Hlavní Výživa

36 týdnů těhotenství

Celá rodina čeká po 36 týdnech těhotenství! V nemocnici již byl vyzvednut vak, byly dokončeny výcvikové kurzy, jste plně vybaveni. Zbývá si užít poslední měsíc těhotenství, číst knihy pro nastávající matky.

Tělo se aktivně připravuje na nadcházející narození. Tréninkové kontrakce se stále častěji objevují, rostoucí bříško stále více brání matce normálně dýchat, jíst a bolest zad je stále znatelnější. Dítě se stalo velmi silným a je neuvěřitelně milé, když má ruku na břiše, cítit nejen šoky, ale silné rány na patách.

Tělo dítěte je téměř připraveno na nezávislý život a porod ve 36 týdnech těhotenství již není hrozbou. V této době se dítě narodí zdravé, i když je lepší trávit trochu času s mámou. Předpokládá se, že během jediného dne života plodu se dítě vyvíjí stejně jako za týden mimo tělo matky!

V 36. týdnu těhotenství je hmotnost dítěte již 2750 ga jeho výška je 46 centimetrů! Toto je již celých devět porodnických měsíců (v jednom porodním měsíci 28 dní - 4 týdny).

Co se děje?

V posledním měsíci těhotenství pokračuje příprava matek i dítěte na nadcházející porod. Dítě stále aktivně přibírá na váze, množství tukové vlákniny se výrazně zvyšuje a dítě již má pleť novorozence. Jeho tváře jsou buclaté, velmi často saje prsty a připravuje se na jídlo sám. Dítě ve 36 týdnech těhotenství má plně utvářenou kardiovaskulární, zažívací, respirační, imunitní, endokrinní, nervovou soustavu a potom se konečně dozrává.

Plod po 36 týdnech těhotenství a jeho vývoj

Dítě rychle roste. Tvorba jeho kosterního systému pokračuje, ale kosti lebky jsou stále velmi měkké a pohyblivé, díky čemuž hlava při práci snadno prochází porodním kanálem. Je zajímavé, že při průchodu kostními strukturami porodního kanálu je hlava mírně zdeformovaná - na určitém místě je konvexní a tento jev je způsoben přemísťováním pohyblivých kostí lebky. Několik dní po porodu má hlava obvyklou podobu.

Během tohoto období těhotenství se dítě učí dýchat nosem a dříve věděl, jak dýchat pouze ústy. Tato dovednost je velmi důležitá, protože při jídle bude dýchat pouze nosem. V prenatálním období se při vdechování a výdechu dostává plodová voda do plic a toto je cvičení před dýcháním vzduchem.

Ve třetím trimestru těhotenství je nervový systém již tak rozvinutý, že si dítě dobře pamatuje melodie a rýmy a hned rozpoznává hlasy mámy a táty. A každá maminka ví, že se dítě uklidňuje, když s ním rodiče mluví.

Dítě zabíralo absolutně veškerý prostor v děloze. Už nemůže být ve volné póze, a aby byl pohodlnější, přitiskne si nohy k bříšku, zkříží ruce na hrudi, mírně sklopí hlavu..

Těhotenství je v této době doprovázeno velmi důležitým fyziologickým procesem v plicích - tvorba povrchově aktivní látky je dokončena. Právě tato povrchově aktivní látka je umístěna na stěnách alveolů na hranici se vzduchovým prostředím a nedovoluje alveolům při výdechu odpadnout..

Fotografie dítěte, ultrazvuk

Níže na woto můžete vidět ultrazvuk dítěte ve 36 týdnech těhotenství.

Břicho po 36 týdnech těhotenství

Nyní je dno dělohy v maximální výšce - přímo pod hrudní kostí, 15 centimetrů nad pupkem. Toto je pro matku poměrně obtížné období, protože dušnost byla velmi výrazná, intenzivní pálení žáhy je často znepokojující a úrazy dítěte do žaludku a jater jsou velmi patrné a mohou být bolestivé. Matkám se někdy zdá, že se nohy pohybují přímo pod srdcem. Toto období musí počkat, protože velmi brzy děloha spadne do dutiny malé pánve a všechny tyto pocity se znatelně sníží. Pokud již za 36 týdnů těhotenství poklesl žaludek, neměli byste si dělat starosti - je to zcela normální a konečně pro vás bylo snazší!

Hmotnost matky by za normálních okolností měla být o 12 kg vyšší než dříve. Pokud jsou vaše čísla o něco vyšší - není to děsivé, další libry po dodání snadno zmizí. Ale nemůžete výrazně třídit hmotnost - porod je mnohem jednodušší díky dobré váze matky a dítěte.

Pokud jste v 36 týdnech těhotenství rychle přibývali na váze kvůli otokům, informujte o tom svého lékaře..

Pohyby plodu v 36. týdnu

Absolutně všechny matky si uvědomují, že toto období těhotenství je charakterizováno významným poklesem aktivity dítěte. A to není překvapivé: on je již velmi přeplněný v děloze, navíc musí nabrat sílu před porodem. Stále však musíte spočítat počet pohybů: za 12 hodin by mělo být deset aktivních pohybů.

Máminy pocity

Pocity matky v posledních fázích těhotenství jsou velmi rozmanité. Na jedné straně radost ze setkání dítěte tlačí všechny fyzické pocity do pozadí. Zbývá už jen měsíc a možná méně, a musíte se připravit. Na druhé straně zvětšená bříško často způsobuje bolest dolní části zad, v kostech pánve se objevují pravidelně bolestivé pocity. Nyní matky cítí, že těhotenství je opravdu práce.

Děloha opírá co nejvíce vnitřní orgány a výživa musí být nyní zvláště pečlivě sledována. Poslouchejte doporučení svého lékaře. V posledních fázích odborníci obvykle doporučují lehké, ale zároveň plnohodnotné menu živin. Lehké uhlohydráty musely být omezeny na dlouhou dobu, protože nemají žádnou zvláštní hodnotu, ale velmi snadno vedou k nadváze, což je nyní zcela zbytečné. Omezte živočišné bílkoviny (zejména červené maso), tuky. Zelenina, ovoce, džusy, produkty kyseliny mléčné jsou velmi užitečné. Pokračujte v užívání vitamínů, minerálů, které vám předepsal lékař.

Matka je velmi často nepříjemná se svou pomalostí kvůli velké velikosti břicha. Buďte velmi opatrní, zejména při chůzi na ulici. V tuto chvíli je podpora budoucího otce zásadní. Věnujte maximální pozornost matce, psychologicky ji podporujte. Všechny její myšlenky jsou obsazeny dítětem, nadcházejícím narozením, ale to neznamená, že jste zmizel v pozadí. Zkuste chodit s manželkou každou noc před spaním, je to velmi užitečné pro ni a vaše dítě. Mluvte, zpívejte písničky s klukem! Velmi miluje váš hlas a těší se na setkání s vámi.!

Bolest na 36 týdnech těhotenství

Ve 36 týdnech těhotenství se maminka nadále trápí bolestmi páteře, nohou a potřebuje více odpočinku. Matky často říkají, že po 36 týdnech těhotenství se žaludek táhne. Nyní musíte tělo pečlivě poslouchat. Pokud jsou pocity stejné jako dříve, jedná se pravděpodobně o tréninkové souboje. Delší tažná bolest v břiše, zejména pokud se pravidelně opakuje, by měla upozornit. A zejména pokud je kombinována se zvýšenou bolestí v dolní části zad. Všechny tyto stížnosti mohou být normou, ale pokud jste najednou začali pociťovat mnoho nových příznaků (bolesti žaludku, pravidelné opakující se bolesti v dolní části zad, intenzivní výtok vody zesílený), měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Porod je velmi brzy a mnoho matek, zejména pokud se jedná o první těhotenství, se obává, že bude chybět začátek porodu. Existují určité známky naznačující bezprostřední nástup porodu..

