Hlavní Analýzy

PMS nebo těhotenství

Počáteční známky těhotenství jsou velmi podobné PMS a mnoho žen, které zažívají podivné pocity před začátkem období, se diví, co je způsobilo..

Aby vás „zajímavá situace“ nepřekvapila, musíte pečlivě poslouchat signály vašeho těla a naučit se rozlišovat příznaky PMS od příznaků těhotenství..

"Co mám: PMS nebo těhotenství?" Jak odlišit jeden od druhého? “ Budeme diskutovat o těchto otázkách v tomto článku..

Co je to premenstruační syndrom?

Předmenstruační syndrom nebo PMS je zvláštní stav doprovázený určitými psychologickými a fyzickými projevy..

Podle statistik si asi 3 až 10 dní před menstruací asi 50 procent žen v plodném věku všimne nástupu PMS. Ženy během tohoto období se stanou podrážděnými, mohou plakat z jakéhokoli důvodu a také zažívají bolesti hlavy a bolesti svalů.

Výrazné psychologické projevy - podrážděnost, nervozita, dokonce i agresivita, se staly příčinou různých incidentů. Podle statistik je většina trestných činů, nehod a jiných incidentů, jejichž viníky jsou ženy, spáchána během PMS.

To je také věřil, že ženy trpící neustálým duševním stresem jsou také náchylné k tomuto syndromu..

Jaké jsou příčiny PMS?

Přes rozsáhlou prevalenci premenstruačního syndromu nemohou lékaři přesně určit příčiny jeho výskytu. Existují dvě hlavní teorie:

 1. Cyklické hormonální změny. Za jednu z hlavních teorií vývoje PMS je považována nerovnováha mezi hladinami hormonu progesteronu a estrogenu způsobená různými faktory..
 2. Chemické procesy v mozku. Počet neurotransmiterů, jako je serotonin a dopamin, ovlivňuje emoční a duševní stav. Například nedostatečný serotonin může zhoršit náladu, způsobit únavu, nespavost a další problémy..

Hlavní příznaky PMS

Během tohoto období jsou ženy nejčastěji znepokojeny kombinací fyzických a psychologických projevů..

Fyzický:

 • otok prsu a citlivost prsou;
 • kreslení bolesti v podbřišku a dolní části zad;
 • bolesti hlavy;
 • kožní vyrážky (akné);
 • zácpa nebo průjem;
 • nevolnost nebo zvracení.

Psychologický:

 • náhlé výkyvy nálady;
 • deprese, podrážděnost;
 • agresivita;
 • plačtivost;
 • únava;
 • ospalost nebo nespavost;
 • změna libida;
 • obtížnost soustředění atd.

Všechny tyto pocity vznikají v důsledku nerovnováhy mezi progesteronem a estrogenem a lze je kombinovat různými způsoby. U některých žen je PMS doprovázena pouze malými bolestmi v dolním břiše, zatímco u jiných je mnoho příznaků, které způsobují těžké nepohodlí.

V každém případě příznaky PMS zmizí po nástupu menstruace nebo po něm.

Příznaky raného těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu jsou velmi podobné rannému těhotenství. V těle těhotné ženy začíná aktivní produkce progesteronu - hormonu nezbytného k přípravě těla na porod dítěte.

Mezi hlavní příznaky těhotenství v raných stádiích patří:

 • zvýšená citlivost prsu;
 • nevolnost a zvracení
 • únava;
 • únava;
 • změny nálady.

Obecně platí, že příznaky těhotenství před zpožděním do značné míry připomínají PMS, takže může být docela obtížné odlišit jeden od druhého.

Jak zjistit příčinu malátnosti?

Aby bylo možné zjistit, co přesně způsobuje malátnost: PMS nebo těhotenství - musíte počkat na menstruaci. Pokud nepřijde v odhadovaném období, došlo s největší pravděpodobností k početí. Můžete to ověřit pomocí rychlého těhotenského testu.

Pokud nemáte trpělivost čekat na očekávané datum menstruace, můžete provést krevní test k určení úrovně lidského chorionického gonadotropinu (hCG)..

Těhotenské testy přesně reagují na zvýšení hladiny hCG po zpoždění, avšak hladina hormonu v krvi stoupá mnohem rychleji. Již 10. den po oplodnění bude analýza s téměř stoprocentní přesností ukazovat, zda jste těhotná nebo ne.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o tom, jak si nezaměňovat těhotenství s PMS..

Chcete-li se ujistit, že nedochází k žádným omylům a nedošlo k těhotenství, měli byste navštívit gynekologa. Během vyšetření lékař posoudí stav vnitřních pohlavních orgánů a zkontroluje tvar dělohy. Buďte připraveni, že po převzetí lékařem vás pošle na ultrazvuk k potvrzení přítomnosti plodu.

Příznaky PMS nebo těhotenství, jak rozlišit

Někdy se to stane, v očekávání nástupu menstruace, cítíte určité nepohodlí, ale kritické dny nikdy nepřijdou. To vede k pochybnostem, zda došlo k těhotenství?

První příznaky těhotenství jsou podobné projevům PMS. Nepříjemné pocity, které se vyskytují pro každou dívku, jsou zvláštní, ale nejčastější lze zaznamenat:

 • otok prsu a něha;
 • ospalost;
 • touha po určitých druzích potravin;
 • přecitlivělost na pachy;

Všechny tyto projevy jsou spojeny se změnou hormonálního pozadí v těle. Rovnováha progesteronů a estrogenů je narušena, což ovlivňuje neuroemocionální stav a způsobuje zhoršení pohody.

Bolest na hrudi

Otoky, bolesti na hrudi jsou charakteristické jak pro PMS, tak pro těhotenství. Je to způsobeno změnou hladiny hormonů, takže tento příznak není rozhodující. Jediná věc, kterou můžete vzít v úvahu trvání této podmínky.

Během těhotenství tento příznak doprovází mladou matku po celou dobu, protože v hrudníku jsou procesy spojené s laktací.

