Hlavní Analýzy

Mateřská bandáž

Přestože těhotenství je přirozeným stavem ženského těla, zdaleka tento proces probíhá hladce. Dítě se vyvíjí a spolu s tím se zvyšuje zátěž páteře, často se vyskytuje bolest v zádech a těžkost v nohou. Aby těhotenství probíhalo pohodlně a také aby se snížila pravděpodobnost komplikací, lékař vám může předepsat obvaz..

Co to je a proč je to potřeba?

Bandáž (přeloženo z francouzského obvazu) - elastické ortopedické zařízení na podporu břicha ženy v druhé polovině těhotenství. Podle dohody jsou obvazy prenatální, poporodní a univerzální. Pokud je toto zařízení správně vybráno, rovnoměrně rozloží zatížení vnitřních orgánů a dolní části zad a zmírní bolest při osteochondroze a zakřivení páteře. Výrazná úleva při nošení výrobku přinese ženě s bolestmi a těžkostí v nohou kvůli křečovým žilám. Pokud je vaše pokožka náchylná k natažení, obvaz vám pomůže vyhnout se jim nebo minimalizuje její riziko.

V posledních týdnech funkčního období vám obvaz pomůže upevnit vaše dítě na správnou pozici (hlavou dolů)..

Situace, kdy vám lékař může předepsat obvaz.

 • Na konci těhotenství (ve třetím trimestru);
 • Pokud nemáte první těhotenství a slabé pánevní svaly;
 • S nízkým umístěním placenty a hrozbou potratu;
 • V případě císařského řezu v minulosti;
 • S vícenásobným těhotenstvím nebo velkým plodem;
 • Problémy s páteří, úzkou pánev, křečové žíly;
 • Symphysiopatie (bolest v hrudi);
 • Pokud jste aktivní, hodně se pohybujte i v posledních měsících;

Kdy začít nosit?

Od doby, kdy dítě začne intenzivně růst (přibližně od 20. týdne). To je však všechno individuální: například pokud jste předtím měli císařský řez, pak se vám zobrazí speciální zařízení mnohem dříve (někde od 16. týdne). Pokud vám nic nebrání, můžete si jej zakoupit a nosit později v týdnu od 28. dne.

Kontraindikace

Hlavní a nejdůležitější kontraindikací je nesprávná poloha plodu v lůně. V tomto případě může obvaz zabránit dítěti v převrácení, protože jednou z jeho vlastností je fixace. Kontraindikace zahrnují také kožní infekce a přecitlivělost na materiál produktu..

Modely

Vytvářejte modely různých vzorů:

 • Bandážové kalhoty. Tento produkt ve formě dámského spodního prádla s kompresí na správných místech a vysokou elastickou vložkou pro břicho je vhodný k použití, nezpůsobuje žádné nepohodlí a snadno se schovává pod oblečení. Nevýhody jsou však také - nosí se bez spodního prádla, což znamená, že je často prané, což vede ke ztrátě pružnosti a vzhledu. Takže pokud zvolíte tuto možnost, budete si muset koupit alespoň dvě jednotky. Kromě toho lze takový produkt odstranit pouze doma, což je nepohodlné. Bandážové kalhotky by se neměly nosit pro otoky, a pokud máte velké břicho, neposkytují dostatečnou podporu.
 • Univerzální bandážový pás pro těhotné ženy. Je to široká stuha, zúžená až na konce. Během těhotenství se pás nosí s velkou částí zpět, aby podepřel a uvolnil páteř. Za tímto účelem jsou někdy do široké části pásu vloženy další výztuhy, které mohou být v případě potřeby odstraněny. Úzká část se upevňuje pod žaludek a spolehlivě ji podepírá. Uzavření suchým zipem umožňuje upravit požadovaný objem produktu.

Předpokládá se, že nošení obvazu po porodu je užitečné pro hubnutí a zotavení. Pomůže to rychle obnovit svalový a kožní tón, zmírnit strie. Z tohoto úhlu pohledu je univerzální obvaz vhodný pro svou praktičnost: stačí ji naopak převrátit tak, že úzká část je umístěna vzadu a široká část je v žaludku..

Bandážový pás. Jedná se o široký pás s vysokou elasticitou a suchým zipem. Na rozdíl od kalhotek se spodním prádlem, v horké sezóně velmi pohodlné.

Model pásu s „kapucí“ si získal velkou popularitu a mnoho pozitivních recenzí - široká vložka z elastické tkaniny se zónovou kompresí. Tato verze produktu poskytuje šetrnou podporu a ochranu břicha, „roste“ a mění se s ním, rovnoměrně distribuuje zátěž.

Jak si vybrat podle velikosti?

Požadovaná velikost je vybrána po obvodu boků, měřeno pod žaludkem podle měřítka na balení. Měření musí být provedeno bezprostředně před nákupem. Správný model by neměl bránit vašim pohybům, působit nepohodlí, kroutit nebo třít kůži.

Jak se nosí?

Musí se nosit, když leží na tvrdém nebo polotuhém povrchu, mírně zvedá pánev a zajišťuje upevňovací prvek na výdechu. To pomůže opravit žaludek ve správné poloze, nedovolí prolaps dělohy a nezmáčkne ji. Je důležité zajistit, aby nedošlo k narušení krevního oběhu v měkkých tkáních - obvaz by měl podporovat žaludek a nevyvíjet na něj tlak..

Kolik můžete nosit?

Obvaz musíte používat pouze tehdy, když jste na nohou, zatímco si odpočívají. Produkt můžete nosit maximálně tři hodiny v řadě a poté si udělejte přestávku 40 minut. Celková doba nošení by neměla přesáhnout 14 hodin denně.

Nezapomeňte, že byste měli určitě vyřešit všechny problémy výběru a nošení obvazové pásky s porodníkem-gynekologem..

O tom, jak si vybrat a nosit obvaz - v dalším videu.

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy a zda to udělat?

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy v pozdních fázích

Co je obvaz a proč je to potřeba

Bandáž je speciální lékařské spodní prádlo, které podporuje svaly perineum a břicha, umožňuje správné rozdělení zátěže mezi vazy a kosti. Použití obvazu je nezbytné ke zmírnění bolesti v perineu a ke snížení tlaku rostoucího břicha.

Používejte obvaz podle pokynů lékaře. Pokud máte nepříjemné pocity, musíte se poradit s odborníkem, jak je odstranit. To může vyžadovat celou řadu opatření, která zlepší blaho nastávající matky..

