Hlavní Zdraví

Je možné ošetřovat mateřské banány?

Mateřské mléko je první a nejdůležitější věc, kterou matka dává novorozenci. Ale často je krmení velmi obtížné, zdá se, že prakticky není co jíst. Nejchutnější ingredience jsou zakázány. V zájmu zdraví dítěte se kojící matka musí mnoha způsoby popírat, ale můžete si také připravit chutná a zdravá jídla z většiny povolených potravin. Nejběžnějším ovocem, které lze během kojení jíst, je banán. Jaké jsou však prospěšné vlastnosti banánů, zejména při kojení - stojí za pochopení.

Příznivé vlastnosti

Za prvé, banán je nejdostupnějším ovocem, a to jak finančně, tak možná nákup produktu v kterémkoli ročním období bez čekání na sezónu. Chutné ovoce navíc obsahuje vitamíny a mikroživiny pro kojení:

 • vitamin C, kyselina askorbová;
 • skupina vitamínů B;
 • PP;
 • karoten;
 • draslík;
 • vápník;
 • pektin.

Nejčastějšími případy jsou případy, kdy se zralé ovoce doporučuje používat během kojení během žaludečních potíží a problémů se stolicí, protože pektin, který je součástí stravy, má příznivý účinek na gastrointestinální trakt. A stále ještě zcela nezralé plody se používají pro opačný, projímavý účinek. Tato skutečnost nahrazuje mnoho léků kojením, protože se má za to, že užívání léků nepříznivě ovlivňuje vývoj dítěte. Všechny složky takového nasyceného produktu vstupují do těla mateřským mlékem, takže můžete jíst banány, ale ve správných dávkách.

Než banány jsou v gv nebezpečné

Za prvé, u každé nové složky ve stravě kojící ženy může u dítěte dojít k alergii. To je důvod, proč by všechny produkty měly být do nabídky uváděny postupně, přičemž by měla být věnována pozornost reakci dítěte. Populární žluté ovoce se nepovažuje za vysoce alergenní produkt, ale individuální reakce jsou stále možné, zvláště pečlivě sledujte stav dítěte v prvním měsíci od narození. A i když přijde druhý měsíc, měly by být konzumovány v omezeném množství, protože ovoce je poměrně kalorické a vysoký obsah cukru může u novorozence způsobit střevní koliku. Ideální doba pro zavedení produktu je třetí měsíc nebo 7-8 týdnů pro dítě. Během tohoto období je trávicí systém malého člověka již docela silný. Včasné používání a postupné zavádění ošetřovatelského menu (pro začátečníky, ne více než 1 ks denně a v malých porcích) pomůže dětskému tělu zvyknout si na produkt dobře.

Účinky na tělo mámy a dítěte

Při pokusu o získání všech potřebných živin se žena snaží získat potravu, zatímco kojení by mělo být nejen chutné, ale zdravé a vyvážené, takže byste měli vědět, jak určitý produkt ovlivňuje tělo matky a dítěte. Pro matku je stravování banánů charakteristické:

 • zlepšení trávicího systému;
 • normalizace krevního tlaku;
 • zvýšená imunita;
 • posílení nervového systému;
 • dobrý, dobrý spánek a pozitivní nálada;
 • výrazné zlepšení ukazatelů kvality krve.

U kojenců je účinek ovoce dvojnásobný - pokud zralé ovoce nevyvolává alergickou reakci, pak díky pektinům se mléko v žaludku dítěte dobře vstřebává a pravděpodobně tráví a nadbytek banánových částic vyvolává nadýmání a koliku..

Lahodné recepty pro kojící matku

Pro diverzifikaci nabídky ošetřovatelky je banán přidán k mnoha možnostem snídaně, dezertů, jedení syrového nebo sušeného. Níže jsou uvedeny 3 recepty na jednoduchá a cenově dostupná banánová jídla kojení:

Kastrol s banánovým tvarohem

 • tvaroh - 0,5 kg;
 • jedno kuřecí vejce;
 • mouka nebo předem namočená krupice - 3 - 3 polévkové lžíce;
 • cukr podle chuti;
 • 2 banány.

Ovoce rozmíchejte, smíchejte všechny ingredience a pečte v troubě nebo pomalém sporáku po dobu 25-30 minut při 180 ° C.

Snídaně kaše z rýže, mléka a banánů

 • 100 gramů rýže;
 • dvakrát tolik mléka, tj. 200 ml;
 • kousek másla podle chuti;
 • cukr, sůl podle chuti;
 • 1 banán.

Přidejte rýži do vroucího mléka, přiveďte k varu a vařenou kaši, dokud se nevaří, smíchejte s jemně nasekaným nebo nakrájeným banánem v mixéru, ozdobte čerstvým ovocem a lístkem máty.

Banánový cookie

 • máslo - 100 g;
 • 1 šálek cukru;
 • jedno kuřecí vejce;
 • 2 šálky mouky;
 • prášek na pečení;
 • 4 banány;
 • skořice, ořechy v případě potřeby.

Kombinujte máslo, cukr a vejce. Přidejte mouku s práškem do pečiva a hněteme těsto. Přidejte nakrájené banány a ořechy, koření (volitelné), promíchejte. Uspořádejte malé sušenky a položte na pergamenový papír, pečte v troubě asi 25 minut. při průměrné teplotě 180 ° C.

