Hlavní Testy

Stříška na postýlce - potřebuje dítě?

10 minut na čtení?

Materiál vám zašleme e-mailem

Módní horniny k nám přišly z horkého východu. Stan vyrobený z lehké tkaniny poskytl spícímu člověku ochranu před sluncem a nepříjemným hmyzem. Aristokraté Evropy dali této vnitřní položce zvláštní eleganci a nyní je opona nad postelí spojována s luxusem interiéru zámku. Dnes vydavatelé HomeMyHome.ru pro vás připravili cenné tipy, jak správně vyrobit vrchlík pro postýlku. Všechny nuance šití a zapínání, fotografie nejlepších modelů hotových šperků na posteli v interiéru a doporučení pro výběr tkanin - to vše v našem dnešním materiálu.

Baldachýn je nejen krásný, ale také užitečný nákup do dětského pokoje

Proč v zásadě potřebujeme vrchlík pro postýlku a zda je to nutné

Proč potřebujeme baldachýn v postýlce - toto číslo vzrušuje mnoho budoucích rodičů. Názory na potřebu záclony se radikálně liší. Někdo k takové struktuře ostře namítá, nazývá to sběratelem prachu, zatímco někdo píše nadšené recenze. Podívejme se na několik tvrzení:

  Není to nic víc než dekorace. Ve skutečnosti je vrchlík opravdu krásný. A jak víte, krása přináší spoustu výhod: děti a rodiče mají dobrou náladu, krásný interiér umožňuje majiteli cítit se pohodlně.

Baldachýn nad kolébkou dává dětskému pokoji zvláštní kouzlo

Záclona chrání dítě před všemi dráždivými látkami

Pokud jsou v domě zvědavé kočky nebo psy, bude opona dítě chránit před útoky

Výhody a nevýhody vrchlíku nad postýlkou

Jak vidíte, ve většině kontroverzních výrokech vrchlík stále vyhrává. Pojďme to „na police“ všechny jeho výhody a nevýhody:

kladyMinusy
Baldachýn zakrývá postel z průvanu a pracovního klimatizačního zařízení. Můžete rozšířit oponu tak, aby bylo dítě co nejvíce chráněno.Pokud není vrchlík správně upevněn, může dítě spadnout a vyděsit. Děti si mohou závěsy vytáhnout, takže je důležité zajistit, aby se dítě nemohlo dostat k látce.
Baldachýn zakrývá postel před prachem z ulice, zvířecími chlupy a pylem z rostlin.Vrchlík shromažďuje prach. Pokud to neumýváte včas, bude dítě trpět alergickou reakcí.
Záclona zabraňuje pronikání jasného světla z okna nebo lustru.
Záclona zabraňuje pronikání hmyzu a mušek do krve. To platí zejména v oblastech s horkým podnebím..Z některých koutů místnosti dítě neuvidíte.
Konečně, vrchlík je prostě krásný. A nepředstírejte, že na tom nezáleží.

Ukazuje se tedy, že otázka, zda je v postýlce potřebován vrchlík, je spíše rétorická. Vše záleží na vašem interiéru a dalších ochranných opatřeních..

Pokud má dítě samostatnou místnost - není třeba zakrývat lůžko před světlem a funkční televizí

Pokud máte na oknech síť proti komárům a používáte speciální repelenty pro děti, komáři a midges nenarušují dítě ve snu. Takže, zda je třeba podobné příslušenství, rozhodněte se sami.

Foto možnosti pro markýzy pro dětské postýlky

Baldachýny mohou být podmíněně rozděleny do typů podle několika zásad:

 • umístění: nad čelo postele (pro malé děti), ve tvaru stanu (pro novorozence), po obvodu postele (pro děti jakéhokoli věku);
 • po celé délce závěsu: k podlaze (dobře se zavírá od ponoru), k okraji nebo středu postele a krátké;
 • ve velkém stylu: dekorativní mini baldachýn, baldachýn na římse nad postelí, opona ve tvaru plachty a královská verze na čtyřech stojanech.

Vyberte, který z následujících typů se vám nejvíce líbí. Zde je několik příkladů dětských baldachýnů, abyste měli představu o jejich odrůdách.

Vyberte si padák pro postýlku

Admin1 26.5.2017 Design Comments Off on Vybereme vrchlík pro postýlku 14 316 Shlédnutí

V hollywoodských filmech, lesklých časopisech a reklamních katalozích jsou obrazy dokonalého dítěte obvykle doprovázeny fotografiemi čtyř plakátových postýlek. Tento atribut interiéru dává místnosti zvláštní lehkost, eleganci a dokonce i veselí. Balvany z krásných obrázků se postupně dostávaly do každodenního života. Dnes stále více zdobí postýlku. Na co jsou, co jsou a z čeho jsou vyrobeny?.

Stříška pro postýlku

Funkční účel baldachýnů

Na první pohled se může zdát, že funkce tohoto vnitřního prvku je čistě dekorativní. Baldachýn pro děti opravdu vypadá velmi krásně a je schopen zušlechtit jakoukoli postýlku. Jeho funkční účel je však mnohem širší:

 • zavírá dítě před světlem během denního spánku;
 • chrání před kousnutím hmyzem;
 • slouží jako filtr z domácího prachu;
 • vrchlík z hustých tkanin poskytuje dodatečnou zvukovou izolaci;
 • slouží jako prvek režimu - dítě si postupně zvykne na to, že uzavírací vrchlík vrchlíku znamená čas jít do postele;
 • závěsy kabiny chrání postýlku před průvanem během ventilace;
 • na kojencích má stříška uklidňující účinek, čímž vytváří pocit dodatečné ochrany;
 • pro starší děti - to je příležitost získat osobní území, vytvořit si vlastní koutek.
Stříška na postýlku Krásná stříška na postýlku

Výhody a nevýhody

Na základě výše popsaných funkčních vlastností vrchlíku není obtížné pochopit jeho nepochybné výhody:

 • schopnost rozlišovat mezi zónou spánku dítěte;
 • ochrana před světlem, hlukem, průvanem, prachem a hmyzem;
 • další zdroj pohodlí v místnosti;
 • faktor psychického pohodlí dítěte;
 • elegantní prvek vnitřní dekorace.
Stříška na postýlku Krásná stříška na postýlku

Stejně jako v případě jiných konstrukčních rozhodnutí však existují i ​​nevýhody použití vrchlíku.

