Hlavní Zdraví

Jak si vybrat bandážové kalhotky

V jednom z nejkritičtějších období v životě ženy se každá pomoc hodí. Užitečné v šatníku a obvazových kalhotách pro těhotné ženy. Jaký účinek lze získat jejich použitím? Jak vybrat správné produkty během těhotenství a po porodu? Doporučujeme studovat pohodlnou věc, jak se říká, podél a napříč.

Mateřská bandáž


Prenatální bandážové kalhotky se začnou nosit od 20. týdne těhotenství na doporučení gynekologa. Volba ve prospěch dalšího „asistenta“ se provádí na základě mnoha faktorů: věk budoucí matky, přítomnost patologií a komplikací, celkový počet narození, objem břicha, umístění plodu.

Navenek se téměř neliší od spodního prádla. Jejich rysem je snad široký a hustý elastický gumový pás, který se pevně ovine kolem dolní části zad a vpředu prochází pod žaludkem. Toto uspořádání poskytuje nezbytnou podporu.

Mnoho modelů používá napínací vložku, která zakrývá žaludek vpředu. Pro maximální pohodlí ženy, která je v pozdním těhotenství, se uvolňují výrobky s nižšími spojovacími prvky, které vám umožní nevyjímat kalhotky během častých výletů na záchod.

Speciální spodní prádlo řeší několik problémů najednou:

 • bez stisknutí, podporuje žaludek;
 • pomáhá plodu zaujmout správnou polohu v děloze;
 • zabraňuje snižování plodu a předčasnému porodu;
 • snižuje riziko komplikací při porodu;
 • zmírňuje stres páteře;
 • rovnoměrně rozděluje tělesnou hmotnost;
 • zlepšuje chod;
 • snižuje riziko strie.

Poporodní bandáž


Další název pro poporodní kalhotky a obvazy je „milost“, a to je pochopitelné. Jejich hlavním účelem je vrátit svaly břišní dutiny do jejich původního tónu a pasu - do jejich předchozí přitažlivosti. Jsou vyrobeny z hustších tkanin, než které se nosí během těhotenství. Takové kalhotky mají často upevňovací prvky, pomocí kterých je nastavena hustota jejich přizpůsobení k tělu.

Spolu s nimi najdete na prodej kalhotky-korzety - nejnovější stahovací kalhotky s vysokým pasem, které jsou jedním z typů fixačních kompresních obvazů. Jejich husté vložky jsou doplněny kostmi, které vytvářejí dokonalou postavu, stejně jako suchým zipem nebo háčky pro nastavení.

Ale porazit strie na bocích pomůže obvaz Bermudy - dlouhé kalhotky, které často mají postranní zipy pro snadné oblékání a vzlétnutí.

Poporodní pasové kalhotky lze předepsat také ze zdravotních důvodů, pokud:

 • porod přišel s císařským řezem;
 • máte skoliózu nebo jiné typy zakřivení páteře, s pokročilou skoliózou je lepší zvolit korzet Chenot;
 • radiculitida.

Existuje také poměrně rozsáhlý seznam kontraindikací, ve kterých nebude možné použít zázrakový korzet. Například gynekologové zakazují nošení „přezek“ v přítomnosti stehu, aby nezpůsobili zánět a nezvyšovali dobu hojení. U kožních onemocnění a alergií je také lepší odmítnout nápravné kalhotky..

Jak si vybrat a nosit obvaz během a po těhotenství


Dáte přednost evropským výrobcům nebo si koupíte cenově dostupnější ruské analogy - pouze podle vašeho výběru. Při nákupu německého, britského nebo francouzského prádla nedělejte chybu s velikostí. Tradiční velikosti eura se od běžných ruských liší o šest bodů, zatímco obvazy mohou mít svou vlastní velikostní linii.

Pokud jste před těhotenstvím nosili velikost 44 a koupili jste 38 velikostí evropského spodního prádla, měli byste si koupit obvaz o velikosti 60.

Jsme si jisti, že poradci obchodu, ve kterém budete nakupovat, vám pomohou při výběru správné velikosti. Pro jistotu změřte boky a břicho.

Na výrobku, který budete nosit před dodáním, by neměly být žádné pevné vložky ani kovové prvky. Obvaz by měl žaludek jemně podepřít, aniž by ho stiskl. Při montáži věnujte pozornost tomu, aby se k tělu pohodlně hodil - pouze v tomto případě bude schopen adekvátně vykonávat své funkce.

Ideálně, pokud jsou kalhotky šité z hypoalergenních a hygroskopických materiálů, které vám nezpůsobí nepohodlí. Náklady na obvazy mohou být samozřejmě vyšší, ale pravděpodobně nebudete chtít ušetřit na svém zdraví.

Současné zipy nebo „kosti“ v modelech po porodu by se neměly vtírat ani kousat do těla.

Základní pravidla pro nošení kalhotek

 • nosit produkt během těhotenství by měl lhát až po porodu - podle vašeho přání;
 • zázračné kalhotky by se neměly nosit během těhotenství celý den, je třeba si udělat 30minutovou přestávku každé 3 hodiny;
 • poporodní modely taková omezení nemají;
 • noční spánek v obvazu se nedoporučuje, a to platí i pro poporodní sedativní kalhotky - dejte svému tělu alespoň noční odpočinek;
 • můžete nosit speciální spodní prádlo jak na běžných kalhotkách, tak na nahém těle.

Rozhodnutí, zda použít podpůrné nebo nápravné spodní prádlo, by mělo být učiněno na základě doporučení gynekologa, který vás sleduje. A pokud to dá dopředu, přidání do jeho šatníku pohodlnými a pěknými maličkostmi nebude obtížné.

Bandáž pro těhotné ženy - vyberte si to pravé

U žen, které jsou těhotné s prvním dítětem, často vyvstává otázka: proč, kdy a co je nejdůležitější, jak nosit obvaz pro těhotné ženy? Antenatal bandage - speciální elastický pás, který se používá k udržení zvětšeného břicha. O tom, zda nastávající matka potřebuje obvaz, rozhoduje sama těhotná, ale její porodnice-gynekologka, protože je předepisován pouze podle indikací, a ne všem. Na základě zdravotního stavu ženy, stížností na nevolnost může lékař doporučit začít používat obvaz po dobu od 20. do 30. týdne.

Proč během těhotenství potřebujete obvaz?

Během těhotenství má obvaz velký význam pro zdraví žen. Jedná se o speciální lékařský pás (nebo elastické kalhoty) a upevňuje přední břišní stěnu. Je snadné uhodnout, jaký je skutečný účel tohoto zařízení. To má příznivý účinek nejen na fyzickou kondici ženy, ale také přispívá k normálnímu vývoji plodu. Není známo, kolik zátěže na páteř budoucí matky. Zejména pokud očekává, že se objeví dvě nebo tři děti najednou. Kromě toho jsou ovlivněny vnitřní orgány, stlačené zvětšenou děloží. To je přesně podmínka, když během těhotenství potřebujete obvaz. Účelem nošení je vyrovnání zátěže a také zamezení strie na kůži. Hodně záleží na tom, zda si vyberete speciální podpůrné kalhotky nebo obvaz pro těhotné ženy: pro každou nastávající matku je to individuální a je třeba vzít v úvahu mnoho funkcí těla.

