Hlavní Analýzy

25 týdnů těhotenství

25. týden těhotenství je kritickým obdobím, které překoná budoucí matka, která si již nemůže dělat starosti s hrozbami pro své budoucí dítě. Gynekologové se domnívají, že druhý trimestr je mnohem jednodušší než první a třetí, proto je šance na normální zdraví a zdraví dítěte a jeho matky mnohokrát větší.

Obsah

Úvod

Období dvaceti pěti týdnů je tzv. Psychologické období, kdy se žena již plně cítí jako máma a je s dítětem nejen v těsném fyzickém, ale i psychoemocionálním kontaktu. Nejživější vzpomínky na váš pobyt v děloze u dospělých, vznikají a jsou v tuto chvíli odloženy na podvědomé úrovni.

Fyzická a emocionální pohoda dítěte je silně ovlivněna náladou ženy, na kterou dítě okamžitě reaguje. Každý den připomíná matce svou přítomnost lehkými šoky a postupně se připravuje na narození.

Tělo dítěte je již dobře vyvinuté, ale zatím je špatně připravené na život mimo dělohu. Musí uplynout ještě několik týdnů, aby mělo dítě v případě předčasného narození šanci na život.

25. týden těhotenství: co se stane příznaky

Dvacátý pátý týden porodu plodu je velká polovina období, které je přirozeně přiděleno ženě na nošení dítěte. Stále je toho dost a dlouho očekávané dítě se narodí. V této fázi se maminka cítí dobře, není naháněna nevolností, hormonální bouře prošla a nálada je prostě úžasná.

Už může komunikovat s dítětem, které je každým dnem aktivnější. Komunikuje se svou matkou prostřednictvím tlaků a lehkých doteků. Díky pocitu mateřství a jednoty s dítětem se žena cítí radostně, šťastně a energicky. A dokonce i výskyt drobných potíží ve formě nemocí, které bohužel v tuto chvíli nelze bohužel odstranit, se cítí v pořádku a očekává předčasné setkání se svým dítětem.

Nevolnost

Choroby v této době jsou reprezentovány výskytem otoků a křečových žil postihujících dolní končetiny. Pokud si budoucí matka všimne vývoje těchto odchylek, měla by se okamžitě poradit s lékařem, aby je zastavila. Ve většině případů se ženám doporučuje používat venotoniku, nosit kompresní prádlo, vést aktivní životní styl a navštěvovat bazén, protože vodní procedury jsou skvělým způsobem, jak odstranit křečové žíly v počáteční fázi..

K odstranění otoků budete muset provést lehkou samomasáž a ležet se zvednutými dolními končetinami. Tyto dva problémy byste neměli brát na lehkou váhu, jinak můžete vyprovokovat další rozvoj nemocí se závažnými následky.

Anémie

Dalším problémem, kterému musí ženy čelit, je anémie, ke které dochází na pozadí nedostatku žlázových sloučenin v krvi. Snížená hladina hemoglobinu, která zajišťuje transportní funkci molekul kyslíku v těle, je způsobena jeho aktivní spotřebou vyvíjejícím se tělem dítěte. Tento prvek tvořící krev je nezbytný pro něj i pro jeho matku.

Anémie u žen v poloze se projevuje tachykardií, letargií, závratě, ospalostí, podrážděností, tinnitem a mírným zvýšením teploty. K odstranění těchto problémů gynekolog jmenuje menu bohaté na výrobky obsahující železo. V pokročilých případech budou předepsány léky.

Interní změny

V této době děloha dále roste, což vede ke zvýšení břicha asi o centimetr týdně. Dno dělohy se zvedlo do výšky 25 centimetrů od úrovně pupku. Při každé schůzce s gynekologem změří lékař tento indikátor, aby sledoval průběh těhotenství. Pokud je výška jeho dna menší než standardní ukazatele, může gynekolog mít podezření na problémy s vývojem dítěte, placentární nedostatečnost nebo jiné závažné patologie.

V důsledku růstu dělohy a plodu uvnitř ní se břicho zvětšuje. V období dvaceti pěti týdnů začíná její velikost způsobovat nepohodlí ženy. Děloha se pohybuje a stlačuje vnitřní orgány pánevního dna a vede k poruchám v jejich práci.

Díky svému účinku na zažívací trakt čelí žena v určité poloze řadě nemocí. Vyvíjí těžké pálení žáhy, které je výsledkem refluxu tekutiny ze žaludku do jícnu. Chcete-li odstranit tento problém, musíte jíst často, ale v malých porcích. Kromě pálení žáhy se u budoucí matky mohou vyvinout hemoroidy, k nimž dochází v důsledku častých problémů s pohybem střev. V případě zácpy byste měli zvážit svou stravu přidáním potravin s vysokým obsahem vlákniny do své stravy. Z hemoroidů lékař předepíše speciální svíčky, které pomohou zastavit onemocnění.

Děloha také tlačí na močový měchýř, což vede k častým výletům na záchod, které pronásledují ženu až do konce těhotenství. Gynekologové nedoporučují tolerovat a chodit na toaletu, je-li to nutné, protože se tak lze vyhnout zánětlivým onemocněním genitourinárního systému.

V důsledku zvýšeného objemu krve stoupá tlak na velké cévy, v důsledku čehož je narušena normální oběhová funkce krve. V důsledku stagnace životně důležité látky se vyvíjejí křečové žíly a na dolních končetinách se objevuje otok.

Vnější změny

Také rychlé zvýšení břicha vyvolává roztahování kůže, což vede k výskytu strie v oblasti břicha. Chcete-li zabránit jejich výskytu, musíte začít používat speciální kosmetiku od strie od samého začátku porodu plodu.

Opatrně musíte sledovat přírůstek hmotnosti. V této fázi, kdy toxikóza a nevolnost ustoupily, začal jeho žena pronásledovat hlad. Pokud ho neovládá, rychle přibírá na váze, což negativně ovlivní její zdraví a zdraví dítěte.

Můžete také zjistit, jaké změny a pocity doprovázejí 26. týden těhotenství. A také jaká doporučení gynekologové dávají, jaký druh výživy je třeba pro mámu a dítě a mnohem více. V tomto článku najdete všechny potřebné informace..

25. týden těhotenství: problémy a hrozby

Bolest a nepohodlí začnou strašit ženu od začátku porodu plodu. Pro dvacátý pátý týden těhotenství nejsou tyto pocity výjimkou. Je třeba poznamenat, že bolest by měla být menší a vzácně se vyskytující. Proto, je-li to časté, není možné v každém případě vydržet, protože to může způsobit předčasné narození. Nejlepší je kontaktovat gynekologa a podrobně mu popsat váš problém, aby mohl poskytnout kvalifikovanou pomoc a zabránit negativním následkům..

Bolest a nepohodlí se často vyskytují v oblasti břicha a beder, v konečníku, křížové kosti, dolních končetinách, týlních a časných oblastech.

Chcete-li zabránit výskytu takových pocitů, můžete:

 • Provádění fyzických cvičení pro nastávající matky;
 • Nosit pohodlné a stabilní boty bez podpatků;
 • Výběr pohodlných postojů k sezení a použití venotoniky k odstranění otoku dolních končetin na konci dne.
 • Relaxace a procházky na čerstvém vzduchu.
 • Nošení kompresního prádla a mateřského obvazu.

Dodržováním řady jednoduchých pravidel můžete minimalizovat nepohodlí, které straší budoucí matky po celou dobu těhotenství..