36 týdnů těhotných: prekurzory porodu

O bezprostředním začátku porodu se můžete dozvědět pomocí následujících příznaků:

 • břišní výhřez: před tímto obdobím byla hlava dítěte (se zobrazením hlavy) nad pánevními kostmi a po 36 týdnech spadla a poté byla umístěna přímo v pánevní dutině; ženy velmi jasně určují, kdy se děloha snižuje - dušnost, pálení žáhy okamžitě klesá, ale současně se objevuje častější nutkání k močení, může dojít k uvolnění stolice;
 • charakteristické změny v děložním čípku: změkčení děložního čípku je známkou, kterou žena sama o sobě nedokáže určit, lékař vám o něm po vaginálním vyšetření řekne; změkčení krku začíná přípravou na jeho zveřejnění;
 • výtok sliznice: během těhotenství byl v děložním kanále sliznice, která sloužila jako obrana, a vylučuje se před porodem. Vizuálně je to hustý hlen, mohou zde být pruhy krve;
 • zvýšené boje za výcvik (au některých žen se poprvé objevují); od pravdy se liší v nepřítomnosti pravidelnosti a bolesti;
 • redukce hmotnosti: změna hormonálního pozadí před porodem vede ke snížení otoků, a díky tomu lze snížit hmotnost. Matky si často všimnou, že pokud dříve na nohou gumových pásků ponožek byla hluboká stopa, je nyní stěží vidět.

36 týdnů těhotenství dvojčat

Pokud očekáváte dvojčata, od této doby musíte být co nejpečlivější a pozorní, protože narození dvojčat ve velké většině případů začíná dříve než čtyřicet týdnů. Dvojité nakládání způsobuje matce neuvěřitelné množství nepříjemností, velmi často je dokonce obtížné se pohybovat. Nyní však musíte zůstat aktivní, abyste byli při narození v perfektní formě - pouze tímto způsobem pomůžete dětem snadno se narodit.

Uvolněte se po 36 týdnech těhotenství

Povaha výboje se v tuto chvíli nemusí změnit: měla by být stále jasná, neměla by být hojná. Ale musíte to pečlivě sledovat: vzhled tlustého hlenu s pruhy krve je výtok sliznice z děložního čípku. Bohatá vodnatá výtok je s největší pravděpodobností plodová voda. Pokud voda zmizela, musíte okamžitě jít do nemocnice.

Nedostatek těhotenství 36 týdnů

Amniotická tekutina hraje velmi důležitou roli: chrání dítě před zraněním, je ideálním prostředím pro jeho život, a dokonce i při dýchání se plodová voda dostává do plic. Množství plodové vody je určeno ultrazvukem. Po 36 týdnech těhotenství je již známo, zda je množství vody normální. Jejich mírný pokles může být zcela normální, zejména pokud se dítě vyvíjí normálně.

Amniotická tekutina s vodou na začátku porodu je zodpovědná za normální otevření krku a oligohydramniózy mohou tento proces narušit a způsobit slabost práce. Významné snížení množství vody může vést k tvorbě adhezí uvnitř dělohy, které mohou dokonce ovlivnit dítě, zapletou pupeční šňůru. Proto je velmi důležitá včasná diagnóza oligohydramnios.

Nezbytný výzkum a analýza

V této fázi těhotenství se provádějí standardní studie. Vyžaduje se týdenní návštěva gynekologa. Pokud se vaše zdraví změnilo, poraďte se častěji s lékařem! Někdy, k objasnění stavu dítěte, může být ultrazvuk předepsán na 36 týdnů. Fotografie, videa, které můžete požádat o záznam - dítě je již tak dospělé, že jeho sledování je velmi zajímavé!

Užitečné video

Otázky a odpovědi

Mám 36 týdnů těhotenství - pánevní prezentace. Může dítě stále převrátit?

Obvykle, v této době těhotenství, dítě již zaujalo své konečné postavení. Nemusíte se však obávat: porod s pánevní prezentací ve většině případů jde dobře, ale taktika jejich řízení se mírně liší. Váš lékař vám sdělí funkce a dá doporučení. Pokud existuje nebezpečí pro vás nebo dítě, může být proveden císařský řez podle indikací.

Mám teď 36 týdnů. Je v tuto chvíli možné mít sex? Můj manžel se bojí, ale nic mi vadí, všechno jde podle plánu, nehrozí žádné ohrožení.

Sex ve 36 týdnech těhotenství je přípustný, pokud těhotenství skutečně probíhá normálně. Jen buďte opatrní, omezte ostré pohyby, netlačte žaludek dolů.

Měl jsem teplotu 36 týdnů těhotenství, rýmu. Zdá se mi, že je to virové. Co lze nyní léčit?

Nejprve musíte navštívit lékaře pro diferenciální diagnostiku. Příčiny horečky během těhotenství je mnoho. A pokud je to opravdu ARI, lékař vám předepíše bezpečné ošetření.

36. týden těhotenství: hmotnost a výška dítěte, co se stane nastávající matce

36. týden těhotenství je období aktivní přípravy pro mámu a dítě na nadcházející setkání. Dítě se aktivně pohybuje, vykazuje radost nebo nespokojenost se silnými šoky. V této době se objevují prekurzory porodu - tělo připravuje těhotnou ženu na nejkritičtější fázi celého těhotenství. Podrobněji řekneme, co se stane ve 36. týdnu se dvěma vzájemně propojenými organismy - matkou a dítětem.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

36. týden těhotenství: vývoj plodu

36 týdnů těhotenství je období, kdy je dítě fyziologicky připravené k narození, ale stále existuje ohrožení jeho křehkého života. Moudrá příroda proto ponechala malý časový odstup, aby se dítě mohlo konečně zesílit a mobilizovat všechny systémy podpory života.

Jak vypadá plod po 36 týdnech a co se s ním stane? Pojďme mluvit o všem v pořádku:

 • Velikost dítěte.

V této fázi těhotenství jsou děti již fyzicky plně formovány. Zbytek času před porodem aktivně přibývají na váze a pohybují se, posilují svaly.

V 36. týdnu je hmotnost plodu průměrně od 2 kg 500 g do 2 kg 750 g s délkou 45–46 cm. Tyto parametry se považují za normální, ale mohou se lišit. Závisí to na genetické predispozici a růstu matky.

Obvykle u lidí s krátkou postavou do 155–165 cm plod během tohoto období nabývá na 2 kg a má délku 40–42 cm. Pokud jsou rodiče velcí, hmotnost dítěte ve 36 týdnech překročí 2,5 kg.

Ženy, které pravidelně a pravidelně navštěvují lékaře a provádějí ultrazvuk, by se neměly bát, pokud se dítě neztrácí nebo nepřesahuje hmotnost. Chcete-li však dítě v posledním měsíci krmit, a tím komplikovat samotný proces porodu, kontrolujte výživu.

Dítě je již plně formováno: jeho oči jsou ohraničeny řasinkami, oblouky obočí jsou nakreslené a na tomto místě je dokonce chmýří, někteří stále mají elegantní plešatou hlavu s nádechem vlasů, zatímco jiní mají nádherné vlasy, prsty již mají nehty, které rychle rostou.

Kůže dítěte je hladká a pružná. Už se dobře vyrovnává s hlavní funkcí - ochranou vnitřních orgánů. Svaly jsou docela vyvinuté. Proto dítě snadno třídí nohy a paže, způsobuje salto v žaludku.

 • Vývoj nervového systému, projevy reflexů.

Nervový systém je tvořen a aktivován. Dítě slyší zvuky a aktivně reaguje na hlasy: buď se uklidňuje, pak se aktivně pohybuje, srdeční tep dosahuje 140 tepů za minutu. Rozlišuje chuť jídla, které jeho matka jí. Může ji mít rád nebo ne.

