Hlavní Testy

Obinadla: před a po porodu

Po celém světě a v Rusku není výjimkou, porodnice-gynekologové radí nastávajícím matkám během těhotenství a po něm. V některých zemích, například v Japonsku, se poporodní obvaz nosí téměř bezesporu.

Obvaz bere v úvahu všechny jeho vlastnosti před a po porodu a umožňuje vám zabránit mnoha nepříjemným situacím a chorobám.

Podívejme se, jaké typy obvazů existují.

Obvazy jsou prenatální, poporodní a kombinované, což vám umožňuje jejich použití před i po porodu. Všechny obvazy vykonávají určité funkce.

Anténní obvazy

Anténní obvazy by měly především podporovat matku břicho, aniž by ho stisly, a zároveň by měly pomoci dítěti v děloze zaujmout správnou polohu (například zabránit předčasnému snížení dítěte). Se správným designem obvazu odstraňuje zátěž z páteře, což pomáhá zabránit výskytu bolesti v dolní části zad. Tím, že obvaz podporuje břicho budoucí matky, zabraňuje současně obvaz.

Proto mohou být následující indikace pro nošení předporodní bandáže:

 • Těhotenství nad 20 týdnů
 • Aktivní životní styl (zejména pracující ženy).
 • Být ve svislé poloze 3 a více hodin denně)
 • Slabé svaly přední břišní stěny, pánevní dno
 • Bolesti dolní části zad, osteochondróza
 • Vzhled strií, predispozice k jejich vzhledu
 • Některé typy porodnické patologie (např. Hrozba potratu, nadměrné zvětšení dělohy)
 • Opakované těhotenství (při opakovaném těhotenství se břišní stěna obvykle táhne více než u prvního).


Nejobvyklejší 3 možnosti pro předporodní bandáže:

 • Tradiční verze obvazu ve formě kalhotek s elastickou nosnou vložkou

Nevýhodou tohoto modelu je to, že místo spodních kalhot je nutné ho pravidelně umývat, a proto je obtížné ho neustále nosit. Pro správnou fixaci děložní dutiny se doporučuje nosit obvazové kalhoty ve vodorovné poloze, aby se správně rozložil tlak - méně v horní části břicha, více v dolní části. Podle toho bude obtížné jít během dne v takové bandáži na záchod.

 • Elastický obvaz

Vzhledem k nedostatkům tradičního obvazu se v poslední době stal obvazový model ve formě elastické pásky stále oblíbenější. Na spodním prádle je nosný opěrný pás, který zajišťuje dobrou hygienu. Dalším pozitivním bodem této vzpěry je to, že umožňuje přizpůsobit uložení díky bočním ventilům.

Páskové pásky mají 3 klouby ovládané suchým zipem. Jeden kloub je vpředu a dva jsou na boku. Boční klouby zevnitř jsou duplikovány elastickou gumou, delší než ventily. Proto při uvolnění bočního ventilu není obvaz zcela popsán, ale je možné změnit průměr obvazu. Pokud se v procesu nošení ukáže, že obvaz začal vyvíjet větší tlak na žaludek, nebo naopak byl natažen, pak boční ventily umožňují upravit průměr bez rozepnutí obvazu. Kromě toho můžete nosit obvaz ve formě pásky ležící i stojící (fixuje dělohu, ale netlačí se nahoru).


Moderní technologie umožnila vytvoření materiálů, které umožňují pokožce dýchat, pro které se nazývají „druhá kůže“. Obvazy s přídavkem tohoto materiálu ve formě pásu s elastickou vložkou, která se vejde do břicha shora, nejúčinněji brání vzniku strií.

Prakticky neexistují žádné kontraindikace pro použití předporodní bandáže, ale v každém případě byste se měli poradit se svým lékařem.

Je nutné sledovat způsob nošení obvazu, to znamená, že v něm nemůžete zůstat 24 hodin. Neustálé nošení obvazu může oslabit břišní svaly, což zase může vést k potížím při porodu.

Doporučuje se chodit do obvazu ne déle než 3 hodiny, a pak, pokud je to nutné, například v budoucnosti, ve vzpřímené poloze, přestávku na 30 minut a obvaz znovu na 3 hodiny.

V každém případě však existují lékaři, kteří jsou kategoricky pro a kategoricky proti. V tomto případě si můžete poslechnout argumenty lékaře, seznámit se s literaturou a přijít do obchodu vyzkoušet několik modelů a vybrat si pro vás ten nejvhodnější model. Vlastní pocity obvykle nezklamou.

Obvazy se obvykle nosí od 4 měsíců těhotenství. To je během tohoto období že břicho začne zvětšovat se rychle a první strie se mohou objevit.

Prenatální obvazy můžete používat až do posledních dnů těhotenství. Dalším „pro“ obvaz je pocit ženy. Pokud se nastávající matka v obvazu cítí dobře, pak to znamená, že obvaz je dobrý. Někdy musíte změřit několik typů obvazů, abyste se rozhodli, který si vybrat.

Poporodní obvazy

Po porodu potřebuje kůže a svalová tkáň břicha čas, aby obnovila svůj původní tón. Poporodní obvazy jsou vyzvány, aby v této situaci pomohly..

Poporodní obvazy, stejně jako ty předporodní, mohou být:

 • ve formě kalhot z elastické tkaniny
 • ve formě elastické pásky.
 • kombinované obvazy. Mohou být použity před a po porodu, stačí je otočit s druhou stranou..

Tvar obvazů a předporodních obvazů je však jiný.

Poporodní obvazy nejen podporují žaludek a boky, ale také zmírňují stres ze páteře, zmírňují únavu a bolesti zad.

Omezení používání poporodní bandáže jsou o něco větší než u antatální bandáže:

 • pro některé typy stehu po císařském řezu,
 • onemocnění gastrointestinálního traktu,
 • onemocnění ledvin doprovázené otokem,
 • kožní choroby,
 • alergická onemocnění.

V případě poporodní ortézy se poraďte s lékařem. Porodník-gynekolog, s přihlédnutím ke zvláštnostem průběhu porodu, poporodní periodě a individuálním charakteristikám těla, rozhodne o potřebě použít obvaz po porodu a pomůže vám vybrat správný model.

Při výběru obvazu je nejlepší vyzkoušet několik možností a zastavit se u toho, ve kterém se cítíte nejpohodlněji.
Vyberte si ten, který bude vyhovovat vaší postavě, bez ohledu na to, zda jdete, stojíte nebo sedí. Bandáž by v žádném případě neměla lisovat, tlačit nebo vyvolávat nepříjemné pocity. Pokud máte potíže, pak s největší pravděpodobností máte špatnou velikost. Pokud jste začali obvaz nosit brzy, pak, jak vaše bříško roste, buďte připraveni koupit novou větší obvaz.

Proč nosit obvaz před a po porodu

Číst dál

V současné době rychle roste poptávka po prenatálních a poporodní obvazy..

V současné době rychle roste poptávka po prenatálních a poporodní obvazy (ortos.ua). Zaprvé to vysvětluje skutečnost, že ženy se více věnují stavu svého vlastního zdraví a snaží se maximalizovat osobní pohodlí. Budoucí nebo dokonalé matky pochopí, že by měly přemýšlet o nákupu mnoha užitečných a důležitých věcí. Obvaz by měl být zahrnut do jejich počtu. Zkusme přijít na to, proč..

