Hlavní Výživa

Drogy a těhotenství - důsledky pro dítě

Škodlivý účinek na všechny živé věci, fyzické zničení těla, inhibice vývoje a výskyt patologických stavů nejsou jedinými důsledky užívání drog. Mladá žena, která užívá drogy, může otěhotnět pouze ve vzácných případech, její reprodukční schopnost prudce klesá, sexuální vývoj mladého muže je opožděný, u zdravých plemenných spermií schopných oplodnění je u mužů snížen, menstruační cyklus je zcela zastaven. V důsledku neplodnosti může za to obvinit kterýkoli z partnerů. Nezapomeňte, že léky a těhotenství nejsou kompatibilní.

Drogy a těhotenství: Nebezpečí života

Užívání drog během těhotenství ohrožuje život nenarozeného dítěte a samotné ženy. K úmrtí plodu dochází z několika důvodů:

 • vývoj patologií neslučitelných se životem;
 • těžká intoxikace;
 • placentární narušení;
 • hypoxie (hladovění kyslíkem);
 • nedostatečný vývoj systémů;
 • neschopnost přizpůsobit se;
 • HIV infekce.

V každém trimestru těhotenství je možná smrt plodu. Nejčastější potrat se vyskytuje v rané fázi. Ale možná přežití a vývoj dítěte až do třetího trimestru. Pokud plod neumírá v lůně, rodí se s nebezpečnými patologiemi, které jsou neslučitelné s životem. Většina dětí zemře v prvním roce.

Osudný výsledek je pravděpodobně pro samotnou ženu. Smrt je možná z důvodů:

 • vnitřní krvácení;
 • placentární narušení, těžká ztráta krve;
 • smrt plodu, intoxikace, otrava krví;
 • otravu krví v důsledku spontánního potratu a nedostatku lékařské péče;
 • srdeční zástava.

Je marihuana škodlivá pro plod??

Už více než rok se hádají o nebezpečích tohoto typu drogy. Většina odborníků však tvrdí, že marihuana je vývojové zpoždění, zhoršené vidění a celý nervový systém jako celek. Muži, jejichž matky kouřily marihuanu během těhotenství, mají reprodukční problémy.

Debata o nebezpečí marihuany pro plod také vyvstává, protože během těhotenství je téměř nepostřehnutelné mít škodlivý účinek na malý organismus. Všechny symptomy se objevují postupně se stárnutím. Děti mají hyperaktivitu, špatnou paměť a rozptylovanou pozornost. Je pro ně velmi obtížné zavést socializaci a držet krok se školními osnovami.

Účinky léků na těhotenství

Závislost a těhotenství jsou neslučitelné. Případy, kdy se dítě narodí bez viditelných patologií, jsou vzácné. Ale i při vizuální pohodě se v těle dítěte vyskytují negativní procesy, které ovlivňují fyzickou a psychologickou formaci narozeného muže. Není možné chránit plod před toxickými látkami vstupujícími do těla a jejich ničivým účinkem. Všechny narkotické jedy jsou schopné proniknout do dítěte, narušit placentární bariéru, zastavit vývoj plodu.

Mezi hlavní důsledky drogové závislosti během těhotenství patří:

 • potrat;
 • fetální smrt;
 • předčasný porod;
 • mrtvé narození;
 • intrauterinní zpomalení růstu;
 • nízká porodní váha;
 • patologie jiné povahy.

Užívání drog vede ke skutečnosti, že se nenarozené dítě stává drogově závislým. To se projevuje příznaky abstinenčních příznaků po narození, kdy nebezpečné toxiny přestávají proniknout do těla:

 • spontánní chvění nohou a paží;
 • bolestivá svalová kontrakce;
 • neklidný, pronikavý pláč;
 • nespavost;
 • ztráta váhy;
 • špatná nebo příliš zvýšená chuť k jídlu;
 • zvracení.

Je váš příbuzný závislý na drogách? Pomůžeme jí zachránit!

Kde zacházet s ženskou závislostí?

Ženy závislé na drogách jsou děsivým jevem, a to nejen proto, že se jedná o nastávající matku. Léčba drogové závislosti u žen je komplikována zvláštnostmi ženské psychologie. Dívky obvykle zkoušejí drogu ve stavu deprese, když jim chybí pozornost blízkých. Pro ukončení stavu anestézie není tato složka neméně důležitá..

Drogově závislí ještě více než drogově závislí muži potřebují psychologickou podporu. Nejlepší alternativou pro léčbu závislostí u žen je proto vážné narkologické centrum, kde se spolu s lékaři, psychology a dobrovolníky účastní zotavení, kteří sami prošli obtížnou cestou od drogových závislostí k normálnímu životu. Těhotné ženy by neměly ztrácet čas marně, pokud máte problém s drogami - okamžitě zavolejte na léčebnou kliniku Orientir. Poraďte se s odborníkem - štěstí, zdraví, život vašeho dítěte nyní záleží na vás.

Komplikace během těhotenství z různých drog

Komplikace závislosti se vytvářejí v závislosti na typu konzumované látky..

 • Heroin. Nejpravděpodobnější komplikací je spontánní potrat nebo smrt plodu. Pokud se dítě narodí, trpí 95% bolestivým stažením. Většina dětí umírá na těžkou hypoxii a závažné patologie. Přežití nepřesahuje 30%, ale narozené děti se stávají nositeli strašných diagnóz a vývojem se nikdy nedotknou vrstevníků.
 • Amfetamin. Je téměř nemožné rodit a porodit dítě se závislostí na amfetaminu. Plod umírá uvnitř lůna nebo při narození. Po přežití dítě trpí vysokým krevním tlakem, nízkou hmotností a tachykardií. Riziko rozvoje defektů v obličeji, srdečních vad a abnormalit mozku je výrazně zvýšeno..
 • Marihuana. Dítě se narodí s malou hmotností, špatně se vyvíjí, diagnostikují se mu patologie nervového systému a zraku.
 • Kokain. Pokud nastávající matka používá kokain, potom je narozené dítě odsouzeno k postižení kvůli vrozeným vadám. Ale hlavní část umírá v lůně, bezprostředně po narození nebo během prvního roku.

Důsledky užívání heroinu

Pokud je heroin užíván matkou, je pravděpodobnost, že dítě bude mít závažné patologické abnormality, velmi vysoká. Takové děti se nevyvíjejí dobře, rodí se v předstihu, mají podváhu. Od dětství mají sníženou imunitu a zhoršují normální dýchání. Navíc počet náhlých novorozeneckých úmrtí u těchto dětí má velmi vysoké procento.

V budoucnu mají ve škole vážné problémy, protože je velmi těžké se je naučit - jsou neklidní a dobře si nepamatují informace. Často kvůli vrozeným vadám získají celoživotní postižení..

Závažnost abstinenčních příznaků u novorozence, jejíž matka heroinu užívala, závisí na frekvenci a množství tohoto příjmu. Během týdne dítě nespí dobře, neustále pláče, třese se. Průjem ho trápí a objevuje se křečový syndrom..

Jak pomoci závislým?

Pokud žena vezme drogy a zjistí o těhotenství, bude si muset vybrat mezi odmítnutím vášně a smrtí dítěte. Nechtějí zachránit plod, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem o potratu.

Pokud chcete dítě zachránit, musí se žena obrátit na lékárnické centrum pro lékařskou péči. Terapie se volí individuálně s ohledem na polohu pacienta. Lékaři vynakládají veškeré úsilí na potlačení závislosti, zachování plodu a snížení účinků toxinů na tělo vyvíjející se v děloze.

