Hlavní Testy

Předčasné krvácení

Zvláštní, jak se může zdát, ne všechna krvácení na začátku těhotenství ukazuje na patologii, která vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Navíc lze říci, že ve velmi raných stadiích těhotenství je menší krvácení považováno za běžný příznak, který není důvodem k obavám a nepředstavuje hrozbu pro normální průběh těhotenství.

První týdny těhotenství jsou časem globální restrukturalizace ženského těla, hormonálních a fyziologických. Jaké by mohly být důvody pro rozdělování krve z genitálního traktu těhotné ženy?

Za prvé, během fixace vajíčka plodu do stěny dělohy mohou být odmítnuty malé fragmenty jeho sliznice, což způsobuje výskyt malého skvrn z vagíny. Tyto vaginální výboje mohou být hnědé, hnědé nebo intenzivně červené. Nejčastěji je propouštění hojné a netrvá déle než několik dní. Někdy jsou doprovázeny drobnými křečemi, někdy jsou pro těhotnou ženu naprosto bezbolestné. Právě toto krvácení se někdy stává první známkou těhotenství. Opakujeme, že k tomu nedochází, když je již těhotenství prokázáno, ale během implantace vajíčka, tj. Když „skutečné“ těhotenství dělohy ještě nezačalo. Nejčastěji se takové špinění shoduje s časem nástupu další menstruace, což vede k poměrně běžnému názoru, že s nástupem těhotenství se menstruace nezastaví.

Po stanovení těhotenství by však jakékoli krvácení mělo těhotnou ženu upozornit a okamžitě ji přivést k porodníkovi-gynekologovi, který těhotenství provádí. Poměrně častým důvodem alokace krve z genitálního traktu u těhotných žen v časném těhotenství je eroze děložního čípku. To se také děje ze zcela pochopitelného důvodu: v důsledku zvýšeného průtoku krve do dělohy během těhotenství může sliznice krku dělohy krvácet a přeměnit se na jakýsi zánětlivý vřed. V případě eroze děložního čípku u těhotných žen se krev z pohlavního traktu objevuje po pohlavním styku nebo bez zjevného důvodu, takové krvácení není doprovázeno bolestí, je zanedbatelné a rychle se spontánně zastaví. Kromě eroze může být krvácení u těhotných žen v prvním trimestru těhotenství způsobeno polypy děložního hrdla a deciduálními polypy - neškodnými nádory, které rostou v děloze nebo děložním čípku. Krvácení je také malé a není doprovázeno bolestí. V závislosti na konkrétní situaci může lékař odstranit polyp nebo počkat, až polyp sám zmizí, jak je tomu nejčastěji. Odstranění krvácejícího polypu nepoškodí průběh těhotenství, protože kyretáž děložní dutiny, když je odstraněna, není nutná. Souběžně s odstraněním polypu je nutně prováděna léčba zaměřená na doplnění ztráty krve a zachování těhotenství. Existují však i jiné případy, kdy krvácení v prvním trimestru těhotenství je signálem, že „v dánském království není všechno v klidu“. Zejména takové závažné komplikace prvního trimestru těhotenství, jako je spontánní potrat a mimoděložní těhotenství, mohou začít vaginálním krvácením. Kromě toho může alokace krve z genitálního traktu těhotné ženy naznačovat vývoj jakékoli závažné patologie děložního hrdla až po onkologické novotvary. Jiné příčiny krvácení zahrnují křečové krevní cévy vnějších genitálií a vaginální infekce..

Připomeňme znovu: Aby nedošlo k opomenutí prvních příznaků těchto komplikací, mělo by být jakékoli krvácení u těhotné ženy příležitost konzultovat s lékařem. Spontánní potrat je extrémně závažná těhotenská komplikace, ke které dochází v časném těhotenství a obvykle začíná krvácením. Krvácení svědčící o počátečním potratu může být malé a bezbolestné. Nezastaví se však po krátké době, ale neustále roste jak v intenzitě, tak v nepříjemných pocitech, které ji doprovázejí. K spontánnímu potratu dochází v několika fázích: hrozící potrat, potrat, který začal, potrat probíhá, neúplné a úplné spontánní potrat. Tyto fáze se liší přesně v intenzitě krvácení a přítomnosti bolesti. Při hrozícím potratu je krvavé propuštění z genitálního traktu těhotné ženy extrémně vzácné, bolest zpravidla chybí nebo se projevuje bolestivými pocity v podbřišku. Děloha se ještě nezměnila a při aktivní a včasné léčbě lze udržet těhotenství. Zahájený potrat je charakterizován pomalým krvácením a křečovitým charakterem bolesti. Cervix v této fázi potratu může být již mírně zkrácen a vnější hltan je pootevřený. Současně zůstává stav ženy uspokojivý a při správném řízení léčby lze zachovat těhotenství. Pokud je tento okamžik také zmeškán, pak je prakticky nemožné udržet těhotenství, a navíc, těžké krvácení během potratu během kurzu vyžaduje naléhavou hospitalizaci, ve které je seškrábána děložní dutina, s kompenzací za ztrátu krve, v závislosti na jejím objemu a stavu ženy. Krvavý výboj s neúplným potratem je významný, jsou obvykle tmavě červené barvy, v nich jsou vidět sraženiny. Krvácení je doprovázeno křečovitými bolestmi v dolním břiše. Nouzová péče spočívá v kyretáži děložní dutiny, odstranění zbytků vajíčka; kompenzace ztráty krve v závislosti na jejím objemu a stavu ženy. Pokud dojde k úplnému potratu, pak nedochází ke krvácení, protože fetální vajíčko je zcela vyloučeno z dělohy. Jediné, co by měl lékař v tomto případě udělat, je vyléčit dutinu dělohy, aby nezůstaly žádné části vajíčka.

Spontánní potraty jsou bohužel poměrně častou příčinou krvácení z dělohy během těhotenství. Další příčinou krvácení u těhotných žen může být mimoděložní těhotenství, tj. Situace, kdy vajíčko plodu není fixováno v těle dělohy, ale ve zkumavkách nebo děložním čípku.

Mimoděložní mimoděložní těhotenství může vést k prasknutí děložního hrdla a dokonce k smrti. Proto byste měli při prvních známkách malátnosti (krvácení z pohlavních orgánů v kombinaci se subjektivními příznaky těhotenství: toxikóza, pronikání prsou atd.) Okamžitě vyhledat lékaře. Všimli jsme si však, že krvácení označující mimoděložní těhotenství nastává, když žena o těhotenství vůbec neví. Takže k krvácení během těhotenství lze tuto situaci přičíst velmi podmíněně. Na základě vyšetření, analýzy a diagnostiky ultrazvukem lékař okamžitě určí, zda existuje zánět, který by mohl způsobit krvácení, jak probíhá těhotenství, zda existuje hrozba potratu.

