Hlavní Analýzy

Botox během těhotenství: doporučení a funkce

Během léčby omlazením se v kosmetologii dlouho používají injekční stříkačky. Tato metoda je žádána u žen různých věkových kategorií, ale je možné použít Botox během těhotenství i během kojení? Názory odborníků a uživatelů na toto stanovisko se liší.

Účinek Botoxu na těhotné ženy

Nebylo spolehlivě studováno a není známo, jak injekce ovlivňuje ženy v „poloze“. Lék obsahuje formaldehyd, i když v malém množství. To samo o sobě by nás mělo přimět přemýšlet o vhodnosti jeho použití..

V Itálii provedla skupina vědců testy na zvířatech čekajících na potomky. Výsledek studií byl zklamáním:

 • plod se nevyvíjel dobře, objevily se problémy s kostní kostrou;
 • byl pozorován nízký přírůstek hmotnosti a další vady;
 • riziko spontánního potratu se výrazně zvýšilo.

Účinek injekce botulinu spočívá v vystavení těla biologicky aktivní proteinové látce, která po opakovaném podání může imunitní systém reagovat s tvorbou specifických protilátek. To potvrzují některé případy přecitlivělosti (otoky měkkých tkání, kožní alergie, ztráta vlasů, dýchací potíže, až anafylaktický šok).

Botox před početí

Plánování těhotenství zahrnuje dodržování určitých doporučení a pravidel. „Beauty pichnutí“ není zákaz, existují však určité nuance. Botox, když je zaveden pod kůži, působí na určitou část těla a blokuje interakci nervových vláken se svalovou skupinou buněk. Podle kosmetologů se lék a jeho analogy rychle ničí a vylučují z těla. Trvá to déle než 30–45 dní. Konečná obnova komunikace s uchováním dosaženého účinku trvá až šest měsíců. Před otěhotněním může dívka vyřešit stávající kosmetické problémy a zaměřit se na hlavní proces porodu dítěte. Je vhodné naplánovat těhotenství 1,5 až 2 měsíce po injekci.

Co dělat brzy?

Při přenášení dítěte ženy často trpí toxikózou. Botox může vyvolat řadu nežádoucích vedlejších účinků v počáteční fázi. V případě narušení gastrointestinálního traktu gynekologové doporučují zdržet se agresivních kosmetických procedur.

Toxiny, které jsou součástí léku, symptomy pouze zhorší. Kromě toho se po injekci může objevit slabost a projevy alergických reakcí, jakož i deformace vašeho krásného účesu (částečná plešatost). Většina profesionálních lékařů ve zdravotnictví silně odrazuje Botox během těhotenství..

Druhý trimestr

Vědci dosud nebyli schopni zjistit skutečný účinek dané látky na tělo žen v „pozici“, bez ohledu na termín. Dlouhodobá pozorování naznačují bezpečnost Botoxu. Tato skutečnost se však nepovažuje za vědecký důkaz a nelze ji vnímat v tom smyslu, že botox nebo dysport má neutrální nebo pozitivní účinek na vyvíjející se plod..

V důsledku některých provedených testů bylo zjištěno, že vstřikování látky přímo do rtů nebo jiných částí těla souvisejících s krevním řečištěm, a to i v malém množství, je někdy nebezpečné. To vyvolává systémový účinek na ošetřovaný orgán. Kromě toho byly pozorovány elektromyografické změny nejen ve svalech injikovaných léčivem, ale také ve vzdálených lokalizovaných skupinách, včetně cholinergního autonomního nervového systému. Tento okamžik je jedním z faktorů, které vám umožní zjistit a identifikovat negativní účinky injekcí botulinum..

Prenatální stav

Mnoho kosmetologů a gynekologů popírá možnost závažných vedlejších účinků po užití Botoxu během těhotenství. Je to hlavně kvůli nedostatku kompetencí, touze po zisku a nezodpovědnosti.

V mnoha ohledech je tato pozice spojena s malými studiemi drogy, což umožňuje manipulovat mysli uživatelů a zavádět je. Někteří uživatelé hlásí ztrátu vlasů a podráždění kůže po užití látky. Kromě toho může lék projevit své škodlivé účinky po dlouhé době (pozdní účinek) nejen na matku, ale také na dítě.

Kojení

Pokyny pro Botox mají oddíl o kontraindikacích. Jasně se uvádí, že během kojení a těhotenství se užívání léku nedoporučuje. Proto nevěřte kosmetologům, kteří přesvědčují, že látka je naprosto neškodná. Dokud není oficiálně prokázáno, jsou rizika různých vedlejších účinků extrémně vysoká..

Jak ukazuje praxe, není možné získat botulismus, pokud si aplikujete „kosmetickou vakcínu“. Za tímto účelem musí být dávka desetkrát překročena. Mezi hlášené nepříznivé účinky:

 1. Obecná nevolnost.
 2. Atrofie svalů a vlasové linie.
 3. Poruchy vidění a výslovnost zvuků.
 4. Suchá ústa.
 5. Zažívací ústrojí.
 6. Svědění kůže a vyrážky.
 7. Ztráta vlasů a řas.

Tyto vzácné, ale vyskytující se poruchy, jakož i odborné posudky naznačují, že užívání léku během kojení není bezpečné.

Indikace a kontraindikace

Doporučení pro injekce Botoxu:

 • s visícími víčky;
 • v přítomnosti obličejových vrásek;
 • pokud se v oblasti podpaží, chodidel, rukou a zad zvyšuje zvýšené pocení;
 • obličejová asymetrie;
 • při léčbě migrény;
 • žvýkací hypertrofie.

Tento lék se také používá k potírání všech druhů ochrnutí, inkontinence, strabismu, roztroušené sklerózy, úlevy od chronické bolesti v zádech a krku.

Mezi kontraindikace patří těhotenství a nesnášenlivost složek, které tvoří kosmetický přípravek.

Vlastnosti injekce

Injekce by měl provádět pouze specialista, který prošel zvláštním školením a má příslušné povolení. Nesprávně provedená manipulace je plná poruch v těle a různých patologií.

Po injekci se pacientovi nedoporučuje zamračit se na čelo a šilhavost. Trvání expozice léku se pohybuje od šesti do 12 měsíců. Konečný výsledek závisí na počtu provedených operací a dávkování..

Tipy kosmetologů a gynekologů

Co by měla budoucí matka udělat pro zajištění maximální bezpečnosti novorozenců:

 • udržovat vyváženou stravu;
 • používat speciální komplexy vitamínů;
 • Používejte přírodní masky s přídavkem olivového oleje, což zvyšuje pružnost pokožky a pomáhá odstraňovat strie.
 • masážní problémové oblasti.

