Hlavní Bolest

Příznaky PMS nebo těhotenství, jak rozlišit

Někdy se to stane, v očekávání nástupu menstruace, cítíte určité nepohodlí, ale kritické dny nikdy nepřijdou. To vede k pochybnostem, zda došlo k těhotenství?

První příznaky těhotenství jsou podobné projevům PMS. Nepříjemné pocity, které se vyskytují pro každou dívku, jsou zvláštní, ale nejčastější lze zaznamenat:

 • otok prsu a něha;
 • ospalost;
 • touha po určitých druzích potravin;
 • přecitlivělost na pachy;

Všechny tyto projevy jsou spojeny se změnou hormonálního pozadí v těle. Rovnováha progesteronů a estrogenů je narušena, což ovlivňuje neuroemocionální stav a způsobuje zhoršení pohody.

Bolest na hrudi

Otoky, bolesti na hrudi jsou charakteristické jak pro PMS, tak pro těhotenství. Je to způsobeno změnou hladiny hormonů, takže tento příznak není rozhodující. Jediná věc, kterou můžete vzít v úvahu trvání této podmínky.

Během těhotenství tento příznak doprovází mladou matku po celou dobu, protože v hrudníku jsou procesy spojené s laktací.

U PMS tento příznak trvá několik dní.
Nepohodlí v zádech
Bolesti zad během těhotenství se objevují mnohem později, blíže ke třetímu trimestru. V počátečních stádiích to není charakteristický znak, může se vyskytnout kvůli stavu obecné malátnosti. Výraznější bolest zad se objevuje u PMS.

Krvavé problémy

Krvavý výtok během těhotenství není hojný, rozmazaný a trvá 2-3 dny, celkový zdravotní stav je lepší než při normální menstruaci. Tyto výboje mohou začít o něco dříve, než se očekávalo, jsou hnědé, hnědé.

Skvrny během těhotenství jsou vysvětleny procesem přichycení embrya do děložní sliznice. K těmto jevům během těhotenství nedochází často, ale dva z mých přátel se s tím setkali.

Každá žena by měla pozorně naslouchat svému tělu, takže tyto příznaky nezůstanou bez pozornosti. Tento příznak je docela indikativní. Je důležité se naučit, jak zjistit rozdíl mezi špinením během těhotenství a menstruace..

Nevolnost

PMS může být také charakterizována nevolností, ale jedná se o krátkodobý a vzácný výskyt, a pokud jde o čas, nastává mnohem dříve než během těhotenství..

Včasná toxikóza těhotných žen vede k averzi k jídlu. Nevolnost se objevuje nejen ráno, ale v průběhu celého dne kdykoli. Pod vlivem nepříjemných pachů se toxikóza zesiluje.

Obvykle se tento příznak vyskytuje po 5 týdnech, což je spojeno s životními procesy plodu. Metabolismus dosud nebyl stanoven a produkty rozkladu plodu vstupují do mateřské krve a způsobují mírnou intoxikaci. To trvá až 4-5 měsíců, dokud placenta nezraje. K zvracení může dojít pravidelně.

U jedné ženy s různými těhotenstvími se tento příznak může projevit různými způsoby. Moje přítelkyně, zatímco čekala na chlapce, neměla toxikózu, ale když otěhotněla s dcerou, nevolnost a zvracení ji neustále provázely. Z vlastní zkušenosti řeknu, že toxikóza mě provázela od 5 do 16 týdnů, ale u dvou mých přátel se to jasně zastavilo po 12 týdnech. Někteří z mých dobrých přátel netrpěli vůbec..

Touha po určitých druzích potravin

Během těhotenství často dochází ke změně chutí jídla, k touze po jednom produktu a obvyklé jídlo může způsobit znechucení. Výraz „přitahovaný k slanému - k těhotenství“ je známý všem, a to je pochopitelné, často existuje touha jíst sladké a slané.

V časných stádiích těhotenství mohou ženy pociťovat pocit hladu, což je spojeno s významným výdajem energie tělem v době vývoje oplodněného vajíčka vejcovody a jeho implantací. Tento proces trvá až dva dny..

Ale tento příznak také není rozhodující, protože z mé vlastní zkušenosti řeknu, že před PMS je moje chuť k jídlu stejně jako většina mých přátel značně zvýšena. To je také pochopitelné z fyziologického hlediska - tělo hromadí živiny před významnou ztrátou krve.

Bolest v dolní části břicha

Během těhotenství - krátkodobé, ne dotěrné a letargické.

U PMS je bolest závažnější a nepříjemnější, dochází k nadýmání, zejména v první den. Ve třetině mých přátel se žaludek táhne po celou dobu menstruace. Jsou šťastlivci, kteří takové nepříjemné pocity nezažijí..

Když těhotenství nastane, oplodnění vajíčka nastane, začne se připravovat děloha na jeho implantaci. Během připojení ovocného vajíčka na sliznici je možné nepohodlí. Před menstruací nastane opačný proces - sliznice se odlupuje, která se uvolňuje během menstruace. To způsobuje podobný pocit. V obou případech je bolest jiná.

Náhlé změny emočního stavu

Během těhotenství jsou výkyvy nálad extrémně výrazné, emoce jsou silnější a výraznější. Jedna z mých přátel, v raných stádiích těhotenství, chtěla celou dobu plakat, byla celá líto a urazila slzy, nebo se jen vesele zasmála v malém vtipu. Ženu také neustále provází nálada a bezpříčinná úzkost.

S PMS jsou častěji přítomny negativní emoce, zvýšené nervové napětí, záchvaty paniky, hněv, hněv. Vše se normalizuje se začátkem menstruace.

Je to tento ukazatel, který nejčastěji upoutá pozornost ostatních. Povaha tohoto příznaku je spojena s hormony, ale existují rozdíly v jeho projevech..

Únava a závratě

Během těhotenství dochází k prudkému zvýšení hladin progesteronu, což v prvních týdnech vede ke zvýšené únavě.

 • Klesá tlak a hladina cukru
 • Celkové množství krve v těle se zvyšuje

To způsobuje zhoršení pohody, závratě. Charakteristické jsou nepřítomnost a rychlá únava. Před nástupem menstruace dochází k podobným změnám, ale s jejich nástupem se hladiny progesteronu snižují a únavové přechody.

Ospalost

Během těhotenství se ospalost vyskytuje poměrně často, což je v přírodě ochranné. Tělo se snaží chránit malé dítě před nadměrnou emotivitou jeho matky, žena se stává pomalejší, chce spát po celou dobu a „neběží na přední linie a nespěchá do bitvy“.

