Hlavní Testy

Těhotenství 32 týdnů

Podle povahy vaginálního výboje lze posoudit reprodukční zdraví nastávající matky a průběh těhotenství. Odchylky v povaze sekrece jsou příležitostí navštívit lékaře a provést komplexní diagnózu. Mukózní výtok během těhotenství je normální, pokud nejsou dodatečně doprovázeny příznaky, o nichž budeme diskutovat níže.

Fyziologické příčiny sekrece sliznice během těhotenství

Vypouštění je často průhledné, má podobu s uzlem a bez zápachu. Mnoho žen vnímá tento příznak jako první známku nástupu početí. Toto prohlášení nelze považovat za stoprocentně spolehlivé, přestože v něm existuje určitá pravda.

Po oplodnění se v těle aktivně produkuje ženský hormon progesteron.

Progesteron je nezbytný pro normální porod dítěte. Nedostatek progesteronu ohrožuje potrat.

Pod vlivem hormonu se sekrece u žen mění: stává se hojnější a bělejší. Tyto procesy signalizují normální hormonální změny v poloze ženy. Hlen od 14 týdnů bude vyráběn v menším množství.

Hlavní fyziologické příčiny vzniku mukózní masti po početí:

Alergické reakce

Tělo těhotné ženy je náchylnější k vnějším podnětům. Chrání tak vyvíjející se plod před negativními faktory. Může se objevit alergická reakce na obvyklé věci ve formě intenzivní mukózní masti. To je způsobeno prostředky pro intimní hygienu a prací prášek. U alergií má barva tajemství transparentní odstíny, bez zápachu a nečistoty. Řešení problému je jednoduché: stačí koupit hypoalergenní kosmetiku. Změna barvy a konzistence hlenu během těhotenství může nastat v důsledku reakce na každodenní kalhotky nebo syntetické spodní prádlo. Příznaky zmizí několik dní po ukončení kontaktu se stimulem.

Časté douching a těhotenství

Manipulaci provádějí častěji ženy, které si neuvědomují, co se stalo. Během těhotenství dochází k dvojímu zatížení těla, takže pravidelné douching může vést ke změně mikroflóry v pochvě. Tento stav se projevuje průhlednými protahovacími sekrety, jako je hlen. Postup douchingu s nešikovným a příliš častým vedením může způsobit kandidózu, což také zvyšuje produkci hlenu z pohlavních cest..

Formace hlenu

V prvním trimestru se vlivem progesteronu sníží tón dělohy a její kontraktilita. Výsledkem je, že v lumen genitálního orgánu se tvoří sliznice. Chrání plod po dobu 9 měsíců před infekcí. Slizový výtok během časného těhotenství může mít průhledné, béžové odstíny a v konzistenci připomínat kuřecí protein. Želé lze vypustit.

Patologické příčiny sekrece s hlenem

Ne vždy se objeví příznak kvůli fyziologickým změnám v ženském těle v důsledku těhotenství. Seznam patologických důvodů, které mohou negativně ovlivnit stav budoucí matky a plodu:

Bakteriální infekce

S problémem získává hlen žlutou barvu a zápach plodu. Další příznaky bakteriální infekce: svědění a podráždění pyskovitých pysků, obtíže s močením, ztluštění vaginálního výtoku. V průběhu času začne nažloutlý nebo nazelenalý mazanec vystupovat intenzivněji..

Únik plodové vody

Plod je schopen žít bez vody po dobu nejvýše 12 hodin.

Únik vody je příležitostí pro hospitalizaci nebo nouzové doručení. Činnost zdravotnického personálu v tomto případě bude záviset na délce těhotenství. Budoucí matka bude moci samostatně určit svůj vlastní problém pomocí speciálních testů lékárny. Amniotická tekutina se liší od běžné vaginální sekrece ve viskóznější konzistenci, sladké vůni a světle žluté barvě..

Vývoj virové infekce

Nebezpečné pro ženy v poloze nemoci - genitální herpes. S patologií dochází k pálení pysků, poškození sliznic bolestmi vředů a bolestivými vodnatými puchýři. Po spontánním otevření bublin zmizí svědění a pálení. V důsledku virové infekce se výboj stává hojnějším, takže se tělo snaží vyčistit patogenní částice. Jiné příznaky herpes genitálu: bolest v dolním břiše, vyzařující do křížové kosti a dolní části zad.

Druhy propouštění v časném těhotenství

V závislosti na složení mikroflóry může být vaginální výboj světlý, béžový nebo růžový..

Není těžké stanovit normální mazaninu po početí: měl by se natahovat mezi prsty a připomínat ve struktuře vejce bílý nebo snot.

Vůně výboje po početí může být cokoli: nasládlá, kyselá. Vůně shnilé ryby je známkou bakteriální infekce. Dívka by měla věnovat pozornost množství mazanců. Před 14. týdnem těhotenství je povolen hojný vzhled hlenu na spodním prádle nebo kalhotkách. Po uplynutí této doby je výskyt takového příznaku nepřijatelný. Aby se sekretem neznečistilo prádlo, můžete použít tenké podložky, ale nikoli tampon.