Chcete-li zastavit účinky léků na těhotenství a získat šanci na zdravé dítě, obraťte se na naše rehabilitační centrum. Specialisté sestavují individuální léčebný režim, aby se minimalizovaly negativní účinky na plod. Stav těhotných žen a nenarozeného dítěte je nutně sledován pozvanými lékaři.

Predispozice k nemoci

U těhotné ženy je nutná plná strava a užívání opiátů, jako je heroin, morfin, kodein a difenhydramin, způsobuje příznaky podvýživy v těle matky, v důsledku čehož se intrauterinní růst plodu zpomalí. Novorozenci jsou ohroženi AIDS, hepatitidou a endokarditidou. U těchto dětí je častěji pozorováno vrozené srdeční onemocnění. Užívání drog způsobuje intoxikaci v těle těhotné ženy, což vede k arytmii, prudkému zvýšení krevního tlaku, křečím. Již jeden takový dopad na nenarozené stvoření stačí k potratu nebo ke změnám v jeho vývoji. Lékaři zjistili, že kokain omezuje průtok krve a živin do placenty. Výsledkem je abnormální plod.

Všechny ostatní léky působí na plod podobně (jedná se o Valium, Diacepam, Librium, Oxid chloričitý a mnoho dalších látek). Protože je plod v embryonálním stavu, je velmi zranitelný, na začátku těhotenství musíte být opatrní a pozorní, jinak mladá matka nebude schopna přivést plně zdravé dítě. Zbývá dodat, že narkomani podléhají prudkým výkyvům nálady, stav „vysoké“ se může změnit na záchvaty hněvu. Jak se může normální dítě narodit se stabilní mentalitou u takové matky? Amfetaminy, heroin a extáze byly nedávno přidány k lékům z přírodních bylin, které ovlivňují tělo těhotné ženy i kokainu. Abstinenční syndrom přetrvává, je pozorován nárůst vrozených malformací a defektů plodu, je výrazně snížena schopnost správně se vyvíjet novorozence a přetrvává také riziko potratu a předčasného porodu. Podle statistik těhotné ženy, které užívají drogy, nejsou schopny informovat dítě. Když už mluvíme o amfetaminech, lékaři nejčastěji uvádějí narození mrtvého plodu a novorozenci mají vrozenou srdeční chorobu a kletbu.

Stručně řečeno, jen řekneme, co ohrožuje matku a nenarozené dítě v důsledku užívání drog:

 • předčasný porod
 • vysoká pravděpodobnost, že bude mít mrtvé dítě
 • vývoj plodu zpomaluje
 • podváhu dítě
 • zvyšuje se pravděpodobnost, že bude mít nemocné dítě s příznaky z vysazení.

I když těhotná žena na základě rady lékařů chce přestat užívat drogy, mělo by se to dělat postupně a pouze pod dohledem, jinak se zvyšuje riziko ztráty plodu.

Proč přesně „narkologie č. 1“?

Zkušenosti a bezpečnost

Po dostatečně dlouhou dobu naší narkologie se k nám obrátilo více než pět tisíc lidí trpících závislostí na alkoholu a drogách a každému z nich jsme mohli poskytnout nezbytnou pomoc..

Ve vašem okolí

K dnešnímu dni jsou zástupci "narkologie č. 1" doslova na všech stanicích metra a velkých městech v moskevském regionu.

Naše centrum pro léčbu drog má 22 týmů, které jsou k dispozici 24 hodin denně, každý den v týdnu. S tímto režimem provozu můžeme zaručit výběr ze záhuby s domácími cestami do kdekoli v Moskvě a Moskevské oblasti do hodiny, už ne.

Profesionální narkologové

Tým „Narkologie č. 1 pod vedením profesionálních kvalifikovaných lékařů obnovuje podmínky lůžkové péče a provádí domácí stažení z tvrdého pití v plném souladu s GOST a přijatými standardy..

Statistická data

Drogová závislost nikdy nepřestane, aniž by zanechala stopu pro nastávající matku. Ale ve větší míře samozřejmě trpí i samotné dítě. V téměř 100% případů má dítě narozené z drogově závislé matky nějaké duševní nebo fyzické abnormality. Je třeba věnovat pozornost suchému počtu statistik, které pouze potvrzují tato tvrzení:

 1. Mozkový edém: 15–20%.
 2. Srdeční vady: 45–50%.
 3. Snížená tělesná hmotnost: 60–65%.
 4. Nedostatečný vývoj kostry a svalů: 35–40%.
 5. Předčasná náhlá kojenecká smrt: 80–85%.
 6. Duševní abnormality (oligofrenie, vývojové zpoždění): 70–75%.
 7. Stávající fyzické abnormality (rozštěp rtu, rozštěp patra, jiné deformity): 65–70%.

Nejběžnější CNS dítěte

Projevy abstinenčních příznaků u novorozenců

Pokud matka během těhotenství užívala drogy, dítě se narodilo s formovanou závislostí, která se projevuje již několik dní po narození se závažnými abstinenčními příznaky. Hlavní příznaky abstinenčního syndromu u novorozenců:

 1. těžký třes hlavy, paží a nohou dítěte;
 2. nedostatek spánku, doprovázený neustálým pláčem;
 3. zvracení a průjem;
 4. zvýšená chuť k jídlu, která neovlivňuje přírůstek na váze;
 5. motorická úzkost;
 6. hyperreflexie.

Doporučení pro nastávající matky

Jak vidíte, užívání návykových látek může dítě před narozením vystavit významnému riziku. Jaké činnosti by měly být prováděny, aby se tento účinek minimalizoval?

 1. Přestaňte pít alkohol měsíc před početí. Přibližně tolik času je zapotřebí k odstranění alkoholu z těla..
 2. Poraďte se s lékařem o lécích, které užívá nastávající matka. Pokud je to možné, eliminujte používání tablet na spaní a sedativ.
 3. Vzdát se kouření a také se pokusit vyhnout místům, kde se kuřáci shromažďují.
 4. Před početí podstoupit kompletní zdravotní prohlídku a nezbytné ošetření. To se týká zejména zubů. Některé léky používané při zubním ošetření mohou poškodit nenarozené dítě. Infekce způsobená špatným zubem může také poškodit dítě.

Dubrovinskaya E.I., výzkumný pracovník, odbor prevence, narkologie NSC, ministerstvo zdravotnictví Ruska. Na základě materiálů z webových stránek Narcotics.ru

Extáze a další amfetaminy během těhotenství

Otázka nebezpečí žen užívajících drog během těhotenství je stále důležitější. Užívání extáze, meth a dalších amfetaminů během těhotenství v posledních letech dramaticky vzrostlo. Vzhled metamfetaminu se podobá ledovým krystalům, proto je také znám pod jinými jmény - „led“, „sklo“, „křemen“, „šroub“.

Metamfetamin

Studie provedené americkými vědci v roce 2006 ukázaly, že děti žen, které tento lék užívaly během těhotenství, nerostly před narozením dobře, tj. měl problémy s vývojem a růstem plodu.

I když se takové děti narodí na plný úvazek, váží méně než 2,3 kg. Kromě toho mají děti narozené drogově závislým ženám menší velikosti hlavy, než by měly být. Často mají vrozené vady, jako jsou srdeční vady a rozštěpy patra a rtů..

Metamfetamin přispívá k těhotenským komplikacím, jako jsou:

 • předčasný porod;
 • problémy s placentou (často - odloučení, placentární narůstání, feto-placentární nedostatečnost).

Účinky metamfetaminu na lidské tělo

Všechny amfetaminy jsou nejsilnější psychostimulanty a účinek jejich expozice připomíná účinek kokainu.

