Hlavní Testy

Proč se dívky bojí jíst meloun během těhotenství? Výhody a poškození „pruhovaných bobulí“

Těhotné ženy mají své vlastní vkusové preference. Říkají, že jsou nejčastěji „přitahováni“ k slaným a kyselým jídlům. Ale nikdo nemůže odolat čerstvému, chladnému, šťavnatému, voňavému a sladkému melounu! To je prostě ne každá nastávající matka si dovoluje užívat si tento zdravý bobule.

Omezení stravy předepsaná gynekologem, hororové příběhy od přátel, otoky nohou, stres na ledvinách - to je neúplný seznam důvodů, proč odmítnout sametové maso. Tyto body jsou však dostačující pro pochybnosti o tom, zda je nebo není možné jíst meloun?

Gynekologové se v této záležitosti dosud nedohodli. Někteří tvrdí, že pitný meloun poškozuje těhotnou ženu, zvyšuje otoky a stres na ledviny. Druhý, naopak, v praxi prokazuje svůj pozitivní účinek.

Uvidíme, proč jsou názory lékařů tak odlišné.

Příznivé vlastnosti

Pro těhotné ženy jsou výhody melounu zřejmé: vitaminy, makro- a mikroelementy nezbytné pro růst a vývoj plodu jsou soustředěny v buničině. Jsou to vitaminy A, B1, B2, B6, B9, C, PP. Stejně tak snadno stravitelné uhlohydráty, proteiny, tuky, vlákninu, popel, pektin.

Snad nejdůležitějším prvkem pro nastávající matku je kyselina listová, která se také nachází v melounu. Kyselina listová se podílí na metabolických procesech v těle, urychluje syntézu bílkovin, má pozitivní vliv na krev. Proto je meloun zvláště užitečný v prvním trimestru těhotenství..

Meloun je bohatý na několik přirozenějších stopových prvků - fosfor, draslík, železo a hořčík. Díky tomu je úspěšně předepisován k léčbě a prevenci anémie a kardiovaskulárních chorob.

Denní norma buničiny z melounu je 150 g. To stačí k doplnění zásob hořčíku pro tělo dospělého.

Schopnost buničiny melounu jemně a přirozeně čistit tělo toxinů, toxinů a cholesterolu je způsobena přítomností velkého množství vlákniny a vlhkosti. Diuretická vlastnost „pruhovaného bobule“ pomáhá těhotným ženám zmírnit zátěž ledvin ve druhém a třetím trimestru.

Co je bohaté na šťávu z melounu

Šťáva melounu neobsahuje soli, je bohatá na zásady, fruktózu, karoten. A to je nízkokalorický nápoj: 100 g šťávy z melounu obsahuje 30 kcal.

Mezi příznivé vlastnosti šťávy z melounu patří:

 • čištění močového měchýře a ledvin - přítomnost alkálií neutralizuje kyselinu močovou a vysoký obsah vody v šťávě přispívá k přirozenému mytí orgánů a odstraňování toxinů a bakterií z nich;
 • odstranění tekutiny z těla - šťáva z melounu má močopudný účinek, čímž zmírňuje otoky během těhotenství;
 • léčba artritidy - tento účinek je zajištěn beta-karotenem a vitamínem C;
 • normalizace zažívacího traktu - melounová šťáva vyluhuje toxiny nejen z ledvin, ale i ze střev, chrání je před účinky silných drog a antibiotik.

Přítomnost různých živin a vitamínů mění šťávu z melounu na osvěžující nápoj. Pouze 1 šálek šťávy denně zlepší trávení a urychlí metabolismus.

Meloun šupky a slunečnicová semínka

V lidovém léčitelství se semena melounu používají jako anthelmintika. Toto je také chutné ošetření spolu s dýňovými a slunečnicovými semeny..

Pro ošetření helminthiasis: rozemleté ​​a sušené semínka melounu, přidejte neztučné mléko v poměru 1:10, vezměte 1 šálek směsi na lačný žaludek a 1 šálek více během dne.

Smažená semena melounu se připravují speciální technologií: nejprve smažte semínka, umyjte a vysušte na ručníku a smažte je na suchém pánvi (jako dýňová nebo slunečnicová semínka), když semena ztmavnou, přidejte slanou vodu (1 lžička soli na ¼ šálku vody) a smažte, dokud nezmizí vlhkost. Chutný předkrm poskytován!

Semena melounu obsahují citrulin, aminokyselinu, která se v lidském těle přeměňuje na L-arginin a amoniak. Semena ve velkém množství jsou tedy kontraindikována u lidí s vrozenou citrullinémií - porušení štěpení citrullinky, které je spojeno s procesem tvorby moči.

Používají se také slupky melounu. Z bílé buničiny připravte kandovaný meloun nebo tzv. Meloun marmelády. Na rozdíl od jiných kandovaných plodů, vařené melouny jsou velmi šťavnaté, křupavé, milují je jak dospělí, tak děti.

Meloun a režim pití vody těhotné ženy

Buničina melounu je 90% vody. Gynekologové tuto skutečnost berou v úvahu při jmenování režimu pitné vody. Dříve se věřilo, že pro těhotnou ženu nestačí pít více než 1,5 litru tekutiny denně. Tento objem zahrnuje čistou vodu, čaje, kompoty, první chod, stejně jako vodnaté bobule, ovoce a zeleninu.

Švýcarský lékař Mohopt a jeho kolegové z University of Verne však toto pravidlo popřeli. Podle výsledků jejich studií potřebuje těhotné tělo nejméně 1,5 - 2 litry tekutiny denně. Tento objem navíc nezahrnuje další zdroje vlhkosti (čaj, káva, bobule).

Kontraindikace v pozdním těhotenství

I přes užitečnost „velkého bobule“ by jeho použití nemělo být nadměrné.

Důvody, proč lékaři nedoporučují jíst meloun:

 1. Přítomnost dusičnanů je nejdůležitějším argumentem, který téměř všichni gynekologové dávají. To se však týká pouze vodních melounů, které se objevily v prodeji na začátku léta. Skutečná „melounová“ sezóna začíná ve druhé polovině srpna.
 2. Otok - jak je uvedeno výše, šťáva z melounu pomáhá snížit otok.
 3. Velké ledvinové kameny - diuretický účinek melounu může mít nepříznivý účinek. Kameny ležící v klidu se začnou pohybovat a způsobují ledvinové koliky.
 4. Střevní kolika - někdy vodní meloun způsobuje hromadění plynu a nadýmání. Tento účinek je však způsoben individuální reakcí těla.

Pokud je budoucí matka v dobrém zdravotním stavu a výše uvedené kontraindikace nejsou, bude meloun užitečný pro jakékoli období těhotenství. Hlavní věc je vybrat si ji správně.

Jak vybrat a uložit meloun

Nákup melounů je nejlepší na trzích, kde najdete domácí výrobky..