Důvodem změny sekrece je aktivní produkce progesteronu. Hlavním úkolem sekrecí je chránit embryo, dokud není placenta zcela vytvořena. Progesteron bude produkován ve zvýšeném množství, dokud nebude vytvořena ochranná bariéra - placenta.

Pozdní těhotenství

Ve druhém trimestru v dívčím těle převládá další hormon - estrogen. Žena si může všimnout nedostatku leucorrhoea, ale najednou se může objevit sekrece: při kašli, kýchání nebo při záchodu. Tato situace není důvodem k obavám.

Výskyt spontánní sekrece během těhotenství je způsoben tím, že rostoucí plod stlačuje močový kanál a močový měchýř. To vyvolává výskyt nekontrolovaných mazanin z pochvy a močové trubice.

V tomto případě se ženě doporučuje pravidelně cvičit na posílení svalů pánve. Komplex je jednoduchý a zahrnuje několik typů cvičení:

 1. Zvedněte pánev v poloze na zádech.
 2. Mělké dřepy.
 3. Hip kmen.

Než začnete cvičit, nezapomeňte se poradit s gynekologem a ujistěte se, že není přítomen žádný tón dělohy..

Výbuch sliznice po 21 týdnech těhotenství by měl upozornit. Protože na konci těhotenství se reprodukční orgán začíná připravovat na proces porodu, sliznice může zmizet. Cervix se postupně zkracuje a rozšiřuje. Je normální, že v sliznicích jsou pruhy krve. Pokud se slizniční výtok objevil před 34 týdny, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Existuje vysoké riziko předčasného narození dítěte.

Krvavé sraženiny v sekreci se objevují po nepřesném pohlavním styku. Příčinou symptomu je trauma děložního čípku nebo nadměrná křehkost krevních cév vagíny..

Sekrece před porodem

Ve třetím trimestru těhotenství se sliznicový výboj jako snot u žen nažloutne. Hlavní příčiny změn v sekreci:

 1. Snížené hladiny progesteronu.
 2. Zvýšená produkce oxytocinu, což umožňuje lepšímu reprodukčnímu orgánu.
 3. Nesrovnalost pánevní kosti.

Vzhledem ke zvýšené kontrakci pohlavních orgánů zaujímá dítě správnou polohu před porodem. Na pozadí změkčení cervikálního kanálu může dojít k hojnému namáhání.

Bez chuti žlutá hlenová leucorrhoea a nečistoty se objevují v důsledku rozšíření porodního kanálu a děložního hrdla.

Průhledný hlen během těhotenství se objevuje, když se pánevní kosti rozcházejí a hlava dítěte se pohybuje k porodnímu kanálu.

Můžete odlišit výstup sliznice od vybití ochranné zátky sami. Korek okamžitě odejde a má nažloutlý, nahnědlý nebo krvavý odstín. Konzistence plodové vody je tenčí a může unikat po dlouhou dobu.

Co říká barva hlenu?

Normální sekrece v pozdních a časných stádiích porodu by neměla obsahovat nečistoty a mít nepříjemný zápach.

Bílé

Bílé hrudky v mazanici jsou příznakem drozdu. Kandidóza se často zhoršuje po 8–9 týdnech.

Bakteriální a plísňové infekce je nutné léčit i v raných stádiích těhotenství. V opačném případě se plod může nakazit a zemřít.

Existuje několik příznaků, které doplňují bílý výboj jako snot, při kterém bude nutné poradit se s lékařem:

 1. Získání bílo-zelených odstínů hlenem.
 2. Transformace sekrece na látku podobnou snotu ve 2. trimestru.
 3. Přítomnost svědění vnějších pohlavních orgánů.
 4. Vzhled slabosti a zvýšená únava.

Žlutá

Žluté bílé nejsou nebezpečné, pokud nemají cizí impregnace a nejsou doprovázeny štiplavým zápachem. Podráždění stydkých pysků, nepříjemný zápach bílého vápna, který se objevuje spolu se změnou jeho barvy - příznak zánětlivého procesu v těle. Vyvolávají je bakteriální mikroorganismy. Těhotná žena bude určitě potřebovat léčbu, aby se zabránilo těhotenským komplikacím.

Dalším důvodem hojného vylučování sliznice žluté v časném těhotenství je dopad na oslabené tělo budoucí matky negativních vnějších faktorů. Nosit pevné, syntetické spodní prádlo nebo používat parfémovanou kosmetiku může způsobit problémy..

Vypouštění žluté kapaliny se objevuje během úniku plodové vody.