Dítě už ví, jak škytnout. Některé matky proto mohou cítit a sledovat, jak se žaludek začíná náhodně odrazit. Pokud je to signál hladu, musí být dítě okamžitě krmeno.

Po 36 týdnech plod již plně zvládl funkci sání. Na některých ultrazvukech mohou rodiče vidět, jak jejich dítě aktivně saje prst.

 • Funkce motoru.

V této fázi již dítě rostlo a rostlo tak silně, že matky získaly dojem, že k nim byl připojen mimozemšťan a aktivně zkoumá prostor kolem něj. Maminka už necítí jen jeho paže, ramena a paty, ale může ji pohladit z vnějšku břicha. Dítě se naučilo ovládat nohy a paže, ví, jak se převalit a salto.

Těhotné ženy v tomto období upřednostňují stát nebo chodit, protože jakmile si sednou nebo si lehnou, dítě vydá silné otřesy, aby jim dalo najevo, že není pohodlný. To způsobuje těhotným ženám určité potíže s organizací spánku a odpočinku..

 • Plodová poloha.

V této době dítě zaujme pozici, která je nezbytná pro normální proces porodu: je obrácen vzhůru nohama a spočívá na ochablé části pánve. V horní části břicha cítí máma nohy. Lékaři se obávají jiné prezentace, takže lékaři budou tento bod udržovat až do narození.

Není možné změnit polohu dítěte z vnějšku. Pokud v 36 týdnech upřednostňuje sedět na papeži a nehodlá se obrátit vzhůru nohama, nenechte se odradit. K takovému obratu může dojít během porodu.

Těhotenství 36 týdnů je odrazový můstek, který vede dítě k narození. Je to čas přibírání na váze, posílení těla, rozvoj orgánů nezbytných pro nezávislý život, zejména plíce.

36. týden těhotenství: pocity nastávající matky a změny jejího těla

Pro ženy je 36. týden, stejně jako u astronauta, odpočítávání před zahájením. V tuto chvíli se mnoho těhotných žen obává porodu, stane se náladovým a nervózním, někdy pláčem. Příbuzní musí být trpěliví, protože nastávající matky během tohoto období jsou fyzicky, emocionálně a psychologicky obtížné.

Co se stane těhotným ženám v 36. týdnu:

36. týden těhotenství nejsou jen pohyby dítěte, ale celé taneční festivaly. Dítě je velmi aktivní, takže matky cítí silné šoky, cítí, jak se dítě otáčí. Stává se, že jeho noha nebo rukojeť spočívají na žeber a způsobují bolest.

Jednou z fyzických obtíží tohoto období je volba polohy pro spánek. Je těžké ležet na zádech a dítě nemusí vždycky stát na jeho straně. V takových situacích lékaři doporučují umístit polštář pod žaludek. Takže vytvořte pohodlí pro sebe a dítě, začněte mít dostatek spánku.

 • Obecná fyzická kondice.

Protože plod již výrazně vzrostl a přibral na váze (do této doby mnoho matek získává až 10 kg - to je považováno za normu), pak se zatížení nohou zvyšuje. Žena už nemůže chodit ani stát na nohou. Musí odpočívat častěji. Potřeba spánku roste: tělo tedy ukládá energii pro průlom v porodu.

Zvětšená ňadra také způsobují problémy: bolestivé bolesti, zvýšená citlivost, některé bradavky se mohou objevit mléko.

 • Otok končetin.

Pokud se otok po 36 týdnech objeví kvůli dlouhým nohám těhotné ženy, nebojte se. Pokud je otok trvalý, pak je problém s ledvinami, může se vyvinout gestóza. O tom může rozhodnout pouze lékař..

Uvolněte se po 36 týdnech těhotenství s normálním průběhem světle žluté barvy a viskózní konzistence. Jejich počet roste. Pokud se zbarví do růžova, zhoustnou a bohatší, začne se rodit. Cheesy propuštění nebo purulent - příležitost konzultovat s lékařem o pomoc.

 • Specifická bolest.

Kromě bolesti v dolní části zad, nohou, podbřišku se u ženy ve 36. týdnu mohou vyskytnout bolesti kloubů nebo ochlupení. Tyto příznaky vyžadují okamžitou léčbu..

V důsledku rostoucího tlaku dítěte na kosti pánve se ochablé kosti začínají ve švech odklánět. To představuje hrozbu pro nastávající matku: je pravděpodobné, že po porodu bude muset strávit dlouhou dobu v poloze na zádech, aby obnovila integritu kostí. Jinak prostě nebude moci chodit.

Totéž platí pro klouby. Při přepravě dítěte ženy intenzivně ztrácí vápník. To má za následek nejen destrukci zubů a křehkých kostí, ale také snížení tekutin v kloubních vakech. Z tohoto důvodu se klouby otírají o sebe, což vede k zánětu.

Lékaři v takových případech předepisují vápník, ale dávkování a kombinace pro těhotné ženy jsou vybírány individuálně. Proto se sami nezkoušejte, postupujte podle doporučení lékaře.

 • Placenta.

Po 36 týdnech má placenta druhý stupeň vyspělosti. Je stále dostatečně aktivní, aby dítěti zásobovala kyslík. Ale v některých případech, již v této fázi, gynekologové zjišťují rychlé stárnutí placenty. To ohrožuje předčasný porod nebo nedostatek kyslíku, díky čemuž bude mít plod nitroděložní vývojové abnormality.

Pokud máte takovou souběžnou diagnózu, nepropadejte panice. Funkce placenty bude podporována pomocí speciálních léků, které zlepší krevní oběh. Bude schopna přežít dobu nezbytnou pro to, aby dítě posílilo tělo.

V děloze dítě žije v močovém měchýři naplněném tekutinou. Díky ní se k němu dostávají živiny a kyslík. Pokud je objem těchto vod menší než 1,5 l, bude matka před porodem hospitalizována a zdravotně udržována zdraví plodu (dělají kapátka těhotná).

Pro sledování zdravotního stavu musí žena ve 36. týdnu těhotenství podstoupit povinné vyšetření gynekologem. To:

 • vytváří ultrazvuk (hodnotí se stav placenty, vývoj plodu, jeho umístění, množství plodové vody);
 • poskytuje obecnou analýzu moči (kontrola bílkovin) a krve (hemoglobin);
 • z vagíny je odebrán nátěr (kontrola mikroflóry);
 • daruje krev na HIV a pohlavně přenosné nemoci;
 • podstupující dopplerografii (ukazuje zásobení dítěte kyslíkem a živinami).

V posledních týdnech těhotenství je žena v intenzivním napětí, neustále si naslouchá a čeká na zahájení porodu. Zkuste v tomto období odvrátit pozornost od myšlenek na nadcházející událost, uvolnit se, dostatek spánku, normálně jíst. Neztrácejte však kontrolu nad svým vlastním tělem. Máte-li jakékoli neočekávané nebo nepříjemné příznaky, sdělte to svému lékaři a případ odložte..

36 týdnů těhotenství: porod, předchůdci porodu, doporučení

Porod ve 36 týdnech je běžný. Jsou považovány za předčasné, ale to neznamená, že dítě bude podřadné nebo životaschopné.

Zvažte tuto otázku podrobně:

 • Harbingers při porodu.