Ženy musí přemýšlet o účincích Botoxu, zejména pokud plánují doplnění nebo jsou ve stavu těhotenství. Koneckonců, i použití běžných kapek z nachlazení vyžaduje podrobnou studii návodu k použití. V případě daného léčiva nese odpovědnost za následky téměř výhradně pacient, protože injekce se provádí po předchozí dohodě.

Otázky a odpovědi

Mnozí se zajímají o různé fáze expozice dotyčnému léčivu a důsledky po podání. Nezapomeňte o tom vědět také pro těhotné a kojící matky..

Kdy je lepší podávat injekce Botoxu?

Odborníci radí ženám ve věku nad 35 let k provedení této operace, bez ohledu na to, zda jsou těhotné nebo ne..

Jaké je nebezpečí léku pro kojící matky?

V některých případech dochází ke zhoršení kvality mléka a alergických reakcí u ženy i dítěte. Někdy je krmení dítěte problematické kvůli bolesti v oblasti hrudníku.

Proč nemůžeme použít botulinum složení?

Je zakázáno používat lék v kombinaci s antibiotiky, alkoholem. Ta se nedoporučuje pro nastávající matky. Procedura také eliminuje dlouhodobý pobyt těla ve šikmém stavu a použití tepelných manipulací (solária, lázně atd.).

Shrnout

Botox, stejně jako jeho analogy, zahrnuje toxické složky neuroparalytického účinku. Kategoricky se nedoporučují během těhotenství a hepatitidy B (kojení), mohou způsobit různé poruchy v práci ženy při porodu a plodu..

Pro kosmetické procedury v těhotenství je lepší používat přírodní produkty, které jsou dostupné na trhu v široké škále a nejsou v medicíně zakázány. Tím se zajistí vaše bezpečnost a nepoškodí nenarozené dítě..

Botox během těhotenství - riziko a důsledky

Během těhotenství se ženské tělo úplně změní. Z tohoto důvodu vyvstává mnoho otázek týkajících se výživy, chování, užívání léků a dalších nuancí. Stejný seznam zahrnuje kosmetické procedury. Je možné injikovat Botox během těhotenství a jaké komplikace může těhotná žena potkat?

Botox během těhotenství

V průběhu času ztrácí pokožka pevnost a pružnost, což vede k ochabnutí a tvorbě vrásek. Použití krémů a masek již neposkytuje požadovaný účinek, takže ženy se obracejí k kosmetologům, kteří hledají závažnější postupy.

Botox je léčivo, jehož účinnou látkou je botulotoxin. Jádrem je jed, který blokuje přenos nervových impulzů. Ve velkých objemech a při požití je toxin nebezpečný, protože přímo ovlivňuje činnost mozku. Ale na místní úrovni je to naprosto bezpečné, jednoduše zabraňuje svalové kontrakci a tvorbě vrásek kůže ve formě záhybů a vrubů.

Výsledek takového omlazení často přetrvává 3-4 měsíce.

Názor, že účinek trvá asi rok nebo déle, je nesprávný, protože lék již nefunguje, je pozorována pouze svalová paměť.

Navzdory všem výhodám manipulace zůstává otázka bezpečnosti Botox během těhotenství relevantní a nevyřešená..

Možná rizika

Zvažte tabulku, která zabraňuje bezplatnému použití botulotoxinu během těhotenství.

Před narozením

DobaJe možné bodnout?Vysvětlení
Před těhotenstvímPovolenoAktivní složka se v tkáních nehromadí a nevstoupí do systémové cirkulace. Pokud tedy žena plánuje v blízké budoucnosti otěhotnět, ale ještě není na svém místě, lze postup provést
První trimestrPřísně neV raných stádiích (v prvních dvanácti týdnech) dochází k pokládání všech orgánů dítěte, zejména nervového systému. Během tohoto období musí být nastávající matka chráněna před všemi, dokonce i nejmenšími negativními faktory, včetně Botoxu
Druhý trimestrNeRůst a vývoj dítěte je stabilní, tělo matky samotné se však neustále restrukturalizuje. Syntetizuje se vysoká koncentrace hormonů, která mění funkční aktivitu imunitních orgánů. V tomto případě není vyloučen vývoj alergické reakce až do anafylaxe.
NedoporučenoPoužití Botoxu je možné, ale nepřiměřené. Výsledek vyhlazení vrásek není vidět v důsledku otoku tkání nebo přibývání na váze a při nesprávném použití může hlavní složka způsobit předčasný porod
Během kojeníNežádoucíAby nedošlo k ohrožení dítěte, je lepší ošetřující matce zdržet se žádných kosmetických procedur

Z důvodu ochrany vlastního zdraví a zdraví dítěte by měla být tato doporučení ošetřena se zvláštní pozorností.

Kromě těhotenství a kojení existuje seznam podmínek, za nichž Botox nemůže vyhladit vrásky.

 • menstruace;
 • porucha srážení spojená s dědičností nebo léky;
 • diabetes mellitus prvního nebo druhého typu;
 • epilepsie;
 • pravděpodobnost keloidní jizvy;
 • myasthenia gravis;
 • sklon k tvorbě přecitlivělosti (alergie);
 • diagnostikovaná infekční patologie jakékoli lokalizace;
 • duševní nemoc, která představuje hrozbu pro společnost;

Buyanov Sergey Yuryevich (odborný lékař):

Kontraindikace u akutní psychózy jsou způsobeny vzájemně se vylučujícím účinkem antipsychotik a Botoxu. Skupina prostředků velkých trankvilizérů má jeden z vedlejších účinků - zvýšené svalové křeče, zatímco botulotoxin naopak způsobuje ochablou paralýzu svalové tkáně.

 • přítomnost chronického onemocnění v akutním stadiu;
 • srdeční, ledvinové, jaterní selhání ve fázi dekompenzace;
 • narušení integrity kůže ve formě otěrů, řezů, trhlin;
 • léčba hormonálními léky, antibiotiky.

Specialisté doplňují všechny uvedené kontraindikace věkovou hranicí. To je způsobeno neschopností kůže ve věku 65 let produkovat minimální množství kolagenu a elastinu pro udržení tkáně. V tomto stavu nepomůže ani kyselina hyaluronová, ani botulotoxin.

Vedlejší efekty

I když byl postup proveden v souladu se všemi pravidly, tělo těhotné ženy je schopno reagovat nepředvídatelně, takže dívky v pozici mohou lépe upřednostňovat jemnější metody omlazení.

