Hlavní Výživa

Banány pro kojení: proč musíte být při jídle opatrní, přijatelná opatření

V zájmu zdraví dítěte musí mnoho kojících matek omezit jejich výživu a odmítnout své oblíbené jídlo. Období laktace u ženy je vždy zvýšenou zátěží a nedostatkem spánku. Spotřebuje se hodně energie a tělo často trpí nedostatkem vitamínu. Ovoce pomáhá tento nedostatek vyplnit, ale pokud je vše jasné s obvyklými jablky a hruškami pro nás, pak otázka „je možné jíst banán kojící matce?“ vyskytuje se častěji. Některé mladé matky ho považují za „zakázaného“, ale to není úplně správný názor. Kojící banány dokonce potřebují, a co je nejdůležitější, vědět, jak to udělat správně.

Jaké jsou výhody banánů pro kojící matku?

Tento „zahraniční host“ je velmi žádán. Pochoutka se prodává po celý rok a je nejbohatším zdrojem látek nezbytných pro kojící matku. Při kojení s banány se můžete každý den dopřát, protože obsahují složky, které tělo kojící matky potřebuje výhradně. Vybíráme ty hlavní:

Užitečné komponentyAkt
TryptofanReguluje spánek, pomáhá tělu naladit se na nový režim spánku a probuzení, zmírňuje stres, zlepšuje výkon.
PektinNormalizuje funkci střev, zlepšuje metabolismus a oběhový systém.
CelulózaObnovuje trávení, čistí tělo toxinů.
Vitaminy: C, E, foláty, pyridoxin, cholín, riboflavin, thiamin atd..Odstraňte škodlivé látky z těla, pozitivně ovlivněte stav nehtů, vlasů a pokožky, zlepšete paměť a koncentraci.
Stopové prvky (vápník, železo, fosfor, hořčík).Normalizovat hemoglobin, zmírnit únavu a otoky, posílit srdeční sval.
FytosterolSnižuje hladinu cholesterolu.

Tropické ovoce s HS může být chutným a zdravým doplňkem jakýchkoli dezertů. Toto tropické ovoce se konzumuje většinou syrové, ale lze je smažit a dušit. Jsou chutné v kombinaci s jinými produkty, například s tvarohem, zakysanou smetanou a smetanou. Vyrábají koktejly, bramborovou kaši, kastrol, saláty, muffiny a sušenky. Banány s HS jako součástí jakéhokoli jídla se staly jednou z hlavních užitečných složek a ve většině případů vylučují pochybnosti o tom, zda je možné, aby kojící matka mohla zavést toto ovoce do stravy.

Během kojení je chuť k jídlu u žen velmi dobrá, často chci sladkosti. Banány pro kojení jsou v takových situacích ideální, ale nenechte se unést. Existují nuance, které by měly kojící matky, milovnice tropických sladkostí vědět.

Banány během kojení. Negativní vliv

Na otázku, zda je možné použít banány pro kojící matky, neexistuje jednoznačná odpověď. Všechno je zde individuální. Tyto plody nezpůsobují újmu, neovlivňují laktaci, ale reakce těla na konzumované potraviny může být neočekávaná. U některých žen začíná při kojení zácpa a někdy naopak ovoce působí jako projímadlo.

Předpokládá se, že zralost ovoce ovlivňuje reakci a stav střeva během krmení. Zralé z nich vedou k zadržování stolice a zelené (nezralé) způsobují trávení a zvýšenou tvorbu plynu. Při kojení je možné použít banány, ale které z nich jsou považovány za „povolené“ kojení, závisí na individuálních vlastnostech ženského těla.

Banány pro kojící matku nejsou kontraindikovány. Pokud žena během těhotenství snědla ovoce a nepociťovala nepohodlí, můžete po porodu pokračovat v používání, ale velmi opatrně. Během kojení nemohou banány konzumovat všichni. Existují rizikové skupiny: nedoporučuje se jíst exotické ovoce pro diabetes mellitus, tromboflebitidu a problémy s žilami, lidé s nadváhou a vysokou kyselostí. Existují banány, které musíte být pod dohledem lékaře, jinak to bude mít následky.

Toto ovoce může jít. V takových případech mohou banány kojící matce ublížit, zhoršení pohody vždy ovlivňuje dítě. Mnozí se domnívají, že se stačí zbavit slupky plodu, ale toto je nesprávné tvrzení. Omyjte horkou vodou.

Postarejte se o důsledky. I když jste si jisti, že banány vám při kojení nepoškodí, pamatujte na možné problémy a rizika pro dítě.

Banány pro kojení. Vliv na dítě

Prsa jsou velmi zranitelná. Jakýkoli nový produkt během kojení může způsobit alergie a další zdravotní problémy. Ne všechny děti vnímají toto ovoce stejně dobře. Není známo, jak slabý dětský žaludek bude reagovat na vzhled nového produktu přicházejícího s mateřským mlékem, takže buďte opatrní.

Pokud si nejste jisti a nevíte, zda můžete kojit banán, zkontrolujte sebe a své dítě. Jezte sousto a pozorujte chování a stav dítěte. Pokud nedošlo k žádným změnám, neváhejte zahrnout své oblíbené ovoce do své stravy. Při kojení se banány mohou jíst každý den. Musíte začít opatrně, sledovat postupný a sledovat blaho dítěte.

Nesnášenlivost tohoto tropického ovoce je vzácný, ale možný výskyt. Nevylučujte tento bod při kojení. V prvním měsíci je ovoce lepší než jíst. Práce gastrointestinálního traktu novorozence není upravena. Ovoce patří k vysoce kalorickým potravinám a obsahuje hodně cukru. Tyto složky, které se dostanou do žaludku dítěte, mohou vést ke kolice a kvašení ve střevech.

Během kojení jsme rozeznali hlavní příznaky negativního účinku na dítě:

 • vzhled vyrážky a zarudnutí;
 • poruchy spánku;
 • nálada a slza;
 • odchylka v křesle.

S projevem těchto příznaků u dítěte by kojící matka měla zvážit revizi stravy. Při kojení novorozence lékaři doporučují jíst nejvýše 1–2 ovoce denně.

Stručně řečeno: je možné jíst banány pro kojící ženu?

Během laktace je na jídelníčku více argumentů ve prospěch banánů než negativních aspektů. To poskytuje základ pro kladnou odpověď na otázku, zda je možné, aby se kojící žena hýčkala svým oblíbeným zacházením. Banány pro HS jsou opravdu užitečné pro matku i dítě. Nejdůležitější je nepřehánět to množstvím, brát v úvahu rizika a důsledky a neustále sledovat stav dítěte.

Je možné banány s kojením?

Mateřské mléko je první a nejdůležitější věc, kterou matka dává novorozenci. Ale často je krmení velmi obtížné, zdá se, že prakticky není co jíst. Nejchutnější ingredience jsou zakázány. V zájmu zdraví dítěte se kojící matka musí mnoha způsoby popírat, ale můžete si také připravit chutná a zdravá jídla z většiny povolených potravin. Nejběžnějším ovocem, které lze během kojení jíst, je banán. Jaké jsou však prospěšné vlastnosti banánů, zejména při kojení - stojí za pochopení.

Příznivé vlastnosti

Za prvé, banán je nejdostupnějším ovocem, a to jak finančně, tak možná nákup produktu v kterémkoli ročním období bez čekání na sezónu. Chutné ovoce navíc obsahuje vitamíny a mikroživiny pro kojení:

 • vitamin C, kyselina askorbová;
 • skupina vitamínů B;
 • PP;
 • karoten;
 • draslík;
 • vápník;
 • pektin.