Tyto recepty nijak nepoškozují dítě a správný výběr ingrediencí pomůže trochu diverzifikovat denní menu..

Mladá matka, která zná všechny negativní důsledky konzumace banánů v prvním měsíci po porodu, je lepší posoudit možná rizika pro zdraví svého dítěte před konzumací tropického ovoce. A abyste se ujistili, že dítě nemá alergické příznaky, měli byste ovoce zahrnout do hlavního menu a pravidelně se potěšit lahodnými dezerty.

Mohu během kojení jíst banány (čerstvé a sušené)?

Při narození dítěte kojící matka reviduje svou stravu, aby byla co nejbezpečnější. Odborníci doporučují první týdny po narození vyloučit exotické ovoce z nabídky, aby se zabránilo vývoji alergie u dítěte. Banány pro HBV jsou také často zakázány, ale ne vždy by mělo být použití omezeno.

Banán - velmi užitečný produkt pro matku při kojení.

Je možné jíst banány během kojení?

Pokud byly banány přítomny v ženské nabídce během těhotenství, jsou s laktací povoleny. Je vhodné dodržovat přísné tabu 7-10 dní po narození, dokud mateřské mléko nezačne být produkováno. Nezapomeňte na upevňovací vlastnost exotického produktu, který je plný zácpy u matek a dětí. Pokud jsou u ženy, která porodila, stehy, je lepší dodržovat dietu, která podporuje normální fungování trávicího traktu (gastrointestinální trakt).

V prvním měsíci

Podle lékařů je lepší vyloučit banány z kojení dítěte v prvním měsíci z nabídky. Zralé ovoce obsahuje vysoké množství pektinu a škrobu, což způsobuje střevní problémy.

Ve druhém měsíci

Kojící matka by měla pečlivě vybírat produkty, protože všechny látky ve zpracované formě vstupují do mateřského mléka dítěte. Pediatři mají povoleno postupně zavádět do stravy exotický plod, jakmile skončí druhý měsíc po narození. Střevní mikroflóra u kojence je konečně utvořena o 3 měsíce a před tím je možné projevit negativní reakce, jako je fermentace, kolika a bolest žaludku..

Jak vstoupit a kolik je

Pro celou dobu laktace existuje skvělé pravidlo: vždy musíte dodržovat opatření. Pokud přejídáte i ty nejzdravější jídlo, problémům se nelze vyhnout. Kojící banány by měly být podávány postupně:

 1. Rozdělte sladké ovoce na 5 částí a jedte pouze jednu z nich.
 2. Je lepší zahrnout produkt do snídaně, aby maminka měla čas sledovat reakci dítěte.
 3. Při nepřítomnosti negativního účinku je povoleno jíst 1/2 plodu po 2-3 dnech. Pokud máte problémy, můžete ji zadat do stravy až po měsíci.

Ovoce si nemůžete užívat více než dvakrát týdně - po měsíci si tělo dítěte zvykne na všechno nové. Nejezte banány na lačný žaludek ani je nepijte vodou.

Sušené banány pro HS

Po jídle čerstvého ovoce prudce stoupá hladina cukru v krvi, takže mnoho matek upřednostňuje jíst sušené banány. Můžete si je koupit v obchodě nebo doma vařit:

 1. Nalijte vroucí vodu přes kůru ovoce, kůra.
 2. Nakrájíme na libovolné kousky a položíme na plech.
 3. Suší se v peci při teplotě nepřesahující 60 ° C po dobu 2 hodin.

Pohodlné občerstvení dodává tělu energii díky vysoké nutriční hodnotě a podporuje produkci serotoninu - hormonu štěstí. Sušené ovoce si můžete užít dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců.

U dětí je alergie možná

Banán je považován za hypoalergenní produkt, takže alergická reakce dětí je extrémně vzácná. Kojenci mohou mít nesnášenlivost na škrob, který se nachází ve velkém množství v zralých plodech. Pokud matka snědla ovoce a dítě jí praštilo nohy a stlačilo je na bříško - je to známka koliky a procesu kvašení ve střevě. Příznaky se mohou podobat alergii na banány u kojenců, ale vznikají z úplně jiných důvodů:

 1. Dysfunkce zažívacího traktu. Ovoce způsobuje zácpu i zažívací potíže - tělo každého dítěte reaguje individuálně na nová jídla. Při častých střevních pohybech dítěte je lepší se na chvíli zdržet konzumace exotického ovoce.
 2. Chemická reakce. Banány jsou zralé nezralé, ošetřené speciálním řešením tak, aby se zboží během přepravy nezhoršovalo. Chemické látky se mohou náhodně dostat na dužinu, takže kůra by se měla vždy umýt a opláchnout vroucí vodou.
 3. Přebytečný serotonin. Hormonální „štěstí“ je užitečné v rozumných množstvích - ve velkých objemech vyvolává na kůži vyrážky..

Některé matky se bojí jíst banány při kojení kvůli pektinu, ale nezpůsobují alergie. Obsah pektinu příznivě ovlivňuje činnost trávicího traktu dítěte, pomáhá trávit a asimilovat jídlo.