Těhotné tělo je již na začátku, takže se aktivně připravuje na budoucí spurtu. Ve 36. týdnu dostávají ženy první signály práce. Často se jedná o tréninkové znamení, jak mobilizovat a připravit mámu na nadcházející narození. Zde jsou fyzické pocity související s předchůdci porodu:

 1. "Kámen" břicho. Děloha padá a těžší: významná část plodové vody opouští, zvyšuje se tlak dítěte na stěny dělohy. Samotná děloha je v dobrém stavu..
 2. Bolesti zad.
 3. Kontrakce. Těhotné ženy pravidelně pociťují stahy dělohy. Pokud jsou bezbolestné, pak je to fáze školení. Pokud cítíte bolest, která se valí ve vlnách od dolní části zad po spodní část břicha, pak se jedná o skutečné boje. Liší se silou, četností a pravidelností. S každou hodinou se zvyšuje bolest a zkracuje se doba mezi těmito periodami.
 4. Korkový výboj Den nebo dva před začátkem kontrakcí se mohou objevit specifické sekrece - husté, viskózní, narůžovělé nebo hnědé. Toto je korek, který zablokoval porodní kanál.
 5. Roztržení amniotického vaku nebo vypuštění vody. Pokud se tekutina z pochvy nedobrovolně objeví, potom se narození začne. Voda tak začíná vytékat z plodové vody. Bez ní nebude dítě žít. Proto, pokud voda odejde, ale nejsou tam žádné kontrakce, pak jděte do nemocnice. Lékaři možná budou muset stimulovat práci.

V případě falešných kontrakcí zkuste se uklidnit, osprchovat se. Pokud bolest pochází z dolní části zad a zvětšuje se každou hodinu, připravte pro nemocnici kufr.

 • Dodání za 36 týdnů.

Pokud se koná 36. týden těhotenství, pak je porod docela možný, ale jsou předčasné. Důvodem nástupu práce může být:

 1. Stres.
 2. Fyzická námaha (zvedání těhotné ženy, práce ve svahu).
 3. Akutní infekční onemocnění.
 4. Gynekologické vyšetření.

Pokud se vyskytují křeče v dolním břiše, vyzařují spodní část zad, nevolnost, nepropadejte panice. Zavolejte tým lékařů a počkejte, až dorazí, aby vypili dvě antispasmodické tablety. Ve zdravotnickém zařízení s kapátkem a injekcemi bude práce zastavena. Máma bude muset před dodáním trávit čas v posteli podle plánu.

Pokud však porod nabyl na síle, nenechte se odradit. Dítě je již připraveno na zrození světa. Pokud nejsou problémy s vývojem, bude dítě ihned po narození a hodnocení jeho stavu převedeno na matku. Její teplo, mléko a péče pomohou dítěti rychle se přizpůsobit novým životním podmínkám. Pokud má novorozenec dýchací potíže, bude muset strávit nějaký čas dětskou resuscitací.

36. týden těhotenství je pro ženu a plod obtížným obdobím. Aktivně se připravují na porod. Dítě roste každým dnem silněji a nastávající matka, unavená těhotenstvím, váha těla, potíže s pohybem a spánkem, čeká na okamžik, kdy konečně uvidí mistrovské dílo, které pečlivě vyživuje a vyživuje 9 měsíců..

Správná výživa, chůze, pravidelné návštěvy u lékaře, pozor na váš stav - záruka, že porod proběhne ve stanovenou dobu a bez komplikací.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

36 týdnů těhotenství

36 porodnický týden těhotenství je třicet čtyři plodů. V tuto chvíli by již měla být žena připravena na narození dítěte, protože od tohoto okamžiku se porod zaznamenává poměrně často. To není patologie..

Plod je již tak formovaný, že může existovat mimo tělo matky, aniž by poškodil jeho zdraví, a proto je jeho narození přirozeným průběhem událostí. Obzvláště často se ve třicátém šestém týdnu objevují dvojčata. Pokud tedy nastávající matka nosí dvojčata, měla by být připravená.

Obsah

Úvod

Ve třicátém šestém týdnu těhotenství váží dítě přibližně 2500 gramů. Indikátory však mohou kolísat jak směrem dolů, tak směrem nahoru. Není čeho se obávat. Je třeba mít na paměti, že každé dítě je individuální, navíc jeho těhotenství a dědičnost jsou ovlivněny průběhem těhotenství a dědičnosti..

Konec třicátého šestého týdne je přesně obdobím, kdy se těhotenství stává plnohodnotným, což znamená, že se dítě může narodit kdykoli. Maminka by proto měla vytvořit seznam těch případů, které musí mít před vyřešením času na vyřešení.

36. týden těhotenství: co se děje pocity

Třicátý šestý týden těhotenství je období, kdy se žena již naučila jasně cítit, jak se její dítě pohybuje. S přístupem porodu však jeho aktivita výrazně klesá a za den způsobuje asi 15–18 šoků.

Protože se všechny budoucí matky před porodem velmi bojí, stěžují si na nervozitu, ospalost, slznost, náladu a podrážděnost.

Existuje také velmi silná únava na pozadí:

 • Velké a těžké břicho;
 • Velké zvětšení mléčných žláz;
 • Závažnost dolních končetin v důsledku otoku;
 • Omezení a ztuhlost v pohybu.

V této době je žena také obtěžována výcvikovými souboji, které pomáhají připravit dělohu na narození dítěte. Nezpůsobují bolest, pouze mírné nepohodlí. Většina bolesti, která se vyskytuje v této fázi, není nebezpečná a lze ji vysvětlit fyziologií těla budoucí matky.

 • K bolesti v bederní oblasti dochází v důsledku posunu těžiště a silného zatížení páteře. Ze stejného důvodu se objevují bolesti dolních končetin..
 • Řasová oblast břicha je způsobena kompresí vnitřních orgánů velmi zvětšené dělohy.
 • Nepříjemné pocity v dolní části břicha způsobené výronem dělohy.
 • Bolest v týlní a časové oblasti hlavy způsobuje zvýšený krevní oběh, typický pro těhotné ženy.
 • Žena se také cítí nepohodlí ve dnech, které jsou obvyklé pro ovulaci a menstruaci. Nenechává ji po celou dobu těhotenství.
 • Kromě toho může těhotná žena pociťovat bolest v žaludku a ve střevech vyvolanou pálením žáhy a zácpou..

Pozitivní body

Z pozitivních aspektů tohoto období lze zaznamenat nárůst energie, který je pozorován u matek, jejichž břicho se již snížilo. V primiparous v této době, to může ještě zůstat na místě, a v těch, kdo rodí ne poprvé, břišní výhřez obvykle nastane ve třicátém čtvrtém týdnu..

Břicho padá kvůli skutečnosti, že se dítě pohybuje do pánve, kde sklopí hlavu dolů, čímž zaujme správnou polohu pro bezproblémový porod. S prolapsem břicha se žena přestane obávat o dušnost, bolesti žaludku a pálení žáhy.

Nyní se však již zvyšuje zatížení močového měchýře, v důsledku čehož se zvyšuje frekvence výletů na toaletu. Pokud se žaludek nesnížil, neměli byste být nervózní. Každý organismus je individuální a prolaps plodu může nastat několik dní před narozením.

Změny v 36. týdnu těhotenství

Před narozením dítěte zbývá několik týdnů, možná i dní. Téměř celé těhotenství již bylo dokončeno. Třicátý šestý týden těhotenství je osmým a půl porodním měsícem, který se počítá od okamžiku oplodnění a fixace embrya na stěně dělohy..

Nejprve se objeví emoční stav budoucí matky, objeví se úzkost, strach a úzkost. Před nadcházejícím narozením vyvolali silné vzrušení. Mohou se také objevit záchvaty na dolních končetinách, bolest v pánvi a v oblasti ochlupení, těžkosti dolní části zad, nevolnost a silná slabost..

Hemoroidy se mohou zhoršit a vyvolat výhřez hemoroidů z konečníku. Tolerovat projevy této nemoci by neměly být, v počáteční fázi je nutné kontaktovat odborníka a podstoupit léčebný kurz. Pokud hemoroidy právě začaly, předepište léčbu, možná gynekologa.

