Hlavní Testy

Příčiny dermatitidy u těhotných žen - příznaky a léčba

Během porodu dítěte dochází v těle dívky k vážným změnám. Dermatitida během těhotenství se stává běžným kožním onemocněním, které by žena neměla ignorovat. Podle statistik asi 65% všech nastávajících matek trpí různými formami této patologie. Nejde o jednoduché strie, které často zůstávají, ale o nemoci, které způsobují vážné problémy.

Co je to dermatitida

Tato skupina patologických stavů zahrnuje zánětlivá onemocnění na povrchu kůže. Existuje několik typů tohoto onemocnění a dvě formy: chronická nebo akutní. Těhotné ženy častěji trpí atopickou, alergickou nebo seboroickou dermatitidou. Během těhotenství se patologie stává reakcí na hormonální změny v těle, kontakt s alergeny: prach, jídlo, pyl rostlin, domácí chemikálie, kosmetika. Těhotná žena může kdykoli vykazovat známky dermatitidy. Nemoc musí být léčena, symptomy samy nezmizí.

Příznaky

Dermatitida během těhotenství může být doprovázena fázemi remise a exacerbace. Těhotná žena se zhoršuje kvůli stresu. při kontaktu s potravinami, domácími chemikáliemi. Dermatitida u nastávajících matek je charakterizována následujícími příznaky:

 • exfoliace nehtů, vypadávání vlasů (někdy);
 • hyperemická vodnatá vyrážka na povrchu kůže;
 • nesnesitelné svědění, při česání může nastat sekundární infekce;
 • rýma, zvýšená slzení;
 • mírná dermatitida má mírnou symptomatickou závažnost.

Průměrný stupeň dermatitidy se projevuje vyrážkou na zádech, hrudi, obličeji břicha, které silně svědí. V poslední fázi patologie se všechny příznaky objevují velmi jasně, silné svědění může vést k emocionálnímu nebo nervovému zhroucení ženy. Pokud vyrážka postihuje kolena, lokty, břicho, krk, paže, pak to naznačuje vývoj alergické dermatitidy během těhotenství.

Příčiny

Těhotná dermatitida se může vyvinout v důsledku hormonálních změn v těle a zvyšuje pravděpodobnost oslabené imunity. Stejné důvody vedou ke zvýšené citlivosti na vnější faktory, na produkty, které dříve nezpůsobovaly alergické reakce. Každá forma dermatózy během těhotenství se vyskytuje z různých důvodů. Jejich hlavní jsou následující:

 • onemocnění trávicího traktu;
 • alergeny různých etiologií;
 • dědičná predispozice;
 • dočasná konfrontace mateřských a fetálních buněk;
 • UV záření, mráz, vítr, extrémní teplo, vysoká vlhkost;
 • použití steroidních mastí.

Během těhotenství se dermatitida může projevovat různými způsoby, protože tento koncept zahrnuje několik variant této patologie. Jmenování lékaře pro léčbu závisí na tom, takže musíte konzultovat dermatologa a získat individuální terapeutický režim.

Atopická dermatitida u těhotných žen (alergická)

Nejběžnější typ, který se vyskytuje během těhotenství. Nemoc se vyvíjí díky dědičné poloze, přechází na dítě od matky. Pokud se příznaky dermatitidy objevily během těhotenství, pak velmi vysoká pravděpodobnost onemocnění u dítěte v dětství nebo v dospělosti. Příznaky atopické dermatitidy jsou kožní vyrážky, které svědí, olupují a mají červený odstín.

Toto onemocnění se může objevit v mírné, střední nebo těžké formě. Patologie vyžaduje léčbu, zpravidla musíte dodržovat speciální dietu, ale při přechodu na střední formu budete potřebovat probiotika (Bifidumbacterin) a sorbenty (Filtrum, Enterosgel). V těžkém stádiu dermatitidy bude nutná hospitalizace, musí být užívána antialergenika (Claritin, Tavegil, Suprastin)..

Polymorfní dermatóza těhotných žen

Diagnostikováno, obvykle v posledním trimestru. Důvodem je rychlý nárůst tělesné hmotnosti dítěte. Z vnější strany se patologie projevuje ve formě plaků na břiše, které jsou velmi svědivé. Tato forma dermatitidy neovlivňuje plod a po porodu sama zmizí. Pro zmírnění stavu těhotné ženy jsou předepisována antihistaminika, kortikosteroidy (krémy, masti).

Periorální dermatitida

Tato forma se projevuje vodnatými vyrážkami červené, růžové barvy na obličeji, doprovázenými svěděním. Periodická dermatitida nepředstavuje ohrožení zdraví plodu nebo matky. K léčbě této patologie se během těhotenství nepoužívá plnohodnotný léčebný režim, protože jsou zapotřebí antibiotika. Tyto léky mají velmi špatný účinek na zdraví dítěte, takže terapie je zahájena až ve druhém trimestru. Dermatolog může pacientovi předepsat Elokom, Metragil (antibakteriální léčiva), aby zmírnil stav.

Léčba

Dermatitida během těhotenství je léčena v závislosti na projevech patologie na těle, stupni poškození kůže. Aby se předešlo komplikacím, je vývoj onemocnění možný pouze při kontaktu s lékařem a předepisování léčebného postupu. Lékař vezme v úvahu formu patologie, typ a určí vhodné antihistaminika, sedativa. Specialista určitě předepíše antialergické masti, mluvčí pro vnější použití ke snížení stupně projevů nepříjemných symptomů.

Mast dermatitidy během těhotenství

Pokud patologie nepřinese ženě nepohodlí, má pouze vnější projevy, není nutné ji léčit. Lékaři často ujišťují těhotnou ženu, že po porodu všechno zmizí, takže nikdo neprovádí samoléčení dermatitidy. Tyto případy jsou vzácné, častěji je onemocnění doprovázeno závažným podrážděním kůže, svěděním. Pro zmírnění stavu během těhotenství je nutné provést kvalifikovanou terapii. Samoléčení je kontraindikováno, protože léky v bezvědomí mohou poškodit plod.

K léčbě dermatitidy se zpravidla používají sedativní antihistaminika. Pro venkovní použití lze přiřadit:

 • kortikosteroidní masti;
 • antipruritští mluvčí;
 • krém s calaminem;
 • mast z eukalyptu a rakytníku;
 • pokud se objeví papilomy, je nutné je po porodu odstranit;
 • s rozvojem herpesu je nutné použít bormentol, acyklovir;
 • pro zmírnění svědění u lupénky mohou poskytnout fototerapii.

Losterol během těhotenství

Tento lék patří k nejnovější generaci léků, které pomáhají eliminovat podráždění kůže různé povahy. Nástroj má vyvážené složení, vysoký stupeň účinnosti a jednoduchý způsob aplikace. K úlevě dochází krátce po použití, díky čemuž byl tento lék populární. Nástroj patří do skupiny nehormonálních mastí, efektivně se používá během těhotenství k léčbě lišejníků, ekzémů, lupénky.

