Hlavní Analýzy

Mohou těhotné ženy chodit v patách

Pro ženu je vždy důležité, aby vypadala velkolepě a krásně. I když jsou ženy na svém místě, mnoho žen se snaží neztratit půdu a nadále nosit módní šaty a elegantní boty. Pro některé se zdá naprosto nemyslitelné odmítnout boty na vysokém podpatku. Je důležité upřednostnit: za prvé, zdraví budoucí matky a dítěte a teprve pak eleganci a krásu. Bude se jednat hlavně o vysoké podpatky - jehlové podpatky, kterými mnoho krásných dám „propíchne“ srdce mužů, elegantně poskakujících ulicemi. V tomto článku se pokusíme zvážit výhody a nevýhody vysokých podpatků.

Proč jsou boty na vysokém podpatku považovány za škodlivé??

Jak pro ženu na pozici, tak pro všechny ostatní, existuje řada pravidel a omezení týkajících se jehlových nebo vysokých plošinových bot. Podle lékařů - gynekologů a ortopedů je časté nošení obuvi s podpatky o výšce 7 centimetrů škodlivé z následujících důvodů:

 • tvar nohy se mění: nesprávně rozložené zatížení vede k posunutí kostí palce směrem ven;
 • je narušena správná cirkulace krve cévami a kapilárami ve svalech a vazech chodidel;
 • změny chodu, posunutí těžiště, což zvyšuje zatížení páteře a pánve.
 • zvýšený tlak na žíly nohou;
 • cirkulace tekutin v pánevních orgánech se zhoršuje;
 • otoky končetin.

Souhlasíte s tím, že takové kontraindikace jsou nežádoucí pro kohokoli, a ještě více pro ty, kdo jsou na místě. Během těhotenství navíc dochází ke změnám v ženském těle, které pouze zhoršují škodlivé faktory vysokých podpatků.

Cvočky v časném těhotenství

V raných fázích těhotenství, kdy si žena nemusí být vědoma svého „zajímavého postavení“, se nošení cvočků nebo vysoké plošiny nezdá tak nebezpečné. Ale je to tak?

Na jedné straně vliv všech „kouzel“ druhého a třetího trimestru dosud nenastal a další zatížení těla ještě není pociťováno. V tomto ohledu zůstávají kontraindikace stejné jako u těhotných.

Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu nebezpečí, které představuje toxikóza. Během této doby se může náhle objevit nevolnost, ztmavnutí očí a závratě. Podpatky v této situaci mohou vést k závažným zraněním nejen pro matku, ale také pro nenarozené dítě.

To neznamená, že paty během těhotenství jsou přísně zakázány. Pokud je naplánována nějaká dovolená nebo zvláštní příležitost, nepopírejte potěšení vychloubat své oblíbené boty.

V počátečních fázích je povoleno nosit boty s vysokými podpatky, ale zároveň stojí za to se řídit těmito pravidly:

 1. v takových botách nemůžeš chodit dlouho;
 2. boty by měly mít pohodlný blok;
 3. vezměte si s sebou náhradní pohodlnější boty pro případ, že se budete cítit dobře.

Dámy v této situaci by neměly být odrazovány odmítnutím jejich oblíbené obuvi, která „tak harmonizovala s peněženkou a s tím oblečením“. Během několika měsíců se bude muset šatník ženy na svém místě změnit, takže si bude možné vybrat vhodnou obuv.

Pozdní cvočky

Změny v hormonálním pozadí ovlivňují celé tělo. Zejména klouby a vazy zjemňují, získávají elasticitu. Přičtěte k této zvýšené tělesné hmotnosti (zejména ve třetím trimestru) a pochopte, že pro kotníkové paty jsou věta. Zvýšené zatížení chodidla za takových podmínek povede k jeho rychlé deformaci. Tím se zvýší pravděpodobnost dislokací, podvrtnutí a dalších zranění této části těla..

Počínaje 2. trimestrem se váha plodu cítí. Nastávající matka významně zvyšuje zátěž na dolní části zad kvůli těžkému břichu. A když si oblékla elegantní boty na vysokém podpatku, móda na její dlouho trpící záda ještě více zatěžuje. Taková zatížení nepřecházejí bez povšimnutí pro tělo. I když se nějakým zázrakem žena vyhýbá sevření nervů nebo vytlačení meziobratlových plotének, může to ovlivnit její zdraví v budoucnosti..

Výše uvedené argumenty jsou pouze špičkou ledovce. Těm budoucím matkám, které nepřesvědčily, dáváme několik dobrých důvodů, proč odmítnout cvočky.

Jaká jsou další rizika pro těhotné ženy s vysokým podpatkem:

 • riziko úrazu a pádu se výrazně zvyšuje, a to je spojeno s vážnými zraněními, která mohou dokonce vést k potratu;
 • svaly na zádech a tisku jsou přetíženy, což vede k neustálému tonizování dělohy, což je také plné potratů;
 • zatížení žil se významně zvyšuje, což může vést k vývoji křečových žil;
 • zaručený otok dolních končetin: těhotné tělo je již náchylné k otokům, protože drží více než obyčejná voda;
 • změna chůze může vést ke změně polohy plodu, což bude indikovat císařský řez;
 • tón břišních svalů klesá, a to je přímá cesta k neestetickým striím;
 • úroveň vibrací, které se odevzdávají, a to i do dělohy, se zvyšuje, což ji tónuje a zvyšuje riziko potratu;
 • konečně se rozšiřující bříško mění v chůzi kachny, takže těhotná žena na vysokých podpatcích je trapná.

K těmto rizikům vedou nejen cvočky, ale také vysoká platforma. I když se zdá pohodlnější a stabilnější, ale je to klamný pohled. Výhodou platformy je pouze ochrana před chladem v zimě.

Je proto možné, aby ženy při zodpovězení otázky v pozdních fázích nosily boty na vysokém podpatku, řekněme tedy pevné „ne“!

Jak dlouho můžete nosit podpatky?

Pro budoucí matku je někdy obtížné okamžitě opustit své oblíbené jehlové jehly. Trvá nějakou dobu, než si zvyknete na modely s nízkým podpatkem, a proto můžete po několik prvních týdnů nosit vysoké podpatky, které se od nich postupně odstavují. Ale se závratě takové boty okamžitě zlikvidujte.

Jaké podpatky jsou přípustné?