 • Nesprávně zvolená textilie může nepříznivě ovlivnit cirkulaci vzduchu v postýlce..
 • Chránící postýlku chrání před prachem a sbírá ji postupně na sebe. Pokud jej pravidelně a včas neumýváte, obdržíte další prachový sáček přímo nad dětským lůžkem.
 • Masivní baldachýny mohou „ukrást“ prostor a nejsou vhodné do malých dětských pokojů.
 • To je docela silný důraz v interiéru. Pokud je výběr barev a materiálů negramotný, může se stříška dostat z obecného stylu místnosti.
Baldachýn pro postýlku Baldachýn pro postýlku

Metody montáže na střechu

Canopy lze připevnit na postýlku několika způsoby. Nejobvyklejší možností je připojit celou tkaninu v jednom bodě a následně uzavřít celou kotviště. Ve většině případů tak chrání první kolébku dítěte - instalujte na postýlku (nebo vedle ní) speciální držák s kovovým kroužkem. Na tomto kroužku je upevněna tkanina baldachýnu.

Druhou možností je namontovat nad postel speciální rám, který se rovná obvodu místa v ložnici. Rám lze namontovat buď přímo na strop nebo na speciální podpěry namontované na podlaze. V druhém případě získáme kromě vrchlíku kolem postele také zvláštní sloupy. Hadřík je připevněn přímo k rámu a zcela pokrývá celou postel. Pro kolébku není tato možnost vždy vhodná, protože čím častěji se takto zdobí více dospělých lůžek. Tento případ použití se nazývá královský.

Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Třetí možností je částečný přístřešek, když je vrchlík připevněn k hlavě a zakrývá jej pouze. To lze provést připevněním kovového obruče na postel nebo připojením speciálního držáku přímo na čelo postele. Nejčastěji se používají na standardních postelích, ale lze je také nalézt jako výzdobu postýlky..

Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Výběr látky

Při výběru materiálu pro kabinu v postýlce se vyplatí zvážit vlastnosti jeho umístění. Pokud dítě spí ve svém vlastním dětském pokoji, kde je okno tiché, průchody nekráčejí a přímé dopadání slunečního světla nespadá na postýlku - stačí si vybrat vzdušný tylu vyzdobený v barvě zbytku interiéru. Vypadá skvěle, dokonale prochází vzduchem a zároveň spolehlivě chrání před prachem.

Je lepší chránit postýlku ve „slunných“ nebo „hlučných“ místnostech pomocí hustších tkanin. Len, satén a bavlna jsou dobré. Budou lépe chránit před přímým slunečním zářením, poskytnou zvukovou izolaci a pomohou lépe oddělit dětskou postel v případech, kdy rodiče sdílejí jednu místnost s dítětem.

Ale z uvážených „královských“ možností ze sametu a veluru, jakož i ze syntetických materiálů v kterémkoli z jejích projevů, je lepší okamžitě odmítnout. Nezáleží na tom, jak elegantní se vám může zdát takový baldachýn, pamatujte - mluvíme o kvalitě vzduchu, který dítě během spánku dýchá. Je lepší nezanedbávat bezpečnost plic a upřednostňovat pouze přírodní tkáně..

Pár slov o stylu a designu
Při výběru stylu výzdoby pro postýlku nezapomeňte: krátké možnosti jsou výhradně ozdobné. Nemohou chránit před ničím, protože jednoduše nedosahují kotviště. V interiéru však slouží jako velkolepý přízvuk, který z obyčejné školky proměňuje skutečnou princeznu.

Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Vrchlík v postýlce kojenců by měl být střední délky. Dost schovat dítě před průvanem a hmyzem během spánku, ale nebrání tomu, aby ho vzal do náruče, jak tomu bude v případě baldachýnů na podlahu.

Dlouhé možnosti jsou optimální pro starší děti. V ideálním případě přispívají k vytvoření „vlastního“ rohu, udržují zvláštní atmosféru v místnosti a vzhledem k věku dítěte nezasahují do nic.

Pokud jde o design, vrchlík je vhodný pro téměř jakýkoli styl. Problémy mohou nastat, s výjimkou pokynů, jako je hi-tech, ale děti v takovém stylu obvykle nejsou zdobeny.

Aby kabina dokonale zapadla do interiéru, je vhodné ji udržovat v jednom barevném schématu s ostatními dětskými textilními výrobky. Například koberec a záclony. Do místnosti můžete také přidat doplňky ve stejném stylu - například ozdobte závěsy kabiny i místnosti stejnými okraji..

Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Kutilství pro kutily

Pokud vás sortiment obchodů nepotěšil a nemohli jste najít stejnou ideální variantu, můžete si v jesličce vždy udělat vlastní rukou vlastní baldachýn. K tomu budete potřebovat jen velmi málo materiálů:

 • tyl nebo tkanina vhodná pro vrchlík;
 • prsten (můžete použít malý posuvný obruč nebo obruč k vyšívání maximálního průměru;
 • stropní háček (jako je ten, který se používá pro lustr);
 • cop pro připevnění vrchlíku;
 • stuha pro výzdobu;
 • nůžky;
 • jehla;
 • šicí nitě;
 • dekorační prvky.
Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Technologie šití je následující.