V jakých případech by těhotné ženy měly nosit obvaz

Existuje řada indikací, podle kterých může gynekolog předepsat obvaz pro těhotné ženy:

 1. Vícečetné těhotenství. Děloha, vážená dvojčaty nebo trojčaty, zvláště zdůrazňuje páteř.
 2. Nervové poškození způsobující bolest v bederní páteři. Pokud obvaz není opotřebovaný, pak čím více se žaludek stává, tím silnější je neurologická bolest. Což v konečném důsledku může vést k nutnosti užívat léky proti bolesti, což je pro dítě nežádoucí.
 3. Pokud byl břišní chirurgický zákrok proveden po dobu 18 měsíců před těhotenstvím.
 4. Jizva na děloze (po gynekologické operaci nebo císařském řezu).
 5. Pokud jsou slabé břišní svaly a nízká poloha dítěte. Obvaz pro těhotné ženy fixuje plod a zabrání předčasnému pádu.
 6. Cervikální nedostatečný vývoj.
 7. Hrozba potratu.
 8. Neustálá bolest zad. Obvaz pomůže snížit zátěž páteře a odstranit bolest.
 9. Aktivní životní styl. Pokud žena tráví většinu dne na nohou, pak obvaz pomůže vyhnout se těhotenským komplikacím..

Když není potřeba obvaz

Jsou chvíle, kdy obvaz pro těhotné ženy není něco, co není nutné, ale je dokonce kontraindikováno. Například, pokud má žena kožní alergickou reakci na materiál, ze kterého je bandáž vyrobena, pak je přirozené, že nebude chodit několik měsíců s kožní vyrážkou a neustálým svěděním. Dalším významným důvodem, proč nemůžete nosit obvaz, je příčná nebo pánevní prezentace plodu. Jakýkoli porodník-gynekolog řekne těhotné ženě, že nošení obvazu pro těhotné ženy s tímto uspořádáním plodu nedovolí, aby se dítě otočilo (hlavou dolů), a proto existuje riziko komplikací během porodu. Proto vzhledem k tomu, že obvaz fixuje polohu plodu v břiše, není-li prezentací bolest hlavy, pak i když existují náznaky nošení obvazu, nemůžete jej nosit.

Pozitivní aspekty nošení obvazu během těhotenství:

 • výrazně usnadňuje těhotenství, zejména pokud je těhotenství vícečetné;
 • pomáhá snižovat pocit únavy, bolesti v kloubech kloubů;
 • snižuje nepohodlí v bederní oblasti, snižuje tlak na páteř a orgány umístěné v malé pánvi;
 • zabraňuje strie;
 • zabraňuje předčasnému prolasu plodu (fyziologicky je tento jev typický pro 38 týdnů těhotenství), snižuje riziko předčasného porodu;
 • podporuje žaludek, jsou-li oslabeny břišní svaly;
 • přispívá ke správnému umístění dítěte uvnitř lůna matky;
 • díky speciálním dýchacím látkám v takovém zařízení nebude horké ani v létě;
 • snadné použití (každý model je doplněn podrobnými pokyny a schématy provozu).

Jak si vybrat obvaz. Druhy obvazů!

Mateřská bandáž

Objevili se v prodeji ještě před nedávnem, ale kvůli svému pohodlí již obdrželi mnoho pozitivních recenzí. Takový obvaz je kalhotky s elastickou vložkou pásu umístěnou pod spodním břichem. Existuje celá řada stylů a barev. Jednou ze zřejmých výhod je nízká cena tohoto typu obvazu. Zařízení se navíc snadno nasazuje a snadno se nosí. Díky promyšlenému modelu a zejména přítomnosti elastické vložky je zaručena dobrá opora břicha - spodní prádlo se během růstu natahuje.

Nevýhody:

 1. Měli byste je nosit v poloze na břiše, což ztěžuje, pokud potřebujete navštívit toaletu na veřejném místě.
 2. Výrobci předepisují nutnost každodenního praní v pokynech. Nastávající matka proto bude muset koupit několik obvazů současně.
 3. Nevhodné pro ženy, které jsou náchylné k nadměrnému přírůstku na váze: model není určen k nadměrnému protahování, takže kraťasy brzy vymačkají žaludek, tře pokožku a vytvoří značné potíže..

Univerzální obvaz pro těhotné

Zvláštností tohoto zdravotnického prostředku je to, že jej lze nosit nejen během těhotenství: obvaz je určen k použití po porodu. Vypadá to jako pás se širokou a úzkou částí, z nichž každý je lepkavě nastavitelný se sponami. Během ložiska dítěte by měla být zúžená část pásu pod zvětšeným břichem, široká oblast by měla být umístěna na spodní části zad. Při použití poporodního období musíte obvaz otočit naopak. Tento typ je nejvhodnější pro ženy, které jsou náchylné k rychlému přibírání na váze během těhotenství. Výrobek zabraňuje výskytu strie na těle a působí jako profylaktický prostředek proti ochabnutí kůže po porodu. Výhodou je praktičnost obvazu, jeho univerzální účel a nízké náklady.

Mateřský korzet

V současné době je považována za památku minulosti, protože moderní výrobci nabízejí pohodlnější a všestrannější výrobky. Hlavní nevýhodou tohoto zařízení je přítomnost šněrování, které je velmi problematické uvázat bez pomoci těhotné ženy.

Jak se nosí a kdy začít obvaz?

Je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, který obvaz je lepší pro těhotné ženy - musíte se poradit s gynekologem, který to prozkoumá, prozkoumá výsledky vyšetření a učiní rozhodnutí. Specialista určí gestační věk a věk budoucí matky, zjistí, jaký druh porodu by měl nastat a na jaké pozici je dítě. Základem pro nákup obvazů může samozřejmě být pocit samotné ženy. Pokud se cítí lépe chráněna pomocí obvazu, tak proč ji nosit. Naslouchání názoru lékaře na to však nebude na místě.

Při nákupu obvazu věnujte pozornost obecným pravidlům pro používání tohoto produktu.

 • Obvaz musí být nutně vhodný, pokud jde o velikost, jinak stlačí žaludek a podle toho i dítě. Navíc „malá“ obvaz narušuje krevní oběh, a to by nemělo být! Pokud po obvazu pocítíte nedostatek kyslíku, objeví se dušnost a dítě se pohybuje příliš aktivně, je třeba obvaz naléhavě uvolnit nebo odstranit.
 • Možná, že během prvních pár dnů zažijete nepohodlí při nošení obvazu. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že se vaše tělo přizpůsobuje novým pocitům a potřebuje čas. Pokud ale po 2-3 dnech nepohodlí přetrvává, můžeme říci, že tvar a velikost obvazu jsou zvoleny nesprávně.
 • Můžete nosit obvaz s přestávkou každé 3-4 hodiny. Můžete chodit 30-40 minut nebo volně ležet, aniž byste si fixovali břicho, a pak se znovu otočte na obvaz. Někteří výrobci obvazů vyvinuli takové vzory, které vám umožní je nosit neustále, a to pouze před spaním.
 • Obvaz musí být nošen během aktivních chůzí, dlouhých procházek. Pokud se chystáte posadit nebo stát, připravit jídlo, sundejte ho.
 • Pás nebo elastická vložka by měla být umístěna před žaludkem a mírně zakrývat ochlupení. Je to tak, aby žena mohla používat obvaz: upevněte a uvolněte ji bez vnější pomoci. V pevném stavu by neměl vyvíjet tlak na břicho budoucí matky, působit ani mírné nepohodlí nebo, horší, bolest.