Během mého těhotenství jsem zaspával celý první trimestr, hrozná ospalost byla:

Během tohoto období jsou charakterizovány nespavosti ženy.

U PMS je tento příznak krátkodobý..

Tento příznak se vyskytuje na pozadí celkové tělesné únavy..

Citlivost na zápach

Tento příznak se jeví jako jeden z prvních v raných stádiích těhotenství. Žena cítí ranní nevolnost. Některé pachy způsobují zvláštní znechucení. Nejčastěji se to týká pachů domácích chemikálií, toaletní vody, parfémů a pachů z potravin, zejména během procesu přípravy. Všechny „aroma“ se cítí velmi akutně.

Během mého těhotenství nemohla moje dobrá kamarádka jít do kuchyně a otevřít ledničku, jen stěží cestovala městskou hromadnou dopravou. Obzvláště nepříjemné je prožívat toto období v létě, kdy se ke všem dráždivým faktorům přidává teplo, což jej jednoduše zvyšuje..

Během PMS dochází také k citlivosti na zápach, ale neobjevuje se tolik a ne dlouho.

Jak přesně určit

Žádný z výše uvedených příznaků není 100% rozhodující, můžete hádat o možném těhotenství nebo pochybnostech. Dokonce ani absence menstruace neznamená přesně těhotenství.

Zpoždění může být způsobeno vážným stresem, přepracováním v práci, emocionálním stresem, možná máte zkoušky nebo složitý rozhovor, hádali jste se svým blízkým; jsou spojeny se změnou klimatu nebo jsou signálem pro vývoj nemoci. Pro vyloučení pochybností je nejlepší použít těhotenský test..

Všechny testy mají stejný princip, reagují na hladinu hormonu v moči - lidský chorionický gonadotropin (hCG).
Existují různé typy testů:

 1. Testovací proužky nejsou drahé. Zkouška je pásek se značkami. Zkouška musí být spuštěna do nádoby s ranní močí. Po několika sekundách položte materiál na vodorovný povrch a vyčkejte, dokud indikační proužek nebude reagovat na hladinu hormonů. Ráno je v moči nejvyšší koncentrace hCG, takže výsledek bude spolehlivější. Dva proužky na testu označují těhotenství ženy. Výsledek může být za krátkou dobu nesprávný, je lepší po chvíli znovu zkontrolovat.
 2. Tabletový test je relativně nový a pohodlný. Má velkou citlivost, což umožňuje určit těhotenství v raných stádiích. Test vypadá jako tablet, kde jsou umístěna okna. Malé množství moči musí být aplikováno do zvláštního okna, kde je bezbarvá tkáň s činidlem. Když vstoupí do tkáně, moč reaguje, zabarví ji a výsledek je viditelný v jiném okně. Takový test je účinnější..
 3. Tryskový test je jedním z nových moderních typů. Jedná se o malé plastové zařízení, na konci jsou proužky s aplikovanými citlivými částicemi, které okamžitě reagují na přítomnost hCG hormonu v moči. Má velmi vysokou přesnost a spolehlivost..
 4. Elektronický test je velmi pohodlný a pohodlný. Vzhledem se podobá inkoustové tiskárně, ale má speciální obrazovku, na které bude nápis: „těhotná“ - jste těhotná a „ne těhotná“ - není těhotná.

Pokud jste testovali a máte pochybnosti, můžete provést laboratorní krevní test na hCG.
Pamatujte, že každá žena je individuální a jedinečná, nikdo jí nebude rozumět lépe než ona. PMS je měsíční výskyt a každý z nás ví nejlépe, jaké speciální funkce doprovází. Poslouchejte své tělo a zjistíte, zda dojde ke změnám.

Pro přidání. čtení

Menstruační cyklus zahrnuje obrovskou a složitou práci těla, která je připravena na početí dítěte. Uprostřed cyklu se vajíčko z vaječníků vylučuje a připravuje na oplodnění. V děloze se vytvoří další slizniční vrstva, která vezme budoucí dítě.

Pokud k oplodnění nedošlo, pak se tělo začne zbavovat výsledků svých úspěchů a příští měsíc to začne znovu. Před zahájením nového cyklu v ženském těle dochází k několika změnám, ke kterým dochází několik dní před nástupem menstruace a které se nazývají premenstruační syndrom (PMS). Projevy PMS jsou zaznamenávány každou druhou ženou, ale v mém prostředí se u všech mých kamarádek a známých vyskytují individuální známky.

 • nepohodlí v zádech;
 • bolavé bolesti v podbřišku;
 • náhlé změny emočního stavu;
 • únava a závratě;
 • nevolnost a zvracení;
 • krvavé problémy.

Jak odlišit PMS od začátku těhotenství?

V těle ženy se před nástupem menstruace mohou objevit neobvyklé pocity. Žena často klade otázku: co to je - PMS nebo těhotenství? Některé příznaky premenstruačního syndromu ve svém projevu skutečně velmi připomínají rané příznaky nedávné koncepce.

Předmenstruační syndrom

Abychom pochopili, co se v těle ve skutečnosti děje, musíte věnovat pozornost nejen podobným příznakům těchto dvou podmínek, ale také poznamenat jejich charakteristické rozdíly..

PMS - premenstruační syndrom je zvláštní stav, který je doprovázen určitými fyzickými a psychologickými projevy. Malátnost se objevuje několik dní a někdy i týdnů před menstruací. Příznaky PMS jsou podobné nástupu těhotenství.

Mnoho žen se zajímá o otázku, co přesně se v těle děje během premenstruačního období. Pokud je odpověď na tuto otázku známa, je snadné rozlišit PMS od prvních příznaků těhotenství.

Podobnosti a rozdíly

Před nástupem menstruace má žena změnu v hormonálním pozadí. Tato skutečnost ovlivňuje nejen její duševní stav, ale projevuje se také navenek. Musíte také vědět, jak odlišit PMS od prvních příznaků těhotenství.

Hruď

Hlavním znakem PMS je, že ženská prsa bobtná. Mohou být mírně bolestivé. Stejný stav je charakteristický pro „zajímavou situaci“. Během premenstruačního období však prsa roste pouze o pár dní a během těhotenství tento stav přetrvává po celou dobu.

Nálada

Hormonální změny mohou ovlivnit náladu ženy. Rychle se unavuje a otráví ji maličkosti. Jakmile se krvácení otevře, stav ženy se ustálí. Situace je s těhotnou ženou mnohem komplikovanější, během celého období ji budou provázet ostré výkyvy nálad.

V prvním trimestru jsou rozmary a podrážděnost většiny dívek výraznější než během premenstruačního syndromu. Obvykle prožíváte období před vašimi obdobími relativně klidně, a teď máte oči na mokrém místě a „všechno se rozzlobí“? Mohlo dojít k početí.

