Hlavní Neplodnost

Banány během těhotenství

V očekávání dítěte se mnoho žen snaží změnit stravu a přidat do ní maximum zdravých produktů. Nastávající matky obvykle odmítají exotická, potenciálně nebezpečná a alergenní jídla. Některé ženy také zahrnují banány do seznamu zakázaných potravin - sladké jižní plody z břehů Tichého oceánu. Jsou však banány tak nebezpečné pro těhotné ženy??

Složení banánů

Domovem banánů je tichomořské pobřeží a zejména ostrovy malajského souostroví. Právě zde před mnoha stoletími rostlo první sladké ovoce, později kultivované člověkem. Je známo více než 40 druhů banánů. V mnoha zemích (zejména v Ekvádoru, Burundi a na Filipínách) jsou banány hlavním zdrojem výživy..

Pro obyvatele mírného podnebí nebyly banány dlouho považovány za exotické. Toto sladké ovoce je nabízeno jako potrava pro kojence v prvním roce života. Co můžeme říci o ženách, které jsou zvyklé se hýčkat s těmito lahodnými výrobky a které se nechtějí vzdát svých oblíbených dobrot ani během těhotenství.

Banán je již dlouho známý svými prospěšnými výživovými vlastnostmi. Složení tohoto jižního ovoce zahrnuje následující složky:

 • vitaminy: A, C, E, PP, skupina B (B1, B2, B3, B9);
 • minerální prvky: draslík, vápník, sodík, hořčík, měď, zinek, fosfor, železo;
 • celulóza;
 • uhlohydráty (fruktóza, sacharóza);
 • serotonin - „hormon štěstí“.

Vyvážené složení jižních plodů z nich dělá skutečně cenné léčení pro ženy během těhotenství.

Příznivé vlastnosti banánů

Banány jsou dost vysoce kalorická jídla. Stačí, když nastávající matka sní jeden nebo dva banány střední velikosti, aby zcela uspokojila její hlad. Proto se banány často používají jako svačinu mezi hlavním jídlem, vydatnou snídaní nebo odpolední svačinou v kombinaci s jinými pokrmy..

Složení banánů zahrnuje unikátní látku - serotonin. Dalším názvem tohoto prvku je „hormon štěstí“. Pravidelná konzumace banánů zlepšuje náladu, dodává sílu, zvyšuje vitalitu. Taková prospěšná vlastnost jižního ovoce bude zvláště důležitá v zimě a brzy na jaře, kdy klesne imunita a tělo je ve stálém stresu..

Stejně jako všechny druhy ovoce jsou banány bohaté na vitamíny a minerály. Pro těhotné ženy jsou zvláště důležité tyto látky:

 • Vitamin E - podílí se na vývoji nervového systému plodu a zabraňuje tvorbě mozkových abnormalit;
 • Vitamin A - základní prvek pro buněčné dělení a růst;
 • Vitamin C - posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti infekčním onemocněním;
 • Vitamin PP - stimuluje krevní oběh ve vnitřních orgánech a placentě;
 • B vitaminy - účastní se všech metabolických procesů v těle, normalizují spánek a ovlivňují činnost nervového systému;
 • fosfor a vápník - jsou nezbytné pro normální vývoj kostí a svalové tkáně plodu;
 • draslík - prvek, který zajišťuje odpovídající fungování kardiovaskulárního systému;
 • železo je látka, bez níž není možný přenos kyslíku do tkání;
 • měď - spolu se železem se podílí na syntéze přenosu hemoglobinu a kyslíku;
 • zinek - nezbytný pro tvorbu kostry plodu.

Banány prospějí ženám trpícím patologií zažívacího traktu. Jižní ovoce má antiseptické a svíravé vlastnosti, chrání sliznici žaludku a střev před vystavením agresivním látkám, což příznivě ovlivňuje celkovou pohodu. Použití banánů se doporučuje jak pro zhoršení onemocnění zažívacího traktu, tak během remise.

Banány obsahují přírodní cukry: glukózu, fruktózu a sacharózu ve velkém množství, jakož i vlákninu. To vše v komplexu také pomáhá zlepšit trávení a normalizovat metabolismus..

Banány jsou doporučovány pro ženy, které se zabývají mentální prací. Toto jižní ovoce má velkou zásobu energie, což příznivě ovlivňuje fungování mozku. Ke stimulaci paměti a pozornosti stačí jíst 1 banán denně.

Možné poškození banánů

Nastávajícím matkám s nadváhou se doporučuje omezit používání banánů. Sladké jižní ovoce obsahuje velké množství uhlohydrátů, což může vést k rychlé sadě zbytečných liber. Nadváha je jedním z důvodů rozvoje arteriální hypertenze, křečových žil a specifické komplikace těhotenství - gestóza.

Nezapojujte se do banánů v pozdních stádiích těhotenství a bezprostředně před narozením. Nadužívání tohoto ovoce může vést k zácpě. V pozdějších fázích trpí mnoho žen trávicími problémy, takže komplikují již tak obtížnou situaci.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení způsobují banány zřídka alergickou reakci. Přestože vlasti tohoto ovoce jsou daleko za mírným podnebím, nežádoucí reakce na banány prakticky neexistuje. Většina žen může bezpečně jíst sladké jižní ovoce během těhotenství a po porodu během kojení..

Na poznámku

Pro udržení těla v dobré kondici a získání všech potřebných živin stačí jíst 1-2 banány denně. Pokud jste náchylní k zácpě, budete muset omezit počet plodů na jeden den nebo každý druhý den.

Při výběru banánů byste měli věnovat pozornost barvě a integritě slupky. Nastávající matky by neměly jíst prasklé a přezrálé, nepříjemně hnědé banány. Nezralé zelené banány také neprospívají těhotné ženě a mohou vést k zažívacím potížím.

Existuje názor, že používání banánů ve fázi plánování těhotenství přispívá k početí chlapce. V současné době není možné zjistit, zda je to pravda nebo jiný mýtus.

Banány během těhotenství v různých dobách - výhody a poškození

Co lékaři radí?

Gynekologové nemluví ostře proti banánům, většina z nich se domnívá, že sladké žluté ovoce je velmi užitečné pro těhotné ženy. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, stopových prvků, jsou bohaté na bílkoviny a uhlohydráty. Toto ovoce se stává skutečnou spásou pro toxikózu, což významně snižuje riziko jeho projevu..

Tropické ovoce má příznivý účinek na žaludeční sliznici a zabraňuje vzniku pálení žáhy, které těhotné ženy tak často trpí. Bez výrazného zápachu banán nedráždí zhoršené receptory, což zabraňuje nepříjemné nevolnosti a závratě. Pro použití banánů při nošení dítěte stojí a jeho jedinečné složení.

Kolik ovoce mohu jíst??

Banán má poměrně vysoký obsah kalorií - 96 kcal na 100 g produktu. Průměrný zralý banán o hmotnosti 120 - 140 g obsahuje přibližně 100 - 120 kcal. Proto, přestože jsou výhody banánů prokázány během těhotenství, byste tento produkt neměli zneužívat. Pokud je žena zcela zdravá, je přijatelné jíst nejvýše 1–2 kusy denně.

