Hlavní Zdraví

Charakterizace 4 negativní krevní skupiny u žen

Čtvrtá skupina krevních rhesus negativních je nejvzácnější ve srovnání se všemi ostatními tapas. Vyskytuje se pouze u 8% populace celé planety, což komplikuje výběr dárce nebo příjemce. V tomto případě se pro transfuzi používá zmrazený materiál, protože je velmi obtížné najít čerstvý materiál, zejména pokud je to naléhavě nutné. Jak víte, každá krevní skupina má své vlastní vlastnosti, pokud jde o kompatibilitu, výživu, těhotenství a obecně povahu osoby. V tomto článku budeme hovořit o podobné charakteristice 4. krevní skupiny a manželství jednotlivých skupin.

Funkce

Čtvrtá krevní skupina nějakým způsobem ovlivňuje zdraví a charakter člověka. To je jeho hlavní rysy, pokud existují určité rozdíly. Lidé ve 4. krevní skupině mají poměrně silný imunitní systém, ale zároveň slabý trávicí systém. Proto často trpí různými virovými infekcemi, které vstupují do sliznice trávicí a dýchací soustavou.

Můžeme dokonce říci, že čtvrtý typ shledal všechny nedostatky druhé a první plazmatické skupiny. Pokud jde o evoluci, čtvrtá krevní skupina je nejmladší a podle některých faktů ji lékaři přesně nepotvrdili. To se týká těhotenství, kdy se faktor Rh může překvapivě změnit. K tomu všemu stojí za to dodat, že 4. typ plazmy má dobrý dar přizpůsobit se změnám ve stravě. Tato postava byla získána během evoluce člověka. Tato charakteristika Rh negativní krve usnadňuje dosažení výsledků hubnutí a normalizaci výživy.

Čtvrtá krevní skupina odlišuje člověka podle jeho vnímání světa kolem něj. To platí především pro kreativitu, inteligenci, mysl a některé další osobní vlastnosti člověka. I přes to, že tito lidé jsou ve své podstatě solidní, mohou být zranitelní a nedotknutelní. To je více závislé na kompatibilitě týmu v práci, na univerzitě nebo ve škole. Někdy se zdají trochu divné, což je mírně odlišuje od všech ostatních vrstevníků. Jsou pozitivně nakloněni různým intelektuálním hrám a činnostem, které mohou sloužit k jejich rozvoji a výcviku..

Tito lidé se zpravidla vždy rádi učí něco nového a liší se od sebe navzájem. Lze tedy říci, že je to čtvrtá skupina krve Rhesus, která lidi odlišuje a dokonce je odlišuje od ostatních..

Dietní a zdravé potraviny

Čtvrtá skupina negativních krevních rhesus se liší od všech ostatních s vysokým rizikem anémie. Abyste tomu zabránili, potřebujete vyváženou stravu a příjem různých vitamínů.

Po celou dobu vědeckého výzkumu byl stanoven určitý seznam potřebných produktů, které mohou snadno vést k přirozenému úbytku hmotnosti a normalizaci hmotnosti. Povaha takové výživy spočívá v použití přesně těch produktů, které jsou zaměřeny na zvýšení rychlosti metabolických procesů v těle. V tomto případě je také důležité zvolit správnou kompatibilitu produktu, aby nedošlo k poškození.

Je třeba poznamenat, že nadměrná konzumace masa je pro lidi ve 4. skupině krevních rhesus velká, protože to může v budoucnu vést ke vzniku nadváhy a obezity. To se zpravidla děje z důvodu nízké kyselosti. Základem stravy a slučitelnosti produktů 4. skupiny krve Rh-negativní je rostlinná strava a náhrada živočišných bílkovin. Například se musíte omezit na konzumaci mouky, luštěnin, kukuřice, pohanky a pšenice. Nemůžete je ani použít, ale nahradit je vhodnějšími pro 4. typ plazmy.

Povahou smíšené stravy je použití nízkotučných druhů masa, ryb. Může to být krůtí, kuřecí, jehněčí. Pokud jde o kompatibilitu mléčných výrobků, může to být sýr, jogurt a tvaroh. V tomto případě se neobejdete bez ovoce, s výjimkou citrusových plodů. Povaha této stravy pro 4. skupinu krevních Rh-negativních zajišťuje úplné vyloučení mořských plodů a různých kořenitých jídel. Doporučuje se používat lněné semínko, což je dobrá prevence rakoviny.

