Hlavní Testy

Těhotenství a kosmetologie

Dermatolog-kosmetologka Gintovt Elizaveta Alekseevna vypráví o možnosti kosmetologie během těhotenství a laktace:

Během těhotenství se mohou vyskytnout nepříjemné fyziologické změny, jako je hyperpigmentace, strie těhotných žen, těhotné akné, suchá kůže, zhoršení stavu vlasů a změny cév.

Hyperpigmentace je fyziologická změna kůže, která je u žen velmi častá během těhotenství a laktace. Hlavním důvodem tohoto problému je zvýšení hladiny melanocytostimulačních hormonů, jakož i zvýšení citlivosti určitých oblastí kůže na pohlavní hormony - estrogen a progesteron. U těchto pacientů často pozorujeme chloasma - zvýšenou pigmentaci omezených oblastí kůže. Pigmentové skvrny jsou umístěny na čele, tvářích, chrámech, velmi často nad horním pyskem, může zde být také pigmentace středové linie břicha, paranasálních zón a vnějších pohlavních orgánů. Častěji se jedná o brunetky.

Bohužel, během těhotenství, kosmetika může udělat jen málo: je možné jen mírně snížit úroveň citlivosti pokožky a doporučit použití opalovacího krému. Někdy předepisujeme velmi snadný glykolický peeling s koncentrací ne více než 5-10% a neutrálním pH. Předepisujeme krémy pro domácí péči s malou koncentrací glykolových kyselin. Po laktaci orientujeme ženy na frakční fototermolýzu pomocí přístroje typu Fraxel. Miluji Fraxela - pracuje jemně, rehabilitace je docela jemná, ale výsledky jsou vynikající. Tento postup můžete provést až po těhotenství a laktaci. Jen proto, že procedura je velmi bolestivá, a to může tónovat dělohu. Během tohoto období musí být žena chráněna, aby měla pouze pozitivní emoce, zatímco jakákoli negativní může, bohužel, negativně ovlivnit její těhotenství. Kromě toho se před zákrokem aplikuje dostatečně aktivní anestetický krém a procedura zpravidla postihuje poměrně velké plochy. Použití těchto krémů není také známo, jak může ovlivnit těhotenství a kojení, takové studie nebyly provedeny..

V průběhu těhotenství tedy mohou kosmetologové jen mírně zmírnit stav ženy s mírnou domácí péčí a po ukončení laktace pokračovat ve Fraxelově proceduře.

Není to veřejná nabídka! Existují kontraindikace. Před použitím je nutná odborná pomoc.

Dalším problémem jsou vlasy. Během těhotenství se zvyšuje doba trvání aktivního růstu vlasů, zvaná anagen, vlasy stále rostou. Telogen fáze - doba odpočinku nebo zbytku vlasů - je zkrácena. Během těhotenství můžeme vidět zvýšený růst vlasů nejen v pokožce hlavy, ale stává se, že se vlasy objevují na obličeji, nad horním rtem, růst vlasů na nohou je mírně zvýšený. Po porodu se tento proces normalizuje..

V normálním průběhu těhotenství vlasy nevypadnou. Během kojení se zhoršují, protože většina vlasových folikulů po porodu přechází do telogenní fáze. Tři měsíce po narození dochází ke zvýšené ztrátě vlasů na hlavě, tzv. Fyziologické telogenní alopecie, a my to nemůžeme ovlivnit. Pak, pokud se proces táhne dál, můžete předepsat mezoterapii, dobré vitamíny, ale je téměř nemožné ovlivnit samotné období.

Jakékoli injekční postupy během těhotenství a laktace jsou zakázány. Účinek některých látek na průběh těhotenství není znám. Pokyny k nejběžnějším lékovým lékům říkají „s výjimkou těhotenství a laktace“. Dokonce ani kyselina hyaluronová tak milovaná pacienty je zakázána.

Během těhotenství můžeme nabídnout velmi malý počet hardwarových procedur. Máme Lift 6, Facial Endermology (LPG) a Body Oxyjet - nevstřikující kyslík.

Není to veřejná nabídka! Existují kontraindikace. Před použitím je nutná odborná pomoc.

Těhotné akné je velmi závažný problém, který se může vyskytnout u pacientů, kteří ještě nikdy nezažili akné. U většiny mladých žen se vyrážky během těhotenství zvyšují. Nejproblematičtějšími segmenty jsou časná data: 4-8 týdnů a poté od 13 do 20 týdnů. Důvodem je skutečnost, že zvýšená produkce testosteronu a androstendilinu, které jsou přímými stimulanty produkce mazu. Skutečnost, že pacientky před těhotenstvím často užívají perorální antikoncepci, jejíž zrušení také ovlivňuje nárůst počtu vyrážek, hraje roli při zhoršování stavu kůže..

Pokud jde o akné, při plánování těhotenství musíte přísně vyloučit příjem retinoidů uvnitř, během těhotenství a externě. Jedná se zejména o systémové retinoidy obsahující isotretionin, například Roaccutane. Takové léky mohou způsobit vážné komplikace - teratogenitu a embryotoxicitu. Když nastane těhotenství, měli byste také přestat užívat léky „Difinin“, „Isotrexin“, retinovou mast a další obsahující retinoidy.

Během kojení je povoleno používat stejná léčiva proti akné, která se používají během těhotenství. Můžeme předepsat pouze to, co nepronikne kůží a není detekováno v systémovém oběhu: Baziron gel, Dalacin gel, Zerkalin roztok. A léky obsahující erytromycin: Zinerit, mast erytromycinu. Stejně tak dobře známé přípravky obsahující kyselinu azelaovou: gel a krém "Skinoren" gel "Azelik". Nelze použít léky obsahující salicylový alkohol během těhotenství a kojení.

Co dělat? Hlavním úkolem je zabránit zhoršení stavu kůže, zabránit vzniku jizev a zlepšit psychický stav pacienta. Můžeme předepsat povrchové chemické slupky s kyselinou glykolovou nebo alfa hydroxykyselinami v nízkých koncentracích. Mechanický peeling - brosage a microdermabrasion. Kosmetika a kosmetická kamufláž. Pokud externí léčba stále nedává účinek a žena má sklon k jizvení, pak předepisujeme systémovou antibakteriální terapii pod přísným dohledem lékaře na krátkou dobu. Nejbezpečnějším antibiotikem, které lze během těhotenství použít, je erytromycin. Může být odebrána pouze od druhého trimestru a na krátkou dobu. Předepisuji ne déle než 7-10 dní, pouze pro těžké formy akné a vysokou pravděpodobnost zjizvení. V posledním trimestru těhotenství a během krmení je použití antibiotik účinných při léčbě akné (zejména tetracyklinů) kategoricky vyloučeno, protože jsou možné nevratné změny ve vývoji zubů u plodu. Kromě toho je lék fotosenzibilizátor, tj. Zvyšuje pigmentaci kůže. Během krmení nepoužívejte externě klindamycin a erytromycin uvnitř.

Není to veřejná nabídka! Existují kontraindikace. Před použitím je nutná odborná pomoc.