V období třiceti šesti týdnů je placenta ve druhé fázi zralosti. Ještě několik týdnů zbývá před stárnutím, ale někdy k tomu dochází právě v této fázi. V důsledku předčasného stárnutí přestávají placentární struktury dodávat plodu kyslík a potřebné látky ve správném množství. Také v této době amniotická tekutina významně snižuje objem.

Ve třicátém šestém týdnu se otoky dolních končetin zesilují. Tento příznak by neměl být ignorován, protože v některých případech je to důkaz patologie, jako je gestóza. Pokud je nalezena u budoucí matky, provede se operativní porod, aby se zabránilo vážným komplikacím. Abyste se tomuto problému vyhnuli, měli byste včas navštívit antatologickou kliniku a provést všechny nezbytné testy, přičemž zvláštní pozornost věnujte screeningu moči.

36. týden těhotenství: hrozby a problémy

Nejčastějším problémem v tomto období je bolest v oblasti břicha. Vznikají v důsledku značně zvýšené velikosti dělohy, která vyvíjí tlak na vnitřní orgány. Také kvůli změnám v hormonálním pozadí změkčí vazy a kloubní struktury, což vede k nepříjemným pocitům v pánevní oblasti.

Připomínající alergii, která se vyskytuje při menstruačním průtoku, často vyvolává oligohydramnie, což ukazuje na nedostatek plodové vody v močovém měchýři. S touto patologií je porod velmi obtížný, proto je nejčastěji žena posílána na císařský řez. Při bolestivých pocitech můžete užívat antispasmodika předepsaná gynekologem. Pokud se objeví silná bolest, musíte se poradit s odborníkem.

Břišní tahové pocity

Výkresové vjemy se nejčastěji objevují v následujících situacích:

 • Dítě zaujme správnou fyziologickou polohu, než se objeví na světle, když dítě otočí hlavu dolů, začne vyvíjet tlak na centrální část dělohy a způsobovat nepohodlí ženě.
 • Během tréninkových kontrakcí se objevují křeče, které se objevují při tréninku, ale pokud jsou provázeny špinením, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.
 • Děloha je v tuně bolesti, vracející se zpět k dolní části zad, lékaři dali budoucí matce děložní tón, což je nebezpečné nejen předčasným porodem, ale také kyslíkovým hladověním plodu..

Když se objeví výše uvedené problémy, nepropadejte panice. Stačí kontaktovat gynekologa a případně podstoupit léčebný kurz.

Vaginální výtok ve 36 týdnech těhotenství

V tomto okamžiku by výtok měl být viskózní, průhledný nebo bělavý s jednotnou konzistencí. Pokud začnou narůžovět, je to známka blížícího se narození.

Pokud se tajemství zkroutilo nebo hnisalo, měla by se žena obrátit na gynekologa a okamžitě zahájit zánětlivý proces. S výskytem krve a bolesti v břišní oblasti existuje riziko odloučení placenty. Tento stav ohrožuje dítě a vyžaduje naléhavou lékařskou péči..

Nízká voda po 36 týdnech těhotenství

Fetální močový měchýř, ve kterém se dítě nachází, je naplněn plodovou vodou obsahující potřebné látky a kyslík. Voda v ní je aktualizována každé tři dny. Ve třicátém šestém týdnu je objem jeden a půl litru. Díky plodové vodě může dítě růst, vyvíjet se a aktivně se pohybovat normálně.

Pokud její objem klesne na jeden litr, pak je matce diagnostikována oligohydramnióza. Tato patologie je určována nesouladem velikosti dělohy s určitým obdobím. Představuje vážnou hrozbu pro dítě, a proto ji eliminuje, žena dostává protidrogovou terapii.

Předčasný porod a jejich předchůdci

Ve třicátém šestém týdnu těhotenství je porod stále považován za předčasný.

Jak nezaměnit nástup práce s tréninkovými souboji? Před narozením dítěte přestává vykazovat jakoukoli činnost. Žena se začíná bát silné bolesti v oblasti břicha, po které vyjde sliznice a plodová voda opouští. V takovém případě zavolejte sanitku a informujte dispečera o počátku předčasného porodu.

Jak bylo uvedeno výše, předchůdci porodu zahrnují silnou křečovou bolest, výtok z korku a proud plodové vody. Boje jsou stále pravidelnější a delší. Společně s hlenem se z pochvy uvolňují krevní nečistoty. Kork, který vypadá jako hlenová hromada krevních pruhů. Jeho přibližný objem jsou dvě polévkové lžíce. Může vyjít najednou nebo po částech.

Voda se začne vypouštět, když se děložní hrdlo otevře asi 7 centimetrů. Po jejich odtoku začne práce do 24 hodin a je poznamenána zvýšenými kontrakcemi, které jsou vždy bolestivější.

Předčasná práce v této době by se neměla bát, dítě se narodí životaschopné a není ohroženo.

36 týdnů těhotenství: vývoj plodu

Velikost dítěte lze porovnat s průměrným melounem. Jeho hmotnost je 2500 gramů a výška 45 centimetrů. Od plodu k plnohodnotnému dítěti prošel plod dlouhou cestu. Trochu víc a setká se se svou matkou, která na něj čeká.

V této době byly tváře a tělo drobků již znatelně zaoblené a na jejích kožních rysech se objevily záhyby. Dítě trénuje sací reflex a chutí plodovou vodu, která odráží chuť jídla, které matka používá.

Kůže dítěte je hladká. Důvodem je skutečnost, že se téměř nevztahuje na původní mazivo a množství plodové vody také kleslo o polovinu. Řasy a obočí dítěte jsou již jasně viditelné, na prstech horních a dolních končetin jsou také vytvořené nehtové desky. Děti mají různé chlupy. Někdo nemá prakticky žádný, zatímco někdo má docela nádherné vlasy. Vše záleží na dědičných faktorech..

Při ultrazvukovém vyšetření můžete zvážit uši dítěte. Chrupavky tvořící ušnice jsou již jasně viditelné. Jsou plně tvarované a vypadají jako dospělí.

Když dítě uslyší hlas svého otce nebo matky, začne se aktivně pohybovat a jeho srdce zvyšuje rychlost kontrakcí. V klidovém stavu je frekvence jeho zdvihů 140 kontrakcí za minutu. Srdce je plně formováno, ale mezi pravou a levou síní není přepážka..

Kraniální kosti jsou prozatím měkké a mobilní. Mezi nimi jsou pojivové tkáňové struktury. Díky nim je hlava dítěte stlačena během porodu a prochází porodním kanálem bez zranění..

Zlepšení vnitřních orgánů

Do této doby se vytvoří všechny systémy a orgány dítěte, a proto se v době zbývající před porodem zlepšují. Krevní oběh a systémy přenosu tepla fungují v malém těle o nic horší než u dospělého. Tkáňové struktury jater nadále akumulují molekuly železa.

Do konce tohoto týdne bude dítě považováno za plnohodnotné, což znamená, že pokud se narodí v této době, budou všechny jeho těla fungovat dobře. Genitálie u chlapců i dívek jsou již plně formovány. Varlata jsou jasně označena a sestoupena do šourku a labia minora pokrývají velkou.

Ve třicátém šestém týdnu začíná dítě pomalu přibývat na váze a růst. Protože s ním je děloha velmi přecpaná, všechny jeho otřesy jsou jasně viditelné skrze kůži břicha, čímž je možné určit, která část těla dítěte je tlačena. Vzhledem k tomu, že vyboulení jsou okamžitě vidět na dvou nebo třech místech, mamince se může zdát, že v děloze je několik dětí.