Některá doporučení

Čtvrtá skupina krve je Rh-negativní, zajišťuje použití nejen potřebných potravinových produktů ve vaší stravě, ale také omezené. To je způsobeno tím, že lidské tělo, bez ohledu na krevní typ a faktor Rh, potřebuje některé vitamíny a aminokyseliny, které se nacházejí výhradně v určitých potravinách.

Přesto jíte játra, luštěniny, červené maso a cereálie v omezeném množství. Pokud s takovou kompatibilitou všech produktů pozorujete přírůstek na váze nebo špatné zdraví, je to vše kvůli nízké kyselosti. Možná je lepší vyhledat lékařskou pomoc, protože úplné vyloučení některých produktů nemůže zaručit vysoké zdravotní výsledky..

Pokud jde o rybí výrobky, je lepší se soustředit na některé produkty z této části stravy. Pro lidi ze 4. skupiny krve z Rhesus jsou ideální, okouna, makrela, štika a treska. Platýs, uzený sledě a losos musí být zcela vyloučen ze stravy.

Těhotenství a pravděpodobnost početí

Je známo, že krevní skupina, stejně jako nic jiného, ​​ovlivňuje těhotenství. To platí zejména pro 4. typ negativní plazmy rhesus. V tomto případě je často nedostatečná kompatibilita s otcem nebo dítětem.

Neslučitelnost s otcem není pro zdraví tak špatná jako její přítomnost s plodem v lůně.

Pokud existuje problém kompatibility mezi otcem a matkou, provede se předběžná speciální diagnóza, která umožní těmto problémům v budoucnu zabránit. Pro plod je tato situace nebezpečnější, když dojde k nekompatibilitě matky a dítěte v důsledku faktoru Rh. Pak je bezpodmínečně nutné v 28. týdnu těhotenství vyrobit speciální vakcínu, která zničí protilátky, které nejsou vhodné pro novorozence. V tomto ohledu čtvrtá krevní skupina s negativním Rhesus nese určitou povahu nebezpečí, protože první těhotenství může být ve srovnání se všemi následujícími úspěšné. Lékaři vždy varují takové mladé páry a trvají na tom, že porod typu 4 (Rh-) porodí pouze jednou.

Pokud by všechno šlo dobře, pak to neznamená, že se to stane znovu. Dědičnost plazmy nelze vypočítat na 100% ze všech možných. To je věc náhody a je nemožné pojistit dítě před tímto typem plazmy. I když otěhotníte od muže druhého stupně, pak neexistuje žádná záruka, že budoucí dítě zdědí přesně druhý typ..

V lékařské praxi bylo zaznamenáno velké množství případů, kdy dítě zdědilo typ krve od matky. To lze vysvětlit skutečností, že prostředí mé matky v lůně je ve srovnání s jejím otcem mnohem bližší a větší. A po určité době se všechno může změnit. I když byla nejprve stanovena jedna krevní skupina a pak jiná, pak je tato skutečnost docela možná. V každém případě je hlavní věc, že ​​se dítě narodí zdravé a že po narození se zdravotní stav matky nezhorší.

Rysy muže a ženy

Protože nosiče 4. typu krve jsou jedinečné, vnímání jejich sexuálního života je také mírně zvýšené. To platí pro skutečnost, že jak muži, tak ženy, vždy rádi projevují pozornost a přijímají ji v plném rozsahu. Jejich vyvolení by se také mělo vždy mírně lišit od všech ostatních, což může přidat nádherný pár.

Při úspěšném těhotenství neexistuje žádná záruka, že takový pár bude mít dítě stejné povahy. Jeho krevní skupina může být úplně jiná, například druhá nebo třetí. Manželství s těmito typy krve jsou zpravidla trvanlivé a snaží se prokazovat lásku a péči o sebe po celý život. To posiluje jejich spojení na dlouhou dobu, zejména pokud se zdravé dítě narodí po dlouho očekávaných letech..

Charakteristiky a hlavní charakteristika 4 krevních skupin rhesus negativních

4 Rh negativní krevní skupina je poměrně vzácná. Jeho majitelé tvoří pouze 8% z celkové populace Země. Taková exkluzivita je činí zranitelnými v případě ztráty krve a hledání pravděpodobného dárce. Proto lékaři často používají zmrazenou krev pro pohotovostní lékařskou péči. Každý typ krve má svou vlastní sadu jedinečných vlastností a charakteristik pro kompatibilitu. Jedná se o zvláštní, a proto je třeba jeho charakterizaci pečlivě prostudovat z různých úhlů..