Nepřítomnost hormonů v kompozici eliminuje poškození způsobené během těhotenství, to je hlavní výhoda produktu. Při léčbě dermatitidy na matku nebo dítě nebyl žádný negativní účinek Losterolu, neexistoval žádný závislý efekt, zdravé oblasti kůže, když se krém dostane, nejsou poškozeny. Uvolňovací forma - krém pro vnější použití, složení obsahuje následující složky:

 • glyceryl;
 • naftalán s dehtem;
 • močovina;
 • propylenglykol;
 • stearylalkohol;
 • mandlový olej;
 • Sophora extrakt.

Lidové léky

Všechny níže popsané metody nejsou při samostatném použití účinné, lze je doporučit pouze jako součást komplexní terapie. S diagnostikovanou dermatitidou během těhotenství, kojení musíte zvolit bezpečný lék. Lidové léky jsou měkké drogy, které můžete použít:

 • pleťové vody namočené v extrakci Kalanchoe;
 • obklady nasáklé odvarem šípkového oleje, dubové kůry;
 • čerstvě vymačkaná bramborová šťáva se aplikuje ve formě obkladů;
 • naneste na zasaženou oblast březovou mízu;
 • list zelí pod bandáží po dobu několika dnů do rušivé oblasti kůže;
 • polévková lžíce před odlehčením kopřivy kopřivy a bezinky v poměru 1: 1.

Prevence

Během těhotenství by měla být žena velmi opatrná ohledně svého zdraví a dítěte. Hlavním úkolem ženy je vyhýbat se stresovým situacím, jíst správně a dodržovat následující pravidla:

 1. Před těhotenstvím se doporučuje poradit se s lékařem. Pomůže to zjistit možné kontraindikace..
 2. V průběhu těhotenství je nutné věnovat velkou pozornost přípravě jídelního lístku, protože dermatitida nebo neurodermatitida se velmi často projevuje nesprávnou stravou. Je nutné vyloučit mořské plody, čokoládu, kávu, ovoce a zeleninu červené barvy, sycené nápoje. Během těhotenství jsou dívky lépe připraveny menu s výživou, aby se zabránilo dermatitidě.
 3. Je nutné spotřebovat více vody, ale je třeba mít na paměti, že v důsledku přebytečné tekutiny dochází někdy k otokům.
 4. Provádět mokré čištění častěji, během těhotenství čistý vzduch, nedostatek prachu a alergenů pomůže vyhnout se dermatitidě. Kvůli změnám v těle to mohou vyvolat i potraviny, věci, květiny, které dříve nezpůsobovaly dermatózu.
 5. Pro těhotenství se doporučuje používat hypoalergenní kosmetické výrobky pro domácnost.

Proč tělo svědění během těhotenství v rané a pozdní fázi

Během období těhotenství musí žena čelit mnoha obtížím a mnoho nastávajících matek si uvědomuje, že jejich tělo během těhotenství svědí. Toto svědění se může objevit v určitou denní dobu nebo nemusí vůbec zmizet..

S vývojem konkrétní patologie může být doprovázena dalšími příznaky. V každém případě pouze lékař dokáže správně posoudit stav a předepsat správnou léčbu.

PříznakyPříčiny
Svědění v dlaních a nohouHormonální změny
Svědění, vyrážky a zarudnutíAlergie
Svědění večer a v nociCholestáza
Svědění a malé drážky na kůžiSvrab
Svědění, polymorfní vyrážka a nadměrný přírůstek hmotnostiPolymorfní dermatóza
Svědění, horečka a bolest během močeníPoškození ledvin

Proč tělo svědění během těhotenství

Svědění těla během těhotenství se může objevit jak jako příznak vážného onemocnění, tak jako reakce na změny v těle. Nepanikařte, svědění nemusí nutně znamenat závažná porušení, tento příznak se objevuje u mnoha nastávajících matek.

Je však nutné konzultovat s lékařem zjistit jeho příčinu..

Tvorba strií (striae) u těhotných žen

To je jeden z důvodů, proč tělo začíná svědit během těhotenství. Ovoce roste. Zátěž na kůži se zvyšuje. Objeví se vnitřní mezery. Postupem času se tvoří pojivové tkáně. Nemůže produkovat kolagen nezbytný pro regeneraci kůže..

Vzhled strie je doprovázen svěděním. Tento příznak je pozorován na začátku druhého trimestru..

Nadměrné pocení

V prvním trimestru se zvyšuje sekrece potu a mazových žláz. Kůže začíná podléhat změnám, což vede k její citlivosti. To je důvod, proč během těhotenství celé tělo někdy svědí..

Ve druhém trimestru se stav celistvosti zlepšuje, pot se normalizuje..

Nadměrná suchost pokožky

Žena, která čeká dítě, má často suchou pokožku. Tento problém postihuje nejčastěji obličej, paže, nohy a krk. V zanícených oblastech těla dochází k podráždění a přecitlivělosti..

Tělo potřebuje vlhkost, takže těhotná žena musí pít nejméně dva litry vody. Všechny tekutiny uspokojují fetální potřeby. Pokud toto doporučení nedodržíte, objeví se suchá pokožka, která způsobuje svědění.

Nedostatek vitamínu

Nedostatek vitamínů B je příčinou mnoha patologií během těhotenství. V tomto případě nejvíce svědí záda. Kromě toho je diagnostikována suchá pokožka, praskliny v rohu úst. Tomuto problému se můžete vyhnout tím, že budete jíst více obilovin..

Odmítnutí špatných návyků také ochrání před patologií.

Svědění

Poměrně často během těhotenství tělo svědí kvůli nemoci. Jedním z nich je gestační diabetes, který se může objevit proti očekávání dítěte. S touto formou stoupá hladina cukru.

Kromě tohoto onemocnění mohou některé další nemoci vyvolat také nepohodlí kůže.

Svědění kůže na pozadí hormonálních změn

Těžké svědění je příznak nárůstu hormonů během těhotenství. V této době tělo začne intenzivně produkovat estrogen. Játra nejsou schopna se s touto zátěží vyrovnat, takže se v těle hromadí postupně žluč.

Toxické látky se rozptýlí krví a svaly v celém těle. Konce nervových vláken jsou podrážděné, takže tělo začne svědit.

Toto nepohodlí je cítit především v oblasti nohou a dlaní. Zastaví se po narození drobků.

Svědění kůže s alergiemi nebo atopickou dermatitidou

V pozdním těhotenství tělo svědění po kontaktu s antigenem. Kromě svědění se objeví vyrážka a zarudnutí. Příčina těchto patologických detergentů, některých potravin i domácích zvířat.

Jedině odstraněním účinku alergenu na organismus nebudete svědění.

Intrahepatální cholestáza těhotných žen

Intrahepatická cholesteasa je onemocnění jater u nastávajících matek. V těle nastávající matky dochází k restrukturalizaci, která může vést k narušení jater. Proces výroby a odtoku žluči je přerušen. Žlučové kyseliny se hromadí v ženské krvi.

