Hlavní Analýzy

Funkce plánování těhotenství po zrušení perorálních kontraceptiv

Většina žen, které užívají perorální antikoncepci (OK), plánuje mít v budoucnu dítě, a možná ne jen jedno.

Proto problémy spojené s početí po převzetí antikoncepce neztrácí význam. Pokusme se zjistit, kdy naplánovat těhotenství po antikoncepčních pilulkách a jaké rysy se připravují na početí po zrušení?

Pokyny pro všechny moderní perorální antikoncepční prostředky obsahují upozornění, že těhotenství po antikoncepci se může objevit v dalším cyklu po jejich zrušení. V praxi není všechno tak jednoduché a pro některé ženy, které užívají hormonální antikoncepci, je docela těžké otěhotnět po zrušení OK.

Souvislost mezi těhotenstvím a perorálními antikoncepčními prostředky je velmi zvláštní: antikoncepci lze předepsat, aby se zabránilo těhotenství, a naopak - aby se urychlil její nástup.

Látky obsažené v orálních antikoncepcích potlačují ovulaci, v důsledku čehož vaječníky „usnou“ a mohou být v tak neaktivním stavu po dlouhou dobu. To však neznamená, že atrofují. Po zrušení antikoncepce se vaječníky probudí a mohou začít pracovat i s dvojitou horlivostí. Tento jev se nazývá odrazový efekt. Gynekologové jej využívají k obnovení ovulace a boji proti některým formám ženské neplodnosti. Pokud tedy žena nebyla schopna otěhotnět dlouhou dobu, může být předepsána perorální antikoncepce. Antikoncepční postup ke zvýšení plodnosti je obvykle několik měsíců. Pravděpodobnost těhotenství bezprostředně po zrušení OK je velmi vysoká. Někdy je však nutné absolvovat několik takových kurzů: 3 měsíce po absolvování OK s následnou dvouměsíční přestávkou.

Ale s antikoncepčním účelem mnoho žen bere antikoncepci mnohem déle než několik měsíců. A někdy, aby se vrátilo k normálnímu stavu po zrušení antikoncepce, potřebuje tělo určité množství času. Doba zotavení je individuální - u některých žen nastává těhotenství po zrušení OK téměř okamžitě, zatímco u jiných bude trvat týdny nebo dokonce měsíce, než obnoví ovulaci a reprodukční funkce.

Čím déle žena užívala antikoncepční pilulky, tím déle bude období obnovy plodnosti. Pokud byla ochrana perorální antikoncepcí prováděna po dobu kratší než 1 rok, může se po 1 až 3 měsících objevit početí po zrušení OK.

Ale pro těhotenství po dlouhém příjmu OK, může to trvat, možná i déle než rok. U žen starších 30 let může obnovení reprodukční funkce po dlouhodobém používání OK trvat roky.

To je způsobeno skutečností, že i nejbezpečnější a nejnovější hormonální léky jsou zásahem do přirozených procesů v ženském těle a riziko nežádoucích účinků není vyloučeno..

Po zrušení OK může nastat amenorea - zmizení menstruace. Podle statistik se to děje u 2% žen užívajících hormonální antikoncepci.

Nežádoucí účinky, které nemají zjevně hmatatelné projevy, jsou však mnohem běžnější, ale z toho se nestávají méně závažnými.

Hormony, které jsou součástí antikoncepčních léků, tedy mění rovnováhu vitamínů a minerálů v těle. Proto je užívání OK plné nedostatku některých vitamínů a minerálů, především vitamínů E, C, skupiny B, kyseliny listové, jakož i hořčíku a selenu.

Pro odstranění nedostatku živin, které jsou nezbytné pro úspěšné početí a vývoj plodu ve velmi časném stádiu těhotenství, se v přípravě na těhotenství po ukončení OK doporučuje další příjem některých vitamínů a minerálů.

Vitaminy C a E určují citlivost ženského těla na pohlavní hormony, podílejí se na syntéze tak důležitých reprodukčních hormonů, jako je gonadoliberin, LH a FSH. Nedostatek těchto vitamínů vede ke zhoršení celkového stavu reprodukčního systému a jejich chronický nedostatek vede k selhání menstruačního cyklu a jeho delší normalizaci po zrušení OK. Kromě toho mohou být při užívání antikoncepcí vyvolány různé krvácivé síly mezi menstruačními cykly kvůli nedostatku vitamínů E a C. Mezi další možné nepříjemné důsledky nedostatku vitamínů C a E patří:

 • Vzhled defektů na kůži - tmavé kruhy pod očima, výskyt pigmentace v otevřených částech těla, špatně se hojící rány.
 • Problémy s játry.
 • Poruchy srážení krve.

Nedostatek vitamínů B2 a B6 v důsledku antikoncepce může způsobit rozvoj cervikální dysplazie, hyperplázie endometria (nadměrné množení buněk lemujících povrch dělohy), jakož i porušení vývoje placenty v prvních týdnech těhotenství. [1] [2] [3] Užívání vitamínů B2 a B6 v přípravě na početí po přijetí OK může pomoci snížit projevy toxikózy během těhotenství, normalizovat emoční stav nastávající matky a přispět k normálnímu vývoji mozku a nervového systému dítěte.

Kyselina listová hraje důležitou roli při tvorbě placenty a nových krevních cév v děloze, zabraňuje rozvoji defektů u dítěte. Nedostatek kyseliny listové způsobený antikoncepcí je spojen se zvýšeným rizikem předčasného ukončení těhotenství, krvácení, defektů neurální trubice u novorozenců.

Jedním z možných důsledků užívání perorálních kontraceptiv může být nedostatek jódu, který může vyvolat výskyt ovariálních cyst a vést k vývoji anovulace a polycystózy [4]. Také nedostatek jodu v těle matky je příčinou vrozených malformací u dítěte.

Nedostatek hořčíku, který se často vyvíjí v důsledku antikoncepce [5], může způsobit eklampsii (těžká toxikóza, která se objevuje v pozdním těhotenství a je charakterizována křečovými záchvaty), způsobit pomalejší růst dítěte a dokonce vést k potratu..

Nedostatek selenu je spojen s rizikem hormonální nerovnováhy a nedostatek zinku v důsledku užívání OK může vést k předčasnému oddělení placenty během těhotenství, komplikovanému porodu, vrozeným vadám dítěte.

Většina žen, které ukončily antikoncepci, očekává, že těhotenství po zrušení OK nastane okamžitě. Někdy se to stane - těhotenství po OK je možné v dalším cyklu po zrušení. Odborníci však doporučují koncepci plánování tři měsíce po zrušení OK. Toto období je nezbytné k obnovení normální funkce vaječníků..