Po užití metamfetaminu se člověk cítí neobvykle vzhůru, zažívá prudký nárůst síly, euforie a má vysoké nálady. Navíc osoba pod vlivem léku ztrácí náchylnost k bolesti, zvyšuje se jeho fyzická aktivita.

Metamfetamin uvolňuje dopamin (hormon, který způsobuje pocit uspokojení) a norepinefrin (bdělý hormon) po požití.

Pod vlivem dopaminu má člověk pocit hluboké spokojenosti, kterou lze porovnat s potěšením vašeho oblíbeného jídla nebo sexu. Avšak s nadbytkem dopaminu v těle může mít osoba posedlá myšlenka nebo mánie.

Pod vlivem norepinefrinu (hormon je úzce spojen s adrenalinem - jedním ze stresových hormonů) u člověka dochází ke zvýšení krevního tlaku, zvýšení srdeční frekvence a rozšiřování žáků. Člověk se stává pepřem, převaluje se adrenalin, aktivují se všechny tělesné rezervy, objevuje se silná agrese zaměřená na sebe a ostatní. Pod vlivem norepinefrinu není pocit hladu nebo žízně, neexistuje žádná touha spát, je tu touha něco udělat, někde běhat.

Meth je velmi toxická látka! Vede to k nevratné destrukci nervových buněk, člověk se postupně stává hloupým. Tělo osoby užívající metamfetamin je velmi rychle zničeno, po několika měsících od začátku užívání vypadá osoba několik let ve věku! Kůže mizí, oči padají do očních důlků, vypadávají zuby a osoba velmi a ostře zhubne.

Extáze

Extáze je omamná látka ze skupiny amfetaminů. Jiná jména - MDMA, kola, esh. V Americe bylo provedeno několik studií o tom, jak extáze může ovlivnit těhotenství. Studie odhalila nárůst vrozených srdečních vad a kostních vad, zejména u nohou.

Kojenci, kteří byli před narozením vystaveni extáze, mohou mít po narození „rozpadající se“ příznaky, mezi něž patří nervozita, ospalost a problémy s dýcháním. Takové děti nemohou kojit samy o sobě, takže budou muset být krmeny umělou směsí (včasné připevnění k prsu není vyloučeno!).

Připomínáme, že Ministerstvo zdravotnictví důrazně doporučuje, aby se všechny ženy během těhotenství vyhýbaly užívání drog! Přemýšlejte o zdraví a budoucnosti vašeho dítěte!

Žádné související články.

Vliv psychoaktivních látek na těhotenství a následný vývoj plodu

Negativní účinky alkoholu, tabáku, drog, barbiturátů a halucinogenů na vývoj plodu s následky. Doporučení pro nastávající matky.

V tomto článku se budeme zabývat otázkou, co by se mělo udělat, aby se zajistilo, že se dítě bude jevit zdravé a co by se v žádném případě nemělo dělat. Mezi akce škodlivé pro normální vývoj plodu patří použití psychoaktivních látek.

Psychoaktivní látka (povrchově aktivní látka) - jakákoli látka, která po zavedení do lidského těla může změnit vnímání, náladu, schopnost poznat, chování a motorické funkce. Mezi takové látky patří alkohol, tabák, drogy, některé léky, které ovlivňují duševní stav člověka. V embryonálním období, kdy je dítě obzvláště zranitelné, může použití povrchově aktivních látek ovlivnit nejen psychiku, ale i celý následný vývoj těla..

Účinek alkoholu

Užívání alkoholických nápojů je pevně stanoveno v tradici oslavování jakékoli významné události v našem životě. Opravdu, co Nový rok bez doušku šampaňského, narozeniny bez sklenice něčeho oteplování, rybaření bez piva nebo vodky. Zdálo by se, že bude z jednoho douška - symbolicky, „pro společnost“. Ale i malé dávky alkoholu mohou poškodit těhotnou ženu a její nenarozené dítě..

Těhotenské komplikace: 2-4 častěji potraty, zpomalení procesu porodu a další komplikace během porodu.

Důsledky expozice plodu: pití těhotných žen způsobuje u 1/3 dětí syndrom fetálního alkoholu, 1/3 u některých toxických prenatálních účinků a pouze 1/3 u normálních dětí.

Syndrom fetálního alkoholu (AS) je charakterizován trojicí: zakrslý růst, mentální retardace a specifické rysy obličeje novorozence. Alkohol je nejznámější a nejzranitelnější příčinou mentální retardace..

Účinky syndromu alkoholu v průběhu času nesnižují, i když se specifické projevy mění s tím, jak dítě stárne. Porucha pozornosti, hyperaktivita jsou charakteristické pro 75% pacientů s AS, což komplikuje sociální adaptaci dítěte.
Charakteristiky chování dítěte v toxických účincích zahrnují agresivitu, tvrdohlavost, hyperaktivitu a poruchy spánku.

Při kojení jde alkohol přímo do mateřského mléka. Pokud matka pije takové množství alkoholu, které se rovná jedné nebo dvěma sklenicím piva, dítě se stane ospalou a nemůže normálně sát.

Účinek tabáku (nikotin)

Dalo by se říci, že kouření je špatným zvykem, který společnost přijímá. Často se stává, že kouření je jediným důvodem komunikace, „dobrým důvodem“ k relaxaci - přestávkou, kdy kolegové chodí po schodech nebo někam jinam a mluví o životě. Někdy, aby nedošlo ke ztrátě takové komunikace, jsou těhotné ženy přítomny během takových „cigaretových rozhovorů“ jako pasivní účastník. Ale i vdechování kouře z nedaleké cigarety je velmi škodlivé..

Komplikace těhotenství: vaginální krvácení, poruchy oběhu v placentě. Existuje vyšší riziko opožděné práce, spontánního potratu, předčasného porodu - 14% (předčasně narozené děti) nebo placentárního přerušení (mrtvé narození).

Důsledky expozice plodu:

 • Retardace růstu plodu (snížená délka a tělesná hmotnost při narození)
 • Zvýšené riziko vrozených vad.
 • Možnost náhlého úmrtí novorozence je zvýšena 2,5krát.
 • Možné důsledky pro další vývoj dítěte: opožděný duševní a fyzický vývoj dítěte, odchylky v chování dítěte, zvýšená náchylnost k onemocněním dýchacích cest.
-fenazepam, -radedorm, -relanium, -jelenium, -imovan, -donormil, -reladorm, -buratino ">

Účinek barbiturátů (prášky na spaní)
(fenazepam, radedorm, relanium, elen, imovan, donormil, reladorm, "pinocchio")

V některých rodinách je v případě nepokojů a špatného spánku obvyklé používat prášky na spaní a sedativa. Někdy taková opatření předepisuje lékař, jindy ne. Stává se, že tablety jsou opilé, protože to bylo vždy hotové a zdá se, že se nestalo nic špatného. Důsledky zneužívání drog, jako je narušený spánek, nervozita atd., Jsou často připisovány „tomuto strašnému životu“..

Důsledky expozice plodu: použití barbiturátů v prvním trimestru těhotenství je zvláště nebezpečné, což se může projevit zvýšeným rizikem vývojových vad plodu.

Syndrom novorozence abstinence: Hyperaktivita, Hypertenze, záchvaty a slabé sání.

Kokainový efekt

Komplikace v těhotenství: u 8% matek, které ji používají, je těhotenství vyčerpáno mrtvě narozeným v důsledku placentárního narušení. Životní styl uživatelů kokainu často (v 25%) vede k předčasnému porodu (předčasně narozené děti) a ke zpomalení procesu porodu. Kromě toho může užívání těhotného kokainu vést ke vzniku křečí, arytmií, záchvatů a dalších stavů, během nichž je pravděpodobné poškození plodu nebo smrt. Kokain je nejnebezpečnějším lékem pro těhotné ženy, zejména pokud je čistý. Kokain způsobuje častěji než užívání jiných drog narození mrtvého dítěte.