Pokud si však chcete užít dovážené bobule, dodržujte následující pravidla:

 • vodní melouny by neměly ležet na zemi, mnohem méně v blízkosti vozovky;
 • Nákup melounu, nesouhlasí s tím, že bude řezán, může způsobit otravu (bakterie, které jsou na povrchu zelené slupky, se dostanou dovnitř a aktivně se množí);
 • zvolte bobule pružné na dotek se žlutou nebo oranžovou skvrnou na boku - to je indikátor zralého melounu;
 • znát opatření - je lepší vzít dva vodní melouny o hmotnosti 5 kg, každý než jeden velký, který se za den zhorší, a to i v lednici.

Skladovatelnost melounu je jeden den. Čím déle je řezaný meloun uložen, tím více bakterií se na svém povrchu rozmnoží a vyšší pravděpodobnost otravy i při přirozeném bobulové.

Před použitím meloun důkladně omyjte teplou vodou (nejlépe mýdlem).

Jak zkontrolovat, zda vodní meloun neobsahuje dusičnany

Bohužel, někdy není možné pochopit, co je uvnitř melounu? Má škodlivé dusičnany? Ale lze to určit.

Viditelné znaky:

 • ochablá slupka;
 • při klepání tupý zvuk;
 • přítomnost nepřirozených depresí a poškození;
 • řezaný meloun má maso se žlutými, nikoli bílými žilami;
 • velké množství bílých semen (jistá známka toho, že meloun přirozeně nedozrál).

Existuje další způsob, jak zkontrolovat meloun: ve sklenici studené vody byste měli spustit malý kousek buničiny. Pokud se voda zakalí, není dusičnan. Pokud voda zčervená, jsou zde dusičnany. A čím jasnější kapalina, tím více škodlivých látek v melounu.

Buď zdravý a chutný melouny melounu!

Žít zdravě! Obří bobule. Jak si vybrat meloun, takže všechny prospěšné vlastnosti a vitamíny jdou jen k nám.

Meloun během těhotenství

Samozřejmě, že ne všechny ovoce a bobule jsou stejně zdravé. Některé z nich mohou způsobit alergie. Nákupy mimosezónních plodů mohou způsobit otrávení těhotné ženy, protože jsou velkoryse zásobovány dusičnany..

Proto, pokud nastávající matka zavede do své stravy nový produkt, měla by pečlivě prostudovat její účinek na tělo a dokonce se poradit s lékařem. Nicméně sezónní ovoce se ženám aktivně doporučuje, protože kde jinde můžete získat tolik užitečných vitamínů a minerálů. S nástupem druhé poloviny léta se tedy na trhu začnou aktivně objevovat vodní melouny. Mnoho žen v jejich postavení je jen zbožňuje.

Diuretický účinek přípravku také přitahuje, protože pomáhá překonat otoky, které často ovlivňují těhotné ženy. V tomto článku si probereme, zda je možné jíst meloun během těhotenství a zda je užitečné pro nastávající matky a jejich děti..

Výhody melounu během těhotenství

Meloun je opravdu velmi prospěšný pro lidské tělo. Meloun je většinou voda, ale také obsahuje živiny. Jedná se o vitamíny A, C, B1, B2, PP a minerály, jako je hořčík, draslík, železo, sodík, vápník, fosfor, mangan, zinek, fluor, měď, jód, kobalt a kyselina listová, bez nichž je to vůbec nemožné normální těhotenství, stejně jako organické kyseliny s vlákninou.

Protože plod je schopen odstranit toxiny z těla, toxiny, škodlivé soli, písek, přebytečnou tekutinu, zlepšit trávicí systém a zabránit zácpě, meloun během těhotenství není jen povolen, ale zobrazen! Díky melounu se můžete chránit před výskytem anémie, zlepšit fungování nervového systému.

Pokud chcete meloun během těhotenství, co potřebujete vědět

Melouny nemusí být vždy užitečné. To platí zejména pro ovoce, které se chemicky zpracovává a prodává mnohem dříve, než je sezóna. Při výběru melounu během těhotenství se snažte vzpomenout, že období jejich úplného zrání je konec srpna a začátek září. Nejlepší je koupit meloun od prodejců v dobré víře. Naučte se, jak si to vybrat..

Při klepání na plod by zvuk neměl být tlumen, když je meloun stlačen - měl by praskat, ne měkký. Plátek melounu by neměl být dokonale hladký a jednotný, pokud byl pěstován bez chemického ošetření. Žíly by měly být tenké a bílé..

Chcete-li zkontrolovat kvalitu melounu, ponořte malý kousek buničiny do průhledné nádoby s čistou vodou. Pokud po nějaké době voda zčervená nebo červená, produkt není vhodný k lidské spotřebě. Melouny se rychle kazí, takže byste je neměli dlouhodobě uchovávat v chladničce nebo je nechat na venkovním počasí. Meloun byste neměli zneužívat, pokud nechcete strávit dlouhou dobu na záchodě.

Je lepší jíst meloun odděleně od ostatních produktů. Pamatujte, že pokud trpíte problémy se žaludkem nebo ledvinami, je lepší jíst meloun vůbec. Nejlepší volbou je včasná konzultace o stravě s lékařem. Bude tedy snazší vyhnout se možným problémům a chorobám. Před pitím si melouny umyjte mýdlem a v noci je nejezte! Nechte své těhotenství snadné.

Pečlivý přístup k jídlu melounu během těhotenství

Těhotenství je nejzodpovědnějším a nejobtížnějším obdobím v životě ženy, kdy je zodpovědná nejen za své zdraví, ale také za vývoj dítěte. Proto se budoucí matky snaží saturovat tělo vitamíny a dalšími užitečnými látkami..

Pokud čekací doba dítěte klesne na léto a začátek podzimu, pak je prostě nemožné, aby žena prošla obrovským kolapsem, kde se melouny prodávají. Sladký plátek zmírňuje žízeň a přináší neuvěřitelné potěšení, ale je meloun užitečný pro těhotné ženy a bude to dobrá podpora pro ženu v období, které nelze nazvat jednoduchým??

Pod vlivem fyziologických procesů může budoucí matka zažít nejen pozitivní emoce spojené s očekáváním dítěte. Těhotenství je někdy doprovázeno nepříjemnými příznaky a pocity, které zahrnují nedostatek vitamínů, toxikózu různých období těhotenství, anemické stavy, otoky, poruchy trávení, pálení žáhy a nervové poruchy. Mohou těhotné ženy jíst meloun? Zhorší se negativní projevy?

Obrovské bobule složené z více než 90% vody, s kompetentním přístupem, mohou mít velmi prospěšný účinek na ženské tělo a v některých případech zmírňují nepříjemné pocity, které doprovázejí těhotenství.

Co je užitečné pro těhotný meloun?

Výhody melounů během těhotenství jsou zřejmé. Ve skutečnosti kromě vody obsahuje červená aromatická buničina melounu kyselinu askorbovou, vitamíny A, B1 a B2, PP, B5 a B9, jakož i železo a hořčík, draslík, fosfor a sodík, mangan a vápník, zinek, fluor a mnoho dalších mikro - a makrobuňky. Zralé ovoce obsahuje organické kyseliny. Dietní vláknina, která příznivě ovlivňuje čištění a trávení těla, přírodní cukry a další účinné látky.