SARS a indikátory zvýšené teploty

Těhotné ženy často trpí nachlazením, protože jejich imunitní systém je během tohoto období oslaben. Budoucí maminka se může nakazit z jakéhokoli nositele virové infekce. Jakmile se objeví první příznaky onemocnění, musíte okamžitě zahájit léčbu, kterou musí lékař předepsat. Pouze odborník si může vybrat takové léky, které nepoškozují dítě a pomohou zbavit se nemoci.

Pokud teplota nepřesáhne 37,5 °, nemusí být sražena. Ve druhém a třetím trimestru je zvýšení teploty těchto indikátorů považováno za normální a nepředstavuje pro dítě žádné nebezpečí. Pokud stoupne na 38, musíte pít antipyretikum, které bylo předepsáno lékařem, protože silná teplota může dítě vážně poškodit. Můžete ji omezit nejen tabletami, ale také studenými potížemi a velkým množstvím nápoje.

Můžete se zbavit kašle, rýmy a bolestí v krku bylinnými infuzemi a inhalací. Při komplikovaném průběhu onemocnění si terapeut vybere takové léky, které rychle zastaví nachlazení a nepoškodí plod..

Abyste se během epidemie vyhnuli akutním respiračním virovým infekcím, nemusíte chladit. Nejdříve by měly být dolní končetiny a dolní část zad teplá. Vyhněte se přeplněným oblastem, a pokud to nelze provést, noste masku.

V bytě je třeba častěji větrat a pro prevenci nemoci v nabídce by měla obsahovat černou ředkvičkovou šťávu, cibuli a česnek. Můžete také použít profylaktické nachlazení..

Vaginální výtok ve 25 týdnech těhotenství

Přidělení ve dvacátém pátém týdnu těhotenství by mělo být průhledné nebo mělo bělavý odstín, jednotnou konzistenci a nepřítomnost nepříjemného zápachu. Pokud se vyskytnou nějaké abnormality, měli byste okamžitě kontaktovat svého gynekologa.

V tuto chvíli může plodová voda často unikat, což vylučuje sekreci nažloutlý odstín a řídkou konzistenci. Po absolvování vyšetření lékař určí příčinu úniku a odkáže ženu na ústavní léčbu. Tento stav je velmi nebezpečný pro život dítěte, takže byste jej měli co nejdříve zastavit.

Přiřazení se zkroucenou konzistencí a kyselou vůní indikuje vývoj drozdu, ke kterému dochází v důsledku snížení imunity. Pro dítě to není nebezpečné, ale pokud zahájíte infekci, drozd může poškodit jeho zdraví.

Předčasný porod při 25 týdnu těhotenství

Dvacátý pátý týden těhotenství je považován za období, kdy dítě již může žít mimo matčino lůno. Pokud se tedy narodí předčasně, může být zachráněn, ale za tímto účelem je nutné dodržovat řadu podmínek. Je však třeba poznamenat, že není vždy možné zachránit dítě, protože některé jeho systémy ještě nebyly dostatečně vylepšeny pro život mimo matku.

Pokud se dítě narodilo v nemocničních podmínkách, ve kterých je k dispozici novorozenecké oddělení a speciální vybavení pro podporu života, má předčasně narozené dítě šanci zůstat naživu. V komoře, kde budou umístěny drobky, je udržována nezbytná teplota a je instalováno zařízení zajišťující dýchací funkce, protože dýchací systém není plně vyvinut. Další vývoj drobků závisí na jeho vytrvalosti a péči o zdravotnický personál.

25. týden těhotenství: vývoj plodu

Téměř sedm měsíců již uplynulo od prvního dne poslední měsíční expirace a oplodněné vajíčko přešlo z embrya na zcela životaschopný plod. V této době se velikost ovoce podobá dlouhé dýni dosahující 22 centimetrů a váží 700 gramů.

Vzhled dítěte od prvních dnů vývoje se změnil a stal se téměř dokonalým. Pokud dříve připomínal člověka jen na dálku, nyní je již plně formovaným dítětem.

Drobky se plně formovaly a stal se jako máma nebo táta. Tato podobnost je jasně viditelná při provádění ultrazvuku. V této době dítě začíná přibývat na váze a znatelně kulaté. Pod kůží se vytvoří tuková vrstva, která chrání dítě před chladem a činí ho nafouklejším. Kosti se stávají silnějšími a dokonalejšími, ale ještě všude neztvrdly. Například některé kloubní klouby a ušní chrupavky zůstávají měkké a elastické..

V období dvaceti pěti týdnů plod reaguje na všechny emoce, které zažívá jeho matka. Pokud je naštvaná, naštvaná nebo naštvaná, dítě se začne bát a aktivně tlačit, když prožívá s matkou a je přenesena do její psychologické nestability. Z tohoto důvodu by žena neměla být nervózní a bát se o nic, ale zkuste být obviněna z emocí a pozitivních, které jsou jistě přenášeny na dítě.

V této době se dítě velmi aktivně pohybuje a pohybuje. Studuje svět kolem sebe, hází a otáčí se, otočí se, tlačí, omílání a cítí pupeční šňůru. Plod také komprimuje a rozpíná pěst, čímž určuje jeho budoucí vztah k pravákům nebo levákům.

S nástupem dvacátého pátého týdne těhotenství tvoří drobky své chuťové preference. Receptory jsou tak dobře vyvinuté, že cítí, jaké jídlo jí jeho matka, a mezi nimi formuje své preference v jídle.

Vnitřní vývoj orgánů

Také pro dvacátý pátý týden těhotenství je charakteristické zlepšení vnitřních orgánů plodu, které byly dříve položeny. Srdce dítěte je plně tvarované a plní mu přiřazené funkce - pumpuje krev a podporuje jeho rozvoj cévní sítí, skrz kterou se přenáší celým tělem. Plíce se téměř dokončily a začaly syntetizovat povrchově aktivní látku - látku, která po prvním dechu dítěte pomůže otevřít plíce.

Mozek se vyvíjí aktivním tempem. Formování nervových buněčných struktur a spojení, které zlepšují mentální a analytické schopnosti plodu. Kostní dřeň je zodpovědná za hematopoézu, ale za to byly zodpovědné játra a slezina. U mužských dětí se genitálie plně rozvinuly. U dívek existují vaječníky a vagína se nadále tvoří.

Co kontroluje gynekolog

Při každé návštěvě na prenatální klinice poslouchá lékař nejen to, jak bije srdce dítěte, ale také určuje, jaká je poloha plodu v děloze. V období dvaceti pěti týdnů, mnoho dětí zaujímá správnou polohu v děloze, hlavou dolů. Toto uspořádání drobků mu umožňuje volně se objevit ve světle. Ne všechny děti se však v tuto chvíli obrátí vzhůru nohama..

To se nestará o to, protože tato fáze vývoje dítěte ještě není lhůtou pro to, aby dítě zaujalo správné postavení. I když děloha má dostatek prostoru pro kotníky a další akce plodu, možná se tedy převrátí o něco později, kdy bude pro piruety mnohem méně místa.

Výzkum a analýza po dobu 25 týdnů těhotenství

Budoucí matka by měla podstoupit rutinní vyšetření jednou měsíčně na prenatální klinice. Na konci druhého trimestru budou tyto návštěvy častější. Několik týdnů před porodem drobků budete muset každý týden chodit k lékaři. Před každým vyšetřením musíte provést moč a krevní test.

Již na recepci gynekolog odebere z vagíny výtěr na přítomnost patogenních mikroorganismů, změří hmotnost a krevní tlak, objem břicha a výšku dna dělohy a také poslouchá srdeční rytmus dítěte a určí jeho polohu..

Specialista předepisuje trojitý test pouze v případě špatného zdraví mumie a pokud existuje podezření na odchylku ve vývoji plodu..