V tomto případě je důležité získat pouze zralé ovoce. Zelené nebo zralé banány nepřinesou požadované výhody a mohou být dokonce škodlivé, například z důvodu vysokého obsahu škrobu v nich. Zdravé ovoce má jednotnou žlutou barvu. Pokud jste získali nezralé ovoce, měli byste je dát na chladné, zatemněné místo a počkat několik dní, než dozrají. Můžete si koupit žluté banány v hnědé tečce. Jen je uložte, nestojí to za to. Je lepší takové potraviny ihned jíst..

Zdravé jsou nejen čerstvé exotické ovoce, ale také „sušené“. Mohou být sušeny nebo ve formě třísek. Po zpracování jsou plody výrazně zmenšeny, ale současně v nich zůstávají všechny prospěšné látky.

Při nákupu sušeného ovoce je důležité dávat pozor, aby neobsahovaly konzervační látky. Také by neměly existovat žádné GMO a oxid siřičitý. Je třeba mít na paměti, že kalorický obsah sušeného produktu je ve srovnání s čerstvým 5krát zvýšen. Můžete to trochu sníst.

Banány pro těhotné ženy, jejichž výhody a poškození závisí na tom, kolik budou v každodenní stravě, jsou schopny saturovat tělo užitečnými vitamíny a minerály.

Také by vás mohlo zajímat, kolik kalorií v manga, jak snížit toto ovoce, co z něj lze připravit. Používáte mango v kosmetologii?.

Co je užitečný banán pro těhotné?

Banány již dlouho opustily kategorii exotického ovoce a jsou na regálech našich obchodů po celý rok. V každodenním životě nemyslíme na výhody těchto lahodných plodů, prostě je milujeme pro jejich původní chuť a jemnou dužinu. Ale žena, která se chystá stát se matkou, by se měla dozvědět více o výhodách banánů během těhotenství..

Co obsahuje banán?

Během období těhotenství pracuje trávicí systém matky s dvojím zatížením. Není divu, že pravidelně selhává ve formě zácpy, těžkosti v žaludku, pálení žáhy a dalších nepříjemných problémů. Banány pomáhají eliminovat nepříjemné projevy, protože jsou bohaté na vlákninu, což má pozitivní vliv na zažívací trakt..

Jedením banánů získáte:

 • Zinek.
  Tento prvek ovlivňuje správný vývoj chuťových pohárků u dítěte..
 • Draslík
  zabraňuje křečím, otokům, normalizuje krevní tlak. Vyvážený sodíkem zajišťuje správné fungování buněčných stěn. Draslík, který spolupracuje s hořčíkem, podporuje činnost srdce. Těhotná žena potřebuje 2 mg draslíku denně a 100 gramů banánů obsahuje až 1,48 mg látky.
 • Vápník
  nezbytné pro naše kosti, svaly, kůži a nervový systém. Během těhotenství musí neustále vstoupit do těla ženy. Jeden banán pokrývá 10% denního množství vápníku.
 • Vitamin B6
  zvláště důležité v raných stádiích těhotenství. Při vstupu do těla je schopen zastavit nauzeální záchvaty, snížit závažnost toxikózy. Užitečné pro vytvoření oběhového systému dítěte..
 • Kyselina listová
  ovlivňuje tvorbu nervového systému plodu, je nutné, aby žena během těhotenství a v raných a pozdních stádiích.

Obsah velkého množství endorfinů v banánu přispívá k dobré náladě. Hormony radosti podporují pozitivní přístup, pomáhají těhotné ženě, aby se neztratila deprese, zabránila negativním emocím.

Mohu použít během těhotenství?

Těhotenství je období, kdy je velmi důležité, aby žena sledovala svůj jídelníček. Zdraví nejen spravedlivého sexu samotného, ​​ale i dítěte přímo na tom závisí. Při výběru potravin, zejména ovoce a sladkostí, je třeba dbát opatrnosti. Zkusme zjistit, zda jsou banány možné pro těhotné ženy.

Přestože banán je exotické ovoce, které u nás neroste, může a mělo by být konzumováno dokonce po celou dobu těhotenství.

Brzy

Na samém začátku těhotenství je ženské tělo aktivně rekonstruováno, aby porodilo dítě. To se provádí pod vlivem hormonů, jako je estradiol a progesteron. Během tohoto období dochází k tvorbě mnoha systémů a orgánů dítěte. Mnoho žen v této době často trpí toxikózou, zažívacími poruchami a v žádném případě se nezmění nálady.

Banány obsahují ve svém složení velmi důležitou složku pro včasné těhotenství, kyselinu listovou. Je potřeba pro:

 • nervový systém dítěte;
 • správná tvorba embryonálních buněk;
 • vyloučení megaloblastické anémie;
 • správné formování placenty.

Banány z předčasného těhotenství jsou prospěšné. Obsahují vitamíny A a C, které posilují imunitu ženy a také ho chrání před různými infekcemi.

Banány během těhotenství v raných stádiích zmírňují příznaky toxikózy, zmírňují nepříjemné pocity v žaludku a pálení žáhy.

Ve druhém trimestru

Uvidíme, jestli těhotné ženy mohou jíst banány uprostřed těhotenství. Právě v této době se vytvoří fetální kosterní korzet a k výživě placenty je zapotřebí více krve.

Banány obsahují nezbytné stopové prvky pro podporu těchto procesů, železo, fosfor, vápník a také vitamíny B a C, které zajišťují vstřebávání železa.

Pozdě

V posledním trimestru těhotenství dítě v děloze aktivně roste a žena získává maximální hmotnost. Z tohoto důvodu děloha začne vyvíjet tlak na pánevní orgány. To zase způsobuje narušení procesu defekace, časté močení, otoky a bolesti zad. Z tohoto důvodu se také zvyšuje riziko hemoroidů a křečových žil..

Banány během těhotenství v pozdějších fázích mohou snížit zátěž na tělo a vyrovnat se s možnými komplikacemi. Rovněž pravidelné používání těchto plodů na konci tohoto období pomůže zbavit se nervozity a zlepšit proces trávení..

Jaké poškození mohou banány způsobit těhotné ženě??

Spolu s nepochybnými výhodami mohou banány během těhotenství poškodit mámu a dítě. Nejprve jsou tropické ovoce megalokalorické ovoce (1 banán má asi 200 kalorií). Jíst jedno ovoce, s velkým plusem převažuje nad každodenní potřebou uhlohydrátů. Z toho plyne další libra, která již úspěšně dorazí při přepravě dítěte.


Exotické ovoce je také nebezpečné z hlediska alergických reakcí. Je zvláště nežádoucí jíst banány při kojení, když se u dítěte může objevit alergie.

Byly stanoveny lékařské indikace, podle nichž jsou banány kontraindikovány pro těhotnou ženu. Tyto zahrnují:

 • flebeurysm;
 • přítomnost diabetu;
 • nízký krevní tlak (hypotenze);
 • zvýšená kyselost žaludku;
 • tromboflebitida (odstranění tekutiny z těla, banán zvyšuje hustotu krve, což vede k tvorbě krevních sraženin).