Až do této chvíle to byla otázka vysokých podpatků (více než 7 centimetrů). Ale co boty na podpatku?

Lékaři nedoporučují spěchat od jednoho extrému k druhému a přesouvat se k úplně ploché podrážce. Baletní obuv při nízké rychlosti může také vést k otoku nohou a zvyšování hmotnosti spolu s měkčenými klouby poskytne předpoklady pro ploché nohy.

Bylo by lepší zvolit boty s nízkým podpatkem (až 5 centimetrů). Hlavní podmínkou je, že pata by měla být široká a dobře sevřít.

Jak si vybrat těhotnou obuv

Moderní trh představuje širokou škálu obuvi pro každý vkus a příležitost. Mít vysoký knoflík nebo platformu není nutné vypadat elegantně a stylově. Při výběru obuvi pro těhotenství je třeba vzít v úvahu následující:

 • boty by měly být pohodlné a stabilní;
 • Je vhodné volit přírodní materiály;
 • vybrat boty podle velikosti tak, aby dobře upevnily chodidlo a aby nevyčnívaly;
 • dávají přednost modelům s kulatou špičkou, sníží se tím tlak v otoku nohou;
 • zvolte letní obuv s větráním;
 • vezměte zimní boty s širokým a měkkým topem, aby žíly byly méně stlačené;
 • podešev v zimní obuvi, zkuste si vybrat reliéfní, protiskluzový;
 • pata by neměla být vyšší než 4-5 centimetrů;
 • pro poslední trimestry zvolte snadno obléknutelné a upevňovací boty, protože bříško bude rušit šněrování;
 • boty s plochou podešví by neměly být brány v úvahu, protože mohou způsobit otoky a ploché nohy;
 • je lepší si vybrat a vyzkoušet boty po večeři, kdy obvykle dochází k otoku nohou.

Podpatky během těhotenství: vyberte si moudře

Čekání na dítě klade na vás mnoho omezení. A pokud se jedná o první těhotenství, bude pro vás obtížné si na změny zvyknout. Nedávno jste mohli tančit v nočním klubu.

Nyní je však třeba omezit rychlé pohyby a být v kouřové místnosti kontraindikován. Hormonální restrukturalizace ve vašem těle způsobuje stres a neustálé „nemožné“, vyjádřené lékaři, příbuznými a přáteli, tento stres mnohokrát zesiluje.

A dokonce i vaše oblíbená jehlová kolečka, která s vámi cestovala tolik silnic, je třeba odložit.

Mohou těhotné ženy nosit podpatky?

Pokud se na to zeptáte gynekologa, který sleduje vaše těhotenství, jeho odpověď bude jednoznačná - ne. Lékař vám vysvětlí, že váš žaludek roste a také se zvyšuje vaše tělesná hmotnost..

Ženy v pozici, zejména v pozdějších fázích, mají velmi vysoké zatížení nohou. Trpí také páteř - bolest zad může začít. A bodce mohou riziko těchto problémů několikrát zvýšit..

Nevěřte také, že budete mít možnost nosit módní baletní boty.

Lékař vám může říct jen jednu dobrou zprávu - nošení podpatků není v prvních 12 týdnech nebezpečné. Můžete je tedy odstavit a postupně měnit „arzenál obuvi“ a vhodnou skříň.

Registrace pro těhotenství: proč je to nutné? Zjistěte zde.

Co je to nebezpečná obuv s podpatky?

Argumenty doktora vás nepřesvědčily? Pak se podívejme na to, co jiné úskalí způsobuje nošení vysokých podpatků „v pozici“..

Snížená stabilita chůze. Pokud máte velké břicho, které vyčnívá dopředu, těžiště vašeho těla je velmi zaujaté. Nebudete se tedy moci pohybovat v patách stejným způsobem jako před těhotenstvím. To je přinejmenším plné „absurdní“ chůze a v extrémních případech to může vést k pádu a zranění.

Zvýšené riziko strií na břiše. Důvodem je stále stejné těžiště posunuté dopředu. Vysoké podpatky zvyšují toto posunutí a snižují elasticitu břicha. Výsledkem je ahoj, četné strie a prohnutý žaludek.

Změna umístění plodu. A to už je vážné - při chůzi v patách se zvyšuje pravděpodobnost, že se dítě v lůně převrátí. Prezentace hýždí je velmi nebezpečná pro přirozený porod, takže s největší pravděpodobností budete muset porodit císařským řezem.

Riziko předčasného porodu nebo potratu. Všimli jste si, co se stane s vaším tělem, když chodíte po patách (ne během těhotenství)? S největší pravděpodobností jste si nevšimli, že s každým úderem do paty na asfaltu se vaše tělo lehce „třese“. Tato vibrace se přenáší na všechny orgány vašeho těla. Výsledkem může být zvýšený tón dělohy, a to není daleko od hrozby potratu.

Důsledky pádů. Pokud dříve, s nedbalým pádem, jste utekli s lehkým strachem, ale teď to musíte následovat mnohem pečlivěji. Jinými slovy, nemůžete spadnout. Vazby končetin a obratlů u žen během těhotenství jsou oslabeny. Proto můžete velmi snadno padnout, i když předtím jste byli „profesionálové“ v patách. A pokles během těhotenství může ohrozit nejen bolest kloubů, ale také předčasný porod.

Určitě jste viděli fotografie těhotných filmových hvězd ve večerních šatech a na vysokých podpatcích. Vypadali brilantně, ale chtěli jim vyprávět o nebezpečí nošení podpatků „v pozici“.!

Nejsme však hvězdy, takže věnujme více pozornosti bezpečnosti na úkor vnější krásy. Opravdu existuje tolik pohodlných a zároveň krásných obuvi na prodej, které jsou vhodné pro nastávající matky.

Jak a kolik vzít Elevit pro těhotné ženy? V tomto článku naleznete užitečná doporučení..

CTG během těhotenství: je to důležité nebo ne? Poučte se z tohoto článku.

Výběr správné boty

Radujte se, budoucí maminky - milovníci pat! Stále je můžete nosit, ale za určitých podmínek - pata musí být stabilní a její délka by neměla přesáhnout 5 centimetrů.

Pokud se chystáte „bouřit“ v obchodě s obuví, vytiskněte si a vezměte s sebou následující pravidla pro výběr obuvi pro těhotné ženy:

Přirozenost. Nekupujte boty, pokud jsou vyrobeny z koženky (nebo „lisované kůže“, jak tomu nyní říkají).

