Hlavní Bolest

Anténní bandáž (mateřská bandáž)

Dotaz na budoucí mumie a již mumie:

Je to opravdu potřeba? Nosíš to?
A pokud nosíte, který model byl vybrán a proč:
-vysoké kalhotky zakrývající břicho,
-úzká elastická páska se suchým zipem nebo háčky,
-bandážový pás s vložkou z mikrovlákna.

Jednoho dne si koupím obvaz

Koupil si ji už někdo? Možná vám poradí?
Je lepší vzít v lékárně nebo v obchodech pro těhotné ženy (zdá se, že v SweetMam)

Dívky,
Podělte se o své dojmy z toho, kdo si koupil a nosil (nebo nosí) předporodní bandáž. Který z nich se ti líbí víc? A jak dlouho jste je koupili?

Máma radí, že po 20 týdnech se můžete nosit a musíte být v posledních termínech (sama se nosila během 2 těhotenství)

dívky, které mohou sdílet obvaz?

dolní část zad velmi bolí
můj doktor je na dovolené, nemůžu s ní konzultovat
kterou obvaz si vybrat - nevím
neexistuje způsob, jak si koupit jeden a druhý, nebo možná ani nemohu nosit?
pokud má někdo, zkuste to
samozřejmě s návratem

Tanyo, co je tvoje? předporodní nebo univerzální? kalhotky nebo pásek?
ne všichni mohou sedět..

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy a po porodu

Článek o tom, jak nosit obvaz pro těhotné a držené matky po porodu. Budeme analyzovat hlavní typy těchto oděvů a jejich rozdíly. Zjistíme, proč jsou takové lékařské oděvy potřebné a jaké jsou kontraindikace..

Mateřská bandáž

Kromě toho určíme, který druh je pro vás nejlepší. A také, jaké velikosti si vybrat, kde je takový produkt lepší koupit a za jakou cenu. Na konci uvidíte různé recenze a fotografie.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy - typy a je lepší si vybrat

Prenatální obvazy pro těhotné ženy mohou být různých typů a provedení. Budeme je zvažovat níže. A které je lepší si vybrat - rozhodnete se. Vyzkoušejte každý pohled a vy sami pochopíte, který je nejpohodlnější.

Pohodlné - to znamená, že oblečení neomezuje pohyb, netře se, nezpůsobuje pocení ani podráždění pokožky.

Skutečnost, že plod je stále uvnitř, neznamená, že jeho názor nemusí být zohledněn. Pokud dítě při obvazu tlačí tvrdě, design mu nevyhovuje.

Jak dlouho nosit těhotenský obvaz

Takže, od jakého období nosit obvaz pro těhotné ženy. Lékař obvykle doporučuje nosit od druhého trimestru, tj. Od 20 do 25 týdnů. Ale je to velmi individuální. Přesné datum může být někdy nesprávně stanoveno.

Na co je těhotenský obvaz?

Pojďme mluvit o tom, proč potřebujete obvaz během těhotenství. Stojí za to říci, že lékař může předepsat nosit takové oblečení po úvodním vyšetření z různých zdravotních důvodů. Nyní je vezmeme v úvahu.

Předčasné narození

Hrozba předčasného porodu se může objevit v kterékoli fázi těhotenství. Správné rozložení zátěže na tělo pomůže udržet dobré zdraví při přenášení dítěte.

Pokud máte slabé svaly břišního a pánevního dna, je nutné během těhotenství nosit obvaz. Takový oděv pevně fixuje polohu dělohy a zabraňuje jejímu předčasnému opomenutí..

Proti tvorbě jizev (strie)

V důsledku zvýšení hmotnosti a velikosti se zvyšuje napětí kůže na břiše a na horních končetinách. Kromě toho je natažena jakákoli kůže i těch nejškolenějších žen. To vede k tvorbě ošklivých jizev (strie).

Nízká placenta

V tomto případě se plod upevnil ve spodní části dělohy. Aby nedošlo k vyvolání oddělení placenty ostrým pohybem, doporučuje se opravit stěnu břišní dutiny..

Pelvicní prezentace plodu

Dítě leží hlavou dolů. S tím není nic špatného. Pokud je poloha plodu již stabilní, můžete nosit prenatální obvaz.

Cvičení pomohla nebo samotné dítě zaujalo správné postavení - tyto závěry může učinit pouze lékař. Ale správná poloha plodu pomůže tomuto lékařskému oblečení pro nastávající matky.

Zvýšená plodová voda

Polyhydramnios je diagnostikován ultrazvukem. Důvody, které to způsobují, se mohou lišit:

 • Různá chronická onemocnění
 • Neobvyklá velikost plodu
 • Vícečetné těhotenství

Opakované těhotenství

Pokud je interval mezi těhotenstvími velmi malý, mohou na kůži přetrvávat strie. Břišní dutina je oslabena předchozím narozením.

Také po předchozím narození mohla zůstat jizva císařského řezu. Obecně bude zkušenost z minulého těhotenství určit, jak dlouho nosit obvaz pro těhotné ženy.

Bolesti zad a osteochondróza

Páteř zažívá během těhotenství zvýšenou zátěž. Dochází ke změně obvyklého těžiště celého ženského těla.

Pokud se nastávající matka během dne hodně pohybuje, zvyšuje se zátěž na pohybový aparát. Bolest v zádech může vést k trvalému narušení spánku. Pro ženu je to nepřijatelné.

Phlebeurysm

Restrukturalizace vnitřních orgánů se zvýšením dělohy způsobuje problémy s krevním oběhem v pánvi. Celý oběhový systém je pod dalším tlakem, protože musí dodávat kyslík rostoucímu tělu.

Křečové žíly v nohou

Kompresní obvaz sníží a správně rozdělí zátěž na dolní končetiny. Nezapomeňte však, že toto je pouze jedno z opatření, jak zabránit vzniku křečových žil. Existuje mnoho jiných způsobů, jak se vypořádat s křečovými žilami..

Proč jinak potřebujete obvaz pro matku

A proč ještě potřebujete obvaz pro těhotné ženy? Kromě lékařských indikací může takový oděv zmírnit zatížení páteře, vnitřních orgánů a kůže.

Podporou žaludku pomáhá vyrovnat se s únavou a těžkostí na nohou. To je důležité, pokud je mateřská dovolená stále daleko a žaludek začíná rychle růst..

Ale jeden obvaz nebude schopen připravit vaše břišní svaly na porod. V ideálním případě musíte posilovat svaly dlouho před těhotenstvím.

Ale pro ty, kteří na to neměli čas, existují různá cvičení pro těhotné ženy. Je důležité je pravidelně provádět. Cvičení můžete provádět obvazem.

