Hlavní Bolest

Bandáž po porodu

Téměř 100% žen během těhotenství alespoň jednou, ale přemýšlet o tom, zda se mohou vrátit po narození do svých předchozích podob. Mnozí se o to obávají téměř po celou dobu těhotenství, snaží se omezit sami sebou v jídle a nesnížit svou fyzickou aktivitu. Ale když přijde čas jednat, na nás často zapůsobí dojmy z porodu a zatěžovaná péče o dítě, kde jsme začali. Mezitím vám správná taktika z prvních dnů pomůže vytáhnout prázdnou bříško, aniž byste na ní nechali stopy a strie. To je obzvláště důležité, protože většina nově maminek bude muset na chvíli zapomenout na intenzivní fyzickou námahu. Jídlo by také mělo být přiměřené a rozmanité. Obvaz je proto vaše první a doposud jedinou nadějí po narození pro obnovení postavy.

Potřebuji po porodu obvaz??

Ne všichni však s tímto tvrzením souhlasí. Neexistuje jednomyslnost ohledně vhodnosti a účinnosti nošení obvazu před a po porodu mezi lékaři v různých částech světa. Někteří doporučují a dokonce předepisují obvazy na svá oddělení, jiní v tom nevidí moc smysl a někteří dokonce považují za škodlivé.

Pokud jde o poporodní bandáž, existují opravdu některé kontraindikace a omezení pro její nošení:

 • některé druhy stehů po císařském řezu;
 • některá onemocnění ledvin (doprovázená edémem);
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • kožní a alergická onemocnění.

V kterémkoli z těchto případů byste se měli poradit se svým gynekologem ohledně obvazu. Pokud pro vás zákazy neexistují, měli byste to alespoň vyzkoušet. Je pravda, že názory na toto téma byly také rozděleny mezi ženy. Mnoho z nich říká, že obvaz po porodu přináší bolest a nepohodlí. Ale měli byste vědět, že pro to, abyste mohli využívat obvaz, musí být správně vybrán a nošen. Příliš mnoha ženám se podařilo vsunout bříško, které během těhotenství kleslo během pouhých několika dnů, a to pouze díky obvazu. A abych nebyl neopodstatněný, mohu to potvrdit osobním příkladem: měl jsem kombinovanou bandážovou pásku, s níž jsem byl velmi potěšen!

Jak si vybrat poporodní obvaz?

Pokud se rozhodnete nosit obvaz po porodu, pak se nejprve musíte rozhodnout o modelu. Může to být páska, kalhotky, Bermudy, půvab, sukně - mezi nimi je významný rozdíl, i když hlavní funkce je stejná pro každého: podpora dělohy, posílení břišních svalů a utažení břicha. Grace má také nápravný účinek na celou postavu - pas, boky, hýždě. Bandážové kalhotky jsou po císařském řezu dobré, protože fixují švy. A po přirozeném porodu je nejlepší zvolit si pásku: je velmi jednoduché a pohodlné používat navíc kalhotky a půvab pevně uzavírat rozkrok a nyní je nejlepší, aby vzduchové otvory zde nebránily. Vytvoření skleníkového efektu v pochvě je plné poporodní komplikace a v zásadě není esteticky příjemné.

Pokud jde o velikosti, jsou stejné jako velikost spodního prádla, i když mluvíme o pásku nebo pásku (S, L, M). Ale pokud jste v období těhotenství skórovali nad přípustnou normu, je lepší vzít obvaz o jednu velikost větší. Při nákupu můžete vyzkoušet různé modely. Požádejte konzultanta, aby ukázal, jak je konkrétní model správně nošen. Doporučuje se tedy nosit kalhotky po ležení císařského řezu, ale pás je dobrý v tom, že může být „připevněn“ a stát. Velcro a strečová páska vám umožní, aby se vešly téměř dokonale!

Věnujte pozornost skutečnosti, že materiál přiléhající k tělu prochází vzduchem a absorbuje vlhkost (v tomto smyslu je bavlna a mikrovlákno dobré). To platí zejména v horkém období, ale v zimě musí kůže dýchat. Nyní je v prodeji mnoho drahých krásných modelů, ale ne všechny z nich dobře vykonávají hlavní funkce obvazu - podívejte se nejprve.

Obecně je nejlepší, když vám lékař poradí, který model vzít. Stejné kalhotky pro některé typy stehu po císařském řezu mohou být kontraindikovány. Zeptejte se ho, kdy začít obvaz po porodu a na jak dlouho. Obvaz je obvykle kladen první nebo další den a používá se po dobu 4-6 týdnů.

Osobně mi trvalo mnohem méně času, než jsem vytáhl ochablé břicho. A během celého těhotenství se výrazně zvýšil. Takže má smysl alespoň o tom přemýšlet. Obvaz po porodu pomůže nejen rychle získat zpět tvar a posílit břišní svaly, ale také usnadní péči o novorozence, podpoří dokonce oslabenou dělohu a také pomůže předcházet únavě a bolesti zad..

Jak nosit obvaz po porodu: typy a doporučení

V průběhu těhotenství se mnoho žen obává, zda mohou postavu obnovit po porodu. Jednoduché zařízení - poporodní obvaz pomůže vyřešit vzniklé problémy..

Co to je

Co je třeba udělat pro obnovení žaludku po porodu? Obvaz umožňuje rychle vrátit svou postavu. Příslušenství je elastické modelovací oblečení, které podporuje svaly dělohy a břicha, a to nejen pro lékařské, ale i pro kosmetické účely. Bandáž má mnoho vlastností. Takový produkt:

 • obnovuje svalový tonus;
 • opravuje švy po císařském řezu;
 • zbavuje páteře stresu;
 • snižuje bolest v zádech;
 • normalizuje žaludek;
 • podporuje svaly.

Na otázku, zda je vyžadován obvaz po porodu, odborníci dvojznačně odpoví. Někdo to považuje za zbytečné a někdo - za velmi nutné..

Hlavní odrůdy

Potřebuji po porodu obvaz? Na tuto otázku může odpovědět pouze ošetřující lékař. V některých případech může být takový produkt škodlivý. Před zakoupením takového zařízení se vyplatí zkontrolovat u specialisty, jaký model je vyžadován. V současné době existuje několik odrůd:

Každý typ obvazu má své vlastní vlastnosti..

Univerzální model

Tento produkt získal své jméno díky své univerzálnosti. Univerzální obvaz lze použít během těhotenství i po narození dítěte. Tento produkt je určen k udržování svalové tkáně břicha během těhotenství. Během této doby je úzká část obvazu umístěna vpředu a široká část je vzadu. Náklady na takový model mohou činit 400 - 1100 rublů.