Nejpravděpodobnější komplikace injekcí Botoxu mohou zahrnovat následující vedlejší účinky:

 • přecitlivělost až na Quinckeho edém nebo anafylaxi;
 • bolest při polykání, neschopnost napít se kvůli ochrnutí polykajících svalů;
 • nadměrná aktivita slinných žláz;
 • nepohodlí v břiše;
 • celková nevolnost, která připomíná stav s chřipkou nebo SARS;
 • horečka, zimnice, bolavé svaly;
 • obličejová asymetrie, nadměrná imobilizace obličejových svalů - efekt masky.

Lék může migrovat do jiné zóny, například z čela do oblasti kolem očí, což povede k poklesnutí víčka nebo obočí, vráskám a další asymetrii.

Buyanov Sergey Yuryevich (odborný lékař):

Pokud je Botox injikován v časném stadiu těhotenství ještě před opožděnou menstruací, nejedná se o indikaci přerušení, protože embryo v prvních dnech života je při jakýchkoli lécích zcela neporušené. A následně, když botulotoxin zaujme místo na nervových zakončeních v místě vpichu, není pozorován žádný systémový účinek na tělo těhotné ženy..

Doporučení kosmetologů

Je lepší odmítnout „injekci krásy“ během těhotenství. Žena je upozorněna na všechny nuance, problémy, které mohou nastat při zotavování a rehabilitaci.

Někteří lékaři dávají injekce nastávajícím matkám na vlastní nebezpečí.

Pokud se rozhodnete pro postup, je důležité sledovat váš stav. S tkáňovou hyperémií, malý otok nestojí za panikaření, musíte být trpěliví a čekat na zlepšení. Možná klinický obraz za několik dní zmizí.

Pokud příznaky přetrvávají nebo zesilují a vytvoří se těsnění, celkový stav se zhoršuje, musíte kontaktovat kosmetologa i gynekologa..

Je přísně zakázáno vyrábět krémy na vlastní pěst, je přísně zakázáno kupovat léky, veškeré manipulace mohou být škodlivé a kontraindikovány nejen pro dívku, ale i pro dítě.

S vyrážkou, tvorbou akné a šupin je zakázáno dotknout se oblasti. Jakákoli akce zvyšuje riziko průniku a šíření patogenní mikroflóry. Bez řádného ošetření stav končí tvorbou pustulí..

Je možné udělat Botox po porodu

Jak bylo uvedeno výše, po porodu se při kojení nedoporučuje používat botulotoxin - je lepší myslet na rizika pro dítě než na jeho vzhled..

Pokud matka již nedojčí, je rovněž nežádoucí provádět první nebo dva měsíce kosmetických procedur. Je to způsobeno hormonálními změnami, které ovlivňují aktivitu všech orgánů, včetně imunitního systému. Při nedostatečné reakci těla se může objevit alergie ve formě vyrážky, svědění, loupání.

V budoucnu může dívka s plným pocitu bezpečně provádět potřebné postupy.

Názor kosmetologů

Kosmetičtí lékaři souhlasí s tím, že botulinová terapie je účinným způsobem léčby a prevence hlubokých vrásek na obličeji, které se vyskytují u žen středního věku (30–40 let).

Problém spočívá v tom, že na pozadí hormonálních a imunitních změn tělo nepředvídatelným způsobem reaguje na různé postupy. A v některých zdrojích navíc naznačují negativní účinek Botoxu na plod v časném těhotenství.

Z tohoto důvodu je nutná předběžná konzultace, při které lékař shromažďuje úplnou historii života a nemoci, provádí obecné vyšetření a hlásí všechny nuance drogy.

Manipulace není nezbytná, takže se můžete počkat a omezit na povrchní péči o pleť.

Jsou Botox a těhotenství kombinovány

Jak to funguje

Botoxové injekce jsou zaměřeny na omlazení pokožky a odstranění jejích menších kosmetických defektů.

Poté, co spadne pod vrstvu epidermis, tento lék blokuje nervové zakončení svalů, díky čemuž jsou částečně ochrnuty, uvolněné a vyhlazené..

Celkovým omlazením obličeje a krku lze tedy dosáhnout docela dobrých výsledků..

Indikace a kontraindikace

Indikace pro injekce Botoxu jsou:

 1. První známky stárnutí.
 2. Přítomnost svislých vrásek mezi obočím.
 3. Husa v oblasti očí.
 4. Příliš obrácený nebo naopak, snížené obočí.
 5. Nosní vrásky.
 6. Hluboké vrásky na čele.
 7. Hluboké nasolabiální záhyby.

Kontraindikace tohoto kosmetického postupu jsou:

 1. Pacient mladší dvaceti (dvacet pět) let.
 2. HIV infekce.
 3. Hepatitida.
 4. Období po nedávné operaci.
 5. Období po mrtvici nebo infarktu.
 6. Pacient starší šedesáti pěti let.

Těhotenství a kojení.

Vlastnosti postupu

Botox omlazení má následující vlastnosti:

 1. Nejprve se pacientovi doporučuje, aby provedl testy a poradil se s kosmetologem, který bude postup provádět. Specialista musí určit míru zanedbávání vrásek, nezbytné zóny pro sekání atd..
 2. Další je den procedury..
 3. Během relace je pokožka pacienta pečlivě ošetřena antiseptickými roztoky. Tečky jsou umístěny v místě vpichu.
 4. Místa vpichu jsou ochlazena ledem a anestetizována speciálními gely..
 5. Pomocí speciálních hardwarových zařízení určuje kosmetolog nezbytné zóny pro vstup a hloubku jehly.
 6. Po zákroku je kůže pacienta znovu ošetřena antimikrobiálními roztoky.

Výhody a nevýhody

Botoxové injekce mají následující výhody:

 1. Schopnost rychle se zbavit vrásek.
 2. Schopnost omladit obličej bez chirurgického zákroku.
 3. Těmito injekcemi se můžete zbavit pocení..
 4. Drobné neurologické abnormality v kůži lze eliminovat..

Nevýhody postupu jsou:

 1. Přítomnost mnoha kontraindikací a omezení.
 2. Vysoké náklady na postup.
 3. Účinek trvá pouze asi šest měsíců. Poté musíte provést omlazovací kurz..
 4. Vysoké riziko vzniku negativních komplikací.
 5. Nemůžete se zbavit hlubokých vrásek.

Vliv léku na zdraví nastávající matky

Lékaři zjistili, že Botox během těhotenství může mít takový vliv na zdraví nastávající matky:

 1. Droga může způsobit slabost a závratě..
 2. Při intoleranci na léčivou látku Botox může žena pociťovat alergickou reakci ve formě kašle, otoku tkání, svědění a výtoku z nosu. To zase sníží stav imunity těhotné.
 3. Vzhledem k tomu, že během těhotenství se v ženském těle vytvářejí speciální hormony, bude během tohoto období náchylnější k různým negativním důsledkům při podávání léků. Zároveň není možné přesně určit účinek a poškození konkrétní chemické látky (její účinek může být nepředvídatelný).
 4. Zažívací trakt.
 5. Při injekčním podání ženy v každém případě pocítí bolest a vzrušení. Nelze ji předat dítěti.