 1. Změřte požadovanou délku a šířku tkaniny (v závislosti na velikosti postele a požadovaném stylu).
 2. Přeložte a lemujte horní okraj, který bude připevněn k kroužku, čímž vytvoříte tzv. Zákulisí (kapsou).
 3. Navlékněte obruč do zákulisí.
 4. Vyzdobte si ozdobu obruče stuhou.
 5. Připevněte háček ke stropu.
 6. K háku připevněte tkaninový rámeček pomocí copu..
 7. Ozdobte vrchlík a okraje stuhou, přidejte další dekor, jak si přejete. A vaše kojenecká dětská stříška je připravena!
Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku

Příklady baldachýnů v interiéru

 • Ideální pro dětské postýlky - lehký a prudce rostoucí tyl.
 • Pokud se dítě ve druhém patře palandy nepohodlně usadí, upevněte dětský baldachýn. Vytvoří pocit bezpečí a usnadní to, aby dítě usnulo.
 • Pokud je v dětském pokoji instalována pohovka místo dětské postýlky, můžete ji ozdobit tímto vnitřním prvkem. Tato možnost bude také vypadat stylově.
 • Originální řešení interiéru je baldachýn pro kutily, zdobený girlandami. Kdo řekl, že čas na takové osvětlení je pouze na Silvestra? Nechte pohádku doprovázet dítě neustále!
Krásný baldachýn pro postýlku Canopy pro postýlku Krásný baldachýn pro postýlku

Bez ohledu na to, jak staré je vaše dítě, ať už si vyberete jakýkoli interiér pro svůj pokoj - zkuste ozdobit postýlku baldachýnem. Tento jednoduchý, ale slavnostní vzhled interiéru se může stát skutečnou výzdobou místnosti a dát dobrou náladu a víru v zázraky.

Stříška na postýlce: tipy pro výběr látky, zapínání, foto

Matrasik »Domácí textil» Pro kojence »Dětská postýlka: Tipy pro výběr textilie, zapínání, foto

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

Hlavní článek: http://sosedi-online.ru/aksessuary/baldaxin-svoimi-rukami.html

p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Do-it-yourself baldachýn pro postýlku: hlavní třída ve výrobě, stejně jako užitečné tipy pro výběr materiálu a upevnění

p, blockquote 4,0,0,0,0,0 ->

Téměř všichni mladí rodiče si na postel kupují baldachýn, chtějí pro dítě vytvořit příjemné prostředí a chránit před některými vnějšími dráždivými látkami. Obchody však často nabízejí ke koupi nádherné opony, která je kompletní pouze s jinými ložními prádlo. V tomto případě, pokud chcete ušetřit rodinný rozpočet, můžete si na postýlku vyrobit vlastní ruce.

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

Tento článek vám řekne, jak doma ušit požadovanou záclonu, a také poskytne užitečné tipy pro výběr materiálu a instalaci spojovacích prostředků. Zvláštní důraz je kladen na význam tohoto prvku výzdoby. Tyto informace by měly být čteny všem matkám, které pochybují, zda stojí za to „zaplnit“ prostor dalším závěsem.

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Výběr vrchlíku pro krejčovství

Než začnete vytvářet své vlastní jedinečné příslušenství v dětském pokoji vlastními rukama, rozhodněte se, která stříška vás zaujme. Nejjednodušší klasifikace je podle typu připojení. Typ připojení si můžete vybrat z následujících možností:

 • produkt by měl pokrývat celou postel - držák by měl být připevněn nad postel přibližně uprostřed. Stříšky pokrývající celé lůžko jsou nejlépe vytvořeny z lehkých tkání. To je ideální pro děti spící v kolébce s nárazníky, na které padají hrany;
 • baldachýn upevněný na hlavě je nejoblíbenější možností, kterou lze vidět v obchodech nebo na fotografiích v časopisech. Je vhodný pro starší děti, které mají vlastní plnou postel. Takové příslušenství dodá dětskému pokoji romantiku a pohodlí;
 • baldachýn, který je upevněn po obvodu postele - varianta postele „pro prince nebo princeznu“.
p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Pokud je dítě již dost staré na to, aby se rozhodlo, rozhodněte se s ním, kterou baldachýn vytvoříte. Mimochodem, dítě může samostatně šít jednotlivé detaily, bude cítit jeho důležitost jako člena rodiny a jako asistenta. Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru typu takového příslušenství, je typ postýlky - pro kolébku novorozence a pro postýlku batole jsou nutné zcela odlišné baldachýny, i když zásada krejčovství je stejná.

p, blockquote 10,0,0,0,0 ->

Materiály a nářadí

K práci budete potřebovat:

 • pravítko nebo metr;
 • tužka;
 • vlákna
 • jehly;
 • vzor;
 • materiál pro krejčovství a dekorace;
 • vrtačka / řidič;
 • nejméně čtyři hmoždinky.
p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Co se týče textilie, je lepší, pokud je přírodní (tyl, jemný chintz, šifon, organza, hedvábí), ačkoli moderní trh nabízí docela dobré syntetické možnosti (nylon, polyamidový šifon, organza z polyesteru, hedvábí). Vyberte si látku, která není příliš jasná - baldachýn nad postelí by měl dát dítěti klidnou náladu.

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

Pokud sníte o vytvoření hustého baldachýnu vlastními silami, upřednostňujte přírodní samet, chintz, čaloun. Takové „rekvizity“ chrání spánek dítěte před jasným světlem, ale bude obtížnější se o něj starat, protože prach a alergeny, jako jsou baldachýny, jsou aktivnější než lehké a tenké možnosti.

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

Podstavec, který bude držet vrchlík, může být obyčejný výšivkový obruč, držák zakoupený v obchodě nebo držák pro kutily..