Kalhotky kalhot

Takový obvaz po porodu je mnohem pohodlnější nosit než univerzální. Charakteristickým rysem tohoto modelu je vysoký pas a několik úrovní upevňovacích prvků. Bandáž je vyrobena pouze z husté přírodní tkaniny. Hlavní výhodou kalhotek je to, že v ponožkách se nekroucují a nešikanují, dobře podepírají a napíná žaludek. Zároveň jsou pod oblečením prakticky neviditelné. Model má samozřejmě také nevýhodu - je nutné každodenní praní.

Obvaz ve formě kalhotek lze zakoupit od tuzemských i zahraničních výrobců. Nejlepší modely jsou považovány za výrobky Chicco a Bliss.

Bermudy

Jak používat takový obvaz po porodu? Kdy můžete nosit strečové oblečení? Po porodu by měla být zvláštní pozornost věnována Bermudám. Takový obvaz pokrývá nejen žaludek, ale dosahuje i ke kolenům. Tento model je vhodný pro ty, kteří chtějí upravit boky a hýždě, stejně jako napnout svaly břišní dutiny. Takový model je pod oblečením neviditelný..

Bermudy vám umožní dát postavě krásný tvar, eliminovat strie. Kůže dýchá. Z mínusů stojí za to zdůraznit potřebu každodenního praní. Cena takového produktu je 600 - 3 000 rublů.

Výrobek s pásovými řemeny

Tato poporodní bandáž je elastickým pásem. Jeho šířka může být od 27 do 30 centimetrů. V břiše má produkt pohodlnou a poměrně hustou vložku. Průměr lze v případě potřeby upravit pomocí speciálních upevňovacích prvků. Náklady na takový model mohou být 500 - 1100 rublů. Toto je nejlevnější druh poporodní bandáže.

Mezi výhody pásového pásu patří možnost snížit riziko tvorby kýly. Kromě toho produkt po císařském řezu dobře fixuje švy. Mezi nedostatky obvazu - stoupá i pod oblečením.

V jakých případech je vyžadován obvaz

Nosíte obvaz po porodu, nebo ne? Tento problém by měl být projednán před narozením dítěte. Nakonec takové zařízení plní nejen kosmetické, ale i terapeutické funkce. Proto je v některých situacích nosit takové příslušenství jednoduše. Ale jsou chvíle, kdy je použití obvazu kontraindikováno. Produkt se nejčastěji doporučuje k použití:

 • v přítomnosti problémů se páteří, například se skoliózou a radikulitidou;
 • je-li žaludek velmi prohnutý;
 • se snížením svalového tónu;
 • se strie;
 • obnovit obrázek.

Pokud má mladá matka podobné problémy, pak stojí za to se poradit s odborníky. Možná je v jejím případě nutné po porodu univerzální obvaz. Je však třeba zvážit, že existují kontraindikace.

Jaké kontraindikace existují

Je třeba poznamenat, že císařský řez není vždy indikací pro použití trakčního korekčního spodního prádla. Pokud byl proveden podélný řez nebo mají stehy nepravidelný tvar, nedoporučuje se použití poporodní bandáže. Existují i ​​další kontraindikace. Mezi nimi:

 • Přítomnost švů na perineu. V tomto případě strečové spodní prádlo narušuje krevní oběh. Z tohoto důvodu se stehy léčí po dlouhou dobu a v některých případech se dokonce mohou zanítit..
 • Vzhled otoku. Tento jev se často vyskytuje u onemocnění ledvin..
 • Projevy alergie na materiál, ze kterého je bandáž vyrobena.
 • Kožní choroby.

Ve všech těchto případech je nošení obvazů po porodu zakázáno. Může to jen ublížit. S výhradou doporučení odborníků nezpůsobují takové produkty negativní důsledky..

Jak si vybrat právo

Aby byl obvaz po dodání přínosný, musíte si vybrat ten správný produkt. Jinak způsobí zařízení pouze zklamání. Existuje několik základních pravidel:

 • Než začnete nakupovat, měli byste pečlivě změřit objem boků a pasu. V tomto případě byste měli najít nejvyšší bod v této oblasti. Na balení s rozměry produktu budou uvedeny. Díky tomu můžete snadno najít ten správný model..
 • Kalhotky se doporučuje vzít o jednu velikost větší.
 • Bandáž by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů. Složení textilie by mělo obsahovat bavlněná vlákna, elastan. Tento materiál umožňuje tělu dýchat, i když je napnutý..
 • Po porodu se doporučuje používat těsné spodní prádlo s několika úrovněmi spojovacích prostředků.
 • Nákup takových produktů je pouze v lékárně, stejně jako ve specializovaných prodejnách.
 • Obvaz, který již byl nošen, může být k ničemu, protože materiál, ze kterého je vyroben, může být velmi napnutý.

Měl bych použít univerzální obvaz

Takový model samozřejmě neztrácí své vlastnosti. Zařízení lze používat během těhotenství a po narození dítěte. Z hlediska účinnosti je však univerzální bandáž horší než ostatní typy výrobků. Proto, pokud existuje touha rychle napnout břišní svaly a obnovit postavu, stojí za to přemýšlet o nákupu napínacího spodního prádla určeného k obnovení svalového tonusu a odstranění strií.

Stojí za zmínku, že většina negativních recenzí vznikla v důsledku nesprávného výběru a použití obvazů. Pokud máte pochybnosti o účinnosti produktu, poraďte se s odborníkem..

Jak používat obvaz

Často vyvstává otázka, jak nosit obvaz po porodu. Podobné produkty mají léčivé vlastnosti. Proto byste si měli pečlivě přečíst pokyny, které jsou vždy součástí produktu. Musí být plně dodržena. Zvažte pravidla nošení na příkladu univerzálního obvazu. Zde je několik klíčových bodů:

 • K obvazům jakéhokoli typu je nutná pouze v poloze ležení.
 • Široká část produktu by měla podporovat břišní svaly a úzká část by měla být umístěna na spodní části zad.
 • Všechny záhyby by měly být pod elastickou páskou..
 • Nedoporučuje se pevně dotáhnout obvaz. Může to narušit krevní oběh..
 • Zařízení by nemělo způsobovat nepohodlí.

Kdy výrobek nosit

Ihned po porodu samozřejmě vyvstává otázka, kdy lze obvaz použít. Za prvé, stojí za to se poradit s lékařem. Pokud nejsou kontraindikace, lze spodní prádlo nosit ihned po porodu. To platí zejména v případě, že přípravek byl předepsán lékařem, aby se urychlil proces hojení švů. Pokud bude obvaz použit jako korekční a relaxační spodní prádlo, můžete jej použít po narození dítěte v kterýkoli den.

Kolik nosit po narození

Čas potřebný k obnovení postavy je pro každou ženu individuální. Doba použitelnosti může být od tří do šesti týdnů. Závisí to na vlastnostech ženského těla a na indikacích. Pro některé je děloha v tónu mnohem rychlejší, ale pro někoho naopak tento proces vyžaduje hodně času. Například ženy, které prošly císařským řezem, mohou být opuštěny ihned po uzdravení všech švů. Nejčastěji se to stane po 4 týdnech.

