před početí a oba partneři musí podstoupit vyšetření. Následující diagnózy jsou považovány za přísnou kontraindikaci těhotenství po 40 letech:

 • selhání ledvin nebo dýchacích cest;
 • poslední fáze diabetu;
 • těžká forma hypertenze;
 • zhoubné nádory;
 • cirhóza jater;
 • nemoci oběhového systému.

Hnojení in vitro po 40

Šance na přirozené těhotenství v dospělosti jsou poměrně malé, takže po roce neúspěšných pokusů o otěhotnění může být ženě zklamána diagnóza „primární neplodnosti“..

Partner dodává spermie, které v laboratorních podmínkách vajíčko oplodní. Pro zvýšení šance je vytvořeno několik embryí, která jsou umístěna v děloze. Jedním postupem lze „transplantovat“ až 3 embrya a po 14–20 dnech je těhotenství ultrazvukem potvrzeno nebo vyloučeno. Výhodou metody je včasná detekce chromozomálních abnormalit, včetně Downova syndromu, před přenosem embryí.

Pro IVF musíte také připravit předem:

 • vyloučit kávu, alkohol a tabákové výrobky;
 • vyšetření na infekce;
 • léčit doprovodné nemoci.

Od chvíle IVF po ultrazvuk by žena měla dodržovat všechna doporučení lékaře, sledovat úplný odpočinek, vyhýbat se fyzické námaze a stresovým situacím. Dobré a prozíravé dámy raději zmrazí svá vejce předem nebo využijí nabídky dárců, ale tyto služby jsou velmi drahé.

Jak se narodí?

Před několika lety lékaři při porodu zralé ženy trvali pouze na císařském řezu. Nyní se uchýlí k chirurgickému zákroku v případě, že těhotná žena nemůže porodit sama. Hodně záleží na náladě samotné ženy a na možných rizicích při přirozeném porodu:

 • nesprávná prezentace plodu;
 • vícenásobné těhotenství;
 • velké ovoce;
 • úzké pánve matky;
 • problémy s sítnicí;
 • přítomnost chronických chorob, které představují hrozbu pro matku a dítě.

Pokud nejsou kontraindikace a žena je zcela zdravá, lékaři doporučí přirozený porod, nikoli císařský řez, z několika důvodů:

 • období po porodu zotavení trvá minimálně čas;
 • dítě se narodí silnější;
 • laktace se zlepšuje.

Lékaři poznamenávají, že v posledních letech v Rusku počet zdravých dětí v matkách výrazně vzrostl. Důvodem je skutečnost, že zodpovědně přistupují k otázkám těhotenství a porodu a dodržují všechny pokyny gynekologů a porodníků. Lékaři nedoporučují praktikovat populární domácí porod kvůli vysokému riziku komplikací a dokonce smrtelných následků..

Psychologova rada

Doporučení odborníků se netýkají pouze fyzického zdraví, ale také emočního stavu budoucí matky:

 1. Žena by měla být psychologicky připravena na narození dítěte. Jinými slovy, naslouchá jejím touhám a nejde o svého manžela nebo příbuzné, kteří zoufale potřebují dědice.
 2. Je důležité vyhnout se depresivnímu stavu a nebát se bez dobrého důvodu, hledat odchylky ve výsledcích testů a analýz. Moderní medicína úspěšně bojuje proti většině patologií, které se vyskytují během těhotenství - ani konflikt rhesus není vždy nebezpečí.
 3. Není třeba věnovat pozornost názorům ostatních a komentářům cizinců. Ve věku čtyřiceti let pouze rodiče znají skutečný stav věcí v rodině a provokace nemocných by neměly být ignorovány..

Pozdní mateřství má své klady a zápory. Minusy se však necítí vždycky a hlavní „plus“ zůstane s matkou až do konce jejího života. Není nic lepšího než jemné objetí dítěte a šťastný smích od vašeho milovaného a žádaného dítěte.

Články O Neplodnosti