Hlavní Testy

Bepantenova mast

Bepanten mast - univerzální řešení pro dítě a matku: ošetření vyrážky z plenky u dítěte a trhlin bradavek u kojící matky.

Bepanten mast je osvědčený prostředek k léčbě vyrážky u dětí a bolestivých trhlin bradavek u matek. Vysoký profil účinnosti a bezpečnosti byl potvrzen v průběhu četných klinických studií provedených v Rusku 1 i v zahraničí 2.

Vlastnosti

Díky jedinečnému složení 3 má tento lék zaslouženou popularitu mezi odborníky i matkami: 9 z 10 matek, které zkoušely Bepanten mast, je připraveno jej doporučit 4.

 • Používá se na světě více než 70 let..
 • Vhodné pro matku a dítě od narození.
 • Klinicky testováno 1.2.
 • Neobsahuje konzervační látky, barviva, parabeny a jiné potenciálně nebezpečné látky 5.
 • Splňuje vysoké evropské standardy kvality.

Hlavní komponenty

Složky obsažené v masti Bepanten poskytují dvojí účinek nezbytný k obnovení pokožky dítěte a matky:

 • Provitamin B5 zvyšuje ochranné vlastnosti pokožky a podporuje její přirozené hojení. Tato složka normalizuje metabolismus v poškozených částech kůže, udržuje optimální hladinu vlhkosti a má také mírnou protizánětlivou aktivitu. Tyto vlastnosti umožňují Provitaminu B5 zklidnit podrážděnou pokožku 5;
 • přírodní lanolin 6 tvoří spolehlivou ochrannou bariéru proti vnějším podnětům (moč, stolici atd.). Taková bariéra chrání pokožku nejen před poškozením, ale také zvyšuje příjem aktivní složky - provitaminu B5 5 do pokožky a umožňuje pokožce dýchat. To vám umožní aplikovat mast Bepanten v kterémkoli ročním období, a to i v horkém letním období 7.

Bepanten pro bradavky kojících matek: jak používat krém a mast, zda se umyje před krmením dítěte

Krém Bepanten - řešení mnoha dermatologických problémů

Krém Bepanten se objevil na trhu domácí farmakologie relativně nedávno. Tento německý produkt pro ošetření pleti se rychle stal velmi populární léčbou..

Aplikace: kdy a jak

Matky to nejčastěji používají. Účinně léčí praskliny v bradavkách, pokud žena kojí. Krém Bepanten také pomáhá vyrovnat se s plenkovou dermatitidou u dětí, včetně novorozenců.

Poměrně často vyvstává otázka: Má se Bepanten před krmením omýt bradavkami? Odpověď je v návodu - ano, výrobce doporučuje krém před krmením opláchnout (nebo alespoň umýt vlhkým hadříkem), přestože se rychle vstřebává a obsahuje přírodní složky.

Bepanten se také používá v těchto případech:

 • prevence suché, zarudlé nebo prasklé kůže u dospělých a dětí;
 • ošetření škrábanců a drobných popálenin;
 • léčba podráždění kůže po radioterapii a fototerapii, po ultrafialovém záření;
 • léčba otlaků, cervikální eroze, chronických kožních vředů;
 • ošetření kůže během lokální aplikace kortikosteroidů a po tomto zákroku.

Po nanesení Bepantenu stopy po oděvu prakticky nezůstanou. Charakteristický slabý zápach léku rychle zmizí. Kůže, na kterou je krém nanesen, musí být suchá a čistá. Droga může být v případě potřeby použita až 15krát denně.

K léčbě prasklin bradavek pomocí přípravku Bepanten je třeba po krmení namazat postiženou oblast prsu. Mytí prsou mýdlem se doporučuje maximálně jednou denně, aby nedošlo ke zvýšení trhlin. Chcete-li produkt omýt, vypláchněte bradavku teplou vodou nebo ji poklepejte vlhkým hadříkem.

Hlavní obsazení

Dexpanthenol - hlavní účinná látka Bepantenu - se po proniknutí krému pod kůži mění na kyselinu pantothenovou. Po lokální aplikaci je lépe absorbován než přímo kyselina pantothenová.

Dexpanthenol nezpůsobuje hypovitaminózu, takže předávkování není možné. Alergické reakce (kopřivka, svědění, pálení) po použití přípravku Bepanten - vzácný výskyt.

Krém Bepanten je méně koncentrovaný než masti, vstřebává se rychleji a snáze omývá. Je vhodnější pro ošetření dospělé pokožky. Pro děti výrobce doporučuje použití masti.

Více informací o zdraví kůže na webu - http://vashakoja.ru.

Bepanten pro kojící matky a novorozence: což je lepší - mast nebo krém

A byla to jen bepantinová mast. Krém nešel. Tam je koncentrace panthenolu (v masti) vyšší - podle mého názoru 10%, a báze je lepší, a v návodu k použití je hlavní bod pro mámu a dítě.

Dříve se Salvatorova mast používala z ran, ale pak se zastavila, protože je s hormony.

Večer jsem přestal aplikovat tuto mast na bradavky... Pak jsem podlehl známému matce a změnil se na 5% bepantenovou mast..

Obsahuje protizánětlivé léčivé složky, které se nenacházejí v běžném krému. Proto mast opravdu pomáhá trhlinám hojit se rychleji. Mimochodem, psát o tomto krému: indikace pro použití. Nádherný krém. Krém má podle mého názoru příliš tekutou konzistenci.

Jednou ze součástí mé lékárničky byla masti Bepanten, jak jsem ji dříve používal pro různá poranění kůže a věděl jsem o jejím vynikajícím regeneračním účinku.

Také léčila alergickou vyrážku a její stav se zlepšil. Všechno ostatní mám alergické reakce. A z podráždění pokožky, vyrážky z plen, ran a prasklin, malých popálenin atd. Se šetří rychle.

Neléčí alergickou vyrážku, pokud není odstraněna příčina alergie..

Jeho hlavní složkou je dexpanthenol, účinný regenerační, nehormonální, prakticky bez vedlejších účinků..

Musím si koupit bepanten pro lékárničku kojících matek a novorozenců?

Nic jsem nezmazal, kromě vlastního mléka, takže nedošlo k prasklinám, a to ani v prvních týdnech.

Přišel k nám v pohodě - a pro prevenci prasklin a lépe na kůži na bradavkách žilo (ale neměli jsme globální problémy - jen mírné podráždění).

Pokud se mládě nelíbí něco - zápach, chuť nebo (TTT) je zarudnutí, podráždění atd. - nemilosrdně odstraní vše zbytečné. Manželka používá Bepanten pro prsa. V pokynech se uvádí, že jej nelze před krmením omýt.

Navíc, pravá ruka - vše v puchýřech a vlevo - jen řada pupínků.

A po několika hodinách se mi na rameni vynořila taková vyrážka, že jsem si jen chtěl umýt ruce brusným papírem - bylo to svědivé.

Použil jsem Beponten, ušpinil bradavky, když jsem porodil dceru, cucal mě do krve, ušpiněný tímto krémem se mi to opravdu líbilo, všechno šlo bez vedlejších účinků.

Rozmazávám místa popálenin, ale nejsem si jistý, zda to v mém případě pomůže, popálení kyselinou.

Dobrý den všem! Kdo ví, zda bepanten nebo náhradní depantol může pomoci s kyselým popálením.

Dugno, zdá se mi, že kojící matka nemůže její prsa vůbec rozmazat, zvláště když píšete, že se jí to dítě nelíbí. Teď jsem si vzpomněl, že jsem nezískal nic lepšího pro dítě pod plenkou, s výjimkou bepantenů.

Bübchen, mimochodem, ale našel jsem jeden značkový stojan, zdá se, jako by tu byla rodná výrobní země). Můžete doporučit pouze jednu věc: experimentovat v rozumných mezích.

Náš přítel, jehož dítě má 6 měsíců, dnes řekl, že zahrnuje chemii, které se mu dítě opravdu nelíbí, a je lepší použít jiný krém.

Ale zdá se nám, že se mu to dítě moc nelíbí, po jídle pláče, bolí ho žaludek, zdá se,.

Krátce řečeno, moje tělo bylo podle všeho vyčerpáno složkami bepantenu a dalo takovou reakci.

Olya dával dobré rady ohledně mazání bradavky mlékem, ale já osobně jen se zavedením doplňkových potravin bradavky přestaly být po krmení neuvěřitelně citlivé. První dva měsíce po narození jsem použil k odstranění suchých bradavek purelan.

Jako většina kojících matek jsem našel trhliny v bradavkách téměř druhý den krmení. Každý den jsem nanášel bepanten po každém krmení.

Svetlana, 28 let, Petrohrad V nemocnici lékař doporučil Bepantena pro péči o bradavky.

Když jsem porodila a začala krmit dítě, moje bradavky praskaly a zkroucené. Nepřehánějte to. Přišel jsem domů a zjistil, že kůže na mých rukou byla suchá a svědivá. Svědění - to znamená ránu! - pomyslel jsem si - - a rozmazaný bepanthen.

základní informace

17 let. Mám otázku pro vás - dáváte peníze na kondomy pro svou dceru ve věku 15–17 let nebo si ji kupujete sami? Souhlasím s výrobci, ale máme možnost dovážet ze zahraničí, takže jsme si jisti, že to není Tchaj-wan ani Vietnam. Stejný Bubchen z nějakého důvodu k nám nešel, ačkoli mají dobrou hypoalergenní linii. Johnsons-baby bylo všechno thajské, něco jiného jsme zkoušeli...

Krmím jen týden, zpočátku nebylo nic a pár dní už na bradavkách byly nějaké červené tečky, nekrvácí, to jsou praskliny. Obecně na Bepanten netrvám výhradně, nyní je zde velký výběr.

