Hlavní Analýzy

Pozdní těhotenství. Jak starý mohu porodit?

2. března 2020, 16:20 [Argumenty týdne]

Pro většinu populace naší země jsou děti časným darem osudu. RT kanál zjistil, že v průměru se v plné a šťastné rodině objeví dítě ve věku 26 let. Když před 20 lety ženy raději porodily 19–21 let. Ti, kteří zůstali až do těchto let, se velmi obávali o svůj osobní život. Statistiky ruských žen při porodu nyní ukazují, že vzhledem k ambicím v kariéře vzhled dětí pomalu odkládají. Totéž se děje v evropských zemích, kde je 30-35 let považován za normální věk pro vytvoření rodiny.

Pokud však některé dívky učiní toto rozhodnutí vědomě, pak 10% ruských žen má problémy s těhotenstvím v jejich mladých letech. Některé páry se rozvinou kvůli neplodnosti obou partnerů, někdo bere děti z dětských domovů. A jsou tu šťastlivci, kterým čáp letí po 35-40 letech. Dnes o nich mluvíme. Pokud tedy hledáte odpověď na otázku: „Do jakého věku může žena porodit?“ - Gratuluji, našli jste ho.

  • Výhody a nevýhody: jak starý je pozdě porodit?
  • Když je pozdě porodit?
  • Jak mohu otěhotnět??
  • Jak starý mohu porodit?
  • Jak staré je bezpečné porodit??

Neuvěřitelný příběh indické ženy v práci:

Omkari Panwar - to je jméno nejstarší ženy na světě z Indie. Její příběh je překvapivý a je další diskusí pro mladé matky. Po celý ženský život se rodily pouze dívky. Omkari snil o dědici, ale byla stále menší a menší šance a čas. Ve věku 70 let se Panvar rozhodl podstoupit postup IVF. Otázka „jak dlouho můžeš porodit“ - nezajímala ji. Lékaři varovali, že je to velké riziko pro život ne mladé indické ženy, ale dokázala na tom trvat sama. Navíc utratila své poslední peníze, prodala býka, přistála a vzala si půjčku. O několik týdnů později gynekologové potvrdili, že embrya jsou v děloze a jsou těhotná. Po 8 měsících se narodily dvě děti. Chlapec a děvče. Omkari Panvar se tak stal nejstarší matkou a dostal se do Guinessovy knihy rekordů.

Do jaké míry je to účelné a správné, ví jen ona. Hodnocení takového činu negativně není nějak moc dobré, říci, že je správné, je nějak špatné... Indická žena v každém případě dala světu dva nové lidi. Hlavní věc je, že jejich osud bude úspěšný, protože matka není daleko od mladého člověka a život se bude muset učit bez ní.

V jakém věku porodit dítě, všechny klady a zápory

Ženy, které porodily po 35 letech, se nazývají „věkové primipary“. Nicméně porod po 40 letech je do standardů zahrnut a nikdo neodsuzuje taková rozhodnutí. Pouze lékaři mohou varovat před vážným nebezpečím, obtížemi na cestě „pozdní matky“. Jak jsme psali dříve, trend pozdního narození přišel z Evropy a Ameriky. Ženy evropských a amerických států věří, že zpočátku musí být jejich povinností realizovány v životě. Plně se učte, budujte úspěšnou kariéru, užívejte si okamžiky mládí a pak se připravte na prvorozené. Pokud z těchto důvodů porod zpoždění, pak je vše super.

Ale na mince je obrácená strana. V Rusku je stále více a více nemocných žen, které nemohou v té době otěhotnět nebo porodit vůbec. Zbývá doufat v drahou moderní reprodukční technologii. A jak víte, nejsou levné.

Bohužel nemůžeme pomoci ženám, které mají problémy s reprodukcí, s radou. Ale pro maminky-kariéru, web „Argumenty týdne“ našel všechny klady a zápory pozdního těhotenství.

+-
1. Psychologové prokázali, že na psychologické úrovni je žena připravena porodit blíž než 30 let. Ve věku 30–35 let vnímá své „těhotné postavení“ pozitivněji. Neztrácí se, pokouší se sledovat fyzický stav. Přenáší a vychovává dítě klidně a dává mu více času než mladé matky.
2. Kolik času porodu omladit? Po 35! Říkají, že se jedná o běžný mýtus, ale vůbec ne. Během těhotenství ženy produkují hodně hormonu estrogen. Tónuje svalovou tkáň, posiluje kosti a minimalizuje riziko hypertenze. Vraťme se znovu k psychologickému pozadí žen. Po porodu ve věku 35–40 let se cítí mladší, protože jsou to mladé matky a ne 40leté babičky.
3. Existuje mnoho vnitřních fyziologických a chemických pozitivních změn. U pozdějších matek se úroveň stresu snižuje, menstruace může procházet snadněji, menopauza přichází později. Snižuje hladinu cholesterolu a mrtvici..
1. Je obtížné otěhotnět. Lékaři, vědci vždy varují, že otěhotnění po 35 letech je stále obtížnější. Schopnost rodit děti klesá. S Downovým syndromem se také může narodit dítě pozdní matky. Procento ukazuje: Riziko porodu dítěte u pozdních matek je 9krát větší.
2. Mohou se vyskytnout zdravotní problémy. Zejména se jedná o cukrovku, vysoký krevní tlak. Takové překážky se vyskytují u 6% žen v pozdním věku. Ale nejčastěji je těhotenství úspěšné a bez komplikací. Komplikace jsou spojeny s nedostatečnou produkcí hormonů ve věku 40 let. Pokud tedy porodíte a máte již méně než 40 let, nezapomeňte projít lékařskou konzultací a předat všechny reprodukční hormony k analýze.
3. Starší ženy chytají otodnyaki z porodu o něco déle než mladé ženy. Mohou se objevit genitální infekce, krvácení. Mateřské mléko je produkováno horší a děti jsou převáděny na umělou výživu.

Pro mnohé existuje neutrální prohlášení. Při těhotenství souvisejícím s věkem se nejčastěji provádí císařský řez, protože vnitřní ženské tkáně již nejsou elastické. Ale budoucí matka se rozhodne, zda je plus nebo mínus... „Ale neublíží to“ - jak říkají gynekologové.

Do jakého věku může žena porodit?

Sergei Vasiliev, hlavní lékař druhé porodnice v Minsku, tvrdí, že musíte porodit do 35 let. Po 35 letech je žena zarostlá různými fyziologickými chorobami, které mohou u dítěte způsobit Downův syndrom. Optimální roky jsou podle gynekologa 25–28 let.

Otěhotněte a jak starý můžete porodit své první dítě?

Není to ani tak problém v ženském věku, ale v nemocech, které po 40 letech dostane. To může být prudký nárůst hmotnosti, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární onemocnění. Vše ovlivní zdraví budoucího dítěte. Těmto rizikům jsou však vystaveny i mladé matky.

Až do věku, kdy není příliš pozdě porodit - až 35 let, existuje pravděpodobnost komplikací stavu matky a plodu. Lékaři však udělují ústupky a pomáhají rodit ve věku 45–50 let. Pravděpodobnost otěhotnění sama o sobě je 15%, nejčastěji se uchýlili k IVF postupu a používají dárcovskou buňku.

Samotný proces těhotenství pozdních matek, je vhodné začít ve věku 34-36 let. Tělo ženy je stále mladé a může pracovat pro dva. Netvrdíme, že po 35 letech budete dokonale připraveni psychologicky a sociálně, ale fyziologie vyžaduje vzhled dítěte, takže se nemusíte bát - až 26 let. Pokud existuje příležitost a touha porodit 30 - udělejte to všemi prostředky.

Jak stará je žena, která porodí děti?

Jak ukazuje příběh 70leté indické ženy, žena může rodit až do samého konce. Ale věc je jiná. Všechno závisí na kvalitě těhotenství, jeho toleranci a co je nejdůležitější, na schopnosti otěhotnět pomocí osobních reprodukčních funkcí a ne na použití nákladné léčby.

Americký sociolog John Mirowski věří, že ideální věk pro porod je 29 let. Až do věku 29 let bude žena schopna absolvovat, vybudovat si kariéru, najít svou sociální čtvrť a zkontrolovat svůj vztah s manželem pomocí času. Nastávající matky nad 30 let mají stabilní finanční situaci, mají životní zkušenosti a úmyslně přistoupí k výchově dítěte.