Stanovisko Dr. Komarovského

Známý pediatr se domnívá, že péče o novorozence zahrnuje hygienu, každodenní procházky a přiměřenou stravu pro kojící matku. Při pouhé myšlence na nutriční omezení se ženy nudí, ale jídlo může být nejen zdravé, ale také chutné. Množství konzumovaného jídla nemá vliv na produkci mateřského mléka a kvalita pokrmů nutně ovlivní zdraví dítěte.

Komarovsky doporučuje první dva týdny po narození úplně vyloučit produkty, které u dítěte vyvolávají zvýšenou tvorbu plynu. Patří sem banány, které během kojení způsobují změkčení stolice a koliku. Tropické ovoce si můžete užít, když je dítě 2 měsíce staré, a měli byste začít malým plátkem. Banán je skutečným skladem užitečné vlákniny a kyseliny listové, který je nezbytný k obnovení zdraví žen.

Komarovsky doporučuje vyloučit banány ze stravy dříve, než dítě dosáhne dvou měsíců, protože tento produkt vyvolává tvorbu plynu a může způsobit koliku u dítěte.

Výhoda

Při kojení zažívá ženské tělo zvýšený stres - je důležité včas doplnit zásoby mikroživin. Mnoho ovoce má bohaté složení, ale výhoda banánů zůstává nepopiratelná:

 1. Hormon štěstí vám umožní překonat poporodní depresi a má dobrý vliv na emoční rovnováhu.
 2. Ve stresových situacích je nezbytný tandem vitamínů B a hořčíku, což zvyšuje psychickou odolnost těla. Zvyšují také koncentraci a paměť..
 3. Tryptofan obnovuje normální spánek a reguluje chuť k jídlu, což vám umožňuje rychle obnovit postavu po těhotenství a porodu.
 4. Železo je nejlepší prevence anémie a ztráty síly.
 5. Vápník podporuje zdraví kostí.
 6. V draslíku je zvláštní výhoda pro kojící matku - je zodpovědný za tón krevních cév a srdečního svalu, takže rozdíly v hmotnosti nezpůsobí křečové žíly.
 7. Velké množství vitamínu C stimuluje imunitní systém a vitamin E - záruka krásy pokožky a vlasů.

Použití banánů během kojení normalizuje hladinu glukózy a produkci žaludeční šťávy.

Výběr a skladování

Exotické ovoce přichází do domácích pultů z tropických zemí, takže při nákupu musíte věnovat pozornost řadě faktorů:

 1. Barva. Zralé ovoce je vždy jasně žluté bez dalších odstínů. Pokud je základna banánu zelenkavá - to je v pořádku. Můžete si ji koupit a nechat ji chvíli vychladnout na chladném místě.
 2. Textura slupky. Vynikající a zdravá banánová slupka je hladká a matná. Chcete-li zlepšit vzhled, ukládejte zaměstnanci často stříkejte ovoce vodou, abyste si mohli koupit mokré ovoce.
 3. Formulář. Vysoce kvalitní banán vždy racionalizovaný bez výrazného žebra.
 4. Vůně. Zralé ovoce má příjemnou nasládlou vůni, stimulující chuť k jídlu.
 5. Integrita. Je lepší projít exotickým ošetřením s poškozenou kůží nebo potrhaným ocasem. Dobré celé a pevné na dotek.

Při výběru byste měli peeling pečlivě prohlédnout:

 1. Malé černé tečky označují dobrou zralost banánů. Takové ovoce je naprosto bezpečné, ale je vhodné je jíst v den nákupu - rychle se kazí.
 2. Šedá slupka je jasným znakem toho, že byste se měli zdržet nákupu (ovoce je omrzlé).
 3. Černé skvrny označují začátek rozkladu, proto tyto banány nemůžete použít při kojení novorozence.

Některé ženy odmítají kupovat velké banány a zaměňovat je za „krmení“. Dovezeny jsou pouze dezertní odrůdy o délce 15–20 cm. Zajímavý fakt: chutné banány se nacházejí uprostřed parta.

Je lepší skladovat banány ve svazku při pokojové teplotě v otevřené formě, protože se rychleji zhoršují v lednici. Chcete-li prodloužit trvanlivost ovoce, můžete zabalit ocas svazku fólií. Optimální teplota je 14 приС s vlhkostí od 85%. Tyto podmínky lze udržovat pouze ve sklepě nebo suterénu - v kuchyni je parta nežádoucí opustit déle než 2-3 dny. Aby se zabránilo černění plodů, musí být umístěny mimo slunce.

Recepty

Kojící banán bude vynikajícím doplňkem jakéhokoli zákusku, protože se dobře hodí s nízkotučným tvarohem a lehkým krémem. Koktejly a kastroly se připravují z ovoce, je vhodné ho přidat do ovocného salátu nebo ovesné vločky.

Potěšte se s těmito zdravými banánovými pokrmy:

Výhody zavedení banánů do stravy jsou mnohem větší, pokud je budete jíst s mírou.

Banány pro kojící matku: dávky, poškození a pravidla použití

Banány dnes najdete v každém obchodě s potravinami a v nabídce každé rodiny. Tyto plody jsou zaslouženě považovány za prospěšné pro tělo. Při kojení by však měly být při mateřské stravě podávány opatrně..