Díky kompetentní a včasné léčbě mnoha komplikací je možné se vyhnout mnoha komplikacím, naši lékaři se vždy snaží udržet těhotenství i v nejranějších stádiích.

Špinění během těhotenství

Skvrny během těhotenství často způsobují paniku. V žádném případě však nenaznačují vážné problémy pro budoucí matku a dítě.

Proč se objevuje špinění - rozumíme společně s gynekologkou Oltou KRAVTSOVOU.

" Pozornost! Tento článek je pouze informativní a nemůže sloužit jako základ pro vlastní diagnostiku. Pokud jste těhotná, okamžitě se poraďte s lékařem, pokud se objeví nějaké rušivé příznaky.!

Špinění v jakékoli fázi těhotenství je s největší pravděpodobností nebezpečným příznakem. Olga Kravtsova, porodnice-gynekologka v Regionálním klinickém centru pro ochranu zdraví horníků (Kuzbass), nám však vysvětlila, že propuštění (včetně růžové a nahnědlé) může být projevem patologie, zejména pokud je provázena bolestí, nevolností, zvracením nebo svěděním a normální variantou..

Skvrny nebo krvácení?

Světová zdravotnická organizace zvažuje krvácení jakéhokoli špinění před 22 týdny těhotenství. V praxi se lékaři stále oddělují jeden od druhého. Olga Kravtsova říká, že propouštění z krvácení se liší podle následujících kritérií:

Množství. Měrnou jednotkou je denní směrování. Pokud potřebujete více než jeden, výtok lze již považovat za krvácení.

Barva. Nasycená jasně červená barva označuje začátek krvácení, tmavě červená označuje, že krvácení končí, hnědá označuje, že skončila.

Doba trvání S krátkodobou epizodou mluví o špinění, s dlouhodobou epizodou krvácení.

Co je příčinou špinění

I když se cítíte dobře a těhotenství jde dobře, nezapomeňte, že krvácení může být vyvoláno nějakou akcí. Překvapivě dokonce i jídlo může někdy působit jako takový provokatér. Olga Kravtsova připomněla, že například citrusové plody zvyšují tón dělohy a mohou tak způsobit krvácení. V každém případě lékaři doporučují, jen v případě těhotenství, vyhnout se:

 • aktivní sport a vzpírání;
 • „Šílený“ sex;
 • stres
 • letecká doprava, zejména v prvním a posledním trimestru;
 • padá.

Ohroženi jsou také milovníci alkoholu, tabáku a drog. Takže pokud máte nějaké škodlivé závislosti, zkuste je opustit alespoň během těhotenství.

Ohroženy jsou ženy trpící chronickými nemocemi:

 • s erozí krčku;
 • s kardiovaskulárním onemocněním;
 • s onemocněním dělohy (endometrióza, myom);
 • s obvyklou historií potratu.

„Konečně se jedná o porodníky a emočně labilní ženy. Je pravda, že 99% těhotných žen, a skutečně všechny ženy na planetě, lze poslat do poslední kategorie. Fráze „klid, jen klid“ se tak stává relevantnější než kdy jindy, zejména v situaci, kdy špinění není strašným příznakem, ale běžným fyziologickým jevem..

Když je špinění normální možností

V různých fázích těhotenství způsobí špinění pacientovi strach, ale nechte doktora klidný. Nejčastěji se to děje v prvním trimestru.

3 týdny. V této fázi je možné mírné nebo střední krvácení, které lékaři nazývají implantací. Je způsobeno zpevněním oplodněného vajíčka, které někdy lehce poškozuje cévy děložní stěny. Varianta normy během tohoto období je považována za lehkou tažnou bolest v dolním břiše..

4 týdny. Vejce je konečně pevné, což způsobuje hojné silné průsvitné nebo mírně bělavé tajemství - někdy s krví.

10 týdnů. Normálně je výboj v této fázi kapalný, vodnatý a bez zápachu. Ale občas se může objevit mírné, špinavé, krvavé tajemství. Je to způsobeno mechanickým mikrodamatem ke stěnám dělohy, které se uvolnilo do desátého týdne. Jejich poškození je možné při gynekologickém vyšetření, pohlavním styku nebo erozi děložního čípku.

Obecně platí, že podle Olgy Kravtsové je špinění v prvním trimestru poměrně častým jevem. Je to především kvůli hormonálním změnám, příliš aktivnímu prokrvení genitálií se zvýšením jejich citlivosti a uvolnění epitelu dělohy. Ve druhém a třetím trimestru se normální krvavé tajemství vyskytuje mnohem méně často..

25-36 týdnů. Častěji v tomto období je výboj mírný nebo bohatý, světlý nebo bílý, s výraznou kyselou vůní. Krevní sraženiny někdy nemluví tolik o gynekologických problémech, jako o těžké zácpě nebo hemoroidech.

36-40 týdnů. Krev se srazí tajným signálem, že korek brzy odjede a porod začne.

Když je špinění nebezpečné

Logická odpověď zní „ve všech ostatních případech“. Špinění v různých fázích těhotenství může mluvit o:

infekční nebo pohlavně přenosné nemoci;

mimoděložní nebo zmeškané těhotenství;

cervikální eroze;

"Gynekologka, doktorka věd Nana Tetruashvili a profesorka, doktorka nejvyšší kategorie Věry Sidelnikové ve své práci„ Moderní principy léčby krvácení v prvním a druhém trimestru těhotenství "píšou, že krvácení může také vyvolat Rhesusův konflikt - když imunita Rh negativní matky produkuje protilátky proti Rh-pozitivnímu plodu.

Podle Olgy Kravtsové je hnědé tajemství v 8 týdnech těhotenství velmi nebezpečné. Obvykle doprovází oddělení embrya plodu od stěn dělohy s následným ukončením těhotenství.

Hnědé a růžové zdůrazňuje

Těhotná žena děsí nejčastěji tajnou krev. V tomto případě je vypouštění hnědé a růžové barvy přičítáno stejné - krvavé. Nesou stejné nebezpečí jako krvácení.

 • Hnědý výboj. Tato barva tajemství v raných stádiích je základním příznakem mimoděložního těhotenství s odmítnutím vajíčka. U těhotných žen s normální mírou výskytu v prvním trimestru může hnědá mast indikovat riziko potratu. Olga Kravtsová říká, že sekrece hlenu s nasycenými odstíny blíže k hnědé může také znamenat hematom děložní stěny. V pozdějších fázích (až 36 týdnů) může bohaté hnědé viskózní tajemství znamenat oddělení placenty nebo narušení její činnosti. Velmi hojné vypouštění hnědých odstínů po 36 týdnech těhotenství vyžaduje hospitalizaci, protože mohou signalizovat rupturu dělohy.
 • Růžový výboj. Podle Olgy Kravtsové může růžové tajemství střední intenzity ve střední a pozdní fázi znamenat narušení placenty.