Také během těhotenství dochází k fyziologickým cévním změnám. Může se jednat o růžovku a / nebo vzhled pavoučích žil, nejčastěji v oblasti nohou. Předepisujeme externí ošetření: krémy, které posilují cévní síť. A po těhotenství bude možné provést laserové odstranění krevních cév. Dokonce i během laktace mohou být jednotlivé cévy odstraněny laserem, fototerapie může být také prováděna velmi opatrně v malých oblastech, aby se posílily stěny krevních cév. Jeden hemangiom lze odstranit, ale pokud existuje velké množství hemangiomů, musíte počkat do konce laktace..

Existuje mnoho důvodů pro výskyt strie. Například zvýšená funkce nadledvin, mechanické faktory, genetická predispozice. Chtěl bych také poznamenat, že dlouhodobé používání steroidních hormonů (perorálních kontraceptiv) před těhotenstvím také zvyšuje riziko tvorby strií. Obecně platí, že pokud je predispozice ke vzniku strie velmi vysoká, musíte u perorálních kontraceptiv dávat pozor. Pokyny ne, ale v odborné literatuře, je dlouhodobé používání OK uváděno jako jeden z mechanismů tvorby stria. Je to prokázáno, ale pokyny nepíšou, že dlouhodobě nemusíte používat perorální antikoncepci. Během těhotenství nemůžeme používat nic jiného než krémy. Lékárenské krémy a specializované krémy pro těhotnou pleť jsou docela účinné. Samozřejmě, že nevyřeší problém úplně, ale posílí pokožku..

Po těhotenství a laktaci lze k odstranění strie použít frakční expozici a mezoterapii, Jalupro dobře funguje. Bojové strie musí začít čím dříve, tím lépe, protože za pár let to bude mnohem obtížnější.

Pokud je majitel mastné pokožky problém s akné zhoršován, pak ženy se suchou pokožkou zvyšují suchou pokožku. V tomto případě používáme krémy, sérum, glykolické slupky, vyživující masky.

Problémy s postavou, které se objevují po těhotenství, jsou ochablý žaludek, ochablost vnitřního povrchu paží a boků, stejně jako ptóza mléčných žláz. Nebude možné jim zabránit - během těhotenství můžeme předepsat pouze izotermální zábaly na oblasti nohou, tlakovou ztrátu a endermologii na dolních končetinách (pokud je to možné, protože se tento postup provádí v poloze na zádech), aby se mírně snížila tvorba otoků, těžkosti v nohou. Na břiše během kojení můžete předepsat terapii Butitec, která poskytuje vynikající výsledky (žaludek se dobře stahuje) a má dobrý účinek na strie. A po ukončení laktace můžete předepsat postupy na přístroji „Titan“, který také dobře odstraňuje ochablost břicha, zejména v raných fázích.

Ale i při přísné stravě v důsledku změn v hormonálním pozadí může kůže výrazně ztratit tón, zejména v oblasti břicha. V tomto případě může pomoci pouze plastická chirurgie..

Není to veřejná nabídka! Existují kontraindikace. Před použitím je nutná odborná pomoc.

Kosmetické procedury pro těhotné ženy: co je možné a co ne

Těhotenství je v ženském životě úžasné období. Hra hormonů však ne vždy pozitivně ovlivňuje stav kůže. Akné se mohou objevit pigmentové skvrny a pokožka začne svítit mastným leskem nebo naopak peelingem. Pokud se pigmentace po porodu postupně vrátí do normálu, měli byste se postarat o další problémy sami..

Těhotenství ukládá určitá omezení pro výběr postupu v kanceláři kosmetologa. Například hardwarové techniky, laser a fotoepilace jsou přísně zakázány. Injekční postupy, jako je mezoterapie, jsou vyloučeny. Zaprvé se snižuje tolerance bolesti a zadruhé je zakázáno používání anestézie..

Rovněž jsou zakázány hormonální a placentární léky, bělicí procedury, horké zábaly. Nežádoucí postupy, při kterých se používají látky se štiplavým zápachem (barvení vlasů, akrylové prodlužování nehtů atd.) - to může vést ke zvýšené toxikóze.

Jaké postupy jsou povoleny?

Před jakýmkoli postupem se poraďte se svým lékařem. Nezapomeňte informovat kosmetičku o těhotenství, i když je doba ještě krátká.

Masáž

Lehká masáž obličeje a krku může zmírnit otoky a masáž nohou je vhodná pro prevenci křečových žil, které často postihují těhotné ženy. Intenzivní svalová práce je zakázána, protože může nepříznivě ovlivnit průběh těhotenství..

Oloupání těla a obličeje

Kroviny a loupání by neměly být agresivní, je nejlepší, pokud jsou založeny na solích. Šupiny kyseliny retinolové a ultrazvukové čištění obličeje by měly být odloženy do narození dítěte.

Hydratační masky

K naplnění potřeby hydratace pokožky pomohou masky a krémy. Masky založené na přírodních přísadách a s nenápadnou vůní. Přípravky s obsahem vitamínu C jsou zakázány: Před zákrokem je nutné zkontrolovat složení, zda neobsahuje alergické reakce. Mimochodem, termální voda ve spreji může pomoci osvěžit a zvlhčit vaši tvář po celý den..

Olejové zábaly

Přírodní oleje blahodárně působí na pokožku, zjemňují ji a vyživují a také zabraňují vzniku strie. Před použitím je nutné se poradit s lékařem, protože během těhotenství jsou ženy zvláště citlivé na alergické reakce na aromatické oleje.

Kyselina hyaluronová v salonu i doma

Samostatně stojí za zmínku postupy s kyselinou hyaluronovou. Tento nástroj je skutečnou spásou pro problémovou pleť. Kyselina hyaluronová je obecně známá svými zvlhčujícími a proti stárnutími vlastnostmi. Vzhledem k nedostatku vlivu na hormonální pozadí nemá tento lék žádné kontraindikace. Moderní techniky umožňují opustit injekci léku, což je důležité během těhotenství.

Takový postup je nabízen v Diplomat Clinics Center. Intraceutika jsou bezkonkurenční z hlediska bezpečnosti, pohodlí a efektivity..

Kromě hloubkové hydratace je postup zaměřen na:

 • redukce vrásek;
 • zdravá pleť;
 • normalizace kožního turgoru;
 • normalizace rovnováhy tuků v pokožce.

Infuzní stříkačka použitá při postupu pod tlakem dodává produkt na povrch kůže, což přispívá k jeho hlubokému pronikání. Kombinace molekul kyseliny hyaluronové různých velikostí, stejně jako vitamínů, rostlinných látek a peptidů, syrovátka okamžitě dává obličeji zdravý stín.

Tato technika nemá žádné kontraindikace, dobu zotavení a je absolutně bezbolestná. Pocity během procedury jsou velmi příjemné: cítí se pouze svěžest a mírný tlak na kůži.

Na vaši žádost může kosmetička poradit Intraceuticals přizpůsobený program péče o pleť pro domácí péči. Tím se rozšíří pozitivní účinek postupu..