Charakteristika 4 krevních skupin

Nejenom charakter člověka závisí na krevním typu, ale také na celkovém zdravotním stavu. Držitelé negativního faktoru Rhesus mají silný imunitní systém. Zároveň však trpí poruchami trávení. Mezi vlastníky čtvrté krevní skupiny velmi často najdete lidi trpící respiračními onemocněními způsobenými virovými infekcemi. Naproti tomu první a druhá skupina mají vyšší úroveň odolnosti vůči virům.

Je třeba poznamenat, že čtvrtá negativní krevní skupina nebyla vědci dosud plně studována, protože byla objevena relativně nedávno. Proto je vyšetřován dodnes. Během těhotenství může žena změnit faktor Rh. Kromě toho jsou tito lidé schopni snadno změnit při změně své stravy. Tato schopnost se vyvinula evolučním způsobem, takže lidé s tímto typem krve nemají žádné problémy s obezitou. Lidé s negativní čtvrtou skupinou mají vlastní vnímání toho, co se děje kolem událostí. To se týká kreativity, chování a intelektuálních schopností. Krevní skupina 4 negativně ovlivňuje vztahy ve společnosti, které jsou pro takové lidi stavěny ne nejlepším způsobem. Je pro ně těžké se organicky začlenit do týmu. Navzdory tomu všemu mají lidé se čtvrtou krevní skupinou pevný a stabilní charakter, i když někdy jsou zranitelní.

Takoví lidé jsou často považováni za poněkud zvláštní, protože se liší od svých vrstevníků. Nemají zájem o populární zábavu pro mnoho lidí. Jsou více zaměřeny na intelektuální rozvoj, pro ně je vhodný proces sebepoznání. Proto individualita pro lidi s Rh negativní krevní skupinou 4 není prázdné slovo. Vždy se snaží vystoupit z davu, najít něco skutečně jedinečného pro sebe a své vlastní charakterové rysy..

Fyzicky extrémně vytrvalý, ale zranitelný v duši. Liší se dostatečně rozvinutou intuicí. Obecně mají muži i ženy poněkud zvláštní vnímání světa, takže ti, kteří jsou kolem nich, jsou na ně podezřelí. Je to však pouze kvůli skutečnosti, že tito jednotlivci nechtějí provádět stereotypní akce.

Dietní preference

Čtvrtý krevní typ se vyskytuje u lidí, kteří s největší pravděpodobností trpí anémií. Riziko onemocnění u této kategorie lidí je vysoké. Abyste se nestali obětí nedostatku železa v těle, měli byste pravidelně brát vitamíny a sledovat výživu. To znamená, že strava musí obsahovat všechny užitečné stopové prvky, vitamíny, minerály, které by stabilizovaly výživu lidí.

Není žádným tajemstvím, že vědci dokázali sestavit seznam produktů, jejichž použití pozitivně ovlivní hladinu železa, pomůže to udržet na dostatečné úrovni. Kromě toho použití produktů ze seznamu umožní osobě kontrolovat tělesnou hmotnost v rámci normálních limitů, s přihlédnutím ke všem vlastnostem chování a životního stylu.

Lidé, kteří mají čtvrtou krevní skupinu s negativním faktorem Rh, by měli pečlivě sledovat množství konzumovaného masa, protože produkt může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Vyplývá to ze zvýšení kyselosti. Lékaři doporučují těmto lidem přidat zeleninu na seznam konzumovaných produktů a nahradit proteiny živočišného původu..

Seznam produktů je následující:

 • libové maso (jehněčí, krůtí, kuřecí);
 • tvaroh, sýr a jogurt;
 • ovoce.

A tady je něco, na co zapomenout:

 • citrus;
 • plody moře;
 • kořenitá jídla;
 • uzené maso.

Tělo (bez ohledu na krevní typ) potřebuje neustálé doplňování aminokyselin a komplex vitamínů, které jsou v nežádoucích potravinách. Nedoporučuje se zcela odmítat například stejné mořské plody. Stojí za to kontrolovat jejich spotřebované množství. Hlavní věc je, že všechno je v moderování.

Chybějící stopové prvky lze obnovit, pokud do nabídky přidáte následující produkty:

 • kukuřičná kaše;
 • luštěniny;
 • játra;
 • kuřecí fileta.