Musím říci, že během těhotenství může žena vyvinout sekret různé barvy a konzistence: bílá, žlutá, zelená, hustá, vodnatá, slizká - a některé z nich jsou mnohem nebezpečnější než krvácení. Mohou se ukázat jako symptom... Ačkoli - to je úplně jiný příběh, a to o tom - v jiném článku. být zdravý!

Krvácení v časném těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Krvácení v časných stadiích těhotenství je vážná odchylka od normy a může naznačovat různé druhy poruch, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc..

Krvácení genitálu v časném těhotenství může být mírné, střední nebo velmi intenzivní. Krvavý výboj se může lišit v barvě a může mít hnědý nebo černý odstín, může mít také šarlatovou nebo růžovou barvu a může obsahovat krvavé sraženiny..

Intenzita sekrecí může být vzácná i při objevu těžkého nitroděložního krvácení. V takových případech může být krev držena mezi stěnami dělohy a placentou a jít ven v malém množství. Proto je nesmírně důležité okamžitě konzultovat lékaře, a to i při soudním propuštění, aby byla zajištěna včasná pomoc a zachováno těhotenství..

Příčiny krvácení v časném těhotenství

Příčiny krvácení v časném těhotenství mohou být následující:

 • Skvrny spojené s procesem fixace oplodněného vajíčka na děložní sliznici. V tomto případě může perigastrická tkáň poškodit děložní cévy, což vede k uvolnění krve z genitálního traktu. Tento jev obvykle nastává deset až čtrnáct dní po oplodnění, krátce před očekávaným začátkem měsíčního cyklu (implantace špinění).
 • Hrozba potratu je nejčastější příčinou krvácení v počátečních stadiích těhotenství. V takových případech je špinění zpravidla doprovázeno bolestí v břiše jako kontrakce. Riziko potratu může nastat při infekci infekcí (obvykle genitourinární systém), při užívání jakýchkoli léků, při různých druzích zranění, jakož i v důsledku porušení vývoje plodu nebo jiných nepříznivých faktorů..
 • Ukončení těhotenství (potrat). Pokud již došlo k odmítnutí embryí, jsou tkáňové sraženiny obvykle viditelné při krevních sekrecích..
 • Neúplný potrat (potrat). V takových případech je krvácení charakterizováno sekrecemi sraženin a tkáňových prvků. Cervix po částečném potratu se úplně nezavře. Aby se předešlo infekci a objevu těžkého krvácení, pacient potřebuje na rozdíl od úplného spontánního potratu děložní kyretáž, ve které je dutina dělohy prázdná a děložní hrdlo je zcela uzavřeno. Není možné udržovat těhotenství s neúplným potratem, protože embryo umírá.
 • Fetální zmrazení. Taková patologie může být provázena, kromě špinění, bolesti v břiše nebo může být asymptomatická. V takových případech se po potvrzení diagnózy ultrazvukem a krevními testy provede kyretáž děložní dutiny nebo se očekává spontánní odmítnutí embrya..
 • Drift bublin je stav, ke kterému dochází při narušení fertilizace, doprovázeném vezikulárním růstem placentárních klků. V tomto případě může samo embryo zcela chybět. Krvácení dělohy se může otevřít v kterékoli fázi vývoje cystického unášení a být docela intenzivní.
 • Mimoděložní těhotenství. Tento stav je charakterizován fixací oplodněného vajíčka mimo děložní dutinu a je doprovázen kromě krvácení bolestí v dolním břiše bolavé, řezací nebo křečovité povahy..
 • Krvácení, které nesouvisí s těhotenstvím, může nastat v důsledku traumatu pohlavního ústrojí, vývoje nemocí dělohy (eroze) a vagíny, jakož i infekce pohlavních orgánů..

Krvácení v časném těhotenství: příčiny a léčba

Dříve či později přichází do ženského života dlouho očekávaný a zodpovědný čas na očekávání dítěte. Toto období vyžaduje zvláštní péči a pozornost vašemu tělu. Jakékoli změny mohou naznačovat nepříznivý průběh těhotenství a některé z nich mohou ohrozit nový život, který se ve vás objevil. Jak dokládá předčasné krvácení?

Příčiny a léčba děložního krvácení v raných stádiích

Velmi nebezpečným příznakem, který může vést k ukončení těhotenství, je krvácení. Bohužel to asi v počátcích čelí asi 15–20% žen.

Příčiny krvácení v raných stádiích mohou být:

 • mimoděložní těhotenství;
 • zmrazené těhotenství;
 • potrat;
 • chromozomální abnormality;
 • cystický drift;
 • implantační krvácení;
 • hormonální krvácení.

Mimoděložní těhotenství

Někdy se stává, že oplodněné vajíčko nemůže dosáhnout děložní dutiny, v důsledku čehož se vyvíjí za svými hranicemi (ve vejcovodu, děložním čípku, břišní dutině)..

Podle statistik je nejčastější těhotenství tubální.

Mimoto se mimoděložní těhotenství neliší v příznacích od normálních. Pozorováno:

 • zpoždění menstruace;
 • otok prsu;
 • toxikóza;
 • slabost.

Embryo se vyvíjí, prostor pro růst se zmenšuje. Od 6-8 týdnů se objevují příznaky, které by měly ženu velmi upozornit:

 • bolesti dolního břicha vlevo nebo vpravo, kde došlo k připoutání;
 • bolest ve střední části dolního břicha (s těhotenstvím děložního čípku);
 • zvýšená bolest při zatáčení, ohýbání;
 • špinění z genitálního traktu (abnormální výtok během těhotenství děložního čípku);
 • nízký hCG (bledý druhý proužek na testu).

Velmi nebezpečným stavem je prasknutí vejcovodu s následným krvácením do břišní dutiny. To je doprovázeno ostrou bolestí, poklesem krevního tlaku, bledostí, těžkými závratěmi až do ztráty vědomí.

V takovém případě se co nejdříve obraťte na odborníka ohledně diagnostiky a léčby.

Možné příčiny mimoděložního těhotenství:

 • adhezní proces v trubkách;
 • infekční choroby;
 • potraty
 • abnormality vývoje vejcovodů;
 • přítomnost nitroděložního zařízení;
 • věk nad 35 let;
 • zánětlivá onemocnění;
 • nízká pohyblivost spermií;
 • oplodnění in vitro.
 • vyšetření gynekologem na židli;
 • klinický krevní test;
 • hormonální screening;
 • HCG - analýza;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • vpíchnutí zadní vaginální fornix;
 • laparoskopie.

V časných stadiích těhotenství je léčba mimoděložního těhotenství prováděna metodou laparoskopického chirurgického zákroku k odstranění vajíčka plodu z místa, kde bylo připojeno, při zachování a obnovení funkce reprodukčních orgánů..

V těhotenství děložního čípku je krvácení nejprve zastaveno chirurgickými metodami a potom je fetální vajíčko odebráno bez krve. Pokud není možné zachovat orgán a neefektivnost přijatých opatření, odstraní se děložní čípek a děloha během přívěsků.