U PMS tento příznak trvá několik dní.
Nepohodlí v zádech
Bolesti zad během těhotenství se objevují mnohem později, blíže ke třetímu trimestru. V počátečních stádiích to není charakteristický znak, může se vyskytnout kvůli stavu obecné malátnosti. Výraznější bolest zad se objevuje u PMS.

Krvavé problémy

Krvavý výtok během těhotenství není hojný, rozmazaný a trvá 2-3 dny, celkový zdravotní stav je lepší než při normální menstruaci. Tyto výboje mohou začít o něco dříve, než se očekávalo, jsou hnědé, hnědé.

Skvrny během těhotenství jsou vysvětleny procesem přichycení embrya do děložní sliznice. K těmto jevům během těhotenství nedochází často, ale dva z mých přátel se s tím setkali.

Každá žena by měla pozorně naslouchat svému tělu, takže tyto příznaky nezůstanou bez pozornosti. Tento příznak je docela indikativní. Je důležité se naučit, jak zjistit rozdíl mezi špinením během těhotenství a menstruace..

Nevolnost

PMS může být také charakterizována nevolností, ale jedná se o krátkodobý a vzácný výskyt, a pokud jde o čas, nastává mnohem dříve než během těhotenství..

Včasná toxikóza těhotných žen vede k averzi k jídlu. Nevolnost se objevuje nejen ráno, ale v průběhu celého dne kdykoli. Pod vlivem nepříjemných pachů se toxikóza zesiluje.

Obvykle se tento příznak vyskytuje po 5 týdnech, což je spojeno s životními procesy plodu. Metabolismus dosud nebyl stanoven a produkty rozkladu plodu vstupují do mateřské krve a způsobují mírnou intoxikaci. To trvá až 4-5 měsíců, dokud placenta nezraje. K zvracení může dojít pravidelně.

U jedné ženy s různými těhotenstvími se tento příznak může projevit různými způsoby. Moje přítelkyně, zatímco čekala na chlapce, neměla toxikózu, ale když otěhotněla s dcerou, nevolnost a zvracení ji neustále provázely. Z vlastní zkušenosti řeknu, že toxikóza mě provázela od 5 do 16 týdnů, ale u dvou mých přátel se to jasně zastavilo po 12 týdnech. Někteří z mých dobrých přátel netrpěli vůbec..

Touha po určitých druzích potravin

Během těhotenství často dochází ke změně chutí jídla, k touze po jednom produktu a obvyklé jídlo může způsobit znechucení. Výraz „přitahovaný k slanému - k těhotenství“ je známý všem, a to je pochopitelné, často existuje touha jíst sladké a slané.

V časných stádiích těhotenství mohou ženy pociťovat pocit hladu, což je spojeno s významným výdajem energie tělem v době vývoje oplodněného vajíčka vejcovody a jeho implantací. Tento proces trvá až dva dny..

Ale tento příznak také není rozhodující, protože z mé vlastní zkušenosti řeknu, že před PMS je moje chuť k jídlu stejně jako většina mých přátel značně zvýšena. To je také pochopitelné z fyziologického hlediska - tělo hromadí živiny před významnou ztrátou krve.

Bolest v dolní části břicha

Během těhotenství - krátkodobé, ne dotěrné a letargické.

U PMS je bolest závažnější a nepříjemnější, dochází k nadýmání, zejména v první den. Ve třetině mých přátel se žaludek táhne po celou dobu menstruace. Jsou šťastlivci, kteří takové nepříjemné pocity nezažijí..

Když těhotenství nastane, oplodnění vajíčka nastane, začne se připravovat děloha na jeho implantaci. Během připojení ovocného vajíčka na sliznici je možné nepohodlí. Před menstruací nastane opačný proces - sliznice se odlupuje, která se uvolňuje během menstruace. To způsobuje podobný pocit. V obou případech je bolest jiná.

Náhlé změny emočního stavu

Během těhotenství jsou výkyvy nálad extrémně výrazné, emoce jsou silnější a výraznější. Jedna z mých přátel, v raných stádiích těhotenství, chtěla celou dobu plakat, byla celá líto a urazila slzy, nebo se jen vesele zasmála v malém vtipu. Ženu také neustále provází nálada a bezpříčinná úzkost.

S PMS jsou častěji přítomny negativní emoce, zvýšené nervové napětí, záchvaty paniky, hněv, hněv. Vše se normalizuje se začátkem menstruace.

Je to tento ukazatel, který nejčastěji upoutá pozornost ostatních. Povaha tohoto příznaku je spojena s hormony, ale existují rozdíly v jeho projevech..

Únava a závratě

Během těhotenství dochází k prudkému zvýšení hladin progesteronu, což v prvních týdnech vede ke zvýšené únavě.

 • Klesá tlak a hladina cukru
 • Celkové množství krve v těle se zvyšuje

To způsobuje zhoršení pohody, závratě. Charakteristické jsou nepřítomnost a rychlá únava. Před nástupem menstruace dochází k podobným změnám, ale s jejich nástupem se hladiny progesteronu snižují a únavové přechody.

Ospalost

Během těhotenství se ospalost vyskytuje poměrně často, což je v přírodě ochranné. Tělo se snaží chránit malé dítě před nadměrnou emotivitou jeho matky, žena se stává pomalejší, chce spát po celou dobu a „neběží na přední linie a nespěchá do bitvy“.

Během mého těhotenství jsem zaspával celý první trimestr, hrozná ospalost byla:

Během tohoto období jsou charakterizovány nespavosti ženy.

U PMS je tento příznak krátkodobý..

Tento příznak se vyskytuje na pozadí celkové tělesné únavy..

Citlivost na zápach

Tento příznak se jeví jako jeden z prvních v raných stádiích těhotenství. Žena cítí ranní nevolnost. Některé pachy způsobují zvláštní znechucení. Nejčastěji se to týká pachů domácích chemikálií, toaletní vody, parfémů a pachů z potravin, zejména během procesu přípravy. Všechny „aroma“ se cítí velmi akutně.

