Hlavní Zdraví

Je možné banány s kojením?

Mateřské mléko je první a nejdůležitější věc, kterou matka dává novorozenci. Ale často je krmení velmi obtížné, zdá se, že prakticky není co jíst. Nejchutnější ingredience jsou zakázány. V zájmu zdraví dítěte se kojící matka musí mnoha způsoby popírat, ale můžete si také připravit chutná a zdravá jídla z většiny povolených potravin. Nejběžnějším ovocem, které lze během kojení jíst, je banán. Jaké jsou však prospěšné vlastnosti banánů, zejména při kojení - stojí za pochopení.

Příznivé vlastnosti

Za prvé, banán je nejdostupnějším ovocem, a to jak finančně, tak možná nákup produktu v kterémkoli ročním období bez čekání na sezónu. Chutné ovoce navíc obsahuje vitamíny a mikroživiny pro kojení:

 • vitamin C, kyselina askorbová;
 • skupina vitamínů B;
 • PP;
 • karoten;
 • draslík;
 • vápník;
 • pektin.

Nejčastějšími případy jsou případy, kdy se zralé ovoce doporučuje používat během kojení během žaludečních potíží a problémů se stolicí, protože pektin, který je součástí stravy, má příznivý účinek na gastrointestinální trakt. A stále ještě zcela nezralé plody se používají pro opačný, projímavý účinek. Tato skutečnost nahrazuje mnoho léků kojením, protože se má za to, že užívání léků nepříznivě ovlivňuje vývoj dítěte. Všechny složky takového nasyceného produktu vstupují do těla mateřským mlékem, takže můžete jíst banány, ale ve správných dávkách.

Než banány jsou v gv nebezpečné

Za prvé, u každé nové složky ve stravě kojící ženy může u dítěte dojít k alergii. To je důvod, proč by všechny produkty měly být do nabídky uváděny postupně, přičemž by měla být věnována pozornost reakci dítěte. Populární žluté ovoce se nepovažuje za vysoce alergenní produkt, ale individuální reakce jsou stále možné, zvláště pečlivě sledujte stav dítěte v prvním měsíci od narození. A i když přijde druhý měsíc, měly by být konzumovány v omezeném množství, protože ovoce je poměrně kalorické a vysoký obsah cukru může u novorozence způsobit střevní koliku. Ideální doba pro zavedení produktu je třetí měsíc nebo 7-8 týdnů pro dítě. Během tohoto období je trávicí systém malého člověka již docela silný. Včasné používání a postupné zavádění ošetřovatelského menu (pro začátečníky, ne více než 1 ks denně a v malých porcích) pomůže dětskému tělu zvyknout si na produkt dobře.

Účinky na tělo mámy a dítěte

Při pokusu o získání všech potřebných živin se žena snaží získat potravu, zatímco kojení by mělo být nejen chutné, ale zdravé a vyvážené, takže byste měli vědět, jak určitý produkt ovlivňuje tělo matky a dítěte. Pro matku je stravování banánů charakteristické:

 • zlepšení trávicího systému;
 • normalizace krevního tlaku;
 • zvýšená imunita;
 • posílení nervového systému;
 • dobrý, dobrý spánek a pozitivní nálada;
 • výrazné zlepšení ukazatelů kvality krve.

U kojenců je účinek ovoce dvojnásobný - pokud zralé ovoce nevyvolává alergickou reakci, pak díky pektinům se mléko v žaludku dítěte dobře vstřebává a pravděpodobně tráví a nadbytek banánových částic vyvolává nadýmání a koliku..

Lahodné recepty pro kojící matku

Pro diverzifikaci nabídky ošetřovatelky je banán přidán k mnoha možnostem snídaně, dezertů, jedení syrového nebo sušeného. Níže jsou uvedeny 3 recepty na jednoduchá a cenově dostupná banánová jídla kojení:

Kastrol s banánovým tvarohem

 • tvaroh - 0,5 kg;
 • jedno kuřecí vejce;
 • mouka nebo předem namočená krupice - 3 - 3 polévkové lžíce;
 • cukr podle chuti;
 • 2 banány.

Ovoce rozmíchejte, smíchejte všechny ingredience a pečte v troubě nebo pomalém sporáku po dobu 25-30 minut při 180 ° C.

Snídaně kaše z rýže, mléka a banánů

 • 100 gramů rýže;
 • dvakrát tolik mléka, tj. 200 ml;
 • kousek másla podle chuti;
 • cukr, sůl podle chuti;
 • 1 banán.

Přidejte rýži do vroucího mléka, přiveďte k varu a vařenou kaši, dokud se nevaří, smíchejte s jemně nasekaným nebo nakrájeným banánem v mixéru, ozdobte čerstvým ovocem a lístkem máty.

Banánový cookie

 • máslo - 100 g;
 • 1 šálek cukru;
 • jedno kuřecí vejce;
 • 2 šálky mouky;
 • prášek na pečení;
 • 4 banány;
 • skořice, ořechy v případě potřeby.

Kombinujte máslo, cukr a vejce. Přidejte mouku s práškem do pečiva a hněteme těsto. Přidejte nakrájené banány a ořechy, koření (volitelné), promíchejte. Uspořádejte malé sušenky a položte na pergamenový papír, pečte v troubě asi 25 minut. při průměrné teplotě 180 ° C.

Tyto recepty nijak nepoškozují dítě a správný výběr ingrediencí pomůže trochu diverzifikovat denní menu..

Mladá matka, která zná všechny negativní důsledky konzumace banánů v prvním měsíci po porodu, je lepší posoudit možná rizika pro zdraví svého dítěte před konzumací tropického ovoce. A abyste se ujistili, že dítě nemá alergické příznaky, měli byste ovoce zahrnout do hlavního menu a pravidelně se potěšit lahodnými dezerty.

Je možné ošetřovat mateřské banány?

Lékařské odborné články

Je možné jíst banány pro kojící matku? Tato otázka je velmi důležitá, protože mnozí z těchto plodů dlouho milovali. Poškodí banány dítě během kojení a jaké jsou prospěšné vlastnosti banánů. Všechny tyto nuance by měla mladá matka vědět, aby dala svému dítěti maximální množství užitečných prvků během kojení.