Výhody a poškození banánů

Banán je jedním z nejvíce kalorických plodů. To je odůvodněno nízkým obsahem kapaliny v buničině a velkým podílem škrobu v kompozici. Navíc je mnohem užitečnější než cukrářské a moučné výrobky. Z hlediska vědy banány nejsou ovoce, ale bobule. Ale v ovoci neexistují tvrdé kameny a kyselá chuť charakteristická pro mnoho bobulí. Banány jsou do Ruska dováženy převážně čerstvé, v dužině těchto plodů je zachována velká část hodnotných živin. Na rozdíl od jiných bobulí banány nemají tvrdá semena nebo kyselou chuť

Banány jsou bohaté na zdravé uhlohydráty. Poskytují matce podporu energie a dodávku serotoninu (hormonu štěstí) do těla. Kalorie z konzumace banánů jsou konzumovány rychle a nemají negativní vliv na postavu při přiměřených porcích. Tyto plody mají další významné výhody:

 1. Vysoký obsah lysinu. Tato aminokyselina se podílí na tvorbě imunity, pomáhá tělu bojovat s viry.
 2. Nízká pravděpodobnost alergií. Je nepravděpodobné, že se alergie projeví u kojenců, pokud matka během těhotenství aktivně konzumovala banány.
 3. Vhodné pro dietní výživu pro lidi s vysokou i nízkou kyselostí v žaludku, snadno stravitelnou ve střevě díky vysokému obsahu vlákniny a pektinu.
 4. Pomozte vytvořit židli. Banány mají tendenci absorbovat škodlivé látky ve střevech a přirozeným způsobem přispívají k jejich odstranění z těla. Má se za to, že nazelenalé, nezralé banány mají projímavý účinek na tělo matky a dítěte a naopak měkké přezrálé plody jsou naopak svíravé. Pokud nejsou problémy se stolicí pozorovány, banány zpravidla neovlivňují trávení..
 5. Vysoký obsah draslíku. Tento stopový prvek je nezbytný pro plné fungování kardiovaskulárního systému. Pravidelné používání banánů normalizuje krevní tlak, zlepší funkci srdce, odstraní z těla přebytečnou tekutinu a toxiny..
 6. Zlepšete náladu. Aminokyselina tryptofan v důsledku metabolických procesů v těle vylučuje serotonin a pomáhá mamince bojovat proti porodu po porodu.
 7. Zajistěte rychlé nasycení. Sacharidy banánů mají dlouhou dobu rozpadu, což vám umožní uhladit hlad po dobu několika hodin a vyhnout se špičkám cukru v krvi. Banány se mohou jíst mezi jídly nebo se ovoce může použít k přípravě hlavních chodů..
 8. Bohaté minerální složení. Banány obsahují vitamíny C, skupina B, beta-karoten, vitamín PP, E, fosfor, vápník, draslík, železo.

Tabulka: údaje o přibližném obsahu živin, vitamínů a minerálů v 100 g

názevObsah 100 g
Obsah kalorií96 kcal
Veverky1,5 g
Tuky0,5 g
Sacharidy21 g
Vitamin A, RE20 mcg
Beta karoten0,12 mg
Vitamin B1, thiamin0,04 mg
Vitamin B2, riboflavin0,05 mg
Vitamin B4, Cholin9,8 mg
Vitamin B5, kyselina pantothenová0,25 mg
Vitamin B6, Pyridoxin0,38 mg
Vitamin B9, Fólie10 mcg
Vitamin C, kyselina askorbová10 mg
Vitamin E, alfa tokoferol, TE0,4 mg
Vitamin K, fylochinon0,5 mcg
Vitamin PP, NE0,9 mg
Niacin0,6 mg
Draslík, K348 mg
Vápník Ca8 mg
Hořčík, Mg42 mg
Sodík, Na31 mg
Phosphorus, Ph28 mg
Železo, Fe0,6 mg
Mangan, Mn0,27 mg
Selen, Se1 mcg
Fluor F2,2 mcg
Zinek, Zn0,15 mg

Video: Elena Malysheva o výhodách banánů

Nežádoucí důsledky

Je nepravděpodobné, že banány budou mít negativní vliv na pohodu dítěte nebo ovlivní kvalitu a množství mateřského mléka ženy. V některých případech však tělo dítěte může negativně reagovat na přítomnost těchto plodů v mateřské stravě:

 1. Pokud během těhotenství banány nebyly přítomny v ženském jídelním lístku, jejich složky nejsou pro dítě neznámé a mohou způsobit alergie. Zavádění nových produktů do stravy během kojení by mělo být velmi opatrné.
 2. Podíl banánů ve stravě je příliš velký. Pokud kojící žena sní během dne několik plodů, může to u dítěte vyvolat nadýmání a koliku.
 3. Máma začala jíst banány příliš brzy. První týdny života dítěte jsou nejvíce odpovědné a kojící žena musí dodržovat speciální stravu. Během tohoto období se nedoporučuje jíst banány..
 4. S použitím nazelenalých, nezralých plodů je možné zvýšit tvorbu plynu ve střevě. Tyto banány obsahují méně pektinu, ale více škrobu, což může způsobit reakci ze zažívacího traktu. Jíst hodně banánů může způsobit koliku a nadýmání u dítěte

Banány se nedoporučují pro ženy s cukrovkou kvůli vysokému obsahu cukru v produktu..