Jiná konkrétní doporučení pro plánování těhotenství po zrušení OK neexistují. Měli byste věnovat pozornost pouze všeobecnému zdraví, brát vitamíny a opustit špatné návyky. Tím se zvýší šance na ranou početí po antikoncepci a sníží se riziko těhotenských poruch.

[1] Co by každá žena měla vědět o antikoncepci - http://www.virginiahopkinstestkits.com/everywomanbc.html

[2] Perorální antikoncepční prostředky: účinek metabolismu folátu a vitamínu B12. A. M. Shojania - Can Med Assoc J. 1982 1. února; 126 (3): 244–247. PMCID: PMC1862844

[3] Nutriční účinky perorální antikoncepce: přehled. Webb JL J Reprod Med. 1980 říjen; 25 (4): 150-6.

Vyskytuje se těhotenství rychle po dlouhodobém užívání antikoncepčních tablet?

Komplexní orální antikoncepční prostředky (známé jako OK nebo KOK) jsou pro moderní dívku skutečnou spásou. Jsou pohodlné, spolehlivé av některých případech řeší lékařské a kosmetické problémy. Například pomáhají vyhladit PMS, eliminují přebytečné vlasy a pupínky na obličeji. Přichází však čas, kdy žena přemýšlí o dětech.

Zda těhotenství nastane rychle po užití antikoncepčních pilulek, závisí na několika faktorech. Konkrétně: od doby užívání OK, od věku nastávající matky, od jejího hormonálního původu, zdravotního stavu obou rodičů, od konkrétní drogy. Přečtěte si více o tom (stejně jako o tom, jak těhotenství pokračuje po zrušení ok, budou mít hormony vliv na dítě) přečtěte si článek.

Odskočit po krátkém kurzu OK

Lékař někdy předepíše OK, aby stimuloval vaječníky hormonální nerovnováhou poté, co pacientka podstoupila hormonální testy při plánování těhotenství. Faktem je, že při zrušení antikoncepce hormonálního typu se šance na otěhotnění úspěšně zvyšují. A lékaři používají vlastnost těchto drog. Přiřaďte je na krátkou dobu (2-4 měsíce) a zrušte příjem. To pomáhá některým pacientům rychle otěhotnět a úspěšně porodit dítě. Lékaři nazývají tento jev rebound efekt..

Po ukončení antikoncepce může ovulace okamžitě přijít as ní i početí.

Důležitá nuance: po zrušení OK se zvyšuje pravděpodobnost vícenásobného těhotenství. Umělé hormony z antikoncepčních pilulek koneckonců potlačují reprodukční funkci. Po zrušení antikoncepce vaječníky pracují ve zvýšeném režimu, a ne jedno, ale několik vajíček může dozrát najednou.

Je to škodlivé? Jak ovlivní pilulky zdraví dítěte? Tato otázka vzrušuje mnoho zodpovědných nastávajících matek. Lékaři říkají: ani krátkodobé, ani dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv neovlivní těhotenství a vývoj dítěte. Statistiky ukazují: u matek, které užívaly OK před těhotenstvím, není riziko nemocného dítěte vyšší než ve všech ostatních.

Matky, kterým se během antikoncepčního postupu „podařilo“ otěhotnět, se ještě více bojí. K tomu může dojít, pokud žena vynechala užívání tablety nebo pokud se tabletka neabsorbovala například kvůli střevní infekci. Lékaři říkají: pokud těhotenství „proběhlo“, pak má žena šanci porodit a porodit zdravé dítě. Ale samozřejmě musíte přestat užívat tablety, jakmile víte o těhotenství.

Koncepce po dlouhém příjmu v pořádku

Ihned řekneme, že si nemusíte dělat starosti: můžete otěhotnět po užití antikoncepčních pilulek. Existují však důležité nuance. Dříve lékaři dovolili páru okamžitě otěhotnět. Nyní někteří lékaři doporučují, aby po absolvování kurzu OK počkali jeden cyklus chráněný kondomy a teprve poté otěhotněli. To se provádí za účelem obnovení endometria, které atrofuje po užití tablet.

Pokyny pro některé léky ukazují, že období těhotenství po zrušení OK může být doslova měsíc. V praxi není všechno tak bezmračné, proto je třeba vzít v úvahu některé rysy a doporučení.

Ještě před zrušením antikoncepce se doporučuje strávit šest měsíců až rok přípravou na porod dítěte:

 • brát různé vitamíny;
 • pít kurz kyseliny listové;
 • jíst pouze zdravá a lepší domácí jídla;
 • zefektivnit režim a rytmus života.

Když žena chápe, že se chce stát matkou, je nutné dokončit měsíční průběh antikoncepce až do konce (jinak je možné hormonální selhání).

Kdy mohu otěhotnět po užití antikoncepčních tablet? Pokud jste pil antikoncepci v krátkém kurzu předepsaném lékařem, aby se otěhotnělo, můžete otěhotnět po měsíci. Pokud byl příjem v pořádku dlouhý, může tělo potřebovat více času, aby obnovilo hormonální pozadí. Odborníci říkají, že některé ženy potřebují k tomu 2-4 měsíce (zatímco je vhodné se chránit kondomy), a v individuálních případech rok nebo více.

Během této doby se reprodukční systém vrátí do normálu, obnoví se endometrium, funkce vaječníků a plný menstruační cyklus. Čím delší je běh tablet, tím více času na zotavení potřebuje.

Důležitý je také věk pacienta. Čím starší žena, tím déle bude obnoveno hormonální pozadí. Ve 20 letech můžete otěhotnět okamžitě po zrušení, po 30 letech to může trvat déle než rok.

Pokud po zrušení tablet uplynulo 3-6 měsíců nebo déle, menstruační cyklus se zotavil a není těhotenství, není čeho se obávat. Norma je koncepce na jeden rok. Pokud 12 měsíců nestačilo na otěhotnění, musí oba manželé navštívit lékaře a být vyšetřeni.

A samozřejmě byste měli určitě navštívit lékaře, pokud se menstruační cyklus neobnoví 3-4 měsíce po ukončení léčby: menstruace je nepravidelná nebo vůbec chybí, jsou příliš hojná nebo skromná.

Komentář porodníka-gynekologa

- Dosud se používání kombinovaných perorálních kontraceptiv (COC) považuje za zlatý standard antikoncepce. To znamená, že je to nejpohodlnější metoda antikoncepce s minimálním rizikem vedlejších účinků. V posledních letech se seznam COC významně rozšířil a dávky hormonů v moderních antikoncepčních pilulkách jsou minimální. V 60. letech minulého století vedlo používání antikoncepčních prostředků k výrazným vedlejším účinkům a dokonce vyvolalo vývoj neplodnosti..

