Hlavní Zdraví

Proč kreslí dolní část břicha po 37 týdnech těhotenství a co dělat?

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Když zbývá velmi málo času před narozením dítěte, mnoho těhotných žen se bojí skutečnosti, že jsou přitahovány dolním břichem po 37 týdnech těhotenství..

Podívejme se, s čím to souvisí, a zda se o to starat.

ICD-10 kód

Příčiny tažných bolestí v podbřišku po 37 týdnech těhotenství

Jaké jsou příčiny tahových pocitů v dolním břiše po 37 týdnech těhotenství?

Kolik si myslíte, že se velikost dělohy zvětší o poslední dva až tři týdny těhotenství? 25 krát!

Během normálního těhotenství po 37 týdnech (což odpovídá 9 porodním měsícům) váží plod až 2,5–2,9 kg (s růstem 45–50 cm) plus plodová voda. Obecně je závažnost dostatečná k vyvolání pocitů tahu v dolním břiše.

Kromě toho se žaludek v tomto okamžiku táhne kvůli skutečnosti, že dítě v děloze klesá níže - do pánevní dutiny, blíže k symfýze (stydké kloub), a to silněji táhne vazy stydkého kloubu a vaz mezi kostmi pánevního kruhu a křížovou kosti.

Je třeba mít na paměti, že během porodu, který se často začíná v této době, je těhotenství považováno za plnohodnotné a dítě je fyziologicky připraveno začít žít mimo matčino lůno..

Pokud tedy spodní břicho silně táhne po 37 týdnech těhotenství a je také pozorován příznak ve formě sporadických kontrakcí dělohy (do 30 sekund až minuty), může to být první signál blížícího se porodu. Přestože se takzvané falešné kontrakce Braxton Hicks mohou občas vyskytnout na konci druhého a třetího trimestru těhotenství - zejména večer po aktivním dni.

Někteří gynekologové je považují za „trénink“ svalů dělohy, jiní - svalové kontrakce, které zvyšují průtok krve do placenty za příznivějších podmínek pro vývoj plodu. Ale ne všechny těhotné ženy pociťují tyto nepravidelné (a ne zesilující!) Kontrakce.

Mimochodem, tento příznak je pojmenován po svém objeviteli, britském porodníkovi John Braxton Hicksovi, který jej popsal v roce 1872.

Spouštěče pro výskyt falešných kontrakcí a tažných pocitů v dolním břiše, tj. Rizikové faktory, zahrnují: fyzickou aktivitu těhotné ženy, dotýkající se někoho na břiše, plný močový měchýř, sex, dehydrataci (nedostatek tekutin).

Doporučení gynekologa proti bolesti v 37. týdnu těhotenství

Do 37. týdne se dítě již připravuje na narození. Už může dýchat, sát mléko, trávit jídlo. Buďte trpěliví, poslouchejte rady gynekologa a počkejte trochu déle. Brzy potkáte své dítě poprvé.!

Stav břicha ve 37. týdnu těhotenství

Ve 36. nebo 37. týdnu těhotenství klesá břicho ženy. Pokud k tomu nedojde, nebuďte vystrašení, někdy žaludek neklesne až do samého narození. Po snížení břicha očekávejte dodání do 1-2 týdnů. Tyto týdny budou docela pohodlné, protože se sníženým břichem je snadnější dýchat.

Namísto dušnosti však dojde k dalšímu nepohodlí - bolesti v podbřišku. Jsou podobné pocitům před menstruací. Bolesti se táhnou, neměly by být ostré. Pouze tolerovatelná bolest by neměla být podezřelá. Taková bolest je známkou toho, že se porod začíná.

Doporučení gynekologa proti bolesti v 37. týdnu těhotenství

Kromě skutečnosti, že v 37. týdnu těhotenství táhne spodní břicho, cítí těhotná žena další bolestivé příznaky:

 • bolavé bolesti zad;
 • bolest v sakrální oblasti a nohou kvůli výrazně zvýšené hmotnosti;
 • bolest v pánvi a ochlupení kosti, jak dítě tlačí na tuto oblast.

Tyto bolesti, i když nepříjemné, ale tolerovatelné. Ujistěte se, že vydrží velmi krátce. Chcete-li zmírnit svůj stav, více odpočívejte, pravidelně jděte do postele a vložte si pod nohy polštář. Použijte předporodní bandáž. Ujistěte se, že v této fázi těhotenství konzultujete gynekolog jednou týdně..

Ve 37. týdnu se mohou stále vyskytovat periodické „tréninkové“ kontrakce

Několik dní před porodem může těhotná žena začít trpět průjmem, hmotnost se může snížit o 1–2 kg a chuť k jídlu může zmizet. Některé ženy již 3–4 dny před porodem se doslova nemohou donutit jíst alespoň něco. Ale energie v posledních týdnech před porodem je více než dost. Těhotná žena otevře druhý vítr.

Nebojte se odchodu sliznice v 37. týdnu. Jedná se o hustý viskózní hlen. Může být průhledný, narůžovělý, mohou být nahnědlé nebo krvavé skvrny. Korek ze hlenu uzavře děložní hrdlo a na nějakou dobu před porodem odchází jako zbytečné. Vylévání vody je však příležitost okamžitě jít do nemocnice, i když kontrakce ještě nezačaly.

Bolesti žaludku, dolní část zad - to vše jsou normální jevy pro pozdní těhotenství. Pokud vám však něco vadí, poraďte se s gynekologem..

37 týdnů

Těhotenství Období těhotenství 37 týdnů je již plně těhotné. To znamená, že jste dosáhli konce cesty a téměř jste vyhráli. Začátek 37. týdne těhotenství znamená přechod vašeho dítěte do kategorie zralých, plnohodnotných a nyní se vaše narození nazývá naléhavé, pokud k němu dojde hned teď. Zbývá jen porodit, velmi brzy si vyzvednete dítě v náručí. Pokud je toto vaše druhé těhotenství, 37 týdnů je období, od kterého byste vůbec neměli někde ve městě odcházet, porod může začít neočekávaně a podruhé, když často postupují poměrně rychle, možná nebudete mít čas jít do nemocnice.

Pocity 37. týden těhotenství je charakterizován stavem netrpělivého očekávání porodu. Otázka „kdy porodíte“ může ve vás vyvolat pouze agresivní pocity, to je normální, ale přesto se lidé zajímají o nejteplejší motivy, nereagují příliš násilně. Touha po předčasném ukončení těhotenství se jen zvýší, takže je to pouze začátek. Do 37. týdne těhotenství se nepříjemné pocity stále více zvyšují. Cítíte se nesmírně a trapně, někdy dokonce i speciálně zakoupené oblečení pro těhotné ženy, které se vám zdálo bezrozměrné, když jste si ho koupili, nejsou připevněné. Životní styl, pohlaví, výživa ve 37. týdnu těhotenství by měla být dohodnuta s lékařem v závislosti na vašem stavu, protože to, co je zakázáno, může být užitečné pro ostatní..

Váš stav Po 37 týdnech těhotenství se hmotnost matky zvyšuje nejméně o 9,5 - 11 kg. Většinu této hmotnosti tvoří plod, plodová voda, placenta, zvětšená děloha a mléčné žlázy: - hmotnost dítěte je 3000 - 3500 gramů - hmotnost plodové vody je asi 1000 - 1500 gramů (v době narození je jejich množství sníženo) - hmotnost placenty je přibližně 350–500 gramů - hmotnost zvětšené dělohy a mléčných žláz je 1500 gramů. Zbývající hmotnost je způsobena zvýšením objemu cirkulující krve matky asi o 50% a samozřejmě na těle, které se vám podařilo akumulovat. Je třeba poznamenat, že před porodem ženy... zhubnou. Část hmotnosti se ztrácí v důsledku změn v hormonální rovnováze a vylučování tekutiny z těla. Nyní se můžete cítit docela vážně, nepohodlí během tohoto týdne těhotenství je rozmanité a četné, a to není překvapivé v posledních týdnech těhotenství, nyní je to pro vás opravdu těžké.

