Hlavní Výživa

Těhotenství. Příznaky a průběh těhotenství. Tělo těhotné ženy

Kalkulačka těhotenství vám pomůže určit gestační věk a datum narození. “

Těhotenství je fyziologický proces, při kterém se v lůně ženy vyvíjí nové lidské tělo, které je výsledkem oplodnění.

Těhotenství u žen v průměru trvá 280 dní (40 týdnů, což odpovídá 9 kalendářním měsícům nebo 10 lunárním měsícům). Těhotenství je také rozděleno do 3 trimestrů po 3 kalendářních měsících v každém.

Příznaky raného těhotenství

V raných stadiích těhotenství je diagnóza stanovena na základě pochybných a pravděpodobných příznaků..

Pochybnými příznaky těhotenství jsou různé druhy subjektivních pocitů, jakož i objektivně určené změny v těle, mimo vnitřní genitální orgány: chuťové rozmary, změny čichových vjemů, lehká únava, ospalost, pigmentace kůže na obličeji, podél bílé linie břicha, bradavek a paranasálních kruhů.

Pravděpodobné příznaky těhotenství jsou objektivní příznaky pohlavních orgánů, mléčných žláz a při formulaci biologických reakcí na těhotenství. Patří sem: zastavení menstruace u žen v plodném věku, zvýšení mléčných žláz a výskyt kolostra, když se vytlačí z bradavek, cyanóza sliznice vagíny a děložního čípku, změna tvaru a konzistence dělohy, zvětšení její velikosti.

Můžete si předem ověřit přítomnost těhotenství doma pomocí expresního testu na obsah hormonu chorionického gonadotropinu v moči ženy (test se provádí od prvního dne odkladu další menstruace).

Potvrďte, že těhotenství umožňuje ultrazvuk (ultrazvuk).

Změny v těle těhotné ženy

V těle ženy během těhotenství dochází k četným a komplexním změnám. Tyto fyziologické změny vytvářejí podmínky pro nitroděložní vývoj plodu, připravují ženské tělo na narození a kojení novorozence. Menstruace ustane, zvětšení objemu mléčných žláz, bradavky ztmavnou.

Mnoho těhotných žen má nevolnost v prvním trimestru, někdy zvracení - tyto příznaky se nazývají časná toxikóza těhotných žen. Často existují slabost, ospalost, pálení žáhy, slinění, změna chuti, časté močení. Tyto poruchy jsou charakteristické pro zdravé a normální těhotenství..

Obzvláště velké změny se vyskytují v genitáliích žen. Děloha se zvyšuje s každým týdnem těhotenství, zvyšuje se krevní zásobení vnitřních a vnějších pohlavních orgánů. Tkáně bobtnají, získávají elasticitu, což přispívá k jejich lepšímu napínání během porodu. V mléčných žlázách se zvyšuje počet a objem žlázových laloků, zvyšuje se jejich zásobování krví, stávají se napjatými, z bradavek se vylučuje kolostrum. Počet gonadotropních hormonů, jakož i estrogenů a progesteronu, je produkován nejprve corpus luteum (dočasná žláza vytvořená na místě folikulu, ze kterého vyrostlo zralé vajíčko) a poté placentou. Hormony vylučované corpus luteum (progesteron a v menší míře estrogeny) přispívají k vytváření podmínek pro správný vývoj těhotenství. Korpus luteum prochází obráceným vývojem po čtvrtém měsíci v souvislosti s tvorbou hormonální funkce placenty.

Pro těhotenství je nutné se zaregistrovat na prenatální klinice (3–4 týdny po zpoždění menstruace), kde lékař zkoumá a zkoumá vnější a vnitřní genitální orgány, a pokud je to nutné, jsou předepsána další vyšetření.

Genitální orgány během těhotenství

Děloha. Během těhotenství se mění velikost, tvar, poloha, konzistence a reaktivita (excitabilita) dělohy. Děloha se během těhotenství postupně zvyšuje. Ke zvýšení dělohy dochází hlavně v důsledku hypertrofie svalových vláken dělohy; současně dochází k množení svalových vláken, růstu nově vytvořených svalových prvků retikulárně-vláknitého a argyrofilního „rámu“ dělohy.

Děloha není jen fetální nádoba, která chrání plod před nepříznivými vnějšími vlivy, ale také orgán metabolismu, který plodu poskytuje enzymy, komplexní sloučeniny nezbytné pro plastické procesy rychle se vyvíjejícího plodu..

Vagína během těhotenství prodlužuje, rozšiřuje, záhyby sliznice jsou ostřejší. Vnější genitálie během těhotenství se uvolní.

Životní styl těhotné ženy, rutina, výživa a hygiena

Vyvíjející se plod dostává od matky všechny potřebné živiny. Blaho plodu závisí zcela na zdraví matky, jejích pracovních podmínkách, klidu, stravě, stavu nervového a endokrinního systému..

Těhotné ženy jsou osvobozeny od nočních směn, tvrdé fyzické práce, práce spojené s vibracemi na těle nebo nepříznivých účinků na chemii těla. látky. Během těhotenství je třeba se vyvarovat náhlých pohybů, vzpírání a významné únavě. Těhotná žena musí spát nejméně 8 hodin denně. Před spaním se doporučuje procházka..

Těhotná žena musí být pečlivě chráněna před infekčními chorobami, které představují zvláštní nebezpečí pro tělo těhotné ženy a plod.

Během těhotenství je nutné pečlivě sledovat čistotu pokožky. Čistá pokožka pomáhá eliminovat metabolické produkty, které jsou pro organismus škodlivé.

Během těhotenství se doporučuje umýt ve sprše, aby nedošlo k přehřátí těla. Zdravá těhotná doporučená vzduchová a sluneční lázeň.

Těhotné dvakrát denně by mělo umýt vnější genitálie teplou vodou a mýdlem. Douching během těhotenství by měl být předepsán s velkou péčí..

Během těhotenství byste měli pečlivě sledovat stav ústní dutiny a provést potřebnou hygienu.

Mléčné žlázy by se měly denně mýt teplou vodou a mýdlem a otřít ručníkem. Tyto metody zabraňují praskání bradavek a mastitidě. Pokud jsou bradavky ploché nebo zasunuté, pak je masírujte..

Těhotné oblečení by mělo být pohodlné a volné: nenoste napínací pásy, těsné podprsenky atd. V druhé polovině těhotenství se doporučuje nosit obvaz, který by měl podporovat žaludek, ale nemačkat.

Těhotná by měla nosit boty na podpatku.

Výživa těhotenství

Správná výživa během těhotenství je zásadní pro udržení zdraví ženy a normální vývoj plodu.

V první polovině těhotenství není nutná speciální strava. Jídlo by mělo být rozmanité a chutné. Výživa ve druhé polovině těhotenství by měla zohledňovat fyziologické vlastnosti těla. Množství proteinu je 100 až 120 g za den. Z potravin obsahujících vysoce kvalitní bílkoviny je třeba doporučit kefír, jogurt, mléko, tvaroh, vejce, sýr, libové maso (100–120 g denně), ryby (150–250 g denně). Množství uhlohydrátů - asi 500 g denně, s těhotnou ženou s nadváhou - 300 g. Doporučené ovoce, bobule, zelenina a chléb (zdroj vlákniny a vitamínů B).

Tuky se doporučují 100 - 110 g denně, hlavně ve formě másla, zakysané smetany a rostlinných olejů.

Množství kapaliny je omezeno na 1 - 1,2 litru. Množství soli je omezené, zejména v druhé polovině těhotenství (až 8-5 g denně).

Během těhotenství se zvyšuje potřeba vitamínů. Dobrým zdrojem vitaminu A jsou játra a ledviny zvířat, mléko, vejce, máslo, mrkev, rybí olej a špenát. Vitamin B1 je bohatý na pivovarské kvasnice, játra, ledviny, cereálie a luštěniny. Denní dávka vitaminu B1 je 10-20 mg. Denní požadavek na vitamin B2 (riboflavin) je 2 mg. Vitamin PP je bohatý na kvasinky, maso, játra, pšeničná zrna; denní potřeba tohoto vitamínu je 15 mg. Je zapotřebí vitamín C denně 1,0 - 1,5 g. V zimě a na jaře se doporučuje, aby těhotným ženám byly předepsány hotové přípravky vitamínu C (dražé, tablety) nebo kyselina askorbová. Vitamin C se nachází v zelenině, bobulovinách, ovoci. Vitamin E se nachází v zárodečné části pšenice a kukuřice, vajec, jater, sójového oleje. Vitamín D bohatý na rybí olej, játra, kaviár, máslo.

Těhotným ženám se doporučují čtyři jídla denně: první snídaně by měla obsahovat 25–30% stravy, druhá snídaně - 10–15%, oběd - 40–45%, večeře - 15–20%.

Cvičení během těhotenství

Tělesná výchova během těhotenství zlepšuje celkový stav ženy, má příznivý účinek na autonomní nervový systém, pomáhá snižovat účinky těhotenské toxikózy, zkracuje dobu trvání porodu a příznivější období po porodu. Její zvláštní úkoly: posilování břišních svalů; zlepšení pracovní činnosti během porodu; prevence ochabování břicha a prolaps vnitřních orgánů; posílení a zvýšení pružnosti svalů pánevního dna pro prevenci prolapsu a prolapsu vnitřních pohlavních orgánů; Posílení celé svaloviny těla, zejména zadních svalů, na které při chůzi padá největší zatížení v důsledku posunu těžiště během těhotenství; zvýšená pohyblivost kloubů pánve a páteře; trénink dechových dovedností během porodu, zlepšení funkce vnějšího dýchání, aby se zlepšily oxidační procesy těla nezbytné pro vývoj plodu.

Cvičení je indikováno pro všechny ženy s normálním těhotenstvím a také pro těhotné ženy s onemocněním kardiovaskulárního systému ve fázi kompenzace.

Kontraindikace pro gymnastiku a sport během těhotenství:

1) všechna akutní stadia onemocnění kardiovaskulárního systému s oběhovými poruchami, tromboflebitidou, tuberkulózou (komplikovanou pleuritou, hemoptýzou), onemocněním ledvin a močového měchýře (nefritida, nefrosa, pyelocystitida);

2) výrazná toxikóza těhotenství (nezvratné zvracení, nefropatie, preeklampsie, eklampsie);

3) krvácení z dělohy;

4) obvyklý potrat.

Během těhotenství jsou tyto typy tělesných cvičení zakázány, pokud dochází k ostrému otřesu těla (skoky, skoky), ostré zatáčky a silová cvičení. Je přísně zakázáno účastnit se sportovních soutěží kvůli silnému fyzickému a nervovému napětí.

Kromě tělesných cvičení se během celého těhotenství doporučuje zahrnout procházky v jakémkoli ročním období až na 2 hodiny se zastávkami na odpočinek v obecném režimu dne. Ve druhé polovině těhotenství se zkracuje vzdálenost chůze a zvyšuje se doba strávená ve vzduchu, v zimě by měla být alespoň 1,5 hodiny a v létě je mnohem delší.

Zvláštní studie zjistily, že cvičení během těhotenství zlepšuje průběh porodu, snižuje pravděpodobnost ruptury perineu a dalších komplikací.

Komplikace těhotenství

Komplikace těhotenství mohou nastat s vývojovými abnormalitami a patologickými stavy reprodukčního systému, s extra genitálními chorobami, poruchami plodu, placentou, fetálními membránami a vztahem matky a plodu..

Infekční choroby u těhotných žen mohou být obtížnější. Infekce vajíčka nebo plodu může mít za následek smrt vajíčka, potrat, předčasný porod, mrtvé narození, nemoc novorozence.

Chřipka je nebezpečná pro těhotné i pro plod. Zároveň se výrazně zvyšuje hrozba spontánního potratu a předčasného porodu, mrtvě narozeného dítěte. Prevence chřipky během těhotenství je nejdůležitějším úkolem lékaře jakékoli specializace.