Typy obinadel ve tvaru:

 1. Kalhotky z pružné tkaniny. Mají další podpůrnou vložku pod žaludkem. Výhody - podporují svaly břicha, křížové kosti a perineum. Nevýhody - místo spodního prádla si oblékněte nahé tělo;
 2. Pás. Nanáší se na spodní prádlo. Může být vyroben nezávisle na elastickém obvazu. Účinně podporuje svaly břicha a dolní části zad. Výhody - zabraňuje strie, hygienické. Nejběžnější typ obvazu;
 3. Korzet. Efektivní pro bolesti zad, používané v raných fázích k podpoře dolní části zad. V pozdějších stádiích je to nepříjemné a může být škodlivé s výrazně zvětšeným břichem, a proto je výrazně méně populární vůči jiným druhům;
 4. Kombinovaný. Jedná se o řadu dvoudílných pásů - širokých a úzkých, takže je lze nosit před a po porodu. Během těhotenství se nosí úzkou stranou dopředu, aby se uvolnil stres ze zad a udržovalo se břicho. Po porodu se nosí se širokou stranou dopředu, takže se břišní svaly rychleji vrátí do normálu..

Správný typ obvazu si můžete vybrat po konzultaci se svým lékařem. Za nejpohodlnější se považuje pás nebo kombinovaný obvaz. Jsou hygienické, snadno se přizpůsobí na jakýkoli tvar pomocí suchého zipu a během příštího těhotenství je lze znovu použít.

Prenatální obvaz je nutný u žen, které očekávají několik dětí nebo velký plod s patologií břišního svalu. Chronické patologie cév a vazivového aparátu, které se mohou během těhotenství zhoršovat (křečové žíly, osteochondrosa, meziobratlová kýla), také vyžadují obvaz.

Nejpohodlnější pohled je univerzální

Jak si vybrat a nosit obvaz

Otázka obvazu by měla být položena lékaři okamžitě, když je žena registrována k těhotenství, zejména pokud se poprvé nerozhodla stát matkou. Doporučení pro nošení se liší v závislosti na historii a zdraví matky.

Zdravým ženám se doporučuje používat opasek od 20. týdne do narození. Režim nošení - 3 hodiny, pak 30-40 minut přestávka. V noci ho sundávají, takže žaludek spočívá. Se správnou ortézou se žena bude cítit pohodlně v jakékoli poloze - sedět, stát, ležet a v pohybu.

Předčasné nošení obvazu je nutné, pokud:

 • vícenásobné těhotenství;
 • opakované těhotenství, zejména pokud se u předchozích těhotenství vyskytly komplikace;
 • nemoci bederní páteře;
 • hrozba potratů v raných fázích;
 • křečové žíly nohou;
 • slabé svaly břišní dutiny;
 • patologie děložního čípku.

V těchto situacích může lékař doporučit obvaz nepřetržitě, ale na něj jsou kladeny vyšší požadavky - měl by být ideálně vhodný pro ženu, aby se mohl cítit pohodlně v jakékoli poloze..

Se slabostí tříselných svalů, nedostatečným rozvojem děložního čípku budou vhodnou volbou bandážové šortky. S takovými problémy se vyrovná, protože byl speciálně vytvořen k jejich řešení. Hlavním problémem je, že obvaz je nošen místo spodního prádla a na něj neustále dopadá výboj. Z hygienických důvodů musí být takový obvaz umyt každý den nebo mít několik stejných, aby je mohl každý den měnit, jako každé prádlo.

Při dobrém zdraví můžete začít obvaz nosit ve druhém trimestru. Totéž platí pro dobře trénované atletické ženy, jejichž tělo se dobře vyrovnává se zátěží a nepotřebují další podporu.

Délka nošení obvazu je dána svědectvím. Někdy to nemusíte vůbec nosit, pokud je těhotenství snadné a bez komplikací..

Když nemůžete nosit obvaz

Po 24 týdnech můžeme mluvit o konečné poloze plodu v děloze. Až do tohoto okamžiku se dítě aktivně pohybuje a jeho poloha se neustále mění, ale do této doby je „odhodlaný“ a leží ve víceméně stabilní poloze. Pokud je špatně, obvaz by se neměl nosit - zabrání tomu, aby se dítě pohybovalo.

Za správnou polohu se považuje prezentace hlavy - když je dětská koruna nasměrována na děložní čípek. V této situaci je riziko zranění nejméně pravděpodobné. Pelvická prezentace, když je plod umístěn vzhůru nohama, je považována za méně správnou a náchylnější k poranění. Opravuje se pomocí speciální gymnastiky, díky níž se dítě převrátí. Obvaz v tomto případě pouze zasahuje, ale při těžké bolesti zad nebo riziku předčasného porodu je udržení těhotenství důležitější než správné umístění plodu a obvaz je.

Obvaz se nosí po porodu, aby se urychlilo obnovení děložní stěny, a po císařském řezu to pomůže zotavit se mnohem rychleji. Použití podpůrných zařízení je však přípustné pouze podle pokynů lékaře.

Pokud je plod v příčné poloze nebo v jakékoli jiné variantě, než která je popsána výše, je obvaz přísně kontraindikován, protože snižuje šance dítěte vrátit se do správné polohy. Lze ji nosit pouze v posledních týdnech, kdy se plod rozhodně nepřevrátí a bolest zad bude velmi silná. V takových případech se doporučuje nosit univerzální bandáž a dodávku - císařským řezem.

Obinadla jsou obvykle vyrobena z bavlny bez barviv, ale existují i ​​syntetické tkaniny. U zdravého člověka není žádný rozdíl v tom, jaký typ obinadla nosit, ale jsou možné alergické reakce. Je třeba mít na paměti, že během těhotenství se pokožka pod žaludkem aktivně potí a alergické reakce se zhoršují. Pokud tedy obvaz způsobuje nepohodlí, neměli byste jej nosit.

Aby byl obvaz prospěšný, musí být správně nošen, přizpůsoben vaší vlastní velikosti, pečlivě vybrán tak, aby jeho použití bylo pohodlné.

Známky nesprávného obvazu:

 • pocit tlaku na žaludek;
 • po odstranění obvazu zčervenání a stopy na kůži;
 • nepohodlí v určitých polohách nebo při pohybu;
 • během přestávky kůže nezanechává obvaz.

Pokud k nim dojde, vyměňte obvaz nebo přestaňte nosit..

