Hlavní Testy

Jak si vyrobit vlastní ložní prádlo pro novorozence: vybereme správnou velikost

Lůžkoviny pro novorozence jsou důležitou součástí dětského věna. Můžete si je koupit předem, ale vyzvednutí jen pro vaše dítě v tomto případě může být docela obtížné. Neexistuje tedy nic jiného, ​​než jak ušít své vlastní lůžkoviny pro novorozence, jejichž velikost bude ideální pro již zakoupenou postýlku..

Nebojte se kupovat nebo šít rukama své věci pro dítě před porodem. Na rozdíl od lidového mýtu to neublíží, ale naopak vám umožní klidně připravit vše, co potřebujete. V tomto případě si můžete být zcela jisti kvalitou a individualitou věcí, které si sami vyrobili..

Jak správně vypočítat parametry?

Pro novorozence potřebujete minimálně 3-4 sady: 2 hlavní a 2 v záloze, nepočítaje se navíc za kočárek. Při nákupu hotové soupravy se nejčastěji řídí standardními rozměry, tj. 120x60 cm. Pokud je postel a přikrývka nestandardní velikosti, není nic jiného, ​​než jak šít prostěradlo, přikrývku a polštář správné velikosti vlastními rukama..

Dětská postýlka kit

Kvalitní sada pro novorozence zahrnuje:

Je lepší nežšít polštář předem, pokud není známo, jak velká bude polštář. Až do roku je lepší nevkládat polštář, ale pokud chcete sestavit kompletní set - krásný polštář nebo možná šitý „pro budoucnost“. Do postýlky pro novorozence by mělo být vloženo pouze jako dekorativní prvek, ale bez polštáře.

Pravděpodobně budete mít zájem o dětských postýlkách pro děti od 2 let..

K vytvoření postele pro dítě budete v průměru potřebovat asi 4 m látky o šířce asi 150 cm. Následující výpočty pomohou správně spočítat délku a šířku každé podestýlky:

 • přikrývka (přibližně 110x150 cm);
 • list (110x150 cm);
 • povlak na polštář (40x60 cm).

Toto číslo musí být vynásobeno počtem podestýlky a, je-li to nutné, počítat další sadu pro kočárku. Samostatně šité látkové markýzy po stranách.

Jaké látky lze použít?

Tkanina by měla být přírodní, bezpečná a snadno omyvatelná. I když budete mít několik sad, všechny předměty by měly být snadno omyvatelné a suché. Sada dětské oblečení pro novorozence může být šita z:

Kluzké, špatně omyvatelné materiály jako hedvábí nebo satén, příliš hrubé prádlo nebo syntetické materiály nelze použít. Všechny dekorační prvky - volánky, knoflíky, stuhy, výšivky, mašle nebo krajky jsou velmi krásné, ale musíte je používat velmi pečlivě. Jakékoli šperky by měly být bezpečné pro dítě nejdřív a neměly by si třít jemnou pokožku.

Pro ty, kteří chtějí ozdobit dětské spodní prádlo jedinečnou výzdobou, platí jednoduchá pravidla:

 • jakákoli dekorace by měla být pokud možno umístěna na vnější straně nebo po stranách postele;
 • krajky, knoflíky, stuhy by měly být pevně připevněny;
 • Nemůžete použít šperky, ve kterých se dítě může zmást (například dlouhé stuhy).

Jakékoli spodní prádlo pro dítě, stejně jako jeho oblečení, by mělo být nejen krásné, ale také praktické a v souladu se všemi hygienickými normami. Spodní prádlo s krajkou vypadá velmi krásně a jemně, ale je lepší nechat "na cestě ven" a pro každodenní použití použijte obvyklou verzi.

Popis práce

Před zahájením šíření musí být materiál omytý mýdlovou vodou nebo pomocí dětského prášku a poté žehlen. Šití lůžka pro dítě je velmi jednoduché, některé prvky nevyžadují ani vzory. Měli byste začít nejjednodušším, například klasickým prostěradlem bez elastické pásky:

 1. Vyřízněte obdélník o požadované délce a šířce s přídavkem 5 cm.
 2. Hrany stehu a železo.

Pro novorozence je mnohem praktičtější použít variantu gumičky. Takový list nevytváří záhyby, tře jemnou pokožku dítěte a nepohybuje se. Kromě toho je velmi snadné vyměnit, protože ji stačí vytáhnout na matraci. Šití je docela jednoduché:

 1. Změřte délku, šířku a tloušťku matrace. Vystřihněte obdélník podle schématu - délka (šířka) matrace + její výška + 10 cm + 5 cm na skladě.
 2. Ohněte okraje na šířku elastického pásu a stehu a ponechejte otvor pro jeho zatažení.
 3. Vytáhněte gumu do hotového produktu. Nejjednodušší je to s kolíkem připevněným ke konci elastického materiálu. Čep je navlečen do připravené stahovací šňůry a postupně stažen spolu s elastickou hmotou. Pak je čep odstraněn a elastický materiál je přivázán k uzlu.
 4. Je připraven pohodlný povlak, stačí jej vyžehlit.

Nejméně je ušitý dětský peřinový potah, což se nejlépe provádí s otvorem na boku. K tomu potřebujete:

 1. Změřte přikrývku a na každou stranu přidejte 5 cm + přídavek 1,5 cm.
 2. Přeložte výsledný obdélník na polovinu a úplně steh na třech stranách. Na čtvrtou stranu ponechte 50 neměřených centimetrů pro vložení přikrývky.
 3. Otvor pro přikrývku, pokud je to žádoucí, může být zdoben kontrastním lemem z měkké textilie nebo šikmým lemováním.
 4. Hotový produkt žehlte.

Posledním krokem při vytváření sady je povlak na polštář, ale měli byste ho ušít, pouze pokud jste již polštář zakoupili. Algoritmus akcí je velmi snadný:

 1. Změřte polštář, přidejte 5 cm k tloušťce polštáře + 1,5 cm pro přídavek a dalších 15 pro ventil.
 2. Přeložte napůl a steh na třech stranách, ponechte ventil volný.
 3. Hotový produkt žehlte.

Postel pro dítě by neměla mít žádné spojovací prostředky, které by mohly poškodit jeho kůži: „zipy“, knoflíky nebo kravaty.

Co a jak šít dětské povlečení

Dětskou postel je často třeba vyměnit a prát při vysoké teplotě, takže je rozumné zásobovat 3-4 sady, aby vydržely déle. Nákup je v obchodě je poměrně drahý, proto vám nabízíme několik šití vlastníma rukama. Spotřeba textilie pro kolébku bude relativně malá, pro děti a dospívající samozřejmě o něco více. Hlavní výhodou samozšívaného povlečení je však to, že jste si jisti kvalitou materiálu, nití a švů. Tato sada vydrží vždy déle, než je zakoupeno..