Během mého těhotenství nemohla moje dobrá kamarádka jít do kuchyně a otevřít ledničku, jen stěží cestovala městskou hromadnou dopravou. Obzvláště nepříjemné je prožívat toto období v létě, kdy se ke všem dráždivým faktorům přidává teplo, což jej jednoduše zvyšuje..

Během PMS dochází také k citlivosti na zápach, ale neobjevuje se tolik a ne dlouho.

Jak přesně určit

Žádný z výše uvedených příznaků není 100% rozhodující, můžete hádat o možném těhotenství nebo pochybnostech. Dokonce ani absence menstruace neznamená přesně těhotenství.

Zpoždění může být způsobeno vážným stresem, přepracováním v práci, emocionálním stresem, možná máte zkoušky nebo složitý rozhovor, hádali jste se svým blízkým; jsou spojeny se změnou klimatu nebo jsou signálem pro vývoj nemoci. Pro vyloučení pochybností je nejlepší použít těhotenský test..

Všechny testy mají stejný princip, reagují na hladinu hormonu v moči - lidský chorionický gonadotropin (hCG).
Existují různé typy testů:

 1. Testovací proužky nejsou drahé. Zkouška je pásek se značkami. Zkouška musí být spuštěna do nádoby s ranní močí. Po několika sekundách položte materiál na vodorovný povrch a vyčkejte, dokud indikační proužek nebude reagovat na hladinu hormonů. Ráno je v moči nejvyšší koncentrace hCG, takže výsledek bude spolehlivější. Dva proužky na testu označují těhotenství ženy. Výsledek může být za krátkou dobu nesprávný, je lepší po chvíli znovu zkontrolovat.
 2. Tabletový test je relativně nový a pohodlný. Má velkou citlivost, což umožňuje určit těhotenství v raných stádiích. Test vypadá jako tablet, kde jsou umístěna okna. Malé množství moči musí být aplikováno do zvláštního okna, kde je bezbarvá tkáň s činidlem. Když vstoupí do tkáně, moč reaguje, zabarví ji a výsledek je viditelný v jiném okně. Takový test je účinnější..
 3. Tryskový test je jedním z nových moderních typů. Jedná se o malé plastové zařízení, na konci jsou proužky s aplikovanými citlivými částicemi, které okamžitě reagují na přítomnost hCG hormonu v moči. Má velmi vysokou přesnost a spolehlivost..
 4. Elektronický test je velmi pohodlný a pohodlný. Vzhledem se podobá inkoustové tiskárně, ale má speciální obrazovku, na které bude nápis: „těhotná“ - jste těhotná a „ne těhotná“ - není těhotná.

Pokud jste testovali a máte pochybnosti, můžete provést laboratorní krevní test na hCG.
Pamatujte, že každá žena je individuální a jedinečná, nikdo jí nebude rozumět lépe než ona. PMS je měsíční výskyt a každý z nás ví nejlépe, jaké speciální funkce doprovází. Poslouchejte své tělo a zjistíte, zda dojde ke změnám.

Pro přidání. čtení

Menstruační cyklus zahrnuje obrovskou a složitou práci těla, která je připravena na početí dítěte. Uprostřed cyklu se vajíčko z vaječníků vylučuje a připravuje na oplodnění. V děloze se vytvoří další slizniční vrstva, která vezme budoucí dítě.

Pokud k oplodnění nedošlo, pak se tělo začne zbavovat výsledků svých úspěchů a příští měsíc to začne znovu. Před zahájením nového cyklu v ženském těle dochází k několika změnám, ke kterým dochází několik dní před nástupem menstruace a které se nazývají premenstruační syndrom (PMS). Projevy PMS jsou zaznamenávány každou druhou ženou, ale v mém prostředí se u všech mých kamarádek a známých vyskytují individuální známky.

 • nepohodlí v zádech;
 • bolavé bolesti v podbřišku;
 • náhlé změny emočního stavu;
 • únava a závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • krvavé problémy.

Jak odlišit příznaky PMS od těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu a těhotenství jsou velmi podobné, ale můžete najít některé rozdíly. Zjišťujeme, jak odlišit PMS od těhotenství bez rychlých testů.

U sexuálně aktivních dívek se někdy může zdát jakýkoli vzdálený příznak jako příznak těhotenství. Někdo se hrozně bojí tohoto stavu, zatímco někdo vášnivě čeká, ale ve většině případů ženy interpretují své pocity nesprávně a terorizují lékaře marně. Abychom věděli, jak odlišit PMS od těhotenství, podívejme se na všechny podobné příznaky těchto stavů.

Otok prsu

Stejně jako u těhotenství a před menstruací se velikost prsu zvětšuje. Proto jsou vynalézavé dívky v tomto období rády fotografovány v plavkách. Kromě toho se hrudník, a zejména bradavky, stávají bolestivě citlivými, jak v prvním, tak ve druhém případě, ale čím blíže je regulace, tím méně je bolest výrazná a během menstruace úplně zmizí..

Od této chvíle hrudník obnovuje svou předchozí velikost. Pokud jsou příznaky podobné, jak rozlišit PMS od prvních příznaků těhotenství? To lze provést pouze na dvorcích bradavek: pokud se prsa zvětšuje kvůli početí, ztmavnou, zostřejší a mírně větší než obvykle.

Zvýšená chuť k jídlu

Nejen těhotná neustále tahá něco k žvýkání. Každá dívka před obdobím se cítí stejně, ale s PMS chcete sladší, méně často slaná. Současně přitahují pozornost například červená jídla a nápoje - existuje touha pít šťávu z granátového jablka.

Během těhotenství, dokonce i v raných stádiích, jsou preference někdy nejvíce nepředvídatelné: buď uprostřed noci budete chtít smažené maso nebo nějaké ovoce, nebo obecně zatáhnete křídou k okusování. Těhotné ženy mohou také vykazovat známky toxikózy, takže se mohou cítit nemocné z ryb a mořských plodů, které mají specifický zápach..