Ulehčit. Předtím, než vyzkoušíte, zvážte vybrané boty v ruce. Vypadala ti těžká? Takže to není vaše volba..

Přesná velikost. Boty by měly sedět pevně na vaší noze, ale jemně sedět. V žádném případě si nekupujte boty, pokud vás mačkají - neměli byste očekávat, že budou neseny. U těhotných žen jsou nohy náchylné k otokům, takže se jejich velikost a plnost může během dne několikrát změnit. Ale pokud boty visí na nohou - to je další extrém. Taková obuv bude nepříjemná na nošení a může mít za následek kroucení nohou a pád.

Pohodlná pata. Ideální výška paty je 3 centimetry. Můžete si vybrat boty se zesílenými podpatky, klíny nebo malou plošinou. O vláscích - zapomeň!

Tupý nos. U „špičaté“ boty se prsty obvykle unaví rychleji a prsty budoucí matky, které jsou náchylné k otoku, se budou cítit dobře. Kromě toho boty s úzkými špičkami již nejsou z módy. Vynikajícím řešením pro těhotnou ženu mohou být mokasíny, mokasíny nebo baletní boty s pohodlnou (nikoli plochou) podrážkou.

Dobrá přilnavost. Tato kvalita je zvláště dobrá pro zimní boty - klouže méně. A teď je důležité, abyste se vyhnuli pádům.

Jednoduché spony. Nevybírejte boty se šněrováním nebo s mnoha složitými sponkami. S velkým břichem v posledních měsících těhotenství bude obtížné se ohnout. Proto v létě dávejte přednost botám bez zbytečného zapínání a volejte zimní boty s běžnými zipy nebo suchým zipem.

Jděte na oslavu v pohodlných botách - oblékněte ji na místo. Pokud to není možné, jděte autem nebo taxíkem. Veřejná doprava a nastávající matka na vysokých podpatcích jsou neslučitelné věci!

Česnek během těhotenství: výhody a nevýhody jsou shrnuty v tomto článku..

Mohou těhotné ženy chodit v patách?

Pamatuji si, až do prvního těhotenství - všech mých jehličí - běžel od rána do noci a já jsem nevěděl zármutek. Bříško však začalo růst, nohy se začaly otáčet a v případě potřeby musely kupovat baletní boty. Existují však tvrdohlavé dívky, které téměř jezdí do nemocnice na vysokých podpatcích. Jak je to nebezpečné a obecně je možné, aby těhotné ženy chodily v patách? Brzy to zjistíme!

Nebezpečí vysokých podpatků

Žena v patách je těžké minout. Přes noc se stává štíhlejší a atraktivnější. Všimli si to všichni kolem a zejména zástupci opačného pohlaví. Aby ženy vynikly v očích, mnoho žen zanedbává pravidla, která uvádějí, že těhotenství a boty na vysokém podpatku jsou neslučitelné pojmy..

Víte, proč jsou nekompatibilní? Ukázalo se to celé v pekelné mechanice. Příroda opatrně vytvořila svaly a šlachy nohou, které fungují jako prameny. Při chůzi se protahují, nabírají zatížení a poskytují další energii k provedení nového kroku. Jejich práci ani netušíme, protože se všechno děje synchronně.

To narušuje harmonický proces vyvýšení, a to je to, co tvoří patu. Doslova blokuje přírodní „prameny“ a zbavuje tak jeho přirozených schopností. Výsledkem je, že zatížení nohou se občas zvyšuje, ale to není nejdůležitější věc. Podpatky mění polohu těla.

Velmi krásné držení těla, na které se ostatní dívají, je výsledkem změny ve středu otáčení. Nyní se mladá dáma při chůzi opírá o ponožku. Je snadné uhodnout, že to ovlivňuje stabilitu a současně oslabuje vazy kotníku a chodidla. Těžiště se navíc posune dopředu. Pro udržení rovnováhy se žena musí mírně opřít.

Situace je lákavá, protože pak se nakreslí ohyb v dolní části zad, ale to není dost příjemné: při pravidelném nošení bot s podpatky se vyvolá zakřivení páteře a přemístění vnitřních orgánů. Po cestě jsou svaly pánve, nohou a beder neustále napjaté, což v kombinaci vede k nejnepříjemnějším důsledkům ve formě těžkosti končetin, poruch oběhu, křečových žil a dokonce plochých nohou..

Nebezpečí těhotenství

Abychom pochopili, proč by se paty neměly nosit během těhotenství, stačí analyzovat změny, které se v těle vyskytují na zajímavém místě. Nejprve se změní hormonální pozadí.

Obecně to není velký problém, pokud nezohledníte, že to také ovlivňuje vazy: uvolní se, uvolní se. Přidejte k tomu zvýšenou zátěž na svaly a krevní cévy a pochopíte, že křečové žíly a ploché nohy nejsou pro mnoho nastávajících matek příležitost, ale realita, v každém případě realita.

Problémy, které boty na podpatku mohou způsobit v časném nebo pozdním těhotenství, nejsou konec. Možný:

 • Zranění. Podívejte se na statistiku pádů a dislokací, které se týkají zástupců spravedlivé poloviny lidstva, kteří si nemohou představit svůj život bez elegantních člunů nebo jehlových špiček. Pro ty, kteří jsou v zajímavé pozici, se výrazně zvyšuje. Víš proč? Vazy páteře jsou nyní oslabeny a jakékoli náhlé pohyby ohrožují přemístění obratlů. Mimochodem, bolest dolních zad a křeče nohou.
 • Riziko potratu. Který z nás během těhotenství netrpěl děložním tonem? Možná pár. Zbytek je ohrožen, protože za těchto podmínek je situace ještě zhoršena silným přetížením svalů nohou, které zvyšuje stres páteře a kyčelních kloubů. Posledně jmenovaný může zvýšit tón.
 • Saggy břicho, strie. Chcete zůstat krásní i po porodu? Poslechněte si rady lékařů, kteří tvrdí, že paty by měly být zlikvidovány v časných stádiích těhotenství. Zranění s tím nemá nic společného. Když se těžiště posune, žaludek vyčnívá a protože kůže je již natažená, v průběhu času také klesá. Všechno může skončit tzv. Koženou zástěrou.
 • Malposition. Při posunutí těžiště hrozí, že dítě leží nesprávně. Výsledkem je, že lékař může opravit příčnou nebo slepou prezentaci a poslat budoucí ženu do práce na císařský řez. Ale možná nebyl, včas odmítla špatné boty.
 • Křeče. Jsou výsledkem nadměrného namáhání lýtkového svalu a zejména obtěžování žen po dlouhou dobu.
 • Ztráta zůstatku. Příroda si představila, že ve druhém trimestru by se gravitační centrum ženy mělo posunout. Pokud na ni „položí ruku“, tj. Nosí boty na vysokém podpatku, jednoho dne může všechno skončit pádem kvůli neschopnosti udržet rovnováhu.
 • Otok. Ve třetím trimestru se u mnoha žen objeví otoky. Samozřejmě, že jejich současná poloha a strava jsou na vině, ale jen úzké boty s podpatky nebo platformou přidávají palivo do ohně, což ztěžuje tekutinu vytékat.