Obvaz je určen zejména matkám, které trpí bolestmi nohou nebo dolní části zad. Tento funkční design dokáže změkčit zátěž páteře a podpořit žaludek. Obvaz je zodpovědný za správné umístění plodu uvnitř lůna, opravuje jej a řídí. Díky tomuto zařízení si žena může dovolit více, eliminovat nepohodlí a zvýšenou únavu. To platí zejména pro chůzi nebo postavení. Kromě toho bandáž zabraňuje tvorbě strií a eliminuje předčasný břišní prolaps.

Jak se ukázalo, obvazy jsou prenatální a poporodní. Jsou uváděny na trhu ve více než širokém spektru. Existují kalhotky nebo obvazy s našitým elastickým pásem, obvazy na opasek (nošené na povlečení a pevné díky suchému zipu), jakož i univerzální možnosti (ve formě pásky, na které je jedna strana užší a druhá širší)..

Poporodní obvazy pomáhají urychlit regeneraci dělohy. Jejich použití po císařském řezu je zvláště důležité. Obvaz spolehlivě fixuje poporodní švy a zabrání jejich rozptylování, podpoří svaly přední břišní stěny a sníží zátěž muskuloskeletálního systému. Po obvyklém narození je také indikováno nošení obvazu. Je schopen posílit břišní svaly a obnovit ztracený tón. Tímto způsobem bude zabráněno střevnímu prolapsu a mnoha zdravotním problémům..

Obvazy se prodávají ve veřejném vlastnictví, náklady na výrobky jsou loajální. Přínos z nich je velký, a to jak před porodem, tak po jejich dokončení, což je v praxi opakovaně prokázáno.

Jak si vybrat obvaz po porodu a jak ho nosit?

Mezi různými prostředky a metodami rehabilitace po porodu je zvláštní místo obsazeno poporodní bandáží. Nošení ve většině případů se nepovažuje za povinné, ale mnoho lékařů doporučuje svým pacientům takové ortopedické zařízení, protože vám umožňuje rychleji a účinněji se zotavit po fyziologickém porodu i po chirurgickém zákroku.

V tomto článku si povíme o tom, jak vypadá obvaz na puerpera, podle jakých kritérií je vybíráno a jak je nošeno tak, aby byl maximální přínos.

Proč potřebuji?

Produkt je korzet nebo pás určité konfigurace, který vykonává podpůrné funkce. Patří do kategorie ortopedických zdravotnických prostředků. Ženy se často ptají, zda je rozdíl mezi poporodními a pooperačními obvazy. Navzdory obrovskému rozdílu mezi přirozeným narozením a císařským řezem jsou obvazy obvykle univerzální, o čemž svědčí dvojí název těchto produktů - „poporodní (pooperační)“.

Po každém porodu u žen zůstává děloha po nějakou dobu velká, musí se ještě zkrátit a zmenšit na předchozí velikost. Břišní svaly zažily během porodu ohromný stres, kontrakce a pokusy nemohou projít bez stopy po břišní stěně.

Po chirurgické práci je situace komplikována skutečností, že na břiše jsou vnější stehy a vnitřní stěny dělohy. Téměř všichni nově vyrobené rodiče si uvědomují, že jsou neustále pronásledováni pocitem, že všechny hlavní orgány doslova „visí“ ve velkém a prázdném prostoru břišní dutiny..

Obvaz po porodu samozřejmě nezrychluje hojení švů, ale pomáhá k účinnějšímu a rychlejšímu obnovení břišních svalů. Akce tažením eliminuje pocit „visících orgánů“ a také pomáhá snižovat zatížení páteře.

Během období těhotenství došlo k výraznému přetížení páteře, změna chůze a přistání. Nyní se musíte dostat do formy, postupně vrátit svou vlastní váhu, a v této věci bude ortopedický produkt také dobrou pomocí.

Vezměte prosím na vědomí: mladá matka po porodu, zejména v počátečních dnech, ohýbání se nebo se posadením, často drží ruku za břicho. Mnoho lidí si myslí, že se jedná o zvyk získaný během těhotenství. Ve skutečnosti to dělá nevědomě, když se tělo snaží uvolnit napětí v postižených břišních svalech. To je to, co obvaz dělá..

Tento produkt bude zvláště užitečný po chirurgickém dodání. Pomůže snížit zátěž kloubů, vyhnout se zbytečné bolesti a při správném použití přispěje k rychlejší a efektivnější pooperační rehabilitaci..

Je povinné nosit obvaz? Absolutně volitelné. Dokonce ani lékaři na tom nemají shodu. V Rusku lze doporučení na obvaz najít poměrně často. Ale v Itálii nebo v Nizozemsku lékaři zakazují pacientům nosit takové přípravky, protože se domnívají, že obvazy zhoršují krevní oběh, brání hojení švů, pokud existují.

Nákup obvazu nebo bez něj je osobní záležitost pro každou nově razenou matku. Nikdo nemá právo nikoho donutit nebo ho donutit nosit podpůrné zařízení. Ale v ruské porodnické praxi se všeobecně věří, že obvaz je užitečný nejen během těhotenství, ale také po porodu, a mnoho žen ve svých recenzích uvádí, že právě tento produkt jim pomohl rychleji obnovit jejich fyzickou podobu.

Kdo potřebuje?

Přestože v ruské porodnické praxi může poporodní bandáž doporučit jakákoli žena při porodu, existují kategorie žen, které by přesto měla tato doporučení dodržovat.

Seznam indikací pro nošení ortopedických zařízení poskytnutých výrobci je malý, ale zaslouží si to podrobněji..

 • Za prvé, indikace zahrnují poranění páteře, muskuloskeletální systém, ke kterému došlo v minulosti.
 • Produkt je užitečný pro puerpery, které mají hypotenzi svalů (mnohočetné, po výskytu dvojčat atd.).
 • Pokud se žena před těhotenstvím profesionálně věnovala sportu, může se po porodu setkat s opačným fenoménem - nadměrně vysokým svalovým tonem v oblasti břicha, beder a zad. Měli by také zvážit použití ortopedické ortézy..
 • Ortopedická pomůcka bude užitečná pro matky, které přibírají na váze v období porodu dítěte, které mají obezitu, jakož i ochablý žaludek.
 • Je zřejmé, že zátěž na zádech, dolních zádech a žaludku po začátku nošení produktu bude rovnoměrně rozdělena. Tím se zvýší mobilita a mobilita poporodní ženy..

Je nežádoucí nosit zařízení pro ty, kteří porodili, kteří po císařském řezu vykazují známky zánětu nebo krvácení jizvy, s akutní bolestí v oblasti břicha a páteře.

Ortopedie rovněž důrazně nedoporučují používat obvaz pro pacienty s pyelonefritidou, nadýmání, zvýšené nadýmání a alergie na materiály, ze kterých jsou tato zařízení vyrobena..

Odrůdy

Příslušenství může vypadat jinak. Stačí navštívit ortopedický salon jednou, abyste se ujistili, že pod všeobecným názvem existuje několik typů produktů, které se liší designem, cenou a mírou podpory různých svalů..