Mnoho lidí, kteří zažili tuto nemoc, cítili, že celé jejich tělo bylo svědivé. Svědění se poprvé projevuje v oblasti dlaní a nohou. Po chvíli se rozptýlí po celém těle. Zvýšené nepohodlí se objevuje večer nebo během nočního spánku. Patologie je nejčastěji diagnostikována ve třetím trimestru..

Většina žen je vystavena cholestáze s hladinami špatného cholesterolu nad normální. Dalším důvodem tohoto stavu jsou hormonální výkyvy a dědičnost. Nejčastěji je problém diagnostikován u žen, které se chystají stát matkou několika dětí.

Projevy cholestázy v pozdním těhotenství. Během tohoto období musí nastávající matka navštívit lékaře. Teprve po diagnóze bude známo, zda je patologie spojena s těhotenstvím nebo ne..

Svrab u těhotných žen

První příznaky svrab se obvykle objevují 7-10 dní po infekci. Svrab během těhotenství je zvláště výrazný v noci. Toto onemocnění je parazitární a infekční..

Je to způsobeno svrabem svrabem, který se přenáší kontaktem s infikovanou osobou..

Polymorfní dermatóza těhotných žen

V období očekávání dítěte se posune rovnováha imunit - humorální se stává hlavní věcí. Díky tomu vznikají určité látky, které ničí cizí organismy. Kožní buňky začnou silně reagovat na látky, které tělo ženy a plod produkuje.

Proto svědí tělo těhotné ženy. S polymorfní dermatózou ve třetím semestru se na kůži břicha objevují edematózní papuly a plaky. Svrbí a způsobují nepohodlí.

Poškození ledvin

Výskyt bolesti během močení, svědění v časných stadiích těhotenství může naznačovat problémy s ledvinami. Zpočátku se podráždění objevuje v oblasti genitálií a může se šířit do celého těla..

Pokud kromě těchto příznaků dochází ke zvýšení tělesné teploty, okamžitě vyhledejte lékaře.

Pokud vaše svědění nohou

Často ve třicátém sedmém týdnu těhotenství žena začne svrbět nohy. Poslední dny jsou fyzicky velmi obtížné a dolní končetiny mají hodně stresu. V nich se hromadí velké množství kapaliny.

Důvodem je nadměrné protažení kůže, mikrotraumas, které vyvolávají svědění.

Nepříjemným pocitům nohou se lze vyhnout následujícím způsobem:

 • K péči o suchou a citlivou pokožku používejte zvlhčovače a živiny.
 • Bylinné diuretika pomohou zbavit se otoků nohou. Teprve po konzultaci s lékařem.
 • Správná výživa, dobrý odpočinek a dodržování režimu.
 • Pití správného množství vody.

Svědění v časném těhotenství

V časných stadiích těhotenství tělo začne svědit z několika důvodů:

 • Jednou z nich je restrukturalizace těla, která způsobuje výskyt drozdu. V tomto případě je svědění lokalizováno v oblasti genitálií. Během tohoto období imunita klesá a žena je náchylná k mnoha nemocem.
 • Druhý důvod - nastávající matka byla nemocná před početí. Během těhotenství se nemoc může dostat do aktivního stadia.
 • Zvýšení hladiny estrogenu v těle také způsobuje svědění.

Svědění v pozdním těhotenství

Svědění kůže v pozdním těhotenství je nejčastěji výsledkem rychlého přibírání na váze, podvýživy a výskytu strií. Žaludek roste, kůže nemá čas se protáhnout a začne svědit.

Jak odstranit svědění v těle během těhotenství

Nelze ignorovat svědění po celém těle během těhotenství, protože existuje nebezpečí poškození plodu. Tento problém je obtížný, ale je třeba ho bojovat. Svědění narušuje dobrý klidný spánek, který ovlivňuje stav plodu.

Způsob, jak bojovat s patologií, závisí na etiologii jejího výskytu.

Konzervativní terapie

Možnosti konzervativní léčby, pokud tělo svědí:

 • Urosan nebo Ursofalk je předepsán pro zvýšené ALT nebo AST.
 • Při alergické reakci je nejprve stanovena příčina. Poté jsou předepsány antihistaminika. Léčbu provádí alergista.
 • Při cukrovce je neustále monitorováno množství cukru. Musí se vzdát sladkostí. V případě potřeby může endokrinolog zvýšit dávku inzulínu
 • Pro kožní problémy se používají doplňky vápníku a vitamíny. Doporučují se také pleťové vody s roztokem manganistanu draselného..
 • V případě problémů s játry lékař předepisuje hepatoprotektory, které mohou být použity během těhotenství.
 • Nepohodlí v intimní oblasti - používají se svíčky.
 • Sedativní léky jsou přičítány zhoršené funkci nervového systému.
 • K odstranění strie se používá speciální tělový krém..

Odstranění svědění lidovými prostředky

Chcete-li odstranit nepohodlí, které často doprovází těhotenství, můžete se uchýlit k tradiční medicíně. Léčivé byliny jsou nejčastěji bezpečné pro mámu a dítě. Ale měli byste stále konzultovat lékaře.

Po posouzení rizik a schválení lékaře můžete použít následující alternativní recepty:

 • Pro pleťové vody se odebírají listy brčál. Jedna sklenice vroucí vody potřebuje lžíci rostliny. Směs se vaří po dobu deseti minut a poté se vyluhuje. Vývar se používá ke koupání. Zbytek se použije na problémovou oblast..
 • Čaj. Používá se Melissa a máta. Odvar má uklidňující účinek..
 • List zelí je navlhčen octem jablečného moštu, rozdrcen na dužinu a aplikován na svědění.

Doporučuje se také provádět vodní procedury s odvarem měsíčku nebo heřmánku elecampanem..

Těhotná léčba cholesterolu

K léčbě onemocnění se používají dva typy léků:

 • kyselina ursodeoxycholová (přípravek Ursosan) - eliminuje nebo snižuje svědění a obnovuje funkci jater;
 • steroidy (dexamethason).

Další možností léčby je dietní terapie. Doporučujeme potraviny bohaté na bílkoviny a mléčné výrobky. Provádí se týdenní sledování stavu nastávající matky a jsou předepsány potřebné testy a vyšetření.

Je nemožné se úplně zbavit svědění, ale je skutečné snížit nepohodlí. Doporučuje se otřít pokožku kalaminovým krémem, krémem s heřmánkem nebo měsíčkem.

Výživa pro cholestázu

Denní nabídka nastávající matky by měla obsahovat:

 • zdravé uhlohydráty - 40 g;
 • živočišné a rostlinné bílkoviny - 8 g;
 • tuk - 30 g.

Dovoleno konzumovat trochu másla.

Smažená mastná jídla jsou ze stravy vyloučena. S vysokým obsahem cholesterolu v krvi, vařenými vejci, omáčkami, majonézami je rychlé občerstvení zakázáno. Káva a zelený čaj jsou také odstraněny ze stravy..