Příjemné a relaxační procedury vás rozveselí a udělají z vás krásný pocit. Těhotenství proto není důvodem k tomu, abyste se zbavili výletů k kosmetologovi!

Jedním z nejoblíbenějších omlazovacích postupů je Altera ultrazvukové zvedání SMAS. Unikátní technologie se stala alternativou.

V posledních letech hardwarová kosmetologie úspěšně konkuruje plastické chirurgii. Vzhledem k rizikům spojeným s chirurgickou korekcí se jen málokdo uchýlí k radikální metodě omlazení. Ženy si stále více vybírají.

Každá žena chce vždy vypadat přitažlivě a mladě, ale postupem času kůže ztrácí pružnost, objevují se na ní vrásky a zrádně ukazuje věk. Můžete to zvládnout.

Přírůstek na váze, dramatický úbytek na váze a těhotenství mění vzhled pokožky. V důsledku přetížení kožních vláken se místy objevují bílé pruhy. Asi 90% lidí na světě má strie, a téměř polovina z nich jsou muži.

Licence č. 77-01-002834. Informace uvedené na těchto stránkách slouží pouze pro informaci a nejsou veřejnou nabídkou. Kategorie 18+. Kontaktováním nás ohledně služeb souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů v souladu s Zásady ochrany osobních údajů.

Povolený a zakázaný vesmír. postupy pro těhotné

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

Nyní prochází 0 členů

Žádní uživatelé si prohlíží tuto stránku..

Oblíbená témata

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: Piggy13
Vytvořeno před 1 hodinou

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: ОксанаРом
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: Nadushka1981
Vytvořeno před 16 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Je to možné a nemožné: jaké postupy jsou indikovány během těhotenství a kojení a co by mělo být zlikvidováno

Amina Berdová, dermatologka a kosmetička, vedla program pro vzdělávání krásy pro čtenáře WomanHit.ru

Co nelze udělat

Během těhotenství a laktace je používání hardwarové a injekční kosmetiky kontraindikováno. To je způsobeno možným negativním účinkem procedur na plod, jakož i na ženské tělo, které podléhá změnám v hormonální úrovni. Není možné posoudit nepříznivé účinky těhotných žen na zdraví, protože u tohoto subjektu nebyly provedeny žádné skutečné studie. Minimálně invazivní postupy navíc vyžadují předchozí anestezii, která se těhotným ženám nedoporučuje, a jakékoli bolestivé pocity mohou vést k nevratným důsledkům.

Mezoterapie

Vzhledem k tomu, že se léky podávají subkutánně, částečně do krve, je pravděpodobné, že složky mesococktails, i když v malém množství, mohou dosáhnout placenty a proniknout skrz ni do plodu. Druhým důvodem je riziko komplikací: tělo těhotných žen je méně odolné vůči infekcím a virům v důsledku oslabeného imunitního systému, takže pokud kosmetolog udělá chybu, bude muset být léčena antibiotiky, což je absolutně nepřijatelné v případě těhotných žen..

Botox

Pokud jde o injekce botulotoxinu, v souvislosti s ním byly provedeny studie. Bylo prokázáno, že to může způsobit různé komplikace ve vývoji plodu: defekty tvorby končetin, vývojové zpoždění, závažné patologie. Léčivou látkou této drogy je toxin, jinými slovy jed, který může nepříznivě ovlivnit zdraví budoucího dítěte.

Čištění hardwaru

Neexistují žádné přímé důkazy o negativním dopadu ultrazvukových vln na zdraví matky a plodu, ale teoreticky je možné, proto lékaři nedoporučují používat hardwarové čištění během období těhotenství.

Chemické slupky

Přípravky používané pro chemický peeling většinou obsahují toxiny a mohou mít škodlivý vliv na vývoj plodu, proto je tento typ peelingu kontraindikován i pro těhotné ženy..

Zábaly

Zábal může být chladný a hřejivý. Jejich působení je zaměřeno na odstraňování tekutin z těla, v případě těhotných žen je to přísně kontraindikováno. Kromě toho existuje riziko, že oteplovací zábal v časném těhotenství může způsobit potrat.

Laserové odstranění chloupků

Laserové odstranění chloupků může vést k nárůstu kožních problémů - vzhled pigmentace, suchost a dokonce i riziko strie v poporodní periodě.

Žena a kosmetička mohou samozřejmě využít příležitosti a provádět jakoukoli manipulaci na vlastní nebezpečí a riziko, ale toto je úplně jiný příběh.

Jaké postupy jsou indikovány během těhotenství a kojení

Nenechte se však naštvat! I v tomto období najdete alternativy k některým kosmetickým procedurám: existují programy zaměřené na péči o vlasy, zvlhčení pokožky (a tento úkol během těhotenství se snad stane jednou z nejnaléhavějších - těhotné ženy si často stěžují na hormonální změny v těle suchost, těsnost pokožky), prevence strií, shugaring, celková masáž.

Během těhotenství a kojení mohou ženy podstoupit lehké povrchové očistné procedury, starosti, masky různého původu, včetně těch, které mají dobrý hydratační účinek, jakož i alginátové a čisticí masky na bázi kaolinu (bílá hlína).

Protože mnoho procedur pro nastávající matky je zakázáno a ponecháno až do lepších časů, kosmetika a procedury, které lze provádět doma, aniž by poškodily zdraví vašeho a vašeho dítěte, jsou na prvním místě v osobní péči.

Stretch Mark opravné prostředky

Samozřejmě byste neměli očekávat zázrak od používání krémů. Výskyt strií je primárně způsoben mikrodampáží na vláknech pojivové tkáně v důsledku zvýšení objemu a hmotnosti těhotné ženy. Proč dochází k tomuto mikrodamu na vlákna? Důvod může být způsoben genetickým faktorem, prudkým nárůstem hmotnosti, tendencí ke strii.

Jako kosmetolog mohu říci, že nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit strií, jsou kosmetické procedury, které se provádějí po narození: mezoterapie, terapie ozonovou kyselinou, všechny druhy peelingů (o kterých se budeme bavit níže).

Jakékoli krémy, včetně strie, které se skutečně nanášejí na povrch pokožky, neovlivňují tvorbu kolagenu a elastinu zodpovědného za stav naší pokožky - dávají pouze vnější kosmetický efekt.

Jejich působení je více zaměřeno na tzv. Univerzální hydrataci pokožky během těhotenství, takže je třeba bez problémů používat tělové krémy. A to pravidelně (nejméně dvakrát denně), počínaje 2. trimestrem těhotenství. Za tímto účelem byste si měli vybrat prostředky označené „pro těhotné ženy“, protože jsou hypoalergenní, neobsahují konzervační látky a některé složky, které nejsou užitečné pro nastávající matky a kojence.

