Hlavní Analýzy

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství?

Zveřejnil Rebenok.online dne 31.3.2017

Existuje názor, že sport a těhotenství jsou vzájemně se vylučující věci. Toto tvrzení lze vyvrátit. Cvičené břišní svaly mají příznivý účinek na porodu a usnadňují proces porodu dítěte. Při uspokojivém zdravotním stavu není školení v tisku zakázáno.

Mohou těhotné ženy stáhnout abs?

Fyzická aktivita žen v postavení není zakázána. Schopnost vykonávat tisk však určuje gynekolog. Na jeho rozhodnutí mají vliv následující faktory:

  funkční období;

Pokud žena před počátkem sportovala, může po těhotenství pokračovat v tréninku. Během cvičení by však neměly být zapojeny svaly dolního lisu. Všechny činnosti musí být prováděny pečlivě, po odpovídajícím zahřátí.

V raných fázích

V prvním trimestru byste se měli vyhýbat sportu. Zvláštní pozornost by měla být věnována ženám, které dříve podstoupily potrat. Nejrizikovějším obdobím je první měsíc zajímavé situace.

1-2 týdny po oplodnění se provede implantace. Intenzivní kontrakce dělohy během otáčení lisu mohou bránit procesu inkorporace embryí do endometria.

Některé ženy v raných stádiích trpí toxikózou. Sportovní trénink zvyšuje pocit nevolnosti. První měsíce situace jsou také charakterizovány poklesem tlaku. Během cvičení může žena cítit závratě.

V pozdních termínech

S příchodem velkého břicha je čerpání tisku problematické. Lékaři doporučují vzdát se sportu v případě nepohodlí. V pozdějších fázích má žena dušnost, otoky a závratě. Intenzivní aktivita zvyšuje intenzitu těchto příznaků.

Během fyzické aktivity se musíte soustředit na své vlastní pocity. Vzhled bolesti v břiše naznačuje nutnost ukončit výuku. V 7–9 měsících těhotenství může otáčení tisku vyvolat předčasný porod.

Výhody a možné důsledky

Silné břišní svaly jsou dobrou oporou při porodu dítěte. Sportovní trénink umožňuje rychlý návrat k normálnímu po porodu. Přítomnost silného břišního rámu zbavuje páteře stresu. To snižuje intenzitu bolestivých pocitů v dolní části zad v pozdním těhotenství.

Během porodu je také důležitá dobrá fyzická zdatnost. Silné břišní svaly pomáhají řídit dýchání, což usnadňuje porodu a méně pravděpodobně způsobí zranění nebo slzy..

Nesprávně vybraná sada cviků pro tisk může mít nepříjemné následky. Výběr cvičení je koordinován s osobním trenérem a gynekologem. Existují-li kontraindikace, některé způsoby čerpání lisu jsou zakázány. Mezi negativní účinky sportu v těhotenství patří:

  předčasný porod;

Jak pumpovat lis těhotná?

Během těhotenství musíte dodržovat správnou cvičební techniku. Je třeba se vyhnout ostrým pohybům. Mezi sadami je přestávka 1-2 minuty. Je vhodné vzdát se sportu ve 13, 20, 24 a 28 týdnech situace. V této době se pravděpodobnost negativního dopadu výrazně zvyšuje..

Během tréninku se doporučuje zaměřit se na následující zásady:

  Po 16 týdnech jsou cvičení v poloze na zádech vyloučena z tréninku.

Kontraindikace

Ve všech případech nejsou možné žádné zatížení lisu. Každá žena má jiné těhotenství. Schopnost sportovat závisí na mnoha faktorech. Kontraindikace zahrnují následující:

V případě jakéhokoli nepohodlí musí být fyzická aktivita vyloučena. Mírné zvýšení srdeční frekvence a pocení jsou považovány za normální. Bolesti hlavy, bolesti břicha, závratě a nevolnost - příznaky, které svědčí o nutnosti ukončit výuku.

Alternativní typy cvičení

Účinnou náhradou za klasická cvičení v tisku jsou fitball cvičení. Připravují ženu na nadcházející práci a snižují zátěž páteře. Při provádění cvičení je důležité udržovat rovnováhu. Zvláštní pozornost je třeba věnovat v posledních týdnech těhotenství..

K posílení břišních svalů můžete použít pravidelné stoličky. Nejúčinnějším cvičením je střídání nohou ze sedu..

Posilující účinek na svaly tisku má návštěva bazénu. Existují speciální kurzy, které těhotná žena může navštěvovat jako součást skupiny. Koupání je považováno nejen za užitečné, ale také za příjemnou zábavu..

Sedavý životní styl pro ženu v pozici je nežádoucí. Neměla by se však projevovat nadměrná aktivita. Všechny kroky by měly být projednány se svým lékařem. Výhoda sportovního tréninku bude mít pouze při správném přístupu.

Houpačka během těhotenství

Lékařské odborné články

Dobrý fyzický tvar samozřejmě velmi usnadňuje proces porodu. Pokud jsou svaly ženského těla napnuté, bude porod jednodušší. Pouze zde si málokdo myslí, že péče o vlastní fyzickou formu by měla být dlouho před porodem. Je třeba dát břišním svalům napnout, posílit a vrátit se zpět k normálu. Ale ani během těhotenství byste neměli zapomenout na své vlastní fyzické zdraví.

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství??

Houpání tisku během těhotenství není povinný postup, navíc, někdy kvůli porušování těla ženy nebo špatnému fyzickému stavu, stojí za to se z takového cvičení zdržet. Přesnou odpověď na otázku může poskytnout ošetřující lékař po důkladném vyšetření a analýze narození, jakož i profesionální trenér pro těhotné ženy. Pokud před těhotenstvím pravidelně chodila žena na sport, houpala tiskem a dodržovala určitý sportovní režim, může také otáčet lisem v procesu porodu dítěte, ale v odlehčené formě. Je však třeba si uvědomit, že výkyv dolního lisu v poloze na zádech je přísně zakázán! Pravidelná cvičení pro těhotný tisk zahrnuje cvičení, která sedí na židli a postupně zvedají nohy nahoru.

Fyzická aktivita během těhotenství je jedním z faktorů úspěchu při narození zdravého a silného dítěte. Pouze musíte jasně dodržovat předepsané sady cvičení a rady fitness trenérů pro těhotné ženy, protože pouze oni si mohou správně vybrat zátěž bez rizika pro dítě.

Swing press v časném těhotenství

Předčasné těhotenství je nejrizikovějším obdobím pro vývoj dítěte. Nejnebezpečnější a nejvíce náchylné k poruchám a stresu jsou 2. a 3. týden těhotenství. Proto by měla být jakákoli fyzická aktivita během tohoto období zastavena, protože i při nejmenším namáhání se zvyšuje riziko ukončení těhotenství. Proto je houpání tisku v časném těhotenství přísně kontraindikováno.