Je třeba věnovat pozornost jídlu zeleného, ​​nezralého ovoce, které obsahuje hodně nerozpustného škrobu. Jakmile je v žaludku, takový škrob se v něm nestráví a vyvolává nadýmání a zvýšenou produkci plynu.

Je to možné pro těhotné sušené banány?

Sušené banány jsou dobrou alternativou čerstvého ovoce. Vařené ve formě sladkých hranolků si dokonale zachovají všechny své užitečné vlastnosti a dokonale nahradí škodlivé sladkosti a dorty. Můžete s nimi vařit kaši, přidat do tvarohu nebo jogurtu. Sušené ovoce by mělo být konzumováno v menším množství než čerstvé ovoce, protože má zvýšený počet kalorií.

Nezapojujte se však do sušených banánů. Faktem je, že při jejich přípravě lze použít palmový nebo kokosový olej, což zvyšuje obsah nasycených tuků v konečném produktu. Nasycené tuky se usazují na žaludečních stěnách a vytvářejí aterosklerotické plaky. Příjem karcinogenů, které se nevyhnutelně vytvářejí během smažení, nepříznivě ovlivňuje celý trávicí systém těhotné ženy.

Kolik banánů může být jeden den?

Když žena nese dítě, v jejím těle se zhoršuje citlivost na všechny procesy, které se v něm vyskytují. Největší zátěž je na zažívací trakt, který se projevuje častými alergickými reakcemi, změnami ve stolici, střevními poruchami.

Pokud nemáte lékařské kontraindikace a před těhotenstvím jste často jedli banány, neznamená to, že v zajímavém postavení mohou být konzumovány v kilogramech. Optimální denní příjem je 1-2 středně velké plody v jakékoli formě..

Před konzumací čerstvého ovoce důkladně opláchněte kůži a poté buničinu znovu opláchněte, abyste zabránili infekci..

Výhoda

Uplynulo hodně času, protože tato sladká ovoce získala srdce obyvatel naší země. Banány obsahují mnoho živin, které jsou v prodeji po celý rok a nejsou dostupné. Díky této léčbě si můžete dát sousto, abyste uhasili náhle napadený pocit hladu. To je široce používáno jak v klasickém kulinářském, tak i v cukrářském směru.

Mohou těhotné ženy jíst banán??

Při konzumaci ovoce v této zvláštní pozici je důležité to přehánět. Vláknina z tohoto ovoce obsahuje mnoho užitečných látek, vitamínů a mikrovláken, která pomáhají střevní motilitě, což je důležité. Zároveň, pokud během těhotenství existují banány, můžete poškodit tělo.

Ovoce může způsobit plyn. Za významnou nevýhodu lze považovat i její vysoký obsah kalorií, který nepochybně ovlivní vzhled budoucí matky.

Banány můžete použít pro těhotné ženy, syrové i zpracované.

Dokonce můžete jíst čerstvé ovoce na ulici, jen loupat, aniž byste se obávali bakterií, které zůstanou na kůži.

Co je užitečný banán během těhotenství:

 1. pomáhá normalizovat stolici kvůli vláknu, které obsahuje;
 2. při neustálém používání stanoví celkovou činnost celého gastrointestinálního traktu;
 3. díky obálkové struktuře pomůže banán při pálení žáhy u těhotných žen uklidňující pocit pálení;
 4. povznášející. Pouze 2 plody denně pomohou udržet pocit lehkosti a radosti budoucí matky díky hormonům štěstí rostlinného původu.

Výhody a poškození banánů bohužel jdou vedle sebe. Pokud je ovoce příznivé pro těhotné ženy, je tak škodlivé. Ať už můžete nebo nemůžete jíst exotické ovoce v potravě, prozradí to pouze smysl vašeho těla.

Výhody a poškození banánů během těhotenství

Těhotná žena vždy pečlivě sleduje své zdraví, životní styl a výživu. Snaží se jíst více čerstvého ovoce a zeleniny, aby získala maximum vitamínů a živin. Mnoho žen má otázku, zda je možné během těhotenství jíst banány. Stojí za to říci, že použití jakékoli exotické zeleniny a ovoce má své vlastní nuance, o kterých musíte vědět.

Exotické ovoce během těhotenství

Banán je neuvěřitelně zdravé ovoce, přesto se však považuje za exotické. Předpokládá se, že se nedoporučuje používat během těhotenství, protože plody, které rostou mimo šířky ženského domu, mohou způsobit alergie..

Proto mnoho žen v pozici přemýšlí o tom, zda mohou jíst banány. Lékaři jednomyslně říkají, že je to nejen užitečné, ale také nutné pro nastávající matku. Toto ovoce je prospěšné nejen tělu těhotné ženy, ale i plodu samotnému. Existuje několik argumentů, které to podporují:

 • Banán obsahuje kyselinu listovou, která je nezbytná pro tvorbu nervového systému a vnitřních orgánů plodu. Lékaři předepisují těhotným ženám kyselinu listovou v dražé. Pokud nastávající matka nechce používat chemický produkt, může získat potřebné látky z čerstvých banánů.
 • Gynekologové doporučují během těhotenství jíst banány, aby se vypořádali s bolestivou toxikózou a posílili imunitní systém.
 • Ve druhém trimestru těhotenství jsou látky obsažené v těchto sladkých plodech schopny vyživovat placentu a mít příznivý účinek na tvorbu fetálního kostního systému. To vše je způsobeno obsahem vitamínů C a B, fosforu, draslíku, vápníku a železa v banánech.
 • Exotické ovoce může zmírnit pálení žáhy. Obaluje sliznice žaludku a vlákno ve svém složení zbavuje ženu nepříjemných symptomů.
 • V pozdějších fázích potřebuje těhotná žena banány více než své dítě, protože jsou schopny usnadnit pohyb střev a močení.

Vliv na tělo nastávající matky

Stejně jako jakýkoli jiný produkt, banány mohou mít na těhotnou ženu jiný účinek. Všechno může záviset na individuálních vlastnostech těla konkrétní ženy. Každý by však měl vědět, jak zdravé a špatné banány jsou..

Výhody konzumace ovoce

Výhody banánů pro těhotné ženy jsou prostě neocenitelné. Jsou velmi chutné, vydatné a voňavé. Kromě toho je jejich cena poměrně přijatelná a každý si může dovolit vychutnat si lahodný produkt. Pravděpodobně z tohoto důvodu se stal tak populárním.