Pokud se příznak projeví před 28. týdnem těhotenství, bude obtížné dítě zachránit. Po 37 týdnech je nástup symptomu považován za normální. Žena by však měla okamžitě zavolat sanitku, aby dítě nezažilo hladovění kyslíkem a narodilo se včas.

Objevuje se patologická sekrece žluté nebo žluto-zelené barvy:

 • se zaváděním nesprávné péče o genitálie;
 • v důsledku zánětu močových cest;
 • s vaginální dysbiózou.

Zelený

Zelená barva tlustých sliznic z pochvy naznačuje vývoj zánětu v reprodukčním systému. Je způsobena patologickými procesy a nemůže být způsobena fyziologickými faktory. Charakteristickým znakem bakteriální infekce je otok a zánět stydkých pysků. Pokud nastávající matka má zpěněné zelené bílé, pak s větší pravděpodobností vyvine STD: trichomoniáza, kapavka.

Růžový

Růžový vaginální hlen je známkou krvácení do orgánů reprodukčního systému. Objevuje se v důsledku poškození krevních cév při nepřesném pohlavním styku nebo gynekologickém vyšetření. Kreslení bolesti v dolním břiše na pozadí krvavého výboje je první známkou CDW. Mukózní výtok s pruhy krve ve 35. týdnu a později se nepovažuje za patologický. Jsou způsobeny přípravou těla na nadcházející narození..

Při přenášení dítěte uprostřed těhotenství je nebezpečná hnědá nebo krev bílá. Jejich výskyt je způsoben:

 • ektopické umístění vajíčka;
 • hrozící potrat;
 • oddělení nebo prezentace placenty;
 • infekce genitálního traktu v pokročilém stadiu vývoje;
 • novotvary dělohy a vaječníků benigní a maligní povahy;
 • cervikální eroze.

Léčba a prevence slizničního výboje během těhotenství

Pokud je výtok hlenu během těhotenství doprovázen bolestmi břicha a svěděním, nastávající matka musí naléhavě navštívit lékaře.

Farmakologický průmysl vyvinul mnoho bezpečných léků k léčbě genitálních infekcí. Nepříznivě neovlivňují růst a vývoj plodu. Pokud jsou patologické příznaky dlouhodobě ignorovány, je pravděpodobnost poškození vnitřních orgánů embrya: játra, ledviny, srdce.

Při patologickém výboji jsou nastávajícím matkám často předepisovány vaginální čípky s kombinovaným účinkem (antibakteriální, protizánětlivé):

 1. Livarol. Čípky normalizují mikroflóru vagíny a zabraňují dalšímu šíření bakteriální vaginózy. Délka čípkové terapie je 5 dní..
 2. Nystatin a pimafucin. Čípky ošetřují patologický výtok sliznice až do 32 týdnů.
 3. Šestiúhelník. Čípky jsou předepsány k boji proti houbovým patogenům. Průběh léčby je 1 týden.

Léčba zahrnuje použití nejen antibakteriálních léků. Pokud nastávající matka má křeče v děloze, je jí předepsáno antispasmodikum, které jí ulehčí zdraví: Drotaverin, Nosh-pu, Papaverin. A antispasmodika jsou předepisována ve formě injekcí pro intramuskulární injekci nebo ve formě tablet - to vše závisí na závažnosti symptomatologie problému a příčině jeho výskytu..

Pokud jsou na sliznici krvavé pruhy, budou těhotným ženám předepsány léky - hemostatika: kyselina aminokapronová, Dicinon.

Doporučení

Aby se předešlo výskytu patologické sekrece během těhotenství, je třeba dodržovat řadu preventivních pravidel:

 1. Nepoužívejte tampony.
 2. Používejte spodní prádlo vyrobené z přírodních materiálů.
 3. Získejte hypoalergenní kosmetiku pro intimní hygienu.
 4. Vyvarujte se infekce STD bariérovou antikoncepcí.
 5. Odhoďte perineální douching.

Bíle průhledný výtok sliznice z pochvy po početí je normální. Jsou nezbytné k ochraně vznikajícího embrya před negativními vnějšími faktory. Pokud se objeví nejmenší nepohodlí, musíte se poradit s lékařem o lékařském ošetření.

Bílý výtok během těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Bílý výtok během těhotenství může u žen způsobit vážnou úzkost. Důvody pro tento typ absolutoria jsou různé. Za prvé, takové propouštění přímo souvisí s těhotenstvím, protože tělo v tuto chvíli vykonává ohromnou práci při přípravě na porod a porodu dítěte..

Jak doktoři vysvětlují, s nástupem těhotenství se na děložním čípku objeví sliznice, která zabraňuje vniknutí infekce zvenčí, v této souvislosti se může výtok u ženy mírně zvýšit. V tomto případě je výtok považován za zcela normální a neměl by u těhotné ženy vyvolávat paniku. Přirozené výboje během těhotenství jsou hleny, průhledné nebo mléčně bílé, bez specifické vůně. Alokace v zásadě narušují ženu, nedráždí vaginální sliznici. S výhradou osobní hygieny je takové vypouštění téměř nepostřehnutelné. Přidělení po narození přechází samostatně, bez dalšího ošetření..