Potřebujete mít poporodní vzpěru pořád?

Různé typy poporodní obvazy vyžadují určitý počet hodin nošení za den. Aby se zabránilo krevnímu oběhu v břišní dutině, neměl by se přípravek používat déle než 12 hodin. Kromě toho je třeba každé 3 hodiny přestávku.

Tentokrát je třeba přísně dodržovat. Nezáleží na tom, jaký obvazový model se používá a jaké byly odečty.

Je možné ležet v obvazu

Měl bych po porodu nosit obvaz? Tato otázka je zajímavá pro mnoho žen. Pravda, ne každý ví, jak správně používat takový produkt. Pokud si během dne chcete lehnout po dobu 15 minut, pak není nutné obvaz odstranit. Spánek s výrobkem se však nedoporučuje. Bandáž před spaním by měla být odstraněna. Jinak to může vést k vytváření nových záhybů v břiše. Je také plná poruch oběhu v břišní dutině.

Stojí za zmínku, že nosit obvaz po porodu po dobu delší než 6 týdnů to nestojí. Během tohoto období se ozve děloha bez vnější pomoci. Další využití obvazu bude prostě zbytečné.

Obvaz po porodu: jak si nasadit a nosit antatální a poporodní bandáž (120 fotografií a videa)

Po návratu z nemocnice začíná zvláštní období, kdy je nutné upravit obvyklý rytmus jakékoli rodiny. Problémy pro novorozence nechat mámu trochu času pro sebe. Chcete-li obnovit krásu a udržet zdraví, pomůže péči o výrobky a speciální oblečení.

Mnoho žen již oceňovalo podprsenky. Poporodní obvaz - druhý prvek šatníku, který je nezbytný pro téměř každou matku.

Proč potřebuji obvaz

Obvaz má především lékařský účel. Díky kontrakci pomáhá snižovat dělohu, napjatou během těhotenství. Rovnoměrný tlak pomáhá obnovit správné umístění břicha.

Když se dodává s císařským řezem, elastická bandáž fixuje stehy a napomáhá bolesti během pohybu. Navíc má toto zpřísnění dobrý kosmetický účinek. Břicho je napnuté a vypadá esteticky příjemněji..

Může to každý nosit?

Vyplatí se koupit produkty na hubnutí:

 • s onemocněním ledvin a zažívacích orgánů, aby nedošlo k zhoršení zánětlivých procesů;
 • v přítomnosti perineálních stehů po porodu, protože mačkání pánve zpomaluje krevní oběh a v důsledku toho i hojení některých ran;
 • s kožními chorobami, různými vyrážkami a podrážděním v oblasti aplikace elastických materiálů.

V každém případě je lepší konzultovat s lékařem doporučení nebo varování. S ohledem na zdravotní stav, lékař určitě řekne, zda obvaz pomůže po porodu nebo poškození.

Odrůdy modelů

Sortiment výrobků pro utahování představují následující typy:

 • Grace pants - speciální výškové spodní prádlo z elastických materiálů. Pozoruhodně opravují siluetu, oblékají se pohodlně, ale vyžadují každodenní mytí.
 • Bermudy - pevné kalhoty s prodlouženou stehenní linií. Vyhladí nedokonalosti na bocích a hýždích a dodají siluetě harmonii. Zpravidla mají spodní uzávěr pro pohodlí hygienických postupů..
 • Bandážová sukně je široký pás, který pokrývá nejen žaludek, ale i horní stehna. Uzavření suchého zipu usnadňuje nastavení.
 • Pás je univerzální obvaz používaný před a po porodu. Obvaz má ve středu širokou vložku. Během těhotenství je tato část pevně připevněna na zádech, čímž se snižuje zatížení páteře. V období po porodu - věnujte velkou část problematické oblasti.

Jak nosit poporodní obvaz a je to vůbec potřeba?

Zdá se, že to nejhorší je za námi, porod je za námi, nyní je čas přemýšlet o sobě, musíte se uvolnit, znovu získat sílu a trpělivost, protože skončila pouze první fáze a o kolik více bude dopředu.

A to již potvrzuje ochablou pokožku v žaludku. Žena v práci potřebuje jen jeden pohled na sebe, aby se vyděsila a spojila hlavu. Opravdu to tak zůstane? Jak čistý je žaludek? Zůstanou strie? Tyto otázky se týkají všech žen bez výjimky, zejména po prvním narození.

Po narození je děloha ještě nějakou dobu ve zvětšeném stavu. Dítě se narodilo, ale děloha nemůže okamžitě vzít velikost a vrátit se k tónu, jako před porodem, takže musíte chvíli počkat.

Mnoho žen si po porodu oblékalo obvazy, aby si pomohly. Někteří lékaři tuto iniciativu podporují, zatímco jiní ji zakazují..

Co se děje, proč? Je zapotřebí poporodní ortéza? Kdy nosit poporodní obvaz? Kolik nosit obvaz po porodu? Zkusme na to přijít..

Potřebuji po porodu obvaz??

Pro mnoho žen je porod jiný. Někteří rodí sami, jiní mají císařský řez. Některé mají vnější okraje na perineu, zatímco jiné mají vnitřní nebo vůbec žádný..

Také obvaz je čistě individuální záležitost.

A to se již v každém případě zvažuje samostatně.

Indikace

Když žaludek špatně bolí, doporučuje se ženám po císařském řezu používat poporodní obvaz.

Koneckonců, mladá matka si prostě nemůže lehnout a čekat, až se švy uzdraví, musí se dostat k dítěti, nakrmit se, zavinout se, vzít si ruce a pumpovat a chirurgickým švem je to velmi obtížné. Proto bude bandáž v tomto případě dobrým pomocníkem.

Dalším případem, kdy je obvaz zobrazen, jsou problémy se zády: zakřivení páteře, skolióza, ischias.

Po narození se všechna tato onemocnění zhoršují, protože zátěž páteře je značná jak během těhotenství, tak i po narození dítěte, které často způsobuje silnou bolest zad, a proto potřebuje další pomoc. A v tomto případě je obvaz užitečný.

Kontraindikace

První a nejdůležitější věcí jsou stehy na perineu. Lékaři se domnívají, že obvaz zhoršuje krevní oběh v břišní dutině, takže se stehy budou hojit dlouho a zánět je možný.

Další kontraindikací je otok, který může vést k onemocněním, jako jsou ledviny, gastrointestinální trakt, bolest břicha. Existují také alergické reakce na obinadlo.

Kdy se nosí?

Pokud je uvedeno, poporodní obvaz se nosí ihned po narození nebo následující den. Záleží na tom, zda žena okamžitě vstane z postele a jde o své podnikání, nebo na první den, kdy lže.