O aktuálním KOC to nelze říci. Můžete je užívat s antikoncepčním účelem tak dlouho, jak budete chtít, včetně mladých nulliparous žen (měsíce, roky). Jediným požadavkem před rozhodnutím o dlouhodobém užívání COC je jejich jmenování a výběr lékařem. A pokud to není tak dávno, věřilo se, že stálý příjem COC vyžaduje přestávku po dobu 1 až 3 měsíců, dnes se prokazuje, že příjem by měl být nepřetržitý, údajně nezbytný odpočinek, aby vaječníky „nezapomněly, jak pracovat“. Přerušení v nepřetržitém používání COC jsou pro organismus škodlivé, musí být neustále reorganizovány buď na základě příjmu sexuálních hormonů z vnějšku, nebo na jejich nezávislé produkci..

Obnovení plodnosti u ženy nastane 1 až 3 měsíce po vysazení léku v 90% případů. Pokud žena plánuje těhotenství, měla by přestat užívat COC 3 měsíce před požadovaným těhotenstvím. Po přerušení léku nepotřebují vaječníky nějaký čas, aby se zotavily, a tedy i žádné ošetření.

Všechny folikuly, které jsou v nich přítomny, když užívaly COC, byly jednoduše ve „spánkovém stavu“, ale po ukončení tablety se „probudí“ okamžitě nebo po nějaké době a začnou zrát, což vede k ovulaci. Jednou z „mínusů“ dlouhodobého užívání tablet a jejich zrušení je výskyt vícenásobného těhotenství.

Pokud do 12 měsíců po stažení antikoncepčních pilulek nenastane požadované těhotenství, měla by být žena hledána příčina, to znamená, že má některá skrytá gynekologická onemocnění, která nebyla diagnostikována před jmenováním COC. Může to být nedostatek tělesné hmotnosti, pozdní nástup menstruace a pozdní puberta, porucha menstruačního cyklu v anamnéze atd..

Vlastnosti hormonů

Těhotenství po antikoncepčních pilulkách přichází v jiném období, které závisí na konkrétním léku..

Logest

Těhotenství po Logestu může nastat tři měsíce po zrušení antikoncepce. Během tohoto období se obnoví hormonální pozadí, zjišťuje se plodná funkce ženy. Můžete dokonce otěhotnět mezi užíváním hormonálních perorálních kontraceptiv, když je naplánována přestávka. Podobně k početí dochází po aplikaci Med.

Diana 35

Těhotenství po těchto COC nastává rychle (někdy za měsíc nebo dva), pokud byla Diana 35 vybrána gynekologem nebo endokrinologem. Tento lék silně ovlivňuje hormonální pozadí, protože by měl být předepisován lékařem se zaměřením na vlastnosti těla. Často je předepisován jako terapeutické činidlo, například u polycystických vaječníků.

Po jednom roce užívání Diany 35 může lékař doporučit přestávku přibližně tři měsíce. Ovariální funkce musí být obnovena, aby neměla negativní vliv na schopnost otěhotnět dítě. Pokud se objeví vedlejší účinky, měli byste přestat užívat tyto perorální antikoncepční prostředky a najít náhradu.

Regulon

Jak otěhotnět po antikoncepci, pokud jste užil Regulon? Po přijetí ok, to stojí za plánování těhotenství až po 3 měsících. V tomto případě je těhotenství dost snadné. K početí obvykle dochází v období od 3 měsíců do jednoho a půl roku, což je považováno za normu.

Je nutné přestat používat OK pod dohledem ošetřujícího lékaře. Během prvních měsíců bude obnoven reprodukční systém, fungování vaječníků a menstruační cyklus. Regulon nemá žádný vliv na plod, takže se nemusíte bát, že těhotenství po dlouhodobém užívání antikoncepčních tablet je velmi rychlé.

Ostatní drogy

Požadované těhotenství po Jenale je možné, pokud tento lék nezneužíváte. Tyto pilulky jsou jednorázovou nouzovou antikoncepcí. Pití antikoncepčních tablet tohoto typu by mělo být podáváno pouze jako poslední možnost. Užívání léků je poměrně jednoduché, ale negativně ovlivňuje hormonální pozadí.

Některé dívky, které využily Jenale, se obávají, jak spolehlivý je. Doktoři říkají, že to všechno záleží na tom, kdy jste to vzali. První den po pohlavním styku bude droga fungovat v 95% případů. Pokud uplynuly více než tři dny, pak je to zbytečné.

Těhotenství po společné Klayře nastává podobně jako u jiných antikoncepčních tablet..

Mohu po Mireně rychle otěhotnět? Nástroj je hormonální spirála. Po Mireně se ženské tělo zotavuje velmi rychle a příležitost otěhotnět se vrací. Obnovení po použití Mireny může někdy trvat několik měsíců. Chcete-li rychle otěhotnět, je lepší poradit se s lékařem, jak správně a efektivně uvést ženské tělo zpět do normálu..

Doporučení

V jednotlivých případech dochází k těhotenství po zrušení ok v různých časech, takže není možné přesně odpovědět na otázku, jak brzy nastane početí. Droga sama o sobě ovlivňuje trvání kurzu..

Jak dlouho můžete otěhotnět po zrušení antikoncepčních pilulek, jak dlouho bude proces plánování těhotenství trvat, závisí na konkrétní situaci a reprodukčním zdraví páru..

Užívání hormonálních antikoncepčních prostředků je pohodlné a jednoduché. Proto mnoho dívek rozhoduje o této metodě antikoncepce samostatně. Přesto musíte kontaktovat dobrého lékaře, aby zvedl antikoncepci. Až přijde čas, otěhotníte bez problémů.

Konzultace

Na otázky pacientů odpovídá porodnice-gynekologka Elena Artemyeva.

"Beru Lindinet pět let." Plánujeme dítě. Kolik „odpočinku“ je potřeba po zrušení antikoncepce před početí?

- S tímto problémem je lepší konzultovat s lékařem osobní konzultaci. Přerušení mezi pojetím a zrušením COC není ve většině případů nutné. Další věc je, že ne každá reprodukční funkce je obnovena okamžitě. Proto není skutečností, že těhotenství nastane v prvním cyklu nebo dokonce v prvních šesti měsících. Před plánováním těhotenství (ještě před zrušením pilulek) musíte podstoupit vyšetření: udělejte nátěr, zkontrolujte infekce TORCH, projděte hormony štítné žlázy. A také OAM, OAK.