Před narozením se množství výboje může zvýšit. Je to také přirozený proces, který předchází porodu. Pokud k výtoku dojde bezbolestně, neměli byste se o ně starat, čas na narození dítěte ještě nenastal. Pokud je však během několika hodin pozorován mírný průhledný výtok, s největší pravděpodobností začala voda odtékat, v tomto případě je lepší okamžitě jít k lékaři.

Patologie je výtok, ke kterému dochází na pozadí plísňových, bakteriálních nebo infekčních chorob. Když se objeví tento typ výboje, měli byste co nejdříve vyhledat lékaře a zahájit příslušnou léčbu. Pokud má výboj zelenkavou, šedou (nebo jinou) barvu, nepříjemný zápach - musíte se poradit s lékařem a v případě potřeby provést testy. Takový výtok je charakteristický pro kvasinkovou infekci, bakteriální vaginitidu, trichomoniázu. Včasná léčba snižuje riziko vážných následků jak pro samotnou ženu, tak pro její nenarozené dítě. V průběhu těhotenství je nemožné se zapojit do samoléčení, protože pro správné určení původce nemoci je nutné projít nátěrem a poté provést odpovídající léčbu s ohledem na stav ženy a délku těhotenství..

Příčiny bílého výboje během těhotenství

Zdravý děložní čípek vytváří tajemství potřebné k obnovení sliznice, zvlhčení stěn vagíny a udržení mikroflóry v genitáliích. Když se změní povaha výboje (konzistence, zápach atd.), Možnou příčinou může být hormonální účinek nebo infekce.

Infekce také vyvolává bílý výtok během těhotenství z pohlavních orgánů, zatímco nemoci negativně ovlivňují jak celkový stav ženy, tak zdraví nenarozeného dítěte. S nástupem těhotenství žena snižuje odolnost vůči jakýmkoli chorobám, zejména vůči sexuálně přenosným chorobám.

Po dobu až 12 týdnů má progesteron, který je nezbytný pro udržení těhotenství, silný účinek na ženské tělo. Od třináctého týdne těhotenství se může výtok zvýšit, jsou průhledné, bez zápachu, nezpůsobují svědění, pálení a nepohodlí.

Těhotná žena musí věnovat pozornost barvě, konzistenci, počtu sekrecí, což pomůže včas určit patologické procesy v genitáliích. Pokud se změnila povaha výboje, příčinou mohou být hormonální skoky v těle, onemocnění reprodukčního systému, infekce atd. Nejčastější příčinou propouštění u těhotných žen je kandidóza (drozd). V tomto případě má výtok sraženou konzistenci, je hojný, s vůní piva. Rovněž není vyloučena možnost vývoje další oportunní flóry genitálu..

Během těhotenství se někdy vyvíjí eroze děložního čípku, zatímco žena může pozorovat při svém výtoku ze žlutého na nahnědlý odstín. Pokud se objeví příznaky eroze, informujte svého lékaře..

U těhotných žen se v období, kdy měla začít menstruace, objevuje vypouštění bílého nebo narůžovělého nádechu. Výtok je bez zápachu, nezpůsobuje úzkost a nepohodlí. Pokud se bolest v dolním břiše objeví s takovými sekrecemi, měli byste o tom co nejdříve informovat svého lékaře, protože tyto stavy mohou naznačovat různé patologie (mimoděložní těhotenství, spontánní potrat atd.).

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství

V prvních týdnech těhotenství, kdy si žena ani není vědoma své situace, se může objevit propuštění z pohlavních orgánů. I hojné bílé nebo průhledné sekrece jsou považovány za přirozenou reakci těla na nástup hormonálních změn.

Kromě změn v hormonálním pozadí se mohou objevit sekrece způsobené hlenovou zátkou vytvořenou v děložním čípku, která slouží jako bariéra proti infekcím. Korková formace může být doprovázena hojným výtokem u ženy.

Přirozený bílý výtok během těhotenství, ve kterém není důvod k obavám, sliznicím, bez různých nečistot (hrudky, vločky atd.), Může být barva průhledná nebo mléčně bílá, bez charakteristického zápachu.

Při takovém fyziologickém vylučování by žena měla pečlivě sledovat hygienu pohlavních orgánů (nosit pohodlné spodní prádlo vyrobené z přírodních tkání, pravidelně umývat genitálie, používat každodenní kalhotky atd.).