Ultrazvuk při 25 týdnech těhotenství

Ve dvacátém pátém týdnu těhotenství není ultrazvukové vyšetření považováno za běžný postup. Předepisuje se, pouze pokud má žena nějaké potíže nebo výsledky testů, které u lékaře způsobují podezření. Pokud ložisko plodu probíhá normálně, ultrazvuk bude proveden pouze ve třetím trimestru. Je nežádoucí provádět tento postup bez potřeby.

Na základě obrazu na monitoru provede odborník měření těla dítěte a určí, zda stupeň jeho vývoje odpovídá tomuto období. Rovněž bude studována zralost placenty a stav plodové vody. Pohlaví dítěte v této době je již dobře definované, takže lékař může bez problémů vyslovit hlas.

25 týdnů těhotenství: Dieta

Výživa budoucí matky by měla zahrnovat pouze zdravá a snadno stravitelná jídla. Měla by jíst často, po částech. Jídelní lístek musí být čerstvá zelenina a ovoce. Protože plod odebírá z mateřského těla mnoho živin a živin pro svůj růst a vývoj, žena neustále cítí hlad a její chuť k jídlu se výrazně zvyšuje. Abychom si poradili s tímto problémem, měli byste k hlavním jídlům přidat svačinu. Aby však nezískali další kila, musí mít nízkokalorickou hodnotu.

Strava ženy by v této době měla být bohatá na draslík, hořčík, železo, vápník, folacin, vitamíny a bílkoviny. Budoucí maminka musí denně jíst ovesné vločky, pohanky, sušené švestky, řepu a játra. Pijte až jeden a půl litru čisté, nesycené vody denně..

Chcete-li se zbavit problémů v zažívacím traktu a nepoškozovat zdraví drobků, měla by být z nabídky vyloučena smažená, solená, kořenitá a mastná jídla, jakož i káva a alkoholické nápoje. Sladké a moučné moučky by měly být sníženy na minimum, aby nedošlo k nadměrné hmotnosti v důsledku obsahu kalorií v těchto výrobcích.

Vitaminové komplexy

Gynekolog předepisuje komplex vitamínů a minerálů ve druhém trimestru porodu plodu, aby nahradil chybějící vitaminy, které žena nemůže dostat z jídla.

Některé budoucí matky samostatně získávají vitamíny v lékárně a berou je podle pokynů, ale v žádném případě byste to neměli dělat. Tyto léky a jejich dávkování by měl stanovovat pouze lékař s přihlédnutím k stavu těhotné ženy a dítěte a průběhu těhotenství..

Fyzická aktivita při těhotenství 25 týdnů

Přestože ženské pohyby již nejsou lehké a unavené, neměla by si myslet, že sport je pro ni kontraindikován. V této situaci je opak pravdou. Vedení aktivního životního stylu je nejen možné, ale také nezbytné, zejména pokud budoucí matka na něj nemá žádná omezení.

Při porodu plodu je třeba doma vykonávat fyzická cvičení a trávit více času venku v parku. V případě potřeby se může žena na pozici přihlásit k aerobiku, gymnastice pro matky nebo jógu, což jí přinese neocenitelné výhody. Pomáhají udržovat tělo v dobrém stavu, zmírňují stagnaci krve ve vaskulatuře a odstraňují otoky dolních končetin.

Vše je však užitečné při moderování a než začnete s fitness kurzy, měli byste se určitě poradit s gynekologem, který vám dá doporučení podle fyzické aktivity. Cvičení lze provádět pouze s dobrým zdravím. Pokud dojde k únavě, zastavte se a trochu odpočívejte..

Nelze vykonávat horlivost, protože negativní změny v matčině těle mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Je nepravděpodobné, že se mu bude líbit intenzivní trénink, o kterém se určitě dozvíte v trhnutí a zvýšené aktivitě..

Třídy by měly být snadné, ale zároveň pravidelné. Pouze v tomto případě můžeme hovořit o jejich výhodách, v ostatních případech způsobí škodu.

25. týden těhotenství: doporučení gynekologů

Aby dvacátý pátý týden těhotenství přinesl pouze radost a pozitivní emoce, musíte dodržovat následující doporučení:

 • Při přípravě na porod a poporodní období si můžete přečíst literaturu a sledovat filmy o mateřství a výchově dítěte od prvních dnů života. Díky získaným znalostem maminka snáze snáší těhotenství a rychle najde přístup k dlouho očekávanému dítěti po narození.
 • Je velmi důležité najít rovnováhu mezi aktivitou a relaxací. Je příliš škodlivé lhát a nachází se ve čtyřech stěnách, takže musíte trávit více času venku v přírodě, setkávat se s přáteli nebo jen procházet se v parku sám.
 • Abyste předešli bolesti dolních končetin, nemůžete sedět se zkříženýma nohama a nosit boty na vysokém podpatku. Vhodné boty pro budoucí matky jsou baletní boty, pohodlné tenisky a boty s nízkým podpatkem. Ve večerních hodinách by měly být nohy masírovány a otírány venotonikou, což pomůže vyhnout se výskytu křečových žil..
 • Je důležité věnovat pozornost kůži na hrudníku a břiše, protože právě v těchto místech se objevují strie. Chcete-li zabránit jejich výskytu, je třeba začít se starat o kůži od prvních týdnů těhotenství a vtřít do ní speciální kosmetické přípravky.
 • Abyste snížili výskyt věkových skvrn, musíte být na slunci méně a používat speciální ochranné krémy a séra.

Dodržováním těchto doporučení můžete minimalizovat nepříjemné okamžiky těhotenství na minimum a naučit se užívat tento stav.

Sex po 25 týdnech těhotenství

Intimita ve dvacátém pátém týdnu těhotenství se prakticky neliší od před těhotenství, kromě toho, že se stává něžnější a přesnější. Neexistují žádná omezení týkající se sexu, jediná věc, která by neměla být, je tlak na žaludek a zákazy lékaře.

Zákazy intimního života se ukládají v případě vícenásobného těhotenství, potratů v minulosti, patologií ve vývoji plodu a obtížného období těhotenství. Jinak bude mít prospěch pouze sex.

Závěr

I přes některá onemocnění po dobu dvaceti pěti týdnů byste neměli panikařit, budou pronásledovat každou mámu a zmizí až po porodu.

Zdraví ženy je v jejích rukou, takže se musí naladit tak, aby pozitivně a klidně počkala na brzké narození dítěte, což bude snadno a klidně projít, pokud maminka přistupuje k tomuto problému zodpovědně.

25 týdnů těhotenství. Těhotenský kalendář

Kalkulačka těhotenství vám pomůže určit gestační věk a datum narození. “

Plod po 25 týdnech těhotenství

Délka plodu je 30 cm. Plod váží asi 700 g. Vytváří svalovou hmotu, prodlužuje a ztvrdne kostru. Změny v plicích pokračují: v nich je stále více buněk, které produkují povrchově aktivní látku - speciální látka, která zabraňuje ulpívání alveolů, což přispívá k jejich expanzi. Pouze za této podmínky mohou plíce dýchat!

Hlavní složka povrchově aktivní látky - tzv. Fosfolipidy - se také objevuje v plodové vodě (plodové vodě) (mimochodem, toto stanoviště plodu je nyní asi 700 ml). Pokud existuje hrozba předčasného porodu, lze přesně podle úrovně fosfolipidů v plodové vodě posoudit, jak plíce zrají, jak životaschopné dítě je.

Kostní dřeň se vyvíjí intenzivně. Do této doby začíná kostní dřeň fungovat jako hlavní hematopoetický orgán..