- Je mi 24 let, je tu dítě. Mohu se chránit pomocí COC? V budoucnu chci více dětí, obávám se poškození zdraví...

- Pro výběr COC musíte jít do gynekologa. Pro správnou volbu léku musíte provést testy, udělat ultrazvuk atd. Při kontrole porodnosti byste měli pravidelně navštívit gynekologa. Pak vám tablety neublíží a můžete porodit tolik dětí, kolik chcete.

- Jak rychle otěhotnět po antikoncepčních pilulkách? Pila jsem Dianu dva roky, je mi 28 let.

- Nejprve musíte jít k gynekologovi a nechat se vyšetřit. Pokud nejsou problémy s reprodukčním zdravím, můžete naplánovat těhotenství v prvním cyklu po stažení.

Kolik můžete otěhotnět po antikoncepčních pilulkách

Mnoho lidí se vyhýbá perorální antikoncepci, i když jsou ve skutečnosti docela běžné a při správném používání pomáhají vyhnout se neplánovanému těhotenství. Postupem času přicházejí všechny dívky k jedné věci - je čas stát se matkou. A pak vyvstává otázka, jak moc můžete otěhotnět po antikoncepčních pilulkách? Navrhujeme nejen s ním jednat, ale také si přečíst řadu doporučení.

Kolik můžete otěhotnět po antikoncepčních pilulkách

Pokud máte všechno v pořádku se svým zdravím a testy to potvrzují, kromě toho, věk se chystá porodit dítě (ideální, pokud vám není více než třicet let, po - aktivita pohlavních orgánů začíná mizet), pak můžete otěhotnět po užití pilulky rychle. Funkčnost reprodukčního systému bude obnovena během dvou až tří měsíců a tělo bude opět připraveno k oplodnění, v důsledku toho také k porodu a narození zdravého dítěte..

Neméně zajímavé pro dívky jsou otázky jako:

 • Ovlivňuje používání ústního ochranného vybavení proti nežádoucímu těhotenství zdraví matky a nenarozeného dítěte?
 • ovlivňuje reprodukční systém?
 • Je možné nezávisle připravit vaše tělo na plánované těhotenství?

Pojďme na to společně.

Hormonální drogy a jejich účinek

Ve skutečnosti jsou antikoncepční prostředky zaměřeny na potlačení základních funkcí vaječníků, takže ovulace se zastaví. Od prvního dne po užití tablet začnou vaječníky fungovat správně a poté se intenzita jejich práce každým dnem zvyšuje..

Možná se vám to zdá divné, ale gynekologové často používají antikoncepční postup k „oživení“ reprodukčních orgánů těch žen, které po dlouhou dobu nemohou otěhotnět. Kurz zpravidla trvá tři až čtyři měsíce, po kterém je pilulka zastavena a obnovena funkce pohlavních orgánů.

Pokud nemůžete otěhotnět, nespěchejte z jednoho extrému do druhého a začněte užívat hormonální drogy. Je možné jen ublížit. Nejprve byste se měli podrobit úplné prohlídce a konzultovat toto téma s gynekologem..

Hnojení po ukončení perorální antikoncepce

Pro ženu je důležité nejen rychle otěhotnět, ale také porodit zdravé dítě bez poškození zdraví. V žádném případě nezapomeňte konzultovat svůj zdravotní stav s odborníkem, teprve poté můžete začít užívat prášky.

Obdobná konzultace by se měla konat po skončení přijímacího řízení, aby vám informovaná osoba poradila, co dělat, abyste bezpečně otěhotněla v co nejkratší možné době.

Doporučujeme vám podívat se na několik užitečných tipů, které vám poskytne každý gynekolog:

 • Po konzultaci s odborníkem obdržíte řadu doporučení, která bude třeba dodržovat od první do poslední tablety. Jinak riskujete své zdraví - krvácení může začít; bludný menstruační cyklus; hormonální nerovnováha.
 • Jakmile přestanete tablety užívat, budete muset být znovu vyšetřeni. Stává se, že i ty nejviditelnější změny v hormonální rovnováze aktivují řadu skrytých chorob, nazývají se také „spící“. Proto může nastat normální problém. Doporučujeme také věnovat pozornost imunitě, nepřítomnosti nádorů nebo nestandardním formacím. V ideálním případě byste měli navštívit také savce.
 • Je pošetilé pokusit se otěhotnět okamžitě, jakmile se vzdáte pilulek - nic z toho nepřijde. Nejvýhodnější doba je tři až čtyři měsíce po ukončení antikoncepce. Tělo se během této doby zotaví, vrátí se k normálnímu rytmu a genitální orgány vydělají sto procent.
 • Pokud se vám podařilo počat dítě dříve než po třech nebo čtyřech měsících, neměli byste si dělat starosti - to znamená, že se tělo již uzdravilo. U plodu nepředstavuje antikoncepce žádnou hrozbu, bude se vyvíjet normálně.
 • Začněte brát vitamíny, vyloučte ze své stravy všechna jídla, která mohou být škodlivá: rychlé občerstvení a dále na seznamu; vzdát se kouření, alkoholu a jiného bláta.

Závěr

A přesto, jak moc můžete otěhotnět po antikoncepčních pilulkách? Jak jsme uvedli výše, ideální možností jsou tři až čtyři měsíce po jejich opuštění. Je velmi nepravděpodobné, že se to stane dříve, ale stále se to stává pořád.

Při dodržení všech výše uvedených doporučení přispějete k nejrychlejšímu obnovení pohlavních orgánů a správnému vývoji plodu..

Příznaky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet

Proč není hned jasné, že žena je těhotná?

Každá dívka si vybere antikoncepční metodu, kterou považuje za nejspolehlivější. Ale každá z nich není bez vad. Na ženských fórech si můžete přečíst mnoho zajímavých příběhů, kdy se páry vyhýbaly pohlavnímu styku ve dnech ovulace, dodržovaly všechna pravidla pro přijetí podle schématu, ale při užívání antikoncepčních pilulek Jess nebo Janine se objevily známky těhotenství. Proč se to stalo? Kdo je vinen?

Gynekologové poznamenávají, že byli léčeni těhotenstvím všemi způsoby ochrany, ale v každém případě existoval příběh, z nějakého důvodu lék nefungoval. Většina dívek si je jistá, že použití jakékoli pilulky je nejspolehlivějším způsobem, jak se chránit, a pijí všechno za sebou. Proto problémy.