Nejčastějšími případy jsou případy, kdy se zralé ovoce doporučuje používat během kojení během žaludečních potíží a problémů se stolicí, protože pektin, který je součástí stravy, má příznivý účinek na gastrointestinální trakt. A stále ještě zcela nezralé plody se používají pro opačný, projímavý účinek. Tato skutečnost nahrazuje mnoho léků kojením, protože se má za to, že užívání léků nepříznivě ovlivňuje vývoj dítěte. Všechny složky takového nasyceného produktu vstupují do těla mateřským mlékem, takže můžete jíst banány, ale ve správných dávkách.

Než banány jsou v gv nebezpečné

Za prvé, u každé nové složky ve stravě kojící ženy může u dítěte dojít k alergii. To je důvod, proč by všechny produkty měly být do nabídky uváděny postupně, přičemž by měla být věnována pozornost reakci dítěte. Populární žluté ovoce se nepovažuje za vysoce alergenní produkt, ale individuální reakce jsou stále možné, zvláště pečlivě sledujte stav dítěte v prvním měsíci od narození. A i když přijde druhý měsíc, měly by být konzumovány v omezeném množství, protože ovoce je poměrně kalorické a vysoký obsah cukru může u novorozence způsobit střevní koliku. Ideální doba pro zavedení produktu je třetí měsíc nebo 7-8 týdnů pro dítě. Během tohoto období je trávicí systém malého člověka již docela silný. Včasné používání a postupné zavádění ošetřovatelského menu (pro začátečníky, ne více než 1 ks denně a v malých porcích) pomůže dětskému tělu zvyknout si na produkt dobře.

Účinky na tělo mámy a dítěte

Při pokusu o získání všech potřebných živin se žena snaží získat potravu, zatímco kojení by mělo být nejen chutné, ale zdravé a vyvážené, takže byste měli vědět, jak určitý produkt ovlivňuje tělo matky a dítěte. Pro matku je stravování banánů charakteristické:

 • zlepšení trávicího systému;
 • normalizace krevního tlaku;
 • zvýšená imunita;
 • posílení nervového systému;
 • dobrý, dobrý spánek a pozitivní nálada;
 • výrazné zlepšení ukazatelů kvality krve.

U kojenců je účinek ovoce dvojnásobný - pokud zralé ovoce nevyvolává alergickou reakci, pak díky pektinům se mléko v žaludku dítěte dobře vstřebává a pravděpodobně tráví a nadbytek banánových částic vyvolává nadýmání a koliku..

Lahodné recepty pro kojící matku

Pro diverzifikaci nabídky ošetřovatelky je banán přidán k mnoha možnostem snídaně, dezertů, jedení syrového nebo sušeného. Níže jsou uvedeny 3 recepty na jednoduchá a cenově dostupná banánová jídla kojení:

Kastrol s banánovým tvarohem

 • tvaroh - 0,5 kg;
 • jedno kuřecí vejce;
 • mouka nebo předem namočená krupice - 3 - 3 polévkové lžíce;
 • cukr podle chuti;
 • 2 banány.

Ovoce rozmíchejte, smíchejte všechny ingredience a pečte v troubě nebo pomalém sporáku po dobu 25-30 minut při 180 ° C.

Snídaně kaše z rýže, mléka a banánů

 • 100 gramů rýže;
 • dvakrát tolik mléka, tj. 200 ml;
 • kousek másla podle chuti;
 • cukr, sůl podle chuti;
 • 1 banán.

Přidejte rýži do vroucího mléka, přiveďte k varu a vařenou kaši, dokud se nevaří, smíchejte s jemně nasekaným nebo nakrájeným banánem v mixéru, ozdobte čerstvým ovocem a lístkem máty.

Banánový cookie

 • máslo - 100 g;
 • 1 šálek cukru;
 • jedno kuřecí vejce;
 • 2 šálky mouky;
 • prášek na pečení;
 • 4 banány;
 • skořice, ořechy v případě potřeby.

Kombinujte máslo, cukr a vejce. Přidejte mouku s práškem do pečiva a hněteme těsto. Přidejte nakrájené banány a ořechy, koření (volitelné), promíchejte. Uspořádejte malé sušenky a položte na pergamenový papír, pečte v troubě asi 25 minut. při průměrné teplotě 180 ° C.

Tyto recepty nijak nepoškozují dítě a správný výběr ingrediencí pomůže trochu diverzifikovat denní menu..

Mladá matka, která zná všechny negativní důsledky konzumace banánů v prvním měsíci po porodu, je lepší posoudit možná rizika pro zdraví svého dítěte před konzumací tropického ovoce. A abyste se ujistili, že dítě nemá alergické příznaky, měli byste ovoce zahrnout do hlavního menu a pravidelně se potěšit lahodnými dezerty.

Je možné jíst banány během kojení v prvním měsíci po narození dítěte

Banány jsou sladké exotické ovoce, které dospělí i děti milují pro svou nepopsatelnou chuť. Matky novorozenců se často ptají: mohu mít banány kojení? Jak toto ovoce ovlivňuje trávení mámy a dítěte? Je schopen vyvolat alergie? V jaké formě je nejlepší jíst pro největší užitek pro tělo a jak vstoupit do stravy?

Nabídka banánové buničiny je nejen velmi chutná, ale také výdatná. Jedno ovoce může uspokojit váš hlad po dobu několika hodin. Banán je perfektní a cenově dostupné občerstvení.

Příznivé vlastnosti banánů

Jíst banány během kojení po porodu není zakázáno. Naopak, mnoho lékařů doporučuje jíst toto ovoce během krmení, protože banán má řadu užitečných vlastností:

 • bohatá energetická hodnota, vysoký obsah fosforu, kyselina askorbová, vápník, draslík, železo a β-karoten;
 • schopnost vyvolat produkci serotoninu - hormonu radosti, který pozitivně ovlivňuje náladu a nervový systém kojící matky;
 • vysoký obsah vitamínů C, E, B, PP;
 • obsah pektinu, který má pozitivní účinek na fungování zažívacího traktu;
 • schopnost stimulovat funkci mozku;
 • posílení imunitního systému.

O výhodách banánů není pochyb, ale matky ošetřují jakýkoli produkt ve své stravě opatrně, protože se bojí poškodit tělo novorozence.

Mohu při kojení jíst banány

Při kojení není zakázáno jíst banány, ale musíte je používat opatrně.

Pokud matka toto ovoce často používala během těhotenství, pak po narození jeho použití pravděpodobně nezpůsobí žádné problémy.

Pokud se žena během těhotenství omezila, měli byste se tohoto ovoce zdržet v prvním nebo dvou měsících po porodu, protože velké množství cukru může u dítěte způsobit tvorbu plynu a koliku..

Jak banán ovlivňuje novorozence

Jak pochopit, zda banány mohou být použity pro kojení novorozence? Pokud konzumace tohoto ovoce matkou nezpůsobí koliku dítěte, zácpu, průjem nebo alergickou reakci, to znamená, že plod může a měl by být.

Mnoho matek tvrdí, že když používají kojení během kojení, mají lepší laktaci a lepší fungování gastrointestinálního traktu.

Dítě s mateřským mlékem dostává prospěšné látky - pektiny, které jsou obsaženy v banánech. Pektiny pomáhají dětským střevům trávit a vstřebávat jídlo. Pokud má dítě zpoždění stolice, nezralý banán konzumovaný matkou pomůže mít projímavý účinek..

Pokud byl v období kojení dítě banánem dobře absorbováno, může být od 5 měsíců podáván jako doplňková strava..