Vaše dítě Plod po 37 týdnech těhotenství je zcela připraven k narození a jen čeká v křídlech. Nyní je hlavním dirigentem budoucích událostí. Jakmile je jeho tělo zcela připraveno k porodu, začne proces porodu. Vaše tělo se také připravuje na tuto událost. Dítě ve věku 37 týdnů vypadá jako normální novorozenec. Jeho tělo bylo prakticky zbaveno chlupatých chlupů a na hlavě slušné množství vlasů. Sýrový lubrikant zůstal pouze v záhybech kůže. Hřebíky jsou dlouhé, sahají až k okrajům prstů a dokonce jdou za ním, dítě se může poškrábat. Pupek se posunul do středu břicha, chlapci mají varlata v šourku. U dívek pokrývají velké stydké pysky malé. Kůže dítěte je krásná světle růžová barva. Pokud vaše dítě patří k černé rase, jeho kůže je nyní také docela férová, v každém případě, světlejší než kůže jeho rodičů, a jeho dlaně a nohy jsou růžové. Pod kůži se nahromadilo velké množství tuku, což způsobuje, že dítě je buclaté. Obzvláště velké množství tuku se ukládá do obličeje, dítě potřebuje kulaté tváře, aby se úspěšně vypořádalo s úkolem sání. V 37. týdnu těhotenství hmotnost dítěte často již přesahuje 3 kg, v průměru se rodí děti o hmotnosti 3 200–3500 gramů a většina z nich již dokázala tento týden získat to, co potřebuje. Ve 37. týdnu těhotenství se hmotnost plodu může značně lišit jak u dvou různých žen, tak u stejných u různých těhotenství. Zpravidla je při druhém narození dítě větší a chlapci obvykle váží více než dívky. V některých případech dítě získává do 37. týdne těhotenství 3800 - 4 000 gramů. Velký plod může způsobit obtížnou práci a dokonce i císařský řez. Dítě ve věku 37 týdnů těhotenství vede ke stejnému životnímu stylu jako novorozenec. Spánek zabírá většinu času, a pokud nespí, zabývá se sáním všeho od svých vlastních prstů a předloktí po pupeční šňůru. Je citlivý na všechno, co se děje kolem jeho matky. Nyní je jeho sluch, jeho orgán zraku plně vyzrálý, slyší a dokonale vidí, jeho paměť mu umožňuje vzpomenout si na hlas jeho matky a nejen to. Hudební závislosti jsou nyní také položeny. Pokud matka během těhotenství poslouchá hodně hudby, je pravděpodobné, že se narodí nadané dítě. Míchání plodu do 37. týdne těhotenství je ještě méně běžné. Někdy můžete zažít, zda je vše v pořádku, když dítě neslyšíte ani hodinu ani déle. Míchání se stává před porodem méně časté, je to kvůli stísněné děloze a nabyté hmotnosti dítěte. To by vás nemělo vyděsit.

Vaše břicho: Změny v břiše před narozením jsou dobře známy a mohou být docela patrné, zejména pokud se jedná o vaše první těhotenství. Jedná se především o snížení břicha. Vzhledem k tomu, že hlava dítěte klesá do malé pánve matky, spodní část dělohy se snižuje a žaludek se zdá menší. Pokud máte 37 týdnů těhotenství, váš žaludek upadl, to neznamená, že porodíte brzy, obvykle se u primiparózního břišního prolapsu objeví 2 týdny před očekávaným porodem a dříve, ale při opakovaném porodu může ke snížení dojít pouze při porodu.

Testy a vyšetření Konec těhotenství pro vás znamená, že vás testy znovu mučí. Jedna radost, je docela možné, že už jste v mateřské nemocnici, která čeká na porod, a to znamená, že už nemusíte všechno odevzdávat. V 37. týdnu těhotenství jsou testy důležité pro plánování vašeho porodu. Ve většině nemocnic mají všechny ženy, které byly hospitalizovány předem, ultrazvukové vyšetření. Proč je to nutné? V 37. týdnu těhotenství poskytuje ultrazvuk lékařům obrovské množství nezbytných informací. I když vaše dítě leží v děloze správně, hlava dolů, jsou možné extensorové vložky, které jsou kontraindikací k přirozenému porodu. Včasné identifikované odchylky umožňují úspěšně vyhnout se možným komplikacím a vést vaše narození co nejpečlivěji a šetrně.

Možné stížnosti a problémy Těhotenský kalendář 37 Týden 37 je čas předchůdců porodu. Co to je? Předchůdci jsou četné a někdy nepříliš příjemné příznaky, které naznačují možný bezprostřední nástup porodu..

37. týden těhotenství, předchůdci porodu: Mnoho těhotných žen si uvědomuje, že jejich břicho nyní bolí a ztuhne docela často. Po 37 týdnech těhotenství se může zvýšit děložní tón ze tří důvodů, a musíte se naučit rozlišovat mezi nimi. Zkratky Brexton-Higgs. Nejedná se o prekurzory, takové kontrakce nevedou ke změně stavu děložního čípku. S kontrakcemi Brexton-Higgs, tón stoupá od dna dělohy a šíří se dolů, zatímco není tam žádná bolest nebo dokonce velké nepohodlí. Harbingers porodu. Jedná se o citlivější kontrakce dělohy, které vás mohou dokonce probudit v noci. Současně, žaludek neublíží neustále a kontrakce nejsou pravidelné, rychle procházejí. Tyto prekurzory mění samotnou strukturu děložního čípku, vyhlazuje a stává se měkčí. Patologické předběžné období. Předběžné období je poslední hodiny před porodem, vyznačují se prvními příznaky porodu. Nepravidelné kontrakce narušují ženu, obvykle se prodlužují a postupně se stávají častějšími. S patologickým předběžným obdobím je tento čas zpožděn o mnoho hodin a zvláště nešťastným lidem to trvá den. Tato podmínka není normou a vyžaduje pracovní vzrušení. Pokud máte 37 týdnů těhotenství, bolí vás žaludek, a nejedná se pouze o pocity charakterizované slovem „tahání“, ale spíše o citlivé kontrakce - nesedejte doma a čekejte, až se zrychlí, je lepší se poradit s gynekologem. Do 37. týdne těhotenství postihuje bolest téměř všechny ženy. Nejčastější stížností u žen je to, že jejich bolí záda, bolí dolní část zad. Někdy to táhne dolní část zad, nejen z důvodu velké bříško, nepohodlí lze také přičíst kategorii předchůdců porodu. U většiny těhotných žen se může podstatně změnit povaha výboje a různé příznaky. Na 37. týdnu těhotenství může propuštění hovořit o patologii i o normě. S jakými výluky stojí za to se obávat? Pokud máte 37 týdnů těhotenství, bílý výtok, svědění a zarudnutí se bojí, je velmi pravděpodobné drozd. Ve 37. týdnu těhotenství je velmi nežádoucí, protože to dítě od narození určitě získá. Určitě informujte lékaře a nezkoušejte samoléčení, na to prostě není čas. Po 37 týdnech těhotenství může být žlutý výboj variantou normy, ale mohou mluvit o zánětlivých onemocněních pohlavních orgánů. Pokud jsou významné - stojí za to projít nátěrem, je vše v pořádku. Krvavý výboj může být normální a může naznačovat vážné komplikace. Krev po 37 týdnech těhotenství, jasná, dokonce i několik kapek, důvod k okamžitému zavolání sanitky, hnědá, růžová výboj by také měla způsobit bdělost. Slizový výtok s malými pruhy krve růžové i hnědé barvy je normou, korek těsně před dodáním odchází. Konec těhotenství je doba, kdy gastrointestinální trakt vážně protestuje proti svému stísněnému stavu dělohy, mnozí se cítí nemocní po 37 týdnech těhotenství a trpí pálením žáhy. Nevolnost je spojena pouze s kompresí žaludku děloží a se snížením břicha, mnozí si všimnou snížení tohoto nepohodlí. Zvracení a průjem po 37 týdnech těhotenství však mohou být jak otravou, tak známkou nástupu porodu. Pokud se váš stav v prvním případě může výrazně zhoršit, může se teplota zvýšit, ve druhém případě většina nastávajících matek zažije mírně odlišné další příznaky, například křeče v dolním břiše. Je zřejmé, že zde byste neměli pít aktivní uhlí, ale jít do nemocnice. Nebezpečí Zachování prezentace pánve do 37. týdne těhotenství pravděpodobně způsobí císařský řez. Ne všechny porodnice povolují přirozený porod v pánevní prezentaci, a stojí za to naléhat, císařský řez je vybrán z nějakého důvodu, riziko pro dítě je příliš vysoké. Poslední ultrazvuk nemusí být s jeho výsledky příliš potěšen, identifikované polyhydramnie, nedostatek vody v polovině případů se také stává jednou z indikací císařského řezu. Placenta previa, fetální hypoxie téměř vždy znamená chirurgický zákrok. Nyní musíte pečlivě sledovat krevní tlak. Po 37 týdnech těhotenství může dojít ke zvýšení krevního tlaku v důsledku pozdní toxikózy. Pokud máte bolesti hlavy, otoky, všimněte si, že vaše paže a nohy jsou otoky, nezapomeňte o tom informovat svého lékaře. SARS nyní není nutná a nebezpečná. Teplota a rýma po 37 týdnech těhotenství, zima, mohou způsobit, že vás a vaše dítě bude po porodu odděleno. Pokud je soužití povoleno s mírným SARS, váš vážný stav určitě způsobí oddělení od dítěte a bude velmi obtížné porodit, zkuste nyní nezachytit nachlazení. Za 37 týdnů těhotenství je porod normální, pokud začíná u vás - skvělé, právě přišel váš čas. Je důležité nevynechat počátek porodu, odlišit je od předchůdců. Skutečné boje se zvyšují v trvání a síle, urychlují se v čase. Dvojčata Ve 37. týdnu těhotenství se nejčastěji rodí dvojčata. Náš partner Připravili jste si už v nemocnici tašku? Pokud ne, náš partner vám s tím může pomoci. TAŠKA V Mateřské nemocnici Je to příležitost vybavit batoh se vším, co pro vás a vaše dítě potřebujete, aniž byste museli opustit domov. Vy sami si vyberete správné věci a na nic rozhodně nezapomenete. Všechny věci v porodnici jsou certifikovány a schváleny SES pro použití v porodnici, zabalené ve speciálním průhledném sáčku, který vám bude dovoleno vzít s sebou a sanitkou a v jakékoli porodnici. Na fóru na našem webu jsou recenze o tašce v nemocnici od našich těhotných žen, které ji již použily.