Gynekologové také podporují tento názor, protože až do věku 30 let ženské tělo pluhy není o nic horší než ve 20. roce. Ale před pozdním těhotenstvím doporučujeme posílit jejich fyzickou kondici a teprve poté - oplodnit požadované dítě.

Jak může žena porodit, závisí na tom, jak žije a jaké má zvyky. Pokud se dívka dokázala utvořit a chtít dítě ve 22 letech, tak proč ne? A pokud se to stalo na 35-40 - prosím! Stačí projít zkouškou a získat doporučení gynekologa a poté tomuto světu dát nový šťastný život.

Podpořte nás - jediný zdroj rozumu v této těžké době

50 zajímavých faktů o těhotenství: od početí po narození drobků

Těhotenství je magický stav, který ovlivňuje nejen její fyzickou kondici, ale také mění její vnitřní svět. Během toho bude žena muset hodně uvědomit a porozumět, a co je nejdůležitější - připravit se na setkání s dítětem. Existuje mnoho mýtů a příznaků týkajících se těhotenství. Shromáždili jsme 50 faktů o těhotenství, o kterých jste sotva slyšeli..

1. Průměrná délka těhotenství u žen je 280 dní. To se rovná 10 porodním (lunárním) měsícům nebo 9 kalendářním měsícům a další 1 týden.

2. Pouze 25% žen dokáže otěhotnět dítě od prvního menstruačního cyklu. Zbývajících 75%, a to i při dobrém zdravotním stavu žen, bude muset „pracovat“ od 2 měsíců do 2 let.

3. 10% těhotenství končí potratem. Většina žen si jich však ani nevšimne a krvácení si berou trochu pozdě a někdy i na časovou menstruaci.

4. Normální je, pokud těhotenství trvá od 38 do 42 týdnů. Pokud je méně, považuje se to za předčasné, pokud je odloženo více.

5. Nejdelší těhotenství trvalo 375 dní. V tomto případě se dítě narodilo s normální hmotou.

6. Nejkratší těhotenství trvalo 1 den 23 týdnů. Dítě se narodilo zdravé, ale jeho výška byla srovnatelná s délkou kliky.

7. Počátek těhotenství se nezapočítává ode dne navrhovaného početí, ale od prvního dne poslední menstruace. To znamená, že žena se může dozvědět o své situaci nejdříve o 4 týdny později, když má zpoždění, a existuje důvod k provedení testu.

8. Vícečetná těhotenství jsou stejná a různorodá. Stejné vajíčko se vyvíjí po oplodnění jedním spermatem jednoho vajíčka, které se následně dělí na několik částí, a rozdílné vajíčko se vyvíjí po oplodnění dvěma, třemi atd. Spermatem. vajíčka.

9. Blíženci mají identický vzhled, protože mají stejné genotypy. Ze stejného důvodu jsou vždy stejného pohlaví..

10. Dvojčata, trojčata atd. může být stejného pohlaví a stejného pohlaví. Nemají stejný vzhled, protože jejich genotypy se od sebe liší stejným způsobem jako obyčejní bratři a sestry narozené s rozdílem několika let.

11. Stalo se, že těhotná žena začala ovulovat a znovu otěhotněla. V důsledku toho se děti narodily s různým stupněm úplného trvání: maximální zaznamenaný rozdíl mezi dětmi byl 2 měsíce.

12. Pouze 80% těhotných žen trpí nevolností v raných stádiích. 20% žen podstupuje těhotenství bez příznaků toxikózy.

13. Nauzea může těhotné ženy obtěžovat nejen na začátku těhotenství, ale i na konci těhotenství. Pokud není časná toxikóza považována za nebezpečnou, může se pozdější toxicita stát základem pro stimulaci porodu nebo císařského řezu..

14. S nástupem těhotenství u ženy dochází v těle k hormonálním změnám. Výsledkem je, že vlasy začnou růst rychleji, zabarvení hlasu se snižuje, objevují se zvláštní chuťové preference, dochází k prudkým změnám nálady.

15. Srdce začíná fungovat v 5-6 porodnických týdnech. Bije velmi často: až 130 tepů za minutu a ještě více.

16. Lidské embryo má ocas. Ale zmizí v 10. týdnu těhotenství.

17. Těhotná žena nemusí jíst dva, musí jíst dva: tělo potřebuje zvýšenou dávku vitamínů a minerálů, ale nikoli energii. V první polovině těhotenství by energetická hodnota stravy měla zůstat stejná a ve druhé polovině bude nutné zvýšit pouze o 300 kcal.

18. Dítě začíná dělat první pohyby v 8. týdnu těhotenství. Přestože nastávající matka bude hnutí cítit až v 18. - 20. týdnu.

19. Ve druhém a následujících těhotenstvích jsou první pohyby pociťovány o 2-3 týdny dříve. Budoucí matky si je proto mohou všimnout již za 15–17 týdnů.

20. Dítě uvnitř se může zhroutit, skákat, tlačit ze stěn dělohy, hrát si s pupeční šňůrou a trhat rukama. Když je v pořádku, může se ušklíbnout a usmívat.

21. Genitálie dívek a chlapců do 16 týdnů vypadají téměř stejně, takže před tímto obdobím je téměř nemožné vizuálně určit pohlaví.

22. Moderní medicína se od 12 týdnů těhotenství naučila rozpoznávat sex bez viditelných známek genitálního rozlišení v genitálním tuberkulu. U chlapců se odchyluje o větší úhel ve srovnání s tělem, u dívek - o menší.

23. Tvar břicha, přítomnost nebo absence toxikózy, stejně jako chuťové preference, nezávisí na pohlaví dítěte. A dívky neberou maminčinu krásu.

24. Sací reflex začíná působit i v lůně. Dítě je tedy šťastné, že si může sát palce již v 15. týdnu.

25. Dítě začíná slyšet zvuky v 18. týdnu těhotenství. A ve 24-25 týdnech už můžete pozorovat jeho reakci na určité zvuky: rád poslouchá svou matku a klidnou hudbu.

26. Od 20–21 týdnů začíná dítě rozlišovat chutě a polykat okolní vodu. Chuť plodové vody závisí na tom, co jí nastávající matka.

27. Úroveň slanosti plodové vody je srovnatelná s obsahem soli v mořské vodě.

28. Když se dítě učí polykat plodovou vodu, bude pravidelně narušeno škytavkami. Těhotná žena ji může cítit v podobě rytmických a jednotných otřesů uvnitř.

29. V druhé polovině těhotenství může dítě spolknout asi 1 litr vody denně. Vylučuje stejné množství moči zpět a pak znovu spolkne: takto trávicí systém začne fungovat..

30. Dítě přijímá prezentaci hlavy (hlava dole, nohy výše), obvykle ve 32-34 týdnech. Předtím může změnit svou pozici několikrát denně.

31. Pokud dítě před 35. týdnem neodvrátilo hlavu, pravděpodobně to už neudělá: v žaludku je na to příliš málo místa. Stalo se však také, že se dítě těsně před narozením obrátilo vzhůru nohama.

32. Břicho těhotné ženy může být neviditelné pro osoby kolem 20 týdnů. Do této doby plod nabírá hmotu až 300 - 350 g.

33. Během prvního těhotenství roste žaludek pomaleji než během druhého a následujících. To je způsobeno tím, že jakmile je těhotenství napnuto, břišní svaly jsou napnuty a děloha již není obnovena na svou předchozí velikost..

34. Objem dělohy do konce těhotenství je 500krát větší než dříve. Hmotnost orgánu se zvyšuje 10 až 20krát (z 50 - 100 g na 1 kg).

35. U těhotné ženy se objem krve zvýší na 140 - 150% původního objemu. K posílení výživy plodu je zapotřebí hodně krve.

36. Krev na konci těhotenství zhoustne. Tělo se tedy připravuje na nadcházející porod, aby snížilo množství ztracené krve: čím silnější je krev, tím méně bude ztracena.

37. Velikost nohou ve druhé polovině těhotenství se zvyšuje o 1. Je to kvůli hromadění tekutin v měkkých tkáních - edém..