Jak jíst banány kojící matce

Musíte začít s malým množstvím: nejprve jezte čtvrtinu nebo třetinu banánů a za pár dní si udělejte přestávku, abyste se podívali na reakci dítěte. Během tohoto období by se neměly konzumovat žádné nové produkty. Pokud se chování dítěte nezmění, nezačne trpět kolikou, pak můžete zvýšit spotřebu ovoce, během několika týdnů to zvýší na 1-2 banány denně.

Ve vzácných případech může banán vyvolat u dítěte alergii a potom bude muset být toto ovoce vyloučeno ze stravy.

Pokud se reakce na banány projeví jako porušení stolice u dítěte (zácpa, průjem, tvorba plynu), měli byste ji přestat dočasně používat, asi po týdnu opět začít znovu zavádět tento produkt.

Banány posilují nebo oslabují

Účinek banánů na tělo matky a dítěte závisí na zralosti ovoce. Nezralé, nazelenalé ovoce má projímavý účinek a přezrálý banán může způsobit fixační účinek. Díky zácpě tedy může být nezralý banán neocenitelný - nemusíte používat léky, stačí normálně stolici jíst zelenavé ovoce. Mnoho matek používá tento jednoduchý lék. Pokud je všechno normální s prací gastrointestinálního traktu u matky a dítěte, pak by se měly jíst zralé žluté banány..

Kdo by neměl jíst banány

Je třeba si uvědomit, že banány nejsou vždy prospěšné. Existují případy, kdy se jejich použití v potravinách nedoporučuje nebo dokonce zcela zakazuje.

Je nežádoucí jíst banány pro matky, které jsou obézní nebo s výrazně nadváhou, protože se jedná o vysoce kalorický produkt obsahující velké množství rychlých uhlohydrátů.

Nejezte banány:

 • ženy s diabetem;
 • matky, jejichž děti mají cukrovku;
 • ženy s křečovými žilami nebo tromboflebitidou (protože banán zvyšuje viskozitu krve);
 • matky dětí s vysokou viskozitou krve;
 • matky alergických dětí, které reagují na banány kožními vyrážkami, podrážděním, svěděním.

Mísa recepty

Banány jsou velmi chutné a užitečné ve své obvyklé formě, ale za účelem diverzifikace stravy si z nich můžete připravit mnoho zajímavých jídel. Zde jsou některé recepty.

Je možné ošetřovat mateřské banány?

Lékařské odborné články

Je možné jíst banány pro kojící matku? Tato otázka je velmi důležitá, protože mnozí z těchto plodů dlouho milovali. Poškodí banány dítě během kojení a jaké jsou prospěšné vlastnosti banánů. Všechny tyto nuance by měla mladá matka vědět, aby dala svému dítěti maximální množství užitečných prvků během kojení.

Výhody banánů pro kojení

Ovoce a zelenina jsou hlavním zdrojem základních živin a hrají důležitou roli při vývoji dítěte. Kojené ovoce jsou výživné potraviny, které uspokojí vaše dítě a vitamíny, minerály a vlákninu. Jaký druh ovoce mohu během kojení jíst, aby byl zdravý a nepoškozoval dítě? Za prvé, určitě můžete jíst ovoce, které jste snědli před těhotenstvím a během těhotenství. Pravděpodobnost nežádoucí reakce dítěte je velmi nízká.

Může být banánce dána kojící matce v prvním měsíci po narození dítěte. Banán ve své antigenní struktuře je považován za nealergenní ovoce. Kromě toho obsahuje mnoho živin, takže výhody banánů pro dítě jsou skvělé. Mnoho žen však pochybuje o výhodách konzumace banánů během kojení. Proto je třeba zvážit, jaké látky jsou obsaženy v tomto ovoci..

Výhody používání banánů během kojení:

 1. Poskytuje další kalorií: máma během kojení potřebuje dalších 400 až 500 kalorií denně. Tyto kalorií navíc pomáhají udržovat hladinu energie. Během kojení bude ženské tělo potřebovat více energie. Další energie, kterou potřebujete, vám způsobí, že budete mít hlad často. Výběr správného jídla v této době je zásadní. Banán je dobrým zdrojem těchto extra kalorií. Kromě toho mateřské mléko poskytuje nejen živiny pro kojence, ale také pomáhá v boji proti mnoha nemocem. Proto pokud kojíte, je důležité, abyste se starali o svou stravu..
 2. Dobrý zdroj vitamínu C: Vitamin C pomáhá tělu vstřebávat železo z jiných zdrojů potravy. Protože banán je bohatý na vitamin C, může kojící matce pomoci absorbovat železo z jiných zdrojů. Vitamin C pomáhá obnovovat tělesnou tkáň, léčí rány a poranění, podporuje zdravé zuby a dásně a je nezbytný pro silnou imunitu..
 3. Banán je dobrým zdrojem draslíku. Jeden banán obsahuje 450 miligramů draslíku. Draslík pomáhá udržovat krevní tlak a pomáhá jej udržovat na neutrální nebo normální úrovni. Banán má také uklidňující účinek na nervy a revitalizační účinek na ledviny. Tento důležitý minerál zmírňuje některé nepříjemné vedlejší účinky po porodu. To může snížit frekvenci nebo závažnost bolestivých křečí na nohou a pomoci zabránit nebo zmírnit přirozený otok..
 4. Všechny vitaminy B hrají rozhodující roli ve vývoji vašeho dítěte a banány mají mnoho vitamínů B. Centrální nervový systém vašeho dítěte se spoléhá na vitamin B6, B9, aby koordinoval činnosti během jeho vývoje a pomáhal při biosyntéze neurotransmiterů, dopaminu a serotoninu. Jak se vyvíjí centrální nervový systém vašeho dítěte, vitamín B6 z banánů vám pomáhá přenášet kyslík do tkání prostřednictvím hemoglobinu. Kyselina listová hraje důležitou roli ve vývoji nervů, mozku a míchy. Výhody banánů pro kojící matky jsou právě v prevenci nedostatku kyseliny listové.
 5. Banán je bohatým zdrojem železa a také zvyšuje absorpci železa v těle. Banán během kojení může zvýšit růst hemoglobinu a zabránit tak anémii u vašeho dítěte.
 6. Banány během kojení s kolikou u dítěte mohou snížit jejich závažnost. Banán obsahuje antacidum, které inhibuje sekreci kyseliny. Tyto plody jsou také bohaté na pektin, což pomáhá normalizovat trávení ve střevech. Banány mohou snížit nadýmání a mohou vyhladit pohyby střev. U kojenců může nadýmání absorbovat přebytečnou vodu a plyny.
 7. Vápník je obecně důležitý pro vývoj kostí a kosterního systému v každém věku. Každých 200 gramů banánů obsahuje 10 mg přírodního vápníku. Pro nervy je vápník sám o sobě užitečný při zrychlení procesu svalové kontrakce a rozvoje kostí dítěte.
 8. Výhodou banánů při kojení novorozence je ovoce bohaté na bílkoviny. Proteiny slouží jako zdroj kalorií, jakož i pro tvorbu protilátek v dětech a matkách, které jsou jejich imunitní obranou.
 9. Banány se stávají důležitými pro udržení cholesterolu a cukru v krvi během kojení. Zejména u žen s diabetem by měla být po každém kojení udržována konstantní hladina cukru. Banány mohou tuto hladinu cukru normalizovat..
 10. Banán obsahuje minerální složky, jako je hořčík. Banán je tedy bezpečný pro kojící matky. Výhody banánů pro kojící ženy - Banány pravidelně pomáhají snižovat obezitu po těhotenství. Důvodem je skutečnost, že banány mohou metabolismus urychlit. Kromě toho mohou banány produkovat membránu, která chrání střeva, pomáhá ničit toxiny v těle a může stimulovat jejich lepší trávení..
 11. Jíst banán vám může pomoci vyrovnat se se stresem. Tato výhoda vyplývá ze skutečnosti, že banány jsou bohatým zdrojem draslíku, který snižuje krevní tlak a snižuje úzkost..