Také pro preventivní účely, ke zvýšení pružnosti pokožky a se souhlasem ošetřujícího lékaře, je užitečná kontrastní sprcha (bez fanatismu a náhlé změny teploty), použití bílkovinných potravin, celková masáž (také s doporučením gynekologa). Doma si můžete dovolit místní masáž možných problémových oblastí (například boky) palčáky nebo žínkou z přírodních rostlinných vláken (sisal, přírodní štětiny). Je také ukázána „špetka masáž“ ve formě brnění kůže pro zlepšení krevního oběhu.

Během těhotenství je absolutně nebojácné, že můžete pokožku hydratovat přírodními oleji: kokosem, mandlemi, bambuckým máslem atd. Hlavní věcí je mít na paměti, že hormonální pozadí se změnilo, pokud se na tyto oleje dříve nevyskytly žádné alergické reakce, mohou nastat, takže byste měli nejprve vyzkoušet. Jeden z nejvíce hypoalergenních olejů se právem považuje za olivový - na základě toho se nejčastěji vyrábějí kosmetika pro nastávající matky. Olivový olej dokonale hydratuje pokožku, odstraňuje pocit těsnosti, suchosti, cenově dostupný, vhodný pro každodenní použití a bezpečné použití.

Základem péče o sebe během těhotenství a kojení jsou přesně domácí ošetření, všechny druhy masek na vlasy a tělo, peelingy.

Co mohu dělat po narození / laktaci?

Na konci období laktace se mnoho žen aktivně potýká s problémy nashromážděnými v předchozím období. Organismus vyčerpaný těhotenstvím a laktací zpravidla trpí hypovitaminózou, nedostatkem vápníku a dalšími stopovými prvky, které se projevují v křehkých nehtech, suchých vlasech a kůži. Také během tohoto období, mnoho začít aktivní vypadávání vlasů. Vzhled pigmentových skvrn na obličeji během těhotenství, tzv. Chloasma, je možný.

Během tohoto období se mikroinjekce vitamínů a kyseliny hyaluronové ve formě biorevitalizantů a biologických látek ukážou jako velmi vhodné. Doporučuji je provádět v průběhu 2–4 procedur, každých 10–12 dní. V důsledku tohoto postupu bude kůže nasycena stopovými prvky, aminokyseliny: kyselina hyaluronová bude mít výrazný zvlhčující účinek. Možná použití peptidových koktejlů, které jsou schopny zvýšit produkci jejich vlastní kyseliny hyaluronové, přispívá k aktivní obnově kolagenu a kožního elastinu.

Pro potlačení vypadávání vlasů a zlepšení kvality pokožky obličeje bude mít dobrý účinek plazmolifting, injekce plazmy bohaté na destičky. Doporučený kurz je 4 procedury každých 10-12 dní. Pro potírání věkových skvrn se doporučuje absolvovat jeden z hardwarových postupů - omlazení fotografií, omlazení na zádech nebo laserové odstranění věkových skvrn v kombinaci s injekcemi koktejlů mezoterapie na bázi koyevoy, askorbových a hyaluronových kyselin, arbutinu, rostlinných extraktů. Doporučený kurz - 4-7 postupy.

Ošetření těhotenství a krásy: být či nebýt?

Nej magičtějším stádiem života ženy je zrození v jejím novém životě. Od chvíle početí a od narození jsou matka a dítě jedna. Po celé těhotenství však žena zůstává ženou. Každá budoucí maminka chce vypadat perfektně v každé situaci. Těhotné ženy někdy vyjadřují přání provádět určité kosmetické procedury. Ale ne vždy lékaři doporučují těhotným ženám, aby se k nim uchýlili.

Proč je nejlepší opustit kosmetické procedury v době porodu dítěte?

 1. Hlavním cílem během těhotenství je včasné narození zdravého dítěte. To by mělo být v popředí.
 2. Je třeba si uvědomit, že jakýkoli vnější zásah, který není dohodnut s lékařem, má důsledky pro zdraví a vývoj dítěte..
 3. Těhotenství trvá pouze devět měsíců. Aby tělo podstoupilo jakékoli změny související s věkem - je to příliš krátká doba. Proto se nespěchejte k návštěvě kosmetičky, maséra nebo solária.
 4. V procesu přenášení dítěte je obnoveno obecné hormonální pozadí těla. Proto nastávající matka vždy vypadá skvěle.
 5. Téměř všechny kosmetické procedury jsou během těhotenství a kojení silně odrazovány..

Hlavní problémy během těhotenství:

 • strie;
 • ztráta vlasů;
 • hypertonické onemocnění;
 • nadměrný přírůstek na váze.

Jaké postupy jsou pro ženy přijatelné „v očekávání zázraku“?

Nejčastějším problémem během těhotenství je otok a v důsledku toho celulitida.

Celulitida - změna struktury podkožní tukové vrstvy, která narušuje původní formu tukové tkáně. Důvodem jeho vzhledu je zvýšená produkce estrogenu. Tento hormon je produkován, aby udržel tělo těhotné..

Nejúčinnější léčbou celulitidy je lymfatická drenáž..

Lymfatická drenáž je jednou z metod fyzioterapie založenou na odstraňování přebytečné tekutiny a metabolických produktů z prostoru mezi buňkami. Tento postup obnovuje žilní cirkulaci a průtok lymfy, který je rovnoměrně distribuován v celém těle..

Je třeba mít na paměti, že každý kosmetický postup musí být koordinován s pozorujícím specialistou. V případě, že lékař z jakéhokoli důvodu nedoporučuje provedení postupů, je to způsobeno výhradně bezpečnostními důvody.

Jaké postupy jsou kontraindikovány během těhotenství?

Biorevitalizace

Podstatou postupu je nasycení pokožky pomocí kyseliny hyaluronové injekcí. Tento postup vám umožní opravit stávající vrásky a dát pokožce pružnost. Tento postup lze také provést, aby se zabránilo stárnutí kůže..

Botoxové injekce

Botox nebo botulotoxin je slabý a dobře ošetřený botulismus neurotoxin. Injekce tohoto toxinu vám umožní bez korekce opravit tvar obličeje a vyhladit vrásky v obličeji. Hlavním účelem injekcí Botoxu je zabránit tvorbě vrásek. Při intramuskulární injekci botoxu je sval dočasně ochrnutý. To umožňuje pokožce vyhladit vrásky na obličeji..

Elektrické postupy

Tento typ postupu má mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Chování těla těhotné ženy pod vlivem takových postupů je však vědě stále neznámé. Elektrické postupy jsou kontraindikovány pro těhotné a kojící ženy.

Postupy izolace

Přístup lékařů k těmto postupům je dvoustranný. "D" je hlavní hormon produkovaný buňkami pod vlivem slunečního světla. V případě nedostatku tohoto hormonu v těle těhotné ženy se může s vývojem dítěte objevit diabetes mellitus nebo křivice.

Nejčastěji je nedostatek hormonů pozorován u obyvatel severních zemí, kde je málo slunce. Pokud to pozorující lékař považuje za nutné, může pro těhotnou ženu předepsat průběh izolace.

Laserové kosmetické procedury

Účinek laserových procedur na tělo nebyl dosud studován. Při provádění testů však byly zaznamenány některé buněčné poruchy. Na základě toho jsou během laktace a těhotenství zcela vyloučeny postupy využívající radiové vlny a laser.