Důsledky expozice plodu:

 • Tachykardie.
 • Retardace růstu plodu.
 • Snížený růst mozku a plodu.
 • Novorozenci mohou trpět srdečním infarktem a / nebo cerebrovaskulárními příhodami v důsledku vysokého krevního tlaku a vasospasmů (riziko je zvláště zvýšené, pokud těhotná žena spotřebuje do 48-72 hodin před porodem).
 • Účinky kokainu na nervové receptory mohou přispět k poruše chování dítěte, zvýšené podrážděnosti, zpožděnému vývoji řeči a mentálnímu poškození..

Při kojení jde kokain přímo do mateřského mléka. Dítě je neklidné, špatně spí a v některých případech jsou zaznamenány epileptické záchvaty.

Vliv opiátů
(heroin, morfin, kodein, „bílá čínština“, „maková sláma“, „hanka“, „gáza“)

Komplikace těhotenství (spojené s používáním a náhlým ukončením):

 • Zneuživatelé opiátů často vedou k předčasnému porodu (předčasně narozené děti).
 • Zpomalení procesu porodu každého druhého dítěte.
 • Porod a potrat (kvůli náhlému zastavení užívání).

Důsledky expozice plodu:

 • Zhoršený růst plodu.
 • Zvýšená nebo snížená (v závislosti na dávce) excitabilita plodu.
 • Zvýšené riziko fetální malposition (pánevní prezentace).

Porušení projevená během dětství:

 • Nízká tělesná hmotnost.
 • Mikrocefaly.
 • Zvýšené riziko náhlé smrti.
 • Vysoká nemocnost a úmrtnost (kvůli opiátovému útlaku systémů zodpovědných za rezistenci těla).

Poruchy projevující se ve vyšším věku:

 • Zpomalil mentální, motorický a řečový vývoj dítěte o 18 měsíců.
 • Porucha hyperaktivity s deficitem pozornosti.
 • Poruchy spánku.
 • Hněv a podrážděnost.
 • Špatné řečové dovednosti.
 • Senzorické, vizuální a sluchové vnímání pod normálem.

Abstinenční syndrom u novorozence: projevuje se v závislosti na úrovni užívání a na samotném dítěti. Přibližně tři ze čtyř novorozenců trpí stejnými abstinenčními příznaky jako dospělí: třásl se, tekl z nosu, prudké rozrušení, nespavost, rychlé dýchání, pláč.

Při kojení mohou být opiáty přeneseny na novorozence mateřským mlékem.

Účinky stimulancií a extáze

Stimulanty a extáze působí stejně jako kokain. Následně mohou u dítěte také způsobit zubní vady..

Účinek benzodiazepinů

Důsledky expozice plodu:

 • novorozenci mohou trpět respiračními problémy.
 • ve vyšším věku se následky mohou projevit jako narušená reakce na stres.

Abstinenční syndrom u novorozence: pokud ho matka používala každý den, dítě může trpět abstinenčními příznaky - agitací, spánkem a výživou, epileptickými záchvaty. Tyto jevy se mohou objevit po určitou dobu - od dvou týdnů do osmi měsíců.

Účinek hašiše marihuany

Těhotenské komplikace: může existovat delší porod.

Důsledky expozice plodu:

 • Pomalý růst plodu.
 • Může následně ovlivnit chlapce - jejich plodné funkce jsou sníženy.
 • Může se projevit při poruchách nervového systému a zraku.

Při kojení může být léčivo přeneseno na novorozence mateřským mlékem.

Halucinogenní účinek
(houby rodu psilotsibum, LSD, PCP nebo fencyclidin, cyklodol, difenhydramin, taren)

Komplikace v těhotenství: zvýšené riziko potratu.

Důsledky expozice plodu:

 • Mikrocefaly.
 • Zhoršená pozornost.
 • Náhlé záchvaty vzrušení, nestabilita nálady.
 • Společná mobilita.
 • Neurologické poruchy (oslabené reflexy).

Vliv rozpouštědel a lepidla

Dlouhodobé používání rozpouštědel nebo lepidla může vést ke zvýšenému riziku fetálního vývoje poruch podobných alkoholovému syndromu.

Doporučení pro nastávající matky

Jak vidíte, užívání návykových látek může dítě před narozením vystavit významnému riziku. Jaké činnosti by měly být prováděny, aby se tento účinek minimalizoval?

 1. Přestaňte pít alkohol měsíc před početí. Přibližně tolik času je zapotřebí k odstranění alkoholu z těla..
 2. Poraďte se s lékařem o lécích, které užívá nastávající matka. Pokud je to možné, eliminujte používání tablet na spaní a sedativ.
 3. Vzdát se kouření a také se pokusit vyhnout místům, kde se kuřáci shromažďují.
 4. Před početí podstoupit kompletní zdravotní prohlídku a nezbytné ošetření. To se týká zejména zubů. Některé léky používané při zubním ošetření mohou poškodit nenarozené dítě. Infekce způsobená špatným zubem může také poškodit dítě.

Dubrovinskaya E.I..,
Výzkumný pracovník, odbor prevence, narkologie NSC, ministerstvo zdravotnictví Ruska.
Na základě materiálů z webových stránek Narcotics.ru

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Narkolog - online konzultace

Manžel používal amfetamin během početí, důsledky?

Č. 5 122 Narkolog 02/07/2013

Dobrý den, prosím, pomozte! Manžel používal amfetamin (fén) asi půl roku, asi jednou za 2 týdny, stalo se, že došlo k nechráněné PA, další den, kdy pastorka vypila podle pokynů, ale po 3 týdnech zjistila, že je těhotná! Nepoužívám nic takového, jak to může ovlivnit dítě? Mám strach, opravdu chci dítě opustit.

Ufimtseva Alina, Čeljabinsk

Drahá Alino! Už jsem na podobnou otázku odpověděl.. Nikdo není imunní vůči genetickým abnormalitám v době početí. Eliminace použití po početí se odstraní (nebo spíše minimalizuje) vlivem na již oplodněné vajíčko. Proto byste měli poradit: Zaměřte své úsilí na rovinu porodnictví a gynekologie a pečlivě sledujte vývoj těhotenství a stav plodu. Gynekologové mají milníky pro vývoj orgánů a systémů plodu, jen za účelem diagnostiky vrozené patologie. Narkologové neprovádějí detailní studium malformací plodu atd., Ale pouze zdůrazňují možnost negativních důsledků během početí a těhotenství. Hodně štěstí.

OTÁZKA OTÁZKY 08.24.2015 Tatyana, Irkutsk

Dobrý den, řekněte mi prosím. Pokud můj manžel použil amfitamin, a pak zjistíme, že jsem otěhotněla. Jaké mohou být důsledky a není vůbec lepší ukončit těhotenství?