Materiály

Nejprve se musíte rozhodnout, z čeho vytvoříme dětské lůžkoviny. Pro děti je ideální volbou bavlna. Je příjemná pro tělo, vede k prodyšnosti a hygroskopičnosti, neelektrizuje, nezpůsobuje alergie ani podráždění, a co je nejdůležitější, je nenáročná na údržbu, vydrží dokonce i vroucí.

Druhy bavlněných hadříků:

 1. Coarse calico je nejoblíbenějším typem tkaniny mezi průmyslovými výrobci. Vyrábí se s hustotou 110 - 145 g / m 2, optimální tloušťka je 120. Hladkost hrubého kalika se velmi liší, je třeba jej posuzovat dotykem. Tkanina je poměrně volná, proto vede vzduch lépe a odstraňuje vlhkost.
 2. Poplin je rychle rostoucí fanoušek kaliko konkurentů. Liší se tím, že se skládá z tenké osnovy a tlustého útku, takže plátno je neprůhledné vůči světlu, pružnější, tekoucí, více světla. K dispozici v různých tloušťkách, ale povrchová hustota 115 - 120 g / m2 bude optimální..
 3. Satén je hmota, téměř stejně hladká jako satén, díky skutečnosti, že kachny přicházejí na povrch prostřednictvím 4-5 osnovních nití. Plátno je velmi husté jak na dotek, tak na světlo, optimální tloušťka je 120 g / m2 pro pravidelné a asi 200 pro žakárové.

Důležité! V žádném případě neberete chintz: je příliš tenký a vlákna jsou příliš špatně zkroucená, taková sada ztratí přitažlivost po několika praním.

Osobně doporučuji brát poplin, pokud se obáváte, že dítě bude nepohodlné s lehkou drsností kaliko. Nemá smysl přeplatit satén, zejména proto, že vyžaduje jemné praní, aby textilie neztratila svůj lesk.

Rozměry

Spotřeba materiálu a v souladu s tím i naše peníze na šití dětského povlečení závisí na dvou parametrech: velikosti povlečení s matrací a šířce plátna. Druhá hodnota pro bavlnu je 140, 150 nebo 220 cm, včetně okrajů. U kolébky je první možnost dostačující, pro děti a dorost (pokud je délka lůžka 160 cm nebo více), doporučuji okamžitě využít maximální šířku plátna.

Níže jsou uvedeny nejčastější rozměry povlečení. Okamžitě si udělejte rezervaci, že standard pro ruské povlečení (GOST 31307-2005) poskytuje větší sortiment.

Stůl. Typické velikosti kojeneckých souprav

LůžkoMatrace / povlečení, cmPovlečení, cmPolštář / polštář
Kolébka120 × 60/140 × 90—100147 × 112- *
Děti160 × 70/180 × 100180 × 14530 × 40, 60 × 40/35 × 45, 60 × 40
Dospívající180 - 190 × 70 - 90/200 - 220 × 112 - 110200-220 × 145-16045 × 45, 60 × 45, 60 × 60/50 × 50, 70 × 50, 70 × 70

Rada! Podle pediatrů a ortopedů nepotřebují děti do 2 let polštář ani jednoduchý, ani ortopedický.

Střih

Ložní prádlo je možné proříznout napříč, a to je nejlepší možnost, která ponechává nejméně nepoužité kousky. Proto se pokuste vybrat materiál se vzorem umístěným náhodně nebo podél okrajů.

Dětské spodní prádlo

Pro 1 set bereme:

 1. Poplin, o tloušťce 115 - 120 g / m 2 a šířce 150 cm (potřebujete 257 cm tkaniny).
 2. Nitě stejné barvy nebo mírně světlejší.
 3. Rulik (šikmý lem) v barvě hlavní látky (ponechá asi 85 cm).
 4. Šicí stroj s jehlou č. 80—90.

Pracovní postup:

 1. List rozložíme napříč, změříme podél okraje požadovanou šířku dílu (100 cm) + přídavek na švy (1,2–2 cm).
 2. Odříznout. Z bočních sekcí zhotovíme dvojitý lem (dvojitý zábal 0,3-0,5 cm).
 3. Přikrývka je také umístěna kolmo k okrajům. Měříme 2 šířky + příspěvek na šev (bude to jedna).
 4. Vystřihněte, od okraje k okraji označte střed. Odložte stranou nahoru a dolů ve stejné vzdálenosti asi 15 cm. Stejné množství je kolmé. Křídou označte rovnoramenný trojúhelník a vystřihněte.
 5. Sešívejte střední šev pod a nad rohy kosočtverce.
 6. Šijeme horní a dolní konec (děláme obvyklou linii, protože řez se shoduje s hranou a zjevně nebude orámován).
 7. Vystřihovánku považujeme za šikmou hranu.
 8. Pokud potřebujete ušít povlak na polštář, rozložte jej takto: změřte 42 cm podél okraje (2 cm u švů), nakreslete čáru od okraje k okraji a ořízněte ji podél ní. Potom ohněte dalších 30 cm na nesprávnou stranu a zajistěte je kolíky. Přeložte povlak na polštář na polovinu, okraje do záhybu ventilu a vložte boční sekce.

Rada! Polštář pro novorozence bude pro dítě rychle malý a moderní pračky se umývají efektivně a šetrně, takže není potřeba brousit polštář do kolébky šitím nebo dvojitým stehem.

Prádlo vyšíváme do postýlky (délka 160 a více) podle podobného vzoru, vezmeme plátno široké 220 cm. Chcete-li ušít povlak na polštář švem, musíte jej ušít ze dvou panelů. Položíme je tváří v tvář (ventil je již nasekaný a ohnutý na nesprávnou stranu), posuneme horní stranu o 4-8 mm, ohneme dolní a položíme linii ve vzdálenosti 2-3 mm od řezu. Otočte se a opakujte: ohýbejte a stehujte. Otočíme ji na obličej a rovnoměrně rozložíme látku tak, aby šev ležel uprostřed a šil 2 mm od záhybu. Totéž je na druhé straně..

Samoobslužná podestýlka bude vynikajícím dárkem pro děti a nezbytným atributem v domě, kde se dítě nedávno objevilo. Výběrem tkaniny a nití podle vlastního uvážení si budete jisti jejich kvalitou.