Po porodu lékař zkoumá ženu při porodu, po které je obvykle problém s obvazem vyřešen. Pokud existují nějaké kontraindikace, lékař o nich řekne a vysvětlí, proč byste neměli nosit poporodní obvaz.

Pokud máte naopak indikace, lékař sám doporučí určitou obvaz a vysvětlí, jak ji nosit.

Jak se nosí a kolik?

Jak dlouho nosit poporodní obvaz? Tato otázka je zajímavá pro všechny ženy, které nosí obvaz. Kolik by mělo být připsáno k dosažení požadovaného účinku?

Každá žena má všechno individuálně, takže načasování se pohybuje od 4 do 6 týdnů a závisí na vlastnostech těla. Nikdo nemůže s jistotou říci, jak rychle bude děloha znít a že kůže každé ženy je jiná.

V některých případech se všechno děje rychle a žaludek se opět zploští a kůže je elastická. Ostatní nemusí tohoto účinku dosáhnout..

Pak již můžete provádět speciální cvičení, čímž dosáhnete požadovaného výsledku.

Pokud žena nosí obvaz podle zvláštního předpisu lékaře, například po císařském řezu, obvaz by měl být odstraněn po uzdravení stehu, když zatížení břišní dutiny bude pro zdraví méně nebezpečné.

Obvykle na to stačí čtyři týdny, ale u každé ženy se stehy léčí jinak a při špatném krevním oběhu může být uzdravení stehu odloženo. Takové ženy by měly nosit obvaz déle.

Ale jak nosit obvaz, je úplně jiná záležitost. Jak nosit vzpěru po porodu, záleží na typu.

Druhy poporodní bandáže

 1. Univerzální obinadla. Tyto obvazy lze použít před porodem i po něm. Teprve před porodem by měla být nosena úzká část vpředu a po porodu - naopak - vpřed se širokou částí.
 2. Bandážové kalhoty. Takové kalhotky jsou velmi podobné prenatálním, mají vysoký vrchol vyrobený z husté tkaniny. Jsou pohodlnější než univerzální obvaz..
 3. Bandáž Bermudy. Má nejen vysoký vrchol, ale také kryje boky a může dokonce dosáhnout až ke kolenům. Tento obvaz je doporučen pro ženy, které chtějí nasávat nejen žaludek, ale také boky s hýžděmi.
 4. Bandážová sukně. Jedná se o pás suchého zipu, který se nosí na prádle a zakrývá horní stehna a pas.
obsah ↑

Recenze

Každá žena má jiný přístup k obvazu, ale bez ohledu na to, jak mnoho jiných žen v práci to řekne nebo řekne, dokud to osobně nevyzkoušíte, všechno se bude zdát úplně nepochopitelné..

Mnoho žen prostě nemůže první den fyzicky obvaz. A druhý den by si to oblékli, záleží jen na typu obvazu.

Pokuste se oblékat kalhotky s bandáží, když švy na rozkroku stále bolí, a pokud ve spodní části není žádný zip, pak je musíte pokaždé odstranit a nasadit znovu!

Ale po propuštění je potěšením použít takovou bandáž: obložení je pohodlně připevněno a žaludek s boky je podporován.

Nicméně některé ženy nemohou nosit obvazy jakéhokoli druhu, protože nejsou příliš pohodlné: podněcují pohyb. A když všechno ostatní bolí, stojí za to trpět, možná je lepší nahradit obvaz cvičení?

Samozřejmě je lepší osobně vyzkoušet nebo přečíst a poslouchat recenze o obvazu po porodu dalších žen při porodu. Jak se cítí o obvazu, pomohl jim a jaký výsledek dosáhly mladé matky?.

V každém případě, ať už použijete obvaz nebo ne, je to na vás, ale nejdůležitější je, že se o sebe postaráte, přemýšlíte o tom, jak udržet a obnovit předchozí tvar. Nakonec, pokud existuje touha, pak bude určitě výsledek.

Více se o našich odbornících dozvíte zde..

Článek je správný a užitečný z jakéhokoli hlediska. Oběma rukama volím, aby ženy nosí obvaz, a to jak před porodem, tak v období po porodu. Tato věc je velmi dobrá..

To znamená, že by nemělo být příliš utaženo nebo naopak vyrosteno. U obvazů jsou velikosti vždy jasně uvedeny. Musíte dobře měřit své velikosti, poraďte se s odborníkem ve zdravotnickém zařízení nebo lékárně, kde jste zakoupili. A žena bude vždy moci vybrat správný model.

Doporučuji, aby ženy nosily předkožkový obvaz, aby se vyloučil fetální tlak na krk, což vyvolá jeho předčasné otevření. Pro ty, kteří mají skutečnou hrozbu potratu, nosit obvaz pomáhá přivést těhotenství na správný čas bez rizika. A někdy, pouze z tohoto důvodu, k porodu dochází včas, a ne dříve.

Je důležité rozepnout háčky upevňovacích prvků včas, aby nedošlo k nadměrnému tlaku na rostoucí břicho, pokud model umožňuje jeho nošení v různých stádiích těhotenství. Nebo změnit na novou velikost včas.

Po propuštění z nemocnice vám obvaz umožní rychle vrátit formu k napjatým svalům, usnadnit práci a nedovolit vám znovu se namáhat. Matky se nakonec po návratu začaly zabývat násilnými činnostmi, aby obnovily pořádek doma, a dítě ho nenechá nečinně sedět..

Pokud jde o použití po císařském řezu, pak opět nevidím žádný důvod to odmítnout. Naopak nedovoluje roztažení švu, jeho upevnění při zachování estetiky švu.

Najednou, když nebylo možné najít tovární obvaz, přitáhli jsme si břicho s prostěradly a ručníky, abychom nějak zmírnili náš stav po porodu a nedovolili natáhnout žaludek a šev.

Pro dívky, které si v komentářích stěžují na nepohodlí při nošení, můžeme říci, že obvaz nebyl s největší pravděpodobností vybrán správně.

Jak si vybrat a nosit poporodní obvaz s přihlédnutím k indikacím a kontraindikacím

Po porodu se mnozí setkávají s ochabujícím žaludečním propadnutím, které vzniklo v důsledku zvýšení dělohy a protažení tkání. Ne každá maminka může začít cvičit v blízké budoucnosti. Jak se tedy vrátit do své dřívější podoby? Chcete-li se tohoto problému zbavit, odborníci doporučují nošení poporodní bandáže. Kromě štíhlé postavy odstraňuje zátěž z páteře, posiluje klouby po císařském řezu, snižuje bolest v zádech, posiluje břišní svaly, zejména po prvním narození. Může každý nosit poporodní obvaz, jak si ho vybrat a správně nosit, přečtěte si dále v článku.

Co je obvaz a je potřeba po porodu?