Zvláštní pozornost by měla být věnována reakcím těla na jakékoli zatížení (dlouhá chůze, chůze po schodech atd.). Pokud zaznamenáte sebemenší dušnost nebo zvýšený srdeční rytmus, měli byste okamžitě zastavit fyzickou aktivitu a nechat tělo odpočívat.

Jakákoli cvičení se skoky, vibracemi (orientálními tance), rotopedy a houpačkami by měla být vyloučena na velmi dlouhou dobu. Nejlepší alternativou pro nahrazení obvyklých cviků bude jóga a gymnastika pro těhotné ženy určené speciálně pro ženy v dané pozici. A samozřejmě nezapomeňte na procházky na čerstvém vzduchu, které jsou užitečné pro jakoukoli dobu těhotenství.

Houpačka v pozdním těhotenství

Pokud jste se pevně rozhodli udržet svalový tonus během těhotenství a ošetřující lékař vám nezakázal lehce cvičit, měli byste pamatovat na to, že kývání tisku a jakákoli fitness cvičení, dokonce i plíce, by neměla být prováděna po celou dobu těhotenství. V kritickém období vývoje dítěte v lůně je nutné přestávky. Tato období zahrnují 2-3 týdny těhotenství, jako nejrizikovější pro další vývoj nebo přerušení; 12-13 týdnů, 20-24 týdnů vývoje dítěte, stejně jako 28 týdnů. V takových dnech by se člověk neměl pouze zcela vyhýbat fyzické námaze, ale také se snažit nevystavovat tělo nadměrnému emočnímu stresu..

Obecně je v pozdním těhotenství přípustné kolísání tisku a jakákoli jiná fyzická aktivita v mírném rozsahu. Jediným stavem zůstává zastavení aktivity v případě příznaků, jako je bolest hlavy, otok, dušnost, poruchy oběhu nebo bolest.

Pokud jste se před těhotenstvím profesionálně zabývali sportem, pak je možné při přenášení dítěte udržovat cvičení jako gymnastika, atletika, jízda na kole na rovné cestě, horolezectví a jóga, ale stojí za to snížit stres a vybrat pohodlnější obuv a oblečení. Při sportu byste měli sledovat puls, pokud překračuje normu (u žen v poloze 140 úderů za minutu), cvičení by mělo být okamžitě zastaveno.

Jak vidíme kolísání tisku a další fyzické aktivity během těhotenství v pozdějších stádiích, jsou možné, ale musí se s nimi zacházet velmi opatrně.

Pokud bolest bolí během těhotenství

Stává se také, že tisk může bolet během těhotenství a při nepřítomnosti fyzické aktivity. Taková bolest může nastat v kterékoli fázi těhotenství, bez ohledu na fyziologické údaje nastávající matky. Pokud je bolest tolerovatelná a zanedbatelná a doba je krátká, pak byste neměli panikařit, možná vaše bříško jen poroste, a tak zlepší svaly. Pokud zároveň cítíte tupou tažnou bolest v dolním břiše, jako v kritických dnech, je to již příležitost k obavám.

Taková bolest může být příznakem děložního tónu. Toto porušení se vyznačuje zvýšeným napětím svalů dělohy u žen v poloze. Zvýšený tón může způsobit porod dříve, než je datum splatnosti nebo potrat, pokud je gestační věk stále velmi malý, takže byste s takovou bolestí měli být velmi opatrní.

Nemoc může být způsobena stresovou situací, nedostatkem správného odpočinku a poruchami spánku, silným fyzickým stresem na těle nastávající matky, špatnými návyky (kouření, časté užívání alkoholu).

Hypertonicita dělohy je v gynekologické praxi poměrně běžná diagnóza a sama o sobě je zcela bezpečná. Ale pokud k němu bude přidán krvavý výboj, silná bolest a horečka, pak stojí za to vydat poplach a okamžitě se poradit s lékařem.

Proto se doporučuje, aby všechny nastávající matky snížily fyzickou aktivitu, více se uvolnily a zbavily se špatných návyků, aby se zabránilo bolesti v horním a dolním tisku a zabránilo se děložnímu tónu.

Cvičení břicha během těhotenství

Cvičení pro ženy v pozici byla vytvořena s cílem připravit nastávající matky na nošení dítěte a proces porodu v co největší míře. Dodržování jednoduchých doporučení a implementace komplexu vám pomůže udržet si vlastní toner ve formě a zůstat v kondici i po dobu těhotenství..

Cvičení v prvních fázích těhotenství (do 16. týdne):

Hlavním úkolem cvičení pro krátké těhotenství je příprava břišních svalů na nošení dítěte.

 • Cvičení 1: Chůze pomalu na místě nebo v kruhu. Hlavní věcí je udržovat při cvičení mírné tempo a správně dýchat.
 • Cvičení 2: Chůze a zvedněte koleno vysoko před sebe. Pohyb provádíme do 30-45 sekund.
 • Cvičení 3: Procházka a zametání holeně zpět. Proveďte cvičení ne déle než 20 sekund..
 • Cvičení 4: Výchozí poloha: jedno rameno je zvednuto nahoru, druhé je přidržováno v pase, šířka ramen je od sebe oddělena. 4-8krát se ohýbáme různými směry.
 • Cvičení 5: Nakloní se dopředu. Rozložili jsme šířku ramen našich nohou, ruce jsme si dali za hlavu. Nakloňujeme se dopředu, v okamžiku naklonění natáhneme ruce rovně.
 • Cvičení 6: Lehněte si na záda. Taková cvičení lze provádět pouze v případě, že těhotenství probíhá normálně. Postavíme nohy ohnuté na kolena, položíme ruce za hlavu, ale nezavřeme je. Pomalu zvedněte horní část těla nad podlahu.
 • Cvičení 7: Jakékoli dechové cvičení. Například, zhluboka se nadechnete, když ležíte na zádech.
 • Cvičení 8: Lehněte si na záda. Ohýbáme pravou nohu v koleni a položíme na podlahu, vlevo napravo. Ruce za hlavou. Dosahujeme pravým loktem na koleno levé nohy, pak levým loktem děláme to samé. Tempo je mírné. Proveďte cvičení 5-8krát.
 • Cvičení 9: Ležící na zádech, natahujte ruce podél trupu. Ohněte si kolena. Napínáme břišní svaly a pomalu narovnáváme nohy (postupně), posouváme je po podlaze, pak se stejným způsobem ohýbáme a vracíme se do původní polohy.
 • Cvičení 10: Sklopení pánve, když stojíte proti zdi. Postavíme se zády ke zdi, odložíme šířku ramen nohou od sebe, posuneme paty 30-40 cm od zdi a mírně ohneme kolena. Při dalším napínání břišních svalů provádíme sklon pánve a pohybujeme se podél zdi. Proveďte cvičení 8-10krát.