37 týdnů těhotná

Devět měsíců těhotenství nebo 36 týdnů pozadu. Nastal okamžik, kdy se každá dívka nemůže bát, že se objeví známky porodu. Obecně se uznává, že celý cyklus porodu dítěte je 41–42 týdnů. Po 37 týdnech se může narodit plně formovaný malý muž. Všechna starosti by měla zmizet.

Co cítí nastávající matka?

Psychologické rysy

V tuto chvíli byla matka samozřejmě fyzicky i psychicky unavená. Dítě rostlo, zabírá hodně místa a způsobuje určité nepohodlí. Žena se stane podrážděnou, může dojít k malým nervovým vzrušením kvůli vzhledu a nedostatku spánku. Pokaždé, když musíte zvolit pohodlné a správné držení těla, aby bylo pohodlné pro obě strany.

Může se objevit slza a pocit osamělosti, protože nastávající matka je sama doma. Najděte zajímavé koníčky nebo domluvte schůzky s přáteli, navštivte centrum pro nastávající matky, kavárny, kino.

Fyziologické rysy

 • Bylo snazší dýchat. Důvodem je skutečnost, že se dítě spěchá blíže k porodnímu kanálu. Membránová oblast je uvolněna a nyní mohou být plna naplněna;
 • Po 37 týdnech může mnoho těhotných žen upadnout do břicha, ale tato funkce se může objevit později;
 • Dolní část zad začíná více bolet a objevuje se krátkodobá bolest, která vede k perineu;
 • Pro některé je i chůze obtížnější.

Harbingers narození ve 37 týdnech, je to možné?

Samozřejmě možné. Dítě dokončilo proces formování a je připraveno na život mimo svou matku. Dokonce i za několik týdnů, ne dní, se může objevit výboj. Označují výstup z korku. Pokud neexistují žádné infekční nemoci nebo patologie těhotenství, pak by výboj měl být světlý a měl by mít rozptýlený hlen. Nejčastěji vypadají jako želé nebo jen vodnaté.

Zátka. Co to je?

Kork je tvořen za účelem ochrany plodu před pronikáním různých infekcí a nečistot do děložní dutiny. Na konci těhotenství je tělo z něj osvobozeno, aby umožnilo vzhled dítěte. Některé ženy si nevšimnou uvolnění hlenu až do narození. To je také norma..

Kontrakce. Falešné nebo skutečné?

Předchůdci porodu po 37 týdnech těhotenství zahrnují falešné kontrakce, které jsou někdy velmi silné a způsobují pocity začátku procesu. Narozené matky je často pletou a chodí do nemocnice. Pokud je to možné, navštivte lékaře při konzultaci, která přesně určí, o co jde. Takové boje mohou být několik dní před přítomností a měly by připravit nastávající matku.

Žaludek je ztuhlý. Je to nebezpečné pro mámu a dítě?

To není nebezpečné. Ale sledovat stav a aktivitu dítěte je stále nutné. Po 37 týdnech těhotenství se břicho stává kamenným v důsledku častého tónu. Děloha se do tohoto stavu dostává kvůli skutečnosti, že dítě má uvnitř málo prostoru. Pokaždé, když se hýbe, děloha se napne, ale pak všechno prochází.

Pokud je tón dělohy doprovázen bolestí v dolním břiše po 37 týdnech těhotenství, jedná se o prekurzory před porodem. Snažte se méně zatěžovat a nedělejte těžkou práci.

Druhé těhotenství

Ve druhém a dalším těhotenství může proces porodu začít dříve než v prvním. Ve 37. týdnu těhotenství nemá druhé narození žádné zvláštní rozdíly. Všechno se vyvíjí stejným způsobem jako v primiparech. Předchůdci porodu u vícečetných dětí se také stěží liší od prvního.

Břicho může jít dolů jeden až dva dny před narozením dítěte. Dítě se nejčastěji připevňuje k zadní části pánve. Toto opomenutí proto není znatelné..

Jediným rozdílem je, že porod může být rychlejší. První fáze kontrakcí je snížena na polovinu.

Matka samozřejmě čeká na druhé dítě a je klidnější. Koneckonců zná všechny okamžiky procesu porodu, nemá pocit napětí. Tento pocit vyčerpává ženu v práci, která neví, kdy je po všem. Podruhé je snazší a klidnější.

Veno pro dítě je také již zakoupené a čeká na jeho vzhled. V tomto článku jsme již napsali, co musíte koupit pro narození dítěte. Je velmi důležité, aby po narození bylo dítě teplé, pohodlné, uspokojivé a klidné.

Co je nového pro dítě?

Už jsme řekli, že v tomto období je dítě zcela připraveno k narození. Fyzikální parametry odpovídají následujícím ukazatelům:

 • Ve 37. týdnu těhotenství se hmotnost dítěte pohybuje od 2850 do 3 000 gramů (vše samostatně);
 • Výška dítěte odpovídá 47 - 50 cm (jednotlivě);
 • Obvod hlavy a břicha jsou téměř stejné;
 • Ušní a nosní chrupavky se formovaly, byly hustší;
 • Plíce jsou plně připraveny na přechod k normální formě dýchání;
 • Nervový systém je tvořen a začíná být zakryt speciální látkou. Pomůže při utváření koordinace dítěte a dalších příležitostí v první fázi života;
 • Každý den dítě neustále roste a přibývá na váze od 30 do 50 gramů;
 • Dítě si pěstuje chloupky na hlavě a nehty na prstech (individuálně);
 • V zásadě dítě leží vzhůru nohama, ale může zde být i další prezentace plodu.

Během první poloviny těhotenství může být dítě v jakékoli poloze, protože má dostatek místa. Ale přichází čas, kdy dítě dosáhlo vhodné velikosti a nemá dostatek místa, aby se proměnil ve správnou pózu. Pak sedí na knězi před porodním kanálem.

Někdy leží dítě na břiše a je pro něj obtížné se později otočit. Lékaři to pečlivě sledují a předepisují zvláštní poplatek. Jsou situace, kdy doporučení situaci nezmění..

Poté, po dobu 37 týdnů, je přidělen další ultrazvuk a problém chirurgie je vyřešen. Připravují se na ni v nemocnici a doporučují příjezd předem..

Jaké zkoušky musíte složit?

Musí navštěvovat předporodní kliniku. Čím delší je období, tím častěji se tyto návštěvy stávají. Normálně by těhotná žena měla být vyšetřena každý týden..

 • Na recepci lékař prozkoumá žaludek a provede měření;
 • Musíte se zvážit. Je žádoucí, aby nedošlo k velkému zisku. Koneckonců, čím více liber, tím těžší bude pro matku a dítě zvládnout práci;
 • V této době vás gynekolog může vyšetřit na židli, aby vyhodnotil připravenost děložního hrdla k otevření;
 • Moč a krevní testy mohou být předepsány, pokud došlo k odchylkám v testech a zdraví těhotné ženy;
 • Ultrazvuk je předepsán pouze pro zvláštní indikace stavu těhotné ženy. Není to třeba..

Odchylky od normy

Je třeba poznamenat, že mohou existovat odchylky u matky a dítěte.

Pro úplné porod je důležitá velikost a stav děložního čípku u těhotné ženy. Normálně by do této doby měl být krk pružný, tenký a měl by se otevřít..

Někdy dochází k ohybu děložního hrdla a potom dítě nebude moci projít porodním kanálem a jednoduše se zadusit. Důvody ohýbání dělohy a jaké typy patologie jsme již diskutovali.

Zejména po 37 týdnech byste měli sledovat pohyb plodu. Dítě již dospělo do správné velikosti a uvnitř je málo místa. Ale stále se pohybuje. Normálně by mělo být až deset pohybů denně. Pokud je dítě aktivnější nebo naopak málo pohyblivé, měli byste se poradit s lékařem. Během tohoto období může dojít k hladovění kyslíkem, což je pro plod nebezpečné.

Doporučení pro těhotné ženy

X-hour je hned za rohem. Budoucí maminka musí udělat následující:

 • Shromáždit všechny své síly a naladit se na rané narození;
 • Připravte vše, co potřebujete pro dítě, nakupujte pro dítě a sebe;
 • Vyberte si porodnici a zajistěte přítomnost příbuzných nebo příbuzných při narození (pokud je to možné);
 • Pojďte se jménem dítěte, pokud je známo pohlaví nenarozeného dítěte;
 • Buďte aktivní a chodte více;
 • Ujistěte se, že v noci máte dostatek spánku, aby byly síly v plné připravenosti. Taková příležitost pak nemusí být předložena.