Silný bílý výboj během těhotenství

První 3 měsíce těhotenství přecházejí pod silným vlivem hormonu progesteronu. Nejprve je produkován corpus luteum, které se tvoří po prasknutí folikulů. Po oplodnění vajíčka roste corpus luteum a produkuje progesteron v dostatečně velkém množství. Progesteron pomáhá udržovat embryo v děloze. Pod vlivem tohoto hormonu se v děložním čípku (korku) tvoří silný hlen. Silný bílý výtok během těhotenství se objevuje z genitálií v důsledku velkého množství progesteronu v těle ženy. Typicky si žena všimne na spodních sliznicích bílé nebo průhledné barvy, které jsou asymptomatické, aniž by způsobovaly nepříjemné pocity. Takové nepříjemné a nepříjemné pocity v genitáliích by neměly vyvolávat obavy ženy, zejména v prvním trimestru.

Ve druhém trimestru je plod již pevně fixován uvnitř dělohy, placenta se téměř dozrála a začíná aktivní produkce dalšího hormonu, estrogenu. V této fázi těhotenství se vyvíjí děloha, která neustále roste a mléčné žlázy, které jsou připraveny k produkci mléka. Estrogen se stává častou příčinou bělavého nebo bezbarvého výtoku ženy. Takový výtok se také nevztahuje na patologii. Pokud ale výboj dostane nepříjemný zápach, změní se barva, nepohodlí v genitáliích (svědění, pálení atd.), Musíte o tom informovat gynekologa, abyste předešli vážnému rozvoji závažných onemocnění..

Vypouštění bílé tekutiny během těhotenství

Tekuté bílé vypouštění během těhotenství má mnoho důvodů, zejména to může být přirozený proces, který nevyžaduje žádný zásah. V některých případech může být obtížné rozlišit mezi normálním a patologickým výbojem i pro lékaře.

Výskyt sekrecí ve druhém trimestru těhotenství se také objevuje pod vlivem hormonů. V prvních měsících je tělo těhotné ženy ovlivněno progesteronem, který vyvolává hustý výtok hlenu tlustého hlenu. Po 12 týdnech žena znovu podstoupí hormonální změny v těle, estrogen přichází do popředí, což se stává důvodem ke změně povahy sekrecí. Pod vlivem tohoto hormonu, žena začne mít výtok fluidy z pochvy. Obzvláště hojné propouštění může být bezprostředně před porodem. Pokud výtok, který se objeví, nemá zápach, nezpůsobuje nepohodlí (svědění, pálení atd.), Pak je přirozeným projevem reakce těla na těhotenství.

Problém v tomto případě je, že vylučování, ať už je způsobeno jakékoli, je dobrým prostředím pro šíření patogenních mikroorganismů, a proto žena, zejména těhotná žena, musí pečlivě sledovat svou hygienu (umýt se jednou denně, používat speciální prostředky pro intimní hygienu, pravidelně vyměňovat spodní prádlo, používat podložky, které se mění každých 5-6 hodin).

Tekutý výtok, který má specifický zápach (připomíná rybu) a je dost hojný, může znamenat bakteriální vaginózu nebo porušení vaginální mikroflóry. Nemoci se mohou vyvinout na pozadí slabé imunity, hormonů, které vyvolávají růst patogenní mikroflóry ve sliznici.

Bakteriální vaginóza obvykle není doprovázena žádnými příznaky, ve vzácných případech se žena obává mírného svědění nebo pálení. Nemoc je nebezpečná v tom, že některé faktory (například i oslabení imunitního systému) mohou vyvolat zánětlivý proces, proto je nutné léčit nemoc bez selhání.

Jednou z příčin sekrece tekutin jsou genitální infekce a různá infekční a zánětlivá onemocnění. Většina z těchto nemocí na začátku jejich vývoje probíhá bez zvláštních příznaků. Z tohoto důvodu lékaři doporučují naplánovat těhotenství, aby včas identifikovali a léčili všechna stávající onemocnění reprodukčního systému..

U těhotných žen, kdy klesá imunita, dochází ke skoku v hormonech, infekční a zánětlivá onemocnění se mohou dostat do fáze exacerbace a je možné různé výtoky z genitálií, zejména tekutin..

Například při kapavce, která probíhá latentně, začíná žena mít tekutý výboj se žlutozeleným nádechem, který může naznačovat nástup zánětu. Chronická trichomoniáza, k jejímž průběhu dochází bez výrazných symptomů, je během období exacerbace doprovázena hojným pěnovým výtokem nažloutlého nádechu. Většina infekčních chorob je doprovázena pocitem pálení, svěděním a v některých případech se objeví bolest při močení.

Žluto-bílý výboj během těhotenství

Žlutý výtok z genitálií vždy naznačuje patologický proces. Přidělení nemůže poskytnout ženě absolutně žádné nepohodlí. Pokud se vyskytuje výtok tmavě žluté barvy s nepříjemným zápachem, doprovázený bolestivostí, svěděním genitálií, je třeba co nejdříve navštívit gynekologa a provést potřebné testy.