Pokud neexistuje žádný údaj

Častou otázkou je, co by měla zdravá žena dělat, kdo nemá ani důkaz, ani kontraindikace pro obvaz? Ať už je třeba nosit pro preventivní účely, nebo naopak, je lepší nekomplikovat si již tak těžké období života. Žena hledá odpověď na tuto otázku se svým gynekologem.

Lékař obvykle doporučuje zakoupit univerzální obinadlo, které lze nosit před i po porodu. Stojí za to ji vyzvednout a udržet pro případ, že by se vyskytly potíže s ložiskem. Při dobrém zdravotním stavu to není nutné. Pokud se objeví bolest zad, objeví se otoky nebo tahy slabin, pak můžete zařízení nasadit.

Výhodou tohoto přístupu je, že pokud dojde k náhlému pocitu nepohody, bude žena schopna okamžitě jednat. Významné mínus je, že těhotenství je vždy spojeno se značnými výdaji, a další, pokud to není nutné, se stává zbytečným.

Nosit nebo nosit obvaz je individuální záležitost. Mnoho žen se rozhodne nosit, protože to snižuje zátěž vazů a zlepšuje pohodu, snižuje pravděpodobná rizika. Jiní věří, že příroda poskytla vše, a vy se můžete obejít bez dalšího „postroje“, zejména pokud pro to neexistují žádné náznaky. Mezi gynekology v této otázce neexistuje shoda, takže rozhodujícím kritériem je pohodlí a dostupnost indikací.

Jak nosit a nosit těhotenský obvaz

Prenatální obvaz pro těhotné ženy zmírňuje náklady spojené s těhotenstvím. Ale aby to přineslo pouze užitek, je důležité vědět, jak nosit a nosit obvaz pro těhotné ženy.

Cosmo doporučuje

Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

Sterilní kosmetika: 5 důvodů pro koupi obličejové pumpy

Speciální bandáž pro těhotné ženy poskytuje oporu pro břicho a snižuje zátěž páteře. Díky tomu se žena cítí mnohem lépe a může vést aktivní životní styl.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy snižuje tlak na nohy a páteř, což pomáhá předcházet otokům a bolestem zad. Přispívá k fyziologickému vývoji plodu a umožňuje mu zaujmout správné postavení.

Chcete-li minimalizovat „vedlejší účinky“, které doprovázejí těhotenství stejným způsobem, musíte vědět, jak si vybrat, nosit a nosit mateřskou obvaz.

Jak si vybrat obvaz pro těhotné ženy: velikosti

Požadovaná velikost předporodní bandáže pro těhotné ženy závisí na druhu produktu a délce těhotenství.

 1. Bandážový pás je vybrán ve stejné velikosti, jakou jste měli před těhotenstvím.
 2. Je lepší vzít obvazové kalhotky o větší velikost - je to kvůli hustotě a nepružnosti materiálu, který je špatně napnutý. Jak plod roste, budete muset změnit obvaz na volnější.
 3. Vyberte si kombinovaný obvaz změřením obvodu pasu a přidáním okraje 4–5 centimetrů. Podrobnější informace naleznete v tabulce velikostí obvazů pro těhotné ženy.

Jak nosit těhotenský obvaz

Před nasazením obvazu si lehněte na záda a položte polštář pod hýždě, abyste mírně zvedli pánev. Poté produkt nasaďte a pevně jej upevněte. Otočte se po boku a pomalu vstaňte. Obvaz by měl být nošen na spodním prádle, aby nedošlo k odření a aby byla zajištěna nezbytná hygiena.

Pokud jste byli schopni správně umístit pás, měl by mírně jít do tříselné oblasti a uchopit oblast zadek za. Udržujte svůj tlak mírný. Pokud obvaz žaludek příliš stlačuje, musí být uvolněn. Ale příliš volný pás je také špatný. Abyste si byli naprosto jistí, že jste udělali vše správně, prostudujte si pokyny výrobce.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy uvolňuje nadměrné napětí ve svalech břicha a stěnách močového měchýře, usnadňuje pohyb při chůzi a zabraňuje bolesti dolní části zad. Všechny výše uvedené skutečnosti často komplikují život těhotným ženám. Pokud však lékař ve vašem případě nepovažuje za nutné použít kompresní pás, je lepší postupovat podle jeho doporučení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Aby produkt přinášel maximální výhody, musíte vědět, jak nosit prenatální obvaz pro těhotné ženy. Podpůrný pás by neměl poskytovat příliš velké stlačení, ale ujistěte se, že těsně přiléhá k tělu..

Před nošením obvazu pro těhotné ženy se poraďte se svým lékařem a ujistěte se, že nemáte kontraindikace. Například, pokud se plod aktivně pohybuje, nedoporučuje se používat pás. Jakékoli známky nepohodlí mohou být ukazatelem, že bandáž vůbec nepotřebujete, nebo že je nošena nesprávně..

Lékař může doporučit prenatální obvaz pro těhotné ženy, pokud máte následující indikace:

 • osteochondróza;
 • napětí a bolest v bederní oblasti;
 • flebeurysm;
 • vícenásobné těhotenství;
 • ne první těhotenství;
 • aktivní životní styl těhotné ženy;
 • slabé svaly pánevního dna nebo přední břišní stěny;
 • předchozí císařský řez nebo jiná břišní operace;
 • vzhled strie;
 • komplikované těhotenství, hrozba potratu a dalších patologií;
 • bolest nohou, nadměrný otok.

Obvaz můžete zpravidla nosit nepřetržitě ne déle než tři hodiny denně. Před opětovným nasazením opasku si musíte udělat přestávku alespoň půl hodiny.

U žen, které tráví dlouhou dobu v sedu nebo naopak hodně pohybují, pás výrazně usnadňuje život a zabraňuje rozvoji nemocí pohybového aparátu. Pokud máte předepsáno těhotenské obvazy, noste je každý den. Ale spát s ním není dovoleno.

"Musel jsem mít potrat": Vyacheslav Malafeevova žena přišla o dítě

Kdy je během těhotenství nezbytný obvaz??

Nosit obvaz během těhotenství může pomoci nejen ženě, ale i jejímu dítěti. Mezi lékaři však neexistuje jednota v otázce, zda stojí za to se uchýlit k jeho pomoci.

Chcete-li se rozhodnout, musíte poslouchat různé úhly pohledu. A pokud stále chcete nosit obvaz, budete mít okamžitě spoustu otázek: co jsou, jak je nosit, proč jsou vůbec potřeba a další. Zkusme na to přijít.