Jak si vybrat mateřskou bandáž podle velikosti?

K dispozici je tabulka velikostí obvazů, na které se můžete při výběru soustředit. Jediným způsobem, jak si vybrat pás, který je opravdu ve velikosti, je vyzkoušet ho. Pásek si můžete koupit v lékárně nebo ve zvláštních obchodech pro nastávající matky. Odborníci vám doporučují vybrat si zařízení v lékárně umístěné v nemocnici nebo v oddělení pro těhotné ženy. Existují konzultanti, kteří vám pomohou určit typ a materiál zařízení a jeho velikost. Neváhejte a vyzkoušejte různé pásy. Koneckonců, nesprávná velikost obvazu může ovlivnit zdraví dítěte. Tkáň by neměla tlačit na žaludek, ale pouze jej jemně obalit a podepřít. V případě těsného obvazu riskujete vážné poškození vyvíjejícího se dítěte.

Mateřské spodní prádlo

Vybrané položky 18 z 93

Nové recenze

Hartmann Molipants Comfort slipové vložky 1 ks.

Měkký! Odolný! Vzal jsem si to s rozpětím! Ve velikosti 46 - XL! Po porodu! Netlačte, netahejte a neklouzejte! Pak jsem koupil svou matku pro gynekology! Vynikající

FEST pás pro těhotné ženy

Obecně platí, že vynikající nákup, vše, co se týká velikosti, sezení a postavení, se stalo mnohem jednodušší, nic není otupělé. Pás se netlačí, netře, neinterferuje, je viditelný pod těsným oblečením (sám o sobě), pod svetry, svetry a volné věci jsou neviditelné.

FEST Bandage antatal universal 1444

Rychle se zašpiní bílou, elastická se protahuje dobře, a proto ve stojaté poloze pod tíhou břicha se může lehce protahovat a nebude držet žaludek podle potřeby, musel jsem se postavit.

BabyOno opakovaně použitelné síťové kalhotky 2 kusy.

Koupil jsem si v porodnici v porodním období, 2 stačilo, někteří v pračce, jiní v ponožce, rychle suchí. Velmi pohodlné na nošení, dobře udržujte urologické vycpávky a nikam se nedotýkejte. Po propuštění jsem dokonce nosil čas doma.

Hartmann Extra dlouhé kalhotky pro upevnění těsnění Molipants Soft 5 ks.

Vzal jsem si se mnou do nemocnice, abych se bez nich dokázal! Velmi pohodlné, pěkné. Ve srovnání s běžným kalhotkovým tvarem jsou kraťasy ve stavu po porodu skvělé..

Mateřské obvazy

 • Stránky:
 • 1

Produkty v sekci: 43

 • Stránky:
 • 1

Produkty v sekci: 43

Obchod „Be mami“ vám pomůže udržet pohodlí a sebevědomí v nejkritičtějším období. Vyberte si funkční obvazy pro těhotné základní odstíny v katalogu. Neviditelné pod oblečením poskytují nastávající matce maximální pohodlí a bezpečí dítěte. Příslušenství je vyrobeno z hypoalergenních, šetrných k životnímu prostředí a nenáročných materiálů pro péči.

V jakých případech se vyplatí koupit obvaz pro těhotné ženy?

Porodníci a gynekologové doporučují pravidelně řešit několik problémů pomocí ortopedického pásu:

 • eliminovat hypertonicitu dělohy a vydržet dítě;
 • přerozdělit zátěž na páteř a zmírnit bolest zad;
 • udržují pružnost svalové tkáně a kůže, snižují riziko strie;
 • rychle přiveďte břišní svaly a vnitřní orgány do předporodní polohy.

Volba závisí na individuálních potřebách těla a existujících problémech. Katalog obsahuje několik typů obvazů pro těhotné ženy:

 • kombinované - univerzální pásy vhodné pro nošení před a po porodu;
 • prenatální - ortopedické bandáže s elastickým a plastickým elastickým pruhem pro podporu břicha zespodu a vložkou z měkké bavlny pro fixaci shora;
 • poporodní - široké korzetové pásy vyrobené z hustého elastického materiálu s předním zapínáním na malých háčcích.

Kromě obvazů nebo alternativně si můžete objednat těhotné ženy i vysoké kalhotky. Náš sortiment zahrnuje standardní i velké velikosti. Chcete-li získat radu ohledně vlastností zboží, nákladů a podmínek objednávky, zavolejte na bezplatné číslo 8 (800) 100-76-23. Nabízíme výhodné možnosti doručení v Moskvě, Petrohradu a dalších městech Ruska.

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy a po porodu

Článek o tom, jak nosit obvaz pro těhotné a držené matky po porodu. Budeme analyzovat hlavní typy těchto oděvů a jejich rozdíly. Zjistíme, proč jsou takové lékařské oděvy potřebné a jaké jsou kontraindikace..

Mateřská bandáž

Kromě toho určíme, který druh je pro vás nejlepší. A také, jaké velikosti si vybrat, kde je takový produkt lepší koupit a za jakou cenu. Na konci uvidíte různé recenze a fotografie.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy - typy a je lepší si vybrat

Prenatální obvazy pro těhotné ženy mohou být různých typů a provedení. Budeme je zvažovat níže. A které je lepší si vybrat - rozhodnete se. Vyzkoušejte každý pohled a vy sami pochopíte, který je nejpohodlnější.

Pohodlné - to znamená, že oblečení neomezuje pohyb, netře se, nezpůsobuje pocení ani podráždění pokožky.

Skutečnost, že plod je stále uvnitř, neznamená, že jeho názor nemusí být zohledněn. Pokud dítě při obvazu tlačí tvrdě, design mu nevyhovuje.

Jak dlouho nosit těhotenský obvaz

Takže, od jakého období nosit obvaz pro těhotné ženy. Lékař obvykle doporučuje nosit od druhého trimestru, tj. Od 20 do 25 týdnů. Ale je to velmi individuální. Přesné datum může být někdy nesprávně stanoveno.

Na co je těhotenský obvaz?

Pojďme mluvit o tom, proč potřebujete obvaz během těhotenství. Stojí za to říci, že lékař může předepsat nosit takové oblečení po úvodním vyšetření z různých zdravotních důvodů. Nyní je vezmeme v úvahu.

Předčasné narození

Hrozba předčasného porodu se může objevit v kterékoli fázi těhotenství. Správné rozložení zátěže na tělo pomůže udržet dobré zdraví při přenášení dítěte.

