Hlavní Neplodnost

Kdy začne porod, pokud je odstraněna sliznice?

Poslední měsíc těhotenství je výsledkem všech obtížných a obtížných okamžiků porodu dítěte. Tehdy si těhotná dívka uvědomí, že se brzy stane matkou, zatímco výcvik není jen na úrovni emocionálního vědomí, ale také fyzicky.

Objeví se první předchůdci rozhodného dne. Jeden z prvních je považován za korkový východ před porodem. Mnoho matek, když viděly, že korek prošel, se bojí, když se začne porod a zda se jim podaří dostat do nemocnice. Oddělení tlustého hlenu od děložního hrdla však není důvodem k útěku do nemocnice. Jak probíhá korek před prvním nebo druhým narozením, jaká barva by měla být vybrána a co by mělo varovat?

Co je to sliznice

Ochrana dítěte v děloze je hlavním úkolem těla, který se všemi možnými způsoby snaží dítě ochránit před agresivními vlivy. Když ženské vajíčko není oplodněno, děloha je chráněna před negativními mikroorganismy zvláštním hlenem. Když nastane těhotenství, změní se chemické složení výboje, tělo dělohy potřebuje další ochranu. Co je takový korek? Odchází to vždy bezprostředně před narozením dítěte??

Je to hustá, ve skutečnosti želé podobná sraženina průsvitné nebo krvavé barvy s malými pruhy krve nebo bez nich. Takový hlen je nutný k ochraně dítěte, zejména před mnoha infekcemi zvnějšku flóry. Tvorba slizniční bariéry začíná v prvním měsíci těhotenství, v posledních měsících je odtržení korku jedním z nositelů práce. Ani tato bariéra však nemůže odolat mnoha sexuálně přenosným chorobám a virovým onemocněním..

Hlenová zátka před narozením je vylučována pouze u 20% všech těhotných žen. Zbývajících 80% výtoku z děložní sliznice lze pozorovat 10 až 15 dní před porodem. Většina však věří, že korek během těhotenství je oddělen pouze před přímými kontrakcemi, což znamená, že je to důvod jít do nemocnice.

Abyste pochopili, kdy je čas jít na porodnici, musíte vědět, jak korek vypadá před porodem a jaké odchylky jsou příznakem nebezpečného stavu pro matku a plod. Takže korek před porodem ve vícerozměrném a primiparousu se prakticky neliší. Konzistence, množství a vzhled jsou prakticky stejné.

Existuje několik předchůdců raného porodu, mezi nimiž je propuštěný korek, vypouštěný ve velkém objemu z vagíny. Nejedná se o signál jít na porodnici, ale pouze o příležitost připravit se na porodnici: podívejte se na „alarmovací tašku“, dokumenty. Opravdu, těsně před porodem, děložní čípek začne pracovat aktivně, smlouva. Během takového „tréninku“ hlen také opouští. Tento stav nevede k prasknutí plodové vody, není důvod k obavám.

Chcete-li se cítit v klidu, musíte vědět, jakou barvu by měl být korek, pokud je vše v pořádku, a je krevní sraženina nebezpečným okamžikem? Čemu musíte věnovat pozornost a zda tato situace pro dítě představuje nebezpečí?

Protože hlenová sraženina zakrývající děložní čípek je ochranným barterem proti infekcím, je logické předpokládat, že její absence představuje riziko pro dítě. Toto riziko se však týká pouze případů, kdy matka nepřestávala mít sex nebo změnila svého sexuálního partnera.

Tento stav je pro dítě nebezpečný, protože během tohoto období je flóra ženy velmi citlivá na jakékoli změny, a proto je změna sexuálního partnera rizikovým faktorem pro život a zdraví dítěte.

Normální barva korku je:

 • bělavý stín s průhlednými žilami;
 • béžový a krémový odstín s pruhy krve;
 • růžový hlen s čirými nebo bílými pruhy;
 • čirý hlen bez dalších barev.

Stojí za zmínku, že pruhy krve, možná malé sraženiny - to není důvod k panice. Skutečnost je taková, že po dobu 9 měsíců se děložní čípek „odpočíval“, nesestavoval a nyní, když nastal čas porodit, vytlačuje hlen a stahuje svaly. V procesu takové redukce se mohou zlomit dobře definované kapiláry, což je přirozený proces, který by neměl vyvolávat obavy. Červený (šarlatový) a zelenkavý odstín by měl vyvolat obavy.

Hlasitost

Jak vypadá „normální“ korek u těhotných žen a kolik by to vlastně mělo být? Přibližný objem hlenu u těhotných žen je 2 - 3 polévkové lžíce, pokud se předpokládá zhruba. Pokud žena po procházce odhalila odloučenou sraženinu, která se často stává s fyzickou aktivitou v pozdějších stádiích, vypadá to jako hrudka, která se vejde do dlaně vaší ruky.

Konzistence

Jak vypadá hlen dělohy? Jaké údaje jsou abnormality? Konzistence - hustý nebo středně silný hlen připomínající lepidlovou hmotu, která doslova přilne k tkáni. Žena během své separace nezaznamenala žádnou bolest, navíc celý proces může zůstat zcela bez povšimnutí, když byl korek odstraněn během močení.

Jak je to pro primipary

Jak korek odchází těsně před prvním narozením a u těhotných žen, které rodí poprvé? Proces tvorby, složení a uvolňování takového hlenu se prakticky neliší jak u prvorozených, tak u prvorozených. Výstup korku před prvním narozením neznamená vždy, že povolení k narození stojí za čekání v následujících dnech.

Ve většině případů se tyto okamžiky týkají řady dědičných faktorů: u některých dívek v rodině zátky odcházejí za dva týdny, zatímco v jiných postupně (částečně) odlupují bezprostředně před samotným narozením nebo již v procesu. Jak dlouho má korek jít, určuje stav těhotné ženy, její genetickou predispozici a děložní aktivitu.

Začátek exfoliace často ovlivňují následující faktory:

 • únava ženy, arogantní fyzická aktivita (zejména pokud jde o shromažďování dokumentů, práci);
 • aktivní sexuální život;
 • stres (v důsledku kontrakcí dělohy - hlenových exfoliatů);
 • nástup porodu: nepoučovací kontrakce.