Výhody banánů pro kojení

Ovoce a zelenina jsou hlavním zdrojem základních živin a hrají důležitou roli při vývoji dítěte. Kojené ovoce jsou výživné potraviny, které uspokojí vaše dítě a vitamíny, minerály a vlákninu. Jaký druh ovoce mohu během kojení jíst, aby byl zdravý a nepoškozoval dítě? Za prvé, určitě můžete jíst ovoce, které jste snědli před těhotenstvím a během těhotenství. Pravděpodobnost nežádoucí reakce dítěte je velmi nízká.

Může být banánce dána kojící matce v prvním měsíci po narození dítěte. Banán ve své antigenní struktuře je považován za nealergenní ovoce. Kromě toho obsahuje mnoho živin, takže výhody banánů pro dítě jsou skvělé. Mnoho žen však pochybuje o výhodách konzumace banánů během kojení. Proto je třeba zvážit, jaké látky jsou obsaženy v tomto ovoci..

Výhody používání banánů během kojení:

 1. Poskytuje další kalorií: máma během kojení potřebuje dalších 400 až 500 kalorií denně. Tyto kalorií navíc pomáhají udržovat hladinu energie. Během kojení bude ženské tělo potřebovat více energie. Další energie, kterou potřebujete, vám způsobí, že budete mít hlad často. Výběr správného jídla v této době je zásadní. Banán je dobrým zdrojem těchto extra kalorií. Kromě toho mateřské mléko poskytuje nejen živiny pro kojence, ale také pomáhá v boji proti mnoha nemocem. Proto pokud kojíte, je důležité, abyste se starali o svou stravu..
 2. Dobrý zdroj vitamínu C: Vitamin C pomáhá tělu vstřebávat železo z jiných zdrojů potravy. Protože banán je bohatý na vitamin C, může kojící matce pomoci absorbovat železo z jiných zdrojů. Vitamin C pomáhá obnovovat tělesnou tkáň, léčí rány a poranění, podporuje zdravé zuby a dásně a je nezbytný pro silnou imunitu..
 3. Banán je dobrým zdrojem draslíku. Jeden banán obsahuje 450 miligramů draslíku. Draslík pomáhá udržovat krevní tlak a pomáhá jej udržovat na neutrální nebo normální úrovni. Banán má také uklidňující účinek na nervy a revitalizační účinek na ledviny. Tento důležitý minerál zmírňuje některé nepříjemné vedlejší účinky po porodu. To může snížit frekvenci nebo závažnost bolestivých křečí na nohou a pomoci zabránit nebo zmírnit přirozený otok..
 4. Všechny vitaminy B hrají rozhodující roli ve vývoji vašeho dítěte a banány mají mnoho vitamínů B. Centrální nervový systém vašeho dítěte se spoléhá na vitamin B6, B9, aby koordinoval činnosti během jeho vývoje a pomáhal při biosyntéze neurotransmiterů, dopaminu a serotoninu. Jak se vyvíjí centrální nervový systém vašeho dítěte, vitamín B6 z banánů vám pomáhá přenášet kyslík do tkání prostřednictvím hemoglobinu. Kyselina listová hraje důležitou roli ve vývoji nervů, mozku a míchy. Výhody banánů pro kojící matky jsou právě v prevenci nedostatku kyseliny listové.
 5. Banán je bohatým zdrojem železa a také zvyšuje absorpci železa v těle. Banán během kojení může zvýšit růst hemoglobinu a zabránit tak anémii u vašeho dítěte.
 6. Banány během kojení s kolikou u dítěte mohou snížit jejich závažnost. Banán obsahuje antacidum, které inhibuje sekreci kyseliny. Tyto plody jsou také bohaté na pektin, což pomáhá normalizovat trávení ve střevech. Banány mohou snížit nadýmání a mohou vyhladit pohyby střev. U kojenců může nadýmání absorbovat přebytečnou vodu a plyny.
 7. Vápník je obecně důležitý pro vývoj kostí a kosterního systému v každém věku. Každých 200 gramů banánů obsahuje 10 mg přírodního vápníku. Pro nervy je vápník sám o sobě užitečný při zrychlení procesu svalové kontrakce a rozvoje kostí dítěte.
 8. Výhodou banánů při kojení novorozence je ovoce bohaté na bílkoviny. Proteiny slouží jako zdroj kalorií, jakož i pro tvorbu protilátek v dětech a matkách, které jsou jejich imunitní obranou.
 9. Banány se stávají důležitými pro udržení cholesterolu a cukru v krvi během kojení. Zejména u žen s diabetem by měla být po každém kojení udržována konstantní hladina cukru. Banány mohou tuto hladinu cukru normalizovat..
 10. Banán obsahuje minerální složky, jako je hořčík. Banán je tedy bezpečný pro kojící matky. Výhody banánů pro kojící ženy - Banány pravidelně pomáhají snižovat obezitu po těhotenství. Důvodem je skutečnost, že banány mohou metabolismus urychlit. Kromě toho mohou banány produkovat membránu, která chrání střeva, pomáhá ničit toxiny v těle a může stimulovat jejich lepší trávení..
 11. Jíst banán vám může pomoci vyrovnat se se stresem. Tato výhoda vyplývá ze skutečnosti, že banány jsou bohatým zdrojem draslíku, který snižuje krevní tlak a snižuje úzkost..

Kolik banánů denně může mít kojící matka? To, že banány jsou pro vás dobré, neznamená, že byste je měli vždy jíst při kojení. Měli byste dodržovat doporučené dávkování, protože za normálních podmínek je dávka 2-4 banány denně. Pokud konzumujete banány s mírou, existuje velká šance, že vy i vaše dítě budete mít z tohoto skromného ovoce, které je tak plné vitamínů a živin, hodně užitek..

Co je škodlivé banány během kojení?

Banán je nepochybně plný mnoha živin a vitamínů, díky nimž je vynikajícím výběrem potravin, zejména během kojení. Existuje však také důvod k obavám, protože banány jsou bohaté na chitinázu, což je velmi běžný alergen. Chitinázový antigen je spojen s latexovou poruchou. Pokud jste alergický / á nebo máte negativní reakci na produkty obsahující latex, mohou banány způsobit alergie. Kromě banánů tato skupina zahrnuje avokáda, kiwi a kaštany. Pokud jste citliví na latex nebo nesnášenlivost na jiné produkty ve skupině, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete brát banány..

Některým ženám se nedoporučuje jíst banány, zejména pokud je jejich hladina cukru vyšší, než je obvyklé rozmezí. Za těchto okolností se kojícím matkám nedoporučuje jíst banány..