Jak šít dětské povlečení v postýlce?

V dnešním článku bychom chtěli hovořit o tom, jak šít dětskou ložní prádlo. To je nejlepší udělat ze saténu, který lze zakoupit levně v našem internetovém obchodě. Vždy dostupná kvalitní tkanina vyrobená z ekologicky šetrné bavlny (100%). Jakákoli délka řezu, šířka - 160, hustota - 140 g / m2. Pro dětské spodní prádlo lze samozřejmě použít i jiné druhy materiálů, ale pouze sateen má takové výhody, jako:

 • vysoce kvalitní tkanina a úplná bezpečnost pro zdraví dítěte - hypoalergenní materiál;
 • dobrý výkon - podestýlka vydrží velké množství praní, aniž by ztratila barvu a sílu;
 • snadné šití oblečení pro dětskou postýlku (materiál se dobře zpracovává).

Je tedy lepší vyrobit povlečení pro novorozence od satana a vlastními rukama, protože:

 1. zprostředkujete veškerou svou lásku a něhu, kterou cítíte pro dítě - aura povlečení bude sama o sobě pozitivní;
 2. je levnější šít oblečení pro milovanou dětskou postel, než koupit v maloobchodě;
 3. garantujeme kvalitu saténu, který prodáváme.
Jak tedy ušít povlečení pro dítě ze saténu (podrobně to vysvětlíme v pokynech).

Co potřebuješ?

Pro šití povlečení pro ložní prádlo by mělo být k dispozici různé příslušenství pro šití, textilie a související materiály:
tkanina potřebuje pouze přírodní (nejlépe ze všech - 100% bavlna);

 • svinovací metr;
 • 5-6 kolíků pro práci;
 • krejčovské nůžky (nejen kvalita prádla, ale také pohodlí šití závisí na jejich závažnosti);
 • pomocné materiály pro jakékoli šicí práce - zbytky nebo pastelky;
 • pravítko 100 cm;
 • vlákna - je nutné vybrat barvu tkaniny, ze které jsme ušívali sadu povlečení;
 • šicí stroj a železo.
To vše stačí k našití spodního prádla nejen pro novorozence, ale také pro sebe (pokud na takový nápad přijde mysl).

Náklady na tkaninu pro šití prádla (jako v našem příkladu)

1. Saténová tkanina „Mátová zmrzlina na smetaně“ - 2 metry se šířkou 1,6 metru - 700 rublů.
2. Saténová tkanina "Bílý hrášek na mátě" - 2 metry se šířkou 1,6 metru - 700 rublů.
Celkem 1400r a 1 hodina volného času.
+ Polštáře po stranách postýlky - 1 metr látky = 700 rublů. + výplň pro polštáře holofiber 1 kg = 490 rublů.

Jak správně určit velikost sady prádla?

Je velmi důležité nedělat chybu, když zjistíte velikost budoucího dětského lůžkovinového setu. Jak to udělat správně?
Nejjednodušší způsob, pokud máte starou soupravu, pečlivě změřit její délku a šířku (všech součástí - prostěradla, povlečení a povlak na polštáře). Toto je nejpohodlnější možnost. Ale co když takový vzorek nemáte? Všechno je velmi jednoduché.!
Je třeba změřit matraci dítěte, rozměry jeho polštářů a přikrývek. Abychom se ve svých výpočtech nedopustili chyby a přišili si vlastní rukou sadu prádla pro novorozence, měli byste k měření přidat následující hodnoty:

· Matrace - 10 cm na každé straně;
· Deka - každý 5 centimetrů;
· Polštář - 3-4 centimetry.

Přibližně 1,5 centimetru půjde do švu, zbytek je, aby byl soubor nejpohodlnější k použití (bylo snadné ho odstranit a nasadit na lůžkoviny). Můžete to však provést až po dokončení níže uvedeného postupu..
Je velmi důležité nezapomenout na takový detail, že by se jakákoli látka (včetně saténu) měla před šitím prát. Takto bude možné určit stupeň smrštění. Po praní se satén nutně žehlí (nejlépe parníkem).

Proč satén (100% bavlna)?

Pokud má dětská postýlka rozměry: 120x60 cm, měla by saténová sekce mít velikost 300x150 cm (pokračování z toho vypočítat velikost řezu tkaniny, pokud má postel jiné rozměry). Můžete použít sateen - 300x160 centimetrů, nebude to horší. Než začnete šití, musíte určitě všechno měřit několikrát, abyste neudělali chybu, neztráceli látku a zbytečně čas..

Jak udělat řez?

Dáváme diagram, jak správně vyrobit tkaninu podestýlky pro novorozence. Ze saténu jsme vystřihovali povlak na polštář (vždy s ventilem), přikrývku a povlečení.

Parametry by měly být následující:
List - 100x150 nebo 100x160 centimetrů;
Povlečení - 200x100 centimetrů;
· Polštář s ventilem - 45x120 centimetrů.
Díky tomuto vzoru řezání bude vaše práce co nejjednodušší. Nasaďte na satén obrysy budoucí sady (metr pravítko + kousek obyčejné křídy nebo suchý zbytek), ořízněte obrobky ostrými nůžkami na míru.

Jak šít prostěradlo pro novorozence?


Konce listů by měly být ohnuty o 0,5 centimetru a lemovány. To se provádí pro posílení okrajů továrny. Takový lem je bodnut kolíky a přišity na šicí stroj (nejprve jedna hrana a pak druhá). Pokud je dítě hyperaktivní - do tohoto ohybu by měl být přišit elastický pásek (upevnění plachty na postel).

Jak ušít polštář na dětskou postýlku?

Nyní jděte do polštáře pro vaše dítě. Jak to šít správně? Diagram je uveden výše, řekneme algoritmus práce:
vezměte ten kus saténu připravený k šití polštářů. Je nutné jej zastrčit a na šicí stroji zabrousit hrany, které nebyly zpracovány továrně. V rozích budoucího polštáře vytvořte lem na obou stranách a projděte strojem s těmito místy v jedné linii;
potom tkaninu složíme tak, aby její „tvář“ byla uvnitř. Ventil našeho polštáře by měl být také ohnutý. A to tak, aby jeho konec byl na druhé straně. Poté všechno na šicí stroj očistěte. Výsledný produkt otočíme na přední stranu - práce je dokončena.
Nyní zbývá vyžehlit povlak na polštář žehličkou s parníkem. A jděte na poslední krok - vytvořte přikrývku.

Jak ušít povlečení na posteli?