Taková otázka... Předepisování léků by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník na základě anamnézy a výsledků diagnostiky.

Pravá ruka navíc byla silná vrstva a na levé straně byla očividně rozptýlena a nakreslila prstem jen jednu čáru...

Šla ven bez rukavic (v lednu).

To je případ, kdy je lepší mít několik konkrétnějších léků než jeden univerzální.

Je třeba Bepanten před krmením omýt?

Vzhledem k problému prasklin bradavek v prvních dnech nebo týdnech po porodu můžete použít Bepanten.

Je třeba Bepanten před krmením omýt? To je jedno z hlavních kritérií, které matky představují při výběru krémů nebo mastí pro péči o bradavky.

Nejoblíbenějším a nejúčinnějším nástrojem prevence a léčby trhlin bradavek je Bepanten. Vyrábí se ve dvou formách - mast a krém..

Není v nich žádný zvláštní rozdíl, protože účinná látka a její koncentrace se neliší. Krém Bepanten se vstřebává poměrně rychle, je lepší ho použít pro povrchové léze.

Masť má mastnější konzistenci, která usnadňuje pronikání do hlubších vrstev pokožky.

Hlavní hodnotou přípravku Bepanten je to, že má jedinečné regenerační vlastnosti, které přispívají k rychlému hojení..

Je absolutně bezpečný, protože základem jeho působení je použití dexpanthenolu, který se při vniknutí do pokožky přemění na vitamín B5 (kyselina pantothenová)..

Díky tomu je možné široce používat nejen pro péči o pokožku mámy, ale také pro prevenci vyrážky z plenek u dítěte..

Proč se vyskytují trhliny bradavek a jaké mohou být příznaky?

Důvody výskytu poškození bradavek může být velmi mnoho. Mezi hlavní patří:

 • v důsledku nesprávné polohy dítěte během krmení - nesprávné zachycení bradavky dítětem, což vede k traumatu;
 • ostré, nucené odstavení dítěte, v důsledku čehož je bradavka zraněna;
 • přecitlivělost bradavek;
 • nesprávná péče o pokožku prsou a bradavek - příliš časté mytí mýdlem pokožku velmi osuší a zvyšuje citlivost;
 • nesprávné připojení prsní pumpy k hrudníku, což má za následek rozdílný tlak;
 • hypovitaminóza, která se vyvíjí v důsledku oslabení těla a tkáně ztrácí své elastické vlastnosti.

První příznaky se mohou objevit během několika hodin po porodu, po prvních pokusech o připojení dítěte k hrudi. Nejprve se objeví mírná bolest a zarudnutí. Následné krmení je mnohem bolestivější, zejména v prvních okamžicích, kdy dítě chytí hrudník.

Je nutné odstranit všechny možné příčiny co nejdříve, protože se mohou objevit trhliny, které následně vyvolávají mnohem větší bolest a nepohodlí. Některé matky dokonce odmítají kojit kvůli velmi silné bolesti.

Praskliny se mohou objevit na jedné bradavce nebo dokonce okamžitě na obou bradavkách. Někdy to může být jedna trhlina, v některých případech jich je několik. Pokud se objeví trhliny, je nutné zahájit léčbu okamžitě, aby se zabránilo včasnému spojení bakteriální infekce, aby se zabránilo dalšímu prohloubení lézí a udržení plné laktace..

Léčba a prevence poškození bradavky

 1. Nejlepší volbou by bylo použít Bepanten. Měl by být aplikován na poškozenou pokožku ihned po krmení a ponechán vstřebat. Před dalším krmením se musí krém Bepanten omýt. Přestože výrobce považuje tento lék za naprosto bezpečný pro dítě, často děti odmítají šířit prsa šíření s Bepantenem.
 2. Pokud během krmení dochází k hlubokým, zvláště krvácivým prasklinám, je lepší používat silikonové nebo latexové podložky pod prs. Nedoporučují se však používat příliš dlouho, protože to má za následek nedostatečnou stimulaci prsu, což může vést ke zhoršené laktaci..
 3. Povinným prvkem v léčbě je častá výměna polštářků na hrudi. V žádném případě by nemělo být dovoleno příliš vlhké prostředí, které nepřispívá k rychlému uzdravení.
 4. Krmení se nejlépe provádí častěji, ale ne na dlouho. Koneckonců, pokud dítě nemá příliš hlad, je mnohem klidnější a snazší ho chytit za bradavku.
 5. Podprsenka by měla odpovídat velikosti hrudníku. Syntetické materiály nejsou povoleny, pouze přírodní bavlna.

Neocenitelný pomocník v lékařském kabinetu kojící matky

Při správné organizaci kojení a včasném přijetí všech nezbytných opatření k prevenci prasklin bradavek přinese krmení pro matku a dítě spoustu potěšení.

Dokonce ani dlouhodobé sání při správném použití nevede k sebemenším nepříjemným pocitům..

A aby se předešlo komplikacím a neprodleně vyřešily všechny možné problémy, kojící matky prostě musí mít v lékárničce univerzální krém Bepanten, který snadno zvládne jakékoli obtíže..

Bepanten pro kojící matky a novorozence

Domů »Novorozenci» Bepanten pro kojící matky a novorozence

Chtěli byste mít v lékovce univerzální krém, který lze použít nejen pro novorozence, ale také pro jejich matky během kojení a v mnoha dalších situacích? Pak byste se měli blíže podívat na linii Bepanten. Jak se říká, existují drogy pro všechny příležitosti. A Bepanten lze připsat k těmto fondům.

Co je dobrý bepanten pro kojící matky? Která účinná látka je bezpečná, ale zároveň účinná? A jaký je rozdíl mezi mastí a krémem? Pojďme na to.

Bepanten: složení

Ať už si vyberete jakoukoli formu bepantenu, účinná látka bude stejná: dexpanthenol.

Při průniku kůží se dexpanthenol přemění na kyselinu pantothenovou (další název je vitamin B5) a poté na pantetin, který je součástí koenzymu A.

Kyselina pantothenová se tedy prostřednictvím řetězce transformací podílí na procesech oxidace, metabolismu tuků, bílkovin a uhlohydrátů a má také dobré regenerační vlastnosti na sliznicích a pokožce..

Ukázalo se, že bepanten je vitaminový krém nebo mast (podle toho, co si vyberete), naprosto bezpečný jak pro novorozence, tak pro kojící matky..

Oblast použití

První zkušenost s umístěním dítěte na hruď je docela nepříjemná.

Mléčné žlázy v tomto období vyžadují zvláštní péči a respekt k nim, protože problémy spojené s laktostázou nebo prasklými bradavkami způsobují bolest a neochotu krmit se.

A pokud se často potýkají s laktostázou častou aplikací dítěte a masírováním prsu, pak je při prasklinách nutné bezpečné léčení rány.

Instrukce pro lék na bepanten říká, že se používá pro:

 • preventivní ošetření suché kůže;
 • ošetření kůže u novorozenců (prevence a léčba plenkové dermatitidy);
 • péče o pleť v chladném období;
 • s mikrotrhlinkami nebo podrážděním bradavek u kojících žen;
 • s praskliny v konečníku, škrábance, vředy na kůži, popáleniny;
 • pro léčení cervikální eroze;
 • ošetření kůže po lokální aplikaci kortikosteroidů.

Bepanten je vhodný k léčbě prasklin bradavek u kojících matek.

Cílem kosmetického přípravku Bepanten je zvlhčení pokožky a hojení ran. Bepanten neobsahuje barviva, konzervační látky ani parabeny, proto je považován za jeden z nejlepších léků pro matky a jejich děti.

Protože bepanten obnovuje epidermální buňky nejen na povrchu, ale také hluboko uvnitř, používá se také po porodu ze strie..

Proč dochází k prasklinám bradavek?

Podle některých zpráv každá pátá žena z první ruky ví, jaké rány na bradavkách jsou v období laktace. Proč vznikají?

Doporučujeme vám přečíst si: Laktamil pro kojící matky

 • Nesprávné připevnění k hrudi. Drobečky nemají zuby na začátku krmení, ale pokud dítě úplně nezachytí bradavku spolu s dvorcem, je pravděpodobně poškozeno a dítě často polkne vzduch. Zde si můžete přečíst techniku ​​nanášení na hrudník..
 • Nedostatek vitaminu v těle. Oslabená po porodu nepravidelná strava, která navíc postrádá určitá jídla (matky často jedí poprvé stravu) potlačuje imunitu a vede k viditelným problémům. Například nedostatek vitamínu B5 ovlivňuje stav pokožky: při nejmenším tření se stává suchým a podrážděným.
 • Špatná podprsenka. Není žádným tajemstvím, že po narození dítěte se zvětší prsa, a proto by se podprsenka měla zvětšit o 1-2 velikosti. Jinak bude mít pravidelné tření bradavek za následek zranění..
 • Nesoulad s hygienou. Zde musíte najít prostřední půdu. Na jedné straně vzácné omývání bradavek vede k rozmnožování infekce, protože únik mléka na teplém místě je dobrým substrátem pro růst bakterií. Na druhé straně nadměrná láska k čistotě pomáhá vypouštět pokožku a tření na ručníku dráždí pokožku a může je poškodit..
 • Chronická onemocnění matky. Některá onemocnění, například diabetes mellitus, vedou ke vzniku trhlin. Tento problém je řešen aplikací bepantenu a úpravou dietní výživy. Lékař může dát konkrétní doporučení v závislosti na onemocnění způsobující trhliny..
 • Nevhodné použití odsávačky. Pokud není naléhavá potřeba, použijte odsávačku co nejméně. Pamatujte, že je nejlepší vyvinout prsa pouze pro vaše dítě..