Složení plodu obsahuje takové prospěšné látky:

 1. Draslík je nezbytný pro správné fungování kardiovaskulárního systému. Není žádným tajemstvím, že v pozdějších fázích těhotná žena může mít křeče a otoky a tyto příznaky se objevují právě kvůli nedostatku tohoto stopového prvku. Nastávající jeden banán denně, nastávající matka bude schopna tento problém překonat..
 2. Vitamin B6 se podílí na procesu krvetvorby a pomáhá ženě překonat nevolnost. Pro plod je tato složka také neuvěřitelně důležitá..
 3. Vitamín C je hlavním vitamínem, který by měl saturovat tělo těhotné ženy, protože posiluje imunitní systém, zvyšuje pružnost pokožky a předchází potížím, jako jsou křečové žíly a strie.
 4. Zinek pomáhá dětským chuťovým pohárkům.
 5. Hořčík je nepostradatelným stopovým prvkem v kterékoli fázi těhotenství, zejména v prvním trimestru. Nedostatek této látky v těle budoucí matky může způsobit potrat.
 6. Mangan dává ženě vitalitu a jeho nedostatek ji může vést k depresivnímu stavu a slabosti. A také mangan je nezbytný pro správnou tvorbu centrálního nervového systému dítěte.
 7. Hormony endorfiny obsažené v ovocích se nazývají hormony štěstí, které výrazně zlepšují náladu ženy.
 8. Sacharidy a bílkoviny jsou v těle vyžadovány denně, takže těhotná žena by měla jíst 2 plody denně.
 9. Pektin pomůže v boji proti průjmům, které se často vyskytují v důsledku hormonálních poruch.

Je velmi důležité si uvědomit, že banán není lék, a pokud žena v poloze nachlazení nebo má SARS nebo tonzilitidu, musí se určitě poradit s lékařem o kvalifikovanou pomoc. Jako další ošetření můžete samozřejmě vypít koktejl z banánového mléka..

K tomu připravte banánový protlak pomocí mixéru, do něj nalijte horké mléko a do nápoje přidejte jednu lžičku medu. Výsledkem je lahodný vitamínový nápoj, který pomůže ženě zotavit se rychleji.

Možné poškození ženského těla

Přes veškerou užitečnost může banán poškodit některé těhotné ženy. Ovoce musí být konzumováno s mírou, aby nedošlo k problémům. Tyto zahrnují:

 1. Přibývání na váze. Ženy náchylné k cukrovce a obézní nemohou jíst více než 2 ovoce denně. Jedná se o poměrně kalorický produkt, 100 gramů obsahuje 96 kalorií, to znamená, že jeden banán obsahuje asi 140 kalorií.
 2. Alergické reakce. Ovoce samo o sobě nezpůsobuje alergii osobně, ale pokud je žena alergická na cokoli jiného, ​​konzumace banánů ji může zhoršit, protože obsahuje chitinázu.
 3. Je prokázáno, že banán může vyvolat tromboflebitidu, což je během těhotenství velmi nebezpečné, protože matka a dítě mají úplný krevní oběh a dítě přijímá kyslík placentou. Matka, která předtím měla mozkovou příhodu nebo infarkt, by se proto měla před konzumací banánů poradit se svým lékařem..
 4. V nezralém banánu je nerozpustný škrob, který vyvolává nadýmání a zvýšenou tvorbu plynu.

V jiných případech může nastávající matka bezpečně jíst své oblíbené ovoce bez obav o své zdraví a zdraví svého dítěte.

Použití a jednoduché recepty

Dokonce i ve své syrové formě je banán velmi chutné ovoce, takže ho můžete jíst bez toho, abyste něco vymýšleli, ale pokud chcete svou stravu transformovat, můžete vyzkoušet následující metody:

 1. Smoothies. Chcete-li jej připravit, musíte vzít ovoce a porazit ho v mixéru, přidat mléko. Můžete kombinovat sladké ovoce s různými plody. Můžete mít snídani s takovým nápojem, protože se ukázalo, že je velmi výživný. Neměli byste zneužívat léčbu, protože rychlé přibírání na váze nebude trvat dlouho.
 2. Bramborové hranolky. Chcete-li připravit občerstvení z vašeho oblíbeného ovoce, musíte jej nakrájet na plátky a usušit v troubě nebo ve speciální sušárně ovoce. Tyto sladkosti jsou vhodné pro svačinu a jsou skvělou náhradou za sladkosti..
 3. Palačinky. Přidáte-li banán nastrouhaný na hrubém struhadle do obvykle palačinkového těsta, můžete získat neuvěřitelně lahodný dezert, který nebude potřebovat žádnou náplň ani žádný přídavek. Můžete také péct obyčejné palačinky a zabalit do nich plátky ovoce. Je to také neuvěřitelně chutné..
 4. Salát. Různé druhy ovoce, včetně banánů, je třeba nakrájet na libovolné plátky a nalijeme zakysanou smetanou. Je připraven vynikající a velmi zdravý dezert..

Bez ohledu na to, jaký způsob stravování exotického plodu si vybere těhotná žena, musí se především starat o zdraví svého dítěte. Musíte jíst banány s mírou as opatrností, protože nyní je známo, proč může banán poškodit tělo.

Pokud se objeví nepříjemné příznaky, přestaňte je používat. Těhotná žena by si měla pamatovat, že za zdraví svého budoucího dítěte odpovídá pouze ona. Je však třeba říci, že výhody banánů během těhotenství výrazně převyšují možné poškození. Toto je skutečný sklad vitamínů pro nastávající matku a její dítě.

Banány během těhotenství: zlepšují náladu a šetří před pálením žáhy

Po mnoho let nebyl banán pro naše občany považován za exotické ovoce, snadno se podává jako doplňkové jídlo pro malé děti, používá se k onemocněním žaludku a střev a během těhotenství není zakázán. Je to v pořádku?

Těhotenství je zvláštní období v životě ženy. V tuto chvíli začne budoucí matka přemýšlet o správné výživě a o tom, která jídla lze konzumovat a která z nich se nejlépe vyřadí. Lékaři nedoporučují jíst hodně exotického ovoce během těhotenství, je banán tak či onak?

Výhody banánů během těhotenství

Banány již v naší zemi získaly nesmírnou popularitu. Tato sladká, voňavá ovoce jsou k dispozici po celý rok, levná a obsahují mnoho živin. Banán můžete snadno jíst s trochou hladu - je to velmi uspokojivé ovoce a pohodlné použití..

Banán je ve skutečnosti velmi zdravé ovoce. Je to jen sklad vitamínů a minerálů! Banán obsahuje:

Draslík. Tento stopový prvek je velmi užitečný pro hladký chod srdečního svalu. Banán pomáhá s vysokým krevním tlakem, ke kterému často dochází během těhotenství, zmírňuje otoky končetin a snižuje křeče.

Vitamin B6. Za prvé, vědci prokázali, že získání tohoto vitamínu ve správném množství zmírňuje pocit nevolnosti v prvním trimestru těhotenství a za druhé, vitamin B6 má velký význam při tvorbě hemopoézního systému nenarozeného dítěte. Stačí jen pár banánů denně, aby se vyrovnal každodenní potřebě tohoto esenciálního vitaminu.

Vitamín C. Jedná se o vitamin, který pomáhá imunitnímu systému vyrovnat se s infekcemi, má antioxidační účinek, pomáhá těhotné ženě vyrovnat se s strie, křečovými žilami a krvácejícími dásněmi. Budoucí matka musí vzít dostatečné množství vitamínu C a v banánech je toho hodně.