38. Během těhotenství se klouby stávají pružnější díky produkci hormonového relaxinu. Uvolňuje vazy a připravuje pánev na budoucí porodu.

39. Těhotné ženy v průměru získávají 10 až 12 kg. Kromě toho je hmotnost plodu pouze 3–4 kg, zbytek je voda, děloha, krev (každá asi 1 kg), placenta, mléčné žlázy (asi 0,5 kg), tekutina v měkkých tkáních a tukové zásoby (asi 2, 5 kg).

40. Těhotné ženy mohou užívat léky. To se však týká pouze těch léků, které jsou povoleny během těhotenství.

41. Naléhavé narození není předčasné nebo rychlé narození. Toto je narození, které nastalo v normálním období, jak se očekávalo.

42. Hmotnost dítěte téměř nezávisí na tom, jak nastávající matka jedí, ledaže samozřejmě nebude hladovět do vyčerpání. Ženy s nadváhou často porodí děti s hmotností nižší než 3 kg, zatímco hubené ženy často porodí děti s hmotností do 4 kg a vyšší.

43. Asi před stoletím byla průměrná hmotnost novorozenců 2 kg 700 g. Moderní děti se rodí větší: jejich průměrná hmotnost se nyní pohybuje mezi 3-4 kg.

44. DA (přibližné datum narození) se počítá pouze přibližně na základě toho, kdy se dítě rozhodne narodit. Jen 6% žen porodí v tento den.

45. Podle statistik je v úterý větší počet novorozenců. Sobota a neděle se stávají anti-rekordními dny.

46. ​​Děti s propletením se rodí stejně často, a to jak mezi těmi, kteří pletli během těhotenství, tak mezi těmi, kteří se zdrželi tohoto vyšívání. Můžete plést, šít a vyšívat těhotné ženy.

47. Těhotné ženy mohou nechat ostříhat vlasy a odstranit nechtěné vlasy kdekoli chtějí. To neovlivní zdraví dítěte.

48. V Koreji zahrnuje věk dítěte také dobu těhotenství. Korejci jsou proto v průměru o 1 rok starší než jejich kolegové z jiných zemí.

49. Lina Medina je nejmladší matkou na světě, která podstoupila císařský řez po 5 a 7 měsících. Narodil se sedmiměsíční chlapec s hmotností 2,7 kg, který zjistil, že Lina není sestra, ale jeho vlastní matka pouze ve věku 40 let..

50. Největší dítě se narodilo v Itálii. Jeho výška po narození byla 76 cm a hmotnost - 10,2 kg. ₽

těhotná ve věku 21 let

Komentáře

Sáši, je těžké poradit.
Na jedné straně bych nemohl ukončit těhotenství, na druhé straně vaše dítě a zvednout ho za vás. Ve 4 týdnech začíná srdce dítěte bít, ale nebyli jste u doktorské ordinace a neznáte přesný gestační věk, takže je to pravděpodobně embryo, ne sraženina buněk.
Nemáte rodiče, takže toto embryo je vaše nejdražší osoba. A není nutné oženit se s otcem tohoto dítěte bez dobrého důvodu, například přítomnosti lásky, ale dítě nemůže být dobrým důvodem, protože děti mají tendenci vyrůstat a opustit svůj rodičovský domov..
Pokud máte více či méně dobrou práci, můžete ušetřit trochu peněz poprvé, vyhláška, máte na to dalších 8 měsíců, pak budete platit nějaký čas za mateřství, stále můžete požádat o výživné, některé, ale žádné peníze, propuštění těhotné ženy podle zákona není tak snadné.
Ale samozřejmě to není snadný způsob, i když mi věřte, že dítě to stojí za to.

Na první pohled se může zdát, že lékařské potraty není obtížné, pouze pokud někdy budou moci na toto již existující dítě zapomenout.

Těhotenství ve 21

Dozvěděl jsem se o svém těhotenství a byl uvnitř uvnitř tak šťastný, že na ten pocit nikdy nezapomenu. jednoduše to nelze popsat slovy. Řekla svému manželovi, aby hádal, že tam nic neodpověděl, dal mu test a on se postavil na stranu, kde se močil, hahaha se nesmál. dokonce mi připadalo, že nebyl šťastný; nedávno se ho zeptal, co cítí, řekl radostí, ale Pts váhal, aby mi to ukázal. je to tak vážný muž =) za týden se setkáme s našimi dcerami =)

ale ano o rodičích. Za prvé, všechno pracovalo v hlavě, bylo to přeplněné špatnou věcí, prací, novým autem, neustálým větrem v hlavě, který jsem zapomněl na menstruaci, o jejím těhotenství zjistil 12 týdnů nebo 2 měsíce těhotenství. nejprve řekla sestrám, které byly šťastné, protože oni sami nedávno porodili, pak matce, která bez emocí řekla, že porodila, a nyní se o sebe postarala a postarala se. pak byla potěšena jeho matkou. a samotné matky řekly tatínkům. Pro mé rodiče starší 50 let je čas, aby byli prarodiči, jinak všichni jejich přátelé mají dlouhé vnučky, vnoučata =)

je ti teď 19? už fungují a mají auto? oo

ahah, také vzal stranu, kde se moč také smála, ale nerozumí =)
ale ještě jsem to neřekl, ani nevím, jak to říct.

auto, máme prvního manžela, to znamená, že jsme si užili jízdu atd..

a pak jsem odešel z práce, pokaždé jsem se rozplakal. byl ve stálém stresu. tlačil mě tvrdě. našel jinou práci. nyní na mateřské dovolené.

Bylo mi 19 let, když jsem otěhotněla ve 20 letech porodila :))) Čekám na druhého 22g. (Ženatý od 19 let)

Na podzim otěhotněla na 23 let, termín v květnu, potom mi bude 24 let. Dostanu 2 vzdělání, 1. března budu na mateřské dovolené. Když zjistila, že je v šoku těhotná, pomyslela si brzy. Takže šla do práce ve šoku. Mladý muž hádal o mé situaci předem a byl šťastný. Okamžitě to svým rodičům neřekla, připravovala se psychologicky. Čekáme na chlapce. Dokonce přišli se jménem. Brzy se setkáme s Lyalyou *)

Je mi teď 23 let.

V létě jsem zjistil, že jsem těhotná. moje hrudník je kratší a zvětšená a nevolná. v té době žili společně s mladým mužem :) oba byli velmi šťastní. řekli svým matkám, byli také velmi šťastní :) oženili jsme se na podzim :) nyní nemůžu čekat na tento den :)) mám narozeniny 8. března :) doufám, že mě dítě v tento den nepřekvapí :))))

"Pochopil jsem, že když se přiznám k těhotenství, nebudu mít dítě." Monology žen po čtyřiceti

Ti, kteří se rozhodnou mít dítě po 40, se často bojí vývojových postižení. Ženy, které porodily v dospělosti, řekly Snobovi o morálním tlaku a rozdílu mezi těhotenstvím ve 20 a 40 letech

6. října 2017 12:34

"Myslel jsem, že to bude schůzka s rozloučením, ale potřetí otěhotněla."

Julia, 41 let, Ufa

Fotografie z osobního archivu

Můj třetí syn je zoufalým pokusem naplnit můj starý sen mít dceru.

První dítě jsem porodila brzy, hned po svatbě, ve věku 19 let. Byl jsem nejmladší matka mezi svými přáteli. Můj manžel nebyl vůbec připraven se mnou sdílet rodinné práce, manželství se rychle rozpadlo a já jsem s dítětem zůstal sám. Máma mi opravdu pomohla.

Ve 27 jsem se podruhé oženil a brzy jsem porodila syna. Pak jsem cítil celé vzrušení z mateřství. Poprvé nebyl strach a panikaření. Mezi mnou a dítětem byla naprostá harmonie a vzájemné porozumění. Kojila jsem až do svých dvou let, vždy jsem měla dost spánku a přemýšlela, jak jsou ostatní unaveni dětmi. Rozdíl mezi bratry je sedm let, jsou k sobě velmi přátelští, i když velmi odlišní.