Dobrá nálada, trpělivost a pozitivní emoce. Mateřské štěstí je hned za rohem.

Video na pomoc nastávajícím matkám

Těhotenství 37 týdnů, na co se zaměřit a na co se připravit.

Video průvodce „37. týden. Porodnické procedury s dítětem “- nyní je vaše dítě připraveno k narození.

37 týdnů těhotenství: pocity, prekurzory porodu

Pokud uvažujete termín pro porodnické měsíce, můžete si poblahopřát, máte již 9 měsíců, protože 1 porodnický měsíc jsou 4 týdny.

Normální přírůstek hmotnosti v tomto týdnu se nepovažuje za více než 13,5 kg.

Co se stane v 37. týdnu

V této době může žaludek padnout. Díky tomu je dýchání mnohem snazší, ale kvůli zvýšenému tlaku na močový měchýř chodí žena na záchod mnohem častěji. Placenta začíná stárnout, ale stále se plně vyrovnává se svými povinnostmi..

Žena může čas od času cítit intenzivní teplo, bude neustále dusná a zvyšuje se pocení. Důvod je následující: v poslední době se objem krve výrazně zvýšil.

Možná rizika

V posledních fázích těhotenství se zvyšuje riziko vaginálního krvácení, které je způsobeno zejména nesprávným umístěním placenty nebo jejím oddělením.

Pokud si žena ve výtoku všimla krve, pak si naléhavě potřebuje lehnout a zavolat sanitku. Pokud během doby budou vyhledávat pomoc, doktoři budou schopni udržet těhotenství a zabránit vzniku závažných komplikací. Po vyšetření se lékař rozhodne provést císařský řez nebo si jej uchovat a počkat na přirozené kontrakce.

V tuto chvíli rodí mnoho žen, což je považováno za téměř normu. Známky předčasného porodu se projevují u všech jinak a někdy nastávající matka je prostě nemusí pozorovat.

Příznaky blížícího se narození

Měli byste se poradit s lékařem nebo zavolat sanitku, pokud:

 1. Břicho se snížilo, v důsledku čehož se bolest v zádech a tlak na perineum zvýšily, ale díky tomu bylo mnohem snazší dýchat. Snížení břicha naznačuje, že dítě se již připravilo na východ.
 2. Trávicí problémy, například nevolnost, průjem. Důvodem je skutečnost, že se tělo před porodem snaží zbavit „všeho, co je zbytečné“..
 3. Slizniční zátka vyšla. Vzhled je to bezbarvý nebo lehce nažloutlý hlen, ve kterém může být přítomna krev. Může odejít okamžitě nebo postupně. To znamená, že se děložní čípek otevřel.
 4. Počet pohybů plodu se snížil.
 5. Tréninkové zápasy probíhají a cítíte bolest.

Přečtěte si více o předchůdcích porodu zde.

Blaho ženy ve 37 týdnech

Únava se stále hromadí a na nic prostě nezbývá. Žena se vždy chce lehnout a nic nedělat, ale nedovolte si odpočinout a ujistěte se, že vstáváte každých 20 minut a uděláte trochu cvičení.

Možné fyzické pocity

Téměř všechny změny v ženském těle v této době jsou spojeny s působením hormonů:

 1. Děloha. Výška dělohy se tento týden nezměnila a zaujímá nejvyšší pozici. Vzdálenost od pubické symfýzy k děloze je 37 cm a od pupku 17 cm. Hmotnost dělohy v tomto týdnu je 1 kg a objem je asi 5 l.
 2. Žaludek. Břicho přestalo růst a dítě aktivně přibírá na váze, a proto se stává stále více přeplněným. Po 37 týdnech může mnoho žen začít snižovat žaludek, což bude naznačovat přístup při porodu. Ale pokud se to nestalo, nebojte se, protože u některých žen se břicho před porodem snižuje. Vzhledem k tomu, že pokožka je silně napnutá, může se objevit svědění. V takovém případě se doporučuje používat pro stričky speciální krém. V tuto chvíli se pupek může točit, ale po porodu se vše vrátí na své místo.
 3. Tréninkové zápasy. Tento týden se záchvaty prodlužují a posilují. Žena bude cítit kontrakt dělohy a pak se uvolní. Tréninkové zápasy by měly být krátkodobé, jinak mohou znamenat začátek porodu. Přečtěte si více o tom, jak odlišit tréninkové kontrakce od začátku porodu, přečtěte si zde..
 4. Přidělení. Dávejte pozor na výboj. Norma se považuje za světlou barvu, bez nečistot, homogenní a kyselou vůní. Pokud jste viděli červené pruhy v sekrecích a bylo v nich více hlenu, pravděpodobně jste měli korek a děložní hrdlo se otevřelo. Přítomnost krve naznačuje placentární narušení. V takovém případě naléhavě zavolejte sanitku.
 5. Bolest Tento týden se může bolest v perineu a dolním břiše zesílit, a to vše kvůli skutečnosti, že žaludek upadl. Bolest v dolní části zad, nohou a v ňadru znamená, že máte chrupavku divergující a vazy měknou, a to proto, že se tělo připravuje na porod. Některé ženy trpí silnou bolestí nohou, zejména po dlouhých procházkách. Kromě toho může dojít k závažné bolesti v dolní části zad, zad a křížové kosti..
 6. Hruď. Prsa je již zcela připravena na své hlavní poslání - kojení dítěte. Výrazně se zvětšila, bradavky se zduřily a mírně prodloužily. Během tohoto období z nich kolostrum velmi často vyniká..
 7. Míchání. Míchání nebude vždy hladké a často můžete cítit silnou bolest. Nadále kontrolujte jejich počet. Každý den by maminka měla cítit nejméně 10 pohybů svého dítěte.

Možné emoční zážitky

Téměř všechny ženy se bojí porodu, některé dokonce mají noční můry v noci. V tuto chvíli je lepší se uvolnit a nebát se.

To je zcela přirozený proces, kterým musí žena projít. Je velmi důležité udržovat optimistický přístup a pozitivní myšlenky..

Přečtěte si, jak se zbavit strachu z porodu..

Vývoj dítěte je ovlivňován mnoha faktory a především vztahem mezi matkou a tátou.

Dítě, na které rodiče čekají:

 1. Zrodí se životaschopnější, protože pozitivní emoce matky mají lepší podmínky pro uložení. Dítě vyvíjí mnohem lepší vnitřní orgány a systémy.
 2. Vyvíjí se lépe v lůně, protože jeho buňky přijímají potřebné množství kyslíku.
 3. Často se usmívá, protože neustále kopíruje emoce své matky.

Dámské recenze o týdnu 37

Těhotenství u každé ženy probíhá individuálně a každý zástupce slabšího pohlaví se cítí jinak:

Olga: „37. týden začal a já už mám skutečnou paniku. Velmi se bojím porodu, a zejména bolesti. Každý den se mi zdá, že rodím. Opravdu chci porodit rychleji, abych se zbavil neustálé úzkosti. “.

Svetlana: „Můj syn už tento týden váží 3300 g, obávám se, že na konci těhotenství bude ještě větší a bude pro mě těžké porodit. Je také znepokojující, že dítě stále vede velmi aktivní životní styl, neustále věří a bojuje. Navíc ho dnes mučili pálení žáhy, navíc dnes našli drozd. Navzdory těžké váze dítěte je můj žaludek malý, takže necítím žádné zvláštní problémy. “.

Valentina: „Moje rodové prekurzory se objevily dlouho před 37. týdnem: můj žaludek padl o dalších 35, a teď jsem přidal silnou bolest v dolním břiše a vzadu. Kromě toho už dítě kleslo, někdy se mi zdá, že se chystá vypadnout. “.

Věra: „Tento týden bylo prostě nesnesitelné chodit, protože moje nohy hodně bolely. A obecně je vše v pořádku, jen někdy cítím ostré bolesti v perineu. “.

Anna: „Můj syn dnes padl, čímž ho varoval, aby se připravil na setkání s ním. Díky tomu je mnohem snazší dýchat, i když každou půlhodinu běžím na záchod. Pečlivě sleduji stravu, abych nezískal hodně kilogramů. “.

Tatyana: „Už jsem unavená nejen fyzicky, ale i emocionálně, nemám na nic sílu. Neustálé změny nálady, teď pláč, pak se smích, můj ubohý manžel, který toto všechno trpí. Mimochodem, řekl, že se chtěl zúčastnit porodu a podívat se, jak se narodil jeho syn. To mě potěšilo, protože se velmi bojím a jeho podpora bude velmi vítána. “.