Komplikace a důsledky mimoděložního těhotenství:

 • relaps
 • adheze v pánvi;
 • infekce
 • střevní obstrukce;
 • neplodnost;
 • prasknutí vejcovodu a krvácení do břišní dutiny;
 • fatální výsledek.

Zmrazené těhotenství

Pod zmrazeným těhotenstvím se rozumí zastavení růstu a vývoje plodu. To se děje až 13 týdnů..

Většina zmrazení plodu se objevuje po 7–9 týdnech.

Dosud není zcela jasné, proč se plod zastaví ve svém vývoji. Bylo však prozkoumáno několik provokujících faktorů, které k tomu přispívají:

 • infekční procesy;
 • genové mutace;
 • oplodnění in vitro;
 • hormonální nerovnováha;
 • špatné návyky;
 • stres, únava, těžká fyzická námaha;
 • léky.

Pouze lékař bude schopen diagnostikovat zmeškané těhotenství, ale objevily se příznaky, které by měly být obezřetné:

 • zmizení toxikózy;
 • zastavení otoku prsu a zmizení bolesti v něm;
 • analýza hCG v dynamice se nezvyšuje, ale spíše se může snižovat;
 • výskyt bolesti v podbřišku.

Krvácení může znamenat spontánní potrat, který začal. Tělo se tak zbaví zmrazeného plodu. Okamžitě zavolejte sanitku na hospitalizaci..

Diagnostika zahrnuje:

 • gynekologické vyšetření;
 • krevní test na hCG v dynamice;
 • ultrazvukové vyšetření (absence srdečního rytmu plodu).

Zmrazené těhotenství v podstatě končí kyretáží děložní dutiny. V raných stádiích se používá vakuová aspirace. Po všech intervencích je žena předepsána léčba antibakteriální, hormonální a vitamínovou terapií..

Mnoho žen bohužel zanedbává léčbu po kyretáži, v důsledku čehož se zánětlivé procesy v děložní dutině začínají vyvíjet, tvoří se nitroděložní adheze, které následně vedou k neplodnosti.

Potrat

Potrat znamená spontánní potrat v období do 22 týdnů.

V raných stádiích dochází k neúplnému potratu hlavně při odchodu embrya a amniotické membrány zůstávají odděleny od děložní dutiny..

 • malformace;
 • genové mutace;
 • hormonální nerovnováha;
 • stres
 • těžká fyzická aktivita;
 • brát léky;
 • špatné návyky;
 • infekce pohlavních cest;
 • zánětlivá onemocnění reprodukčního systému;
 • nádorové formace;
 • patologie ledvin, srdce a krevních cév;
 • zvýšený tón dělohy;
 • drsný sex a orgasmus po něm.

Nejčastější příčinou potratu jsou malformace plodu, které jsou neslučitelné se životem, a pokusy o udržení těhotenství jsou nesmyslné a neúčinné..

 • nevolnost a průjem;
 • bolest v podbřišku;
 • bolesti zad;
 • závrať;
 • pokles krevního tlaku;
 • malý špinavý červený a hnědý výtok s hlenem z pochvy po dobu dvou dnů (na začátku potratu);
 • krvácení (krev se sraženinami, zvýšené krvácení během pohybů).

Pokud se objeví tyto příznaky, je nutné se poradit s odborníkem, a pokud se krevní sekrece zvýší, okamžitě zavolejte sanitku.

Diagnóza je vyšetřením těhotné ženy. Lékař vyhodnocuje tón dělohy, povahu a intenzitu výboje.

Při ultrazvukovém vyšetření, s hrozbou potratu, jsou dobře izolovány oblasti děložního tónu. A když proces již začal, vizualizuje se zvýšená kontrakce všech děložních stěn a pozoruje se oddělení vajíčka plodu.

Terapie s hrozbou potratu a potratem, které začínají.

 1. Hrozba je léčena léky (v případě neexistence výsledku může být děložní hrdlo sešity nebo může být na něj aplikován speciální prsten, který je určen k zabránění potratu). Nejčastěji předepsané:
  • hormony obsahující progesteron;
  • antispasmodika, která snižují tonus dělohy;
  • přípravky obsahující vitamín, zejména kyselina listová;
  • sedativa, pokud je to nutné ke snížení podrážděnosti.
 2. Pokud nebylo možné zabránit potratu, jsou možné následující možnosti:
  • nedostatek léčby, protože samotné tělo se zbaví plodu a membrán;
  • užívání léků, které pomohou odstranit zbývající části plodové a fetální membrány;
  • kyretáž dělohy.

Komplikace a důsledky:

 • velká ztráta krve;
 • opakovaný potrat;
 • zánětlivá onemocnění;
 • komisurky;
 • neplodnost.

Chromozomální abnormality

Přesné příčiny chromozomálních abnormalit ještě nejsou známy, ale některé z spouštěcích faktorů jsou:

 • špatné návyky (kouření, pití alkoholu a drog);
 • účinek záření;
 • expozice toxickým látkám;
 • léky.

Plod se závažnými defekty zpravidla netrpí v matčině těle a vše končí spontánním potratem, který byl popsán výše.

Drift bublin

Bubble drift není nic jiného než růst trofoblastu (vnější vrstva buněk oplodněného vajíčka, z níž by se následně měla tvořit placenta). Toto onemocnění patří do nádoru. Pokud zarostlé tkáně nepřesahují dělohu, jsou benigní a dobře reagují na léčbu. Pokud začnou růst do vnitřních vrstev děložní stěny, nádor již začíná být maligní. Přesné důvody dosud nebyly stanoveny. Vyskytuje se zdvojení chromozomů a ztráta matek.

Žena by měla být upozorněna:

 • těžká toxikóza;
 • slabost;
 • závratě, bolesti hlavy;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • vzhled krvavého výboje;
 • bílkoviny v moči.

Drift bublin je diagnostikován docela snadno. Po vyšetření určí gynekolog rozdíl mezi velikostí dělohy a gestačním věkem (na dotek je pevně elastický). Ultrazvuk ukáže charakteristický obraz nemoci. Provádění studie hCG v dynamice.

Léčba se provádí pod dohledem onkologa..

 1. V neškodném průběhu se provádí vakuové aspirace..
 2. U maligní ženy podstupuje chemoterapii.

Metody moderní diagnostiky a léčby maximalizují fungování ženského reprodukčního systému. Ale s předčasnou výzvou k odborníkům jsou možné následující důsledky:

 • amenorea;
 • sepse;
 • trombóza;
 • neplodnost;
 • metastáza;
 • fatální výsledek.