Aniž by se ponořili do mechanismu účinku tablet, sami blokují účinek ostatních hormonálními léky. Výsledkem je, že sperma dosáhne cíle a dívka má při užívání antikoncepce zklamání a první známky těhotenství. Ale nevěnují pozornost novým příznakům a přisuzují je hormonálním výkyvům.

Důležité: Statistiky potvrzují, že OK (orální kontraceptiva) jsou 100% spolehlivé, pod jednou podmínkou - naplánovaný vstup.

Nikdo nebude ručit za spolehlivost této metody antikoncepce, pokud se tělo dosud nepřizpůsobilo (první balení tablet) a v určitých dnech žena zapomněla na svůj příjem a tentokrát se časově shodovala s ovulací. Pouze ve filmech si člověk může myslet na potěšení z pohlaví a zapomenout na preventivní opatření. Ve skutečném životě nastává těhotenství při užívání antikoncepčních pilulek a stojí za zvážení i nové příznaky. Ženy však jednají bezohledně a zcela se spoléhají na „magické pilulky“.

Kromě toho je ženské tělo velmi složité, období „zvyknutí“ na perorální antikoncepci v každém jde jinak. Existují případy, kdy došlo k nevysvětlitelné nevolnosti, nadýmání, trávení a dalším atypickým pocitům. Po takové adaptaci je snadné vynechat první známky těhotenství při užívání antikoncepčních prostředků. Je obzvláště obtížné pochopit, co se s vámi děje, když cyklus kolísá a zpoždění je běžný výskyt.

V takových případech musíte mít k dispozici lékárnický testovací systém, ale v ranných stádiích mohou mít špatný výsledek:

 • falešně pozitivní;
 • falešně negativní.
Důvod - hormonální pozadí je upraveno. Přestože je testovací činidlo navrženo k rozpoznání hormonu těhotných žen nebo hCG, je test při nízkých koncentracích nesprávný a poskytuje fantomové proužky. Pouze po návštěvě gynekologické místnosti a po laboratorním krevním testu na hCG bude přesnější odpověď.

Co nelze udělat s perorální antikoncepcí?

Perorální antikoncepční prostředky obsahují syntetické molekuly podobné ženským hormonům, takže jejich působení je podobné tomu, co se děje v těle. Hormonální antikoncepční prostředky jsou navrženy tak, aby blokovaly funkci dominantního folikulu, takže se vajíčko během ovulace netvoří..

Každý ví, že se estrogen a progesteron střídají a léky na nich založené ovlivňují celkovou koncentraci hormonů v těle. Je možné pít antikoncepci nekontrolovaně, bez konzultace s lékařem? Gynekologové tvrdí, že pokud konzultujete s lékárníkem, můžete, ale rozsah farmaceutického trhu je velký. Distributor v lékárně však nemůže vzít v úvahu ty rysy těla, které jsou uvedeny v lékařském záznamu.

Je zbytečné hledat osoby odpovědné za jejich těhotenství, když berou antikoncepční pilulky a mluví o symptomech na fórech. Nejlepší lékař si může vybrat pouze ošetřující lékař:

 • s maximálním antikoncepčním výsledkem;
 • s obecnou korekcí hormonálního pozadí;
 • žádné vedlejší účinky.
Při nesprávné volbě není vyloučeno nejen těhotenství, ale také můžete poškodit své vlastní tělo. Někdy si ženy stěžují, že zvýšení hmotnosti v důsledku otoku tkání, existuje spousta období a tendence ke vzniku křečových útvarů. Naléhavě je třeba opustit použitou drogu, pokud je to pozorováno, kontaktovat lékaře pro nové jmenování.

Upozorňujeme, že se nedoporučuje:

 • zrušit hormonální pilulky uprostřed cyklu tak, aby nevyvolával obecnou nerovnováhu;
 • ostře přejít na jiný lék bez pauzy;
 • po mnoho let užívat antikoncepční pilulky bez přestávky;
 • nevěnujte pozornost zmeškaným dnem bez tablet;
 • pokračovat v nekontrolovaném sexuálním životě pomocí antikoncepčních prostředků náhodně chycených v paži;
 • udělejte si velké přestávky a ok.
Podle statistik je pravděpodobnost těhotenství při perorální antikoncepci vyšší než 2–3%. Příznaky těhotenství s antikoncepčními pilulky jsou podobné obvyklým příznakům.

Upozornění: Antikoncepční účinek je pozorován od prvních dnů cyklické medikace. Zpoždění je přijatelné s počátkem OK správy po dobu 3-5 dnů, počítáno od začátku menstruace. První cyklus je však nejlépe duplikován jinými bariérami ve dnech ovulace. Začít pilulky na konci menstruace je zbytečné - již se vytvořilo hormonální pozadí. Existují však balení po 21 a 28 tabletách, návod podrobně popisuje, jak a kdy je vypít, od kterého dne do začátku.

Když užívám prášky, kdy můžu otěhotnět?

 1. Špatná volba drog. Přestože mají přibližně stejnou hladinu aktivního hormonu, existují i ​​mini nápoje, které působí lokálně. Zvyšují objem děložního hlenu a brání semenné tekutině v dosažení „cíle“.
 2. Časté opomenutí v plánu vedou k tomu, že se obnovují normální hormonální hladiny.
 3. Porušení plánu užívání tablet je hlavním důvodem, kvůli kterému existují známky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet Dima, Regulon nebo Lindinet.
 4. U nemocí trávicího traktu, doprovázených průjemem a zvracením, nemá účinná látka antikoncepčního prostředku čas absorbovat se do krve. Účinnost pilulek bude nízká nebo vůbec ne.
 5. Užívání léků, antibiotik a alkoholu, blokování účinku syntetických hormonů. Interakce s jinými léky a účinek organických sloučenin na aktivní složku tablet je uvedena v pokynech, ale až do konce se jen zřídka studuje. Silný čaj a káva, některé bylinky a zeštíhlující čaje mají podobný účinek..

Tip: Pokud nebylo možné vzít další pilulku včas, vypijte ji později a pak vezměte další pilulky přesně podle plánu. Je lepší je pít ráno, nosit pilulky s sebou ve vaší kabelce, v tajné kapse, takže v případě nouze jsou vždy s vámi.

U všech doporučení je pravděpodobnost otěhotnění téměř nulová. Statistiky „letů“ na úrovni 3% mají v každém případě své vlastní důvody.

Psychologický a lékařský aspekt účinku tablet na plod

Existuje mýtus, že pokud jste byli chráněni léky a během užívání antikoncepčních tablet došlo k těhotenství, došlo by k příznakům fetálních abnormalit. Avšak podle gynekologů, pokud početí již proběhlo, neovlivní to vývoj embrya. Ale pití antikoncepčních tablet již nemá smysl, jen to přeplňuje hormony.