Miluji své kluky, ale vždycky jsem chtěl dívku. Když jsem viděl malé holčičky v náručí druhých, byl jsem hrozně žárlivý. Do plánů však nebylo zahrnuto narození třetího dítěte, protože neexistovala záruka, že se objeví dcera.

Po 14 letech manželství, když mi bylo 40, začalo vypadat, že moje pocity pro mého manžela zmizely, děti téměř vyrostly, nejstarší šel žít ve svém bytě a měl jsem průběžnou rutinu - práci, domov. Myslel jsem, že je čas něco změnit. Můj manžel a já jsme souhlasili, že budeme žít odděleně. Spíše jsem se rozhodl. Byl jsem mnohem klidnější, cítil jsem se dobře. Pouze manžel často volal, řekl, že miluje a chybí. Snažil jsem se to nevzdat, ale jednoho dne mě přesvědčil, abych se setkal a řekl, že je nutné diskutovat o dalších plánech. Ukázalo se, že připravil romantickou večeři a hořel vášní. Bylo pro mě snazší vzdát se, myslel jsem si, že toto je naše rozloučení.

Při druhém promítání jsem zjistil, že bude chlapec. Opustil jsem kancelář v slzách

O měsíc později jsem si uvědomil, že jsem těhotná. Byl jsem šokován, přemýšlel jsem o potratu. Doktor však řekl, že těhotenství probíhá úžasně a nevyvolává žádné obavy - a tady mě začaly trápit pochybnosti. Představoval jsem si, že budu mít malou holčičku a potom dospělou dceru, mou nejlepší kamarádku ve stáří. Manžel také požádal o opuštění dítěte. A v tu chvíli jsem dlouho pracoval na jednom místě, chtěl jsem změnit svůj denní rytmus, dát si pauzu. Kolegové byli samozřejmě překvapeni, když zjistili, že jdu na mateřskou dovolenou, ale vedli dobře.

Měl jsem velký strach z prvního screeningu, v tomto věku jsem slyšel o různých rizicích, ale měl jsem skvělou pohodu. Na začátku těhotenství jsem šel na rafting na řece Yuryuzan a později jsem vylezl na horu Zyuratkul na 1200 m. Když jsem se kvůli svému věku pokusil požádat o další testy, lékaři řekli, že není důvod k obavám. Ležel jsem na zachování.

Při druhém promítání jsem zjistil, že bude chlapec. Šli jsme na ultrazvuk s matkou. Opustil jsem kancelář v slzách a ona se bála, že s dítětem něco je. Doktor stále opakoval, že dítě bylo krásné a dobře se vyvíjí, ale já jsem měl zákal: „Potřeboval jsem dceru!“ Za další tři dny jsem zařval doma. Doufala, že se lékaři možná mýlí a stále se narodí dívka. Na dlouhou dobu ani nepřišli s mužským jménem pro dítě. Pak jsem se nějak vzdal skutečnosti, že budu mít tři syny. Navíc starší chlapci čekali na svého malého bratra. Zejména prostřední syn, kterému je nyní 14 let. Jen mu to nevadí. Máme tu nejdůležitější chůvu, pro otce je lepší se vypořádat s jeho péčí a je připraven hrát nekonečně dlouho. A dítě ho oplatí, když ho vidí, rozesmál se.

Jsem hrdý na své děti. Obecně zábavná malá rodina ze strany. Obzvláště když nejmladší v náručí staršího vypadá jako jeho vlastní dítě. Lituji, že jsem se jednou stal nejmladší matkou a nyní nejzkušenější. Skutečně to prodloužilo mládí a v mém životě se objevily jasné emoce a barvy, k nimž dochází pouze tehdy, když dáte život nové osobě.

"Perinatolog řekl, že budu mít slepé, hluché a hloupé ošklivé dítě s Downovým syndromem a srdečními chorobami."

Lyudmila, 51 let, Omsk

Stalo se tak, že jsem se oženil až ve věku 40 let. Můj manžel už měl dospělého syna, ale samozřejmě jsme s manželem opravdu chtěli společné děti. Co je rodina bez nich? První těhotenství skončilo potratem. Šokovat. Běda Když podruhé otěhotněla, byla vyděšená: početí se shodovalo s infekcí zarděnkami. Ve městě byla epidemie, po které byly očkovány ženy v plodném věku. Pochopil jsem, že pokud se přiznám k těhotenství, nedovolí mi porodit, a pokud mám potrat, už nebudu mít děti. Pět měsíců mlčela. Doktor na konzultaci byl připraven mě přibít, když mě poznala. Perinatolog řekl, že podle výsledků testů porodím slepé, hluché a hloupé ošklivé dítě s Downovým syndromem a srdečními chorobami. Odpověděl jsem: kdokoli se narodí, bude ho milovat. A jen starý profesor v porodnici si povzdechl: „No, porodíme“.

Těhotenství bylo těžké, s hrozbou potratu. Dvakrát ležel v ochraně. Ale nebyla tam žádná toxikóza. Když se voda vrátila, dorazil jsem do nemocnice. Během celého těhotenství se cítila stejně snadná a dobrá jako kdykoli předtím. Umývám se ve sprše a zpívám písně, mluvím s dítětem, uklidňuji ji, říkají, všechno bude v pořádku. Ale neexistují žádné boje. Obvykle. Dokonce i náznak. Lékaři mi dali pět minut na přemýšlení a udělali císařský řez - a opravdu jsem chtěl přirozené narození. Dcera se narodila malá, nevzala jí ňadra, nezískala na váze a my jsme byli převezeni z nemocnice do novorozeneckého centra. Můj milý doktorka vložila celou mou duši do mé dcery, ale ona mi řekla: „Proč jsi jí porodila? Takové děti by se neměly narodit! “ Odpustil jsem jí: je to doktorka, materialistka. Když jsem se podíval na pozitivní analýzu zarděnek, neřekl jsem jí, jak jsem svým srdcem slyšel prosbu svého dítěte o život.

Tam byl silný pocit, že lékaři jsou placeni za navádění žen k potratu

Všechny mé sestry a bratři mají dlouho získané rodiny, děti. Jen mi to nevyšlo, takže všichni čekali na moje dítě. Maminka zvláště pomohla. Nedokážu si představit, jak bych mohl bez ní udělat. Nikdo mi s věkem vyčítal a nezavolal toho narozeného, ​​ale měl jsem silný pocit, že naši lékaři byli placeni za to, že přiměli ženy k potratu. Na druhou stranu, pokud ne pro lékaře, moje dcera a já bychom nebyli naživu.

Nepamatuji si obavy spojené s pozdním narozením, pravděpodobně proto, že jsem se cítil mladý. Ale když vzala dítě do náručí, byla jsem zakryta: je tak malá, bezmocná, zranitelná, závislá. Strach na mě padl kvůli mému životu a zdraví. Koneckonců, moje dcera mě bude potřebovat tak dlouho! Vidí pravé oko a slyší levé ucho. Ve věku pěti let byla čočka v levém oku vyměněna (katarakta se vyvinula), ale objektivní vidění se neobjevilo. Plakal jsem skoro rok z lítosti pro ni. Dokonce se obrátil na psychologa.

Nyní je to jednodušší. Dcera přijala své vlastní charakteristiky. Můj chytrý, krásný a vynikající student má brzy 11 let. Zdá se, že bude vyšší než můj otec a já. Absolvovala tři mezinárodní zkoušky v angličtině, druhou - španělskou. Hraje na klavír. Vítěz školních a městských soutěží. Hrála dokonce i recitál. Nemá žádné problémy s komunikací, zejména s chlapci: hraje Minecraft, miluje STAR WARS a nezohledňuje všechny chlapecké idioty.

Ano, byl jsem velmi riskantní. Žila devět měsíců pod mečem Damoklů. Ale kdybych měl strach z předpovědí a měl bych potrat, zůstal bych sám. Po narození mé dcery jsem potřetí otěhotněla, ale toto těhotenství, jako první, skončilo potratem.

"Doslovně se všichni příbuzní pokusili odradit od porodu."

Julia, 46 let, Petrohrad

Porodila jsem třetího syna ve věku 40 let a bylo to neplánované těhotenství. Rok a deset měsíců před tím se můj manžel narodil. Když se dozvěděli, že bude další dítě, byli poněkud ohromeni: Nebylo to tím, že nevěděli, jak zázračně se děti objevily, bylo to prostě neočekávané. Jen pár dní po ukončení kojení - a tady je takové překvapení.