U každé těhotné ženy by mělo být zdraví dítěte na prvním místě. Lékaři kategoricky nedoporučují v době těhotenství uchýlit se k injekčním a hardwarovým procedurám. Pokud lékař stále něco předepisuje (nejčastěji se jedná o lymfatickou drenáž, masáž nebo izolaci) - pak je to skutečně nutné.

Co kosmetička nemůže udělat těhotná

Potřeba procedur u těhotných žen není často způsobena obvyklým rozmarem, nýbrž zhoršením stavu kůže a vlasů. Během očekávání dítěte začíná nastávající matka hormonální poruchy a změny, což téměř vždy vyvolává problémy se vzhledem.

Mnoho kosmetických procedur pro těhotné ženy je vysoce nežádoucí. Zeptali jsme se kosmetičky, dermatologky Tatyany Jurčenko, co je zakázáno dělat po dobu devíti měsíců od očekávání dítěte, jak se lékaři a samotné těhotné ženy dostanou ze situace..

Rysy těhotné kosmetologie

Toto období v životě ženy je absolutní kontraindikací pro jakoukoli injekční a hardwarovou metodu, protože neexistují žádné studie, které by se prováděly na těhotných ženách. Všechny postupy se provádějí s podmínkou, že dítě neublíží, takže nedochází k toxickým ani chemickým účinkům.

Mnoho odborníků se domnívá, že během těhotenství není vhodné používat žádné fyzické účinky na kůži: nachlazení (kryoterapie), tepelné, za použití proudu, laseru a ultrazvuku, s výjimkou mechanických. Masky a péče o látky s vysokou absorpční schopností a toxicitou (například retinol, fenol, kyselina salicylová) jsou zakázány. Všechny postupy by měly být šetrné k externím přípravkům, výživným a zvlhčujícím krémům a přípravky by měly být vybírány po konzultaci s kosmetologem a měly by být oznámeny porodníkovi-gynekologovi. Ačkoli je to nyní snadnější než před několika lety, objevilo se mnoho ekologických, bio- a organických kosmetických přípravků, které může těhotná žena aplikovat od hlavy až k patě. Zde je však třeba mít na paměti, že v průběhu těhotenství ji může vyvolat jakákoli látka, která předtím nevyvolala alergickou reakci. Kosmetička obvykle provádí předběžné testy na předloktí a straně krku.

Specifičností těhotných žen je také to, že během tohoto období jsou velmi podezřelé. I když žena dělá nějaký zcela bezpečný postup a pak se jí něco stane z jiného důvodu, je nakloněna tomu obviňovat každého, včetně kosmetologa, takže těhotné ženy často odmítají pracovat.

Slupky

Těhotné ženy mají často problémy s kůží. Často, akné. Ze všech existujících slupek - mechanických (peelingů), chemických (kyselin), enzymů (například papainových enzymů získaných z papáje) - jsou zakázány všechny chemikálie. Doporučené mechanické čištění, povrchové odlupování pomocí gommage, ultrazvukový peeling pro každý měsíc. Enzymatické slupky lze také provést. Jsou tak lehké, že je ani nemůžete nazvat loupáním - jsou to lehké kyseliny.

Epilace

Těhotné ženy často zažívají zvýšený růst chlupů na těle, končetinách a obličeji. Nejvíc ze všeho - u žen ve swarthy. Důvodem je skutečnost, že hlavním hormonem těhotenství je chorionický gonadotropin. Stimuluje tvorbu steroidních hormonů u plodu a ovlivňuje hypofýzu matky, která zase stimuluje produkci dehydroepiandrosteron sulfátu, citlivé receptory, které se nacházejí ve vlasových folikulech. Po těhotenství může problém zmizet sám a během něj v každém trimestru se doporučuje výhradně mechanické odstranění chloupků (shugaring - profesionální depilace cukru, depilace voskem). Ale i když těhotná dívka má hnědé oči, tmavé vlasy a je třeba ji depilovat, existuje možnost pigmentace. Těhotné ženy nepodstupují laser a fotoepilaci kvůli nedostatku důkazů o jejich bezpečnosti.

Ošetření bělení

Nejběžnějším problémem u těhotných žen je ztmavnutí bílé linie břicha. V 90% případů se pigmentace objevuje v podpaží a genitáliích. V 95% - v oblasti bradavek a děr u žen, které jsou těhotné poprvé, a ve 100% případů - u těhotných žen opakovaně. Nejnepříjemnější je pigmentace na obličeji (melasma), která často nezmizí ani po těhotenství a krmení. Zároveň těhotné ženy nemohou provádět bělení, protože jsou velmi agresivní. Bělení nespočívá v aplikaci krémů, ale nejčastěji se jedná o injekce, loupání a následné postupy. Jediným způsobem, jak se vypořádat s takovou pigmentací, je použití opalovacích krémů během těhotenství a laktace s faktorem nejméně 30 a s výhodou 50 SPF.

Zábaly

Ačkoli existuje mnoho různých zábalů, jsou během tohoto období kategoricky kontraindikovány - těhotná žena nemůže být zahřátá, ochlazena ani zabalena. Jedinou věcí, se kterou může kosmetolog během tohoto období pracovat, jsou nohy. Se žaludkem, vzadu, po stranách - to je nemožné. Měly by být potřísněny krémy a oleji pro těhotné ženy v průběhu těhotenství nebo přírodním olejem, včetně oliv, obohacených séra, aby se pokusily zabránit strie na kůži břicha, stehen a hýždí. Ačkoli ve skutečnosti jsou strie často genetickým problémem. Zhruba řečeno, pokud je máma a babička měla, pak ať už děláte cokoli, budou také s vámi.

Injekce

Oficiálně jsou všechny injekce těhotným ženám zakázány, například Botox, kyselina hyaluronová atd. Hormonální přípravky jsou přísně zakázány. Například extrakt z placenty u lidí a zvířat, kterým je obvykle podávána těhotná mezoterapie.

Některé ženy, které milují injekce, nezastaví těhotenství, ačkoli v důsledku změn v hormonálním pozadí nikdo neví, jak to ovlivní kůži..

Masáže

Vakuová masáž by se nikdy neměla provádět, stejně jako klasická masáž se sportovní. Přestože některé těhotné ženy dokážou vakuovat na hýždě. Teoreticky je možné chodit po bocích při maximální síle, hlavní věcí je nedotýkat se žaludku a boků.

Můžete provádět obecné masáže, kde se jedná o obličej a tělo. Jsou určeny pro těhotné ženy v postranní poloze a jsou zaměřeny hlavně na lymfatickou drenáž, aby zmírnily otoky, relaxaci a relaxaci. Masáže obličeje lze provádět libovolně. Masáže hlavy se provádějí, aby se zabránilo vypadávání vlasů..

Děkujeme Tatyana Yurchenko ([email protected]) za pomoc při přípravě materiálu kosmetologa, dermatologa.