Implantační krvácení

K implantaci krvácení dochází v důsledku poškození nitroděložních cév dělohy, když je do buněčného epitelu stěny zavedeno oplodněné vajíčko. V tomto případě se mohou vyskytnout drobné tažné bolesti v podbřišku, ale zpravidla to ženy neobtěžuje. Strach je způsoben propouštěním, které je někdy zaměňováno s nástupem menstruace, ale pouze jsou vzácné a vydrží maximálně 2-3 dny, a někdy dokonce zůstanou bez povšimnutí, protože mají slabě růžovou barvu. Nepředstavují žádnou hrozbu, proto není vyžadováno žádné ošetření.

K krvácení z implantátu dochází přibližně u 30% těhotných žen.

Hormonální krvácení

Takové krvácení zpravidla nepředstavuje žádné nebezpečí. Vyskytují se v důsledku hormonálních změn v těle. V prvních 2-3 měsících jsou považovány za normální. Jsou docela vzácné, špinavé, červenohnědé. Léčba nevyžaduje.

Hormonální krvácení je často spojeno s implantací nejprve..

K jinému typu hormonálního krvácení dochází z důvodu nedostatku progesteronu v těle budoucí matky. Může dojít k potratu. Vypouštění je vzácné a špiní se pruhy krve. V tomto případě by gynekolog měl předepsat lék obsahující progesteron, aby normalizoval hladinu hormonu.

Prevence a doporučení

Abyste předešli krvácení během těhotenství, musíte přísně dodržovat všechna doporučení porodníka-gynekologa. Pokud se tomu ale nevyhnete, musíte se obrátit na odborníka. Když se plné krvácení otevřelo, měli byste nachladit spodní část břicha a okamžitě zavolat sanitku pro hospitalizaci. V žádném případě neužívejte hemostatika samostatně.

Recenze žen s podobným problémem

Také jsem to měl na začátku těhotenství. V 6 týdnech, 9 týdnech a 14 týdnech byla hospitalizována. První dva časy byly rozmazané a potřetí bylo tak těžké krvácení jako kritické dny. Byl mi přidělen Duphaston.

Mashutka

https://www.babyblog.ru/community/post/happypregn/1765953

Termín je 3 týdny. Šel jsem na ultrazvuk, říkali, že všechno je v pořádku. Večer se mi začal stahovat žaludek a bolelo mě dolní část zad, v důsledku čehož došlo k výtoku krve hlenem, jako při menstruaci. Zavolal jsem doktorovi, propustil Duphastona, svíčky s papaverinem.

strom

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/krovjanye_vydelenija_na_rannem_sroke/

Bylo to tak s mojí nejstarší dcerou: mazanina byla hnědá, spodní břicho neustále tahalo. Doktor řekl - hrozba, také jmenoval Dufastona. Pil jsem to někde až do 20 týdnů. Nedělejte si starosti, hlavní věcí je, aby se nepracovali sami, pomalu chodili, odpočívali více, přirozeně, žádný sexuální život. Po tom všem, co uplynulo a ve druhém trimestru, nic nebolí. A co je nejdůležitější, připravte se pouze na pozitivní emoce. To dítě neovlivní.

Natalya

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/krovjanye_vydelenija_na_rannem_sroke/

Příčiny krvácení v časném těhotenství - video

Příčiny krvácení z dělohy během těhotenství je mnoho. A pouze lékař bude schopen adekvátně posoudit situaci a předepsat kompetentní terapii. Hlavní věcí není samoléčba, v případě charakteristických příznaků, vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve.

Špinění v časném těhotenství

Pravděpodobně se každá nastávající matka od prvních týdnů těhotenství začíná obávat propouštění, což nemusí vždy vyžadovat lékařské ošetření a navíc to není patologie, a některé z nich lze dokonce považovat za normální pro toto období. Jaký je rozdíl mezi „normálním“ výbojem a těmi, které vyžadují ošetření?

Nejprve je třeba věnovat pozornost jejich barvě a konzistenci. Norma pro první týdny těhotenství je považována za bělavý, téměř bezbarvý výtok bez zápachu, který se začíná vylučovat v důsledku hormonů zodpovědných za udržení těhotenství (embrya se váže, placenta a sliznice, které uzavírají „vstup“ do dělohy a chrání embryo od infekcí). Alokace jsou vzácné, ale pokud vám stále způsobují nepohodlí, můžete použít denní hygienické vložky (použití tamponů je přísně zakázáno).

Nastávající matky jsou často sráženy vypouštěním bílé barvy, které jsou „doprovázeny“ kyselou vůní. Signalizují vaginální kandidózu nebo drozd, která se vyznačuje svěděním a pálením v pochvě. Toto onemocnění vyvolané patogenními houbami vyžaduje konzultaci s lékařem a jmenování léků, které jsou přijatelné pro těhotnou ženu. Zároveň se musí její manžel podrobit léčbě.

Žlutý výtok je také charakteristický pro první týdny těhotenství a ve většině případů jsou to „signály“ zánětlivého procesu. Nepříjemný zápach se objevuje v důsledku vývoje patogenní mikroflóry. V časných stadiích těhotenství mohou zánětlivé procesy vést ke spontánnímu potratu, protože na ně „trpí sliznice dělohy“, do které je embryo „zabudováno“..

Těhotná žena si může všimnout propuštění více „neobvyklých“ barev (ze zelenkavé na jasně žlutou), které se objevují v důsledku přítomnosti sexuálně přenosných infekcí v těle. Takové infekce jsou pro dítě nebezpečné, a proto je vhodné je léčit před těhotenstvím. Jinak pouze lékař po provedení všech nezbytných testů může předepsat vhodnou léčbu pro oba manžele.

Ale ze všeho nejvíce, nastávající matky jsou špinění, které jsou často pozorovány v raných fázích těhotenství. Často jsou podobné menstruaci, mohou být červené nebo hnědé, ale ne tak hojné. Ve většině případů je to způsobeno skutečností, že v tomto období si tělo stále „pamatuje“ dny, kdy došlo k menstruačnímu krvácení, je tedy možný krvavý výtok. To není nebezpečné, pokud se nebojíte o žádnou bolest..

Krvácení během těhotenství: vždy existuje hrozba pro nastávající matku a její dítě?

Existuje obrovské množství faktorů, které mohou budoucí matce způsobit nepohodlí. Předčasné krvácení během těhotenství způsobuje většinu otázek a obav. Proč se to stane, jak v takových situacích jednat a je možné se proti tomu varovat, každá žena potřebuje vědět.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/11.jpg "alt =" časné krvácení během těhotenství "width = "660" height = "433" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/11.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/01 / 11-300x197.jpg 300w "velikosti =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Při špinění může být normou?