Po 16. týdnu porodu dítěte, ležící na zádech, se stává obtížným a nebezpečným, proto musí být taková cvičení vyloučena. Místo toho přidáváme cvičení v sedu. Pomalu zvedněte tělo ohnuté na kolena a rovné nohy. Se zvyšujícím se termínem by měl být počet dechových cvičení zvýšen a počet provedených cvičení by měl být snížen..

Jak tisk ovlivňuje těhotenství?

Dobře tvarovaný lis nepochybně usnadňuje proces dodávání. Pokud se žena před porodem neustále věnovala sportu, dokáže dobře ovládat kontrakci svalů břišního tisku a při správném dýchání může snadno porodit zdravé a silné dítě. Role dobré fyzické zdatnosti však nekončí..

Po porodu může být na ženské kůži strie. Nafouknutý lis pomůže vyhnout se tak negativním výsledkům a udržuje pokožku tak krásnou jako před narozením dítěte. Kromě toho vám trénované svaly pomohou rychlejší zotavení po porodu.

Udržování dobrého fyzického tvaru a kývání lisem proto nebude nikdy zbytečné. V této věci není hlavní věcí to přehánět, protože tisk s „kostkami“ u žen může jen komplikovat proces ložiska a porodu, protože není známo, jak se budou pumpované svaly v takové situaci chovat. To vše je velmi individuální a závisí na mnoha fyziologických vlastnostech ženy. Hlavní věc je dodržovat doporučení a nadále udržovat kondici a pumpovat tisk i během těhotenství.

Těhotenství a sport:
Je možné stáhnout tisk,
zvedněte bar
a běžet

Rozptylujeme mylné představy o nekompatibilitě sportu a těhotenství

PREGNANCY A NARODENÍ DĚTÍ je stále obklopeno množstvím mýtů a klamů, prezentovaných v celé své rozmanitosti na tematických fórech a schopných někoho dezorientovat. Sportovní zátěže jsou možná jedním z nejkontroverznějších témat, která se v tomto ohledu objevují: amatérský výkon v tomto ohledu je sice nepřijatelný, ale mnoho obav je zcela zbytečných. Anastasia Karimova hovořila se svou budoucí matkou, odbornou asistentkou v klinickém výzkumu, lékařskou překladatelkou a adeptkou Oltou Lukinskou o tom, proč byste se neměli vzdát výuky v tělocvičně a dokonce ani běhat v těhotenství, jak správně rozložit zátěž a jak to může pomoci při porodu.

Text: Anastasia Karimova

Je mi 33 let, je osmý měsíc mého prvního těhotenství. Každý týden procházím nejméně 60 000 kroků, trénuji železo třikrát a dvakrát v bazénu. Záda mi neublíží, nejsou tam žádné hemoroidy, moje kotníky nikdy nepoklesly a masážní terapeut nenašel jediný gram nového tuku. Jsem registrován u lékařů v Moskvě a Barceloně a při prvních konzultacích jsem se zeptal, zda je možné pokračovat ve výcviku. Odpověď byla stejná: „Nezačínejte nic radikálně nového, musíte pokračovat obvyklým způsobem života.“ Jen pro případ, že jsem konzultoval několik autoritativních zdrojů a obdržel stejná doporučení: pokračovat v obvyklé činnosti.

Různí lidé v reálném životě a na internetu mají pochyby a zajímají se, jestli můžu být jistě „načten“. Především jde o rusky mluvící publikum, které, jak víte, vždy záleží na tom, co se děje v životě souseda. V kombinaci s množstvím strachů a předsudků kolem těhotenství to vede k typickým dialogům, například v sociální síti pro těhotné ženy Preggie: „Dívky, kolik vína potřebujete k pití? Nejsem pro potěšení, budu stimulovat porod. “„ Je pravda, že mě nenechají jít na Rhodzal, pokud jsou malované nehty na nohou? “„ Je pravda, že deodorant nemůžete používat po celých devět měsíců? “.

Mám vysokoškolské vzdělání v oboru lékařství, magisterský titul v oboru podnikového managementu ve farmaceutickém průmyslu a postgraduální vzdělávání na téma tělesné námahy u lidí s různými nemocemi a chorobami. Nejsem gynekolog, ani školitel ani porodník, ale tato znalost mi umožňuje hledat logiku v zákazech a doporučeních. Když řeknou „ne“, zajímalo by mě, proč ne. Například v časopisech pro těhotné ženy se uvádí, že kontakt nebo bojové sporty jsou kontraindikovány. Znamená to, že pokud jdete do fitness boxu, musíte okamžitě skončit? Ne, není. Trénink v boxu nespočívá v samotném sparringu a skákání na švihadle nebo klepání na boxovací pytel bez kalhotek je vynikajícím lehkým kardio užitečným pro matku i dítě. Další věc je jít do prstenu, kde existuje riziko, že se dostaneme žaludkem nebo letí do knockoutu; zdravý rozum řekne ne a bude mít pravdu. Zdravý rozum a uvědomění jsou klíčovými pojmy.

Proč cvičit během těhotenství? Je zřejmé, že během těhotenství by měl být váš životní styl co nejzdravější. Zdravý životní styl bez fyzické aktivity je oxymoron. Čím aktivnější je žena, tím snáze se těhotenství, bolesti zad a otok nevyskytují, porod trvá méně (narazil jsem na údaje, že jejich průměrné trvání je u sportovních žen sníženo o 8 hodin ve srovnání s neaktivními). Riziko gestačního diabetu a preeklampsie je sníženo. Obecná pohoda je lepší, více energie, lepší spánek („hormonální“ nespavost je častým společníkem v těhotenství). Aktivita samozřejmě reguluje hmotnost; je třeba mít na paměti, že při normální tělesné hmotnosti asi 8–13 kg je z nich pouze 1 kg tuku (podle evropských doporučení a podle amerického tuku může být asi 3 kg). A mimochodem, často chci dva (ačkoli druhý je stále velmi malý a potřebuje jen velmi málo kalorií).