Chcete-li ušít povlečení pro postýlku, důrazně doporučujeme provést následující:

 • musíte vzít vzor, ​​který byl dříve připraven na povlečení, ohýbat okraje, které nebyly ošetřeny tovární metodou, upevnit jehlami a přišit na šicí stroj (jako tomu bylo u jiných částí sady postelí);
 • Deka musí být přeložena na polovinu tak, aby její strany byly rovné. Je důležité, aby přední strana směřovala dovnitř. Pokud je vše hotové správně, získá se obdélník o rozměrech 100x95 centimetrů. Poté zašijeme horní část přikrývky a její stranu;
 • musíte rozdělit spodní stranu na 3 části: 2 díly - 40 cm každý, 1 díl - 20 cm;
 • jedna strana produktu musí být sešita ke dnu, ale nechat 20 centimetrů, aby nebyly sešité. Těchto 20 centimetrů je otvor, do kterého se přikrývka vloží. Dalších 40 centimetrů prochází s pomocí psacího stroje;
 • výsledný produkt otočíme, opatrně žehlíme.

Vše, náš povlečení je připraveno!
Celá souprava se opět důkladně omyje a žehlí parníkem. Doufáme, že nyní víte, jak si ušít dětskou podestýlku ze saténu vlastními rukama..

Jak šít dětské povlečení?

Narození dítěte je vzrušující a uctivá událost pro všechny členy rodiny. Novorozené dítě potřebuje lásku, zvýšenou pozornost a péči. Nákup dětských oděvů, dětských postýlek, kočárků, ložního prádla a hraček začíná dlouho před narozením dítěte, pro které si rodiče vybírají pouze vysoce kvalitní výrobky od známých výrobců. Na regálech specializovaných dětských obchodů můžete vidět obrovský sortiment zboží této skupiny.

Vysoká cena základních potřeb překvapuje nejen mladé rodiče, ale i rodiny, které již mají děti. Pomocí nezávislé výroby dětských potřeb a lůžkovin můžete snížit materiálové náklady..

Pokud matky, které mohou šít a plést, mohou dělat věci pro dítě, i rodiče s minimálními znalostmi vyšívání budou moci šít povlečení na drobky..

Jaký materiál si vybrat?

Vlastní výroba dětské postýlky vám umožní nejen vybrat materiál, který potřebujete, barvu a styl soupravy, ale také učinit jasné dekorativní aplikace..

Správná volba tkaniny je klíčem k pohodlnému spánku dítěte. Odborníci nedoporučují výběr umělých materiálů. Ložní prádlo, které zahrnuje bavlnu, je nejlepší volbou pro novorozence. Mezi hlavní výhody přírodního materiálu patří:

 • praktičnost;
 • nedostatek alergických složek;
 • jemná textura;
 • pohodlný spánek.

Nejoblíbenější jsou sady saténu, poplinu, kaliko, phloxu, bambusu.

Většina výrobců dává přednost hrubému kaliko. Hrubé kaliko má hladký povrch a volnou strukturu, což přispívá k nerušenému pohybu vzduchu a vlhkosti. Tyto ukazatele jsou důležité pro novorozence..

Výhody:

 • vysoká úroveň hustoty;
 • odolnost vůči tření;
 • snadná péče;
 • nepřítomnost elektrického náboje na povrchu;
 • dlouhodobé zachování tvaru a barvy;
 • nedostatek smršťování;
 • cenově dostupné cenové rozpětí;
 • možnost použít kdykoli v roce.

Minusy: valivá hromada, jemné barvy.

Popelín

Poplin je moderním analogem kaliko, jehož prodej každoročně roste. Tento materiál má následující pozitivní parametry:

Mezi nedostatky materiálu je třeba poznamenat, že se silně valí.

Kartoun

Je nežádoucí ukládat do postýlky měkké a měkké bavlněné prádlo z důvodu nízké odolnosti vůči mechanickému poškození a rychlého vyblednutí vzoru..

Výhody: rozumná cena, velký rozsah barev, žádné vrásky po praní.

Nevýhody: špatné kroucení nití, jemnost, praní pouze v jemném režimu při nízké teplotě.

Satén

Satén je hustý materiál s hladkým povrchem. Je dobrý v odchodu, ale má vážnou nevýhodu - vysoké cenové rozpětí.

Bambus

Výrobky z bambusu mají nejen vysokou hygroskopičnost a propustnost pro vlhkost, ale mají také vysokou pevnost, absorbují zápach, mají antimikrobiální a proti roztočové vlastnosti.

Cena takového materiálu však nebude vůbec nízká..

Flanel

Při výrobě sady zimního povlečení odborníci doporučují věnovat pozornost flanelu. Mezi hlavní výhody textilie je třeba zdůraznit následující:

 • používat pouze přírodní barviva;
 • dlouhá doba provozu;
 • odolnost proti mechanickému tření;
 • zachování jemné textury po opakovaném promytí;
 • konzervace tepla;
 • fleece.

Nevýhody:

 • dlouhá doba schnutí;
 • vysoké procento smrštění.

Méně obvyklé druhy tkanin jsou: satén, saténový luxus, polyester, ranfors, super bavlna.

Před nákupem potřebného materiálu se musíte bezpodmínečně podívat na certifikáty kvality, ve kterých výrobce uvádí úroveň bezpečnosti použité barvy, hustotu nití a jejich kvalitu. Informace o délce a způsobu praní jsou rovněž nezbytné. Procento smrštění materiálu po praní se odráží v množství zakoupeného zboží.

Profesionální švadlenky doporučují vybírat materiál pro několik sad, jejichž barevné schéma by mělo společné tóny a výrobky by se harmonicky kombinovaly. Takový trik pomůže mladým rodičům, aby úplně nezměnili spodní prádlo, ale vyčistili pouze znečištěné předměty a změnili je na části jiné sady.

Barevné schéma lůžkovin je velmi důležitým ukazatelem, který ovlivní spánek dítěte. Nemůžete si vybrat materiál s velkými a jasnými vzory, které nejen vyděsí novorozence, ale také bude vypadat matně a nepořádně po velkém mytí.

Odstíny prádla by měly být klidné, teplé a neagresivní. Profesionální psychologové doporučují upřednostňovat modré, růžové a béžové barvy.

Jak vypočítat množství materiálu?

Aby šitá souprava nemohla být přepracována, musíte správně provést měření nebo použít standardní velikosti a provést všechny potřebné výpočty.

Standardní velikosti pro dětské postýlky:

 • povlak na polštář: výška - 40 cm, délka - 60 cm;
 • list: šířka - 110 cm, délka - 140 cm;
 • povlečení: délka - 140 cm, šířka - 100 cm.