 • Kaše se vaří pouze na vodě, na konci vaření můžete přidat trochu mléka.
 • Lékaři doporučují potraviny s vysokým obsahem vlákniny.
 • Strava by měla být vyvážená.

Prevence svědění během těhotenství

Doporučení pro těhotnou ženu, aby se zabránilo svědění těla:

 • Správná výživa. Vyloučte pikantní, slanou, uzenou, mastnou. Jezte více ovoce a zeleniny. Vypijte doporučené množství tekutiny.
 • Osobní hygiena. Koupejte se častěji.
 • Pěšky více.
 • Pravidelně větrejte místnost..
 • Používejte volné, prodyšné oblečení..
 • Vyvarujte se dlouhodobému slunečnímu záření..
 • Použijte krém vhodný pro nastávající matky.
 • Neustále berte multivitaminové komplexy.

Navštivte svého lékaře včas a pokuste se být nervózní.

Nebezpečí svědění během těhotenství

Pokud je svrab příznakem onemocnění, měla by být žena pod neustálým dohledem specialisty. Bez dohledu odborníka je hlavním rizikem patologie pro ženu závažné poporodní krvácení.

Může dítě trpět

Svědění není přenášeno na dítě a nezpůsobuje mu žádné nepříjemnosti. Pokud je příčinou onemocnění, pak stojí za zvážení. Cholestáza je podnětem k předčasnému porodu a plod může zemřít in utero.

Proto, pokud žaludek nebo celé tělo začne svědit v časných stádiích těhotenství, okamžitě vyhledejte lékaře.

Změna typu pleti během těhotenství

Devět měsíců těhotenství je často označováno jako „test síly“. Během této doby budete pozorovat nejen růst a vývoj vašeho dítěte, ale také intenzivní změny ve vašem vlastním těle. Zachycují všechny orgány a systémy, neobcházejí náš největší orgán - kůži. Mohou být velmi různorodé. Závisí to na mnoha faktorech, jako je počáteční stav kůže, hormonální stav a konkrétní průběh těhotenství. Dokonce i sezóna a změněná strava mohou ovlivnit stav pokožky..

Lyudmila Soboleva
Kosmetolog, Moskva

Jaké jsou důvody změn?

Faktem je, že během těhotenství dochází v těle k výrazným hormonálním výkyvům. Hladina ženských pohlavních hormonů - estrogen se zvyšuje. Estrogeny mimo jiné ovlivňují fungování mazových žláz v těle a snižují jejich sekreci (z tohoto důvodu se k léčbě akné někdy používají perorální antikoncepční přípravky obsahující estrogeny). To vede ke skutečnosti, že se na povrchu pokožky uvolňuje méně mazu. Další neméně důležitý hormon - progesteron - může snížit pružnost pokožky, učinit ji tenčí a citlivější. Kolísání hladiny progesteronu však může také způsobit opačný účinek - může vyvolat výskyt nebo zesílení akné. V tomto případě je nejlepší radou návštěva dermatokosmetika. V současné době existuje mnoho léků pro léčbu akné. Mezi nimi jsou ty, které mohou těhotné ženy bezpečně používat. Očekávání dítěte je však životním obdobím, kdy je obzvláště nutné upustit od samoléčení, protože k posouzení rovnováhy mezi přínosem a potenciálním poškozením je nezbytná kvalifikace lékaře..

Pokud před těhotenstvím byla vaše pokožka mastná (nebo dokonce problematická), pak s největší pravděpodobností na ni bude mít příznivé účinky těhotenství. Kůže bude méně mastná, mastný lesk zmizí, počet vyrážek na akné se sníží nebo úplně zmizí. Můžete si všimnout, že během dne není žádná obsedantní touha umýt mastný film z obličeje, slupky a peelingy, stejně jako antiseptická činidla, byly použity méně často, a pamatujete si na prášek více než jednou denně. To vše je příznivý výsledek působení estrogenu na kůži..

Pro majitele suché a normální pokožky může být čekací doba dítěte těžší. Jejich pokožka, která již uvolňuje malé množství mazu, bude suchší. Možné loupání, svědění, alergické reakce.

Jaká je vaše kůže?

Nejdůležitější věcí je pochopit, k jakému typu vaší pokožky v současné době patří. Jak to zjistit? Jaké jsou parametry? A jaké jsou obecně typy?

Pro „diagnózu“ pokožky si umyjte obličej mýdlem (pouze pro stanovení diagnózy: v jiných případech je mytí mýdlem nepřijatelné). Bez použití kosmetiky se podívejte na pokožku hodinu po mytí.

Pokud máte pocit těsnosti, v některých oblastech dochází k loupání a samotná pokožka je tenká, matná, póry jsou prakticky neviditelné a možná skrz ně kapiláry - máte suchou pokožku.

Mastnou pleť charakterizuje výrazný mazový lesk, póry jsou velké, na některých místech mohou být přítomny komedony (tzv. Černé tečky). Po akné mohou zůstat zapálené akné nebo věkové skvrny.

Normální (nebo kombinovaná) pleť je střední, nejvýhodnější volba. Obecně tato kůže nezpůsobuje žádné zvláštní problémy. Po umytí se cítí docela pohodlně, po hodině se v T-zóně může objevit mírný lesk (čelo, nos, brada), ve stejné zóně mohou být přítomny komedony. Kůže na tvářích je hladká, může se vyskytnout mírný peeling a pocit těsnosti.

Pokud si nejste úplně čirá, naneste na pokožku mastný krém a sledujte jej. Suchá pokožka jako houba okamžitě absorbuje takový krém a cítí se velmi pohodlně. Použijete-li takový krém na mastnou pleť, pocity nebudou nejpříjemnější: můžete mít dojem, že na obličeji máte nepříjemný a těžký olejový film, budete se chtít umýt. Pokud aplikujete takový krém na normální pleť, pak v suchých oblastech se krém dobře vstřebává, ale zůstane v těch mastnějších. Nejpravděpodobněji budete chtít navlhčit obličej ubrouskem, po kterém na něm zůstane charakteristický tlustý trojúhelník (oblasti brady, nosu a čela neabsorbují krém).

Bez ohledu na to, jak se kůže změní, musíte se jim přizpůsobit. Co je potřeba k tomu?

Správná volba

Je možné, že během těhotenství budete muset výrazně změnit arzenál produktů pro péči o pleť. Vyberte si fondy se zaměřením na nový stav pokožky. Vzhledem k tomu, že během těhotenství je pokožka citlivější a zranitelnější, začněte s testem citlivosti (naneste krém na loket nebo za ucho, po několika minutách zkontrolujte, zda nedochází k zarudnutí, pálení). Pokud vše půjde dobře, požádejte svého konzultanta o zkušební produkty, které můžete používat doma. Někdy kosmetika způsobuje podráždění, následuje závěr: „Tato kosmetika mi nevyhovuje.“ Ve skutečnosti by reakce nemohla nastat na samostatném kosmetickém přípravku, ale na jejich neúspěšné kombinaci. Proto, pokud se rozhodnete začít zkoušet nový kosmetický přípravek, ujistěte se, že se cítíte dobře, zkuste nejíst nové, neznámé výrobky. Ideální možností je současné použití několika produktů stejné série (mléko, tonikum, smetana). Některé značky vyrábějí mini-sady své kosmetiky. Požádejte prodejce, aby našel vhodné sondy.