Z nemocí kardiovaskulárního systému jsou srdeční vady nejdůležitější během těhotenství, které jsou na prvním místě mezi příčinami úmrtnosti matek na mimoděložní nemoci. Při vyšetřování těhotné ženy trpící srdečními chorobami je nutné stanovit formu defektu, stav myokardu, stupeň selhání oběhu. Těhotné ženy s identifikovanými srdečními vadami by měly být pod dohledem lékaře a porodníka, je nutná konzultace s revmatologem. Těhotná žena s podezřením na srdeční vadu by měla být vyšetřena ve specializované nemocnici. Teprve po komplexním vyšetření je možné vyřešit otázku možnosti dokončení těhotenství. Včasná detekce srdečních chorob u těhotné ženy, důkladná léčba opakovanou hospitalizací během těhotenství, řádná péče o porod a poporodní období může dramaticky snížit úmrtnost těhotných žen se srdečními vadami.

Anémie u těhotných žen je pozorována velmi často (až 30%). V 70-95% případů se jedná o hypochromní anémii s nedostatkem železa, jiné formy jsou mnohem méně časté.

Cystitida během těhotenství je pozorována poměrně často. Predispozičním faktorem je tlak na močový měchýř současné části plodu atd. Příčinnými původci nemoci jsou ve většině případů E. coli, stafylokok a další mikroby. Do močového měchýře vstupují častěji z močové trubice: navíc může být infekce zavedena do močového měchýře hematogenními a lymfogenními cestami..

Jade a pyelonefritida se může objevit během těhotenství v důsledku různých infekčních chorob a otravy. Akutní nefritida často vede k spontánnímu potratu.

Těhotná toxikóza (gestóza) je patologický stav, který se vyskytuje v souvislosti s těhotenstvím a po jeho ukončení je postupně zcela eliminován. Toxikóza se může objevit jak v časném, tak v pozdním těhotenství. Mezi nejčastější formy časné toxikózy těhotných žen patří: zvracení, slinění, dermatóza a později - těhotná kapka, nefropatie těhotných žen, preeklampsie a eklampsie.

Těžká gestóza komplikuje průběh těhotenství a ohrožuje zdraví matky a dítěte. Prevence preeklampsie zahrnuje sledování a vyšetření ženy na prenatální klinice, počínaje počátkem těhotenství. Po těžké pozdní gestóze je další těhotenství po dobu dvou let nežádoucí.

Sexuální život během těhotenství

Sexuální život v těhotenství má své vlastní vlastnosti. V prvních 2 - 3 měsících se doporučuje jej omezit, protože sexuální vzrušení a zvýšený průtok krve do pohlavních orgánů může vyvolat potrat. To je zvláště důležité pro ženy, které již mají smutnou zkušenost se spontánním potratem nebo s hrozbou potratu. Sexuální blízkost by měla být rovněž vyloučena v těch dnech, ve kterých by za normálních podmínek došlo k menstruaci nebo v nichž bylo přerušeno první těhotenství. Doporučuje se zastavit sexuální život 2 až 2,5 měsíce před porodem kvůli riziku infekce v genitáliích žen a možnosti předčasného propuštění plodové vody.

Při přípravě článku byly použity materiály Velké lékařské encyklopedie

Budu maminka. Těhotenství a porod. Dokumenty a platby. Porodnice

Pocit těhotenství v prvních dnech může být jako apatie a letargie. Je to způsobeno rychlou únavou ženy v důsledku hormonálních změn. Imunita významně klesá. Oslabení imunitního systému je ochranná funkce, díky které není embryo vnímáno ženským tělem jako cizí předmět. V prvním trimestru embrya je důležité úspěšně získat oporu a zakořenit v děloze.

Počáteční známky těhotenství

První týden početí ještě není těhotenství. V prvních 7 až 10 dnech se oplodněné vajíčko pohybuje vejcovou trubicí do děložní dutiny. Teprve po jeho připevnění ke stěnám dělohy můžeme mluvit o nástupu těhotenství. Tělo začíná produkovat speciální těhotenský hormon - hCG. Jeho přítomnost v moči je určována lékovými testy, které jsou citlivé na hCG.

Pokud je vejce připojeno k děloze, může dojít k poškození vnitřních membrán. Z tohoto důvodu jsou někdy drobné špinění, které netrvá déle než 2 dny. Je vhodné rozlišit takové propuštění od menstruace.

Teplota

Ženy, které plánují těhotenství a monitorují nástup ovulace, se budou moci dozvědět o úspěšném oplodnění při bazální teplotě. Během oplodnění teplota mírně klesá v důsledku uvolňování hormonu estrogen. Po dni, v důsledku produkce progesteronu, se teplota začíná zvyšovat.

Sledování bazální teploty je užitečné, pokud existují nějaké problémy s početím. Například k oplození nedochází několik měsíců. Podle bazální teploty bude žena schopna sledovat početí v raných stádiích.

Studený

Vzhledem ke změnám v hormonálním pozadí se žena v počátečních dnech cítí mírně nevolně. Na pozadí poklesu imunity se mohou vyvinout akutní respirační virové infekce a bolest v krku. V prvních týdnech je zaznamenáno snížení tělesné teploty. Rýma, alergická rýma může nastat..

Během tohoto období je důležité neléčit symptomy nachlazení sami. Ve fázi snášení orgánů a tkání by měla být léčba ošetřena s maximální zodpovědností. Ke zmírnění příznaků akutních virových infekcí dýchacích cest lze použít bezpečné prostředky: soda pro výplach krku, mořská sůl pro mytí nosní dutiny.

Vysoká teplota matky se pro embryo nedoporučuje. Snížení tepla by mělo být pod dohledem lékaře. Doma si můžete dát led na hlavu.

Změny na hrudi a děloze

V prvním trimestru může žena pozorovat otoky a citlivost prsou. Bradavky mohou být bolestivé. Může ztmavnout halo. Někdy jsou tyto příznaky podobné nástupu menstruace..

Kromě prsu žena najednou začne pociťovat i dělohu, to znamená, že v dolním břiše dochází k malému tažení nebo bolesti. Během implantace vajíčka může dojít ke kolice v děloze.

Test HCG

Je možné přesně určit, zda je žena těhotná hCG testem, gynekologickým vyšetřením a výsledky ultrazvuku. Příznaky těhotenství jsou příliš podobné příznakům gynekologických a infekčních nemocí, takže spoléhat se na symptomy samotné nestojí za to. Dokonce ani zpoždění menstruace zdaleka není důkazem oplodnění. Menstruace může zmizet pod vlivem stresu, nemoci, náhlé hubnutí..

Během těhotenství se vaginální výtok zesiluje v raných stádiích, ale povaha bělosti se nemění. Mělo by být obezřetné, pokud se změní jejich barva, pokud je krev smíchána se sekrecemi, pokud je štiplavý zápach.

Zápach a změny chuti

Během těhotenství se mohou čichové pocity změnit. Ženy mají ostrou reakci na pachy, které dříve nezpůsobovaly obavy. Nepříjemný zápach může u těhotné ženy způsobit nevolnost..

Změna v chuti k jídlu. Oblíbené jídlo se může náhle stát bez chuti, zatímco touha po neobvyklých kombinacích se zlepší. Po porodu se vyrovnají chuťové vjemy, žena začne milovat stejné jídlo, které milovala před devíti měsíci. Během těhotenství, zvýšené slinění.

Deprese

Bezpříjemná slza se může objevit iu psychicky stabilních žen. Náhlé změny nálady jsou spojeny s uvolňováním progesteronu. Kromě toho je slza pozorována iu žen, u kterých je těhotenství žádoucí a dlouho očekávané. Ale nebudete dělat nic proti hormonům, tak tělo funguje.

Vzhledem k přecitlivělosti mají těhotné ženy tendenci brát všechno příliš blízko k srdci. Žena se v tomto období stává nedotknutelnou, zranitelnou, citlivou, důvěryhodnou a hlavně inspirovanou. Proto byste si měli dát pozor na různé škodlivé informace a nevěřit všemu v řadě.

Časté močení

Pod vlivem hCG se zvyšuje krevní oběh v pánevní oblasti. Proto u žen v prvních týdnech nutkání k močení zesiluje. Časté používání toalety je jedním z příznaků početí, i když změny povahy močení mohou být spojeny s urologickými chorobami..

Jaké další příznaky mohou být

Pocit těhotenství závisí na individuálních vlastnostech. U žen mohou být všechny příznaky přítomny najednou a nemusí existovat jediný.

Lze pozorovat změny v gastrointestinálním traktu: objevují se poruchy stolice, bolest žaludku zesiluje. Některé ženy zažívají tažení bolesti zad. Mohou se objevit kožní problémy a akné. V nohou se vyskytuje malý otok. Mohou se dokonce objevit migrény. Někdy dochází ke snížení libida. Přesto se většina žen v tomto období cítí skvěle a nadále vede aktivní životní styl.

Pocity se během těhotenství mění. Ale často si žena přesně pamatuje tyto první neobvyklé změny, které se objevují v jejím těle.

Obsah článku:

Každá osoba je svou povahou jedinečná. To, co je příjemné pro každého, ostatní nemusí vůbec vnímat. Totéž platí pro ženy v situaci: jeden nemusí být informován o jejím těhotenství měsíce, protože nebyly pozorovány žádné podezřelé příznaky, zatímco u jiných se první příznaky objevují již v prvním týdnu těhotenství. Některé ženy doslova v první den početí někde dovnitř cítí, že se v nich narodil nový život. Ať už je to jakkoli, doktoři vždy dodržují obecné příznaky, které mohou naznačovat těhotenství. Některé ženy samozřejmě mohou mít jejich seznam, zatímco jiné jich mají jen několik. Pojďme se na ně blíže podívat.

Příznaky raného těhotenství

Je známo, že k oplodnění vajíčka dochází po celý den. Později (7-10 dní po ovulaci) dochází k implantaci a teprve poté se mohou objevit některé příznaky těhotenství. To je způsobeno skutečností, že embryo, které je pevně připojeno ke stěnám dělohy, začíná produkovat hormon zvaný lidský chorionický gonadotropin (hCG). Intenzivně se začíná produkovat od prvního dne těhotenství a již do třetího měsíce se jeho množství několik tisíckrát zvyšuje. Po tomto období začne postupně klesat. To je kvůli tomuto hormonu, že všechny příznaky těhotenství jsou nejvýraznější za první 3 měsíce. Nakonec, jakmile se jeho hladina v ženském těle sníží, zmizí všechny „bolestivé“ příznaky.

A tak, v normálním průběhu těhotenství, se jeho první příznaky mohou objevit za 1–2 týdny. Zpravidla nejsou příliš výrazné, ale pokud máte podezření, můžete je potvrdit pomocí domácího těhotenského testu. Koneckonců, hCG je protein, který se objevuje močí těhotné ženy, a čím delší je doba, tím tmavší je druhý proužek v testu. Spolehlivost diagnózy může být navíc potvrzena krevním testem, protože obsahuje nejméně množství hormonu.