Existuje několik důvodů, proč se během těhotenství objevuje žlutobílý výboj. Za prvé, jedná se o jakýkoli zánětlivý proces, který se během těhotenství zhoršil. Při oslabené imunitě pronikají patogenní bakterie do pochvy, množí se a vedou k zánětu genitálií. Je třeba na tento výboj reagovat velmi rychle, protože může vést k spontánnímu potratu.

Tmavě žlutý výboj může naznačovat výskyt alergické reakce, která může být vyvolána prostředky pro intimní hygienu, spodní prádlo atd. Některé mikroorganismy také způsobují nažloutlý výboj.

Pokud žlutý výboj v průběhu času získá nazelenalý odstín, naznačuje to závažnější onemocnění, například sexuálně přenosná onemocnění, která jsou také doprovázena bolestí při močení, svědění, pálení.

Zářivě žlutá barva výboje z pohlavních orgánů naznačuje zánět vejcovodů, vaječníků nebo bakteriální infekce.

Žlutý výtok s nepříjemným štiplavým zápachem se objevuje se zánětem dělohy nebo přívěsků. Zánět vnitřních orgánů těhotné ženy je poměrně nebezpečné onemocnění, protože ve většině případů končí těhotenství potratem..

Bílé zkřivené výboje během těhotenství

Některé ženy si během těhotenství všimnou bílého výboje, který má zkřivenou texturu a kyselou vůni. Tento typ propouštění naznačuje onemocnění, které ženy často trpí, nejen těhotné ženy - drozd nebo vědecky vaginální kandidóza. Příznaky drozdu jsou také silné svědění, pálení, otoky genitálií, které se mohou v noci zintenzivnit po sexuálních nebo hygienických procedurách..

U těhotné ženy se hormonální pozadí úplně mění, klesá kyselost vaginální sliznice a obranná reakce těla je oslabena. To vše přispívá k množení hub, které jsou přítomny ve vaginálním prostředí. V důsledku toho se vyvíjí drozd. Toto onemocnění se během těhotenství zhoršuje a je velmi obtížné ho léčit..

Pokud se žena obává o svědění, pálení a syrový výboj zelené barvy s nepříjemným zápachem, je nutné naléhavě jít do nemocnice. V tomto případě může být výtok známkou infekce nebo zánětu pohlavních orgánů, což může vést k spontánnímu potratu. Zánětlivý proces ve vejcovodech, vaječníky vyvolává zelený syrový výtok. Akutní vaginální infekce je doprovázena hojným sýrovým výtokem se nazelenalým nádechem. Pokud je výtok zanedbatelný, může se v genitálním traktu objevit bakteriální infekce.

V případě, že těhotná žena zjistí ve své pěnivé, sražené nažloutlé výboji - je nutné provést testy na pohlavně přenosná onemocnění.

Zelenější srážený výtok začíná často po užití antibiotik. Vzhled zeleného hlenu v pochvě naznačuje porušení mikroflóry v ní.

Co se děje ve 32 týdnech těhotenství a jak se dítě vyvíjí?

Blíží se 32. týden těhotenství - poslední týden osmého porodnického měsíce. Před sebou je asi 8 týdnů těhotenství, ale nastávající matka již cítí všechny těžkosti své pozice. Koneckonců, velké břicho zasahuje do pohybu a žena je nemotorná. Tyto obtíže jsou však dočasné, a proto je relativně snadné je tolerovat.

32 porodnický týden těhotenství - doba, kdy je žena již na mateřské dovolené. Neměli byste používat prenatální dovolenou k tomu, abyste dělali spoustu věcí, které jste předtím nedosáhli.

Zapojte do jejich implementace další členy rodiny. A nastávající matka potřebuje více odpočinku, komunikaci s dítětem a získávání síly před porodem a prvních, nejobtížnějších týdnů života dítěte.

Cítit se dobře

Pochopíme, co se děje ve 32 týdnech těhotenství s ženským tělem. Většina nastávajících matek si všimne následujících příznaků a příznaků:

 • Únava. Nyní je pro vás obtížné provádět akce, které jste dříve bez váhání provedli.
 • Omezená pohyblivost. Břicho ve 32 týdnech těhotenství je tak velké, že je pro ženu obtížné se ohnout a obléknout si boty.
 • Poruchy trávení. Rostoucí děloha stále tlačí žaludek a střeva, takže mnoho žen čelí nepříjemným jevům, jako je pálení žáhy, zácpa, pocit těžkosti v žaludku.
 • Tréninkové zápasy. Většina žen tvrdí, že mají čas od času na 32 týdnech těhotenství kamenný žaludek. V tomto případě může být cítit mírná tažná bolest. Nebojte se, takové pocity vznikají během tréninkových bojů, takže se vaše tělo připravuje na porod.

Je důležité věnovat pozornost tomu, jak často se pocity objevují. Tréninkové zápasy jsou nepravidelné. Dojde-li ke křečím s určitou periodicitou, pak je to pravděpodobně známka počátku porodu. Proto s bolestivými a pravidelnými kontrakcemi neváhejte kontaktovat sanitku.