Rada: Pokud existuje podezření, že došlo k oplodnění, musíte podstoupit testování lékárny a již v kanceláři gynekologa, abyste prodiskutovali, zda je „dvoupruhový přítel dívek“ správný.

Jakýkoli lékař vám vysvětlí, že pokud žena užívala antikoncepci, nemusíte mít potrat kvůli strachu, že dítě bude vadné. To jsou falešné obavy, pokud vezmete multivitaminy s kyselinou listovou, sníží se riziko patologií na minimum, pokud nejsou geneticky stanoveny..

Při užívání antikoncepčních tablet se vyplatí připomenout příznaky těhotenství:

 • zpoždění a absence menstruace;
 • malé zvětšení prsou; podprsenka je malá;
 • zatemnění halonů;
 • únava, ospalost a apatie;
 • přecitlivělost bradavek, bolest při kontaktu;
 • zažívací potíže, ráno nevolnost, někdy zvracení;
 • močení v noci, problémy se zácpou;
 • změna chuťových preferencí, vznikají podivné „gurmánské“ touhy;
 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • změny chuti k jídlu;
 • vyrážky na kůži, zvýšená pigmentace;
 • obvyklé pachy dráždí;
 • výrazně zvyšuje sexuální touhu;
 • podivná pachuť po jídle nebo kovová pachuť.

Důležité: Akné, mastné vlasy a tendence ke zvýšení hmotnosti jsou typickým příznakem těhotenství při užívání antikoncepčních tablet. Nový stav však lze posoudit pouze tehdy, existuje-li souhrn příznaků a neobvyklých pocitů..

Některé dívky drží v zajetí mylnými představami. Jsou si jisti, že pokud budete pít pilulky na kontrolu antikoncepce, můžete vyvolat potrat. Kromě hormonální nerovnováhy však neočekávejte žádné výsledky, pokud se fetálnímu vajíčku podaří implantovat do stěny dělohy. A u zdravé dívky ani Postinor ne vždy vytváří podmínky pro spontánní potraty.

I když dochází ke krvácení, není skutečností, že by byla děloha vyčištěna, gynekolog ji často musí seškrabat, aby se zabránilo nekrotickým procesům v děloze. K objasnění toho, zda jste těhotná nebo ne, můžete v ordinaci lékaře provést pouze krevní test na hCG.

Důležitou otázkou pro každou ženu je, jak dlouho mohu otěhotnět po užití antikoncepčních pilulek??

Moderní hormonální léky jsou skvělým způsobem, jak chránit před těhotenstvím. Můžete je vzít roky. Ženy však mají otázky, jak dlouho můžete otěhotnět po zrušení antikoncepčních pilulek a zda jejich příjem ovlivní stav a vývoj plodu..

Co lékaři radí v této záležitosti, kdy je tělo připraveno k těhotenství a po zrušení OK - přečtěte si více.

Kolik je povoleno plánovat dítě?

Mechanismus účinku perorálních kontraceptiv je založen na blokování výstupu vajíčka z vaječníku, připojení vajíčka ke stěně dělohy a korpusu luteum vaječníku. V počáteční fázi to zajišťuje správný vývoj těhotenství.

Zrušení období se liší v závislosti na délce léku:

 • Pokud žena pil tablety déle než čtyři měsíce, mohou gynekologové v prvním cyklu po zrušení antikoncepce otěhotnět. Během tohoto období se zvyšuje pravděpodobnost početí.
 • Po delším používání tablet můžete otěhotnět po třech měsících. Poprvé po zrušení OK lze pozorovat nepravidelné zrání vajec a výstup z vaječníku. Vzhledem k tomu, že v tomto případě nedochází k ovulaci, je vaječná buňka vadná.

Kombinované antikoncepční přípravky obsahují analogy ženských pohlavních hormonů - gestagen a estrogen. Ve vzácných případech estrogeny nepříznivě ovlivňují vývoj plodu. Podmínky pro kvalitní implantaci embrya se zhoršují, hrozí předčasné ukončení těhotenství.

V období mezi zrušením přijetí OK a početí musí žena navštívit gynekologa. Pokud k tomu došlo během užívání tablet, těhotenství nelze přerušit. Tablety již nelze užívat. Ale vše záleží na tom, jaký lék žena vzala a jak dlouho předtím, než se dozvěděla o těhotenství.

Po konzultaci s gynekologem mají dámy zájem, kdy můžete otěhotnět po užití tablet. Specialista by měl poskytnout vyčerpávající konzultaci, vysvětlit, jak přestat užívat lék a kdy očekávat požadovaný výsledek.

Těhotenství je povoleno, ale po několika měsících. Nastávající matka může pít vitamíny. Správný průběh a dávkování bude mít příznivý vliv na početí a vývoj plodu..

Při užívání tablet může mít dívka 99,9% jistotu, že k těhotenství nedojde. Po přerušení léčby se zvyšuje početí.

Vše však záleží na normalizaci ženského menstruačního cyklu. Praxe ukazuje, že nejprve jsou pozorovány dva nepravidelné cykly. Pokud fluktuace přetrvávají déle než šest měsíců a těhotenství nenastane, měli byste vyhledat příčinu u lékaře..

Jak rychlé těhotenství?

V tabletách nové generace je dávka hormonů minimální. Někdy těhotenství nastane již v prvním cyklu po zrušení. Ovaria po neplánovaném odpočinku energicky ovulují.

Gynekologové předepisují průběh hormonálních tablet pro neplodnost. Pravděpodobnost početí po jejich přijetí se zvyšuje.

Dodržujte pravidla pro antikoncepci. Pokud vám vynecháte prášky nebo si je vezmete nestandardním způsobem, žena může otěhotnět, aniž by zastavila lék. To je však nežádoucí, tělo si musí odpočinout a připravit se na plod.

Gynekologové dávají následující doporučení, aby došlo k početí a plod se plně rozvinul:

 • Jezte správně.
 • Stanovte rytmus života.
 • Vezměte si vitamíny.
 • Přestaňte pít alkohol a kouřit.

Tělo ženy bude připraveno na zrození nového života. Práce reprodukčního systému se plně zotaví, menstruační cyklus se normalizuje, vaječníky budou plně fungovat. Endokrinní systém těla přijde v pořádku.

Těhotenství po zrušení OK je často mnohočetné. Dokonce i páry, které nemají příbuzná.

Budoucí matky vědí, jaký je odrazový efekt. Tento termín znamená bezprostřední těhotenství po přijetí OK.