Večer jsou možné bolesti svalů, bolesti zad a nohou, a to vše kvůli patám.

Jak dlouho se nosí vysoké podpatky

V ideálním případě jsou paty kontraindikovány v prvním a třetím trimestru. Mezitím, životem, nebo spíše, pravidly úřadu, někdy my ženy diktujeme svá vlastní pravidla. Přísné oblékání zajišťuje nošení boty na vysokém podpatku a lékař během těhotenství zakazuje. Co dělat v této situaci? Hledejte kompromis.

V raných fázích je pata přípustná, pokud neexistují kontraindikace - tón ​​svalů dělohy, hrozba potratu, křečové žíly. A můžete dokonce nosit vlásenka, i když je stále lepší malý. V pozdějších je lepší zvolit něco při nízké rychlosti..

Jaké podpatky lze nosit během těhotenství v různých časech

Nejjednodušší způsob pro ženy v prvním trimestru. Tam je bříško stále malé, takže zatížení kloubů se ještě nezvýšilo. Většina krásných žen i nadále chodí v botách se svými oblíbenými podpatky a ani si ve spěchu vymění boty. Můžete jim porozumět, zejména proto, že je pro ně důležité užívat si takovou chůzi, protože velmi brzy se všechno změní.

Ve druhém trimestru se musíme blíže podívat na to, co jsme si kladli. Bez ohledu na to, jak pohodlné, a vlásenka během tohoto období není nejlepší volbou. I když je co nejstabilnější nebo dostatečně malý. Ztrácí se na všech ostatních patách kvůli traumatu a negativnímu dopadu na anatomii chodidla. Výsledkem je, že žena musí neustále udržovat rovnováhu, aby si udržela rovnováhu, a nikdo neví, jak to může skončit dříve či později..

Některé ženy dávají přednost klínům. Tenká a zdánlivě připomínající patu je ve skutečnosti tím, čím je, i když v kombinaci s platformou. Ať už se vám to líbí nebo ne, není to ani ta nejlepší volba, i když to má zřejmé výhody: v takových botách je zajištěn plynulejší přechod zepředu dozadu, takže negativní dopad na nohu je méně výrazný.

Třetí trimestr je nejobtížnější, protože bříško se v této době výrazně zvyšuje. Jaké podpatky mohu v tuto chvíli nosit? Na malé, s výškou 3-5 cm. Další přijatelnou možností je stabilní klín. Rovněž se nedoporučuje být zcela bez paty, jinak to povede k expanzi, zploštění chodidla a vývoji plochých nohou..

Mohou těhotné ženy chodit v patách

Shrneme-li vše výše, můžeme odpovědět, že jak v raných stádiích, tak v pozdějších letech může být těhotná žena hýčkána vysokými podpatky. Hlavní věc je pečlivě sledovat stav vašeho zdraví a opustit jej, když se objeví první známky malátnosti nebo kontraindikace.

Kromě toho je v těchto situacích velmi důležité dodržovat bezpečnostní pravidla, zejména:

 • Při výběru boty se podívejte na její hodnotu jako poslední. Je důležitější nešetřit, ale zajistit pohodlnou procházku. To je možné pouze u modelů vyrobených z přírodních nebo high-tech materiálů s ventilačním efektem. A ne utrácet peníze za pár, který bude nošen pouze během těhotenství, to není racionální.
 • Je také důležité si vybrat podle velikosti. Krásné, ale zády k sobě - ​​to není váš případ. Možnost s „rozšířením“ zde nebude fungovat. Naopak, edém bude přidán v určitém období a chůze v něm bude zcela nepříjemná. Aby nedošlo ke ztrátě peněz, musíte jít večer nakupovat a měřit boty na obou nohou. Je také důležité stát v něm, chodit po obchodě. A můžete si vybrat svůj pár pouze tím, že se ujistíte, že nic nestisnete, nestlačíte, nevěsíte.
 • Druh upevňovacího prvku je dalším důležitým bodem. Je chybou se domnívat, že žabky nebo ucpávky jsou ideální volbou. Klouzají po noze, proto padají a zvyšují riziko pádů. Je to špatné, pokud jste to přeháněli: tkaničky jsou nyní zcela zbytečné, protože s velkou bříškou budou muset být svázány.
 • Pod zákazem - pevné boty nebo boty bez drážkovaných podešví. V tomto můžete sklouznout i v létě na mokré podlaze.

Chcete-li minimalizovat zatížení nohou, měli byste chodit a stát na patě co nejmenší, například přepínat na pohodlnější modely, sedět u stolu nebo během oběda. Další možností je zakoupení podpory vložky do oblouku, aby se zachoval oblouk chodidla..

Milovníci modelů s úzkým pláštěm by měli věnovat pozornost dělícím vrstvám palce nebo gelové podložky: brání deformaci.

A co je nejdůležitější, po náročném pracovním dni si nezapomeňte nechat nohy rozmazlovat teplou lázní (voda 37 - 39 stupňů) a lehkou masáží. Za to vám budou velmi vděční.!

Podpatky a těhotenství: bezpečnostní pravidla

Problémy s patou

Naše noha při chůzi hraje roli tlumiče nárazů a nedovoluje předčasnému opotřebení jiných „nohou“ kloubů a svalů. Při chůzi na vysokých podpatcích „tlačí“ váha těla na předek a na prsty na nohou, v důsledku čehož se posouvá těžiště našeho těla, mění se poloha páteře (což zase narušuje normální umístění vnitřních orgánů).