Ahoj Tatyano! Potrat není lepší, ani pro vás, ani pro vaše dítě! Účinek amfetaminu na zdraví dítěte při konzumaci budoucího otce nebyl moderní vědou studován. Je jisté pouze to, že: 1) Užívání amfetaminu matkou (ale nikoli otcem) během těhotenství může výrazně ovlivnit vývoj dítěte, až po potrat nebo vrozené vady. Děti narozené těmto matkám jsou obvykle příliš podrážděné, neklidné, mají snížený svalový tonus a tělesnou hmotnost, SIDS (syndrom respirační tísně ve spánku), poruchy mozku, srdce, endokrinního systému, imunita, duševní poruchy atd... 2) Děti narozené v rodině, kde rodiče (a nezáleží na matce či otci) užívají drogy nebo mají nějaké (fyzické nebo duševní) důsledky v souvislosti s užíváním povrchově aktivních látek (psychoaktivních látek) v minulosti, mnohem častěji než jiné děti mají poruchy Jsem v mentálním a intelektuálním vývoji a častěji než moji vrstevníci jsou náchylní k nervovým onemocněním, závislosti na alkoholu a drogách. 3) Zdraví dítěte není natolik ovlivněno počátečním stavem zdraví otce, jako psychologické prostředí, ve kterém bude dítě růst, to znamená další chování otce a matky v rodině (péče o dítě a navzájem).

Ahoj! Řekněte mi, prosím, co by mohlo ovlivnit výsledek testu moči imunochromatografickou metodou na užívání drog? Manžel prošel testy, aby získal povolení ke zbrani. V moči - pozitivní výsledek na amfetamin v množství 55,54 ng / ml. Nikdy jsem drogy nepoužíval. Ze všeho, na co můžete hřešit, je to Eleutherococcus v tabletách (a ten den a den předtím jsem to nebral) a na IQOS, protože obecně není známo, co kromě tabáku obsahuje. Jak se počítáš.

Ahoj. Můj přítel má 16 let zkušeností. Jsou na maratonu se svým manželem. Nechtějí být léčeni. Kde najdu bezplatnou pomoc v Petrohradu? Jen mi dají výtah. Amfetamin jsem použil v dubnu, dnes sůl.

V den, kdy došlo k PA, manžel kouřil anashu a možná dva dny před tím čichal amfetamin. Drogy používal dříve. ((Zjistil jsem, že jsem těhotná, jak to může mít vliv na zdraví nenarozeného dítěte a těhotenství?

Vážený pane doktore! Prosím, řekněte mi radu. Dozvěděl jsem se, že mladý muž kouří hašiš jednou měsíčně, neustále a bere amfetamin. Amfetamin se často neužívá, dvakrát za měsíc. Říká, že to bere ve stresových situacích. Mluvili jsme s ním, slíbil, že užiji amfetamin znovu, ale kouřit 6krát ročně. Mám mu věřit? Slyšel jsem, že neexistují bývalí narkomani a sliby jsou lži. Díky předem.

Dobrý den. Použil jsem amfetamin. Je možné použít gidazepam (0,02), aby usnul? poděkovat.

18+ On-line konzultace slouží pouze pro informační účely a nenahrazují osobní konzultace s lékařem. Podmínky použití

Vaše osobní údaje jsou chráněny. Platby a operace na webu se provádějí pomocí zabezpečeného SSL.

Účinky léků na těhotenství

Pokud vezmeme v úvahu problém vlivu psychotropních léků na tělo těhotné ženy, je třeba poznamenat, že pokud v případě kouření nebo pití alkoholických nápojů v tomto stavu stále existuje malá šance na zdravé dítě, pak je u drogové závislosti zcela vyloučena.

V 97% případů se komplikace vývoje plodu začínají vyvíjet od prvních měsíců těhotenství. Toto číslo je ještě znepokojivější, když si uvědomíte, že podle statistik asi 4% žen během těhotenství užívá různé drogy. Kromě toho, pokud těhotná žena kombinuje tyto látky s alkoholem nebo tabákem, zvyšuje se riziko, že dítě bude mít odchylky nebo předčasnou smrt, mnohokrát.

Dalším rizikem pro nenarozené dítě je skutečnost, že narkomani se zpravidla vyznačují uvolněným životním stylem, vstupem do nepravidelných sexuálních vztahů, nedodržováním denního režimu a špatným jídlem.

Účinek léků na plod je vysoké riziko rozvoje gestózy později, ke kterému dochází ve formě eklampsie nebo preeklampsie, a nedostatek živin a chronická otrava vede ke zpoždění vývoje plodu..

Kouření marihuany

Nejběžnějším lékem u těhotných žen je marihuana. Zkušenosti lékařů a studií přesvědčivě prokázaly, že účinkem marihuany na těhotenství je zvýšení pravděpodobnosti potratu a předčasného porodu. Důvodem je skutečnost, že dochází k abrazi placenty, která vede ke krvácení. Zvláště často se tento jev vyskytuje, pokud matka užívá tento typ drogy 6krát týdně a častěji.

Po narození vykazuje takové dítě všechny příznaky abstinenčních příznaků - nespí dobře, často pláče a třese se. Jeho hmatová citlivost je narušena a v budoucnu zaostává daleko za vrstevníky v mentálním rozvoji.

Při používání marihuany u rodičů je navíc velmi nízká pravděpodobnost narození dítěte. Jeho aktivní složka snižuje u mužů testosteron a u žen snižuje možnost fyziologické ovulace.

Amfetaminy a extáze

Důsledky užívání amfetaminů během těhotenství nebyly dosud důkladně studovány, ale lze již tvrdit, že takový účinek léků na vývoj plodu vede k výraznému snížení jeho tělesné hmotnosti a obvodu hlavy. Existuje také vysoké riziko srdečních vad a vrozených srdečních vad, nejčastěji z toho trpí dívky.

U matek, které užívají amfetaminy, se děti rodí s výrazným abstinenčním syndromem, který se projevuje nejen třesem a porušením psychologického stavu, ale také dechovou depresí. Během těhotenství je také častá četnost problémů s normální funkcí placenty. Byly hlášeny narození dítěte s rozštěpem rtu a rozštěpu patra.

Důsledky užívání heroinu

Pokud je heroin užíván matkou, je pravděpodobnost, že dítě bude mít závažné patologické abnormality, velmi vysoká. Takové děti se nevyvíjejí dobře, rodí se v předstihu, mají podváhu. Od dětství mají sníženou imunitu a zhoršují normální dýchání. Navíc počet náhlých novorozeneckých úmrtí u těchto dětí má velmi vysoké procento.

V budoucnu mají ve škole vážné problémy, protože je velmi těžké se je naučit - jsou neklidní a dobře si nepamatují informace. Často kvůli vrozeným vadám získají celoživotní postižení..

Závažnost abstinenčních příznaků u novorozence, jejíž matka heroinu užívala, závisí na frekvenci a množství tohoto příjmu. Během týdne dítě nespí dobře, neustále pláče, třese se. Průjem ho trápí a objevuje se křečový syndrom..

Kokain během těhotenství

Během těhotenství, dokonce i jediné použití drogy, jako je kokain, způsobuje zvýšení tlaku a rozvoj záchvatů u plodu. Pravidelný příjem látky vyvolává vývoj hypoxie plodu, protože tato látka přispívá ke vzniku stabilního křeče cév placenty.

Metabolické vlastnosti těhotné ženy jsou takové, že enzym, který je produkován v játrech a rozkládá narkotika, prudce klesá. To vede ke kumulaci léku v těle ak otravě kokainem, matkou i dítětem. V případě dědičné nedostatečnosti takového enzymu může být i jedno použití omamných látek fatální.

Kokain navíc podporuje placentární abrupci, výskyt krvácení z dělohy, předčasné vypouštění vody, narození dítěte se sníženými ukazateli hmotnosti, obvodu hlavy a délky těla, často existuje patologie močového systému. Dítě pod vlivem této látky se může vyvinout nitroděložní mrtvice, která nevratně vede k poškození mozku a smrti. Kokain je pro těhotné ženy nejnebezpečnějším lékem..