Můžete počkat na takový proces od 37. týdne. To však neznamená, že porod může začít za týden. Mnoho primiparous žen všimne si, že hlen byl propuštěn u 38 týdnů a porod začal jen u 41, toto je normální, a není považován za odchylku od normy. V každém případě není okamžik výtoku hlenu bolestivý, není doprovázen křečemi, nezpůsobuje obavy a změny v chování těhotné ženy..

Pokud výtok sliznice odejde za 41 týdnů, lze to považovat za začátek porodu. V tomto případě se za charakteristické příznaky považuje mírná nevolnost, žízeň, poruchy spánku, zvýšené močení, změna stolice, nepohodlí v perineu: je možné svědění, zarudnutí, podráždění. Mohou být zaznamenány příznaky nástupu porodu po 40–41 týdnech, přičemž korek připomíná premenstruační stav, táhne bolesti níže, bolesti zad.

Jak vyjde multiparous

Výtok z korku před porodem u žen, které již porodily, se neliší v délce, povaze procesu, množství hlenu a jeho barvě. Vypadá to, že korek je u druhého narozeného dítěte při porodu, lze ho najít výše, je to stejná barva, konzistence a množství.

Druhé těhotenství může mít vliv pouze na načasování nástupu pracovního povolení pro ženu, která rodí. Čekací doba na porodu je zpravidla výrazně zkrácena, příznaky mohou být prchavější, protože tělo již „ví“, jak se „chovat“, samotný průchod korku ve vícedruhovém není doprovázen bolestivými pocity.

Když má odstraněný korek po 40 týdnech viskóznější průhlednou strukturu s malými pruhy krve, znamená to dobré těhotenství, že dítě nebylo vystaveno žádným „útokům“ z patogenní flóry. Oddělení v čtyřicátém prvním (41) týdnu těhotenství v 95% případů naznačuje nástup porodu. Kromě toho žena sama už pocítila kontrakce.

Po kolik práce začne po korku

Mnoho těhotných žen se zajímá o otázku: pokud korek prošel, kdy začne porod, a stojí za to o tom mluvit s lékařem? Dopravní zácpa zmizela, kdy čekat na doručení? V mnoha ohledech je třeba věnovat pozornost nikoli procesu odlupování, ale době porodu dítěte (týden) a vzhledu hlenu. Protože většina primiparů je jednoduše emocionálně zoufalá, jejich hlavním strachem je rychle porodit, aniž by dosáhly požadovaného bodu..

Pokud se korek těhotné ženy uvolnil, neznamená to, že se dítě objeví za pár hodin. Pokud řekneme, že takový hlen uhynul ve 41 týdnech, pak je to známka toho, že tělo je již připraveno k porodu, pokud je doba 37–38 týdnů, musíte ještě čekat na kontrakce nebo perkolaci plodové vody.

Kolik korku bere před dodáním? Každý má jiný proces. Norma je považována za období 2 týdnů před stanoveným porodním obdobím porodu, ale ne za odchylku a za situaci se považuje, když porod již započal, a stále neexistuje zátka. Existují dvě možnosti pro vývoj událostí: první - těhotná nevšimla, kdy korek vyšel, druhá - korek vyjde se silnými souboji. A to a další možnost není patologie.

Abyste pochopili, kolik času máte v záloze, musíte se podívat na výběr: jasný, průhledný nebo nažloutlý odstín znamená, že se děloha stále moc nesnižuje, což znamená, že byste neměli čekat na příští týden. Pokud je doba 39 týdnů, je bolest v dolní části zad, žaludku bolí, pak můžete jít na porodnici. V každém případě musíte o takovém procesu informovat svého gynekologa.

Co dělat po korku

Panika těch, kdo rodí poprvé, je docela oprávněná: nevědí, co je normální, jak se chovat, pochybnosti se vplížily nad tím, zda tělo takové testy vydrží. Proto, když se začnou objevovat první známky, panika je pro většinu žen typická.

Ve skutečnosti, pokud dopravní zácpa překonala plán (37–38 týdnů), pak to není důvod k panice a běhu do nemocnice. Je to jen výmluva pro přizpůsobení vašeho obvyklého způsobu života, musíte se navíc postarat o udržení těhotenství, nebo spíše o prevenci negativních následků:

 • neužívejte horkou koupel, plavat ve společném bazénu, otevřenou vodu;
 • měli by se zdržet sexuální aktivity;
 • striktně je zakázáno používat nekonzistentní drogy (svíčky, tablety) bez vědomí lékaře;
 • vyhnout se aktivní fyzické aktivitě.

Mám sbalit věci v porodnici? Připravuji se na nemocnici? Tyto otázky jsou relevantní již v osmém měsíci. Každá těhotná žena by měla mít kabelku se vším potřebným: léky, věci pro dítě a ženu při porodu, peníze, směnárnu, individuální léky (astmatici, diabetici, epileptici).

Kdy navštívit lékaře

Stojí za to zavolat sanitku, když je korek odloučen, a když se musíte spěchat na porodnici? Pokud stav těhotné ženy není doprovázen tlakovými rázy, není nemocná a barva hlenu není nazelenalá a není šarlatová, vínová, hnědá, pak se není čeho bát.

Hlavní příznaky, které by měly upozornit nastávající matku:

 • závrať;
 • ztráta orientace;
 • porušení vestibulárního aparátu;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta vědomí;
 • červený, nazelenalý, hnědý výboj;
 • akutní bolest v dolní části zad, v dolní části břicha;
 • teplota.

V takovém případě je třeba na chvilku neváhat. O proveditelnosti činností, které zachrání život dítěte a matky, rozhoduje pouze porodník.

Cork během těhotenství

Během těhotenství se téměř každá žena snaží zjistit všechny podrobnosti o svém stavu, aby byla plně vyzbrojena. Termín „hlenová zátka“ se obvykle slyší blíže k porodu. Při jedné z prohlídek se gynekolog může zeptat, zda vás opustila nebo ne. Proto bude rozumné mít základní znalosti o tom, co je korek, proč je to potřeba a jak to vypadá.

Co je to sliznice, proč je to potřeba?