Až do narození bude předmětem vašeho šatníku. Pokud je tento oděv nošen ze zdravotních důvodů, stanoví dobu jeho použití výhradně lékař.

Pokud vám oblečení pomůže při cvičení a vytvoření pocitu pohodlí, nosit je podle potřeby.

Některé nastávající matky nepřestávají dělat fitness během těhotenství. Břišní svaly musí být ve výborném stavu. Bandáž pomůže dokončit všechna cvičení v tréninku, aniž by došlo k bolesti zad.

Jak nosit univerzální obvaz pro těhotné

Mnozí nevědí, jak nosit univerzální obvaz pro těhotné ženy. Opravme tento problém. Stojí za to říci, že takový model sestává ze dvou proužků z roztažitelného materiálu. Můžete ho nosit jak před porodem, tak po něm. Proto název - univerzální.

Univerzální obvaz před a po porodu

Před porodem se nosí následujícím způsobem. Široká páska je upevněna po zádech, aby se uvolnila, a úzká páska pod žaludkem. Napětí pásky je regulováno flypapers.

Na straně pásky jsou vyztuženy elastickou gumou s ventily. To vám umožní upravit napětí bez uvolnění celého otroctví. Po porodu se jednoduše převrátí se širokou částí na břiše.

Mateřská bandáž

Obvaz pro těhotné ženy je šitý jako běžné spodní prádlo, pouze s elastickou vložkou ve spodní části břicha. Elastická vložka vzadu probíhá podél spodní části zad. Vpředu je užší podporovat břicho zespodu. Čím širší elastická vložka, tím účinnější je obvaz.

Mateřská bandáž

Kalhotky mohou mít upevňovací prvky na každé straně pro nastavení velikosti. Při návštěvě toalety si z níže uvedených důvodů zajistěte pohodlí.

Model ve tvaru mateřských kalhotek se obvykle prodává se šperky: volánky nebo krajkové vložky. Pokud se kvůli své poloze nechcete popírat v krásném spodním prádle, můžete si také vybrat barvu. Obvykle má teplé pastelové barvy..

Dámské krajkové bandážové kalhotky

Pokud máte v úmyslu nosit kalhotky místo spodního prádla, budete je muset často umýt. Takže koupit pár předem.

Kalhotky vyrábějí různé vzory:

Ale každý lékař vám poradí, abyste si vybrali přesně klasickou možnost. A na zimu jsou šortky velmi dobré. V chladném období jsou mnohem teplejší.

Mateřský pás

Pásek pro těhotné ženy je široká elastická páska. Oblečte ji podél dolní části zad a břicha. Připevněte suchým zipem a současně upravte stupeň napětí.

Mateřská bandáž

Takový obvazový pás musíte nosit přes prádlo a punčocháče. Suchý zip může být na bocích i vpředu. Postranní jsou upevněny jednou na začátku ponožek a jsou dále regulovány, jak roste břicho. Denní nastavení pomocí přední klapky na suchý zip.

Nyní je velmi populární model s kapucí. Jedná se o stejný elastický pásek, ale v horní části je jakousi elastickou kapucí pro bříško. Tento model se při každodenním nošení klouže méně..

Speciální modely jsou k dispozici v létě s kapucí ze síťoviny nebo štěrbinou na konvexní části břicha.

Jak nosit těhotenský obvaz

Další důležitá otázka: jak nosit obvaz pro těhotné ženy? Je třeba poznamenat, že nošení takového zdravotnického oblečení není vždy doporučováno. Po 3 až 4 hodinách je třeba ji odstranit po dobu 30 až 40 minut. V tuto chvíli je lepší si lehnout nebo sedět na pohodlném křesle.

Pokud máte při nošení obvazu nějaké potíže, musíte je okamžitě odstranit. Dítě vás může donutit sundat takové oblečení s nárazy. Doporučuji jej také odstranit během nočního spánku nebo denního odpočinku v poloze ležení.

Jak nosit těhotenský obvaz

Jak nosit obvaz pro těhotné ženy, měl by to lékař říct. A to nejen říct, ale provést první trénink.

Ležící na zádech, musíte mírně zvednout pánevní oblast. Ve vodorovné poloze je zatížení břišní dutiny minimální. Rovněž děloha nespadá kvůli gravitaci.

Někdy nebudete mít vždy příležitost si lehnout. V tomto případě musíte sednout a co nejvíce se opřít. Poté rukou lehce zvedněte žaludek. V lisované poloze můžete obvaz upevnit.

Poporodní obvaz

Poporodní obvaz je pro jiné účely ve srovnání s předporodní. Nespěchejte si s ním a předem se poraďte se svým lékařem.

Poporodní obvazy mají stejné odrůdy jako ty předporodní. Specifičnost designu je však určena jejich funkčností.

Jsou určeny k obnovení harmonie postavy a svalového tónu po náročném období těhotenství a porodu. Takové oděvy jsou hutnější a pružnější..

Kontraindikace

Existují různé lékařské kontraindikace pro použití takové bandáže po porodu. Proto tuto důležitou část článku začnu s nimi..

Pomalé děložní kontrakce po porodu vyžadují lékařskou péči. Jeho hlavní část přiléhá k břišní stěně. Děloha si zachovává pohyblivost díky jejímu prodloužení po období těhotenství.

Tón vazivového aparátu je snížen. Proto není možné rozhodovat o nošení takovýchto oděvů na vlastní pěst.

Nemoci žaludku a ledvin po porodu mohou vstoupit do akutní fáze.

Roli hraje také císařská sekce. Při této operaci poskytuje obvaz fixaci stehu a celé břišní stěny. To je důležité pro zajištění procesu hojení. Ale pokud je šev nestandardní (podélný), pak je takový oděv kontraindikován.

Vynechání střeva může být způsobeno změnou umístění vnitřních orgánů a oslabením svalů pánevního dna. Nosit takové oblečení je proto zakázáno.

Alergické reakce a kožní onemocnění jsou také součástí kontraindikací.

Jak nosit poporodní obvaz

Nyní si povíme něco o tom, jak nosit poporodní obvaz. Obvykle jej noste v závislosti na indikacích do 6 týdnů po porodu (poporodní období).

Pokud lékař nepředepsal nošení takového oblečení bezprostředně po porodu, pak pro obnovení postavy ho můžete nosit nejdříve po propuštění z nemocnice.

Jak nosit obvaz po porodu

Někteří mohou mít potíže s řádným nošením obvazu po porodu. Musíte ji nosit při ležení. Poté je tlak v břišní dutině normalizován. A svaly se uvolní co nejvíce a jsou účinně fixovány.