První myšlenka byla obscénní, význam je: „No, jak? Jen vydechl a znovu ahoj. “ Když prošlo první překvapení, uvědomili jsme si, že jsme za takový obrat rádi. Nejstarší syn ho jako první poznal, v té době mu bylo 22 let. Byl pro nás šťastný. Pak informovali ostatní. Bylo to složitější. Doslova se všichni příbuzní pokusili odradit od porodu: jak věk není stejný, a porod bude obtížný, a jsou možné jakékoli vředy, a děti budou matkami ve svém věku v rozpacích a nebudete je moci kvůli jejich věku zvednout na nohy. Naštěstí jsme nerespektovali „hlas rozumu“.

První myšlenka byla obscénní, význam je: „No, jak? Jen vydechl a znovu ahoj “

Podivné, jak se může zdát, lékaři byli velmi pozitivní a když se přišla zaregistrovat, potkali mě potěšeně: „Ach, ach! Jsi to znovu ty! Kdo tentokrát porodíme? Opět chlapec nebo dívka? “ Jediné, co se oddělení oddělení pokusilo vystrašit vývojovými postiženími (vysoké riziko, že bude mít dítě s Downovým syndromem), ale protože jsem byl jednou po 35 letech těhotný, zaostření selhalo. Mluvila o statistikách, ale v té době jsem už četla různá studia a rozhovor vadil v zárodku. Těhotenství bylo v normálním stavu klidné. Teprve v posledních týdnech to bylo těžké.

S pozdním těhotenstvím jsem neměl žádné obavy. Byly obvyklé obavy těhotné ženy: zda mám čas se dostat do nemocnice, jak dlouho porodím, jak bolestné to bude tentokrát. Poslední strach, mimochodem, byl marný. Porod prošel snadno a rychle - méně než dvě hodiny, bez kapátků, slz a utrpení.

Porodila jsem, téměř jsem si neuvědomila, že rodím - všechno šlo tak tiše a klidně.

"Peníze mě chránily před psychologickým tlakem"

Elena, 51 let, Petrohrad

Mám čtyři děti. Porodila jsem svou nejmladší dceru ve 42 letech. Když jsem byla těhotná, četla jsem literaturu, že ženy ve věku riskují, že budou mít dítě s patologiemi. Ale to je jen řeč. Neviděl jsem to v porodnicích. Ano, v mém prostředí jsou velké rodiny a všechny děti se narodily zdravé.

Mít dítě je výhradně finanční záležitost.

Nikdy jsem se nesetkal s negativním výsledkem pozdního narození, ale můj případ je spíše výjimkou. Mít dítě je výhradně finanční záležitost a počet dětí závisí pouze na množství peněz. Rodinný podnik šel do kopce a my jsme se rozhodli porodit čtvrtinu. To znamená, že dítě bylo naplánováno před početí. Vážná lékařská příprava předcházela narození dcery. Porodila jsem doktora, který mě vede několik let. Netoleroval bych vedle sebe lékaře, od kterého negativ pochází. Můj vědomý výběr byl finančně posílen. Pokud máte peníze, můžete se ochránit před psychologickým tlakem: Líbí se mi tento doktor, ale ne tenhle, nějak se na mě podívali - sbohem. Mohu si to dovolit. Pokud se rodíte v dospělosti a nemáte peníze, musíte mít velkou vůli odolat nesouhlasu společnosti.

„Těhotná ve 13“: mladé matky hovořily o svých zkušenostech

Břemeno je učit se, břemeno je porod

23/02/2020 v 18:28, zobrazení: 13813

Na území Krasnojarsku - nouzová situace v regionálním měřítku. 13letá dívka otěhotněla z 10letého přítele. Zheleznogorsk, kde žijí milenci, je na uších týden. Měšťané ztratili klid a spánek: úředníci, učitelé škol, zaměstnanci různých oddělení, babičky na lavičkách tráví dny diskutováním o citlivém tématu. SK zahájila trestní vyšetřování incidentu.

Hrdinové historie nedávno sdíleli s celou zemí šťavnaté detaily ve vzduchu televizní talk show.

Před deseti lety by zprávy, že dítě porodilo dítě, a dokonce i od stejného dítěte, způsobily šok. Dnes nezletilé matky dobrovolně sdílejí kroniku svého „útěku“ na sociálních sítích, sbírají líbí, sbírají stovky předplatitelů a vydělávají humbuk. Zdá se, že porod ve školním věku se stal běžným.

Darine ze Železnogorska (změněno jméno. - Autor.) - 13. Údajný otec dítěte Vasily (změněno jméno) - 10. Děti se poradily se svými rodiči a rozhodly se porodit.

Intimní záležitost jednoduchá. Lékaři byli první, kdo věděl o Darinině těhotenství. Pak - rodiče. A odcházíme. Do školy, kde děti studují, byla vyslána provize pro nezletilé. Jako by přehlíželi děti.

- Mučili nás šeky. Přišli z policie, vyslýchali opatrovnické orgány, přišla komise pro záležitosti nezletilých, “říká zaměstnankyně školy, kde Darina studuje. - Lékaři a psychologové pracují se sedmým srovnávačem, nyní se dívka připravuje na nadcházející narození.

Když se všechno stalo, mysleli jsme si, že na veřejnosti nebude špinavé prádlo, nechtěli jsme publicitu. Vyšetřovatelé pracovali tiše. Zdá se, že se jim podařilo konflikt utišit. Ale potom rodiče dětí vzali a promluvili na talk show. Dívka se chlubila spolužáky, že byla pozvána do televize. Zdá se, že budoucí matka sama zcela nerozumí tomu, do čeho se dostala.

Zatímco dospělí se snaží problém vyřešit, budoucí otec Vasily, který dosud nedokončil základní školu, zveřejnil svůj status na sociální síti - „v občanském manželství“. Darina také nezavřela stránku před zvědavýma očima: fotografie párů zamilovaných v dohledu, husky, srdce. Pravda, dívka si stěžovala ve vzduchu na pronásledování, že byla spáchána ve městě.

Jak bude Darina z Zheleznogorsku, čas ukáže.

Mluvili jsme se stejnými mladými matkami, které neváhají mluvit o sobě na internetu. Většina našich partnerů ještě není osmnáct let. Jejich jména proto nebudeme prozrazovat. Ačkoli oni sami mohli uvádět nejen svá jména, příjmení, odkaz na stránku na sociální síti, ale také zveřejňovat své vlastní fotografie - ale podle zákona to vše vyžaduje povolení rodičů.

"Policie nám přála štěstí a propustila"

Anna má 25 let. Dívka teprve nedávno začala mluvit o svém příběhu na sociální síti. Říká, že vyrostla, moudřejší, a tak se rozhodla varovat zbytek chyb mládí. Přesto je jedinou z našich partnerů, kteří požádali, aby neuvedli její jméno.

Anna otěhotněla ve věku 14 let. Tady je její příběh.

"Začali jsme chodit s otcem dítěte, když mi bylo 14 a bylo mu 16. Po měsíčním vztahu jsme měli první sex." Z nějakého důvodu se mi v té době kondomy neprodávaly, a byl plachý nebo se bál je získat. Prozatím všechno proběhlo hladce. Ale na Silvestra došlo k početí. Před těhotenstvím mi mladý muž řekl, že chce rodinu a dítě. Pochopil jsem, že to bylo příliš brzy, a tak jsem se ho snažil odradit všemi možnými způsoby a požádal jsem ho, aby počkal.

Na začátku února jsem měl podezření na těhotenství. Ten chlap, když se dozvěděl o mé situaci, byl potěšen. Řekl, že konečně budeme mít rodinu. Sdílel jsem se svým bratrancem. Koupili jsme test, ukázal dva proužky. Moje sestra navrhla, aby s ní šla na její prenatální kliniku. Bydlel jsem v malém městě, kde se lékaři ze všeho báli. Takže doktor po konzultaci od dveří nás poslal do pekla. Nařídila mi jít do Moskvy, abych tam provedla potrat..