Anastasia: „Dnes mám sliznici, zítra půjdu k lékaři, pravděpodobně pôjdou porodit. Obávám se, že všechno bylo v pořádku. Shromáždil jsem všechny věci a dokumenty, protože najednou dítě požádalo, aby se narodilo v noci. “.

Alena: „Získala jsem 11 kg, když sleduji stravu a plavu 3krát týdně. Mimochodem, dítě má opravdu ráda ve vodě, chová se klidně, pravděpodobně si užívá. Kromě toho plavání pomáhá zmírňovat bolesti zad. Žádné strie, používám krém a lidové léky. Můj žaludek se ještě nesnížil, takže je stále těžké dýchat. “.

Eugene: „Dnes jsem byl v ordinaci, řekl, že všechno bylo v pořádku a tento týden se mi nedaří porodit. Břicho se snížilo, ale všechny ostatní známky předčasného porodu se neobjevily. Je velmi obtížné spát, často chodím na záchod a podivné sny o těhotenství jsou unavené. Obecně nevím, jak je moje dcera, ale už jsem připraven na porod. “.

Kira: „Kolik toho už chcete mít dítě v náručí, tolik, co jsme zažili. A škytavka, a točila se, plakala, cestovala a mnohem zajímavější a neobvyklá. Snažím se těšit z pocitů těhotenství, protože se to brzy nestane a zdá se mi, že se nudím. “.

Vývoj plodu při těhotenství 37 týdnů

Dítě denně získává 30 g, z toho 15 g je podkožní tuk. Břicho a hlava mají stejný obvod. Kůže je hustá a zcela růžová. Dítě již má své vlastní jedinečné rysy obličeje a individuální vzorec pleti..

Plíce dítěte jsou již docela vyvinutá, ale dosud nejsou součástí oběhového systému. Během porodu se v srdci otevře ventil, kterým krev vstupuje do plic, kde bude nasycen kyslíkem.

Surfaktant se nyní vyrábí v plicích, aby umožnil dítěti dýchat po porodu. Dítě dělá dechové pohyby, v důsledku čehož plodová voda vstupuje do plic, která se vylučuje během výdechu. To zase může vyvolat škytavku..

Na neuronech, které se nacházejí v mozku, se začíná vytvářet myelinová pochva. Ve skutečnosti se jedná o ochrannou membránu, která se skládá z velkého počtu vrstev buněčných membrán. Tento proces bude pokračovat po celý první rok života. Zajišťuje koordinaci pohybů.

Dítě už má dobře vyvinutý uchopovací reflex. Lebka není úplně osifikovaná a jsou zde 2 otevřené fontanely. Uzavřou se jen pár měsíců po narození. Měkkost lebky umožňuje snadný průchod dítěte přes porodní kanál. Chrupavka nosu a uší se tento týden dále posiluje. Uši jsou plně tvarované, díky čemuž dítě dokonale slyší vnitřní i vnější zvuky.

Spánek dítěte se nyní zdá být nejen rychlou, ale také pomalou fází. Je charakterizována skutečností, že svaly jsou v uvolněném stavu, tlak se snižuje a dítě se uklidňuje. Pomalá fáze zabere asi 40% spánku. Informace, které přicházejí k dítěti, jsou jím zpracovávány i ve stavu spánku..

Obočí a řasenka jsou již dobře natažené a délka vlasů na hlavě může být od 0,5 do 4 cm. Pokud jde o původní mazání, může pokrývat celé tělo nebo zůstat pouze na záhybech kůže. Dítě již může samostatně udržovat teplotu svého těla, protože procesy výměny tepla probíhají přesně jako u dospělých.

Všechny dětské systémy jsou připraveny k plné práci a ve střevech se nahromadily první černé výkaly zvané meconium. Uvnitř střevní sliznice je pokryta klky. Střeva a žaludek také dělají lehké kontrakce vpřed, což v budoucnu pomůže dítěti v propagaci jídla, což znamená, že je připraven přijímat, trávit a asimilovat jídlo.

Pokud se dítě narodí tento týden, nezažije tolik stresu, protože v této fázi jeho nadledvinky výrazně vzrostly a produkují hormon, který mu pomáhá přizpůsobit se novým životním podmínkám.

Fotografie z ultrazvuku plodu

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 37 týdnů:

Doporučení v 37. týdnu

Chcete-li se zbavit nespavosti, vést během dne aktivnější životní styl. Můžete například dělat jednoduché domácí úkoly, chodit na čerstvý vzduch, méně spát, jíst a nepít v noci. Kromě toho před spaním řádně větrejte místnost.

Pokračujte v kurzech a přečtěte si potřebnou literaturu, to vše se určitě hodí při porodu a při následné péči o dítě.

Pravidla výživy

Výživa musí být neustále sledována během těhotenství a tento týden není považován za výjimku. Vyvážená strava je nezbytná pro zdraví matek a dětí.

Denní menu by mělo zahrnovat produkty, které dodávají tělu užitečné látky a vitamíny. Je nutné sledovat množství konzumovaného jídla, protože přejídání přispívá k těžkosti v žaludku, narušení spánku a pálení žáhy.

Ve 37. týdnu těhotenství by měla být věnována zvláštní pozornost konzumaci mléčných výrobků. Přidejte do svého denního menu následující produkty: přírodní jogurt, kefír, tvaroh, sýr, jogurt, zakysaná smetana. Kromě toho odborníci doporučují jíst potraviny bohaté na vitamín C a železo..

Hlavní věcí je dodržovat následující pravidla:

 • výživa by měla být vyvážená;
 • jíst pravidelně a po malých porcích;
 • jídlo by mělo být univerzální.

Intimní vztah

Zcela pár párů tento týden se úplně vzdává sexu. Mnozí se bojí, někteří cítí přítomnost dítěte a nemohou se soustředit, jiní si nemohou vybrat pózu.

Pokud nemáte takové zkušenosti a problémy a vaše fyzická kondice vám umožní zkontrolovat se se svým lékařem, pak sex v tomto týdnu je přijatelný.

Pokud jde o držení těla, upřednostňujte ty, které zahrnují pronikání zezadu. Další fakt „pro“ sex ve 37. týdnu - mužské spermie dělají děložní hrdlo pružnější, což nezasahuje do porodu.

Cvičte stres

Pokud se cítíte dobře, pokračujte ve cvičení jógy nebo fitballu. Dýchejte cvičení denně, protože výrazně zmírní váš stav a pomoc při porodu. Pravidelná fyzická aktivita pomůže udržet se v kondici a po porodu bude mnohem snazší se zotavit.

Užitečné rady:

 1. Masáž může pomoci zbavit se bolesti dolní části zad, což může váš milovaný manžel snadno udělat..
 2. Nenechávejte doma bez výměnné karty a dokumentů a ujistěte se, že v telefonu zkontrolujte limit poplatků a peněz.
 3. Informujte svého lékaře o všech změnách ve vašem těle..
 4. Abychom mohli uniknout ze smutných myšlenek, najít si koníček, určitá činnost vám určitě přinese potěšení.
 5. Určitě jděte do nemocnice tento týden a uvidíte všechno na vlastní oči. Ujistěte se, že dostáváte zaslíbenou péči a péči..

Vyšetření na 37 týdnech těhotenství

Při dalším vyšetření lékař rozhodne o velikosti pánve, vaší hmotnosti a výšce. Kromě toho je velmi důležité sledovat krevní tlak, protože náhlé skoky naznačují vážné problémy.

Kromě toho musíte projít analýzu moči, krve a nátěru z pochvy, děložního čípku a močové trubice.

Analýzy jsou nezbytné pro sledování sterility porodu, protože dítě prochází porodním kanálem a pokud dojde k nějaké infekci, předá dítě.

Při vyšetření bude lékař určitě vyšetřit pochvu a děložní hrdlo, zkontroluje, zda nedochází k úniku plodové vody. Kromě toho určí stupeň dilatace děložního čípku, podívá se na prezentaci plodu a změří šířku pánve..

Ultrazvukové vyšetření není v tuto chvíli nutné, lékař jej může individuálně předepsat ženě, která dříve měla nějaké odchylky. Navíc lékař při jmenování definitivně poslouchá srdeční rytmus dítěte stetoskopem.

Tento týden se doporučuje darovat krev pro stanovení skupiny a faktoru Rh. Budete to potřebovat v době přijetí do nemocnice.

37 týdnů těhotná

Žena ve věku 37 týdnů

Plod po 37 týdnech těhotenství

Nový člen rodiny přibírá na váze velmi rychlým tempem během 37. týdne těhotenství. Dítě v těchto fázích těhotenství je považováno za plnohodnotné. Už dosáhl délky asi 50 cm a hmotnosti 2,8 kg. Dítě nahromadilo dostatečné množství podkožního tuku a nadále se hromadí 15 gramů denně. Dítě se stále méně otáčí v děloze, protože už nezbývá prostor, může kopat. Pamatujte si tyto úžasné pocity, protože si je budete pamatovat více než jednou a dokonce jim budete chybět i po porodu.