Žehlička. Tento stopový prvek je obsažen v banánu v malém množství, avšak v kombinaci s předchozím vitamínem se železo úspěšně vstřebává do těla budoucí matky.

Kyselina listová. Vitamin nezbytný pro vývoj nervového systému dítěte. Potřeba tohoto typu vitamínů u těhotné ženy je velmi vysoká, aby se vyrovnal nedostatek kyseliny listové, měli byste diverzifikovat svůj jídelníček, jíst hodně zelené, saláty a samozřejmě banány..

Zinek. Velmi důležitý a nezbytný stopový prvek obsažený v banánech. Je nezbytné pro normální vývoj chuťových pohárků budoucího dítěte, pro jeho normální vývoj.

Gastrointestinální trakt těhotné ženy je pod obrovským tlakem a často nastávající matky si stěžují na zácpu nebo náhlou pálení žáhy.

Pomáhá také při pálení žáhy - ovoce má obalující účinek na žaludeční sliznici, která zklidňuje a zmírňuje pocit pálení..

Kromě blahodárných účinků na žaludek a střeva pozitivně ovlivňuje po dobu porodu i banán náladu ženy. A jak víte, nálada budoucí matky je velmi proměnlivá! Konzumace několika banánů denně pomůže rozveselit díky endorfinům obsaženým v buničině z ovoce - látkám rostlinného původu.

Strach z těhotenství: je to normální? A jak to překonat? Přečtěte si tento článek.

Poškození banánů pro těhotnou ženu

Při provádění pochvalné diody na prospěšné látky obsažené v banánech bychom neměli zapomenout na možné škody, které může použití tohoto ovoce v potravě způsobit. Přestože je banán považován za hypoalergenní ovoce, v žádném případě jej nezneužívejte..

Například banánový koktejl s mlékem, který je chutný a výživný, je považován za megalorický produkt. Tato směs „pomůže“ nastávající matce získat velké množství dalších liber, které mohou ovlivnit nejen zdraví a vzhled ženy.

Nezapojujte se také do zelených banánů, obsahují nerozpustný škrob a on nebude zase schopen trávit v žaludku a způsobovat nadýmání a nadměrnou tvorbu plynu. Při nákupu nezralého ovoce je nejlepší nechat ho chvíli ležet a jíst ho v zralé formě, když se škrob změní na cukr.

Je vhodné zapomenout na používání banánů u žen trpících tromboflebitidou a zvýšenou srážlivost krve. Jak je uvedeno výše, banány pomáhají odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla, snižují otoky, ale současně zvyšují hustotu krve, což s sebou nese riziko trombózy. A je to velmi nebezpečné!

Způsoby, jak jíst banány

Mimochodem, banány lze jíst nejen syrové. Dělají skvělý zážitek, kterému se během těhotenství můžete věnovat - banánové lupínky.

Křupavé plátky smažené v cukru s jedinečnou banánovou vůní a chutí - je to nejen chutné, ale na rozdíl od škrobových bramborových lupínků s různými škodlivými přísadami ve složení je užitečné.

Banánové lupínky jsou připravovány s minimálním použitím chemikálií, takže je lze nazvat užitečnými. A přesto jsou velmi kalorické - více než 500 kalorií na 100 g produktu. Můžete si je tedy užít, ale zřídka.

Banán se přidává do různých pokrmů, jsou smažené, muffiny, muffiny, koláče, pěny a krémy, želé a koktejly se připravují s nimi a přidávají se do ovocných salátů. Existuje mnoho způsobů vaření, vše záleží na preferencích chuti těhotné ženy.

Když shrneme všechny výše uvedené, můžeme bezpečně říci - pro těhotné ženy mohou být banány důležité pouze vědět o existujících průvodních nemocech a neohrožovat sebe a nenarozené dítě..

Z tohoto článku se můžete dozvědět o bazální teplotě během ovulace..

Banány během těhotenství: je možné nebo nejíst?

Foto: Depositphotos.com. Zaslal: starast.

Složení a vlastnosti banánů

Banány jsou zdravé exotické ovoce (pokud jde o botaniku - bobule), které rostou v horkém podnebí. Použití různých zámořských plodů je během těhotenství nežádoucí, protože existuje riziko alergií. Naštěstí se tento zákaz nevztahuje na banány..

Gynekologové doporučují jíst několik banánů denně. Mají příznivý účinek na mnoho tělních systémů. Banány navíc obsahují užitečné stopové prvky, které se podílejí na tvorbě životně důležitých orgánů plodu.

Složení banánů zahrnuje:

 • Draslík. Pozitivně působí na oběhový systém, zlepšuje účinnost srdečního svalu, čistí stěny krevních cév. Použití banánů snižuje riziko otoků a záchvatů, které doprovázejí ženy v pozdních fázích očekávání dítěte.
 • Vitamin B6. Látka se vyrovnává s toxikózou, snižuje pocit nevolnosti. Vitamin B6 je nezbytný pro dítě, protože se podílí na tvorbě červených krvinek.
 • Vitamin C. Výhodou je, že zvyšuje produkci imunitních těl a snižuje tak nachlazení a infekce. Během těhotenství mohou být dokonce i mírná virová onemocnění nebezpečná, protože mohou způsobit nitroděložní abnormality plodu. Posílení imunity je hlavní fází přípravy na těhotenství. Navíc vitamín C zlepšuje pružnost pokožky. U žen se snižuje riziko strií, zachovává se přirozená krása pokožky.
 • Zinek. Chuťové receptory se tvoří v prenatálním období. K jejich správnému pokládání dochází za účasti zinku..
 • Hořčík. Nedostatek hořčíku v těle může způsobit problémy spojené se zachováním těhotenství.
 • Mangan. Je nutné udržovat zdraví těhotné ženy, normalizovat její náladu. Při nedostatku manganu se žena cítí neustále unavená a slabá, což negativně ovlivňuje průběh těhotenství. Mangan je nutný pro správnou tvorbu fetálního nervového systému. Nedostatečné množství vyvolává vývoj patologií v jeho intrauterinním období a po narození.
 • Endorfiny. Látky, které zvyšují náladu. Normální emoční stav těhotné ženy je nezbytný pro porod plodu.
 • Bílkoviny a uhlohydráty. Banány obsahují denní dávku základních živin.
 • Pektin. Pomáhá normalizovat trávení. Během těhotenství dochází k poruše hormonálního systému, která narušuje práci mnoha orgánů, včetně zažívacího traktu..

Vitamíny v banánu

Z vědeckého hlediska banán není ovoce, ale bobule. Mají obrovské množství různých vitamínů, minerálů a stopových prvků, které pomáhají udržovat imunitní systém, zlepšují pohodu a náladu. Z banánů si můžete připravit lahodný koktejl, který si i malé děti užijí při pití. Takový nápoj však není hypoalergenní, a proto by se měl konzumovat s mírou.

Tato žlutá ovoce obsahují následující užitečné látky.