Lidé se čtvrtou skupinou a negativní Rhesus mohou jíst makrelu, štiku, okoun a tresku. Uzená platýs, losos a sledě by měly být ze stravy vyloučeny. Vlastnosti jejich masa jsou neslučitelné se čtvrtým negativem. Pokud je při správné výživě pozorováno zvýšení tělesné hmotnosti, je nutné vyhledat pomoc lékaře.

Čtvrtý krevní typ a těhotenství

Tento typ krve hraje důležitou roli v možnosti početí. Budoucí maminka se čtvrtou negativní skupinou může čelit řadě problémů kvůli nekompatibilitě s potenciálním otcem. Složitější situace nastává v případě neslučitelnosti mezi matkou a dítětem.

Kompatibilita krve otce a matky je klíčem k životu a zdraví dítěte

Kompatibilita matka a otec je zvláštní lékařský postup. I v případě negativního výsledku může pár počítat s možností početí.

Kompatibilita narušená během těhotenství vede ke konfliktu Rh. To zvyšuje riziko potratu, negativně ovlivňuje zdraví dítěte a matky. Pokud byl konflikt rhesus zjištěn v osmém měsíci těhotenství, je matce podána speciální vakcína, jejíž vlastnosti umožňují co nejvíce omezit možnost patologií..

Negativní faktor Rh je signálem nepřítomnosti protilátek v plazmě. Vakcína může neutralizovat všechny nepotřebné prvky ve fetální tekutině.

U ženy se čtvrtou negativní krevní skupinou může následné těhotenství znamenat pouze to, že dítě bude mít vývojové postižení. Lékaři důrazně nedoporučují mít tyto páry dětí znovu, protože Rh konflikt by měl být vždy zvažován.

Kompatibilita

Pokud osoba se čtvrtou negativní krevní skupinou vyjádřila přání stát se dárcem, je jeho krev považována za nesmírně cennou. Příjemci ve čtvrté skupině jsou šťastní lidé, protože nemusíte přemýšlet o tom, která krevní skupina je vhodná po dlouhou dobu. Jejich krev je kompatibilní se všemi ostatními typy. Úlovek je pouze v případě negativního faktoru Rh. Darcem této osoby se může stát pouze někdo, kdo má také negativní Rhesus..

Jak ovlivňuje slučitelnost krevních skupin rodičů početí dítěte a průběh těhotenství?

Hodnocení kompatibility krevních partnerů je nejdůležitějším kritériem, které určuje riziko patologického vývoje plodu. Tomuto bodu plánování je třeba věnovat zvláštní pozornost. Nekompatibilita může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Aby se předešlo riziku komplikací, měla by být posouzena kompatibilita krevních skupin (antigenů) budoucích rodičů.

Kombinace antigenů budoucích rodičů

K vytvoření skupiny dochází po 15 týdnech. Velmi důležitá je otázka, zda krev rodičů ovlivňuje příznivý vývoj plodu. V důsledku některých kombinací je imunologická nekompatibilita možná. Patologické procesy jsou vyloučeny s 1 skupinou u muže, 4 u ženy a se stejnými skupinami.

Možné těhotenské problémy

Provedení komplexního vyšetření před početím může výrazně snížit riziko negativních jevů. Jedním odpovědným přístupem je kontrola krevní kompatibility partnerů pro početí.

Kompatibilita je určena matkou krví:

 • První. Dítě se vyvíjí normálně. U skupin 2, 3 nebo 4 má člověk konflikt, který nevyvolává patologii plodu.
 • Ten druhý. K neslučitelnosti krve u matky a dítěte dochází, když má otec 3 nebo 4 skupiny. Skvělá kompatibilita se zbytkem.
 • Třetí. Těhotenství bude pokračovat bezpečně se skupinami 1 a 3 otce, s jinými možnými odchylkami.
 • Čtvrtý. Maximální kompatibilita se 4. skupinou u mužů. V jiných případech dochází k imunologickému konfliktu.

Informace jsou pouze informativní a neznamenají 100% pravděpodobnost výskytu abnormalit u plodu. Budoucí rodič by měl posoudit rizika a provést řadu dalších vyšetření. Terapie je nutná, pokud jsou v mateřské krvi detekovány ochranné protilátky.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, pokud je protein v červených krvinkách přítomen pouze u mužů nebo naopak u žen. Je důležité zkontrolovat kompatibilitu před zamýšlenou koncepcí. Při včasné detekci protilátek lékař předepíše terapii, která přispěje k bezpečnému uložení dítěte.