Pro lepší koordinaci pohybů v prvním roce života a po 37 týdnech je v drobenkách kolem nervů vytvořena ochranná membrána. Dítě je plně připraveno na první dech vzduchu. Povrchově aktivní látka v plicích je vytvářena nepřetržitě.
Hlava dítěte je s největší pravděpodobností již spuštěna do pánevní oblasti, zejména pokud se jedná o vaše první těhotenství. A pouze v malém 5% je jeho prezentace pánevní.

Zvážíme:

 • Jak se vyvíjí vaše dítě?
 • 37. týden těhotenství - co se děje v matčině těle
 • Co může být přidělování
 • Týden 37 jde - bolí žaludek.
 • Které testy je třeba vzít
 • Potřebuji sex?
 • Co dělat, když porod začíná v 37. týdnu těhotenství

Jak se vyvíjí vaše dítě?

Vaše dítě se již vytvořilo a jeho velikost dosáhla velikosti melounu Crenshaw - asi 47 cm na délku a hmotnost téměř 3 kg - 2950 g. Jak víte, hmotnost těhotenství je individuální, a proto se může hmotnost vašeho dítěte také lišit na obou stranách.
Všechny systémy orgánů maličkého jsou již plně rozvinuté, v jeho těle se již formuje hormon kortizon (jsou to složky tohoto hormonu, které se používají při předčasné porodu, pomáhají dětským plicím otevřít), tento hormon fyziologicky podporuje zrání plicní tkáně, tělo dítěte je již schopné samostatně dýchat. V tenkém střevě se již nahromadilo meconium (první výkaly dítěte) a hlava a bříško jsou přibližně stejné velikosti.

Spánek dítěte sestával z téměř jedné rychlé fáze, kdy je tělo ve stavu vysoké mozkové aktivity a charakteristického poklesu svalového tónu. Nyní se ke spánku přidává také pomalá fáze, která se vyznačuje snížením tlaku, uvolněním svalů a uklidněním obecně. Pomalá fáze je 30-60% celkového spánku a u dospělého - vše 80%. To znamená, že se vaše dítě pomalu připravuje na to, aby se stalo plnou součástí tohoto světa, snil, učí se svět pomocí pocitů a zvuků, a také zpracovává všechny informace ze světa ve snu.

Plod může již přijaté jídlo fyzicky přijímat a zpracovávat, protože sliznice jeho žaludku a střev je již potažena epitelem s klky pro absorpci a zpracování látek. Dítě, které se narodilo v tomto období, se již může kojit na matčině prsu, jeho pokožka je vyhlazená a hromadí se podkožní tuk.

Pokud se dítě rozhodne přijít na svět, nemělo by se bát, protože už nemá takový stres, jaký by byl v dřívější fázi porodu. To je podporováno nadledvinami, které se stále více rozšiřují a produkují hormon, který je nezbytný pro přizpůsobení dítěte životu mimo mateřské děloze. Proto se nebojte porodu, i když vývoj dítěte stále pokračuje. Játra aktivně hromadí železo - to je nezbytné při tvorbě krvinek v prvním roce života dítěte. Vaše dítě už má nehty a vlasy, kosti lebky se posilují, připravují se na procházení pánví matky a rostou přibližně o 1 centimetr týdně.

37. týden těhotenství - co se děje v matčině těle

Jaké pocity na vás čekají při čekání na zázrak narození?

37 týdnů těhotenství a prekurzory porodu - jedná se o výtok z korku - sliznice podobnou nažloutlému výboji s krvavými pruhy, břicho může klesat (dítě se připravuje na odchod), také očekávat slabý průjem.

Vaše děloha je již maximální velikost, je nepravděpodobné, že by rostla ještě více, děloha váží asi kilogram, s objemem až 5 litrů. Horní část dělohy je 37 cm od pubis a 17 cm od pupku. Cítíte silný tlak na oblast močového měchýře, nemůžete a nemusíte močit, abyste močili, můžete také cítit, jak střílíte bolest v perineu a nohou, bolesti zad a bolesti žaludku - ztuhne, dokonce ani jednou denně.

Placenta zraje pomalu, dítě se brzy narodí a placenta se s ním také „narodí“. A pak vám porodní asistentky gratulují k úspěšnému konci vašeho narození - všechno zbytečné opustí vaše tělo.

Jaký může být výboj po 37 týdnech těhotenství

Týden 37 jde - bolí žaludek

Které testy je třeba vzít

Povinné analýzy:

 • Měření hmotnosti, výšky a pánve
 • Obecná analýza moči
 • Měření krevního tlaku
Do 37. týdne byste měli být již plně testováni, zejména na streptokoky, abyste se ujistili, že vaše dítě je úplně zdravé a nebude potřebovat pomoc ihned po narození. Nezapomeňte také sledovat hodnoty hladiny hCG (chronického lidského gonadotropinu), hormonu, který produkuje placentu. Lékař tuto analýzu někdy předepisuje pro dynamickou diagnostiku těhotenství. Stává se, že lékař předepíše další ultrazvuk, nejdůležitější je, aby lékař viděl, zda je dítě správně umístěno, jak je připraveno k porodu. Pokud vaše dítě ještě neuvedlo své pohlaví, nebojte se skutečnosti, že se otočil zády ultrazvukem, má malý prostor pro pohyb. Uzi vám ukáže:
 • Hlavní parametry vývoje dítěte
 • Tlukot srdce
 • Kvalita a úroveň plodové vody
 • Diagnostika stavu dělohy, krku, pupeční šňůry
 • Stupeň stárnutí placenty.

Pokud je pro vás předepsána Dopplerografie, můžete zjistit, jak se provádí krevní tok z placenty v děloze..

Teplota při 37 týdnech těhotenství

Sex po 37 týdnech těhotenství

V poslední době lékaři doporučovali vzdát se sexu před nástupem porodu. V dnešní době je však mnoho žen za normálního těhotenství pro sex. A nebojte se, nedotkne se integrita bubliny a uvnitř krbu, a pokud vás milování neublíží, můžete se milovat až do narození. Kromě toho bylo pozorováno, že sperma zlepšuje elasticitu děložního hrdla a pomáhá jej otevřít během procesu porodu.

Co dělat, když porod začíná v 37. týdnu těhotenství

Vaše zpětná vazba je pro nás velmi důležitá! Ohodnoťte tento článek!

Po 37 týdnech těhotenství táhne dolní část břicha

V posledních týdnech těhotenství doprovázely všechny nastávající matky den a noc pocity úzkosti a různé obavy. V této době roste plod co nejvíce, a proto se nachází přímo pod hrudníkem, což ztěžuje dýchání. Můžete si také všimnout, že v 35-36 týdnech těhotenství se spodní břicho táhne, protože děloha se již začíná připravovat na nadcházející porod, a tím způsobuje kontrakční kontrakce. Proto v tuto chvíli mnozí odborníci doporučují, aby se neúčastnili dlouhých cest, aby nedošlo k ohrožení zdraví.

Hlavní rysy 36. - 38. týdne

V této době bude budoucí dítě intenzivně přibírat. Pohyby plodu v děloze jsou aktivnější a obvykle jsou také doprovázeny silným pohybem paží a nohou. Žena je musí vždy poslouchat, protože při normálním těhotenství by dítě mělo do dvanácti hodin udělat asi deset šoků.

Je třeba také poznamenat, že dítě již plně určuje svoji polohu v děloze ve 36-37 týdnech těhotenství. Dolní břicho je v tuto chvíli taženo budoucími matkami právě proto, že dítě je téměř připravené k narození, a proto je ženské tělo na to připraveno pravidelnými kontrakcemi dělohy. Bolest může také nastat v břišní dutině a v oblasti ochlupení..

Co by se mohlo trápit?

Jakákoli nastávající matka může také říci, že je mnohem obtížnější chodit, a když přijde 36. týden těhotenství, je stále tuhost ve všech pohybech. Dolní břicho se táhne, dolní část zad může bolet - to se v tuto chvíli často stává. Dalším nepříjemným okamžikem může být výskyt nepohodlí v oblasti kyčelních kloubů.

Důvody vzniku takových nepříjemných pocitů tahu se mohou velmi lišit, takže o nich stojí za to o nich mluvit více.

Není důvod k obavám

V případě, že břicho níže během těhotenství během těchto období bolí i během menstruace, nepropadejte panice. Pocity této povahy obvykle neohrožují zdraví budoucí matky a jejího dítěte. Jsou způsobeny tím, že uvnitř ženy se malý člověk vyvíjí a roste aktivním tempem. Proto se děloha stává každým dnem mnohem větší, a tím tlačí na všechny sousední orgány.

Navíc téměř všechny dívky trpí hormonálním selháním, když nastane 36. týden těhotenství - táhnou spodní břicho, zjemňují a uvolňují klouby, což vede k bolesti v oblasti mnoha svalů a pánve. Budoucí matka může také cítit, že je pro ni velmi obtížné chodit kvůli skutečnosti, že její těžiště je již přemístěno velmi velkým břichem, charakteristickým pro toto období..