Jakmile se plod začne vyvíjet v ženském lůně, její tělo podstoupí obrovské změny a jakékoli neobvyklé pocity způsobí, že je velmi nervózní, což negativně ovlivní průběh těhotenství, včetně předčasného krvácení. Někdy lze tento jev pozorovat v těch dnech, kdy by menstruace měla jít, ale kvůli nástupu těhotenství by již neměly být.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/implantacionnoe-krovotechenie.jpg "alt =" implantační krvácení "width =" 660 "height =" 330 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/implantacionnoe-krovotechenie.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp- obsah / upload / 2018/01 / implantacionnoe-krovotechenie-300x150.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

V případě, že krevní výtok v časných stádiích těhotenství není doprovázen bolestivými pocity, není důvod k obavám. Kromě toho nepatrné krvácení spojené se skutečností, že se vajíčko plodu váže ke stěně dělohy, není pro plod ani matku nebezpečné. Jednoduše řečeno, nedělejte si starosti, pokud od chvíle oplodnění uplynulo asi 7-9 dní, samotný výtok není dostatek a je krátkodobý.

V medicíně se tento jev nazývá „implantace vajíčka“. Podobný proces je doprovázen „uvolněním“ sliznice dělohy a vývojem nových cév. Vypadá to jako 1-2 kapky krve, ale už ne.

Samozřejmě, že přítomnost jakýchkoli změn v těle by měla žena informovat svého lékaře, který zase může zjistit skutečný důvod, proč krev prošla v prvním trimestru těhotenství a vyloučit zbytečné vzrušení z nastávající matky..

Rada! Pokud z nějakého důvodu není možné osobně kontaktovat poskytovatele zdravotní péče, informujte ho o svém stavu alespoň telefonicky. A bude to pro vás snazší po rozhovoru s lékařem, a pokud to bude nutné, bude schopen problém vyřešit co nejdříve.

Mělo by být zřejmé, že v období vývoje plodu se ženské tělo stává zvláště citlivým na různé vnější podněty. Například obvyklý „denní“, obvyklý intimní lék může již způsobit nepohodlí, svědění a dokonce i krvavé „mazání“.

Příčiny špinění během časného těhotenství

Krev během těhotenství v prvních týdnech může být spuštěna z mnoha důvodů. Chtěl bych ještě jednou připomenout: pokud máte hnědé „mazanice“ doprovázené bolestivými křečemi v břiše - neváhejte navštívit gynekologa.

Mimoděložní těhotenství

Současně žena zažívá silnou bolest z jedné strany břicha nebo obecné bolestivé pocity doprovázené pocitem slabosti a nevolnosti. V případě, že není poskytnuta včasná pomoc, zkumavka se zlomí v důsledku růstu vajíčka, bolest se zesiluje a po nějaké době se zhoršuje zdravotní situace ženy.

V případě mimoděložního těhotenství se vejcovod ve většině případů odstraní spolu s oplodněným vejcem. V tomto případě je pravděpodobnost přirozeného hnojení snížena na polovinu.

Potrat

Hlavní příčinou potratu je abnormalita plodu. Jakmile je gestační věk více než 16 týdnů, hrozba potratu zmizí. Problémy s porodem dítěte mohou být dále spojeny s jinými důvody.

Příznaky potratu jsou:

 • krvácející;
 • zvýšený tón dělohy;
 • křeče
 • bolesti zad a žaludku.

Pokud jde o příčiny spontánního potratu, může to být cokoli, od špatného připoutání vajíčka plodu a individuálních charakteristik ženského těla k přenosu těžkého stresu..

Když dojde k spontánnímu potratu, zmizí všechny příznaky tohoto procesu - nedochází k nevolnosti, nadýmání a hrudník se přestane naplňovat. Potrat není často doprovázen bolestmi břicha a krvácením, ale hladina hCG přestává růst. Zjistit, co se v tomto případě stalo, je možné pouze v procesu ultrazvuku.

Někdy plodové vajíčko neopustí ženskou dělohu, takže je třeba provést tzv. „Očištění“, protože pokud již vyvíjející se plod nebude odstraněn z dělohy, začne hnilobně, což způsobuje infekční procesy v těle ženy, které ohrožují její zdraví a dokonce i život.

Zmrazené těhotenství

V případě zmrazeného těhotenství může docházet k špinění skvrn z dělohy, bolesti v břiše, ostrému hubnutí. V tomto případě se růst hCG zastaví a hrudník se přestane plnit. Jedinou cestou, jak se z této situace dostane, bude samozřejmě „čištění“ nebo potrat.

Jiné příčiny předčasného krvavého výboje

Hnědý výboj může nastat z mnoha jiných důvodů. Pojďme si o nich promluvit podrobněji..

Důvod číslo 1 - infekce, polypy

Polypy se mohou vyvíjet na pozadí hormonálních změn a mohou také dávat krvavé mazlení. A pokud polypy nezasahují do vývoje těhotenství, pak infekční nemoc potřebuje okamžitou léčbu, aby chránila nenarozené dítě před možnou infekcí. Mimoto někdy selhání včasného ošetření ohrožuje spontánní potrat..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/mesyachnie-300x175.jpg "alt =" časné krvácení během těhotenství " width = "300" height = "175" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/mesyachnie-300x175.jpg 300w, https: // dazachatie. com / wp-content / uploads / 2018/01 / mesyachnie.jpg 660w "size =" (max-width: 300px) 100vw, 300px "/> Důvod 2 - průlomové krvácení

Průlom je krvácení, ke kterému dochází v důsledku nástupu hormonálních změn a shoduje se s nástupem menstruačního cyklu. Vzhledem k hormonálním skokům může těhotná žena začít menstruovat, ale jejich intenzita bude mnohem menší a ne dlouhá. Tento jev lze opakovat jak v prvním měsíci těhotenství, tak v příštích několika letech.

Důvod číslo 3 - problémy s placentou

Krvácení, které není doprovázeno bolestí, může být způsobeno nesprávným připojením vajíčka nebo placenty. Stává se, že ten je upevněn velmi nízko na stěnu dělohy. Tento jev se podle statistik často nazývá placenta previa, podle osudu může takový osud očekávat 2% nastávajících matek. Okamžitě můžete říci, že může krvácet kvůli placentárnímu poškození po eko.

A to je přesně ten případ, kdy prezentace představuje krvácení a může vyvolat předčasný porod po 20 týdnech.

Důvod č. 4 - Retrochiální hematomy

Hematomy jsou poměrně častým jevem a nejčastější příčinou krvácení. Jejich příčiny jsou nadměrná zátěž, stres, hormony, zánětlivé procesy v pánevních orgánech, ale téměř 90% hematomů je výsledkem připojení embrya.

Zdaleka ne všichni jsou nebezpeční: malé hematomy mírného stádia nepotřebují zvláštní ošetření, přesto mohou trochu zakrýt.

Mírné a těžké stádia hematomů však mohou způsobit placentární narušení, proto vyžadují hospitalizaci.

Co dělat?

Jak je zřejmé z výše uvedeného, ​​ne vždy krvácení znamená ohrožení nenarozeného dítěte a jeho matky. To však neznamená, že s výskytem krvavého mazlíčka, který není doprovázen bolestí, můžete nechat všechno jít samo od sebe a neinformovat svého gynekologa o tom, co se stalo.