Bohužel 60% žen vede během svého těhotenství sedavý životní styl. Zdá se, že to vede k nekonečným příběhům bolesti zad, slz a porodu po dobu 36 hodin. Mohu běžet? Je možné, že jsem běžel dříve. Je to možné, pokud se nedusíte. Nestojí to za to, pokud jste nikdy neutíkali. Kardio s nízkou intenzitou je indikováno pro většinu těhotných žen, ale je důležité, abyste během joggingu mohli klidně udržovat konverzaci; hypoxie u těhotné ženy - hypoxie u plodu, proto je třeba snížit její intenzitu. Přestala jsem běžet rok a půl před těhotenstvím, takže teď jsem se rozhodl nezačínat, ale chodím rychlým tempem téměř každý den (doporučuje se dělat kardio 3-5x týdně).

Intenzita zátěže (aerobní i výkonová) během těhotenství, mimochodem, přirozeně klesá. Protože se nedoporučuje dusit (intenzita tréninku by měla být 12-14 na Borgově stupnici od 6 do 20), pak se rychlost a hmotnost postupně snižují. Dýchavičnost může nastat i při lezení po schodech, protože rostoucí děloha vytlačuje plíce a nemají dostatek místa (a upřímně jsem si myslel, že těhotné ženy mají dušnost, protože jsou silné). To znamená, že bez ohledu na to, jak těžké to zkusíte, v mnoha případech nebude možné zachovat předchozí intenzitu z fyziologických důvodů. Je možné zvedat závaží? Ano, pokud se jedná o překlad vzpírání jako sport a už jste to udělali dříve. Ne, pokud jde o těžký kabinet, nikdy jste se necvičili a nebyli vyškoleni ve správné technice. V takovém případě se zvedání závaží nestojí za to, i když nejste těhotná. A i když jste muž, stále riskujete, že vám trháte záda zvedáním nepřiměřeně těžkého předmětu. Opět se do hry dostává zdravý rozum.

Silový trénink posiluje svaly, kosti a vazy (a páteř je vyrobena například z vazů a kostí), stimuluje krevní oběh a tok lymfy (bez otoků!) A zlepšuje náladu a kvalitu kůže. Silový trénink by se měl konat 3krát týdně, měl by zahrnovat zátěž hlavních svalových skupin a v intenzitě by měl být opět přibližně 13 v Borgově stupnici, tj. Mírný. Trénuji podle klasického schématu kulturistiky: den nohou a hýždí, den zády a hrudníku, den paží a ramen. Stiskněte na každém tréninku (více o ní níže). Váhy se snížily, ale ne ze strachu nebo proto, že někdo zakázal, ale proto, že je těžší dýchat a těžiště se posunulo. Nyní jsem dřepěl s činkou 50 kg, před těhotenstvím - 100 kg. Polovina váhy pro mě není vůbec „závažností“ a obecně je závažnost subjektivním pojmem. Doporučení jako „nezvedejte více než X kg“ nebo „neběží při rychlostech vyšších než N km / h“ je lepší okamžitě ignorovat, protože všichni lidé jsou různí a je nemožné standardizovat pojem gravitace nebo rychlosti.

Mohu si stáhnout tisk? Je to možné a nutné. Jádro svalů (nyní přeloženo do ruštiny strašnou frází „jádro svalů“) - to je to, co obklopuje páteř, tj. Abs, záda a boky. Čím silnější jsou, tím snazší je udržovat rostoucí břicho bez přetížení páteře. Cvičím na šikmých svalech abs a bederních svalů, stejně jako na různých typech lamel v každém tréninku. Jako obvykle posloucháte své tělo a zdravý rozum.

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství?

Obsah:

Žena chce vždy být v dobré kondici. A ještě více, když je těhotná. Svalový tón je ve skutečnosti klíčem k úspěšnému a rychlému doručení. Břišní svaly jsou zvláště důležité, protože právě díky jejich pomoci je plod vyloučen z mateřského lůna. A po porodu se vyškolený lis vrací do tvaru rychleji a žaludek se opět ztiší. Je logické, že mnoho žen „na svém místě“ přemýšlí - mohou houpat tiskem. A pokud ano, které pohyby jsou vhodné? Protože nejdůležitější věcí není poškozovat plod cvičení.

Stiskněte během těhotenství

Lékaři říkají - čerpání lisu během těhotenství není nutnou podmínkou. Navíc, pokud předtím, žena nebyla zapojena do žádného výcviku. V tomto případě je příliš pozdě připravit svaly na porod a poškození plodu je stejně snadné jako ostřelování hrušek.

Pokud však žena pravidelně vykonává fyzickou aktivitu, cvičení v tisku není zakázáno.

Lékaři tvrdí, že dobré břišní svaly jsou součástí přípravy na těhotenství. Proto je vhodné se o to postarat až do oplodnění. Nevyvinuté svaly tisku mohou způsobit mnoho nepříjemných faktorů:

 • bolest svalů během růstu břicha;
 • divergence svalu rekta v pozdějších stádiích;
 • kýla bílé linie břišní dutiny;
 • obtížné narození;
 • četné strie.

Během těhotenství však musíte pečlivě sledovat svůj atletický tvar. Všechna cvičení jsou doporučena v lehké verzi.

je důležité Jakmile se objeví malá bříško, je stahování tisku za ležení zakázáno. Břišní svaly lze trénovat pouze při sezení na tvrdém povrchu..

Brzy těhotenství Press

První trimestr je jedním z nejnebezpečnějších časů pro nenarozené dítě. Zejména - 2, 3 a 4 týdny. V této době se vytvářejí životně důležité orgány dítěte. Proto je jakékoli zatížení těla velmi nežádoucí. Zahrnutí cvičení by mělo být odloženo na pozdější datum - jinak nastávající matka čelí potratu.

Ti, kteří neradi sedí bez pohybu, lékaři doporučují dělat prenatální gymnastiku a jógu. Tato cvičení jsou prováděna hladce a nepředstavují hrozbu pro těhotenství..

Měli byste také pamatovat na každodenní zábava v přírodě, která se doporučuje ve všech trimestrech..

V počátečním období těhotenství musíte věnovat zvláštní pozornost vašemu zdraví. Vyplatí se poslouchat, jak tělo reaguje na dlouhé procházky a další zatížení. Pokud se objeví dušnost nebo rychlý puls, měla by se těhotná žena zastavit a odpočívat. Sílou nemůžete nic dělat.

Po uplynutí nebezpečné doby může ošetřující lékař ženy dovolit stáhnout si tisk. Musíte to však udělat v souladu s některými pravidly:

 1. Nenabíjejte břišní svaly v poloze na zádech - zejména v pozdějších stádiích;
 2. Proveďte gymnastiku v lehkém programu;
 3. pohyby by měly být prováděny bez trhání;
 4. zátěž by měla odpovídat období těhotenství;
 5. neměly by existovat žádné kontraindikace;
 6. Pokud se objeví nepříjemný pocit, je třeba třídy přerušit.