Odskočit efekt je aktivně používán v neplodnosti. K tomuto jevu dochází v reakci na zrušení jakéhokoli léku. Lékaři pro tento účel často předepisují „Jess“, „Marvelon“ a další známé léky..

V tomto případě je antikoncepční přípravek předepsán dvěma způsoby:

 • Do šesti měsíců: 21 tablet a 7 dní volna.
 • Nepřetržitý příjem po dobu 63 dnů, pak je léčba přerušena.

Podle prvního schématu přijetí bude mít žena během sedmidenní pauzy menstruační propuštění.

Ve druhém schématu přidělování by nemělo být. Průlomové krvácení však není vyloučeno. Odrazový efekt pomůže otěhotnět u obou režimů. Po zrušení OK netrvá odrazový efekt déle než dva až tři měsíce.

Ovlivňuje antikoncepční doba použití?

Účinek hormonálních tablet je založen na snížení aktivní funkce vaječníků. Když žena přestane být chráněna, vaječníky pokračují v práci a ovulace je obnovena. To znamená, že byla obnovena schopnost otěhotnět dítě. Pravděpodobnost otěhotnění však závisí na době, po kterou byla dívka chráněna.

Po krátkém kurzu

Ženy užívají antikoncepci déle než jeden měsíc. Čím déle byla tableta odebrána, tím déle je doba zotavení plodnosti. Pokud byla ochrana prováděna po dobu kratší než jeden rok, početí po zrušení OK nastane rychle, někdy po jednom až třech měsících.

Po dlouhé době

Pokud byla žena dlouhodobě chráněna prášky bez přestávky, bude obnovena funkce reprodukce, ale může to trvat i několik měsíců. Proto gynekologové doporučují po užití tablet na rok, aby si přestali dva až tři měsíce.

Velkou roli hraje věk ženy. Čím je starší, tím déle bude období rehabilitace po ukončení perorální antikoncepce před těhotenstvím. U žen starších 30 let nemusí obnovení funkce reprodukce trvat déle než jeden rok po dlouhodobém používání.

Důvodem je skutečnost, že i nejmodernější antikoncepční prostředky jsou zásahem do přirozených procesů v těle ženy. Vedlejší účinky nejsou vyloučeny.

Občas, po zrušení OK, dojde k amenorea, zmizení menstruace. Ale toto se zřídka stane u dvou procent žen, které užívají prášky..

Vlastnosti používání antikoncepčních prostředků se doporučuje projednat s gynekologem. Aby bylo dítě zdravé a správně se vyvíjelo, je lepší naplánovat těhotenství po šesti měsících po užití antikoncepčních pilulek.

Video na téma článku

Dále si můžete prohlédnout video o tom, kolik času můžete otěhotnět po ukončení léčby pilulkou:

Těhotenství po antikoncepčních pilulkách

Drtivá většina všech žen užívajících antikoncepční pilulky plánuje v budoucnu, a možná i vícekrát, otěhotnět. Otázka a pravděpodobnost početí dítěte po zrušení OK tedy vyvstává poměrně často. A možná ani jeden: je možné otěhotnět po antikoncepčních pilulkách, jak rychle, jaké jsou šance, rizika, nuance atd..

V pokynech pravděpodobně najdete u každého moderního perorálního antikoncepčního prostředku upozornění, že těhotenství je možné v dalším cyklu po zrušení tablet. Ale všechno není tak jasné...

Obecně existuje poměrně zvláštní souvislost mezi antikoncepčními pilulkami a těhotenstvím, protože různé hormonální antikoncepční přípravky se užívají jak k prevenci pravděpodobné početí, a naopak - k jejímu urychlení.

Účinné látky antikoncepčního prostředku inhibují funkci vaječníků a dočasně ovulaci zastavují. V takovém spánkovém stavu mohou být vaječníky dostatečně dlouhé, ale po zrušení orálních antikoncepčních prostředků se postupně zotavují a často pracují s dvojitou horlivostí, kterou gynekologové používají pro některé formy neplodnosti. To znamená, že v mnoha případech, kdy žena neotěhotní, mohou jí být předepsány antikoncepční pilulky. Obvykle je kurz 2-4 měsíce a bezprostředně po zrušení OK dochází ve většině případů k těhotenství. Někdy je nutné provést několik takových kurzů: 3 měsíce, užívání tablet - 2 měsíce přestávka. Podobný přístup (tzv. Rebound efekt) pomáhá obnovit ovulaci.

Ale s antikoncepčním účelem bereme tablety mnohem déle než několik měsíců. Ovlivňuje délka užívání hormonálních léků možnost těhotenství v budoucnosti? Na tuto otázku odpoví různí odborníci různě.

Těhotenství po užití antikoncepčních tablet

Vše o typech potratů a antikoncepčních metodách

Těhotenství po užití antikoncepčních tablet

Těhotenství po užití antikoncepčních pilulek nastává, jakmile se hladina hormonů vrátí k normálu a její obvyklý pravidelný menstruační cyklus se vrací k ženě. Proto prvním krokem ve snaze otěhotnět je přestat užívat tablety..
Žena je schopna otěhotnět krátce po ukončení užívání antikoncepce. Nicméně, jak brzy to může udělat, záleží na individuálních vlastnostech těla a někdy na použité drogě.

Po ukončení používání kombinovaných perorálních kontraceptiv (dále jen COC) se ovulace okamžitě vrací, ale to neznamená, že se úrodná funkce těla normalizovala.

Kdy přestat užívat antikoncepci

Antikoncepční pilulky v lékařské praxi se navzdory jejich primárnímu účelu často používají ke zrychlení početí. Zrušení antikoncepce dramaticky stimuluje vaječníky. Díky této hyperaktivitě se šance na dítě brzy zvýší.

Nemůžete však drogu hodit do poloviny. K přerušení léčby dochází pouze se souhlasem lékaře, v naléhavých situacích se závažnými projevy vedlejších účinků. Jinak dojde k hormonálnímu selhání, menstruační cyklus bude přerušen, začnou se „měsíční výběry“ (produkce nezralého vajíčka). Aby nedošlo k poškození endokrinního systému, je nutné tablety dokončit až do konce balení.

Kolik můžete otěhotnět po antikoncepčních pilulkách

Antikoncepční pilulky, také známé jako perorální antikoncepční prostředky (OK nebo COC), obsahují buď estrogen nebo estrogen a progestin, nebo pouze progestin. Jejich úkolem je zabránit ovulaci a zvýšit vrstvu děložního hlenu.

Po ukončení léčby by měla ovulace a schopnost mít dítě znovu za měsíc pokračovat. Vrácení plodnosti někdy trvá až tři měsíce.