 • Křeče v nohou. Během tohoto období si mnoho žen stěžuje na bolestivé křeče v nohou. Chcete-li se zbavit tohoto pocitu, musíte okamžitě otřít bolestné místo, pomůže vám to zmírnit stres. Pokud se křeče vyskytují často, ujistěte se o tom při schůzce s gynekologem. Možná vaše tělo postrádá vápník nebo jiné minerály a problém lze vyřešit přijetím komplexu vitamínů a minerálů.
 • Problémy se zuby a dásněmi. Během tohoto období může dojít ke krvácení dásní a zubnímu kazu. Chcete-li se vyhnout nepříjemným následkům během těhotenství, pravidelně navštěvujte svého zubaře a postupujte podle doporučení specialisty. V boji proti paradentóze těhotných žen, masáž dásní, používání zdravých potravin - ovoce, zelenina pomůže.
 • Otok končetin a vyduté žíly. Tyto jevy vznikají v důsledku zvýšené zátěže na těle. Chcete-li snížit nepohodlí, odpočívejte častěji, pokud možno vleže, zvedáním nohou.
 • Po 32 týdnech těhotenství mohou pohyby plodu způsobit nepohodlí. Do této doby je dítě již v poloze, ve které zůstane až do samého narození, protože jeho velikost mu již neumožňuje převrátit se a ospatět, jako předtím. Ve většině případů je dítě položeno hlavou dolů, aby si mohl položit nohy na žebra své matky, což ji činí nepohodlnými.
 • Těhotenství 32–33 týdnů je období, kdy se pod vlivem hormonů mění kosti a vazy pánve. Tělo se připravuje na porod, takže kosti se „rozcházejí“ do stran. Tento jev se projevuje nepříjemnými pocity v perineu.

Emoční stav

Měnící se hormonální pozadí se odráží v emocionálním stavu ženy. V této fázi mají mnohé ženy sny spojené s dítětem a porodem. Nebojte se, pokud se jedná o negativní sny, které nepředstavují potíže, ale jednoduše odrážejí váš psychický stav.

Možná se příliš bojíte porodu, nebo jste se v poslední době na něco zlobili. Zkuste vyhnat negativní myšlenky, obklopit se příjemnými emocemi a postarat se o své pohodlí. Pamatujte, že během tohoto období je vaše dítě zcela závislé na vás a všechny vaše zážitky a obavy jsou přenášeny na něj.

Sledujte proto jen příjemné filmy s dobrým zakončením, čtěte pozitivní knihy a poslouchejte melodickou hudbu. Pokuste se komunikovat pouze s lidmi, kteří jsou pro vás příjemní a vyhýbejte se negativním emocím ve všech směrech.

Hmotnost

Hmotnost ve 32 týdnech těhotenství by se měla zvýšit asi o 8 až 12 kg ve srovnání s obdobím před těhotenstvím. Jde samozřejmě o průměrné ukazatele, mnohé závisí na postavě ženy a dalších individuálních faktorech..

Pokud se během vyšetření zjistí, že se dítě vyvíjí normálně a množství plodové vody není nižší než požadovaná hladina, neměli byste se bát podváhy.

Pokud je však tělesná hmotnost výrazně vyšší než obvykle, může to znamenat, že nastávající matka miluje sladkosti a nesleduje její stravu. Váš lékař vám určitě opakovaně připomněl, že zvýšení o více než 500 gramů týdně není normou.

Sada dalších liber není jen hrozbou pro vaši postavu, ale také skutečným zdravotním rizikem. Obézní nastávající matky mají větší pravděpodobnost problémů, jako jsou:

 • vysoký krevní cukr;
 • otok
 • flebeurysm;
 • vysoký krevní tlak.

Proto se pokuste sledovat hmotnost a nepřecházejte.

Pokud problém nadváhy ve 32-33 týdnech těhotenství stále přetrvává, v žádném případě se jej nepokoušejte řešit půstem nebo předepisováním „módní a efektivní“ stravy. Náhlé hubnutí během tohoto období je nebezpečné! Proveďte úpravy nabídky postupně podle doporučení lékaře.

Pokud se očekávají dvojčata

A co se stane ve 32. týdnu těhotenství, pokud se očekávají dvojčata? 32 týdnů těhotenství s dvojčaty je zpravidla milníkem, který prošel dětmi, které se začínají vyvíjet pomalejším tempem.

Důvodem je skutečnost, že dvakrát tolik prostoru v břiše je navíc jídlo dodávané prostřednictvím cév placenty rozděleno na dvě děti. Proto se děti z dvojčat rodí s nižší hmotností než děti s jedním těhotenstvím. Navíc je jedno dvojče téměř vždy o něco větší..

U dvojčat těhotenství se riziko předčasného porodu zvyšuje během třicátého druhého týdne. Proto matka musí být pozorná ke svému zdraví a nesmí odmítnout chodit do nemocnice, pokud to lékař považuje za nutné.