Reakce vůně a chuti

Není daleko od tajemství, že těhotná žena mění chuťové preference. Nastávající matka může zažít nesnesitelnou touhu po všem slaném nebo sladkém. Chuť známých jídel jí nevyhovuje. Stejné touhy často vznikají před začátkem menstruačního cyklu.

Trvalá averze k určitému jídlu je však charakteristická pouze pro budoucí matku. Během PMS se žena nebude cítit nemocná vzhledem vzhledu žádných produktů, to je známka těhotenství.

A to je jasný rozdíl mezi těmito dvěma státy. Touhu vyzkoušet něco nového lze vysvětlit nedostatkem vitamínů nebo minerálů. Takový problém může nastat jak během těhotenství, tak s PMS.

Toxikóza

Pro těhotnou ženu je toxikóza charakteristickým znakem, podle kterého lze určit těhotenství. Kdy toxikóza začíná po početí? Nevolnost a další nepříjemné příznaky se začnou projevovat (pokud vůbec začnou) pouze dva až čtyři týdny po početí. Proto až do zpoždění menstruace nebude nauzea. A pokud ano, důvodem není nedávné oplodnění, ale některé jiné lékařské nebo psychologické faktory.

Bolest břicha

Před menstruací se mohou objevit křeče v dolním břiše. Tato skutečnost má pochopitelný důvod: děloha se připravuje na oplodnění, její stěny jsou pokryty silnou vrstvou sliznic, které se začínají odlupovat před menstruací a způsobují bolest. Tyto bolesti mají různou intenzitu a trvání, nemusí způsobovat velké potíže, ale v jiných případech obtěžují ženu během menstruace..

V raných stádiích těhotenství jsou možné i neobvyklé pocity, ale mají jinou povahu. Běžně se bolest v dolním břiše během normálního těhotenství zpravidla neprokazuje. Jinak tato skutečnost naznačuje určité onemocnění..

Bolesti zad

Bolest v dolní části zad a na zádech může ženu před menstruací obtěžovat, ale u těhotných žen se tyto projevy obvykle rozvíjejí do konce tohoto období. I když v některých případech se takové pocity mohou objevit pár týdnů po početí v důsledku hormonálních změn.

Závrať

Jak před menstruací, tak v prvním trimestru může mít žena závratě. Tato malátnost je spojena s hormonálními změnami a zvýšením objemu krve. Ale obvykle není závratě před zpožděním, může se objevit ve třetím nebo čtvrtém týdnu po početí.

Krvavé problémy

S nástupem menstruace se u ženy objevuje špinění. Ale v prvních týdnech po početí je tento jev možný. Je pravda, že během těhotenství bude výboj velmi vzácný a lehký. Zatímco menstruace se vyznačuje hojným výbojem jasně červené barvy.

Někdy je těhotenství menstruací. Ale ve většině případů, pokud je krvácení hojné, naznačuje to patologii.

Močení

Hormonální restrukturalizace v těle budoucí matky vede ke změně fungování mnoha vnitřních orgánů. Pokud je žena těhotná, kvůli zvýšené koncentraci hormonálního progesteronu se stěny močového měchýře uvolní a žena se obává častého močení. To se nestane všem těhotným ženám, ale vyskytuje se to docela často. U PMS není tento jev charakteristický..

Vzhledem ke hře na hormony dochází před menstruací k viditelnému edému, který přechází na druhý nebo třetí den menstruace. Žena může dokonce získat 1-1,5 kg na hmotnosti. před menstruací. V prvních dnech po početí je také možné otoky, ale k tomu dochází jen zřídka. Obvykle naopak přebytečná tekutina zmizí.

Jak rozlišovat mezi nimi?

Diagnóza těhotenství v raných stádiích je plná řady obtíží. Příznaky, které se objeví před nástupem očekávané menstruace, lze interpretovat dvojznačně a nemusí vždy znamenat těhotenství.

Předčasné těhotenství má implicitní příznaky. To není vždy možné rozpoznat v prvních dnech a dokonce i týdnech. Někdy mladé ženy užívají PMS pro včasné projevy prvních příznaků těhotenství. Opak se stane, očekávajíc počátek menstruace, žena si nevšimne, že se v jejím těle začíná objevovat nový život a nemoci, které zažívá, jsou prvními příznaky těhotenství, které začalo.

PMS a těhotenství mohou mít stejné projevy. Abychom se nemýlili a včas nezjistili počátek oplodnění, existuje několik metod.

Nejprve musíte pravidelně udržovat kalendář nástupu menstruace. Tato rada není gynekologům dávána pacientům náhodou. Znáte-li den nástupu menstruace, můžete rychle odhalit zpoždění a skutečnost těhotenství.

Jak to určitě zjistit

Můžete se zkontrolovat doma. K tomu je třeba zakoupit expresní test v lékárně. Existují testy, které mohou stanovit těhotenství v nejranějších stádiích, již jeden až dva dny před zpožděním menstruace. Po zpoždění však zobrazí nejpřesnější výsledek. Jeho účinek je založen na stanovení hormonu hCG (chorionický gonadotropin), k němuž dochází pouze u těhotných žen..

Chcete-li se konečně ujistit, že příznaky, které trápí ženu před menstruací, naznačují nástup těhotenství, můžete jít k lékaři. Specialista předepíše testy, které potvrdí nebo popírají fakt těhotenství.

Krevní test na hCG (chorionický gonadotropin) je nejvíce informativní metodou pro diagnostiku těhotenství. Tělo začne produkovat hCG hormon pouze tehdy, když se v dutině dělohy objeví vajíčko plodu. Každý den se množství tohoto hormonu zvyšuje.

Zkušená gynekologka může těhotenství určit již v raných stádiích pomocí rutinního gynekologického vyšetření. V případě potřeby může předepsat laboratorní testy a ultrazvuk. Kdy je během těhotenství vidět ultrazvuk? S pomocí transvaginálního ultrazvuku je těhotenství určeno již ve třetím nebo čtvrtém týdnu ode dne početí. Ale nepokračujte v tomto zkoumání z vlastní iniciativy! Pro tento postup musí být stanoveny přísné údaje.

S věkem se žena naučí rozpoznávat signály vydávané tělem. Začne si všímat a správně interpretovat změny, které v něm nastanou. A i když jsou příznaky PMS a těhotenství podobné, pozorná dívka je rozezná.

Jak odlišit příznaky PMS od těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu a těhotenství jsou velmi podobné, ale můžete najít některé rozdíly. Zjišťujeme, jak odlišit PMS od těhotenství bez rychlých testů.