Chcete-li vytvořit opravdu krásný doplněk, musíte pracovat na výzdobě, protože nejkrásnější modely, které vidíme v obchodech nebo na fotografiích na webu, jsou vždy s luky, volánkami, výšivkami nebo krajkou. Je opravdu možné vyrobit takovou krásu vlastními rukama, stojí za to ji získat:

 • husté stuhy - dokážou opravdu zvládnout okraje, vytvářet luky a pokrývat vrchol;
 • odpovídající barva vlákna - vlákna vybereme přesně podle tónu pásky tak, aby produkt vypadal čistý;
 • různé hotové mašle, krajkové stuhy, se kterými bude konečný výsledek práce opravdu vypadat skvěle.
h2 3,0,0,0,0,0 ->

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Funkce ochranné látky

V dávné minulosti byl vynalezen látkový úkryt pro postýlku, aby se dítěti schovalo před zvědavýma očima a chránilo před hmyzem. Jaké jsou cíle moderních rodičů, když kupujeme baldachýn pro postýlku?.

 • První krátkou myšlenkou na návštěvu mladé maminky je, že látková stříška je krásná. Dává postýlce kompletní vzhled a doplňuje interiér postýlky.
 • Další funkcí vrchlíku tkaniny je vytvoření místa pro zdravý spánek a pohodlný pobyt pro dítě, když je vzhůru. V tak uzavřeném prostoru se bude dítě cítit chráněné, jako tomu bylo v lůně před narozením.
 • Když je postel blízko okna, vrchlík je schopen chránit oblast spánku před světlem a hmyzem.
p, blockquote 19,0,0,0,0 ->

p, blockquote 20,0,0,0,0 ->

Často kompletní s vrchlíkem pro novorozence jsou měkké strany v postýlce. Mají také ochrannou funkci proti průvanu, zvědavým očím a nárazům na dřevěné lamely..

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Moderní požadavky na střechu

Není složité vybrat si vhodnou záclonu pro postýlku vašeho dítěte, existují však určité nuance.

 1. Vyberte pouze přírodní nebo síťované tkaniny, které jsou prodyšné..
 2. Materiál by neměl být chemicky impregnován, je nebezpečný pro zdraví dítěte.
 3. Jak upevnit vrchlík na postýlce, je uveden v pokynech přiložených k nákupu. Nesprávné upevnění může způsobit pád výrobku a zranění dítěte..
 4. Balíček by neměl zcela zakrývat všechny strany postýlky, když je v ní dítě. To je zvláště nebezpečné pro starší děti, které vstávají v posteli a mohou se zamotat do tkání..
 5. Přístup do ložnice by neměl být opona..
p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

S velkým množstvím zboží v dětských obchodech si můžete snadno zakoupit hotový model, jinak nebude pro vás obtížné sešit kabinu sami. O tom, jak si vyrobit baldachýn pro postýlku vlastníma rukama, si přečtěte na našich webových stránkách.

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

Stříšky se liší v tom, jak jsou instalovány nad postýlkou. Vrchlík připevněný k hlavě nese více dekorativní než ochranné funkce. Tento typ dekorace se často používá pro starší děti spící v posteli bez plotu.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Pro kolébku novorozence je vybrána klasická střecha, jejíž rám je umístěn ve středu boční stěny postýlky nebo na hlavě. Pokud má postýlka kulatý tvar, nad ní se nainstaluje vrchlík.

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

Královský baldachýn je nejobtížnější z hlediska instalace baldachýnu. Připevňuje se po obvodu postele. Držáky se instalují buď na stěny postýlky, nebo u „dospělých“ lůžek je celá konstrukce připevněna ke stropu pomocí samořezných šroubů a zasklívacích korálků. Toto plátno zcela zakrývá postel ze všech stran..

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

Další možností provedení vrchlíku je stropní kryt jako plachta. Široké plátno látky je připevněno na dvou stranách ke stropu, ale neprotahuje se, ale provádí se prohnutým jako plachta.

p, blockquote 32,0,1,0,0 ->

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Pro dospělé děti, které jsou blázny do úkrytu pro textil, si můžete koupit postel s rámem kabiny. To je velmi výhodné, protože výrobci takových modelů často nabízejí vrchlík s postelí.

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Záclony do postýlky přicházejí v různých délkách: zkrácené jsou takové, které pokrývají třetinu postýlky; a dlouhé - končí téměř na podlaze. Máte právo si vybrat ten, který je z vašeho pohledu praktičtější a bezpečnější.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

Při výběru vrchlíku pro postýlku pro novorozence je nejdůležitějším bodem volba samotné látky. Když je vrchlík na hlavě postele a nepokrývá celou oblast na spaní, lze vybrat jakoukoli látku. Aby bylo dítě bezpečně pod látkovou kopulí pokrývající celou postýlku, je nutná dobrá cirkulace vzduchu, což znamená, že materiál musí projít dobře. Pro dítě si vyberte výhradně přírodní materiály: prádlo, bavlna, chintz. Často šité baldachýny z pleteniny. Dobře prochází vzduchem a chrání před hmyzem.

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

Je nutné vzít v úvahu skutečnost, že produkt bude často nutné prát, protože textilie rychle hromadí prach. Lehké materiály jako chintz, závoje nebo sítě se snadno prají a suší rychle, a co je nejdůležitější, nevyžadují žehlení. Vyvarujte se sametových a těžkých saténových materiálů. Rychle se zanesou prachem a vyžadují důkladnější péči..

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

p, blockquote 40,0,0,0,0 ->

Jaké jsou rozdíly mezi baldachýnem pro chlapce a dívku

U malých dětí nezáleží na tom, jakou barvu mají záclony na jejich postýlce. Ale rodiče se často obávají výběru barvy a tradičně upřednostňují tóny podle pohlaví: chlapec je modrý, dívka růžová. Rozptýlíme vaše stereotypy a ukážeme, jak pestré může být barevné schéma pro malé princezny i nově vyrobené rytíře..