Druhy obvazů

Obinadla patří do kategorie spodního prádla, které se v závislosti na účelu nosí během těhotenství nebo po porodu, to znamená, že rozlišují mezi prenatálními a poporodními obvazy. Existují univerzální modely, které jsou vhodné pro nošení v obou obdobích..

Bandáž může mít navíc různé tvary:

 • Bandážové kalhotky s elastickou podpůrnou vložkou před břichem: nosí se jako spodky, ale nepohodlné v tom, že každodenní nošení je nemožné nebo obtížné, protože takový obvaz je třeba každý den prát.
 • Obvazový pás je nasazen na spodní prádlo. Má vzhled elastické pásky, která podporuje žaludek a zabraňuje vzniku strií. Velmi pohodlné použití, speciální boční ventily umožňují upravit velikost a těsnost uložení.
 • Bandážový korzet je považován za relikt minulosti - velmi nepraktický.
 • Kombinovaný obvaz se používá před i po porodu. Vyrábí se také jako pás - vyrobený z pogumované textilie, která se táhne. Takový obvaz je upevněn suchým zipem: v průběhu těhotenství široká část zpevňuje záda a úzká část podporuje žaludek. Po porodu se pás opře opačně - úzkou částí dozadu, zatímco široká napíná žaludek.

Kdo potřebuje obvaz a kdy?

Jakmile bříško začne intenzivně růst - je čas přemýšlet o nošení obvazu. Obvykle se to děje od čtvrtého měsíce - ve 20-24 týdnech. Ale v některých případech je vhodné obvaz použít o něco dříve, nebo naopak - později. To platí zejména pro ženy, které vedou aktivní životní styl a jsou na nohou několik hodin v řadě. Obvaz vám pomůže zmírnit bolest způsobenou tlakem plodu na ocasní kosti a pánevní kosti a také zmírní stres ze páteře.

Pokud jsou vaše břišní svaly oslabené, nemůžete se obejít bez obvazu. Bude podporovat dítě a vykonávat funkce silných břišních svalů. K oslabení břišní dutiny dochází často při opakovaném nebo vícenásobném těhotenství. Kromě toho je obvaz nezbytný, pokud existují strie nebo náchylnost k tomu.

Také obvaz je indikován na osteochondrózu, křečové žíly, s některými typy porodnických patologií a s hrozbou předčasného porodu.

Na co je těhotná obvaz?

Mnoho žen používá při nošení dítěte speciální ortopedické doplňky. Proč je obvaz potřebný během těhotenství a mohou ho všichni používat? Jaké modely lze zakoupit? Jak si vybrat a nosit takový obvaz?

Proč potřebujete obvaz - všechny klady a zápory

Anténní obvaz - zařízení, které vám umožní udržovat bříško v pozdějších stádiích. Výhody jeho použití je mnoho. Příslušenství odlehčuje napětí od dolní části zad, pomáhá udržovat hladinu zad, zlepšuje krevní oběh a svalový tonus. S jeho pomocí je zatížení kostry a všech orgánů rovnoměrně rozloženo. Ortéza účinně podporuje břišní dutinu a zabraňuje strie.

Žena by se neměla samostatně rozhodovat o tom, zda během těhotenství nosit obvaz. Pouze ošetřující lékař může doporučit použití příslušenství, stanovení denního času a harmonogramu nošení.

V jakých případech může gynekolog doporučit použití „podpory“?

 • Hrozba potratu v 2-3 trimestru těhotenství.
 • Nízká placenta.
 • Pelvicní prezentace plodu.
 • Polyhydramnios a velká velikost ovoce.
 • Několik dětí.
 • Opakované těhotenství.
 • Nemoci pohybového ústrojí, osteochondróza.

Existují však také skeptičtí lékaři, kteří nejsou ochotni na obvaz vkládat příliš velké naděje. Jsou si jisti, že v normálním průběhu těhotenství se žena bez tohoto příslušenství může dobře postarat. Jako příklad jsou uvedeny tisíce babiček a prababiček, které dokonale porodily zdravé děti bez obvazu..

Existuje celá řada kontraindikací, které neumožňují použití předporodní bandáže. Například otok, onemocnění ledvin nebo porucha kardiovaskulárního systému. Pokud máte cukrovku nebo jiná chronická onemocnění, můžete si obvaz nasadit až po konzultaci s odborníkem.

Druhy obvazů

Ortopedický průmysl si je dobře vědom toho, že ženy nemají sklon šetřit na zdraví a zdraví svých dětí, takže trh nabízí široký výběr modelů.

Bandážové kalhotky

Toto příslušenství vypadá jako obyčejné kalhotky, před nimiž je hustá a široká páska, která podporuje žaludek. Pro obvazy jsou stovky možností. Mnoho z nich je zdobeno elegantní krajkou a je vyrobeno z bezešvých materiálů, aby si žena mohla užít pohodlí i důvěru v její přitažlivost..

Nasazení takového obvazu by mělo být v náchylné poloze. Při častém močení se takové kalhotky nemusí zdát příliš pohodlné. Abyste je mohli nasadit nebo sundat, musíte vyvinout dostatečné úsilí, zejména v pozdějších fázích. Proto výrobci nabízejí výrobky se spodní sponou. Tyto kalhotky jsou ideální pro návštěvu lékaře a pro každodenní použití..

Bandážový pás

Jeden z nejpopulárnějších modelů a vysoká poptávka po něm je díky své univerzálnosti. Bandáž je vyrobena ve formě širokého pásu, který podepírá žaludek. Několik řad upevňovacích prvků pomáhá upravit pás a zvětšuje jeho objem, jak roste břicho.

Noste ji na spodní prádlo. Obzvláště pohodlné v tom v létě. Obvaz na opasek je šitý z prodyšných látek, kůže, pod kterou se nepotí. Pokud je velikost zvolena správně, pás nebude sklouzávat ani nafouknout.

Bandáž - "bříško"

Jedná se o vylepšený analog pásu. Má nejen pásový pás, který ve větší míře podporuje žaludek zespodu, ale také širokou bavlněnou vložku s elastickými vlákny, která ukládá celou bříško. Tento obvaz je šitý z přírodních tkanin, takže jej můžete nosit na svém nahém těle.

Univerzální obvaz

Univerzální předporodní bandáž umožňuje ženě ušetřit peníze, protože nemusí kupovat dva produkty - předporodní a postnatální obvaz. Lze je snadno nahradit jedním příslušenstvím. Má vzhled pásu se širokými a úzkými stranami. Během těhotenství je velká část umístěna na zádech, což účinně podporuje páteř a vykládá spodní část zad. Úzká část je upevněna pod žaludek pomocí spolehlivých upevnění..