Pokud máte slabé svaly břišního a pánevního dna, je nutné během těhotenství nosit obvaz. Takový oděv pevně fixuje polohu dělohy a zabraňuje jejímu předčasnému opomenutí..

Proti tvorbě jizev (strie)

V důsledku zvýšení hmotnosti a velikosti se zvyšuje napětí kůže na břiše a na horních končetinách. Kromě toho je natažena jakákoli kůže i těch nejškolenějších žen. To vede k tvorbě ošklivých jizev (strie).

Nízká placenta

V tomto případě se plod upevnil ve spodní části dělohy. Aby nedošlo k vyvolání oddělení placenty ostrým pohybem, doporučuje se opravit stěnu břišní dutiny..

Pelvicní prezentace plodu

Dítě leží hlavou dolů. S tím není nic špatného. Pokud je poloha plodu již stabilní, můžete nosit prenatální obvaz.

Cvičení pomohla nebo samotné dítě zaujalo správné postavení - tyto závěry může učinit pouze lékař. Ale správná poloha plodu pomůže tomuto lékařskému oblečení pro nastávající matky.

Zvýšená plodová voda

Polyhydramnios je diagnostikován ultrazvukem. Důvody, které to způsobují, se mohou lišit:

 • Různá chronická onemocnění
 • Neobvyklá velikost plodu
 • Vícečetné těhotenství

Opakované těhotenství

Pokud je interval mezi těhotenstvími velmi malý, mohou na kůži přetrvávat strie. Břišní dutina je oslabena předchozím narozením.

Také po předchozím narození mohla zůstat jizva císařského řezu. Obecně bude zkušenost z minulého těhotenství určit, jak dlouho nosit obvaz pro těhotné ženy.

Bolesti zad a osteochondróza

Páteř zažívá během těhotenství zvýšenou zátěž. Dochází ke změně obvyklého těžiště celého ženského těla.

Pokud se nastávající matka během dne hodně pohybuje, zvyšuje se zátěž na pohybový aparát. Bolest v zádech může vést k trvalému narušení spánku. Pro ženu je to nepřijatelné.

Phlebeurysm

Restrukturalizace vnitřních orgánů se zvýšením dělohy způsobuje problémy s krevním oběhem v pánvi. Celý oběhový systém je pod dalším tlakem, protože musí dodávat kyslík rostoucímu tělu.

Křečové žíly v nohou

Kompresní obvaz sníží a správně rozdělí zátěž na dolní končetiny. Nezapomeňte však, že toto je pouze jedno z opatření, jak zabránit vzniku křečových žil. Existuje mnoho jiných způsobů, jak se vypořádat s křečovými žilami..

Proč jinak potřebujete obvaz pro matku

A proč ještě potřebujete obvaz pro těhotné ženy? Kromě lékařských indikací může takový oděv zmírnit zatížení páteře, vnitřních orgánů a kůže.

Podporou žaludku pomáhá vyrovnat se s únavou a těžkostí na nohou. To je důležité, pokud je mateřská dovolená stále daleko a žaludek začíná rychle růst..

Ale jeden obvaz nebude schopen připravit vaše břišní svaly na porod. V ideálním případě musíte posilovat svaly dlouho před těhotenstvím.

Ale pro ty, kteří na to neměli čas, existují různá cvičení pro těhotné ženy. Je důležité je pravidelně provádět. Cvičení můžete provádět obvazem.

Až do narození bude předmětem vašeho šatníku. Pokud je tento oděv nošen ze zdravotních důvodů, stanoví dobu jeho použití výhradně lékař.

Pokud vám oblečení pomůže při cvičení a vytvoření pocitu pohodlí, nosit je podle potřeby.

Některé nastávající matky nepřestávají dělat fitness během těhotenství. Břišní svaly musí být ve výborném stavu. Bandáž pomůže dokončit všechna cvičení v tréninku, aniž by došlo k bolesti zad.

Jak nosit univerzální obvaz pro těhotné

Mnozí nevědí, jak nosit univerzální obvaz pro těhotné ženy. Opravme tento problém. Stojí za to říci, že takový model sestává ze dvou proužků z roztažitelného materiálu. Můžete ho nosit jak před porodem, tak po něm. Proto název - univerzální.

Univerzální obvaz před a po porodu

Před porodem se nosí následujícím způsobem. Široká páska je upevněna po zádech, aby se uvolnila, a úzká páska pod žaludkem. Napětí pásky je regulováno flypapers.

Na straně pásky jsou vyztuženy elastickou gumou s ventily. To vám umožní upravit napětí bez uvolnění celého otroctví. Po porodu se jednoduše převrátí se širokou částí na břiše.

Mateřská bandáž

Obvaz pro těhotné ženy je šitý jako běžné spodní prádlo, pouze s elastickou vložkou ve spodní části břicha. Elastická vložka vzadu probíhá podél spodní části zad. Vpředu je užší podporovat břicho zespodu. Čím širší elastická vložka, tím účinnější je obvaz.

Mateřská bandáž

Kalhotky mohou mít upevňovací prvky na každé straně pro nastavení velikosti. Při návštěvě toalety si z níže uvedených důvodů zajistěte pohodlí.

Model ve tvaru mateřských kalhotek se obvykle prodává se šperky: volánky nebo krajkové vložky. Pokud se kvůli své poloze nechcete popírat v krásném spodním prádle, můžete si také vybrat barvu. Obvykle má teplé pastelové barvy..

Dámské krajkové bandážové kalhotky

Pokud máte v úmyslu nosit kalhotky místo spodního prádla, budete je muset často umýt. Takže koupit pár předem.

Kalhotky vyrábějí různé vzory:

Ale každý lékař vám poradí, abyste si vybrali přesně klasickou možnost. A na zimu jsou šortky velmi dobré. V chladném období jsou mnohem teplejší.

Mateřský pás

Pásek pro těhotné ženy je široká elastická páska. Oblečte ji podél dolní části zad a břicha. Připevněte suchým zipem a současně upravte stupeň napětí.

Mateřská bandáž

Takový obvazový pás musíte nosit přes prádlo a punčocháče. Suchý zip může být na bocích i vpředu. Postranní jsou upevněny jednou na začátku ponožek a jsou dále regulovány, jak roste břicho. Denní nastavení pomocí přední klapky na suchý zip.

Nyní je velmi populární model s kapucí. Jedná se o stejný elastický pásek, ale v horní části je jakousi elastickou kapucí pro bříško. Tento model se při každodenním nošení klouže méně..

Speciální modely jsou k dispozici v létě s kapucí ze síťoviny nebo štěrbinou na konvexní části břicha.

Jak nosit těhotenský obvaz

Další důležitá otázka: jak nosit obvaz pro těhotné ženy? Je třeba poznamenat, že nošení takového zdravotnického oblečení není vždy doporučováno. Po 3 až 4 hodinách je třeba ji odstranit po dobu 30 až 40 minut. V tuto chvíli je lepší si lehnout nebo sedět na pohodlném křesle.

Pokud máte při nošení obvazu nějaké potíže, musíte je okamžitě odstranit. Dítě vás může donutit sundat takové oblečení s nárazy. Doporučuji jej také odstranit během nočního spánku nebo denního odpočinku v poloze ležení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy, měl by to lékař říct. A to nejen říct, ale provést první trénink.