Můžete si vybrat libovolný podle svých představ, pocitů osobního pohodlí a stávajících zdravotních problémů.

 • Korzet je vysoce pasové kalhotky s pevnými vložkami, které lze nastavit. Podporuje svaly břicha, zpět. Dobré pro ženy s podmínkami páteře..
 • Pásový výrobek je představitelem nejjednoduššího podtypu obvazů. Ve skutečnosti se jedná o běžný široký pás, který podporuje žaludek, zejména jeho spodní část. Je levný, cenově dostupný pro každého, ale může být nepohodlné nosit.

Ženy si stěžují, že se pás spontánně uvolní, posune nahoru nebo dolů.

 • Produkt sukně je ještě širší pás, který se svým způsobem podobá sukni, jen velmi krátký.

To drží nejen žaludek, ale také boční svaly díky pevné vložky.

 • Kalhoty jsou napínací šortky, jejichž úkolem je podporovat nejen břišní svaly, ale také hýždě a boky. Tento typ obvazu se často nazývá „Bermuda“.
 • Univerzální produkt - kalhotky s nejvyšším možným střihem. Podporuje záda, břicho.

Často vyvstává otázka, zda je možné i nadále nosit obvaz, který byl zakoupen a použit během těhotenství..

Prenatální ortopedické zařízení bylo vytvořeno pro úplně jiné účely, jeho úkolem je odstranit zátěž z dolních končetin a zpět, když se těžiště změní v důsledku zvětšení břicha. Pokud je porod pozadu, podpora potřebuje jinou kvalitu.

Vyberte si tu správnou

Výběr takového produktu je poměrně jednoduchý úkol, ale určitě musíte vyzkoušet svůj oblíbený model. Hodně záleží na váze a postavě, na typu narození.

 • Chcete-li vybrat správný produkt, musíte vzít v úvahu, že spojovací prvky a pevné jazýčky-prvky by neměly interferovat, rozdrtit, způsobit nepříjemnosti. Šněrování nebo spona by měla být umístěna tak, aby bylo vhodné pro ženu rychle vytáhnout nebo uvolnit příliš těsný obvaz kdykoli.
 • Pokud k narození došlo v létě, je lepší si koupit pásek nebo „sukni“, protože kraťasy nebo legíny, nemluvě o korzetu, budou kvůli teplu nepohodlné.
 • Výběr velikosti je také důležitý. Ihned po narození vezměte obvaz 1-2 velikosti menší než stávající. To eliminuje potřebu koupit si vteřinu, pokud se náhle váha odezní rychleji a velké zařízení přestane bezpečně držet svaly..
 • Vyberte si výrobek z vysoce kvalitních materiálů, aby pokožka pod obvazem nezmizla. Polyester a lycra tento požadavek dobře splňují..
 • Jaká by měla být spona - otázka je docela komplikovaná. Za prvé, pohodlné. Na tkaničkách, knoflících a háčcích jsou výrobky. Spojovací prvky na suchý zip jsou považovány za nejlepší. Jsou snadno použitelné, ale bohužel krátkodobé. Přestože samotný obvaz nebude muset být nošen příliš dlouho.

Pokud se váha významně zvýšila a číslo se během nošení dítěte velmi rozmazalo, odborníci nedoporučují nákup korzetů. Nosit je nebude.

Jak se přihlásit?

 • Ortopedické podpůrné zařízení lze nosit od prvního dne po narození, pokud ošetřující lékař k tomu nemá jiný názor. Nejprve se během prvního týdne nedoporučuje nosit produkt v klidu, když žena leží, odpočívá. Doporučujeme nosit obvaz pouze ve svislé poloze.
 • Nošení obvazu se postupem času zvyšuje. Poté, co matka a dítě přijdou domů z porodnické instituce, můžete produkt nosit několik hodin denně. V žádném případě byste však neměli nosit obvaz déle než deset hodin denně.
 • Je lepší, když se na první pohled ukáže, jak si výrobek dát. To lze provést v porodnici - zdravotnický personál může v této záležitosti dobře poradit..

Pokud byl obvaz zakoupen později, než byla žena propuštěna, první montáž proběhne doma. V takovém případě mějte na paměti, že zařízení musí být nošeno při ležení (nestojící nebo sedící!). Po upevnění můžete vstát.

 • V poporodní bandáži nemůžete spát. To je třeba mít na paměti, protože narušený tok lymfy a přísun krve do vnitřních orgánů a mnoho svalových skupin dosud nikomu nepomohlo rychle se zotavit po narození dítěte.
 • Není třeba výrobek nosit nepřetržitě. Po čtyřech hodinách nošení musíte rozhodně udělat přestávku na půl hodiny. Pokud byl proveden císařský řez, musíte dávat pozor, aby bandáž nepoškozovala švy, aby nebyly mokré, je třeba je každý den ošetřovat peroxidem vodíku a brilantní zelení. NEUTAHUJTE příliš silně.
 • Obvaz se ručně promyje v teplé vodě, suší se bez předběžného stlačení. Předpokládá se, že po 3 až 4 měsících po narození potřeba tohoto ortopedického podpůrného zařízení zmizí.

Dámské recenze

Podle recenzí matek vám obvaz umožňuje rychle zlepšit vaši postavu. Asi po 4 měsících jsou první výsledky viditelné, pokud budete produkt nosit od samého začátku a budete dodržovat pravidla. Nejpříznivější recenze na tematických fórech se nacházejí o solidním korzetu, stejně jako o zařízeních s pevně nastavitelnými vložkami.

Existují také negativní reakce. Většinou jsou ponechány puerpery, kteří podstoupili chirurgickou práci. Tvrdí, že obvaz třel šev, zasahoval a způsoboval nepohodlí, a proto musel být opuštěn.

O tom, jak nosit a kolik nosit obvaz po porodu, viz následující video.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Jak nosit vzpěru po porodu?

Po porodu začnou ženy nosit obvaz. Pomáhá zmírňovat pohodu v prvních týdnech po porodu, omezuje projevy nepohodlí v bederní oblasti, přináší dělohu v dobrém stavu, zabraňuje prolapsu břišních orgánů a rychle obnovuje předchozí formy.

Ale jak nosit obvaz po porodu, aby nedošlo ke zdravotním problémům a zbytečným problémům. Jak dlouho trvá nošení obvazu k dosažení maximálního účinku? Jak si vybrat ten správný obvaz?

Před zakoupením obvazu je nutné prostudovat vlastnosti a funkční vlastnosti konkrétního modelu.

Druhy obvazů.

 • Páska. Nejjednodušší druh ortopedického produktu s několika suchými zipy.
 • Pás. Takový model lze snadno vyjmout a nasadit, upravitelný. Může se však odsunout, což způsobuje určité nepříjemnosti.
 • Kalhotky nebo šortky. Vyznačují se schopností tónování břicha, vypořádat se s celulitidou a dokonale modelovat postavu. Není vůbec vidět pod oblečením.
 • Kalhotky s korzetem. Pohodlný a praktický model. Čerpá několik částí těla současně. Předpokladem pro její nákup je pohodlný spodní zip.