Banány jsou vláknité ovoce a obsahují jak gumovou gumu, tak pektin, rozpustná vlákna také v jablek. Tato vlákna pomáhají snižovat průjem absorpcí přebytečné vody v těle. Draslík v banánech může také pomoci při střevních křečích, které jsou někdy doprovázeny průjmem. Ale pokud má váš novorozenec sklon k zácpě, pak nadbytek banánů ve stravě vaší matky může tyto problémy ještě zhoršit..

Lze banány kombinovat s jiným ovocem? Kojící matku můžete kombinovat s banány a jablky, protože je to vynikající zdroj železa a vlákniny. Mezi výhody konzumace banánů a jablek během laktace patří ochrana dítěte před astmatem v dětství. Přesný důvod není jasný, ale zdá se, že konzumace jablek je pro tento konkrétní efekt účinná..

Banány a jablka jsou bohatá na železo, což pomáhá v boji proti anémii, aby se matce a dítěti udržely zdravé i bez preventivních dávek železa. Jablka napomáhají trávení a jsou bohatými zdroji nerozpustné vlákniny. Není proto překvapivé, že jablka s banány pomáhají při podpoře trávení a snižují střevní potíže u dítěte. Jablka jsou také bohatým zdrojem vápníku, a proto by měla být během kojení zahrnuta do vaší stravy..

Banány a hrušky pro kojící matku lze použít k normalizaci úrovně stopových prvků. Hrušky jsou také velmi prospěšné pro mámu a dítě. Hrušky jsou bezpečné k jídlu, protože mají nízký obsah kalorií a obsahují mnoho prospěšných prvků, které jsou zvláště důležité pro kojence. Toto ovoce je přirozenou léčbou únavy, závratě, nízkého metabolismu a poruch příjmu potravy, jako je averze k jídlu a obezita. Jedna velká hruška obsahuje 143 kalorií. Protože mají vysoký obsah vlákniny, jsou hrušky plné a poskytují nízkokalorické občerstvení, které vám také dá zdravou energii. Hrušky obsahují dva jednoduché uhlohydráty, fruktózu a glukózu, které se snadno tráví a poskytují zdravý vzestup energie. Plod nezvyšuje hmotnost, protože má nízký obsah tuku.

Hrušky poskytují přibližně 14 mikrogramů kyseliny listové na jednu porci. Není mnoho potravin, které obsahují kyselinu listovou, proto většina lékařů doporučuje, aby ženy během krmení užívaly doplňky, které poskytují významnou část vašeho denního příjmu. Kyselina listová je zvláště důležitá v prvních měsících života dítěte, když hraje rozhodující roli při prevenci poruch nervového vývoje..

Hrušky, stejně jako banány, jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Pouze jedna hruška obsahuje asi 10 miligramů. Vitamin C pomáhá vašemu tělu bojovat s infekcí, což je zvláště důležité během stresujících období a bezprostředně po narození. Jíst hrušky jídlem, které obsahuje železo, jako jsou banány, aby vaše tělo absorbovalo železo.

Hrušky jsou také dobrým zdrojem vlákniny, což pomáhá snižovat zácpu, kterou mají často děti. Proto použití banánů a hrušek může zlepšit motorické procesy u dítěte. Jezte loupané hrušky, abyste získali nejvyšší obsah vlákniny..

Jíst jednu nebo dvě hrušky denně vám umožní splnit denní požadavek kobaltu, který pomáhá při vstřebávání železa. To také umožňuje ledvinám vylučovat přebytečnou vodu. Hruškové ovoce je mírné a přírodní antidepresivum. Pomáhá proto řešit každodenní stres a napětí, což je často případ mladých kojících matek. Velké množství taninů přítomných v ovoci pomáhá při účinném odstraňování těžkých kovů a nebezpečných toxinů. Detoxikační hrušky a banány jsou také velmi účinné.

Takto lze banány kombinovat s jiným ovocem - jablky, hruškami, švestkami. Musíte však být opatrní a jíst všechny plody společně, pouze pokud jste je snědli jednotlivě a dítě nereagovalo.

Konzumace banánů kojící matce může být velmi prospěšná. Tyto plody obsahují nejen vitamíny, ale také mikroelementy, které aktivně pomáhají při normalizaci práce žaludku u dítěte. Proto ovoce musí být ve stravě mladé matky, včetně banánů, jablek, hrušek a ovoce, které roste v zemi..

Mohu během kojení jíst banány (čerstvé a sušené)?

Při narození dítěte kojící matka reviduje svou stravu, aby byla co nejbezpečnější. Odborníci doporučují první týdny po narození vyloučit exotické ovoce z nabídky, aby se zabránilo vývoji alergie u dítěte. Banány pro HBV jsou také často zakázány, ale ne vždy by mělo být použití omezeno.

Banán - velmi užitečný produkt pro matku při kojení.

Je možné jíst banány během kojení?

Pokud byly banány přítomny v ženské nabídce během těhotenství, jsou s laktací povoleny. Je vhodné dodržovat přísné tabu 7-10 dní po narození, dokud mateřské mléko nezačne být produkováno. Nezapomeňte na upevňovací vlastnost exotického produktu, který je plný zácpy u matek a dětí. Pokud jsou u ženy, která porodila, stehy, je lepší dodržovat dietu, která podporuje normální fungování trávicího traktu (gastrointestinální trakt).

V prvním měsíci

Podle lékařů je lepší vyloučit banány z kojení dítěte v prvním měsíci z nabídky. Zralé ovoce obsahuje vysoké množství pektinu a škrobu, což způsobuje střevní problémy.

Ve druhém měsíci

Kojící matka by měla pečlivě vybírat produkty, protože všechny látky ve zpracované formě vstupují do mateřského mléka dítěte. Pediatři mají povoleno postupně zavádět do stravy exotický plod, jakmile skončí druhý měsíc po narození. Střevní mikroflóra u kojence je konečně utvořena o 3 měsíce a před tím je možné projevit negativní reakce, jako je fermentace, kolika a bolest žaludku..

Jak vstoupit a kolik je

Pro celou dobu laktace existuje skvělé pravidlo: vždy musíte dodržovat opatření. Pokud přejídáte i ty nejzdravější jídlo, problémům se nelze vyhnout. Kojící banány by měly být podávány postupně:

 1. Rozdělte sladké ovoce na 5 částí a jedte pouze jednu z nich.
 2. Je lepší zahrnout produkt do snídaně, aby maminka měla čas sledovat reakci dítěte.
 3. Při nepřítomnosti negativního účinku je povoleno jíst 1/2 plodu po 2-3 dnech. Pokud máte problémy, můžete ji zadat do stravy až po měsíci.