Pozdní tisk

Během tohoto období je fyzická aktivita přípustná, ale v úsporném režimu. Pokud si žena všimne bolesti v podbřišku, migrény, otoku nebo respiračního selhání, nemusíte tělo zatěžovat..

V pozdějších fázích se však nedoporučuje pravidelně pumpovat břišní svaly, protože existují období, kdy tělo matky a dítěte potřebují odpočinek - fyzický i psychologický. Konkrétní týdenní intervaly jsou číslovány mezi nebezpečné časy pod čísly: 12-13, 21-23, 28.

A stojí za to si pamatovat - i když žena systematicky chodila pro sport před početí dítěte, „v poloze“ musí být zátěž několikrát snížena.

Jak pumpovat břišní svaly u těhotných žen

Pro nastávající matky existují speciální gymnastické pohyby, které pomáhají zlepšovat jejich pohodu, udržovat se v kondici a následně usnadňovat proces porodu..

Byl vyvinut celý komplex jednoduchých technik, které jsou vhodné až do 16. týdne včetně. Když to provedete, jsou břišní svaly tónovány a posilovány:

 1. pár minut - neuspěchaná chůze stojící;
 2. po - střídavě zvedněte koleno vpřed v místě 30-45 sekund;
 3. pak - opět pěšky, ale s ohromující záda - 20 sekund;
 4. jedna paže nahoře, druhá na pasu, nohy mírně širší než ramena, svahy po stranách - 4-8krát;
 5. ležící na podlaze, položte ruce za hlavu, ohněte nohy, tělo musí být zvednuto dopředu nad podlahu;
 6. v poloze na zádech jsou ruce kolmé k tělu, nohy jsou ohnuté - je třeba trochu napnout žaludek a narovnat nohy, a pak - stejným tempem se nohy ohnou a narovná se zpět.

Po 16. týdnu se tyto aktivity stávají nebezpečnými. Musí být vyloučeny a nahrazeny pohyby v sedě. Fyzická aktivita by měla být omezena na minimum a nahrazena dýcháním. Doporučujeme hladké zvedání nohou - rovné a ohnuté.

důležitějšíBližší porod - čím méně by měla být fyzická aktivita. Dechová cvičení však nejsou zakázána..

Kontraindikace

Jsou chvíle, kdy školení není vhodné kvůli hrozbě potratu. Svalová kontrakce může negativně ovlivnit stav dělohy a stav plodu. Existují náznaky, které by měly upozornit:

 • bolest pod břichem jako před menstruací;
 • zvýraznění červené;
 • děložní tón je příliš vysoký.

Pokud se stav zhorší, musíte cvičení zastavit. Kromě:

Pokud jste to před početí neučinili, není vhodné zatěžovat se fyzickou aktivitou. I když je vaše cvičení normální, nedoporučuje se cvičit, dokud nebudete mít bolesti svalů a únavu..

A nezapomeňte - při přenášení dítěte pod srdce by nemělo být cílem napumpovat tisk. Je prováděna gymnastika pro břišní svaly ženy „v poloze“, aby se tělo připravilo na nadcházející porod.

Cvičení v tisku během těhotenství tedy nejsou zakázána. V mnoha ohledech to dokonce přispívá k snadnějšímu doručování. Ale nemůžete přetěžovat tělo tréninkem. Konec konců to může být pro plod nebezpečné. Obzvláště v kritických dobách těhotenství. Před provedením jakékoli gymnastiky byste se měli vždy poradit se svým lékařem.

Mohu si stáhnout tisk během těhotenství?

Studie ukazují, že i mírná až vysoká intenzita cvičení během normálního těhotenství jsou bezpečná pro vyvíjející se plod a mají nepochybně několik důležitých výhod 1. A žaludek, který může komplikovat nebo znemožnit provedení některých břišních cviků, se pravděpodobně objeví až ve druhém trimestru..
Silné břišní svaly mohou snížit tlak v zádech a udržovat správné držení těla, aby se zabránilo bolesti zad, která je tak běžná během těhotenství. Pomohou vám také rychleji se zotavit po porodu..

Jakmile dosáhnete konce prvního trimestru (12. týden), neměli byste provádět žádné cvičení (zejména delší než několik minut), ležící na zádech lícem nahoru. V tomto okamžiku může již zvětšená děloha stlačit vena cava, která přenáší krev do vašeho srdce, což může být pro vás a dítě nebezpečné..

Chcete-li snížit tento tlak a udržet schopnost provádět cvičení při ležení na zádech, můžete zkusit položit pod horní část zad pár polštářů nebo kouli tak, aby vaše srdce bylo nad úrovní pupku. Nebo cvičení, která se provádějí v alternativních polohách, například ležet na vaší straně, stát rovně nebo na všech čtyřech (například kočka představuje z jógy, 2 sedící nohy, bar atd.).

Preventivní opatření

Mírné až střední cvičení je považováno za velmi prospěšné během těhotenství. Doporučuje se navštívit lékaře a konzultovat s ním, zda můžete provádět cvičení, která plánujete.

 • Musíte začít pomalu a sledovat dech..
 • Nezapomeňte se zapojit do chladného a pohodlného prostředí..
 • Pokud pociťujete náhlý výtok pochvy nebo bolest břicha, okamžitě zastavte..
 • Nedoporučuje se dlouho ležet na zádech, protože krevní tlak se může snižovat, což může zpomalit krevní oběh. Asi 6–10% těhotných žen zažívá rychlý pokles krevního tlaku, když leží na zádech, i když to trvá jen několik minut. Problém může začít v časných stádiích těhotenství, i když je pravděpodobnější, že k němu dojde po 20 týdnech. 3

Závěr

Pokud neexistují žádné hrozby pro těhotenství, pak během prvního trimestru neexistují žádné překážky pro čerpání tisku, protože žaludek ještě není velký a fyzická aktivita přináší mnoho výhod. Pak si můžete vybrat alternativní cvičení pro břišní svaly, abyste se vyhnuli lhaní na zádech..

Vždy musíte poslouchat své pocity. Pokud je cvičení příliš těžké, cítíte nepohodlí a bolest, musíte okamžitě zastavit.

Než začnete stahovat tisk během těhotenství, je lepší se poradit s lékařem o výskytu kontraindikací ve vašem případě.

Těhotenství a tisk: odborné rady

Nastávající matky se vždy ptají: je možné pumpovat tisk během těhotenství? Jak to udělat správně?

Cvičte během těhotenství

Cvičení během těhotenství je zásadní pro každou ženu. Pomohou rychle se vrátit do stavu po porodu. Těhotné ženy však během porodu budou potřebovat trénované svaly.