Kojení banány

Chcete-li se vyhnout nežádoucím vedlejším účinkům požití banánů během kojení, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • zavést do stravy nejdříve 1-2 měsíce po narození;
 • poprvé pojídejte půl banánů a během dne sledujte reakci dítěte (může se objevit vyrážka, může dojít ke zvýšené tvorbě plynu). Při nepřítomnosti negativních projevů u dítěte můžete následující den jíst celý plod.

Sazba banánů denně pro kojící matku nepřesahuje 2 ks. ve dne.

Během laktace může žena jíst banány následujících typů:

 • Čerstvý
 • pečený;
 • sušené a sušené. Slunce sušené banány mají jemný účinek na střeva, ale jejich kalorický obsah je 5-6krát vyšší než u čerstvého ovoce

Sušené banány jsou kandované ovoce (sušené ovoce), prodávají se a suší se v balení. Má se za to, že plody v této formě mají méně výrazný účinek na stolici, nezpůsobují kvašení ve střevech. Důvodem je snížený obsah hrubých vláken. Jejich kalorický obsah je současně 5-6krát vyšší než u čerstvého ovoce, koncentrace některých vitamínů je díky dlouhodobému skladování, tepelnému zpracování nižší.

Dámské recenze

V porodnici mi řekli, že z ovoce mohou být vyrobena pouze jablka a banány, protože to nejsou alergeny., Ale ne moc.

Ekaterina Novikova (Ermolinskaya)

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/ot_rozhdenija_do_goda/pitanie_kormjashhej_mamy_by_uliya_rostov_bk_ru/

Po celou dobu jsem jedl banány a začínal v nemocnici. to byly jediné ovocné měsíce na 3.

Nora

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?t=726&start=390

Možnosti vaření

Banány lze přidávat do široké škály jídel, což jim dává charakteristickou vůni a sladkou chuť:

 • koktejly a koktejly. Banán se úspěšně kombinuje s mléčnými výrobky, kefírem, jogurtem. Obohacte jídlo o vitamíny, pomozte ořechům, sušenému ovoce ve složení nápoje. Beat ingredience v mixéru, dokud hladké;
 • ovocné saláty. Banány, jablka a další hypoalergenní ovoce se nakrájí na kostky a koření se jogurtem, smetanou;
 • Ovesná kaše. Banánové pyré nebo nakrájené ovoce se přidávají přímo na talíř před použitím místo cukru a jiných sladidel;
 • pekařské produkty. S banány, kastrolky, muffiny, sušenky, koláče, tvarohové koláče atd.;
 • želé a dezerty. Tyto dobroty se mohou skládat z jogurtu, tvarohu, ovocných šťáv, želatiny nebo agaru.

Fotografie: banánová jídla

Video: banánový tvaroh

Banán patří do kategorie snadno stravitelných a hypoalergenních produktů. V mnoha zemích začíná zavádění doplňkových potravin pro kojence od něj. Kojící matka by však měla jíst banány opatrně, protože reakce organismu na různé potraviny je individuální, zejména pokud jde o dítě.

Je možné jíst banány během kojení v prvním měsíci po narození dítěte

Banány jsou sladké exotické ovoce, které dospělí i děti milují pro svou nepopsatelnou chuť. Matky novorozenců se často ptají: mohu mít banány kojení? Jak toto ovoce ovlivňuje trávení mámy a dítěte? Je schopen vyvolat alergie? V jaké formě je nejlepší jíst pro největší užitek pro tělo a jak vstoupit do stravy?

Nabídka banánové buničiny je nejen velmi chutná, ale také výdatná. Jedno ovoce může uspokojit váš hlad po dobu několika hodin. Banán je perfektní a cenově dostupné občerstvení.

Příznivé vlastnosti banánů

Jíst banány během kojení po porodu není zakázáno. Naopak, mnoho lékařů doporučuje jíst toto ovoce během krmení, protože banán má řadu užitečných vlastností:

 • bohatá energetická hodnota, vysoký obsah fosforu, kyselina askorbová, vápník, draslík, železo a β-karoten;
 • schopnost vyvolat produkci serotoninu - hormonu radosti, který pozitivně ovlivňuje náladu a nervový systém kojící matky;
 • vysoký obsah vitamínů C, E, B, PP;
 • obsah pektinu, který má pozitivní účinek na fungování zažívacího traktu;
 • schopnost stimulovat funkci mozku;
 • posílení imunitního systému.

O výhodách banánů není pochyb, ale matky ošetřují jakýkoli produkt ve své stravě opatrně, protože se bojí poškodit tělo novorozence.

Mohu při kojení jíst banány

Při kojení není zakázáno jíst banány, ale musíte je používat opatrně.

Pokud matka toto ovoce často používala během těhotenství, pak po narození jeho použití pravděpodobně nezpůsobí žádné problémy.

Pokud se žena během těhotenství omezila, měli byste se tohoto ovoce zdržet v prvním nebo dvou měsících po porodu, protože velké množství cukru může u dítěte způsobit tvorbu plynu a koliku..