Během těhotenství děložní čípek vylučuje hustý, gel podobný hlenu, aby udržoval vlhkost a chránil povrch dělohy. Tento hlen se hromadí a blokuje krční kanál a vytváří korek. Uzavírá otevření dělohy během těhotenství, aby se tam bakterie nedostaly. Kromě toho obsahuje protilátky, které zabíjejí infekci. Korek tak chrání vyvíjející se plod.

Před porodem žena mění hladinu hormonů, zejména progesteron klesá. V důsledku toho se děložní hrdlo zvětšuje a korek prostě vypadne. Ztráta sliznic může být proto předzvěstí porodu.

Kdy a za kolik sliznice zasahuje do listů primiparous a multiparous?

Normálně by k tomu mělo dojít krátce před porodem, kolem 37. týdne. Pak korek vychází přirozeně.

Předčasný výtok z korku může naznačovat předčasné změny děložního čípku, což zvyšuje riziko předčasného porodu. Navíc její ztráta potenciálně vystavuje těhotnou ženu riziko nákazy. Z těchto důvodů je odhalení tlustého výtoku sliznice v kterémkoli týdnu těhotenství příležitostí navštívit vašeho lékaře..

Je zajímavé vědět: výstup z korku může být usnadněn fyzickou intervencí, například gynekologickým vyšetřením nebo pohlavním stykem.

U žen, které rodí poprvé, trvá korek déle než u mnohonásobných až do narození. Je tomu tak proto, že děložní hrdlo těch, kteří dosud nenarodili, je užší a pružnější. Někdy dokonce existují situace, kdy porodníci musejí dostat korek sami, protože to samo o sobě nevychází. Mnohonásobné stěny děložního čípku jsou měkčí a širší, proto se korek snadno pohybuje.

Jak vypadají sliznice, pocity, když se svíčka vyjde

Ačkoli mnoho žen si vůbec nevšimne, že mají dopravní zácpu, není těžké pochopit, že je to tak. Korek se zřetelně liší od běžných sekrecí především svou hustotou a objemem. Pokud je normální výtok u těhotných žen vzácnější a tenčí, má korek hustou strukturu a objem asi dvou polévkových lžic. Jeho velikost je asi 4 cm, barva korku je obvykle bílá, nažloutlá, béžová nebo hnědá. Často v něm jsou krvavé částice.

Vezměte prosím na vědomí, že hlen má nepříjemný zápach nebo zelenou barvu! To může znamenat infekci.!

Korek může vyjít v celku nebo v malých částech po dobu několika dnů. Proto je často zaměňována s vaginálním výtokem. Ženy obvykle během této události nezaznamenají žádné zvláštní pocity. Ve spodní části břicha usrkává jen několik not.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Ve 40. týdnu těhotenství se již ženy chtějí porodit co nejdříve, a někteří se domnívají, že únik korku by měl tento proces urychlit. To však není. Ačkoli se o tom vypráví mnoho příběhů, neexistuje žádný důkaz pro toto tvrzení. V případě potřeby bude mít lékař jiné způsoby, jak způsobit porod. Obecně je třeba nechat těhotenství nechat se ubírat a ne spěchat.

Průchod sliznice je obvykle známkou toho, že se vaše tělo připravuje na porod, ale ne vždy. Od výstupu z korku do začátku porodu může uplynout neurčitá doba - od několika hodin do několika týdnů. Pokud je korkový výstup doprovázen dalšími známkami blížícího se porodu, musíte jít do nemocnice, pokud jsou kontrakce, vypouštění vody atd. Pokud je dodávka stále daleko a sliznice je odstraněna, neměli byste paniku. Kupodivu se může vrátit zpět.

Když korek již vyšel

Vaše další kroky po opuštění korku závisí na tom, jak to vypadá a jak dlouho jste těhotná. Pokud vidíte korek na těsnění nebo když vyjde během sprchy, zkuste to prozkoumat, pak popište velikost a barvu svému lékaři. Tato data vám pomohou rozhodnout, co dál..

Vezměte prosím na vědomí: pokud je výstup z korku doprovázen krvácením, existuje možnost komplikací, jako je placentární narušení. Takové příznaky by neměly být ignorovány.!

V případě, že korek odešel za méně než 36 týdnů, je vhodné podstoupit vyšetření, aby se ujistilo, že u dítěte je vše v pořádku.

Pokud jste těhotná déle než 37 týdnů a nejste narušeni žádnými dalšími příznaky, neměla by být zátkou korek. Dbejte na to, aby se riziko narození dítěte před narozením minimalizovalo:

 • umyjte se pouze ve sprše a odmítněte se vykoupat ve vaně nebo ještě více v řece;
 • pravidelně mýt, ale používat pouze speciální výrobky pro intimní hygienu;
 • mít sex výhradně pomocí kondomu.

Po opuštění korku byste neměli opustit domov, protože v každém okamžiku se může narodit dítě. V tuto chvíli již můžete sbírat tašku v nemocnici. Sledujte svůj stav a počkejte na další nositele porodu.

Jak již bylo zmíněno, pravidelné kontrakce naznačují nástup porodu. Určitým znakem je také odtok plodové vody. Mohou se pohybovat náhle nebo pomalu. Pokud dříve neexistovaly žádné boje, měly by začít. Tyto stahy budou silnější, delší a častější, jak se děložní hrdlo rozšiřuje, aby se připravilo na porod. Když roztažení dosáhne 10 cm - můžete bezpečně porodit!

Když víte, co očekávat, zažít všechny tyto události je mnohem snazší. A i když nastanou nějaké nepředvídané situace, včasný kontakt s odborníky pomůže zabránit komplikacím, protože medicína je nyní velmi rozvinutá. Proto byste se neměli bát výstupu z korku.

Korek odešel během těhotenství - kdy začíná porod?

Takže přišlo očekávané těhotenství. Budoucí maminka sleduje břicho a řadu dalších změn.

Na začátku a v průběhu semestru se začínají bát otázky toxikózy, správného vývoje plodu a nakonec - výtok z korku.

Jedná se o poslední chvíli, o které budeme diskutovat později.

Co je to sliznice?

Želé podobná sraženina hlenu umístěná na dně dělohy se v gynekologii nazývá porodní korek. K jeho tvorbě dochází u rakoviny děložního čípku (děložního čípku) během těhotenství. Jednoduše řečeno, jedná se o druh ochrany a bariéry oddělující vnější svět a svět nenarozeného dítěte. Látka se necítí sama, lze ji vidět až po uvolnění.