Žena, která se věnuje fyzickým cvičením, snáze snáší proces s dítětem a pomůže mu, aby se narodilo rychle a bez problémů..

Trénované svaly vám pomohou rychleji se zotavit po porodu..

Základní pravidla:

Za prvé, těhotné ženy by měly brát v úvahu jejich postavení a během tréninku zvolit zátěž. Byly vyvinuty speciální programy, které jsou ideální pro těhotné ženy. Připravují svaly ženy na porod a zároveň nenesou žádné negativní zatížení dítěte v děloze. Správně provedená cvičení vedou ke zlepšení pohody a nálady, podporují nastávající matku a položí základ pro štíhlé tělo po porodu.

Za druhé by měla být významně snížena běžná fyzická aktivita. Například, posílení břišních svalů musí být provedeno jinými způsoby. Hlavní - zvedání ramen z náchylné polohy - má extrémně negativní vliv na dělohu, zvyšuje tón a může způsobit potrat..

Zatřetí, před zahájením pravidelných fyzických cvičení musíte získat povolení od gynekologa. Lékař musí zajistit, aby sportovní sporty nepoškozovaly nenarozené dítě a v budoucnu nezpůsobily mnoho problémů..

Za čtvrté, žádné cviky a přístupy do cvičení! Hlavním kritériem by mělo být blaho budoucí matky. Jakmile se objeví nejmenší známky únavy, je nutné okamžitě zastavit fyzickou aktivitu. A bolest, která se objeví, je potřeba neplánované návštěvy u lékaře.

Za páté, zatížení těla těhotné ženy může mít opožděný účinek. Nacvičující „ze srdce“ dnes může být nastávající matka v nemocnici za týden s diagnózou „tonus, hrozba potratu“. Sport během těhotenství proto sám o sobě není cílem.

Čemu musíte věnovat pozornost?

 1. Nepohodlí. Jakékoli zhoršení pohody - dušnost, únava, křečovitá bolest - automaticky znamená konec cvičení.
 2. Překonání pravidla během těhotenství funguje pouze na úkor dítěte. Proto byste měli přehodnotit své názory na sport a postarat se o sebe a své dítě.
 3. Úkoly fyzické aktivity během těhotenství se výrazně liší od běžných úkolů: jejich cílem není zlepšit postavu, dosáhnout svalového zisku. Vše, co je potřeba, je vytvoření svalového korzetu, který pomůže ženě při porodu.

Těhotenství je zvláštní podmínkou ženy, a tentokrát žije, rozhoduje pro dva. Proto, abyste se mohli věnovat sportu, musíte se s dítětem „konzultovat“, podrobit se kompletní prohlídce a zapamatovat si bezpečnostní pravidla pro fyzickou aktivitu během těhotenství.

Šokující móda: fotografie těhotných žen s kostkami tisku exploduje na internetu. A zdá se vám normální?

Mezi ZOZhnikovem se objevila nová funkce: nyní je v módě vést zdravý životní styl, nepřestávat správně jíst (v žádném případě nejíst pryč) a hodně a agresivně trénovat i během těhotenství. Zdá se, že je to dobrá věc. Ale už vběhla spousta kritiků a nenávistí, kteří byli zděšeni tím, co se děje a křičeli společně, prý bylo módní být „těhotná s fitness“, ale klíčovým slovem je stále těhotenství, nikoli fitness. Přišli jsme na to, jestli je všechno tak špatné, jak se zdá na první pohled.

Všechno to začalo 35letým vzpěračem Lee-Ann Alison. Atletka zveřejnila na síti fotografii, na které zvedla činku a shromáždila 16 tisíc komentářů. Někdo obdivoval Lee Ann, někdo obviňoval z nezodpovědnosti. Podle lékařů měla žena porodit dva týdny po focení.

"Podíváš se na tu dívku, vypadá nádherně a zjevně se cítí dobře." A další těhotné ženy se stanou velmi obézními a nemohou ani stoupat po schodech bez dýchání, “psali obdivovaní uživatelé v komentářích..

Jiný komentátor, který se představil jako lékař, napsal: „My, lékaři, vždy důrazně nedoporučujeme těhotným ženám zvedat závaží, jinak riskujete vážné poškození plodu, předčasný porod a dokonce potrat“.

Vzpěračka sama o sobě řekla: „Děkuji všem dobře přáním za podporu a připomínky. A nenávisti budou nenávidět, to je v pořádku. “.

Jako výsledek, žena porodila zdravého chlapce, který byl jmenován Skiller. Novináři Daily Mail, několik měsíců po narození svého syna, navštívili 35letou Lee Ann Allison a zjistili, jak si dělají s dítětem. Anne se chlubila postavou a řekla, že všechno bylo v pořádku s dítětem. Porodila ho přirozeným způsobem, bez komplikací, a všechno šlo v perfektním pořádku.

Tři týdny po narození vzpěrač úplně obnovil svůj předchozí tvar a vrátil se ke svému obvyklému sportovnímu programu:

"Vím, že jen pravidelné cvičení během těhotenství a zdravé biopotraviny mi pomohly znovu získat můj dřívější tvar po porodu." A žádný cukr! Jíst sladkosti donekonečna, nikdy se nebudete rozloučit s poporodním břichem! “

Ale tento příběh je již z kategorie starých. Nová vlna populárního hněvu byla způsobena dvěma fitness modely, které byly při demolicích nejen schopny zůstat štíhlé, ale také vychvalovaly kostky tisku silou a hlavní. Prvním z nich je australský Shontel Duncan. Dívka je fitness model. Shontel se stal finalistkou soutěže Miss Universe Australia v roce 2009 a profesionálně se věnuje kondici již nějakou dobu. Její fotografie doslova vybuchly a šokovaly internet. Takto vypadala před těhotenstvím:

A tady je to teď:

Shontel zveřejňuje své fotografie v bikinách na webu po dlouhou dobu, ale její těhotenství bylo patrné až po 20. týdnu. Na jednom z obrázků je Shontel měřen se svou přítelkyní Noelle, jejíž gestační věk je pouze o 4 týdny delší. Fotografie byla pořízena, když byl Schauntel ve 21. týdnu těhotenství, zatímco Noel byl ve 25. roce.

"Nyní je Schauntel v devátém měsíci, ale břišní svaly jsou stále vidět." Pohled je, samozřejmě, podivný. Nikdy jsem nic podobného neviděl. Stejně jako před těhotenstvím trénuje fitness model každý den. Těhotenství nezměnilo její stravu. To je směšné. To je nepřirozené. Je to nezdravé.