Ovoce si nemůžete užívat více než dvakrát týdně - po měsíci si tělo dítěte zvykne na všechno nové. Nejezte banány na lačný žaludek ani je nepijte vodou.

Sušené banány pro HS

Po jídle čerstvého ovoce prudce stoupá hladina cukru v krvi, takže mnoho matek upřednostňuje jíst sušené banány. Můžete si je koupit v obchodě nebo doma vařit:

 1. Nalijte vroucí vodu přes kůru ovoce, kůra.
 2. Nakrájíme na libovolné kousky a položíme na plech.
 3. Suší se v peci při teplotě nepřesahující 60 ° C po dobu 2 hodin.

Pohodlné občerstvení dodává tělu energii díky vysoké nutriční hodnotě a podporuje produkci serotoninu - hormonu štěstí. Sušené ovoce si můžete užít dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců.

U dětí je alergie možná

Banán je považován za hypoalergenní produkt, takže alergická reakce dětí je extrémně vzácná. Kojenci mohou mít nesnášenlivost na škrob, který se nachází ve velkém množství v zralých plodech. Pokud matka snědla ovoce a dítě jí praštilo nohy a stlačilo je na bříško - je to známka koliky a procesu kvašení ve střevě. Příznaky se mohou podobat alergii na banány u kojenců, ale vznikají z úplně jiných důvodů:

 1. Dysfunkce zažívacího traktu. Ovoce způsobuje zácpu i zažívací potíže - tělo každého dítěte reaguje individuálně na nová jídla. Při častých střevních pohybech dítěte je lepší se na chvíli zdržet konzumace exotického ovoce.
 2. Chemická reakce. Banány jsou zralé nezralé, ošetřené speciálním řešením tak, aby se zboží během přepravy nezhoršovalo. Chemické látky se mohou náhodně dostat na dužinu, takže kůra by se měla vždy umýt a opláchnout vroucí vodou.
 3. Přebytečný serotonin. Hormonální „štěstí“ je užitečné v rozumných množstvích - ve velkých objemech vyvolává na kůži vyrážky..

Některé matky se bojí jíst banány při kojení kvůli pektinu, ale nezpůsobují alergie. Obsah pektinu příznivě ovlivňuje činnost trávicího traktu dítěte, pomáhá trávit a asimilovat jídlo.

Stanovisko Dr. Komarovského

Známý pediatr se domnívá, že péče o novorozence zahrnuje hygienu, každodenní procházky a přiměřenou stravu pro kojící matku. Při pouhé myšlence na nutriční omezení se ženy nudí, ale jídlo může být nejen zdravé, ale také chutné. Množství konzumovaného jídla nemá vliv na produkci mateřského mléka a kvalita pokrmů nutně ovlivní zdraví dítěte.

Komarovsky doporučuje první dva týdny po narození úplně vyloučit produkty, které u dítěte vyvolávají zvýšenou tvorbu plynu. Patří sem banány, které během kojení způsobují změkčení stolice a koliku. Tropické ovoce si můžete užít, když je dítě 2 měsíce staré, a měli byste začít malým plátkem. Banán je skutečným skladem užitečné vlákniny a kyseliny listové, který je nezbytný k obnovení zdraví žen.

Komarovsky doporučuje vyloučit banány ze stravy dříve, než dítě dosáhne dvou měsíců, protože tento produkt vyvolává tvorbu plynu a může způsobit koliku u dítěte.

Výhoda

Při kojení zažívá ženské tělo zvýšený stres - je důležité včas doplnit zásoby mikroživin. Mnoho ovoce má bohaté složení, ale výhoda banánů zůstává nepopiratelná:

 1. Hormon štěstí vám umožní překonat poporodní depresi a má dobrý vliv na emoční rovnováhu.
 2. Ve stresových situacích je nezbytný tandem vitamínů B a hořčíku, což zvyšuje psychickou odolnost těla. Zvyšují také koncentraci a paměť..
 3. Tryptofan obnovuje normální spánek a reguluje chuť k jídlu, což vám umožňuje rychle obnovit postavu po těhotenství a porodu.
 4. Železo je nejlepší prevence anémie a ztráty síly.
 5. Vápník podporuje zdraví kostí.
 6. V draslíku je zvláštní výhoda pro kojící matku - je zodpovědný za tón krevních cév a srdečního svalu, takže rozdíly v hmotnosti nezpůsobí křečové žíly.
 7. Velké množství vitamínu C stimuluje imunitní systém a vitamin E - záruka krásy pokožky a vlasů.

Použití banánů během kojení normalizuje hladinu glukózy a produkci žaludeční šťávy.

Výběr a skladování

Exotické ovoce přichází do domácích pultů z tropických zemí, takže při nákupu musíte věnovat pozornost řadě faktorů:

 1. Barva. Zralé ovoce je vždy jasně žluté bez dalších odstínů. Pokud je základna banánu zelenkavá - to je v pořádku. Můžete si ji koupit a nechat ji chvíli vychladnout na chladném místě.
 2. Textura slupky. Vynikající a zdravá banánová slupka je hladká a matná. Chcete-li zlepšit vzhled, ukládejte zaměstnanci často stříkejte ovoce vodou, abyste si mohli koupit mokré ovoce.
 3. Formulář. Vysoce kvalitní banán vždy racionalizovaný bez výrazného žebra.
 4. Vůně. Zralé ovoce má příjemnou nasládlou vůni, stimulující chuť k jídlu.
 5. Integrita. Je lepší projít exotickým ošetřením s poškozenou kůží nebo potrhaným ocasem. Dobré celé a pevné na dotek.

Při výběru byste měli peeling pečlivě prohlédnout:

 1. Malé černé tečky označují dobrou zralost banánů. Takové ovoce je naprosto bezpečné, ale je vhodné je jíst v den nákupu - rychle se kazí.
 2. Šedá slupka je jasným znakem toho, že byste se měli zdržet nákupu (ovoce je omrzlé).
 3. Černé skvrny označují začátek rozkladu, proto tyto banány nemůžete použít při kojení novorozence.

Některé ženy odmítají kupovat velké banány a zaměňovat je za „krmení“. Dovezeny jsou pouze dezertní odrůdy o délce 15–20 cm. Zajímavý fakt: chutné banány se nacházejí uprostřed parta.