Velikost poporodní bandáže je vybrána podle velikosti před dodáním. Pokud získáváte tělesnou hmotnost o 9 měsíců více než 10–12 kg, měla by se velikost brát o 1-2 více než obvykle.

Bandážové kalhotky pro poporodní ženu

Někteří výrobci mohou nabídnout speciální bandážové kalhotky pro poporodní ženu. Tento model má obvykle zesílenou vložku v břiše..

Poporodní bandážové kalhotky

Někdy vytvářejí konstrukci podobnou korzetu. Tuhé kostní desky různých délek jsou šity do tkáně zevnitř. V tomto případě se zvyšuje obvaz. Takový model můžete nosit s deskami nejdříve 30 dnů po dodání.

Kalhoty - šortky

Různí výrobci nabízejí bandážové kraťasy nebo bermudské kalhoty. Takové množství oblečení údajně dělá postavu štíhlejší. Rovněž je upravena stehenní linie. Hýždě a horní končetiny jsou napnuté.

Obvazový pás po porodu

Obvaz po porodu je položen do pasu. Upevňuje se suchým zipem. Moderní řemeny mají zpravidla několik přídavných upevňovacích prvků na boku k nastavení napětí.

Poporodní bandážový pás

Nevýhodou tohoto typu oděvu je uklouznutí. Obvykle se posune nahoru. Proto není takový pás příliš pohodlný na nošení s kalhotami. Někdy, aby se zabránilo vráskám na stranách pásu, jsou vytvořeny další kostní vložky.

Takové oblečení vzhledem k jeho hustotě nerozlišuje pasovou linii. Natáhla si nejen žaludek, ale také hýždě, která vizuálně zkazila postavu.

Jak nosit univerzální obvaz po porodu

Mnozí možná nevědí, jak nosit univerzální obvaz po porodu. Obvykle se nosí vzhůru nohama. Široký pruh by měl spadnout na žaludek a úzký pruh by měl podepřít záda. Tato konstrukce je odolnější proti sklouznutí.

Univerzální poporodní ortéza

Poporodní bandáž po císařském řezu

Poporodní bandáž po císařském řezu pokrývá celou oblast od pasu dolů po pubis. Má upevňovací prvek po celé šířce pásu. Je vyroben měkčí než obvyklý typ poporodního oblečení.

Poporodní bandáž po císařském řezu

Lze nosit na sterilním obvazu ve švu. Také ji musíte nosit až do konečné tvorby jizev a úplného obnovení tvaru.

Kde koupit mateřskou bandáž a kolik

Někteří se mohou divit, kde koupit obvaz pro těhotné ženy a matky po porodu, a také, kolik to stojí. Prodává se jak ve specializovaných prodejnách, tak v lékárnách. Někdy mohou prodávat přímo na ženské klinice.

Je lepší vyzkoušet na svrchním oděvu. Bandáž by neměla být pod šaty viditelná. Suchý zip se může dostat na nepříjemná místa a zničit vaše oblečení.

V on-line obchodech můžete také zakoupit takové zboží. Doporučuji však provádět takové nákupy pouze u již známého modelu. Například, pokud potřebujete vyměnit jiný konkrétní model.

Kolik to stojí?

Řeknu, že cena v lékárnách a obchodech se pohybuje od 300 do 3 000 rublů. Záleží hlavně na druhu oblečení, velikosti, značce a kvalitě samotného materiálu..

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit

Který obvaz pro těhotné ženy je lepší zvolit - bude vyzván v místech specializovaného prodeje. Před nákupem zdravotnického oblečení je důležité vyzkoušet si lékařské oblečení. Vyzkoušejte všechny modely dostupné v obchodě..

Nosit obvaz v montážní místnosti, nespěchejte, abyste ji odstranili. Zůstaňte v ní alespoň 10 až 15 minut. Nezapomeňte dělat většinu denních pohybů. Oblečení by vás nemělo rozdrtit nebo třít. Mělo by to být pohodlné.

Při nákupu oblečení pro těhotné ženy nebo po porodu je lepší vyzkoušet obvaz, který máte na sobě. Pomůže vám vybrat správnou velikost oblečení, aby nebylo příliš patrné.

Vzory modelů jsou určeny podle toho, kdy jsou použity: během těhotenství (prenatální) nebo po porodu (po porodu).

Existují univerzální obvazy. Všestrannost umožňuje ušetřit na nákupu, protože jej můžete nosit před a po porodu. Pokud ale očekáváte použití po porodu, je lepší koupit dva. Koneckonců, celé období ponožek může trvat celý rok.

Obinadla jsou vyrobena z nejvíce ergonomických a hygroskopických moderních materiálů. High-tech materiály vám umožní vytvořit efekt druhé pokožky. Přírodní bavlna je ideální pro kůži. Nevyhýbejte se však vložkám vyrobeným z elastanu, mikrovlákna nebo mikrovlákna.

K dispozici jsou levnější modely. Jsou vyrobeny ze syntetických materiálů. Ale je lepší neukládat a vybírat si přírodní materiály.

Mateřská bandáž s šněrováním

V létě je lepší koupit obvaz s perforací v horní části. To vytváří další větrání a snižuje pocení..

Jak si vybrat mateřskou bandáž podle velikosti

Nyní pojďme mluvit o tom, jak vybrat obvaz pro těhotné ženy podle velikosti. Samozřejmě musíte koupit nový, nikoli použitý. Pokud budete nosit neustále, je lepší koupit několik kusů za směnu. Při nošení se elastické části mohou natahovat.

Velikost oblečení by se také měla lišit. To nelze vždy provést pomocí spojovacích prostředků a suchého zipu. V různých stádiích těhotenství má žaludek různé velikosti..

Velikost bude vybrána ve specializovaném oddělení lékárny nebo obchodu, pokud se o to váš lékař nestaral. Pro stanovení velikosti změřte objem kyčlí pod žaludkem centimetrem. Někdy musíte také změřit velikost pasu..

Jak zjistit velikost obvazu pro těhotné ženy?

Obecně jsou uvedené velikosti odpovídající objemu kyčlí 90, 100 atd. Může být uvedeno 1, 2 a podobně. V tomto případě 1 odpovídá 90, 2 - 100 a dále se zvyšuje.

Velikost lze označit latinskými písmeny nebo čísly, jako běžné oblečení. V tomto případě je velikost obvazu určena vaší velikostí před těhotenstvím. Tabulku shody latinských písmen a číselných hodnot najdete v libovolném adresáři.