Jsou známy případy přežití předčasně narozených dětí narozených ve 22-27 týdnech těhotenství.

Nastávající matka ve 25 týdnech těhotenství

Po 25 týdnech těhotenství děloha normálně stoupá 25 cm nad ňadlem. Toto měření (nazývané výška děložního fundusu v stoji) je jedním z nejjednodušších testů, které pomáhají vyhodnotit vývoj plodu. Pokud se měření vejde do normativních parametrů, vše půjde dobře, plod roste tak, jak by mělo v těchto termínech. Pokud je však děloha menší než předepsaný indikátor, je důvod k poplachu. Důvody zpoždění vývoje plodu se mohou lišit, ale častěji vidíme tzv. Placentární nedostatečnost. Předpokladem pro jeho vzhled je dlouhodobá hrozba ukončení těhotenství, toxikóza, hyperandrogenismus nebo infekce ženským virem, například chřipka.

Stává se to opačně: velikost dělohy je větší, než je definováno normou. To je znepokojující jev! Příliš velká děloha označuje buď vícenásobné těhotenství (v nejjednodušším případě - a je jich 80 na 1000 narození - jste matka dvojčat), nebo příliš mnoho plodové vody. Taková komplikace (jmenovitě komplikace!) Je nejčastěji způsobena infekcí. Obvykle se jedná o „asociace“ oportunních mikrobů s viry - jako je herpes, cytomegalovirus, které se usazují v děložním endometriu.

K tomu dochází, pokud žena měla potraty, spontánní potraty nebo isthmicko-cervikální nedostatečnost, když děložní dutina volně „komunikovala“ s vaginou před těhotenstvím. Skutečnost, že těhotná žena má polyhydramnie, říká ultrazvuk. Doktor však během vyšetření určí tuto patologii: děloha je napjatá a lehkým zatlačením do jedné ze svých stěn je druhá, naopak, „krmena“, jako by z vlny.

Pokud polyhydramnios roste postupně, nehrozí žádné zvláštní nebezpečí. A pokud tekutina dorazila náhle v krátké době, je pravděpodobné, že těhotenství bude ukončeno, což způsobí předčasné narození. Hovoříme zde o nějaké katastrofě: o abnormalitě plodu nebo o abnormálním vývoji membrán nebo o tom, že v děloze je akutní infekce, jejíž účinek na dítě je nepředvídatelný.

Někdy těhotenství není přerušeno, ale vpichem (punkcí) amniotické tekutiny se vytvoří přední stěnou břišní stěny a aminotická tekutina se pomalu uvolňuje. Jedná se o velmi odpovědný postup, protože narušení placenty nelze tolerovat..

Děloha může být příliš velká, pokud má žena myom. Musím říci, že přítomnost tohoto benigního nádoru neovlivňuje průběh těhotenství (ledaže roste v dutině dělohy). Pokud jste před těhotenstvím našli fibroid, informujte svého lékaře. Budete potřebovat ultrazvukovou kontrolu. Váš lékař by měl vědět, jak se chovají myomatózní uzliny, které mají tendenci se zvyšovat s těhotenstvím, v určitém okamžiku se mohou zanítit. Pak provedou urgentní operativní doručení - císařský řez. Během operace, mimochodem, mohou odstranit myomu a jeho příznivým průběhem.

25 týdnů těhotenství

25. týden těhotenství končí šestý měsíc těhotenství. Zbývá týden do třetího trimestru! A obecně, v této době nastávající matka má naprosté radosti: dítě je již jasně slyšitelné, jen co by kamenem dohodil od mateřské dovolené, a žaludek je stále malý a elegantní.

Co se stane s dítětem

Jak si pamatujete, přes porodnický gestační věk 25 týdnů je plod jen 23 týdnů od početí. Ale v tomto věku už toho hodně ví:

 • mistři polykání a sání;
 • výrazně tlačil, protože kostra je již osifikovaná a svaly jsou plně vyvinuté;
 • zřetelně reaguje na chuť, kterou plodová voda získává po jídle matky - vrásky, kroucení, škleb;
 • Nejen, že slyší zvuky zvenčí, ale také na ně reaguje, například může zamrznout a ztichnout hlasitými zvuky neznámého mužského hlasu;
 • definuje vedoucí ruku a aktivněji ji používá při tlačení a chytání.

Z nejasných, ale nesmírně důležitých úspěchů stojí za zmínku vytvoření cévní sítě v plicích. Právě teď začíná oddělení alveol a vývoj systému cév a kapilár pronikajících do plic a průdušek. Velmi brzy se v nich začne produkovat plicní povrchově aktivní látka. Tato látka, která pomáhá plicím absorbovat a absorbovat kyslík, brání alveolům v lepení se k sobě..

V těhotenství s hrozbou předčasného porodu jsou steroidní hormony předepisovány ženám ve 22-24 týdnech. Jsou potřebné pro zlepšení syntézy povrchově aktivní látky a urychlené zrání fetálních plic. Taková prevence syndromu respirační tísně u předčasně narozených dětí zpravidla výrazně zvyšuje jejich šance na přežití..

Délka a hmotnost plodu

Velikost plodu plodu je nyní 27-29 cm. Hmotnost - přibližně 700 g. Nebojte se, pokud se podle ultrazvuku délka nebo hmotnost plodu liší od normy. Skutečností je, že referenční hodnoty jsou zahrnuty v programu ultrazvukového diagnostického přístroje. Nezohledňují etnické a dědičné vlastnosti postavy. Kromě toho je nitroděložní vývoj plodu charakterizován spastickým růstem. Takže charakteristiky zpoždění v hmotnosti a výšce zjištěné při druhém ultrazvukovém screeningu lze vyhladit po 2-3 týdnech.

Co se stane matce

Co se stane s ženským tělem? Žaludek roste rychlostí 1 cm za týden. Při takovém tempu pro narození dítěte se váš pas zvýší na 1 m!

Pokud je žaludek velký, obraťte se na porodníka-gynekologa o vhodnosti nošení prenatálního obvazu. Hodně to pomáhá:

 • zmírnit bolest v nohou, pokud stojí práce;
 • zmírnit tažnou bolest v dolní části zad sedavým životním stylem;
 • přizpůsobit se postupně měnícímu se těžišti;
 • podporovat stěny pobřišnice, což je zvláště důležité pro ty, kteří nejsou příliš dobře rozvinutí tisku.

Proč je nutné v této záležitosti konzultovat lékaře? Protože nosit obvaz má indikace i kontraindikace. Je jich málo, ale jsou důležité.

Poměrně velký, jasný a bez nepříjemného zápachu by výtok v tuto chvíli neměl být alarmující. To jsou známky přirozené reakce těla na další hormonální restrukturalizaci..

Zkoušky a zkoušky

Před začátkem třetího trimestru na prenatální klinice se očekávají následující analýzy od nastávající matky:

 • Moč pro bílkoviny;
 • Obecná analýza krve;
 • HIV testy, RW;
 • Krevní test na protilátky s Rh-negativním faktorem.

Podle výsledků předchozích ultrazvukových nebo laboratorních testů může lékař předepsat další testy. Neignorujte je! Obzvláště pokud se ocitnete v ohrožení:

 • nadváha;
 • chronické endokrinní poruchy nebo gestační diabetes během porodu předchozího dítěte;
 • věk do 18 let a starší 35 let;
 • vícenásobné těhotenství;
 • nekompatibilita s Rh faktorem plodu;
 • Anémie s nedostatkem železa;
 • chronická onemocnění srdce a ledvin.