Bál jsem se informovat rodiče okamžitě. Teprve v polovině března jsem se jim přiznal. V té době jsem měl období asi 10 týdnů. Stalo se to takto: máma sledovala moji menstruaci a jednou si všimla, že už dávno tam nebyli. Rodičovské srdce nezklamalo. Koupila testy, které ukázaly dva pruhy. Shromáždili rodinnou radu, kde pozvali rodiče chlapa. Dospělí se rozhodli, že budu mít potrat, v tu chvíli mi nedali slovo.

Máma mladého muže šla se mnou na soukromou kliniku. Vyšetřili mě, poslali mě do nemocnice, kde mě připravili na potrat, i když jsem to nechtěl. Následující den, před hodinou X, se ke mně doktor nečekaně přiblížil, nařídil mi, abych se vrátil domů, zavolal mé matce. Byli jsme se ztrátou. Poté se rozhodli zaregistrovat se na prenatální klinice a porodit. Později jsem zjistil, že v našem městě je příběh, kdy matka násilně donutila 14letou dceru k potratu. Zemřela přímo na křesle.

Po fyzické prohlídce byly moje údaje přeneseny do školy a na policii. Ředitel vzdělávací instituce navrhl dvě možnosti: buď domácí vzdělávání, nebo vyzvedneme dokumenty a opustíme školu. Rodiče vzali dokumenty a předali je do večerní školy. Vstoupil jsem tam. Studovala v korespondenci. Navštěvoval jsem školu třikrát týdně, i když bylo možné dohodnout se a absolvovat pouze zkoušky a zkoušky. V 8. třídě nás bylo 5. Nikdo nebyl zvlášť překvapen mou situací, naopak mě podporovali.

Řeknu vám, jak nás zavolali na policii. Nejprve mě vyslýchali s mámou, mluvili jsme o všem. Z mé strany máma a moje. Samostatně byl s matkou povolán chlap. Naše svědectví se sblížila. Zaměstnanci se ujistili, že sexuální kontakt nebyl znásilněním, všechno se stalo z lásky. Policie nám přála štěstí a propustila.

Během těhotenství jsem žil s rodiči přítele. Připravovali jsme dům na vzhled dítěte. Studoval jsem literaturu, stránky na téma porodu. Na rozdíl od školních předmětů ke mně tato věda přišla snadno.

Když mě dali do porodnice, všichni tam vnímali můj vzhled pozitivně. Šeptali za zády, ale neřekli nic špatného do obličeje.

Porodila jsem předčasně na měsíc. Porodila rychle a snadno, za tři hodiny.

Po porodu jsme se přestěhovali k rodičům. Moje máma je hospodyňka, pomohla mi. Opustil jsem školu. Před večeří jsem seděl ve třídě, večer jsem byl zaměstnán dítětem. Do našeho domu přišel doručovatel, ocenil mě, že jsem byl tak malý, a udělal jsem všechno dobře, dokonce ani ženy ve věku nejsou tak připravené. Chůze s vrstevníky mě nepřitahovala.

Odloučili jsme se od otce dítěte 5 měsíců po porodu. Bydlíme s ním v sousedních ulicích. Ale navzdory tomu s námi už 7 let nekomunikuje. “.

Anna je nyní vdaná. Ve 21 letech porodila druhou dceru. Žádné další děti neplánují.

"Shromažďování bobulí a hub, aby se ušetřilo na kočárku"

Eugenia je 16 let. Dívka ve věku 14 let otěhotněla. Nyní jsou její dcery jeden a půl roku staré. Stav na sociální síti: „Dětský život není dětinský.“ Její uvažování vypadá naivně. Ve skutečnosti se nemohou lišit v něžném věku..

- Než jsem otěhotnil, už jsem toho hodně věděl o porodu. I příliš mnoho. Přečtěte si na internetu. Můžeme říci, že od 13 let byl v tomto ohledu důvtipný, - začal Eugene.

- Byla to vaše první sexuální zkušenost.?

- Ano, to byla moje první zkušenost..

- Pochopte, že můžete otěhotnět?

- Rozuměl jsem, ale takové myšlenky jsem od sebe odstrčil.

- Kdy jste se dozvěděli o těhotenství??

"Spíše to můj přítel pochopil." Myslel jsem si, že po první době je zpoždění menstruace normální jev, mělo by to tak být. Měsíční nebyly 3 měsíce, neměl jsem strach. Pro jistotu, mladý muž mi koupil dva testy. Později se ukázalo, že jsem byl v desátém týdnu těhotenství. Zprávy mě šokovaly, můj přítel zpanikařil víc. Nevěděl, jak předat informace svým rodičům. Byl ve šoku, pořád se mě ptal, jak se přiznám své matce. O tento okamžik se jen bál. Okamžitě jsem se rozhodl, že nebudu dělat potrat.

- Jak starý byl otec dítěte?

- Šestnáct. Studoval v 10. ročníku. Na nos zkoušky. Jeho matka byla první, kdo hádal o mém těhotenství. Žena zřejmě četla informace o vyděšené tváři svého syna. Ve svém čele řekla: „Chceš říct, že Zhenya je těhotná?“ Přiznal se jí. Těhotenství jsem před rodiči skrýval až 14 týdnů. Bál jsem se to říct, myslel jsem, že mě nadávají. Budoucí švagrová jim podala zprávu. Máma vzala informace nepřátelsky, musela jsem se dočasně přestěhovat k babičce. Táta s námi v té době nežil, podporoval mě.

- Orgány činné v trestním řízení s vámi spolupracovaly?

- Po incidentu nás policie vyslýchala. Ale protože můj přítel byl nezletilý, nepřivedli ho před soud. Navíc se vše stalo po vzájemné dohodě.

- Teď mluvíte s otcem dítěte?

- Je v armádě. Komunikujeme dobře. Stále spolu. Naposledy viděno v létě na dovolené. Když jsem byl těhotný, byl na vysoké škole, neměl peníze. Takže z hmotného hlediska mi nemohl pomoci. Jeho rodiče několikrát koupili věci pro vnučku. Nyní žiji na přídavcích na děti, nedostal jsem mateřský kapitál. Když mám maturitu, mám v plánu získat práci. Při práci jako mistr pro prodloužení řas a nehtů.

Jeden z příspěvků Evgenia: „Sám jsem na kočárku ušetřil peníze. Protože byla těhotná, šla sbírat houby, bobule a prodávat. Když ho požádal, aby koupil kočárek, odmítl. Chtěl jsem nejkrásnější kočárek. Koupil jsem to z ruky. Stálo mě to 10 tisíc rublů, zatímco jeho cena v obchodě je 18 tisíc. Když jsem chodil s dítětem, všichni mi záviděli. “.

- Vystudoval jste školu?

- Absolvoval jsem 9. ročník. Nyní jsem v 10. třídě. Učitelé mi nestěžovali, nepřekládali je do večerních nebo domácích škol. Byl jsem uveden jako řádný student. Je pravda, že chvíli seděla doma. Přišel jsem jen na zkoušky.

- Potrat nemyslel?

"Bál jsem se potratu." Ano, a bylo příliš pozdě. Příbuzní netrpěli.

- Lékaři v porodnici normálně reagovali na mladou matku?

"Jsou na to zvyklí." V dnešní době existuje spousta takových mladých těhotných žen, jen většina má potraty.

- Ve vesnici, kde bydlíš, klidně reagoval na svou pozici?

- Právě jsem se zaregistroval v konzultaci, protože další den už celá vesnice věděla o mé situaci. Ale dál jsem chodil do školy. Studovala v 8. ročníku. Nevšiml jsem si rozhovorů za mnou, i když jsem pravděpodobně šeptal.

- Vlečné sítě unikly?

- Spolužáci mě neotrávili, dokonce mě podporovali. Pronásledování začalo na webu, kde jsem sdílel svůj příběh. Proč jste se o tom rozhodli mluvit? Diverzifikovat svůj vlastní život.

- Báli se porodit?

- Ne. Už to nebyl strach. Porod prošel snadno a rychle, těhotenství bylo také bez komplikací. Rodiče nejprve pomáhali hlídat dítě. Ale já sám jsem se rychle všechno naučil, bál jsem se jen vykoupat dítě. Péče o novorozence není obtížná, pouze obtížná. Teď mi moje babička pomáhá.