Abychom potvrdili naše podezření, promluvme si podrobněji o prvních příznacích těhotenství:

 1. Chybějící nebo opožděná menstruace. Nejviditelnějším příznakem těhotenství je zpoždění menstruace. Pokud menstruace nenastane včas, začnou ženy nejdříve podezřívat těhotenství. Faktem je, že ženské tělo je uspořádáno následujícím způsobem: když vajíčko zraje, opouští vejcovod do dělohy, dochází k ovulaci (tělo se připravuje na možné těhotenství). Pokud během ovulace dojde k pohlavnímu styku a spermie vstoupí do dělohy, vajíčko se oplodní. V případě, že nedochází k oplodnění, začíná sliznice, která pokrývá vnitřní vrstvu dělohy, odchází a menstruace. Stává se však, že menstruace může pokračovat i po oplození po dobu několika měsíců nebo dokonce celého těhotenství. V každém případě, pokud pravděpodobně víte o své situaci, by vás jakékoli podezřelé propuštění mělo upozornit a být důvodem pro okamžitou lékařskou pomoc. Koneckonců, to může mluvit o možném riziku ukončení těhotenství, jen o malé krvácení, které se může objevit během implantace (to je norma). Vše záleží na povaze propouštění a obecném stavu těhotné ženy. I když ve vaší době máte zpoždění, nemusí to vždy znamenat, že jste těhotná. Velmi často se to děje v důsledku intenzivního vzrušení, únavy nebo stresu. To může také ukazovat na přítomnost nějakého druhu nemoci, například polycystické, cervikální eroze atd. Často se menstruace neobjevuje dlouho po nějakém chirurgickém zákroku. Tělo se zpravidla zotavuje po dobu několika měsíců..
 2. Bolest břicha a hrudníku. U mnoha žen je prvním příznakem těhotenství právě nepohodlí na hrudi a menší bolest břicha. Bolest a křeče lze pociťovat již ve druhém týdnu těhotenství, protože v tomto krátkém časovém období se tělo intenzivně přestavuje: všechny orgány se připravují na aktivní práci, v důsledku tvorby plodu a placenty se děloha často stahuje, mravenčení a nepohodlí jsou pozorovány v dolním břiše. Ke změnám dochází také na prsou - mléčné žlázy se připravují na nadcházející kojení, pro nenarozené dítě se postupně hromadí mléko. Kromě toho můžete vidět, jak se změnily halos na hrudi (kruhy kolem bradavek), ztmavly a dokonce se mírně zvýšily. Čím delší je těhotenství, tím větší bude prsa sama. Žíly jsou jasně viditelné nad mléčnými žlázami, což je spojeno se zrychlením krevního oběhu během těhotenství. Během tohoto období se krevní oběh skutečně zvyšuje o 40-50%. To je nezbytné, aby ženské tělo snáze snášelo ztrátu krve během porodu nebo po porodu. Některé ženy, když tlačí na hrudník, pozorují uvolňování čiré tekutiny - to je také jasný znak těhotenství.
 3. Obecná slabost těla. V souvislosti s hormonálními změnami v těle těhotná žena často pociťuje konstantní únavu a slabost. Také chce neustále spát v kteroukoli denní dobu. Někdy v prvních týdnech těhotenství pociťuje nastávající matka bolest v krku nebo nosní kongesci. Síly ji ve skutečnosti opustí kvůli skutečnosti, že metabolismus v těle je v „zajímavé poloze“ několikrát urychlen. To se zase neobjeví bez povšimnutí a cítí se dobře. Pokud jde o příznaky běžného nachlazení, těhotenství je přesně obdobím, kdy imunita „trpí“. Díky úplné restrukturalizaci fungování všech orgánů a systémů jsou obrana těla snížena a existuje riziko zachycení nachlazení i při pobytu v klimatizované místnosti. Proto buďte opatrní!
 4. Změna emočního stavu. Velké procento těhotných žen tvrdí, že se jejich nálada během těhotenství mění od prvního týdne. Navíc všechny tyto změny mohou být zcela neopodstatněné. Například maminka může být ve velkém duchu a po několika sekundách může plakat, být uražena a křičet bez důvodu. Obecně se jedná o normu, protože změna hormonálního pozadí v období porodu dítěte velmi ovlivňuje emoční stav těhotné ženy. Během tohoto období může být žena znepokojena různými otázkami („Vyvíjí se dítě normálně?“, „Jak se nadcházející narození?“ Atd.). Proto jsou takové prudké změny emoční nálady zcela vysvětlitelné..
 5. Nevolnost a zvracení. Tento příznak je pravděpodobně nejvýraznějším příznakem v průběhu téměř celého těhotenství. Od prvních týdnů se nastávající matka začíná cítit nepříliš nevolně, zpravidla ze všeho nejvíce trápí nastávající matku ráno. O něco později, v období 4 až 5 týdnů, dochází ke zvracení s nevolností. Různé ostré pachy mohou zhoršovat stav, kvůli kterému se žena cítí ještě horší. Například často těhotné ženy nevnímají vůni parfémů ani vůně jídel, takže vaření pro ně může být skutečným mučením. To vše je způsobeno tím, že se tělo, které se připravuje na plod, zbaví všech škodlivých látek, a proto jsou tyto příznaky v tomto stavu normální. V normálním průběhu těhotenství tyto příznaky vymizí do konce 3 měsíců. Ale někdy se vyskytnou případy, kdy nauzea a zvracení trápí ženu ve třetím trimestru těhotenství. Lékaři nazývají tento stav „gestózou“ (pozdní toxikóza). S takovou diagnózou je nutné léčit v nemocnici pod dohledem lékařů..
 6. Zvýšené přirozené sekrece. Již na začátku prvního týdne těhotenství si může nastávající matka všimnout, kolik sekretovaného hlenu je vylučováno. Pokud byl propuštění před těhotenstvím zanedbatelné, jejich počet se několikrát zvýšil. Kromě toho jsou v každé ženě bílé barvy a v těch, které očekávají dítě, jsou průhledné a mají spíše slizniční strukturu. To vše je normou, protože tyto sekrece jsou potřebné k ochraně plodu před různými infekcemi, které mohou pronikat do děložní dutiny. Právě díky hormonu progesteronu, který je nyní v těle velmi vysoký, dochází k tvorbě těchto sekretů.
 7. Změna bazální teploty. Mnoho lékařů tvrdí, že tento způsob stanovení těhotenství v raných stádiích je velmi spolehlivý. Pro měření bazální teploty není nutné, abychom to všichni dělali obvyklým způsobem, konkrétně měřením teploty v konečníku. Ale musíte to udělat ráno, jakmile se probudíte. Protože vaše tělo ještě nezažilo žádné napětí, a proto bude výsledek pravděpodobně 100%. Pokud je těhotenství, pak teploměr ukáže 37 nebo více stupňů Celsia. Pokud početí nenastane, sazby budou nízké. Měřením bazální teploty můžete také určit období ovulace - nejvhodnější čas pro početí.
Všechny tyto příznaky těhotenství jsou pouze jejich možným projevem. Jak již bylo zmíněno, každá žena je individuální a tělo může na svůj nový stav reagovat velmi odlišně. Jinými slovy, pokud máte podezření na těhotenství, pak to může pouze zkušená odbornice potvrdit..

 • Pamatujte, že ve velmi krátké době je těhotenství obtížné určit ultrazvukem. Analýza hCG pomůže určit váš časný stav..
 • Pokud máte obavy z bolesti v podbřišku, nezapomeňte se o tom poradit se svým gynekologem. Protože to může naznačovat, stejně jako možné ukončení těhotenství a mírné kontrakce dělohy. Je velmi nebezpečné užívat si jakýkoli lék proti bolesti sám, protože to může poškodit plod.
 • Pokud pravděpodobně víte, že se brzy stanete matkou, měl by se váš život dramaticky změnit. To platí pro výživu, která by měla obsahovat pouze zdravé potraviny, úplně se vzdát všech špatných návyků a více relaxovat.
 • Protože u všech těhotných žen se emoční stav výrazně mění v důsledku změn v hormonálním pozadí, je vhodné se poradit s psychologem, který vám pomůže „se zotavit“..
 • Nepanikařte, pokud těhotenství neprobíhá jako vaše přítelkyně nebo jak vám o tom řekla vaše matka. Každý organismus má svůj vlastní způsob reakce na vývoj nového života v něm. A pokud jste neustále nemocní nebo jste vyčerpaní neustálým zvracením, pamatujte - vše brzy projde, musíte být trochu trpěliví. To vše je normální stav, každý se to děje různými způsoby..
 • Aby byla těhotná žena zaregistrována, měla by se kontaktovat na prenatální klinice nejpozději do 12 týdnů. Ve skutečnosti, za účelem kontroly vývoje plodu a zdraví nastávající matky, musí lékař provést všechny studie a poskytnout ženě potřebné rady..

Klíčový tip: méně starostí a stresu. Nyní je to přesně období, kdy byste měli být zcela chráněni před všemi negativními. Častěji chodíte na čerstvý vzduch, přihlaste se k fitness pro těhotné ženy, což jen zlepší váš fyzický a psychický stav. Koneckonců, pokud je matka zdravá a šťastná, bude se dítě cítit dobře a narodí se zdravě!

Co dělat s nevolností v časném těhotenství a jak rozpoznat, že žena je v zajímavém postavení, viz zde:

Když od chvíle početí uběhne velmi málo času, můžete si všimnout prvních změn v těle. Žlázy mléčných žláz bobtnají, žaludek nad tříslem je hustý. Tento stav se podobá pohody během menstruačního cyklu..

Asi po 3 týdnech těhotenství může žena začít pociťovat bolesti hlavy, výkyvy nálad, toxikózu, nechutenství nebo naopak její zvýšení. O deset týdnů později, na ultrazvuku, poprvé uvidíte nohy, ruce, nos a uši nenarozeného dítěte.

Příznaky toxikózy se po 12 týdnech méně projeví. Na břiše je z ochlupení nahoru vidět tmavý pruh. K dlouho očekávanému míchání dochází 16 týdnů těhotenství. Žena může cítit slabé, neperiodické šoky v žaludku.

Druhá polovina těhotenství

Ve 20. týdnu se děloha zvětšuje a začíná stoupat. Je zřejmé, že se zvětšuje velikost břicha. Žena někdy cítí mírné tažné bolesti v podbřišku, které se nazývají Braxton-Hicksovy kontrakce. Jsou krátké..

S růstem dítěte se váha ženy postupně zvyšuje. Již po 26 týdnech nejen samotná žena, ale i její blízké cítí pohyby dítěte a položila ruku na břicho..

V těchto fázích těhotenství se kůže na žaludku roztahuje a žena může cítit touhu poškrábat její žaludek. To se nedoporučuje, mohou se tvořit strie. Svůj žaludek namažte zvlhčovačem nebo dětským olejem.

Od 30. týdne může být přítomna závažnost v oblasti hrudníku a kyčle. Dítě se otočí vzhůru nohama a nohy se opírají o žebra mámy.

Již ve 34 týdnech těhotenství může žena jasně určit, co dítě tlačí dovnitř - loktem nebo kolenem. Její tvář, nohy a paže začnou bobtnat. Vzhledem k velké zátěži ledvin se doporučuje pít méně tekutin. Gymnastika v poloze kolena je velmi účinná. S tím se ledviny uvolní a svaly dolní části zad se uvolní.

Po 36 týdnech se děloha sníží a snáze dýchá. Může se vyskytnout pocit rozšíření oblasti kyčle - tělo se začíná připravovat na porod. Dítě v této době je považováno za téměř úplné. Během tohoto období se doporučuje vyvarovat se náhlých pohybů a stresů, aby nedošlo k předčasnému porodu.

Přirozené narození obvykle začíná po 40 týdnech, takže je třeba poslouchat jakékoli změny v těle, abyste byli připraveni na tuto radostnou událost -

Během těhotenství se žena stává citlivější na své tělo. Neustále poslouchá: existují nějaké bolesti, propouštění, otoky, dítě se pohybuje, jak potřebuje. Má obavy z přibývání na váze, výboje, velikosti břicha a mnohem, mnohem více..

Většina lidí věří, že normálně by nastávající matka neměla pociťovat žádnou bolest. Je to tak, jaké pocity v těhotenství jsou normou a které nikoli, co dělat, pokud se bolest stále objevuje, řekla nám - porodnice-gynekologka Centra imunologie a reprodukce Elena Valerievna Gevorková.

- Začněme od samého začátku: jaké pocity a znaky mohou mluvit o těhotenství? Jak spolehlivé jsou?

O těhotenství se můžete dozvědět pomocí spolehlivých příznaků: opožděná menstruace, pozitivní těhotenský test, krevní test na hCG a ultrazvukové příznaky.