U sexuálně aktivních dívek se někdy může zdát jakýkoli vzdálený příznak jako příznak těhotenství. Někdo se hrozně bojí tohoto stavu, zatímco někdo vášnivě čeká, ale ve většině případů ženy interpretují své pocity nesprávně a terorizují lékaře marně. Abychom věděli, jak odlišit PMS od těhotenství, podívejme se na všechny podobné příznaky těchto stavů.

Otok prsu

Stejně jako u těhotenství a před menstruací se velikost prsu zvětšuje. Proto jsou vynalézavé dívky v tomto období rády fotografovány v plavkách. Kromě toho se hrudník, a zejména bradavky, stávají bolestivě citlivými, jak v prvním, tak ve druhém případě, ale čím blíže je regulace, tím méně je bolest výrazná a během menstruace úplně zmizí..

Od této chvíle hrudník obnovuje svou předchozí velikost. Pokud jsou příznaky podobné, jak rozlišit PMS od prvních příznaků těhotenství? To lze provést pouze na dvorcích bradavek: pokud se prsa zvětšuje kvůli početí, ztmavnou, zostřejší a mírně větší než obvykle.

Zvýšená chuť k jídlu

Nejen těhotná neustále tahá něco k žvýkání. Každá dívka před obdobím se cítí stejně, ale s PMS chcete sladší, méně často slaná. Současně přitahují pozornost například červená jídla a nápoje - existuje touha pít šťávu z granátového jablka.

Během těhotenství, dokonce i v raných stádiích, jsou preference někdy nejvíce nepředvídatelné: buď uprostřed noci budete chtít smažené maso nebo nějaké ovoce, nebo obecně zatáhnete křídou k okusování. Těhotné ženy mohou také vykazovat známky toxikózy, takže se mohou cítit nemocné z ryb a mořských plodů, které mají specifický zápach..

Teplota

Když nastane těhotenství, bazální teplota stoupne na 37,2 a trvá dlouho. Před menstruací, asi 5 dní před, si můžete všimnout snížení teploty po skoku v období ovulace. Obvykle není vyšší než 36,8 stupně. Pokud však všechno ostatní naznačuje těhotenství, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Rovněž se vyplatí, pokud teplota u menstruace drží 37,2.

Nálada

Pro mnoho žen je období menstruace depresivní: neexistuje nálada, je velmi snadné plakat i za nic, ale všechno přijde, když přijdou - menstruace. Těhotná žena si také může všimnout slzy. Jak v tomto případě odlišit příznaky PMS od těhotenství?

V premenstruačním období je nálada jen slzná a podrážděná a během těhotenství dochází k prudkým výkyvům nálady (něco jako maniodepresivní psychóza pouze ve sparingové formě). Nastávající matky se mohou bavit a pak se najednou cítí smutně a znovu se bavit.

Ospalost a únava

Tyto příznaky jsou vyvolávány hormony, proto je lze pozorovat v obou případech. Můžete rozlišit pouze tehdy, pokud u PMS tyto příznaky nebyly ve vás vyjádřeny.

Rychlé močení

U PMS není tento příznak normou, ale v těhotenství je. Ovlivňují to všechny stejné hormony. Ale kvůli hormonální nerovnováze nebo problémům se střevními roboty může v premenstruačním období dojít k častému močení.

Zažívací trakt

V tomto případě jde spíše o práci střev. Těhotenství může zhoršit stávající chronická gastrointestinální onemocnění, která mohou vést k zácpě a průjmům v raných stádiích..

PMS však obvykle doprovází zácpa. V této době děloha bobtná krví, hormonální změny pozadí a klesá peristaltika, v těle se hromadí tekutina - to vše vytváří podmínky pro rozvoj zácpy. Jde o nástup menstruace.

Dalším gastrointestinálním problémem, který trápí téměř všechny těhotné ženy, je ranní nemoc. Objevuje se již dva týdny po početí.

Citlivost na zápach

Pokud váš vrozený čich není tak rozvinutý, pak budete bezpochyby znepokojeni, že jste začali cítit všechny odporné pachy na míli daleko. To je jeden z příznaků těhotenství..

Krvavé problémy

Počátek menstruace může být okamžitě zaměněn se sekrecemi, které doprovázejí implantaci oplodněného vajíčka.

 • Za prvé, absolutorium spojené s početí přichází dříve, než se očekávalo měsíčně (přibližně za 7–10 dní).
 • Za druhé, jsou skromnější a mají úplně jinou barvu - buď narůžovělou nebo tmavě hnědou.

Takový výtok není pozorován u všech těhotných žen, ale jsou normou.

Kreslení bolesti v podbřišku

Bolest v dolním břiše vždy doprovází menstruaci, ale během těhotenství to není neobvyklé.

Jak odlišit PMS od časného těhotenství?

Při menstruaci se tažná bolest v dolním břiše objevuje téměř před samotnými regulátory nebo den před nimi, zatímco dolní část zad také bolí. Během těhotenství budou tyto pocity pozorovány déle.

Nevolnost

Před menstruací je velmi snadné chytit nachlazení - tělo oslabuje a stává se zranitelným. Nemoci během těhotenství jsou pravděpodobnější kvůli skutečnosti, že tělo chrání plod před odmítnutím a snižuje imunitu. Těhotné ženy však často trpí pouze mírným nádchem a slabostí a teplota nikdy stoupne o více než 37,2 stupně.

Pokud chcete vědět, jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění s 80% zárukou, pak sledujte své pocity - jaké jsou známé pro vaše premenstruační období. Pro větší jistotu můžete provést expresní těhotenský test. Ale to se již děje se zpožděním nejméně 1-2 dny.

Jak odlišit těhotenství od PMS. Jaké jsou rozdíly a rozdíly?

Co je premenstruační syndrom (PMS)?

PMS je zkratka pro „premenstruační syndrom“. Jedná se o komplex negativních příznaků, které se objevují u ženy před menstruací. Podle statistik trpí PMS přibližně polovina všech žen v plodném věku.

Zajímavé je, že pod vlivem PMS ženy spáchaly většinu zločinů. Právě kvůli tomuto stavu byly ženy účastníky dopravních nehod, studenti vysokých škol si zaslouží nejnižší skóre v tomto období menstruačního cyklu.

Je třeba poznamenat, že ženy se špatným zdravím se častěji obávají než ostatní PMS. Problémy jako chronická onemocnění, nízká imunita, špatné návyky zvyšují šance na nástup premenstruačního syndromu. K rozvoji PMS také přispívá vysoká psychická zátěž.

Proč dochází k PMS?