Dítě a jeho vývoj

Budeme rozumět tomu, co se stane dítěti v popsané době. Hmotnost dítěte ve 32 týdnech těhotenství výrazně vzrostla, nyní váží asi 1,6 kg. Ale tyto údaje jsou podmíněné. Po 32 týdnech těhotenství se hmotnost plodu může značně lišit.

Je normální, že během vyšetření se ukáže, že dítě váží 1,5 kg nebo že vám řeknou, že hmotnost plodu ve 32 týdnech těhotenství se rychle blíží 2 kg. Zároveň není nutné, aby se takové dítě narodilo velmi velké, v tomto okamžiku je přírůstek hmotnosti individuálním procesem.

Hlavní vývoj plodu po 32 týdnech těhotenství je dokončen, pro zbývající týdny získává sílu a hromadí tukovou tkáň. Plod po 32 týdnech těhotenství vypadá jako obyčejný novorozenec, jeho tělo je poměrně proporční a hlava nevypadá neobvykle relativně vůči tělu. Dítě ve věku 32 týdnů těhotenství již zaujímá místo v děloze, ve kterém zůstane až do narození.

Pravděpodobnost, že se dítě převrátí, je velmi malá. Koneckonců, je už velký a nemá prakticky žádné místo pro „manévry“. Navíc je pro něj již obtížné se volně pohybovat, ale dítě často obtěžuje matku, protahuje jí nohy nebo je „poklepává“ na stěnu dělohy..

Ve většině případů je dítě hlavou dolů. Ale pokud je vaše dítě v jiné poloze, neměli byste si dělat starosti. Pozice dítěte ovlivňuje volbu taktiky porodu. A protože ultrazvuk ukáže, jak se dítě nachází, budou mít lékaři čas na správné rozhodnutí.

Po 32 týdnech těhotenství je vývoj všech orgánů dokončen. Existují však některé funkce. Takže v srdci plodu zůstává díra mezi síní, po narození se uzavře.

Průzkumy

Zpravidla se ve 32 týdnech těhotenství provádí ultrazvuk podle plánu, to znamená, že v této době je předepsán třetí ultrazvukový screening. Co vidí při provádění ultrazvuku ve 32 týdnech těhotenství? Nejprve se provádí ultrazvuk plodu ve 32 týdnech těhotenství, to znamená, že odborník měří hlavní ukazatele:

 • délka těla;
 • obvod hlavy a břicha;
 • délka končetiny.

Všechny parametry získané během ultrazvukového vyšetření po dobu 32 týdnů těhotenství vám umožní posoudit úroveň vývoje dítěte a identifikovat možné známky různých zdravotních problémů. Všimněte si však, že dešifrování dat získaných ultrazvukem je záležitostí lékaře.

Jaká je norma a jaká data naznačují odchylku, může odpovědět pouze odborník. Vlastní dešifrování je často chybné a vede k tomu, že těhotná žena se „navine“ a vidí patologii k těm, kde to není.

Ultrazvuk po 32 týdnech vám umožní nejen zajistit, aby u plodu bylo všechno normální. Studie umožňuje určit následující parametry:

 • určete index (objem) plodové vody.

Normální objem plodové vody v tomto období je asi 1200 ml.

 • určit stupeň zralosti placenty, normou pro toto období je první stupeň zralosti;
 • zkontrolovat, v jakém stavu je děložní čípek, zkrácený děložní čípek je známkou ohrožení předčasného porodu.

Možné problémy

Celé „těhotné období“ by žena měla pečlivě sledovat své zdraví, aby nevynechala známky komplikací.

Po dobu třicet dva týdnů jsou možné následující problémy:

 • Hrozba předčasného porodu. Známka nástupu porodu je pozorována ve 32 týdnech těhotenství, stejně jako bolest v tahu, pocit „kamenitého“ břicha, ke kterému dochází několikrát za hodinu. Porod může vyvolat různé faktory, například nachlazení na 32 týdnech těhotenství, doprovázené těžkým kašlem, zraněním, pády, emocionálním stresem.
 • Nízká voda. Mírné oligohydramnie nejsou nebezpečné, ale u těžkých oligohydramniů plod chybí kyslík, což je pro jeho vývoj špatné.
 • Drozd nebo bakteriální infekce. Pokud se po 32 týdnech těhotenství výtok stal neobvyklým - získal štiplavý zápach, změnil barvu, strukturu, musíte kontaktovat gynekologa. Infekce neléčená před porodem může způsobit infekce dítěte.

32. týden těhotenství je tedy čas, kdy se tělo aktivně připravuje na porod, i když je to ještě asi dva měsíce před narozeninami dítěte. Nelze však přesně říci, jak dlouho bude těhotenství trvat. Narození, která nastanou v 36. týdnu, se již nepovažují za předčasná.

Články O Neplodnosti