Pokud jste si vybrali kalhotky, doporučujeme přidat jednu další velikost k obvyklé velikosti.

Příklad grafu velikosti obvazu pro těhotné ženy

ModelkaDimenzováníBoky (cm)Velikost
KalhotkyPřepínáme se páskou tak, aby procházela pod žaludkem. Poté upravte délku v cm.89-92
93-96
97-100
101-104
105-108
109-112
92
96
100
104
108
112
PásJako základ bereme velikost před těhotenstvím.85-90
91-95
96-100
101-105
106-110
111-115
XS
S
M
L
XL
XXL

Obvaz pro těhotné ženy photo

Níže navrhuji podívat se na fotografii několika modelů předporodních bandáží pro těhotné a poporodní ženy. Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Nejlepší těhotenské obvazy

Bezpečné a pohodlné nošení dítěte a období po porodu pomohou zajistit jednu z nejlepších obvazů pro těhotné ženy. Vyhne se kýlu, neuralgii, přemístění vnitřních orgánů, divergenci svalů, bolesti zad. V tomto případě mohou být vedlejší účinky eliminovány pouze výběrem pouze těch nejcennějších modelů. Naše hodnocení představuje efektivní prenatální, poporodní a univerzální produkty na podporu břicha a zad těhotné ženy.

Bandáž pro těhotné ženy, která společnost je lepší koupit

Podle analýzy populárních výrobců obvazů pro ženy v „pozici“ lze zdůraznit následující:

 • Trives - společnost vyrábí ortopedické výrobky, kompresní punčochové zboží a lékařské výrobky. Používá pouze prodyšné materiály, které jsou šetrné k pokožce, obvazy je vždy vybavena výztuhami a díky nim je neviditelná pod oblečením..
 • FEST - výrobky této značky jsou doporučovány rusko-gynekology, považovány za bezpečné a spolehlivé. Značka má prenatální i postnatální a univerzální obvazy pro těhotné ženy.
 • Fosta - tato značka patří americkému výrobci "Irufa Industrial Group CO.LTD". Lze jej bez problémů zakoupit v lékárnách nebo v internetových obchodech. Produkty od této společnosti mají dobrý poměr cena-kvalita.
 • Bliss - společnost se může pochlubit obrovským sortimentem a různými typy obvazů - spodky, korzety, opasky. Ve svém sortimentu jsou výrobky jak klasické bílé, béžové barvy, tak i praktické černé..
 • Orlett - výrobce se specializuje na výrobu ortéz a obvazů, pro těhotné ženy nemá mnoho nabídek, ale zboží se prodává v několika barvách, v široké škále velikostí a částečně vyrobené z přírodních tkanin (bavlna, latex).

Rozpočtové značky v našem žebříčku jsou Fosta, FEST a Trives, zatímco Bliss a Orlett nabízejí prémiové produkty.

Hodnocení nejlepších obvazů pro těhotné ženy

Tento TOP je založen na skutečných hodnoceních těhotných žen a již držených matek. Při jejich analýze jsme zohlednili postoj žen k těmto ukazatelům:

 • Kvalitní;
 • Pohled;
 • Barva;
 • Bezpečnost a hypoalergenicita;
 • Pružnost;
 • Všestrannost a praktičnost při nošení;
 • Snadná péče;
 • Odolnost proti opotřebení;
 • Komfort při používání;
 • Výška a přilnavost pásu;
 • Účinnost - odstranění bolesti, prevence strie a diastázy atd..

Hodnocení pohodlí bylo rozděleno podle typu produktu - kategorie nejlepších antatálních, poporodní a univerzálních obvazů.

Nejlepší předporodní bandáže

Tyto produkty jsou nezbytné k vyloučení přemístění vnitřních orgánů během těhotenství, k urychlení okupace plodu ve správné poloze v děloze, k zabránění strie a zbytečnému namáhání na zádech. Tady představujeme dva vůdce v kategorii nejlepších předporodních obvazů pro nastávající matky.

Trives T-1118

Bandáž je vyrobena ve formě pásu, je levná, má vynikající kvalitu, je šitá z bezpečných tkanin, v kompozici je velmi málo polyesteru. Dobře podporuje břicho ženy, ale zároveň na něj netlačí. Vzhledem k absenci složitých spojovacích prostředků je praktické použití a stávající spojovací prvky na suchý zip jsou nastavitelné na šířku a pohodlné. Je pravda, že je to vzácné, protože výrobce má několik velikostí - 44, 46, 48, 50 (RU)..

Výhody:

 • Únik vzduchu;
 • Odolná spona;
 • Nastavení stupně fixace;
 • Nižší zatížení zad díky dvěma výztuhám;
 • Stealth pod oblečením;
 • Šedá barva.

Nevýhody:

 • Plastové výztuhy.

Prenatální obvaz pro těhotné ženy „Trives T-1118“ je bezpečný i pro ženy s citlivou pokožkou a alergiemi. Nezpůsobuje podráždění, zarudnutí a svědění ani při dlouhodobém nošení..

Průměrná cena: 1000 rub.

FEST 19411

V TOP, tato možnost vyniká z důvodu pohodlí pro mámu a její praktičnost. Taková obvaz má obrovské plus - dá se snadno nosit namísto spodních kalhotek a zároveň vypadat esteticky příjemně díky krajkové a světle bílé nebo béžové barvě. Není příliš vysoký a umožňuje pokožce břicha volně dýchat..

Podle recenzí těhotných žen produkt nikam netlačí, takže podráždění z pravidelného používání je vyloučeno. Přezkumy ukazují na elasticitu tkaniny, pro kterou musel výrobce do kompozice přidat některé umělé materiály ve formě polyamidu, ale to neovlivní bezpečnost dítěte a ženy..

Výhody:

 • Dobře podporuje žaludek;
 • Pohodlné nošení;
 • Vysoce kvalitní krejčovství;
 • Elastický;
 • Dlouhé mytí;
 • Nesahejte v průběhu času.

Nevýhody:

 • Potřeba umývat každý den;
 • Světlá barva.

Pokud je suchý zip nesprávně připevněn v předporodní bandáži pro těhotné ženy „FEST 19411“, mohou pevné háčky otřít pokožku.

Průměrná cena: 850 rublů.

Nejlepší poporodní obvazy

Tyto výrobky mají mírně odlišné cíle než prenatální - jsou navrženy tak, aby snižovaly bolest v zádech a břiše po porodu, urychlily obnovu tvaru břicha a svalů po diastáze. S tím se budou moci vyrovnat pouze nejlepší poporodní obvazy uvedené v tomto hodnocení..