Obrázek ukazuje správné zachycení bradavky dítětem spolu s dvorcem, na kterém závisí úspěšné krmení.

Krém nebo mast?

Koncentrace aktivní složky v krému a masti je stejná - 5% dexpanthenol. Jediný rozdíl je ve struktuře a konzistenci, která se liší v důsledku dalších látek obsažených ve výrobku. Trvání účinku bude záviset na nich.

Krém je vhodnější jako prevence praskání a suché pokožky. Jeho struktura je jemná, jemná, dobře rozložená po povrchu a rychle se vstřebává, nezanechává žádné mastné zbytky. Krém je vhodné aplikovat těsně před odchodem.

Dokonce i na fotografii je patrné, že struktura krému, jakož i účel, se liší od masti. Při kontaktu s pokožkou je rozdíl také patrný.

Masť je silnější, dostává se na pokožku, vytváří ochrannou lepivou vrstvu a proniká hluboko do pokožky, má účinek delší než krém.

K tomu dochází v důsledku obsahu masti přírodního lanolinu (250 mg, zatímco v krému pouze 13 mg), což umožňuje pokožce dýchat a zároveň v ní udržuje vlhkost. Bepantenové masti jsou výhodné pro léčbu prasklin bradavek a vyrážky z plenek u kojenců. (O tom, jak používat bepanten u novorozenců, čtěte zde).

Zvlhčující účinek v masti je také dosažen prostřednictvím mandlového oleje.

Je nutné před krmením opláchnout bepanten: návod, recenze Bepan - Kojení od A do Z

Bepanten je dermatologický přípravek s celou řadou aplikací, který patří do skupiny stimulátorů regenerace tkání. Vyrábí se ve formě masti a krému a používá se k obnově poškozených oblastí kůže, ať už se jedná o otěry, modřiny nebo vředy..

U kojících matek je však mast oblíbená především jako prostředek k hojení trhlin v bradavkách, často vzniklých nesprávným připevněním novorozence k prsu..

V tomto ohledu je mnoho matek znepokojeno otázkou: měl by se produkt před každým krmením omýt z prsu??

Proč dochází k prasklinám

Trhliny v bradavkách jsou poměrně častým problémem mladých a nezkušených matek, které se často objevují v prvních dnech krmení. Existuje pět hlavních důvodů, které způsobují výskyt trhlin:

 • nesprávné připevnění dítěte, a proto nesprávné sevření hrudníku;
 • nedostatečná hygiena;
 • často vyplývající z předchozího důvodu, pronikání hub nebo stafylokoků do kůže;
 • neopatrná extrakce bradavky z úst novorozence;
 • neschopnost používat odsávačku.

Je snadné se zbavit malých trhlin, které nejsou způsobeny infekcemi, jednoduše odstraněním příčiny, která vyvolala jejich vzhled. Proti hloubce je nutná medikace se speciálními krémy nebo masti, jako je Bepanten.

Účinnou látkou tohoto nástroje je dexpanthenol - derivát kyseliny pantothenové, běžně známý jako vitamin B5. Po proniknutí do kožních buněk se dexpanthenol v nejkratším možném čase stává kyselinou pantothenovou, která jako součást koenzymu A urychluje regeneraci pokožky a posiluje její kolagenová vlákna.

Opláchněte nebo ne?

Je zřejmé, že při pravidelném odstraňování krému mýdlem bude kontakt novorozence s produktem snížen na nulu a není pochyb o možném poškození zdraví..

Taková nadměrná hygiena při kojení však může poškodit bradavky sama o sobě a pouze zhoršit stávající problémy..

Logický závěr: úspěšné ošetření trhlin je neslučitelné s trvalým odstraněním krému.

Co říká výrobce? Podle pokynů je mast nebo krém pro dítě naprosto bezpečná a před krmením není nutné je umývat..

Ti, kteří důvěřují vědeckým faktům více, se mohou seznámit s chemickým složením masti:

 • dexpanthenol je účinná látka a, jak jsme již zjistili, forma vitaminu B5;
 • stearylové a cetylalkoholy - přírodní látky získané z kokosových a palmových olejů, jakož i tuk ze semen velryb;
 • lanolin - vlněný vosk získaný trávením ovčí vlny;
 • bílý včelí vosk;
 • měkký bílý parafín - používá se pouze vysoce rafinovaný parafin určený pro potravinářský průmysl;
 • mandlový olej;
 • Protegin X - přírodní, netoxický emulgátor skládající se z petrolátu (žáruvzdorné vazelíny), ricinového oleje a řady mastných kyselin;
 • čištěná voda.

Všechny pomocné látky jsou za prvé zcela bezpečné a za druhé jsou obsaženy ve skromných dávkách. Většina drogy je voda.

Kojící matka však může mít další otázku: jak se bude její dítě vztahovat k chuti Bepantenu? V praxi je naprostá většina dětí zcela lhostejná k chuti a vůni masti / krému.

Pokud si stále myslíte, že je nutné mastí pokaždé omýt, měla by se znovu použít ihned po krmení: čím dříve, tím lépe, aby produkt fungoval co nejdéle před dalším praním.

Máma recenze

Většina kojících matek, které použily Bepanten, zanechává čistě pozitivní zpětnou vazbu o produktu. Mnoho z nich zároveň ukazuje lepší účinnost masti ve srovnání se smetanou: masti jsou mastnější, hustší a obvykle se používají k léčbě poškozených bradavek; krém - tenčí a měkčí, používá se hlavně ke změkčení pokožky u novorozence.

Shromáždili jsme pro vás nejužitečnější recenze z internetu, pozitivní i negativní.

Margarita: „Skvělá mast. Zároveň je vhodný nejen pro bradavky: použil jsem ho k léčbě zarudnutí na kůži dítěte. Téměř okamžitě zmizeli. Krém je méně účinný “.

Elena: „Masť Bepanten je super-lék! Začal jsem to používat i v nemocnici. Bezprostředně po krmení ušpinila bradavky. Doslova jsem cítil, jak droga pronikla do problémových oblastí. Šetří bolestí. Nyní jej používám pro profylaktické účely, abych zabránil podráždění papeže dítěte. Používám mast, nezaměňuj si to se smetanou “.

Alena: „Velmi doporučuji každému, kdo nechce mít problémy s kojením. Během prvního týdne krmení se objevily bolestivé trhliny. Začala aplikovat mast - zmizel po 2-3 dnech. A cena je rozumná “.

Guzel: „Masť je překvapivě účinná. Ihned po nástupu HB se mi praskly bradavky a objevily se krusty. Bolest byla nesnesitelná! Bepanten zachránil. Nyní doporučuji všem těhotným přátelům, aby ji okamžitě vzali s sebou do nemocnice. “.

Ekaterina: „Ale ten zápach se nám nelíbil. Používáme další mast - "Videstim". Je zcela bez zápachu a obsahuje vitamín A. Může být také použit jako profylaktický přípravek. “.

Julia: „Nástroj je vynikající! Dokonce i v porodnici mi moje dítě udělalo z bradavek pevné nehty. Ale musíte se krmit, takže vydržela, dokud se nedozvěděla o masti. Všechno se za pár dní uzdravilo.

Kromě toho mast nelze před jídlem omýt. Je bezpečné pro dítě, i když je částečně rozpuštěno v mléce..

A můžete léčit nejen bradavky: pokud má dítě podráždění nebo pocení, namažte pokožku a všechno zmizí. “.

Victoria: „Používám ji už týden, ale výsledek je zatím tak dobrý“.

Elena: "Jen jsem ji třikrát rozmazal a všechny krvácející trhliny se zahojily".

Jiné úpravy trhlin

Bez ohledu na způsob léčby se trhliny objevují znovu a znovu, pokud nedodržíte pravidla krmení a hygieny. Máma by měla:

 1. Mistr správné připojení k hrudníku. To je hlavní příčina poškození bradavek, a pokud nebude odstraněna, masti a krémy budou plýtvat penězi..
 2. Nevytahujte dítě z bradavky násilím. Musí ho nechat jít. Pokud potřebujete naléhavě odstranit prsa, stačí zasunout malý prst k dítěti v rohu úst a odvážně odstranit bradavku.
 3. Nepřehánějte to s péčí o prsa. Není třeba umývat mléčné žlázy dvakrát nebo třikrát denně: stačí ranní sprcha. Nelze použít bradavku na bradavky - velmi vypouští pokožku a způsobuje nové praskání. Mytí po každém krmení je oprávněné, pouze pokud je infekční povaha trhlin.
 4. Při použití odsávačky sbírejte zařízení s nálevkou vhodnou pro vaši velikost a vsuvka by měla být umístěna přesně ve středu. Pokud se již objevily trhliny, nedoporučuje se používat odsávací pumpu před jejich napnutím.
 5. Pokud se objeví praskliny pouze na jedné bradavce, začněte se živit od druhé. Dítě zpravidla vyvíjí větší úsilí na první bradavku, což znamená zbytečnou bolest a pomalé hojení. Ze stejného důvodu se pokuste nedělat dlouhé mezery mezi úkony krmení, protože hladové dítě velmi opatrně sát.
 6. Pokud je bolest při krmení poškozené bradavky nesnesitelná, musíte ji nechat uzdravit. Kojte a vylučujte mléko od pacienta - rukama, nikoli prsní pumpou.
 7. Pokud jsou obě bradavky silně poškozeny, použijte obložení. Nezapomeňte však, že okamžitě po zotavení by se mělo opustit. Jejich dlouhodobé užívání je spojeno s mnoha problémy: od redukce mléka až po zvyknutí dítěte na krmení pouze podšívkou.