Teplota

Když nastane těhotenství, bazální teplota stoupne na 37,2 a trvá dlouho. Před menstruací, asi 5 dní před, si můžete všimnout snížení teploty po skoku v období ovulace. Obvykle není vyšší než 36,8 stupně. Pokud však všechno ostatní naznačuje těhotenství, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Rovněž se vyplatí, pokud teplota u menstruace drží 37,2.

Nálada

Pro mnoho žen je období menstruace depresivní: neexistuje nálada, je velmi snadné plakat i za nic, ale všechno přijde, když přijdou - menstruace. Těhotná žena si také může všimnout slzy. Jak v tomto případě odlišit příznaky PMS od těhotenství?

V premenstruačním období je nálada jen slzná a podrážděná a během těhotenství dochází k prudkým výkyvům nálady (něco jako maniodepresivní psychóza pouze ve sparingové formě). Nastávající matky se mohou bavit a pak se najednou cítí smutně a znovu se bavit.

Ospalost a únava

Tyto příznaky jsou vyvolávány hormony, proto je lze pozorovat v obou případech. Můžete rozlišit pouze tehdy, pokud u PMS tyto příznaky nebyly ve vás vyjádřeny.

Rychlé močení

U PMS není tento příznak normou, ale v těhotenství je. Ovlivňují to všechny stejné hormony. Ale kvůli hormonální nerovnováze nebo problémům se střevními roboty může v premenstruačním období dojít k častému močení.

Zažívací trakt

V tomto případě jde spíše o práci střev. Těhotenství může zhoršit stávající chronická gastrointestinální onemocnění, která mohou vést k zácpě a průjmům v raných stádiích..

PMS však obvykle doprovází zácpa. V této době děloha bobtná krví, hormonální změny pozadí a klesá peristaltika, v těle se hromadí tekutina - to vše vytváří podmínky pro rozvoj zácpy. Jde o nástup menstruace.

Dalším gastrointestinálním problémem, který trápí téměř všechny těhotné ženy, je ranní nemoc. Objevuje se již dva týdny po početí.

Citlivost na zápach

Pokud váš vrozený čich není tak rozvinutý, pak budete bezpochyby znepokojeni, že jste začali cítit všechny odporné pachy na míli daleko. To je jeden z příznaků těhotenství..

Krvavé problémy

Počátek menstruace může být okamžitě zaměněn se sekrecemi, které doprovázejí implantaci oplodněného vajíčka.

 • Za prvé, absolutorium spojené s početí přichází dříve, než se očekávalo měsíčně (přibližně za 7–10 dní).
 • Za druhé, jsou skromnější a mají úplně jinou barvu - buď narůžovělou nebo tmavě hnědou.

Takový výtok není pozorován u všech těhotných žen, ale jsou normou.

Kreslení bolesti v podbřišku

Bolest v dolním břiše vždy doprovází menstruaci, ale během těhotenství to není neobvyklé.

Jak odlišit PMS od časného těhotenství?

Při menstruaci se tažná bolest v dolním břiše objevuje téměř před samotnými regulátory nebo den před nimi, zatímco dolní část zad také bolí. Během těhotenství budou tyto pocity pozorovány déle.

Nevolnost

Před menstruací je velmi snadné chytit nachlazení - tělo oslabuje a stává se zranitelným. Nemoci během těhotenství jsou pravděpodobnější kvůli skutečnosti, že tělo chrání plod před odmítnutím a snižuje imunitu. Těhotné ženy však často trpí pouze mírným nádchem a slabostí a teplota nikdy stoupne o více než 37,2 stupně.

Pokud chcete vědět, jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění s 80% zárukou, pak sledujte své pocity - jaké jsou známé pro vaše premenstruační období. Pro větší jistotu můžete provést expresní těhotenský test. Ale to se již děje se zpožděním nejméně 1-2 dny.

Jak odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství

Tento článek je spoluautorem Lacy Windham, MD. Dr. Wyndham je certifikovaný porodník-gynekolog v Tennessee. V roce 2010 absolvovala rezidenční pobyt na Lékařské fakultě Západní Virginie, kde získala ocenění jako nejvýznamnější rezidentka.

Počet zdrojů použitých v tomto článku je 35. Jejich seznam najdete v dolní části stránky..

Premenstruální syndrom (PMS) je kombinace fyzických a psychologických symptomů, které se objevují několik dní nebo týdnů před nástupem menstruace. U žen může docházet k podobným příznakům během těhotenství, když oplodněné vajíčko vstoupí do děložní dutiny, kde proniká sliznicí. Předmenstruační syndrom i známky těhotenství se mohou vyskytnout přibližně ve stejnou dobu v menstruačním cyklu. V takové situaci není tak snadné určit rozdíl. Přesto je možné odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství. Chcete-li to provést, musíte poslouchat pečlivě své tělo. Po přečtení tohoto článku se naučíte, jak rozlišit příznaky premenstruačního syndromu od příznaků těhotenství.

PMS nebo těhotenství

Co je důležité vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom (PMS) - lékaři nazývají v předvečer příští menstruace celou řadu extrémních projevů. Tato symptomatologie se projevuje nejen na fyziologické úrovni, ale také v psychologické stránce. Pocity jako PMS se vyskytují v časném těhotenství.

Většina žen nesouhlasí s tím, že s nimi něco není v pořádku. Některé dámy souvisejí s výkyvy nálad s humorem a tvrdí, že jde pouze o skákání hormonů. Ale mnoho lidí je skeptických vůči PMS, protože to považuje za „fiktivní“ diagnózu bez jasných příznaků a odkazuje na některá onemocnění. Fóra často píšou něco jako „PMS během těhotenství - nesmysl!“

V tomto stavu není nic zvláštního, ale když ženy komunikují, často si vyměňují znalosti o příznacích zvláštních podmínek. Po poslechu takových „diagnóz“ nebo po přečtení o nich na fórech dámy často očekávají takové projevy ve svých tělech, i když ve skutečnosti pro to nejsou žádné předpoklady..