Předmenstruační syndrom se vyskytuje na pozadí hormonální nerovnováhy. To se neprojevuje u všech zástupců spravedlivého sexu, ale drtivá většina si stále ještě pořádně uvědomuje jeho příznaky. K tomuto syndromu dochází v důsledku snížení hladin progesteronu. Z mnoha důvodů mohou ženy zaměňovat PMS s nástupem těhotenství. A ve většině případů se opak stává - dívka nepřipisuje důležitost jejím tradičním onemocněním, protože je považuje za normální věc před začátkem menstruačního cyklu, a v důsledku toho se ukáže, že brzy bude mít dítě. Proto se gynekologové zaměřují na potřebu ženského kalendáře. A v tomto případě je třeba zvážit názor lékařů, protože PMS považují za syndrom cyklického stresu.

Podle statistik se ženy během premenstruačního syndromu nejčastěji dopouštějí zločinů a trestných činů: dostanou se do nehody, trpí výsledky nekontrolované agrese. Navíc PMS negativně ovlivňuje práci a výcvik, protože studenti v období premenstruačního syndromu dostávají nejnižší hodnocení.

Pokud mluvíme o predispozici k PMS, pak tento jev nejčastěji trpí zástupci férového sexu se sníženou obranou těla. PMS také přispívá k chronickým onemocněním, špatným návykům, podvýživě a vysokému duševnímu stresu..

Mezi další příčiny premenstruačního syndromu patří:

 • přítomnost gynekologických chorob;
 • negramotná antikoncepce;
 • chirurgické zákroky.

Stojí za zmínku, že i jeden z těchto důvodů se může stát provokujícím faktorem výskytu PMS.

Příznaky PMS a těhotenství

Především mezi nejčastější příznaky těhotenství patří změna gastronomických preferencí. Zároveň je možné ho během období PMS přitáhnout na slané a uzené, ale pokud jste chtěli jíst něco, co jste nemohli vydržet dříve nebo naopak, plochě odmítáte své oblíbené pokrmy a zároveň se cítíte nevolní, s největší pravděpodobností jste těhotná. I když ve většině případů toxikóza začíná po prvním měsíci těhotenství a trvá přibližně do 4. měsíce, dokud zraje placenta.

Gastronomické změny se zhoršují blíže k začátku třetího trimestru těhotenství. Totéž platí pro vnímání okolních pachů..

Těhotenství lze od PMS odlišit dalšími příznaky:

 1. Změny mléčných žláz. Během PMS i při narození nového života dochází v těle k hormonálním skokům, protože prsa se stává citlivou a v mléčných žlázách se objevuje něha. Jak rozlišit metamorfózy v prsu spojené s těhotenstvím od těch, které se vyskytují každý měsíc na konci cyklu? Pouze nepřímými příznaky, to znamená, že když bolest v mléčných žlázách je doprovázena dalšími příznaky, které jsou vlastní ženě v pozici. Kromě toho, asi den před nástupem menstruace, bolest v hrudníku poměrně znatelně klesá, což nelze říci, pokud mluvíme o těhotenství.
 2. Cítit se unaveně. Před menstruací je u ženy pravděpodobnější podrážděnost a během těhotenství - deprese, únava, apatie a ospalost. To vše je způsobeno hladinou progesteronu, která se výrazně zvyšuje po početí dítěte. Únava během těhotenství začíná od 4. týdne těhotenství. Ve vzácných případech může dojít k únavě před menstruací, což naznačuje hormonální poruchy.
 3. Bolest v dolním břiše. Tento příznak může mluvit o PMS i těhotenství. V tomto případě budete schopni odlišit těhotenství od PMS, pokud si nasloucháte: bolest v dolním břiše zmizí několik dní po nástupu menstruace a může mít velmi odlišnou povahu intenzity. A v případě bolestí v dolním břiše během těhotenství jsou poměrně měkké a krátkodobé a mizí za 1-2 dny.
 4. Bolest v zádech. Jsou jasným příznakem PMS, protože bolest v zádech nastávajících matek se vyskytuje až ve druhém trimestru, kdy se zvyšuje zátěž páteře. Protože tento příznak nelze připsat projevům těhotenství v raných stádiích.
 5. Emoční nestabilita. Jedná se o poměrně kontroverzní symptom, který ženy mohou cítit před nástupem menstruace, protože s tímto příznakem je obtížné odlišit těhotenství od PMS. V tomto případě se žena před menstruací cítí více negativních emocí a během těhotenství jsou její pocity smíšené a chaotické.
 6. Časté močení. Můžeme říci, že zástupkyně krásné poloviny pomocí tohoto znamení okamžitě pochopí, zda právě prožívá PMS nebo těhotenství. Mnoho lidí ví, že PMS není doprovázena častým močením, protože budoucí mateřství je tváří v tvář.
 7. Toxikóza a závratě. Může mluvit o těhotenství, pokud dojde ke zpoždění menstruace. V ostatních případech nauzea a zvracení naznačují zvýšení hladiny prostaglandinů, které vyvolávají podobné příznaky během PMS a nástup menstruace. Pokud mluvíme o závratě, pak jsou také charakteristické pro ženy v pozici a pro ty, kteří mají na konci cyklu nepohodlí.
 8. Přítomnost kovové chuti. Jedním z atypických příznaků těhotenství je kovová chuť v ústech. Tento příznak necítí všechny ženy, ale pro některé ženy je to jedna z mála, která potvrzuje fakt těhotenství..
 9. Nadýmání. Nejcharakterističtějším a nejvýraznějším projevem PMS lze nazvat nadýmání a abnormality v zažívacím traktu (zácpa, průjem, nadýmání). Mnoho žen to pozoruje několik dní před nástupem menstruace..
 10. Bolest hlavy. Bolest hlavy může být v obou případech, proto tento příznak nelze považovat za potvrzení těhotenství.
 11. Krvácející. O nevýznamném šíření krve ve výboji lze mluvit o těhotenství. Menstruační krvácení se však nevyskytuje. Ale některé ženy nevědí o nástupu těhotenství, dokud se neobjeví jiné charakteristické znaky. Často je to díky tomuto příznaku, že těhotenství lze odlišit od PMS.

Je opravdu obtížné odlišit těhotenství od PMS, zejména v raných stádiích těhotenství. Navíc existují případy, kdy v důsledku individuálních charakteristik reprodukčního systému menstruace pokračovala několik měsíců v řadě. To vše je výjimkou a dokonce i nějaká anomálie, kterou je třeba projednat s lékařem..

Spolehlivá metoda k určení příčiny špatného zdraví

Abychom pochopili, proč se cítíte horší, měli byste počkat, až se objeví menstruace. To se nestane, pokud otěhotníte.