A já vám to říkám, já jsem ten, kdo chápe fitness lépe než velká většina lidí. To je to, co říkám - ten, kdo věří, že člověk, který se nezabývá fitnesem, je hloupý, zaostalý skot, “píše o Shontelová bloggerka pro fitness fitness Lena Miroová. - Nicméně, s fitness můžete jít přes. Shontel Duncan je ideálním příkladem ruského přísloví: „Modlete se k bláznovi k Bohu, zlomí mu čelo.“ Žena s viditelnými břišními svaly má extrémně malé procento tělesného tuku. To je normální, ale ne, když čekáte dítě.

V žádném případě nenaléhám těhotné ženy, aby jedly tři a šířily se z velikosti XS do velikosti L, ale také aby neupravovaly stravu, když je dítě v děloze - hloupost je nad míru. Jednou jsem přišel s výrazem: „Mozek zaplavený celulitidou.“ Při pohledu na Chauntel na mysl přišla další věc: „Mozek plný bílkovin.“ Duncan má v mém chápání ideální tělo, ale pokud si během těhotenství udělala přestávku a přidala kalorií, respektovala bych více.

Osoba, která má svaly - priorita číslo 1, je prázdná. To se neliší od někoho, jehož smyslem života je čistit si zuby. Nyní je módní být těhotná ve fitness, ale přesto ve větě „těhotná ve fitness“ pro inteligentní osobu je slovo „těhotná“ hlavní věc, nikoli „fitness“. Fitness a výživa těhotných žen by měla odpovídat jejich stavu. Těhotenství je změněný stav těla, což znamená, že by měla být vhodná kondice a výživa. Možná Shontel Duncan chce porodit dítě, jehož kostky jsou vytištěny na jejím čele, ale vyzývám ostatní těhotné ženy, aby byly opatrné.
Fitness od vás nikam nevede, ale můžete ztratit své zdraví a dokonce i život dítěte, aniž byste znali opatření v tréninku, “.

Sama Duncan na fotografii se svým přítelem napsala, že každá žena má jiné těhotenství, a to neznamená, že někdo dělá něco špatného:

"Oba máme zdravé děti, které se normálně vyvíjejí v děloze." Noel a já jsme plné energie a cítíme se skvěle “.

Během těhotenství získala Shontel pouze 7,5 kilogramů. "Jsem v souladu s mým tělem a doufám, že dokážu všechno dobře," říká Schontel.

Se svým šokujícím těhotným selfie na Instagramu už dívka vydělala téměř 200 tisíc odběratelů. K připomínkám ustaraných předplatitelů dívka odpovídá, že sleduje její zdraví a zdraví budoucího dítěte a lékař schvaluje a řídí její fyzickou aktivitu.

Video zveřejnil Snapchat ?? ChontelDuncan (@chontelduncan) 6. 3. 2016 ve 2:50 PST

Druhým problémem byl 29letý obyvatel Portugalska Carolina Patrocínio. Chce zůstat v dobré fyzické kondici a každý den navštěvuje tělocvičnu. Dívka věří, že ani šestý měsíc těhotenství nemůže narušit její touhu po štíhlé postavě. Bloggerové ji již odsoudili, říkají, sport zde - to je diagnóza:

"Možná tomu nerozumím, samozřejmě, ale zdá se mi, že je to už příliš! Vždy jsem se držel zdravého životního stylu, miloval jsem sport a věřil, že každý potřebuje fyzické cvičení. Ale pouze z pohledu, že se to děje primárně pro zdraví. Ale těhotenství stále není přesně čas, kdy byste se měli namáhat v tělocvičně. Nakonec to může být nebezpečné pro dítě i samotnou matku. Samozřejmě existují speciální třídy pro nastávající matky, ale nezdá se, že by tato dívka preferovala takové zjednodušené možnosti. Nemůžeš počkat pár měsíců?

Člověk má pocit, že Carolina je prostě závislá na tréninku, na strachu ze špatného vzhledu a alespoň trochu tuku. Ale pokud je tak atletická, pak je zřejmé, že by se jí za 9 měsíců nestalo nic hrozného! Navíc s takovou přípravou následně můžete velmi rychle a přesně obnovit tvar. Zdá se však, že tahle portugalská dívka má sport - něco z kategorie drog, “píše blogger.

A zde je několik výroků z diskusí o VKontakte:

- Pravděpodobně je žába uvnitř stejně suchá...

- Vypadá to nějak strašidelně.

- Myslím, že je to v rozporu s přírodou.

- Je zvláštní, jak bylo možné otěhotnět s takovým% tukem, myslel jsem, že to není možné.

"Jednoho dne se tato žena porodila dívce s dobou trvání 3150. Chce ji někdo jiný obvinit z abnormalit?" Podle mého názoru je to skvělé a zdravé! A mimochodem, je to její druhé narození za něco méně než 2 roky! Zbývá jen radovat se.

- Můžete pro ni být šťastná, ale pro ty, kteří nyní dali oči na 5 centů a utekli, protože jsou těhotné, bych se bál... Tyto příklady se mi nelíbí z jediného jednoduchého důvodu - chápou se příliš doslova a okamžitě si to myslí a mělo by to být....

Na rozzlobené komentáře reagoval fitness trenér a fitness model Aliona Hilt, matka dvou dívek. Aliona porodila druhé dítě teprve nedávno, až do posledního bez zastavení tréninku:

- Nechám to tady. Na konci devátého měsíce mého druhého těhotenství jsem nevyschl, nešel na dietu (jedl 2500 kcal za den), trénoval až do dne narození, získal 4,4 kg, moje dcera se narodila 3.6. Při porodu jsem ztratil 7 kg. Mám někde tlustý? Ne. Rozhodně ne. Svaly, podle analýzy, spálily asi 0,5 kg. Takže zbytek je jen tlustý. Nikdy jsem nebyl cracker a nechci být jedním, ale během těhotenství se procento tuku snížilo, s tréninkem diskutovaným na internetu se mi podařilo udržet sval.

- Po celou dobu těhotenství jsem docela tvrdě a intenzivně trénoval a zveřejňoval video z jejich školení na Instagramu, na YouTube a zde. V každém příspěvku jsem požádal nepřipravené dívky, aby se po mně neopakovaly. Nedokážete si představit, jak násilně o mně diskutovali na internetu a kolik ošklivých věcí napsali v komentářích a v PM. Teď je to pro mě zábavné, zvláště když teď narazím na svá videa ve skupinách hovno a vidím lidi, jak stříkají sliny, předpovídají mi hypoxii plodu, předčasný porod, dětskou mozkovou obrnu a tak dále a tak dále, “pokračuje Aliona. - V důsledku toho, rychlý porod, přírůstek na váze 4400 g, se moje dcera narodila ve 41. týdnu, 3600 g, 9/10/10 v Apgaru, a týden po narození vypadám lépe než před těhotenstvím. Ale teď o tom nemluvím. Neustále narazím na dvě opačné skupiny lidí: dívky, které říkají něco jako „proč potřebujete činku, nemyslíte na dítě, musíte porodit, porodit, porodit a děloha vypadne z břemene“ (také se laskavě nazývají „ovules“) a dívky, které v každém rohu křičí, že jejich postava je důležitější, porod a kladení na sebe nejsou jejich osudem atd. a tak dále.