Ženské tělo připravuje každý cyklus na početí. Reprodukční orgány produkují viskózní látku. 24 hodin po oplodnění hlen zhušťuje a blokuje vstup do dělohy. Na konci 4 týdnů je blokáda konečně.

Vypadá to jako korek po průchodu před narozením

Tato látka je trochu jako pravidelné sekrece. Korek před porodem vypadá jako zhutněná hrudka hlenu, v konzistenci připomínající želé nebo syrové vejce (viz foto). Podle pracujících žen vypadá jako želé. Ženy, které rodí své prvorozené, si je často pletou s vaginálním výtokem nebo drozdem.

Krvavé struny ve výboji jsou také považovány za normu. Jsou výsledkem prasknutí malých plavidel v reakci na výstupní tlak.

Neměla by existovat krevní norma, jsou povoleny jednotlivé inkluze. Pokud dojde k výtoku hnisu nebo šarlatu, je nutná okamžitá konzultace..

Amniotické vlastnosti sraženiny:

DestinaceOchrana plodu
OdstínNažloutlá šedá, průhledná
KonzistenceGelovitý, mastný
Přibližná velikostJako křepelčí vejce v tekuté formě
ZávěrHlavním příznakem dlouhodobého těhotenství je průchod sliznicí

Jak dlouho je čekání?

Signálem, že se blíží dlouho očekávaná událost, je uvolnění sliznice. Výsledkem je, že CMM je mírně otevřený, dochází k jednotlivým kontrakcím ženských orgánů. Situace, kdy sliznice opouští plodovou vodu (OM) / během porodu, nejsou jedinečné a nepovažují se za patologické.

Předchůdci porodního procesu jsou tři body: výstup sraženiny korku, kontrakce, propuštění OM. Na rozdíl od výše uvedených dvou bodů není propuštění děložního čípku dosud stoprocentní zárukou zahájení porodu.

Pokud je korek odstraněn během těhotenství, tak kdy porodit, po jak dlouho začne porod? Tento bod je kontroverzní pro mnoho porodů, protože výstupní čas je rozmazaný a není jasná postava. Odborníci se domnívají, že optimální čas odjezdu není dříve než 2 týdny před narozením.

Čas po vypuštění korku a nástup porodu:

Proces vypouštění korkových sraženin před porodem, video:

Vlastnosti vypouštění sraženiny

Proces není vždy možné sledovat, je obzvláště obtížné si všimnout výtoku sliznice primiparous.

Na jedné z veřejných konzultací porodník-gynekolog nejvyšší kategorie Sidorenko K.V. Snažil jsem se odpovědět na časté otázky žen při porodu o tom, jak sliznice zmizí - co potřebujete vědět:

 1. První okamžik: Jak víte, že korek dopadl? Známky výtoku děložního čípku: bolavé bolesti připomínající premenstruaci, zúžení dolního břicha, nepohodlí nebo absence jakýchkoli známek. Ženy by měly poslouchat jejich pocity. Pokud je bolest doprovázena jednoduchými kontrakcemi, pak to znamená počátek porodu. Je nutné shromáždit se v porodnici pro případ, že by kontrakce byly intenzivní a časté. Pokud je interval mezi nimi 10 minut nebo méně, pak je rozumné sbalit věci a jít do nemocnice.
 2. Druhý okamžik. Jak a v jakých případech korek vyjde a může ho po částech nechat několik dní? Odpovědět:
  • 1 případ - jednorázově;
  • 2 případy - v částech několikrát;
  • 3 případ - po vaginálním vyšetření lékařem;
  • 4 případy - se zánětlivými procesy.
 3. Třetí bod. Pohybuje se vždy pryč? Vždy každý má jiný způsob. U některých žen se tento proces objevuje po 38 týdnech, zatímco u jiných během několika hodin před porodem nebo přímo během porodu.
 4. Čtvrtý bod. Při jakém odhalení dojde k východu? Na konci funkčního období, kdy se připravuje na porod, dojde ke sraženině, CMM je mírně otevřená a vyhlazená. Obvykle se vyskytuje na prádle nebo při vyprazdňování..

Rozdíly od plodové vody

Někdy je sraženina zaměňována nejen za normální sekrece, ale také s plodovou vodou. V druhém případě k úniku nedochází trhavě, ale relativně neustále. Objem výboje se zvyšuje s napětím.

Tyto stavy musí být včas identifikovány a okamžitě oznámeny vašemu lékaři..

V tabulce jsou uvedeny srovnávací charakteristiky ukazatelů:

CharakteristickýAmniotická trubiceOV
Odletové obdobíInterval od 1 hodiny do 2 týdnůPřed nebo na začátku porodu
BarvaZ čiré až béžové nebo šedavě růžovéVětšinou transparentní, jsou světle růžové
KonzistenceLumpy, gelWatery
Jak to jdeIhned nebo po částech několik dníNeustálý únik
AkceHodinkyPřipravte se na porod

Co dělat, když je korek volný?

V případě odjezdu je třeba mít na paměti bezpečnostní opatření a pravidla chování..

Užitečné tipy pro nastávající matky:

 1. Pokud nedochází k častým bojům, nepohodlí, pak se nastávající matka nemá čeho bát. Je lepší připravit všechny potřebné dokumenty, věci a doplňky, osprchovat se.
 2. Zkuste častěji vyměňovat spodní prádlo a postel.
 3. Chcete-li zabránit vniknutí bakterií nebo jiných patogenů od okamžiku uvolnění sraženiny, nenavštěvujte bazén / nekouřte a podobné události.
 4. Pokud pár neodmítl sex, musíte to udělat. Takový krok zabrání vstupu zárodků z pochvy do nechráněné dělohy..
 5. Nejdůležitějším pravidlem není obávat se. Po opuštění korku by se žena neměla bát. Nyní má čas se připravit na nadcházející událost..

Čtyři důvody, proč navštívit lékaře

Existují situace, kdy sraženina vystoupila dříve nebo se vůbec neobjevila, barva výboje nebyla normální.