Jak nosit obvaz po porodu?

Při používání produktu musíte pochopit, jak si oblékat a nosit obvaz. A jak dlouho trvá obnovení postavy? Korekční účinek korzetu přímo závisí na správném nasazení a nošení..

Začnou používat poporodní obvaz nejdříve:

 • tři dny po narození dítěte v procesu přirozeného porodu;
 • 7-9 dní po císařském řezu.

Pravidla pro obvaz.

Správné navázání poporodní bandáže se liší podle modelu. Existují však obecná doporučení. Chcete-li nasadit obvaz, musíte:

 • zaujmout vodorovnou polohu;
 • zvedněte pánev tak vysoko, jak je to možné;
 • nasaďte a upevněte produkt;
 • vstát;
 • zkontrolujte, jak pohodlný pocit.

Základní pravidla pro nošení výrobku

 • Obvaz se nesmí nosit déle než 4 hodiny v řadě.
 • Každé 4 hodiny potřebujete půlhodinovou přestávku.
 • Musí být odstraněn na noc.
 • Při nošení by nemělo být pociťováno mačkání nebo mravenčení..
 • Ke snížení denní doby nošení by mělo dojít postupně.

Jak dlouho trvá nošení obvazu po porodu?

Doba používání obvazu závisí na vlastnostech ženského těla. Některé ženy s vyvinutými svaly se zotavují poměrně rychle. Snadno se formují, získají stejné rozměry jako dříve. Pro ně stačí tři až čtyři týdny. A v některých případech je nutné použít obvaz na několik měsíců. Toto období zpravidla:

 • 3-6 týdnů po obvyklém porodu;
 • 3-6 měsíců po uměle vyvolaném porodu nebo císařském řezu.

Co lékaři doporučují pro poporodní zotavení?

Kritéria výběru obvazu

 1. Velikost. Pro správnou volbu jsou dříve změřený pás a boky porovnány s tabulkou velikostí. Výrobci obvykle dodávají své zboží s nezbytnými pokyny..
 2. Materiál výroby. Nejlepší volbou by byl obvaz vyrobený z přírodních tkanin s elastickými vlákny. Přírodní materiály dobře odstraňují vlhkost a umožňují pokožce dýchat. Elasticita poskytuje spolehlivou podporu a fixaci břicha. Lze zakoupit z bavlny nebo lnu s elastinem.
 3. Bandážový model. Obvykle vyberte nejvhodnější typ produktu.
 4. Vzhled a funkční vlastnosti spony. Přítomnost různých háčků umístěných na různých úrovních usnadní vyjmutí a nasazení produktu, pomůže upravit šířku, umožní vám pohodlně nosit obvaz.

Lékaři rady, jak oblékat a nosit obvaz

· Nedoporučuje se používat poporodní obvaz ihned po jídle.

· Nejezte v obvazu, protože mačkání narušuje normální průchod a trávení jídla.

· Po nasazení korzetu musíte vstávat velmi pomalu, abyste neztratili vědomí kvůli poruchám oběhu.

Obecné tipy pro použití

 • Pouze lékař může určit potřebu obvazu po porodu v každém případě. Než začnete nosit ortopedický výrobek, musíte se poradit s odborníkem.
 • Pokud je laktace odložena, důrazně se doporučuje obvaz. Koneckonců je to ona, kdo stimuluje takový proces jako děložní kontrakce a vede svaly k tónu.
 • Bandáž břicha se aplikuje po císařském řezu. Ale přirozené zrození je indikací. Obvaz pomůže rychle obnovit postavu a uvolnit páteř. Proto odborníci důrazně doporučují nosit obvaz po porodu..
 • Pořízení univerzálního modelu vyřeší problém nesouladu velikosti. Tyto obvazy snadno mění tvar díky suchému zipu umístěnému na různých úrovních, četným smyčkám a háčkům.
 • Nepoužívejte použité předměty. Během používání ztratí textilie svou pružnost a nebude schopen zajistit požadovaný účinek v budoucnosti..
 • Pokud je obvaz obtížný, měli byste se podívat do pokynů výrobce, jak to udělat. Takové informace jsou v každém balíčku..

Kontraindikace

 • Přítomnost švů v perineu. Obvaz narušuje krevní oběh, a proto zpomaluje proces hojení..
 • Nemoc ledvin. Renální problémy způsobují otoky. A obvaz může vést ke stlačení oteklých oblastí.
 • Alergické reakce na strukturu produktu.

Závěrem lze říci, že obvaz je užitečný. Má dobrý účinek na pánevní orgány, tónuje svaly, poskytuje rychlý návrat do prenatální formy a řeší estetické problémy..

Při použití obvazu by neměli zapomenout na kontraindikace a dobu použití produktu. Pouze lékař pozorující ženu v porodu určuje, jak dlouho lze obvaz nosit..

Maria Nikolaevna Shelestova,

specialista na zotavení po porodu

A co si myslíte o obvazu po porodu, drazí čtenáři? Do komentářů napište své myšlenky a názory!

Poporodní bandáž: Jak nosit a nosit

Po narození každá žena přemýšlí o tom, jak vrátit tělo do předchozí podoby. Bez ohledu na rysy průběhu těhotenství a metody porodu vyvstávají některé fyzické problémy. Nejběžnější je velké břicho. Proč se po porodu někdy jeho forma neobnoví na dlouhou dobu? Oteklé břicho je zachováno díky skutečnosti, že při narození dítěte roste velikost dělohy a protahuje okolní tkáň. Pro urychlení procesu jejich zotavení je nutné použít další prostředky - gely, krémy a obvazy.

Poporodní obvaz - hlavní pomocník při obnově předchozích forem těla. Moderní technologie vám umožňují vytvářet modely, které jsou neviditelné pod oblečením, pohodlné a pohodlné jak při nošení, tak při darování.

Správně zvolený obvaz s pravidelným opotřebením pomůže zmenšit břicho a zabránit jeho ochabnutí..

Proč potřebuji poporodní obvaz?

Obinadla jsou dvou typů: prenatální a poporodní.

 • Hlavním účelem předporodní péče je podpora žaludku a snížení zátěže páteře. Rovněž fixují plod ve svislé poloze, zabraňují časnému prolapsu břicha, pomáhají vyhýbat se striím na kůži.
 • Poporodní obvazy plní několik funkcí. Lékaři doporučují nosit tyto podpůrné přípravky především pro nejrychlejší zmenšení dělohy a prevenci prolapsu břišních orgánů. Kromě toho nošení poporodní ortézy podporuje svaly břišní stěny a pomáhá obnovit jejich tón.

Poporodní obvaz po císařském řezu fixuje klouby tak, aby se jejich hojení urychlilo, a také je chrání před mechanickým namáháním.

Někdy po zákroku je produkce mateřského mléka zpožděna a přírodní stimulátor děložních kontrakcí - kojení - je na chvíli nedostupný. V takových případech je obzvláště důležité nosit obvaz..

Použití obvazu po porodu je možné po konzultaci s lékařem, protože to není jen prostředek k estetické korekci, ale také určitým způsobem ovlivňuje vnitřní orgány, kožní prvky.