Pozitivní

Hrozba patologií chybí s pozitivním Rhesusem u matky a negativním u otce, stejně jako pozitivním u obou. Pokud dítě vyvine negativní krevní skupinu, je vyloučen konflikt s matkou.

Záporný

Hrozba patologického vývoje embrya je vyloučena s negativní krevní skupinou u obou rodičů. Pokud je matka negativní a dítě má pozitivní Rhesus, pak se Rhesusův konflikt vyvíjí. Ženské tělo aktivně produkuje speciální protilátky, které mohou dítě zabít.

Kteří partneři jsou kompatibilní?

Tabulka obsahuje údaje o krevních skupinách a jejich kompatibilitě pro početí, možné patologie vývoje dítěte, pravděpodobnost Rh konfliktu v různých krevních skupinách mezi rodiči.

Krevní otecKrevní typ mámyPravděpodobnost kompatibility
za prvéza prvéVynikající kompatibilita.
za prvéDruhýVynikající kompatibilita.
za prvéTřetíVynikající kompatibilita.
za prvéČtvrtýVynikající kompatibilita.
Druhýza prvé80% - Rhesusův konflikt, těhotenská patologie.
DruhýDruhýVynikající kompatibilita.
DruhýTřetí70% - Rhesusův konflikt, 50% - předčasný porod.
DruhýČtvrtýVynikající kompatibilita.
Třetíza prvé40% - potrat, patologie těhotenství 80% - Rhesusův konflikt.
TřetíDruhý60% - patologie, které ohrožují život dítěte.
TřetíTřetíVynikající kompatibilita.
TřetíČtvrtýVynikající kompatibilita.
Čtvrtýza prvéAsi 100% - Rh konflikt, závažné fetální patologie.
ČtvrtýDruhý40% - Rhesusův konflikt, patologie těhotenství.
ČtvrtýTřetí40% - Rhesusův konflikt, patologie těhotenství.
ČtvrtýČtvrtýVynikající kompatibilita.

Které jsou nekompatibilní?

Při plánování je třeba poznamenat, že třetí pozitivní skupina u mužů má vynikající kompatibilitu se 3 a 4 ženami. Kombinace s 1 skupinou pozitivních nebo negativních může způsobit drobné komplikace. 4 skupina mužů je kompatibilní pouze s podobnou skupinou žen. U jiných skupin se může objevit nekompatibilita partnerů, což se projevuje ve vývoji závažných patologií plodu.

K konfliktu krevních skupin dochází v následujících případech:

 • u ženy 1 nebo 3, u plodu 2,
 • ve hmotě 1 nebo 2, u plodu 3,
 • u ženy 1-3, u dítěte 4.

V některých případech hrozí rozvoj skupinového konfliktu:

 • matka 1, otec 2, 3 nebo 4,
 • žena 2, muž 3 nebo 4,
 • máma 3, otec 2 nebo 4.

Nejnebezpečnější je kombinace 1 krevní skupiny ženy se 4 skupinou muže.

Pro dítě to ohrožuje vývoj řady nemocí:

 • autismus,
 • Downův syndrom,
 • vrozené vady,
 • celková retardace v mentálním a fyzickém vývoji.

Touto kombinací nelze zabránit komplikacím, ale pomocí terapie lze snížit jejich stupeň. Kompatibilita druhé skupiny otce s 1 nebo 3 matkami je rovněž nízká. To vede k těžkému těhotenství, ale nenarušuje zdraví dítěte.

Hrozba potratu a předčasného porodu je přítomna ve skupině 4 mužů i 3 žen. Ale ani těžké těhotenství nemá nepříznivý vliv na zdraví dítěte. Úplný nedostatek rizika střetu se stejnými skupinami u rodičů.

Jak ovlivňuje faktor Rhesus těhotenství?

Zdravotní stav ženy se nemění, při vyšetření lékař nenalezne patologie. To, zda konflikt Rhesus ovlivňuje vývoj embrya, závisí na rhesu, který má žena, a zda je jeho časná diagnóza důležitá. S pozitivním plodem se vyvíjí bez odchylek, proto těhotenství pokračuje pohodlně. Důvodem je skutečnost, že tělo produkuje ochranné protilátky IgG, protože embryo považuje za cizí předmět.

Konflikt s negativním rézem u ženy může vést k odmítnutí plodu a předčasnému porodu na pozadí hemolytické patologie plodu.