FEST 1248

Tento produkt pomáhá napnout břicho po porodu a zabraňuje vysunutí knoflíku břicha. To je usnadněno značnou výškou pásu, který pokrývá celé břicho a současně nevytváří nepohodlí v špičce. Může pohodlně chodit několik hodin denně, pokožka dýchá, nedráždí a nečervenává se. Jedná se o zásluhu na přirozeném složení látek, v nichž viskóza a bavlna zaujímají více než 50%.

Bandážový pás "FEST 1248" je univerzální díky velkému rozsahu velikostí - 42, 44, 46, 48, 50, 52 (RU), takže zde i vhodné ženy najdou vhodnou variantu. Existují kosti, které na sebe berou zátěž, a spolehlivý suchý zip, který neumožňuje produktu rozptýlit se na těle.

Výhody:

 • Nastavení řemenu;
 • Vhodné pro použití po císařském řezu;
 • Vysoké přistání;
 • Spolehlivě se držte těla;
 • Mnoho velikostí;
 • Přiměřené náklady.

Nevýhody:

 • Může být horké pod ním, zejména v létě.

Bandážový pás "FEST 1248" má optimální poměr cena a kvalita, snadno snáší praní a je nošený po celé měsíce bez tření.

Průměrná cena: 1050 rub.

Trives T-1222

Skutečným nálezem pro matky bude tato obvaz za nízkou cenu. Má standardní vzhled - několik semen vyrobených z plastu a suchého zipu, které mu umožňují sebevědomě zůstat na těle. S jeho pomocí je žaludek udržován v pohodlné poloze a nedochází k nepříjemným pocitům. Neexistují žádné stížnosti na kvalitu přizpůsobení, látky zde, i když jsou částečně syntetické, se snadno čistí a nosí po dlouhou dobu..

Ženy, které porodily, mohou být zmateny převahou syntetických látek nad přírodními materiály, které někdo bude považovat za minus. Právě to mu však brání vstřebávat pot a zvyšuje odolnost výrobku proti opotřebení. Pás neklouzne z břicha, udržuje svalový tonus a uvolňuje záda. Je pod neviditelným oděvem neviditelný a nezkazí vzhled.

Výhody:

 • Šířka;
 • Dobře sedí na kůži;
 • Vysoká hustota;
 • Síla;
 • Velké suchý zip.

Nevýhody:

Trives T-1222 lze pohodlně nosit kdykoli v roce, toleruje negativní účinky vlhkosti, vody atd..

Průměrná cena: 850 rublů.

Nejlepší univerzální obvazy pro těhotné ženy

Toto je nejpraktičtější varianta, protože za jednu cenu žena dostane dva v jednom - předporodní a postnatální obvaz. Během období těhotenství se dítě nosí na jedné straně a poté, co se dítě narodí, se převrátí. V této kategorii se staly nejlepšími 3 univerzální mateřské obvazy..

Fosta F 7651

Hodnocení by bylo neúplné bez tohoto univerzálního obvazu vytvořeného ve formě pohodlného pásu. Má optimální šířku, což umožňuje efektivní využití jak během těhotenství, tak i po porodu. Má spolehlivý suchý zip pro upevnění produktu na tělo, síťku, která umožňuje pokožce dýchat, a hustou hranu, která zabraňuje jejímu skládání.

Pružnost pásu umožňuje jeho nošení těhotnou ženou na tričku, i když to není nutné kvůli jeho měkkosti a hypoalergenitě. Svědění a zarudnutí z toho téměř nikdy nenastane. Má dvě pracovní skupiny, jednu pro ženy v „pozici“, druhou pro matky, které se již konaly, což pomáhá šetřit peníze. Dívky si všimnou úlevy v zádech po nošení obvazu.

Výhody:

 • Dostupnost na prodej;
 • Nízká cena;
 • Nezasahuje do dýchání kůže;
 • Jednoduchost a použitelnost;
 • Dobrá podpora břicha.

Nevýhody:

Univerzální obvaz pro těhotné ženy "Fosta F 7651" má v našem hodnocení nejlepší cenu.

Průměrná cena: 650 rub.

Bliss 111

Tento model nechává mnoho konkurentů daleko za sebou díky své spolehlivé fixaci zad a břicha před a po porodu. Skládá se ze dvou částí, nahoře je speciální vložka, která odpovídá obrázku. S jeho pomocí je modelována postava, pro dítě je snazší zaujmout správnou polohu v děloze, svaly se během těhotenství nedeformují a nedeformují se..

Bandážové kalhotky Bliss 103 snižují bolest v zádech těhotné ženy a po porodu snižují zátěž na spodní části zad. Pokud je to nutné, lze je snadno přenést do žaludku a o něco níže, aby se nepřenášely. Na celém povrchu mají malé otvory, které umožňují průchodu vzduchu do pokožky, což zabraňuje přehřátí a pocení. Obzvláště potěší zákazníky široký výběr velikostí a dostupnost produktů v černé barvě.

Výhody:

 • Upevnění hřbetu do správné polohy;
 • Neruší pohyb;
 • Zvýšená odolnost proti opotřebení;
 • Vzduchopropustná tkanina;
 • Pohodlí kůže.

Nevýhody:

 • Cena je nadprůměrná.

Bandážové kalhotky Bliss 103 dobře pomáhají s diastázou (divergence břišních svalů) a zabraňují strie.

Průměrná cena: 900 rub.

Orlett MS-99

Oficiálně je tento obvaz určen k použití při porodu dítěte, ale ve skutečnosti je úspěšně používán po porodu. Dobrou známku si zaslouží 4 kosti místo dvou, které konkurenti obvykle vybavují svými výrobky. To dále zvyšuje ochranu zad a břicha před stresem, zatímco pohyby nejsou omezeny. Suchý zip je dostatečně velký a spolehlivý, pevně připevněte pásek na ženu.

Model Orlett MS-99 se prodává v několika velikostech - od 42 do 54 ruských, což z něj činí jeden z největších. Jeho elasticita umožňuje použití řemenu i při objemnějších boky. K dispozici jsou dvě barvy - bílá a béžová. Tkanina obsahuje syntetické i přírodní materiály, díky čemuž je praktická a odolná.

Výhody:

 • Podporuje všechny části zadní a hrudní páteře;
 • Snižuje pravděpodobnost mezirestální neuralgie;
 • Velký rozsah velikostí;
 • Existuje pas produktu;
 • Výška 23 cm;
 • Nezasahuje do normálního života;
 • Neruší krevní oběh.

Nevýhody:

Recenze ukazují, že po dobu 3-5 měsíců pravidelného nošení obvazu během těhotenství si Orlett MS-99 zachovává vzhled téměř nové věci, neprotáhne se a nezmizí.