V jakých situacích je nutná konzultace s gynekologem:

 1. Situace č. 1. Pokud korek začal odcházet před 36 týdny, musíte navštívit svého porodníka-gynekologa. To nemusí být nutně něco děsivého. Možná budete muset provést řadu studií a ultrazvukovou diagnostiku, abyste vyloučili předčasné doručení nebo odpojení placenty. Při odchodu na 38 týdnů byste neměli kontaktovat prenatální kliniku. Tento případ je normou. Ale stojí za zmínku při další inspekci.
 2. Situace č. 2. Když odejdete po 41 týdnech, může to znamenat zpoždění porodu. Ale nepropadejte panice! Mnoho žen zaznamenalo propuštění sraženiny během porodu. Je možné, že během záchodu vyšel malý zátka a budoucí maminka si toho nevšimla.
 3. Situace č. 3. Pokud žena nesledovala ztrátu amniotické zátky, ale došlo k výboji, který měl podobné vlastnosti jako plodová voda. V těchto případech musíte naléhavě vyhledat lékaře.
 4. Situace č. 4. Přítomnost krve je další situací, která vyžaduje konzultaci s gynekologem. To také zahrnuje případy, kdy je ztráta korku doprovázena krvácením. Normálně by neměl být výboj jasně červené barvy.

Průchod sliznice před porodem je důležitou a poslední fází porodu dítěte. Když znáte všechny podrobnosti a vlastnosti tohoto přirozeného procesu, již nebudou existovat důvody pro zkušenosti a bezcenné návštěvy gynekologa nebo poplatky v nemocnici.

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel. Co potřebujete vědět o výtoku sliznice před porodem, čeho se obávat?

Těhotenství je vždy problém.

Výtok z korku je jedním z předchůdců porodu, který těhotné ženy při určování počátku porodu řídí.

Téměř všechny měsíce těhotenství je lumen děložního hrdla uzavřen tzv. Hlenovou zátkou.

Jedná se o přirozenou ochranu plodu před nepříznivými faktory prostředí. Neexistuje jediná odpověď na to, kolik práce začíná poté, co korek prošel. Abychom ale mohli předvídat tuto událost, musíme pochopit samotný proces tvorby korku v děložním čípku a jeho účel v těle..

Co je to sliznice

U ženy je ve svém každodenním životě hlen volně sekretován a ne přetrvává v děložním čípku. Když nastane těhotenství, dochází k ostré restrukturalizaci hormonálního pozadí. Během devíti měsíců v ženském těle probíhá restrukturalizace, která vede ke vzniku nových funkcí.

Hlen pod vlivem hormonů se stává hustým, želé-podobným a pevně uzavírá lumen děložního čípku a mění se v druh korku.

Hlen tedy hraje ochrannou roli, vytváří určitý druh těsnosti a zabraňuje pronikání infekce do děložního hrdla.

Odtud přišlo jeho jméno - „korek“. Navenek - jedná se o normální hlen, jen s hustší konzistencí.

U těhotné ženy se mění složení hlenu.

Obsahuje velké množství prostaglandinů, imunoglobulinů a také enzymů - mucin, lysozym atd..

Díky svým baktericidním vlastnostem zabraňují infekci proniknout do děložního čípku a poté do děložní dutiny. To zvyšuje ochrannou funkci. V důsledku zvýšené produkce estrogenu v posledních měsících těhotenství, jehož koncentrace se výrazně zvyšuje před porodem, změkčení (ztenčení) hlenu, který tvoří korek.

Korek odešel - po jak dlouho začíná porod po uplynutí korku

Výstup sliznice není indikátorem, že ihned poté začne těhotná žena porodit bolest. Izolace děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu, ale pouze to naznačuje, že v těle se začaly měnit přípravy na porod a všechny orgány a systémy se připravují k účasti na tomto komplexním procesu..

Jak dlouho začíná dodávka poté, co korek prošel, je rétorická otázka, protože není časově blízký vztah s následným doručením. Všechno se děje individuálně pro každou ženu a doba nástupu porodu u každé ženy po uvolnění korkového hlenu se může lišit.

Obvykle korokový výboj předchází kontrakcím za 2 až 3 týdny. Ale to se vždy nestane a vůbec ne. Hlen může někdy vyjít dva až tři dny před narozením. Někdy dochází k výtoku z korku několik hodin před porodem - hlavně v multiparous. Mnoho žen si je jistých, že nezastavily korek.

Okamžik jejího odchodu zřejmě chyběl - žena prostě nevěnovala pozornost. Kromě toho může plodová voda odejít téměř okamžitě.

V mnoha případech korek vyjde po částech, které žena někdy nevšimne. K tomu může dojít po vyšetření gynekologem: korek je vytlačen v důsledku reflexního zvýšení děložního tónu. Někdy to může bezpečně jít na záchod nebo ve sprše. Přestože pro mnoho lidí je tento proces doprovázen tažením nepříjemných bolestí v podbřišku, v nohou se objevuje slabost a pocity popsané ženou jsou podobné stavu před menstruací..

Proto neexistuje přesná odpověď na to, kolik práce začne po korku.

Načasování nástupu porodu během prvního a druhého těhotenství po vypuštění sliznice

Pokud analyzujeme alokaci cervikálních zátek u žen během prvního a následného těhotenství, ukáže se, že přítomnost předchozích neovlivňuje načasování výtoku z korku a kolik práce začne po odchodu korku..

Je známo, že příznaky brzkého těhotenství u těhotné ženy, včetně sekrece sliznice, se vyskytují přibližně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, jaké těhotenství je žena v současné době.

Pokud během prvního těhotenství u ženy dojde k porodu týden poté, co vyjde korek, znamená to, že ve druhém případě budou stejné podmínky opakovány.

Předčasné oddělení korku - co to říká

Zvláštní pozornost musí být věnována po dobu 38 týdnů..

Pokud je korek uvolněný, může to být známka:

- přítomnost infekce - je nutné léčit;

- možnost následného vypuštění plodové vody a v budoucnu - riziko narušení placenty;

Krvácení může být podezřelé, pokud korek táhl dlouho a je doprovázen přítomností červené krve. Je třeba věnovat pozornost vzhledu korku: pokud je hlen zelený, je to následek nedostatku kyslíku u dítěte.

Nejmenší podezření na krvácení je důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Nemůžete váhat, protože může dojít k přerušení placenty s krvácením - život ohrožující stav pro matku a dítě.