Závažnost onemocnění se může lišit - od mírné žloutenky až po narušení vnitřních orgánů. S patologií je smrt plodu možná po dobu 20-30 týdnů.

Pravděpodobnost konfliktu Rhesus

Tabulka kompatibility Rh faktorů partnerů pomůže posoudit riziko výskytu patologií u plodu.

Otec Rh faktorRh faktor matkyResus faktor dítětePredikce konfliktů (%)
+++0%
+,50% (+) nebo 50% (-)padesáti%
++50% (+) nebo 50% (-)padesáti%
+,,0%

Důsledky a řešení

Rhesusův konflikt se vyvíjí díky tomu, že se v těle vyvinula žena ochranných těl. V důsledku toho se vytvoří hemolytická patologie novorozence, která se může projevit ve třech formách:

 1. Icteric. Detekuje se v 88% případů. Kůže dítěte se vyznačuje oranžovým nádechem, který se pak stává světle žlutým. Příznaky: slabost svalů, otok fontanelu, zvětšená slezina, napětí v týlních svalech, třes, puls 100 tepů za minutu. Důsledkem může být porucha centrálního nervového systému: dětská mozková obrna, ochrnutí, paréza nebo opožděný celkový vývoj..
 2. Chudokrevný. Vyskytuje se v 10% případů. Díky syntéze protilátek v těle těhotné ženy se hladina hemoglobinu v krvi snižuje, což způsobuje anémii. Příznaky: letargie, bledost kůže a sliznic, zvětšení jater a sleziny. Tato forma patologie nevede k rozvoji závažných onemocnění u dítěte..
 3. Edematózní. Nachází se ve 2% případů, ale je to nejnebezpečnější forma. Příznaky: otok končetin a trupu, bledost kůže, silné zvýšení jater a sleziny. To vede k nevratným důsledkům. Dítě zemře nebo se stane zdravotně postiženým.

Pokud je riziko komplikací vysoké, potřebuje žena lékařskou péči, aby se předešlo hrozbě potratu. Terapie zahrnuje soubor opatření: testy, vyšetření a preventivní opatření.

V období 27–30 týdnů je žena předepsána průběh injekcí imunoglobulinu k částečnému blokování protilátek, což zajišťuje pohodlný vývoj plodu. Procedura oslabuje imunitu ženy, takže bude pro tělo obtížné vyrovnat se s mírným nachlazením.

Plasmapheróza se také provádí k potlačení protilátek a jejich nahrazení fyziologickým roztokem nebo vitamíny. Postup je předepsán v následujících krocích:

 • plánování těhotenství,
 • identifikace Rhesusova konfliktu,
 • významné zvýšení koncentrace protilátek v krvi kdykoli.

Ve vážných případech nelze transfúze upustit. Tento postup se provádí po dobu 22 týdnů a spočívá v transfuzi darované krve umbilikální žílou s charakteristikami podobnými charakteristice plodu. To pomáhá předcházet potratům. Tento postup je indikován při diagnostice ženy s polyhydramniemi, se zahuštěním placenty a pupečníkových žil. Transfúze je nutná, pokud bylo ultrazvukem detekováno významné zvýšení fetální játra.

Tabulka pro stanovení fetálního antigenu

Potřeba stanovení krevního typu nenarozeného dítěte je způsobena hodnocením rizika patologického nitroděložního vývoje. V tabulce jsou uvedeny všechny možnosti, jak dítě zdědit krevní skupinu.

Matka + otecMožné krevní skupiny u dítěte (v%)
1 + 11 (100%)
1 + 21 (50%)2 (50%)
1 + 31 (50%)3 (50%)
1 + 42 (50%)III (50%)
2 + 21 (25%)II (75%)
2 + 31 (25%)II (25%)III (25%)IV (25%)
2 + 4II (50%)III (25%)IV (25%)
3 + 3I (25%)III (75%)
3 + 4I (25%)III (50%)IV (25%)
4 + 4II (25%)III (25%)IV (50%)

Znalost kompatibility krve podle různých charakteristik eliminuje riziko vážných komplikací, z nichž některé nejsou kompatibilní s životem dítěte. Tento problém by měl být zvážen před těhotenstvím. Takto bude možné zabránit potratu, bolestivému těhotenství a rozvoji defektů u novorozence.

Moderní metody výzkumu, prevence a léčby mohou zvýšit šance na zdravé dítě s nekompatibilní krví u budoucích rodičů.

Články O Neplodnosti