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Pro chlapce. Pokud se vám líbí modrá paleta, vyberte prosím modrou nebo modrou stříšku. Ale pokud jste jedním z těch, kteří milují jiné barvy a připouští, že v chlapcově ložnici může být něco jiného než modrého, pak jsou naše tipy pro vás. Různorodá paleta zelených odstínů může dětem přinést pocit harmonie a svěžesti. Světle zelený baldachýn dítě potěší a naladí ho v klidné náladě.

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

Béžové a krémové tóny jsou navrženy tak, aby byly univerzální a lze je použít jak v dětském chlapci, tak v dívčím pokoji. Chcete-li zdůraznit svou dětskou osobnost, doplňte béžovou stříšku vhodnými dekoracemi, jako je hračka medvídka, autíčko nebo loď.

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

Dospělý chlap si bude moci vybrat jakoukoli barvu, kterou má rád, a prořezat tyly do postele. Námořní téma, geometrické vzory a kreslené postavičky jsou vždy v trendu. Na snímku postel s nebesy pro chlapce.

p, blockquote 47,0,0,0,0 ->

p, blockquote 48,0,0,0,0 ->

Pro dívky. Maminky princezny milují zabalit dívčí ložnici a šatník do růžového. Psychologové doporučují stříšku pro postýlku, aby si vybrala ze světlých odstínů látky, protože světlé barvy mohou dráždit a přetěžovat prostor vyhrazený pro spánek a odpočinek.

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Univerzální verze vrchlíku na posteli pro dívku je bílá průsvitná hmota. Tvoří lehké záhyby a krásně uzavírá postel. Nástěnná stříška může mít barvu závěsu nebo přehozu na posteli. Pokud baldachýn zcela zakrývá lůžko, nedoporučuje se používat světlé barvy. Takový baldachýn vytvoří pocit uzavřeného prostoru, který nemusí být pohodlný, a jasné barvy přispívají k aktivitě a nikoli k relaxaci, což je nutné při usínání.

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

p, blockquote 52,0,0,0,0 ->

Dětská postel s nebesy je vždy kouzelná a báječná. Chcete-li diverzifikovat monofonní látku, ozdobte ji kamínky, korálky, květinami, krajkovými stuhami nebo si jen vyberte látku se vzorem. Fantazie a překvapení vašeho dítěte!

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Kam instalovat vrchlík?

Umístění přístřeší je určeno typem postýlky a místem, kde stojí. Základem instalace vrchlíku je držák, často přichází s nákupem. Lehký materiál je připevněn k držáku, který lze upevnit následujícím způsobem:

 • V čele postýlky. Držák je připevněn k úzké stěně postele a vrchlík visí krásně přes přední část kolébky a pokrývá pouze čelo postele..
 • Na boční stěně postýlky. Populární způsob instalace pro dětské postýlky. Lehká tkanina vytváří krásné záhyby sestupující ze tří stran, takže přístup ke kolébce je volný. Tato dekorace vypadá jako střecha domu a je stejně vhodná pro chlapce i dívky.
 • Na stěně místnosti. Zde je baldachýn buď podél postele nebo na hlavě postele. Jako držák použijte běžnou krátkou římsu.
 • Na stropě. To platí pro královské baldachýny. Držák je přišroubován ke stropu pomocí všech vhodných upevňovacích prvků. Baldachýn tvoří čtyři stěny stěnové textilie a chlapci a dívky milují tento typ útulku stejně.
p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

Proč potřebujete kastrol pro postýlku: základní funkce

Baldachýn vypadá jako krásná opona pro dětské postýlky, ale zároveň plní řadu funkcí. Nejdůležitější z nich jsou:

 • ochrana dítěte před nadměrným světlem a možným průvanem;
 • bariéra proti hmyzu;
 • „Filtr“ na prach, který je považován za nejsilnější alergen.
p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Baldachýn je zpravidla nepostradatelný pro novorozence, ale nebude to bolet ani pro starší děti. Například baldachýn pomáhá vyhýbat se problémům s nočními strachy, vytváří nezávislost rostoucího dítěte, kromě praktické funkce baldachýn také pomáhá zdobit dětský pokoj, svítí, plní něhou.

p, blockquote 59,0,0,0,0 ->

Odrůdy markýz pro dětské postýlky

Všechny markýzy pro dětské postýlky jsou klasifikovány podle několika charakteristik:

 1. Podle typu připojení.
 2. V závislosti na délce závěsu.
 3. Podle použitých materiálů.
p, blockquote 61,0,0,0,0 ->

Podle způsobu upevnění lze rozlišit tři hlavní typy:

 • baldachýny zcela zakrývající postýlku. Zpravidla jsou umístěny ve středu na speciální dlouhé tyči (držáku), takže jsou schopny zcela zakrýt dětskou postel. Taková odrůda je prostě ideální pro novorozenecký pokoj;
p, blockquote 62,0,0,0,0 ->

 • pro starší děti by bylo nejlepším řešením vrchlík, který je upevněn na hlavě postele a pokrývá pouze horní část postele. To vám umožní vytvořit určitou ochranu pro dítě, ale současně to neomezuje přístup do vnějšího světa;
p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

 • vrchlík se zapínáním po obvodu postýlky. Takzvané královské, připomínající dospělé postele s nebesy. V tomto případě struktura sestává ze 4 držáků v rozích postýlky a přímo k rámu nebo jiné struktuře, která drží tkaninu nahoře.
p, blockquote 64,0,0,0,0 ->

p, blockquote 65,1,0,0,0 ->

Délka závěsu závěsu se může lišit. Nejpraktičtější možnosti jsou považovány za středně dlouhé. Obvykle se dostanou do středu matrace, takže dokonale chrání před jasným světlem, průvanem a dalšími faktory. Krátké možnosti jsou více pro dekoraci. Použití dlouhého vrchlíku není příliš pohodlné - bude neustále zasahovat a dostat se pod nohy.