Po porodu se pás převrátí tak, že široká část působí efektivně na břišní svaly a pomáhá tělu rychleji se zotavovat.

Kdy nosit obvaz během těhotenství

Obvaz nelze použít, dokud plod zaujme správnou polohu. Obvykle se to stane před 30 týdny, ale pokud se to z nějakého důvodu nestane, žena bude muset nejprve absolvovat speciální gymnastický kurz, který pomůže plodu převrátit. A teprve poté, co se plod rozvine a zaujme správnou polohu, bude možné použít obvaz.

Nedoporučuje se používat anténní obvaz v řadě déle než 3 hodiny. Každé tři hodiny musí být obvaz odstraněn na hodinu, aby tělo mohlo odpočívat.

V prvních dnech se můžete oblékat při obvazu. Pokud však nepříjemné pocity nezmizí a dítě tvrdě tlačí, „protestuje“ proti „podpoře“, měli byste odmítnout nosit vybraný model a obrátit se na specialistu na druhou konzultaci..

Jak si vybrat obvaz

Některé ženy kupují obvaz „pro růst“ - a to je vážná chyba. Pokud je produkt velký, nebude provádět své funkce. Pokud to nestačí, způsobí to vážné poškození zdraví. Je užitečné pochopit, že při vývoji designu obvazu si výrobci dobře uvědomují: žaludek roste během těhotenství. A tuto vlastnost vzali v úvahu při prenatálním obvazu: je šitá z elastických tkání, které jsou schopny protáhnout se a přizpůsobit se anatomickým rysům ženského těla. Odpovědně přistupujte k výběru předporodní ortézy.

Je důležité zvolit správnou velikost. Pokud se rozhodnete koupit bandážové kalhotky, odstraňte před těhotenstvím své parametry plus 1-2 velikosti. Pokud mluvíme o získání pásu, musíte se soustředit na hlasitost pod žaludkem.

Upozorňujeme, že někteří výrobci uvádějí velikost spodního prádla (42-44, 44-46 atd.), Ostatní pod břichem (90-100, 100-110 atd.), Zatímco jiní používají formát písmen (L, M, S atd.). Obvykle jsou tyto parametry duplikovány velikostí v centimetrech - právě na nich byste se s největší pravděpodobností měli soustředit na dobu nákupu.

Měli byste koupit produkty v lékárnách nebo speciálních salonech pro nastávající matky. Vezměte prosím na vědomí, že obvaz má všechny potřebné certifikáty potvrzující jeho soulad s hygienickými a zdravotními normami.

Nezapomeňte vyhodnotit kvalitu a strukturu, ze které je pásek šitý. Krajkové vložky jsou samozřejmě krásné, ale dráždí pokožku? Jak dobře je tkanina odvětrávána? Jsou spony pohodlné?

Anténní obvaz během těhotenství odvede dobrou práci a zlepší pohodu matky. Jeho nošení často pomáhá tělu rychleji se zotavit po porodu a vyhnout se mnoha poporodní komplikacím. Na břiše se objeví méně strie a svaly rychle získají požadovaný tón. Bandáž by se však měla používat pouze po konzultaci s lékařem, protože nesprávné použití příslušenství může mít katastrofální následky..

Mateřská bandáž

Obvaz je zařízení, které vám umožní zmírnit stav páteře a ušetřit tak zbytečnému zatížení. V dnešní době obvazy pomáhají nastávající matce bez problémů přežít těhotenství, snížit riziko strie. Při správném používání zařízení je zajištěna podpora femorálních svalů a břicha, díky čemuž je poloha dítěte v děloze správná.

Od dvacátého týdne těhotenství břicho ženy rychle roste. Během této doby musíte začít používat toto zařízení. Tento článek obsahuje podrobné informace o tom, jak si vybrat a nosit mateřskou obvaz..

obecná informace

Lékařský obvaz (přeložený z francouzštiny - „obvaz“) je pás, který umožňuje udržovat břišní a břišní orgány ve správné poloze. Toto příslušenství bere v úvahu anatomické a fyziologické vlastnosti konkrétní ženy, když nosí dítě a po jeho narození. Nosením obvazu se lze vyhnout různým problémům. Kromě toho se dítě v lůně a žena sama cítí mnohem pohodlněji.

Odborná literatura často nevyvolává otázku potřeby nošení obvazů pro těhotné ženy.

Důležité! Lékaři stále radí nastávajícím matkám, aby nosily obvaz během těhotenství i na jeho konci.

Výhody tohoto zařízení:

 • podporuje žaludek;
 • umožňuje dítěti zaujmout správnou polohu v lůně;
 • páteř je ušetřen nadměrného zatížení;
 • žena netrpí bolestí;
 • díky bandáži je snadnější chodit;
 • šetří strie na kůži břicha.

Výhody obvazu podle profesionálů:

 • nosit příslušenství je vyžadováno pro aktivní ženy, které tráví hodně času na nohou (více než tři hodiny);
 • obvaz je užitečný pro křečové žíly a bolesti nohou;
 • pokud bolí vaše dolní část zad, zařízení pomůže odstranit nepohodlí;
 • nošení obvazu je vynikajícím řešením při přenášení několika dětí;
 • nošení tohoto příslušenství je zvláště užitečné pro druhé, třetí nebo více těhotenství;
 • má-li žena porodnické patologie, pomůže jim obvaz, aby se nevyvíjely;
 • vyhýbá se předčasnému porodu.

Důležité! Neexistují téměř žádné faktory zákazu nošení obvazů. Ale před akvizicí je lepší tuto otázku prodiskutovat s terapeutem, gynekologem a dalšími odborníky..

Kdy přemýšlet o koupi obvazu:

 • jestliže trpíte osteochondrosou;
 • jestliže trpíte křečovými žilami;
 • máte slabost břicha;
 • existuje riziko potratu;
 • během těhotenství s několika plody;
 • když je ovoce příliš velké;
 • když je objem plodové vody příliš velký;
 • pokud je dítě příliš nízké.

Proč někdy nemůžete nosit obvaz?

Někteří lékaři argumentují proti obvazům pro těhotné ženy a věří, že taková zařízení zpomalují regeneraci břišních svalů. Je pravda, že existuje více příznivců používání obvazů. Při objednávce obvazu berou lékaři v úvahu věk ženy a týden těhotenství, počet narození dříve a také to, jak se dítě nachází v děloze..