- Komunikujete s kolegy?

- Někdy potkávám kolegy. Je pravda, že s nimi nejdu nikam. Neochota.

- Neľutuj porod?

- Ne. Ale myslím si, že ve věku 15 let je příliš brzy na to, aby se stala matkou. Je lepší začít školu.

O skandálním příběhu na Krasnojarském území Eugene slyšel. Dívka radí budoucím rodičům: „Pokud jim bude nápomocna, vše dopadne dobře. Ve skutečnosti existuje na internetu mnoho takových mladých těhotných žen. 50 procent z nich má potrat ".

"Dětství skončilo v okamžiku"

Alesya otěhotněla ve věku 14 let. V 15 letech porodila dceru. Nyní má dívka šest měsíců.

Příspěvek partnera na webu ze dne 16. května 2019: „Jmenuji se Alesya. Je mi 14. Brzy to bude 15. A brzy se stanu matkou. Mám vztah 1,5 měsíce. Jak jsem se dozvěděl o těhotenství: Do nemocnice jsem přišel s akutní bolestí břicha. Úspěšné testy. Fronta dosáhla gynekologa. Zeptal jsem se: „Není těhotenství?“ Odpověděl: „Myslím, že existuje.“ Zavolal otci, který čekal na chodbě. Táta se prakticky nezlobil. “.

- V té době jsem už věděl všechno o porodu. To byl můj první sexuální zážitek. Pochopil jsem, že bych mohl otěhotnět, ale u antikoncepčních prostředků nejsou pocity stejné. O těhotenství jsem se dozvěděl po 3 měsících. Šel jsem do nemocnice s bolestmi břicha, pomyslel jsem si zánět slepého střeva. Tam zjistila, že mám období 11 týdnů. Můj přítel a já jsme měli paniku. Zařval jsem za týden. Nevěděl jsem, jak bude můj osud v budoucnosti. Rodiče se rozhodli, že porodím, “říká Ales.

Alesin otec má nyní 19 let. Jsou stále spolu.

- Rodiče mého přítele zpočátku reagovali pozitivně, protože nevěděli, jak jsem byl starý. Když se ukázalo, nebylo to všechno v klidu, ale neutrální. Ve škole mi nikdo nerozuměl, učitelé nevedli moralizující rozhovory. Nevolali policii. Nikdo se nestaral. Nyní dokončuji 9. ročník. Když se však objeví volný čas, chodím na hodiny.

- Přerušené těhotenství se neodvažovalo?

- Rodiče nepřesvědčili k potratu. I když jsem si myslel na první.

- Obyvatelé vesnice reagovali na vaše předčasné těhotenství?

- Vesnice byla dobře ošetřená, nikdo se na mě nepodíval, všichni mě podporovali. Doktoři byli také adekvátní, uklidněni, když jsem se bála porodu. Jedinou věcí, kterou varovali, bylo, že by mohly nastat komplikace. Ale všechno šlo perfektně. Těhotenství bylo snadné. V počátečních stádiích uchopil pouze žaludek.

- Naučili jsme se, jak rychle zacházet s novorozenci?

- Všechno je pro mě snadné. Pravděpodobně někdo ve věku 14 let je připraven na narození dítěte a někdo ve věku 36 let není připraven, všichni jednotlivě.

- Buďte v kontaktu s kolegy?

- Nikdy jsem nebyl přitahován kolegy. A není čas na setkání s kamarádkami. Manžel je vždy v práci, není nikdo, kdo by opustil dítě. Moje dětství skončilo rychle. Je obtížné vychovat dítě v každém věku. O 10 let později mám v plánu porodit jiného chlapce.

"Kdybych teď otěhotněla, nenarodila bych se."

Nyní mladé matky vydělávají na webu podle svých vlastních příběhů. Na Instagramu najdete stovky příběhů pod hashtagem „mladá matka“, „těhotná ve 13“, „porodila 14“..

Jedna z nejpopulárnějších mladých matek v Rusku je dívka ze Sredneuralska. Média o ní píše, je pozvána do televizních pořadů, vydělává na reklamě na sociálních sítích, mluví o těhotenství, šikaně, reakcích rodičů, porodu. Na její účet je přihlášeno 57,5 ​​tisíc lidí. O sobě píše toto: „Dítě porodilo dítě. Haypanula při narození ve 13,35 týdnu schovala těhotenství. Svobodná matka pouze podle statusu. “ Její dcery mají 2,5 roku. Mladý muž hodil dívku, když se dozvěděl o jejím těhotenství.

Po dívce spěchalo mnoho mladých těhotných žen k rozvoji svých sociálních sítí.

Larisa z Petrohradu je 17 let. Ona otěhotněla v 15. V únoru 2018 porodila dceru. Instagram má upřímný blog. V současné době má 12,7 tisíc odběratelů. Larisa přijímá objednávky na reklamu na webu. Dívka si na chvíli vydělá. Pravidelně je její účet zablokován kvůli přílišným odhalením..

Zde jsou některé její příspěvky.

O časném narození: „Mít dceru v raném věku je částečně v pohodě. Bude větší porozumění mezi dítětem a mámou. “.

O dětství: „Ano, pořád jsem dítě. Někdy chci houpat na houpačce a koupit si panenku. Ale nelituji to. Kdybych se nenarodil, můj život by sestával z alkoholu, neustálých hádek s matkou, stresu a dalších nesmyslů. Dítě může dítě znovu vzdělávat. Z mínus raného mateřství, jen silný tlak ze společnosti “.

"Těhotněla jsem ve věku 15 let," začala konverzace Larisa. - Dříve jsem o porodu nečetl, nechtěl jsem se vyděsit. Věděl jsem několik základních věcí.

- Když jste měli sex, uvědomili jste si, že můžete otěhotnět?

- Nebylo si vědomo a chápáno, že bez antikoncepce je skutečně možné otěhotnět.

- Otec dítěte reagoval?

- Bylo mu 16. Byl potěšen. Ale jeho rodiče reagovali negativně. Žijeme spolu s otcem dcery, dítě bude v únoru dva roky.

- Škola se zabývala vaším případem?

- Ne. Učitelé by se neměli starat o můj osobní život.

- Dostal jsi vysvědčení o středoškolském vzdělání?

- Vystudoval jsem 9. ročník, jak jsem chtěl. Během těhotenství byla doma školena, poté vzala akademickou dovolenou na péči o dítě, poté studoval zbývající dvě čtvrtiny a složil zkoušky.

- Přemýšlejte o pokračování ve studiu?

- návnada?

- Stalo se to, když k mé tváři hloupě mluvili cizinci. Tváří v tvář šikaně ze strany matky, která byla nucena ukončit těhotenství.

- Kdo vám pomohl poprvé s novorozencem?

- Mladý muž pomohl. Postupně jsem se všechno naučil sám.

- vyzrálé během této doby?

- Samozřejmě, že dozrála, zvláště morálně. Teď už ani nechce komunikovat s kolegy.

- Jak se máš?

- Den je téměř vždy stejný: vaření, mytí, čištění, chůze. Není čas na zábavu.

Larisa věnovala jeden ze svých příspěvků potratům: „Kdybych teď otěhotněla, porodila bych, nemohla bych se emocionálně vyrovnat“.

"Všechno je lepší než chodit do školy"

Elizabeth o sobě říká na své osobní stránce na Instagramu: „Mladá matka ve 13 letech nejsem příkladem. Porod ve 14 letech šťastný v 15. lámání stereotypů ".

- otehotněla jsem ve 13 letech. Četl jsem všechny stránky a knihy o těhotenství. Všechno se to stalo s mým prvním partnerem během mého prvního sexuálního zážitku, “říká dívka. - Byli jsme chráněni, ale obrana byla nespolehlivá. Když došlo ke zpoždění, myslel jsem, že se mění klima. Test proběhl až v 15. týdnu těhotenství.

- Báli se, když si uvědomili, že jsou těhotné?

- Byl jsem úplně klidný. Okamžitě rozhodnuto - nedojde k potratům.

- Mladý muž souhlasil s tvým rozhodnutím?

- Bylo mu tehdy 20 let. Vystoupil proti potratům a řekl, že si může vzít dítě.