Někdy se mohou začít některé změny, které dříve neexistovaly. Například není jasné, odkud pocházela psychoemotivní labilita, změna chuťových preferencí, zhoršení vůně. Žena kromě toho cítí ostřejší všechny pachy, ale také zažívá určitou touhu po specifických aroma nebo akutní odmítnutí něčeho obyčejného a neustále používaného..

- Kreslení bolesti. Co je to norma a co ne?

Na samém začátku těhotenství může být normou tahové bolesti, mravenčení nebo pocit nepohodlí v dolní části břicha, protože děloha je během tohoto období naplněna krví, vstupuje do růstové fáze, a proto tyto pocity mohou být variantou normy.

Bolest by neměla být ostrá a doprovázena špinením. To je důvod, proč navštívit lékaře co nejdříve..

- Jaký výtok je normou?

Když nastane těhotenství, výrazně se zvyšuje krevní zásobení vnitřních orgánů. Proud krve a zhoršení venózního odtoku z genitálií vede ke skutečnosti, že sliznicový průsvitný výtok zesiluje. Toto je norma - průhledný výtok sliznice.

Hlavní věc je, že nejsou doprovázeny nepohodlí - svědění, pálení a nemají ostrý nepříjemný zápach. Pravidelně (v každém trimestru) musíte na flóře brát skvrny, abyste se ujistili, že složení těchto sekrecí je naprosto normální..

- Je toxikóza normální reakcí těla během tohoto období, nebo vyžaduje tento stav opravu? V jakých případech?

Toxikóza je psychoemotivní a geneticky podmíněné povahy. Normálně je tento pocit nevolnosti, malátnosti, zvracení, ale ne více než 5krát denně. Pokud jev zvracení dosáhne 7-10krát denně, již to není normální průběh těhotenství a tato situace vyžaduje hospitalizaci.

- Bolest žaludku: co to je? Který z nich je důvodem naléhavé lékařské péče?

Bolest břicha je pocit, který doprovází těhotnou ženu od začátku těhotenství do porodu. V některých obdobích je to normální: když děloha vstoupí do období intenzivního růstu, když jsou pohyby plodu aktivně pociťovány, když je matka unavená, přetížená. Jsou-li tyto bolesti ostré, ostré, křeče, doprovázené krvavým výbojem - jedná se o situaci, která vyžaduje nouzové ošetření. Snad nejlepší cestou ven je Ambulance.

Pokud tyto bolesti nejsou významné, rychle prochází při užívání antispasmodik, pak je to nějaký uplynulý okamžik.

Hlavní roli v tomto období hraje psychoemotivní stát. To je možná nejdůležitější věc, která se stane během těhotenství. Mnoho pocitů je vnímáno docela hypertroficky. Pokud by k tomu došlo v negravidním stavu, nebyla by jim věnována žádná pozornost. A žena v pozici se neustále poslouchá a z jakéhokoli důvodu si dělá starosti. Je to také v pořádku!

- Bolesti hlavy nebo „těhotná migréna“. Co to je?

Ženy často zjistí, jaké bolesti hlavy jsou v těhotenství. To je nejčastěji spojeno s únavou a emočním přetížením. Pokud jsou tyto bolesti silné, trvat několik dní v řadě,
Samozřejmě je třeba zastavit drogami. Existuje mnoho léků, které se během těhotenství úspěšně používají. Měl by je však předepisovat pouze lékař!

Existuje ještě jedna zajímavá skutečnost: pokud žena trpí bolestmi hlavy, tento problém řeší nástup těhotenství. To je nevysvětlitelné, ale v praxi je to celkem běžné.

- Otok nohou, co k tomu můžete říct?

Edém není zcela normální stav a možná je to spíše diagnóza než normální současný stav. Nejčastěji se vyskytuje v druhé polovině těhotenství a je spojena s retencí tekutin v těle.

Obvykle, když si nastávající matka všimne otoku nohou, první věcí, kterou udělá, je zastavení příjmu tekutin. To je hlavní chyba! Tekutinu neochrání samotná voda, ale sůl. Nejprve proto musíte přejít na dietu bez solí. A pokud se omezíte spotřebou vody, pak jakékoli množství tekutiny, které vstupuje do těla, s největší pravděpodobností zůstane v buňkách.

Diagnóza otoky se nazývá „kapka těhotných žen“. To je řízeno přírůstkem hmotnosti. Faktem je, že edém sám o sobě není nebezpečný, ale může být začátkem vývoje gestózy, tj. Toxikózy druhé poloviny těhotenství. Když se k otoku také připojí zhoršená funkce ledvin a vysoký krevní tlak, jedná se o hrozný stav, který může vést k poměrně závažným komplikacím. Jakmile si všimnete otoku, stopy ponožek, bylo velmi obtížné zapnout si boty - nezapomeňte o tom informovat svého lékaře. Lékař vám předepíše speciální dietu, diuretika, doporučí lidové recepty.

Pálení žáhy doprovází dívky ve velmi odlišných obdobích těhotenství, ale zpravidla se jedná o první trimestr nebo téměř na plný úvazek. V prvním trimestru je to způsobeno hormonálními změnami v těle a skutečností, že se svěrač (svalová klapka mezi jícnem a žaludkem) uvolňuje, žaludeční šťáva vstupuje do jícnu a způsobuje pocit pálení žáhy. Tomu se někdy říká toxikóza prvního trimestru..

Ve třetím trimestru dochází k pálení žáhy, protože děloha je velká, žaludek ztrácí svou obvyklou schopnost být v polo-zavěšeném stavu a ležet ve vodorovné poloze. Tyto pocity jsou jednoduše spojeny s jeho fyzickým útlakem..

Ke zmírnění tohoto stavu pomůže vyvážená strava - často a ne ve velkých porcích. Můžete jíst mléko, želé, šťouchanou polévku. To znamená, že jídlo má pečicí vlastnosti. Existují také léky, které lze během těhotenství použít při moderování. Samozřejmě po konzultaci s lékařem o možnosti užívání léku a jeho trvání.

- Je zapletení a citlivost prsou normální??

Citlivost mléčných žláz nastává téměř okamžitě po těhotenství. To je normální a přirozená reakce na hormonální změny. Prsa se může zvětšit, stát se hustší a bolestivější. Zpravidla to trvá 12 týdnů, protože nastává hormonální stabilizace..

- Míchání dítěte. Jak dlouho je cítí žena? Existují nějaká pravidla týkající se tohoto úžasného pocitu??

Předpokládá se, že den, kdy žena poprvé pocítila pohyb plodu, je přesně polovina těhotenství. Ačkoli načasování primiparous a multiparous je poněkud odlišné. Druhá, díky své zkušenosti, vyšší citlivost, strukturální vlastnosti dělohy, pociťují pohyby asi o dva týdny dříve. (20 pro primiparous, 18 pro multiparous). To je velmi svévolné..

Zpočátku se tyto pohyby cítí jako nějaké bubliny, ryby. Takový velmi romantický pocit. O 22-24 týdnů se již zřetelněji projevují a dále, již ve třetím trimestru se matka přesně cítí, co přesně (rukojeť, noha, hlava) se dítě pohybuje.

Hlavním pravidlem míchání je cítit je zpravidla jednou denně. Pokud uběhl den a moje matka necítila žádné pohyby, je to příležitost poradit se s lékařem a provést ultrazvukové vyšetření. Příčinou jsou také násilné pohyby - někdy mohou naznačovat hypoxii.

- Jsou ochablé bolesti normální??

Takové bolesti se nazývají „syfyzitida“, bolest kloubu dává stydký kloub. Zvláštní zacházení neexistuje. Je nutné omezit pohyblivost, hadříkem nasáklým ve vodě odstranit otoky. Pokud jsou tyto bolesti netolerantní, vyžaduje situace hospitalizaci.
V obtížné situaci dochází k nadměrnému rozšíření vazů a může to vést k divergenci stydkého kloubu. Potom nebude možný přirozený porod, provede se císařský řez. Naštěstí je to vzácná situace. Obvykle je bolest v ochlupení kloubu taková blednoucí postava.

Zkoumali jsme hlavní pocity a bolesti, které mohou obtěžovat ženu čekající dítě. Pokud těhotenství zpočátku berete vážně a důkladně, riziko všech druhů patologií se výrazně sníží. Hlavní věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že těhotná žena musí přísně dodržovat rady svého lékaře a pokud existuje nejmenší podezření na pocit nevolnosti, neprodleně se s ním poraďte..
Samozřejmě je třeba zastavit drogami. Existuje mnoho léků, které se během těhotenství úspěšně používají. Měl by je však předepisovat pouze lékař!

Dnes na webu pro nastávající a skutečné matky vám tato stránka řekne, jaké pocity během těhotenství, konkrétně v nejranějších termínech, zažívá žena.

První pocity během těhotenství

Může mít podezření, že pod jejím srdcem vznikl nový život, žena může dokonce před prvním pozitivním testem a před zpožděním menstruace. Kromě intuice a „mateřského instinktu“ mohou o tom svědčit čistě fyziologické příznaky..

Patří sem následující změny:

 • Zvýšení tělesné teploty (bazální). Po ovulaci a oplodnění vajíčka udržuje hormon progesteron optimální teplotu okolí (mateřské tělo) nezbytnou pro embryo. Pokud teploměr rektálně, vaginálně nebo orálně vykazuje 37,0 - 37,4 stupňů, může to znamenat nástup těhotenství;
 • Únava a ospalost. V prvních fázích těhotenství se ženské tělo náhle přepne do „energeticky úsporného režimu“ a tímto znamením můžete předpokládat, že se brzy stanete matkou. Zvýšený vylučovaný progesteron má navíc sedativní účinek, a proto pocit, že chcete neustále spát;
 • Zhoršení pachu a negativní reakce na štiplavý zápach. Můžete si například všimnout, že vaše oblíbené parfémy se staly nepříjemnými nebo že jejich aroma vůbec onemocnělo, a vůně jídla vůbec nepodporuje chuť k jídlu;
 • Mohou se také vyskytnout pocity během časného těhotenství, jako jsou změny na hrudi. Žlázy mléčných žláz bobtnají (zejména bradavky), stávají se citlivými, žena si všimne těžkosti, mravenčení a dalších pocitů, které nejsou obvyklé pro hrudník. Navíc, pod kůží, je žilní síť velmi viditelná, hlízy Montgomery (speciální žlázy umístěné v této oblasti) se zvyšují kolem bradavek, oblasti jsou tmavší;
 • Problémy s nadýmáním, plynem a stolicí. Během těhotenství se zvyšuje hladina pohlavních hormonů, které negativně ovlivňují činnost střev, potlačují normální mikroflóru, díky čemuž funguje gastrointestinální trakt ve „zvláštním režimu“;
 • Pocity v časném těhotenství jsou také častým nutkáním k močení. Jde o to, že hormon produkovaný embryem (hCG) aktivuje krevní oběh v pánvi, a tedy v močovém měchýři. Odtud pociťuje neustálou plnost;
 • Netypický výtok: již ve velmi raných stádiích hormony „vykonávají svou práci“ a vyvolávají zvýšení tvorby krčku hlenu, který hraje roli při ochraně proti pronikání jakýchkoli infekcí pohlavním ústrojím.

Výše uvedené známky těhotenství se objevují téměř u každé nově ražené budoucí matky. Pokud tedy máte většinu z nich, stránka vám doporučuje provést těhotenský test, možná vás velmi potěší!

Jaké pocity během těhotenství jsou jeho spolehlivé příznaky?

Absence menstruace ve správný čas (opožděná menstruace) je téměř 99% zárukou, že jste v „zajímavé pozici“ (zůstává malé procento, že menstruace je zpožděna kvůli stresu, nemoci nebo z jiného důvodu).

Kromě toho, asi týden po početí, můžete na prádle vidět kapičky krve nebo necharakteristické žluto-hnědé.