Je lepší skladovat banány ve svazku při pokojové teplotě v otevřené formě, protože se rychleji zhoršují v lednici. Chcete-li prodloužit trvanlivost ovoce, můžete zabalit ocas svazku fólií. Optimální teplota je 14 приС s vlhkostí od 85%. Tyto podmínky lze udržovat pouze ve sklepě nebo suterénu - v kuchyni je parta nežádoucí opustit déle než 2-3 dny. Aby se zabránilo černění plodů, musí být umístěny mimo slunce.

Recepty

Kojící banán bude vynikajícím doplňkem jakéhokoli zákusku, protože se dobře hodí s nízkotučným tvarohem a lehkým krémem. Koktejly a kastroly se připravují z ovoce, je vhodné ho přidat do ovocného salátu nebo ovesné vločky.

Potěšte se s těmito zdravými banánovými pokrmy:

Výhody zavedení banánů do stravy jsou mnohem větší, pokud je budete jíst s mírou.

Je možné kojit banány: jak, kdy a kolik? Vše o výhodách a nebezpečích tropického ovoce pro mladé matky

Mnoho mladých matek mylně věří, že období kojení je nepřetržitým omezením a stálou kontrolou, když nemůžete jíst nic exotického, ovoce a bobule by měly být konzumovány v omezeném množství.

Stereotypy jsou stereotypy a je nutné porozumět všem zákazům. A konečně, pochopit, které výrobky jsou opravdu nebezpečné a co ne. Dnes budeme mluvit o tom, zda je možné kojit banány. Vláknina z tohoto ovoce obsahuje mnoho výživných a prospěšných prvků, ale jak bezpečné je pro dítě?

Z čeho se banán skládá?

Banán je tropické bobule, ale mnozí ho více nazývají ovocem. V zemích, kde roste, používají ho místo chleba, připravují mouku, teplá jídla. Ale tyto světlé plody jsme jedli čerstvé, přidávali se do zákusků.

Abychom pochopili, jak může být banán užitečný pro kojící matku, musíte zjistit, z čeho se skládá toto zahraniční ovoce..

 • obsahuje rekordní množství lysinu - tato aminokyselina se aktivně podílí na tvorbě silné imunity, účinně bojuje proti virům respiračních chorob a herpesu;
 • kyselina askorbová - posiluje kost a pojivovou tkáň, urychluje metabolické procesy, posiluje obranyschopnost těla;
 • vláknina - nepostradatelný prvek pro normální fungování gastrointestinálního traktu, pomáhá očistit tělo;
 • pomalé uhlohydráty;
 • Vitamin E, retinol - zodpovědný za krásu a mládež;
 • Vitaminy B - pomáhají v boji proti únavě, normalizují nervový systém.

Kromě toho složení obsahuje téměř celé spektrum užitečných stopových prvků - draslík, vápník, fosfor, železo.

Je možné ošetřovat mateřské banány - výhody zámořského ovoce

Hlavní předností jasného ovoce je přítomnost velkého množství tryptofanu. Tato aminokyselina podporuje syntézu hormonu potěšení, pomáhá předcházet porodu po porodu.

Výhody banánové buničiny:

 • optimální a vyvážené složení vitamínů a mikroprvků pomáhá mladé matce rychleji se zotavit po porodu;
 • eliminuje projevy chronické únavy, naplňuje tělo energií, zvyšuje svalový tonus;
 • blahodárný účinek na fungování nervového systému, zabraňuje riziku hypertenze;
 • zlepšuje trávicí trakt, posiluje srdeční sval, krevní cévy, zlepšuje mozkovou aktivitu a pozornost;
 • čistí tělo od hromadění toxických látek;
 • zmírňuje otoky;
 • pomáhá zabránit nedostatku vitamínů v zimě, na jaře.

Banány pomáhají zlepšit stav pokožky, nehtů, vlasů. Tyto plody posilují ochranné funkce těla - nachlazení obejde vás a vaše dítě. Ovoce přispívá k postupné obnově krve, dokonale se vypořádá s ataky migrény.

Jsou banány nebezpečné pro kojící matky? Pokud jste použili toto exotické ovoce během těhotenství, pak je riziko alergických reakcí u dětí minimální.

Toto ovoce je užitečné pro vaše dítě - pokud jej pravidelně používáte, dítě spí lépe, nemá problémy s chutí k jídlu. Spolu s mateřským mlékem obdrží dítě pektiny, které přispívají k lepší absorpci a trávení potravy.

Možná rizika a kontraindikace

Přestože je banán považován za hypoalergenní ovoce, může u dítěte vyvolat alergie, jako každý nový produkt v mateřské stravě.

Nebezpečí drobků je škrob, který je hodně v dužině ovoce.

Je možné banány s kojením - nebezpečí pro novorozence

 • Nadýmání, zvýšená tvorba plynu - ovoce urychluje fermentační procesy ve střevě;
 • kolika
 • průjem nebo zácpa;
 • vyrážka;
 • drobky neklidného chování, nálada.

Pokud si u svého dítěte všimnete těchto příznaků, na chvíli se vzdejte banánů. Tělo dítěte ještě není připraveno k přijetí tohoto produktu. Můžete zkusit znovu po 5-7 dnech, pokud se příznaky znovu objeví, můžete zkusit banány pouze s přestávkou po 4-5 týdnech.

Posilují nebo oslabují banány? Pokud se dítě vyprazdňuje pravidelně, tropické ovoce neovlivní střeva. Nezralé ovoce pomůže vyrovnat se se zácpou u dítěte. Zralý produkt má upevňovací účinek, pomáhá zabránit dehydrataci průjmem.

Možné nebezpečí pro matku

Matkám hrozí určité nebezpečí banánů. Tyto plody jsou velmi kalorické, mohou způsobit uvolnění inulinu v krvi, což způsobí vážný záchvat hladu - pokud se snažíte po porodu ztratit další libry, pak tento produkt rozhodně není pomocníkem.

Sušené banány obsahují minimum živin a spoustu zbytečných kalorií, takže při kojení z nich nemá žádný přínos.

Pečené ovoce je však velmi užitečné - zakrývá sliznici žaludku ochranným filmem, snižuje negativní účinky kyseliny chlorovodíkové.