Pokud nechcete čekat, můžete darovat krev na studium lidského chorionického gonadotropinu. Analýza hladiny tohoto hormonu spolehlivě ukáže, zda k početí došlo již desátý den po oplodnění vajíčka. Takže můžete určit, co způsobilo bolestivý stav - těhotenství nebo premenstruační syndrom.

Lékárenský test k určení těhotenství lze použít pouze v případě opožděné menstruace. Tento test reaguje na zvýšení hladiny hCG v moči ženy. HCG je detekován v moči o něco později než v krvi.

Někdy se stává, že lékařské testy dávají chybné výsledky. Návštěva gynekologa proto zůstává nejspolehlivějším způsobem, jak zjistit, zda došlo k těhotenství nebo ne..

Pomocí metody hmatu lékař posoudí tvar dělohy. Podle tohoto stavu může diagnostikovat těhotenství. Pro potvrzení hypotézy gynekolog předepíše ultrazvukovou analýzu k ověření přítomnosti plodu.

Jak odlišit příznaky PMS od příznaků těhotenství?

Premenstruální syndrom (PMS) je stavová charakteristika ženy před nástupem menstruace, která je způsobena hormonální poruchou v těle (pokles hladiny progesteronu). Žena nemusí často rozlišovat mezi příznaky PMS a příznaky zajímavé situace. Podívejme se na jejich rozdíl.

Příznaky premenstruačního syndromu

Lékaři považují za hlavní příčinu PMS nerovnováhu dvou ženských hormonů: progesteronu a estrogenu. Nebudeme se ponořit do příčin této nerovnováhy, ale nejprve určíme příznaky premenstruačního syndromu. Existuje několik z nich:

Premenstruální syndrom (PMS) je stavová charakteristika ženy před nástupem menstruace, která je způsobena hormonální poruchou v těle (pokles hladiny progesteronu). Žena nemusí často rozlišovat mezi příznaky PMS a příznaky zajímavé situace. Podívejme se na jejich rozdíl.

Příznaky premenstruačního syndromu

Lékaři považují za hlavní příčinu PMS nerovnováhu dvou ženských hormonů: progesteronu a estrogenu. Nebudeme se ponořit do příčin této nerovnováhy, ale nejprve určíme příznaky premenstruačního syndromu. Existuje několik z nich:

 1. Před menstruací mírná citlivost a otok mléčných žláz.
 2. Bolest v dolním břiše s tažnou postavou.
 3. Kreslení bolesti v dolní části zad.
 4. Bolesti hlavy a výkyvy nálady.
 5. Ospalost.
 6. Slza a podrážděnost.
 7. Nevolnost a zvracení.
 8. Vzhled vyrážky na kůži, akné.
 9. Zvýšená citlivost na zápach.

Všechny výše uvedené příznaky se vyskytují v důsledku hormonální nerovnováhy a závažnost těchto příznaků pro každou ženu je jiná. Existují případy, kdy 2–3 dny před nástupem menstruace trpí dívka nebo žena značně všemi příznaky najednou, zatímco u jiných se PMS může projevit pouze jako lehké krátkodobé bolesti v podbřišku. Ve vážných případech se ženy prostě nemohou obejít bez lékařské pomoci. V takových případech doktoři diagnostikují přítomnost premenstruační dysforické poruchy. Jeho příznaky jsou destruktivní. To je nespavost a záchvaty paniky, deprese a myšlenky na sebevraždu. Tyto stavy jsou charakterističtější u žen, které zažily vážné fyzické nebo psychické trauma..

Příznaky nástupu těhotenství

Příznaky PMS jsou velmi podobné příznakům těhotenství. Po úspěšném početí se v ženském těle zvyšuje hladina progesteronu, hormonu nezbytného k udržení těhotenství. Zvyšování jeho úrovně je také hormonální nerovnováha. Ale příznaky těhotenství se mírně liší od PMS. Zde jsou:

 1. Otok a bolestivost prsu.
 2. Změny nálady.
 3. Únava a podrážděnost.
 4. Ranní nevolnost a zvracení.

Jak zjistit těhotenství?

Jak vidíte, první příznaky jsou v obou případech podobné. Proto je pro mnoho žen obtížné pochopit, co se s nimi děje. Ale k určení tohoto, musíte počkat na nástup menstruace. Během těhotenství to prostě nenastane. Proto je možné s 2-3denním zpožděním (pokud je ženský cyklus pravidelný) provést těhotenský test. Další možností je krevní test na přítomnost chorionického gonadotropinu (hCG). Jedná se o hormon, který se objevuje v těle ženy s počátkem těhotenství. A je třeba poznamenat, že krevní test přesněji, nebo spíše 100%, určí přítomnost hCG. Spolehlivost testů je 99%. A kromě toho ne všechny ženy budou schopné udělat takový test správně. Ne každý si může dovolit koupit test kvality. To znamená, že absolvování krevního testu na hCG rozptýlí všechny pochybnosti a upustí od otázek.

Pokud jde o návštěvu gynekologa jako způsob, jak vyloučit pochybnosti, vzácný lékař může určit těhotenství, pokud je vyšetřen na krátkou dobu. Pokud máte podezření na těhotenství, gynekolog vás může jednoduše odvést na ultrazvukové vyšetření nebo nabídnout krevní test na hCG.

PMS nebo těhotenství

Co je důležité vědět o PMS?

Předmenstruační syndrom (PMS) - lékaři nazývají v předvečer příští menstruace celou řadu extrémních projevů. Tato symptomatologie se projevuje nejen na fyziologické úrovni, ale také v psychologické stránce. Pocity jako PMS se vyskytují v časném těhotenství.

Většina žen nesouhlasí s tím, že s nimi něco není v pořádku. Některé dámy souvisejí s výkyvy nálad s humorem a tvrdí, že jde pouze o skákání hormonů. Ale mnoho lidí je skeptických vůči PMS, protože to považuje za „fiktivní“ diagnózu bez jasných příznaků a odkazuje na některá onemocnění. Fóra často píšou něco jako „PMS během těhotenství - nesmysl!“

V tomto stavu není nic zvláštního, ale když ženy komunikují, často si vyměňují znalosti o příznacích zvláštních podmínek. Po poslechu takových „diagnóz“ nebo po přečtení o nich na fórech dámy často očekávají takové projevy ve svých tělech, i když ve skutečnosti pro to nejsou žádné předpoklady..

PMS však není mýtem a extrémní projevy je vedou k vyrážkám a hněvům, které by nikdy neměli v dobré náladě. K podobnému stavu PMS dochází také na začátku těhotenství, o kterém muži často diskutují s humorem.