Použití přípravku Bepanten pro vyrážky, pleny, popáleniny

Krém i mast mají mnoho dalších indikací k použití. Tisíce recenzí od matek tedy potvrdily prohlášení výrobců o účinnosti tohoto nástroje proti vyrážce z plenek.

Podle různých statistik čelí tomuto problému 30 až 70% dětí v prvním roce života. Také lék úspěšně bojuje proti podobné dermatologické nemoci - plenkové dermatitidě.

Krém této řady se snadno vyrovná s předsušenou pokožkou: eliminuje loupání, svědění a praskání.

Z dalších regeneračních produktů této řady jsou k dispozici následující produkty:

 • "Bepanthol Baby" - speciální verze ochranného krému pro prevenci vyrážky z plenek;
 • Bepanten Plus - navržen k léčení škrábanců a malých ran;
 • „Bepanthol Gel“ - pro uzavření hlubokých ran a úpravu jizev;
 • „Emulze bepantolu“ - pro prevenci strie během těhotenství;
 • "Bepanthol Penka" - k odstranění spálení od slunce a domácí popáleniny.

Závěr

Tento nástroj je výrobcem umístěn jako masti-regenerační činidlo pro hojení trhlin, které se vyskytují na bradavkách během kojení, a je proto speciálně navrženo s ohledem na možný vnik látky do těla novorozence. Přirozené a bezpečné složení umožňuje mamince, aby před kojením nemyla mast, jak je uvedeno v pokynech pro léčivo.

Bepanten se musí před krmením omýt

Philips AVENT hydratační krém na bradavky, 30 ml

Ještě jednou se chci ujistit, že nezraním dítě. Štětina je po krmení prasklá masou bepantenu a před krmením ji neumývám. Lékaři v porodnici uvedli, že prsa by si měli umýt pouze ráno a večer, když se osprchují. Nebo to možná ještě musíte umýt? Když je význam prasklý, stává se více a bolestivější než při smetaně. Jak být?

Purelan nebo Bepanten?

Sbírám tašky v nemocnici... termíny již běží, mám Bepantenovu mast. Po krmení jsem použil purelan, nemusím ho umývat.

Kdo použil nebo používá Bepanten? Jak se mají vaše děti? Před krmením musí být omyto. Musím se rozmazat, abych se vyhnul sušení, takže si myslím... koupil bych si čistokrevný...

ale už je tu Bepanten, není to levné a nechcete utrácet peníze... Co říkáte?

Jaký druh make-upu pro dítě používáte?

Ahoj milé matky! Přejeme vám, jakou kosmetiku jste pro dítě vybrali? Zájem o nejbezpečnější složení. Pokusím se ho použít na minimum, chápu, že to pro dítě není nutné. Kdo co použil, poradil s nezbytným)) předem děkuji) Stále mi říkáš o bepanten? Krém nebo mast? Mám sklon se smát. Bepanten je nutný pod plenkou a pro bradavky, ale zdá se, že psali, že mast by se neměla před krmením omýt, ale potřeboval by krém. Pomozte mi, prosím

Jak používat bepanten pro prsa

Krásný poprsí je pýchou každé ženy. Problém je však v tom, že kůže pokrývající mléčné žlázy se vyznačuje zvýšenou citlivostí a náchylností k nepříznivým účinkům vnějších faktorů. Pokud mluvíme o mladé matce, riziko bolestivých zranění - praskliny a otěry - se přidává k možným kožním problémům..

Krém Bepanten pro prsa vám umožňuje rychle a efektivně eliminovat nepříjemné pocity a jejich zdroj a řešit řadu dalších dermatologických problémů.

Na co lze lék použít??

Léčivou látkou se rozumí univerzální léky, které nejsou škodlivé pro léčení různých poranění kůže u dítěte i dospělého pacienta. Ženy, které se zajímají o své zdraví, jej používají v případě:

 1. Potřeba rychlého uzdravení menších kožních lézí, ať už jde o škrábance, praskliny nebo otěry.
 2. Masť účinně odstraňuje nepříznivé účinky ultrafialového záření a chemikálií - popáleniny a zarudnutí.
 3. Lék se doporučuje pro použití se zvýšenou suchostí pokožky - mast i krém vytvoří další vrstvu, která chrání před chladem a přímým slunečním světlem.
 4. S peelingem je možné se vyrovnat díky kyselině pantothenové, která má výraznou hydratační schopnost.
 5. Pozitivního účinku je dosaženo při používání přípravků pro péči o nadměrně citlivou pokožku, v přítomnosti chronických onemocnění kůže, akné a jejích následků.
 6. Při kojení pomáhá Bepanten proti praskání bradavek, nejen že léčí bolestivá zranění, ale také odstraňuje podráždění.
 7. Dalším problémem, kterému musí žena čelit po těhotenství a narození dítěte, jsou strie na hrudi. Složení zabraňuje jejich vzhledu a způsobuje poškození méně patrné.

Toto není úplný seznam možností léku. Rozsah jeho použití je velmi široký, protože každá forma (gel, mast a krém) se vyznačuje rychlou absorpcí do pórů kůže. Konzistence zajišťuje snadnou distribuci látky na povrchu, včetně mokrých ran a oblastí pokrytých chloupky.

Bepanten plus, který se doporučuje používat po minimálních invazivních zákrokech k odstranění chirurgických ran, se považuje za silnější lék..

Složení Bepantenu a jeho vlastnosti

Jak bylo uvedeno výše, hlavní účinnou látkou dotyčného léčiva je dexpanthenol. Jeho funkcí je snadná absorpce kožními buňkami. Po tření produktu do bradavky a kůže na hrudi se Dexpanthenol přemění na kyselinu pantothenovou, která:

 1. Slouží jako povzbuzující prostředek pro obnovení normálního stavu pokožky a sliznic.
 2. Zvyšuje odolnost kolagenových vláken.
 3. Zlepšuje metabolické procesy na buněčné úrovni.
 4. Hydratuje pokožku a má mírný protizánětlivý účinek..

Po proniknutí do krve se kyselina pantothenová kombinuje s krevními proteiny a dosahuje hodnoty 500 až 1 000 μg / l u dospělého pacienta. Jakmile je v těle, není metabolizován a je vylučován v nezměněném stavu.

Pokud užíváte kyselinu perorálně, asi 70% látky opouští tělo močí, zbytek se vylučuje spolu s pohybem střeva..

Do 24 hodin se u dospělého pacienta vylučuje 2 až 7 mg látky močí, dítě ztratí během dne 2–3 mg kyseliny..

Druhou aktivní složkou, která je součástí léčiva, je chlorhexedin dihydrochlorid. Toto antiseptikum je tělem dobře tolerováno, je aktivní proti grampozitivním bakteriím a je schopné působit na gramnegativní patogeny, i když ne tolik. Viry jsou vůči této složce zcela rezistentní, houby také reagují na léčivo, ale slabě.

Každý gram krému obsahuje 50 mg dexpanthenolu. Pomocnými složkami krému jsou DL pantolakton, stearyl a cetylalkoholy, cetylfosfát draselný, lanolin. Kompozice také zahrnuje čištěnou vodu, isopropylmyristát a propylenglykol..

Bepantenová mast pro bradavky, kromě aktivní složky, sestává z lanolinu, cetylových a stearylalkoholů, proteinu X, měkkého a tekutého parafinu, včelího vosku, mandlového oleje a čištěné vody.

Forma uvolnění produktu a jeho analogy

Krém Bepanten Nipple Cream se vyrábí také ve formě gelu, masti a balzamu. Ten se nalije do 200 ml lahví, zbývající formy se umístí do hliníkových zkumavek o obsahu 30, 50 a 100 gramů. Hlavní aktivní složkou léčiva je dexpanthenol, jeho koncentrace v kapalné látce je 2,5%, v gelových formulacích - nejméně 5%.

Láhev 30 gramů vás může stát 380-400 rublů.

Všechny formy produktu jsou určeny k vnějšímu použití, ale každá látka má své vlastní vlastnosti:

 • Krém bradavek Bepanten je měkký homogenní produkt s jemným specifickým zápachem, malovaný bílou, bílou a žlutou barvou.
 • Masť této značky je neprůhledná, elastická, má implicitní vůni lanolinu a světle žlutý odstín.

Bepanten, jako jeden z nejúčinnějších léčivých přípravků, však není jediným řešením problémů s pokožkou mléčných žláz..

Lék má mnoho úspěšných analogů, a to jak v aktivní složce, tak v mechanismu účinku. První zahrnují D-Panthenol, Panthenol, Dexpanthenol a Moreal-plus.

Nejoblíbenějšími analogy mechanismu vlivu jsou Mikoran a Kuriozin.

Úkolem kteréhokoli z těchto léků je rychle léčit kožní léze, změkčit, zvlhčit a chránit.

Možné vedlejší účinky a omezení použití

Před lubrikací kůže prsu a bradavky terapeutickou mastí je třeba prostudovat pokyny a vzít v úvahu možnost negativních reakcí těla.

Lék nemá žádné zvláštní kontraindikace, ale výjimkou jsou pacienti s individuální nesnášenlivostí k jeho složkám. Pokud jde o vedlejší účinky, je docela vzácné, když se na hrudník aplikuje mast nebo krém, že alergická reakce může být pozorována ve formě:

 • kopřivka a vyrážky;
 • kontaktní a alergická dermatitida;
 • významné svědění;
 • výskyt ekzému a erytému;
 • podráždění kůže, tvorba vezikul.

Problémy mohou nastat s imunitním systémem. Po nanesení krému je nutné ho z ruky úplně omýt, protože se doporučuje vyhnout se kontaktu látky s očima.

Pokud během léčby dojde k atypickým a neočekávaným reakcím, je nutné zastavit užívání léku a poradit se s ošetřujícím specialistou, aby se stanovila možnost dalšího užívání léku.