Důležité! Nezávislý nákup obvazu je nepřijatelný, musíte se poradit s lékaři provádějícími těhotenství.

V jakých případech je lepší obvaz odmítnout?

  Pokud dítě zaujme nesprávnou pozici po dobu třiceti týdnů. Je to proto, že obvaz nedovoluje dítěti změnit polohu, takže problém panvové nebo příčné prezentace se jen zkomplikuje. Pokud v této poloze nosí obvaz, můžete ublížit pouze sobě a vašemu dítěti. V takových případech může být vyžadován dokonce chirurgický zákrok. Pokud dítě není správně umístěno, doporučuje se provádět různá cvičení, jejichž cílem je návrat do normální polohy. Jakmile je dítě v prezentaci hlavy, je tato pozice fixována pomocí vzpěry.

Jak si vybrat obvaz a jak ho nosit?

Před padesáti lety si ženy nemohly vybrat takové zařízení, protože jste si mohli koupit pouze obvaz s tkaničkami. Ale nyní existuje spousta typů obinadel - jsou zde také kalhotky se speciální nosnou vložkou, která je umístěna pod žaludkem a dolní částí zad; Pásy, které se nosí na prádle nebo na oděvech. Poslední typ obvazu je nejlepší volbou, protože ji můžete použít jak při porodu dítěte, tak po jeho narození.

Neznáte-li opatření, neměli byste si kupovat příslušenství. S největší pravděpodobností se budete mýlit s velikostí a nebudete schopni ji nosit. Nezapomeňte vybrat několik modelů, které chcete vyzkoušet, a při nákupu ponechte ten, který nezpůsobuje žádné nepříjemnosti.

Důležité! Pokud chcete získat obvaz ve formě opasku, musíte si vzít velikost, jakou jste měli před těhotenstvím. Ale obvazové kalhotky je třeba vzít větší.

Druhy obvazů

Pojďme mluvit konkrétněji, pojmenujeme výrobce předporodní bandáže a jejich typy. Obecně platí, že různé společnosti vyrábějí obvazy: Rehard Technologies, Bliss, Emma Jane a mnoho méně známých. Samozřejmě je nemožné si představit všechny obvazy v jednom článku, takže uvážme nejlepší možnosti.

Italský výrobce Relaxan vyrábí pás X-Static se stříbrnou nití. Tento obvaz je univerzální a flexibilní. Dělají to klasickým způsobem, kompozice obsahuje bavlnu, díky níž je nošení příjemné a bezproblémové. Vlákno stříbra, uvolňující ionty této látky, ničí patogeny, odstraňuje pachy.

Festové bandážové kalhotky jsou nejlepší pro ženy s vysokým břichem. Nejlepší je nosit v chladu. Jsou vyrobeny z úpletu. Díky vysoké pružnosti vložky pro břicho zůstává dítě ve správné poloze.

Důležité! Vložka pro dolní část zad snižuje zátěž na zádech, takže žena může změnit svůj životní styl až do doby narození.

Norové nabízejí nastávajícím matkám bezpečnostní pás BeSafe Pregnant. Je nutné umístit pás do auta pod úhlem, který snižuje tlak na žaludek, ale zároveň jej chrání před nebezpečím v případě náhlého zastavení nebo nehody. Tento pás je ideální pro jakékoli sedadlo..

Domácí výrobce Ecoten nabízí nejširší výběr doplňků pro těhotné ženy, ale vyzdvihneme dva z nejlepších.

Prenatální bandáž se zesílením a prodloužením na zádech, což umožňuje minimalizovat zatížení. K tomu jsou další čtyři přílohy. Podpora žaludku je regulována pomocí speciálního spřáhla. Mimochodem, design obvazu mu neumožňuje všimnout si pod oblečením.

Příslušenství s výztužnými žebry umožňuje těhotné ženě nebát se kýly, strií a problémů s vnitřními orgány. Materiál je bohatý na póry, takže „dýchá“. Je optimální pro všechna roční období..

Důležité! Žebra (lze je odstranit) odlehčí zátěž na zádech.

Americká společnost Oppo Medical Inc. vytváří vysoce elastický pás pro těhotné ženy, který stabilizuje stav femorálních svalů, snižuje zátěž na stydké kosti. Uvolňuje břišní tlak.

Německá společnost Anita uvádí na trh obvazový dres s názvem Antiray. Různá hustota páření tohoto trička vám umožní podpořit žaludek a hrudník těhotné ženy. Protože obvaz je vyroben z měkkých mikrovláken a bez švů, cítí se nastávající matka pohodlně. Kůže v něm zůstává vždy suchá a teplá, protože košile odstraňuje vlhkost z těla. Tento obvaz lze kombinovat s jakýmkoli obvazem.

Blažené obvazy jsou také populární..

Jak si vybrat nejlepší obvaz pro sebe?

Pravidla pro výběr takového zařízení.

 1. Chcete-li začít, získejte podporu lékaře, který vás sleduje během těhotenství a po něm. Pomůže vám vybrat obvaz na základě individuálních charakteristik vaší postavy - obvod stehna, velikost břicha.
 2. Po provedení nezbytných měření lékař vyzvedne produkt podle velikosti. Neexistuje univerzální velikost pro všechny, musíte pečlivě zkontrolovat obal.
 3. Pečlivě prostudujte materiál, ze kterého je bandáž vyrobena. Aby kůže mohla dýchat, musí být zahrnuta bavlna nebo umělé hedvábí. Pro pružnost použijte elastan, mikrovlákno, lycru, polyester.

Kdy přemýšlet o obvazu?

Nejlepší je začít nosit toto příslušenství ve čtvrtém nebo pátém měsíci těhotenství..

Takové zařízení můžete začít používat v šestnáctém týdnu a pokračovat až do narození dítěte. Vše záleží na radě lékařů a osobním pohodlí ženy.

Důležité! Pokud nic nebrání, poporodní obvaz lze nosit ihned po narození dítěte.

Prenatální období

V této době drží pás břišní a páteřní svaly.

Růst dítěte každý měsíc zvyšuje tlak a zátěž na páteř budoucí matky. Z tohoto důvodu její dolní část zad neustále bolí. Zvětšení břicha může oslabit břišní svaly. Někdy klesají kvůli přetížení.

Poporodní období

Když se dítě narodí, musí matka vrátit břišní svaly a kůži do předchozího stavu. Vzhledem k tomu, že po porodu není možné provádět různá fyzická cvičení po dlouhou dobu, používá se poporodní bandáž na podporu břicha.