Pokud máte problémy s koagulací krve, cukrovkou, tromboflebitidou, je třeba banány v jakékoli formě zlikvidovat. Nepříjemné pocity po jídle mohou naznačovat onemocnění trávicího systému - nezdržujte návštěvu u lékaře.

Je možné jíst banány pro kojící matku novorozence - základní pravidla pro stravování

Aby se předešlo negativním důsledkům, jedte banány s mírou, začněte malým kouskem, je lepší vyzkoušet kousek před obědem, aby bylo možné sledovat reakci těla dítěte. Dávkování můžete zvýšit každé 3 dny, ale neměli byste jíst více než jeden plod denně. V prvním měsíci po narození dítěte je toto ovoce lepší nejíst.

Kdy mohu přidat lákavé banány??

Ve formě bramborová kaše a obilovin - za 5-6 měsíců. Musíte začít s 1/3 lžičky. Od 7 měsíců může dítě jíst toto ovoce jako dezert nebo svačinu. Pokud má vaše dítě nadváhu, pak jsou tyto plody po 8 měsících kontraindikovány - v takových případech je lepší konzultovat pediatra.

Jak si vybrat banány

Dobré plody mají jasně žlutou kůru, na nich nejsou žádné hnědé nebo šedé skvrny. Nekupujte velmi voňavé ovoce, mohou být uvnitř zralé.

Před použitím ovoce vždy umyjte - pro lepší skladování během přepravy jsou ošetřeny chemikáliemi.

Chutné a zdravé banánové dezerty

Bezesné noci, nervózní a emocionální přepracování, pole porodu - to vše dělá z mladých matek neustálou potřebu jíst něco sladkého a chutného. Zároveň však užitečné, protože péče o zdraví dítěte je vždy na prvním místě.

Mohu při kojení přidat banány k dezertům? Nejen možné, ale nutné. Jsme připraveni se s vámi podělit o několik receptů na jednoduchá jídla, která si můžete uvařit sami pro sebe a později pro své drobky..

Banánový nápoj

Pokud máte špatnou náladu, nemáte na nic dost síly - udělejte si lehký banánový nápoj, je lepší ho pít 30 minut před krmením.

Stačí do mixéru smíchat 1 zralé ovoce a 200 ml přírodního jogurtu. Je lepší nepoužívat mléko - takový koktejl je tělem špatně absorbován.

Banán a jablečný salát

K snídani nebo jako lehké občerstvení si můžete připravit salát - nakrájejte na polovinu banán a jablko, přidejte 120 g nízkotučného tvarohu, ochucenou smetanou nebo jogurtem.

Můžete přidat plátky ovoce do rýže, ovesné vločky.

Lehké banánové sušenky

Zakoupené pečivo obsahuje mnoho nebezpečných tuků. Ale doma si můžete vyrobit lehké a voňavé sušenky, které neobsahují žádné nebezpečné složky..

 1. Smíchejte 100 g banánové buničiny a 200 g tvarohu.
 2. Přidejte 50 g cukru.
 3. Po malých částech přidejte prosypanou mouku do hmoty - hotové těsto by mělo konzistencí připomínat silnou zakysanou smetanu.
 4. Pečivo zakryjte pergamenem, dejte hmotu do lžíce, péct v troubě při teplotě 180 stupňů až do příjemné zlaté barvy.

Zmrzlina "Banana"

Banánová zmrzlina - lehký, osvěžující dezert.

 1. Rozemelte 3 zralé ovoce v mixéru.
 2. Přidá se 500 g jemnozrnného tvarohu a 75 g práškového cukru.
 3. Míchejte, vložte do mrazničky na 3-4 hodiny. Aby hmota získala ideální konzistenci, musí se míchat každou hodinu.

Horký banánový dezert

Rychlý a chutný banánový dezert lze vařit v mikrovlnné troubě.

 1. Kaše s vidličkou 1 zralé ovoce.
 2. Přidejte 100 ml neslazeného jogurtu, 35 g cukru, 50 g měkkého másla.
 3. Míchejte, nalijte 5 g práškového pečiva, 180 g mouky.
 4. Vložte těsto do namazané skleněné misky a poslat do mikrovlnné trouby na půl hodiny.

Tvaroh s banánem

Tvarohový kastrol lze vařit na odpolední svačinu, je vhodný na lehkou večeři. Aby nedocházelo ke vzniku škodlivé zlaté kůry, je lepší ji vařit v pomalém hrnci.

 1. Smíchejte v hluboké nádobě 300 g tvarohu a sekanou dužinu dvou zralých banánů.
 2. Přidejte 5 křepelčích vajec, 30-40 g cukru.
 3. Zamíchejte, vložte do namazané mísy pro více vrstev.
 4. Vařte 45 minut v režimu pečení.

Závěr

Výživa během kojení není jen pohanka na vodě. S rozumným přístupem si můžete připravit pestré menu a nechat se hýčkat i lahodnými výrobky nebo dezerty.

V tomto článku jsme se pokusili podrobně porozumět otázce, zda je možné jíst banány pro kojící matku. Toto ovoce může pomoci vytvořit silnou imunitu u dítěte, vytvořit stolici a spát, pokud vaše dítě netrpí individuální nesnášenlivostí k těmto plodům.

Máte vlastní zkušenosti s banány při kojení? Sdílejte jej v komentářích, účastněte se diskusí na našich stránkách na sociálních sítích. Nikdo není v bezpečí před chybami během kojení, ale společně můžeme minimalizovat nutriční chyby na minimum.

Je možné jíst banány během kojení v prvním měsíci po narození dítěte

Banány jsou sladké exotické ovoce, které dospělí i děti milují pro svou nepopsatelnou chuť. Matky novorozenců se často ptají: mohu mít banány kojení? Jak toto ovoce ovlivňuje trávení mámy a dítěte? Je schopen vyvolat alergie? V jaké formě je nejlepší jíst pro největší užitek pro tělo a jak vstoupit do stravy?

Nabídka banánové buničiny je nejen velmi chutná, ale také výdatná. Jedno ovoce může uspokojit váš hlad po dobu několika hodin. Banán je perfektní a cenově dostupné občerstvení.

Příznivé vlastnosti banánů

Jíst banány během kojení po porodu není zakázáno. Naopak, mnoho lékařů doporučuje jíst toto ovoce během krmení, protože banán má řadu užitečných vlastností:

 • bohatá energetická hodnota, vysoký obsah fosforu, kyselina askorbová, vápník, draslík, železo a β-karoten;
 • schopnost vyvolat produkci serotoninu - hormonu radosti, který pozitivně ovlivňuje náladu a nervový systém kojící matky;
 • vysoký obsah vitamínů C, E, B, PP;
 • obsah pektinu, který má pozitivní účinek na fungování zažívacího traktu;
 • schopnost stimulovat funkci mozku;
 • posílení imunitního systému.