PMS však není mýtem a extrémní projevy je vedou k vyrážkám a hněvům, které by nikdy neměli v dobré náladě. K podobnému stavu PMS dochází také na začátku těhotenství, o kterém muži často diskutují s humorem.

Důležité: Je třeba poznamenat, že ostré změny ve struktuře a malátnosti se vyskytují přibližně ve stejnou dobu - v předvečer menstruace nebo ve dnech zpoždění během těhotenství. PMS často postihuje ženy s dlouhým cyklem - více než 30 dní a také s nestabilním cyklem.

PMS nebo těhotenství: jaké jsou příčiny hormonální nerovnováhy

Předmenstruační nerovnováha v těle má cyklický charakter, proto se také nazývá syndrom cyklického stresu. Někdy je tento stav úmyslně spekulován nebo zdůvodňuje jejich nevhodné mravnosti, ale podle statistik se tento stav projevuje u méně než 50% žen v plodné fázi. A pokud neexistují žádné příznaky PMS, může být těhotenství? Je možné, že v obou případech je stav ovlivněn hormonálním „konfliktem“ uvnitř ženského těla.

Na Západě je PMS zohledňována v soudní praxi, protože většina dopravních nehod, pokus o vraždu jejich pachatelů a pokus o sebevraždu jsou spáchány ve stavu deprese, které jsou během těhotenství zatíženy premenstruačním hormonálním selháním nebo PMS.

Obezřetní manželé jsou si vědomi „obtíží“ svých manželek s PMS před těhotenstvím, v období porodu dítěte nebo při cyklické bolesti. Ale oni opravdu nevěnují pozornost starožitnostem jejich "polovin", a to i někdy jim dopřát. Studenti v těchto obdobích však mají nejnižší známky, zvláště když žaludek začíná bolet, ale nikdo tuto vlastnost nebere v úvahu.

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, existuje mnoho společného, ​​proto je snadné zaměnit projevy těla při hormonální nerovnováze mezi estrogenem a progesteronem. Během těhotenství je „těhotenský hormon“ nebo hCG stále smíchán s tímto „konfliktem“. Pokud byla léčba neplodnosti hormonálními léky nebo komplexními látkami na bázi hormonálních sloučenin rostlinného původu (s dysfunkcí vaječníků) v předvečer, dostáváme „chřestýš“.

Komplikace po léčbě gynekologických a pohlavně přenosných nemocí mohou být smíchány s tímto syndromem. K tomu může dojít na pozadí dlouhodobé léčby antibiotiky (ovlivňují posun v acidobazické rovnováze) nebo neúspěšné volby perorálních kontraceptiv (cyklické tablety). To vše vytváří další zátěž pro ženské tělo..

Proto je pro dívky, které vstoupily do fáze sexuální aktivity, důležité naučit se sledovat projevy jejich těla. Doporučuje se označit dny menstruace ve vašem osobním kalendáři, aby se vypočítala doba ovulace (uprostřed cyklu) a očekávaná menstruace. Potom bude snazší pochopit, zda se jedná o příznaky PMS nebo těhotenství - naučte se poslouchat své tělo.

Popsané faktory dále otřásají nestabilním hormonálním pozadím a způsobují nerovnováhu v endokrinním systému, která se projevuje ve formě PMS. Pro extrémní projevy obav o vaše zdraví a přiměřené chování byste se měli poradit s lékařem, zejména pokud existuje podezření na početí.

S akutní formou PMS doktoři dospějí k závěru o přítomnosti PMDD (premenstruační dysforická porucha) a nařídí nápravnou terapii. Tito lidé by neměli být zaměstnáni v odpovědné práci, která představuje riziko pro život..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, samozřejmě. A hormonální systém je považován za velmi komplexní strukturu ženského těla, je velmi snadné narušit jeho plnou a stabilní funkci.

Jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění?

Mladé ženy se často obávají řady příznaků, které lze přičíst jak PMS, tak začátkům těhotenství:

 • otok prsu před menstruací;
 • kreslení bolesti a pocit zvětšeného břicha;
 • nepohodlí v bederní oblasti s mírným omezením pohyblivosti;
 • migréna (zvláštní typ bolesti hlavy);
 • emoční nestabilita (náhlé výkyvy nálady);
 • akné a kožní vyrážky (akné před menstruací);
 • ztráta síly a ospalost;
 • nevolnost (občas zvracení) a nedostatek chuti k jídlu;
 • akutní reakce na pachy atd..
Je někdy obtížné popsat rozdíl mezi PMS a časnými příznaky těhotenství. Nemusí to být všechny tyto pocity, v každém případě se mohou projevovat a kombinovat různými způsoby. Například jedna žena v takových obdobích dokonce slyší vůni „známek“ kočky v domě, jiná si ani neumí představit, jaký zápach mají.

U některých dívek přichází menstruace „nečekaně“ a je asymptomatická, takže krev může protékat spodním prádlem do oděvů v nejnevhodnějším okamžiku. U ostatních s PMDD je výboj doprovázen nesnesitelnou tažnou bolestí, která narušuje celý život. Někdy musíte jít k lékaři, abyste zmírnili utrpení.

Na fórech dámy píší, že „porodila jednodušší, než jsem trpěl, když začala menstruace, zdá se, že neexistuje PMS, ale horší než známka těhotenství.“ Ale uprostřed výboje (2-4 dny) tyto bolestivé projevy zpravidla končí. A pokud dojde ke zpoždění, pak na všechny otázky odpoví test na lékárnu, krevní test na hCG a ultrazvuk.

Příznaky PMS a těhotenství lze porovnat podle tabulek.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné, ale na „zajímavé pozici“ je smícháno množství dalších příznaků. Tento pocit otoku v dolním břiše s častým nutkáním na močení, zvýšenou citlivostí bradavek (bolestivý dotyk), má tendenci spát, apatie je chronická. Špatný výtok během menstruace je možný, chuťové preference se výrazně mění a objevuje se přetrvávající tolerance k některým zápachům.