Téměř každá mladá matka, která potřebuje kojit, a ženy nesoucí plod projevují zvýšený zájem o možná omezení a nebezpečí při používání přípravku..

V těchto případech je použití bepantenu pro bradavky nezbytné pouze na doporučení lékaře, přestože neexistují žádné informace o negativních účincích masti nebo krému na plod nebo již narozené dítě..

V případech, kdy žena během laktačního období zachází s bradavkovou trhlinou, musí být látka před krmením omyta z povrchu kůže.

S lokálním užíváním drogy je vyloučeno předávkování. Také aplikace látky na dermis nemá žádný účinek na reakci při řízení automobilu a práci s různými mechanismy. Masť je považována za netoxickou, neexistuje popis hypervitaminózy. Nebyla pozorována žádná interakce s jinými léčivy.

Pravidla pro použití léku na poprsí

Zvažte, jak správně používat krém Bepanten při krmení, zbavit bradavky trhlin a odstranit vady na kůži prsu..

 1. V případě ran, škrábanců, popálenin a dalších vad na kůži se na postižené oblasti několikrát během dne aplikuje tenký proužek. Ráno a večer je nutné nanést čerstvou vrstvu masti na dříve umytou dermis prsu a bradavek. V tomto případě je velmi důležité, aby se léčivá kompozice absorbovala do kůže na hrudi a ne rozmazávala se na spodním prádle..
 2. Pokud během krmení dítěte začne kůže kolem bradavky praskat, objeví se podráždění a zarudnutí, produkt se aplikuje v tenké vrstvě na problémové oblasti po každém krmení. Před dalším krmením musí být prsa důkladně omyta zbytky krému (forma masti nevyžaduje opláchnutí).

Ošetření se provádí až do vzhledu zdravé růžové kůže. Délka kurzu je individuální a závisí na stupni poškození obalu.

Při léčbě trhlin v bradavkách, které vznikly během HS, je také velmi důležité naučit dítě správně kojit. Jinak jsou všechna opatření marná a bradavky budou i nadále praskat. Při správném připevnění k hrudníku se dítě považuje za:

 • jeho ústa jsou dokořán, matice bradavky spočívá na obloze;
 • dítě zachytilo nejen bradavku, ale také většinu dvorce, přičemž většinu zajetí provedlo spodní ret;
 • spodní ret je mírně vyčnívající, bradavka nechodí v ústech dítěte;
 • během krmení by měla být držena hlava dítěte a břicho by mělo být přitlačeno proti sobě, aby při jídle dítěte, uvolnění hrudníku, nepoškodilo jemnou pokožku.

Také nelze násilně odebrat prsa z drobků. Zkomprimuje čelist a poškodí oblast bradavkových dvorců. Pokud z nějakého důvodu potřebujete vyzvednout prsa dříve, nejprve vložte prst do úst dítěte a potom opatrně sundejte „léčbu“..

Také si přečtěte: Je možné, aby těhotné ženy braly mateřskou mladinu

Nesprávná přilnavost je také podporována použitím dudlíků, lahví s dudlíkem. Dítě, které je na ně zvyklé, může také žvýkat bradavku, otevřít ústa pouze tak, aby tam byla malá bradavka. Proto je nutné potlačit jakékoli pokusy dítěte zacházet s matkou prsou jako figuríny.

Je nutné Bepanten před kojením propláchnout z prsu

Protože problém trhlin v bradavkách je známý téměř každé matce, použití mastí pro pohodlné krmení se stává nevyhnutelným. Matky se nejčastěji uchylují k pomoci Bepantenu, což je účinný a bezpečný prostředek. A první věcí, kterou zjistíte, je, že Bepanten je tak bezpečný a zda se má před krmením omýt.

Když kojící matka se neobejde bez masti

V zásadě se krém Bepanten nebo mast během kojení používá k léčbě trhlin v bradavkách. Působí účinně i v těch případech, kdy jsou velmi prasklí a prostě není možné čekat na uzdravení.

Ideální lék na praskliny není mast, ale správné použití.

Toto však není jediná oblast jeho aplikace. Vzhledem k tomu, že mast začíná regenerovat, lze při kojení použít k:

 • zvlhčení hrudníku, odstranění sucha po sprše;
 • hojení škrábanců, otěrů, drobných vředů, popálenin nebo podráždění kůže;
 • pro udržení pružnosti pokožky (pokud se používá během těhotenství, lze se vyhnout striím);
 • úlevu od bolesti a nepohodlí hemoroidními trhlinami;
 • urychlit hojení švů a snížit bolest po epiziotomii.

Vzhledem k bezpečnosti komponentů může být také použit k ošetření pocení, podráždění u dítěte, „otěru“ pod plenkou, zvlhčení pokožky a její ochraně před chladným větrem v zimě.

Je třeba Bepanten před krmením omýt

Instrukce pro tento lék doporučuje odstranit mast nebo krém před aplikací dítěte na hrudník, protože má také účinek proti bolesti. To, zda by měl být Bepanten před krmením omyt, je však spíše kontroverzní otázkou..

Většina lékařů považuje tento produkt za bezpečný a nevidí tolik škod, které brání tomu, aby byl Bepanten před jídlem omyt. Naopak neustálé omývání masti, zejména mýdlem, neguje všechny jeho léčivé vlastnosti a neumožňuje normální hojení ran. Složení masti a krému jsou přírodní látky rostlinného nebo živočišného původu a také voda. Nejsou zdraví nebezpeční, ačkoli mohou vyvolat alergickou reakci se sklonem k nim..

Produkt je velmi dobře vstřebáván kůží, ale v každém případě, po nějaké době po aplikaci, odstraňte přebytek. K tomu je vhodná běžná bavlněná vlna nebo vatová podložka. A rozhodně byste neměli používat tento nástroj těsně před krmením. Není třeba „krmit“ dítě masťem. Nejlepší je rozmazat bradavky ihned po jídle a před opětovným krmením opatrně odstranit přebytečnou vatu. Ačkoli, s největší pravděpodobností, v tomto bodě je Bepanten již absorbován beze stopy.

Masť Bepanten má silnější konzistenci a výraznější hojivý účinek, čehož je dosaženo díky vysoké koncentraci účinných látek. Krém Bepanten - lehčí a pravděpodobněji má pečující účinek.

Konečné rozhodnutí - umýt nebo nevymýt - bude muset učinit sama matka. Pokud volba klesla na „opláchnutí“, pak ihned po krmení musíte krém znovu nanést tak, aby měl co nejvíce času do další aplikace.

A co další masti?

Bepanten je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších mastí pro ošetření trhlin v bradavkách. Lékárny však nabízejí také hodně svých analogů, a to jak z hlediska hlavní účinné látky, tak z hlediska jejího zamýšleného účelu. Většinu z nich by mělo být zpravidla vypuštěno před krmením dítěte. Přestože je jejich složení považováno za relativně bezpečné, může dojít k negativní nebo alergické reakci křehkého organismu, pokud mast vstoupí do úst dítěte.

Purelan

Purelanová mast se skládá výhradně z lanolinu - přírodní látky extrahované z ovčí vlny. Je dobře vstřebáván kůží a rychle hojí rány, protože je velmi podobnou strukturou. Lanolin je pro dítě zcela bezpečný, takže mast ještě před krmením opláchněte. Mnoho matek si však stěžuje, že je příliš tlustá a špatně vstřebává. Abyste se vyhnuli nutnosti opláchnout Purelan před krmením, je třeba aplikovat malé množství přípravku na jedno prsu ihned po aplikaci a příště se krmí z jiného prsu. Poté bude mít mast čas na promočení až do příštího krmení.

D-panthenol

Téměř úplně podobný obvyklému Bepantenu, ale má vyšší náklady, jak se vyrábí v Německu. Může být také použit k ošetření trhlin, suché kůže, popálenin. Před krmením vždy umyjte.

Dexpanthenol

Dexpanthenol je dalším analogem Bepantenu, jeho složení a účinek jsou podobné. Pro zdraví není toxický ani nebezpečný, takže jej lze používat od prvních dnů života dítěte k ochraně před podrážděním, zarudnutím nebo suchou pokožkou. Používá se také k léčení trhlin v bradavkách. Stejně jako ostatní produkty v této sérii není nutné před krmením opláchnout dexpanthenol - vše zde opět závisí na rozhodnutí matky.

Rakytníkový olej

Aby nedošlo k obavám o zdraví dítěte, můžete ošetřit praskliny v bradavkách přírodními oleji. Olej Cedar nebo rakytník řešetlákový se k tomu dobře hodí. Hojí dobře rány a zvlhčuje pokožku. Současně jsou bezpečné, proto nepláchněte krmné oleje. Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je absence alergií u mámy nebo dítěte.

Solcoseryl

Jedná se o velmi účinnou mast pro léčení hlubokých trhlin. Její účinná látka by se však neměla dostat do úst dítěte. Proto by měl být aplikován ihned po krmení a před jídlem, jemně omyjte vatovou vatou a vodou (můžete to udělat bez mýdla).

Obecně by veškeré masti měly být pouze pomocným nástrojem pro léčení bradavek. Hlavní věcí je naučit se, jak správně připevnit dítě k hrudníku, a poté nebudou potřeba žádné masti. Přečtěte si podrobný článek o tom, jak se vypořádat s trhlinami bradavek v HB.

Většina moderních produktů péče o pleť pro kojence a matky je pro zdraví zcela bezpečná, nelze však nikdy vyloučit individuální nesnášenlivost složek krému nebo masti. Proto je nutné takové prostředky používat k pečlivému ošetřování trhlin a pečlivému pozorování reakcí drobků.