Jaké jsou jiné obvazy?

Existují i ​​jiné typy obvazů.

PohledPopis
Bandage KorzetyTakové příslušenství není vhodné pro nošení během těhotenství, protože je téměř nemožné si ho oblékat a šněrovat pro těhotnou ženu. Kromě toho desky, které tvoří korzet, silně přitlačují žaludek. Korzet můžete nosit nejdříve měsíc po objevení dítěte.
Poporodní bandážové kalhotkyTakový obvaz napíná žaludek speciální vložkou. Některé modely poskytují příležitost neodstránit obvaz i při návštěvě toalety (nízký spojovací prvek), zatímco jiné modely umožňují upravit sílu potěru díky mnoha spojovacím prvkům.
Obinadla pro ženy podstupující císařský řezJsou vyráběny ve formě širokého pásu - od pasu po pubis, připevněné po celé šířce. Toto příslušenství je měkčí než ostatní, je navrženo speciálně pro pooperační období.

Výběr velikosti

Ženy toto odmítnutí často odmítají, protože si myslí, že ublíží jejich dítěti. Tento názor je chybný, protože příslušenství nijak nepoškozuje matku ani dítě, pokud je velikost optimální. Vhodný obvaz nezpůsobuje bolest ani nepohodlí, naopak zlepšuje stav ženy.

Lékař vám vždy pomůže vybrat správnou velikost. Pokud si chcete vybrat toto zařízení sami, musíte vyhledat pomoc lékárníka. Bandáž v pase by měla být zvolena takto: pomocí centimetru změřte obvod boků pod žaludkem. Pokud jste například obdrželi číslo od 85 do 95 cm, měli byste zvolit velikost 90 (nebo 1.). Číslo od 95 do 105 vám umožňuje nosit stotinu (nebo druhou) velikost. 105-115 cm - 110. velikost nebo třetí. Některé firmy jsou při výběru svých produktů požádány, aby se řídily obvodem boků a velikostí pasu, což vám umožní vybrat si mezi větším počtem velikostí. Velikost obvazu lze připevnit latinskými písmeny nebo čísly, jako u běžného oblečení. Při výběru příslušenství se musíte spoléhat na velikost oblečení, které nastávající matka koupila dříve. Jinými slovy, mohou existovat velikosti S (42-44), M (46-48), L (50-52), XL (52-54), XXL (56+).

Důležité! Bandážové kalhotky kupují o jednu velikost větší.

Samozřejmě, že je nejlepší změřit obvaz před nákupem a pochopit, zda je to pro vás výhodné. Chcete-li to provést, vyberte několik vhodných možností a pečlivě je vyzkoušejte všechny a zůstaňte v tom nejpohodlnějším.

Jak nosit obvaz?

Abyste pochopili, zda máte obvaz, musíte vzít v úvahu takové nuance: příslušenství by mělo procházet pod žaludkem a nad hýždě. Současně se dotkne ochablé kosti vpředu. Také byste neměli cítit tlak na břicho. Mimochodem, v žádném případě nosit obvaz příliš volně - to je ztráta času. Obecně můžete pochopit principy nošení, pokud si pečlivě přečtete pokyny výrobce, uvidíte různé fotografie a videa.

Důležité! Pokud přesto nemůžete správně nasadit příslušenství, uchopte ho za návštěvu u lékaře - pomůže vám.

Určující faktor

O tom, zda potřebujete obvaz, se můžete rozhodnout pouze vy, je však třeba vzít v úvahu také názor lékaře. Nejdůležitějším faktorem při výběru jsou vaše vlastní pocity. Příslušenství lze zakoupit v lékárně nebo ve vysoce specializovaném obchodě na prenatální klinice. Nezapomeňte se podívat na několik typů zařízení, vyzkoušet a pochopit, který model se vám nejvíce líbí. Můžete dokonce vyzkoušet celý sortiment, který vám vyhovuje. Poradce obchodu vám vždy pomůže s výběrem. Když si uvědomíte, že tento model je nejpohodlnější - okamžitě si jej koupte.

Důležité! Obvaz by neměl vyvíjet tlak na žaludek ani způsobovat nepohodlí.

Pravidla pro nošení příslušenství

Pouze lékař vás může seznámit s nuancemi oblékání a nošení obvazu. Obrázky na obalu ne vždy správně a jasně ukazují způsob nošení zařízení.

 • lehněte si na záda, zvedněte boky polštářem;
 • uvolněte se co nejvíce;
 • nasaďte příslušenství, utáhněte knoflík;
 • převalte se na bok a opatrně postavte.
  Toto příslušenství nosit celý den. Přestávejte si asi čtyřicet minut každé čtyři hodiny. Pokud si chcete lehnout a relaxovat - odstraňte obvaz. Nebuďte v tom ani při spánku.

Důležité! Nemusíte se bát, protože pokud budete zařízení správně nosit, získáte pouze pozitivní okamžiky, aniž byste ublížili sobě nebo dítěti.

 • příslušenství musíte nosit pouze v poloze na zádech, abyste zajistili fixaci dělohy v požadované poloze. Při nákupu se nebojte požádat o radu konzultanta - musí vysvětlit všechny nuance nošení;
 • Je nejlepší nosit příslušenství, když se pohybujete. Není třeba v něm sedět. Nezapomeňte si to před spaním.!
 • nosit spodní prádlo, zejména pokud jde o obvaz ve formě spodních kalhot. Není třeba umožňovat obvaz v přímém kontaktu s kůží.

Je dovoleno sedět v obvazu?

Sezení se nedoporučuje. Krátké výlety v dopravě nebo krátké přestávky při chůzi v sedě jsou povoleny, ale obecně je příslušenství navrženo tak, aby snížilo zátěž přesně aktivním životním stylem..

Shrnout

Těhotná žena by měla nosit obvaz nejen proto, aby zůstala krásná a zdravá. Toto zařízení umožňuje především dodržovat obvyklý životní styl. Například procházky, jóga, fitness pro těhotné ženy jsou užitečné pro těhotné ženy. Pokud proti tomu nejsou žádné faktory, použijte obvaz, umožní tělu připravit se na narození dítěte. Budete se cítit sebevědomě, budete moci klidně vydržet fyzickou aktivitu, vaše záda nebude bolet.

Důležité! Společným argumentem proti obvazu je, že lidé nazývají mačkání břicha, což dítěti škodí. Každý odborník vám řekne, že se jedná o chybný názor. Bandáž nepředstavuje žádné nebezpečí pro matku ani dítě, pokud jste si vybrali správnou velikost.