Návštěva lékaře by neměla být odložena. Žádná žena se nedokáže sama diagnostikovat, i když je sama doktorkou. Ano, a to je v této situaci velmi nebezpečné, protože se nejedná pouze o její život, ale také o život jejího nenarozeného dítěte..

Pokud se při vyšetření ukáže, že krvácení může způsobit potrat, pak záleží na rychlosti přijetí opatření, zda bude možné udržet těhotenství nebo ne.

Takže v případě nadměrného krvácení musíte zavolat sanitku a zaujmout vodorovnou polohu a pod kolena nebo paty umístit malý polštář. V tomto případě je mír nejdůležitějším doporučením, jehož nedodržení může být velmi škodlivé..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/1469242911.jpg "alt =" léčba krvácení "width =" 660 " height = "441" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/01/1469242911.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content/uploads /2018/01/1469242911-300x200.jpg 300w "velikostí =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Když je těhotná žena doručena na gynekologické oddělení, v první řadě budou poslány síly lékařů, aby zastavily ztrátu krve. Zpravidla se předepisují hemostatika, například Tranexam.

A až poté je pacient vyšetřen, což znamená odběr vzorků testů a ultrazvukové vyšetření. Na základě získaných výsledků je ve skutečnosti předepsána léčba.

V závislosti na závažnosti stavu těhotné ženy jí může být dovoleno zůstat doma a léčit doma. V případě, že lékaři trvají na tom, že podstoupí léčbu ve stěnách nemocnice, je lepší naslouchat jejich názorům a neriskovat zdraví jejich vlastní a jejich dítěte.

Nejdůležitější věcí v takových situacích není být nervózní. Nadměrná nervozita přispívá k zhoršení situace. Ve velké většině případů, s včasnou léčbou u lékaře, je možné udržet těhotenství.

Když shrneme všechny výše uvedené, shrneme malý výsledek. Krvácení v časném těhotenství může být způsobeno několika důvody. V některých případech nejsou významné a nepředstavují ohrožení zdraví nenarozeného dítěte a matky. Existují však také situace, kdy nedostatek včasné lékařské péče hrozí potratem a může poškodit zdraví a život těhotné ženy..

 • plánovat těhotenství - vést zdravý životní styl předem, vyloučit přítomnost infekcí v těle atd.;
 • častěji chodí na čerstvý vzduch;
 • přijímat co nejvíce pozitivních emocí;
 • odmítnout špatné návyky.

Setkali jste se vy nebo vaši přátelé s podobnými problémy? Jaká opatření byla přijata? Sdílejte užitečné informace s námi a našimi čtenáři..

7 příčin krvácení během těhotenství

Krvácení během těhotenství může být velmi děsivé, ale ztráta krve neznamená vždy potrat. Krvácení během těhotenství, zejména v prvním trimestru, se vyskytuje častěji, než si myslíte. Proto je důležité vědět, proč k nim dochází a co je třeba udělat..

Podle studií asi 25% dotazovaných žen potvrdilo, že během těhotenství krvácely, a v 8% byly docela silné. Většina případů se objevila mezi 5 a 8 týdny a netrvala déle než 3 dny.

Z těch, kdo krváceli, jen 12% žen přežilo potrat. K likvidaci krve dochází u mnoha žen, ale existují i ​​ženy, které během těhotenství pravidelně krvácejí. Vypouštění během těhotenství může vypadat jako kapky, pruhy nebo výboje podobné menstruaci.

Krvácení během těhotenství: řekněte to svému lékaři

Ano. Jakékoli krvácení během těhotenství by mělo být neprodleně nahlášeno gynekologovi..

Jakýkoli vaginální výtok před 24. týdnem těhotenství je považován za potenciální hrozbu potratu. Po 24 týdnech se to nazývá prenatální krvácení..

Ti, kteří mají negativní faktor Rhesus, potřebují navštívit lékaře do 72 hodin po krvácení, protože existuje podezření, že se krev dítěte smíchá s vaší. Pokud dojde k smíchání, matka může začít produkovat protilátky proti pozitivnímu rhesus v krvi dítěte..

Pozitivní rézus je mnohem častější než negativní. Pro první těhotenství nemá smíchání krve žádné důsledky, ale v následujících těhotenstvích tělo může rozhodnout, že je nutné zaútočit na neznámé látky s protilátkami, pokud má dítě opět pozitivní Rhesus.

Níže jsou uvedeny nejčastější příčiny krvácení během těhotenství. Ne všechny jsou děsivé a nebezpečné. Během těhotenství se vyskytují malé křeče a pocity tažení, a to je normální. Pokud však krvácení doprovází silná bolest a křeče, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Implantační krvácení

Při implantačním krvácení se při oplození vajíčka na sliznici dělohy mohou objevit malé skvrny nebo pruhy krve. To obvykle trvá pouze jeden nebo dva dny a vyskytuje se během implantace nebo během období, kdy by měla menstruace začít..

Některé ženy si mylně myslí, že prostě nejsou období a nechápou, že jsou těhotné.

Průlomové krvácení

Některé ženy mají tzv. Průlomové nebo intermenstruační krvácení v období menstruace. Takový výtok se objevuje po 4, 8, 12 týdnech. Často jsou doprovázeny pocity, které obvykle prožíváte s vaším obdobím, tj. Bolestmi zad, křečemi, těžkostí v podbřišku, pocit nadýmání a ztrátu síly.


Samozřejmě, vzhledem k tomu, že jste těhotná, menstruace nenastane, i když se vám zdá, že byste měli. Během těhotenství hormony brání sekreci, ale někdy, když hladina hormonů ještě nedosáhla svého vrcholu a nemůže zastavit menstruaci, dochází k „průlomu“ - průlomovému krvácení.

To může trvat až 3 měsíce a poté placenta přebírá zodpovědnost za produkci hormonů vaječníky. Existují ženy, u nichž dochází k průlomovému krvácení téměř po celou dobu těhotenství a jsou pod neustálým dohledem lékařů volně porodit zdravé děti.

Ohrožený potrat nebo potrat

Podle studií končí třetina všech těhotenství potratem (lékařským termínem je spontánní potrat). Zní to děsivě, ale nezoufejte, protože toto číslo zahrnuje potraty ve velmi raných stádiích, prvních 12 týdnů, kdy si žena nemusí ani uvědomit, že byla vůbec těhotná.

K potratu tohoto typu dochází často v důsledku poškození plodu, to znamená, že ženské tělo odmítá neživotaschopný plod..

Pokud jste překročili značku za 14-16 týdnů, můžete se uklidnit.

Před dosažením dvouměsíčního období je nejrozumnější upustit od oznamování těhotenství celému světu. Můžete samozřejmě prasknout emocemi a radostí, ale v případě potratu budete opět dvakrát nemocní, abyste nahlásili neúspěšné těhotenství. Empatie je důležitá, ale někdy to může jen zhoršit váš smutek kvůli havarovaným snám o tom, že je máma.