Nosit obvaz je zobrazen v následujících případech:

 • v přítomnosti silné bolesti v břiše, včetně po císařském řezu;
 • se zakřivením páteře, radikulitida, skolióza - choroby zad, které se zhoršují kvůli zvýšenému stresu během těhotenství, během a po porodu;
 • se silným poklesem břicha, strie;
 • se sníženým tónem svalového korzetu.

Ve všech těchto případech obvaz pomáhá mladé matce cítit se lépe, urychluje proces zotavení, umožňuje jí vrátit se do domácí práce, starat se o dítě co nejdříve, atd..

Kontraindikace nošení obvazu

Nedoporučuje se používat poporodní obvaz v následujících případech:

 • přítomnost stehů na perineu, protože jejich hojení může být výrazně zpožděno a doprovázeno zánětem způsobeným poruchami oběhu, když je břicho napnuto;
 • onemocnění ledvin doprovázené otokem;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • onemocnění kůže;
 • výskyt alergických reakcí na obvazový materiál.

Na základě indikací a kontraindikací nebude mít obvaz poškození.

Jak si vybrat poporodní obvaz

Správná volba obvazu je klíčem k rychlému a pohodlnému uzdravení po porodu.

Existuje několik typů zvedacích zařízení, z nichž každé má své vlastní výhody a nevýhody..

Univerzální

Nejúspornější varianta, kterou lze použít před i po porodu. Model je elastický pas, široký na jednom konci a užší na druhém. Po porodu se nosí univerzální obvaz se širokou stranou k žaludku a úzký - k dolní části zad. Nejlevnější modely lze zakoupit za 300–400 rublů.

Poporodní obvaz je široký elastický pás, který má v břiše hustou vložku. Velikost pásu vám umožní zakrýt a napnout vzdálenost od pánve k žebrům. Tyto modely mají suchý zip, který vám umožní upravit průměr výrobku.

Výhody pásu zahrnují jeho cenu (od 500 rublů), schopnost dobře utáhnout břicho, opravit šev po císařském řezu a zabránit pooperační kýly. Takový model však může stoupat nad břicho, což z něj dělá nepříjemné při chůzi a jiných pohybech..

Spodky

Jsou nošeny na pravidelných spodních kalhotkách a mají pevnou vložku do břicha. Většina modelů se připevňuje po stranách pomocí háčků nebo jiných víceúrovňových zařízení, která vám umožňují změnit stupeň utažení. Některé bandážové kalhotky jsou níže rozepnuté, a proto není nutné je při návštěvě toalety úplně odstranit.

Výrobek drží dobře na správném místě, nezvedá se a nespadá, pevně fixuje žaludek a téměř nepostřehnutelně pod šaty. Ale je třeba ji mýt každý den.

Kalhotky s korzetem a Bermudy

První varianta se liší od běžných bandážových spodních kalhotek s nadrozměrnou horní částí (pas) a druhá s prodlouženou stehenní linií.

Tyto modely pomáhají napnout pas a boky, snížit celulitidu, strie, vytvořit krásnou postavu. Cena se pohybuje od 600 do 3500 rublů.

Sukně

Tato varianta je podobná pásu, ale mírně širší (více než 40 cm) a pokrývá nejen pas, ale také boky, které tvoří úměrné obrysy postavy. Náklady - od 500 rublů jsou výhody a nevýhody stejné jako u pásu.

Volba typu obvazu závisí pouze na preferencích ženy, všechny modely se dobře vyrovnají se svým hlavním úkolem - pomáhají zotavovat se po porodu.

 • Velikost. Zvolte velikost pečlivě. Chcete-li to provést, musíte znát přesně objem boků a pasu, páska by během měření neměla narazit do těla nebo spadnout. Dimenzionální mřížka se nejčastěji nachází na zadní straně obalu, můžete z ní určit příslušnou velikost. Nejlepší možností je vyzkoušet si produkt před nákupem, ale to není možné v lékárně. Velikost poporodní bandáže se zpravidla shoduje s velikostí vhodnou pro ženu před těhotenstvím. Pokud však byl přírůstek hmotnosti větší než 10–12 kg, měli byste si vybrat produkt o 1-2 velikosti větší.
 • Struktura. Upřednostňujte modely, které zahrnují bavlnu, elastan a mikrovlákno. Přírodní vlákna umožní pokožce „dýchat“, snížit riziko podráždění a odření. Umělé tkáně zajistí pružnost, dobrou fixaci břicha bez vymačkání a odstranění nadbytečné vlhkosti.
 • Spony. Věnujte pozornost typu spojovacích prostředků a jejich umístění. Víceúrovňové spojovací prvky umožňují změnit šířku vzpěry spolu se změnou objemu těla, což znamená, že poskytují lepší zatažení a podporu.
 • Kvalitní. Nákup zboží je v lékárnách nebo specializovaných obchodech. To pomůže vyhnout se nákupu nekvalitního produktu, který může poškodit vaše zdraví a způsobit alergické reakce. Široký výběr modelů a velikostí vám navíc umožní vybrat nejvhodnější variantu..
 • Novinka. Nekupujte obvaz „rukama“, nepoužívejte po jiných ženách. I když navenek vypadá „téměř jako nový“, neznamená to, že jeho léčivé vlastnosti jsou na stejné vysoké úrovni. Na některých místech se jeho elasticita snížila, tvar se změnil podle rysů postavy předchozího majitele, i když je to pouhým okem neviditelné.

Který poporodní obvaz je lepší zvolit

Mezi nejoblíbenější značky obvazů na trhu patří FEST, Mama Comfort, Trives. Zvažte několik modelů těchto a dalších značek, které zákazníci považují za nejlepší..

Bandážové kalhoty FEST

Nejlepší poporodní bandáž podle kupujících. Pro pevnou fixaci model poskytuje korzetové kosti a boční zip. V břiše je hladká zajišťovací vložka vyrobená ze speciální korzetové textilie.

Odhadovaná cena - 1 300 r.

Bandážový pás Mama Comfort Effect

Pooperační model známého výrobce pomůže ženám, aby se vešly po císařském řezu. Pro spolehlivou fixaci po celé šířce produktu je k dispozici suchý zip. Multi-lineární struktura obvazu přispívá k rovnoměrnému rozložení zátěže a vytváří potřebnou kompresi.

Náklady - 1 000 r.

Bandážový pás Trives

Bandážový pás je vhodný k rehabilitaci po císařském řezu. Model je vybaven dodatečným potěrem pro zvýšení efektu zatažení a dvěma deskami pro vyložení vertebrální sekce.

Přibližné náklady - 900 r.

Bandážový pás FEST sterilní

Obvaz je pásek z elastického materiálu, který pohodlně sedí na celém břiše k bokům. Suchý zip. Výrobek je sterilizován a utěsněn, určený k nošení v nemocnici i doma.

K dispozici je taková poporodní bandáž od 1 300 r.

Bandážový pás BLISS

Pooperační obvaz ve formě opasku. Po celé šířce obvazového zipu, pomocí kterého můžete upravit kompresi. Na vnitřní straně je uzamykací podložka zdobená měkkým bavlněným hadříkem.

Cena od 1 500 r.