O výhodách banánů není pochyb, ale matky ošetřují jakýkoli produkt ve své stravě opatrně, protože se bojí poškodit tělo novorozence.

Mohu při kojení jíst banány

Při kojení není zakázáno jíst banány, ale musíte je používat opatrně.

Pokud matka toto ovoce často používala během těhotenství, pak po narození jeho použití pravděpodobně nezpůsobí žádné problémy.

Pokud se žena během těhotenství omezila, měli byste se tohoto ovoce zdržet v prvním nebo dvou měsících po porodu, protože velké množství cukru může u dítěte způsobit tvorbu plynu a koliku..

Jak banán ovlivňuje novorozence

Jak pochopit, zda banány mohou být použity pro kojení novorozence? Pokud konzumace tohoto ovoce matkou nezpůsobí koliku dítěte, zácpu, průjem nebo alergickou reakci, to znamená, že plod může a měl by být.

Mnoho matek tvrdí, že když používají kojení během kojení, mají lepší laktaci a lepší fungování gastrointestinálního traktu.

Dítě s mateřským mlékem dostává prospěšné látky - pektiny, které jsou obsaženy v banánech. Pektiny pomáhají dětským střevům trávit a vstřebávat jídlo. Pokud má dítě zpoždění stolice, nezralý banán konzumovaný matkou pomůže mít projímavý účinek..

Pokud byl v období kojení dítě banánem dobře absorbováno, může být od 5 měsíců podáván jako doplňková strava..

Jak jíst banány kojící matce

Musíte začít s malým množstvím: nejprve jezte čtvrtinu nebo třetinu banánů a za pár dní si udělejte přestávku, abyste se podívali na reakci dítěte. Během tohoto období by se neměly konzumovat žádné nové produkty. Pokud se chování dítěte nezmění, nezačne trpět kolikou, pak můžete zvýšit spotřebu ovoce, během několika týdnů to zvýší na 1-2 banány denně.

Ve vzácných případech může banán vyvolat u dítěte alergii a potom bude muset být toto ovoce vyloučeno ze stravy.

Pokud se reakce na banány projeví jako porušení stolice u dítěte (zácpa, průjem, tvorba plynu), měli byste ji přestat dočasně používat, asi po týdnu opět začít znovu zavádět tento produkt.

Banány posilují nebo oslabují

Účinek banánů na tělo matky a dítěte závisí na zralosti ovoce. Nezralé, nazelenalé ovoce má projímavý účinek a přezrálý banán může způsobit fixační účinek. Díky zácpě tedy může být nezralý banán neocenitelný - nemusíte používat léky, stačí normálně stolici jíst zelenavé ovoce. Mnoho matek používá tento jednoduchý lék. Pokud je všechno normální s prací gastrointestinálního traktu u matky a dítěte, pak by se měly jíst zralé žluté banány..

Kdo by neměl jíst banány

Je třeba si uvědomit, že banány nejsou vždy prospěšné. Existují případy, kdy se jejich použití v potravinách nedoporučuje nebo dokonce zcela zakazuje.

Je nežádoucí jíst banány pro matky, které jsou obézní nebo s výrazně nadváhou, protože se jedná o vysoce kalorický produkt obsahující velké množství rychlých uhlohydrátů.

Nejezte banány:

 • ženy s diabetem;
 • matky, jejichž děti mají cukrovku;
 • ženy s křečovými žilami nebo tromboflebitidou (protože banán zvyšuje viskozitu krve);
 • matky dětí s vysokou viskozitou krve;
 • matky alergických dětí, které reagují na banány kožními vyrážkami, podrážděním, svěděním.

Mísa recepty

Banány jsou velmi chutné a užitečné ve své obvyklé formě, ale za účelem diverzifikace stravy si z nich můžete připravit mnoho zajímavých jídel. Zde jsou některé recepty.

Banány pro kojící matku: dávky, poškození a pravidla použití

Banány dnes najdete v každém obchodě s potravinami a v nabídce každé rodiny. Tyto plody jsou zaslouženě považovány za prospěšné pro tělo. Při kojení by však měly být při mateřské stravě podávány opatrně..

Výhody a poškození banánů

Banán je jedním z nejvíce kalorických plodů. To je odůvodněno nízkým obsahem kapaliny v buničině a velkým podílem škrobu v kompozici. Navíc je mnohem užitečnější než cukrářské a moučné výrobky. Z hlediska vědy banány nejsou ovoce, ale bobule. Ale v ovoci neexistují tvrdé kameny a kyselá chuť charakteristická pro mnoho bobulí. Banány jsou do Ruska dováženy převážně čerstvé, v dužině těchto plodů je zachována velká část hodnotných živin. Na rozdíl od jiných bobulí banány nemají tvrdá semena nebo kyselou chuť

Banány jsou bohaté na zdravé uhlohydráty. Poskytují matce podporu energie a dodávku serotoninu (hormonu štěstí) do těla. Kalorie z konzumace banánů jsou konzumovány rychle a nemají negativní vliv na postavu při přiměřených porcích. Tyto plody mají další významné výhody:

 1. Vysoký obsah lysinu. Tato aminokyselina se podílí na tvorbě imunity, pomáhá tělu bojovat s viry.
 2. Nízká pravděpodobnost alergií. Je nepravděpodobné, že se alergie projeví u kojenců, pokud matka během těhotenství aktivně konzumovala banány.
 3. Vhodné pro dietní výživu pro lidi s vysokou i nízkou kyselostí v žaludku, snadno stravitelnou ve střevě díky vysokému obsahu vlákniny a pektinu.
 4. Pomozte vytvořit židli. Banány mají tendenci absorbovat škodlivé látky ve střevech a přirozeným způsobem přispívají k jejich odstranění z těla. Má se za to, že nazelenalé, nezralé banány mají projímavý účinek na tělo matky a dítěte a naopak měkké přezrálé plody jsou naopak svíravé. Pokud nejsou problémy se stolicí pozorovány, banány zpravidla neovlivňují trávení..
 5. Vysoký obsah draslíku. Tento stopový prvek je nezbytný pro plné fungování kardiovaskulárního systému. Pravidelné používání banánů normalizuje krevní tlak, zlepší funkci srdce, odstraní z těla přebytečnou tekutinu a toxiny..
 6. Zlepšete náladu. Aminokyselina tryptofan v důsledku metabolických procesů v těle vylučuje serotonin a pomáhá mamince bojovat proti porodu po porodu.
 7. Zajistěte rychlé nasycení. Sacharidy banánů mají dlouhou dobu rozpadu, což vám umožní uhladit hlad po dobu několika hodin a vyhnout se špičkám cukru v krvi. Banány se mohou jíst mezi jídly nebo se ovoce může použít k přípravě hlavních chodů..
 8. Bohaté minerální složení. Banány obsahují vitamíny C, skupina B, beta-karoten, vitamín PP, E, fosfor, vápník, draslík, železo.