p, blockquote 66,0,0,0,0 ->

p, blockquote 67,0,0,0,0 ->

Stříšky mohou být lehké nebo husté, v závislosti na typu tkaniny. Druhý je nejvhodnější v případech, kdy je dětský pokoj v pohodě nebo je kombinován s ložnicí rodičů. Husté tkaniny nejlépe chrání před světlem, cizími zvuky a zadržují teplo. Lehké tkaniny umožňují průchod vzduchu a vytvářejí pocit vzdušnosti, ale zároveň se stávají vynikající bariérou pro hmyz. Ale bez ohledu na to, kterou verzi si vyberete, věnujte pozornost tomu, že se jedná o výhradně přírodní látky, nikoli syntetické. Vyberte si látky jako chintz, organza, hedvábí nebo tyly. V tomto případě je barevné schéma výhodnější než jemné, omezené tóny..

p, blockquote 68,0,0,0,0 ->

Kutilství pro kutily

Není nutné kupovat baldachýn pro dětskou postýlku v obchodě, zejména pokud ji chcete šít sami. Není to vůbec obtížné, přesvědčte se sami v příkladu níže.!

p, blockquote 70,0,0,0,0 ->

K sešití vrchlíku na dětské postýlce budete potřebovat:

 • 2,5 až 3 metry jakékoli přírodní látky, kterou máte rádi;
 • 5,5 m stuhy pro ozdůbky nebo krajky;
 • Stuha 3,5 m pro stahovací šňůru;
 • tlustý drát pro rám.
p, blockquote 71,0,0,0,0 ->

Poté, co jste získali všechny materiály, měli byste zahájit samotný proces. Nejprve je třeba vytvořit vzor (snadno najít na internetu), a pak sešít všechny podrobnosti. Pokud si přejete, můžete ozdobit vrchlík jakýmikoli ozdobnými prvky. Poté, co je připraven, musíte vytvořit rám z hustého drátu. A konečně je třeba nainstalovat rám na postýlku, zajistit vrchlík na něm a ozdobit vrchol lukem nebo jiným dekorem.

p, blockquote 72,0,0,0,0 ->

p, blockquote 73,0,0,0,0 ->

Baldachýn na postýlce bude nejen spolehlivou ochranou pro dítě, ale také dá místnosti zvláštní barvu, bude znít jako nová nota, bude stylová a výrazná.

p, blockquote 74,0,0,0,0 ->

p, blockquote 75,0,0,0,0 ->

p, blockquote 76,0,0,0,0 ->

Dětská postýlka: Vyberte si podle chutiDětský sportovní komplex pro domácnost Postýlka se šatní skříní: volba pro moderní interiéryVytvořte design malého dětského pokojeSummerská nálada v dětském pokoji: jak aktualizovat interiérový design v létě

Jak šít a sbírat vrchlík vlastními rukama

Zpočátku by měly být připraveny všechny potřebné nástroje a materiály, aby se vrchlík našil na postýlce. To bude vyžadovat:

 • tkáňové řezy;
 • nůžky;
 • tužka;
 • křída krejčí;
 • šicí nitě v barvě tkaniny a kontrastní odstín pro basting;
 • jehly a špendlíky.
p, blockquote 78,0,0,0,0 ->

Vrchlík můžete ušít ručně nebo na psacím stroji, což proces značně zjednodušuje. Pro dekoraci můžete také použít krajky, stuhy nebo výšivky podle potřeby..

p, blockquote 79,0,0,0,0 ->

Nejpraktičtější úchyt na hlavě postýlky, protože poskytuje přístup k dítěti a snadno hází záclony na obou stranách. Aby záclony dopadly s krásnými záhyby, měli byste vzít kus látky o rozměrech 2x3 metry. Ve skutečnosti je jakýkoli baldachýn kusem látky, který se skládá ze dvou polovin ve tvaru obdélníku nebo pevného plátna. Protože můžete sbírat vrchlík dvěma způsoby, ať už s korunou nebo bez ní, měli byste tento okamžik zohlednit při vzorování a zásobit se požadovaným množstvím tkaniny..

p, blockquote 80,0,0,0,0 ->

Jakmile je vzor připraven, je nutné zpracovat okraje materiálu tak, aby se neposypaly. Také v této fázi je třeba přišít ozdobné prvky ve formě krajky nebo límce, pokud jsou samozřejmě v produktu plánovány. Pak to bude mnohem problematičtější. Jsou zde také stavěny závěsy pro připevnění vrchlíku k rámu. V případě potřeby můžete korunku ušít. Vyrobí dekorativní prvek a skryje rám.

p, blockquote 81,0,0,0,0 ->

Je vhodné předem zakoupit rám požadovaného tvaru v obchodě, takže není obtížné později správně nasadit vrchlík na držák. Stačí zavěsit závěsy na rámu a upevnit je na postýlku.

Hodnota a funkce

Dětská postel, která je konstrukcí vyrobenou z odolného zapínání a padající textilie, plní současně několik funkcí.

 1. Ochrana před pokojem nebo slunečním světlem, před jasnými světly, odrazy světlometů stroje z ulice v noci.
 2. Prevence pronikání komárů, paroží, různých druhů prachu, ochrana před průvanem.
 3. Stvoření pod přístřeškem atmosféry pohodlí a bezpečí, které cítí dítě jakéhokoli věku.
 4. Péče o holčičku se smyslem pro krásu, vkus, styl.
 5. Dekorativní role postele s původním baldachýnem dává dětskému pokoji pohádkový stín.
h2 14,0,0,0,0,0 ->

Úpravy designu a typu tkaniny

Obrovské množství různých dětských lůžek pro dívky s baldachýny, od domácích i zahraničních výrobců, lze rozdělit do skupin podle typu upevňovacího zařízení a vlastností tkaniny.

p, blockquote 84,0,0,0,0 ->

V místě instalace upevňovacích prvků jsou následující konstrukce:

 • připevněné na zeď;
 • strop;
 • podlaha;
 • připevněné k zadní nebo stěně postýlky;
 • pokrývající celou plochu postele nebo pouze hlavu postele.
p, blockquote 85,0,0,0,0 ->

Mezi modely pro kojence a dívky jsou rozdíly. Délka textilních markýz může být krátká, střední délka nebo na podlahu. Krátká délka šetří světlo, ale ne před průvanem, vykonávající hlavně dekorativní funkci. Je přijatelnější jak pro teenagera, tak i pro textilie na podlaze.

p, blockquote 86,0,0,0,0 ->

Samy dívky volí velikost baldachýnu podle svých preferencí: některé potřebují izolované místo a jiné potřebují otevřenější prostor. Pro spící malé děti je nejvhodnější délka tkaniny střední. Ušetří prach, světlo a studený vzduch a je také optimální při péči o dítě, nezasahuje do permutace postýlky.

p, blockquote 87,0,0,0,0 ->

Obrovský výběr tkanin pro vrchlík v odstínech a texturách. Barva hraje důležitou roli ve vnímání životního prostředí dítěte. Neměl by být příliš jasný nebo nepříjemný, ale je navržen tak, aby přispíval k rychlému usínání dítěte. Nejoptimálnější jsou bílé, světle růžové, lila, všechny pastelové odstíny.

p, blockquote 88,0,0,0,0 ->

Pro estetické účely, aby se vytvořil jednotný styl dětského pokoje, by barvy na posteli měly být kombinovány s přehozy na postel, závěsy na oknech, nábytek, v souladu se stěnami, podlahou. Sama dívka, která vyrůstala, je schopna určit typ konstrukce baldachýnu a barvu tkaniny. Mezi nejčastější volby v mladém věku patří světlé materiály, neobvyklé vzory, originální tisky, aplikace, závěsy nebo jehněčí kosti.

p, blockquote 89,0,0,0,0 ->

Hustota látky, její průhlednost a schopnost dobře zachytit prach jsou velmi důležité. Pro ochranu před studeným vzduchem a vytvoření teplé mikroklima na posteli potřebujete hustou, nejlépe oboustrannou strukturu, aby vrchlík vypadal zevnitř dobře.

p, blockquote 90,0,0,0,0 ->

Postel s baldachýnem vzdušné textilie, jako je bílá organza nebo jemné odstíny, vždy vypadá na svém místě. Výborně chrání před prachem, průvanem, dobře mazá a velmi rychle schne, ale nezachrání před jasným světlem. V tomto případě můžete šít dvouvrstvý nebo zakřivený vrchlík.

p, blockquote 91,0,0,0,0 ->

Aby bylo možné vytvořit umělecké dílo v dětském pokoji, není nutné objednávat držitele v dílně ani šít látkové záclony na objednávku; výroba baldachýnu vlastními rukama není tak obtížná.

p, blockquote 92,0,0,0,0 ->

Zákazník se může podílet na zrození originálních šperků, přijít s designem a vybrat si tkaninu. Velké příležitosti pro realizaci fantazií poskytuje široká škála držitelů a drapérií na prodej. V případě potřeby získáte exkluzivní možnost, pokud ji vytvoříte z neobvyklých nebo improvizovaných materiálů vlastními rukama.

p, blockquote 93,0,0,0,0 ->

Foto: depositphotos.com/Alekuwka, goceristeski, Paha_L, photographee.eu, photographee.eu, dmitriy6, Astroid, ttatty, vicnt2815, baburkina, Mroszczyk, annanahabed

Jak přišívat vrchlík na postýlku - materiály

K vytvoření vrchlíku budete potřebovat následující:

  kousek tylu; kousky rouna nebo plsti; vyšívací obruč s průměrem 25-27 cm; tenká a široká saténová stuha; silná nitě nebo motouzy; přizpůsobení nití; nůžky.
h2 16,0,0,0,0,0 ->

Krok první. Výběr materiálu

Ať už chcete jakýkoli styl, látka pro šití vrchlíku by měla splňovat následující požadavky:

  Buďte přirození a hypoalergenní, neinterferujte s cirkulací vzduchu; nebarvujte příliš jasně. Tyto tóny neovlivňují psychiku dítěte tím nejlepším způsobem. Chcete-li si vybrat správný materiál pro výrobu vrchlíku, můžete použít tuto tabulku.
p, blockquote 96,0,0,0,0 ->

Druh tkaninyPopisVlastnosti Tyl Lehká průsvitná textilie vyrobená z bavlněných nebo hedvábných nití ve formě síťoviny nebo se vzory Hypoalergenní tkanina, dobrá propustnost pro vzduch, dává mírný lom slunečních paprsků Chintz Lehká bavlněná tkanina s hladkým barvením nebo potištěným typem Přírodní a hypoalergenní měkká textilie, mírně nezmizí, petrochemická syntéza Není to nejlepší řešení pro alergické dítě, horší prodyšnost, s egka svetShifonOchen lomí lehké a tenké polyamidové nebo hedvábné tkaniny tugoskruchennyh příze prozrachnayaNaturalnaya šifonová tkanina dokonale prodyšná a šifonový polyamid poskytuje na tomto ukazateli výtěžnost. Organza Tenká, ale velmi tvrdá průhledná tkanina vyrobená z hedvábí, polyesteru nebo viskózy. Organka hedvábí „dýchá“ dokonale, což nelze říci o jejích syntetických protějšcích. Všechny odrůdy této tkaniny dávají lehké lom světla..

p, blockquote 97,0,0,0,0 ->

Délka hromady se rozlišuje: plyšový, polo-sametový, plisový a sametový Přírodní samet nenarušuje cirkulaci vzduchu, vytváří příjemné spánek v oblasti spánku dítěte. Vhodný do chladných místností a skvěle pohlcuje zvuk. Na hromadě tohoto materiálu se však může rychle hromadit prach, takže je lepší, aby jej rodiče alergických dětí opustili. Hedvábí Měkká tkanina přírodního původu.