Z toho by mělo být vyvozeno, že tahové bolesti v dolním břiše během těhotenství po 36 týdnech jsou považovány za přírodní jevy, které nejsou nebezpečné..

Jiné důvody bolesti

Budoucí matka navíc může mít nebo zhoršovat takové nepříjemné onemocnění, jako jsou hemoroidy. Toto onemocnění lze také považovat za příčinu bolestí v tahu dolního břicha během těhotenství ve 35. až 38. týdnu. V takovém případě se musíte poradit se svým lékařem, který vám poradí a předepíše bezpečný lék, který může zmírnit stav ženy a nepoškozovat plod..

Také nepříjemné pocity v podbřišku mohou být stále způsobeny tréninkovými souboji. S tímto jevem by bolest měla nastat neočekávaně a měla by projít během několika minut.

Důvod k obavám

V případě, že již trvá 36 týdnů těhotenství, táhne se spodní břicho, je také velmi obtížné, měli byste okamžitě zavolat lékaře nebo sanitku. Takové příznaky znamenají, že děloha je v dobrém stavu, a to je v takových časech velmi nežádoucí. V důsledku těchto poruch v těle plodu chybí vzduch, což může vést k předčasnému porodu. Pro tento stav dělohy jsou stále charakteristické bolesti zad a dolní části zad.

V případě, že zvýšený tón nepřestane během několika dnů, je nejlepší jít do nemocnice, aby lékaři mohli sledovat stav budoucí matky a zdraví svého dítěte.

Za zmínku také stojí, pokud již dorazil 36. týden těhotenství, je vytaženo spodní břicho a je vidět skvrna od vagíny rozmazávající přírody. Tyto příznaky mohou naznačovat, že placenta exfoliová. Tento proces ohrožuje nejen zdraví budoucího člověka, ale i jeho život. S takovými jevy se vyplatí okamžitě kontaktovat lékaře.

Co jiného mohou být nemoci?

Ve 36. týdnu těhotenství trpí mnoho žen, kromě výše uvedených, časté zácpy a jiné poruchy trávení. Kromě toho jsou budoucí matky znepokojeny migrénami, častým močením a nespavostí..

Také v této době si již můžete všimnout, že z mléčných žláz začíná vystupovat tekutina. Ale nebojte se, protože začalo unikat kolostrum. Ženy jsou často mučeny křečovými žilami, pálením žáhy, otokem nohou a spánkem s neustálým přerušováním. V posledních týdnech plod již vyvíjí velký tlak na mnoho nervových zakončení, což při chůzi způsobuje pocit znecitlivění.

Užitečné tipy

Chcete-li v tuto chvíli zmírnit svůj stav, musíte věnovat více času pobytu na čerstvém vzduchu a pasivnímu odpočinku. Kromě toho je nutné se vyvarovat všech druhů náhlých pohybů a velmi opatrně vstávat z ležící polohy, otáčení ze zadní strany na bok a zavěšení nohou na podlaze až po této manipulaci. Díky této posloupnosti pohybů se můžete chránit před bolestí v dolním břiše a dolní části zad ve 36. týdnu těhotenství.

Téměř všichni odborníci za takových podmínek stále doporučují chodit alespoň každých dvacet minut a nezdržovat se na stejné pozici po dlouhou dobu. Ženy by v těchto dnech měly nosit pouze pohodlnou obuv a nesmí pít hodně tekutin, aby před porodem nedošlo k otoky. Bude velmi užitečné dělat speciální gymnastiku určenou pro budoucí matky tohoto trimestru. Od 35. týdne také nebude zbytečné připomínat kurzy pro přípravu na porod..

Kromě toho byste neměli zapomenout na správnou výživu a navštívit svého lékaře alespoň jednou týdně. Pokud má nastávající matka pochybnosti o svém zdraví, je nejlepší vyhledat radu lékaře nebo sanitku.

Do této doby je již nutné začít se připravovat na porodnici, protože v blízké budoucnosti proběhne radostná událost, místo všech strachů a strachů přijde pocit štěstí a úlevy při pohledu na domorodce.

Z hlediska porodnických období je 37. týden těhotenství považován za devátý měsíc stavu zvláštního pro ženu. Po většině termínu, ale je důležité se i nadále starat o své zdraví a poslouchat chování drobků.

Stav budoucí matky

Co se děje v 37. týdnu těhotenství s nastávající matkou? Pokud je vše v pořádku, pak žena:

 • V tuto chvíli získává hmotnost až 13,5 kg. Břicho v 37. týdnu těhotenství může být nižší, pod váhou plodu. A to usnadňuje pohodu matky, uvolňuje některé vnitřní orgány tlaku.
 • Ženský močový měchýř také dostává hodně stresu, musí často navštěvovat toaletu.
 • Nová fáze stavu placenty - stárne, i když stále plní své povinnosti.
 • Žena může vykazovat projevy intenzivního tepla, stává se velmi dusnou, z tohoto důvodu se zvyšuje pocení. Je to proto, že poslední fáze těhotenství jsou časem, kdy se množství krve významně zvyšuje..

Musíš být opatrný

37. týden těhotenství je nebezpečný čas na krvácení z pochvy. Toto je naposledy, pro každou ženu jdou svou vlastní cestou. Příčinou krvácení je zpravidla nesprávné umístění placenty nebo proces jejího oddělení.

V případě krvavého výboje je první věcí, kterou by žena měla zajistit, ležení na zádech a zavolání sanitky. Díky včasnému poskytování lékařské péče se těhotenství může dále rozvíjet a vše bude opět normální. Pokud problém ignorujete, mohou nastat závažné komplikace. Lékař určí, co se s touto matkou stane v této situaci po 37 týdnech těhotenství. Může si položit otázku ohledně císařského řezu nebo doporučit ženě, aby si lehla pro uchování. Pro mnoho žen v této době je porod normální.

Pokud je čas porodit

Projev příznaků předčasného porodu se může lišit. Je důležité, aby si je budoucí matka všimla včas.

Existuje několik důvodů pro naléhavou lékařskou pomoc nebo zavolání sanitky:

 • Snížené břicho vedlo ke zvýšení bolesti v zádech a tlaku na perineum. Žena cítila úlevu. Takové příznaky znamenají, že proces přesunu plodu k východu začal. A takový proces se nikdy nestane opačným směrem.
 • Vzhled zažívacích potíží, nevolnost, průjem. Důvodem je očistná funkce těla, která se snaží odstranit „vše zbytečné“ do důležitého okamžiku v životě.
 • Ukončete sliznice. Vzhled je to bezbarvý nebo lehce nažloutlý hlen s malými přísadami krve. Okamžitě nebo po částech odejde a bude znamením otevření děložního hrdla.
 • Snížené pohyby plodu. Dospělé dítě je těsně v loně matky. Již známé ženě, tréninkové kontrakce se stávají trvalými, bolest je přítomna.

Jak se rodící matka cítí

Co se stane s těhotenstvím po 37 týdnech těhotenství? Nastávající matka se cítí stále unavená. Existuje touha lehnout si a odpočívat. A musíte poslouchat své touhy, přerušit svou dovolenou nejméně každých 20 minut. Nezapomeňte, že aktivní životní styl a po 37 týdnech těhotenství zůstává relevantní. Koneckonců, každá žena chce, aby její narození bylo snadné a úspěšné..

Nezapomeňte na malý trénink, sledujte svůj jídelníček, trávte více času venku.

Povaha pocitů budoucí matky

37. týden těhotenství se vyznačuje dalšími změnami v těle nastávající matky. Studujeme projevy fyzických pocitů, které mohou být přítomny v daném čase.

Bolest po 37 týdnech těhotenství je spojena s hormonální aktivitou:

 • Děloha nezmění svou polohu na výšku, je vysoká. Mezi ochlupením na ohanbí a dělohou by měla být 37 cm, vzdálenost k pupku je 17 cm. Hmotnost dělohy se zvyšuje a činí asi 1 kg při objemu 5 l.
 • Velikost břicha zůstává stejná, již neroste. Nyní se aktivně odvíjí aktivní proces vývoje dítěte, který přibírá na váze. Cítí se stále více omezen. Existují ženy, které si již všimly, že jejich žaludek upadl. To je známka blížícího se porodu. Ale takové příznaky nejsou pro každého přirozené. Někdy se objeví břišní výhřez těsně před začátkem porodu.

Když břicho budoucí ženy neustále roste a mění svůj tvar, vede to k pocitům svědění. Aby se zabránilo strie, je nutné používat kosmetiku speciálně určenou pro těhotné ženy. Nedělejte si starosti s knoflíkem břicha, který se může točit. Když se dítě narodí, všechno padne na místo.

Rysy výcvikových bojů

Recenze z 37. týdne těhotenství naznačují, že tréninkové zápasy se staly delší a silnější. Existují pocity komprese dělohy, střídání s následnou relaxací. Tréninkové zápasy se vyznačují krátkým trváním. Pokud jsou intenzivnější, může to znamenat nástup práce.