Lékaři proto nejen zakazují, ale také důrazně doporučují zahrnout melouny a další melouny do stravy těhotné ženy. Proč můžete jíst meloun během těhotenství? A jaký je jeho účinek na ženské tělo? V rozumných množstvích a ve správné kvalitě vám buničina z melounu pomůže:

 • odstranit přebytečnou tekutinu z těla, a tím zabránit vzniku otoků;
 • jemně čistí střeva a celé tělo od toxinů a toxinů;
 • normalizovat metabolismus;
 • vyrovnat se s anémií;
 • zlepšit trávicí systém tím, že hraje roli při prevenci zácpy a vytváření pravidelných stolic;
 • vyrovnat se se stresem a uklidnit se.

A, mimo jiné, meloun během těhotenství je dobrý způsob, jak uhasit žízeň, rychle doplnit zásoby síly a potřebné prvky těla.

Překvapivě jen malé kousky melounu u těhotné ženy mohou neutralizovat příznaky toxikózy.

Po takové snídani:

 • nálada se zlepšuje;
 • svalová slabost zmizí;
 • pálení žáhy, nevolnost prochází;
 • říhání ústup.

Ve třetím trimestru, použití zralého melounu obsahujícího hořčík a draslík, těhotná žena pomůže vyrovnat se se záchvaty končetin a jinými svalovými křečemi.

Lykopen nebo co je meloun užitečné pro těhotenství

Jeden ze známek zralosti a kvality melounu je tradičně považován za jasně červenou nebo růžovou barvu buničiny. A ačkoli dnes existují odrůdy s neméně sladkým a šťavnatým žlutým nebo dokonce bolestivým jádrem, těhotné ženy raději zůstanou na známějších plodech.

Je to v červeném těle, které obsahuje lykopen. Tato látka má všechny vlastnosti antioxidantu, podporuje imunitní systém a chrání nastávající matku před kardiovaskulárními a nádorovými onemocněními..

Ženské tělo, jak se plod vyvíjí, zažívá vážný stres a díky lykopenu několik plátek melounu:

 • pomáhají chránit a vylepšovat krásu;
 • postarat se o posílení přirozené obrany;
 • chránit před nepříjemnými následky, pokud se nastávající matka náhle rozptýlí, zapomene nebo se rozruší kvůli maličkosti.

Použití melounu během těhotenství k trávení

Ale odpovědět kladně na otázku: „Je možné jíst meloun pro těhotné ženy?“ by nemělo být pouze z tohoto důvodu. Role melounu ve stravě je stejně důležitá, pokud nastávající matka trpí střevními dysfunkcemi a jinými poruchami trávení.

Nejčastějším problémem ve druhé polovině těhotenství je zácpa trápení žen, ke které dochází v důsledku rostoucího tlaku dělohy na zažívací trakt, jak se vyvíjí dítě. Během těhotenství může být meloun, který obsahuje hodně vlhkosti a vlákniny, mírným a efektivním způsobem normalizace stolice..

Červené maso aktivuje metabolické procesy, jako toxiny praní houby, stimuluje aktivitu střev a žaludku, nedovoluje stagnaci fekálních mas a slouží jako zdroj toxinů.

Šťavnatý meloun v těhotenství jako přírodní diuretikum

Ledviny těhotné ženy, kromě obvyklých funkcí, přebírají odpovědnost za očištění těla matky od stopy života nenarozeného dítěte. Zatížení orgánů genitourinární sféry se proto vážně zvyšuje. Je tedy možné jíst meloun během těhotenství a to, zda jeho použití způsobí vážné poškození?

Pokud se nezapojíte do melounu a dalších šťavnatých plodů, budou z toho mít prospěch pouze. Pokud nastávající matka nemá onemocnění ledvin a močového měchýře, pak je nepravděpodobné, že by lékař negativně reagoval na meloun v nabídce. Naopak, pokud budete jíst až 700 gramů čerstvé zralé buničiny denně, bude sloužit jako diuretikum a pomůže odstranit jak přebytečnou tekutinu, tak toxiny..

Aby se předešlo problémům s přípustnou částí melounu, je lepší poradit se s ošetřujícím specialistou a při nepatrném zhoršení pohody je lepší odmítnout léčbu.

Požadavky na kvalitu melounu během těhotenství

Prospěšné vlastnosti melounu se však mohou projevit pouze tehdy, je-li plod zralý a kvalitní, stejně jako bez lékařských kontraindikací. Čím dříve meloun zasáhne pult, tím je pravděpodobnější, že nedluží sladkost a barvu masa horkému letnímu slunci, ale chemickým látkám, s nimiž oddaní podnikatelé pumpují melouny za účelem zisku.

A pokud pro dospělý organismus přípustná norma příjmu dusičnanů dosáhne 60 mg za den, pak u nenarozeného dítěte jsou tyto látky v menších množstvích fatální. Proto by těhotné ženy neměly jíst meloun před začátkem hromadného zrání, tj. Do poloviny nebo konce srpna..

Nízkou kvalitu melounu poznáte:

 • nerovnoměrné zbarvení buničiny;
 • na suchých nebo nerozvinutých oblastech v jádru plodu;
 • na hrubých nažloutlých vláknech pronikajících do masa;
 • neobvyklá vůně nebo stín;
 • na slizké nebo vodní buničině poblíž semen.

Množství cukru a uvolněný povrch dělají buničinu z melounu atraktivní pro všechny druhy patogenních mikroorganismů, které jsou pro ženu a plod nebezpečné..

Aby meloun během těhotenství přinesl pouze výhody, je nutné kůru před použitím důkladně omýt a ovoce by se již nemělo skladovat ani v lednici déle než jeden den. Jíst letní pochoutky je možné pouze se souhlasem lékaře a při dodržení nejpřísnějších opatření.

Kdy a proč by těhotné ženy neměly jíst meloun?

Těhotná žena bude muset opustit používání melounu, pokud je u ní diagnostikována choroba gastrointestinálního traktu nebo ledvin, jakož i v případě individuální nesnášenlivosti produktu.

Meloun během těhotenství může vyvolat zhoršení zánětlivých procesů v ledvinách, močovodech a zažívacím systému.

Protože šťavnaté maso může aktivovat tvorbu plynu ve střevech, zvýšit pohyblivost a způsobit průjem, pro budoucí matku hrozí bolestivými pocity a dalšími nepříjemnými příznaky. A pokud jsou v genitourinární oblasti kameny a písek, meloun aktivuje jejich pohyb, což nutně ovlivní pohodu ženy. Proto by meloun neměl být podáván těhotným ženám, které nedostaly povolení lékaře. Pouze při dodržení pravidel opatrnosti a znalosti opatření si můžete vychutnat lahodnou dužinu s radostí a užitkem.

Meloun během těhotenství

Ženy, které mají v létě šťastné očekávání, na jedné straně mají báječně štěstí, protože v létě dozrává tolik zdravé zeleniny a ovoce. Na druhou stranu však vyvstává mnoho otázek: je možné meloun během těhotenství melounovat? Existuje mnoho názorů na toto téma a stojí za zmínku, že jsou všichni velmi různí; zkuste zjistit pravdu v našem článku.