Důležitým faktorem při určování, kdy bude těhotenství možné, je stadium menstruačního cyklu, ve kterém byly antikoncepční pilulky zastaveny. Pokud žena přestane brát lék uprostřed svého cyklu, může téměř okamžitě otěhotnět. Pokud byl příjem dokončen na konci cyklu, těhotenství bude možné přibližně za měsíc.

Ženy se mylně domnívají, že mají zdravotní problémy, pokud cyklus nezačne 2-3 měsíce po stažení antikoncepce. Podobné zpoždění po ukončení užívání tablet je však běžným jevem..

K oplodnění vajíčka potřebuje žena ovulaci. Její čekání může nějakou dobu trvat.

Někdy může dojít k ovulaci dříve; v jiných případech to může trvat déle. Prvním příznakem, že se ovulace vrátila, je obvykle opakování pravidelného menstruačního cyklu, několik týdnů po ovulaci..

Menstruace po vysazení antikoncepce

Některé ženy mohou pozorovat menstruaci po dobu 1-2 týdnů po ukončení antikoncepce. Zatímco pro ostatní může čekání na menstruační cyklus trvat několik měsíců. Menstruace může být zpožděna nebo nemusí trvat dlouho, pokud žena začala užívat COC, které již mají problémy s nepravidelnými cykly nebo ovulací.

Pokud menstruace nenastane po ukončení antikoncepce dlouho a nenastane ovulace, existuje možnost, že žena je již těhotná a měl by být proveden těhotenský test. Pozitivní výsledek nastane, i když k menstruaci nedochází po zrušení COC. Negativní těhotenský test, zejména pokud se opakuje během týdne, obvykle znamená, že žena není těhotná.

Amenorea po vysazení antikoncepce

Amenorea po ukončení antikoncepce je absence menstruačního cyklu, který je pozorován u přibližně 1 z 30 žen po vysazení tablet. Případ je vzácný, ale v praxi se vyskytuje v důsledku poruchy hypotalamo-hypofyzárního systému (dochází k poruše v produkci hormonů v těle). Aby se předešlo těmto důsledkům, pacient by měl spolu s gynekologem správně vybrat hormonální antikoncepci na základě hormonálních testů..

V případě nástupu amenorey po zrušení hormonální antikoncepce je nutné konzultovat gynekologa a endokrinologa. Je důležité odstranit hormonální poruchy a normalizovat endokrinní systém.

Jaká je pravděpodobnost otěhotnění po ukončení antikoncepce

 • 21,1% žen je schopno otěhotnět v prvním cyklu po ukončení COC;
 • 79,4% otěhotní během roku od zrušení COC.

Do věku 35 let ovlivňuje její plodnost (plodnost) věk ženy. U žen nad 35 let byla u kuřáků nižší míra těhotenství. Tyto výsledky jsou podobné studiím u žen, které k ochraně nikdy nepoužily orální antikoncepci. To znamená, že antikoncepční prostředky nemají žádný vliv na plodnost..

Co dělat, pokud těhotenství nenastane po antikoncepčních pilulkách

Existuje velmi malá šance, že tělo bude potřebovat pomoc při úspěšném otěhotnění dítěte. Nejčastěji k těmto situacím dochází, pokud byly menstruační cykly ženy před zahájením antikoncepce nepravidelné.

V tomto případě by žena měla vyhledat pomoc specializovaného gynekologa. Při konzultaci lékař předepíše léky a speciální léky, které stimulují proces oplodnění. Mohou to být léky pro tři účely:

 1. Léky FSH a LH, které stimulují růst folikulů ve vaječnících (Puregon, Klostilbegit, Menogon atd.);
 2. Léky HCG, které pomáhají „setkat se“ se spermatem vajíčka (Horagon, Gonakor, těhotná atd.);
 3. Progesteronové přípravky pro přípravu dělohy pro úspěšný vývoj plodu (Duphaston - nejúčinnější a proto nejpopulárnější, Byzanne, Veraplex, Nemestran atd.).

Jaký typ antikoncepce může ovlivnit těhotenství po stažení

Co se stane po ukončení kombinované perorální antikoncepce?

Kombinované orální antikoncepční prostředky jsou nejčastějším typem antikoncepce. Obsahují jak estrogen, tak progestin. Užíváním tohoto typu antikoncepce každý den ve stejnou dobu získá žena maximální antikoncepční účinek (95,5% podle Pearlovy tabulky).

Míra, kterou tělo obnovuje plodnou funkci po zastavení užívání COC, je do značné míry závislá na typu použitého léčiva. Pokud byl lék standardním typem obsahujícím tři týdny aktivních tablet, těhotenství je možné v příštím měsíci po menstruaci.

Některé kombinované pilulky, jako například sezónní a podobné léky, mají tendenci tento cyklus rozšiřovat. To znamená, že léčivo se užívá v množství 84 kusů aktivních tablet používaných denně bez přerušení. Díky tomu menstruační cyklus přichází každé tři měsíce. Po přerušení takového léku bude normalizace cyklu trvat déle (přibližně tři měsíce k obnovení plodnosti). Tento případ však nebrání tomu, aby žena otěhotněla jen měsíc po zrušení.

Co se stane poté, co přestanete užívat tablety progestinu?

Lék obsahuje pouze progestin, takže neexistuje žádný „neaktivní“ týden užívání tablet.

Protože v kompozici není žádný estrogen, je účinnost léčiva o něco nižší. Podle statistik přibližně 13 ze 100 žen otěhotní každý rok při užívání tablet progestinu. Znamená to také, že těhotenství nastane brzy po ukončení užívání tablet progestinu..

Kombinované antikoncepční prostředky obsahující estrogen i progesteron jsou nejčastěji používanými perorálními antikoncepčními prostředky. Zabraňují ovulaci tím, že udržují určité hladiny hormonů potlačením jiných přírodních hormonů, které by jinak stimulovaly vaječníky k dozrávání a uvolňování vajíček..

Zatímco žena užívá perorální antikoncepci, menstruační cyklus nedochází ani ovulace. Protože cyklus je řízen tablety, při užívání perorální antikoncepce dochází menstruace pravidelně každých 28 dní.

Po dokončení pilulky se zastaví konstantní hladina hormonů, které potlačují ovulaci. Tělo začne samostatně produkovat požadovanou hladinu hormonů, což zabere trochu času. Vaječníky se připravují na předchozí „plodnou“ práci. Navzdory skutečnosti, že ve vaječnících je několik set tisíc vajec, mohou potřebovat nějaký čas před novou ovulací.

Články O Neplodnosti