Obvaz je elastický obvaz, který podporuje určité části těla ve správné poloze. Obvaz pro těhotné ženy je prenatální a poporodní. Během těhotenství, zejména v pozdějších fázích, je obtížné nosit obrovské břicho. Proto k záchraně přichází obvaz, který snižuje zatížení páteře. Kromě toho pomáhá vyhýbat se striím na kůži, fixuje dítě ve svislé poloze, nedovoluje žaludku snížit se dopředu.

Je však nutné nosit obvaz po porodu? Odpověď na tuto otázku je čistě individuální. Důvodem je skutečnost, že porod nemůže být stejný pro všechny ženy, postupují odlišně, a proto existují náznaky tohoto spodního prádla. Především stojí za to poradit se s lékařem, zda je třeba po porodu nosit obvaz. Tento nástroj je nejen kosmetický, ale má také řadu kontraindikací.

Takže pochopíme, proč je zapotřebí poporodní obvaz. Především přispívá k rychlému zmenšení dělohy, prevenci prolapsu břišních orgánů. Jeho úkolem je také udržovat břišní svaly, obnovit jejich tón. Korzet po porodu je zvláště důležitý po císařském řezu, protože fixuje stehy a urychluje hojení..

Indikace

Prenatální a poporodní obvazy by se měly používat pouze po jmenování specialistou. Jedná se o lék, proto nezapomeňte na bezpečnostní opatření. Proto je důležité vědět, kdy začít nosit poporodní ortéza. Lékaři doporučují použití v následujících případech:

 • silná bolest v břiše;
 • nejčastěji je poporézní obvaz vyžadován po císařském řezu, když se v oblasti šití objeví bolest;
 • onemocnění zad, jako je ischias, skolióza, zakřivení páteře, které se po porodu v důsledku stresu dále zhoršují;
 • vzhled strií a silného ochablého břicha;
 • snížený tón svalového korzetu;
 • obnova bývalého tvaru.

Pokud puerpera takové důkazy nemá, nepotřebuje poporodní obvaz. Kromě toho musíte znát kontraindikace, které neumožňují použití takového korzetu. O tomto, stejně jako o tom, jak nosit poporodní obvaz k vyčištění žaludku, se budeme dále zabývat.

Kontraindikace

Poporodní korzet má některé kontraindikace pro jeho použití. Důvodem je skutečnost, že může zhoršit průběh některých stávajících nemocí, v důsledku čehož se stav matky jen zhoršuje. Obvaz po porodu lze nosit až po jmenování lékaře. Následující případy jsou kontraindikace pro nošení stahovacího korzetu:

 • stehy na perineu, protože se začnou hojit pomaleji a mohou se z důvodu cirkulačních poruch zapálit;
 • kožní choroby;
 • otok způsobený onemocněním ledvin;
 • problémy se zažívacím traktem;
 • alergický na látku používanou k šití obvazu.

Poporodní korzetový pás poškodí zdraví mladé matky, pouze pokud je použit ve výše uvedených situacích. Je důležité dodržovat lékařská doporučení a teprve potom to bude prospěšné a nezhorší stávající onemocnění.

Druhy obvazů

Na trhu existuje mnoho modelů obvazů, které mají své vlastní vlastnosti a účel. Chcete-li vybrat kvalitní poporodní korzet a určit, který je pro vás nejlepší, měli byste porozumět jejich typům. Typy poporodní bandáže jsou tedy následující:

 1. Univerzální obvaz po porodu. Vzhledem ke své univerzálnosti je tento obvaz prenatální a poporodní, a proto nejúspornější. Jedná se o elastický pás se širokou a úzkou částí. Po porodu se na břiše nosí velká část, která ji podepře a stáhne.
 2. Pásková páska. Jedná se o elastický široký pás, který má v břiše hustou vložku. Spona zde pomáhá upravit průměr produktu. Takový zmenšující se poporodní korzet je ideální pro matky, které měly císařský řez. Dobře fixuje šev, napíná žaludek a také zabraňuje tvorbě kýly. Použití však není příliš pohodlné, protože se může vydolovat na horní část břicha..
 3. Kalhotky (milost). Tyto poporodní obvazy jsou velmi pohodlné, nevybíhají se, jsou téměř neviditelné a umožňují vám nosit přiléhavé oblečení. Hustotu napínání korzetu po porodu lze upravit pomocí víceúrovňového uzávěru. Navíc, mnoho modelů má spony dole, aby nedošlo k odstranění obvazů, zatímco jde na záchod. Současně je třeba je denně mýt.
 4. Bermudy Jedná se o kalhotky s vysokým pasem, které navíc zakrývají mé boky přímo dolů na kolena. Zatahují a opravují nejen žaludek, ale také linii boků a zbavují se strie a celulitidy. Postava s jejich pomocí se stává elegantnější a přiměřenější. Budou se však muset mýt každý den..
 5. Sukně. Taková obvaz po porodu typu korzetu ve formě široké elastické pásky. Upevňuje se suchým zipem, připomíná sukni, protože zakrývá pas, boky.

Ačkoli nejpraktičtější a nejúspornější je univerzální obvaz, není vždy možné s ním dosáhnout rychle požadovaného výsledku. Je mnohem účinnější nosit obvaz po porodu, což je samostatný typ určený speciálně pro tento účel. Nastavení čísla je tedy mnohem snazší v nejkratším možném čase..

Jak si vybrat obvaz?

Jak si vybrat poporodní obvaz, co potřebujete vědět, aby to bylo nejen pohodlné, ale také přineslo požadované výsledky. Poporodní korzet je vybrán na základě určitých doporučení. Nejprve je důležité věnovat pozornost velikosti. Změřte pas a boky. S jejich pomocí můžete snadno určit vaši velikost z tabulky. Nejlepší je zjistit, jaká velikost poporodní bandáže je potřebná díky montáži. Kalhotky se doporučuje vzít větší. Obecně byste měli dodržovat velikost, která byla před těhotenstvím, s výjimkou případů, kdy žena během těhotenství získala více než 12 kg. V takových případech je potřeba obvaz o 1-2 velikosti větší.

Vyberte si poporodní obvaz vyrobený z přírodních tkanin, jako je elastan, bavlna, mikrovlákno, které umožní pokožce dýchat, aby se zabránilo otěru a podráždění. Břicho nebude mačkané, ale spíše dobře fixované. Spony jsou stejně důležité. Je výhodné, aby byly víceúrovňové, protože bude možné změnit šířku poporodní bandáže, když se objem těla zmenší.

Musíte si koupit korzet v lékárnách nebo specializovaných obchodech. Pouze zde si můžete být jisti kvalitou produktu, abyste se vyhnuli alergickým reakcím a dalším negativním důsledkům používání obvazu od bezohledných prodejců. Navíc v lékárnách největší výběr modelů a velikostí, díky nimž bude mnohem snazší vybrat ten pravý. Je také nepřijatelné používat dříve používané obvazy. Už nemají svou původní elasticitu, i když vypadají úplně nové. Navíc mají tendenci měnit tvar a přizpůsobují se postavě ženy, která nosí tento korzet. Nejuniverzálnější modely také vždy neumožňují dosažení požadovaného výsledku..