- Jste spolu?

- Když jsem byl v 6. měsíci těhotenství, odešel kvůli nemoci do jiného města. Stále není zpět.

- Nebyl stíhán za sex s nezletilým?

- Policie dlouho pochopila. Ale bez mého souhlasu by otec dítěte nebyl zasazen. Byl jsem proti zahájení řízení, všechno bylo vyřešeno normálně.

- Rodiče zareagovali?

- Máma byla proti porodu. Ale ona mě nevychovávala, takže její názor mě nezajímal. Bydlel jsem s babičkou, která se nakonec uklidnila, smířila se.

- absolvoval jsi školu?

- Absolvoval jsem 9. ročník. Budu pokračovat, až můj syn půjde do mateřské školy.

- Jak krajané vzali zprávy?

- Bydlím ve vesnici. Reagovali jinak. Nezajímá mě jejich názor.

- Otrávil tě?

- No a co. Představení spolužáků ve škole. Teď chci opustit vesnici.

- Kamarádky se od vás neodvrátily?

"Mám jen jednoho přítele." Pořád je se mnou.

- Bylo děsivé porodit?

- Ne, dokonce zajímavé.

- Lékaři v nemocnici s vámi jednali jako s dítětem?

- Ne, zacházelo se s nimi jako s dospělým. Není odsouzeno. I když to není jejich věc. Musí dělat svou práci..

- Těhotenství bylo snadné?

- No, nekonečné hádky s babičkou a chlapem napjatým. Během práce s kontrakcemi trápily 22 hodin.

- Nyní někdo pomáhá dítěti?

- Granny. Já sám s ním rád hlídám. Všechno je lepší než chodit do školy. Než se dítě objevilo, už jsem se cítil jako dospělý. Na vrstevníky se netáhne. Vůbec nechodím. Sedím s dítětem pořád.

- Porodit počátkem 13 let?

- Šíleně tvrdě. Nestojí to za to. Potrat však v tomto věku není bezpečný.

- Na život je dost peněz?

- Bydlím na dětském příspěvku, sestře a otci pomoci dítěte. V budoucnu mám v plánu získat vzdělání a jít do práce. Obtížné pouze morálně.

- Mladé matky se na vás často obracejí o radu?

- Často. Více si stěžují, že táta opouští dítě a dívka je sama.

V jednom z komentářů k jejímu příspěvku Elizabeth napsala: „Jsem proti časnému pohlavnímu styku, bez ohledu na to, jak hloupě to teď zní. Nedělej mé chyby “.

"Nevidím žádný rozdíl - porodit se ve 13 nebo 30 letech"

Dalším z našich partnerů, Very, je 15. Dívka porodila dceru ve 13 letech. Z jejího příspěvku na Instagramu: „Nerozumím tomu, kdo mi říká kurva a prostitutku. Ano, porodila jsem ve 13 letech. Dítě jsem nezabila, neopustila jsem. Moje mozky se změnily. Už nemyslím na 15 let. Ve škole nikdo nevěděl o mé situaci až do narození. Myslel jsem, že jsem se zlepšil.

Po porodu se drby zeptaly: „Víš, co porodila?“ Ve skutečnosti nevidím žádný rozdíl - porodit se ve 13 nebo 30 letech.

- Ve 13 letech jsem nevěděl nic o porodu a těhotenství. Bylo to poprvé. Pochopil jsem, že můžete létat. Ale důvěřovala svému partnerovi. Zjistil jsem, že jsem těhotná, někde v prvním měsíci jsem hádal svými smysly, - přiznává Vera..

- zpanikařil?

- Ne. Jen se obávám, co dělat teď.

- Váš milovaný se v tomto stavu radoval?

- Bylo mu 17. Zdálo se, že je šťastný. Jeho rodiče reagovali normálně.

- Stále se raduje?

- Po porodu jsme byli spolu rok. Nyní nekomunikujeme.

- Vynucování práva se zabývalo vaším těhotenstvím?

- Ne. Nikdo se nás nedotkl.

- Vaši rodiče se brzy dozvěděli o vzhledu vnuka?

- Zjistil to před narozením. Skryl jsem se až do konce, bál jsem se jejich reakce. Byli v šoku.

- Studuješ?

- Dokončuji 9. ročník. Myslím, že chodím na vysokou školu po škole.

"Vyrábíme satelity a proslavili jsme se jako desetiletý otec."

Závěrem se vraťme k příběhu s mladými rodiči z Krasnojarského území. Z oficiálních zástupců, zástupce vedoucího ZATO Zheleznogorsk v obecných otázkách, souhlasil s tím, že s námi bude mluvit, Michail Buduluts.

- Nemůžeme prozradit podrobnosti případu. Mluvíme o nezletilých, vyšetřování tento příběh vyřeší, “začal Michail Vladimirovič.

- Vyšetřování má pochybnosti o tom, že otec dítěte je desetiletý chlapec?

- Skutečnost, že chlapec je otcem dítěte, není skutečností. Zjistíme to po narození. Pokud se ukáže, že chlapec je opravdu otec, pak zde není zločin. Pokud se ukáže, že dítě je představeno dospělým mužem, pak mluvíme o zločinu.

- Hrdinové historie z prosperujících rodin?

- Normální rodiny. Dívka má těžkou rodinnou situaci kvůli matce nemoci. Žena má rakovinu. Vychovává tři děti. Je to komplikované. Úřady pro výchovu a vzdělávání však plánují pomoci rodinám.

- který?

- Naším úkolem je chránit zájmy nezletilých. Chraňte je před zveřejněním osobních údajů.

- Takže o sobě řekli celé zemi.

- Jít do televize je rozhodnutí rodičů dětí. Nemohli jsme je ovlivnit. Nebudu je vinit. Dívka v rodině má obtížnou finanční situaci. Možná je jejich talk show oprávněná.

- Mluvil jsi s dívkou?

"Dlouho je pod dohledem našich opatrovnických a vzdělávacích orgánů." Události se jí již staly.

- Dívka studuje na sanatorium-lesní škole - to je to, co to znamená?

- Děti, které mají zdravotní problémy, navštěvují tuto školu. Jsou zde příznivé podmínky pro učení. Škola se nachází v lesní zóně..

- Studují tam mentálně retardované děti?

- Ne. Jen s některými nemocemi. Mnoho rodičů by tam dalo zdravé děti. Škola je považována za jednu z nejlepších na Krasnojarském území.

- A co chlapcova rodina??

- Jeho rodiče s námi nepřijeli. Ale plánujeme pracovat s chlapcem i dívkou. Pokud se ukáže, že je to jejich společné dítě, prostudujeme otázku, jak spolu žijí, kdo se o rodinu postará.

- Vy sami věříte, že desetiletý chlapec by se mohl stát otcem?

- Na internetu jsem četl, že takové věci neexistují žádné biologické překážky. Podobné případy byly zaznamenány. Počkejte na odborné vyhodnocení.

- Existují stížnosti orgánů činných v trestním řízení?

- Škola nemůže zajistit úplnou kontrolu nad studenty. Škola nestojí za to obviňovat, ale existují otázky pro učitele.

Na konci rozhovoru úředník nečekaně prohlásil:

- Chtěl bych podotknout, že Železnogorsk není místem, kde se odehrávají podivné příběhy, je to město dvou předních ruských high-tech průmyslů - jaderných a kosmických, vyrábíme 75 procent satelitů, které létají na oběžné dráze. Město zaměstnává lidi s vysokou úrovní kvalifikace, strojírenství a vědy.

Jsme inovativním hlavním městem Krasnojarského území. Vyrábíme satelity, jaderný průmysl je široce rozvinutý. Napište, že máme prosperující město, vynikající kvalitu vzdělání. To je pro nás důležité. Pochopte, že to, co se stalo, není základní charakteristikou Zheleznogorska. A ukázalo se, že jsme se nyní stali městem, kde se desetiletí chlapci stali otci.

Titulek novin: Břemeno je učit se, břemeno je porodit
Publikováno v novinách Moskovsky Komsomolets č. 28177 ze dne 24. ledna 2020 Tagy: trestní případ, zločin, znásilnění, škola, dětské organizace: policie

Články O Neplodnosti