Bandáž Euromama

Vhodné pro zotavení po chirurgickém porodu. Obvaz má suchý zip, pomocí kterého je vhodné kontrolovat stupeň utažení. Sedí dobře na postavě, protože má prodloužení dolů.

Odhadovaná cena 1 000 r.

Bandážový pás KRATE

Pooperační obvaz vyrobený z elastického materiálu a opatřený suchým zipem. Pevně ​​zakrývá břicho, vytváří příznivé podmínky pro hojení pooperační jizvy.

Průměrná cena - 1 000 r.

Bandáž Euromama

Díky tenkému odolnému materiálu je obvazový pás Euromama neviditelný pod oblečením a pohodlně se nosí. Speciálně navržený prodyšný materiál zajišťuje normální výměnu vzduchu mezi kůží a tkaninou.

Přibližná cena - 850 r.

Bandážové kalhoty Ecoten

Nafukovací kalhotky jsou vyrobeny z elastické tkaniny obsahující 52% bavlny. V pupku je neroztažitelná vložka z silné bavlněné tkaniny. Model je vybaven odnímatelným vyztužením a bočním háčkem.

Odhadované náklady - 1 800 r.

Bandážové spodní prádlo Relaxsan

Výrobek je bezešvé pletené bezešvé kalhoty vyrobené z elastické tkaniny. Takový poporodní obvaz by měl být vybrán pro majitele citlivé kůže. Vnitřní vrstva je vyrobena z bavlněné tkaniny, která zabraňuje nepohodlí při nošení.

Průměrná cena - 1100 r.

Kdy nosit obvaz po porodu

Pokud lékař doporučil poporodní obvaz, můžete jej použít několik dní po přirozeném porodu a ne dříve než týden po císařském řezu.

Jak oblékat a nosit obvaz?

Poporodní obvaz by se měl nosit při ležení a zvedat boky. Tato poloha přispívá k lepšímu přilnutí trakčního materiálu, protože všechny svaly jsou v uvolněném stavu.

Užitečné video: jak nosit poporodní bandáž

Kolik nosit po narození

 • Celková doba nošení - jeden a půl měsíce.
 • Přes den ji můžete nosit nepřetržitě déle než 4 hodiny, pak si musíte udělat půlhodinovou přestávku.
 • Obvaz musí být odstraněn v noci.

Závěr

Poporodní obvaz může být hlavním nástrojem pro obnovení svalového a kožního tónu, kontrakcí dělohy a hojení stehu po císařském řezu. Aby však bylo jeho použití prospěšné, je třeba vzít v úvahu kontraindikace pro nošení, zvolit správnou velikost a model, nošení každý den s krátkými přestávkami.

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy a po porodu

Článek o tom, jak nosit obvaz pro těhotné a držené matky po porodu. Budeme analyzovat hlavní typy těchto oděvů a jejich rozdíly. Zjistíme, proč jsou takové lékařské oděvy potřebné a jaké jsou kontraindikace..

Mateřská bandáž

Kromě toho určíme, který druh je pro vás nejlepší. A také, jaké velikosti si vybrat, kde je takový produkt lepší koupit a za jakou cenu. Na konci uvidíte různé recenze a fotografie.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy - typy a je lepší si vybrat

Prenatální obvazy pro těhotné ženy mohou být různých typů a provedení. Budeme je zvažovat níže. A které je lepší si vybrat - rozhodnete se. Vyzkoušejte každý pohled a vy sami pochopíte, který je nejpohodlnější.

Pohodlné - to znamená, že oblečení neomezuje pohyb, netře se, nezpůsobuje pocení ani podráždění pokožky.

Skutečnost, že plod je stále uvnitř, neznamená, že jeho názor nemusí být zohledněn. Pokud dítě při obvazu tlačí tvrdě, design mu nevyhovuje.

Jak dlouho nosit těhotenský obvaz

Takže, od jakého období nosit obvaz pro těhotné ženy. Lékař obvykle doporučuje nosit od druhého trimestru, tj. Od 20 do 25 týdnů. Ale je to velmi individuální. Přesné datum může být někdy nesprávně stanoveno.

Na co je těhotenský obvaz?

Pojďme mluvit o tom, proč potřebujete obvaz během těhotenství. Stojí za to říci, že lékař může předepsat nosit takové oblečení po úvodním vyšetření z různých zdravotních důvodů. Nyní je vezmeme v úvahu.

Předčasné narození

Hrozba předčasného porodu se může objevit v kterékoli fázi těhotenství. Správné rozložení zátěže na tělo pomůže udržet dobré zdraví při přenášení dítěte.

Pokud máte slabé svaly břišního a pánevního dna, je nutné během těhotenství nosit obvaz. Takový oděv pevně fixuje polohu dělohy a zabraňuje jejímu předčasnému opomenutí..

Proti tvorbě jizev (strie)

V důsledku zvýšení hmotnosti a velikosti se zvyšuje napětí kůže na břiše a na horních končetinách. Kromě toho je natažena jakákoli kůže i těch nejškolenějších žen. To vede k tvorbě ošklivých jizev (strie).

Nízká placenta

V tomto případě se plod upevnil ve spodní části dělohy. Aby nedošlo k vyvolání oddělení placenty ostrým pohybem, doporučuje se opravit stěnu břišní dutiny..

Pelvicní prezentace plodu

Dítě leží hlavou dolů. S tím není nic špatného. Pokud je poloha plodu již stabilní, můžete nosit prenatální obvaz.

Cvičení pomohla nebo samotné dítě zaujalo správné postavení - tyto závěry může učinit pouze lékař. Ale správná poloha plodu pomůže tomuto lékařskému oblečení pro nastávající matky.

Zvýšená plodová voda

Polyhydramnios je diagnostikován ultrazvukem. Důvody, které to způsobují, se mohou lišit:

 • Různá chronická onemocnění
 • Neobvyklá velikost plodu
 • Vícečetné těhotenství

Opakované těhotenství

Pokud je interval mezi těhotenstvími velmi malý, mohou na kůži přetrvávat strie. Břišní dutina je oslabena předchozím narozením.

Také po předchozím narození mohla zůstat jizva císařského řezu. Obecně bude zkušenost z minulého těhotenství určit, jak dlouho nosit obvaz pro těhotné ženy.

Bolesti zad a osteochondróza

Páteř zažívá během těhotenství zvýšenou zátěž. Dochází ke změně obvyklého těžiště celého ženského těla.

Pokud se nastávající matka během dne hodně pohybuje, zvyšuje se zátěž na pohybový aparát. Bolest v zádech může vést k trvalému narušení spánku. Pro ženu je to nepřijatelné.

Phlebeurysm

Restrukturalizace vnitřních orgánů se zvýšením dělohy způsobuje problémy s krevním oběhem v pánvi. Celý oběhový systém je pod dalším tlakem, protože musí dodávat kyslík rostoucímu tělu.

Křečové žíly v nohou

Kompresní obvaz sníží a správně rozdělí zátěž na dolní končetiny. Nezapomeňte však, že toto je pouze jedno z opatření, jak zabránit vzniku křečových žil. Existuje mnoho jiných způsobů, jak se vypořádat s křečovými žilami..