Jiné druhy drog

Užívání LSD a dalších „klubových“ drog způsobuje výrazný abstinenční syndrom u dítěte ihned po narození. Když matka pravidelně bere tento druh psychotropních látek, děti mají následně problémy s učením a sociální adaptací. Často se dítě narodí s vrozenými vadami.

Děti drogově závislých se vyznačují špatným vývojem, špatným zdravotním stavem a příznaky z vysazení. Často existují vývojové patologie, zhoršená funkce ledvin a jater.

Během těhotenství některé ženy používají silné sedativa, včetně barbiturátů. Časté používání těchto látek je zvláště toxické, když je použito v počátečních stádiích těhotenství, což výrazně zvyšuje pravděpodobnost vrozené patologie. Dítě při narození je obzvláště nervózní, má záchvaty nebo letargii, má hypertonicitu, dobře sací a nespí.

Benzodiazepin může ovlivnit respirační selhání novorozence. V tomto případě se může abstinenční syndrom projevit v nadměrné vzrušivosti, špatné chuti k jídlu, nedostatku spánku, tyto jevy trvají až osm měsíců. Často existují epileptické záchvaty. Ve starší dospělosti se tyto děti špatně vypořádávají se stresovými situacemi..

Použití fenylcyklidinu během těhotenství vede k tomu, že se zvyšuje práh bolesti matky, ztrácí orientaci v čase a prostoru. Změny plodu takového narkotika nebyly dostatečně studovány, ale je již jisté, že dítě vykazuje po narození nadměrnou excitabilitu nebo je příliš potlačeno..

Vliv léků na nitroděložní vývoj, pokud jde o různé zdravotní problémy dítěte, je nepopiratelný. Aby se zabránilo takovým strašlivým důsledkům, musí být přijata všechna opatření. Narkotika by měla být zastavena dlouho před plánovaným početím. Při dlouhodobém používání byste měli vyhledat pomoc a pokusit se otěhotnět až do konce léčby.

Poškozuje amfetamin plod po 12 týdnech těhotenství?

Možnosti motivu

Boj proti genocidě ve dne iv noci! Pomozte projektu s malým množstvím peněz) Existuje díky darům uživatelů. Pokud nedostaneme vaši pomoc, nebudeme schopni poskytovat trvalé a bezplatné konzultace s příbuznými a drogově závislými.

Můžete vybrat částku převodu a zaplatit kliknutím na tlačítko a výběrem platebního systému. Váš převod dorazí na bezplatný účet anonymně, aniž by bylo uvedeno příjmení a jméno odesílatele. Proto je velká žádost, odhlásit se na fóru po překladu, abychom vám mohli poděkovat. Pokud pomocí tlačítek neuvádíte pomoc, odešlete na kartu Sberbank 5469 2200 1275 0565 jménem Lyudmila (náš hlavní moderátor)

Těhotenství a amfetaminy - cesta k tragédii

Amfetaminové sloučeniny jsou schopny procházet placentární bariérou a pronikat do plodu, což mu způsobuje velké poškození. To je nutné vědět pro ženy, které užívají drogy založené na amfetaminu, které plánují mít dítě..

Závislost na amfetaminu je jedním z nejobtížnějších - ve velké většině případů se ho můžete zbavit pouze lékařskou pomocí..

Pokud tedy nastávající matka užívá amfetaminové přípravky a věří, že je může snadno odmítnout alespoň na období těhotenství, pak s největší pravděpodobností zažije hořké zklamání..

Mezitím užívání amfetaminu těhotnými ženami výrazně zvyšuje riziko, že dítě bude mít vážné problémy s vývojem inteligence - a tyto problémy přetrvávají i poté, co dítě vyroste a chodí do školy.

Američtí vědci z Los Angeles Biomedical Research Institute varují před obrovským nebezpečím nitroděložní expozice amfetaminu.

Po dobu 8 let autoři sledovali 150 dětí, jejichž matky pravidelně užívaly amfetamin během těhotenství a 147 dětí narozených ženám, které nebyly závislé na drogách.

Vědci uvádějí, že kontrola mentálního vývoje pomocí IQ testů ve věku 7,5 let ukázala znatelné zpoždění ve vývoji inteligence u dětí vystavených drogě během nitroděložního vývoje..

U těchto dětí se v průměru zvýšilo riziko rozvoje problémů se schopností zapamatovat si, obtíží s logickým myšlením, zvládnutím čtení a psaní, a to 2,8krát..

Autoři zdůrazňují, že výskyt amfetaminu u žen ve Spojených státech je velmi znepokojuje - podle vědců nejméně 5% těhotných žen ve věku 15 až 44 let pravidelně užívalo tento lék.

Drogy a těhotenství

Užívání drog, jako je marihuana, kokain, extáze a další amfetaminy, guroin, představuje zdravotní riziko pro těhotnou ženu i její dítě. Drogy způsobují riziko předčasného porodu, narození dítěte s nízkou hmotností, rozvoj abstinenčních příznaků, vrozené vady, odchylky v duševním vývoji dítěte.

Často je obtížné určit, co přesně způsobilo vývoj konkrétní choroby, protože narkomani pijí alkohol a kouř. Léky mohou navíc obsahovat chemikálie, nečistoty, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.

Těhotné ženy, které užívají drogy, jsou často podvyživené, což také negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Všechny tyto faktory komplikují stanovení přesného důvodu, proč se dítě odchýlí; Proto je obtížné stanovit přesné účinky léků na zdraví těhotné ženy a jejího dítěte.

Jaká je rizika kouření marihuany během těhotenství?

Některé studie prokázaly, že kouření marihuany během těhotenství zpomaluje růst plodu a zkracuje těhotenství (zvyšuje riziko předčasného porodu). Tento efekt se projevuje u těch, kteří marihuanu užívají pravidelně (6krát týdně nebo déle). Po narození zažívají některé děti, jejichž matky kouří marihuanu, příznaky abstinenčních příznaků, včetně neustálého pláče a chvění. Páry, které chtějí mít dítě, by si měly pamatovat, že marihuana snižuje plodnost pro muže i ženy, což ztěžuje oplodnění.

Jaká je vyhlídka dětí, jejichž matky během těhotenství kouřily marihuanu?

V této otázce nebyl proveden žádný výzkum. Některé z nich nezaznamenaly zvýšené riziko rozvoje mentální retardace dětí ani snížené IQ. Někteří však zjistili, že kouření marihuany během těhotenství zvyšuje riziko vašeho dítěte na rozvoj mentální retardace..

Jaká je rizika amfetaminů během těhotenství??

V posledních letech se užívání extáze, metamfetaminů a amfetaminů výrazně zvýšilo. Dosud nebyl účinek těchto léků na těhotné a nenarozené děti dostatečně studován. Jedna studie prokázala zvýšené riziko vrozených srdečních chorob, jakož i klidu u dívek. Účinky extáze jsou stejné jako účinky jiných amfetaminů.

Při použití metamfetaminu se ztrojnásobí riziko zpomalení růstu plodu. I s časným narozením bude dítě, jehož matka používala metamfetamin, vážit v průměru o 2 kg méně, než je obvyklé, a bude mít také menší obvod hlavy. Použití metamfetaminu během těhotenství také zvyšuje riziko komplikací během těhotenství, například může způsobit předčasné narození a problémy s placentou. Byly zaznamenány i případy narození dětí s vrozenými vadami - onemocnění srdce, rozštěp rtu a patra, vědci však neprokázali, co tyto vady způsobilo.

Po narození může mít dítě vystavené amfetaminům příznaky abstinenčních příznaků - třes, slabost a dýchací potíže.

Jaká je šance dětí vystavených amfetaminům před narozením?