 • Alimentární vlákno;
 • Veverky;
 • Kyselina Apple;
 • Pektin;
 • Sacharóza;
 • Vitamín C;
 • Živiny;
 • Vitamín C;
 • Fruktóza;
 • Mangan;
 • Serotonin;
 • Měď;
 • Vitaminy B;
 • Sodík;
 • Fluor;
 • Vitamin PP;
 • Karoten;
 • Selen;
 • Fosfor;
 • Vápník;
 • Zinek;
 • Hořčík;
 • Žehlička;
 • Cholin;
 • Pyridoxin;
 • Draslík;
 • Kyselina listová.

Banány jsou zvláště užitečné pro zdraví žen, stejně jako pro děti, jejichž tělo se teprve začíná formovat. Tyto žluté bobule jsou obzvláště užitečné během epidemií, pomoci s infekcemi, chřipkou, nedostatkem vitamínů. Díky sladké, příjemné chuti jsou banány ideální pro výrobu smoothies, bramborové kaše, horkých sendvičů.

Banány však mají hodně kalorií, ale tyto plody nejsou vhodné pro stravu, i když je lze použít jako svačinu, ale ne často.

Banány pomáhají rychle a trvale uhasit váš hlad, ideální pro snídani. Stejně jako hrozny jsou velmi kalorické, ale také chutné, neměli byste se do nich zapojit, pokud chcete zhubnout.

Takže, k čemu je ovoce užitečné, může z něj být nadýmání nebo bolest žaludku, z článku vyšlo najevo. Banány jsou vhodné k jídlu syrové, nepotřebují se ani umývat, používají se také k přípravě ovocných salátů a různých dezertů.

Jak jsou banány užitečné pro těhotné ženy??

Banány během těhotenství mají pozitivní vliv nejen na dítě, ale také na samotnou ženu:

 • Zachování těhotenství. V moderním světě existuje mnoho faktorů, které zvyšují riziko předčasného porodu nebo potratu. Vitamín E obsažený v plodech banánové dlaně snižuje pravděpodobnost ztráty dítěte.
 • Tvorba fetálního nervového systému. Během plánovacího období těhotenství gynekologové doporučují, aby budoucí rodiče konzumovali kyselinu listovou. Je to nezbytné pro normální položení centrálního nervového systému dítěte. Konzumace několika druhů ovoce denně poskytuje tělu kyselinu listovou.
 • Snížení nevolnosti. Toxikóza je častým společníkem těhotných žen. Může se objevit v raných stádiích a v posledních měsících očekávání dítěte. V tomto případě nastávající matky snížily chuť k jídlu. Banány jsou bohaté na vitamín B6, který se dokáže vypořádat s nevolností. Kromě toho, pokud není chuť jíst, může nahradit nedostatek bílkovin a uhlohydrátů..
 • Posílení imunitního systému. Mnoho těhotných žen je nuceno být v úzkém kontaktu s nemocnými lidmi, jako jsou například jejich vlastní děti. Se sníženou ochrannou bariérou to přispívá k rychlé infekci různých infekcí. Vitamin C, součást banánů, posiluje imunitní systém, který potřebuje podporu.

PŘEČTĚTE SI také: výhody a poškození dat pro těhotné ženy

 • Eliminace pálení žáhy. V posledních měsících očekávání dítěte dochází v těle k významným změnám. Endokrinní systém, na kterém závisí fungování mnoha systémů, je narušen. S porušením zažívacího traktu se objeví pálení žáhy. Jeho výskyt je také vysvětlen rostoucím žaludkem, který tlačí na žaludek. Výsledkem je, že se kyselina uvolňuje do jícnu. Banány obsahují velké množství škrobu, který neutralizuje účinek kyseliny a zmírňuje záchvaty pálení žáhy..
 • Poskytování vitamínů, makroprvků a mikroelementů. Ženy nesoucí dítě často cítí nedostatek živin. Projevuje se ve formě ochablé pokožky, vzhledu věkových skvrn, křehkých nehtů, suchých vlasů a poškození zubů..
 • Normalizace emočního stavu. Poruchy endokrinního systému ovlivňují náladu ženy. Může být nervózní a slzná. Spánek může být narušen. Vitamin B pomáhá zlepšit náladu.
 • Posílení srdce a cév. Hořčík a draslík jsou nezbytné pro normální fungování oběhového systému. Během těhotenství se zvyšuje zátěž srdce, navíc jsou zapotřebí látky pro tvorbu srdečního svalu plodu.
 • Odstranění zácpy. Výskyt zácpy je spojen s produkcí progesteronu. Tento hormon snižuje kontraktilitu dělohy, což snižuje riziko vzniku potratu. Současně progesteron zpomaluje pohyblivost střev, takže ženy mají problémy se stolicí. Vlákno dostupné v banánech pomáhá podporovat výkaly a vyprazdňuje trávicí systém.

Vztah k pohlaví dítěte

Existují různé pověry o pohlaví dítěte a stravě těhotné ženy.

Vědci z University of Oxford a Exeter povýšili mýtus na kategorii vědeckých teorií. Při hledání pravdy dotazovali 750 žen během prvního těhotenství. Ukázalo se, že vysoká hladina draslíku, sodíku a vápníku ve stravě s vysokou pravděpodobností vede k narození chlapce.

Ukazuje se, že obilné produkty ráno, mléko a banány během těhotenství zvýší šance na dědice. Ale neexistují žádné záruky.

Může banán poškodit budoucí matku?

Banány mají příjemnou sladkou chuť. Jsou skvělou možností občerstvení, ale ovoce by nemělo být zneužíváno. Banány během těhotenství mohou způsobit:

 • Nadváha. Plody mají poměrně vysoký obsah kalorií, takže s rychlým přírůstkem na váze byste neměli jíst více než 1 banán denně. V posledních měsících se ukázalo, že banány zvyšují hmotnost dítěte..
 • Alergie. Ovoce málokdy způsobuje alergie, ale v důsledku přítomnosti chitinázy existuje riziko zhoršení reakce na jiné produkty..
 • Tromboflebitida. Vývoj patologie je velmi nebezpečný, protože přístup kyslíku k plodu závisí na oběhovém systému ženy.
 • Tvorba plynu. K nadýmání dochází v důsledku přítomnosti škrobu v ovoci..

Je pálení žáhy možné?

Výhody banánů během těhotenství mohou být sníženy na nulu, pokud budete jíst příliš mnoho z nich. V tomto případě budou pro všechny jejich pozoruhodné vlastnosti sloužit jako provokatoři nepříjemných vedlejších účinků, jako je pálení žáhy. Možné důvody:

 • slabá slinivka;
 • exacerbace pankreatitidy;
 • zvýšená kyselost žaludeční šťávy;
 • nedostatek trávicího enzymu.

Pokud jste měli před těhotenstvím vážné gastrointestinální problémy, neopírejte se o tyto plody..

Jak používat těhotné banány s výhodami?