Nebezpečí a komplikace

Spolu s příjemnými změnami najdou ženy ve druhém trimestru také velmi nepříjemné projevy těhotenství. Například hemoroidy.

Ano, je to hrozné, ale ve druhé polovině těhotenství předají hemoroidy téměř 25% těhotných žen.

Hemoroidy samy o sobě jsou více než nepříjemné onemocnění, ale nejhorší na tom je, že na rozdíl od krvácejících dásní, bolesti zad a zácpy nosu hemoroidy po porodu neodcházejí. V prvních 2-3 měsících po narození dítěte si na to stěžuje téměř 50% pracujících žen!

Co s tím? Dopřejte si a právě teď. Dokud se tento choulostivý a bolestivý problém nestal chronickým.

Nejprve si musíte založit výživu. Více:

 • zelenina, ovoce a zelenina (brokolice, jablka, hrozny, broskve, řepa atd.) v pečené, vařené a syrové formě;
 • oves, pohanka a perlový ječmen;
 • ořechy
 • mléčné výrobky;
 • ne máslové sušenky, například sušenky.

Budou vyloučeny nezralé ovoce a zelenina, kyselá zelenina, kořenitá a kořenitá jídla, luštěniny, čerstvé mléko, sodovky a mastná masa. V zásadě je vše stejné, protože nedoporučuje se zneužívat těhotné.

Pomáhá gymnastice, tonickým svalům pánevního dna, jakož i správné hygieně po pohybu střev. Léky, včetně relativně neškodných olejových roztoků a svíček na bázi oleje z rakytníku, lze však použít pouze podle pokynů lékaře!

Rada

Zde dáme krátké odpovědi na otázky, že těhotné ženy jsou nějak trapné, když se zeptají porodnice-gynekologa. Ale marně!

Je možné mít sex na 25. týdnu těhotenství?

Je možné, že lékař v předpisech zvlášť neuvedl „sexuální odpočinek“ a neprováděl diagnózu ischemicko-cervikální nedostatečnosti. Zpravidla je při normálním průběhu těhotenství minimalizováno riziko předčasného porodu po 6-7 měsících, takže radosti z intimního života jsou zcela přípustné.

Malé krvácení po intimitě je nebezpečné?

Je nebezpečné, pokud vám nikdy nebyla diagnostikována eroze děložního čípku. Pokud máte dítě s tímto lékařským názorem, lze drobné špinění po pohlavním styku přesně vysvětlit erozí. Ale stále musíte o tom říct porodníkovi-gynekologovi. Sledovat situaci.

Proč nemůžete barvit vlasy?

V tomto a pozdějším termínu můžete barvit vlasy. Faktem však je, že změna hormonálního pozadí přímo ovlivňuje to, jak barva leží na nativním pigmentu. Žádná z palet barev na vlasy po barvení není schopna předpovědět, jaký bude výsledek. Máte rádi kreativitu a experimentování? Pak zkuste!

Je to už velké - 25 týdnů pro nás))), řekl chlapec na ultrazvuku! Její manžel je šťastný !! V prvních měsících získala 12 kg, její váha rostla velmi intenzivně, i když nejedla více než obvykle, pocit, že tělo nestačilo, a nyní váha roste mnohem pomaleji. S mojí a mou vůlí a silou vůle se domnívám, že se pak vrátím k normálu, a hlavně proto, aby naše dítě bylo zdravé. Kopání, plemeno s mocí a hlavní !! je to tak zajímavé))))) hodně štěstí všem, nebojte se nadváhy, milujte sebe a své děti.

Příběh o tom, jak jsem porodila ve 25 týdnech

Podle WHO se každé desáté narození vyskytuje předčasně, na světě se ročně narodí 15 milionů předčasně narozených dětí. Ale když se to stane nám, ztratíme se a nevíme, co dělat. Naše autorka Julia Evstigneeva hovoří o svých zkušenostech s předčasnou prací. "Prošel jsem to a vím, že to není konec, to je začátek: začátek nové, velmi obtížné cesty ke štěstí".

Každý krok byl obtížný. Napůl se ohnul, držel jsem se zábradlí a vyšplhal po schodech k resuscitaci dětí. V boxu - světlé místnosti s průhlednými stěnami - mezi dětmi ve třech příkopech (zařízení s automatickým přívodem kyslíku a udržováním optimální teploty, ve které je umístěn předčasný novorozenec - pozn. Ed.), Jsem ji okamžitě poznal: za prvé, byla nejmenší - přesně tak, jak měla v mé mysli vypadat dívka o hmotnosti 740 gramů a zadruhé moje: malá, červená, scvrklá, bezmocná a velmi podobná manželovi.

Senzory zaječely a zavyly v souzvuku mým slzným srdcem a já jsem se držel na couveuse a nevěděl, jak pomoci mému dítěti. A proč, proč se to stalo? Nakonec jsem to nechtěl a očekával jsem!

čekající

S manželem jsme o ní dva roky snili. Nemůžu říct, že to nefungovalo, ne. Snil jsem jako dítě a lékař neustále našel výmluvy, které neumožňovaly plánování. Ale opravdu jsem potřeboval dceru, snil jsem o tom. Rok a půl jsem dal testy do pořádku, podstoupil operaci odstranění polypu, zpřísnil mi hormony a strávil neuvěřitelné množství nervů v očekávání, kdy to bude možné. A pak půl roku neúspěšných pokusů.

Když jsem byl na dovolené v zahraničí, při zkoušce se objevily dva pruhy. Byl jsem šťastný a moje dovolená byla nenávratně ztracena, protože teď, místo plavání v moři, jízdě na skútru a zkoušení exotického jídla, jsem přemýšlel o tom, že nezchladnu, ne „otřásám“ dítětem a nebudu chrastit do infekčního oddělení místní nemocnice. A náhlá hrozba potratu nutila celou rodinu, aby si sbalila kufry a vrátila se do své vlasti. Ale to všechno bylo nesmysl. Žaludek postupně rostl, hrozba byla pozadu, testy byly normální, cítil jsem se skvěle, do vyhlášky zbýval jen měsíc a lékař, který měří, radostně před narozením váží váhu dítěte, 3700, o nic méně.

© Foto Yulia Evstigneeva

Máte dceru, 740 gramů

Vody tekly přesně v den, kdy aplikace mého smartphonu prohlásila, že těhotenství „dosáhlo“ 25 týdnů. Přímo v práci, u počítače. Okamžitě jsem si neuvědomil, že to byla voda, ale napjal jsem se do duše. Požádal jsem, aby šel domů, a odtud jsem zavolal sanitku. Přivedli mě do mateřské nemocnice se znatelně menším žaludkem a lékař při prohlídce klidně prohlásil: „Potrat!“ Nemůžete nic dělat! Do večera porodte! Zapomeň na to, že jsi těhotná! “ Byl jsem ve šoku a nevěřil jsem, že se mi to děje.

Snažil jsem se protestovat, ale sestra, která stála poblíž, zastavila všechny své pokusy slovy: „Jsi stále mladý. Po dalším roce porodte jiného “.

Měl jsem štěstí, že podle zákona by se všechny děti neměly udržovat déle než 22 týdnů a vážit více než 500 gramů, a pokud porodnice nemá k tomu vybavení a personál, musí poslat ženu do práce do jiné instituce. Zavezli mě sanitkou do perinatálního centra a jsem vděčný našim městským lékařům za to, že je znovu neviděli.

Co by měly nastávající matky, které jsou těhotné 22 a více týdnů a mají skutečné nebezpečí předčasného porodu? Naléhavě potřebují injekce dexamethasonu, které pomáhají otevřít plíce plodu. To výrazně zvyšuje míru přežití předčasně narozených dětí. V ideálním případě musíte udělat tři injekce v intervalu 8-10 hodin.