Ležící na zádech, musíte mírně zvednout pánevní oblast. Ve vodorovné poloze je zatížení břišní dutiny minimální. Rovněž děloha nespadá kvůli gravitaci.

Někdy nebudete mít vždy příležitost si lehnout. V tomto případě musíte sednout a co nejvíce se opřít. Poté rukou lehce zvedněte žaludek. V lisované poloze můžete obvaz upevnit.

Poporodní obvaz

Poporodní obvaz je pro jiné účely ve srovnání s předporodní. Nespěchejte si s ním a předem se poraďte se svým lékařem.

Poporodní obvazy mají stejné odrůdy jako ty předporodní. Specifičnost designu je však určena jejich funkčností.

Jsou určeny k obnovení harmonie postavy a svalového tónu po náročném období těhotenství a porodu. Takové oděvy jsou hutnější a pružnější..

Kontraindikace

Existují různé lékařské kontraindikace pro použití takové bandáže po porodu. Proto tuto důležitou část článku začnu s nimi..

Pomalé děložní kontrakce po porodu vyžadují lékařskou péči. Jeho hlavní část přiléhá k břišní stěně. Děloha si zachovává pohyblivost díky jejímu prodloužení po období těhotenství.

Tón vazivového aparátu je snížen. Proto není možné rozhodovat o nošení takovýchto oděvů na vlastní pěst.

Nemoci žaludku a ledvin po porodu mohou vstoupit do akutní fáze.

Roli hraje také císařská sekce. Při této operaci poskytuje obvaz fixaci stehu a celé břišní stěny. To je důležité pro zajištění procesu hojení. Ale pokud je šev nestandardní (podélný), pak je takový oděv kontraindikován.

Vynechání střeva může být způsobeno změnou umístění vnitřních orgánů a oslabením svalů pánevního dna. Nosit takové oblečení je proto zakázáno.

Alergické reakce a kožní onemocnění jsou také součástí kontraindikací.

Jak nosit poporodní obvaz

Nyní si povíme něco o tom, jak nosit poporodní obvaz. Obvykle jej noste v závislosti na indikacích do 6 týdnů po porodu (poporodní období).

Pokud lékař nepředepsal nošení takového oblečení bezprostředně po porodu, pak pro obnovení postavy ho můžete nosit nejdříve po propuštění z nemocnice.

Jak nosit obvaz po porodu

Někteří mohou mít potíže s řádným nošením obvazu po porodu. Musíte ji nosit při ležení. Poté je tlak v břišní dutině normalizován. A svaly se uvolní co nejvíce a jsou účinně fixovány.

Velikost poporodní bandáže je vybrána podle velikosti před dodáním. Pokud získáváte tělesnou hmotnost o 9 měsíců více než 10–12 kg, měla by se velikost brát o 1-2 více než obvykle.

Bandážové kalhotky pro poporodní ženu

Někteří výrobci mohou nabídnout speciální bandážové kalhotky pro poporodní ženu. Tento model má obvykle zesílenou vložku v břiše..

Poporodní bandážové kalhotky

Někdy vytvářejí konstrukci podobnou korzetu. Tuhé kostní desky různých délek jsou šity do tkáně zevnitř. V tomto případě se zvyšuje obvaz. Takový model můžete nosit s deskami nejdříve 30 dnů po dodání.

Kalhoty - šortky

Různí výrobci nabízejí bandážové kraťasy nebo bermudské kalhoty. Takové množství oblečení údajně dělá postavu štíhlejší. Rovněž je upravena stehenní linie. Hýždě a horní končetiny jsou napnuté.

Obvazový pás po porodu

Obvaz po porodu je položen do pasu. Upevňuje se suchým zipem. Moderní řemeny mají zpravidla několik přídavných upevňovacích prvků na boku k nastavení napětí.

Poporodní bandážový pás

Nevýhodou tohoto typu oděvu je uklouznutí. Obvykle se posune nahoru. Proto není takový pás příliš pohodlný na nošení s kalhotami. Někdy, aby se zabránilo vráskám na stranách pásu, jsou vytvořeny další kostní vložky.

Takové oblečení vzhledem k jeho hustotě nerozlišuje pasovou linii. Natáhla si nejen žaludek, ale také hýždě, která vizuálně zkazila postavu.

Jak nosit univerzální obvaz po porodu

Mnozí možná nevědí, jak nosit univerzální obvaz po porodu. Obvykle se nosí vzhůru nohama. Široký pruh by měl spadnout na žaludek a úzký pruh by měl podepřít záda. Tato konstrukce je odolnější proti sklouznutí.

Univerzální poporodní ortéza

Poporodní bandáž po císařském řezu

Poporodní bandáž po císařském řezu pokrývá celou oblast od pasu dolů po pubis. Má upevňovací prvek po celé šířce pásu. Je vyroben měkčí než obvyklý typ poporodního oblečení.

Poporodní bandáž po císařském řezu

Lze nosit na sterilním obvazu ve švu. Také ji musíte nosit až do konečné tvorby jizev a úplného obnovení tvaru.

Kde koupit mateřskou bandáž a kolik

Někteří se mohou divit, kde koupit obvaz pro těhotné ženy a matky po porodu, a také, kolik to stojí. Prodává se jak ve specializovaných prodejnách, tak v lékárnách. Někdy mohou prodávat přímo na ženské klinice.

Je lepší vyzkoušet na svrchním oděvu. Bandáž by neměla být pod šaty viditelná. Suchý zip se může dostat na nepříjemná místa a zničit vaše oblečení.

V on-line obchodech můžete také zakoupit takové zboží. Doporučuji však provádět takové nákupy pouze u již známého modelu. Například, pokud potřebujete vyměnit jiný konkrétní model.

Kolik to stojí?

Řeknu, že cena v lékárnách a obchodech se pohybuje od 300 do 3 000 rublů. Záleží hlavně na druhu oblečení, velikosti, značce a kvalitě samotného materiálu..

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit - bude vyzván v místech specializovaného prodeje. Před nákupem zdravotnického oblečení je důležité vyzkoušet si lékařské oblečení. Vyzkoušejte všechny modely dostupné v obchodě..

Nosit obvaz v montážní místnosti, nespěchejte, abyste ji odstranili. Zůstaňte v ní alespoň 10 až 15 minut. Nezapomeňte dělat většinu denních pohybů. Oblečení by vás nemělo rozdrtit nebo třít. Mělo by to být pohodlné.

Při nákupu oblečení pro těhotné ženy nebo po porodu je lepší vyzkoušet obvaz, který máte na sobě. Pomůže vám vybrat správnou velikost oblečení, aby nebylo příliš patrné.

Vzory modelů jsou určeny podle toho, kdy jsou použity: během těhotenství (prenatální) nebo po porodu (po porodu).

Existují univerzální obvazy. Všestrannost umožňuje ušetřit na nákupu, protože jej můžete nosit před a po porodu. Pokud ale očekáváte použití po porodu, je lepší koupit dva. Koneckonců, celé období ponožek může trvat celý rok.