Proč jinak potřebujete obvaz pro matku

A proč ještě potřebujete obvaz pro těhotné ženy? Kromě lékařských indikací může takový oděv zmírnit zatížení páteře, vnitřních orgánů a kůže.

Podporou žaludku pomáhá vyrovnat se s únavou a těžkostí na nohou. To je důležité, pokud je mateřská dovolená stále daleko a žaludek začíná rychle růst..

Ale jeden obvaz nebude schopen připravit vaše břišní svaly na porod. V ideálním případě musíte posilovat svaly dlouho před těhotenstvím.

Ale pro ty, kteří na to neměli čas, existují různá cvičení pro těhotné ženy. Je důležité je pravidelně provádět. Cvičení můžete provádět obvazem.

Až do narození bude předmětem vašeho šatníku. Pokud je tento oděv nošen ze zdravotních důvodů, stanoví dobu jeho použití výhradně lékař.

Pokud vám oblečení pomůže při cvičení a vytvoření pocitu pohodlí, nosit je podle potřeby.

Některé nastávající matky nepřestávají dělat fitness během těhotenství. Břišní svaly musí být ve výborném stavu. Bandáž pomůže dokončit všechna cvičení v tréninku, aniž by došlo k bolesti zad.

Jak nosit univerzální obvaz pro těhotné

Mnozí nevědí, jak nosit univerzální obvaz pro těhotné ženy. Opravme tento problém. Stojí za to říci, že takový model sestává ze dvou proužků z roztažitelného materiálu. Můžete ho nosit jak před porodem, tak po něm. Proto název - univerzální.

Univerzální obvaz před a po porodu

Před porodem se nosí následujícím způsobem. Široká páska je upevněna po zádech, aby se uvolnila, a úzká páska pod žaludkem. Napětí pásky je regulováno flypapers.

Na straně pásky jsou vyztuženy elastickou gumou s ventily. To vám umožní upravit napětí bez uvolnění celého otroctví. Po porodu se jednoduše převrátí se širokou částí na břiše.

Mateřská bandáž

Obvaz pro těhotné ženy je šitý jako běžné spodní prádlo, pouze s elastickou vložkou ve spodní části břicha. Elastická vložka vzadu probíhá podél spodní části zad. Vpředu je užší podporovat břicho zespodu. Čím širší elastická vložka, tím účinnější je obvaz.

Mateřská bandáž

Kalhotky mohou mít upevňovací prvky na každé straně pro nastavení velikosti. Při návštěvě toalety si z níže uvedených důvodů zajistěte pohodlí.

Model ve tvaru mateřských kalhotek se obvykle prodává se šperky: volánky nebo krajkové vložky. Pokud se kvůli své poloze nechcete popírat v krásném spodním prádle, můžete si také vybrat barvu. Obvykle má teplé pastelové barvy..

Dámské krajkové bandážové kalhotky

Pokud máte v úmyslu nosit kalhotky místo spodního prádla, budete je muset často umýt. Takže koupit pár předem.

Kalhotky vyrábějí různé vzory:

Ale každý lékař vám poradí, abyste si vybrali přesně klasickou možnost. A na zimu jsou šortky velmi dobré. V chladném období jsou mnohem teplejší.

Mateřský pás

Pásek pro těhotné ženy je široká elastická páska. Oblečte ji podél dolní části zad a břicha. Připevněte suchým zipem a současně upravte stupeň napětí.

Mateřská bandáž

Takový obvazový pás musíte nosit přes prádlo a punčocháče. Suchý zip může být na bocích i vpředu. Postranní jsou upevněny jednou na začátku ponožek a jsou dále regulovány, jak roste břicho. Denní nastavení pomocí přední klapky na suchý zip.

Nyní je velmi populární model s kapucí. Jedná se o stejný elastický pásek, ale v horní části je jakousi elastickou kapucí pro bříško. Tento model se při každodenním nošení klouže méně..

Speciální modely jsou k dispozici v létě s kapucí ze síťoviny nebo štěrbinou na konvexní části břicha.

Jak nosit těhotenský obvaz

Další důležitá otázka: jak nosit obvaz pro těhotné ženy? Je třeba poznamenat, že nošení takového zdravotnického oblečení není vždy doporučováno. Po 3 až 4 hodinách je třeba ji odstranit po dobu 30 až 40 minut. V tuto chvíli je lepší si lehnout nebo sedět na pohodlném křesle.

Pokud máte při nošení obvazu nějaké potíže, musíte je okamžitě odstranit. Dítě vás může donutit sundat takové oblečení s nárazy. Doporučuji jej také odstranit během nočního spánku nebo denního odpočinku v poloze ležení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy, měl by to lékař říct. A to nejen říct, ale provést první trénink.

Ležící na zádech, musíte mírně zvednout pánevní oblast. Ve vodorovné poloze je zatížení břišní dutiny minimální. Rovněž děloha nespadá kvůli gravitaci.

Někdy nebudete mít vždy příležitost si lehnout. V tomto případě musíte sednout a co nejvíce se opřít. Poté rukou lehce zvedněte žaludek. V lisované poloze můžete obvaz upevnit.

Poporodní obvaz

Poporodní obvaz je pro jiné účely ve srovnání s předporodní. Nespěchejte si s ním a předem se poraďte se svým lékařem.

Poporodní obvazy mají stejné odrůdy jako ty předporodní. Specifičnost designu je však určena jejich funkčností.

Jsou určeny k obnovení harmonie postavy a svalového tónu po náročném období těhotenství a porodu. Takové oděvy jsou hutnější a pružnější..

Kontraindikace

Existují různé lékařské kontraindikace pro použití takové bandáže po porodu. Proto tuto důležitou část článku začnu s nimi..

Pomalé děložní kontrakce po porodu vyžadují lékařskou péči. Jeho hlavní část přiléhá k břišní stěně. Děloha si zachovává pohyblivost díky jejímu prodloužení po období těhotenství.

Tón vazivového aparátu je snížen. Proto není možné rozhodovat o nošení takovýchto oděvů na vlastní pěst.

Nemoci žaludku a ledvin po porodu mohou vstoupit do akutní fáze.

Roli hraje také císařská sekce. Při této operaci poskytuje obvaz fixaci stehu a celé břišní stěny. To je důležité pro zajištění procesu hojení. Ale pokud je šev nestandardní (podélný), pak je takový oděv kontraindikován.

Vynechání střeva může být způsobeno změnou umístění vnitřních orgánů a oslabením svalů pánevního dna. Nosit takové oblečení je proto zakázáno.

Alergické reakce a kožní onemocnění jsou také součástí kontraindikací.

Jak nosit poporodní obvaz

Nyní si povíme něco o tom, jak nosit poporodní obvaz. Obvykle jej noste v závislosti na indikacích do 6 týdnů po porodu (poporodní období).

Pokud lékař nepředepsal nošení takového oblečení bezprostředně po porodu, pak pro obnovení postavy ho můžete nosit nejdříve po propuštění z nemocnice.

Jak nosit obvaz po porodu

Někteří mohou mít potíže s řádným nošením obvazu po porodu. Musíte ji nosit při ležení. Poté je tlak v břišní dutině normalizován. A svaly se uvolní co nejvíce a jsou účinně fixovány.