V tuto chvíli by už dítě mělo hlavu sklopit a v této poloze zůstane až do narození světla. Tato pozice je nejoptimálnější, protože právě z této polohy je nejjednodušší projít porodním kanálem dítě bez zranění. O poloze dítěte se můžete dozvědět z ultrazvuku, pohmatu břicha a poslechu drobků srdeční frekvence. Stává se také, že dítě změní své postavení těsně před porodem, ale lékaři neriskují a při „špatné“ poloze dítěte vykonávají císařský řez.

Výzkum a analýza ve 36 týdnech těhotenství

V šestatřiceti týdnech těhotenství je nastávající matka poslána na následující projekce:

 • Ultrazvukové vyšetření - lékař pomocí své pomoci vyhodnotí stupeň placentární zralosti, vývojové ukazatele dítěte a jeho umístění v děloze..
 • Screening krevního séra na HIV a pohlavně přenosné nemoci.
 • Biochemie krve - tato studie vám umožní posoudit zdravotní stav ženy a včas odhalit anémii.
 • Vaginální nátěry - provádějí se k posouzení přítomnosti patogenních mikroorganismů..
 • Analýza moči - umožňuje určit hladinu bílkovin a stav funkce ledvin, což je velmi důležité v období těhotenství, zejména v pozdějších fázích.
 • Dopplerografie - tento screening vám umožní posoudit, zda plod přijímá dostatek živin a kyslíku.
 • CTG - studie vám umožní posoudit stav dítěte a eliminovat hladovění kyslíkem.
 • Studie hladiny hCG - v této době by se její ukazatele měly lišit od 2700 do 7810 IU / l.

Povinné analýzy jsou screening moči a krve, všechny ostatní studie se provádějí podle indikací.

Ultrazvuk po 36 týdnech těhotenství

Pokud se plod vyvíjí normálně, ultrazvuk se v tuto chvíli neprovádí. Provádí se pouze v případě podezření na jakékoli odchylky. Při provádění ultrazvuku specialista studuje fyziologické parametry představované hmotností a výškou dítěte, stavem dělohy, pupečníkové šňůry, placenty a pozice dítěte, což může způsobit, že matka bude odeslána do císařského řezu.

Pokud se dítě do této doby neobrátilo nebo má žena úzkou pánev, je poslána na operativní porod, protože přirozený porod může skončit smrtí matky nebo dítěte.

36. týden těhotenství: Dieta

V této fázi by budoucí matka měla úplně zvážit její stravu. Všechna proteinová jídla by měla být minimalizována. Je lepší jíst zeleninová jídla a ovoce. Výrobky z kyselého mléka lze stále jíst, ale brzy je také třeba vyjmout z nabídky. Z nápojů by budoucí matka měla dávat přednost čerstvým, protože mají hodně vitamínů.

Zvláštní pozornost musí být věnována bylinkovým čajům, protože mnoho rostlin způsobuje stahy dělohy, což může vést k předčasnému porodu. Je také lepší opustit citrusové plody. Den by neměl pít více než 0,8 litru tekutiny, neměl by být více, protože dojde k otoku. Je také nemožné se přejídat, protože to povede k zvracení. Nápoje obsahující alkohol během těhotenství jsou zakázány.

Můžete také zjistit, jaká strava je potřebná po 37 týdnech těhotenství, co gynekologové doporučují a jaká fyzická aktivita je přípustná, a mnohem více. Všechny potřebné informace jsou v tomto článku..

36. týden těhotenství: doporučení gynekologa

Prvním doporučením pro toto období je zůstat v klidu. Neměli byste se bát nepohodlí v břišní oblasti a velkého výboje, pro toto období je to naprosto normální. Se silnou bolestí a výskytem krevních nečistot ve vaginální sekreci byste však měli okamžitě vyhledat lékaře.

Kromě toho by budoucí matka měla jasně dodržovat doporučení svého gynekologa, trávit více času na čerstvém vzduchu, vést aktivní životní styl a chodit na sport, jíst řádně a plně, mít dostatek odpočinku, udržovat intimní vztahy na minimum a vyhýbat se přeplněným místům, aby se zabránilo infekci nemocí infekční etiologie.

Při dodržení všech výše uvedených doporučení třicátý šestý týden proběhne bez problémů.

Pohlaví po 36 týdnech těhotenství

I když je plod plodný normálně, sex by měl být před porodem opuštěn, protože intimní vztahy mohou vyvolat tón dělohy a předčasného porodu..

V případě jakýchkoli komplikací je blízkost obecně zakázána.

Závěr

Před setkáním dítěte zbývá jen několik týdnů, i když se může narodit předčasně. Na konci tohoto týdne se těhotenství stává plnohodnotným, což znamená, že porod může začít kdykoli.

Z tohoto důvodu by maminka měla shromáždit vše potřebné pro nemocnici a být připravena, že se tam neplánuje..

36. týden těhotenství: pocity, vývoj plodu, možná rizika

Gratulujeme, začátek devátého porodního měsíce těhotenství se blíží k cílové čáře. V tuto chvíli je asi 13 kg považováno za normální přírůstek hmotnosti..

Co se stane v 36. týdnu

Tento týden může žaludek klesnout a dýchání bude mnohem snazší. Kromě toho zmizí silný tlak na plíce a jiné vnitřní orgány a žena se zbaví dušnosti a pálení žáhy.

Placenta nadále plní svou okamžitou funkci a každou minutu pumpuje až 600 ml krve. Díky tomu je krev aktualizována každých 15 sekund. Na konci těhotenství začne postupně mizet. Tento týden je jeho tloušťka přibližně 35,5 mm.

U některých žen mohou vlasy díky změnám v hormonálním pozadí růst na zcela neobvyklých místech. Nejčastěji se vlasová linie objevuje na břiše, ale nebojte se, po porodu to určitě zmizí.

Těhotná žena i nadále používá toaletu často kvůli zvýšenému tlaku na močový měchýř.

Kvůli neustálému nedostatku spánku a velkému břichu, pocitu únavy se zvyšuje, není prakticky nic na nic. Proto se v tomto období doporučuje více odpočívat a spát. Křeče ve svalech paží a nohou a těžká těžkost v dolní části zad.

Od 36 týdnů začíná období, během kterého se ženské tělo aktivně připravuje na budoucí narození. Kosti se začnou lišit v důsledku tlaku v děloze a vzdálenost mezi kostmi v pánevní oblasti se zvětšuje. To vše je nezbytné, aby dítě mohlo normálně jít podél porodního kanálu a narodit se. Z tohoto důvodu můžete cítit bolest v pánevní oblasti.

Vaše těhotenství se chýlí ke konci, a proto je čas seznámit se s předchůdci porodu. Cílem těchto procesů v těle těhotné ženy je příprava na proces porodu. Je užitečné o nich vědět, zejména ti, kteří poprvé očekávají narození dítěte. Většina žen zaznamenala v posledních týdnech těhotenství jeden nebo více příznaků, které předstírají narození. Přečtěte si více o předchůdcích porodu zde.

Možná rizika

V posledních měsících těhotenství může dojít k abrazi placenty, což je v pozdějších fázích velmi nebezpečné. Odpojení placenty může vést k velké ztrátě krve a nakonec ke smrti matky a dítěte.

Příznaky tohoto nebezpečí jsou následující:

 • akutní bolest v podbřišku;
 • těžké krvácení;
 • změna tvaru dělohy.

Pokud má žena částečné oddělení placenty, může být těhotenství zachráněno. Chcete-li to provést, musíte si lehnout pro uchování, držet se v klidu a používat hemostatika. V případě úplného oddělení lékaři provedou císařský řez.

Předčasné narození v této době může být způsobeno následujícími důvody:

 • hypertenze
 • cukrovka
 • brát laxativa;
 • nedostatek hormonů;
 • ostré pohyby;
 • vzpírání.