Kolik banánů denně může mít kojící matka? To, že banány jsou pro vás dobré, neznamená, že byste je měli vždy jíst při kojení. Měli byste dodržovat doporučené dávkování, protože za normálních podmínek je dávka 2-4 banány denně. Pokud konzumujete banány s mírou, existuje velká šance, že vy i vaše dítě budete mít z tohoto skromného ovoce, které je tak plné vitamínů a živin, hodně užitek..

Co je škodlivé banány během kojení?

Banán je nepochybně plný mnoha živin a vitamínů, díky nimž je vynikajícím výběrem potravin, zejména během kojení. Existuje však také důvod k obavám, protože banány jsou bohaté na chitinázu, což je velmi běžný alergen. Chitinázový antigen je spojen s latexovou poruchou. Pokud jste alergický / á nebo máte negativní reakci na produkty obsahující latex, mohou banány způsobit alergie. Kromě banánů tato skupina zahrnuje avokáda, kiwi a kaštany. Pokud jste citliví na latex nebo nesnášenlivost na jiné produkty ve skupině, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete brát banány..

Některým ženám se nedoporučuje jíst banány, zejména pokud je jejich hladina cukru vyšší, než je obvyklé rozmezí. Za těchto okolností se kojícím matkám nedoporučuje jíst banány..

Banány jsou vláknité ovoce a obsahují jak gumovou gumu, tak pektin, rozpustná vlákna také v jablek. Tato vlákna pomáhají snižovat průjem absorpcí přebytečné vody v těle. Draslík v banánech může také pomoci při střevních křečích, které jsou někdy doprovázeny průjmem. Ale pokud má váš novorozenec sklon k zácpě, pak nadbytek banánů ve stravě vaší matky může tyto problémy ještě zhoršit..

Lze banány kombinovat s jiným ovocem? Kojící matku můžete kombinovat s banány a jablky, protože je to vynikající zdroj železa a vlákniny. Mezi výhody konzumace banánů a jablek během laktace patří ochrana dítěte před astmatem v dětství. Přesný důvod není jasný, ale zdá se, že konzumace jablek je pro tento konkrétní efekt účinná..

Banány a jablka jsou bohatá na železo, což pomáhá v boji proti anémii, aby se matce a dítěti udržely zdravé i bez preventivních dávek železa. Jablka napomáhají trávení a jsou bohatými zdroji nerozpustné vlákniny. Není proto překvapivé, že jablka s banány pomáhají při podpoře trávení a snižují střevní potíže u dítěte. Jablka jsou také bohatým zdrojem vápníku, a proto by měla být během kojení zahrnuta do vaší stravy..

Banány a hrušky pro kojící matku lze použít k normalizaci úrovně stopových prvků. Hrušky jsou také velmi prospěšné pro mámu a dítě. Hrušky jsou bezpečné k jídlu, protože mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho prospěšných prvků, které jsou zvláště důležité pro kojence. Toto ovoce je přirozenou léčbou únavy, závratě, nízkého metabolismu a poruch příjmu potravy, jako je averze k jídlu a obezita. Jedna velká hruška obsahuje 143 kalorií. Protože mají vysoký obsah vlákniny, jsou hrušky plné a poskytují nízkokalorické občerstvení, které vám také dá zdravou energii. Hrušky obsahují dva jednoduché uhlohydráty, fruktózu a glukózu, které se snadno tráví a poskytují zdravý vzestup energie. Plod nezvyšuje hmotnost, protože má nízký obsah tuku.

Hrušky poskytují přibližně 14 mikrogramů kyseliny listové na jednu porci. Není mnoho potravin, které obsahují kyselinu listovou, proto většina lékařů doporučuje, aby ženy během krmení užívaly doplňky, které poskytují významnou část vašeho denního příjmu. Kyselina listová je zvláště důležitá v prvních měsících života dítěte, když hraje rozhodující roli při prevenci poruch nervového vývoje..

Hrušky, stejně jako banány, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Pouze jedna hruška obsahuje asi 10 miligramů. Vitamin C pomáhá vašemu tělu bojovat s infekcí, což je zvláště důležité během stresujících období a bezprostředně po narození. Jíst hrušky jídlem, které obsahuje železo, jako jsou banány, aby vaše tělo absorbovalo železo.

Hrušky jsou také dobrým zdrojem vlákniny, což pomáhá snižovat zácpu, kterou mají často děti. Proto použití banánů a hrušek může zlepšit motorické procesy u dítěte. Jezte loupané hrušky, abyste získali nejvyšší obsah vlákniny..

Jíst jednu nebo dvě hrušky denně vám umožní splnit denní požadavek kobaltu, který pomáhá při vstřebávání železa. To také umožňuje ledvinám vylučovat přebytečnou vodu. Hruškové ovoce je mírné a přírodní antidepresivum. Pomáhá proto řešit každodenní stres a napětí, což je často případ mladých kojících matek. Velké množství taninů přítomných v ovoci pomáhá při účinném odstraňování těžkých kovů a nebezpečných toxinů. Detoxikační hrušky a banány jsou také velmi účinné.

Takto lze banány kombinovat s jiným ovocem - jablky, hruškami, švestkami. Musíte však být opatrní a jíst všechny plody společně, pouze pokud jste je snědli jednotlivě a dítě nereagovalo.

Konzumace banánů kojící matce může být velmi prospěšná. Tyto plody obsahují nejen vitamíny, ale také mikroelementy, které aktivně pomáhají při normalizaci práce žaludku u dítěte. Proto ovoce musí být ve stravě mladé matky, včetně banánů, jablek, hrušek a ovoce, které roste v zemi..

Je možné kojit banány?

Během kojení většina matek jede na dietu a omezuje jejich
strava bezpečná pro dětské výrobky, vyjma ovoce z ní kvůli jejich
alergenicita. Je však třeba poznamenat, že ne všechny plody jsou alergenní. V tomhle
článek, pokusíme se zjistit, zda je možné, aby matky jedly banány s prsy
krmení?

Příznivé vlastnosti

 • Banán je ovoce s velmi širokou škálou prospěšných vlastností. Složité chemické sloučeniny ve svém složení jsou ideální pro prevenci a léčbu onemocnění sliznic (včetně gastrointestinálního traktu). Banán zlepšuje pohyblivost střeva, čímž pomáhá lépe vstřebávat všechna jídla.
 • Velké množství iontů hořčíku a draslíku (65 mg hořčíku a 420 mg draslíku) zajišťuje normální fungování srdce, svalů a krevních cév a také napomáhá růstu kostí.
 • Vysoký obsah kalorií (89 kcal na 100 g) a pomalu stravitelné uhlohydráty dávají nasycení dostatečně dlouhou dobu.
 • Banány jsou bohaté na serotonin, pomáhají korigovat náladu, zlepšují pohodu.
 • Toto ovoce není o nic méně užitečné pro kuřáky, protože pomáhá odstraňovat škodlivé látky, které během kouření vstupují do těla..

Výhody a poškození banánů při kojení

Před jídlem banány, jak během těhotenství, tak během laktace, se poraďte s odborníkem.

Banány nejsou pro kojení zakázány. Bylo zjištěno, že matky, které během kojení používají banány, se zklidní, což znamená, že jejich stav se přenáší na dítě. Zvyšuje se také energetická hodnota a užitečnost mléka. Kyselina askorbová v kompozici zvyšuje ochranné vlastnosti matky i těla dítěte. Vitamíny, minerály přispívají ke zdravému růstu a posílení muskuloskeletálního systému dítěte. Také ženy, které používají banány, zaznamenávají zlepšení laktace, zvýšení množství mléka.