To je způsobeno implantací embrya do vnitřní vrstvy dělohy (endometrium) a kapičky krve jsou tzv. „Implantační krvácení“, to znamená, že je to zcela normální a nejde o žádné patologie. I když není nutné, aby žena měla podobné příznaky a pocity během těhotenství.

Dalším „nezcizitelným“ znakem těhotenství je „notoricky známý“, o kterém každá dívka a žena slyšela. Může se to objevit od prvních týdnů těhotenství a tento jev spočívá v pocitu neustálé nevolnosti, averze k pachům a jídlu, závratě, bolesti hlavy. Nevolnost někdy dosáhne takové síly, že se vyvine ve zvracení..

To vše je způsobeno tím, že embryo nejprve vylučuje do ženské krve všechny metabolické produkty, které vyvolávají mírnou otravu. Ale nebojte se, vaše tělo se to naučí vyrovnat a na konci prvního trimestru budete mít „druhý vítr“.

Jaké další pocity během těhotenství mohou být přítomny?

Každé těhotenství probíhá jinak. V tomto stavu mohou kromě výše uvedeného existovat i takové pocity:

 • Prudký pokles libida (snížená sexuální touha);
 • "Pocit" dělohy. Žena může během menstruace cítit něco podobného bolesti;
 • Zvláštní nebo dokonce „zvrácené“ chuťové preference (klasický příklad je touha jíst okurky s marmeládou atd.);
 • Změna stavu pokožky k horšímu - výskyt akné, suchá kůže atd.;
 • „Těhotná rýma“ - pocit nazální kongesce, která může trvat všech 9 měsíců těhotenství;
 • Emocionální „houpačka“. Hormony ovlivňují náladu ženy. Cítíte radost, nyní smutek, teď smích, pak pláč atd..

Pokud máte pochybnosti a nevíte, jaké jsou pocity v těhotenství, doufáme, že vám tento článek pomůže pochopit vaše tělo. A nejlepší ze všech, udělat těhotenský test nebo udělat ultrazvuk, pak budete vědět, zda očekáváte dítě.
_ _
Webové stránky - Super maminky

Týdenní těhotenství - vývoj plodu a pocit ženy. Plný popis

Když začíná nový život v žaludku ženy, lze tento proces srovnávat pouze s magií. Tělo nastávající matky se reorganizuje jiným způsobem, takže je rozumné zvážit těhotenství o týdny podrobněji. K vývoji plodu dochází postupně, současně se mění i pocity ženy.

Popis těhotenství týdně: co cítí žena, jak se vyvíjí plod?

Níže popisujeme všechny aspekty, které ovlivňují vývoj plodu po týdnech těhotenství. Dáváme úplný popis změn v těle budoucí matky.

TÝDEN №1

Tento termín se vztahuje k poslednímu dni menstruačního cyklu. Ale mylně si nemyslete, že v tomto období dojde k početí.

Zrození nového života se liší v závislosti na ovulaci a může nastat po 2-3 týdnech. Změnou bazální teploty můžete zjistit, co se stalo dlouho očekávané události.

Nestojí za to doufat, že test doma, těhotenství během tohoto období nelze detekovat ani krevním testem na hCG. Chybí všechny známky narození plodu v lůně, dáma se může spolehnout pouze na svou intuici.

Jak dochází k oplodnění??

Ve vejcovodech se spermie splyne s vejcem a tento proces vede k oplodnění. Díky těmto změnám v těle ženy se vytvoří pouze jedna buňka, která se nazývá zygota. Je to základ pro vytvoření všech nejdůležitějších systémů a orgánů v průběhu příštích 9 měsíců.

V těle ženy se začnou objevovat změny. Ve dnech 5 až 6 může být detekována zvýšená syntéza hormonů hCG. Imunitní systém ženy je výrazně snížen, aby se embryo udrželo v integritě.

Níže si zapíšeme těhotenství po týdnech, uvedeme, jak se plod vyvíjí a zjistíme pocity ženy. Po oplodnění je nepravděpodobné, že by nastávající matka zaznamenala výrazné změny. Z hlediska fyziologie budou viditelné později. Může však být cítit slabost, podrážděnost, ospalost..

TÝDEN №2

Pokud vezmeme v úvahu těhotenství z pohledu porodnictví, považuje se tento týden za ovulaci. Tělo se připravuje na reprodukci, vajíčko se uvolňuje vaječníky. Někteří v této době mají vícečetné pojetí. V následujících 22–24 hodinách vajíčko čeká početí, zatímco spermie mohou žít asi 5 dní.

Pokud cyklus zahrnuje 28 kalendářních dnů, období ovulace závisí na středu tohoto období. Podmíněně lze říci, že 14. den zraje vajíčka. V případech, kdy početí nenastalo, vyplodí nefertilizované vajíčko během menstruace po 2 týdnech.

Mezi příznaky těhotenství a pocit ženy patří změny v hormonálním prostředí, přecitlivělost na různé aroma a chutě. Některé dámy cítí, že táhnou dolní část břicha a také rozvíjejí citlivost, pokud jde o sexuální touhu. Tyto příznaky nelze označit jako přesné, obvykle si jich žena nevšimne v raných stádiích.

TÝDEN №3

Těhotenství po týdnech je popsáno později, budete se plně dozvědět vše o vývoji plodu a pocity ženy. Objektivně lze tento týden nazvat začátkem zrání dítěte v lůně.

K početí dochází podle následujícího schématu: nejsilnější spermie se dostanou k vajíčku za pár hodin, zbývající „poražení“ umírají na reprodukční aktivitu ženského těla.

Zygota vstupuje do dělohy a připravuje se na fixaci na stěnách dělohy. Samotný implantační proces je doprovázen vaginálním výtokem, nastávající matka je v normálních případech nevnímá.

Pokud jde o pocity ženy, vše záleží na její náchylnosti k fyziologickým změnám. Po oplodnění někteří cítí závratě, apatii, zvracení, celkovou depresi.

Ve 3. týdnu je velmi důležité zajistit nasycení těla bílkovinami, železem, draslíkem a kyselinou listovou. Celý tento minerální a vitamínový komplex lze zakoupit v lékárně. Nepracujte tak, aby nedošlo ke komplikacím.

TÝDEN №4

Čtvrtý týden vede k tvorbě plodové vody a placenty. Chrání plod před poškozením a regulují jeho správný vývoj..

Kromě toho se začíná objevovat hlava dítěte a tvoří se tři vrstvy pro další rozvoj nejdůležitějších orgánů a systémů. Geny otce jsou za ně zodpovědné..

Týdenní těhotenství zahrnuje vývoj embrya (plodu). Popíšeme jeho vzhled a naznačíme pocity ženy. V této fázi začíná tvořit kostru dítěte, zažívací trakt, štítnou žlázu, játra a mozek.

Maminka ráno trpí toxikózou, je závratě, její mléčné žlázy jsou zvětšené, její bradavky bolestivé a citlivé.

Současně dochází k ostré změně chování a nálady, nárůstu síly a vitality, nebo naopak ospalého stavu. Za zmínku také stojí oslabení imunity a vysoká citlivost na viry, podrážděnost, nervozita.

Je možné identifikovat narození plodu v lůně návštěvou ultrazvukové skříňky nebo provedením testu lékárny. Ve čtvrtém týdnu je důležité přejít na správnou výživu, více relaxovat, vzdát se přeplněných míst, aby se předešlo nemoci, zkuste nezachytit chlad.

TÝDEN č. 5

Během tohoto období může žena již cítit její choulostivou situaci, protože dochází ke zpoždění menstruace a už ne celý týden. Kromě nestabilního psychoemocionálního pozadí existuje ještě další symptomatologie těhotenství - fyziologická.

Z pochvy pochází nějaký hlen, podobný proteinu slepičích vajec. Právě v této fázi se vytvoří korek, který je určen k ochraně plodu před infekčními infekcemi.

Pokud dojde k problémům s koncentrací glukózy v krvi a hladinou hemoglobinu, je těhotenství po týdnech (5 týdnech) doprovázeno správným vývojem plodu a nestabilními pocity ženy. Konkrétně se v některých případech objeví závratě - mdloby.

Také nastávající matka se může setkat s bolestí v dolním břiše, jako by byl „nakreslen“. Jedná se o přirozený proces, ale je nutné se poradit s lékařem.

Žena prochází změnami emočního prostředí. Cítí se zodpovědná za nový život v lůně, zažívá vzrušení a strach o dítě.

Těhotenství v týdnu bude vývoj plodu s fotografií vypadat působivě. Ovoce již dosáhlo své první impozantní velikosti, řádově 1,6 až 2,1 cm. Vzhled, malá hlava a podlouhlé tělo připomínají žabku.

Toto období lze právem považovat za rozhodující, protože začíná nejen míše, ale i mozek. Srdce intenzivně bije, krev cirkuluje s požadovanou intenzitou.

Máma musí pít vitamín B9 (kyselinu listovou), která zajistí udržení psychoemocionálního zázemí a pohodlí po pátý týden..

TÝDEN №6

Těhotenství v týdnu znamená, že k určení vývoje plodu je nutné provést ultrazvuk, který začíná přímo z pocitů ženy. Abychom pochopili, že plod je vytvořen správně, pomůže měření velikosti kostrče-parietální (CTE). Pokud jsou indikátory v normálním rozsahu 5-6 mm., Všechno je v pořádku.

Existuje určitá podobnost s nohama a pažemi dítěte, stejně jako s prsty. V této fázi se stále formují tváře, ústa, linie čelistí a brada.

Nastávající matka také prochází změnami. Hormony zuří a vedou ke změně stravovacích návyků. Žena trpí brutální chutí, někdy naopak, jídlo způsobuje roubík.

Toxikóza může, ale nemusí. Přírůstek na váze se také nepociťuje. Vaginální výtok může cítit nepříjemně a způsobit nepohodlí, což ukazuje na plísňové infekce (konzultujte s lékařem).

V šestém týdnu už některé dívky znatelně obepínají spodní část břicha. Můžete to zjistit obvyklým těsně přiléhajícím oděvem, pod nímž je vidět vše.

Abychom nezhoršili váš stav a nepoškodili plod v děloze, doporučujeme vám odmítnout navštívit saunu, bazény, solárium. Nezdržujte se v zakouřených místnostech, nekontaktujte domácí chemikálie.

TÝDEN №7

V sedmém týdnu těhotenství je placenta již zcela formována, a proto může správně plnit úkoly obohacení a výživy plodu. Dítě roste rychle, dosahuje hmotnosti 2 gramů. a v množství 1,7 až 1,9 cm.

Těhotenství po týdnech (7. týden), přesněji, vývoj plodu nastává systematicky a pocity ženy se mění. U dítěte se již obě hemisféry mozku formují, vyvíjí se centrální nervový systém a kostra.

Tělo má stejnou velikost jako hlava, v kostrči je vidět malý ocas. Krevní oběh je dobře regulován, placenta plní své úkoly obohacení plodu kyslíkem. Chrání také před infekcí a toxickými látkami..

Srdeční sval má 4 komory, které zajišťují správný průtok krve v malém těle. Kůže obsahuje 2 vrstvy, z nichž horní se nazývá epidermis.

Během průchodu ultrazvukem si matka již může všimnout, že jsou viditelné prsty dítěte a embryo se přizpůsobí a ohýbá lokty koleny pro pohodlí.

Tkáně pohybového aparátu se pomalu, ale jistě transformují do plné kostní tkáně. A když se podíváte na obličej, všimnete si horní ret, nos s malými nozdrami. V ústech začíná kladení prvních zubů, vytváření sluchového systému.

Těhotenství v týdnu, jmenovitě do konce 7 týdnů, vývoj plodu nabývá na dynamice a ženské pocity se od toho mění. Mezi nohami dítěte se objeví tuberkulóza, načež se pomocí ultrazvuku odhalí pohlaví dítěte..