V perinatálním centru mě okamžitě nasadili na nosítka, udělali ultrazvuk, vstříkli dexamethason, vložili kapátko, ujistili a ujistili se, že budou udržováni co nejdéle. Pak udělají císařský řez - je to tak, aby dítě „nenarušilo“ porodní kanál. Stalo se to jen tři dny, pak se teplota zvýšila, testy pokazily, dítě přestalo klepat.

Císařský řez se konal v tichosti. Pouze jednou se renimatolog zeptal lékařů: „Co je ve skóre?“ A slyšel jsem zklamání: „Jaké jsou skóre!“ Na zadek nebylo facka, vzrušující plačící dítě, prohlášení o skutečnosti, že „máte holku“ se všemi detaily a dokonce i předpovědi, že bude žít.

V tichosti mě projížděli couvezové, žádali, aby se na nic neptali, a jen o několik hodin později sestoupil lékař k mé jednotce intenzivní péče a prostřednictvím rozmazaného vědomí léku jsem zaslechl: „Máte dceru, 740 gramů. Sám nedýchá, při mechanickém větrání “.

Záchranné mléko

Každý má svou vlastní reakci na takovou událost. Po předčasném porodu jedna mladá matka neustále plakala asi týden, další si byla jistá, že všechno bude v pořádku, a neroztrhla se. Ale my všichni máme to, co je pro naše děti životně důležité - mléko.

Jsou předčasní, ocitají se v obtížné situaci, jsou naplněni spoustou drog, namísto spontánního dýchání - zkumavka a alespoň jídlo, které jim je podáváno po kapkách, by mělo být to, co jim dává příroda. A záleží na nás.

© Foto Yulia Evstigneeva

Když jsem měl čtyři hodiny po císařském řezu povoleno vstát a opustit jednotku intenzivní péče, začal jsem hledat své dítě. Procházení k ní na druhé podlaze nebylo snadné, podívat se na tuto maličkou, už žádnou loutkovou panenku, dítě je těžké. Ale sestra přišla ke mně a natáhla kužel: „Posaďte se, prosím, pár kapek.“ Udělal jsem, co jsem se zeptal, a viděl jsem, jak byly tyto kapky nality trubicí mé dcery. Ani se nepohybovala, ale já jsem ji nakrmil, nakrmil ji! "Po třech hodinách přijďte znovu na krmení," zeptal se doktor.

Pak moje dcera začala boj o život a moje - za její zdraví a uchování mléka. Můj manžel přinesl prsní pumpu, každé tři hodiny jsem vyčerpal 100-150 ml mléka, dítě vypilo jen pár mililitrů, ale věřil jsem, že jednoho dne budu potřebovat celý objem, a rozhodně vložím své dítě do hrudi..

Poradenství těm, kteří porodili předčasně: pravidelně se vyjadřujte, neušetrujte se. Aby toho bylo dosaženo, vstávejte i v noci, to je ve tmě, že se produkuje prolaktin, který podporuje produkci mléka.

Co je to za číslo??

Maminky předčasně narozených dětí v naší zemi čelí velkému množství informací. Sama doktoři říkají jen málo, dávají se a přísahají, když se jich zeptají na předpovědi, a mezitím vyčítají: „Donesli jste dítěti jen půl roku, co chcete?“.

Ne, jsem těmto lidem vděčný, že jsou skutečnými pracovníky a dělají nerealisticky dobrý a laskavý skutek, přesto jsou všichni pověrčiví a bojí se hádat. Ale co by měly matky dělat? Z pohledu své zkušenosti řeknu:

 • Pochopte příznaky a senzory samy o sobě. Modrá pleť dítěte je příležitostí zavolat lékaře. Například jsem zjistil, jaká ventilace je teprve o tři dny později, když byla moje dcera již převedena na jinou, lehčí dýchací podporu zvanou CPAP. Normální nasycení monitoru (dechový senzor) by mělo být do 100 (tato čísla neustále blikají na monitoru vedle bránice dýchání), a čím lépe vaše dítě dýchá, tím menší podpora: pomocí mechanické ventilace je kyslík dodáván trubicemi přímo do plic a CPAP dodává kyslík do těla dítěte jednotnými šoky, ale dítě již dýchá. Pokud jste byli převedeni z mechanického větrání do CPAP, je to velmi dobré. A pokud na „anténách“ - trubkách, ve kterých je vzduch jednoduše nasycen kyslíkem než ten, který dýcháme - pak můžete skočit pro radost, dítě se dýchá;
 • Neposlouchejte dobře příznivce. Například jsem potkal jednu ženu při porodu, která při učení o mém případě zvolala: „Nechci tě vyděsit, ale takové děti nepřežijí!“;
 • Přečtěte si fóra. Toto jsou stránky věnované předčasně narozeným dětem. Mají spoustu informací a mnoho podobných příběhů. Samozřejmě se zde mohou objevit i „nepřátelé“. Naštěstí jsem se nesetkal, a pokud se objevilo něco negativního, nevěnoval jsem pozornost. Když se nastavíte, všechno bude tak.

© Foto Yulia Evstigneeva

Druhá fáze

Když jsou rizika pro život minimalizována, předčasně narozené dítě se převede do fáze 2. Nejedná se o resuscitaci, ale o nemocnici, kde předčasné dítě přibírá na váze a je propuštěno domů.

V oddělení, kde ležela moje dcera, se propustili domů s hmotností 1800 nebo více gramů. Moje dcera se přestěhovala do druhé etapy ve věku 17 dní, tehdy už sama dýchala, ale vedle ní ležela trubice s kyslíkem. Vážila 800 gramů a stále potřebovala couveuse. Byla umístěna sama, beze mě, asi měsíc jsem ji musela navštívit jen dvakrát týdně (bohužel, tohle jsou nemocniční pravidla) a denně přinášet mléko.

Lékaři vysvětlili, že jsem mohl udělat jen málo, abych jí pomohl, a ve společenské místnosti s dětmi byl jen prostor pro matky (moje dívka tam nebyla připravena se pohybovat).

Ale každý den s strachem jsem našel její příjmení na seznamu a byl spokojený s napsanými gramy. Když mi bylo dovoleno ležet s ní, vážila až 1300 gramů, a když skóroval dalších 100, položil jsem ji na hruď.

Co mi pomohlo přežít odloučení od dítěte?

 • Příprava na hospitalizaci. K ležení s dítětem jsou nutné testy a fluorografie (i pro kojící matky). Připravujete se a morálně pro vás jednodušší.
 • Pletení. Předčasně narozené děti jsou velmi chladné a potřebují ponožky vyrobené z čisté vlny (bez akrylu), klobouky a také háčkované chobotnice (psychologové se domnívají, že chapadla těchto zvířat připomínají dětem pupeční šňůru, takže se děti uklidňují). Pokud můžete, pletete, budou lékaři nemocnice vděční a děti se díky vaší péči zahřejí.

Lhát ve druhé fázi je také do určité míry obtížné: musíte dodržovat všechny pokyny zdravotních sester, krmit dítě každé tři hodiny a před krmením po celou hodinu provádět různé manipulace - umýt, zavrtat, sterilizovat odsávačku, dekantovat a krmit dítě z láhve. Proč láhev? Ne všechny děti berou ňadra a ne každý má povoleno kojit, protože to vyžaduje sílu.

Kojící děti nejsou vůbec jako obyčejné děti: jsou oslabené, hodně spí a pláče, takže jsou stěží slyšitelné..