Jak banán ovlivňuje novorozence

Jak pochopit, zda banány mohou být použity pro kojení novorozence? Pokud konzumace tohoto ovoce matkou nezpůsobí koliku dítěte, zácpu, průjem nebo alergickou reakci, to znamená, že plod může a měl by být.

Mnoho matek tvrdí, že když používají kojení během kojení, mají lepší laktaci a lepší fungování gastrointestinálního traktu.

Dítě s mateřským mlékem dostává prospěšné látky - pektiny, které jsou obsaženy v banánech. Pektiny pomáhají dětským střevům trávit a vstřebávat jídlo. Pokud má dítě zpoždění stolice, nezralý banán konzumovaný matkou pomůže mít projímavý účinek..

Pokud byl v období kojení dítě banánem dobře absorbováno, může být od 5 měsíců podáván jako doplňková strava..

Jak jíst banány kojící matce

Musíte začít s malým množstvím: nejprve jezte čtvrtinu nebo třetinu banánů a za pár dní si udělejte přestávku, abyste se podívali na reakci dítěte. Během tohoto období by se neměly konzumovat žádné nové produkty. Pokud se chování dítěte nezmění, nezačne trpět kolikou, pak můžete zvýšit spotřebu ovoce, během několika týdnů to zvýší na 1-2 banány denně.

Ve vzácných případech může banán vyvolat u dítěte alergii a potom bude muset být toto ovoce vyloučeno ze stravy.

Pokud se reakce na banány projeví jako porušení stolice u dítěte (zácpa, průjem, tvorba plynu), měli byste ji přestat dočasně používat, asi po týdnu opět začít znovu zavádět tento produkt.

Banány posilují nebo oslabují

Účinek banánů na tělo matky a dítěte závisí na zralosti ovoce. Nezralé, nazelenalé ovoce má projímavý účinek a přezrálý banán může způsobit fixační účinek. Díky zácpě tedy může být nezralý banán neocenitelný - nemusíte používat léky, stačí normálně stolici jíst zelenavé ovoce. Mnoho matek používá tento jednoduchý lék. Pokud je všechno normální s prací gastrointestinálního traktu u matky a dítěte, pak by se měly jíst zralé žluté banány..

Kdo by neměl jíst banány

Je třeba si uvědomit, že banány nejsou vždy prospěšné. Existují případy, kdy se jejich použití v potravinách nedoporučuje nebo dokonce zcela zakazuje.

Je nežádoucí jíst banány pro matky, které jsou obézní nebo s výrazně nadváhou, protože se jedná o vysoce kalorický produkt obsahující velké množství rychlých uhlohydrátů.

Nejezte banány:

 • ženy s diabetem;
 • matky, jejichž děti mají cukrovku;
 • ženy s křečovými žilami nebo tromboflebitidou (protože banán zvyšuje viskozitu krve);
 • matky dětí s vysokou viskozitou krve;
 • matky alergických dětí, které reagují na banány kožními vyrážkami, podrážděním, svěděním.

Mísa recepty

Banány jsou velmi chutné a užitečné ve své obvyklé formě, ale za účelem diverzifikace stravy si z nich můžete připravit mnoho zajímavých jídel. Zde jsou některé recepty.

Jak konzumovat banány pro kojící matku - výhody a omezení

Výživa ženy během těhotenství a po porodu by měla být úplná - její tělo zažívá zvýšený stres, růst a potom krmení novorozence. Omezení ve stravě neznamená hladovění, jídlo by mělo obsahovat celou řadu minerálů, vitamínů a živin, a toto musíte neustále sledovat. Vyloučeny jsou pouze výrobky, jejichž použití může způsobit alergie a narušit gastrointestinální trakt dítěte..

Příznivé vlastnosti banánů

Banány jsou zařazeny na seznam bezpečných potravin, které prakticky nezpůsobují nepříznivé důsledky pro kojící matky. Toto exotické ovoce se obvykle zavádí do stravy doplňkových potravin pro kojence mezi prvními kvůli své hypoalergenitě a nepřítomnosti hrubé vlákniny..

V rámci banánů hmotnost bioaktivních látek:

 • celá řada vitamínů B nezbytných pro správný metabolismus, centrální nervový systém, tvorbu tkáně;
 • kyselina askorbová, karotenoidy, vitaminy PP, K, D, tokoferol, cholin;
 • minerály: fosfor, železo, vápník, selen, zinek;
 • pektiny, organické kyseliny;
 • sacharidy, proteiny.

Tryptofan, přítomný ve velkém množství v banánech, má příznivý účinek na náladu, zvyšuje hladinu serotoninu, snižuje úzkost a normalizuje spánek u dítěte a jeho matky. Měkká vláknina a antioxidanty čistí krev toxinů, inhibují oxidační procesy. Poměrně vysoká energetická hodnota - asi 110 kcal / 100 g dokonale nasycuje a dává sílu. Jemná ovocná vláknina zlepšuje fungování žaludku, střev, jater, nepřetěžuje ledviny.

Vzhledem k tomu, že většina čerstvých plodů v období krmení negativně ovlivňuje stav novorozenců, pediatrové doporučují zahrnout banány do stravy při kojení, aby pravidelně doplňovaly nedostatky vitamínů, posilovaly sílu a lepší sytost. Přístup by však měl být v každém případě individuální..