Blíže k osmému týdnu začíná žena zažívat všechna těžká utrpení. Kromě toho, že trpí toxikózou, apatií a únavou, zahrnuje to také otoky končetin a obličeje, časté močení, zhoršené gastrointestinální funkce (zácpa, pálení žáhy, zvýšená tvorba plynů).

Díky zrychlenému vývoji dítěte má děloha velikost velkého jablka nebo pomeranče. Nastávající matka proto cítí, že se žaludek táhne níže, je zde určitý tlak a těžkost. Bradavky nabírají tmavší odstín, od pupku až po spodní část břicha vede temná čára.

TÝDEN №8

I když je žena extrémně nepozorná, podle příznaků vyjádřených po 8 týdnech bude určitě hádat, že je těhotná (pokud se zpoždění menstruace nezohlední rozptýlením). Mezi hlavní znaky patří zaoblené břicho, které je jasně viditelné.

Chůze dámy se stává systematickou, její hrudník se mírně otáčí a zakulacuje, její boky získávají nádheru. V závislosti na stavu pokožky může být nedokonalá nebo naopak dokonale vyhlazená a zářivá..

Zvláštní pozornost je věnována chuťovým pohárkům a preferencím v potravě, což charakterizuje těhotenství v týdnech po osmi letech. Vývoj plodu je rychlý a pocity ženy jsou nahrazovány ostatními.

Velmi často existuje přání jíst něco, co zjevně není sezónní. Někdy myšlenky o tom, jak chutné by bylo jíst banán s okurkami, probleskly hlavou těhotné ženy. Některé z nich jsou naopak již v potravinách velmi selektivní.

Dítě v lůně rychle roste, jeho hmotnost dosahuje 2,1–3,2 g. A velikost je stejná nebo větší než 2 cm. Téměř všechny nejdůležitější orgány a systémy jsou již na svém místě, pouze se musí vyvíjet a fungovat.

Je zde možnost pohybovat prsty, stlačovat a uvolňovat pěstí, ocas zmizí na ocasní kosti. Kloubní a kostní tkáň roste s každým dalším dnem.

Embryo v lůně už nemá jasnou podobnost s mimozemským tvorem. Vznikne vizuální systém, oči se k sobě přibližují.

Pokud jste v této fázi vyšetřeni a podstoupili ultrazvuk, uvidíte ušnice, které se objevily, a obrys obličeje, na kterém výrazy obličeje ještě nejsou tak jasně vidět. Je to v 8 týdnech, kdy dítě vykazuje určitou reakci na dotek žaludku matky.

TÝDEN №9

V této rozhodující době je těhotenství v týdnu (9. týden) charakterizováno skutečností, že embryo dostatečně rostlo. Vývoj plodu probíhá rychle a pocity ženy se navzájem navazují.

Dítě má vytvořené nohy s pažemi, hlava je stále velká a zakulacená ve velikosti umístěné na hrudi.

Velikost dítěte je přibližně stejná jako u hroznů, které se v tekutině libovolně pohybují. Objevují se první sexuální příznaky, ale ultrazvuk to neodhalí, budete muset darovat krev na analýzu.

Mimořádně odpovědné období pro nastávající matku. Je důležité monitorovat výtok: pokud dojde k nazelenalé nebo nažloutlé, je nutně nutná lékařská konzultace..

Těhotné by mělo být upozorněno na bolestivé křeče, které se objevují ve spodní části břicha nebo v dolní části zad. Váš lékař může nařídit biopsii k vyloučení malformací plodu..

Pocity jako žena mohou trpět zácpou, pálením žáhy, zažívacími problémy. Stojí za to vzdát se těžkého jídla. Chcete-li se vypořádat s říhání toxikózou, musíte pít zelený čaj nebo odvar na šípky.

TÝDEN č. 10

Tento čas je považován za víceméně klidný, protože těhotné tělo se již přizpůsobilo změnám. Plod má vytvořené orgány a systémy, vývoj mozkových hemisfér pokračuje. Hmotnost hroznů se blíží 6,8 - 7 g. Hlava stoupá a není tak jasně přiléhající k hrudníku.

Popis těhotenství po týdnech je tak dobrý, že můžete sledovat rychlý vývoj plodu a měřit pocity ženy. Během tohoto období je považováno za úžasné, jak se mozek vyvíjí. Díky rychlému procesu se během každé minuty vytvoří mnoho nervových řetězců..

Prsty dítěte se prodlužují, ale mezi nimi jsou stále membrány. Díky správnému umístění hlavní vnitřní orgány (ledviny, játra, dýchací systém, střevní trakt) pokračují ve vývoji.

V této fázi dochází k další důležité události - jsou syntetizovány pohlavní hormony (testosteron nebo estrogen, v závislosti na pohlaví).

Pokud jde o pocity těhotné ženy, paní cítí tíže a zvětšení mléčných žláz, na hrudi jsou jasně viditelné žíly. Břicho je již slušně zaoblené, takže má smysl nakupovat oblečení pohodlněji.

Tlak na pánevní orgány se zvyšuje v souvislosti s vývojem plodu a odpovídajícím zvýšením dělohy. U ženy se psychoemocionální prostředí může změnit v důsledku změn hmotnosti a tvaru těla, ale nezoufá. Odpočiňte si více a nechte se hýčkat krásným prádlem.

TÝDEN č. 11

Když přijde 11 týdnů těhotenství, vývoj plodu již dosáhl velikosti asi 5-6 cm a jeho hmotnost se pohybuje mezi 10-11 g.

V tuto chvíli je třeba zvážit týdenní těhotenství z hlediska správného vývoje plodu a pocitů ženy. Pokud přijdete na vyšetření, lékař určí pohlaví a změří správnost vývoje gestačního období.

Během vyšetření můžete slyšet srdeční frekvenci, což je přibližně 135-140 tepů za minutu. Vzhledem k rychlému vývoji potřebuje dítě více živin, krevní cévy začnou růst v placentě.

V 11. týdnu se vytvoří vlasové folikuly a ušnice. Ovoce je čím dál méně cizí.

Nastávající matka se také cítí lehčí, toxikóza postupně ustupuje, úplně zmizí blíže ke 14. týdnu těhotenství. Stále však existuje intenzivní močení, což je u těhotných žen zcela normální.

Aby se snížilo zatížení močových orgánů, doporučuje se pít více vody, ale slaná jídla odmítnout. Vyloučeny jsou kofeinové nápoje.

Během tohoto období již stojí za to přemýšlet o použití přírodních olejů od strie na žaludek a hrudník. Doporučujeme také začít navštěvovat sportovní sekci pro těhotné ženy, aby byla vždy ve formě a zajistila správnou formaci dítěte.

TÝDEN č. 12

Po 12 týdnech těhotenství je vývoj plodu ještě rychlejší. Na konci třetího měsíce těhotenství je riziko potratu výrazně sníženo. Žena je docela zvyklá a zvyklá na svou „lechtivou“ pozici, takže se může uvolnit.

Budoucí matka klidně lži a čte o těhotenství po týdnech, studuje vše, co se týká vývoje plodu, ale je třeba vzít v úvahu pocity ženy. Kolosální změny vzhledu.

Tvář se stává světlou, tón pleti - rovnoměrný. Vlasy vypadají lesklé a silné, což ukazuje na správný průběh těhotenství. Během tohoto období existuje riziko zácpy a pálení žáhy, takže se musíte řídit doporučeními.

I přes zlepšení zdraví a vzhledu stále doporučujeme vzdát se rychlého občerstvení a dalších nezdravých potravin. Pokračujte ve fitness, chodte více, opírejte se o bílkovinová jídla.

Pokud vezmeme v úvahu vývoj plodu, jeho velikost již dosáhla 6,5 ​​cm a jeho hmotnost je 13 g. Plíce a celý dýchací systém jsou znatelně posíleny, aktivita gastrointestinálního traktu je stabilizována, hlava stoupá díky úsilí dítěte. Dokonce se snaží cucat prst. Mělo by to být pečlivě, protože dítě je již schopné reagovat na hlas a zvuky a také cítit bolest.

TÝDEN č. 13

Toto týdenní období těhotenství vede k druhému trimestru, v tomto pořadí, vývoj plodu a pocity ženy získávají jinou dynamiku. Zůstaňte na vrcholu cvičení a stravovacích návyků..

Pokud jde o vnější známky ženy, linie pasu je rozmazaná, prsa je zvětšena o řádovou velikost (v některých dámách až 2 velikosti). Doporučujeme vám koupit podpůrnou podprsenku.

Kolostrum vyčnívá z bradavek, děloha stoupá, čímž eliminuje nepohodlí. Frekvence močení klesá, takže se žena i přes zaoblené břicho cítí mnohem jednodušší.

Ve spodní části břicha a v bederní oblasti by neměla být bolest. Pokud si však takové příznaky všimnete, navštivte svého lékaře. Pokud jde o výtok, měly by být bílé bez štiplavého zápachu.

Při růstu dítěte dosáhlo 7 cm, jeho hmotnost se pohybuje mezi 16-20 g. Dítě rychle rozvíjí citlivost, reaguje velmi násilně na výkyvy nálady matky, hlučné výkřiky, bolest, teplotu, světlo.

Plod se změnil z hlediska fyziologie, jeho uši jsou jasně viditelné na ultrazvuku, kostní tkáň se stává pevnou a svaly se stále formují. Oči jsou blíže k sobě, takže podobnost s mimozemským tvorem je minimální.

Těhotenství po týdnech ve druhém trimestru je tak dobré, protože vývoj plodu je zajímavý a pocity ženy se mění, resp. Na začátku druhého trimestru už dítě vidí sny, ale může trvat pouze 1-2 minuty.

Ale pohonný systém se zlepšuje. Kromě ohýbání a natahování kolen a loktů si již dítě mává končetiny, zkříží nohy, zvedne hlavu.

TÝDEN č. 14

V tuto chvíli je budoucí matka už tak zvyklá na své zajímavé postavení, že se vůbec nebojí zodpovědnosti. Čekací doba začíná. Žena najde harmonii s tělem a duší, upřednostňuje.

Hrudník rychle roste, boky se rozšiřují, děloha stoupá výš. Nezapomeňte vyzvednout volné oblečení, které nebude bránit pohybu..

Pro správný vývoj dítěte je nutné opustit sladké a do stravy přidat více bílkovinných produktů. Hmotnost začíná pomalu dorazit, takže dávejte pozor na šipku na stupnici a nepřekonávejte se.

Ovoce již dosáhlo výšky 10 cm, jeho hmotnost je asi 50 g. Na ultrazvuku si můžete všimnout neskrývaných, ale výrazných výrazů obličeje. Dýchací systém funguje hladce a neustále se zlepšuje. Začne se výroba inzulínu, objeví se jistý režim bdění a spánku.

Těhotenství týdně ve druhém trimestru určuje vývoj plodu, nebo spíše jeho srdečního svalu, který závisí na chování a pocitech ženy. Máma by neměla být nervózní, aby u dítěte nevyvolávala rychlou srdeční frekvenci.

TÝDEN 15

Přesto, že jste v pořádku, stále nemůžete zapomenout na aktivní životní styl a vyváženou stravu. Pokud jde o další pocity ženy, může být se zuby spojeno nějaké nepohodlí. Pokud dojde k bolesti nebo zubnímu kazu, včas se poraďte se svým zubním lékařem, abyste zabránili infekci..

V 15. týdnu těhotenství imunita prudce klesá, takže se snažte vyhnout přeplněným místům a přátelům s onemocněním dýchacích cest. Pokud se objeví první známky akutních respiračních virových infekcí, okamžitě vyhledejte lékaře.!

Hormonální změny se vyskytují v předchozím režimu, což vede k ospalosti a apatii. Nedělejte si starosti, více odpočívejte, protože po narození dítěte se to stane pro vás nepřijatelným luxusem.