Co je užitečné meloun během těhotenství

Než přijdete k nějakému závěru: může těhotný meloun nebo ne, měli byste pochopit, a jaké jsou prospěšné vlastnosti tohoto pruhovaného ovoce? Stojí za zmínku, že je jich mnoho a že díky různorodému chemickému složení existují.

Pro ty, kteří to nevědí, je vodní meloun z větší části tvořen vodou (92,6%), ale zdaleka není jedinou složkou jeho složení. V dostatečném množství je bobule také naplněna dalšími užitečnými látkami, například:

 • kyselina listová (vitamin B9);
 • vitaminy A, B1, B2, B6, C, E, PP;
 • žehlička;
 • makroprvky (draslík, hořčík, fosfor, sodík, vápník);
 • antioxidační lykopen.

Na základě takové rozmanitosti užitečných složek můžeme dojít k závěru, že meloun má mnoho užitečných vlastností. Jaké je však použití melounu pro těhotné ženy??

Výhody melounu pro otoky

Mnoho žen trpí otoky během těhotenství (zejména v pozdějších fázích). Zpravidla se objevují kvůli zátěži ledvin. Edém se však může objevit, pokud dojde k poruše kardiovaskulárního systému. V boji proti otokům tohoto původu pomůže sladké pruhované ovoce.

Má přirozený diuretický účinek, takže může zmírnit otok, který se objevil. Diuretická vlastnost letních bobulí také pomáhá očistit tělo toxinů. Proto je vodní meloun často připisován lidem, kteří podstoupili antibiotickou terapii..

Je meloun dobrý pro střeva?

Tato otázka je také často zajímavá pro nastávající matky. Vzhledem k tomu, že břišní nepohodlí, zácpa a jiné abnormality v práci střeva jsou častými hosty těhotenství, musí být žena v poloze v předstihu (před použitím) přesvědčena, že vodní meloun situaci nezhorší..

Je dobré říci, že pruhované bobule jsou velmi užitečné pro střevní funkce, pomáhají navazovat hladké fungování, zvyšují peristaltiku (a proto účinně bojují proti zácpě) a zlepšují proces trávení..

Berry však nemanipulujte neopatrně.

 • Pokud máte kontraindikace z gastrointestinálního traktu (například trpíte kolitidou nebo poruchami trávení), je lepší odmítnout použití melounu.
 • Nedoporučuje se jíst plod společně s hnědým chlebem, což způsobuje nepříjemné pocity ve formě rozrušení žaludku nebo exacerbací některých gastrointestinálních chorob.
 • Nadměrná konzumace sladkých bobulí je nebezpečná s výskytem průjmu a kombinací plodu s jinými potravinami a nápoji - se zvýšeným nadýmáním s bolestí v žaludku.

Společné výhody těhotného melounu

Není možné vyjmenovat všechny pozitivní vlastnosti chutné bobule, ale má smysl zdůraznit její hlavní funkce, zejména pro těhotnou ženu. K čemu je meloun užitečný během těhotenství:

 • zlepšuje kardiovaskulární systém;
 • Pomáhá bojovat proti anémii s nedostatkem železa
 • příznivý účinek na nervový systém;
 • zlepšuje náladu, je vynikající přírodní antidepresivum;
 • posiluje tělo;
 • umožňuje správný vývoj plodu;
 • vodní meloun nedovolí těhotné ženě získat nadměrnou tělesnou hmotnost. Vzhledem k tomu, že samotný plod má nízkokalorickou hodnotu (27–38 kcal na 100 g produktu), má navíc močopudný účinek, těhotná žena nedokáže získat další kilogramy (jak se to stane při konzumaci jiných produktů).
na obsah ↑

Může těhotné ženy meloun v raných fázích

První měsíce těhotenství jsou velmi zásadní fází. Během tohoto období se začnou tvořit orgány a systémy dítěte. Proto je v prvním trimestru důležité jíst správně.

Z stravy je nutné odstranit všechny produkty škodlivé pro těhotnou ženu a chemikálie a do nabídky zahrnout nejužitečnější ingredience.

Je však možné jíst meloun v časném těhotenství?

Pokud mluvíme o ekologicky šetrných bobulích, pak samozřejmě ano, protože obsahuje mnoho užitečných látek, zejména kyselinu listovou, která je nezbytná pro správnou tvorbu nervového systému a celého organismu dítěte. Těhotné ženy však nemohou jíst hodně melounu, jakýkoli lék ve velkých dávkách se stává jedem.

Existují případy, kdy použití těhotného melounu vedlo k průjmu, a to v některých případech vyvolalo tón dělohy. Důsledkem časného tonu dělohy může být potrat.

Aby nedocházelo k negativním důsledkům - sezónní ovoce by mělo být konzumováno v omezeném množství, stačí 3-4 malé hřebíčky denně (a dokonce i ne denně).

Je možné meloun v pozdním období

Meloun musíte jíst ve druhém a třetím trimestru ještě pečlivěji a pouze po konzultaci s lékařem. Nezapomeňte, že poslední měsíce (nemluvě o posledních týdnech těhotenství) jsou pro ženu zvláště obtížné. Je zde zvýšená zátěž na všechny orgány ženského těla, včetně ledvin.

Někteří lékaři nedoporučují nastávajícím matkám, aby se zapojily do sezónních bobulí po 30 týdnech.

Kolik melounu může budoucí matka jíst v jeden den v posledních měsících těhotenství? V každém jednotlivém případě bude porce jiná, konkrétněji by gynekologka měla odpovědět na tuto otázku a pečlivě se seznámit s průběhem těhotenství svého pacienta a přítomností kontraindikací pro ni..

Mohou těhotné ženy jíst hodně melounu? Samozřejmě ne, ale několik plátků zralých bobulí bude velmi užitečné. Pokud však používáte kontraindikace, musíte sladké bobule úplně opustit po dobu 9 měsíců.

Kontraindikace na meloun pro těhotné ženy

I obyčejní lidé musí jíst sladké bobule, protože to může být pro zdraví nebezpečné. Pro budoucí matku je tato otázka mnohem důležitější. Abyste nepoškodili sebe a své dítě - musíte si pamatovat, která onemocnění těhotná žena nemůže jíst meloun.

Nedoporučuje se používat meloun, pokud:

 • diabetes mellitus;
 • urolitiáza;
 • přecitlivělost na složky plodu, projevující se ve formě průjmu a alergických reakcí;
 • problémy s odtokem moči;
 • nemoci střev a slinivky břišní.

Nyní víte, proč by některé těhotné ženy neměly mít meloun. Všechny ženy jsou však individuální, takže se nikdy nebudete muset zevšeobecňovat, vždy byste se měli soustředit pouze na vaši pohodu a své tělo.

Meloun během těhotenství: strava a dny nalačno

Jako varování byste měli věnovat pozornost dalšímu důležitému problému - dny půstu na melounu. Ano, existují speciální melounové diety, díky nimž se ženy (ne těhotné!) Snaží zhubnout.