DIY poporodní ortéza

Poporodní korzet není nutné kupovat v obchodě. Můžete to udělat sami pomocí husté tkaniny široké 50 cm a dlouhé 3 metry. Instrukce je následující:

 1. Lehněte si na záda a roztáhněte látku na opasek.
 2. Kříži látku za zády, konce na přední straně dopředu.
 3. Přilepte břicho k druhé vrstvě na dně úzkými konci, abyste ji udrželi.
 4. Dejte ruce pod látku a vložte břicho do kapsy v horní části úzké stuhy.

Takový poporodní korzet by neměl moc zmáčknout a bránit volnému dýchání. Pokud stiskne, měl by být mírně uvolněn. Obléká se po dobu 10-14 dní. Po porodu je nutné nosit univerzální obvaz, až do okamžiku, kdy po jeho odstranění zůstane pocit, jako by nebyl odstraněn..

Jak oblékat a nosit obvaz?

Je velmi důležité zvolit správný korzet. Po jeho nákupu však vyvstává řada dalších otázek, například kdy mohu nosit uzavřenou poporodní bandáž. Po přirozeném porodu je lepší počkat několik dní a poté začít používat. Se souhlasem lékaře je to možné za několik hodin. Pokud existuje císařský řez, nedoporučuje se používat tento produkt dříve než týden po dodání.

Mnozí se také zajímají o otázku, jak nosit obvaz po porodu. Tyto pojmy jsou individuální a závisí na indikacích a vlastnostech ženského těla. Mohou se pohybovat od 3 do 6 týdnů. Doba nošení za den závisí na typu prádla. Obvaz se musí nosit občas každé tři hodiny. Den ho musíte nosit nejdéle 12 hodin.

Důležitým bodem je také to, jak nosit obvaz po porodu. Musíte to udělat v náchylné poloze a zvedat boky. Tato metoda umožňuje oblékat prádlo tak, aby se co nejvíce pevně přilepilo k tělu. Dále je třeba vstát a zkontrolovat, zda je žaludek těsný, zda je v korzetu pohodlný a zda je nepohodlný. Pokud je obvaz napnutý, měli byste si znovu lehnout a trochu ji uvolnit. Jak nosit poporodní obvaz a je možné v něm ležet? Pro krátký odpočinek je jeho vyjmutí volitelné. Pokud však plánujete jít spát, zejména v noci, doporučuje se toto prádlo odstranit. V opačném případě se na břiše mohou objevit další záhyby kvůli nesprávně zvolenému držení těla nebo může dojít k narušení krevního oběhu..

Poporodní obvaz tedy vyžaduje seriózní přístup k výběru produktu a pravidlům jeho nošení. Kromě toho je důležité si uvědomit, že použití takového spodního prádla není vždy povoleno. Jedná se o lékařský korzet, který má určité kontraindikace, proto je nutné se před použitím poradit s lékařem..

Jak nosit vzpěru po porodu?

Po porodu začnou ženy nosit obvaz. Pomáhá zmírňovat pohodu v prvních týdnech po porodu, omezuje projevy nepohodlí v bederní oblasti, přináší dělohu v dobrém stavu, zabraňuje prolapsu břišních orgánů a rychle obnovuje předchozí formy.

Ale jak nosit obvaz po porodu, aby nedošlo ke zdravotním problémům a zbytečným problémům. Jak dlouho trvá nošení obvazu k dosažení maximálního účinku? Jak si vybrat ten správný obvaz?

Před zakoupením obvazu je nutné prostudovat vlastnosti a funkční vlastnosti konkrétního modelu.

Druhy obvazů.

 • Páska. Nejjednodušší druh ortopedického produktu s několika suchými zipy.
 • Pás. Takový model lze snadno vyjmout a nasadit, upravitelný. Může se však odsunout, což způsobuje určité nepříjemnosti.
 • Kalhotky nebo šortky. Vyznačují se schopností tónování břicha, vypořádat se s celulitidou a dokonale modelovat postavu. Není vůbec vidět pod oblečením.
 • Kalhotky s korzetem. Pohodlný a praktický model. Čerpá několik částí těla současně. Předpokladem pro její nákup je pohodlný spodní zip.

Jak nosit obvaz po porodu?

Při používání produktu musíte pochopit, jak si oblékat a nosit obvaz. A jak dlouho trvá obnovení postavy? Korekční účinek korzetu přímo závisí na správném nasazení a nošení..

Začnou používat poporodní obvaz nejdříve:

 • tři dny po narození dítěte v procesu přirozeného porodu;
 • 7-9 dní po císařském řezu.

Pravidla pro obvaz.

Správné navázání poporodní bandáže se liší podle modelu. Existují však obecná doporučení. Chcete-li nasadit obvaz, musíte:

 • zaujmout vodorovnou polohu;
 • zvedněte pánev tak vysoko, jak je to možné;
 • nasaďte a upevněte produkt;
 • vstát;
 • zkontrolujte, jak pohodlný pocit.

Základní pravidla pro nošení výrobku

 • Obvaz se nesmí nosit déle než 4 hodiny v řadě.
 • Každé 4 hodiny potřebujete půlhodinovou přestávku.
 • Musí být odstraněn na noc.
 • Při nošení by nemělo být pociťováno mačkání nebo mravenčení..
 • Ke snížení denní doby nošení by mělo dojít postupně.

Jak dlouho trvá nošení obvazu po porodu?

Doba používání obvazu závisí na vlastnostech ženského těla. Některé ženy s vyvinutými svaly se zotavují poměrně rychle. Snadno se formují, získají stejné rozměry jako dříve. Pro ně stačí tři až čtyři týdny. A v některých případech je nutné použít obvaz na několik měsíců. Toto období zpravidla:

 • 3-6 týdnů po obvyklém porodu;
 • 3-6 měsíců po uměle vyvolaném porodu nebo císařském řezu.

Co lékaři doporučují pro poporodní zotavení?

Kritéria výběru obvazu

 1. Velikost. Pro správnou volbu jsou dříve změřený pás a boky porovnány s tabulkou velikostí. Výrobci obvykle dodávají své zboží s nezbytnými pokyny..
 2. Materiál výroby. Nejlepší volbou by byl obvaz vyrobený z přírodních tkanin s elastickými vlákny. Přírodní materiály dobře odstraňují vlhkost a umožňují pokožce dýchat. Elasticita poskytuje spolehlivou podporu a fixaci břicha. Lze zakoupit z bavlny nebo lnu s elastinem.
 3. Bandážový model. Obvykle vyberte nejvhodnější typ produktu.
 4. Vzhled a funkční vlastnosti spony. Přítomnost různých háčků umístěných na různých úrovních usnadní vyjmutí a nasazení produktu, pomůže upravit šířku, umožní vám pohodlně nosit obvaz.