Nepanikařte, pokud je v dolním břiše mírná bolestivost. V souvislosti s růstem dělohy a vývojem plodu dochází k podvrtnutí vazů a svalové tkáně, což vede k určité bolesti. Ale s těžkými útoky běžte k lékaři.

Křečové žíly se již objevují ve druhém trimestru, takže je rozumné zvolit si pohodlnou obuv a kompresní punčochy, pokud je to nutné. K úlevě od únavy a syndromu těžké nohy musí být končetiny masírovány několikrát denně..

Ano, týdenní těhotenství je charakterizováno rychlým vývojem plodu a pocity ženy, které se jí ne vždy líbí. Musíte ale vydržet až do stabilnějšího a „klidnějšího“ období.

Do 15. týdne těhotenství už dítě vyrostlo dost, jeho velikost je úměrná jablku. Pořád se aktivně pohybuje, překračuje nohy a krouží hlavou.

Sny jsou krátkotrvající, oči jsou stále zavřené, ale během nich dochází k tvorbě optických nervů. Dítě je schopné reagovat na tmu nebo jasné světlo. Potní žlázy začnou fungovat, první chloupky se objevují z folikulů.

16. TÝDEN

Konečně nastal čas, kdy se plod změní na dítě. Vypadá stále více jako dítě, kůže je stále tenká, ale cévy jsou již vidět. Při růstu dosahuje dítě asi 12 - 14 cm a jeho hmotnost je již 100 - 110 g.

V 16. týdnu těhotenství dochází ke změnám ve složení krve, dochází k tvorbě krevních destiček a lymfocytů. Zrychlená syntéza hemoglobinu začíná.

Ultrazvukem můžete vidět, jaké rysy obličeje jsou vlastní dítěti, má řasu a obočí. Celé tělo je pokryto bělavým mazivem, které bude chránit tenkou pokožku až do narození.

Cítí se jako žena, která přibírá na váze a rychle. Proto je důležité sledovat vaši každodenní stravu a ne přejídat se. Jinak se objeví tlakové rázy..

Těhotenství do týdne (16. týden) je charakterizováno chůzí jako kachna, to vše díky urychlenému vývoji plodu a žena pociťuje další pocity. Není primiparous již cítí, jak se dítě pohybuje.

17. TÝDNE

Žena ztrácí schopnost pracovat, trpí psychoemocionální prostředí, nervy „hrají žerty“. Bylo by velmi vhodné podporovat blízkého, komunikovat s přáteli a příbuznými.

Tělesná hmotnost se rychle zvyšuje, objevují se bolestivé křeče a těžkost v křížové kosti. Těhotná žena rychle přepracuje, skoky v tělesné teplotě (horečka, zimnice). Pocity zahrnují výkyvy nálad, které jsou výsledkem únavy..

V této době se dítě v lůně maminky plně vyvíjí. Jeho výška již dosáhla 13 cm., Dítě věnuje spaní více času než bdělosti. Po probuzení se zašklebil a zatáhl za ruce.

Dítě jasně slyší zvuky, reaguje na dotek, temnotu a světlo. Hlasité výkřiky děsí dítě, takže maminčin uklidňující hlas přijde vhod.

Nadledvinky a hypofýza dítěte se aktivně rozvíjejí a zlepšují. V 17. týdnu se orgány reprodukčního systému tvoří u dívek.

TÝDEN 18

Týdenní popis těhotenství ovlivňuje vývoj plodu a pocit ženy po 18 týdnech. Budoucí maminka už nemůže pohodlně spát kvůli zaoblenému břichu, takže během odpočinku musíte být sofistikovaní ve všech směrech.

Existuje brutální chuť k jídlu, proti které je třeba bojovat, aby nedošlo k nadměrné tělesné hmotnosti. Je to v 18 týdnech, kdy žena výrazně přibírá na váze. Při konzumaci sycených nápojů se objevuje lehké občerstvení a jiné „bláto“ pálení žáhy, plynatost, zácpa.

Existují možné problémy se zuby, které se začínají drobit kvůli nedostatku vápníku. Nezapomeňte do každodenního jídla zavést mléko, ryby, maso, sýr a vejce.

Areoly se rozšiřují a ztmavují, hrudník získává silnou citlivost, která není vždy pohodlná. Žena se zvětšuje, cítí se jako hroch, vyvolává depresi.

Nezoufejte, ale zvažte vývoj dítěte v lůně. Dosáhl 0,2 kg. hmotnost a výška 18 cm. Pro dítě je důležité slyšet hlas matky, takže s ním neustále mluvte o stabilním vývoji centrálního nervového systému.

Během období činnosti dítěte se matka někdy cítí kopy do žaludku, což naznačuje zlepšení pohybového aparátu. Batole prsty jsou vyvinuty, první výtisky se objeví na nich.

TÝDEN 19

Těhotenství v týdnu (19. týden) je charakterizováno skutečností, že pálení záhy a zvracení s toxikózou již ustoupily. Vývoj plodu je rychlý a pocity ženy se od toho mění. Kůže začíná svrbět díky rychlému zaokrouhlování břicha, pro těhotné ženy je nutné používat krémy, aby se snížila citlivost.

Mohou se objevit křeče dolních končetin, syndrom těžké nohy a otok. Lékaři v takových případech předepisují léky na Magnesii..

V zádech se objevuje únava a těžkost, stačí lehká gymnastika. Těhotným ženám se v tomto okamžiku doporučuje měřit fyzickou aktivitu odpočinkem. Při absenci odchylek ve vývoji dítěte byste měli podnikat a chodit více.

V žádném případě se nepřiřazujte k posteli. V opačném případě se svaly oslabí, porod projde komplikacemi. Pokud jde o dítě, už dosáhl hmotnosti 230 - 250 gramů, spí téměř neustále a po probuzení kopne.

Když maminka chodí, cítí dítě nemoci z pohybu. Když si žena lehne, cítí se jí v žaludku chvění. Mazové žlázy dítěte stále intenzivně pracují a zakrývají ho bílým filmem.

TÝDEN č. 20

V této fázi těhotenství začíná nastávající doba odpočinku pro nastávající matku. Cítíte se lépe než kdy jindy a jen kvetete. Bříško bude viditelné, ale nebude zasahovat do obvyklých věcí. Můžete se pohybovat bez problémů.

Zdá se mi, že už chápete, jak se dítě vyvíjí. Pokud cítíte silné šoky, je to signál, že dítě nemá dostatek kyslíku. Větrejte místnost nebo se vydejte na procházku, pokud je to možné..

Stává se, že po fyzické aktivitě se může objevit třes. V tomto případě je lepší si lehnout a odpočívat. Těhotenství je klíčové období, musíte spát na tomto období na vaší straně. Po několika týdnech lze vývoj plodu pociťovat různými způsoby. Proto se pocity žen budou mírně lišit.

Odpočinek na jedné straně pomůže zabránit vytlačování žil a zkumavek vnitřních orgánů. Také v 20. týdnu musíte jíst více potravin bohatých na železo a vápník. Mezi nimi by měla být zvýrazněna pohanka, sušené švestky, hovězí maso, špenát a tvaroh..

V této fázi těhotenství dosahuje růst plodu přibližně 23 cm a jeho hmotnost dosahuje 300 g. Dítě už může kotvit, hrát a zívat. Končetiny se začínají formovat správně, stávají se úměrnými tělu. Hlava se postupně zmenšuje. Vlasy a nehty začnou růst.

TÝDEN č. 21

V tuto chvíli odborníci ujišťují, že máma je schopna utvářet budoucí vkus dítěte. Pokud pravidelně jíte sladká, kořenitá, slaná a kořenitá jídla, v budoucnu je nepravděpodobné, že by dítě chtělo jíst libové jídlo nebo zeleninu. Musíte se ho pokusit vyrobit.

Bohužel také zažijete nadýmání a častý hlad. Zatížení žil nezmizí. Pokud se nebudete omezovat, rychle získáte další libry. Velikost plodu se také zvětší. To může způsobit problémy s narozením..

Během těhotenství je lepší jíst často, ale v malých porcích. Po týdnech bude vývoj plodu mnohem lepší. Dítě se mění správně. A pocity ženy se zlepší, některé nepohodlí zmizí. Dítě již dosahuje výšky asi 26 cm a hmotnost bude 340 g.

Navenek je dítě skoro jako novorozenec. Plod zůstává růst a přibývá na váze. Speciální tekutina v lůně umožňuje dítěti poznat, co maminka jedla. Když se dítě začne pohybovat v takovou dobu, na břiše můžete vidět hlízy.

TÝDEN č. 22

Žaludek se stává znatelným. I přes svrchní oděv je obtížné skrýt změny. Pokud odborník nezjistil žádné odchylky, můžete i nadále vést známý životní styl. Po 22 týdnech těhotenství budete květovat, vaše pleť se znatelně zlepší.

Věnujte pozornost projevu otoku končetin. K podobnému jevu dochází v důsledku zadržování tekutin v těle. V tomto případě musíte spotřebovat méně soli. Pokud trpíte anémií, je třeba provést další testy. Projděte úplným vyšetřením a proveďte ultrazvuk.

Těhotenství po týdnech je charakterizováno skutečností, že vývoj plodu v tomto období nastává poměrně rychle. Dítě váží více než 400 gramů a výška může dosáhnout až 30 cm. Velké velikosti dítěte narušují aktivní životní styl a pocity žen se zvýrazňují. Plod mezitím vytváří nervový systém.

TÝDEN č23

23. týden těhotenství vám umožní užívat si dovolenou. Toxikózou nebo pálením žáhy už vás nebude trápit. V tuto chvíli je důležité udržet si vlastní váhu v normálních mezích. Vývoj plodu je docela aktivní. Do této doby dívky v průměru získají až 7 dalších kilogramů..

Žaludek začíná stoupat výš. Brzy budete cítit napětí a únavu v dolní části zad. Pokud toto období kleslo na období horkých let, nelze otokům končetin zabránit. Zkuste vypít trochu vody a odmítnout slaná jídla.

Při odpočinku položte polštář pod nohy tak, aby byly těsně nad vaším tělem. Pokud máte pravidelně křeče, zapomeňte na chvíli na boty na vzestupu. Zahrňte potraviny bohaté na tokoferol a vápník.

Vývoj dítěte aktivně pokračuje. Jeho hmotnost může dosáhnout 420 g. Ovoce samotné bude vypadat scvrklé. Tato funkce zmizí, jakmile dítě nahromadí dostatečné množství podkožního tuku. Dítě je v tuto chvíli zaneprázdněno pouze absorpcí živin.

Těhotenství v týdnu je velmi zajímavé. Vývoj plodu je založen na jeho tvorbě respiračního systému. Dítě se snaží dělat zkušební cvičení. Dítě spí většinu času, je již schopen vidět dlouhé sny a pocity ženy se mohou měnit.

TÝDEN č. 24

24. týden těhotenství se projevuje ve formě zvýšení dítěte spolu se žaludkem. Hrozí nebezpečí strií. Po porodu se můžete řádným tělesným výcvikem zbavit. Vývoj plodu pokračuje.

Ve 24 týdnech se budoucí matka cítí velmi dobře. První trimestr je považován za nejnebezpečnější. Je příliš brzy na přemýšlení o porodu. V takovém čase musíte klidně podniknout své obvyklé podnikání, chodit, relaxovat, povídat si s blízkými a jít venku. Hlavní věc je dodržovat dietu.

Specialista během vyšetření může často stanovit diagnózu - pánevní prezentaci plodu. Nepanikařte a nenechte se naštvat, tento jev je naprosto normální. Dítě blíže k porodu změní svou polohu. Hmotnost plodu již může dosáhnout 0,5 kg.

V tuto chvíli se dítě učí vydechovat a inhalovat, ale hlavní kyslík vstupuje do pupeční šňůry. U dítěte pokračuje formování mozku. Výrazně se zvýšil počet neurálních spojení. Dítě v lůně saje prst, může se ušklíbnout, hrát si s pupeční šňůrou a dokonce se mračit.