Průměrná cena: 2240 rub.

Jaký obvaz je lepší zvolit pro těhotné

Prenatální obvaz bude účinněji podporovat záda, pokud se záda zvýší. Pro úpravu stupně podpory břicha by měla být zajištěna další potěra. Abychom vyloučili kýly, opomenutí vnitřních orgánů a strie, stojí za to věnovat pozornost produktům s 2 až 4 výztuhami..

Je lepší zvolit textilie s polopřirozeným složením, s přítomností syntetických materiálů, aby se natahovaly a dlouho nosily. Je důležité, aby velikost boků byla přísně shodná. Spodní prádlo je pohodlnější nosit spodní prádlo a doma - pásy. Musí mít spolehlivý suchý zip pro upevnění na postavu.

Při výběru vhodné možnosti z tohoto hodnocení je třeba vzít v úvahu následující nuance:

 • Po porodu žen velké velikosti pomohou s produkty Orlett MS-99.
 • S mírným stupněm diastázy pomáhá Bliss dobře.
 • Těhotné nebo již porodící citlivou pokožkou by se měla věnovat pozornost přípravku Fosta F 7651.
 • Chcete-li uvolnit záda po porodu, eliminovat nepříjemné pocity v ní a minimalizovat vertebrální kýlu, můžete použít model Trives T-1222 nebo FEST 1248.
 • Ti, kteří nemají rádi pásy a hledají praktičnost, by si měli vybrat spodky kalhot FEST 19411, které si s jistotou sedí na bedrech a plní svou funkci. 100%.
 • V pozdějších fázích, ve třetím trimestru, bude důležitý pás Trives T-1118.

Popsali jsme všechny nejlepší modely obvazů pro těhotné ženy a vybrali jsme je podle skutečných recenzí. Který z nich bude pro vás pohodlnější a efektivnější, lze říci až po získání osobních zkušeností. Mezi prenatálními pacienty může být nejvyšší hodnocení Trives T-1118, poporodní - FEST 1248, univerzální - Orlett MS-99. Mají dobrý výběr!

Což je lepší volit mateřskou bandáž?

Nikdy jsem takovýhle neviděl, je to podivné 7 cm, myslím, že jim nepomohou, zvláště když je bříško už dost velké!

Koupil jsem si časopis před pár dny. Existuje článek o obvazech. Existují 3 typy obvazů, všechny jsou asi 7-8 cm silné (jeden z nich je univerzální, před a po) + několik dalších typů tkanin, které jsou v celém žaludku. Existuje jen hustá tkáň, která se pevně vejde do žaludku a lehce se táhne, čímž ji podporuje. Všechny tyto obvazy jsou podle potřeby vymazány..
Tam jsou také kalhotky a obvaz. Sám je umývá každý den. Jsou velmi vysoké.

Myslím, že pokud chci koupit obvaz, koupím si kalhotky nebo látku.
Protože léto a velmi horké. Myslím, že v tradičních obvazech budu kamarád.

Ach, kalhotky-bandáž, je to velmi zajímavé, ještě jsem to neviděl, ale myslím, že si jednu určitě koupím pro sebe a kde ji prodají v lékárně?

Jsem v těhotné prodejně pro Viela, brzy se máma líbí. Ano, všude je jich mnoho.
A mám jen asi 10 cm (i když na jedné straně, na druhé široké, ale na zadní straně) - spokojen! Uvolňuje záda a netáhne žaludek. + Je také poporodní, ale tam dá druhou stranu

Máte univerzální obvaz. Úzká stránka během těhotenství se nosí a po porodu je široká. Podporovat a napínat žaludek, dokud nejsou svaly na svém místě a posíleny. Pak se obléká a nosí druhou stranu

Je lepší podívat se na obchod pro těhotné ženy. Zdá se mi, že je pohodlnější zvážit vše, jak má, můžete se ho dotknout, vybrat to, jak má! Nebo možná zkuste!
V únoru jsem si koupil mateřské teplé kalhoty ve specializovaném obchodě. Existuje mnoho kalhotek, punčocháče, podprsenky atd. Stejně jako tam byly obvazy. Prodavačka nás pak pozvala, abychom si od nich nakoupili podprsenky, které se zde mohou krmit, a také se zde můžete v nemocnici plně scházet. Obchod je malý, doslova velikost místnosti. Není to příliš drahé. Obecně ne butik, ale jen malý obchod, kde je vše pro B. Ale volba je dobrá! A nepřekračujte v triadorogu.
Podívejte se také na stejný malý, skromný obchod! Určitě najdete, co potřebujete! Nebo obvaz nebo kalhotky-obvaz.
Myslím, že je lepší nekupovat butiky a obchody se známými jmény. Označují stejný produkt 2-3krát více kvůli zapůjčení a značce!

Naposledy upravil Marus_ya; 19. 5. 2012 v 17:56.

Nedávno jsem se zeptal doktora na obvaz. Odpověděla, že pokud neexistují recepty (polyhydramnie, velké ovoce, vícenásobné těhotenství, velmi slabé svaly a je těžké chodit úplně. Vypadá to jako něco jiného..), pak je lepší ho nosit. Za prvé je to husté, nedýchající medové zařízení a za druhé stlačuje kapiláry i tkáně těla. Ze všeho, co mi řekla, jsem se pro sebe rozhodl, co si obléknout nebo ne - individuálně.. ale pokud to není třeba, je lepší nosit. A jako vždy :) je lepší zjistit od několika lékařů jejich názor a zeptat se přesně podle jejich ukazatelů, zda.
Dívka požádala o obvaz pro sebe, od stejného lékaře, a přidal ke všemu jinému, že pokud dítě ještě leží nebo už leží na zadku a ne hlavou dolů, pak obvaz by neměl být.

Všiml jsem si, že když chodím po dlouhou dobu a pokud se to stane, půjdu s průměrným nebo zrychleným krokem, pak se začne velmi stahovat břicho. Velmi nepříjemné a trochu bolestivé. Včera jsem byl na schůzce s lékařem, mluvil jsem o tom. Řekla, co to znamená koupit obvaz. Můj žaludek je už velký, třebaže 20 týdnů. Jako by míč byl spolknut. Nechtěl jsem si koupit obvaz, ale musel jsem.
Zeptal jsem se jí na BANDAGE PANTIES. jinak bude léto nyní. Jednoduše stačí stříkat! Řekla, že je opravdu lepší koupit takové kalhotky na léto. Také dobře podporují žaludek. Takže na konci června si takové kalhotky koupím. Pravděpodobně dříve.