V nepřirozené poloze chodidla jsou svaly dolních končetin méně zapojeny do chůze než obvykle a svaly, které jsou slabé a letargické kvůli nedostatku plného zatížení, přispívají k narušenému odtoku krve (což může vést k vývoji křečových žil)..

Vše výše uvedené se týká všech žen. Budoucí matky, které si neumí představit bez vysokého podpatku, jsou však vystaveny dodatečnému riziku: zaprvé, boty na vysokém podpatku jsou potenciálně traumatické, zejména při sněhovém počasí a při ledovém ledu (a těžiště se během období těhotenství mění, což přispívá k narušení koordinace).

Za druhé, hormonální změny, které se vyskytují během těhotenství, ovlivňují „změkčení“ pojivové tkáně: vazy a šlachy jsou poddajnější, resp. Náchylnější k deformitám.

Nepřirozený ohyb páteře mění sklon pánve a zvyšuje zátěž na přední břišní stěně, což může ovlivnit polohu plodu (dítě v matčině lůně může zaujmout nesprávnou polohu - například příčné). Kromě toho se kůže a svaly břišní dutiny roztahují. Výsledkem jsou strie a klesající břicho.

Podpatky pro nastávající matky: pravidla

Naším cílem však není zastrašit, ale pouze varovat budoucí matky. Vše je v moderování dobré: půl sklenice suchého vína na dovolenou a boty, které se nosí při premiéře divadla v malém, stabilním podpatku, pravděpodobně neublíží dítěti. Při výběru obuvi v období porodu se řiďte některými pravidly - pomůže zajistit nejbezpečnější kombinaci „těhotných podpatků“:

 • zkrátit čas strávený „nahoře“ na dvě až tři hodiny denně (nastávající matka musí mít „záložní variantu“ - pohodlné boty, které se mohou změnit na oblečení, jakmile nohy začnou unavovat a nabobtnat);
 • odpočiňte si unaveným nohám: kontrastní sprcha (nasměrujte proud na chodidlo) a jednoduchá cvičení (například otáčení nohou 15–20krát v každém směru) pomohou svalům dosáhnout dobrého stavu;
 • vybrat boty s přírodními „prodyšnými“ materiály;
 • vyberte boty se stabilním klínem a boty s protiskluzovou vlnitou podrážkou a patou ne větší než pět centimetrů;
 • v žádném případě nekupujte obuv typu end-to-end - pevné boty jsou plné poruch oběhu, křečových žil a dalších potíží.

Tip za minutu: pata během těhotenství

Mohu během těhotenství nosit boty na vysokém podpatku? Neuropatolog, chiropraktik Dmitrij Shubin odpovídá na otázku publika.

Těhotenství: bolí nohy a záda. Je to všechno o vysokých podpatcích

Mohou těhotné ženy chodit v patách: tipy ortopeda

Každá žena chce vypadat atraktivní. Těhotenství není výjimkou. S nástupem tepla rádi vyzkoušíme lehké oblečení a boty. Pata je první pomocník při vytváření obrazu. Je však možné nosit podpatky během těhotenství?

Vystupte z podstavce: podpatky na začátku těhotenství

Těhotenství je zvláštní období v životě ženy. V tuto chvíli je velmi zranitelná a emotivní. Chci slyšet komplimenty, číst obdiv v očích jejího manžela. A nejen v tom - konec konců, život se nezastavil u dvou červených pruhů těsta. Ano, čekáte dítě! Šťastný a hrdý na to, že jsem brzy maminka. Zároveň však neexistuje žádná touha rozloučit se s rolí stylové moderní ženy.

Avšak proporce těla se mění. Na oblečené šaty a bundy budete muset zapomenout několik měsíců. Velikost obuvi však zůstává stejná. Jak být se svými oblíbenými jehly?

V prvních měsících těhotenství, kdy břicho stále není jasně alokováno, se hmotnost mírně zvýšila, nic vám nebrání cítit se ve výšce své pozice. Nebo vás to trápí? Je nutné, sotva se dozvěděl o začátku těhotenství, odstranit podpatky na mezipatře? Jak dlouho to bude nežádoucí?

Lékaři považují patu nad 7 ֪ - 8 cm v zásadě za fyziologicky neopodstatněnou. Pro každou ženu, a zejména pro budoucí matku! Je to vlásenka, která vyvolává neustálé bolesti hlavy, bolesti zad a nemoci v genitourinární oblasti, až do hrozby ukončení těhotenství. A připisujeme onemocnění dalším faktorům a ani nemáme podezření na jejich skutečné příčiny..

Boty a zdraví páteře

Zdálo by se, co má bota společného s bolestmi hlavy? Spojení je nejbližší: pata nad 5 cm ničí přirozenou biomechaniku chodidla a způsobuje komplexní ránu tělu, včetně hlavy.

To se děje takto: v důsledku přerozdělení tlaku od paty k patě je narušena správná poloha páteře: každý centimetr paty přidává 20% k nadměrnému zatížení meziobratlových kotoučů. Jsou stlačené, roztřepené, zdeformované. V důsledku toho trpí obratlové nervy a krevní cévy, které dodávají krev do mozku, které také procházejí podél zlomeného kmene. Pravidelně nedostává dostatek „výživy“, hlava dává vhodnou reakci: spastická bolest dosahující migrény, nízká koncentrace pozornosti, závratě.

Podpatky vizuálně prodlužují nohy a ladně ladí. Tělo budoucí matky je však nuceno zaujmout fyziologicky špatné postavení a přizpůsobit se roztřesenému „podstavci“. Těžiště se posune dopředu, záda se ohne zpět, aby se udržela rovnováha. To je plné přemístění pánve, obratlů a v důsledku toho i vnitřních orgánů. Tělo reaguje na tyto „přestavby“ bolestivě: zánětlivé procesy se vyvíjejí v zažívacím systému a pánevních orgánech. Stagnují krev. Děloha přichází v tónu, hrozí potrat. Stojí to za velkolepou procházku takových obrovských obětí?

Tento proces se však neomezuje pouze na bederní páteř. Degenerativní změny různé intenzity postupně ovlivňují jeho další oddělení. Začíná rozsáhlá osteochondróza. Bolest vyplývající ze sevřených nervů obratlů reaguje nejen v zádech, ale také v nejodlehlejších koutech těla, lokalizovaných v srdci, solárním plexu, krku, hlavě, ramenech, pažích a nohou.