Nebezpečí tohoto produktu spočívá v tom, že během přepravy jsou plody v plynových komorách s ethylenem. Látky, které zůstávají v dužině plodu, mohou nepříznivě ovlivnit dítě.

Alergie

Dalším závažným vedlejším účinkem, který se vyskytuje u dítěte, je alergie. Tělo reaguje na bílkoviny ovoce a začíná aktivně produkovat histamin. Hlavní příznaky alergií u kojenců jsou:

 • Kožní vyrážka červené barvy (skvrny jsou obvykle malé a lokalizované na jednom místě, například na tvářích)
 • Špatná chuť k jídlu, nadýmání, kolika
 • Zvýšené slzy, separace nosního hlenu, kýchání
 • Poruchy spánku, neklid, slza
 • V některých případech je možná horečka a další tělesné reakce..

Je také možné projevit závažnější reakci - Quinckeho edém. Ale je to docela vzácné (asi 2-5% případů alergií). Toto onemocnění je charakterizováno rychlým zhoršením stavu dítěte, otokem krku a obličeje a zvětšením rtů. Pokud se objeví tento příznak, okamžitě kontaktujte sanitku..

Akce na zažívací trakt

Banány pomáhají zlepšovat střeva maminky i dítěte. Pektiny obsažené v exotickém ovoci a přenášené mlékem pomáhají dítěti lépe vstřebávat potravu. Mikroflóra střev kojenců je však velmi slabá, mohou nastat poruchy trávení (kolika, nadýmání, průjem nebo zácpa). V takovém případě přestaňte jíst ovoce..

Je třeba poznamenat, že děti, jejichž matky během těhotenství používaly banány, tento produkt absorbují mnohem lépe. Nemají alergie a gastrointestinální poruchy. 1 banán denně poskytne matce i dítěti potřebné množství vitamínů a minerálů. Překročení normy je plné vedlejších účinků.

Kdo je zakázán jíst banány?

Přes všechny výhody tohoto produktu existuje řada lidí, kteří lékaři nedoporučují, aby do své stravy zahrnuli banány. Mezi nimi:

 • Ženy s diabetem mellitus jakéhokoli typu (konzumace ovoce je kvůli vysokému glykemickému indexu zakázána)
 • Ženy se zvýšenou tělesnou hmotností, obezitou (V tomto případě je lepší nahradit banán jablkem - má méně kalorií a není užitečnější než banán)
 • Ženy s onemocněním žil a krevních cév (tromboflebitida, křečové žíly)
 • Děti s vysokou viskozitou krve
 • Děti a ženy s alergiemi

Jak si vybrat perfektní ovoce?

Doporučujeme zdržet se konzumace krmných banánů, které se často nacházejí na policích, protože jejich výhody jsou mnohem menší. Vyberte si zelené a nezralé ovoce a nechte je dozrát při pokojové teplotě. Proces se tak stane přirozeně. Formy banánů by měly být měkké, zefektivněné, protože ovoce s ostrými hranami je často krmeno. Vyvarujte se ovoce s šedým odstínem.

Měkké hnědé plody jsou zralé a nejsladší. Obsahují tryptofan - aminokyselinu, která zlepšuje náladu. Přítomnost hnědých skvrn na kůře vůbec neznamená, že je ovoce zkažené. Tato barva naopak naznačuje úplnou zralost plodu

Zářivě žluté banány jsou nejvýhodnější pro gastrointestinální trakt a imunitu. Mají průměrnou úroveň sladkosti.

Zelené banány mají nižší glykemický index a nižší obsah cukru. Doporučeno pro lidi, kteří chtějí zhubnout a pro ty, kteří mají před diabetem..

Skvělou možností, která se nejedná špatně, jsou banánové lupínky. Velmi pohodlné je vzít s sebou kamkoli: na cestu, na kliniku, na procházku. Výhody v nich jsou ne méně než u čerstvého ovoce, ale obsah kalorií je 8krát vyšší.

Zadejte banán do návnady

Za ideální čas pro zavedení banánů do návnady se považuje věk 6-8 měsíců, kdy je trávicí systém dítěte již plně formován. Ale musíte začít se zeleninovými pyré, protože po sladkém dítěti je nepravděpodobné, že by dítě chtělo jíst brokolici nebo cuketu.

Začněte půl lžičkou. Pak musíte sledovat práci trávicího traktu dítěte, zkoumat kůži na výskyt alergických reakcí. Pokud je vše v pořádku, můžete pokračovat v rozdrcení a postupně zvyšovat jeho množství. Po 10 měsících už dítě může jíst polovinu ovoce.

Lahodné banánové recepty

 • Banánové lívance

Skvělé na snídani. Nalijte 200 ml mléka při pokojové teplotě do mísy, přiveďte 1 vejce. Přidejte 2 polévkové lžíce cukru, špetku soli a sodu (pro nadýchání). Pečlivě promíchejte ingredience a přidejte 180 g mouky. Těsto porazte metličkou, dokud se všechny hrudky nerozbijí. Rozdělte banán na kruhy a přidejte k celkové hmotnosti. Doporučujeme přidat vanilin, pak těsto dopadne ještě více vonně. Pečte palačinky na vyhřívané pánvi, dokud nedosáhnou zlaté hnědosti.

Pokud se vám nelíbí velké kousky banánů v palačinách, můžete nastrouhat ovoce na struhadle (v tomto případě byste však měli zvolit méně zralé ovoce, aby těsto nevypadalo tekutinou) nebo nakrájené na kostky.

Dezert, který osloví všechny: děti i dospělé. 2 banány, dříve loupané a zmrazené (zde zralé plody právě přicházejí), nakrájíme na velké kousky a umístíme do mísy mixéru. Nalijte 100 ml mléka (můžete o něco méně) a porazte. Vhodné je jakékoli mléko - kráva, mandle nebo oves. Vložte zmrzlinu do mísy a ozdobte ořechy nebo čokoládou.

Pokud byl dezert neslazený, můžete během procesu šlehání přidat trochu cukru.

Velmi chutný a něžný dezert. A co je nejdůležitější, vaříme to bez pečení!

Rozemelte 200 g sušenek v mixéru nebo válečkovém hrotu, až se drobí drobky. Nalijte 100 g předem roztaveného a chlazeného másla, promíchejte. Vezmeme odnímatelný kulatý tvar, rozložíme drobky cookie a rozložíme podél dna formy ve formě koláče, rozdrcíme rozdrcení. Vložte formu do chladničky. Současně namočte 10 gramů želatiny (je lepší brát okamžitě). Do mísy mixéru vložte 300 gramů banánů (asi 2 kusy), 150 gramů přírodního jogurtu bez cukru a 400 gramů tukového tvarohu a 50 gramů cukru. Rozemelte všechny ingredience na pastovitou hmotu a vložte do mísy. Želatinu zahříváme ve vodní lázni (ale v žádném případě ji nepřiveďte k varu!) A nalijte ji do tvarohové hmoty. Nalijte náplň do formy a vložte ji do chladničky na 3-4 hodiny, dokud bílá vrstva úplně neztvrdne..

Nakrájejte 2 banány na kousky a posypte 1 polévkovou lžičkou cukru. Rozemelte vidličkou na pastovitou homogenní hmotu (tento postup můžete provést pomocí mixéru). Do mísy mixéru rozprostřete banánovou hmotu, 100 g změkčeného másla, 3 polévkové lžíce cukru, pytel vanilinu, špetku soli a 3 polévkové lžíce kokosových vloček. Metla. 0,5 lžičky sodovky uhasíme octem a přidáme k celkové hmotnosti, promícháme. Poté postupně přidejte 2 šálky mouky. Těsto rozvařujeme a používáme naše kráječe cookie nebo vyřezáváme naše sušenky. Rozložili jsme ho na plech potažený pergamenem a vložili jsme ho do trouby na 15 až 20 minut při teplotě 180 stupňů.