Analýza vypouštění

Je důležité sledovat barvu a intenzitu výboje. Norma, pokud:

 • Jasný;
 • žádné nečistoty;
 • mají jednotnou konzistenci;
 • zakysanou vůní.

Vzhled červených žil, zvýšení hlenu může znamenat proces odmítnutí sliznice. Výsledkem tohoto jevu je otevření děložního hrdla.

Pokud je ve výtoku zaznamenána krev, placenta se může začít odlupovat. Pak musíte naléhavě zavolat pohotovostní lékaře.

Povaha bolesti

Bolesti na 37 týdnech těhotenství lze pozorovat v perineu, dolním břiše. Důvodem je snížené břicho. Jaké fyzické pocity jsou pro toto období charakteristické:

 • Pokud jsou bolesti zad, nohou a ňadra bolestivé, znamená to, že v chrupavce a vazech je nesoulad. Změkčují a připravují se na práci.
 • Některé ženy se obávají silné bolesti, která postihuje jejich nohy. Zpravidla je to patrné, pokud žena chodila hodně.
 • Pro toto období je rovněž přijatelný výskyt závažné bolesti v bederní, dorzální a sakrální oblasti..
 • Příprava prsu je dokončena, je schopna plnit své hlavní poslání - kojení dítěte. Velikost prsu se výrazně zvýšila, je zde otok bradavek, jejich mírné prodloužení. Toto období je charakterizováno výskytem mleziva..
 • Povaha pohybů se změnila, již nejsou tak hladké. Tato aktivita dítěte často způsobuje matce silnou bolest. Je důležité řídit frekvenci pohybů. Neměli by být méně než 10krát denně.

Jaké jsou emoce budoucí matky

Těhotenství 37 týdnů - velmi emotivní čas. Většina žen se začíná obávat budoucích pocitů. Někdy se projevuje i ve formě nočních můr.

Psychologové nedoporučují být zajati nepříjemnými emocemi a myslet pozitivně. Koneckonců, porod je přirozený proces, který je charakteristický pro všechny ženy. Bez těchto okamžiků nebudete moci cítit veškerou radost z narození dítěte.

Buďte trpěliví, doplňte optimistickou náladu a pozitivní myšlenky. Uplyne trochu času a proběhne hlavní setkání vašeho života - s novorozeným dítětem.

V této době je důležité, aby rodiče měli úplné porozumění. Koneckonců, dítě cítí emoce mámy a okolních lidí. Musí vědět, že vnější svět se s dítětem setká s péčí a pozorností.

Dětský stav

Co se stane s dítětem po 37 týdnech těhotenství? Vyvíjí se, aby viděl svět v plné připravenosti. Pokud dojde k nitroděložnímu vývoji dítěte na pozadí pozitivních emocí, bude to životaschopnější.

Co je typické pro drobky po 37 týdnech:

 • Je zaznamenán intenzivní vývoj vnitřních orgánů a systémů..
 • Pokud dítě dostává dostatek kyslíku, umožňuje to, aby se dítě aktivně vyvíjelo.
 • Časté úsměvy dítěte se objevují, když je matka veselá a radostná. Dítě ve věku 37 týdnů skenuje náladu své matky.
 • Velikost těla dítěte je přibližně 48 cm s hmotností 3 kg. Je charakteristický denní přírůstek hmotnosti 30 g, z nichž každých 15 g je subkutánní tuk.
 • Břicho a hlava mají stejný obvod..
 • Změny pleti jsou husté a růžové.
 • Dítě již má svou vlastní tvář, kůže má individuální vzor.
 • Vývoj plicního systému u dítěte je dostatečně rychlý, ale zatím bez připojení k oběhové soustavě. Během porodu se otevře srdeční chlopně, což povede k proudění krve do plic a bude nasyceno kyslíkem. V současnosti je plicní systém dítěte charakterizován vývojem povrchově aktivní látky, která zajišťuje dítě při narození. Koneckonců, když dítě dýchá, je možné při výdechu dostat do plic amniotickou tekutinu. Z tohoto důvodu dítě někdy začne škytat..
 • Mozkové neurony zahajují proces vytváření myelinového pláště, což je druh ochranné membrány s velkým počtem vrstev z membránových buněk. Doba trvání tohoto procesu je první rok života. Myelinový plášť je potřebný pro koordinaci pohybu drobků.
 • Vývoj uchopovacího reflexu je dokončen, dítě hraje pupeční šňůra, táhne ji.
 • Osifikace lebky ještě není dokončena, 2 fontanely zůstávají otevřené. Aby se tyto oblasti lebky zarostly, bude to trvat dva měsíce po narození dítěte. Díky měkkosti kostí lebky bude hlava schopna úspěšně postupovat po celé délce porodního kanálu.
 • Posílení nosní a ušní chrupavky. Dítě slyší nejen zvuky uvnitř těla matky, ale také zvenku.
 • Změny v charakteru spánku dítěte jsou zdánlivě pomalou fází. Předtím byl přítomen pouze půst. Nyní může dítě relaxovat. Uklidňuje se, protože děloha nevyvíjí tolik tlaku na tělo drobků. Doba trvání pomalé fáze je 40% veškerého spánku. Dítě však může ve snu zpracovat také informace získané zvenčí.
 • Je tam kresba obočí a řasinek, díky nimž je obličej podobný obrazu člověka. Vlasy rostou na hlavě, někdy dosahují 0,5-4 cm.
 • Primární mazání zůstává buď na celém těle dítěte, nebo pokrývá pouze záhyby kůže.
 • Je pozoruhodné, že schopnost dítěte samostatně zajistit teplotu pro jeho tělo. Povaha jeho procesů přenosu tepla přirovnává dítě k dospělému. Teplota v 37. týdnu těhotenství je pro dítě stejná jako jeho matka.
 • Připravenost všech dětských systémů je plně funkční.
 • Pro střeva je charakteristický výskyt shluků prvních výkalů, který bude mít černou barvu a nazývá se meconium. Vnitřek střevní sliznice již byl pokryt vrstvou klků. Jsou prováděny pohyby střev a žaludku. To pomůže dítěti, aby se jeho jídlo pohybovalo po celé délce zažívacího traktu, což ukazuje ochotu přijímat a přizpůsobovat jídlo..

Pokud k narození dítěte dojde v tomto období, nebude to pro dítě příliš stresující. Toto bylo postaráno velmi zvětšenou velikostí nadledvinek. Intenzivní produkcí hormonu zajistí adaptaci dítěte na novou formu existence.

Doporučení lékaře

Přítomnost některých problémů lze vyřešit nasloucháním radám odborníků:

 • Pokud je těhotná žena po 37 týdnech znepokojena nespavostí, musí být ve dne aktivnější. Žena by se neměla vyhýbat nekomplikovaným domácím úkolům, procházkám vzduchem. Zkuste spát během dne. Těsně před spaním není vhodné jíst ani pít. Před spaním se postarejte o větrání místnosti..
 • Je důležité navštěvovat kurzy pro těhotné ženy, studovat tematickou literaturu, aby se připravila na důležitou událost. To odvede ženu od rušivých myšlenek..
 • Nepřetržité sledování potravin by se nemělo zastavit ani v tomto období. Potřeba vyvážené stravy je důležitá pro ženu a její dítě. Zkontrolujte objem jídla, zvažte jeho obsah kalorií. Příčinou přejídání mohou být projevy pálení žáhy.
 • Je důležité konzumovat fermentované mléčné výrobky ve formě přírodního jogurtu, kefíru, tvarohu, sýra, jogurtu, zakysané smetany. Jejich přidání do každodenní stravy pomůže matce a dítěti poskytnout vápník. V potravinách musí být také obsažen vitamín C a železo..
 • Pro intimní vztahy neexistuje zákaz, pokud je vše v normě. Někdy to pomáhá zmírnit stres. Vyberte si pózu zezadu, aby se žena necítila nepohodlně. To je dokonce užitečné, protože s pomocí mužského spermatu se děložní hrdlo stává pružnějším. Pomůže to v procesu doručení..

Shrnout

Únosci porodu po 37 týdnech těhotenství jsou snížené břicho, přítomnost špinění a zvýšené kontrakce. Žena může v tomto období porodit plnohodnotné dítě a měla by být připravena na cestu do nemocnice. Všechny věci byly naskládány po dlouhou dobu, pro dlouho očekávané dítě bylo připraveno věno.

Pokud však stav ženy není patrný, může si těhotenství i nadále užívat. Je důležité sledovat výživu, vést aktivní životní styl, střídat ji s relaxací, více být na čerstvém vzduchu. V emoční sféře budoucí matky by měl být pořádek, protože dítě uvnitř ní slyší a chápe všechno. Podpora blízkých je velmi důležitá..

Postarejte se o sebe a své dítě, zkuste zažít pouze pozitivní emoce. Brzy těhotenství bezpečně skončí narozením krásného dítěte.

Články O Neplodnosti