Souhrnně lze říci, že hlavním rozdílem mezi PSM a příznaky těhotenství je krátká doba trvání projevů. U dívek se hormonální a emoční pozadí během příští menstruace stabilizuje.

U těhotné ženy naopak některé mírné známky zesilují nebo dokonce nabývají extrémní podoby. Nevolnost je často doprovázena zvracením, zejména ráno. Tam je ostré odmítnutí dříve milované jídlo, tam je odmítnutí pachů a některé předměty, které jí známé. To naznačuje, že je čas se zaregistrovat pro těhotenství poté, co prošel analýzou pro hCG.

Rozlište těhotenství od PMS

PMS je komplex neurologických a fyzických poruch, které se vyskytují u ženy několik dní před menstruací. Příznaky PMS mohou být často zaměňovány s příznaky těhotenství, protože mají mnoho společného a vyskytují se přibližně ve stejnou dobu v menstruačním cyklu. Existují však rozdíly v příznakech těchto dvou stavů. Tento článek se bude zabývat podobnostmi a rozdíly mezi příznaky PMS a těhotenství..

Změna chuťových návyků

Je známo, že změny v stravovacích návycích a nevolnost ráno, averze k určitým potravinám - to vše je jedním z počátečních příznaků těhotenství. Předpokládá se, že těhotná žena je nutně přitahována k soleným (okurky, rajčata, zelí, sledě atd.). Ale premenstruační syndrom je také známý pro změnu chuti. V počátečním stadiu těhotenství, kdy dochází k implantaci embrya, může u ženy dojít ke zvýšenému pocitu hladu. Je to kvůli rostoucí potřebě těla pro energii a živiny. PMS může být také doprovázena neustálou touhou po jídle, ale tento příznak se objevuje dříve, než začíná menstruační zpoždění.

Nevolnost během těhotenství je způsobena časnou toxikózou. Obvykle je pozorováno od 5. do 6. týdne. těhotenství a zmizí do 4. měsíce. K toxikóze dochází v důsledku skutečnosti, že tělo matky v raných stádiích zatím nemůže odstranit všechny metabolické produkty embrya, takže vstupují do krevního oběhu. Asi po 12 týdnech zraje placenta a účinky intoxikace zmizí. U PMS dochází také k nevolnosti, ale je to způsobeno hormonálními změnami a trvá 2-3 dny před menstruací. Pokud jde o preferovaná jídla, u PMS ženy často požadují slaná, kořenitá, sladká nebo masitá jídla. Změna chuťových preferencí tedy není spolehlivým ukazatelem, který by pomohl odlišit těhotenství od PMS. Je třeba zvážit mnoho dalších známek..

Otok a bolestivost prsu

Zvýšení mléčných žláz a výskyt bolestivých pocitů naznačují změnu hormonálního pozadí. Tento jev je charakteristický pro PMS i těhotenství. Je proto nepravděpodobné, že by tento příznak pomohl odlišit jeden stav od druhého. Zde se můžete zaměřit pouze na trvání symptomu..

U PMS obvykle bolí hrudník asi 2-3 dny před nástupem menstruace. Pokud příznak přetrvává déle nebo se z bradavek vylučuje tekutina, lze očekávat těhotenství. Podobné změny však lze pozorovat také u hyperprolaktinémie, což je stav doprovázený zvýšením prolaktinu v krvi (hormon je stanoven laboratorními testy).

Únava a únava

Zvýšená únava a konstantní únava během těhotenství jsou způsobeny zvýšenou hladinou progesteronu v krvi. Během PMS je koncentrace progesteronu zvyšována stejným způsobem jako na začátku těhotenství, proto nelze k odlišení těhotenství od PMS použít symptom, jako je únava a malátnost. Není to však žádný důvod, abychom nevěnovali pozornost špatnému zdraví, protože to může být příznak mnoha závažných chorob, včetně těch souvisejících s endokrinními patologiemi. A takové nemoci by neměly být ponechány náhodě - to je plné komplikací.

Bolest břicha

Kolem středu cyklu se v děloze vyskytují procesy pod vlivem pohlavních hormonů, které ji připravují k implantaci vajíčka. Před menstruačním krvácením, pokud nedošlo k oplodnění, začíná „excesovat“ nadbytek sliznice vytvořené v proliferativní a sekreční fázi, takže PMS je často doprovázena bolestí v podbřišku. Bolest může být tupá, tažná, různé intenzity a trvání. Jejich charakter je individuální.

Pokud došlo k oplodnění, embryo se zavede do „připravené“ sliznice dělohy. Během tohoto období může žena cítit menší bolest v podbřišku. Obvykle jsou krátkodobé a trvají asi 1-2 dny. Stojí za zmínku, že během těhotenství mohou existovat silné bolesti spastické povahy. Označují hrozící potrat a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Bolesti zad

Jednou z příznaků premenstruačního syndromu je často bolest zad nebo dolní části zad. Může doprovázet bolest břicha a další příznaky. Pokud před údajnou menstruací bolí v bederní oblasti bolest, pak je to pravděpodobně PMS. U těhotných žen lze bolest zad pozorovat hlavně v pozdějších fázích, kdy se zvyšuje zátěž páteře a pohybuje se těžiště.

Časté změny nálad

Emocionální labilita nebo časté změny nálady jsou charakteristické jak pro včasné těhotenství, tak pro PMS. Mezi těmito stavy však existuje určitý rozdíl v emočním stavu ženy. Předmenstruační syndrom se zpravidla vyznačuje převahou negativních emocí: podrážděnost, deprese, zlost, slza. U těhotných žen je zvýšená citlivost a citlivost, rychlá změna nálady (z vysoké na smutnou atd.). Jakékoli emoce budou živější a silnější, negativní i pozitivní..