Byla jsem šťastná, že jsem se rozplakala, když ke mně během večeře běžel soused v jídelně a řekl, že moje dcera hlasitě pláče a může probudit další děti. A další 2 etapa je velmi dlouhá doba: ležel jsem tam měsíc a během této doby moje dítě podstoupilo operaci očí (bohužel můj zrak často trpí předčasně narozenými dětmi).

Je jen nutné být trpělivý, ale vím, to vše je dočasné: tyto tři měsíce - od chvíle, kdy vody prošly vypouštěním - se mi zdály noční můrou, ale on prošel a nyní zůstává pouze v paměti.

Byli jsme propuštěni, když dítě vážilo téměř 2 kilogramy. Zpoždění ve vývoji podle věku byly tři měsíce - přesně tak, jak neseděla v bříšku. Abych vyvedl dítě, v prvním roce jsem několikrát chodil na rehabilitaci s masážemi a dalšími procedurami v nemocnici, udělal jsem tři masážní kurzy doma.

Teď má dcera má dva roky. Je veselá, živá a vůbec se neliší od vrstevníků narozených včas. Nosí brýle, ale ve srovnání s tím, co přežilo, je to takový nesmysl. A já vím, prošli jsme to všechno s ní, abychom byli šťastní - jako nyní!

25 týdnů těhotenství

25 týdnů v početí nebo 27 porodníků

Gestační věk 25 týdnů je porodnický. Další třetí trimestr začne příští týden. 2/3 způsobu, jakým jste již prošli. Před setkáním dítěte zbývají asi tři měsíce. Těžké, ale nezapomenutelné.

Pocity ve dvaceti pěti týdnech

1. Neustále dusno. Maminky v této době je již velmi obtížné být v uzavřených prostorách. Ale zejména ne jen v létě v horku a během topné sezóny. Jak tento problém vyřešit? V létě, klimatizace nebo v extrémních případech vás zachrání ventilátor. Je ale nutné se na zimu připravit předem. Nainstalujte speciální baterie na baterie ústředního topení, aby mohly být v případě potřeby blokovány. Pokud se tak nestalo, musíte si zakoupit izolační materiály a zakrýt je baterií se silnou ucpávkou.

Pocity tepla a plnosti se objevují po 25 týdnech těhotenství v důsledku velmi aktivního oběhu v těle budoucí matky. Po porodu se vše vrátí do normálu..

2. Palpitace srdce. Lékaři to nazývají tachykardie. Puls u těhotných žen stoupá na 100-120 tepů za minutu nebo dokonce více. Srdce pracuje pro nošení. Jak si můžete pomoci? Mírná fyzická aktivita, více relaxace. Pokud na ulici cítíte útok tachykardie, posaďte se na lavičku a uvolněte se. Některé matky jsou kvůli strachu z tachykardie nuceny přejít na menší nebo větší vzdálenosti pouze ve vozidlech v posledním trimestru těhotenství. Je nutné to vydržet.

Tachykardii můžete odstranit pomocí léků. K tomu se používá droga "Concor" ("Bisoprolol"). Stejný lék je často předepisován pro hypertenzi. Během těhotenství je však jeho použití pouze ke snížení počtu záchvatů tachykardie stěží odůvodněné. Alespoň pokud máma nemá problémy s kardiovaskulárním systémem. Faktem je, že bisoprolol způsobuje bradykardii, ale nejen u maminky, ale také u jejího dítěte.

Je lepší používat lidové prostředky proti tachykardii. Mimochodem, jsou také předepsány lékaři. Obvykle se doporučuje střídání valeriánských a mateřských kurzů střídavě až do konce těhotenství. Vezměte 1 polévkovou lžíci ráno a večer. Pozornost! Tato sedativa mají dobrý účinek pouze při dlouhodobém a pravidelném používání. Současně mateřská voda pomáhá s tachykardií. A valerian se používá jako vynikající přírodní a bezpečný prášek na spaní..

3. Slabost. To je jeden z jasných příznaků anémie z nedostatku železa. Pokud žena preventivně neužívá přípravky železa pravidelně a téměř to nikdo neučiní, protože lékaři to nepředepisují, může se hemoglobin velmi rychle snížit. Pokud jste například již měli výsledky krevního testu po 20 týdnech, byl výsledek 115, což je mírný pokles, jste v ohrožení. Zeptejte se svého gynekologa na slabost a on vás jmenuje, abyste provedli hemoglobinový krevní test.

Mimochodem, nedostatek železa v těle je jednou z příčin tachykardie a celkově špatného zdraví.

Pro informaci: u anémie žena často cítí touhu vdechovat neobvyklé pachy a jíst nejedlá jídla. Takovým žádoucím zápachem se může stát například eukalyptový éterický olej, benzín, petrolej, aceton a plesnivá vůně. A chci ochutnat syrové maso, křídu, zubní prášek, těsto atd..

V noci existuje touha otřít si jednu nohu o druhou. V hlavě je často hluk, bolest. Znatelné zbarvení.

Nedostatek železa je nebezpečný nejen pro nastávající matku, ale také pro její dítě. To je predispoziční faktor při projevu retardace intrauterinního růstu, hypoxie. A při narození existuje velké riziko masivního krvácení z dělohy.

4. Otok. Obzvláště citlivé na ni jsou ženy, které milují jíst slané. Včetně produktů, ve kterých se pro chuť tradičně přidává mnoho soli. Například hranolky, sušenky, solená semínka atd. Ale otoky jsou také příznakem nástupu pozdní toxikózy. Druhý je nebezpečný, pokud je doprovázen zvýšením krevního tlaku a výskytem bílkovin v moči.

Pokud otok není příliš výrazný a kromě toho nejsou žádné patologické příznaky, stačí zkontrolovat stravu a trochu pít. Používejte přírodní diuretika - diuretika. Patří sem například brusinky. Nalezení čerstvých bobulí je samozřejmě velmi problematické. Ale zmrazené lze zakoupit v jakémkoli velkém supermarketu. Stačí jen dát trochu do hrnku, nalijeme vařenou vodu (množství podle chuti) a jen rozdrtit bobule nebo nasekat mixér. Takto rychle vytvoříte velmi zdravý ovocný nápoj bohatý na vitamíny s mírným diuretickým a antibakteriálním účinkem..

Pokud nenajdete zmrazené brusinkové bobule, zůstává v krabicích možnost ovocných nápojů, podobných těm, ve kterých se šťávy prodávají. Ale samozřejmě budou méně efektivní. Vzhledem k tomu, že není koncentrovaný, a to i s velkým přídavkem cukru.

5. Střely v perineu a močovém měchýři. Existuje mnoho verzí tohoto. Někdo říká, že takové pocity jsou charakteristické pro odhalení děložního čípku (což znamená - hrozba předčasného porodu). Tyto pocity spíše vznikají v důsledku tlaku dítěte. Možná některé z jeho pohybů. Pokud je s ultrazvukem všechno normální, nebojte se..

6. Je bolestivé a nepříjemné ležet na zádech. Důvodem je stlačení spodní vena cava. To je škodlivé pro matku i dítě. Proto se doporučuje spát na dlouhé období těhotenství na straně. Pokud se však najednou probudíte ležící na zádech, nezáleží na tom. Zákaz není kategorický.

Symphysitida během těhotenství

Jedná se o infekční proces v ochlupení kloubu, symfýze. Obvykle je nehybný a se zánětem začíná nabobtnat a stává se labilní.

Hlavní příznaky nemoci po 25 týdnech, stejně jako po 26 týdnech těhotenství a později:

 • bolest v pubis a kyčlích;
 • "Kachní chůze";
 • s progresí onemocnění je možné mírné zvýšení teploty.