Před nákupem textilie nezapomeňte změřit polštář a matraci, jejíž rozměry se mohou výrazně lišit od standardu.

Chcete-li vytvořit jednu standardní sadu, musíte si koupit alespoň čtyři metry materiálu a u nestandardních matrací a polštářů je spotřeba látky mnohem vyšší. K smršťování na každém produktu musí být k této délce přidáno nejméně 15 cm a pro každou hranu přidat další 1,5 cm pro šev.

Než začnete s vysekáváním všech částí podestýlky, musíte provést přípravné práce, které spočívají v praní, sušení a žehlení veškerého materiálu. Tyto práce povedou ke smrštění celého materiálu a vyloučí deformaci hotových výrobků.

Pro racionální použití textilie je nutné správně umístit všechny prvky produktu na plátno. Zkušené švadlenky a odborná literatura vám řeknou pravidla pro současné umístění všech částí postele.

Tyto pokyny pomohou snížit množství odpadu a zbytečných zbytků materiálu..

Pomocí pravítka a křídy je nutné nakreslit všechny potřebné čáry, jejichž velikost musí odpovídat provedeným měřením. Místo křídy můžete použít malé a tenké zbytky toaletního mýdla.

Příčné umístění součástí soupravy sníží počet zápisů. Pro harmonické uspořádání vzorů musíte vybrat tkaninu s rozptýleným vzorem nebo obrázkem blízko okraje.

Jak šít?

Výroba povlečení z vlastních rukou se může zdát jako časově náročný proces, ale tento typ práce má řadu nesporných výhod:

 • výroba soupravy správné velikosti;
 • nezávislý výběr designu a barevné schéma;
 • racionální využití rodinného rozpočtu.

Před zahájením nezávislého šití ložního prádla se musíte postarat o získání potřebných nástrojů a zařízení:

 • centimetr;
 • pravítka;
 • jehly na šití;
 • řezací nůžky;
 • suchá křída nebo zbytek;
 • vlákna nezbytného barevného schématu;
 • šicí stroje;
 • žehlicí prkno a železo.

Po oříznutí všech detailů můžete začít šití soupravy. Profesionální švadlenky provádějí tyto práce v libovolném pořadí a pro začátečníky je lepší začít šití prostěradlem.

Mistrovská třída od specialistů na vyšívání a podrobné pokyny, jak dokončit práci, výrazně usnadní práci začínajících manželek v domácnosti..

Povlak na polštář

Výroba polštářů na polštáře není složitým krokem při výrobě ložního prádla. Pro jeho implementaci je nutné produkt složit tak, aby přední strana byla uvnitř. Sešít všechny okraje a na jedné straně nechat nevystavené místo asi 20 cm dlouhé, aby se vytvořil ventil. Odšroubujte hotový produkt a naplňte ventil směrem dovnitř. Narovnejte a narovnejte rohy hotového polštáře.

Než vložíte polštář do nového polštáře na lůžku pro dítě, musíte pečlivě prostudovat doporučení zdravotnických pracovníků, kteří kategoricky zakazují používání této položky v postýlce. Na polštáři může spát pouze dítě starší dvou let.

Povlečení

Vzor přikrývky musí nutně odpovídat velikosti přikrývky. Polotovar obrobku musí být přeložen zpět na nesprávnou stranu, všechny strany jsou sešité a řez je sešit. Na jedné straně by pro přikrývku mělo být ponecháno asi 40 cm bez exspirace. Otočte hotový produkt a pečlivě narovnejte všechny rohy..

Lekce modelování: Kutilské dětské oblečení

Evgenia Rodina. Módní návrhář

Módní návrhář

Přidáno: 01/01/2019
Zobrazení: 62803

Dnes pro dítě připravíme věno. První oblečení pro malého muže, který přišel na tento svět.

Proč se nakonec dá všechno koupit? V každém dětském obchodě je vynikající oblečení a kromě toho děti rostou tak rychle.

Ale ty a já, tvůrčí povahy, jsme se tu neshromáždili. Když se podívám na všechny tyto přelakované dětské oblečení, víš, čeho lituji? Jen že mám jen dvě ruce! Jaká radost je šít pro vaše dítě. Dejte mu hodiny života, jeho lásky, ochrany, péče.

Co potěšující matka nebo babička dostane, když vloží kousek své duše a stará se o věc! Ve své vlastní ručně šité, se vší láskou, roztomilým kombinézou nebo šmejdí. Kolik času stráví šitím, sama se sebou a svými myšlenkami na budoucnost svého dítěte. Je to skvělý čas čekat na zázrak.!

Naučím vás, jak šít jednoduché věci pro děti. Takové roztomilé kostýmy, které si budete užívat. Chci vás inspirovat, abyste byli kreativní pro své milované a příbuzné. Začněme! Spíše případ.

Vybral jsem si vůbec žádné komplikované modely, ale byly velmi roztomilé a funkční. Kromě toho můžete podle jejich přání ušít mnoho dalších.

Velikost oblečení novorozence

Pojďme zjistit, jakou velikost šít. Nejobtížnější je zhodnotit, jaká velikost oblečení pro dítě by měla být. Zde je znak, který vám pomůže. Rozměry v něm jsou přibližné, ale můžete se na ně spolehnout, protože prvky designu dětského oblečení zohledňují velké přírůstky pro růst a pohodlí dítěte..

Jak ušít dětské postýlky do postýlky pro novorozence

Velký počet mladých rodičů se zajímá o otázku: jak šít dětské povlečení. Nebo možná nejlepší volbou je koupit spodní prádlo pro dítě v obchodě? Chcete-li zjistit, který je lepší, musíte porovnat výhody a nevýhody každé strany. Cena kompletního prádla je samozřejmě vyšší než obrazy zakoupené samostatně. Šití však vyžaduje hodně úsilí a času, což stejně nestačí.

Výhodou přizpůsobení je také to, že si matka sama vybere ten správný materiál v dobré kvalitě a barvě a proces, i když to bude nějakou dobu trvat, je jednoduchý i pro začátečníky. Dnes se bude uvažovat: jak zašít soupravu do postýlky pro novorozence vlastníma rukama.

Šití oděvů je zajímavé nejen pro maminku, ale i pro dítě.

Pokud je volba provedena samostatně, pak je třeba zvážit pouze vysoce kvalitní látku, nejlépe přírodního původu. Měli byste si vybrat pouze ty typy materiálů, které mají následující vlastnosti:

 • Hypoalergenicita;
 • Ekologická čistota;
 • Zvýšené pohodlí;
 • Prodyšnost;
 • Snadné praní a péče.