Recenze - Mateřské kalhotky

Výhody: Dokonale podepřete záda a nezpůsobte žaludeční potíže.

Minusy: nevšiml.

Zpětná vazba:
Popis říká, že to uděláte pouze v prvních měsících, ale hádám, protože jsem to nosil v pozdějších měsících. Nevím, jak někdo, ale bylo to mnohem jednodušší se mnou, a přestože můj žaludek byl už velký, nikam netiskli ani se netřeli. Naopak, když jdete celý den, záda je mnohem jednodušší. Kvalita krejčovství a materiálu je dobrá, cena je v podstatě obvyklá, i když když jsem se rozhodl, viděl jsem a byl dražší než model. Nevím, jaké jsou jejich výhody, ale bylo to pro mě pohodlné a pohodlné. Nikdy jsem nelitoval nákupu.

Výhody: pohodlný materiál šetrný k tělu, nízká cena ve vztahu k vynikající kvalitě, dobře podporuje žaludek

Minusy: neidentifikované

Zpětná vazba:
Stále musím porodit za dva měsíce, ale myslím. že až do samého narození budu nosit takové spodní kalhoty. Je to v nich pohodlné a pohodlné. Prakticky je necítím na sebe, ale zároveň dokonale podepírají žaludek, aniž by ho stlačili. Pod jakýmkoli ložním prádlem jsou tělo naprosto neviditelné, tenké a velmi příjemné. Jak roste břicho, napíná se, takže kdykoli se vejdou. Nejlepší a nejpohodlnější mateřské prádlo

Výhody: vysoce kvalitní, pohodlné na nošení, dobrá podpora

Minusy: nenalezeny

Zpětná vazba:
Je skvělé, že takové spodní prádlo je nyní v prodeji. Chtěl jsem si koupit samostatný obvaz, ale narazil jsem na tyto kalhotky včas. Záda se cítí stále častěji, takže se neobejdete bez podpůrného efektu. Tento model mohu pochválit nejen za snížení zátěže na dolní části zad. Nejprve se mi opravdu líbí kvalita látky. Je prodyšná, příjemná pro tělo. Přes rysy střihu, spodky, jsou tyto spodky neviditelné. Elastický materiál není těsný, je dobře podepřen. S prací nejsou žádné problémy, barva zůstává bílá. Mám v plánu objednat druhou sadu.

Výhody: měkká, příjemná tkanina, tyto kalhotky jsou velmi dobře podepřeny jak na zádech, tak na bříšku, materiál je silný, nenosí se, cena je adekvátní.

Nevýhody: Nevšiml jsem si žádné nevýhody

Zpětná vazba:
Tyto kalhotky a obvazy jsem koupil na radu lékaře, který si všiml, že v osmém měsíci těhotenství mi záda byla už docela bolestivá. Kalhotky opravdu dobře podporují záda i břicho. Díky tomu chodíte hladce, je zde rovnováha, a proto vám záda nebolí. Mimochodem, tyto kalhotky prakticky netlačí na žaludek, a já jsem se toho nejvíce bál.

Bandáž pro těhotné ženy - vyberte si to pravé

U žen, které jsou těhotné s prvním dítětem, často vyvstává otázka: proč, kdy a co je nejdůležitější, jak nosit obvaz pro těhotné ženy? Antenatal bandage - speciální elastický pás, který se používá k udržení zvětšeného břicha. O tom, zda nastávající matka potřebuje obvaz, rozhoduje sama těhotná, ale její porodnice-gynekologka, protože je předepisován pouze podle indikací, a ne všem. Na základě zdravotního stavu ženy, stížností na nevolnost může lékař doporučit začít používat obvaz po dobu od 20. do 30. týdne.

Proč během těhotenství potřebujete obvaz?

Během těhotenství má obvaz velký význam pro zdraví žen. Jedná se o speciální lékařský pás (nebo elastické kalhoty) a upevňuje přední břišní stěnu. Je snadné uhodnout, jaký je skutečný účel tohoto zařízení. To má příznivý účinek nejen na fyzickou kondici ženy, ale také přispívá k normálnímu vývoji plodu. Není známo, kolik zátěže na páteř budoucí matky. Zejména pokud očekává, že se objeví dvě nebo tři děti najednou. Kromě toho jsou ovlivněny vnitřní orgány, stlačené zvětšenou děloží. To je přesně podmínka, když během těhotenství potřebujete obvaz. Účelem nošení je vyrovnání zátěže a také zamezení strie na kůži. Hodně záleží na tom, zda si vyberete speciální podpůrné kalhotky nebo obvaz pro těhotné ženy: pro každou nastávající matku je to individuální a je třeba vzít v úvahu mnoho funkcí těla.

V jakých případech by těhotné ženy měly nosit obvaz

Existuje řada indikací, podle kterých může gynekolog předepsat obvaz pro těhotné ženy:

 1. Vícečetné těhotenství. Děloha, vážená dvojčaty nebo trojčaty, zvláště zdůrazňuje páteř.
 2. Nervové poškození způsobující bolest v bederní páteři. Pokud obvaz není opotřebovaný, pak čím více se žaludek stává, tím silnější je neurologická bolest. Což v konečném důsledku může vést k nutnosti užívat léky proti bolesti, což je pro dítě nežádoucí.
 3. Pokud byl břišní chirurgický zákrok proveden po dobu 18 měsíců před těhotenstvím.
 4. Jizva na děloze (po gynekologické operaci nebo císařském řezu).
 5. Pokud jsou slabé břišní svaly a nízká poloha dítěte. Obvaz pro těhotné ženy fixuje plod a zabrání předčasnému pádu.
 6. Cervikální nedostatečný vývoj.
 7. Hrozba potratu.
 8. Neustálá bolest zad. Obvaz pomůže snížit zátěž páteře a odstranit bolest.
 9. Aktivní životní styl. Pokud žena tráví většinu dne na nohou, pak obvaz pomůže vyhnout se těhotenským komplikacím..

Když není potřeba obvaz

Jsou chvíle, kdy obvaz pro těhotné ženy není něco, co není nutné, ale je dokonce kontraindikováno. Například, pokud má žena kožní alergickou reakci na materiál, ze kterého je bandáž vyrobena, pak je přirozené, že nebude chodit několik měsíců s kožní vyrážkou a neustálým svěděním. Dalším významným důvodem, proč nemůžete nosit obvaz, je příčná nebo pánevní prezentace plodu. Jakýkoli porodník-gynekolog řekne těhotné ženě, že nošení obvazu pro těhotné ženy s tímto uspořádáním plodu nedovolí, aby se dítě otočilo (hlavou dolů), a proto existuje riziko komplikací během porodu. Proto vzhledem k tomu, že obvaz fixuje polohu plodu v břiše, není-li prezentací bolest hlavy, pak i když existují náznaky nošení obvazu, nemůžete jej nosit.