Obinadla jsou vyrobena z nejvíce ergonomických a hygroskopických moderních materiálů. High-tech materiály vám umožní vytvořit efekt druhé pokožky. Přírodní bavlna je ideální pro kůži. Nevyhýbejte se však vložkám vyrobeným z elastanu, mikrovlákna nebo mikrovlákna.

K dispozici jsou levnější modely. Jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Ale je lepší neukládat a vybírat si přírodní materiály.

Mateřská bandáž s šněrováním

V létě je lepší koupit obvaz s perforací v horní části. To vytváří další větrání a snižuje pocení..

Jak si vybrat mateřskou bandáž podle velikosti

Nyní pojďme mluvit o tom, jak vybrat obvaz pro těhotné ženy podle velikosti. Samozřejmě musíte koupit nový, nikoli použitý. Pokud budete nosit neustále, je lepší koupit několik kusů za směnu. Při nošení se elastické části mohou natahovat.

Velikost oblečení by se také měla lišit. To nelze vždy provést pomocí spojovacích prostředků a suchého zipu. V různých stádiích těhotenství má žaludek různé velikosti..

Velikost bude vybrána ve specializovaném oddělení lékárny nebo obchodu, pokud se o to váš lékař nestaral. Pro stanovení velikosti změřte objem kyčlí pod žaludkem centimetrem. Někdy musíte také změřit velikost pasu..

Jak zjistit velikost obvazu pro těhotné ženy?

Obecně jsou uvedené velikosti odpovídající objemu kyčlí 90, 100 atd. Může být uvedeno 1, 2 a podobně. V tomto případě 1 odpovídá 90, 2 - 100 a dále se zvyšuje.

Velikost lze označit latinskými písmeny nebo čísly, jako běžné oblečení. V tomto případě je velikost obvazu určena vaší velikostí před těhotenstvím. Tabulku shody latinských písmen a číselných hodnot najdete v libovolném adresáři.

Pokud jste si vybrali kalhotky, doporučujeme přidat jednu další velikost k obvyklé velikosti.

Příklad grafu velikosti obvazu pro těhotné ženy

ModelkaDimenzováníBoky (cm)Velikost
KalhotkyPřepínáme se páskou tak, aby procházela pod žaludkem. Poté upravte délku v cm.89-92
93-96
97-100
101-104
105-108
109-112
92
96
100
104
108
112
PásJako základ bereme velikost před těhotenstvím.85-90
91-95
96-100
101-105
106-110
111-115
XS
S
M
L
XL
XXL

Obvaz pro těhotné ženy photo

Níže navrhuji podívat se na fotografii několika modelů předporodních bandáží pro těhotné a poporodní ženy. Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Jak nosit a nosit těhotenský obvaz

Prenatální obvaz pro těhotné ženy zmírňuje náklady spojené s těhotenstvím. Ale aby to přineslo pouze užitek, je důležité vědět, jak nosit a nosit obvaz pro těhotné ženy.

Cosmo doporučuje

Místo obtěžujících tenisek: módní alternativa pro léto 2020

Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

Speciální bandáž pro těhotné ženy poskytuje oporu pro břicho a snižuje zátěž páteře. Díky tomu se žena cítí mnohem lépe a může vést aktivní životní styl.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy snižuje tlak na nohy a páteř, což pomáhá předcházet otokům a bolestem zad. Přispívá k fyziologickému vývoji plodu a umožňuje mu zaujmout správné postavení.

Chcete-li minimalizovat „vedlejší účinky“, které doprovázejí těhotenství stejným způsobem, musíte vědět, jak si vybrat, nosit a nosit mateřskou obvaz.

Jak si vybrat obvaz pro těhotné ženy: velikosti

Požadovaná velikost předporodní bandáže pro těhotné ženy závisí na druhu produktu a délce těhotenství.

 1. Bandážový pás je vybrán ve stejné velikosti, jakou jste měli před těhotenstvím.
 2. Je lepší vzít obvazové kalhotky o větší velikost - je to kvůli hustotě a nepružnosti materiálu, který je špatně napnutý. Jak plod roste, budete muset změnit obvaz na volnější.
 3. Vyberte si kombinovaný obvaz změřením obvodu pasu a přidáním okraje 4–5 centimetrů. Podrobnější informace naleznete v tabulce velikostí obvazů pro těhotné ženy.

Jak nosit těhotenský obvaz

Před nasazením obvazu si lehněte na záda a položte polštář pod hýždě, abyste mírně zvedli pánev. Poté produkt nasaďte a pevně jej upevněte. Otočte se po boku a pomalu vstaňte. Obvaz by měl být nošen na spodním prádle, aby nedošlo k odření a aby byla zajištěna nezbytná hygiena.

Pokud jste byli schopni správně umístit pás, měl by mírně jít do tříselné oblasti a uchopit oblast zadek za. Udržujte svůj tlak mírný. Pokud obvaz žaludek příliš stlačuje, musí být uvolněn. Ale příliš volný pás je také špatný. Abyste si byli naprosto jistí, že jste udělali vše správně, prostudujte si pokyny výrobce.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy uvolňuje nadměrné napětí ve svalech břicha a stěnách močového měchýře, usnadňuje pohyb při chůzi a zabraňuje bolesti dolní části zad. Všechny výše uvedené skutečnosti často komplikují život těhotným ženám. Pokud však lékař ve vašem případě nepovažuje za nutné použít kompresní pás, je lepší postupovat podle jeho doporučení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Aby produkt přinášel maximální výhody, musíte vědět, jak nosit prenatální obvaz pro těhotné ženy. Podpůrný pás by neměl poskytovat příliš velké stlačení, ale ujistěte se, že těsně přiléhá k tělu..

Před nošením obvazu pro těhotné ženy se poraďte se svým lékařem a ujistěte se, že nemáte kontraindikace. Například, pokud se plod aktivně pohybuje, nedoporučuje se používat pás. Jakékoli známky nepohodlí mohou být ukazatelem, že bandáž vůbec nepotřebujete, nebo že je nošena nesprávně..

Lékař může doporučit prenatální obvaz pro těhotné ženy, pokud máte následující indikace:

 • osteochondróza;
 • napětí a bolest v bederní oblasti;
 • flebeurysm;
 • vícenásobné těhotenství;
 • ne první těhotenství;
 • aktivní životní styl těhotné ženy;
 • slabé svaly pánevního dna nebo přední břišní stěny;
 • předchozí císařský řez nebo jiná břišní operace;
 • vzhled strie;
 • komplikované těhotenství, hrozba potratu a dalších patologií;
 • bolest nohou, nadměrný otok.

Obvaz můžete zpravidla nosit nepřetržitě ne déle než tři hodiny denně. Před opětovným nasazením opasku si musíte udělat přestávku alespoň půl hodiny.

U žen, které tráví dlouhou dobu v sedu nebo naopak hodně pohybují, pás výrazně usnadňuje život a zabraňuje rozvoji nemocí pohybového aparátu. Pokud máte předepsáno těhotenské obvazy, noste je každý den. Ale spát s ním není dovoleno.