Tabulka: údaje o přibližném obsahu živin, vitamínů a minerálů v 100 g

názevObsah 100 g
Obsah kalorií96 kcal
Veverky1,5 g
Tuky0,5 g
Sacharidy21 g
Vitamin A, RE20 mcg
Beta karoten0,12 mg
Vitamin B1, thiamin0,04 mg
Vitamin B2, riboflavin0,05 mg
Vitamin B4, Cholin9,8 mg
Vitamin B5, kyselina pantothenová0,25 mg
Vitamin B6, Pyridoxin0,38 mg
Vitamin B9, Fólie10 mcg
Vitamin C, kyselina askorbová10 mg
Vitamin E, alfa tokoferol, TE0,4 mg
Vitamin K, fylochinon0,5 mcg
Vitamin PP, NE0,9 mg
Niacin0,6 mg
Draslík, K348 mg
Vápník Ca8 mg
Hořčík, Mg42 mg
Sodík, Na31 mg
Phosphorus, Ph28 mg
Železo, Fe0,6 mg
Mangan, Mn0,27 mg
Selen, Se1 mcg
Fluor F2,2 mcg
Zinek, Zn0,15 mg

Video: Elena Malysheva o výhodách banánů

Nežádoucí důsledky

Je nepravděpodobné, že banány budou mít negativní vliv na pohodu dítěte nebo ovlivní kvalitu a množství mateřského mléka ženy. V některých případech však tělo dítěte může negativně reagovat na přítomnost těchto plodů v mateřské stravě:

 1. Pokud během těhotenství banány nebyly přítomny v ženském jídelním lístku, jejich složky nejsou pro dítě neznámé a mohou způsobit alergie. Zavádění nových produktů do stravy během kojení by mělo být velmi opatrné.
 2. Podíl banánů ve stravě je příliš velký. Pokud kojící žena sní během dne několik plodů, může to u dítěte vyvolat nadýmání a koliku.
 3. Máma začala jíst banány příliš brzy. První týdny života dítěte jsou nejvíce odpovědné a kojící žena musí dodržovat speciální stravu. Během tohoto období se nedoporučuje jíst banány..
 4. S použitím nazelenalých, nezralých plodů je možné zvýšit tvorbu plynu ve střevě. Tyto banány obsahují méně pektinu, ale více škrobu, což může způsobit reakci ze zažívacího traktu. Jíst hodně banánů může způsobit koliku a nadýmání u dítěte

Banány se nedoporučují pro ženy s cukrovkou kvůli vysokému obsahu cukru v produktu..

Kojení banány

Chcete-li se vyhnout nežádoucím vedlejším účinkům požití banánů během kojení, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • zavést do stravy nejdříve 1-2 měsíce po narození;
 • poprvé pojídejte půl banánů a během dne sledujte reakci dítěte (může se objevit vyrážka, může dojít ke zvýšené tvorbě plynu). Při nepřítomnosti negativních projevů u dítěte můžete následující den jíst celý plod.

Sazba banánů denně pro kojící matku nepřesahuje 2 ks. ve dne.

Během laktace může žena jíst banány následujících typů:

 • Čerstvý
 • pečený;
 • sušené a sušené. Slunce sušené banány mají jemný účinek na střeva, ale jejich kalorický obsah je 5-6krát vyšší než u čerstvého ovoce

Sušené banány jsou kandované ovoce (sušené ovoce), prodávají se a suší se v balení. Má se za to, že plody v této formě mají méně výrazný účinek na stolici, nezpůsobují kvašení ve střevech. Důvodem je snížený obsah hrubých vláken. Jejich kalorický obsah je současně 5-6krát vyšší než u čerstvého ovoce, koncentrace některých vitamínů je díky dlouhodobému skladování, tepelnému zpracování nižší.

Dámské recenze

V porodnici mi řekli, že z ovoce mohou být vyrobena pouze jablka a banány, protože to nejsou alergeny., Ale ne moc.

Ekaterina Novikova (Ermolinskaya)

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/ot_rozhdenija_do_goda/pitanie_kormjashhej_mamy_by_uliya_rostov_bk_ru/

Po celou dobu jsem jedl banány a začínal v nemocnici. to byly jediné ovocné měsíce na 3.

Nora

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=726&start=390

Možnosti vaření

Banány lze přidávat do široké škály jídel, což jim dává charakteristickou vůni a sladkou chuť:

 • koktejly a koktejly. Banán se úspěšně kombinuje s mléčnými výrobky, kefírem, jogurtem. Obohacte jídlo o vitamíny, pomozte ořechům, sušenému ovoce ve složení nápoje. Beat ingredience v mixéru, dokud hladké;
 • ovocné saláty. Banány, jablka a další hypoalergenní ovoce se nakrájí na kostky a koření se jogurtem, smetanou;
 • Ovesná kaše. Banánové pyré nebo nakrájené ovoce se přidávají přímo na talíř před použitím místo cukru a jiných sladidel;
 • pekařské produkty. S banány, kastrolky, muffiny, sušenky, koláče, tvarohové koláče atd.;
 • želé a dezerty. Tyto dobroty se mohou skládat z jogurtu, tvarohu, ovocných šťáv, želatiny nebo agaru.

Fotografie: banánová jídla

Video: banánový tvaroh

Banán patří do kategorie snadno stravitelných a hypoalergenních produktů. V mnoha zemích začíná zavádění doplňkových potravin pro kojence od něj. Kojící matka by však měla jíst banány opatrně, protože reakce organismu na různé potraviny je individuální, zejména pokud jde o dítě.

Články O Neplodnosti