Blaho ženy ve 36 týdnech

S přístupem porodu se pocity stanou akutnějšími, a to nejen pro fyzické pocity, ale také pro emoční pocity. Nejdůležitější věc, kterou je třeba pochopit, je, že je to všechno normální a dočasné. Je důležité neskrývat nic a informovat blízké příbuzné a lékaře o všech významných změnách.

Možné fyzické pocity

Změny, které může žena očekávat v této fázi těhotenství:

 1. Děloha. Nyní spodní část dělohy zaujímá polohu bezprostředně pod hrudní kostí. Vzdálenost od ochlupení je přibližně 35 cm a od pupku je vzdálenost asi 14 cm. Cervix se začíná zmenšovat a změkčuje, tj. Připravuje se na porod. Z normální velikosti se děloha zvýšila 1000krát.
 2. Žaludek. Ve většině případů, během tohoto období těhotenství, břicho vypadá obrovské, ale existují i ​​případy, kdy břicho není příliš velké. Vše záleží na velikosti plodu a množství plodové vody. Po 36 týdnech začíná žaludek klesat, protože dítě padá. Pokračujte v péči o žaludek: použijte vzpěru a strie.
 3. Míchání. Náhlé pohyby dítěte již zcela chybí, nyní jsou spíš jako válcování a to je vše, protože v děloze se stává stále více přeplněným. Pokračujte v tomto týdnu a počítejte pohyb, protože je velmi důležité zabránit potopení plodu a dalším vážným problémům. Norma je 10 pohybů během 12 hodin. Přečtěte si více o tom, proč je důležité sledovat pohyby dítěte, přečtěte si zde..
 4. Nespavost. Tento týden vás trápí. Je to všechno na vině za velké břicho a časté výlety na záchod a noční můry, které se objevují stále častěji.
 5. Hemoroidy. Exacerbace tohoto onemocnění znepokojuje rostoucí počet žen. Hemoroidy vypadávají z konečníku, což ženě přináší mnoho nepříjemných pocitů. Vyvolávají výskyt krvácení a neustále svědění. Je velmi důležité okamžitě zahájit léčbu, protože problém lze stále více prohlubovat. Doktor bude schopen zvolit správnou metodu léčby, aby se žena tohoto problému rychle zbavila. Přečtěte si více o léčbě hemoroidů během těhotenství..
 6. Tréninkové zápasy. Týdenní kontrakce jsou stále silnější a hmatatelnější, ale to se považuje za zcela normální, protože se tělo připravuje na nadcházející porod. Tréninkové zápasy netrvají dlouho a bolest rychle prochází. Přečtěte si, jak odlišit tréninkové kontrakce od začátku porodu..
 7. Bolest Bolest břicha je nejčastěji způsobena děložním tlakem na téměř všechny vnitřní orgány. Přítomnost tažných bolestí v podbřišku je s největší pravděpodobností způsobena svalovým napětím v důsledku tlaku dělohy. Tlak na páteř je způsoben velkým množstvím plodové vody. V tomto případě se doporučuje sledovat správné držení těla, aby se zátěž rovnoměrně rozložila..
 8. Přidělení. Tento týden by výtok měl být krémové barvy s kyselou vůní, ale jejich množství se může zvýšit, proto se doporučuje používat podložky:
 • Pokud si všimnete, že výboj změnil barvu a zhnědl, okamžitě se poraďte s lékařem, protože to může znamenat nesprávnou polohu placenty;
 • pokud se výtok stal více vodnatým, pak je to známka vylití plodové vody, což může být známkou porodu. Přečtěte si více o povaze výboje během těhotenství zde..
 1. Otok. V tuto chvíli se mohou otoky objevit iu těch, kteří dříve netrpěli. To je způsobeno špatným odtokem krve z dolní části těla, protože děloha silně tlačí na pánevní žíly. K otoku obvykle dochází na konci dne v důsledku dlouhodobého stání nebo sezení..

Možné emoční zážitky

V posledních fázích těhotenství se žena stává velmi podrážděnou a vrtošivou, její nálada se může každou minutu měnit. Na vině jsou hormony, které se v jejím těle hodně mění. Nadcházející narození obtěžuje ženu, má strach, že nebude mít dost síly, že s dítětem bude něco špatného atd..

Je důležité pochopit, že porod je přirozený proces a každá žena ho musí přežít. Navíc se medicína a kvalifikace lékařů zlepšují a není čeho se obávat.

V posledních fázích se doporučuje zůstat v klidu a zcela se chránit před ponurými myšlenkami a strašidelnými příběhy. Pokud vám něco vadí, nezapomeňte se o to podělit se svým manželem a příbuznými a také to sdělte lékaři. Určitě vás podpoří a poskytnou potřebné rady..

V této době pokračujte v komunikaci s dítětem, přečtěte si jeho příběhy a zpívejte písně. Dítě jasně slyší váš hlas a reaguje na něj. Kromě toho sdílí psychologický stav své matky, to znamená, že je naštvaný, když plačete a radujete se, pokud se směje.

Po 36 týdnech může žena cítit nárůst energie a rostoucí touhu organizovat, zdobit atd. Tento jev se nazývá „vnoření“. To pomůže těhotné ženě odvádět pozornost a uvažovat před porodem..

Ženy recenze asi 36 týdnů

Každá žena má individuální těhotenství a pocity se mohou lišit:

Elizabeth: „Jsem diabetik, a kromě toho můj chlapec váží 3 200 g, proto jsme dostali císařský řez. Rád bych porodil sám, protože jsem nezískal jediný kilogram. Všech 7 kg je hmotnost kojenecké a plodové vody.

Glory: „Dnes jsem byl v ordinaci a řekli mi, že dítě velmi kleslo a že budu muset tento týden porodit. Dítě váží hodně, téměř 3,1 kg. Teď se velmi obávám, jak všechno jde a co se stane s dítětem. “.

Věra: „Mám jen jednu nepříjemnost: porodnice byla z důvodu prevence uzavřena, je velmi obtížné chodit, dítě se ještě nepřevrátilo, pálení žáhy mučilo. Navíc můj nervový stav obecně není nic dobrého. Všechno mě uklidňuje, ale něco pro mě z toho není snazší “.

Julia: „Vyvíjíme se přesně podle plánu, vydělali jsme 2,75 kg, obrátili se vzhůru nohama a už se netlačíme tvrdě. "Žaludek se ještě nesnížil, takže dýchání je někdy velmi obtížné, ale to znamená, že jsme se tento týden ještě nezrodili.".

Alla: „Doktor mě znovu nadával, že jsem přibral na váze. Proto jsem tento týden odmítl všechny škodlivé a vysoce kalorické, dokonce i z mých oblíbených dortů. Jím celozrnný chléb, telecí maso a zeleninu. Nyní se váha vrátila do normálu a roste pouze dítě. “.

Polina: „Velmi se stydím přiznat, ale jsem opravdu unavená chodit těhotná. Chci spát na břiše, vstávat a vstávat po schodech snadno, neběhat na toaletu každou hodinu, jíst mou oblíbenou pizzu a pít víno. Ale musím všechno vydržet, protože to vše je kvůli mému dlouho očekávanému a již tak milovanému synovi, který nyní tlačí, jako by schvaloval to, co jsem řekl. “.

Alice: „Dnes jsem byla velmi šťastná, protože mi můj optik dovolil porodit na obou očích a mínus 5 na obou očích. Aby všechno šlo dobře, řídím se všemi doporučeními: Správně se najím, dělám jógu a fitball, chodím na čerstvý vzduch, hodně mluvím s dítětem a řeknu mu, jak na něj všichni čekají. “.

Svetlana: „Máme tu 36 týdnů. Syn se již připravil na východ, žaludek se mu snížil. Ale stále existují některé věci, které nebyly provedeny, žádám ho, aby si sedl o něco déle v bříšku. Musíme udělat všechny postupy: manikúru, odstranění chloupků atd., Takže po porodu nemusíme na to myslet alespoň měsíc. “.