Poté, co se rozhodnete pro typ pleti, je třeba poznamenat, na které komponenty stojí za pozornost. Od dávných dob se přírodní rostlinné výtažky osvědčily. Pro suchou pokožku jsou výrobky obsahující lípy, provázky, heřmánek, aloe, petrklíče a ginkgo perfektní. Pomohou vám zjemnit, zvlhčit pokožku, zbavit se podráždění a loupání. Majitelé mastné pokožky si všimnou účinných protizánětlivých a regulačních účinků mazových žláz účinků líska, měsíčku, zeleného čaje a lékořice. Pro kombinovanou pleť jsou vhodné rostliny z obou skupin, stačí se rozhodnout, jaké problémy se vaší pokožce týkají. Pokud suchost a těsnost v některých oblastech způsobují větší potíže, vyberte rostliny vhodné pro suchou pokožku. Pokud se vám nelíbí mastný lesk v zóně T, použijte kosmetiku obsahující rostlinné výtažky ze skupiny produktů pro mastnou pleť.

Ať už je vaše kůže jakákoli, zkontrolujte, zda neobsahují složky, které kdysi způsobily alergickou reakci na kůži. Přítomnost vitaminů (zejména vitamínů C a E) a stopových prvků v kosmetice bude velmi užitečná. Výjimkou je vitamin A, který se nedoporučuje používat během těhotenství, a to ani jako součást kosmetiky. Povinnou součástí každého krému by měly být zvlhčovače - například kyselina hyaluronová nebo extrakt z mořských řas.

O termální vodě lze říci mnoho dobrých slov. Voda z termálních pramenů je bohatá na stopové prvky, zvlhčuje a zklidňuje citlivou pokožku. Existuje celá řada kosmetických linií založených na termální vodě - věnujte jim pozornost.

Jak pečovat o pokožku?

Denní péče o pleť se skládá ze tří hlavních fází. Jedná se o pleť čistící, tonizující a aplikující krém.

Pro mytí během těhotenství je vhodné použít jemné mléko nebo gel. Poté naneste na pokožku tonikum (které by v žádném případě nemělo obsahovat alkohol) - odstraní nepříznivý účinek vody z vodovodu a připraví pokožku na aplikaci krému. Místo tonikum můžete použít termální nebo minerální vodu, odvar bylin. Naneste tonikum po umytí i během dne - čímž pokožce dodáte dlouhodobou hydrataci a neustálý pocit pohodlí. Pak přichází období aplikace krému. Denní krém by měl kromě hydratačních a výživných účinků chránit i vaši pokožku. Součástí tohoto krému musí být UV krém s SPF nejméně 15. A pro kůži náchylnou k pigmentaci by měl být faktor ochrany proti slunci výrazně vyšší, dokud nebude slunce úplně blokováno. Noční krém by měl mít na pokožku hydratační, vyživující a uklidňující účinek. Během těhotenství je používání očního krému povinné, protože kůže v této oblasti je tenčí a citlivější..

Pro další péči nezapomeňte na loupání (může být vyžadováno méně často, ale každých 10-14 dní je nezbytný lehký exfoliační prostředek), masky (hydratační, vyživující), které lze použít 1-2krát týdně, v závislosti na vaší potřeby. Příslušné produkty si můžete zakoupit a připravit si masky sami: například z žloutku, smetany, vařených brambor - pro suchou pokožku; masky z okurky, vaječných bílků, neslazeného jogurtu a bílé hlíny jsou vhodné pro mastné. Jedná se o jednosložkové masky - uvedené produkty se nanášejí na pokožku po dobu 15-20 minut, poté se omývají studenou vodou. Berry masky v tomto období však nejsou tou nejlepší volbou: mohou docela snadno způsobit podráždění.

Může se také vyskytnout problém, jako je suchost a loupání rtů. V tomto případě pravidelně masírujte zubním kartáčkem. Navlhčete měkký zubní kartáček studenou vodou. Bez lisování masírujte povrch rtů lehkými kruhovými pohyby. Pokud neexistují žádné trhliny, můžete stejnou masáž držet s citronovou kůrou. Pak nezapomeňte na rty aplikovat živiny. Může to být med, krém, olivový olej nebo speciální výživné krémy, balzámy, rtěnky. Používejte balzám na rty na opalování, je to možné s obsahem vitamínů E, F.

Během těhotenství se snažte vyhnout kosmetice s výraznými parfémovanými vůněmi, buďte opatrní s éterickými oleji - ne všechny jsou užitečné pro těhotné ženy. Nepoužívejte intenzivní přípravky proti stárnutí a bělení - mezi nimi mohou být zachyceny nežádoucí komponenty; Nikdy nepoužívejte retinoidy (deriváty vitaminu A používané k léčbě akné).

Pokud jde o procedury salonu, o záležitosti se rozhoduje v každém případě individuálně.

Přijatelné jsou péče o obličej (jemné peelingy, masky), relaxační masáž obličeje. Zvláště pokud máte chuť jít do salonu krásy a relaxovat v rukou citlivého specialisty. Je však lepší odmítnout hardwarové techniky - většina z nich je kontraindikována během těhotenství. Ať už je to jakkoli, ujistěte se, že varujete pána, že čekáte dítě.

Zdraví a krása

Mnoho žen si nedokáže představit svůj život bez make-upu. Období očekávání dítěte není důvodem k odmítnutí make-upu. Naopak dobrý make-up vás rozveselí a dá vám sebevědomí. Můžete používat dekorativní kosmetiku, stačí vzít v úvahu, že:

 • pokožka se stává citlivější a některé produkty mohou způsobit podráždění;
 • těhotenství není časem experimentů a je lepší používat dlouhodobě ověřené prostředky s přihlédnutím ke změnám stavu kůže;
 • několikrát během dne stříkejte obličej termální vodou nebo tonikem ze spreje, abyste zvlhčili a zklidnili pokožku a osvěžili make-up;
 • během těhotenství se obličej „unavuje“ make-upem rychleji, takže když se vrátíte domů, zkuste se okamžitě umýt, na obličej naneste zvlhčovač;
 • zkuste se vyhnout zvláště perzistentním produktům - často způsobují problémy (loupání rtů, svědění a otok víček).

Nezapomeňte na stravu!