Banány jsou nejlépe konzumované syrové. Zachovejte tedy všechny prospěšné vlastnosti a vitaminy ovoce. Chcete-li rozšířit stravu, můžete vařit:

 • ovocný salát - za tímto účelem je třeba sekat banány, jablka, kiwi, hrušky, pomeranče a další ovoce, je-li to žádoucí, a okořenit nízkotučným jogurtem, zakysanou smetanou nebo kefírem;
 • koktejl - k přípravě je třeba bičovat banány mlékem a kousky ledu;
 • tvaroh - po přidání banánů do tvarohu nebo jogurtu se zlepšuje chuť produktů;
 • pečivo - k náplni koláčku můžete přidat banány, dostanete chutnou snídani;
 • hranolky - měli byste nakrájet ovoce na kroužky a péct v troubě, dostanete skvělou chutnou svačinu, která nahradí vysoce kalorické cukrovinky.

PŘEČTĚTE SI také: banány ve stravě žen s kojením

Použití a jednoduché recepty

Dokonce i ve své syrové formě je banán velmi chutné ovoce, takže ho můžete jíst bez toho, abyste něco vymýšleli, ale pokud chcete svou stravu transformovat, můžete vyzkoušet následující metody:

 1. Smoothies. Chcete-li jej připravit, musíte vzít ovoce a porazit ho v mixéru, přidat mléko. Můžete kombinovat sladké ovoce s různými plody. Můžete mít snídani s takovým nápojem, protože se ukázalo, že je velmi výživný. Neměli byste zneužívat léčbu, protože rychlé přibírání na váze nebude trvat dlouho.
 2. Bramborové hranolky. Chcete-li připravit občerstvení z vašeho oblíbeného ovoce, musíte jej nakrájet na plátky a usušit v troubě nebo ve speciální sušárně ovoce. Tyto sladkosti jsou vhodné pro svačinu a jsou skvělou náhradou za sladkosti..
 3. Palačinky. Přidáte-li banán nastrouhaný na hrubém struhadle do obvykle palačinkového těsta, můžete získat neuvěřitelně lahodný dezert, který nebude potřebovat žádnou náplň ani žádný přídavek. Můžete také péct obyčejné palačinky a zabalit do nich plátky ovoce. Je to také neuvěřitelně chutné..
 4. Salát. Různé druhy ovoce, včetně banánů, je třeba nakrájet na libovolné plátky a nalijeme zakysanou smetanou. Je připraven vynikající a velmi zdravý dezert..

Pokud se objeví nepříjemné příznaky, přestaňte je používat. Těhotná žena by si měla pamatovat, že za zdraví svého budoucího dítěte odpovídá pouze ona. Je však třeba říci, že výhody banánů během těhotenství výrazně převyšují možné poškození. Toto je skutečný sklad vitamínů pro nastávající matku a její dítě.

Pravidla pro výběr zdravého a chutného produktu

Banány jsou přepravovány z horkých zemí v zapečetěné podobě. Ke zvýšení trvanlivosti a rychlosti zrání se kůra často ošetřuje speciálními látkami. Správná volba ovoce závisí na jeho výhodách a chuti. Měly by být upřednostňovány rovnoměrně zbarvené žluté banány..

Zelená zelenina obsahuje škodlivé látky, jejich použití může vést k otravě. Takové ovoce se nejlépe uchovává na tmavém místě několik dní, dokud zcela nezraje. Žluté banány s černými tečkami by se měly jíst ihned, protože když jsou uloženy, dozrávají a kazí se.

V obchodech si můžete koupit nejen čerstvé banány, ale také sušené nebo sušené. Při jejich výběru byste měli věnovat pozornost složení. Konzervační látky, GMO a oxid siřičitý by se neměly používat k vaření.

Sdílejte s ostatními!

Kontraindikace používání banánů během těhotenství

Navzdory sladkosti, chuti a výhodám ovoce by se mělo stále používat moudře a znát některé kontraindikace.

 1. Je lepší jíst banány půl hodiny nebo hodinu po hlavním jídle, nedoporučuje se jíst banány na lačný žaludek.
 2. Nezralé banány mohou být nebezpečné - nemají mnoho užitečných látek. Zkuste koupit jasně žluté ovoce, ale bez černých žil.
 3. Banány obsahují hodně cukru, takže se opírat o ovoce s nadváhou to nestojí. Kromě toho by banány měly být zlikvidovány pro cukrovku.
 4. Banány mají svíravý účinek, přispívají ke srážení krve. U tromboflebitidy a křečových žil je třeba sladké ovoce zlikvidovat.
 5. Se zvýšenou kyselostí je lepší jíst banány po hlavním jídle.
 6. Banán je chutné a zdravé ovoce, které při mírné spotřebě přinese pouze výhody. Pokud trpíte toxikózou, anémií, závratěmi a slabostí, vždy mějte ve svém sáčku malý banán. Ale neustále se opírat o ovoce nestojí za to - existuje riziko „krmení“ dítěte v lůně, porod velkého plodu je mnohem obtížnější.

Lahodné recepty

Banány lze přidávat do různých pokrmů. Příjemná chuť a snadná příprava vám umožní rychle připravit lahodné dezerty.

Banánový koktejl

 1. Kombinujte 200 g přírodního jogurtu a jednoho nakrájeného banánů.
 2. Porazte vše v mixéru.
 3. Při absenci alergií můžete posypat koktejlem strouhanou hořkou čokoládou.
 4. Podáváme chlazené.


Banánový koktejl - výživný a chladivý dezert pro nastávající matky

Ovocný salát s tvarohem

 1. Jablka, banány a hrušky. Přidejte mandarinkové plátky, jahody.
 2. Vložte zrnitý nízkotučný tvaroh v misce s ovocem.
 3. Salát nalijte s přírodním jogurtem nebo zakysanou smetanou. Důkladně se promíchat.


Ovocný salát - netradiční, ale velmi chutné jídlo

Kaše s banánem

 1. Vařte ovesné vločky nebo rýžové cereálie ve vodě nebo mléce. Mírně zchladit.
 2. Nakrájejte banán na tenké plátky a přidejte do ovesné kaše.
 3. Vložte talíř s medem a ořechy.


Ovesné vločky s banány, medem a ořechy dokonale uspokojí váš hlad a naplní vás energií po dlouhou dobu.

Banány během těhotenství

Těhotenství mění ženu nejen navenek, ale bizarně ovlivňuje vnitřní potřeby těla. Pro dvě osoby je žena nucena upravit svůj jídelníček tak, aby nepoškodil plod. Bez ohledu na preference budoucí matky se samotné tělo vzdává obvyklých produktů a vyžaduje něco neobvyklého. Přirozeně vyvstává otázka, jaké výrobky jsou bezpečné pro těhotnou ženu. Zjistěte, zda lze banány používat během těhotenství, jaké jsou jejich přínosy a poškození.

Co lékaři radí?

Gynekologové nemluví ostře proti banánům, většina z nich se domnívá, že sladké žluté ovoce je velmi užitečné pro těhotné ženy. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, stopových prvků, jsou bohaté na bílkoviny a uhlohydráty. Toto ovoce se stává skutečnou spásou pro toxikózu, což významně snižuje riziko jeho projevu..