Je však velmi nebezpečné, je velmi odradzováno sedět na dietě melounu i několik dní, je lepší dát přednost jeho alternativnímu - půstu dny, kdy meloun není jediným jídlem.

Žena v pozici by měla intenzivně jíst, ve stravě musí být pestrá strava, aby matce a dítěti byly dodávány všechny potřebné vitamíny a minerály. Přestože je meloun zdravý a nelze jej označit jako „špatný“ z hlediska chemického složení, stále nemůže nahradit nezbytný denní příjem živin.

Kromě toho má plod diuretický účinek a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla, což může být nejen užitečné, ale také škodlivé. Tělo nejen vstoupí, ale také z něj intenzivně vyplaví užitečné prvky, takže z takové stravy rozhodně nebude mít žádný prospěch pro vás a vaše dítě..

Je meloun škodlivý během těhotenství

Ti, kteří jedli meloun během těhotenství, určitě museli čelit nejen jeho výhodám, ale také poškození. Bohužel, stejně jako u každého jiného produktu, výhody a poškození pruhovaných bobulí jdou ruku v ruce. Ale pokud jsme již řekli všechno, co je možné, o prospěšných vlastnostech, pak musíme ještě mluvit o škodě.

Kontraindikace, které jsme zkoumali výše, mohou vést k negativním důsledkům, ale to není jediný důvod, proč mohou trpět matka a dítě. Hlavním důvodem, proč lékaři nedoporučují jíst meloun kdykoli, jsou dusičnany v něm obsažené..

Bohužel v naší době je velmi obtížné vybrat vysoce kvalitní přírodní ovoce, ve kterém nebudou žádné chemikálie. A konzumace bobule plněné nebezpečnými dusičnany je přísně zakázáno nastávající matce.

Nejlepší možností je, pokud vy nebo vaši příbuzní / přátelé sami pěstujete tykve bez použití dusičnanů k urychlení růstu plodu. Takový meloun lze jíst beze strachu. Ale protože mnoho takových přepychů není přípustné, je nutné se naučit, jak si vybrat správný přírodní meloun.

Jak si vybrat meloun bez dusičnanů

Nákup dobrého melounu není snadný úkol, ale říci, že je to naprosto nemožné, je také nemožné. Pokud si pamatujete několik jednoduchých pravidel - kde je lepší koupit bobule a jak odlišit dusičnany od přírodních, pak můžete navždy chránit sebe a svou rodinu před nežádoucími důsledky.

Pravidla pro nákup přírodního melounu

 1. V žádném případě byste neměli kupovat pruhované ovoce poblíž silnice. Nejméně 5-10 metrů by měl produkt oddělit od trati. Je také důležité, aby bobule nelhaly v prachu, ale ležely na nějaké čisté výšce, nejméně 20 cm od země..
 2. Melouny byste neměli jíst dříve, než je období zrání (ale toto období připadá na polovinu srpna - začátek září). Samozřejmě nelze zaručit, že během období jejich aktivního zrání budou plody bez dusičnanů, avšak pravděpodobnost, že bude řád řádově méně, bude dusičnan mnohem vyšší. Čím dříve se meloun prodá (červen, červenec), tím škodlivější látky obsahuje..
 3. Nedoporučuje se kupovat řezané ovoce. I když je řez malý, je takový vodní meloun nebezpečný. Baktérie začínají v řezu bobule, což může vést ke střevním infekcím, otravě a dalším negativním důsledkům..
 4. Pro odlišení „chemického“ ovoce od přírodního je třeba věnovat zvláštní pozornost několika důležitým bodům:
  - zralá velryba by měla při stlačení rukou prasknout;
  - Pokud klepete na meloun, bude zvuk bez dusičnanů tlumen. Pokud zvuk zní, jako by klepete na vypuštěný míč, potom je plod jedinečně přeplněný chemikáliemi;
  - je-li ocas (stopka) melounu suchý, je bobule přirozená;
  - u ovoce šetrného k životnímu prostředí by měl plátek „žhnout“ cukernými zrny. Naopak, dusičnan bude mít lesklý hladký povrch;
  - Dalším spolehlivým způsobem, jak zkontrolovat kvalitu zakoupeného produktu, je nakrájet buničinu a snížit ji na čistou vodu. Pokud voda zčervená nebo růžová, ujistěte se, že produkt obsahuje hodně dusičnanů. Pokud se voda zakalí, ale zůstane bezbarvá, pak je ovoce přirozené;
  - Je velmi důležité skladovat zakoupené bobule správně. Snažte se nepřijmout mnoho melounů, vezměte si tolik, kolik můžete jíst za 1-2 dny. Nesestříhané plody musí být skladovány na chladném místě (aby tam nespadaly paprsky slunce) a šířily je na čistou přírodní látku mimo jiné produkty..

Pokud jste bobule nakrájeli, ale nepřekonali ji, abyste ji dokončili, nezapomeňte ovoce otočit na talíř s řezem, zabalit do přilnavé fólie a uložit do chladničky. Neuchovávejte plátky melounu déle než jeden den.

Také se nedoporučuje jíst meloun do kůry. Koncentrace dusičnanů je v pruhovaných krustech. Pokuste se nechat 3-4 cm až do poloviny snězené kůry, sníží se tím riziko otravy dusičnany.

Otrava melounem během těhotenství: co dělat

Pokud se tak stalo, že jste stále otravovali melounem, musíte naléhavě jednat. Otrava během těhotenství je velmi nebezpečná a především pro dítě. Důsledky takové otravy mohou být velmi rozdílné: od výskytu abnormalit ve vývoji plodu po potrat a předčasný porod.

Proto, jakmile po konzumaci melounu pocítíte první známky otravy, okamžitě zavolejte sanitku. A před jejím příjezdem můžete pít aktivní uhlí (je lepší ho rozdrvit na prášek a vypít ho sklenicí vody).

Je to jeden z mála sorbentů, které lze během těhotenství bezpečně užívat, neabsorbuje se do krevního řečiště a neovlivňuje dítě. Můžete si vzít uhlí podle standardního schématu - 1 tableta na 10 kg hmotnosti.

Meloun při plánování těhotenství

Proč chcete meloun během těhotenství není těžké uhádnout, protože toto šťavnaté sladké ovoce dokonale uhasí váš žízeň, zvýší vaši náladu a jednoduše uzdraví tělo svými přírodně prospěšnými látkami. Jak jsme však již zjistili, ne každý to může a vždy může použít.

Během těhotenství existují určitá omezení a je nepravděpodobné, že by se budoucí matka mohla oddávat speciální léčbě sladkým bobulím. Ale pokud jde o plánování těhotenství, neexistují žádná omezení (nepočítají se kontraindikace pro použití tohoto bobule)..

Při plánování početí dítěte lékaři doporučují jíst melouny, a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Sladké ovoce obohacuje tělo mnoha užitečnými látkami, má příznivý účinek na proces ovulace a tvorbu zdravého vajíčka. Pro muže je spotřeba melounu prospěšná zlepšením pohyblivosti spermií, zvýšením aktivity zárodečných buněk a snížením rizika rozvoje rakoviny prostaty (prostaty)..