Připojte se také ke skupině TSN.Vona na facebooku.
Sledujte aktualizace.!

Jaké postupy mohou otěhotnět

Dnes, milé dámy, mluvíme o tom, které postupy mohou být těhotné a které jsou pro ženy v dané situaci naprosto kontraindikovány.

Těhotenství zakázané postupy

Začněme tím, že vyloučíme všechny postupy, které jsou během těhotenství zakázané nebo jsou velmi kontraindikované, protože mohou být nebezpečné pro zdraví dítěte.

Všechny jsou tedy zakázány:

 • injekční postupy,
 • hardwarové techniky,
 • hloubkové ošetření,
 • postupy, které narušují integritu kůže,
 • Je také užitečné odkládat prostředky s velmi aktivními složkami až do lepších časů..

Jaké postupy mohou otěhotnět

Vlasy

Začněme vlasy. Existuje mnoho pověstí o tom, že během těhotenství nemůžete s vlasy nic dělat - ani řezat ani barvit. Nevěřte fámám.

Aby barvení nepoškozovalo dítě, prostě vlasy příliš neobarvujte.

Pokud jste dříve malovali každý měsíc, je lepší to nedělat častěji než jednou za čtyři měsíce. Vyberte si kadeřník jemnou barvou bez amoniaku.

Nanoplasty

Nanoplasty jsou také povoleny pro vlasy. Vyrábí se pomocí činidla sestávajícího z organického keratinu (narovnání vlasů bez formaldehydu s keratinem). Tento postup by se neměl provádět příliš často..

Jsou povoleny procedury pro péči o měkké vlasy - masky, zábaly atd. Samozřejmě lze vlasy ostříhat. Nevěřte předsudkům, že během těhotenství nemusíte stříhat.

Prodlužování vlasů a řas

Pokud mluvíme o prodloužení vlasů a řas, není to zakázáno, ale nepraktické. Prodlužování vlasů - to je extra váha na hlavě a prodloužení stylu.

Proto je lepší odmítnout prodloužení vlasů. Pokud jde o řasy, pak je vše velmi individuální.

Samozřejmě, prodloužené řasy - je to velmi pohodlné a šetří čas. U mnoha těhotných žen však adhezivní základ, na kterém jsou zvýšené řasy, buď nedrží, nebo vyvolává alergické reakce.

Ošetření obličeje

Pojďme se podívat na procedury obličeje a mluvme o tom, jaké postupy mohou těhotné ženy dělat. Každá dívka chce mít čistou pokožku, bez ucpaných pórů a akné. Čištění během těhotenství může být provedeno, ale mělo by to být atraumatické a ne ultrazvukové čištění.

Masky

Povolené měkké pečovatelské masky. Je možná domácí i salonová péče. A co je nejdůležitější, neaplikujte si na obličej levné chemické masky s nepochopitelným složením. Upřednostňujte značky lékáren.

Kroviny a loupání

Je lepší nepoužívat drhnutí (to je hrubý mechanický efekt), ale kyselé a enzymové slupky jsou dobrou volbou.

Nezapomeňte, že nelze použít všechny kyseliny, nelze použít kyseliny BHA (beta-hydrokyseliny - kyselina salicylová)..

Obzvláště dobře používejte produkty s kyselinami ANA, mandlemi a kyselinou mléčnou. Peelingy byly povoleny pouze povrchní.

Profesionální (domácí) péče o obličej je povolena. Pečlivě sledujte složení, ujistěte se, že neexistuje: kyselina salicylová, formaldehydy, parfémy, retinol a jeho deriváty, gáfor, fytoestrogeny, bělící složky.

Péče o tělo

Pojďme na péči o tělo. Pokud jste zvyklí na kosmetické procedury pro tělo, pak těhotenství není důvodem je odmítnout..

Solárium

Epilace

Nemůžete provést hardwarové odstranění chloupků, ale můžete použít epilátorový krém. Ještě lepší je odstranění vosku nebo cukru z vlasů v salonu.

Masáž

Pro těhotné ženy můžete bezpečně udělat lehkou masáž.

Nebojte se vzít různé koupele, hlavní věc je, že voda není horká. Je lepší nepoužívat éterické oleje.

Manikúra a pedikúra

Neodmítávejte manikúru a pedikúru (neoříznuté). Je lepší odmítnout prodloužení nehtů, jít na gelové laky.

Bazén

Těhotným ženám je zobrazen přístup do bazénu. To je prospěšné nejen pro pokožku a svaly, ale také bude sloužit jako vynikající relaxace..

Pamatujte, že všechny postupy by měly být prováděny pouze po konzultaci s lékařem.

Kosmetika pro těhotné ženy - co je možné a co ne

Každá žena chce být krásná, bez ohledu na roční dobu nebo věk. Během těhotenství je však žena ve zvláštním fyzickém a emočním stavu a krása je pro ni zvláště důležitá. Proto je vhodné podrobně pochopit, zda jsou všechny obvyklé kosmetické přípravky přijatelné pro použití při nošení drobků a zda jejich použití poškodí plod i samotnou matku.?

Před desítkami let lékaři důrazně doporučovali během těhotenství, aby se zcela vzdali používání kosmetických a kosmetických procedur. Ale dnes se přístup k používání kosmetiky během těhotenství změnil, je pro použití docela přijatelný. Ale aby make-up nepoškozoval a váš oblíbený krém se nestal příčinou problémů, měli byste dodržovat řadu pravidel.

 • Za prvé, během těhotenství byste neměli drasticky měnit značku kosmetiky, protože to vede ke zvýšenému riziku alergických reakcí. Nosit dítě není čas na experimentování se sebou.
 • Při nákupu nových produktů byste je měli nejprve zkontrolovat na malých částech těla - na ohybu lokte nebo na předloktí.
 • Silným parfémům je třeba se vyhnout, mohou způsobit nevolnost a toxikózu..
 • Odborníci také nedoporučují kosmetiku obsahující éterické oleje - jejich účinek na vývoj těhotenství byl jen málo zkoumán..

Těhotné kožní rysy a problémy

Během těhotenství se některým ženám daří udržovat zdravý vzhled obličeje a těla pouze vodou a čisticími prostředky. Ale takových žen není mnoho. Většina z nás vyžaduje použití dobrých pleťových krémů, o které jste se již možná starali sami. Během těhotenství byste však měli vážně uvažovat o použití speciální kosmetiky speciálně pro těhotné ženy, protože pod vlivem hormonů se také mění vaše pokožka. Vaše oblíbené krémy již nemusí zvládat úkoly, které jsou jim přiřazeny.

Procesy, které se vyskytují s pokožkou během těhotenství, lze rozdělit do tří velkých skupin:

 • projevy kožních onemocnění, které se vyskytují během těhotenství,
 • exacerbace nebo zhoršení kožních problémů před těhotenstvím,
 • fyziologické procesy na kůži spojené s těhotenstvím.