Důležité: Je třeba poznamenat, že ostré změny ve struktuře a malátnosti se vyskytují přibližně ve stejnou dobu - v předvečer menstruace nebo ve dnech zpoždění během těhotenství. PMS často postihuje ženy s dlouhým cyklem - více než 30 dní a také s nestabilním cyklem.

PMS nebo těhotenství: jaké jsou příčiny hormonální nerovnováhy

Předmenstruační nerovnováha v těle má cyklický charakter, proto se také nazývá syndrom cyklického stresu. Někdy je tento stav úmyslně spekulován nebo zdůvodňuje jejich nevhodné mravnosti, ale podle statistik se tento stav projevuje u méně než 50% žen v plodné fázi. A pokud neexistují žádné příznaky PMS, může být těhotenství? Je možné, že v obou případech je stav ovlivněn hormonálním „konfliktem“ uvnitř ženského těla.

Na Západě je PMS zohledňována v soudní praxi, protože většina dopravních nehod, pokus o vraždu jejich pachatelů a pokus o sebevraždu jsou spáchány ve stavu deprese, které jsou během těhotenství zatíženy premenstruačním hormonálním selháním nebo PMS.

Obezřetní manželé jsou si vědomi „obtíží“ svých manželek s PMS před těhotenstvím, v období porodu dítěte nebo při cyklické bolesti. Ale oni opravdu nevěnují pozornost starožitnostem jejich "polovin", a to i někdy jim dopřát. Studenti v těchto obdobích však mají nejnižší známky, zvláště když žaludek začíná bolet, ale nikdo tuto vlastnost nebere v úvahu.

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, existuje mnoho společného, ​​proto je snadné zaměnit projevy těla při hormonální nerovnováze mezi estrogenem a progesteronem. Během těhotenství je „těhotenský hormon“ nebo hCG stále smíchán s tímto „konfliktem“. Pokud byla léčba neplodnosti hormonálními léky nebo komplexními látkami na bázi hormonálních sloučenin rostlinného původu (s dysfunkcí vaječníků) v předvečer, dostáváme „chřestýš“.

Komplikace po léčbě gynekologických a pohlavně přenosných nemocí mohou být smíchány s tímto syndromem. K tomu může dojít na pozadí dlouhodobé léčby antibiotiky (ovlivňují posun v acidobazické rovnováze) nebo neúspěšné volby perorálních kontraceptiv (cyklické tablety). To vše vytváří další zátěž pro ženské tělo..

Proto je pro dívky, které vstoupily do fáze sexuální aktivity, důležité naučit se sledovat projevy jejich těla. Doporučuje se označit dny menstruace ve vašem osobním kalendáři, aby se vypočítala doba ovulace (uprostřed cyklu) a očekávaná menstruace. Potom bude snazší pochopit, zda se jedná o příznaky PMS nebo těhotenství - naučte se poslouchat své tělo.

Popsané faktory dále otřásají nestabilním hormonálním pozadím a způsobují nerovnováhu v endokrinním systému, která se projevuje ve formě PMS. Pro extrémní projevy obav o vaše zdraví a přiměřené chování byste se měli poradit s lékařem, zejména pokud existuje podezření na početí.

S akutní formou PMS doktoři dospějí k závěru o přítomnosti PMDD (premenstruační dysforická porucha) a nařídí nápravnou terapii. Tito lidé by neměli být zaměstnáni v odpovědné práci, která představuje riziko pro život..

Jsou příznaky PMS a těhotenství podobné? Ano, samozřejmě. A hormonální systém je považován za velmi komplexní strukturu ženského těla, je velmi snadné narušit jeho plnou a stabilní funkci.

Jak odlišit PMS od těhotenství po zpoždění?

Mladé ženy se často obávají řady příznaků, které lze přičíst jak PMS, tak začátkům těhotenství:

 • otok prsu před menstruací;
 • kreslení bolesti a pocit zvětšeného břicha;
 • nepohodlí v bederní oblasti s mírným omezením pohyblivosti;
 • migréna (zvláštní typ bolesti hlavy);
 • emoční nestabilita (náhlé výkyvy nálady);
 • akné a kožní vyrážky (akné před menstruací);
 • ztráta síly a ospalost;
 • nevolnost (občas zvracení) a nedostatek chuti k jídlu;
 • akutní reakce na pachy atd..
Je někdy obtížné popsat rozdíl mezi PMS a časnými příznaky těhotenství. Nemusí to být všechny tyto pocity, v každém případě se mohou projevovat a kombinovat různými způsoby. Například jedna žena v takových obdobích dokonce slyší vůni „známek“ kočky v domě, jiná si ani neumí představit, jaký zápach mají.

U některých dívek přichází menstruace „nečekaně“ a je asymptomatická, takže krev může protékat spodním prádlem do oděvů v nejnevhodnějším okamžiku. U ostatních s PMDD je výboj doprovázen nesnesitelnou tažnou bolestí, která narušuje celý život. Někdy musíte jít k lékaři, abyste zmírnili utrpení.

Na fórech dámy píší, že „porodila jednodušší, než jsem trpěl, když začala menstruace, zdá se, že neexistuje PMS, ale horší než známka těhotenství.“ Ale uprostřed výboje (2-4 dny) tyto bolestivé projevy zpravidla končí. A pokud dojde ke zpoždění, pak na všechny otázky odpoví test na lékárnu, krevní test na hCG a ultrazvuk.

Příznaky PMS a těhotenství lze porovnat podle tabulek.

Příznaky PMS a těhotenství jsou velmi podobné, ale na „zajímavé pozici“ je smícháno množství dalších příznaků. Tento pocit otoku v dolním břiše s častým nutkáním na močení, zvýšenou citlivostí bradavek (bolestivý dotyk), má tendenci spát, apatie je chronická. Špatný výtok během menstruace je možný, chuťové preference se výrazně mění a objevuje se přetrvávající tolerance k některým zápachům.

Souhrnně lze říci, že hlavním rozdílem mezi PSM a příznaky těhotenství je krátká doba trvání projevů. U dívek se hormonální a emoční pozadí během příští menstruace stabilizuje.

U těhotné ženy naopak některé mírné známky zesilují nebo dokonce nabývají extrémní podoby. Nevolnost je často doprovázena zvracením, zejména ráno. Tam je ostré odmítnutí dříve milované jídlo, tam je odmítnutí pachů a některé předměty, které jí známé. To naznačuje, že je čas se zaregistrovat pro těhotenství poté, co prošel analýzou pro hCG.