Jak krájet meloun krásně a správně, rada šéfkuchaře

Pokud chcete své hosty překvapit krásným a praktickým střihem, využijte rady našeho šéfkuchaře.

To je asi vše, co potřebujete vědět o jídle melounu během těhotenství. Tato letní bobule je opravdu chutná a zdravá, ale během těhotenství bude muset být její spotřeba omezená. V posledním měsíci je meloun, stejně jako ve všech ostatních týdnech těhotenství, které potřebujete v malém množství a ne každý den. Teprve potom bude mít plod prospěch více než poškození.

Příznivý průběh těhotenství a snadný porod!

Odběr video kanálu „Váš kuchař“

Náš kanál každý den potěší diváky videi. Chcete-li mít přehled o všech novinách a dostávat oznámení o nových videích, přihlaste se k odběru kanálu jednoduše kliknutím na tlačítko níže.

Meloun během těhotenství: je to možné nebo nemožné

Nastávající matka má velké štěstí, pokud druhý trimestr těhotenství spadne na srpen až září. Koneckonců, můžete nasycení těla užitečnými vitamíny a minerály obsaženými v melounu. Použití takového užitečného bobule by však mělo být mírné, protože nadbytek tekutin může vést ke zvýšenému stresu na ledviny..

Je možné jíst meloun během těhotenství

Mnoho nastávajících matek přemýšlí, jestli je možné jíst meloun v období porodu dítěte? Samozřejmě to můžete, i když to potřebujete, pouze pokud je to z vaší zahrady, nebo koupeno od důvěryhodného prodejce, který je nevyrábí chemickými látkami. Dobrý meloun je velké množství vitamínů a minerálů, což je dost pro dva, stejně jako náhrada za dorty, pečivo a jiné sladké dezerty, které se nedoporučují jíst během těhotenství..

Někdy se těhotné ženy obávají jinou otázkou, je možné tuto bobuli jíst s otoky? Na tuto otázku lze odpovědět s důvěrou - ano, může! Ačkoli se skládá prakticky z vody, je schopna z těla odstranit tekutiny, čímž se sníží otok končetin.

Kontraindikaci lze přičíst skutečnosti, že pokud je otok způsoben poruchou funkce ledvin nebo gestózou, je v tomto případě lepší odmítnout léčbu.

Je také kontraindikováno, aby ženy jedly bobule v poloze, pokud mají gastrointestinální problémy. V některých případech může použití melounu ve velkém množství vyvolat průjem, plynatost. U žen, které očekávají dítě, mohou tyto jevy vést ke zvýšení tonusu dělohy.

Výhody melounu pro těhotné ženy

Pokud neexistují žádné problémy s ledvinami, bude mít z melounu užitek, protože meloun obsahuje:

 • vitaminy A, C, E, PP;
 • Vitaminy B1, B2, B6, B9;
 • draslík;
 • sodík;
 • fosfor;
 • kyselina listová;
 • hořčík;
 • popel;
 • pektin;
 • celulóza;
 • žehlička;
 • lykopen;
 • minerální soli.

Lykopen je zodpovědný za červenou barvu bobule, je také užitečným antioxidantem. A minerální soli udržují správnou rovnováhu voda-sůl. Meloun obsahuje také mnoho cukrů, které kromě sladké chuti dokážou také zvýšit náladu a normalizovat spánek..

Lékař může důrazně doporučit jíst dostatek melounů pro určité problémy s játry a ledvinami..

Bobule je zobrazena pro:

 • gastritida s vysokou kyselostí;
 • nemoc žlučníku;
 • hypertenze
 • zácpa.

Také meloun melounu může snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi těhotné ženy, pomoci odstranit písek z ledvin, očistit střeva toxinů, posílit celé tělo. Kromě toho všeho má bobule mírné antipyretické, protizánětlivé a diuretické vlastnosti..

Poškození melounu během těhotenství

Díky mnoha výhodám může plod také v některých případech způsobit poškození těla. Pojďme na to, když:

 • má-li žena v této poloze průjem;
 • tlusté střevo je zanícené;
 • existuje diabetes (včetně gestačního);
 • bobule může být škodlivá, pokud dojde k močení.

Jedním z hlavních důvodů, proč lékaři nedoporučují ženám jíst meloun, je riziko otravy nekvalitní bobulí. Obsah dusičnanů a toxinů může způsobit velkou škodu nejen tělu nastávající matky, ale také dítěti.

Jíst bobule spolu s jinými potravinami způsobí dunění a plyn ve střevech. Proto, aby se zabránilo takovým nepříjemným příznakům, je lepší nejprve jíst bobule a po 30–60 minutách už jíst další jídlo.

Brzy a pozdě meloun

Pokud je bobule pěstována ve vaší vlastní nebo sousední zahradě bez dusičnanů a toxinů, není možné ji použít pouze v brzkém termínu, ale je také nutné, zejména pokud má žena toxikózu. Ale všechno by mělo být s mírou, těhotné ženy smějí jíst 4 plátky 3-5 krát týdně - nic víc.

V posledních měsících těhotenství byste se měli z důvodu velké zátěže orgánů, zejména ledvin, zdržovat konzumace melounu. Pokud opravdu chcete, pak můžete jíst 1-2 kusy jednou nebo dvakrát týdně.

Jak vybrat dobrý a bezpečný meloun

Nákup melounu je třeba brát s velkou odpovědností, aby nedošlo k poškození sebe ani budoucího dítěte. Dobrý a bezpečný meloun si můžete koupit teprve v srpnu, teprve pak začnou zpívat sami, ne pomocí chemikálií.

I když i v hlavní sezóně můžete spadnout do pasti a koupit si nekvalitní produkt. Proto se musíte naučit rozpoznávat „špatné“ vodní melouny očima:

 • při stlačení meloun nepraskne;
 • na slupce jsou důlky nebo praskliny;
 • na buničině jsou žluté žíly;
 • když stisknete meloun, cítíte se měkce.

Kvalitu bobule můžete zkontrolovat pomocí vody, proto hodíme kousek strouhanky do sklenice s tekutinou, a pokud je zabarvená, pak je meloun plněný chemikáliemi.

A nyní se zamyslíme nad tím, jaké zralé, šťavnaté a hlavně bezpečné ovoce by mělo být:

 • když klepnete, vydá tupý zvuk, jako by z duté nádoby;
 • při poměrně silném stlačení se meloun objeví;
 • čím menší je žlutá skvrna na slupce, tím je zralá;
 • je velmi obtížné propíchnout kůži zralého ovoce.

Pokud jsou v řezaných bobulích žluté hrubé žíly, je lepší to hned vyhodit, protože to znamená, že se pěstovalo na dusičnanech. Také, pokud je uprostřed velká prasklina, je to také známka nitrace..

Polovinu konzumovaného ovoce můžete uchovávat pouze v lednici a poté ne více než 18–15 hodin.