Abych byl upřímný, zajímalo by mě, proč takové extrémy? Můžete klidně kombinovat všechno: mít děti, ale neopouštějte školení a starejte se o sebe. Není to ono? Teď nezohledňuji 5% žen, které mají všechno smutné a musejí udržovat těhotenství pomocí hormonů a odpočinku na posteli, mluvím o zbývajících 95%. Co myslíš?

Tisk během těhotenství: základní pravidla pro provádění cvičení v tomto období

Vynikající fyzický tvar je bezpochyby jedním z předpokladů, že porod bude mnohem snazší. Ale ne každá žena si myslí, že je nutné se dostat do formy dlouho před narozením.

Protože fyzická podoba nastávající matky hraje důležitou roli nejen ve vývoji dítěte, ale ovlivňuje také zdravotní stav ženy v období těhotenství..

Břišní svaly by se měly napnout a posílit. Ale během těhotenství byste na svou formu neměli zapomenout. Břišní svaly, mezi všemi ostatními, hrají jednu z nejdůležitějších rolí. Proto je přirozené, zda je možné a nutné stáhnout tisk během těhotenství.

V každém případě, při výběru jakéhokoli cvičení, nezapomeňte se poradit s gynekologem. Určuje pro vás riziko jejich výkonu a vypočítá doporučené zatížení..

Mohou těhotné ženy stáhnout abs?

Během těhotenství není nutné pumpovat abs. Kromě toho se v některých případech důrazně nedoporučuje. Pokud jste ve špatné fyzické kondici, je nejlepší se takových cvičení zdržet..

Pokud se před těhotenstvím pravidelně účastníte fyzických cvičení, včetně napumpování tisku, můžete při nošení sledovat svůj formulář. To by však mělo být provedeno v nejlehčí formě..

Je třeba poznamenat, že když se objeví bříško, všechna břišní cvičení v poloze na zádech jsou z tréninkového programu zcela vyloučena. Utáhněte břišní svaly pouze při sezení na židli. Podrobnější konzultace může poskytnout profesionální trenér pro těhotné ženy.

Hlavním faktorem při odmítnutí takového školení je hrozba těhotenství. Důvodem může být zvýšený tón dělohy, špinění, bolest v podbřišku.

Měl bych si stáhnout tisk během těhotenství v raných fázích

Toto období je pro dítě nejrizikovější. Jakékoli fyzické namáhání by proto mělo být odloženo na pozdější období, protože i při malém namáhání je možné těhotenské selhání. Stahování tisku během tohoto období je také kontraindikováno.

Jóga a gymnastika pro těhotné ženy jsou náhradou aktivních forem udržování kondice. Jejich cvičení jsou navržena speciálně pro ženy s dítětem v jejich srdci. A nezapomeňte na procházky na čerstvém vzduchu, protože jsou užitečné pro jakékoli období těhotenství.

1) Američtí vědci provedli studii a zjistili, jak zabránit narození dítěte s autismem.
2) Kolik času trvá, než se dítě naučí chodit a jak to udělat správně, přečtěte si zde.

Houpačka v pozdním těhotenství

V pozdějších fázích je přijatelné mírné cvičení. Přirozeně za předpokladu, že jakákoli aktivita bude zastavena v případě rušivých příznaků, například otoků, bolestí hlavy, dušnosti, bolesti.

Pokud jste sportoval před těhotenstvím profesionálně, pak během těhotenství to můžete udělat jen v mírnější formě. Je také vhodné zvolit pohodlnější oblečení a boty. Dávejte pozor na svůj puls. Pokud se zvedl nad 8 úderů za sekundu, musí být trénink zastaven.

Základní cvičení pro těhotné ženy v tisku

Níže uvedená cvičení byla vyvinuta speciálně s cílem připravit budoucí matku na porod a proces porodu. Pomohou vám udržet vaše abs tónovaný a zůstat fit i v těhotenství..

Do 16 týdnů můžete věnovat pozornost následujícím cvičením:

 • Pomalá chůze v kruhu nebo na místě. Hlavní věc zde není spěchat a sledovat vaše dýchání;
 • Chůze s vysokými koleny po dobu 30-45 sekund;
 • Chůze po dobu 20 sekund, zametání dolních nohou;
 • Naklonění v různých směrech. Výchozí poloha: šířka ramen od sebe, jedna paže je v pase a druhá je zvednutá;
 • Nakloní se dopředu s rukama za hlavou. Ruce by se měly při naklonění narovnat;
 • Klasický tisk. Toto cvičení je přípustné, pouze pokud těhotenství pokračuje bez problémů;
 • Jakákoli dechová cvičení;
 • Natahování loktů paží složených za hlavou k protilehlému kolenu;
 • Ohnutí a pomalé prodloužení nohou při ležení na zádech.

1) Víte, jak vybrat ten správný vozík pro děti? Přečtěte si článek zde a nebudete mít žádné dotazy.
2) V tomto článku podrobně vysvětlujeme, jak vybrat nejlepší jesličku pro novorozence.

Po šestnáctém týdnu se cvičení v poloze na zádech stává nebezpečnou. Proto stojí za to vyloučit taková cvičení a nahradit je cvičeními v sedu. Měli byste také omezit všechna fyzická cvičení a nahradit je dýcháním.

Proč je dobrý těhotenský tisk důležitý?

Je mnohem snazší pro ženy, které se účastnily sportu před porodem, kontrolovat proces kontrakce břišních svalů. V kombinaci se správným dýcháním to umožňuje výrazně usnadnit proces porodu. Ale to není všechno. Jak víte, jedním z běžných problémů jsou strie po porodu. Tlakový lis se tomu vyhýbá. Kromě toho se trénované svaly zotavují rychleji..

Jak vidíte, houpačka tisku není nikdy zbytečná. Hlavní věc zde nesmí být příliš horlivá, protože svalová hypertonicita je také škodlivá pro dítě. V každém případě by měl být stupeň zatížení zvolen individuálně. Proto nezapomeňte dodržovat doporučení lékaře a školitele.

Články O Neplodnosti