 • Mléčný banánový koláč

Beat 50 gramů změkčeného másla po dobu 1-2 minut. Za šlehání postupně přidejte 120 gramů cukru a 75 ml mléka. Poté nasaďte 1 vejce a porazte směs po dobu 1 minuty. Hnětejte banán vidličkou, dokud není hladký a přidejte do těsta. Proosejte 125 gramů mouky a 1 čajovou lžičku prášku do pečiva. Těsto hněteme, dokud není hladké míchačkou nebo šlehačkou. Těsto nalijte do formy pokryté pergamenovým papírem a pečte 35-40 minut při teplotě 180 stupňů.

Jak konzumovat banány pro kojící matku - výhody a omezení

Výživa ženy během těhotenství a po porodu by měla být úplná - její tělo zažívá zvýšený stres, růst a potom krmení novorozence. Omezení ve stravě neznamená hladovění, jídlo by mělo obsahovat celou řadu minerálů, vitamínů a živin, a toto musíte neustále sledovat. Vyloučeny jsou pouze výrobky, jejichž použití může způsobit alergie a narušit gastrointestinální trakt dítěte..

Příznivé vlastnosti banánů

Banány jsou zařazeny na seznam bezpečných potravin, které prakticky nezpůsobují nepříznivé důsledky pro kojící matky. Toto exotické ovoce se obvykle zavádí do stravy doplňkových potravin pro kojence mezi prvními kvůli své hypoalergenitě a nepřítomnosti hrubé vlákniny..

V rámci banánů hmotnost bioaktivních látek:

 • celá řada vitamínů B nezbytných pro správný metabolismus, centrální nervový systém, tvorbu tkáně;
 • kyselina askorbová, karotenoidy, vitaminy PP, K, D, tokoferol, cholin;
 • minerály: fosfor, železo, vápník, selen, zinek;
 • pektiny, organické kyseliny;
 • sacharidy, proteiny.

Tryptofan, přítomný ve velkém množství v banánech, má příznivý účinek na náladu, zvyšuje hladinu serotoninu, snižuje úzkost a normalizuje spánek u dítěte a jeho matky. Měkká vláknina a antioxidanty čistí krev toxinů, inhibují oxidační procesy. Poměrně vysoká energetická hodnota - asi 110 kcal / 100 g dokonale nasycuje a dává sílu. Jemná ovocná vláknina zlepšuje fungování žaludku, střev, jater, nepřetěžuje ledviny.

Vzhledem k tomu, že většina čerstvých plodů v období krmení negativně ovlivňuje stav novorozenců, pediatrové doporučují zahrnout banány do stravy při kojení, aby pravidelně doplňovaly nedostatky vitamínů, posilovaly sílu a lepší sytost. Přístup by však měl být v každém případě individuální..

Správný úvod do stravy

Stejně jako každý nový produkt ve stravě by banány pro kojení měly být kontrolovány. Doporučuje se zavádět je do jídla postupně, zejména v prvním měsíci po narození dítěte - nejprve jezte polovinu malého plodu a poté sledujte reakci drobků. Diatéza v důsledku používání banánů pro děti je netypická, narušení žaludku kvůli velkému množství cukrů - také. Všechny látky z ovoce pronikají do mléka ve zpracované formě a jen zřídka mohou způsobit újmu. Každý případ je však jedinečný. Pokud matka během těhotenství nejedla banány vůbec, při změně nabídky může dítě negativně reagovat: dochází ke zvýšenému říhání, nadýmání, narušení stolice, změně barvy stolice. Občas je pravděpodobné zvýšení tvorby plynu. Doporučuje se sledovat dítě po dobu nejméně dvou dnů. Pokud se objeví nepříznivé příznaky, vyplatí se inovace opustit a zkusit dalších 5-7 dní později. Opakování trávicích poruch dítěte je důvodem k odložení banánů o 2-3 měsíce, než dítě vyvine kompletní trávicí systém. Pro milovníky banánů obvykle děti berou toto ovoce dobře na jídelníčku..

Podmínky použití

Hlavní doporučení, která je třeba dodržovat při přípravě stravy zahrnující banány:

 1. Vyberte si kvalitní ovoce: měli byste odmítnout tmavé a přezrálé, kůra by měla být rovnoměrně zbarvená a maso by mělo být bez skvrn a důlků..
 2. Je důležité si uvědomit, že banány obsahují mnoho škrobnatých sloučenin a pektin, z tohoto důvodu normalizují aktivitu střev - dávají mírně projímavý účinek v případě zácpy a mírně zesilují v případě sklonu k průjmu. Akce je navíc velmi měkká, což je důležité pro matku a dítě. Je lepší koupit ovoce napůl zelené - dozrávají velmi dobře doma, banány neukládají v lednici, ale v kuchyňské skříni bez přístupu světla. Nemusíte je zabalit do filmu - zvýšená vlhkost vyvolává předčasný rozpad. Zcela zelené banány by se neměly jíst, nezralé plody nejsou příliš chutné a mohou způsobit špatné trávení, což způsobuje průjem.
 3. Přejídání banánů je nežádoucí - nadbytek i velmi užitečných produktů během kojení má negativní důsledky. Doporučuje se jíst jedno střední, velké ovoce nebo dvě malé ovoce denně.

Existují banány pro HB v jejich přirozené syrové formě - dobře se vstřebávají i při přítomnosti problémů s gastrointestinálním traktem.

Je užitečné je použít jako svačinu mezi snídaní, obědem a večeří, nebo vařit plná jídla.

Existují situace, kdy dítě klidně toleruje přítomnost banánů v těle a kojící matka je nemá ráda. Řešením bude kombinace s obilovinami (ovesné vločky, rýže), mléčnými výrobky (kefír, kvašené pečené mléko, tvaroh), bramborovou kaší, smoothies, ovocnými saláty s jablky nebo plody a pečením. Pečené s tvarohem v troubě, skládající se z obilovin nebo chleba pudinky, muffiny, sušenky, banány získávají novou neobvyklou chuť a téměř neztrácejí užitečné vlastnosti. Sušené banány mohou být skvělým dezertem. Jejich jediným minus je vysoký obsah kalorií a vysoký obsah cukru, takže je musíte trochu sníst a ještě lépe - vařit kompoty.

Banánové pyré se vnáší do návnady kojenců, protože vzhledem k nedostatku kyselin a velkému množství vlákniny se příznivě srovnává s mnoha rostlinnými potravinami a sladká a jemná chuť je u dětí velmi oblíbená. Zpravidla neexistují žádné problémy s používáním nové výživy, naopak musíte snížit počet banánů v dětském jídelníčku, abyste se naučili jíst méně chutné dýně nebo zelné pyré nebo připravovat ovocné a zeleninové směsi.

Je možné jíst banány při kojení novorozence

Zelenina a ovoce ve stravě kojící matky jsou základem pro plné krmení jejího dítěte. Již v nemocnici však lékaři důrazně doporučují opustit některá jídla, zeleninu a ovoce, které mohou novorozence pouze poškodit. Ale co banány? Mohu je používat při kojení?

Výhody kojení banánů

Toto ovoce udrží řadu užitečných vitamínů a minerálů. Ovoce také ve velkém množství obsahuje kyselinu askorbovou, vitaminy B, PP, karotenové enzymy, draslík, vlákninu, vápník, tryptofan, karoten, železo, fosfor a aminokyseliny. Banán obsahuje pektin, který má příznivý vliv na fungování gastrointestinálního traktu.