Lékaři rady, jak oblékat a nosit obvaz

· Nedoporučuje se používat poporodní obvaz ihned po jídle.

· Nejezte v obvazu, protože mačkání narušuje normální průchod a trávení jídla.

· Po nasazení korzetu musíte vstávat velmi pomalu, abyste neztratili vědomí kvůli poruchám oběhu.

Obecné tipy pro použití

 • Pouze lékař může určit potřebu obvazu po porodu v každém případě. Než začnete nosit ortopedický výrobek, musíte se poradit s odborníkem.
 • Pokud je laktace odložena, důrazně se doporučuje obvaz. Koneckonců je to ona, kdo stimuluje takový proces jako děložní kontrakce a vede svaly k tónu.
 • Bandáž břicha se aplikuje po císařském řezu. Ale přirozené zrození je indikací. Obvaz pomůže rychle obnovit postavu a uvolnit páteř. Proto odborníci důrazně doporučují nosit obvaz po porodu..
 • Pořízení univerzálního modelu vyřeší problém nesouladu velikosti. Tyto obvazy snadno mění tvar díky suchému zipu umístěnému na různých úrovních, četným smyčkám a háčkům.
 • Nepoužívejte použité předměty. Během používání ztratí textilie svou pružnost a nebude schopen zajistit požadovaný účinek v budoucnosti..
 • Pokud je obvaz obtížný, měli byste se podívat do pokynů výrobce, jak to udělat. Takové informace jsou v každém balíčku..

Kontraindikace

 • Přítomnost švů v perineu. Obvaz narušuje krevní oběh, a proto zpomaluje proces hojení..
 • Nemoc ledvin. Renální problémy způsobují otoky. A obvaz může vést ke stlačení oteklých oblastí.
 • Alergické reakce na strukturu produktu.

Závěrem lze říci, že obvaz je užitečný. Má dobrý účinek na pánevní orgány, tónuje svaly, poskytuje rychlý návrat do prenatální formy a řeší estetické problémy..

Při použití obvazu by neměli zapomenout na kontraindikace a dobu použití produktu. Pouze lékař pozorující ženu v porodu určuje, jak dlouho lze obvaz nosit..

Maria Nikolaevna Shelestova,

specialista na zotavení po porodu

A co si myslíte o obvazu po porodu, drazí čtenáři? Do komentářů napište své myšlenky a názory!

Jak si vybrat obvaz po porodu a jak ho nosit?

Mezi různými prostředky a metodami rehabilitace po porodu je zvláštní místo obsazeno poporodní bandáží. Nošení ve většině případů se nepovažuje za povinné, ale mnoho lékařů doporučuje svým pacientům takové ortopedické zařízení, protože vám umožňuje rychleji a účinněji se zotavit po fyziologickém porodu i po chirurgickém zákroku.

V tomto článku si povíme o tom, jak vypadá obvaz na puerpera, podle jakých kritérií je vybíráno a jak je nošeno tak, aby byl maximální přínos.

Proč potřebuji?

Produkt je korzet nebo pás určité konfigurace, který vykonává podpůrné funkce. Patří do kategorie ortopedických zdravotnických prostředků. Ženy se často ptají, zda je rozdíl mezi poporodními a pooperačními obvazy. Navzdory obrovskému rozdílu mezi přirozeným narozením a císařským řezem jsou obvazy obvykle univerzální, o čemž svědčí dvojí název těchto produktů - „poporodní (pooperační)“.

Po každém porodu u žen zůstává děloha po nějakou dobu velká, musí se ještě zkrátit a zmenšit na předchozí velikost. Břišní svaly zažily během porodu ohromný stres, kontrakce a pokusy nemohou projít bez stopy po břišní stěně.

Po chirurgické práci je situace komplikována skutečností, že na břiše jsou vnější stehy a vnitřní stěny dělohy. Téměř všichni nově vyrobené rodiče si uvědomují, že jsou neustále pronásledováni pocitem, že všechny hlavní orgány doslova „visí“ ve velkém a prázdném prostoru břišní dutiny..

Obvaz po porodu samozřejmě nezrychluje hojení švů, ale pomáhá k účinnějšímu a rychlejšímu obnovení břišních svalů. Akce tažením eliminuje pocit „visících orgánů“ a také pomáhá snižovat zatížení páteře.

Během období těhotenství došlo k výraznému přetížení páteře, změna chůze a přistání. Nyní se musíte dostat do formy, postupně vrátit svou vlastní váhu, a v této věci bude ortopedický produkt také dobrou pomocí.

Vezměte prosím na vědomí: mladá matka po porodu, zejména v počátečních dnech, ohýbání se nebo se posadením, často drží ruku za břicho. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o zvyk získaný během těhotenství. Ve skutečnosti to dělá nevědomě, když se tělo snaží uvolnit napětí v postižených břišních svalech. To je to, co obvaz dělá..

Tento produkt bude zvláště užitečný po chirurgickém dodání. Pomůže snížit zátěž kloubů, vyhnout se zbytečné bolesti a při správném použití přispěje k rychlejší a efektivnější pooperační rehabilitaci..

Je povinné nosit obvaz? Absolutně volitelné. Dokonce ani lékaři na tom nemají shodu. V Rusku lze doporučení na obvaz najít poměrně často. Ale v Itálii nebo v Nizozemsku lékaři zakazují pacientům nosit takové přípravky, protože se domnívají, že obvazy zhoršují krevní oběh, brání hojení švů, pokud existují.

Nákup obvazu nebo bez něj je osobní záležitost pro každou nově razenou matku. Nikdo nemá právo nikoho donutit nebo ho donutit nosit podpůrné zařízení. Ale v ruské porodnické praxi se všeobecně věří, že obvaz je užitečný nejen během těhotenství, ale také po porodu, a mnoho žen ve svých recenzích uvádí, že právě tento produkt jim pomohl rychleji obnovit jejich fyzickou podobu.

Kdo potřebuje?

Přestože v ruské porodnické praxi může poporodní bandáž doporučit jakákoli žena při porodu, existují kategorie žen, které by přesto měla tato doporučení dodržovat.

Seznam indikací pro nošení ortopedických zařízení poskytnutých výrobci je malý, ale zaslouží si to podrobněji..

 • Za prvé, indikace zahrnují poranění páteře, muskuloskeletální systém, ke kterému došlo v minulosti.
 • Produkt je užitečný pro puerpery, které mají hypotenzi svalů (mnohočetné, po výskytu dvojčat atd.).
 • Pokud se žena před těhotenstvím profesionálně věnovala sportu, může se po porodu setkat s opačným fenoménem - nadměrně vysokým svalovým tonem v oblasti břicha, beder a zad. Měli by také zvážit použití ortopedické ortézy..
 • Ortopedická pomůcka bude užitečná pro matky, které přibírají na váze v období porodu dítěte, které mají obezitu, jakož i ochablý žaludek.
 • Je zřejmé, že zátěž na zádech, dolních zádech a žaludku po začátku nošení produktu bude rovnoměrně rozdělena. Tím se zvýší mobilita a mobilita poporodní ženy..