"Musel jsem mít potrat": Vyacheslav Malafeevova žena přišla o dítě

Mateřské obvazy

Bandáž pro těhotné ženy

Doporučená maloobchodní cena 1 000 rublů


Struktura
bavlna - 89%, elastan - 11%
Velikost
100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Mateřský obvaz nebo obvazový břicho.
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Těhotenský obvaz nebo těhotenský obvaz usnadňují výměnu oblečení.
Díky suchému zipu je snadné nastavit stupeň podpory.
Mateřská bandáž doporučená pro vlastní břicho.
Barva:

Mateřská bandáž 0145

Doporučená maloobchodní cena 1060 rub


Struktura
bavlna - 95%, elastan - 5%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Prenatální bandáž FEST doporučená Ruskou společností porodníků a gynekologů.
Model je vyroben z bavlny.
Spodní část (spodky) - se švem uprostřed.
Při ležení na zádech se doporučuje nosit obvaz.
Design
Bavlna
Barva:

Bandážové kalhotky

Mateřská bandáž 19411

Doporučená maloobchodní cena 780 rub


Struktura
Elastan - 40%, PA - 31%, bavlna - 29%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Prenatální bandáž FEST doporučená Ruskou společností porodníků a gynekologů.
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážové kalhoty jsou ideální pro každého, kdo preferuje sukně a kalhoty s nízkým pasem.
Stupeň podpory je nastavitelný suchým zipem.
Má na nohavicích elastické vložky, které umožňují natahování kalhotek bez vyvíjení tlaku.
Barva

Bandáž pro těhotné ženy 0141a

Doporučená maloobchodní cena 1220 rub


Struktura
Elastan - 40%, PA - 31%, bavlna - 29%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Doporučujeme nosit obvazové kalhoty ležící na zádech.
Model poskytuje zvýšenou podporu díky kostem.
Spodní spona umožňuje odstranit bandáž, pokud je to nutné.
Barva:

Mateřská bandáž 0645

Doporučená maloobchodní cena 1080 rub


Struktura
Bavlna - 95%, Elastan - 5%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážové kalhotky s vysokou horní linií a šitým stužkovým pásem.
Elastická bavlna uzavírá břicho.
Při růstu břicha se tkanina jemně protahuje, aniž by způsobovala nepohodlí.
Barva:

Bandážový pás

Mateřská bandáž 0542

Doporučená maloobchodní cena 640 rublů


Struktura
polyester - 60%, PA - 27%, elastan - 13%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážový pás je elastická páska, která je upevněna suchým zipem pod žaludkem nebo stranou, což usnadňuje výběr potřebného stupně podpory.
Barva:

Mateřská bandáž 04418

Doporučená maloobchodní cena 790 rub


Struktura
PE - 65%, elastan - 25%, bavlna - 10%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Lze nosit přes a pod oděvem.
Bandážový pás s pohodlným suchým zipem vpředu podporuje žaludek a snižuje zátěž na spodní části zad.
Barva:

Opasek, pásové kalhoty (bandáž) bezešvé odlehčuje zátěž na spodní části zad, efektivně distribuuje zátěž, umožňuje vést aktivnější životní styl. Speciální vazby podporují žaludek a upevňují jej v jeho přirozené poloze.

Šortky na pásek (obvaz) bezešvé pro těhotné B-142

Bezproblémové prenatální svetrové kalhotky FEST poskytují maximální pohodlí díky své měkkosti a pružnosti. Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Ulehčuje zátěž na spodní části zad, umožňuje vám vést aktivnější životní styl. Vyztužené korzetovými kostmi.
Speciální utažené vazby podporují žaludek, chrání a opravují oblast pupku, zvedají hýždě a modelují postavu. Uzavření na dně (jako tělo) pro větší pohodlí.
Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.

Bavlna / Nejprodávanější design

Pásový obvaz bezešvé pro těhotné B-172

Opasek obvaz bezešvé pro těhotné ženy koupit B-174

Bezproblémový prenatální pás FEST poskytuje maximální pohodlí díky své měkkosti a pružnosti.
Pás ve formě široké, bezešvé pletené pásky podepírá žaludek, upevňuje jej ve své přirozené poloze, dodává teplo a pohodlí. Lze nosit přes oblečení jako originální příslušenství..
Model je dodáván v moderních barvách s originálním pleteným vzorem..
Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.

Bezproblémový obvazový pás pro těhotné ženy k nákupu bambusu B-175

Bezproblémový prenatální pás FEST poskytuje maximální pohodlí díky své měkkosti a pružnosti.
Pás ve formě široké, bezešvé pletené pásky podepírá žaludek, upevňuje jej ve své přirozené poloze, dodává teplo a pohodlí. Lze nosit přes oblečení jako originální příslušenství. Model je k dispozici v tradičních plátěných barvách i v módních barvách..
Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.

Prenatální obvazy (univerzální) se používají během těhotenství (od 20 do 24 týdnů) a po porodu. Před nákupem se musíte poradit se svým lékařem porodník-gynekolog.

Bandage univerzální Madonna linie 14417

Obvaz se doporučuje nosit před a po porodu. Studie ukázaly, že nošení ortézy snižuje pravděpodobnost:
hrozby potratu;
předčasný porod;
formace strie.

Doporučené nošení:
od 20-24 týdnů těhotenství;
s porodnickou patologií;
se selháním svalů přední břišní stěny a pánevního dna;
se zakřivením páteře;
s bolestí v dolní části zad;
s aktivním životním stylem, když jste ve vzpřímené poloze déle než tři hodiny denně;
po porodu - od prvních dnů.

Bandáž je vyrobena ze dvou typů pryže.
Hlavní tkanina obsahuje bavlnu. Spona - „mikroplast“ a široký suchý zip. Dvojitá zesílená děrovaná pletená pro vyložení zád. V široké části ortézy poskytují oporu dolní části zad flexibilní a odolné kosti. Boční části ošetřeny měkkým elastickým copem.
Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.

Bandáž univerzální koupit linii Madonna 05415a

FEST univerzální obvaz doporučený Ruskou společností porodníků a gynekologů.
Obvaz se doporučuje nosit před a po porodu. Studie ukázaly, že nošení ortézy snižuje pravděpodobnost:
hrozby potratu;
předčasný porod;
formace strie.

Doporučené nošení:
od 20-24 týdnů těhotenství;
s porodnickou patologií;
se selháním svalů přední břišní stěny a pánevního dna;
se zakřivením páteře;
s bolestí v dolní části zad;
s aktivním životním stylem, když jste ve vzpřímené poloze déle než tři hodiny denně;
po porodu - od prvních dnů.

Bandáž je vyrobena ze dvou typů pryže.
Hlavní tkanina obsahuje bavlnu. Spona - „mikroplast“ a široký suchý zip. Dvojitá zesílená děrovaná pletená pro vyložení zád. V široké části ortézy je 8 pružných a odolných kovových kostí.
Boční části jsou ošetřeny měkkým elastickým opletením. Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.