Připravenost dělohy a tisk pro proces porodu může být zajištěna bandáží a speciálními cvičeními. Měl bych nosit příslušenství, když dělám fitness? Závisí to na samotné matce. Pokud před těhotenstvím chodila na sport nebo byla často na cestách, nemusí toto zařízení potřebovat.

Souhrnně lze říci, že žena může značně usnadnit její život během těhotenství tím, že nosí obvaz. Nosit dítě s ním bude mnohem snazší. Hlavní věc - vyberte si obvaz, který je pro vás dokonalý.

Mateřská bandáž

Přestože těhotenství je přirozeným stavem ženského těla, zdaleka tento proces probíhá hladce. Dítě se vyvíjí a spolu s tím se zvyšuje zátěž páteře, často se vyskytuje bolest v zádech a těžkost v nohou. Aby těhotenství probíhalo pohodlně a také aby se snížila pravděpodobnost komplikací, lékař vám může předepsat obvaz..

Co to je a proč je to potřeba?

Bandáž (přeloženo z francouzského obvazu) - elastické ortopedické zařízení na podporu břicha ženy v druhé polovině těhotenství. Podle dohody jsou obvazy prenatální, poporodní a univerzální. Pokud je toto zařízení správně vybráno, rovnoměrně rozloží zatížení vnitřních orgánů a dolní části zad a zmírní bolest při osteochondroze a zakřivení páteře. Výrazná úleva při nošení výrobku přinese ženě s bolestmi a těžkostí v nohou kvůli křečovým žilám. Pokud je vaše pokožka náchylná k natažení, obvaz vám pomůže vyhnout se jim nebo minimalizuje její riziko.

V posledních týdnech funkčního období vám obvaz pomůže upevnit vaše dítě na správnou pozici (hlavou dolů)..

Situace, kdy vám lékař může předepsat obvaz.

 • Na konci těhotenství (ve třetím trimestru);
 • Pokud nemáte první těhotenství a slabé pánevní svaly;
 • S nízkým umístěním placenty a hrozbou potratu;
 • V případě císařského řezu v minulosti;
 • S vícenásobným těhotenstvím nebo velkým plodem;
 • Problémy s páteří, úzkou pánev, křečové žíly;
 • Symphysiopatie (bolest v hrudi);
 • Pokud jste aktivní, hodně se pohybujte i v posledních měsících;

Kdy začít nosit?

Od doby, kdy dítě začne intenzivně růst (přibližně od 20. týdne). To je však všechno individuální: například pokud jste předtím měli císařský řez, pak se vám zobrazí speciální zařízení mnohem dříve (někde od 16. týdne). Pokud vám nic nebrání, můžete si jej zakoupit a nosit později v týdnu od 28. dne.

Kontraindikace

Hlavní a nejdůležitější kontraindikací je nesprávná poloha plodu v lůně. V tomto případě může obvaz zabránit dítěti v převrácení, protože jednou z jeho vlastností je fixace. Kontraindikace zahrnují také kožní infekce a přecitlivělost na materiál produktu..

Modely

Vytvářejte modely různých vzorů:

 • Bandážové kalhoty. Tento produkt ve formě dámského spodního prádla s kompresí na správných místech a vysokou elastickou vložkou pro břicho je vhodný k použití, nezpůsobuje žádné nepohodlí a snadno se schovává pod oblečení. Nevýhody jsou však také - nosí se bez spodního prádla, což znamená, že je často prané, což vede ke ztrátě pružnosti a vzhledu. Takže pokud zvolíte tuto možnost, budete si muset koupit alespoň dvě jednotky. Kromě toho lze takový produkt odstranit pouze doma, což je nepohodlné. Bandážové kalhotky by se neměly nosit pro otoky, a pokud máte velké břicho, neposkytují dostatečnou podporu.
 • Univerzální bandážový pás pro těhotné ženy. Je to široká stuha, zúžená až na konce. Během těhotenství se pás nosí s velkou částí zpět, aby podepřel a uvolnil páteř. Za tímto účelem jsou někdy do široké části pásu vloženy další výztuhy, které mohou být v případě potřeby odstraněny. Úzká část se upevňuje pod žaludek a spolehlivě ji podepírá. Uzavření suchým zipem umožňuje upravit požadovaný objem produktu.

Předpokládá se, že nošení obvazu po porodu je užitečné pro hubnutí a zotavení. Pomůže to rychle obnovit svalový a kožní tón, zmírnit strie. Z tohoto úhlu pohledu je univerzální obvaz vhodný pro svou praktičnost: stačí ji naopak převrátit tak, že úzká část je umístěna vzadu a široká část je v žaludku..

Bandážový pás. Jedná se o široký pás s vysokou elasticitou a suchým zipem. Na rozdíl od kalhotek se spodním prádlem, v horké sezóně velmi pohodlné.

Model pásu s „kapucí“ si získal velkou popularitu a mnoho pozitivních recenzí - široká vložka z elastické tkaniny se zónovou kompresí. Tato verze produktu poskytuje šetrnou podporu a ochranu břicha, „roste“ a mění se s ním, rovnoměrně distribuuje zátěž.

Jak si vybrat podle velikosti?

Požadovaná velikost je vybrána po obvodu boků, měřeno pod žaludkem podle měřítka na balení. Měření musí být provedeno bezprostředně před nákupem. Správný model by neměl bránit vašim pohybům, působit nepohodlí, kroutit nebo třít kůži.

Jak se nosí?

Musí se nosit, když leží na tvrdém nebo polotuhém povrchu, mírně zvedá pánev a zajišťuje upevňovací prvek na výdechu. To pomůže opravit žaludek ve správné poloze, nedovolí prolaps dělohy a nezmáčkne ji. Je důležité zajistit, aby nedošlo k narušení krevního oběhu v měkkých tkáních - obvaz by měl podporovat žaludek a nevyvíjet na něj tlak..

Kolik můžete nosit?

Obvaz musíte používat pouze tehdy, když jste na nohou, zatímco si odpočívají. Produkt můžete nosit maximálně tři hodiny v řadě a poté si udělejte přestávku 40 minut. Celková doba nošení by neměla přesáhnout 14 hodin denně.

Nezapomeňte, že byste měli určitě vyřešit všechny problémy výběru a nošení obvazové pásky s porodníkem-gynekologem..

O tom, jak si vybrat a nosit obvaz - v dalším videu.

Články O Neplodnosti