Dlouhodobé není známo. Děti narozené s nízkou tělesnou hmotností jsou ohroženy rozvojem jiných nemocí, jako jsou děti s malým obvodem hlavy.

Jaká je rizika užívání heroinu během těhotenství??

Heroin významně zvyšuje riziko komplikací během těhotenství. možné komplikace zahrnují opožděný růst plodu, předčasné prasknutí fetální membrány (membrána s vodou, která zabraňuje předčasnému opuštění plodu), předčasný porod a narození mrtvého plodu.

Přibližně polovina dětí vystavených heroinu se rodí s nízkou tělesnou hmotností. Mnoho z nich se rodí předčasně a trpí různými chorobami, včetně dýchacích komplikací a chronických onemocnění. Heroin také zvyšuje riziko vrozených vad. Vědcům dosud není jasné, zda jsou vady u dětí způsobeny nezdravým životním stylem matky jako celku nebo látkami používanými k výrobě heroinu..

U většiny dětí vystavených heroinu před narozením se rozvinou příznaky abstinenčních příznaků - horečka, rýma, třes, podrážděnost, průjem a zvracení, dlouhodobý pláč, epileptické záchvaty. Tyto děti jsou také často postiženy syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Většina lidí používá heroin injekcí do žíly nebo svalu (heroinu lze také inhalovat, kouřit). Heroinem těhotné ženy jsou ohroženy přenosem HIV na nenarozené dítě.

Těhotná žena, která užívá heroin, by ji neměla náhle přestat používat - to může vést k úmrtí jejího dítěte. Měla by vyhledat lékařskou pomoc. V takových případech se někdy používá léčba metadonem. Děti, jejichž matky jsou léčeny metadonem, mají také příznaky abstinenčních příznaků, na léčbu však reagují lépe než ty, které byly vystaveny heroinu.

Jaká je dlouhodobá perspektiva dětí vystavených heroinu před narozením?

Vyhlídka takových dětí závisí na řadě faktorů, včetně předčasného porodu a komplikací s ním spojených. Některé studie dokazují, že heroin negativně ovlivňuje duševní vývoj dítěte..

Užívání pentazocinu a tripyleneaminu během těhotenství

Pentazocin je předepsané syntetické narkotické analgetikum, tripyleneamin je OTC antialergikum. Sloučenina těchto léčiv se podává intravenózně. Tyto léky vyvolávají opožděný vývoj plodu a příznaky abstinenčních příznaků.

Příznaky abstinenčních příznaků se mohou vyvinout také u dětí, jejichž matky užívají tyto léky perorálně (narkotika proti bolesti)..

Jaká je rizika užívání kokainu během těhotenství??

Kokain negativně ovlivňuje zdraví těhotné ženy a jejího dítěte. Při užívání v prvních měsících těhotenství zvyšuje kokain riziko potratu.

Drogy a těhotenství

Touha mnoha žen zažít radost z mateřství, dát život zdravému dítěti je jasná a organická. Pokud však žena užívá drogy, může to být vážná překážka. Je velmi obtížné jednoznačně odpovědět na to, jak přesně se u nenarozeného dítěte zobrazí příjem léku těhotnou ženou. Jedna věc je jistá - účinek je negativní a jednoduše nebezpečný pro život plodu.

Užívání nelegálních psychoaktivních látek během těhotenství může vést k úbytku hmotnosti u novorozence, předčasného porodu a podvýživy. Některé z těchto účinků mohou být způsobeny životním stylem spojeným s užíváním návykových látek, jako je špatná výživa, nedostatek lékařské péče a sociální pomoci a infekční onemocnění, jako je HIV / AIDS a hepatitida, které mohou zhoršovat jakékoli přímé vystavení nelegálním drogám. o zdraví matek a plodů.

Abychom popsali všechny možné důsledky užívání drog během těhotenství, celá kniha nestačí, téměř jakákoli ze stávajících odchylek ve vývoji plodu může být výsledkem užívání drog matkou, a to i v případě, že se dítě narodí zdravě, pak s dospělostí existují problémy s duševním vývojem, fyzickým stárnutím.

U 8% konzumujících matek je těhotenství čerpáno mrtvě narozeným v důsledku placentárního narušení. Životní styl uživatelů kokainu často (v 25%) vede k předčasnému porodu (předčasně narozené děti) a ke zpomalení procesu porodu. Kromě toho může užívání těhotného kokainu vést ke vzniku křečí, arytmií, záchvatů a dalších stavů, během nichž je pravděpodobné poškození plodu nebo smrt. Kokain je nejnebezpečnějším lékem pro těhotné ženy, zejména pokud je čistý. Kokain způsobuje častěji než užívání jiných drog narození mrtvého dítěte.

Komplikace v těhotenství (spojené s používáním a náhlým ukončením): Životní styl zneuživatelů opiátů často vede k předčasnému porodu (předčasně narozené děti), což zpomaluje proces porodu každého druhého dítěte. Porod a potrat (kvůli náhlému zastavení užívání).

Dosud nebyl účinek těchto léků na těhotné a nenarozené děti dostatečně studován. Jedna studie prokázala zvýšené riziko vrozených srdečních chorob, jakož i klidu u dívek. Účinky extáze jsou stejné jako účinky jiných amfetaminů.

Při použití metamfetaminu se ztrojnásobí riziko zpomalení růstu plodu. I s časným narozením bude dítě, jehož matka používala metamfetamin, vážit v průměru o 2 kg méně, než je obvyklé, a bude mít také menší obvod hlavy. Použití metamfetaminu během těhotenství také zvyšuje riziko komplikací během těhotenství, například může způsobit předčasné narození a problémy s placentou..

Důsledky expozice plodu: Byly zaznamenány případy narození dětí s vrozenými vadami - srdeční choroby, rozštěp rtu a patra, ale vědci nezjistili, co tyto vady způsobilo. Po narození může mít dítě vystavené amfetaminům příznaky abstinenčních příznaků - třes, slabost a dýchací potíže.

Důsledky expozice plodu: novorozenci mohou trpět respiračními problémy. ve vyšším věku se následky mohou projevit jako narušená reakce na stres. Abstinenční syndrom u novorozence: pokud ho matka používala každý den, dítě může trpět abstinenčními příznaky - agitací, spánkem a výživou, epileptickými záchvaty. Tyto jevy se mohou objevit po určitou dobu - od dvou týdnů do osmi měsíců.

Komplikace těhotenství: Bylo zjištěno, že užívání konopí během těhotenství vede ke zkrácení gestačního období a zpomalení růstu hmotnosti plodu a u aktivnějších uživatelů konopí vede k třesení a ke změně vizuální reaktivity novorozenců. Může se jednat o delší porod.

Účinky expozice plodu: Pomalý růst plodu. Následně to může ovlivnit chlapce - jejich funkce při porodu jsou sníženy. Může se projevit při poruchách nervového systému a zraku. Při kojení může být léčivo přeneseno na novorozence mateřským mlékem.

(houby rodu psilotsibum, LSD, PCP nebo fencyclidin, cyklodol, difenhydramin, taren).

Komplikace v těhotenství: zvýšené riziko potratu.

Důsledky expozice plodu: Mikrocefaly. Zhoršená pozornost. Náhlé záchvaty vzrušení, nestabilita nálady. Omezte pohyblivost kloubů. Neurologické poruchy (oslabené reflexy)

Podívejte se na online video o účincích léků během těhotenství

Jak vidíte, užívání psychoaktivních látek ohrožuje zdraví dítěte ještě před narozením. Identifikace a léčba závislosti na drogách v této populaci je nesmírně důležitá, protože kromě přímého dopadu na tělo nastávající matky ovlivňuje užívání drog také vývoj plodu a výsledek těhotenství..