Kontraindikace

Aby meloun přinesl tělu výhradně výhody, musíte vědět nejen, jak jej vybrat a uložit, ale také jak ho jíst. Je důležité vědět, že kombinace bobule s hnědým chlebem je nepřijatelná, ale s bílou je to možné.

Ačkoli meloun je velmi užitečným ovocem, při jeho používání existuje ještě několik kontraindikací během očekávání dítěte:

 • nelze použít pro přecitlivělost nebo individuální nesnášenlivost;
 • s některými střevními chorobami;
 • s problémy s močením (přetížení);
 • s velkou péčí musíte jíst bobule, pokud existuje tendence k nadýmání.

Pro nastávající matky je důležité si pamatovat, že od okamžiku početí jsou odpovědné nejen za svůj život, ale také za zdraví dítěte. Navzdory skutečnosti, že meloun je velmi užitečný, musíte jej před použitím konzultovat s lékařem, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.

Meloun během těhotenství

Meloun je skutečným hitem letní sezóny, neměnným atributem pikniků a venkovských shromáždění. Sladký, šťavnatý a šíleně chutný meloun nezanechá lhostejné i skutečné gurmány. Co můžeme říci o nastávajících matkách, které tu a tam chtějí vyzkoušet něco zvláštního? Bude těhotná žena a její dítě těžit z melounu??

Struktura

Vlasti melounu jsou považovány za Jižní Afriku. Botswana a Lesotho, Namibie a Jižní Afrika - v těchto zemích se stále můžete setkat s divoce rostoucími předchůdci moderního melounu. V současné době se vodní melouny pěstují téměř ve 100 zemích světa (včetně jižních oblastí Ruska, Uzbekistánu a Číny)..

Složení zralého melounu zahrnuje následující užitečné složky:

 • vitaminy B, C, PP;
 • provitamin A;
 • minerální prvky: železo, draslík, mangan, hořčík;
 • celulóza;
 • pektiny;
 • organické kyseliny.

90% meloun se skládá z vody, což do značné míry vysvětluje jeho účinek na tělo. Zralý meloun kalorií je pouze 25 kcal, šťáva z melounu - 38 kcal. Nízkokalorická výroba dělá z melounu cenný dietní produkt, který se doporučuje ženám v jakékoli fázi těhotenství.

Příznivé vlastnosti

Meloun je úžasný bobule, jejíž hodnotu je obtížné přeceňovat. Šťavnaté ovoce prospěje ženám, které plánují těhotenství a sní o tom, že mají zdravé dítě. Složení melounů obsahuje velké množství kyseliny listové (vitamin B9) - důležitý prvek nezbytný pro normální pokládání a vývoj nervového systému. Nedostatek kyseliny listové může vést k defektům nervové trubice, zárodku a potratu.

Buničina z melounu je bohatá na vlákninu, pektiny a organické kyseliny, které příznivě ovlivňují fungování gastrointestinálního traktu. Při pravidelném používání meloun stimuluje trávení, aktivuje produkci enzymů a zlepšuje střevní motilitu. Nízký obsah kalorií a dobrá stravitelnost dělají z melounu nejlepší letní léčení pro těhotné ženy.

Další užitečné vlastnosti melounu:

 • zlepšuje náladu;
 • stimuluje výkon;
 • aktivuje imunitní systém;
 • uvolňuje svalové napětí;
 • zabraňuje rozvoji anémie.

Meloun v první polovině těhotenství

Zralé melouny budou mít prospěch v nejranějších stádiích vývoje plodu. Pruhované bobule jsou bohaté na provitamin A - pigmentový karoten. Jakmile je karoten v těle, přeměňuje se na vitamín A (retinol) a podílí se na klíčových metabolických procesech. Retinol stimuluje dělení a diferenciaci všech buněk, je zodpovědný za regeneraci tkání a zajišťuje jejich normální vývoj. Nedostatek vitaminu A v prvním trimestru může vést ke vzniku různých defektů a ukončení těhotenství.

Meloun by měl být ve stravě žen, jejichž těhotenství pokračuje s těžkou toxikózou. Výhody melounů s toxikózou z prvního trimestru jsou zřejmé:

 • Jsou vynikajícím nízkokalorickým občerstvením;
 • nedráždí žaludeční sliznici;
 • snížit nevolnost;
 • stimulovat vylučování toxinů a čištění těla;
 • zabraňte dehydrataci během opakovaného zvracení.

Při toxikóze bude prospěšná také šťáva z melounu (včetně v kombinaci s jinými ovocnými šťávami).

Meloun v druhé polovině těhotenství

V pozdním těhotenství je třeba zvážit diuretické vlastnosti melounu. Vláknina zralého ovoce je z 90% vody, takže vodní melouny mají schopnost zlepšit tvorbu a vylučování moči. Když jsou vodní melouny konzumovány, otoky zmizí, těžkost v nohou klesá a celkový stav nastávající matky se zlepší. Současně se snižuje krevní tlak, což prospívá i ženě v druhé polovině těhotenství.

Na druhé straně ledviny těhotné ženy nejsou vždy schopny vyrovnat se zvýšeným stresem. Diuretický účinek melounu může hrát proti budoucí matce a způsobit výrazné zhoršení pohody. S přetížením ledvin zesiluje otok, objevují se bolesti v nohou a dolní části zad. Těhotná žena by se měla zaměřit na své vlastní pocity a zdroje svého těla a v druhé polovině těhotenství nesmí zneužívat melouny.

Schopnost zmírnit pálení žáhy je další užitečnou vlastností melounu. Několik plátků zralé buničiny sníží kyselost žaludeční šťávy, odstraní říhání a pomůže vyrovnat se s nepohodlím v epigastrické oblasti. Chcete-li se zbavit pálení žáhy, měli byste jíst meloun v malých kouscích ihned po hlavním jídle.

Meloun je bohatý na hořčík - důležitý prvek, který ovlivňuje fungování svalového systému. Nedostatek hořčíku v pozdním těhotenství může vést ke křečím nohou. Prevence nočních křečí pomůže pravidelnému používání melounu a dalších potravin obsahujících hořčík. Meloun bude také těžit ze svalové slabosti v druhé polovině těhotenství..

Preventivní opatření

Těhotná žena by při výběru melounu měla být obzvláště opatrná. V zemích s mírným podnebím dorazí zralé ovoce na regály a trhy dříve než v srpnu. Meloun můžete jíst během těhotenství pouze v období zrání - od srpna do října. Jindy je riziko příliš vysoké na to, aby byl produkt obsahující dusičnan namísto zdravého ošetření. Přebytek dusičnanů může způsobit vážné alergie, rozrušení stolice a další vážné zdravotní problémy..

Zralé melouny by se měly jíst ráno, na snídani nebo na oběd. Nenechte se zapojit do melounů večer, 3-4 hodiny před spaním. Diuretický účinek buničiny z melounu může hrát proti těhotné ženě. Časté probuzení, otoky nohou a doprovodná nespavost - to je to, co čeká nastávající matka se zneužíváním melounu. Se silnou touhou uhasit žízeň studeným plátek melounu by měla být omezena na 1-2 plátky odpoledne.