Souprava musí splňovat všechny standardy kvality.

Nejlepší volbou je 100% bavlněné plátno. Ložní prádlo z něj je vhodné pro jakoukoli sezónu: léto a zimu. Rozlišují se následující třídy bavlněných tkanin, které se od sebe liší typem tkaní nití:

 • Kaliko Je hypoalergenní, umožňuje průchod vzduchu z obou stran a má vysokou odolnost proti opotřebení, ale je na dotek tvrdší než jiné typy a vyžaduje řádné praní nebo začíná mizet;
 • Kartoun. Materiál je přirozený a příjemný na dotek. Je také prodyšný, ale na rozdíl od hrubého kalika nevyžaduje zvláštní péči. Jeho nevýhodou je rychlé opotřebení a ztráta jasu (barvy) v průběhu času. Ideální pro děti ihned po propuštění z nemocnice;
 • Satén Má vynikající odolnost proti opotřebení, není elektrifikován a nekrčí se. Kromě toho si satén po opakovaném mytí udržuje svůj vzhled a dobře přenáší teplo. Nemá žádné charakteristické minusy;
 • Popelín. Perfektně prochází vzduchem a odpařuje vlhkost, je nenáročný na praní a neshromažďuje statickou elektřinu. Prakticky žádné negativní vlastnosti, ale mohou se při praní v horké vodě scvrknout;
 • Bambus. Má vysokou pevnost a antimikrobiální účinek. Pohlcuje vlhkost a pachy. Nevýhodou jsou vysoké náklady;
 • Flanel. Měkký na dotek a po omytí je ještě měkčí. Rychle zadržuje teplo a nezpůsobuje alergické reakce. Méně: tvorba cívek v průběhu času, stejně jako silné zmačkání.

Děláme ložní prádlo v postýlce, udělejte to sami

Každá matka se snaží dýchat ve všem, co dělá pro dítě, dobro, teplo a dobrou energii. Kromě toho šití podestýlky pro dítě je mnohem úspornější než nákup v obchodě. A je lepší utratit ušetřené peníze za zdravé jídlo, hračky nebo zábavu.

Master class o tom, jak šít povlečení v postýlce

Budete potřebovat

K šíření dětské povlečení potřebujeme:

 • přírodní materiál (nejlépe bavlna, satén nebo flanel);
 • svinovací metr;
 • několik kolíků;
 • ostré nůžky;
 • měřicí linka;
 • kousek suchého mýdla nebo křídy;
 • vlákna v barvě tkaniny;
 • žehlička;
 • šicí stroj.

Určete velikost soupravy pro novorozence

Nejlepší volba, aby vám neunikla velikost budoucí sady ložního prádla - změřte starý povlak, povlak na polštář a povlečení.

Pokud to není možné, změříme matraci dítěte, zapište délku a šířku. Udělejte to samé s polštářem a přikrývkou..

Před zahájením šití, nejprve myjte získaný materiál, abychom zkontrolovali jeho smrštění, vyčistili ho od prachu a nečistot a poté jej dobře žehlili v režimu napařování.

Přibližně „hodit“ můžete přibližně „centimetrů“ materiálu posadit a měřit kus látky o 10 cm více. Nebo můžete materiál nejprve dekantovat na malém kousku tkáně o velikosti 20 - 30 cm: omyjte jej, žehlte a změřte. Můžete tedy matematicky vypočítat, kolik kusu látky bylo vybráno pro šití.

Vyberte si materiál

Bereme satén, abychom šili soupravu pro dítě. Jedná se o přírodní materiál s ušlechtilým přírodním leskem a příjemnou texturou. Díky vysoké hustotě a speciálnímu tkaní textilních vláken bude její životnost dlouhá. Takové prádlo se neroztrhne ani nenosí po dlouhou dobu..

Pro šití si můžete vzít kus kaliko. Takový materiál bude hrubší, ale také docela odolný vůči opotřebení. Ale použití chintz pro šití povlečení za to nestojí. Má nízkou hustotu a rychle se otře. Navíc se po praní deformuje.

Pro šití prádla v dětské postýlce o rozměrech 120 x 60 cm se doporučuje zakoupit výřez 300 x 150 cm.

Proveďte řezání

Z materiálu začneme vyřezávat prostěradlo, přikrývku a povlak na polštář s ventilem. Chcete-li to provést, označte na kusu materiálu tyto parametry:

 • Prostěradlo. Velikost: 100 x 150 cm
 • Povlečení. Velikost: 200 cm až 100 cm
 • Povlak na polštář. Velikost 45 x 120 cm.

Chcete-li co nejvíce šetřit materiál, je lepší použít připojený řezný vzor. Usnadní se tím velikost. Obrysy nakreslíme křídou a pravítkem, obrobky odřízneme nůžkami.

Šicí plachty na postýlku

Poté, co je polotovar nařezán na list, přistoupíme k šití. Nejprve se okraje produktu zpracují tak, aby se vlákna nerozpadaly. Zpracovávají se pouze boční řezy, pokud není hrana továrny. Při správném řezání z horní a spodní strany listu se získají hrany z výroby a ostatní strany by měly být lemovány.

Pozornost! Pokud jsou hrany výrobcem zhruba a ošklivé, pak jsou také lemované.

Konce ohýbáme na 0, 5 cm a znovu opakujeme stejnou operaci. Takové dvojité ohyby máme kolem okrajů. Je napíchnut jehlami nebo „jiulyat“ se závity. Výsledný lem zašijeme na šicí stroj, nejprve jednu hranu a potom „projít“ druhou.

Tip: Pokud je dítě velmi aktivní, doporučuje se vyrobit prostěradlo s elastickou páskou, aby se během spánku ani při hraní v postýlce nezabloudilo..

Šicí povlaky na polštáře

 • Na polštář vezmeme nařezaný kus látky, zastrčíme hrubé okraje (jako na prostěradlo) a odstrčíme na šicí stroj. V rozích je okamžitě ohýbání provedeno ze dvou stran, tato místa jsou sešitá jednou linií.
 • Poté je materiál složen do záhybu tak, že „čelní strana“ materiálu je uvnitř. Ventil je ohnut tak, že jeho špička spočívá na druhé straně. Vyrábíme obvyklý řádek s psacím strojem, po kterém otočíme polštář na přední stranu.
 • Náš polštář je připraven. Zůstane pouze, aby se vyhladil v režimu páry.