Užívání drog v prvním trimestru je spojeno se závažnými malformacemi, vrozenými vadami a potratem. Po vytvoření během prvního trimestru se orgánové systémy embrya vyvíjejí a rostou po zbytek těhotenství.

Expozice lékům během druhého a třetího trimestru způsobuje deformity, funkční defekty, intrauterinní růstovou retardaci, předčasné narození a prasknutí membrán. Citlivost vyvíjejících se orgánů a systémů plodu na transplacentární účinek omamných látek závisí na době organogeneze specifické pro každý orgánový systém.

Při narození dítěte, které zažilo intrauterinní expozici omamným látkám, by měl být lékař připraven na abstinenční syndrom a zahájit odpovídající léčbu. Postnatální pozorování a lékařská pomoc při překonávání lékařských a psychologických problémů, které se vyskytují mezi matkou a dítětem, jsou nezbytné pro optimální výsledek.

Informace uvedené na webových stránkách mají vzdělávací charakter a nejsou zamýšleny

autodiagnostika a samoléčení. Výběr a předpis léků a léčebných metod, jakož i kontrola

jejich použití může provádět pouze ošetřující lékař. Nezapomeňte se poradit s lékařem.

Drogy a těhotenství

Užívání drog, jako je marihuana, kokain, extáze a další amfetaminy, guroin, představuje zdravotní riziko pro těhotnou ženu i její dítě. Drogy způsobují riziko předčasného porodu, narození dítěte s nízkou hmotností, rozvoj abstinenčních příznaků, vrozené vady, odchylky v duševním vývoji dítěte.

Často je obtížné určit, co přesně způsobilo vývoj konkrétní choroby, protože narkomani pijí alkohol a kouř. Léky mohou navíc obsahovat chemikálie, nečistoty, které jsou škodlivé pro lidské zdraví.

Těhotné ženy, které užívají drogy, jsou často podvyživené, což také negativně ovlivňuje zdraví dítěte. Všechny tyto faktory komplikují stanovení přesného důvodu, proč se dítě odchýlí; Proto je obtížné stanovit přesné účinky léků na zdraví těhotné ženy a jejího dítěte.

Jaká je rizika kouření marihuany během těhotenství?

Některé studie prokázaly, že kouření marihuany během těhotenství zpomaluje růst plodu a zkracuje těhotenství (zvyšuje riziko předčasného porodu). Tento efekt se projevuje u těch, kteří marihuanu užívají pravidelně (6krát týdně nebo déle). Po narození zažívají některé děti, jejichž matky kouří marihuanu, příznaky abstinenčních příznaků, včetně neustálého pláče a chvění. Páry, které chtějí mít dítě, by si měly pamatovat, že marihuana snižuje plodnost pro muže i ženy, což ztěžuje oplodnění.

Jaká je vyhlídka dětí, jejichž matky během těhotenství kouřily marihuanu?

V této otázce nebyl proveden žádný výzkum. Některé z nich nezaznamenaly zvýšené riziko rozvoje mentální retardace dětí ani snížené IQ. Někteří však zjistili, že kouření marihuany během těhotenství zvyšuje riziko vašeho dítěte na rozvoj mentální retardace..

Jaká je rizika amfetaminů během těhotenství??

V posledních letech se užívání extáze, metamfetaminů a amfetaminů výrazně zvýšilo. Dosud nebyl účinek těchto léků na těhotné a nenarozené děti dostatečně studován. Jedna studie prokázala zvýšené riziko vrozených srdečních chorob, jakož i klidu u dívek. Účinky extáze jsou stejné jako účinky jiných amfetaminů.

Při použití metamfetaminu se ztrojnásobí riziko zpomalení růstu plodu. I s časným narozením bude dítě, jehož matka používala metamfetamin, vážit v průměru o 2 kg méně, než je obvyklé, a bude mít také menší obvod hlavy. Použití metamfetaminu během těhotenství také zvyšuje riziko komplikací během těhotenství, například může způsobit předčasné narození a problémy s placentou. Byly zaznamenány i případy narození dětí s vrozenými vadami - onemocnění srdce, rozštěp rtu a patra, vědci však neprokázali, co tyto vady způsobilo.

Po narození může mít dítě vystavené amfetaminům příznaky abstinenčních příznaků - třes, slabost a dýchací potíže.

Jaká je šance dětí vystavených amfetaminům před narozením?

Dlouhodobé není známo. Děti narozené s nízkou tělesnou hmotností jsou ohroženy rozvojem jiných nemocí, jako jsou děti s malým obvodem hlavy.

Jaká je rizika užívání heroinu během těhotenství??

Heroin významně zvyšuje riziko komplikací během těhotenství. možné komplikace zahrnují opožděný růst plodu, předčasné prasknutí fetální membrány (membrána s vodou, která zabraňuje předčasnému opuštění plodu), předčasný porod a narození mrtvého plodu.

Přibližně polovina dětí vystavených heroinu se rodí s nízkou tělesnou hmotností. Mnoho z nich se rodí předčasně a trpí různými chorobami, včetně dýchacích komplikací a chronických onemocnění. Heroin také zvyšuje riziko vrozených vad. Vědcům dosud není jasné, zda jsou vady u dětí způsobeny nezdravým životním stylem matky jako celku nebo látkami používanými k výrobě heroinu..

U většiny dětí vystavených heroinu před narozením se rozvinou příznaky abstinenčních příznaků - horečka, rýma, třes, podrážděnost, průjem a zvracení, dlouhodobý pláč, epileptické záchvaty. Tyto děti jsou také často postiženy syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Většina lidí používá heroin injekcí do žíly nebo svalu (heroinu lze také inhalovat, kouřit). Heroinem těhotné ženy jsou ohroženy přenosem HIV na nenarozené dítě.

Těhotná žena, která užívá heroin, by ji neměla náhle přestat používat - to může vést k úmrtí jejího dítěte. Měla by vyhledat lékařskou pomoc. V takových případech se někdy používá léčba metadonem. Děti, jejichž matky jsou léčeny metadonem, mají také příznaky abstinenčních příznaků, na léčbu však reagují lépe než ty, které byly vystaveny heroinu.

Jaká je dlouhodobá perspektiva dětí vystavených heroinu před narozením?

Vyhlídka takových dětí závisí na řadě faktorů, včetně předčasného porodu a komplikací s ním spojených. Některé studie dokazují, že heroin negativně ovlivňuje duševní vývoj dítěte..

Užívání pentazocinu a tripyleneaminu během těhotenství

Pentazocin je předepsané syntetické narkotické analgetikum, tripyleneamin je OTC antialergikum. Sloučenina těchto léčiv se podává intravenózně. Tyto léky vyvolávají opožděný vývoj plodu a příznaky abstinenčních příznaků.

Příznaky abstinenčních příznaků se mohou vyvinout také u dětí, jejichž matky užívají tyto léky perorálně (narkotika proti bolesti)..

Jaká je rizika užívání kokainu během těhotenství??

Kokain negativně ovlivňuje zdraví těhotné ženy a jejího dítěte. Při užívání v prvních měsících těhotenství zvyšuje kokain riziko potratu.

 • Léčba hemoroidů Důležité!
 • Máte nějaké parazity? Důležité!
 • Léčba prostatitidy Důležité!
Články O Neplodnosti
datumOtázkaPostavení
18/18/20200 ODPOVĚDI
16. 9. 20160 ODPOVĚDI
7.7.20170 ODPOVĚDI
23. 6. 20124 ODPOVĚDI
29.12.2013