To, co jíme, nepochybně ovlivňuje stav pokožky. Ti, kteří trpí nadměrnou suchou pokožkou, by měli jíst potraviny bohaté na omega-3 a omega-6 kyseliny (jejich další název jsou polynenasycené mastné kyseliny). Hlavními funkcemi těchto kyselin jsou konstrukce buněčných membrán, ukládání energie, ochrana proti suchu a loupání a stárnutí kůže. Mořské plody, semena a ořechy, za studena lisované rostlinné oleje jsou bohaté na mastné kyseliny. Je pravda, že během těhotenství, zejména ve druhé polovině, ze seznamu můžete používat pouze oleje bez vzhledu, protože jiné produkty mají významný alergenický potenciál, to znamená, že mohou způsobit budoucí alergii budoucí matku a její predispozice k ní. Nezapomeňte, že v důsledku nedostatku vody v těle se může objevit suchost a peeling. Při normálním těhotenství musíte pít až 2 litry tekutiny denně. Pokud dojde k otoku, informujte svého lékaře a postupujte podle jeho pokynů..

Ti, kteří se během těhotenství setkali s problémem mastné pokožky, by měli vzít v úvahu, že činnost mazových žláz je aktivována smaženými, kořenitými, kořenitými jídly, sladkými sodovkami a čokoládou. Omezení těchto produktů ve stravě příznivě ovlivní nejen stav pokožky, ale také během těhotenství.

Ať už je to jakkoli, tělo může za devět měsíců přinést spoustu překvapení - příjemných i ne. Opravdu chcete, aby čekací doba dítěte byla jedním z nejšťastnějších období v životě. Jak toho dosáhnout? Pamatujte, že během tohoto období života musí vaše tělo věnovat více pozornosti a počítat s jeho vlastnostmi. A připravte se klást otázky. S největší pravděpodobností se nové problémy pro vás již někoho obávají.

Proč kůže svědí během těhotenství?

Svědění kůže během těhotenství není příliš častý výskyt. Nejčastěji pokožka začne nesnesitelně svědit (jako po kousnutí komáry) večer, blíže k noci, což může vyvolat nespavost a obecně zhoršovat náladu ženy. Svědění obvykle neubližuje dítěti a přechází po samotném narození. Stále však stojí za to poradit se s gynekologem a dermatologem.

Z čeho pochází??

Příčinou svědění během těhotenství je ve většině případů narušení jater: produkce a odtok žluči, obecné zvýšení hladiny bilirubinu v krvi. Je to způsobeno hormonálním selháním v těle nastávající matky - narušením syntézy estrogenu a také tlakem plodu na žlučovody. Mastné kyseliny produkované ve velkém množství vstupují do ženské kůže s průtokem krve a dráždí nervové zakončení, což způsobuje svědění. Podobné jevy spojené se stagnací žluči v těle lze pociťovat ve třetím trimestru těhotenství. Někdy je svědění provázeno takovými nebezpečnými chorobami, jako je cukrovka.

Kdo je náchylný?

Svědění během těhotenství se obvykle pozoruje u žen s chronickými onemocněními žlučových cest as vysokým obsahem cholesterolu v krvi. Takové nastávající matky musí pravidelně (alespoň jednou měsíčně) provádět biochemický krevní test, aby vyloučily toxické účinky na jaterní buňky.

Jak bojovat?

Těhotná žena by měla vyprávět svému gynekologovi nepohodlí spojené s svěděním. V některých případech může být svědění známkou vývoje takové nebezpečné choroby, jako je hepatitida. Lékař provede odpovídající vyšetření. Pokud podle objektivního vyšetření svědění nepředstavuje žádné nebezpečí, je často možné zbavit se nepohodlí pouhým dodržováním diety zaměřené na snížení hladiny cholesterolu, omezením používání mastných, kořenitých a slaných potravin, které brání játkům v řízení funkce sekrece žluči a silného pití - je nutné odstranit suchou pokožku. Pokud dieta nepomůže, může lékař předepsat choleretika vhodná pro těhotné ženy.

Je důležité najít příčinu rušivého svědění, vyjma celé skupiny kožních onemocnění, která se mohou objevit během těhotenství.

Svědění v břiše a hrudi

O takovém svědění stojí za zmínku zvlášť. Kůže na břiše nebo na hrudi se zpravidla stahuje v druhém a třetím trimestru kvůli jeho natahování, protože právě tyto části těla zvyšují objem během těhotenství. V tomto případě je velmi důležité nečesat kůži - to povede ke vzniku strií, které na rozdíl od svědění neprojdou po porodu. Pravidelně používejte zvlhčovače, speciální prostředky proti strii, provádějte lehkou masáž hrudníku a břicha krouživými pohyby prstů a nevydávejte horkou sprchu.

Odpovědi na jakékoli otázky týkající se těhotenství a porodu můžete získat od předních odborníků EMC ve třídách School of Moms..

Přihlaste se k odběru našeho Instagramu. Najdete užitečné informace o těhotenství a porodu od předních porodnických-gynekologů EMC.

Příčiny vyrážky na obličeji během těhotenství

Zdraví těhotných žen vyžaduje zvláštní pozornost a jakákoli odchylka od normy vyžaduje pečlivou pozornost. Co mohou vyrážky na těle a obličeji během těhotenství naznačovat, může být vyrážka pro dítě nebezpečná?

Druhy kožní vyrážky

Kožní vyrážka může být rozdělena do několika typů. Typ vyrážky často způsobí onemocnění.

Hlavní typy vyrážky:

 • Červené;
 • Mělký;
 • Akné;
 • Bublina
 • Hemoragické;
 • Absces.

Červené svědivé vyrážky jsou nejčastěji způsobeny dermatózou (viz foto). Svědění, malá vyrážka je obvykle způsobena alergiemi, hormonálními změnami nebo nervovými úly nebo pichlavým teplem v důsledku zvýšeného pocení. Akné se objevuje během těhotenství kvůli prudkému zvýšení hormonu progesteronu, který vyvolává nadměrnou sekreci mazu.

Je nemožné vytlačit akné během těhotenství, poraďte se s dermatologem pro doporučení! Bubliny na kůži mohou být příznakem alergie nebo příznakem planých neštovic. Pokud se objeví svědění kůže, puchýře, silná slabost nebo horečka, okamžitě vyhledejte lékaře!

Důležité! Puchýřková vyrážka je známkou mnoha nemocí, které ohrožují zdraví plodu. Pokud je na kůži více puchýřů, vyhledejte lékaře.!

Hemoragická vyrážka je bodová červená vyrážka. Mohou se objevit v oblasti lokte a popliteálních záhybů, třísla, hýždí, podpaží. Nejčastěji se objevují v důsledku poškození cévní stěny imunitními komplexy nebo infekčním agens. Často doprovází nemoci, jako je Wegenerova granulomatóza, hemosideróza, hemofilie. Malé mnohočetné abscesy mohou být vyvolány kožními mikrotraumami nebo infekcemi. Vyrážka abscesu je také způsobena zvýšeným pocením, chronickými onemocněními, sníženou imunitou nebo nedostatečnou hygienou..