Bepanten pro kojící matky: zda se má před krmením umýt, pokyny pro krém na bradavky z trhlin a pro prevenci

Co je dobrý bepanten pro kojící matky? Která účinná látka je bezpečná, ale zároveň účinná? A jaký je rozdíl mezi mastí a krémem? Pojďme na to.

Bepanten: složení

Ať už si vyberete jakoukoli formu bepantenu, účinná látka bude stejná: dexpanthenol. Perfektně prostupuje kůží, dexpanthenol se mění na kyselinu pantothenovou (jiný název je vitamin B5), a pak na pantetin, který je součástí koenzymu A. Prostřednictvím řetězce transformací se tedy kyselina pantothenová podílí na procesech oxidace, metabolismu tuků, bílkovin a uhlohydrátů, a také má dobré regenerační vlastnosti na sliznicích a kůži.

Ukázalo se, že bepanten je vitaminový krém nebo mast (podle toho, co si vyberete), naprosto bezpečný jak pro novorozence, tak pro kojící matky..

Jak používat?

Bepanten se doporučuje kojit kojící matku pokaždé po krmení. A také dvakrát denně pro prevenci prasklin.

Před nanesením dítěte není třeba produkt umývat, v 99% případů je mast zcela absorbována do pokožky a nezanechává žádné zbytky. I když však zbude jen málo peněz, nedojde k poškození dítěte. Jediným problémem může být odmítnutí prsu dítětem kvůli chuti masti, ale to se také stává velmi zřídka. Obvykle všechno jde „hladce“.

V případech, kdy se trhliny již prohloubily a začaly krvácet, je třeba mléčné žlázy namazat tenkou vrstvou těsně před nanesením dítěte. Průběh zotavení epidermis trvá asi sedm až deset dní. Ale pro úplné uzdravení a prevenci opakovaného praskání doporučujeme tento kurz prodloužit, ale se snížením frekvence aplikace.

POZORNOST! Většina mladých matek, poté, co poslouchala rady starší ženské generace rodiny, začaly zpracovávat bradavky a kůži kolem nich mýdlem před každým krmením..

To je však plné negativních důsledků: pokožka se stává suchou, začíná praskat a matky získávají výsledek, který se tak marně chtěly vyhnout.

Droga je užitečná pro dítě. V případě vyrážky, vyrážky, podráždění nebo pocení na plence. Způsob aplikace je stejný:

 1. Naneste na poškozené oblasti.
 2. Vmasírujte pohyby.

Reliéf přijde po prvním mazání.

Pokud vaše bradavky během krmení netrpí, měl by být Bepanten stále ve vaší lékárničce. Pomůže zvlhčit pokožku, čímž ji zachrání před striemi a mladou matkou - před neatraktivním vzhledem. Začněte používat masti ihned poté, co se dozvíte o „zajímavé pozici“. Koneckonců, kůže by měla být vyživována před okamžikem, kdy objemy začnou růst.

Oblast použití

První zkušenost s umístěním dítěte na hruď je docela nepříjemná. Mateřské žlázy v tomto období vyžadují zvláštní péči a respekt k nim, protože problémy spojené s laktostázou nebo prasklými bradavkami způsobují bolest a neochotu krmit se. A pokud se často potýkají s laktostázou častou aplikací dítěte a masírováním prsu, pak je při prasklinách nutné bezpečné léčení rány.

Instrukce pro lék na bepanten říká, že se používá pro:

 • preventivní ošetření suché kůže;
 • ošetření kůže u novorozenců (prevence a léčba plenkové dermatitidy);
 • péče o pleť v chladném období;
 • s mikrotrhlinkami nebo podrážděním bradavek u kojících žen;
 • s praskliny v konečníku, škrábance, vředy na kůži, popáleniny;
 • pro léčení cervikální eroze;
 • ošetření kůže po lokální aplikaci kortikosteroidů.


Bepanten je vhodný k léčbě prasklin bradavek u kojících matek.

Cílem kosmetického přípravku Bepanten je zvlhčení pokožky a hojení ran. Bepanten neobsahuje barviva, konzervační látky ani parabeny, proto je považován za jeden z nejlepších léků pro matky a jejich děti.

Protože bepanten obnovuje epidermální buňky nejen na povrchu, ale také hluboko uvnitř, používá se také po porodu ze strie..

Podobné léky

V případě přecitlivělosti na Bepanten u novorozenců musí být lék nahrazen jiným lékem s podobným mechanismem účinku:

 • Dexpanthenol je léčivo založené na účinné látce se stejným názvem. Přiřazení obnovuje poškozenou pokožku, eliminuje zánět vyrážkou a alergiemi. Prodává se ve formě masti, gelu, levnější než Bepanten.
 • D-panthenol je absolutním analogem Bepantenu, který obnovuje pokožku a zabraňuje opakovanému poškození. Používá se k poškrábání, dermatitidě, pichlavému teplu nebo diatéze.
 • Panthenol chrání pokožku, zahajuje regenerační proces, odstraňuje zánět. Masť, sprej nebo krém je předepsán k léčbě menších zranění, odstranění sucha, loupání, podráždění, dermatitida plenky. Lék je vhodný pro každodenní péči o jemnou dětskou pokožku..
 • Masť Pantoderm eliminuje zánět a obnovuje stav pokožky. Používá se s dermatitidou (včetně plenky), vyrážkou z plen. Kromě toho lék zvlhčuje suchou a podrážděnou pokožku, léčí rány.
 • Sudocrem je krémový přípravek na bázi oxidu zinečnatého, který dezinfikuje, zmírňuje zánět, bolest a zabraňuje růstu plísní. Používejte krém na popáleniny, povrchová zranění, pichlavé teplo, vyrážku z plenek, ekzém, dermatitidu plenky.
 • Desitin má stejnou účinnou látku jako Sudocrem. Lék schne, dezinfikuje, eliminuje zánět. Přiřaďte dětem léčení pocení, škrábance, ekzému. Může být použit k hnisavému zánětu způsobenému streptokokem. Během diatézy rychle zmírňuje zánět a svědění.

Proto je Bepanten pro novorozence účinným a bezpečným nástrojem, který neobsahuje aromatické přísady, barviva, konzervační látky. Lék se snadno aplikuje a odstraňuje, nezpůsobuje podráždění, protože obsahuje tuky. Bepanten mohou užívat pacienti jakékoli věkové kategorie. Hlavní věc je dodržovat léčebný režim stanovený lékařem.

Proč dochází k prasklinám bradavek?

Podle některých zpráv každá pátá žena z první ruky ví, jaké rány na bradavkách jsou v období laktace. Proč vznikají?

Doporučujeme vám přečíst si: Laktamil pro kojící matky

 • Nesprávné připevnění k hrudi. Drobečky nemají zuby na začátku krmení, ale pokud dítě úplně nezachytí bradavku spolu s dvorcem, je pravděpodobně poškozeno a dítě často polkne vzduch. Zde si můžete přečíst techniku ​​nanášení na hrudník..
 • Nedostatek vitaminu v těle. Oslabená po porodu nepravidelná strava, která navíc postrádá určitá jídla (matky často jedí poprvé stravu) potlačuje imunitu a vede k viditelným problémům. Například nedostatek vitamínu B5 ovlivňuje stav pokožky: při nejmenším tření se stává suchým a podrážděným.
 • Špatná podprsenka. Není žádným tajemstvím, že po narození dítěte se zvětší prsa, a proto by se podprsenka měla zvětšit o 1-2 velikosti. Jinak bude mít pravidelné tření bradavek za následek zranění..
 • Nesoulad s hygienou. Zde musíte najít prostřední půdu. Na jedné straně vzácné omývání bradavek vede k rozmnožování infekce, protože únik mléka na teplém místě je dobrým substrátem pro růst bakterií. Na druhé straně nadměrná láska k čistotě pomáhá vypouštět pokožku a tření na ručníku dráždí pokožku a může je poškodit..
 • Chronická onemocnění matky. Některá onemocnění, například diabetes mellitus, vedou ke vzniku trhlin. Tento problém je řešen aplikací bepantenu a úpravou dietní výživy. Lékař může dát konkrétní doporučení v závislosti na onemocnění způsobující trhliny..
 • Nevhodné použití odsávačky. Pokud není naléhavá potřeba, použijte odsávačku co nejméně. Pamatujte, že je nejlepší vyvinout prsa pouze pro vaše dítě..


Obrázek ukazuje správné zachycení bradavky dítětem spolu s dvorcem, na kterém závisí úspěšné krmení.

Jak zacházet s alergickou vyrážkou na tváři?

Alergické vyrážky na tvářích a bradě se vyskytují u novorozenců velmi často, takže se projevuje ochranná reakce imunitního systému dítěte na nepříznivé vnější prostředí. Vyrážka na tváři znepokojuje dítě, narušuje normální spánek, ale problém není jen to. Alergická vyrážka signalizuje poruchu v těle. Nejčastěji se taková vyrážka vyskytuje v důsledku expozice:

 • slunce;
 • Studený
 • prachové roztoče, plísně nebo plísně;
 • reakce na jídlo;
 • reakce na prací prášky, syntetické nebo vlněné tkaniny;
 • hmyzí štípnutí.

Alergie by měla být léčena především odstraněním příčiny jejího výskytu a Bepanten pomůže vyrovnat se s svěděním a podrážděním. Chcete-li zmírnit příznaky a odstranit vyrážky, měli byste namazat kůži dítěte dvakrát denně.

Krém nebo mast?

Koncentrace aktivní složky v krému a masti je stejná - 5% dexpanthenol. Jediný rozdíl je ve struktuře a konzistenci, která se liší v důsledku dalších látek obsažených ve výrobku. Trvání účinku bude záviset na nich.