Poškození plodu

Nebezpečí injekcí Botoxu pro plod není vědecky prokázáno, ale není vyvráceno. To se vysvětluje tím, že vědci prováděli výzkum pouze na zvířatech. Výsledky těchto experimentů ukazují, že při podávání velké dávky Botoxu se potraty a narození plodu s různými abnormalitami a deformitami stávají častějšími.

Co se týče studií na lidech, vývojáři tohoto léku a jeho analogie to považují za neetické, proto mohou pouze přibližně naznačit možné důsledky této metody omlazení během těhotenství..

Lék může pravděpodobně nepříznivě ovlivnit nervový systém dítěte, jeho vývoj i kardiovaskulární systém..

Mohu Botox použít při plánování těhotenství?

Botox lze podávat před těhotenstvím. To je odůvodněno skutečností, že botulotoxin, který je obsažen v tomto přípravku, nemá schopnost hromadit se ve tkáních. Z tohoto důvodu nebude schopen negativně ovlivnit plod ani při plánování těhotenství.

Před početí

To je nezbytné, aby před počátkem nebylo tělo budoucí matky zdůrazněno a imunitní systém nebyl oslaben..

Ze stejného důvodu se ženě před početí nedoporučuje, aby byla nervózní, kouřila a pila alkohol.

V raných fázích

To je odůvodněno skutečností, že základy nervového, dětského systému jsou položeny v prvních měsících těhotenství, takže jakýkoli účinek může být během těhotenství velmi negativně odrazen..

Navíc v prvním trimestru těhotenství je každá žena vystavena riziku potratu, proto je lepší během tohoto období Botox odmítnout..

Ve druhém trimestru

Ve druhém trimestru těhotenství obvykle probíhá stabilně. Dítě se rychle vyvíjí a roste jeho velikost..

V tomto okamžiku je nežádoucí podávat Botox, protože žena vylučuje speciální hormony ve 4 až 7 měsících těhotenství, takže tělo může neočekávaně reagovat na podanou látku Botox (může dojít k šoku, alergiím atd.).

Před narozením

Botox můžete zadat před porodem, ale to nelze nazvat rozumným. Faktem je, že zavedení léku v posledním trimestru těhotenství může dát podnět k předčasnému porodu.

Kromě toho bude žena potřebovat sílu, aby porodila dítě, které se významně sníží se zavedením Botoxu a vznikem negativních důsledků po tomto postupu.

Z tohoto důvodu je lepší neusnadňovat a odkládat takové omlazení na několik měsíců..

Měl bych podávat tento lék během kojení

Lékaři nedoporučují Botox při kojení..

To je vysvětleno skutečností, že látka tohoto léku může být vylučována spolu s mateřským mlékem, které potom dítě vypije. Tak bude dítě stále přijímat „část“ škodlivých látek.

Ze stejného důvodu je navíc ženě během laktace přísně zakázáno užívat jakékoli perorální léky a alkohol.

Zjistěte, co by mělo být drhnutí mastné pleti. Máte zájem o masku pro suchou pokožku? Klikněte pro čtení.

Kdy může

Nejlepší je podávat injekce Botoxu po 7-8 měsících po porodu (pokud žena nedojčí své dítě) a po 2 letech (pokud kojí dlouhou dobu).

Během této doby se tělo mladé matky plně zotaví, získá sílu a bude schopno normálně tolerovat injekce.

Pouze tak může žena chránit sebe i své dítě.

Vedlejší účinek

Zavedení Botoxu během těhotenství může mít následující vedlejší účinky:

 1. Anafylaktický šok.
 2. Horečka.
 3. Infekce.
 4. Vývoj zánětu kůže.
 5. Bolest v místě vpichu.
 6. Vzhled krvácení v injekční zóně.
 7. Hematom a edém.
 8. Ztráta citlivosti kůže.
 9. Ochrnutí svalů v oblasti očí.
 10. Ptóza století.
 11. Kašel.

Tipy pro kosmetičku

Většina kosmetologů stále nedoporučuje podstupovat rizika a Botox během těhotenství.

Navzdory tomu, pro ženy, které stále chtějí omladit svou tvář tímto způsobem, odborníci doporučují následující:

 1. Před a po zákroku byste neměli navštívit saunový bazén nebo solárium.
 2. Pokud se objeví první nežádoucí příznaky, co nejdříve vyhledejte lékaře.
 3. Během těhotenství omlazujte několik oblastí obličeje najednou. Je lepší dělat s jednou oblastí kůže, aby se minimalizovala dávka podaného léčiva..
 4. Je přísně zakázáno brát léky proti bolesti. Místo toho místo toho použijte studené obklady na obličej..
 5. Do dvou týdnů po zákroku je vhodné opustit nadměrný příjem tekutin, kořenitá a slaná jídla, protože zadržuje tekutinu v těle a vede k otokům.

Video: Povolené postupy

Přečtěte si, jak pečovat o suchou pokožku. Jaké jsou příčiny suché kůže na loktech? Odpověď je zde. Co se nedá udělat po obličeji Botoxu? Podrobnosti v článku.

Alternativní metody

Těhotenství neznamená úplné odmítnutí používání kosmetiky. Ve skutečnosti nyní existuje mnoho neškodných metod, kterými může žena sledovat její pokožku, zvlhčit ji a vyživovat ji.

Jedním z nejlepších způsobů je použití domácí kosmetiky, kterou si můžete sami vařit. Například to mohou být pleťové vody ze zmrazeného heřmánkového vývaru ve formě kostek ledu, které musíte denně utírat tváří.

Můžete si vyrobit obličejové masky z medu, žloutků (lze použít na vlasy), okurek a smetany.

Pro důkladné čištění pokožky můžete vyzkoušet aplikaci drcené ovesné vločky se zakysanou smetanou. Takový nástroj pomůže částečně nahradit peeling..

K boji proti vráskám můžete použít škrobové nebo želatinové masky. Jsou považovány za jednu z nejúčinnějších lidových metod omlazení obličeje..

Injekce botoxu během těhotenství jsou nebezpečné z mnoha důvodů. Pokud však žena nechce tento postup odložit až později, musí se poradit s gynekologem a informovat o tom budoucího otce dítěte..

Nestojí za to dělat takové rozhodnutí na vlastní pěst, protože zdravotní stav a vývoj dítěte to doslova závisí.

Mohu Botox používat během těhotenství??