Proč jsou banány nebezpečné během laktace, zejména v prvním měsíci

Všechny výhody a poškození produktů konzumovaných matkou během laktace přecházejí do mléka, které potom dítě jí. Až čtyři měsíce, děti v těle stále nemají enzymy, které jsou schopné rozkládat určité složky v žaludku, takže v prvních měsících musíte pečlivě vybrat stravu pro matky. Zralé plody banánů jsou schopny posílit stolici, často dokonce i matky speciálně jedí ovoce pro rozrušení střeva. Naopak nezralé ovoce se naopak chová jako projímadlo. Novorozenec je na tyto složky zvláště citlivý, takže první dva měsíce se nedoporučují pro kojící matku. Na jedné straně je banán skladem vitamínů a na druhé straně může vést k problematické stolici dítěte, kolice, nadýmání a dokonce i vyrážce na kůži..

Alergie a vedlejší účinky

Ojediněle způsobuje ovoce alergickou reakci u kojenců, avšak vzhledem ke svým individuálním vlastnostem nestojí za to riziko. Ovoce obsahuje velké množství škrobu, často u dětí způsobuje alergie, ale to je pouze tehdy, když matka konzumuje ovoce nadměrně. Alergie tohoto typu u dětí se objevuje první den ve formě vyrážky a zarudnutí kůže.

Jak vstoupit do stravy

Banány způsobují alergii u novorozenců pouze tehdy, když matka zneužívá cizí ovoce. Pokud žena během těhotenství také snědla banány v nadměrné výši, pak se u dítěte nevyskytne alergická reakce.

Ovoce se zavádí během laktace, počínaje malými porcemi. Měli byste pečlivě sledovat stolici, celkový stav, spánek dítěte a pouze postupně zvyšovat porce, protože žaludek dítěte se s takovými doplňkovými jídly nemusí vyrovnat. Odborníci na výživu nedoporučují kojící matce jíst tyto ovoce na lačný žaludek a pít je s vodou.

Pravidla pro konzumaci banánů pro HS

Během prvních dvou týdnů kojení je pro matku přípustné konzumovat pouze polovinu nebo třetinu ovoce denně. Například se může jíst čerstvé nebo přidané do obilovin.

Pravidelné používání banánů matkou umožní dítěti rychleji se přizpůsobit zámořskému zdravému ovoce.

Kojící matka by měla ve své stravě používat pouze zralé ovoce po opláchnutí slupky vroucí vodou. Banány jsou nakonec nakrájeny na zeleno a zpracovány ethylenem a dusíkem a tyto látky mohou způsobit otravu.

Akce na těle matky a dítěte

Banány jsou schopné saturovat a povzbudit tělo mámy. V nich obsažený tryptofan pomáhá zlepšovat náladu a vyrovnává nervový systém. Funkce mozku se zlepšuje, krevní tlak se normalizuje, bolesti hlavy, krev se postupně obnovuje, zvyšuje se imunita, a co je nejdůležitější, zlepšuje se laktace..

Dítě

Dítě dostává mléko s pektinem, který je obsažen v banánech a pomáhá gastrointestinálnímu traktu. Obecně lze říci, že použití těchto plodů kojící matkou může normalizovat stolici a dítě. To znamená, že se vyrovná frustrace a zácpy. Ve velmi vzácných případech dochází u dětí k nadýmání. Banány však mohou dětský spánek posílit.

Pravidla pro konzumaci banánů pro HS


Pokud matka zavádí do své stravy ovoce, pak stojí za to věnovat zvláštní pozornost stavu drobků. Pokud se pouze stolice dítěte mírně změní a celkový fyzický a duševní stav se nezmění, zdravý produkt by neměl být ze stravy vyloučen. Během prvních dvou týdnů kojení může maminka denně konzumovat pouze část banánů, ale ve věku dvou měsíců lze porci postupně zvyšovat na 1-2 plody denně..

Recepty

Banánový muffin

K jeho přípravě potřebujete dva banány, které musíte rozemlet v mixéru, zkombinujte s polévkovou lžičkou mléka a přidejte sklenici mouky. Dále přidejte půl lžičky sody, 50 g. máslo, 2 tabulky. lžíce cukru a důkladně promíchejte všechny ingredience. Poté musí být hmota vložena do forem a vložena do pece.

Soubory cookie s banánem a tvarohem

Přidejte ve stejném poměru banánové pyré, mouku a tvaroh. Hmota by měla být jako pro tvarohové koláče. Je nutné z něj vytvořit sušenky a dát do dobře zahřáté trouby na 15 minut.

Je možné kojit banány: jak, kdy a kolik? Vše o výhodách a nebezpečích tropického ovoce pro mladé matky

Mnoho mladých matek mylně věří, že období kojení je nepřetržitým omezením a stálou kontrolou, když nemůžete jíst nic exotického, ovoce a bobule by měly být konzumovány v omezeném množství.

Stereotypy jsou stereotypy a je nutné porozumět všem zákazům. A konečně, pochopit, které výrobky jsou opravdu nebezpečné a co ne. Dnes budeme mluvit o tom, zda je možné kojit banány. Vláknina z tohoto ovoce obsahuje mnoho výživných a prospěšných prvků, ale jak bezpečné je pro dítě?

Z čeho se banán skládá?

Banán je tropické bobule, ale mnozí ho více nazývají ovocem. V zemích, kde roste, používají ho místo chleba, připravují mouku, teplá jídla. Ale tyto světlé plody jsme jedli čerstvé, přidávali se do zákusků.

Abychom pochopili, jak může být banán užitečný pro kojící matku, musíte zjistit, z čeho se skládá toto zahraniční ovoce..

 • obsahuje rekordní množství lysinu - tato aminokyselina se aktivně podílí na tvorbě silné imunity, účinně bojuje proti virům respiračních chorob a herpesu;
 • kyselina askorbová - posiluje kost a pojivovou tkáň, urychluje metabolické procesy, posiluje obranyschopnost těla;
 • vláknina - nepostradatelný prvek pro normální fungování gastrointestinálního traktu, pomáhá očistit tělo;
 • pomalé uhlohydráty;
 • Vitamin E, retinol - zodpovědný za krásu a mládež;
 • Vitaminy B - pomáhají v boji proti únavě, normalizují nervový systém.

Kromě toho složení obsahuje téměř celé spektrum užitečných stopových prvků - draslík, vápník, fosfor, železo.

Je možné ošetřovat mateřské banány - výhody zámořského ovoce

Hlavní předností jasného ovoce je přítomnost velkého množství tryptofanu. Tato aminokyselina podporuje syntézu hormonu potěšení, pomáhá předcházet porodu po porodu.

Výhody banánové buničiny:

 • optimální a vyvážené složení vitamínů a mikroprvků pomáhá mladé matce rychleji se zotavit po porodu;
 • eliminuje projevy chronické únavy, naplňuje tělo energií, zvyšuje svalový tonus;
 • blahodárný účinek na fungování nervového systému, zabraňuje riziku hypertenze;
 • zlepšuje trávicí trakt, posiluje srdeční sval, krevní cévy, zlepšuje mozkovou aktivitu a pozornost;
 • čistí tělo od hromadění toxických látek;
 • zmírňuje otoky;
 • pomáhá zabránit nedostatku vitamínů v zimě, na jaře.

Banány pomáhají zlepšit stav pokožky, nehtů, vlasů. Tyto plody posilují ochranné funkce těla - nachlazení obejde vás a vaše dítě. Ovoce přispívá k postupné obnově krve, dokonale se vypořádá s ataky migrény.