Správný úvod do stravy

Stejně jako každý nový produkt ve stravě by banány pro kojení měly být kontrolovány. Doporučuje se zavádět je do jídla postupně, zejména v prvním měsíci po narození dítěte - nejprve jezte polovinu malého plodu a poté sledujte reakci drobků. Diatéza v důsledku používání banánů pro děti je netypická, narušení žaludku kvůli velkému množství cukrů - také. Všechny látky z ovoce pronikají do mléka ve zpracované formě a jen zřídka mohou způsobit újmu. Každý případ je však jedinečný. Pokud matka během těhotenství nejedla banány vůbec, při změně nabídky může dítě negativně reagovat: dochází ke zvýšenému říhání, nadýmání, narušení stolice, změně barvy stolice. Občas je pravděpodobné zvýšení tvorby plynu. Doporučuje se sledovat dítě po dobu nejméně dvou dnů. Pokud se objeví nepříznivé příznaky, vyplatí se inovace opustit a zkusit dalších 5-7 dní později. Opakování trávicích poruch dítěte je důvodem k odložení banánů o 2-3 měsíce, než dítě vyvine kompletní trávicí systém. Pro milovníky banánů obvykle děti berou toto ovoce dobře na jídelníčku..

Podmínky použití

Hlavní doporučení, která je třeba dodržovat při přípravě stravy zahrnující banány:

 1. Vyberte si kvalitní ovoce: měli byste odmítnout tmavé a přezrálé, kůra by měla být rovnoměrně zbarvená a maso by mělo být bez skvrn a důlků..
 2. Je důležité si uvědomit, že banány obsahují mnoho škrobnatých sloučenin a pektin, z tohoto důvodu normalizují aktivitu střev - dávají mírně projímavý účinek v případě zácpy a mírně zesilují v případě sklonu k průjmu. Akce je navíc velmi měkká, což je důležité pro matku a dítě. Je lepší koupit ovoce napůl zelené - dozrávají velmi dobře doma, banány neukládají v lednici, ale v kuchyňské skříni bez přístupu světla. Nemusíte je zabalit do filmu - zvýšená vlhkost vyvolává předčasný rozpad. Zcela zelené banány by se neměly jíst, nezralé plody nejsou příliš chutné a mohou způsobit špatné trávení, což způsobuje průjem.
 3. Přejídání banánů je nežádoucí - nadbytek i velmi užitečných produktů během kojení má negativní důsledky. Doporučuje se jíst jedno střední, velké ovoce nebo dvě malé ovoce denně.

Existují banány pro HB v jejich přirozené syrové formě - dobře se vstřebávají i při přítomnosti problémů s gastrointestinálním traktem.

Je užitečné je použít jako svačinu mezi snídaní, obědem a večeří, nebo vařit plná jídla.

Existují situace, kdy dítě klidně toleruje přítomnost banánů v těle a kojící matka je nemá ráda. Řešením bude kombinace s obilovinami (ovesné vločky, rýže), mléčnými výrobky (kefír, kvašené pečené mléko, tvaroh), bramborovou kaší, smoothies, ovocnými saláty s jablky nebo plody a pečením. Pečené s tvarohem v troubě, skládající se z obilovin nebo chleba pudinky, muffiny, sušenky, banány získávají novou neobvyklou chuť a téměř neztrácejí užitečné vlastnosti. Sušené banány mohou být skvělým dezertem. Jejich jediným minus je vysoký obsah kalorií a vysoký obsah cukru, takže je musíte trochu sníst a ještě lépe - vařit kompoty.

Banánové pyré se vnáší do návnady kojenců, protože vzhledem k nedostatku kyselin a velkému množství vlákniny se příznivě srovnává s mnoha rostlinnými potravinami a sladká a jemná chuť je u dětí velmi oblíbená. Zpravidla neexistují žádné problémy s používáním nové výživy, naopak musíte snížit počet banánů v dětském jídelníčku, abyste se naučili jíst méně chutné dýně nebo zelné pyré nebo připravovat ovocné a zeleninové směsi.

Kolik banánů smí jíst kojící matku

Pokud mluvíme o banánech během kojení, je to dobrá a špatná zpráva. Dobré je, že během laktace nejsou zakázány a dokonce ani užitečné. V tomto článku se mluví o špatných.

Příznivé a škodlivé vlastnosti banánů

Toto jedinečné exotické ovoce má výživné maso. Banány jsou kaloričtější než brambory, dokonale uspokojí hlad a zásobují tělo uhlohydráty. To je dobré pro kojící matku, protože neustále potřebuje energii.

Toto ovoce obsahuje velké množství vitamínů, jako jsou B1, B2, B3, B9, A, C, PP, E. A stopové prvky, jako je draslík, vápník, hořčík, zinek, železo, sodík, fosfor, měď.

Banány mají dopamin a serotonin, které zvyšují náladu

Díky měkké struktuře jsou vyřešeny i se závažnými problémy s gastrointestinálním traktem.

Jedná se o relativně hypoalergenní produkt, navzdory své exotické, sladké a žluté barvě..

Pomáhají vyrovnat se se stresem a zaměřením. Je to ideální svačina pro těžký den..