Rozdíl mezi PMS a časným těhotenstvím

Rozlišovat mezi PMS nebo těhotenstvím se projevuje ve formě podrážděnosti a tažení bolesti v podbřišku, může to být pro ženy problematické. Ve skutečnosti jsou příznaky nastávající menstruace a úspěšného oplodnění do značné míry podobné díky intenzivní produkci progesteronu v těchto podmínkách. První věc, kterou je třeba udělat, pokud je zpoždění doprovázeno PMS, je provedení expresního testu. Ne vždy však dává přesnou odpověď..

Rozdíly mezi PMS a příznaky těhotenství

Existují určité rozdíly mezi PMS a těhotenstvím. Pokud žena s přístupem kritických dnů zažije změnu nálady, úzkosti, úzkosti a agrese, pak v případě úspěšného početí je spektrum jejích emocí mnohem širší. Lze pozorovat ostré výkyvy nálad: slza, pak radost.

Bez ohledu na to, zda je plánováno otěhotnění nebo ne, musíte pečlivě sledovat cyklus menstruace. Zpoždění je často pozorováno nejen při úspěšném oplodnění, ale také v případě rozvoje závažných patologií.

Proto je tak důležité vědět, jaký je rozdíl mezi syndromem PMS a těhotenstvím, a být schopen odlišit jednu podmínku od druhé.

Chutná preference

Změny v preferencích chuti pro oba stavy jsou zcela charakteristické. S PMS je touha ochutnat jakékoli nové produkty kvůli nedostatku stopových prvků a vitamínů. Během těhotenství, v raných stádiích, je zvýšená touha po slaných a kyselých potravinách.

Rozdíl mezi těmito podmínkami je v tom, že u premenstruačního syndromu chcete vyzkoušet něco nového a v prvních týdnech těhotenství se může objevit averze k určitým druhům jídla. To je způsobeno intoxikací těla životně důležitými produkty plodu..

Podrobnější informace o tom, proč máte hlad před dobou, naleznete v našem článku na webu.

Pigmentace

Těhotenství lze od PMS odlišit změnami stavu kůže. Vzhled pigmentace na obličeji, bradavkách a podél bílé linie břicha jsou znaky charakteristické pouze pro úspěšné oplodnění. Během premenstruačního syndromu nejsou tyto příznaky pozorovány..

Hypersalivace

Toxikóza začíná okamžitě poté, co je zygota připevněna ke stěnám dělohy. Jen týden po začátku těhotenství jsou možné jeho první projevy. Když metabolické produkty v krvi dosáhnou dostatečné koncentrace, nauzea se zesiluje. Během prvního těhotenství je právě z těchto důvodů nejsnadnější odlišit tento stav od PMS.

Někdy se na pozadí toxikózy objevuje další příznak - hypersalivace (zvýšené salivace). U premenstruačního syndromu nejsou tyto změny pozorovány.

Sentimentalita a temperament

Nálada ženy s PMS a oplodnění je výrazně odlišná. V prvním případě se zbarvení emočního pozadí stane negativním, před menstruací je pozorována deprese. Zažívá hněv a hněv, stává se podrážděným. Právě tyto pocity způsobují slzy.

V případě úspěšného pojetí je vše pociťováno trochu jinak - mnohem jasnější a ostřejší. Žena v tomto období se stává zranitelnou a citlivou. Emoce, které zažívá, mohou být buď negativní nebo pozitivní, a její nálada se náhle a nečekaně změní..

Podobné příznaky PMS a těhotenství

Není vždy možné snadno odlišit PMS od těhotenství. Je to způsobeno tím, že během luteální fáze menstruačního cyklu a během početí je hormon progesteron v těle obsažen ve velkém množství. Proto jsou příznaky těchto stavů velmi podobné..

Citlivost prsu

Citlivost prsu a jeho otok vyvolává hormonální selhání charakteristické pro těhotenství a PMS. Proto se tyto příznaky objevují v obou podmínkách..

Jediný rozdíl spočívá v tom, že u premenstruačního syndromu bolí hrudník několik dní a v případě početí, otoků a něhy mléčných žláz doprovází ženu dlouhou dobu.

Přečtěte si podrobněji o tom, proč bolesti prsu před menstruací s cílem včas rozlišit příznaky PMS od těhotenství.

Únava

Únava doprovází ženu před menstruací a v počátečních fázích těhotenství. Za těchto podmínek tělo obsahuje maximální množství progesteronu, které vyvolává výskyt takového pocitu. Zpravidla s příchodem menstruace dochází k únavě a při početí může zůstat po dlouhou dobu.

Dolní bolest břicha

Během premenstruačního syndromu je aktivně produkován progesteron, který připravuje děložní tkáň pro připojení embrya. Zvýší se endometrium a jeho následné oddělení. Proto se objevují příznaky menstruace, jako je bolest v podbřišku.

Při početí je embryo připevněno ke stěnám dělohy a ponořeno do sliznic. To způsobuje bolest v břiše v časném těhotenství..

Bolest dolní části zad

Blížící se počátek menstruace je signalizován bolestí v bederní oblasti. Během těhotenství se tyto příznaky objevují od druhého trimestru, ale někdy jsou v časných stádiích pozorovány hormonální změny..

Změny nálady

Přebytek progesteronu v těle vyvolává výkyvy nálady jak s PMS, tak v případě úspěšného oplodnění. S nástupem menstruace tento příznak zmizí a těhotné ženy mají dlouhou dobu.

Jak přesně určit

Blížící se menstruaci nebo těhotenství můžete určit pomocí speciálního testu. Pokud dojde ke zpoždění, je pravděpodobnost spolehlivé odpovědi poměrně vysoká. Ve vzácných případech se ukázalo, že je falešně negativní.

Pokud se menstruace neobjeví, doporučuje se po týdnu druhý test. V tomto okamžiku již bude dostatečná koncentrace lidského chorionického gonadotropinu v moči, na které závisí výsledek studie.

Chcete-li zjistit, zda je těhotenství nebo PMS, bude možné pomocí krevního testu na hCG. Tento hormon začíná být produkován pouze v případě početí..

Chcete-li získat přesnou odpověď, možná budete muset udělat ultrazvuk. S jeho pomocí je možné potvrdit skutečnost početí již po dobu tří týdnů, ale musíte se uchýlit k této studii podle pokynů lékaře.

Počáteční těhotenství a premenstruační syndrom mají řadu podobných příznaků. Proto ženy často nemají podezření, že otěhotnily a vnímaly změny v těle pro projevy PMS. V případě pochybností se doporučuje vyšetřit gynekologa, který dokáže snadno odlišit jednu podmínku od druhé.

Články O Neplodnosti