První dva problémy musí být léčeny a opraveny v těsném kontaktu s lékařem, ale projevy fyziologických změn u těhotných žen mohou být zcela korigovány kosmetikou. Z těchto důvodů by se krémy během těhotenství měly lišit od obvyklých. Jaké problémy může dítě nosit a jak si vybrat kosmetiku?

Kombinovaná kůže se stává hlavním problémem

Během těhotenství dochází ke změnám v procesech termoregulace, zatímco pot a mazové žlázy fungují intenzivně a zvyšuje se vylučování pigmentu kůží. Změní se také oběhový systém, což vede ke zvýšení objemu cirkulující krve se zvýšenou křehkostí žilních cév a expanzí kapilár. Kůže může reagovat s vývojem věkových skvrn, malých vyrážek a mastných lesků, vyrážek a svědění. Zvýšení mastné pokožky obličeje může být doprovázeno těžkou suchou pokožkou na těle. Tyto příznaky mohou být nepříjemné..

Tento problém můžete vyřešit použitím speciální kosmetiky s kombinací solárních filtrů, které redukují chloasma (pigmentaci) na obličeji. Tyto produkty mohou obsahovat éterické kyseliny a přírodní oleje, vitamin C, který rozjasňuje pokožku a snižuje pigmentaci, jakož i vitamin E, který zmírňuje zánět. Takové krémy neobsahují vůně, což snižuje riziko alergií. Lze použít také hypoalergenní zvlhčující lékárenské krémy..

Dalším problémem těhotenství jsou cévní hvězdičky na kůži, expanze intradermálních malých cév. Je to způsobeno změnami v rovnováze hormonů v těle a strukturálními rysy kůže těhotných žen. K vyřešení tohoto problému potřebujete od prvního trimestru těhotenství krémy s látkami, které zlepšují výkon kapilár - angioprotektorů. Pomáhají aktivovat mikrocirkulaci a normalizovat vaskulární permeabilitu..

A dalším závažným těhotenským problémem je akné - vyskytují se v důsledku zvýšené hladiny androgenů a aktivity mazových žláz. Nadbytečný mazu s odumřelými kožními buňkami ucpává póry. To je příznivé prostředí pro vývoj mikrobů a zánět s tvorbou akné. Péče o takovou pokožku by měla kombinovat hydrataci a čištění. Zvýšený obsah tuku lze eliminovat jemnými slupkami a krémy, je lepší je vybrat spolu s dermatologem, aby byly produkty bezpečné pro těhotnou ženu. Pomáhají také masky z přírodních produktů - kefír, ovesné vločky, mléko.

Dekorativní kosmetika během těhotenství

Budoucí matky si musí vybrat dekorativní kosmetiku pouze z hypoalergenní řady, opustit základnu, aby nezanesla póry a umožnila pokožce dýchat. Místo rtěnky byste měli používat světlý lesk na rty, dávejte pozor na složení a používejte pouze vysoce kvalitní komponenty.

Jakou kosmetiku nelze během těhotenství použít?

Pokud dobře snášíte obvyklé prostředky, které jste použili dříve, můžete je i nadále používat pečlivým čtením štítků, zda v jejich složení jsou zakázané látky. Při nákupu nových produktů si také prostudujte štítky a zlikvidujte ty komponenty, které mohou ve vašem stavu způsobit potenciální poškození. Mezi nebezpečné složky patří:

Retinoidy. Jedná se o speciální třídu látek na bázi vitamínu A, která je často součástí produktů proti stárnutí pleti. Proces aktivní buněčné reprodukce je zahájen retinoidy, což pomáhá při eliminaci vrásek obličeje, díky čemuž je pokožka pružnější a hladší. Vysoké dávky vitaminu A ve složení těchto prostředků však mohou poškodit plod, takže během těhotenství by tyto prostředky měly být zlikvidovány. Na etiketě o přítomnosti retinoidů ve složení budou tyto výrazy hovořit - retinol, retinyl, diferenciál, kyselina retinová a sloučeniny retinolu.

Neméně opatrné je ošetřovat prostředky kyselinou salicylovou. Tento nástroj je v kosmetologii oblíbený, jemně odstraňuje umírající buňky a má mírný antiseptický účinek. Přidává se do receptur mnoha tonik pro pokožku náchylnou k akné a mastnotě. Kyselina salicylová může vést k těhotenským komplikacím a fetálním problémům, proto byste je měli opustit. Štítky mohou označovat jak kyselinu salicylovou, tak i beta-hydroxyl.

Parfémové vůně ve fondech mohou během těhotenství vyvolat alergické reakce. Proto, i když jste před těhotenstvím netrpěli alergiemi, neměli byste používat kosmetiku se silným zápachem a tento druh léku nepoužívejte. Také štiplavý zápach může dokonce vyvolat závratě a nevolnost..

Salon procedury - které mohou a neměly by být těhotné?

Nastávající matky také chtějí navštívit kosmetické salony a provádět procedury péče o pleť obličeje a těla, ale seznam povolených služeb se během těhotenství výrazně sníží. Při registraci na postup je nutné objasnit, že jste na svém místě a jaká je vaše doba. Během těhotenství jsou zakázány chemické peelingy obličeje a těla, různé injekce a fyzioterapie. Lékaři také nejsou vítáni aromaterapeutické sezení, laserové resurfacing a zábaly s použitím zvláště aktivních složek. Hardwarová masáž a procedury jsou kontraindikovány. Při masírování nohou, čištění obličeje nebo nanášení speciálních masek na hrudník byste se měli poradit s lékařem.

U těhotných žen se často vyskytují alergické reakce na produkty obsahující rtuť, zinek, parabeny, hormony nebo ovocné kyseliny. Použití těchto prostředků v salonu během těhotenství nestojí za to. Je také nežádoucí používat produkty s éterickými oleji pouze ve velmi malém procentu, aby nedošlo k podráždění kůže a alergiím.

Základem jakéhokoli produktu by neměl být živočišný, ale rostlinný tuk, s výjimkou žraločích tuků nebo výtažků z velryb a žraločích ploutví. Všechny složky živočišného původu - vepřové nebo hovězí kolageny, kyselina hyaluronová z ptačí hřebenů mohou způsobit vyrážku a svědění kůže. Kyselina hyaluronová může být získána izolováním mikrobů z buněk, ale poté musí mít vysoký stupeň čištění, aby neobsahovala žádné speciální endotoxiny, to by mělo být uvedeno na štítku.

Během těhotenství budou užitečné jemné zábaly a masáže relaxační, dekongesivní, vyživující a hydratační povahy..

Čištění obličeje během těhotenství - jak bezpečný je postup

Čištění obličeje je nezbytné k očištění pórů, odstranění epidermis nadržené odumřelé vrstvy buněk. Změny v hormonálním pozadí způsobují dysfunkci žláz, takže se zhoršují kožní problémy. Zvažte, zda těhotné ženy dokáží očistit obličej?

Je možné provést postup

Během těhotenství je kůže mastná, náchylná k vyrážkám, často komedonům a stárnutí.

Čištění vyřeší řadu problémů:

 • šetřit před znečištěním, prachem, mrtvými částicemi;
 • zužuje póry;
 • otevřít potrubí;
 • normalizuje mikrocirkulaci krve v tkáních.