TÝDEN č. 25

25. týden těhotenství se u každého zjevně projevuje jinak. Proto může být velikost břicha větší nebo menší než ostatní. Děloha se výrazně zvyšuje. Z této funkce je tlak na gastrointestinální trakt. Často se projevila pálení žáhy. Vývoj plodu pokračuje podle scénáře.

Aby nedošlo ke společnému problému ve formě zácpy, důrazně se doporučuje zahrnout do každodenní stravy různé obiloviny a čerstvou zeleninu. Těhotenství po týdnech už může být vymalováno. V případě potřeby začněte užívat doplňky s vysokým obsahem železa..

Tento postup eliminuje rozvoj anémie z nedostatku železa. Doporučujeme také pravidelně nosit speciální obvaz. To sníží zátěž na zádech. Pokud jde o dítě, vývoj plodu by vás neměl obtěžovat a pocity ženy budou známé.

Ve vzácných případech dochází k předčasnému porodu. Dítě v této fázi vývoje je docela životaschopné. Dítě bude umístěno do zvláštních podmínek. Dítě dozraje na 40 celých týdnů. V lůně váží dítě 0,7 kg. Výška může dosáhnout 35 cm.

Při normálním průběhu těhotenství se posiluje kostní systém dítěte. Svalová vlákna se aktivně vyvíjejí. Dítě je už docela schopné něco popadnout. Dítě sevře ruce v pěst. Tím je určeno přední rameno.

TÝDEN č. 26

26. týden těhotenství - ženské tělo je i nadále vystaveno ještě většímu stresu. V tomto případě stojí za to jít na mateřskou dovolenou. Vývoj plodu nekončí. V této době se často projevuje nepřítomnost a zapomnětlivost. Je také pro vás těžší chodit, zejména pokud máte nadváhu.

Za normální se považuje až 8 kg. hmotnost. Při chůzi na dolní části zad silně spočívá. Pečlivě sledujte svůj vlastní stav. Tónem dělohy je položen klid postele. Pokud začnete pociťovat kontrakce a dojde ke krvácení, okamžitě zavolejte sanitku.

Hmotnost plodu uvnitř lůna může dosáhnout 1 kg. Barva kůže dítěte se začíná měnit. Díky nahromaděnému podkožnímu tuku je světlejší. Svaly každým dnem zesilují. Proto, když tlačíte na dítě, budete cítit nepříjemnou bolest a nepohodlí.

TÝDEN č27

Těhotenství v týdnu se cítí samo. V tuto chvíli je pro vás stále obtížnější provádět běžné podnikání. Vývoj plodu pokračuje rychle a pocity ženy v takovém období jsou rozmanité. Rychle vás unaví, odpočinek trvá déle.

27. týden vyžaduje dovolenou. Postarejte se o své oblíbené koníčky, které nezpůsobují potíže. Věřte mi, že po porodu nebudete mít tolik času. Dávejte si pozor na jídlo. Během tohoto období je velmi snadné získat nadváhu. Ovládej se.

Když začne děloha růst, projeví se různé účinky. Pálení žáhy a dušnost se vyvíjejí. Dítě v tuto chvíli aktivně roste. Mozek se rychle vyvíjí. Základ je položen ve formě pozornosti, paměti a dokonce i charakteru.

V této době musíte i nadále jíst potraviny, které obsahují dostatečné množství vápníku. Dítě aktivně zlepšuje kosterní systém. Podkožní tuk se také hromadí. Pigmentace kožních změn. Imunita se vytváří díky placentě.

TÝDEN č. 28

V závislosti na tom, kolik kilogramů jste získali, se mohou pocity lišit. Pokud jste získali více než 9 kg., Pohyb je mnohem obtížnější. Stáváš se nepříjemným. Ospalost a únava se projevují ve větší míře. Mohou nastat problémy s trávením..

Týdenní těhotenství bude snazší, pokud si pravidelně domluvíte půst dny po konzultaci s lékařem. Vývoj plodu by vás neměl obtěžovat, protože dítě je již na správném místě. Můžete si všimnout asi 10 rozhovorů za pár hodin a pocity ženy se staly docela zajímavými.

TÝDEN č. 29

Dítě začne vykazovat zvýšenou aktivitu, stane se stísněným v lůně. Bude to mít pocit, že se stal mnohem silnějším. Výška dítěte dosahuje 36-40 cm a jeho hmotnost může být asi 1,5 kg. Vizuální systém začne reagovat na záblesky světla.

Dítě může škytnout a kašel. Určitě to budete cítit. Emoční sféra se aktivně rozvíjí. Dítě je schopné plakat. V této době dítě prakticky vytvořilo vnitřní orgány. Dýchací orgány se nadále zlepšují, svaly zesilují.

V této době je jóga vysoce doporučena. Tuto praxi zahajte až po konzultaci se svým lékařem. Zvládněte techniku ​​Kegel bez selhání. Tyto postupy usnadňují ovládání vašeho těla. V 29. týdnu dochází ke zvýšené podrážděnosti a únavě.

TÝDEN č. 30

Břicho znatelně roste a napíná tenkou pokožku. Na bocích se objevují strie. Správná výživa pomůže obejít otoky končetin a časté zácpy..

Odpočívejte, pokud jste více vystaveni slabosti a závratě. Naučte se speciální techniku, která vám pomůže relaxovat..

Těhotenství v týdnu je stále zajímavější. Vývoj plodu pokračuje, zlepšuje se vztah mezi matkou a dítětem.

A pocity ženy se značně zhoršují. Možná vás naštve dusnost v místnosti. Začínáte být velmi nervózní, když ucítíte slabý zápach.

TÝDEN č. 31

V tuto chvíli můžete pociťovat všechny nepříjemné pocity, které byly dříve, pouze ve větší míře. Dýchání znatelně se zhoršuje, stále více čelíte dušnosti. Tyto důsledky jsou způsobeny skutečností, že děloha vytlačuje všechny vnitřní orgány. Častější otoky a křeče.

Často trpíte nespavostí. Pro řešení těchto problémů je důležité mít pozitivní přístup. Pomáhají pravidelné relaxační masáže a systematické hodiny jógy. Zkuste pít méně tekutin. V případě potřeby také omezte procházky. Správně jíst.

Výška dítěte může dosáhnout 43 cm a hmotnost - 1,6 kg. Dítě se učí zvládat 5 základních pocitů. Neuronová spojení začínají růst neuvěřitelnou rychlostí. Dítě spí méně a je více vzhůru. Můžete říci, že dělá svou vlastní věc.

TÝDEN č. 32

Ženské tělo se samostatně připravuje na proces porodu. V některých případech mohou nastat falešné kontrakce. Břicho v tomto období je poměrně velké a často se stahuje dolů. Proto se důrazně doporučuje nosit obvaz..

Vaše obvyklé činy jsou nepříjemné a pomalé. Pro vás je prostě nepříjemné dělat cokoli. Těhotenství po týdnech v takové době se cítí. Nepopírejte si touhu více se uvolnit. Vývoj plodu lze cítit díky silným šokům.

Budete muset zvolit vhodnou pozici déle, abyste se usadili, usnul. A pocity ženy nejsou nejpříjemnější. Výška dítěte může dosáhnout až 45 cm. Hmotnost je asi 1,8 kg. Dítě může sklopit hlavu dolů, jak by mělo být.

Během této doby se doporučuje mluvit s dítětem. Jeho mozek je docela rozvinutý. Čtěte knihy nahlas, včetně klasické hudby, skladeb. V této fázi může být dítě výrazně ovlivněno. Mezitím se jeho svaly nadále posilují. Objeví se koordinace.

TÝDEN č. 33

Žena smí získat až 12 kg. Celková váha. Mějte na paměti, že v takovém období je hormonální pozadí výrazně zvýšeno. Žvýkačky někdy krvácí často. Vzhledem k tomu, že se začnete bát porodu, podrážděnost se výrazně zvyšuje.

Zkuste žít v radostných emocích a pozitivně se naladit. Nezapomeňte pravidelně cvičit pro těhotné ženy. Tato praxe udržuje vaše svaly tónované. Jinak nebudete moci během porodu ovládat své tělo..

Po 33 týdnech by mělo dítě zaujmout správnou polohu uvnitř dělohy. Jeho hmotnost je přibližně 2,3 kg., A jeho výška se blíží 46 cm. Dítě pokračuje v aktivním rozvoji pohybového aparátu. Plod se stává jako dítě.

WEEK №34

Těhotenství v týdnu je stále obtížnější, pokud jde o mobilitu a nepohodlí při provádění známých činností. Vývoj plodu je cítit silnější a pocity ženy mohou být nepředvídatelné. Pokud jde o hormonální pozadí, stabilizuje se.

Zanecháváte podráždění a negativní myšlenky. Je tu dobrá nálada, jen se těšíte na dítě. Celková tělesná hmotnost se může zvýšit až na 15 kg. Hrudník stále roste. Sole bradavek znatelně ztmavne a linie od pupku k dolnímu břiše.

Růst dítěte v této době je 47 cm. Hmotnost se může pohybovat od 2,1 do 2,4 kg. Kůže dítěte je vyhlazená a stává se lehkou. Epiderma je potažena ochrannou látkou. Pokud se dítě narodí v takové době, bude moci dýchat sám.

TÝDEN №35

Začne poměrně odpovědné období. Je nutné se připravit na porod. Nebuďte líní a chodte na speciální kurzy. Navštivte příslušné konzultace. Zkuste vybrat správného porodního partnera. Manžel nemusí být pro takovou roli vhodný..

V této době žaludek roste na maximum. Při chůzi se začnete unavovat rychle. Opuchlosti se nelze vyhnout. Je zakázáno přejídat se. Jinak dítě znatelně vyroste. Porod může být komplikovaný.

Těhotenství v týdnu téměř končí. Vývoj plodu je v konečné fázi. Dítě pokračuje v dýchacím tréninku. Polykání, sání reflexů se vyvíjí a pocity ženy mohou být dvojznačné.

V těle budoucí matky klesá množství plodové vody. Pro dítě to přispívá k projevům nepohodlí. Plod si instinktivně uvědomí, že je čas se dostat na vhodnější místo. Zároveň dítě pokračuje v aktivním rozvoji nervového, endokrinního a imunitního systému.

TÝDEN 36-40

V takovém období je tělo matky již zcela připravené na vzhled dítěte. 14 dní před termínem se břicho znatelně snižuje a stává se velmi těžkým. Tento jev naznačuje, že děloha přichází v tónu. Bojovat můžete kdykoli. Mohou být nepravdivé (školení) nebo skutečné.

V této době může žena získat až 16 kg. hmotnost. Blíže k porodu se tento indikátor sníží. Bezpochyby jednou týdně navštivte lékaře. Musí sledovat stav dítěte. Od 36 do 40 týdnů budete cítit výrazné zvýšení chuti k jídlu.

Někdy se projevuje nepohodlí v podbřišku. Brzy se budete cítit docela nepříjemně. Kontrakce často začínají křeče. Vyskytují se se stejnou frekvencí. Asi 5krát za 1 hodinu. Rovněž není vyloučen průjem a zvracení. Tělo se začíná očistit.

Hlenová zástrčka vyjde těsně před dodáním. Vypouštění vody začíná. Porod začal, hospitalizace je okamžitě nutná. V takovém okamžiku již může dítě dosáhnout 54 cm. Hmotnost v průměru dosahuje 3,5 kg. Dítě je plně tvarované a připravené vidět světlo.

Pokud si tento článek přečtete až do konce, můžete bezpečně říci, že lekce těhotenství je zvládnuta týdny. Nyní víte vše o vývoji plodu a pocitech ženy. Nezapomeňte sledovat své zdraví, porovnat své bdělosti a spánkové vzorce, jíst správně.

Články O Neplodnosti