Nadýmání

U PMS je často pozorován příznak, jako je nadýmání. Je to způsobeno vlivem hormonů, změnou střevního tónu. Nadýmání se projevuje pocitem těžkosti, plnosti v břiše, často se vyskytuje průjem, protože dochází k podráždění střeva. V těhotenství jsou nadýmání a průjem vzácné. Naopak, častěji se objevuje tendence k zácpě. Je to kvůli narušení střevní motility a snížení jeho tónu pod vlivem progesteronu. Tento hormon v počátečních stadiích těhotenství je určen ke snížení tónu dělohy, ale zároveň uvolňuje hladké svaly jiných orgánů, včetně střev..

Jiné příznaky těhotenství

Jak bylo řečeno, mezi PMS a těhotenstvím existuje mnoho podobných příznaků. Existují však také příznaky, které jsou více charakteristické pro těhotenství. Pravděpodobněji odlišují jeden stát od druhého..

1. Časté močení

Po celou dobu těhotenství se zvýšené močení obvykle obává žen na samém začátku těhotenství a v jeho pozdějších stádiích. V počátečním stadiu těhotenství je zvýšená touha na toaletu způsobena změnou metabolismu. Ledviny začínají pracovat aktivněji, protože se přizpůsobují vylučování metabolických produktů embrya. Později je tento jev způsoben fyziologickými důvody. Zvětšená děloha komprimuje močový měchýř, v důsledku toho se snižuje jeho pracovní kapacita a těhotná žena musí navštívit toaletu mnohem častěji než dříve.

2. Toxikóza

O toxikóze výše bylo řečeno několik slov, kde byla zmíněna změna v stravovacím chování. Fenomény toxikózy skutečně připomínají PMS a zároveň jsou jedním z prvních příznaků těhotenství. Existuje však nepatrný rozdíl v době výskytu. Známky časné toxikózy se objevují již na pozadí opožděné menstruace, zatímco PMS začíná jeden až dva týdny před očekávaným datem začátku menstruace. Toxikóza je často doprovázena náhlou averzí k pachu nebo produktu, nevolnosti, zvracení, závratě. Někteří si stěžují na kovovou chuť v ústech a nadměrné slinění.

3. Krvavý výboj

K krvavému výtoku na začátku těhotenství dochází v okamžiku, kdy se vajíčko plodu připojí k endometriu dělohy. Membrána vajíčka uvolňuje speciální enzymatické sloučeniny, které mu pomáhají proniknout do sliznice. V tomto případě může dojít k poškození malých krevních cév, které je doprovázeno malým množstvím krvavých výbojů. Zpravidla jsou velmi vzácné a trvají pouze 1-2 dny (implantační krvácení).

Pokud dojde k pozadí krvavého nebo nahnědlého výboje na pozadí několika dnů zpoždění a je doprovázeno silnou bolestí v břiše (ve spodní části), musíte okamžitě zavolat sanitku. Koneckonců, takové příznaky mohou mluvit o mimoděložním těhotenství, které ve většině případů vyžaduje chirurgický zásah a otálení může být život ohrožující. Mohou být také známkou potratu..

Co dělat pro rozlišení těhotenství od PMS?

Pokud často nastanou situace, kdy je třeba odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství, pomůže menstruační kalendář. Samozřejmě, že ne všechny ženy mají pravidelný cyklus, ale přesto takový kalendář pomůže určit, kdy došlo ke zpoždění a zda by mělo být podezření na těhotenství. Pokud je menstruační cyklus pravidelný a jeho poruchy jsou vzácné, může zpoždění v délce 1 až 2 dnů znamenat těhotenství.

Studie na úrovni HCG

V případě zpoždění můžete kontaktovat gynekologa. Předepíše test na hCG - lidský chorionický hormon, jehož hladina se v počátečních stadiích těhotenství výrazně zvyšuje. Výsledek této analýzy je zpravidla přesný a umožňuje diagnostikovat časné těhotenství.

Těhotenský test

Těhotenský test lze nyní zakoupit prakticky v jakékoli lékárně. Je to testovací proužek, který musí být spuštěn do nádoby s močí na určitou úroveň a poté ponechán na vodorovném povrchu. Výsledek bude znám během několika minut. Projev jednoho proužku naznačuje nepřítomnost těhotenství. Pokud se objeví dva proužky, nastalo těhotenství. Výsledek může být samozřejmě falešně pozitivní. Ale takové případy jsou velmi vzácné..

Pokud se test provede před zpožděním, mohou nastat falešně negativní výsledky. A dokonce i v tomto případě mohou vysoce citlivé testy ukázat správný výsledek. Těhotenský test je také založen na stanovení hCG, nikoli v krvi, ale v moči. Čím více dní uplynulo oplodnění, tím vyšší je koncentrace tohoto hormonu v krvi a moči. Provedení tohoto testu sami je velmi jednoduché, zejména proto, že každé balení obsahuje podrobné pokyny. Proto ve většině případů nemá smysl darovat krev na HCG pro stanovení těhotenství, kromě toho, lékárenský test stanoví těhotenství o 2-3 dny dříve než laboratorní analýza.

4. Ultrazvuk

Spolehlivě určete přítomnost těhotenství ultrazvukovým vyšetřením dělohy. Tato metoda je však informativní poté, co došlo k implantaci vajíčka. Kromě toho je lepší podstoupit ultrazvukové vyšetření bez zvláštních indikací, protože nebylo prokázáno, která ultrazvuková vlnová délka je pro embryo zcela bezpečná.

Závěr

Podle subjektivních příznaků je velmi obtížné určit, zda se jedná o PMS nebo počáteční období těhotenství. Každá žena má svůj vlastní organismus a jeho reakce. Je nutné poslouchat váš stav. Například by měly být zaznamenány známky premenstruačního syndromu. Obvykle jsou stejné před každou menstruací. Pokud se vyskytnou nějaké nové příznaky, například předtím, než nedošlo k nevolnosti a závratě, a nyní se obávají, měli byste být opatrní.