Obvazy pro těhotné ženy FEST doporučuje Ruská společnost porodníků a gynekologů. Studie ukázaly, že nošení ortézy snižuje pravděpodobnost:
hrozby potratu;
předčasný porod;
formace strie.
Doporučené nošení:
od 20-24 týdnů těhotenství;
s porodnickou patologií;
se selháním svalů přední břišní stěny a pánevního dna;
se zakřivením páteře;
s bolestí v dolní části zad;
s aktivním životním stylem, když jste ve vzpřímené poloze déle než tři hodiny denně.
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Před výběrem se poraďte s porodníkem-gynekologem.

V této lékárně si můžete koupit prenatální obvaz v lékárně:

Jak nosit obvazy pro těhotné ženy. Krátké video o tom, jak nosit mateřské obvazy.

Velikost anténní bandáže

Bandáže prenatální recenze

Všechna hodnocení bandáží pro těhotné ženy v katalogu produktů. Otevřete stránku prenatální bandáže a můžete si přečíst i napsat recenzi pro konkrétní článek. Tam jsou také označeny hodnocení. V bandáži karet doporučuje výrobce prenatální cenu.

Chcete-li koupit prenatální obvaz

Můžete si koupit obvaz pro těhotné ženy za nejnižší ceny v internetovém obchodě. Dodávka a montáž existuje.

Mnoho matek získává speciální podpůrný obvaz pro těhotné ženy, ale zpravidla neví, jak ji nosit. Od správného umístění obvazu pro těhotné ženy záleží nejen na pohodlí nastávající matky, ale také na tlaku na plod.
Mateřská bandáž.

Reference: 0141
Velikost: 92/96/100/104/108/112/116
Popis:
1. Obinadlo je určeno k nošení od 20 do 24 týdnů až do konce těhotenství.
2. Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
3. Nošení vleže na zádech.
Funkční vlastnosti tohoto modelu:
- Bandážové kalhotky mají vysokou pasovou linii, zcela zakrývají žaludek, aniž by na něj vyvíjely tlak.
- Široký pruhovaný cop vám umožní držet plod ve správné poloze.
- Popruh podél husté elastické pásky vede podél zádové strany podél spodní části zad, odstraňuje z ní zátěž a vpředu, procházející pod žaludkem, poskytuje nezbytnou oporu bez sevření.
- Díky speciálním kostem se elastická páska během nošení nedeformuje.
- Krajka se ořízla nahoře.

Elastan - 40%, PA - 31%, bavlna - 29%

Nosit takovou bandáž pro těhotné ženy ve stoje nebo v leže, na spodní části zad a pod žaludkem. Toto uspořádání fixuje plod bez jeho stlačení. Pokud se cítíte nepříjemně - znamená to, že obvaz pro těhotné ženy je nesprávně nošen nebo je nesprávně zvolena velikost. V takovém případě se poraďte s lékařem..

Mateřská obvaz s kalhotkami na břiše.

Noste si vleže. Správně rozložte tlak horní a dolní části obvazu. Tlak zespodu pod žaludkem je zpravidla větší než v horní části.

Mateřská obvaz univerzální.


Reference: 1444
Velikost: 96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis:
1. Obinadlo je určeno k nošení od 20 do 24 týdnů až do konce těhotenství.
2. Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
3. Nošení vleže na zádech.
4. Po porodu nosit každý den, dokud není břicho úplně obnoveno..
5. Bandáž můžete nosit s půlkruhovou částí nahoru i dolů, v závislosti na vašich pocitech a doporučeních porodníka-gynekologa.

PA - 85%, elastan - 15%

klikněte na možnost foto - poporodní

Nejlepší prodejce!
Univerzální obvaz (pre- a poporodní).

Noste si vleže. Takový obvaz pro těhotné ženy by neměl vyvíjet tlak na žaludek. NEUTAHUJTE příliš silně. Pamatujte, že univerzální obvaz pro těhotné ženy by se neměl nosit déle než 10 hodin denně.
Na obalu obvazu pro těhotné ženy „FEST“ najdete vždy jasné pokyny, jak oblékat a nosit obvaz.

V našem internetovém obchodě si můžete koupit prenatální obinadlo. Platba se provádí prostřednictvím účtenky u Sberbank, VISA a MasterCard.

Bandáž pro těhotné ženy

Doporučená maloobchodní cena 1 000 rublů


Struktura
bavlna - 89%, elastan - 11%
Velikost
100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Mateřský obvaz nebo obvazový břicho.
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Těhotenský obvaz nebo těhotenský obvaz usnadňují výměnu oblečení.
Díky suchému zipu je snadné nastavit stupeň podpory.
Mateřská bandáž doporučená pro vlastní břicho.
Barva:

Mateřská bandáž 0145

Doporučená maloobchodní cena 1060 rub


Struktura
bavlna - 95%, elastan - 5%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Prenatální bandáž FEST doporučená Ruskou společností porodníků a gynekologů.
Model je vyroben z bavlny.
Spodní část (spodky) - se švem uprostřed.
Při ležení na zádech se doporučuje nosit obvaz.
Design
Bavlna
Barva:


Bandážové kalhotky

Mateřská bandáž 19411

Doporučená maloobchodní cena 780 rub


Struktura
Elastan - 40%, PA - 31%, bavlna - 29%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Prenatální bandáž FEST doporučená Ruskou společností porodníků a gynekologů.
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážové kalhoty jsou ideální pro každého, kdo preferuje sukně a kalhoty s nízkým pasem.
Stupeň podpory je nastavitelný suchým zipem.
Má na nohavicích elastické vložky, které umožňují natahování kalhotek bez vyvíjení tlaku.
Barva

Bandáž pro těhotné ženy 0141a

Doporučená maloobchodní cena 1220 rub


Struktura
Elastan - 40%, PA - 31%, bavlna - 29%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Doporučujeme nosit obvazové kalhoty ležící na zádech.
Model poskytuje zvýšenou podporu díky kostem.
Spodní spona umožňuje odstranit bandáž, pokud je to nutné.
Barva:

Mateřská bandáž 0645

Doporučená maloobchodní cena 1080 rub


Struktura
Bavlna - 95%, Elastan - 5%
Velikost
92/96/100/104/108/112/116
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážové kalhotky s vysokou horní linií a šitým stužkovým pásem.
Elastická bavlna uzavírá břicho.
Při růstu břicha se tkanina jemně protahuje, aniž by způsobovala nepohodlí.
Barva:


Bandážový pás

Mateřská bandáž 0542

Doporučená maloobchodní cena 640 rublů


Struktura
polyester - 60%, PA - 27%, elastan - 13%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Bandážový pás je elastická páska, která je upevněna suchým zipem pod žaludkem nebo stranou, což usnadňuje výběr potřebného stupně podpory.
Barva:

Mateřská bandáž 04418

Doporučená maloobchodní cena 790 rub


Struktura
PE - 65%, elastan - 25%, bavlna - 10%
Velikost
96 / 100-104 / 108-112 / 116-120 / 124-128
Popis
Noste čas - ne více než 10 hodin denně.
Lze nosit přes a pod oděvem.
Bandážový pás s pohodlným suchým zipem vpředu podporuje žaludek a snižuje zátěž na spodní části zad.
Barva:

Články O Neplodnosti