Krém je vhodnější jako prevence praskání a suché pokožky. Jeho struktura je jemná, jemná, dobře rozložená po povrchu a rychle se vstřebává, nezanechává žádné mastné zbytky. Krém je vhodné aplikovat těsně před odchodem.


Dokonce i na fotografii je patrné, že struktura krému, jakož i účel, se liší od masti. Při kontaktu s pokožkou je rozdíl také patrný.

Masť je silnější, dostává se na pokožku, vytváří ochrannou lepivou vrstvu a proniká hluboko do pokožky a působí déle než krém. K tomu dochází v důsledku obsahu masti přírodního lanolinu (250 mg, zatímco v krému pouze 13 mg), což umožňuje pokožce dýchat a zároveň v ní udržuje vlhkost. Bepantenové masti jsou výhodné pro léčbu prasklin bradavek a vyrážky z plenek u kojenců. (O tom, jak aplikovat bepanten u novorozenců, čtěte zde). Zvlhčující účinek v masti je také dosažen prostřednictvím mandlového oleje.

To je zajímavé. Existuje také forma bepantenu plus ve formě krému a spreje. Kromě dexpanthenolu obsahuje kompozice mírné antiseptické činidlo - chlorhexidin. Používá se pro škrábance, oděrky, rány za účelem dezinfekce povrchu rány a jejího hojení..

Co je Bepanten, druhy drog

Oblast, ve které je produkt účinný, je rychlé a kvalitní léčení všech druhů kožních lézí, od prasklin, nadměrného sucha, vyrážky na plenkách a končící úplným obnovením epidermis u dospělých i dětí..

Droga je k dispozici v následujících formách:

 • Masť Bepanten: návod k použití poskytuje účinnost léčiva při léčbě zánětů kůže. Masť obsahuje mnoho tuků, které přispívají k rychlému hojení eroze, otlaků, prasklin a odstranění suchého zánětu. Díky viskózní a husté struktuře se vstřebává pomalu, přičemž proniká hluboko do epidermální tkáně;
 • Krém Bepanten: prostředek pro prevenci zánětlivých procesů kůže, ekzému a plačící dermatitidy. Rychle se vstřebává, proniká pouze do horních vrstev tkáně kůže;
 • tekuté mléko. Doporučené složení pro suchou pokožku, lze použít také pro spálení, drobné rány, škrábance a otěry;
 • Krém Bepanten plus. Má antibakteriální účinky. Přítomnost dihydrochloridu a chlorhexidinu v kompozici zvyšuje antimikrobiální účinek a zabraňuje rozvoji infekčních procesů.

Každá z forem léčiva má léčivý účinek a může být použita na různých typech kůže..

Je možné před krmením opláchnout bepanthen??

Umět. Jak jsme již řekli, samotná látka dexpanthenol nemůže dítěti ublížit. Ale stále doporučujeme dát svému dítěti čistou hruď z nejméně dvou důvodů..


Nenechte nic zastínit proces krmení našich dětí, protože pak vzniká nejužší spojení mezi matkou a dítětem

 1. Není skutečností, že by masti nebo smetany z bepantenu chutnaly jako drobky, a nebude prokazovat odmítnutí potravy, být vrtošivý a odvracet se.
 2. Zbytky mléka na teplém místě (pro mnoho žen, úniky mléka v prvních měsících), a dokonce i vyživované smetanou, se stávají ideálním prostředím pro vývoj bakterií, což představuje nebezpečí nejen pro matky (bakterie, které vniknou skrz bradavky do mléčné žlázy, mohou vyvolat zánět) proces), ale také pro jejich děti, zvyšující šance na rozvoj drozdů v ústech.

Kdy je Bepanten účinný?

U novorozenců se krém Bepanten doporučuje používat v několika případech. Podívejme se na některé z nich:

 • Preventivní ošetření prasklé dermis, loupání a suchých ploch.
 • Povrchní účinek s drobným poškozením integrity pokožky: zarudnutí, zánět, otěry.


Pokud jde o mastnou kompozici, je předepsána pro těžké patologie:

 1. Terapie pro suchou dermis, která se vyvinula na pozadí jejího poškození.
 2. Léčba prasklin, podráždění, zarudnutí, odřeniny, alergické vyrážky, atopická a plenková dermatitida.
 3. Obnovení integrity dermy s vyrážkou z plen.

Nyní nebude pro rodiče obtížné rozhodnout se, který Bepanten je v každém případě lepší použít.

Alergie na obličej

Co dělat v situacích, kdy jsou alergické projevy lokalizovány na tváři dítěte? Je možné u Bepantena rozmazat obličej? Především je třeba, aby rodiče dbali na to, aby nedocházelo ke kontaktu dítěte s alergenem. Poté je mast distribuována v tenké vrstvě přes problémovou oblast ráno a před spaním (aniž by to ovlivnilo oblasti úst, nosu a očí). Aktivní složky mazání uklidňují nejen dermis, ale také odstraňují bolestivé příznaky, svědění.

Diatéza

Diatéza je jednou z nejčastějších alergických reakcí u kojenců mladších než jeden rok. Odpovídající projevy jsou způsobeny vysokou propustností střevních stěn u kojenců. K obnově kůže a sliznic je předepsáno také příslušné léčivo. Podle oficiálních pokynů k použití je krém Bepanten bezpečný pro děti do jednoho roku.
Pediatrové se zaměřují na - úplné odstranění diatézy je možné pouze s integrovaným přístupem. Je důležité nejen obnovit integritu postižené pokožky, ale také určit seznam produktů, které vyvolaly vhodnou reakci.

Atopická dermatitida

Bepanten je účinný nejen pro suchou pokožku novorozence. Tento lék je nezbytný pro atopickou dermatitidu, zejména v případech, kdy jsou hormonální léky kontraindikovány pro dítě. Léčivá kompozice rychle eliminuje nepohodlí a svědění charakteristické pro pokožku. Specifickou formu léku předepisuje pediatr na základě vlhkosti problémové oblasti, povahy a intenzity vyrážky..

Hormonální vyrážka u kojenců

V prvních měsících života mají novorozenci často dermatologický projev zvaný „kvetení“. Ve skutečnosti mluvíme o hormonální vyrážce. V 90% případů je lokalizována na krku a obličeji. Kvetení je normální reakce na vytvoření jejich vlastního hormonálního pozadí drobků. V některých případech se vyvíjí intenzivním fungováním mazových žláz..

Masť Bepanten se používá pro hormonální vyrážky, ale její účinnost zůstává sporná, protože samotný projev nezpůsobuje žádné nepohodlí.

Pocení, vyrážka z plenek, dermatitida z plenek

Mezi nejčastější kožní problémy u novorozenců patří vyrážka z plen, vyrážka z plen a dermatitida z plen. Kojenci mají velmi citlivou pokožku a zároveň jsou vzhledem ke svému věku nuceni neustále kontaktovat s plenkami. Je zřejmé, že taková „interakce“ je plná podráždění a zánětů, zejména v oblasti pod samotnou plenou a v záhybech kůže..

Tyto problémy u kojenců jsou řešeny pomocí masti nebo krému Bepanten. Krémová forma léčiva je vhodná pro preventivní ošetření během hygienických procedur.

Vedlejší efekty

Nejsou tady. Ve vzácných případech byly zaznamenány stížnosti na alergické reakce, ale taková odpověď je primárně spojena s jednotlivými charakteristikami konkrétního organismu. Pokud dítě cucí prsa namazané bepantenem, je možné mírné projímadlo, nic víc.

Není tedy zásadně velký rozdíl mezi krémem a mastí. Lze předpokládat, že jsou vzájemně zaměnitelné. Hlavní věc je, že regenerační účinek u obou léků je časově testován a při nákupu bepantenu v lékárně si můžete být jisti, že lék je užitečný pro celou rodinu..

Analogy

S individuální nesnášenlivostí na Bepanten mohou být kojencům předepisovány levnější analogy, které z hlediska účinnosti v žádném případě nejsou horší než dané léčivo. Primární pozornost si zaslouží následující náhradníci:

Přestože jsou uvedené analogy levnější, mechanismus jejich působení na problémové oblasti kůže je podobný Bepantenu.

Prevence

 • Hlavní podmínkou je správné zachycení dvorce dítětem a jeho odstavení z hrudníku: pokud mléčné žlázy nezažívají nadměrné zatížení, pak riziko zranění.
 • Nezneužívejte hygienu: mýdlo a vodu osušte pokožku, opláchněte přírodní ochrannou vrstvu, která přispívá k výskytu trhlin. Stačí umýt prsa jednou denně čisticím prostředkem.
 • Když je pokožka od přírody suchá, je důležité ji pravidelně zvlhčovat pomocí speciálních preventivních krémů.
 • Je-li nutná dekantace, měla by být čistá, bez náhlých pohybů, ideálně s prsní pumpou, zejména v prvních měsících po porodu, zatímco kůže zůstává velmi jemná..

Pomocí některého z těchto nástrojů (nebo několika najednou) můžete rychle léčit praskliny, ale pokud nevykonáte údržbu, objeví se znovu. Proto je v prvních dnech nutné zajistit správné uchopení bradavky u dítěte a v následujících týdnech a měsících kojení je důležité dodržovat hygienu, aniž by to bylo přehnané, ale také nezačínat.

Jak brát a dávat dětem

Vlastnosti užívání léku jsou určeny indikací pro jeho použití. S malými ranami se aplikuje dvakrát denně na suchou a čistou pokožku dítěte. V zimě se krém používá k namazání obličeje před návštěvou ulice..

V případě vyrážky na plenkách musíte nejprve kůži očistit, osušit, nanést na postiženou oblast a třít ve tmě. Bepanten se nanáší v tenké vrstvě. Musíte ji použít při každé výměně plenky.