Nemoci vyrážky v těhotenství

Vyrážky na kůži během těhotenství mohou být způsobeny různými chorobami, z nichž některé mohou poškodit plod:

 1. Dermatóza Nejčastěji je výskyt vyrážky na těle během těhotenství spojen s hormonálními změnami v těle ženy. Hormonální pozadí vždy ovlivňuje stav kůže. Žena si tak může všimnout vyrážky na její tváři a těle před těhotenstvím nebo během těhotenství před nebo během menstruace. Příznaky dermatózy během těhotenství jsou plakové nebo uzlové erupce v oblasti strií na bardech nebo břiše, na zádech, na hrudi. Takové vyrážky na těle během těhotenství na pozadí změny v hormonálním pozadí jsou zcela normální, ale pouze pokud vyrážka není rozšířená, je malá a nezpůsobuje pocit bolesti nebo svědění. Pupínky obvykle zmizí po porodu a nepoškozují dítě..

Důležitá informace! Je třeba se poradit s lékařem, pokud se vyrážky spojí, vytvoří velké kožní léze, mají nepříjemný zápach, bolení, svědění. Dermatolog si může vybrat prostředky, které zmírní nepohodlí.

 1. Kopřivka. Toto onemocnění se může objevit v důsledku nervozity, v důsledku alergií. Vyrážka je jako popálení kopřivy. Urtikárie vyžaduje lékařský dohled, ale není pro plod škodlivá.
 2. Svrab. Toto onemocnění je doprovázeno výskytem hlíz a váčků v kódu. Nejčastěji se mezi prsty na nohou objevují vyrážky. Postižené oblasti kůže jsou velmi svědivé. Svrab však nepředstavuje nebezpečí pro dítě a matka může být rychle ošetřena.
 3. Zarděnky. Toto je virové onemocnění nebezpečné pro plod. Příznaky choroby: světle růžová vyrážka, horečka, bolesti hlavy, nevolnost. Virus rubeoly u těhotné ženy nepříznivě ovlivňuje plod v prvním trimestru. Během této doby zarděnky způsobují šedý zákal, srdeční vady, hluchotu, poškození nervového systému.

Důležité! Těhotenství musí být přerušeno, jakmile se v prvním trimestru objeví zarděnky.

 1. Alergie. Během těhotenství často otevírá alergii, a to i na potraviny nebo látky, které dříve nezpůsobovaly negativní reakci těla. U malých červených svědivých skvrn, puchýřů s čirou tekutinou nebo velkých červených skvrn se může objevit alergická vyrážka.
 2. Genitální nebo herpes zoster. Pokud během těhotenství došlo k primární infekci genitálním herpesem, pak je riziko infekce plodu 50%. Pokud se během těhotenství vyskytne exacerbace existujícího onemocnění, riziko se sníží na 4%. S touto chorobou se objevují bubliny s čirou tekutinou a malé červené vyrážky. V tomto případě jsou kožní léze doprovázeny svěděním a pálením. Kožní puchýře v průběhu času praskly, vředy zůstávají na svém místě. Herpes přenesený v prvním trimestru může vyvolat rozvoj kardiovaskulární patologie a rozvoj demence. Ve třetím trimestru hrozí herpes hepatitida, pneumonie, encefalitida..
 3. Spalničky. U lidí, kteří nebyli očkováni, se vyvine virové onemocnění. V prvním trimestru onemocnění způsobuje zárodek patologie nervového systému, včetně demence. Spalničky se projevují kožními vyrážkami ve formě hlíz, nejprve se na obličeji objeví vyrážka, která se poté rozšíří na kmen, paže, nohy.

Důležité! Infekce spalničkami z prvního trimestru způsobuje ukončení těhotenství.

 1. Herpes simplex. Obvykle se onemocnění projevuje na rtech a nosu, při správném ošetření virus nepoškodí matku a plod. Rizika jsou vysoká pouze s primární infekcí matky v prvních měsících po početí. Exacerbace nemoci nebo infekce virem po 20 týdnech těhotenství již nemůže poškodit plod, protože je chráněna rozvinutou placentou. Herpes simplex však v každém případě vyžaduje rychlé a správné ošetření..
 2. Plané neštovice. Onemocnění je vyvoláno virem, nástup choroby se projevuje ve formě růžových skvrn s následným vytvářením malých puchýřů s čirou tekutinou. Vyrážka ovlivňuje obličej, sliznice, tělo. Vyschlé bubliny se krouží. Toto onemocnění způsobuje silné svědění kůže a prudké zvýšení teploty v prvních dnech nemoci. Plané neštovice u těhotných žen jsou velmi nebezpečné onemocnění. V posledním a prvním trimestru toto onemocnění zvyšuje riziko patologie plodu, potratu nebo předčasného porodu.

Poznámka! V posledním trimestru jsou plané neštovice nebezpečné kyslíkem, hladovění, nitroděložní infekce, pneumonie.

 1. Alergie. Alergická vyrážka na těle a obličeji během těhotenství má vzhled malých váčků s průhledným obsahem nebo červených skvrn, které se šíří po celém těle. Alergická reakce nemůže ublížit dítěti, pokud neztěžuje dýchání matce.
 2. Potničky. Během těhotenství žena tráví ve snu spoustu času a v ní se zesiluje pocení. Proto může vyrážka na obličeji během těhotenství způsobit nadměrnou vlhkost na kůži, což vyvolává podráždění. Pokud pichlavé teplo nemá plísňový nebo bakteriální původ, vyrážka nevyžaduje lékařské ošetření. Když se potíte během těhotenství, musíte věnovat větší pozornost osobní hygieně, nosit prostorné a lehké oblečení, spát na čerstvé bavlněné nebo kaliko podestýlce..

Lokalizace kožní vyrážky během těhotenství

Umístění vyrážky může naznačovat povahu kožní léze a může pomoci určit, který příznak je vyrážka..

Během těhotenství odstraňte zarudnutí a svědění kůže obličeje

Zčervenání a svědění během těhotenství může výrazně zkazit vzhled a způsobit další nepříjemnosti pro ženu. V takové situaci bude velmi užitečné naučit se, jak odstranit zarudnutí a svědění..

Zčervenání a svědění jsou docela nepříjemné jevy, které mohou napadnout těhotnou ženu. Chcete-li se jich zbavit, je důležité mít informace o tom, jak je opravit..

Jedním z významných problémů pro každou ženu, která se chystá stát se matkou, je změna její tváře. To je zarudnutí, svědění kůže obličeje, které může způsobit ženě velké nepohodlí. To vše se děje v důsledku aktivity hormonů během těhotenství. Ve druhém trimestru je to patrnější.

Příčiny kožních změn

Oběhový systém prochází změnou, objem krve se zvyšuje, do obličeje se šíří krev. Krevní cévy jsou nestabilní a ucpávají se. Objem podkožních cév se zvyšuje, projevuje se křehkost kapilár. Díky tomu pokožka obličeje bohatá na krevní cévy zčervená, získává nezdravou barvu.

Kapiláry na obličeji jasně vystupují a jsou znatelnější. To se vyskytuje u mnoha budoucích žen v práci, což je určitá vlastnost, kterou ženy podstoupí během takového období života.