Pokud došlo k úniku korku po dobu 38 týdnů a došlo k úniku nebo vypuštění plodové vody - to je příležitost k okamžitému výletu do nemocnice.

Po dobu kratší než 37 týdnů mohou být všechny výše uvedené příznaky nepřímým projevem hrozby předčasného porodu.

Jak rozpoznat další prekurzory

Abychom pochopili, jak dlouho začíná porod po uplynutí korku, může sama žena sledovat svůj stav, věnovat pozornost přítomnosti dalších předchůdců porodu:

1. „Prolaps břicha“ - znamení, prověřené časem. Vysvětluje to skutečnost, že v posledních týdnech těhotenství je hlava dítěte vynechána - stává se „zasunutou do malé pánve“ a tam je fixována.

2. Změna chodu těhotné ženy spojená s prolapsem břicha: stává se „kachnou“ a je spojena s tlakem hlavy dítěte.

3. V důsledku toho děloha sestupuje a žaludek a plíce nejsou tak podporovány. Žena cítí tyto změny: její celkový stav se zlepšuje. Někdy lze pozorovat změny vizuálně: na žaludku je ještě větší protažení kůže, pupek vyčnívá.

4. Zvýšení množství tekutiny vylučované z genitálního traktu je spojeno s možným oddělením močového měchýře a únikem fetální vody. Pomocí speciálních testů pro expresní diagnostiku můžete rychle zkontrolovat, zda je v těchto sekrecích přítomna plodová voda.

5. „Úbytek hmotnosti“ o 1 - 1,5 kg je spojen s vymizením otoku. Je to jisté znamení těsného porodu.

6. Rychlé močení a výskyt uschlé nebo uvolněné stolice. To je jeden z nejspolehlivějších příznaků blížícího se porodu. Močení se stává častým kvůli stlačení močového měchýře močovým měchýřem; kašovitá stolice - výsledek prudce zvýšeného „špičkového“ množství produkovaného estrogenu.

7. „Tréninkové“ kontrakce - ostré kontrakce břišních svalů. Lze je snadno odlišit od skutečných kontrakcí nepravidelností, různými dobami trvání a bezbolestností.

8. Nepříjemné bolestivé pocity v dolní části břicha a zad jsou spojeny s podvrtnutím.

9. Změna emočního pozadí a nálady, vzhled autonomních příznaků: začnou narušovat pocit tepla, návaly horka, pocení, apatie, slzy a poruchy spánku. Je spojena s maximální produkcí estrogenu, snížením produkce progesteronu.

10. Často po 37 týdnech a pro mnohé ve 39. týdnu se objevuje další předzvěst porodu - pozdní toxikóza.

Co dělat, když je korek volný

Pokud je korek volný, je třeba dodržovat některá další hygienická pravidla:

- Vyvarujte se plavání v bazénu, na moři a dalších veřejných vodních plochách, aby nedošlo k infekci;

- neužívejte koupel - je vhodné se umýt ve sprše;

- vyloučit nechráněný sex (bez kondomu).

A musíte naléhavě informovat lékaře, že korek odešel.

V každém případě, pokud dopravní zácpa vyčnívala a stále neexistují žádné známky jiných předchůdců, nemusíte odcházet daleko a dlouho z domova a být připraveni kdykoli se rychle dostat do nemocnice, protože otázka - jak dlouho začíná porod po uplynutí korku - může být někdy vyřešena v blízké budoucnosti.

Pokud došlo k jedné z neobvyklých situací, neměli byste panikařit.

S moderními metodami a schopnostmi se medicína s takovými problémy úspěšně vypořádá..

 • Aby dítě rostlo silně a obratně, potřebuje to.
 • Jak vypadat o 10 let mladší než jeho věk
 • Jak se zbavit vrásek na obličeji
 • Jak navždy odstranit celulitidu
 • Jak zhubnout rychle bez stravy a kondice

Těhotná žena má korek

Co dělat, když těhotná žena má korek

Těhotná žena má z děložního hrdla korek - tato událost si zaslouží pozornost gynekologa, který vede její těhotenství. Skutečností je, že se jedná o příznak předčasného porodu. Pojďme mluvit o tom, jak korek odchází před porodem, jak to vypadá a jaké kroky musí budoucí matka podniknout?

Korek je hustá hrudka hlenu, která je v děložním čípku téměř po celou dobu těhotenství. Účelem tohoto hlenu je jedna věc - zabránit mikrobům a patogenním bakteriím proniknout do dělohy a ovlivnit membrány a dítě. Sliznice před narozením potom vyjde, když se začnou strukturální změny v děložním čípku, to znamená, že změkčuje a začíná se otevírat. U některých žen k tomu dochází po 37 týdnech těhotenství, zatímco u jiných po 40 týdnech. A to je norma. Pokud je tento jev pozorován mnohem dříve - můžeme předpokládat hrozbu předčasného porodu.

A co dělat, když těhotná žena zastavila dopravní zácpu, kdy porodit? Je třeba věnovat pozornost především vašemu všeobecnému blahu a některým vnějším znakům.

Když se dítě připravuje na narození, může výrazně spadnout do pánve, díky čemuž břicho výrazně klesá. Žena může trpět nevolností a průjmem - je velmi důležité odlišit tento přirozený stav, který v mnoha případech doprovází otevření děložního hrdla, od střevní infekce nebo otravy..
Pokud vody zůstaly pozadu, je čas jít do nemocnice.

Hlavním znakem práce, která začala, jsou však stále pravidelné kontrakce. Výrazně se liší od přípravných. Při skutečných kontrakcích ženy obvykle nemají otázky, zda se porod již připravuje nebo jen připravuje. Skutečné boje jsou mnohem silnější, bolestivější a intenzivnější..

Pokud máte stále pochybnosti, můžete zkusit vzít pilulku No-shpa, ale je lepší si lehnout, zkusit spát, pokud pracujete, samozřejmě to nebude fungovat. Mnoho klidných přípravných kontrakcí teplou koupelí. To však není nejlepší řešení pro ženy, které již mají hlenovou zátku..

Můžete zkusit čas mezi souboji. Mezery by se neměly prodlužovat, ale spíše zkracovat. Jít do nemocnice s kontrakcemi méně než jednou za 5 až 7 minut nedává velký smysl, pokud se cítíte uspokojivě.