Jsou banány nebezpečné pro kojící matky? Pokud jste použili toto exotické ovoce během těhotenství, pak je riziko alergických reakcí u dětí minimální.

Toto ovoce je užitečné pro vaše dítě - pokud jej pravidelně používáte, dítě spí lépe, nemá problémy s chutí k jídlu. Spolu s mateřským mlékem obdrží dítě pektiny, které přispívají k lepší absorpci a trávení potravy.

Možná rizika a kontraindikace

Přestože je banán považován za hypoalergenní ovoce, může u dítěte vyvolat alergie, jako každý nový produkt v mateřské stravě.

Nebezpečí drobků je škrob, který je hodně v dužině ovoce.

Je možné banány s kojením - nebezpečí pro novorozence

 • Nadýmání, zvýšená tvorba plynu - ovoce urychluje fermentační procesy ve střevě;
 • kolika
 • průjem nebo zácpa;
 • vyrážka;
 • drobky neklidného chování, nálada.

Pokud si u svého dítěte všimnete těchto příznaků, na chvíli se vzdejte banánů. Tělo dítěte ještě není připraveno k přijetí tohoto produktu. Můžete zkusit znovu po 5-7 dnech, pokud se příznaky znovu objeví, můžete zkusit banány pouze s přestávkou po 4-5 týdnech.

Posilují nebo oslabují banány? Pokud se dítě vyprazdňuje pravidelně, tropické ovoce neovlivní střeva. Nezralé ovoce pomůže vyrovnat se se zácpou u dítěte. Zralý produkt má upevňovací účinek, pomáhá zabránit dehydrataci průjmem.

Možné nebezpečí pro matku

Matkám hrozí určité nebezpečí banánů. Tyto plody jsou velmi kalorické, mohou způsobit uvolnění inulinu v krvi, což způsobí vážný záchvat hladu - pokud se snažíte po porodu ztratit další libry, pak tento produkt rozhodně není pomocníkem.

Sušené banány obsahují minimum živin a spoustu zbytečných kalorií, takže při kojení z nich nemá žádný přínos.

Pečené ovoce je však velmi užitečné - zakrývá sliznici žaludku ochranným filmem, snižuje negativní účinky kyseliny chlorovodíkové.

Pokud máte problémy s koagulací krve, cukrovkou, tromboflebitidou, je třeba banány v jakékoli formě zlikvidovat. Nepříjemné pocity po jídle mohou naznačovat onemocnění trávicího systému - nezdržujte návštěvu u lékaře.

Je možné jíst banány pro kojící matku novorozence - základní pravidla pro stravování

Aby se předešlo negativním důsledkům, jedte banány s mírou, začněte malým kouskem, je lepší vyzkoušet kousek před obědem, aby bylo možné sledovat reakci těla dítěte. Dávkování můžete zvýšit každé 3 dny, ale neměli byste jíst více než jeden plod denně. V prvním měsíci po narození dítěte je toto ovoce lepší nejíst.

Kdy mohu přidat lákavé banány??

Ve formě bramborová kaše a obilovin - za 5-6 měsíců. Musíte začít s 1/3 lžičky. Od 7 měsíců může dítě jíst toto ovoce jako dezert nebo svačinu. Pokud má vaše dítě nadváhu, pak jsou tyto plody po 8 měsících kontraindikovány - v takových případech je lepší konzultovat pediatra.

Jak si vybrat banány

Dobré plody mají jasně žlutou kůru, na nich nejsou žádné hnědé nebo šedé skvrny. Nekupujte velmi voňavé ovoce, mohou být uvnitř zralé.

Před použitím ovoce vždy umyjte - pro lepší skladování během přepravy jsou ošetřeny chemikáliemi.

Chutné a zdravé banánové dezerty

Bezesné noci, nervózní a emocionální přepracování, pole porodu - to vše dělá z mladých matek neustálou potřebu jíst něco sladkého a chutného. Zároveň však užitečné, protože péče o zdraví dítěte je vždy na prvním místě.

Mohu při kojení přidat banány k dezertům? Nejen možné, ale nutné. Jsme připraveni se s vámi podělit o několik receptů na jednoduchá jídla, která si můžete uvařit sami pro sebe a později pro své drobky..

Banánový nápoj

Pokud máte špatnou náladu, nemáte na nic dost síly - udělejte si lehký banánový nápoj, je lepší ho pít 30 minut před krmením.

Stačí do mixéru smíchat 1 zralé ovoce a 200 ml přírodního jogurtu. Je lepší nepoužívat mléko - takový koktejl je tělem špatně absorbován.

Banán a jablečný salát

K snídani nebo jako lehké občerstvení si můžete připravit salát - nakrájejte na polovinu banán a jablko, přidejte 120 g nízkotučného tvarohu, ochucenou smetanou nebo jogurtem.

Můžete přidat plátky ovoce do rýže, ovesné vločky.

Lehké banánové sušenky

Zakoupené pečivo obsahuje mnoho nebezpečných tuků. Ale doma si můžete vyrobit lehké a voňavé sušenky, které neobsahují žádné nebezpečné složky..

 1. Smíchejte 100 g banánové buničiny a 200 g tvarohu.
 2. Přidejte 50 g cukru.
 3. Po malých částech přidejte prosypanou mouku do hmoty - hotové těsto by mělo konzistencí připomínat silnou zakysanou smetanu.
 4. Pečivo zakryjte pergamenem, dejte hmotu do lžíce, péct v troubě při teplotě 180 stupňů až do příjemné zlaté barvy.

Zmrzlina "Banana"

Banánová zmrzlina - lehký, osvěžující dezert.

 1. Rozemelte 3 zralé ovoce v mixéru.
 2. Přidá se 500 g jemnozrnného tvarohu a 75 g práškového cukru.
 3. Míchejte, vložte do mrazničky na 3-4 hodiny. Aby hmota získala ideální konzistenci, musí se míchat každou hodinu.

Horký banánový dezert

Rychlý a chutný banánový dezert lze vařit v mikrovlnné troubě.

 1. Kaše s vidličkou 1 zralé ovoce.
 2. Přidejte 100 ml neslazeného jogurtu, 35 g cukru, 50 g měkkého másla.
 3. Míchejte, nalijte 5 g práškového pečiva, 180 g mouky.
 4. Vložte těsto do namazané skleněné misky a poslat do mikrovlnné trouby na půl hodiny.

Tvaroh s banánem

Tvarohový kastrol lze vařit na odpolední svačinu, je vhodný na lehkou večeři. Aby nedocházelo ke vzniku škodlivé zlaté kůry, je lepší ji vařit v pomalém hrnci.

 1. Smíchejte v hluboké nádobě 300 g tvarohu a sekanou dužinu dvou zralých banánů.
 2. Přidejte 5 křepelčích vajec, 30-40 g cukru.
 3. Zamíchejte, vložte do namazané mísy pro více vrstev.
 4. Vařte 45 minut v režimu pečení.

Závěr

Výživa během kojení není jen pohanka na vodě. S rozumným přístupem si můžete připravit pestré menu a nechat se hýčkat i lahodnými výrobky nebo dezerty.

V tomto článku jsme se pokusili podrobně porozumět otázce, zda je možné jíst banány pro kojící matku. Toto ovoce může pomoci vytvořit silnou imunitu u dítěte, vytvořit stolici a spát, pokud vaše dítě netrpí individuální nesnášenlivostí k těmto plodům.

Máte vlastní zkušenosti s banány při kojení? Sdílejte jej v komentářích, účastněte se diskusí na našich stránkách na sociálních sítích. Nikdo není v bezpečí před chybami během kojení, ale společně můžeme minimalizovat nutriční chyby na minimum.

Články O Neplodnosti