Tropické ovoce má příznivý účinek na žaludeční sliznici a zabraňuje vzniku pálení žáhy, které těhotné ženy tak často trpí. Bez výrazného zápachu banán nedráždí zhoršené receptory, což zabraňuje nepříjemné nevolnosti a závratě. Pro použití banánů při nošení dítěte stojí a jeho jedinečné složení.

Co je užitečný banán pro těhotné?

Banány již dlouho opustily kategorii exotického ovoce a jsou na regálech našich obchodů po celý rok. V každodenním životě nemyslíme na výhody těchto lahodných plodů, prostě je milujeme pro jejich původní chuť a jemnou dužinu. Ale žena, která se chystá stát se matkou, by se měla dozvědět více o výhodách banánů během těhotenství..

Co obsahuje banán?

Během období těhotenství pracuje trávicí systém matky s dvojím zatížením. Není divu, že pravidelně selhává ve formě zácpy, těžkosti v žaludku, pálení žáhy a dalších nepříjemných problémů. Banány pomáhají eliminovat nepříjemné projevy, protože jsou bohaté na vlákninu, což má pozitivní vliv na zažívací trakt..

Jedením banánů získáte:

 • Zinek. Tento prvek ovlivňuje správný vývoj chuťových pohárků u dítěte..
 • Draslík zabraňuje křečím, otokům, normalizuje krevní tlak. Vyvážený sodíkem zajišťuje správné fungování buněčných stěn. Draslík, který spolupracuje s hořčíkem, podporuje činnost srdce. Těhotná žena potřebuje 2 mg draslíku denně a 100 gramů banánů obsahuje až 1,48 mg látky.
 • Vápník je potřebován našimi kostmi, svaly, kůží a nervovým systémem. Během těhotenství musí neustále vstoupit do těla ženy. Jeden banán pokrývá 10% denního množství vápníku.
 • Vitamin B6 je zvláště důležitý v raných stádiích těhotenství. Při vstupu do těla je schopen zastavit nauzeální záchvaty, snížit závažnost toxikózy. Užitečné pro vytvoření oběhového systému dítěte..
 • Kyselina listová ovlivňuje tvorbu nervového systému plodu, je nezbytná pro ženu během těhotenství a v raných a pozdních stádiích.

Obsah velkého množství endorfinů v banánu přispívá k dobré náladě. Hormony radosti podporují pozitivní přístup, pomáhají těhotné ženě, aby se neztratila deprese, zabránila negativním emocím.

Jaké poškození mohou banány způsobit těhotné ženě??

Spolu s nepochybnými výhodami mohou banány během těhotenství poškodit mámu a dítě. Nejprve jsou tropické ovoce megalokalorické ovoce (1 banán má asi 200 kalorií). Jíst jedno ovoce, s velkým plusem převažuje nad každodenní potřebou uhlohydrátů. Z toho plyne další libra, která již úspěšně dorazí při přepravě dítěte.

Byly stanoveny lékařské indikace, podle nichž jsou banány kontraindikovány pro těhotnou ženu. Tyto zahrnují:

 • flebeurysm;
 • přítomnost diabetu;
 • nízký krevní tlak (hypotenze);
 • zvýšená kyselost žaludku;
 • tromboflebitida (odstranění tekutiny z těla, banán zvyšuje hustotu krve, což vede k tvorbě krevních sraženin).

Je třeba věnovat pozornost jídlu zeleného, ​​nezralého ovoce, které obsahuje hodně nerozpustného škrobu. Jakmile je v žaludku, takový škrob se v něm nestráví a vyvolává nadýmání a zvýšenou produkci plynu.

Je to možné pro těhotné sušené banány?

Sušené banány jsou dobrou alternativou čerstvého ovoce. Vařené ve formě sladkých hranolků si dokonale zachovají všechny své užitečné vlastnosti a dokonale nahradí škodlivé sladkosti a dorty. Můžete s nimi vařit kaši, přidat do tvarohu nebo jogurtu. Sušené ovoce by mělo být konzumováno v menším množství než čerstvé ovoce, protože má zvýšený počet kalorií.

Nezapojujte se však do sušených banánů. Faktem je, že při jejich přípravě lze použít palmový nebo kokosový olej, což zvyšuje obsah nasycených tuků v konečném produktu. Nasycené tuky se usazují na žaludečních stěnách a vytvářejí aterosklerotické plaky. Příjem karcinogenů, které se nevyhnutelně vytvářejí během smažení, nepříznivě ovlivňuje celý trávicí systém těhotné ženy.

Kolik banánů může být jeden den?

Když žena nese dítě, v jejím těle se zhoršuje citlivost na všechny procesy, které se v něm vyskytují. Největší zátěž je na zažívací trakt, který se projevuje častými alergickými reakcemi, změnami ve stolici, střevními poruchami.

Pokud nemáte lékařské kontraindikace a před těhotenstvím jste často jedli banány, neznamená to, že v zajímavém postavení mohou být konzumovány v kilogramech. Optimální denní příjem je 1-2 středně velké plody v jakékoli formě..

Jak používat banány?

Pokud jste si jisti kvalitou koupeného ovoce, můžete bezpečně jíst čerstvé ovoce. Při výběru ovoce v obchodě postupujte podle následujících pravidel:

 • Ovoce se zeleným nádechem a čistě žluté bude nezralé. Zdobené tmavými pruhy nebo skvrnami jsou ve fázi rozkladu. Vzdejte se obou možností, vezměte ovoce s jasně žlutým zbarvením a malými tmavými skvrnami.
 • Nezachyťte velikost, protože velké plody patří do odrůd krmiva a nemají bohatou chuť. Nakupujte středně velké ovoce.
 • Nebuďte příliš líní, abyste vyčichali banán: pokud je vůně téměř nepostřehnutelná, odložte ovoce stranou. U zralého ovoce se vůně šíří na velkou vzdálenost..

Z vašich oblíbených tropických plodů můžete vařit mnoho zdravých a chutných jídel. Chvění z banánového mléka dokonale zchladí vaši žízeň ráno, ovocný salát zlepší váš tón těla, chuť kaše s kousky čerstvých banánů bude vymalována příjemnými tropickými tóny.

Pokud máte rádi pečení, přidejte do koláčů, muffinů, krémů zdravé žluté ovoce. Chutný vzhled a želé banánů. Pro dítě bude užitečná různá strava matky.

Jak ukládat banány?

Při nákupu plodných a něžných plodů pro budoucnost je zkuste je správně uložit. Nenechávejte je vedle jiných tropických plodů a bobulí, netolerují okolí někoho jiného a rychle začínají hnít. Naše zelená jablka a hrušky však zpomalují zrání exotického chlapa a zůstávají svěží a zdravější déle. Optimální skladovací teplota - 13-17 stupňů.

Pokud jste loupali, snězte maso dvě hodiny. Chuť k jídlu je pryč a je škoda vyhodit ovoce, vložit jej do vzduchotěsné nádoby a vložit do chladničky. Tam může být uložen po dobu asi 6 hodin.

Články O Neplodnosti