Pokud se lék používá k odstranění trhlin v bradavkách, mělo by se po krmení použít trochu prostředků, které by se před dalším jídlem odstranily..

Tento pokyn vám umožní používat Bepanten bez jmenování specialisty. V takových případech je však vhodné se předem poradit s lékařem:

 1. Přítomnost velké kontaminované rány.
 2. Pokud se stav kůže po dvou týdnech aplikace nezlepší nebo se zhorší.
 3. Když je porušení integrity kůže doplněno horečkou a jinými negativními systémovými příznaky.

Složení, vlastnosti a mechanismus působení léčiva

Hlavní složka přípravku - despanthenol ovlivňuje hojení postižených oblastí kůže, urychluje regeneraci, normalizuje buněčný metabolismus. Kyselina pantothenová, tvořená z descapanthenolu, má hojivý účinek na postižené oblasti kůže.

Při nanesení na pokožku lanolin vytvoří tenký film, který zabraňuje vysychání z krytu a podporuje hojení.

Lék se vyrábí ve formě masti, krému nebo pleťového mléka.

MastKrém
despanthenol - 50 mg protegin X - 50 mg cetylalkohol - 18 mg stearylalkohol - 12 mg včelí vosk bílý - 40 mg lanolin - 250 mg měkký bílý parafín - 130 mg mandlový olej - 50 mg tekutý parafín - 150 mg čištěné vody - do 1000 mgdexpanthenol - 50,0 mg DL-pantolaktonu - 5,0 mg fenoxyethanolu - 5,0 mg cetylfosfátu draselného (amfisol K) - 12,7 mg cetylalkoholu - 24,0 mg stearylalkoholu - 16,0 mg lanolinu - 13,0 mg isopropylmyristátu - 35,0 mg propylenglykolu - 15,0 mg čištěné vody na 1000,0 mg

Příčiny

 • Nesprávná technika krmení. Je důležité, aby dítě zachytilo bradavku a dvorku! Správné krmení dítěte pomůže doporučení z článku „Jak dítě aplikovat na hrudník“;
 • Snížená imunita a nedostatek vitamínů. Po porodu kojících žen je tělo vyčerpáno a vyžaduje doplnění vitamíny a užitečné prvky. Pamatujte, že oslabená imunita a nedostatek vitamínů způsobují mnoho nachlazení a množení škodlivých bakterií v těle! Správná výživa a speciální vitamínové komplexy pro kojící matky mohou imunitu obnovit a posílit;
 • Chronická onemocnění (diabetes, ekzém a další). V tomto případě lékaři doporučují používat kojící matky hypoalergenní dietu, což usnadňuje průběh nemoci;
 • Špatná hygiena bradavek. Nedostatek správné hygieny vede ke katastrofálním následkům. Pokud používáte podložky k absorpci přebytečného mléka, vyměňte vložky včas! A nadměrné mytí bradavek, používání mýdla a ručníků velmi dráždí a snižují pružnost pokožky. Postačí umýt bradavky dvakrát až třikrát denně pouze teplou vodou nebo neutrálním tekutým mýdlem. Otřete si prsa ubrouskem nebo papírovým ručníkem;
 • Pohodlná a stísněná podprsenka. Kosti a tkáně otírají bradavky a zvyšují riziko praskání. Při kojení, zejména v prvních šesti měsících, je důležité zvolit správné oblečení;
 • Drozd v dítěti. Objevuje se u dítěte ve formě bílého povlaku na tvářích, jazyku a dásních. Při předepisování léčby se poraďte s pediatrem. Krmivo bradavky při krmení je zpravidla také vhodné pro ošetření novorozenců;
 • Nesprávné použití odsávačky. Během kojení lékaři doporučují, aby se mléko v případě potřeby exprimovalo rukama.
 • Alergie na výrobky pro péči o pleť nebo prací prášek;
 • Otok prsu. Pečlivě sledujte stav prsu a pravidelně ho pociťujte. Kojící matky často vytvářejí pečeti, které naznačují stagnaci mléka (lakostáza). Bez léčby se rozvine na mastitidu. Kromě toho může těsnění znamenat možný nádor! V takovém případě musíte navštívit lékaře.
 • Nesprávná přilnavost bradavky u dítěte - ústa musí zachytit nejen bradavku samotnou, ale také oblast paralosální, potom dítě nebude přitahovat kůži na sebe, čímž ji poškodí.
 • Špatné odstavení - pokud ho odeberete od sajícího dítěte, instinktivně stlačí dásně ještě více a vytáhne bradavku, čímž dojde k poškození kůže. Nezapomeňte počkat, až dítě uvolní její prsa nebo přestane sát.
 • Nadměrná hygiena je pozůstatkem sovětské medicíny, která radí mladým matkám, aby si umyly svá prsa vodou a vždy mýdlem před a po každém krmení. Takové časté vystavení agresivním prostředím vysušuje jemnou pokožku, což usnadňuje zranění.
 • Z předchozího odstavce vyplývá nesprávné zacházení s bradavkami: doposud v mnoha porodnicích lékaři staré školy doporučují ošetřovat praskliny zelenou barvou. Mezitím alkoholový roztok pokožce zaschne ještě více vody a mýdla.
 • Použití absorpčních polštářků pro prsa - takové prostředky jsou samozřejmě záchranáři pro mladé matky, které mají periodické záblesky mléka. Pokud se však polštářky příliš nezmění, teplé a vlhké prostředí v nich bude ideálním místem pro vznik zánětu ve stávajících prasklinách. Používejte taková zařízení na výjezdu nebo pouze odpoledne a pravidelně je měňte.

Základní léky na popraskání

K léčbě citlivé kůže na bradavkách je třeba přistupovat moudře. Pokud dojde k poškození, musíte se poradit s lékařem, který vám předepíše léky, které jsou přijatelné pro použití při přirozeném krmení. Tradiční terapie spočívá v léčbě zraněných oblastí léčivou mast / krémem na praskliny kojících matek. Tento postup je vhodné provést po krmení dítěte, aby před dalším jídlem měl lék čas absorbovat se do kůže. Některé léky je třeba omýt vodou. Níže jsou uvedeny hlavní léky, které může lékař předepsat pro léčení prasklin..

Prostředky s dexpanthenolem

Dexpanthenol je považován za derivát kyseliny pantothenové (skupina vitaminu B). Tato sloučenina má rychlý hojivý účinek, nemá negativní účinek na tělo. Podstata je základem velkého počtu fondů, z nichž nejběžnější je Bepanten. Tato mast nevyžaduje kojení před kojením, nemá výraznou dochuť a vůni, obsahuje přírodní složky.

Díky své bezpečné skladbě se kojící matka nemůže starat o zdraví dítěte. Lékaři často předepisují Bepanten pro praskliny bradavek, aby je ošetřili při krmení dítěte. Existují podobné léky s nižšími náklady: Dexpanthenol, D-panthenol.

Zinkové přípravky

Mezi léky se zinkem, které lze použít k léčbě prasklých bradavek, lze rozlišit:

Zinek má antiseptické vlastnosti, má vysoušecí účinek, chrání pokožku před infekcí v těle. Přípravek se nanáší na postiženou oblast silnou vrstvou a před nanesením dítěte na hrudník se odstraní vodou.

Prostředky s lanolinem

Lanolin je obsažen v následujících terapeutických látkách:

 • Sanosane;
 • Lanolin;
 • Multi-Mam Lanolin;
 • Pokračuj;
 • Krém na bradavky Mama Comfort;
 • Dětský sen.

Užívání těchto léků přispívá k rychlému a bezpečnému hojení trhlin v mateřských bradavkách..

Lanolin je zvířecí vosk vyrobený trávením vlny ovcí. Léky obsahující tento prvek pomáhají vyživovat, hydratovat dermis a vytvářet tenký film, který chrání pokožku. Masť / krém s lanolinem musí být po procesu krmení dítěte bez tření nanesena neztuženou vrstvou.

Retinolové přípravky

K léčbě prasklých bradavek můžete použít léky na bázi retinolu:

 • Radevit;
 • Retinol acetát;
 • Vidíme
 • Retinová mast.

Před aplikací dítěte na hrudník musí být přípravek omyt vodou. Retinol je vitamin A, který má schopnost regenerovat tkáně, změkčit pokožku. Takové masti mohou být nanášeny na poškozené oblasti několikrát denně.

Prostředky obsahující přírodní oleje

Přípravky obsahující přírodní oleje se nejčastěji používají, pokud předchozí léky nejsou vhodné pro kojící matku. Tyto zahrnují:

 • Mamma Donna;
 • Krém Nippi;
 • Weleda;
 • Vitaon;
 • Solcoseryl;
 • růžový olej;
 • Actovegin;
 • Maminka pohodlí.

Takové léky zmírňují bolestivé příznaky, ale nejsou schopny zcela vyléčit hluboké trhliny. Bylinné sloučeniny přispívají k účinnému změkčení bradavek, k odstranění zarudnutí, svědění, hojení poškození, obnovení epidermis.

Masti s bylinnými výtažky

Přírodní výtažky pomáhají předcházet praskání. Mezi nejúčinnější patří:

 • krém "9 měsíců";
 • Vulnuzan;
 • Masť od Babe Laboratorios.

Proto je použití takových mastí povoleno až do přirozeného krmení. Prvky, které jsou jejich součástí, chrání pokožku před výskytem trhlin a léčí stávající.

Regenerační drogy

Actovegin, Solcoseryl lze použít k léčbě hlubokých trhlin. Takové léky mají výrazný terapeutický účinek. Po aplikaci léčiva na kůži se aktivují metabolické procesy v něm a zvyšuje se regenerace tkání. Je povoleno používat během kojení, ale před kojením je nutné omýt lék.

Články O Neplodnosti