Charakteristickým příznakem symfýzy je akutní bolest, když se snaží zvednout prodlouženou nohu v náchylné poloze.

Predispozičními faktory jsou nedostatek vápníku a působení hormonu relaxin - uvolňující všechny klouby a svaly, včetně dělohy. Díky tomuto hormonu se klouby stávají mobilními a chrupavka bobtná. Obecně je tento jev normální, fyziologický, ale pokud klouby změknou a zvětšují se stydké klouby, dojde k symfýze. Mimochodem, budoucí matky s poraněním pánevních kostí jsou na něj náchylné.

Symptomitida se často stává příčinou císařského řezu. V případě přirozeného porodu jsou důsledky velmi závažné. Po porodu může přetrvávat ochlupení, ale postupně zmizí.

Prognóza porodu závisí na stupni nesrovnalostí:

 • s I stupně, až 9 mm, není tam žádná živá bolest;
 • s II stupněm (1 - 2 cm) - jsou nepříjemné pocity v symfýze a křížové kosti;
 • s III stupněm (více než 2 cm) žena není schopna převrátit se, pohybovat se kolem.

Po těhotenství se symfitida často vyvíjí v důsledku infekce této oblasti během chirurgického zákroku.

Protože je pro těhotné ženy nežádoucí rentgen, je jim diagnostikována ultrazvuk. V závislosti na nich, stejně jako na stížnostech, je předepsána léčba. To může být aplikace nachlazení a někdy užívání antibakteriálních a protizánětlivých léků. Plus, přičemž vápník přípravy a obvaz.

Abyste nezhoršili příznaky symfýzy, zkuste:

 • omezit výstupy a schody po schodech;
 • dlouho být ve vzpřímené poloze;
 • Nesedí se zkříženýma nohama;
 • sledovat přírůstek na váze, jeho rychlé zvyšování bude zhoršovat příznaky;
 • provádět speciální cvičení (viz níže).

1. Ležící na zádech, ohýbejte nohy na kolenou a snažte se je přitáhnout co nejblíže k hýždím. Pomalu se rozprostřete a znovu spusťte kolena. Opakujte 10krát.

2. Výchozí pozice je stejná. Nohy by se neměly opírat o hýždě. Zvedněte pánev. Opakujte 5krát.

3. Postavte se na všechny čtyři s důrazem na nataženou ruku. Hlava, krk, pánev a záda by měly být na stejné úrovni. Pomalu ohněte záda a ujistěte se, že jsou svaly stehen napjaté. Hlava a krk jsou dole. Opakujte 3krát.

Co se stane s plodem po dvaceti pěti týdnech a výsledky ultrazvuku

Dítě otevře oči a otočí hlavu kolem. Přesto však nevidí žádné obrázky. Dokáže rozlišit pouze světlo a tmu.

Kůže dítěte je pomačkaná, jako pokožka starého muže. Skutečností je, že její růst je nyní rychlejší než subkutánní tuk. Proto jsou předčasně narozené děti v této rané fázi vrásčité. Jinak dítě vypadá jako obyčejný novorozenec, jen velmi malý. Jeho hmotnost nyní není větší než 1 kilogram a výška 42-45 cm.

Na hlavě jsou chlupy, ale stejně jako na celém těle jsou zatím jen huňaté. U dětí na plný úvazek prakticky chybí. Vlasy jsou silnější a pigment, nikoli sněhově bílý, se objeví o něco později.

Ultrazvuk se v tuto chvíli provádí pouze za přísných indikací. A zahrnují podezření na nitroděložní symetrickou nebo asymetrickou retardaci vývoje plodu. Gynekolog provádějící těhotenství ji může podezřívat na základě pomalého zvyšování výšky děložního pozadí. Moderní ultrazvukové stroje umožňují nejen porozumět tomu, co se děje plodu v pětadvaceti gestačních týdnech, ale také velmi přesně stanovit výšku a hmotnost. Minimální chyba.

Fetometrie plodu je nyní následující:

BPR - 64-76 mm.
LZ - 80-96 mm.
Výfukové plyny - 235 - 273 mm.
Chladivo - 205 - 253 mm.
BK - 47-55 mm,
PC - 43-51 mm,
KP - 37-45 mm,
KG - 43-51 mm.

Dopplerovské vyšetření děložních a umbilikálních tepen je povinné. Pokud dojde ke zpoždění vývoje plodu, pak pravděpodobně existuje problém s krevním oběhem. Pokud je to významné, lékaři rozhodují o hospitalizaci těhotné ženy a jejím předčasném porodu císařským řezem.

Pokud jde o retardaci růstu plodu, mohou proskarizovat, pouze pokud plod ve svém vývoji zaostává o více než měsíc, jedná se o tzv. Třetí stupeň vysoké školy. Zároveň prakticky nedochází k žádnému průtoku krve, zastavuje se. Normálně krev prochází tělem dítěte za 30 sekund, poté se vrací tepnou pupeční šňůry zpět do placenty.

Ženy s poškozenou funkcí štítné žlázy, diabetes mellitus, obezita, hypertenze, preeklampsie mají riziko vzniku instituce.

25. týden, intimní vztahy během těhotenství (video):

25 týdnů, intimní vztah během těhotenství

Tipy pro nastávající matky - příprava prsou na kojení

Ve větší míře budou tyto tipy užitečné pro ženy, které dříve neporodily nebo alespoň nekojily. To znamená ti, jejichž tvar bradavek není dosud „tvarován“ sáním dítěte. Mnoho matek má ploché bradavky - pro novorozence je velmi obtížné je chytit a začít sát.

Nechte gynekologa podívat se na vaše ňadra a řekněte, zda existují problémy s bradavkami. A pokud ano, měli byste provést následující přípravná cvičení pro vytvoření bradavky.

1. Po sprše, s čistými rukama s krátkými oříznutými nehty, uchopte bradavku a jemně ji vytáhněte. Procházejte mezi prsty po dobu 20-30 sekund. Provádějte alespoň 1krát denně.

2. Denně, 2krát denně, uchopte bradavky u základny ve svislé a vodorovné rovině, střídavě a jemně stlačte.

Také o něco později, po 3 týdnech, můžete použít vynikající vynález - tvarovače bradavek. Jedná se o silikonové formy, které jsou umístěny na bradavky pod podprsenku (bez pěnové gumy). Nosí první dny 30-60 minut denně, a poté si přinesou 8 hodin. Mimochodem, podle žen nosit tvarovače bradavek nepřináší žádné nepohodlí. Podle výrobců budou nejplošší bradavky za 3 měsíce sát pro novorozence. A po porodu mohou být tyto polštářky použity jako sběratelé mléka. To je velmi výhodné, protože v prvních měsících laktace, kdy dítě kojí, mléko běží také od ostatních.

Pokud kojíte, pamatujte na následující rady poradců GV..

1. Dejte dítěti prsa ihned po narození.
2. Pokud nemůžete dítě položit na hruď, požádejte o pomoc sestru. Nedávejte směs ihned.
3. I když dítě nemůže vzít prsa nebo jedno z prsou, nadále ji vyjadřujte a ke krmení používejte speciální silikonové podložky. Když dítě začne sát, můžete je zkusit odstranit. Vsuvka bude prodloužena a měl by být schopen ji chytit. Nebo před každým krmením náplastí ji nakrájejte trochu nahoru, nakonec se dítě dostane k bradavce.

Některé ženy tvrdí, že je nevhodné krmit do polštářků. Tyto stížnosti se však často týkají nesprávné volby jejich velikosti: S nebo L.

Články O Neplodnosti