Velikost poporodní bandáže je vybrána podle velikosti před dodáním. Pokud získáváte tělesnou hmotnost o 9 měsíců více než 10–12 kg, měla by se velikost brát o 1-2 více než obvykle.

Bandážové kalhotky pro poporodní ženu

Někteří výrobci mohou nabídnout speciální bandážové kalhotky pro poporodní ženu. Tento model má obvykle zesílenou vložku v břiše..

Poporodní bandážové kalhotky

Někdy vytvářejí konstrukci podobnou korzetu. Tuhé kostní desky různých délek jsou šity do tkáně zevnitř. V tomto případě se zvyšuje obvaz. Takový model můžete nosit s deskami nejdříve 30 dnů po dodání.

Kalhoty - šortky

Různí výrobci nabízejí bandážové kraťasy nebo bermudské kalhoty. Takové množství oblečení údajně dělá postavu štíhlejší. Rovněž je upravena stehenní linie. Hýždě a horní končetiny jsou napnuté.

Obvazový pás po porodu

Obvaz po porodu je položen do pasu. Upevňuje se suchým zipem. Moderní řemeny mají zpravidla několik přídavných upevňovacích prvků na boku k nastavení napětí.

Poporodní bandážový pás

Nevýhodou tohoto typu oděvu je uklouznutí. Obvykle se posune nahoru. Proto není takový pás příliš pohodlný na nošení s kalhotami. Někdy, aby se zabránilo vráskám na stranách pásu, jsou vytvořeny další kostní vložky.

Takové oblečení vzhledem k jeho hustotě nerozlišuje pasovou linii. Natáhla si nejen žaludek, ale také hýždě, která vizuálně zkazila postavu.

Jak nosit univerzální obvaz po porodu

Mnozí možná nevědí, jak nosit univerzální obvaz po porodu. Obvykle se nosí vzhůru nohama. Široký pruh by měl spadnout na žaludek a úzký pruh by měl podepřít záda. Tato konstrukce je odolnější proti sklouznutí.

Univerzální poporodní ortéza

Poporodní bandáž po císařském řezu

Poporodní bandáž po císařském řezu pokrývá celou oblast od pasu dolů po pubis. Má upevňovací prvek po celé šířce pásu. Je vyroben měkčí než obvyklý typ poporodního oblečení.

Poporodní bandáž po císařském řezu

Lze nosit na sterilním obvazu ve švu. Také ji musíte nosit až do konečné tvorby jizev a úplného obnovení tvaru.

Kde koupit mateřskou bandáž a kolik

Někteří se mohou divit, kde koupit obvaz pro těhotné ženy a matky po porodu, a také, kolik to stojí. Prodává se jak ve specializovaných prodejnách, tak v lékárnách. Někdy mohou prodávat přímo na ženské klinice.

Je lepší vyzkoušet na svrchním oděvu. Bandáž by neměla být pod šaty viditelná. Suchý zip se může dostat na nepříjemná místa a zničit vaše oblečení.

V on-line obchodech můžete také zakoupit takové zboží. Doporučuji však provádět takové nákupy pouze u již známého modelu. Například, pokud potřebujete vyměnit jiný konkrétní model.

Kolik to stojí?

Řeknu, že cena v lékárnách a obchodech se pohybuje od 300 do 3 000 rublů. Záleží hlavně na druhu oblečení, velikosti, značce a kvalitě samotného materiálu..

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit - bude vyzván v místech specializovaného prodeje. Před nákupem zdravotnického oblečení je důležité vyzkoušet si lékařské oblečení. Vyzkoušejte všechny modely dostupné v obchodě..

Nosit obvaz v montážní místnosti, nespěchejte, abyste ji odstranili. Zůstaňte v ní alespoň 10 až 15 minut. Nezapomeňte dělat většinu denních pohybů. Oblečení by vás nemělo rozdrtit nebo třít. Mělo by to být pohodlné.

Při nákupu oblečení pro těhotné ženy nebo po porodu je lepší vyzkoušet obvaz, který máte na sobě. Pomůže vám vybrat správnou velikost oblečení, aby nebylo příliš patrné.

Vzory modelů jsou určeny podle toho, kdy jsou použity: během těhotenství (prenatální) nebo po porodu (po porodu).

Existují univerzální obvazy. Všestrannost umožňuje ušetřit na nákupu, protože jej můžete nosit před a po porodu. Pokud ale očekáváte použití po porodu, je lepší koupit dva. Koneckonců, celé období ponožek může trvat celý rok.

Obinadla jsou vyrobena z nejvíce ergonomických a hygroskopických moderních materiálů. High-tech materiály vám umožní vytvořit efekt druhé pokožky. Přírodní bavlna je ideální pro kůži. Nevyhýbejte se však vložkám vyrobeným z elastanu, mikrovlákna nebo mikrovlákna.

K dispozici jsou levnější modely. Jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Ale je lepší neukládat a vybírat si přírodní materiály.

Mateřská bandáž s šněrováním

V létě je lepší koupit obvaz s perforací v horní části. To vytváří další větrání a snižuje pocení..

Jak si vybrat mateřskou bandáž podle velikosti

Nyní pojďme mluvit o tom, jak vybrat obvaz pro těhotné ženy podle velikosti. Samozřejmě musíte koupit nový, nikoli použitý. Pokud budete nosit neustále, je lepší koupit několik kusů za směnu. Při nošení se elastické části mohou natahovat.

Velikost oblečení by se také měla lišit. To nelze vždy provést pomocí spojovacích prostředků a suchého zipu. V různých stádiích těhotenství má žaludek různé velikosti..

Velikost bude vybrána ve specializovaném oddělení lékárny nebo obchodu, pokud se o to váš lékař nestaral. Pro stanovení velikosti změřte objem kyčlí pod žaludkem centimetrem. Někdy musíte také změřit velikost pasu..

Jak zjistit velikost obvazu pro těhotné ženy?

Obecně jsou uvedené velikosti odpovídající objemu kyčlí 90, 100 atd. Může být uvedeno 1, 2 a podobně. V tomto případě 1 odpovídá 90, 2 - 100 a dále se zvyšuje.

Velikost lze označit latinskými písmeny nebo čísly, jako běžné oblečení. V tomto případě je velikost obvazu určena vaší velikostí před těhotenstvím. Tabulku shody latinských písmen a číselných hodnot najdete v libovolném adresáři.

Pokud jste si vybrali kalhotky, doporučujeme přidat jednu další velikost k obvyklé velikosti.

Příklad grafu velikosti obvazu pro těhotné ženy

ModelkaDimenzováníBoky (cm)Velikost
KalhotkyPřepínáme se páskou tak, aby procházela pod žaludkem. Poté upravte délku v cm.89-92
93-96
97-100
101-104
105-108
109-112
92
96
100
104
108
112
PásJako základ bereme velikost před těhotenstvím.85-90
91-95
96-100
101-105
106-110
111-115
XS
S
M
L
XL
XXL

Obvaz pro těhotné ženy photo

Níže navrhuji podívat se na fotografii několika modelů předporodních bandáží pro těhotné a poporodní ženy. Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Články O Neplodnosti