Tatyana: „Dnes jsem se na LCD velmi bála, protože říkali, že moje pánev byla úzká a krk dítěte byl propleten pupeční šňůrou. Zejména jít do nemocnice na více než hodinu. Caesarean ještě nebyl předepsán, protože lékaři o tom pochybují. Ale rozhodně jsem se rozhodl, že se porodím sám, navíc jsem byl podporován porodní asistentkou v nemocnici, řekl jsem, že se nebudu bát, a všechno bude v pořádku. “.

Marina: „Konečně, 9 měsíců. Získal jsem 20 kg, ale lékaři říkají, že je to normální, protože zpočátku byla moje hmotnost nedostatečná. Dcera získala 2,45 kg, leží ve správné poloze, hlavou dolů. Chodím do bazénu a dělám cvičení pro těhotné ženy. Tento týden se už netrápím otoky, silnou bolestí a pálením žáhy. Obecně je vše v pořádku, jsem šťastný. “.

Vývoj plodu při těhotenství 36 týdnů

Jedná se o přibližné, protože každé dítě je individuální. Každý den nesbírá dítě více než 28 g.

Vzhledem k tomu, že tuk se v těle dítěte neustále ukládá, tváře se staly více kulatými. Kromě toho se vyvíjejí obličejové svaly, které se přímo podílejí na sání. Kromě sání reflexu, dítě aktivně cvičí polykání a dýchání.

Kosti lebky jsou stále měkké a pohyblivé, což výrazně usnadní výstup hlavy během porodu. Jsou chvíle, kdy je lebka během porodu deformovaná, ale po chvíli bude mít svůj normální tvar.

Do tohoto týdne by již dítě mělo zaujímat správnou polohu v děloze, hlavou dolů. Přesto mohou 4% všech dětí zaujímat polohu zadku dolů, v tomto případě se to nazývá hýždě nebo pánevní prezentace. V tomto případě může být žena podrobena císařskému řezu. Přečtěte si více o poloze a prezentaci plodu zde.

U dívek je genitální zralost indikována skutečností, že labia majora zakrývá labia minora a chlapci varlata jsou již jasně viditelná.

Srdce dítěte je plně tvarované, i když mezi pravou a levou stranou srdce zůstává díra. Nebojte se, ihned po narození zmizí. Srdeční frekvence v tuto chvíli je asi 145 tepů za minutu. Zvuky srdce lze snadno rozlišit, jakmile jsou jasnější.

Přestože je dítě lehké a plně tvarované, dýchání dítěte stále probíhá přes pupeční šňůru. Železo se hromadí v játrech, což v prvním roce života dítěte přispěje k tvorbě krve.

Po 36 týdnech se vlasy dítěte prodlouží a cilia a obočí jsou patrnější. Chrupavka v ušních boltcích se výrazně posílila a kadeře a vroubkování jsou již plně formovány.

Fotografie z ultrazvuku plodu

Foto 3D ultrazvuk plodu po dobu 36 týdnů:

Doporučení ve 36 týdnech

Každý den roste počet narozených císařských řezů. Jedná se o typ operace, při které je dítě odebráno kvůli malému řezu v břišní stěně a děloze..

Císařský řez může být:

 • plánováno, to je, když lékař doporučuje ženě porodit takovým způsobem, aby zachránil dítě a zmírnil mučení;
 • nouzové, tato možnost se používá, když během porodu obvyklým způsobem dochází k závažným komplikacím, které vznikají životům dítěte a matky.

Indikace pro císařský chirurgický výkon mohou být:

 • úzká pánev;
 • přítomnost nádorů;
 • včasné oddělení placenty;
 • postranní poloha plodu a mnoho dalších.

Tento týden by se měly shromáždit všechny věci, které budete muset vzít s sebou do nemocnice. Seznam se doporučuje vyjasnit v nemocnici, protože v každé instituci se mohou lišit. Seznam věcí potřebných pro nemocnici najdete zde.

Stojí za to přemýšlet o koupi poporodní bandáže, kterou žena potřebuje, aby rychle vrátila své tělo do tvaru. Bandáž vám umožní správně opravit břišní dutinu, díky čemuž se vnitřní orgány rychle vrátí na své původní místo. Přečtěte si více o výběru poporodní bandáže zde..

V 36. týdnu můžete začít perineum masírovat, díky čemuž se pokožka a svaly stanou pružnějšími, což pomůže předcházet mezerám při porodu. Chcete-li to provést, leží na zádech a zadejte index a prostředníček dovnitř ne více než jeden falanga. Začněte lehkými pohyby k masáži a protažení perineum. Masáž by měla probíhat na principu "hodin", to znamená masáže od 9 do 3 hodin. Na takovou masáž jsou kontraindikace: podráždění sliznice a drozd.

Doporučuje se, abyste odmítli cestovat pozdě v těhotenství, protože porod může začít kdykoli a budete daleko od svého lékaře. Abyste mohli letět letadlem, musíte mít písemný souhlas svého lékaře. Pokud cestujete autem, zastavte se každých 15 minut, abyste se zahřáli.

Tělesné cvičení

Pokračujte v józe, protože pozice jsou bezpečné pro mámu i dítě. Cvičení pomáhá posilovat svaly a normalizovat fungování všech vnitřních orgánů. Fitball a plavání jsou také povoleny..

Pokud je dítě stále v pánevní prezentaci, můžete provést následující cvičení, které může přispět k jeho změně na správné. Podstatou cvičení je změnit těžiště ženy: lehněte si na záda a pokuste se zvednout boky nad úroveň hlavy. Přečtěte si další informace o cvičeních pro změnu polohy dítěte zde..

Pravidla výživy

V pozdějších fázích těhotenství je velmi důležité sledovat výživu, protože na tom závisí zdraví dítěte a jeho matky, a to jak během těhotenství, tak po něm..

Denní strava by měla být připravena s ohledem na skutečnost, že tento týden již výrazně snížil náklady na energii. Nabídka by měla být vyvážená a měla by se skládat z produktů, které dodávají tělu ženy a dítěte všechny užitečné stopové prvky a vitamíny.

Tento týden odborníci doporučují vyloučit rostlinné bílkoviny z jejich menu, jsou to například maso, ryby, mléko. Doporučuje se denně konzumovat fermentované mléčné výrobky, obiloviny a zeleninové produkty. Mezi nápoji by měly být upřednostněny bylinné a zelené čaje a čerstvě vymačkané šťávy.

Před nákupem potravin nezapomeňte dát pozor na datum exspirace. Zkuste jíst pravidelně a po malých porcích. Kontrolujte množství spotřebované tekutiny, denní dávka není vyšší než 1 litr. Každý týden se doporučuje uspořádat půstní dny..

Vyšetření na 35 týdnech těhotenství

Na prenatální klinice lékař určitě změří krevní tlak a určí velikost pánve, hmotnost a výšku. Pokud jde o testy, musí těhotná žena projít

Kromě toho musíte na flóře projít šmouhou. Vyšetření gynekologem je nezbytné ke stanovení stavu sliznice a mikroflóry porodního kanálu.

Nezapomeňte se svým lékařem probrat možnost používání léků proti bolesti během porodu, protože si musíte být jisti, že nejste alergičtí na složky léku. Přečtěte si o možných možnostech úlevy od bolesti zde..

Tento týden lze předepsat poslední ultrazvukové vyšetření, data, která budou přímo předána lékaři, který porodí. Během vyšetření lékař posoudí množství plodové vody, vyhodnotí vývoj dítěte, poslouchá srdeční rytmus a stav krevního oběhu. Lékař také posoudí možná rizika: oddělení placenty a propletení pupeční šňůry.

Články O Neplodnosti