Nedoporučuje se jíst meloun spolu s jinými potravinami (včetně různých druhů ovoce a zeleniny). V kombinaci s některými produkty (luštěniny, hrozny, zelí, hnědý chléb, čaj atd.) Vodní meloun zvyšuje tvorbu plynu ve střevech, vede ke vzniku bolesti břicha a plynatosti. Mezi hlavním jídlem a melounovým dezertem by měla uplynout nejméně půl hodiny. V tomto scénáři je minimalizován negativní účinek melounu.

Způsob použití

Odborníci na výživu umožňují nastávající matce jíst až 1 kg zralé buničiny denně. S výskytem bolesti břicha, průjmů a nadýmání by se měl objem přípravku snížit na 2–3 hřebíček denně. Při těžkém otoku a ledvinách byste se také neměli zapojit do melounů..

Meloun si zachovává všechny své užitečné vlastnosti co nejčerstvější. Prokládané bobule může být lehká snídaně, zdravá svačina nebo sladký dezert. Smíchejte meloun s jiným ovocem a bobulemi to nestojí za to, aby se nezvýšil jejich negativní dopad na tělo.

Zralá dřeň melounu se používá k výrobě lahodného džemu nebo džemu. V solené nebo nakládané formě se meloun používá jako předkrm pro hlavní jídla. Ze sušených krusty můžete skvěle doplnit černý nebo zelený čaj.

Jak vybrat meloun?

Zralý šťavnatý meloun musí splňovat následující kritéria:

 1. Při klepání na povrch vydává meloun jasný, výrazný zvuk.
 2. Vzor melounu by měl být jasný, kontrastní, bez nečistot.
 3. Kůra melounu by měla být lesklá a hustá.
 4. Na řezu by neměly být bílé nebo nažloutlé pruhy (známka velkého počtu dusičnanů a pesticidů)..

Skladujte meloun na suchém a tmavém místě. Plátky melounu by měly být konzumovány do 24 hodin. Neměli byste kupovat vodní melouny ležící na zemi pod širým nebem, zejména v blízkosti dálnice. Takové ovoce rychle absorbuje všechny průmyslové a automobilové výfukové plyny a může být pro těhotnou ženu nebezpečné..

Může být meloun těhotný

Meloun dává pocit svěžesti a chladu a také rychle uhasí žízeň. Používá se jako léčivo i jako léčivo. Je však vždy možné, aby těhotné ženy jedly meloun?

Výhody melounu

Působivé množství vitamínů (A, skupina B, kyselina listová, C) a minerálů (železo, jód, hořčík, draslík, sodík, zinek, měď a další) činí meloun velmi užitečným pro těhotné ženy. Tyto látky jsou nezbytné pro normální průběh těhotenství a vývoj plodu..

Železo obsažené v tomto ovoci je tedy nezbytné pro všechny těhotné ženy, a zejména pro ženy, které mají anémii s nedostatkem železa.

Meloun ovlivňuje tělo jako:

 • restorativní;
 • choleretic;
 • diuretický;
 • antipyretikum;
 • protizánětlivé;
 • hematopoetický;
 • projímadlo.

Takové vystavení melounu pomůže těhotným ženám s:

 • hypertenze
 • zácpa
 • mírné otoky;
 • onemocnění jater
 • nemoc ledvin
 • nemoci močových cest.

Použití melounu během těhotenství zlepší trávicí, endokrinní, kardiovaskulární, nervový systém. Meloun pro těhotné ženy je také užitečný v tom, že čistí tělo toxinů a snižuje cholesterol.

Když je škodlivý

Poškození melounu u těhotných žen může někdy převýšit přínos.

Neměli byste jíst meloun s průjmem a kolikou. Použití plodů těhotné ženy se střevními chorobami může vést ke zvýšené tvorbě plynu. A s diabetem a pankreatickými chorobami můžete jíst dýně, ale s opatrností.

Diuretický účinek melounu v přítomnosti kamenů nebo písku v ledvinách může způsobit jejich pohyb a způsobit bolest.

Těhotné ženy s otokem, které se dozvěděly o diuretickém působení melounu, ho pravděpodobně budou chtít okamžitě zahrnout do arzenálu boje proti tomuto onemocnění. Neměli byste však spěchat, protože v některých případech může dojít ke zvýšení otoku.

Tato dýně zhorší stav těhotných žen, které mají otoky v důsledku sníženého odtoku moči.

Je jasné, že ne všechny ženy trpí takovým porušením. U každé těhotné ženy ve třetím trimestru však zvětšená děloha s velkým úsilím vyvíjí tlak na sousední břišní orgány. Stlačuje močový trakt, což vede k obtížím při odtoku moči. Proto je během tohoto období použití melounu nežádoucí.

Těžký otok během těhotenství může naznačovat, že ledviny se nedokáží vyrovnat se zátěží. Lékaři nedoporučují přetížení ledvin a mírný příjem tekutin (obvykle ne více než 2 litry denně). Jak víte, meloun je téměř zcela složen z vody. Jeho použití by tedy mělo být omezeno a silný otok by měl být léčen jinými prostředky..

Vlastnosti použití

Během těhotenství bude největším přínosem čerstvé zralé ovoce. Je škoda, že se na nich mohou hodit jen několik měsíců v roce.

Míra spotřeby melounu za rok je 16,5 kg na osobu. Lékaři doporučují těhotným ženám jíst nejvýše dva malé kousky denně..

Aby nedošlo k nežádoucím reakcím z gastrointestinálního traktu (nadýmání, těžkost v žaludku), musíte jíst meloun jako nezávislé jídlo několik hodin před nebo po jídle. Je vhodné, aby toto jiné jídlo obsahovalo málo soli, která je schopna zadržovat tekutinu v těle a tím způsobovat otoky..

Výběr melounu během těhotenství by měl být proveden se vší odpovědností. Konzumovat by mělo být pouze zralé ovoce a dozrávají do srpna.

Zkažené ovoce (má kyselou vůni) nebo přesycené dusičnany (může být patrné žluté třásně podél kůže) způsobí otravu. V tomto případě se objeví bolest břicha, nevolnost, zvracení, průjem.

Použití melounu těhotnými ženami má omezení a vlastnosti. Zejména jako diuretikum lze tento plod použít k mírnému otoku a pouze v první polovině těhotenství. Nejprve musíte samozřejmě vyhledat lékaře.

Jedli jste meloun během těhotenství? Jak vás ovlivnil??

Během prvního těhotenství, melouny přišly ve třetím trimestru. Vzala půl velkého melounu o hmotnosti asi pěti kilogramů a snědla ho denně, a tak celý srpen. Otok byl mírný, meloun ani nesnížil ani nezvýšil. Nyní je opět těhotná, s přestávkou 16 let :), včera koupil meloun. Dnes slušně oteklé nohy. Jsem naštvaná, jak odmítnout meloun, nevím. Těšil jsem se na sezónu. :(

Články O Neplodnosti