Šití přikrývky

 • Vezmeme vzor, ​​který jsme připravili na povlečení. Vyrobíme dvojitý ohyb, „Zhiulim“, nebo připevníme surové hrany jehlami a zašijeme je na šicí stroj. Děláme to podle stejného systému jako u listu. Zde se však doporučuje okraje zpracovat tak, aby hotový povlečený povlak vypadal lépe.
 • Přeložte potah lemované peřiny na polovinu podél linií označených pro řezání. Děláme to tak, že přední strana „vypadá“ dovnitř. Na výstupu získáme obdélník o stranách 100 x 95 cm. Šijeme boční stranu přikrývky a její horní část.
 • Spodní část produktu je rozdělena na tři části: dvě části o 40 cm, jedna část o 20 cm. Vezměte jednu stranu produktu, steh dolů. Na jedné straně necháme dvacet centimetrů. Nebleskáme jim. Bude to díra, do které později vložíme přikrývku. Zbývajících čtyřicet centimetrů „přejde“ na psací stroj. Tyče se vyrábějí na konci každé řady..
 • Ukázali jsme přikrývku a pečlivě ji vyžehlili. Povlečení pro postýlku je připraveno.

Výslednou soupravu myjeme, žehlíme a dáme ji do postýlky.

Polstrované ložní prádlo pro malé dítě se doporučuje s měkkými stranami.

Šijeme strany do postýlky

Tento textilní nástroj pomůže chránit vaše dítě před průvanem, hlukem a hrboly..

Budeme potřebovat kousek bavlněné tkaniny, výplň (syntetický zimníizér, pěnová guma).

Měření

Pro šití stran v posteli pro novorozence potřebujeme tkaninu o délce 550 cm a šířce 110 cm. Optimální tloušťka výplně je asi centimetr. Před řezáním materiál vymažeme, necháme jej zaschnout a pečlivě žehlit.

Vzor

Materiál označíme podle navrženého vzoru. Ve skutečnosti však můžete měřit postýlku a okamžitě označit měření provedená na materiálu. Předběžně změřte dětskou postýlku, protože její velikost může být nestandardní.

Šití

Šili jsme, zatímco šili ve volánkách. V tomto případě je jedna hrana produktu ponechána nešitá. Pokud si přejete, nemůžete udělat volán. Pro ozdobu volíme harmonizující barvu (můžete použít pásku) nebo jen vezměte zbytek materiálu na okraj.

Řezáme výplň

Značení pěnové gumy (sinteponu) provádíme fixkou nebo tužkou. Nakreslený vzor s nůžkami. Pamatujte: velikost plniva by měla být o něco menší než část textilu, asi půl centimetru na každé straně.

Vyplňte stranu

Pro pohodlí při plnění čelní desky není nutné přizpůsobovat pěnovou gumu přesně velikosti dílu, můžete ji svisle rozdělit na dvě části. Usnadní se tím jeho zasunutí do boku, ale na krytu budete potřebovat další šev.

Boční stěna je stejně jako čelní deska lépe rozdělena na dva kusy. Je jednodušší vložit výplň do ráfku přes spodní nešitý steh než přes úzké boční švy. Přišijte spodní šev ze strany.

Tip: Pro usnadnění obsluhy je lepší na vaše ruce blikat spodní šev bočnice. Takový šev se snadněji roztahuje za účelem výměny nebo praní výplně.

Boční stěny zdobíme stuhami. Současně budou takové stuhy vazbami, které připevňují boční stěnu k tyčím. Pro usnadnění označování míst, kde budou stuhy šity, se doporučuje připojit díl k postýlce a označit tato místa křídou. Pokud není po ruce žádná postýlka, je nejlepší připevnit stužky uprostřed boku a v rozích.

Pro větší pohodlí můžete ušít několik samostatných polovin, které se přibližně rovnají polovině velké boční stěny. Takové kusy mohou být umístěny jako dvojitá čelní deska, čímž se vytvoří další ochrana hlavy dítěte nebo ji položí na postýlku. Alternativně je můžete vložit do komody a poté je použít k převlékání nebo podvádění dítěte v postýlce.

Doporučení pro vytvoření strany

Ve skutečnosti můžete používat strany bez krytu, ale je lepší je šít samostatně. Můžete tak odstranit problémy, které se vyskytnou při čištění produktu. A pokud budou na bocích nošeny další odnímatelné potahy, pak se takový potah snadno omyje a znovu nasadí.

Pro kryty se doporučuje používat materiály s vysokou hustotou. Může to být satén, kaliko nebo teak. Materiál a barvy jsou vybírány podle přání a preferencí samotných rodičů.

Je lepší vzít materiál, který nevyžaduje jemné mytí, chemické čištění a zvláštní péči. Měl by být snadno omyvatelný. Může se jednat o běžné chintzové nebo vodoodpudivé tkaniny..

Jak si vyrobit své vlastní lůžkoviny

Matky se často potýkají s problémem výběru postele pro dítě. Je to především kvůli skutečnosti, že pro děti, zejména novorozence, bylo vynalezeno mnoho lůžek různých tvarů a velikostí. V posteli prostě není žádná postel. Kromě toho není vždy možné najít správnou barvu, látku atd. v hotovém produktu. Dnes si promluvíme o tom, jak si sami ušít dětské povlečení, co je k tomu potřeba a jak vybrat správný materiál.

Co je potřeba

Šití dětské povlečení nevyžaduje velké úsilí. Jedná se o jeden z nejjednodušších produktů, takže výroba je nutná i pro ty, kteří nikdy nešili nic. Vzhledem k malé velikosti tkanin je práce s tkaninami jednodušší než při šití sady ložního prádla pro dospělé.

Pokud nevíte, jak k úkolu přistupovat, začněte přípravou nástrojů a materiálů. Chcete-li si postel, kterou budete potřebovat:

 • oblečení;
 • vlákna
 • jehly;
 • kolíky
 • šicí stroj;
 • nůžky;
 • pravítko nebo měřicí pásky.

Výběr tkaniny je nejdůležitějším krokem při výrobě postele. Syntetické materiály jsou kontraindikovány pro malé děti. Nepropouštějí vzduch a špatně absorbují vlhkost, takže u dětí dochází k vyrážce. Kromě toho by se neměla používat hrubá vlákna, jako je len. Navzdory hygroskopičnosti může poškodit jemnou pokožku dítěte.

Nejvýhodnějšími materiály jsou bavlna, flanel, chintz, kaliko a pletené oděvy.

Pro šití dětské postýlky je velmi důležité zvolit kvalitní bavlněnou tkaninu.