Milovníci vysokých podpatků obvykle „uvolňují“ páteř během spánku, intuitivně si vybírají správné držení těla - na břiše. Ale těhotná žena je kvůli své poloze nucena spát na zádech a po boku. Výsledkem je, že páteř pracuje s trojnásobným zatížením jak ve dne, tak v noci, aniž by věděla o odpočinku, a žena se probudila s pocitem úplného zhroucení. Zkušené matky proto vědí, že druhý trimestr není ten pravý čas na nošení jehly.

Třetí trimestr: ploché nohy a křečové žíly

Nyní se podívejme, co se s postavou stane pozdě. Díky nárůstu v břiše se těžiště posune stále více dopředu, takže nastávající matka, která se snaží vrátit páteř do své předchozí polohy, se při chůzi ohýbá, což ovlivňuje chodu. Není náhodou, že těhotné ženy chodí jako kachna - nepořádek. Hormonální změny přispívají k tomu, že vazy, včetně nohou, se ve své struktuře uvolňují a rozšiřují. Tato funkce v kombinaci s významným nárůstem hmotnosti vede k plochým nohám, které ženy trpí 10krát častěji než muži. Podobná diagnóza je u každé třetí nastávající matky.

Ploché nohy nejsou jediným problémem. Pata redistribuuje náklad od paty zvednuté k přední části chodidla. Drsné kuří oka, kuří oka, vznikají z přetlaku. Palec se postupně odchyluje směrem ven, vytváří se tzv. Rána, která ukončuje závislost na elegantních modelkách.

Stále chcete nosit jehlové podpatky? Pak se zamyslete nad estetickými důsledky. U těhotné ženy je těžiště posunuto dopředu a postavení na patách zhoršuje situaci. To zase způsobuje ještě větší výčnělek a ochablé břicho. Protahovací značky jsou zaručeny v důsledku nadměrného roztažení kůže..

Každý měsíc je na nohou stále více modrých a světle fialových žil. Tento proces je přirozený: zvyšuje se váha, respektive se zvyšuje zátěž svalů a cév, zvyšuje se riziko vzniku křečových žil. Pokud jste měli známky tohoto onemocnění před těhotenstvím, pak vysoký podpatek problém jen prohloubí. Únava nohou, riziko dislokací se zvýší, objeví se otok nebo se zesílí. V pozdním období se lýtkové svaly často křečí. A cvočky jsou jejich nejlepší přátelé.

Boty během těhotenství. Baletní obuv místo podpatků?

Absolutně opusťte paty a vyměňte boty za baletní boty? Nechoďte do extrémů. Budoucí matky jsou také nežádoucí nosit ploché boty. Důvody jsou podobné: drobivost vazů, zatížení kostí, cév a svalů, nesprávná poloha páteře. Nedostatek paty vyvolává ploché nohy, křečové žíly, křeče lýtkových svalů a běžnou osteochondrózu. Rozumným řešením je několik párů pohodlné boty se stabilní patou 2–5 cm vysoké. Používejte střídavě, postupně měňte výšku paty..

Tipy pro zdraví nohou

 • Cvičení pro chodidla, včetně souboru cviků pro prsty, fornix chodidla, chodidel.
 • Získejte speciální dřevěný masér s rotujícími míčky. Proveďte sedavé pohyby.
 • Třikrát až čtyřikrát denně zvedněte nohy několik minut, abyste zabránili vzniku křečových žil.
 • Zbavte se zvyku sedět se zkříženýma nohama.
 • Jak často je to možné, chodte naboso na přirozeném povrchu: tráva, písek nebo oblázky, lesní cesta.
 • Nezdržujte návštěvu ortopeda. Po vyšetření předepíše studie, které objasní diagnózu, pomohou s výběrem správné obuvi a individuální podpory oblouku.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jak paty ovlivňují těhotenství: poškození a možné následky

Použití vysokých podpatků během těhotenství ovlivňuje stav šlach dolních končetin. Stávají se slabými. Se zvýšeným tlakem na telata a nohy, nastávající matka zažívá bolest. Možná vzhled otoků, křečových žil, plochých nohou. Kromě toho při použití boty na vysokém podpatku riskuje žena zranění.

Proč by těhotné ženy neměly chodit na paty?

U těhotné ženy v patách se mění nejen chůze, ale také otoky. Výsledkem je, že se žaludek vynoří vpřed a ochabne. Pozice dělohy se mění. Dochází ke změně držení těla, které bude později obtížné normalizovat. Je ohroženo zdraví a pohodlí nenarozeného dítěte. Často se podpatky během těhotenství stávají příčinou předčasného porodu a císařského řezu. Taková porodnice způsobují komplikace. Těhotná žena je v ohrožení:

 • posunutí, zakřivení páteře;
 • ohýbání dělohy;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • změna polohy dítěte;
 • slabé a ochablé břišní svaly;
 • strie

Zatížení břišní dutiny nastávající matky závisí na výšce paty.

Pokud budete nosit boty na vysokém podpatku v pozdějším stádiu těhotenství, lékaři se mohou rozhodnout, že během porodu budou mít císařský řez..

Co se stane při používání podpatků

Během používání podpatků během těhotenství dochází k negativním změnám na různých částech těla, zejména:

 1. Lýtkové svaly. Představte si, co se stane s lýtkovými svaly, když si žena obléká vysoké boty na podpatku. Zátěž na nohou se několikrát zvyšuje, když ji nosí těhotná žena. V důsledku toho se u telat objevují křeče doprovázené silnou bolestí.
 2. Zadní. Chůze v botách na vysokém podpatku zvyšuje těhotnou ženu na vyšší noze. Pro udržení rovnováhy ohněte dolní část zad. Těžiště se posune. Boky a celé tělo vystupují dopředu. Podpatky mají negativní vliv na:
  • Postavení budoucí matky.
  • Vnitřní orgány. Pod tlakem.
  • Páteř. Žena je v nebezpečí. Riziko přemístění obratlů.
  • Na krku a dolní části zad. Objevuje se silná bolest. Kromě toho je dolní část zad při přenášení dítěte a bez podpatků neustále naložena. Důvodem je neustálý vývoj a růst dítěte.
  • Na zádech. Zvyšování hmotnosti dítěte způsobuje, že se tělo těhotné ženy táhne dopředu. Vystavení dítěte a boty na vysokém podpatku přispívá k akutní a bolestivé bolesti.
 3. Ankles. Během porodu se vazy kotníků mohou uvolnit. Stává se náchylnější k poškození. Žena se zvýšenou tělesnou hmotností v patách může zakopnout a dokonce i spadnout. Výsledkem je otřesený nervový systém, poškození vazů a poškození dítěte.
 4. Plochá chodidla. V očekávání narození dítěte prochází ženské tělo hormonálními změnami. Ne tím nejlepším způsobem ovlivňuje vazy paží a nohou. Stávají se měkkými, uvolněnými, snadno se protahují. Následné pravidelné používání podpatků může způsobit ploché nohy.
 5. Phlebeurysm. Vysoké podpatky, zatímco nosí dítě, přispívají k rozvoji křečových žil. Chůze nastávající matky se mění. Krev v cévách je distribuována. Jeho průběh se zpomaluje. Dochází k cirkulačnímu rušení. Cévy nohou jsou vystaveny zvýšenému zatížení. Výsledkem je, že dolní končetiny bobtnají. Existují křečové žíly. I když žena před těhotenstvím netrpěla křečovými žilami, může se to objevit. Riziko se zvyšuje, pokud používáte boty na vysokém podpatku v kterékoli fázi těhotenství.