Příznaky potratu jsou krvácení, křeče, bolest v dolní části zad a břiše. Ženy často říkají, že se „necítí těhotné“, když dojde k potratu nebo krvácení. Hlavní příznaky těhotenství zmizí - nevolnost, citlivost prsou a oteklý žaludek.

Pokud krvácíte a cítíte vše výše uvedené, existuje riziko, že jste ztratili dítě. Pokud máte krvácení, ale necítíte, že se těhotenství zastavilo, existuje dobrá šance, že se jedná o hrozbu potratu, ale obecně je dítě v pořádku.

Potrat může také nastat bez krvácení, které se často nazývá „zmrazené těhotenství“, když plod umírá, ale vaše tělo je stále zadržováno. V tomto případě zmizí příznaky těhotenství, ale zástavu srdce u plodu lze určit pouze díky ultrazvuku. Možná budete potřebovat kyretu k odstranění mrtvého plodu..

Krvácení po pohlavním styku

Krvácení po sexu je jednou z nejčastějších příčin krvácení během těhotenství. To je zcela neškodné a je to způsobeno zvýšením přísunu krve a změkčením děložního hrdla. Přestože toto krvácení není závažným důvodem k obavám, měli byste ho přesto nahlásit svému lékaři. Buďte připraveni na velmi osobní otázku, zda jste v poslední době měli sex.

To neznamená, že musíte přestat mít sex, ale možná budete muset přesvědčit svého partnera, že nepoškodí dítě, že je dobře chráněn v děloze, což je mnohem vyšší než vagina.

Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství nastane, když se oplodněné vajíčko nepřipevní v děloze, ale venku, obvykle ve vejcovodu.

Můžete se setkat s těžkou bolestí v dolním břiše na jedné straně nebo s kroucením, stejně jako slabostí a nevolností. Bolest může náhle zmizet, pokud se trubice zlomí, ale vrací se za několik hodin nebo dnů a pocity budou ještě horší.

Tato situace je docela nebezpečná. Mimoděložní těhotenství může způsobit prasknutí vejcovodů a vnitřní krvácení, což může vést k neplodnosti. Možná budete muset odstranit vejcovod a ukončit těhotenství, ale to neznamená, že budete mít problémy s otěhotněním v budoucnu za předpokladu, že vaše druhá vaječník a vejcovod jsou zdravé.

Placentární krvácení

Další otázkou, kterou můžete slyšet při jmenování lékaře, je, zda jste podstoupili skenování a jak je umístěna placenta..

V důsledku abnormálního umístění placenty může dojít k bezbolestnému vaginálnímu krvácení. Někdy je placenta umístěna velmi nízko na stěně dělohy a někdy přímo nad děložním čípkem. Tomu se říká placenta previa a vyskytuje se přibližně u 0,5% těhotenství..

Placenta previa nevyhnutelně povede ke krvácení v určitém okamžiku těhotenství - obvykle po 20 týdnech. Existují různé stupně závažnosti tohoto stavu, ale pro přesnou diagnózu jsou vyžadovány opakované ultrazvuk. Chcete-li zabránit ohrožení dítěte, může vám být doporučeno zůstat v posteli, nabídnout indukci nebo císařský řez, pokud je placenta stále připevněna k děložnímu čípku.

Další příčinou krvácení v pozdějším těhotenství je placentární abrupce, kdy je placenta částečně nebo úplně oddělena od stěny dělohy. K tomu dochází asi u 1 z 200 těhotenství. Mezi příznaky patří všeobecná silná bolest a silné krvácení. Krvácení může být viditelné nebo skryté v děloze, která bude napjatá, hustá, na dotyk těžká a velmi bolestivá..

Pokud kouříte, máte vysoký krevní tlak, máte problémy s ledvinami nebo preeklampsii, máte vysoké riziko narušení placenty. Tento stav vyžaduje naléhavou hospitalizaci a v závislosti na závažnosti krvácení vám může být předepsán odpočinek, indukce nebo císařský řez.

Děložní myomy

Děložní myomy jsou masy stlačených svalů a vláknité tkáně, které mohou být uvnitř nebo vně stěn dělohy. Během těhotenství mohou být problematické i bezproblémové - záleží to především na umístění fibroidů a na tom, zda se zvyšuje nebo ne..

O tom mezi lékaři neexistuje shoda, ale je známo, že hormony produkované během těhotenství mohou způsobit jak snížení, tak zvýšení fibroidů..

Myoma je nejlépe odstranit před těhotenstvím, protože je pravděpodobné, že povede k mimoděložnímu těhotenství, těžkému krvácení během těhotenství nebo potratu..

Mnoho žen však rodí bez jakýchkoli komplikací. Pokud máte fibroid, je důležité poradit se s odborníkem, aby vám porozuměli vaší situaci a určili další kroky. Vyhněte se samoléčení online, protože se jedná o závažný problém a odborníci na pohovky by neměli věřit.

Co dělat, když krvácím

Pokud je gestační věk delší než 20 týdnů, v případě krvácení okamžitě vyhledejte lékaře. Nikdy nepoužívejte tampony, pokud během těhotenství dojde ke krvácení; vždy vezměte těsnění.

Pokud je krvácení malé a nemáte bolesti, poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou. Pokud je krvácení závažné (průtok nebo sraženiny) a je doprovázeno křečemi v žaludku, bolestmi zad a bolestmi podobnými pocitům během menstruace, okamžitě zavolejte sanitku.

Je pochopitelné, že jste naštvaná, ale zkuste zůstat v klidu a nezapomeňte, že během těhotenství dochází ke krvácení, nejedná se o anomálii.

Krev patří vám, ne dítěti, takže je možné a nejpravděpodobnější pokračování zcela zdravého těhotenství a narození zdravého dítěte. Nebuďte překvapeni, pokud s takovými stížnostmi v počátečních fázích (až 12 týdnů) doporučujeme sledovat a čekat.

Co dělat, když dojde k potratu

Pokud zažíváte potrat, tento proces bohužel nemůže zastavit ani zabránit. Ztráta dítěte je vždy bolest, frustrace a deprese, ale nejlepší, co můžete udělat, je postarat se o sebe fyzicky a emočně. Za to, že jste přišli o své dítě, se nemusíte obviňovat a nemůžete nic změnit, ale existují věci, které vám pomohou cítit se pohodlněji fyzicky:

 1. Klid na lůžku.
 2. Paracetamol / Panadein (lék na křeče během menstruace).
 3. Ohřívač nebo láhev teplé vody na břiše.
 4. Podpora čaje a partnerů.

Spolu se sekrecemi mohou vyjít různé hrudky tkáně, nevyvinutý plod, ale krvácení brzy přestane. Pokud se krev nezastaví, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Nezapomeňte, že ve většině případů dochází ke krvácení v časných stadiích těhotenství spontánně, a poté je těhotenství nadále zdravé..

Články O Neplodnosti