Vždycky chceš být neodolatelnou ženou. A kosmetické injekce jsou nejrychlejším a nejjednodušším prostředkem proti stárnutí. Proto jsou tak populární, a to nejen mezi spravedlivějším sexem. Existují však dostatečná omezení. Koneckonců, jedná se o drogy, byť místní, ale spíše silné. Botox je zvláště nebezpečný během těhotenství. Jeho použití může vést k nejděsivějším důsledkům..

Provozní princip

Ve skutečnosti pro ty, kdo vědí, jaké jsou formulace pro korekci vrásek na obličeji, otázka, zda je možné podávat injekce Botoxů těhotným ženám, za to vůbec nestojí. Botulotoxin, který je v nich hlavní účinnou látkou, je silný jed. Ve velkých dávkách to může vést k rychlému úmrtí v důsledku zadušení nebo srdečního zástavy..

Bohužel však jen velmi málo lidí o tom myslí vážně. A výrobci navíc ulehčují pozornost pacientů s příběhy o tom, jak jsou moderní léky bezpečné. Ano, podrobují se klinickým zkouškám a používají se v mikrodózách. Nikdo však nezrušil přirozené vlastnosti neurotoxinu typu A.

I když byl očištěn a oslaben, tento jed blokuje průchod nervových impulzů do svalů, čímž je zbavuje schopnosti stahovat. To jim umožňuje relaxovat co nejvíce a pokožku hladkou. Přestože toxin nemá omlazující nebo hojivý účinek na stav samotné epidermis.

Výsledek zavedení

Výsledkem zavedení mikrodóz přípravků Botox do malých obličejových svalů obličeje se stává jejich dočasná úplná relaxace. Ztrácí se na nějakou dobu schopnost stahovat se a kůže v místech záhybů se podaří zotavit. Zejména pokud jí pomůžete s tímto salonem a kvalitní kosmetikou.

Botoxové léky pomáhají:

 • rychle vyhladit vrány nohou;
 • mírně zvedněte rohy rtů a očí;
 • snížit hloubku nasolabiálních záhybů;
 • opravit tvar obličeje;
 • udržujte si čelo hladší déle.

Účinek těchto opatření trvá od tří měsíců do jednoho roku a poté, pokud je to nutné a žádoucí, lze postup opakovat.

Botox během těhotenství

Podle kategorického názoru lékařů jsou Botox a těhotenství naprosto neslučitelné pojmy. A bez ohledu na to, co říkají přátelé nebo reklamní sdělení, tato skutečnost zůstane nezměněna, o čemž je spousta nevyvratitelných důkazů..

Proto ti, kteří chtějí porodit zdravé dítě, budou muset po dobu porodu odmítnout injekce krásy.

Jaké je nebezpečí

Ti, kteří se pokoušejí zpochybnit jediný skutečný názor lékařů, tvrdí, že injekce jsou cílené a dávky léku jsou takové, že nemůže blokovat ani více či méně velké svaly, nezastavovat dýchání nebo srdce.

Ale pokud o tom přemýšlíte, v každém případě se kompozice dostane do krevního řečiště, což znamená, že to může mít nepříjemné a nepředvídatelné důsledky.

 1. Malformace. V prvním trimestru plod ještě není chráněn placentární bariérou. A to znamená, že vše, co vstupuje do mateřského krevního oběhu, má na to přímý účinek. V raném stádiu těhotenství dochází ke kladení všech životně důležitých orgánů a systémů dítěte a toxin může poškodit kterýkoli z nich..
 2. Posílení toxikózy. Ranní nemoc těhotných žen je nejcitlivějším projevem. Každý, kdo prošel těžkou toxikózou, ví, jak bolestivý je tento stav. Je to způsobeno neschopností těla matky rychle se přizpůsobit novým podmínkám a pracovat „pro dva“. Zavádění dalších toxinů zvyšuje příznaky a představuje nebezpečí pro dítě.
 3. Riziko potratu. Zhoršení celkového stavu matky okamžitě postihuje dítě. Botox zpomaluje střevní motilitu, mění hormonální rovnováhu a vytváří svalovou slabost. To vše může způsobit spontánní potrat, zejména v prvním nebo druhém měsíci těhotenství, dokud není plod pevně fixován..
 4. Těžké alergie. Mnoho těhotných žen poznamenává, že začnou násilně reagovat na pachy, které si předtím nevšimly, nemohou jíst dříve známá jídla. Totéž platí pro Botox. Budoucí matka může mít na drogu ostře negativní reakci, i když byla dříve dobře tolerována.
 5. Předčasné narození. Neexistuje žádný přímý důkaz, že botulotoxin může způsobit předčasný porod. Tento jev je však tak nepředvídatelný, že jako startovací mechanismus může sloužit cokoli. Obzvláště pokud je plod těžký nebo ne. Přestože Botox již nepředstavuje přímé ohrožení dítěte ve třetím trimestru - neproniká placentární bariérou - stojí za to se zdržet injekce krásy. Navíc není dlouho být trpělivý.

Kromě toho se výrazně zvyšuje citlivost nervových zakončení u těhotných žen a injekce během tohoto delikátního období jsou mnohem bolestivější než obvykle. Stejně tak stojí za to vystavit se zbytečnému mučení?

Před těhotenstvím

Často se ptá, kdy lze při plánování těhotenství podávat injekce Botoxu? Podle nejnovějších vědeckých údajů může vše, co působilo na matčině těle za poslední tři měsíce před početí, ovlivnit plod. Během takového období před zrušením antikoncepce je vhodné se vzdát kouření, alkoholu, užívání antibiotik a všech injekcí krásy..

Ale není tomu tak vždy. Přinejmenším byste se měli pokusit zajistit, aby mezi injekcemi Botoxu a početí uplynulo nejméně 3–4 týdny. Do této doby se její koncentrace v krvi stává minimální a nemůže způsobit významné poškození dítěte, ani ovlivnit průběh těhotenství..

Někdy se však stane, že žena zjistí své těhotenství dva až tři měsíce po početí. Co když během tohoto období zavedla botulotoxin? V žádném případě nepropadejte panice - nastávající matka rozhodně nepotřebuje zbytečné negativní emoce. Během prvních pár týdnů po početí existuje embryo zcela autonomně a Botox na něj nemůže mít vliv..

Pokud byly injekce podány později nebo pokud žena nezná přesné datum početí, musíte se obrátit na gynekologa. Pouze on může posoudit, zda těhotenství probíhá normálně a zda existují nějaké odchylky ve vývoji dítěte. Možná budete muset podstoupit neplánovaný ultrazvuk nebo provést několik testů..

Kdy může?