Díky trypofanu pomáhají usnout.

Nejezte však banány ve velkém množství kvůli vysokému obsahu cukru, který je energetickým doplňkem. K uvolňování energie dochází díky rychlému zvýšení hladiny glukózy v krvi, což je také škodlivé. Nezneužívejte sušené a sušené ovoce, protože jsou velmi kalorické a nepotřebujete nadváhu.

Je možné pro kojící matky banán

Všechny děti jsou jiné. Stejně jako jejich matky. Proto je možné nebo ne, je nutné to zkontrolovat v praxi.

Banán není považován za vysoce alergenní a plynotvorný produkt. To však neznamená, že na toto ovoce nebude přesně reagovat vaše dítě. Proto bdělost a bdělost znovu!

Pokud jste v zásadě „bananam“ a neváhali jste tyto plody jíst během těhotenství a před ním, pak je vaše dítě s nimi již obeznámeno (ačkoli tento známý je v nepřítomnosti, „změkčený“ placentou).

Ihned po porodu a v prvním měsíci života dítěte je lepší nezkusit exotiku. Pokud jste však tyto chutné plody snědli během těhotenství, pak je povolen banán při kojení v malých dávkách. Maminka novorozence by měla do své stravy každé tři dny zavést půl banánů. Pokud nenastala žádná reakce, můžete jíst ovoce denně..

Kromě alergií mohou banány u HS někdy způsobovat nadýmání u dítěte, takže matka by měla být během kojení velmi opatrná. Pokud reakce nenasledovala, jezte toto lahodné ovoce pro zdraví, ale nepřekvapte se. Nadváha v GB je pohromou mnoha žen. Dítě potřebuje spokojenou a šťastnou matku. A ne ten, kdo je hysterický, stojící u vah.

Jak zhubnout na GV, přečtěte si podrobný článek.

Vliv banánů na kojení na trávení a stolici

Banány jsou užitečné pro kojící matku, doplňují zásoby těla potřebnými prvky. Jsou také potřebné pro dítě, protože všechny živiny, které má matka v těle, přicházejí do dítěte mlékem.

Kvůli cukrům obsaženým v banánech existuje malé riziko tvorby plynu. Proto jíst hodně z těchto plodů nestojí za to. A z malého množství tohoto účinku se nestane.

Obecně se věří, že banány regulují stolici. To znamená, že se tekutinou upevní, pevně - fungují jako mírné projímadlo. Ale každý pár matka-dítě může mít svou vlastní reakci. Stává se, že toto ovoce vyvolává zácpu. Ale mějte na paměti, že pevné křeslo nelze připsat pouze jídlu. Některé produkty mohou sice způsobit fixační vlastnosti, ale ne jediný. Dítě aktivně ztrácí vlhkost kůží a sliznicemi, což znamená, že dům potřebuje vlhký a chladný vzduch, a potom může problém zmizet sám. V případě problémů se stolicí by okolní teplota neměla být vyšší než 20-22 stupňů a vlhkost by neměla být nižší než 50%.

Máma by měla pít více tekutin. Pokud problém přetrvává, změníme stravu, analyzujeme potraviny, které moje matka konzumovala. Každé dítě má individuální reakci na jakékoli jídlo a banán může stolici posílit a oslabit..

Dítě nemůže mít koliku kvůli banánům. Řada lékařů věří, že kolika a jídlo jsou zcela nesouvisející procesy. Kolika je ostrá kontrakce střeva způsobená hormony a skutečnost, že se dítě přizpůsobuje novým podmínkám. Obvykle tento problém prochází o tři měsíce. K pomoci dítěti můžete použít kapičky na bázi simethonu, které jsou carminativní a zcela neškodné. Výrazně usnadňují život matky a dítěte v prvních měsících po porodu.

Alergie

Kůže je jedním z hlavních vylučovacích orgánů. Když dítě jí „něco není v pořádku“ nebo dostává více, než může trávit, kůže reaguje zarudnutím a loupáním. Pak je obvyklé říci, že produkt způsobuje alergickou reakci. Ale není tomu tak. Každé dítě má v těle určité množství enzymů, a když dávka jídla přesáhne úroveň, kterou se tyto enzymy mohou rozkládat, pokožka reaguje.

Není vždy alergická. Musíte jen chvíli počkat, až se tyto enzymy stanou více, a pak představit neznámé produkty. V našem případě je musí máma jíst, protože dítě je stále kojeno. Alergie na banány u kojenců je vzácná, zejména proto, že tento produkt již není zázrakem, a moje matka pravděpodobně jedla toto ovoce, když byla těhotná. Dítě již zná chuť banánů.

Opravdu alergickou reakci lze nazvat šupinatou pokožkou s nesnesitelným svěděním, plačícími skvrnami, prasklinami a dermatitidou. Pokud má dítě alergii, měli byste se okamžitě poradit s lékařem - alergologem nebo pediatrem.

Banány se však obvykle neobjevují kvůli banánům..

Můžete tedy jíst banány pro kojící matku, ale musíte je zavádět postupně. A dokonce ani při zralé kojení není více kusů denně, takže dítě nemá rozrušení ve formě gaziki nebo červených tváří.

Články O Neplodnosti