Je nutné shromáždit se v porodnici, pokud se objevilo špinění z genitálního traktu. To je normou při vypouštění sliznice, ale pouze pokud v ní jsou krvavé pruhy a krev z sliznice nevyteče. Druhá podmínka může být velmi nebezpečná pro matku a dítě, je příznakem předčasného placentárního narušení.

Jak pochopit, že korek odešel během těhotenství

Těhotenství je jedinečný stav ženského těla. Během tohoto období musí nastávající matka pečlivě sledovat své zdraví. A měsíc před porodem musíte poslouchat své tělo, protože to začne dávat signály o nadcházející hlavní události v životě. Zejména chce jíst méně, v noci je pro ženu obtížné spát, začínají falešné kontrakce a krátce před porodem zhasne sliznice. Pojďme zjistit, jak pochopit, že se to stalo.?

Co to je?

Sliznice, která se tvoří v děložním čípku, vykonává ochrannou funkci na začátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že se tvoří, riziko průniku jakékoli infekce do děložního čípku je minimální. Korek se skládá z hlenu, v něm „fungují“ speciální buňky, které „zabíjejí“ bakterie a mikroby, pokud se snaží proniknout do tohoto orgánu.

Krátce před narozením by měl korek vypadnout. Protože hormonální estrogen v tomto období aktivně pracuje v těle a pod jeho vlivem se děložní čípek začíná postupně otevírat, v důsledku čehož se korek odděluje.

To se zpravidla děje u všech těhotných žen jinak. U některých žen se to děje dva týdny před porodem, u jiných - za pár dní nebo několik hodin. V každém případě, pokud k tomuto procesu došlo, znamená to, že žena bude brzy porodit dítě. Často se stává, že hodinu po zhasnutí sliznice začne žena bolestně pracovat a musí spěchat do nemocnice. Před porodem by proto měla být nastávající matka plně připravena a jasně pochopit, že pokud bude korek odstraněn, porod může začít velmi brzy. Proto je důležité shromažďovat všechny potřebné věci a léky v nemocnici pro porod a poprvé po porodu předem.

Cork během těhotenství

Přesnost jednoho dne je jednoduše nemožné určit datum nadcházejícího narození. Proto by budoucí matky měly vědět přesně o tom, jaké první příznaky se objevují a naznačují bezprostřední přístup k porodu:

 • dojde-li ke snížení břicha - jedná se o první známku toho, že plod se intenzivně připravuje na výstup. V této chvíli dítě sestoupí hlavou dolů do porodního kanálu. Tento proces lze sledovat měřením výšky pupku;
 • dochází ke změně denní aktivity plodu. Skutečností je, že do devátého měsíce těhotenství se výrazně zvyšuje hmotnost dítěte, v důsledku čehož v děloze zůstává málo místa a téměř se zcela zastaví;
 • v případě, že korek opouští, je to první a nejdůležitější signál, že se děloha začíná intenzivně připravovat na nadcházející narození, a tím otevírá cervikální kanál, který byl do té doby blokován. Je to korek, který je hlavním signálem pro budoucí matku, že dlouho očekávané setkání s dítětem proběhne velmi brzy.

Pokud se objeví alespoň jeden z výše uvedených příznaků, musíte se začít připravovat na nadcházející výlet do nemocnice, protože porod může začít kdykoli.

Proč potřebujete sliznici??

Od prvních dnů těhotenství se v ženském těle intenzivně vytvářejí jedinečné hormony, které přispívají k začátku tvorby sliznice. Také spolu s těmito specifickými hormony začnou žlázy dělohy tvořit charakteristický hlen. Je to tento hlen, který se postupně začíná klouzat do hrudky, která uzavírá vchod do děložní dutiny.

Díky takovému korku se příroda starala o zdraví budoucího dítěte, protože brání vstupu různých infekcí do dělohy. Tato ochrana funguje po celých devět měsíců těhotenství..

Proces vypouštění korku před porodem je hlavní známkou toho, že se velmi brzy očekává setkání s dítětem. Budoucí matky, které čtou příslušnou literaturu a znají význam sliznice v těhotenství, se snaží být velmi opatrné, aby náhodou tento důležitý bod nechyběly.

A za tímto účelem se musíte seznámit s tím, jak přesně tato sliznice vypadá a jak pochopit, že již vyšla. Především stojí za zvážení, že každá žena má tento proces jinak. Existují případy, kdy korek přichází s jedním docela hustým sliznatým hrudkem, zatímco v něm bude možné zvážit malé pruhy krve.

K výtoku korku může také docházet v relativně malých částech, a v tomto případě bude budoucí matka muset věnovat pozornost skutečnosti, že na povrchu spodního prádla se objeví charakteristický výtok sliznice..

Téměř ve všech případech je sliznice zcela průhledná a občas jsou vidět charakteristické krevní pruhy. Vzhledem k tomu, že každá žena má individuální těhotenství, se barva korku může výrazně lišit - může být bílá, žlutá nebo hnědá, což je norma.

Tvorba krevních žil v korku je způsobena tím, že se děložní hrdlo začíná intenzivně připravovat na nadcházející porod, proto se postupně otevírá, cévy praskají a krev vstupuje do vaginální dutiny, která se mísí s korkem a všechny společně vystupují z děložního hrdla.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat skutečnosti, že před dodáním by sliznice neměla mít nepříjemný zápach a nemělo by docházet k mnoha krvavým výbojům. V případě, že korek odletěl a má zelenou barvu, je nutné dorazit do nemocnice co nejdříve. Faktem je, že zelená zátka může naznačovat, že došlo k hypoxii plodu, proto musíte být velmi opatrní a pozorní.

Samotný korek vypadá jako velký kus hlenu nebo želé, zatímco by neměl být více než dvě polévkové lžíce. Žádný lékař nebude schopen přesně a přesně říct, jak dlouho je korek odstraněn, protože každá těhotná žena ho má v různých časech a má své vlastní charakteristické rozdíly..

Poměrně často se objevují případy, kdy si budoucí matky prostě nevšimnou, že tato sliznice již pominula. Faktem je, že k tomuto procesu může dojít ve chvíli, kdy žena šla na záchod, a prostě to vypadá, jako by něco vypadlo.