Je nežádoucí nosit zařízení pro ty, kteří porodili, kteří po císařském řezu vykazují známky zánětu nebo krvácení jizvy, s akutní bolestí v oblasti břicha a páteře.

Ortopedie rovněž důrazně nedoporučují používat obvaz pro pacienty s pyelonefritidou, nadýmání, zvýšené nadýmání a alergie na materiály, ze kterých jsou tato zařízení vyrobena..

Odrůdy

Příslušenství může vypadat jinak. Stačí navštívit ortopedický salon jednou, abyste se ujistili, že pod všeobecným názvem existuje několik typů produktů, které se liší designem, cenou a mírou podpory různých svalů..

Můžete si vybrat libovolný podle svých představ, pocitů osobního pohodlí a stávajících zdravotních problémů.

 • Korzet je vysoce pasové kalhotky s pevnými vložkami, které lze nastavit. Podporuje svaly břicha, zpět. Dobré pro ženy s podmínkami páteře..
 • Pásový výrobek je představitelem nejjednoduššího podtypu obvazů. Ve skutečnosti se jedná o běžný široký pás, který podporuje žaludek, zejména jeho spodní část. Je levný, cenově dostupný pro každého, ale může být nepohodlné nosit.

Ženy si stěžují, že se pás spontánně uvolní, posune nahoru nebo dolů.

 • Produkt sukně je ještě širší pás, který se svým způsobem podobá sukni, jen velmi krátký.

To drží nejen žaludek, ale také boční svaly díky pevné vložky.

 • Kalhoty jsou napínací šortky, jejichž úkolem je podporovat nejen břišní svaly, ale také hýždě a boky. Tento typ obvazu se často nazývá „Bermuda“.
 • Univerzální produkt - kalhotky s nejvyšším možným střihem. Podporuje záda, břicho.

Často vyvstává otázka, zda je možné i nadále nosit obvaz, který byl zakoupen a použit během těhotenství..

Prenatální ortopedické zařízení bylo vytvořeno pro úplně jiné účely, jeho úkolem je odstranit zátěž z dolních končetin a zpět, když se těžiště změní v důsledku zvětšení břicha. Pokud je porod pozadu, podpora potřebuje jinou kvalitu.

Vyberte si tu správnou

Výběr takového produktu je poměrně jednoduchý úkol, ale určitě musíte vyzkoušet svůj oblíbený model. Hodně záleží na váze a postavě, na typu narození.

 • Chcete-li vybrat správný produkt, musíte vzít v úvahu, že spojovací prvky a pevné jazýčky-prvky by neměly interferovat, rozdrtit, způsobit nepříjemnosti. Šněrování nebo spona by měla být umístěna tak, aby bylo vhodné pro ženu rychle vytáhnout nebo uvolnit příliš těsný obvaz kdykoli.
 • Pokud k narození došlo v létě, je lepší si koupit pásek nebo „sukni“, protože kraťasy nebo legíny, nemluvě o korzetu, budou kvůli teplu nepohodlné.
 • Výběr velikosti je také důležitý. Ihned po narození vezměte obvaz 1-2 velikosti menší než stávající. To eliminuje potřebu koupit si vteřinu, pokud se náhle váha odezní rychleji a velké zařízení přestane bezpečně držet svaly..
 • Vyberte si výrobek z vysoce kvalitních materiálů, aby pokožka pod obvazem nezmizla. Polyester a lycra tento požadavek dobře splňují..
 • Jaká by měla být spona - otázka je docela komplikovaná. Za prvé, pohodlné. Na tkaničkách, knoflících a háčcích jsou výrobky. Spojovací prvky na suchý zip jsou považovány za nejlepší. Jsou snadno použitelné, ale bohužel krátkodobé. Přestože samotný obvaz nebude muset být nošen příliš dlouho.

Pokud se váha významně zvýšila a číslo se během nošení dítěte velmi rozmazalo, odborníci nedoporučují nákup korzetů. Nosit je nebude.

Jak se přihlásit?

 • Ortopedické podpůrné zařízení lze nosit od prvního dne po narození, pokud ošetřující lékař k tomu nemá jiný názor. Nejprve se během prvního týdne nedoporučuje nosit produkt v klidu, když žena leží, odpočívá. Doporučujeme nosit obvaz pouze ve svislé poloze.
 • Nošení obvazu se postupem času zvyšuje. Poté, co matka a dítě přijdou domů z porodnické instituce, můžete produkt nosit několik hodin denně. V žádném případě byste však neměli nosit obvaz déle než deset hodin denně.
 • Je lepší, když se na první pohled ukáže, jak si výrobek dát. To lze provést v porodnici - zdravotnický personál může v této záležitosti dobře poradit..

Pokud byl obvaz zakoupen později, než byla žena propuštěna, první montáž proběhne doma. V takovém případě mějte na paměti, že zařízení musí být nošeno při ležení (nestojící nebo sedící!). Po upevnění můžete vstát.

 • V poporodní bandáži nemůžete spát. To je třeba mít na paměti, protože narušený tok lymfy a přísun krve do vnitřních orgánů a mnoho svalových skupin dosud nikomu nepomohlo rychle se zotavit po narození dítěte.
 • Není třeba výrobek nosit nepřetržitě. Po čtyřech hodinách nošení musíte rozhodně udělat přestávku na půl hodiny. Pokud byl proveden císařský řez, musíte dávat pozor, aby bandáž nepoškozovala švy, aby nebyly mokré, je třeba je každý den ošetřovat peroxidem vodíku a brilantní zelení. NEUTAHUJTE příliš silně.
 • Obvaz se ručně promyje v teplé vodě, suší se bez předběžného stlačení. Předpokládá se, že po 3 až 4 měsících po narození potřeba tohoto ortopedického podpůrného zařízení zmizí.

Dámské recenze

Podle recenzí matek vám obvaz umožňuje rychle zlepšit vaši postavu. Asi po 4 měsících jsou první výsledky viditelné, pokud budete produkt nosit od samého začátku a budete dodržovat pravidla. Nejpříznivější recenze na tematických fórech se nacházejí o solidním korzetu, stejně jako o zařízeních s pevně nastavitelnými vložkami.

Existují také negativní reakce. Většinou jsou ponechány puerpery, kteří podstoupili chirurgickou práci. Tvrdí, že obvaz třel šev, zasahoval a způsoboval nepohodlí, a proto musel být opuštěn.

O tom, jak nosit a kolik nosit obvaz po porodu, viz následující video.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Články O Neplodnosti