Nespěchejte ihned na kosmetičku na injekce Botoxu a ihned po porodu. I když žena neplánuje kojit, její hormonální pozadí se změní. A její obnova trvá nejméně šest měsíců. Toto období by mělo být zachováno bez invazivních postupů. Kromě toho jejich účinky zpravidla nepřekračují 1–2 měsíce z důvodu charakteristik metabolických procesů.

Po ukončení laktace by mělo uplynout nejméně 2-3 měsíce, protože hormonální pozadí zůstává v tomto období nestabilní. Pro kojící matku považují kosmetici období 1,5–2 let po narození za optimální pauzu, zatímco byste se měli zdržet injekcí krásy a riziko vedlejších účinků je minimalizováno.

Vlasy a řasy

Podle odborníků je botox v těhotenství kontraindikován v jakékoli formě, včetně vlasů a řas. A opět se o to mnozí snaží hádat. Ostatně díky médiím každý ví, že botulotoxin v přípravcích na vlasy a řasy chybí. Tak proč ne?

Odpověď je jednoduchá - kvůli velkému počtu chemických složek, které mohou vyvolat těžké alergie, a přítomnosti formaldehydů, které jsou také jedy. A na rozdíl od účinků Botoxu bylo vědeckým výzkumem prokázáno poškození formaldehydových par a jeho souvislost s malformacemi plodu. Je proto vhodné budoucí matce z těchto postupů odmítnout.

Shrnout

Odborníci říkají, že časné období je nejvíce odpovědným a nejnebezpečnějším obdobím těhotenství, ve kterém byste se měli pokusit co nejvíce vyloučit všechny negativní účinky na tělo nastávající matky a dítěte. Proto dříve, než otěhotníte, lékaři doporučují podstoupit vyšetření a očistit se od toxinů. A ještě více ji nevystavujte zbytečným rizikům, s nimiž jsou invazivní postupy vždy spojeny.

V pozdním období nejsou vnější negativní vlivy tak nebezpečné. Ale i když existují minimální rizika, stojí za to ji zvýšit pouze kvůli touze odstranit několik dalších vrásek. Životu a zdraví dítěte není nic dražšího a matka již září přirozenou ženskou krásou. Navíc, podle většiny žen, kůže po porodu a krmení obvykle vypadá lépe než před narozením dítěte.

Odpověď na otázku, zda je možné těhotným ženám injikovat přípravky Botox, je tedy jednoznačně negativní. Pro omlazení je lepší použít bezpečnější alternativu: lidové léky s masáží obličeje, budování obličeje, masky. I s nimi však musí být zacházeno opatrně a je vhodné koordinovat všechny postupy s dohlížejícím lékařem.

Mohu Botox používat během těhotenství??

Ženy, které jsou vždy zvyklé zůstat krásné a dívat se na svou tvář, přemýšlejí, zda je během těhotenství možný Botox a jaké důsledky to může vyvolat. Během období porodu se hormonální pozadí ženy úplně mění, takže pokud v běžném životě tělo adekvátně reaguje na Botox, pak se během těhotenství můžete setkat s určitými obtížemi a následky.

Princip Botoxu

Pro snížení výskytu vrásek, odstranění změn souvisejících s věkem a dalších nepřesností v kůži ženy dávají přednost Botoxu. Botulotoxin je jedovatá látka, která je injikována v minimálním množství pod kůži, aby ochromila nervové zakončení svalů v postižené oblasti. Injekce na chvíli blokuje pohyblivost svalů, během kterých se vyhlazují vrásky a výrazy obličeje, které jsou společné mnoha mladým dívkám, se neobjeví..

Botulotoxin netrvá dlouho, maximální trvání je až 30 dní. Postupně se obnovuje svalová nepohyblivost, objevují se výrazy obličeje, což vede k objevování nových vrásek na čele, v oblasti kolem očí nebo v blízkosti rtů. Aby se zabránilo návratu svalů na předchozí úroveň, opakuje se Botox v kruhu. Jak dlouho účinek Botoxu vydrží, záleží na přirozeném metabolismu každého člověka..

Jak droga ovlivňuje těhotnou ženu?

Chcete-li odpovědět na otázku, zda Botox může být injikován během těhotenství, stojí za to se seznámit s účinkem léku. Vědci dodnes provádějí mnoho experimentů a studií, aby pochopili rozdíly v účincích Botoxu na běžné a těhotné ženy. V současné době nebyla nalezena žádná přesná definice, protože studie měly kladné i záporné stránky. Ve většině případů jsou tyto projevy spojeny s individuálními charakteristikami těla. Jeden může dokonce adekvátně reagovat na podávání botulotoxinu během těhotenství a druhý v každodenním životě může způsobit řadu vedlejších účinků..

Je užitečné pochopit, proč by se Botox neměl používat během těhotenství. Faktem je, že v případě hormonální nerovnováhy se těhotné tělo stane zranitelným a reaguje negativně na jakékoli změny. Sám se nedokáže vyrovnat s takovými projevy, proto může nastat řada dalších vedlejších účinků, které zhoršují kvalitu života matky a dítěte.

Vědci zjistili, že během negativních účinků Botoxu na tělo těhotné ženy je také ohroženo dítě. Pro matku vznikají následující důsledky:

 • V období hormonální nerovnováhy může tělo odmítnout adekvátně vnímat přijetí injekce;
 • Obecná slabost těla;
 • Závratě a silná bolest v krku a chrámu;
 • Alergické projevy;
 • Špatné trávení;
 • Vyrážka a zarudnutí.

To je pouze část možných vedlejších účinků, které se u každé ženy objevují různými způsoby. Skutečnost, že negativní důsledky se přímo týkají nastávající matky, není pro nikoho tajemstvím. Ale skutečnost, že injekce negativně ovlivňuje tělo dítěte, málokdo ví. Mezi ně patří:

 • Vznik alergií;
 • Kožní problémy;
 • Výskyt rizika potratu;
 • Narození dítěte se zdravotním postižením.

Aby nedošlo k ohrožení života vašeho dítěte a jeho zdraví, měli byste během těhotenství odmítnout takové manipulace nebo provést postup několik měsíců před plánováním dítěte. Po dobu nošení dítěte se na kůži nebudou vyskytovat velké změny a nepravidelnosti, proto není z důvodu bezpečnosti nutná manipulace.

Možné nežádoucí účinky v raných stádiích

Botox během těhotenství v raných stádiích je nejnebezpečnější pro matku i nenarozené dítě. Koneckonců, to je v prvních měsících po početí, že dítě vyvine nervový systém, který nevyžaduje žádné závažné poruchy způsobené injekcí. Pokud provádíte Botox na obličeji v prvním trimestru, je největší riziko porodu dítěte s odchylkami. Dalším důvodem, proč byste neměli dělat Botox v prvních měsících těhotenství, je potrat. Vyskytuje se velmi často.