Také korekový výboj může nastat během sprchy, kdy žena nejen cítí nic, ale také nevidí. Pokud k tomuto procesu dojde během dne, když je žena ve spodním prádle, pak si na povrchu tkáně všimnete malé a spíše husté sraženiny hlenu..

Stojí za zvážení skutečnost, že korek nemusí úplně vyjít, ale v několika fázích se proto hlen objevuje v malých porcích, takže ho nelze vidět ani na povrchu prádla. Ale zároveň si může žena všimnout, že se začalo více oddělovat hlen, což ji může varovat.

Současně se velmi často vyskytují případy, kdy těhotné ženy nemusí mít sliznici. Porodník, který porodí, ho pak musí odstranit vlastní rukou..

Je však také možné, aby korek unášel s vodami, takže si žena nemusí tento proces všimnout, protože její pozornost bude věnována zcela odlišným myšlenkám, protože unášení vod je jistým znakem toho, že porod začne velmi brzy.

Pokud si žena přesto mohla všimnout okamžiku, kdy byla vyprázdněna sliznice, nemělo by se v první řadě panikařit, protože to neznamená, že porod začne okamžitě. Skutečností je, že před dodáním mohou být ještě další dva týdny, zejména pokud ještě nedosáhl stanovený čas.

V případě, že korek sám má mírně nažloutlou nebo bílou barvu, pravděpodobně s malými pruhy krve, ale současně voda neprošla a kontrakce se neobjevily, pak už není čeho se obávat a ještě je nějaký čas před porodem. Ale zároveň, abyste se zachránili od zbytečných starostí, je nejlepší jít k lékaři a zjistit, zda je vše v pořádku a kolik času zbývá před nadcházejícím narozením.

Vzhledem k obecnému průběhu těhotenství bude lékař schopen určitá doporučení nebo okamžitě napsat doporučení do nemocnice. Je důležité si uvědomit, že odešlá sliznice je předchůdcem bezprostředního nástupu porodu. Proto se v tomto časovém období nedoporučuje provádět dlouhé výlety a výlety a také stojí za to odmítnout pohybovat se po městě v dusno veřejné dopravě.

Nyní je ten pravý čas zkontrolovat připravené věci pro nemocnici, možná něco chybí. V případě, že po zátce voda také odešla nebo žena začala pociťovat kontrakce, je nutné okamžitě jít do nemocnice.

Je také třeba si uvědomit, že pokud je sliznice doprovázena hojným krvavým výbojem jasně šarlatové barvy, zatímco takový výboj je velmi hojný, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem, protože to jsou alarmující příznaky. I přes skutečnost, že přítomnost krvavých žil v sliznici je považována za normální, protože děloha se během přípravy na nadcházející porod postupně rozšiřuje, což vede k prasknutí kapilár, ale příliš velké krvácení by se nemělo otevřít.

Proto při otevírání krvácení musíte přijít na kliniku co nejdříve, protože existuje riziko nejen pro zdraví nenarozeného dítěte, ale také pro budoucí matku.

Odjezd sliznice: pocity a příznaky

V případě, že zánět sliznice brzy zmizí, těhotná žena začne pociťovat bolestivé, ale zároveň spíše slabé pocity. V dolním břiše se objevují bolesti při kreslení, narušuje pocit intenzivního napětí, který se zřetelně blíží ke konci těhotenství. Proto musí budoucí matky pečlivě sledovat své zdraví.

Poté, co dojde k průchodu sliznice, je třeba dodržovat poměrně jednoduché tipy ohledně osobních opatření. Je důležité si uvědomit, že aby se předešlo možnosti infekce, po průchodu sliznice se nedoporučuje plavat v bazénu ani se vykoupat.

Jakmile korek unikne, je zakázáno ženě rozrušit a dělat si starosti, je třeba se vyvarovat panických útoků. Porod samozřejmě přijde velmi brzy a musíte se pokusit co nejklidněji připravit na nadcházející setkání s dítětem.

Ihned od chvíle, kdy hlenové zátky odešly, můžete začít sbírat nebo kontrolovat své rodné zavazadlo, je důležité nezapomenout na všechny potřebné dokumenty, které budou v mateřské nemocnici potřebné.

Poměrně často se bolesti vyskytující se při výtoku z korku podobají menstruačním křečím. Je však třeba si uvědomit, že v tomto případě je přísně zakázáno užívat jakékoli léky proti bolesti, protože mohou nejen zmírnit stav, ale také způsobit vážné poškození zdraví nenarozeného dítěte..

Během této doby lékaři doporučují vzdát se sexu, protože existuje riziko, že nebezpečná infekce může proniknout nechráněnou vaginou. Kromě toho je nyní třeba věnovat zvýšenou pozornost intimní hygieně - nejen provádět pravidelné mytí genitálií, ale také často měnit spodní prádlo, protože se na něm mohou hromadit škodlivé mikroby. A samozřejmě musíme zcela zapomenout na koupání na otevřené vodě..

I když nebyl nepříjemný pocit nepohodlí a těhotenství samo o sobě bylo velmi snadné a neexistovaly žádné potíže, všechno jde podle plánu, musíte informovat svého lékaře o všech změnách ve vašem stavu. Díky tomu bude možné nejen vyhnout se řadě negativních důsledků, ale také přesněji určit datum nadcházejícího porodu..

Více korkových výbojů

V tomto případě korokový výboj nemá žádné vlastnosti, zatímco tento proces pokračuje jako v případě primiparů. K tomu může dojít nejen pár dní před nadcházejícím narozením, ale bezprostředně před samotným narozením a někdy společně s vypouštěním plodové vody..

Také průchod sliznice není považován za zcela normální, což neindikuje absenci bariéry, která pomáhá zabránit infekci plodu umístěného v děloze..

Mnoho nulliparous těhotné ženy berou svíčky pro odběr vody, což způsobuje jejich paniku. Je důležité si uvědomit, že na rozdíl od korku bude mít voda kapalnou konzistenci, zatímco musí být zcela průhledná.

Je možné, že anatomická tekutina bude prosakovat, tento jev bude nejistý, což je nejvýraznější v případě velkého zatížení tisku - například je to možné se silným kašlem, což vede ke zvýšenému vylučování. Abyste předešli možným charakteristickým komplikacím během těhotenství, měli byste se co nejdříve poradit se svým lékařem.

Články O Neplodnosti