Zranění, která mohou budoucí matce dostat při nošení pat

Výškové boty představují riziko pro ženu v choulostivé poloze a pro její nenarozené dítě. Běžné zranění při používání podpatků jsou:

Důvodem je neustálý tlak na dolní končetiny. Nebezpečné poškození páteře není vyloučeno. Toto je posun a zakřivení obratlů. V případě pádu vede vážné přetížení svalů nohou a pánve ke zvýšení tónu dělohy. Toto ohrožuje placentární narušení, předčasný porod nebo potrat.

Jaké boty si vybrat v rané a pozdní fázi porodu dítěte

Bez ohledu na to, jak dlouho nastávající matka má, by mělo být vyloučeno použití zvedání nad 5 centimetrů. Některé paty pro těhotné ženy však nejsou nebezpečné. Jedná se o boty se širokým a stabilním vzestupem. Jeho výška by neměla přesáhnout pět centimetrů. Takovou patu může nosit žena na svém místě.

Nenoste klínovou obuv. Podešev s nepostřehnutelným přechodem zepředu dozadu činí obuv nestabilní. Boty pro ženy při přenášení dítěte by měly dávat pocit pohodlí a lehkosti. Zejména v pozdějších fázích, kdy se zatížení těla zvýší. Nízká spolehlivá pata pomůže zabránit otoku a napětí nohou. Vyberte si boty vyrobené z měkké kůže a pohodlného designu. Nízké a široké podpatky.

Vynikající volba pro nastávající matky v počátečních fázích - sportovní obuv s kravaty.

Současně není možné dlouhodobé používání obuvi s vysokým podpatkem. Ale ne dlouho a pouze v prvních 1-3 měsících. Ploché boty navíc nelze označit jako správné. Pata by měla být nízká a pevná. Také by měla být upřednostňována obuv vyrobená z přírodního materiálu s dobrou prodyšností. Nos a popruh by měly být široké.

Užitečné tipy

Pokud dojde k nepředvídaným okolnostem a musíte vypadat velkolepě, nebojte se. Neodmítávejte vysoké boty na podpatku. Ale mějte na paměti důležité tipy..

 • Výška paty by neměla být příliš velká. Kromě toho se hodí druhý pár bot. Například tenisky nebo pohodlné pantofle.
 • Obecně je třeba přemýšlet o tom, zda stojí za to riskovat zdraví a život dítěte kvůli nádhernému vzhledu. Devět měsíců není tak dlouhá doba. Můžete se popírat v patách. Naštěstí je na prodej mnoho elegantních a účinných nízkopodlažních bot.
 • Nikdy nosit vysoký vlásenka během těhotenství, a to i na pár minut.
 • Bez ohledu na to, jak krásné nohy na patách se mohou zdát, během těhotenství vypadají směšně a znovu vyvolávají nepříjemné poruchy za zády budoucí matky. Proto je lepší počkat na porod a potom nosit paty alespoň nepřetržitě.

Vysoké podpatky pro těhotnou ženu musí být vyloučeny. Protože obratle a vazy paží a nohou jsou velmi oslabené. I když jste před početí dítěte byli profesionálem v nošení jehly, nyní mohou negativně ovlivnit stav těhotenství. V důsledku toho se objevují problémy s klouby a může dojít k předčasnému porodu..

Těhotenství a podpatky - vyberte si tu správnou, abyste se nepoškodili

Žena se snaží být atraktivní a krásná v každé situaci. A je to pata, která je nejúčinnějším způsobem, jak vaše nohy štíhlejší.

Nastávající matky i během těhotenství mají sklon vypadat více žensky. Proto je neodmítejte nosit, i když se začne objevovat zaoblená bříško. Jsou však těhotenství a paty kompatibilní? Tento článek je věnován posouzení tohoto problému..

Mohu nosit podpatky během těhotenství??

I když nenesete dítě pod své srdce, je lepší je opustit. Koneckonců, lidské tělo není určeno pro takové zatížení. Věta však ve skutečnosti není tak jasná.

Lékaři souhlasí, že nošení vysokých podpatků může být pro budoucí matku a dítě nebezpečné. Rovná podrážka je však také nežádoucí, zejména pro těhotnou ženu, která již má zvýšené riziko plochých nohou. Proto můžete během těhotenství nosit podpatky, ale jejich výška by neměla přesáhnout 4-5 cm.

1) Znáte lépe barvení vlasů během těhotenství? Tuto otázku jsme podrobně prozkoumali v článku na odkazu.
2) Hlavní cvičení pro těhotné ženy v tisku jsme zkoumali zde.