Pokud žena po injekci zjistí, že je na svém místě, vyplatí se navštívit odborníka a zkontrolovat stav plodu a osobní zdraví. Pokud lékař nemá podezření na žádné abnormality ve vývoji dítěte a rovněž neodhalí vedlejší abnormality, těhotenství pokračuje. Pokud z výsledků vyšetření vyplyne, že injekce negativně ovlivnila dítě, může lékař navrhnout potrat, aby nedošlo k poškození života budoucího dítěte, které je již odsouzeno ke zdravotním problémům. V tomto případě se rozhodne, co dělat nejlépe, pouze těhotná žena..

Účinek Botoxu na nenarozené dítě

Botox je jed, který podle toho ovlivňuje tělo a zdraví nenarozeného dítěte. Proto injekce Botoxu během těhotenství nepříznivě ovlivňují dítě, zhoršují jeho stav i v děloze, neumožňují plný rozvoj nervového systému a další tělesné funkce. Děti se často rodí s problémy v zažívacím systému, které jsou také způsobeny Botoxem v těhotenství.

Mezi časté důsledky vývoje dětí po Botoxu, těhotná žena bere na vědomí následující:

 • Porušení kardiovaskulárního systému;
 • Ne zcela formovaný nervový systém;
 • Vrozená onemocnění trávicího systému;
 • Zhoršující výdrž;
 • Snížená kvalita života.

Injekce botoxu budou pro dítě zvláště nebezpečné v prvních měsících vývoje. Nejzávažnější případy vedou k potratu, který vyvolává nejzávažnější zdravotní komplikace. Aby nedošlo k takovým vážným následkům, měli byste v době těhotenství zapomenout na možné kosmetické postupy, které zahrnují použití injekcí.

Botox během plánování těhotenství

Botox a plánování těhotenství jsou někdy nekompatibilní věci. O všech nebezpečích může říct jen lékař. Mnoho mladých párů, které zodpovědně přistupují k narození dítěte, prochází všemi lékaři předem, aby zajistily optimální zdraví pro otěhotnění a porodu dítěte. Pokud žena do té doby pravidelně navštěvovala kosmetické salony a různé druhy injekcí, musí si promluvit se svým lékařem a zjistit, zda taková injekce nebude škodlivá, pokud bude podána 1 měsíc před početí. Jak ukazuje praxe, jed přetrvává v těle až 3 týdny, ale vyskytly se případy, kdy injekce trvala déle.

Před početí

Mnoho lékařů schválí takové injekce měsíc před početí, protože se spoléhají na obecně přijímaná fakta ze studií. Abychom však co nejvíce chránili sebe i budoucí dítě, měli byste takové manipulace opustit i měsíc před plánovaným datem. Faktem je, že účinek po Botoxu může trvat pouze 3-5 měsíců a těhotenství trvá 9 měsíců + 6–18 měsíců po kojení, ve kterém jsou takové injekce přísně zakázány. Vyvstává otázka, jaký vliv na další krásu a mládež bude mít tato injekce před těhotenstvím? Může to ublížit dítěti? Pravděpodobnost, že bude mít nepříznivý vliv na dítě, je vyšší než tam, kde si bude moci udržet mladistvou tvář až do konce těhotenství..

Všechny injekce použité na tělo nebo na obličej mají kontraindikace. A v každém bodě kontraindikace je těhotenství. Vědci provedli experimenty na zvířatech, která potvrdila, že i před těhotenstvím může přítomnost jedu v těle negativně ovlivnit vývoj dítěte. Z toho můžeme usoudit, že vzhledem k nebezpečí pro plod, aniž bychom věděli, že to není nutné, mohou být důsledky po Botoxu nepředvídatelné.

V raných fázích

Botox je přísně zakázán těhotným ženám, protože v procesu přenášení dítěte pracuje ženské tělo ve dvojím režimu a obohacuje dítě o užitečné nebo negativní složky. Provedení injekce v prvních měsících těhotenství je cesta k potratu nebo k dítěti s určitými komplikacemi v těle.

Ve druhém trimestru

Pro celé těhotenství je druhý trimestr považován za nejpříznivější pro ženu a dítě, ale to neznamená, že lze podávat injekce Botoxu. Během tohoto období ženské tělo produkuje mnoho různých hormonů, takže je jednoduše nemožné předvídat jeho reakci na konkrétní toxickou látku. Stejně jako není možné předvídat reakci dítěte.

Před narozením

Poslední týdny nebo dny těhotenství nijak neovlivňují zdraví dítěte, a proto z čistě lékařského hlediska lékaři proceduru Botox nezakazují. Injekce injikované pod kůži však mohou urychlit proces porodu a způsobit jejich předčasné podání. Pokud žena chce plně porodit dítě a porodit poslední den funkčního období, mělo by se v této fázi postup Botox ukončit..

Nouzový Botox

Mnoho žen, které se dozvěděly, že jsou těhotné ihned po Botoxu, panikaří a vyžaduje okamžité odstranění jedu z těla. Pokud však byl tento postup již proveden, nebude fungovat, aby došlo k nouzovému návratu Botoxu. Nebezpečí závisí na délce těhotenství a individuálních vlastnostech ženského těla. Za účelem identifikace nebezpečí nebo zajištění bezpečnosti je vhodné kontaktovat odborníka, který učiní závěr analýzy a vyšetření.

Botox pro kojení

Je možné udělat Botox během laktace? Odborníci nedoporučují botox během kojení. Během tohoto období by žena měla zcela přehodnotit své stravovací a špatné návyky, protože všechny látky vstupující do těla s mlékem jsou přenášeny na dítě. A protože během jedu Botox jed vstupuje do těla na chvíli, je přímo přenášen na dítě a poškozuje jeho zdraví.

Alternativní možnosti omlazení

Abyste vždy zůstali mladí a nepoužívali injekce k omlazení, potřebujete:

 • Jezte správně;
 • Chodit venku;
 • Praní přírodním mýdlem;
 • Otřete si tvář ledem;
 • Vytvářejte masky proti stárnutí založené na přírodních ingrediencích;
 • Umýt se odvarem heřmánku.

Během těhotenství vám nabízíme všechny funkce Botoxu pro obličej:

Závěr

Botox během těhotenství je přísně zakázán, zejména v prvním trimestru. Nepříznivě ovlivní nejen zdraví matky, ale i zdraví dítěte.

Neuvěřitelný! Zjistěte, kdo je nejkrásnější žena na planetě 2020!

Botox a těhotenství plánování

Botox - je rychlý a efektivní způsob, jak se vrátit k mládí. Je však bezpečný při plánování těhotenství? Mnoho žen se ptá na tuto otázku a přemýšlí o tom, zda stojí za to riskovat zdraví budoucího dítěte.