Hrubé kaliko je hustá tkanina s bavlněným podkladem. Je lehký, během používání se nemačkává. Materiál dobře snáší praní a žehlení, má nízkou hmotnost, což je zvláště důležité pro děti, protože to neztěžuje přikrývku těžší.

Bavlna je hypoalergenní materiál, který nezpůsobuje negativní kožní reakce citlivé kůže. Pohlcuje vlhkost a dýchá, což zabraňuje vzniku vyrážky. Nevýhodou je mírné smrštění během prvního praní. Před šitím postele se doporučuje látku prát a žehlit. Pomůže to zabránit smrštění..

Chintz je příjemným tělem a tenkým materiálem, který se často používá pro dětské spodní prádlo. Během praní se nemačká, proto je žehlení nezbytné pouze tehdy, je-li souprava používána pro novorozence. Chintz prochází vzduchem a dýchá, neroztahuje se. Mínus v křehkosti tkaniny.

Flanel je v chladném období oblíbeným materiálem. Udržuje teplo, ale dýchá. Flanel je pro tělo příjemný, nezpůsobuje negativní reakce u alergiků. Nevýhodou je dlouhodobé sušení. Je vhodný pro výrobu stavebnice pro kutily pro chladné období pro novorozence.

Výběr tvaru

Dříve nebyla volba formy zahrnuta do seznamu úkolů hostitelky. Všechny postele, polštáře, přikrývky měly standardní velikosti a tvary. Nyní se nábytkářský průmysl posunul daleko dopředu, takže postele mohou mít absolutně jakýkoli tvar. Ortopedické polštáře jsou navíc každým rokem stále oblíbenější. Liší se tvarem pro různý věk spánku a také podle místa určení. Tvar podestýlky je stejně důležitý jako velikost..

Množství materiálu

Před zakoupením textilie doporučujeme provést přesná měření polštářů, přikrývek a matrací, protože jednotlivé velikosti dětských postelí se často liší od standardních. Po měření přidejte délku a šířku 7-10 cm. Přibližně taková rezerva je nutná pro zpracování švů, čímž se eliminuje nerovnost tkaniny a smršťování..

Role továrních tkanin se dodávají v různých šířkách. Pro výrobu dětské sady, dostatek materiálu, šířka 150 cm.

Standardní velikost dětské plachty je 110 x 140 cm, takže budete potřebovat kus o šířce 150 cm, jehož délka je 120 cm.

Vzor

Pro výrobu postele pro dítě je potřeba vzor pouze pro začátečníky. Výrazně to zjednoduší úkol a ušetří čas. Na internetu najdete vzory pro různé velikosti povlečení. Zjednodušíme váš úkol a dáme například jeden z nich. Je určen pro standardní velikosti pro postýlku..

Popis výroby krok za krokem

Chcete-li šít podestýlku v postýlce, nevyžaduje to mnoho úsilí. Nejprve připravte nástroje a zakupte látku. Před prací doporučujeme tkaninu a páru prát. Když se postel zmenší, sníží se, což zabrání nepříjemnému překvapení po prvním praní.

Poté nakreslete materiál na mělkých místech střihu a odřízněte látku do částí budoucí postele. Vezměte prosím na vědomí, že je lepší naplánovat vůni na polštáři a otvor pro přikrývku z užší strany. Takže postel vypadá hezčí. Dále přejdeme k postupnému šití částí prádla.

Před otevřením tkaniny je nutné prát a žehlit, aby byl vzor přesnější.

Řekneme vám, jak si ušít polštář svými vlastními rukama.

 1. Vyříznuté body ošetřte uzavřeným lemem v lemu.
 2. Sklopte polštář lícem ven.
 3. Vyšívejte řezné body 3 mm od okraje. Vyčnívající závity opatrně odřízněte. Pokud je na některých místech vzdálenost kvůli zakřivenému řezu delší, odřízněte přebytek tak, aby zůstaly 3 mm.
 4. Otočte polštář kolem tak, aby zápach byl nahoře a jedna část polštáře zůstala uvnitř vůně.
 5. Žehlete švy. Nebo je můžete zamést. Trvá to hodně času, ale tato metoda je spolehlivější..
 6. Švy šijte 6 mm od okraje.
 7. Otočte polštář obličejem ven a znovu jej vyžehlte.
 8. Polštář je připraven.

Chcete-li ušít přikrývku, musíte provést následující.

 1. Tkaninu můžete vystřihnout tak, že přikrývku získáte tak, že ji sklopíte na polovinu. Nebo vytvořte dva rovné obdélníky. Jsou možné obě možnosti. Což je pohodlnější rozhodnout o hostitelce.
 2. Hrany po celém obvodu sešívejte a dvakrát točte tkaninou po 5 mm. Takové zpracování stran dělá produkt v budoucnu silnějším. Po opakovaném praní se švy nebudou lišit.
 3. Sklopte obličejovou pokrývku směrem dovnitř. Šijte 3 strany a ponechejte tu, kde je plánováno otevření přikrývky..
 4. Dále označte místo přikrývky kolíky. Standardní díra je vyrobena o šířce 45 cm. Pokud máte přikrývku s hustým objemem, bude obtížné ji projít tak malým otvorem, takže doporučujeme vzít v úvahu parametry přikrývky..
 5. Přišijte 4. stranu povlečení a ponechte zamýšlený otvor.
 6. Okraje otvoru zašijte psacím strojem nebo překryjte upevňovacím švem.
 7. Otočte produkt lícem ven a dobře vyžehlte švy.

Už jsme tedy přišli na to, jak ušít dětský polštář a přikrývku. Nakonec necháme nejjednodušší část podestýlky pro děti. List je obdélníkový kus látky se zpracovanými okraji. Chcete-li šít, proveďte následující:

 • Položte materiál dovnitř ven..
 • Otočte 2 krát 5 mm tkaninou. Zajistěte kolíky, aby bylo snazší šít.
 • Šijte produkt ze všech stran. Doporučujeme vytvořit 2 řádky. Po prvním ohybu 5 mm ve vzdálenosti 3 mm od okraje. A po druhém záhybu podél vnitřní hrany.
 • Žehlete švy.
Pro svůj postýlku si můžete vytvořit vlastní postel..

Šití dětské povlečení je tedy jednoduchý úkol, který může udělat každá máma. Proto, pokud jste nenašli vhodné lůžko pro dítě, jděte do obchodu s textilem, vyberte si vše, co vám vyhovuje. Pomocí našich tipů vytvoříte perfektní sadu, která uspokojí všechny vaše touhy.

Články O Neplodnosti