V tomto obtížném období mechanismus zodpovědný za pigmentaci tvrdě pracuje. Více tmavé pleti se díky zvýšené hladině estragonu stává tmavší. U žen, jejichž kůže byla suchá nebo normální před těhotenstvím, bude čekací doba na porod ještě obtížnější. Jejich pokožka bude suchší, objeví se peeling, zarudnutí a svědění kůže na obličeji.

Důvodem je zvýšení hladin progesteronu, a to i prostřednictvím hormonální terapie k udržení těhotenství. Tento hormon vyvolává autoimunitní progesteronovou dermatitidu. Změny, které se vyskytují s pokožkou během těhotenství, jsou normální změny v těle během tohoto období a nepoškozují ani dítě ani matku a jejich škodlivé účinky jsou pouze kosmetické defekty.

Po narození dítěte se však hormonální pozadí vrátí do normálu. Ale dokud k tomu nedojde, takové změny na kůži způsobí budoucí matce velké potíže. To však lze opravit, pokud budete dodržovat určitá pravidla a tipy..

Preventivní opatření

Kůže je ovlivněna faktory, jako je počáteční stav kůže, rysy těhotenství, hormonální hladiny.

Aby se zabránilo zánětu a zarudnutí kůže, je vhodné vyloučit ze stravy těhotných žen produkty, jako je čokoláda, alkohol, káva, různé citrusové plody. Od raných fází těhotenství je lepší přestat jíst mouku a sladké cukrovinky.

Je lepší jíst potraviny bohaté na pektin a rostlinnou vlákninu. Pro použití se doporučuje švestky, kefír, švestky. Pro zdraví pokožky je vhodné užívat komplexní vitamíny, které zahrnují A, E.

Péče o pleť

Při zarudnutí obličeje během těhotenství existuje přání odstranit nezdravou záři z obličeje. Je však extrémně nežádoucí používat aktivní kosmetiku, obecně řečeno, vše, co má štiplavý zápach, je nejlepší odstranit. Nepoužívejte produkty obsahující alkohol. Je třeba se vyvarovat hrubých mechanických účinků na kůži..

Pouze jemný dotek měkkých kartáčů a jemné odsazení a poklepávání prsty, aniž byste si otírali pokožku. Teplotní extrémy by neměly být povoleny: horké slunce, silný vítr, parní inhalace jsou nepřátelé. V žádném případě byste se nepřehřívali, jen to zintenzívní svědění kůže. Zejména během období, jako je těhotenství.

Pokud potřebujete čistit pokožku, nemusíte používat všechny druhy peelingů a loupacích krémů, mohou přinést nenapravitelné poškození nejen ženě, ale i dítěti. V tomto období je samozřejmě nejlepší hledat radu lékaře. Každá žena je sama lékařkou a sama kosmetologkou. Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat, je zdraví nenarozeného dítěte.

Nejlepší způsob, jak si vyčistit obličej a nejbezpečnější pro vaše dítě, je použít peeling založený na ovesné kaši. Během těhotenství byste měli pokožku neustále hydratovat a vyživovat. Během této doby je pokožka velmi citlivá na sluneční světlo, ještě více ztmavne skvrny na obličeji a zvýší riziko chloasmy. Z jeho účinků musíte použít opalovací krém s UV filtrem, zkuste na ulici nosit klobouk, aby jeho pole chránila obličej před slunečním zářením.

V noci použijte zvlhčující nebo vyživující krém. Krém by měl být hypoalergenní a sestávat z přírodních ingrediencí. Všechny druhy masek jsou přednostně vyrobeny z přírodních ingrediencí. Při suché pokožce během těhotenství během mytí nepoužívejte mýdlo a to včetně dětí.

Ráno je lepší mýt pouze studenou vodou s malým množstvím čisticí pěny. Make-up by měl být odstraněn pouze čisticím mlékem, make-up nelze umýt vodou, pouze ubrouskem nebo vatovým tamponem. Po celou dobu těhotenství se doporučuje používat heřmánkový obklad, s touto infuzí musíte navlhčit ručník a namočit si obličej.

Pro ochranu před vysycháním a odlupováním pokožky se používají speciální zvlhčovače a také musíte neustále vyrábět zvlhčující masky, které pomáhají epidermis poskytnout potřebné množství tekutiny. Pro suchou pokožku je dobré použít regenerační krém, který doporučuje dermatolog. Tyto krémy obsahují potřebné komplexy vitamínů. Je vysoce nežádoucí používat léky obsahující kortizon a hydrokortizon, fytoestrogeny a jejich analogy.

Důležité je správné dodržování denního režimu. Dobrý a úplný spánek podpoří vlhkost pokožky o nic horší než kosmetika. Je také vhodné opustit nezávislé užívání drog a užívat léky pouze striktně podle pokynů lékaře.

Když doktor přijde na záchranu?

Během těhotenství existuje několik situací, kdy může být nutná lékařská péče. Stojí za to to vědět, protože to může být užitečné a užitečné, a to v nejneočekávanější chvíli.

Těžké svědění kůže může být příznakem závažného onemocnění jater - intrahepatální onemocnění těhotných žen (HCB), zejména pokud se ve třetím trimestru objevilo svědění. Příznaky onemocnění budou žloutnutí kůže, nevolnost, zvracení, únava, ztráta chuti k jídlu. Nemoc prochází po porodu, ale může dítě poškodit.

V případě ztmavnutí kůže, porušení pigmentace, doprovázené bolestí, silnou citlivostí na vnější podněty, zarudnutím, pokud dojde ke změnám barvy, velikosti a tvaru věkových skvrn, je lepší okamžitě vyhledat lékařskou pomoc..

Pouze on bude schopen určit pravou příčinu a určit způsoby jejich řešení. Není nutné si myslet, že všechno projde samo, možná, že takové projevy jsou spojeny s něčím, co může ublížit, a proto není nutná žádná iniciativa..

Silný otok víček, doprovázený velkým nárůstem hmotnosti až 3 kg, bude znamenat, že se v těle hromadí velké množství tekutiny. To ukazuje na výskyt těhotenských komplikací spojených se zvýšeným krevním tlakem a známkou preeklampsie..

V průběhu všech 40 týdnů by mělo být hlavním heslem: „nejlepší je prokázáno.“ Využijte služeb pouze těch nejlepších a důvěryhodných vysoce kvalifikovaných odborníků - kosmetologů. I nejmenší řez může vést k nežádoucím důsledkům, jak pro mámu, tak pro nenarozené dítě. Devět z deseti nastávajících matek zažívá nepříjemné změny stavu kůže.

Potřeba dodržovat správnou denní rutinu, čerstvý vzduch, dobrý zdravý spánek pomůže vyrovnat se s nepříjemnými pocity během změn v těle. Nesmíme zapomenout na neustálou pozornost ženy, touhu ji zpříjemnit, připomínka, že je nejkrásnější a nejoblíbenější, jí pomůže vyrovnat se se všemi problémy.

Šťastné těhotenství a úspěšné doručení!

Zčervenání a svědění během těhotenství pomine, pokud žena sama dokáže správně uspořádat metody boje proti těmto problémům. A jak to udělat, už se to stalo známým.

Články O Neplodnosti