Vysoké podpatky jsou nežádoucí z následujících důvodů:

 • Během těhotenství se v ženském těle vytváří zvláštní látka relaxin, díky níž jsou vazy měkčí a pružnější. To pomáhá usnadnit práci. Tato látka však působí na naprosto všechny vazy v těle. Proto jakýkoli neopatrný krok může způsobit vážné zranění. Toto nebezpečí je relevantní v pozdějších stádiích, kdy žena jednoduše kvůli svému velkému břichu nevidí, kam šlápne;
 • Podpatky v časném těhotenství také nejsou žádoucí. Faktem je, že v důsledku napětí ve svalech nohou se zvyšuje zatížení kyčelních kloubů a páteře. To zase může vést ke stimulaci svalů dělohy, která je plná potratu;
 • Výše popsaná situace je také relevantní pro pozdní těhotenství. Ale tady na sobě vysoké podpatky mohou způsobit předčasné narození a komplikace během porodu;
 • Vysoký podpatek během těhotenství způsobuje posun těžiště, díky kterému se dítě pohybuje vpřed a zvyšuje zatížení páteře. Proto lze často pozorovat ostré bolesti zad. Posun dělohy přispívá ke zvýšení břicha, což povede v budoucnu ke zvýšení počtu strií. Tento problém je třeba posuzovat z hlediska estetiky..

Jak vybrat správné boty s podpatky

Jak jsme se již dozvěděli, během těhotenství můžete chodit po patách. Zde je však důležité správně zvolit jeho výšku.

K pochopení důležitosti výběru výšek paty lze uvažovat jednoduchý příklad. Vezměte těžkou cihlu, položte ji na široké sklo a na sklo, ve kterém je noha dlouhá a úzká. Když se zatížení zvýší, sklo se nejprve rozbije. Pata by proto měla být nízká a široká.

Při výběru výšky se pokuste zvednout na prsty. Pokud je mezi podlahou a patou stále prostor, je volba optimální. Při normální výšce jsou kyčelní svaly vyčerpány, ale zatížení na nich je optimální.

Překročení přípustné výšky i o 2-3 cm přispívá ke zvýšení zátěže páteře až o 22%, jeho zakřivení, vývoji křečových žil a artrózy.

1) Co je autismus u dítěte a jak zabránit jeho rozvoji.
2) Hlavní chyby ve výuce dítěte chodit, čtěte v tomto článku.

Jak nosit podpatky během těhotenství

Někdy nastanou situace, kdy je nošení takových bot prostě nezbytné. V takovém případě dodržujte následující pravidla:

 • Noste je déle než 2-3 hodiny denně. V tomto případě je vhodné mít s sebou pár bot, které si můžete kdykoli vyměnit;
 • Pravidelně provádějte kontrastní sprchy pro nohy, aby udržely svaly neustále v dobrém stavu;
 • Boty by měly být vyrobeny výhradně z přírodních materiálů;
 • Těsné boty by měly být vyloučeny z vašeho šatníku..

Zkoumali jsme, jak kompatibilní těhotenství a paty jsou. Rozhodnutí o tom, zda je nosit nebo ne, musíte udělat pro sebe. A v první řadě je třeba mít na paměti, že během těhotenství má žena kvůli „posunutému těžiště“ chůzi „kachny“. A na příliš vysokých podpatcích to může vypadat směšně.

Ale malý úhledný podpatek tuto vlastnost může dokonce skrýt. V případě pochybností je lepší konzultovat se svým lékařem, který vám s ohledem na váš zdravotní stav dá osobní doporučení.

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Mohu nosit vysoké podpatky během těhotenství??

Těhotenství není překážkou touhy líbit se. Ale co, ne-li vysoké podpatky, může učinit každou ženu přitažlivější a štíhlejší, zdůrazňující krásu jejích nohou? Mnoho z nás není schopno za žádných okolností odmítnout boty nebo podpatky bez ohledu na to, kolik lékařů trvá na tom, že během těhotenství nemůžete chodit na vysokých podpatcích. Uvidíme, co způsobilo tento zákaz.

Raisa Zyablikova
Porodník-gynekolog, Centrum pro plánování a reprodukci rodiny č. 1

Když stojíte na vysokých podpatcích:

 1. Fulcrum se mění: místo celé nohy se tělesná hmotnost přenáší pouze do hlav metatarsálních kostí. To nejenže nepřispívá k dobré stabilitě, ale také negativně ovlivňuje vazy chodidla a kotníku.
 2. Zatížení páteře se zvyšuje: bederní křivka se zvětšuje, těžiště se posune dopředu.
 3. Svaly nohou, pánve a bederní páteře.

Nyní se podívejme, co se stane s postavou ženy během těhotenství:

Díky rostoucímu břichu se těžiště posune stále více dopředu, takže nastávající matka se nedobrovolně nakloní zpět. To má vliv na chod: není náhodou, že říkají o těhotné ženě, že chodí „jako kachna“, tj. Tumbledown.
Ale to není všechno. V důsledku hormonálních změn se vazy, včetně vazů chodidel, ve své struktuře uvolnily a protáhly. To spolu s významným nárůstem hmotnosti může vést k vývoji plochých nohou. V průběhu těhotenství se navíc zvyšuje zatížení svalů a cév dolních končetin, zvyšuje se riziko vzniku křečových žil..

A pokud si těhotná žena obléká boty na vysokém podpatku?

Její těžiště je již posunuto dopředu a žena stojící na patách situaci situaci ještě zhoršuje. Pozice dělohy se mění; v důsledku toho plod nemůže zaujmout správnou vertikální polohu.

Je třeba si uvědomit, že ještě před těhotenstvím jste trpěl chorobami, jako jsou ploché nohy a křečové žíly, poté, co stáli na vysokých podpatcích, jen zhoršujete jejich průběh. Kromě toho se zvyšuje riziko dislokací a přemístění obratlů, začnete rychlejší pneumatiku; objevují se otoky nohou, bolesti zad a křeče lýtkových svalů.

Co dělat? Možná to stojí za nějaký čas úplně se vzdát pat?

To je další extrém. Nemůžete chodit v botách s plochými podrážkami ze stejných důvodů: „volné“ vazy, přibývání na váze rostoucího dítěte i vašeho, stres na cévy a svaly nohou mohou způsobit ploché nohy a křečové žíly, rozvoj záchvatů.
V této situaci vám doporučujeme držet se „zlatého“ středu - noste stabilní boty s nízkými podpatky - 3-5 cm (nyní je docela realistické kupovat pohodlnou a módní obuv současně). U křečových žil by navíc měly být ovázány holeně nebo by měly být noseny speciální punčocháče; Nezapomeňte, že během těhotenství je nutné častěji vykládat nohy a nemůžete zvedat závaží.

Žena samozřejmě chce vždy vypadat nejlépe. Ale věřte mi, vysoké podpatky v kombinaci s kachní procházkou nepovedou k požadovanému účinku. Utrpte jen pár měsíců a můžete se vrátit k obvyklým botám..

Články O Neplodnosti