Většina kosmetologů nepovažuje toto období za absolutní kontraindikaci tohoto postupu a jsou připraveni nabídnout úspornou variantu. Hlavním kritériem je bezpečnost, bezbolestnost a přirozenost použitých složek..

Jakákoli bolest ohrožuje svalovou kontrakci, včetně dělohy, navíc během těhotenství se zvyšuje citlivost. Moderní kosmetologie nabízí různé bezpečné metody péče, které také zlepšují psychoemocionální pozadí ženy.

Pro správné rozhodnutí lékař posoudí stav dermis, obecné zdraví, přítomnost indikací a kontraindikace.

Pod zákazem - hluboké loupání, používání anestézie a agresivních látek.

Buyanov Sergey Yuryevich (odborný lékař):

Hormonální pozadí během těhotenství je tak změněno, že je velmi obtížné předvídat účinky jakéhokoli postupu. Pomáhá někomu, okamžitě a na dlouhou dobu, ale ukázalo se, že je pro někoho zbytečné. Navíc to může záviset na čemkoli: trvání těhotenství, pohlaví plodu, průvodní patologie těhotenství. Proto mnoho lékařů upouští od doporučení kosmetických procedur..

Důležitým nuancem při výběru metody je období těhotenství..

 • V časném - atraumatickém hardware nebo ruční čištění je povoleno.
 • Poslední trimestr je doprovázen nepohodlím a neschopností zůstat dlouhou dobu v jedné poloze. Vždy existuje riziko předčasného porodu, takže se kosmetici neodvažují provádět delší manipulace.

Jaký typ čištění si vybrat

Názor odborníků na očistu obličeje během těhotenství je schválen - s výhradou všech doporučení jsou některé typy postupů přijatelné.

Za nesoulad v profesionálním prostředí se považuje pouze ultrazvukový peeling. Mnoho kosmetologů vyjadřuje pochybnosti o bezpečnosti manipulace a naléhá na ultrazvuk před porodem a během kojení..

Ultrazvukové čištění

Většina lékařů a praktických kosmetiček si je jistá, že používání ultrakrátkých vln je bezpečné. Manipulace se provádí pomocí speciálního zařízení (škrabky), jehož emitor poskytuje pohodlné kmitání vln.

Pohyb škrabky (lopatky) na kůži nezpůsobuje nepohodlí. Odstraňování znečišťujících látek se provádí tak přirozeně, jak je to možné. Navíc vlny, pronikající do tkání, masírují, což zvyšuje tón a stimuluje metabolismus v buňkách.

Delikátnost metody je vysvětlena činností zařízení v povrchové vrstvě epidermis, aniž by došlo k poškození celistvosti..

Metoda zahrnuje použití vodivých prostředků - nedůvěryhodných. Při výběru gelu je nutné provést test na kožní alergii.

Buyanov Sergey Yuryevich (odborný lékař):

Při ultrazvukovém čištění obličeje vlny nepronikají hlouběji než epidermis - povrchová vrstva kůže. Pro použití ionoforézy by měla být vybrána léčiva s ohledem na účinek na vývoj plodu.

Kyslíkové čištění

Loupání plynu a kapaliny je bezkontaktní ošetření pomocí zařízení, které rozprašuje rozptýlený kyslík společně s fyziologickým roztokem pod tlakem.

Procedura zajišťuje jemné čištění, masáž pokožky, zlepšený krevní oběh, intenzivní hydrataci a nasycení živinami.

K dosažení lepšího účinku se do kyslíku přidají stopové prvky a produkty obsahující kyselinu hyaluronovou a azelaovou. Kyslík působí na integument, eliminuje nerovnosti a drsnost, zmírňuje otoky obličeje a vrací tón.

Vysávání

Provádí se pomocí zařízení s tryskou, uvnitř které se vytváří podtlak. Toto ošetření pleti zaručuje maximální hygienu bez ručního zásahu..

Výkon zařízení lze měnit v závislosti na ošetřované oblasti, stavu dermis a dalších faktorech.

Absorpce nečistot z povrchu je doprovázena mírným tlakem (masážní účinek). Díky tomu je pokožka nasycena živinami a kyslíkem, zlepšuje krevní oběh.

Vakuové čištění je absolutně bezbolestné, ale není dostatečně účinné. Zařízení nemůže vyčistit všechny póry, ale oslabuje je a snižuje hloubku ponoření. To vám umožní dokončit postup mechanickým zásahem, takže metody se často kombinují.

Mechanické nebo ruční čištění

Ruční čištění je považováno za poměrně bolestivou možnost, ale bezpečné a efektivní. vhodný pro mastnou nebo smíšenou pleť, není náchylný k nadměrné citlivosti.

Při normálním prahu bolesti pracujte s lžičkou Uno (tryska s otvory).

K přípravě pokožky dochází pasivním napařováním. Hydrogenace za studena zahrnuje expanzi pórů gelem nebo maskou.

Poté, co kosmetička odstraní nečistoty skrz otvor v trysce.

Je možné domácí hospodářství?

Úklid domu se provádí pomocí peelingů nebo masek, které mají přirozené složení. Koncentrát lze zakoupit nebo připravit samostatně.

Používejte přísady, které dříve nezpůsobily alergie.

Hlavní složky účinných čisticích masek jsou:

 • prášek do pečiva;
 • citrón;
 • kefír;
 • cereálie;
 • jogurt z kyselého mléka;
 • Bílek;
 • suché droždí.

Péče o hardware doma není vhodná pro těhotné ženy. Používání zařízení je spojeno s možným zraněním a alergickou reakcí na související kosmetické výrobky, proto by měl být prováděn odborníkem.

Preventivní opatření

Aby se předešlo komplikacím, je třeba dodržovat následující pravidla:

 • provádět čištění pouze zkušeným kosmetologem;
 • Pečlivě dbejte na hygienu;
 • netolerujte nepohodlí, svědění, pálení;
 • nepoužívejte toxické látky se štiplavým zápachem;
 • minimalizovat riziko oparu;
 • je povinné provést alergický test;
 • používat kvalitní kosmetiku.

Čištění obličeje během těhotenství je zakázáno, pokud pacient:

 • suchá, ztenčená kůže, která se velmi oloupá;
 • na obličeji jsou záněty nebo hnisavé ložiska;
 • jsou pozorovány rozšířené cévy (přítomnost ok);
 • existuje tendence k alergiím;
 • nalezená dermatologická onemocnění (demodikóza, psoriáza, vitiligo).

Možné komplikace

Nejčastěji se vyskytuje alergie na složky přípravku, která se projevuje otoky, vyrážkami, svěděním, nadměrnou suchostí..

Nedodržení implementační techniky a porušení sterility je spojeno s určitými negativními projevy:

 • hyperémie;
 • popáleniny;
 • zjizvení;
 • infekční léze;
 • silný peeling;
 • zvýšené pigmentace, ložiska vyrážky.
Články O Neplodnosti