Když je zpoždění dostatečně dlouhé, měli byste jít k gynekologovi. I když těhotenský test vykazuje negativní výsledek, zpoždění menstruace může být známkou závažné nemoci. Příčinou zpoždění může být zánět přívěsků, hormonální poruchy a další patologické stavy, které vyžadují další vyšetření a léčbu. Diagnóza včasného těhotenství je také důležitá pro monitorování a eliminaci rizikových faktorů. Jakmile žena zjistí, že je na svém místě, je třeba brát zvláštní vitamínové a minerální přípravky pro těhotné ženy, zejména kyselinu listovou. To je nezbytné k zajištění správného růstu embryí..

Subjektivní pocity zažívané ženou v časném těhotenství jsou velmi podobné těm, které obvykle doprovázejí premenstruační syndrom PMS. Z tohoto důvodu může být velmi obtížné rozlišovat mezi těmito dvěma podmínkami ženského těla, zejména v prvních dvou týdnech. Proto dívky musí pečlivě sledovat svůj menstruační cyklus, aby jim těhotenství nepřekvapilo druhý měsíc nebo aby se zabránilo rozvoji nemocí, které způsobují dlouhé zpoždění menstruace. Naučte se, jak odlišit PMS od těhotenství:

Těhotenství a PMS syndrom

Oba tyto stavy PMS a těhotenství ovlivňují hormonální pozadí ženy. Současně, přestože tento vliv má významné rozdíly, je poměrně snadné si je zaměnit v raných stádiích, pokud se člověk soustředí pouze na vnější znaky. Opravdu, v raných stádiích těhotenství, jako je PMS, má následující příznaky:

- nevolnost, odmítnutí určitých chutí a štiplavých zápachů;

- zvýšená podrážděnost, prudká změna nálady od deprese a roztržení k agresi;
- zvýšená chuť k jídlu ve srovnání s obvyklým stavem, touha po jídle neobvyklá pro sebe;
- otok prsu, jeho zvýšená citlivost a bolestivost;
- bolest v podbřišku, dolní části zad, v kloubech;
- ospalost, nízká pracovní kapacita a zvýšená únava;
- vzhled otoku;
- časté močení.
Ještě větší zmatek může nastat v důsledku výskytu špinění z pochvy, což je docela přijatelné během těhotenství po dobu 6 až 12 dnů..

Jak odlišit PMS od těhotenství?

Navzdory všem vnějším podobnostem je při bližším zkoumání snadné identifikovat ty významné rozdíly, které nezaměňují premenstruační syndrom a těhotenství. Tyto zahrnují:

1. Emoční stav. PMS se vyznačuje hlavně depresivní náladou: i přes její náhlé změny zůstává celková nálada ponurá. Během těhotenství se depresivní stav mění náhle a bez důvodu na radostnou, živou.
2. Chuť k jídlu. Během těhotenství ženy často mění své potravinové preference, chtějí potraviny, k nimž byly dříve lhostejné. Během premenstruačního syndromu je jednoduše pozorováno zvýšení chuti k jídlu, ženy mají tendenci jíst více sacharidů.
3. Bolest. S PMS se hrudník stává bolestivým, obvykle v oblasti bradavek, a bolesti břicha jsou paroxysmální, křečovité. Těhotenství je pravděpodobně charakterizováno těžším prsem, protože se připravuje na nadcházející laktaci a bolest v podbřišku je poměrně vzácná a mírnější.
4. Únava. Předčasný syndrom u žen způsobuje pocit obecné slabosti, slabosti, zatímco v raných stádiích těhotenství zůstává dívka velmi energetická.
5. Močení. Počínaje prvními týdny těhotenství - v důsledku změn metabolických procesů a zvýšeného tlaku na močový měchýř - se frekvence močení postupně zvyšuje. Během PMS je časté močení považováno za relativně vzácný příznak..
6. Krvavý výboj. Během premenstruačního syndromu chybí, projevují se pouze samotným nástupem menstruace, ale těhotenství v prvních dnech může být doprovázeno velmi vzácným špinením. Nahoře jste dostali odpověď na otázku, jak odlišit PMS od těhotenství. Se všemi různými podobnostmi mezi těmito podmínkami je téměř každá žena, která pečlivě sleduje její tělo, s největší pravděpodobností schopna mezi nimi rozlišit, i když pouze proto, že se musí vypořádat s obdobími častěji než s těhotenstvím a bolestí. Nejlepší možností, která poskytuje nejspolehlivější informace, je však návštěva u lékaře s dalším krevním testem nebo ultrazvukem..

Klinika a výzkum Biofarm / Biofarm, dešifrování diagnózy DFKM - FCM, klinická hodnocení a analýzy, směr použití při komplexní léčbě nehormonálních léků Mabusten / Mabusten - na základě materiálů poskytnutých lékařským výzkumným střediskem Bradner Deword GmbH Hirtenweg 30, 4125 Riehen, Suisse / Švýcarsko. Publikované výzkumné materiály o diagnózách, léčivech a léčebných metodách jsou určeny pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely specializovanými odborníky. Při předepisování léčby by se nemělo používat jako lékařská pomoc. Diagnóza, volba léčebných metod a léků je výsadou osobního ošetřujícího lékaře. LLC Biofarm / LLC Biofarm nezodpovídá za možné negativní důsledky plynoucí z nekvalifikovaného použití informací zveřejněných v recenzích léčiv, diagnóz a léčebných metod na mabusten.com

MABUSTEN - MABUSTEN je ochranná známka (TM), (R), držitel autorských práv společnosti BRADNER DEWORD GmbH, registrovaná ve Státním registru Ruské federace Federální službou pro duševní vlastnictví. Osvědčení o registraci: č. RU.77.99.88.003.E.002004.05.16

NEWSLETTER by - BRADNER DEWORD GmbH VŠECHNY O FIBROADENOMATÓZE A BREAST MASTOPATHY

Články O Neplodnosti