Během těhotenství se žena stává ještě krásnější než obvykle. Připravuje se na skvělou událost, poslouchá její tělo, citlivě reaguje na všechny změny a často zjistí, že kůže stárne. A já chci zůstat krásná. Proto některé budoucí matky přemýšlejí o injekcích Botoxu..

Jak fungují injekce krásy?

Botox je velmi oblíbený u žen. Pomáhá obnovit mládí. Účinek je dosažen zavedením injekce obsahující malou koncentraci botulotoxinu, vyrobenou na základě bakterií botulismu. Tato látka blokuje nervové zakončení svalů, takže vrásky jsou vyhlazeny bez chirurgického zákroku. Po 3 až 5 měsících končí účinek injekce. Po tomto období se mnoho žen obrátí na kosmetičku.

Hlavním účelem Botoxu je boj proti různým nemocem. Používá se ke křečím víček nebo polovině obličeje, cervikální dystonii, křečovitému zakřivení krku, nadměrnému pocení z podpaží a dalším patologiím. Tato injekce se podává pro dyshidrózu. Jeho hlavním cílem je vyvolat ochrnutí svalů, jejichž nesprávná funkce vede k rozvoji nemoci.

Je dokázáno, že injekce krásy mohou v těle způsobit poruchy. Vědci tedy provedli studii: 320 lidí dostalo injekce Botoxu. U 4 z nich se vyvinula migréna, která během dne neodešla a trvala 2 až 4 týdny. Zavedení botulotoxinu je tedy spojeno s vedlejšími účinky. Navíc většina žen, které omlazují injekcemi, má mírnou a krátkou bolest hlavy.

Pokud se takové důsledky vyskytnou u obyčejných lidí, co těhotné ženy? Během těhotenství se zvyšuje tělesná zátěž, která je plná akutní reakce na některé léky. Budoucí matka, která dala Botox, může mít takové patologie, jako jsou alergie, závratě, zažívací potíže, dušnost. Plod může trpět injekcemi krásy..

Botox během těhotenství

Vědci provedli studii těhotných králíků a potkanů. Zvířatům byla injikována injekce proti stárnutí. Potomci byli při narození lehčí. Kromě toho byl odhalen nepravidelný vývoj kosterního systému dětí. Ne všechny ženy bezpečně ukončily těhotenství: byly zaznamenány potraty. Specialisté spojili tyto anomálie s injekcemi krásy..

Studie na zvířatech prokázaly děsivé výsledky. Věda však také zná případy negativního dopadu Botoxu na vývoj dítěte v lidském lůně. Žena, která vstříkla mládí v prvním trimestru těhotenství, porodila slepé a hluché dítě.

Po celém světě bylo objeveno více než 40 případů negativních účinků injekcí krásy na těhotenství. Gabriel Caswell (člen Společnosti lékařů kosmetických přípravků) popřel zprávy, že Botox je během těhotenství nebezpečný, ale doporučil nastávajícím matkám, aby počkaly s jeho použitím. Výsledkem bylo, že většina kosmetických salonů odmítla poskytnout ženám injekce mládí.

Mezitím mezi lékaři neexistuje shoda, zda Botox může být podáván během těhotenství. Odborníci říkají, že kosmetické injekce jsou naprosto neškodné, protože když jsou zavedeny do těla, vstupuje minimální dávka toxické látky, jiní nedoporučují injekce mladistvých injekcí během těhotenství, citujíc skutečnost, že droga patří do seznamu „B“. Použití takového léku během těhotenství je přísně kontraindikováno.

Probíhají další studie, jejichž účelem je identifikovat nebo vyvrátit negativní účinek injekcí krásy na plod. Situace je komplikována skutečností, že výsledky lze získat pouze provedením experimentů na některých savcích. Přesto jsou lidé složitější tvorové, kteří mohou reagovat na injekce mládí odlišně od potkanů ​​nebo králíků..

Kromě toho zavedení Botoxu neposkytuje 100% záruku, že žena bude vypadat atraktivní. Jedním z běžných nežádoucích účinků je ptóza - visící nebo visící rty nebo horní víčka. Tento jev je krátkodobý a rychle mizí, ale ukáže se, že těhotná žena, která se rozhodne omladit, ohrožuje nejen zdraví svého dítěte, ale i vlastní krásu.

Některé budoucí matky tvrdí, že během těhotenství vypadají mnohem lépe než dříve. Mastná pleť ztrácí mastný lesk, akné zmizí. Během porodu navíc často dochází k otokům, a to i na tváři. Tento jev má jedno významné plus - vrásky jsou méně patrné.

Botox při plánování těhotenství

Mnoho párů přistupuje ke koncepci velmi zodpovědně. Několik měsíců před ním projdou nezbytnými testy, absolvují specializované odborníky, včetně genetiky. Některé ženy chtějí dokončit nedokončenou činnost, například omladit injekcemi Botoxu. A zde vyvstává zcela logická otázka: je možné při plánování těhotenství provádět injekce krásy?

Před použitím kosmetologa je dobré informovat gynekologa o vašem záměru omladit před početím. Pouze on odpoví na nejpalčivější otázku a dá hodnotná doporučení. Jak ukazuje praxe, Botox není detekován v těle 3 týdny po podání.

Mince má však obrácenou stranu: i když odborník schválí pacientovy záměry, bude se muset během těhotenství zdržet injekcí krásy. Účinek proti stárnutí nebude trvat dlouho. V nejlepším případě 5 měsíců. Nebude tedy fungovat pro udržení mladistvé kůže po celou dobu těhotenství. Pokud po porodu žena kojí své dítě, bude muset injekci také odmítnout.

Je důležité vzít v úvahu, že injekce Botoxu mají kontraindikace. Nemohou být provedeny s porušením plic a jater, s některými infekčními chorobami, hemofilií, myastenie gravis, stejně jako s lidmi trpícími krátkozrakostí a jsou alergičtí na proteinové přípravky. Užívání antibiotik skupiny aminoglykosidů (gentamicin, neomycin, streptomycin) zcela vylučuje zavedení injekcí pro mládež. Proto před vložením injekce krásy se musíte ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Je třeba si uvědomit, že těhotenství je doba, kdy je žena odpovědná nejen za sebe, ale také za nenarozené dítě. Proto jsou injekce Botoxu během tohoto období zcela zbytečné. Je lepší používat přípravky na péči o rostliny, které zpomalují proces stárnutí. Je také nutné postupovat podle pokynů lékaře. Pokud budoucí matka nevěděla o své situaci a nevyužila injekcí krásy, musí o tom rozhodně říct specialistovi.

Články O Neplodnosti