Pozitivní aspekty nošení obvazu během těhotenství:

 • výrazně usnadňuje těhotenství, zejména pokud je těhotenství vícečetné;
 • pomáhá snižovat pocit únavy, bolesti v kloubech kloubů;
 • snižuje nepohodlí v bederní oblasti, snižuje tlak na páteř a orgány umístěné v malé pánvi;
 • zabraňuje strie;
 • zabraňuje předčasnému prolasu plodu (fyziologicky je tento jev typický pro 38 týdnů těhotenství), snižuje riziko předčasného porodu;
 • podporuje žaludek, jsou-li oslabeny břišní svaly;
 • přispívá ke správnému umístění dítěte uvnitř lůna matky;
 • díky speciálním dýchacím látkám v takovém zařízení nebude horké ani v létě;
 • snadné použití (každý model je doplněn podrobnými pokyny a schématy provozu).

Jak si vybrat obvaz. Druhy obvazů!

Mateřská bandáž

Objevili se v prodeji ještě před nedávnem, ale kvůli svému pohodlí již obdrželi mnoho pozitivních recenzí. Takový obvaz je kalhotky s elastickou vložkou pásu umístěnou pod spodním břichem. Existuje celá řada stylů a barev. Jednou ze zřejmých výhod je nízká cena tohoto typu obvazu. Zařízení se navíc snadno nasazuje a snadno se nosí. Díky promyšlenému modelu a zejména přítomnosti elastické vložky je zaručena dobrá opora břicha - spodní prádlo se během růstu natahuje.

Nevýhody:

 1. Měli byste je nosit v poloze na břiše, což ztěžuje, pokud potřebujete navštívit toaletu na veřejném místě.
 2. Výrobci předepisují nutnost každodenního praní v pokynech. Nastávající matka proto bude muset koupit několik obvazů současně.
 3. Nevhodné pro ženy, které jsou náchylné k nadměrnému přírůstku na váze: model není určen k nadměrnému protahování, takže kraťasy brzy vymačkají žaludek, tře pokožku a vytvoří značné potíže..

Univerzální obvaz pro těhotné

Zvláštností tohoto zdravotnického prostředku je to, že jej lze nosit nejen během těhotenství: obvaz je určen k použití po porodu. Vypadá to jako pás se širokou a úzkou částí, z nichž každý je lepkavě nastavitelný se sponami. Během ložiska dítěte by měla být zúžená část pásu pod zvětšeným břichem, široká oblast by měla být umístěna na spodní části zad. Při použití poporodního období musíte obvaz otočit naopak. Tento typ je nejvhodnější pro ženy, které jsou náchylné k rychlému přibírání na váze během těhotenství. Výrobek zabraňuje výskytu strie na těle a působí jako profylaktický prostředek proti ochabnutí kůže po porodu. Výhodou je praktičnost obvazu, jeho univerzální účel a nízké náklady.

Mateřský korzet

V současné době je považována za památku minulosti, protože moderní výrobci nabízejí pohodlnější a všestrannější výrobky. Hlavní nevýhodou tohoto zařízení je přítomnost šněrování, které je velmi problematické uvázat bez pomoci těhotné ženy.

Jak se nosí a kdy začít obvaz?

Je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, který obvaz je lepší pro těhotné ženy - musíte se poradit s gynekologem, který to prozkoumá, prozkoumá výsledky vyšetření a učiní rozhodnutí. Specialista určí gestační věk a věk budoucí matky, zjistí, jaký druh porodu by měl nastat a na jaké pozici je dítě. Základem pro nákup obvazů může samozřejmě být pocit samotné ženy. Pokud se cítí lépe chráněna pomocí obvazu, tak proč ji nosit. Naslouchání názoru lékaře na to však nebude na místě.

Při nákupu obvazu věnujte pozornost obecným pravidlům pro používání tohoto produktu.

 • Obvaz musí být nutně vhodný, pokud jde o velikost, jinak stlačí žaludek a podle toho i dítě. Navíc „malá“ obvaz narušuje krevní oběh, a to by nemělo být! Pokud po obvazu pocítíte nedostatek kyslíku, objeví se dušnost a dítě se pohybuje příliš aktivně, je třeba obvaz naléhavě uvolnit nebo odstranit.
 • Možná, že během prvních pár dnů zažijete nepohodlí při nošení obvazu. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že se vaše tělo přizpůsobuje novým pocitům a potřebuje čas. Pokud ale po 2-3 dnech nepohodlí přetrvává, můžeme říci, že tvar a velikost obvazu jsou zvoleny nesprávně.
 • Můžete nosit obvaz s přestávkou každé 3-4 hodiny. Můžete chodit 30-40 minut nebo volně ležet, aniž byste si fixovali břicho, a pak se znovu otočte na obvaz. Někteří výrobci obvazů vyvinuli takové vzory, které vám umožní je nosit neustále, a to pouze před spaním.
 • Obvaz musí být nošen během aktivních chůzí, dlouhých procházek. Pokud se chystáte posadit nebo stát, připravit jídlo, sundejte ho.
 • Pás nebo elastická vložka by měla být umístěna před žaludkem a mírně zakrývat ochlupení. Je to tak, aby žena mohla používat obvaz: upevněte a uvolněte ji bez vnější pomoci. V pevném stavu by neměl vyvíjet tlak na břicho budoucí matky, působit ani mírné nepohodlí nebo, horší, bolest.

Jak si vybrat mateřskou bandáž podle velikosti?

K dispozici je tabulka velikostí obvazů, na které se můžete při výběru soustředit. Jediným způsobem, jak si vybrat pás, který je opravdu ve velikosti, je vyzkoušet ho. Pásek si můžete koupit v lékárně nebo ve zvláštních obchodech pro nastávající matky. Odborníci vám doporučují vybrat si zařízení v lékárně umístěné v nemocnici nebo v oddělení pro těhotné ženy. Existují konzultanti, kteří vám pomohou určit typ a materiál zařízení a jeho velikost. Neváhejte a vyzkoušejte různé pásy. Koneckonců, nesprávná velikost obvazu může ovlivnit zdraví dítěte. Tkáň by neměla tlačit na žaludek, ale pouze jej jemně obalit a podepřít. V případě těsného obvazu riskujete vážné poškození vyvíjejícího se dítěte.

Články O Neplodnosti