p, blockquote 98,0,0,1,0 ->

Velmi drahý. Má jedinečný duhový lesk. Nyní je tu umělé hedvábí, přírodní hedvábí je hypoalergenní a nezasahuje do výměny plynu..

p, blockquote 99,0,0,0,0 ->

Poskytuje průměrnou úroveň lomu světla. Gobelín. Vlněná tenká nebo těžká měkká textilie s dlouhým zdřímnutím. Skvělé pro chladnou místnost, nenarušuje cirkulaci vzduchu. Rozptyluje světlo dobře a pohlcuje zvuk, vytváří soumrak a ticho. Pro alergiky to však nebude nejlepší volba..

p, blockquote 100,0,0,0,0 ->

Poté, co jste se rozhodli pro určitý materiál, kupte 2,5 m materiálu se standardní šířkou 1,5 m. Toto množství látky bude stačit, pokud se rozhodnete prošít standardní baldachýn. Dalším krokem bude pořízení potřebného příslušenství a dokončovacích materiálů.

Krok dva Nákup hardwaru

Abychom mohli krásně uspořádat baldachýn, potřebujeme:

  Saténová stuha pro lemování 5-8 cm široké a 5,5 m dlouhé; Šperky dle vlastního výběru (krajky, mašle, výšivky atd.); Odolná stuha pro horní část vrchlíku nejméně 8 cm široká a 3,5 m dlouhá a 4 m pro příď; nitě odpovídající barvě požadované tloušťky.
p, blockquote 102,0,0,0,0 ->

Koupili jste tedy vše, co potřebujete k vytvoření baldachýnu. Nyní je čas na křídu, nůžky a šicí jehlu.

Krok čtyři Jak opravit baldachýn na postýlce

Nyní je čas přemýšlet o tom, jak upevnit vrchlík na postýlce a co je k tomu zapotřebí. Můžete si koupit hotový držák, nebo jej můžete vyrobit z tlustého drátu a chromované trubice. Jakmile je baldachýn připraven, držák je navlečen do obou částí a upevněn na správném místě. Klouby jsou zdobeny lukem.

p, blockquote 104,0,0,0,0 ->

Nyní bude vaše dítě neuvěřitelně pohodlné ve své postýlce a budete klidní pro jeho sladký sen. Baldachýn dodá dětskému pokoji zvláštní kouzlo a útulnost.

p, blockquote 105,0,0,0,0 ->

 • www.mamochka.kz
 • womanadvice.ru
 • www.president-mobility.ru
p, blockquote 106,0,0,0,0 ->

Podrobný návod, jak vyrobit baldachýn na postýlce pro novorozence

Nejdůležitější věcí při výrobě dětského vrchlíku je výběr tkaniny.

p, blockquote 108,0,0,0,0 ->

V závislosti na účelu, který sledujete, můžete pro svůj budoucí produkt získat následující možnosti:

 1. Lehký průsvitný bavlněný nebo hedvábný tylek, který je vhodný pro vzduch a sluneční světlo;
 2. Lehký chintz hladkého barvení nebo potištěného typu, kterým můžete lehce ztmavnout postel vašich drobků;
 3. Kapronova tkáň - tato možnost je vhodná pouze pro ty, jejichž děti nejsou alergické, protože kapron neumožňuje průchod vzduchu;
 4. Šifon je snad nejlepší volbou textilie, která je k dispozici pro každého pro baldachýn pro děti;
 5. Organza je dobrá, ale dražší verze kabiny. Vzduch, sluneční světlo jím dobře prochází, má strukturu světla, ale zároveň docela husté;
 6. Samet je luxusní materiál, ale nenechá se ve světle slunce a prach se na něm rychle hromadí. Ale dobře ztmavuje dětskou postel a dokonce vytváří nějaký druh zvukové izolace;
 7. Tapiserie - tkanina, která je vhodná pro výrobu vrchlíku v chladné místnosti.
p, blockquote 109,0,0,0,0 ->

Chcete-li vytvořit standardní baldachýn, potřebujete látku 2, 5 m na délku a 1, 5 m na šířku.

p, blockquote 110,0,0,0,0 ->

Poté, co se rozhodnete pro látku, okamžitě přemýšlejte o dekorativních prvcích pro budoucí baldachýn. Budete si muset zakoupit příslušenství, které se vám nejvíce líbí. Co by to mohlo být:

 • Saténová stuha je 6 metrů dlouhá a asi 6 cm široká, kterou budete muset zpracovat okraje vrchlíku;
 • Odolná tkaninová páska dlouhá 7 ma široká 8 cm pro vytvoření horní části vrchlíku a přídi;
 • Krajky, mašle, třásně, výšivky, kamínky, korálky, korálky atd.;
 • Nitě požadované barvy a tloušťky, jakož i jehly.
p, blockquote 111,0,0,0,0 ->

Najděte požadovaný vzor nebo si jej vytvořte sami. Pro šití vrchlíku standardního vzorku se zpravidla vyžadují tyto parametry:

p, blockquote 112,0,0,0,0 ->

Podle zadaných údajů pokračujte v šití produktu:

 1. Sešít okraje vybrané tkaniny. K tomu potřebujete šikmý lem. V něm musíte položit látku, ohnout okraje a steh je na šicí stroj. Musíte to udělat s oběma volry budoucí baldachýny.
 2. Ořízněte spodní a boční okraje vrchlíku saténovou stuhou, která musí být nejprve zpracována overlockem. Všechny švy a límce musí být zpracovány na psacím stroji..
 3. Na horní část vrchlíku přišijte silnou pásku, do které pak předáte držák.
p, blockquote 113,0,0,0,0 ->

Když je hlavní část vrchlíku připravena, je čas jít vyzdobit produkt. Můžete to udělat pomocí rozevíracích stuh, nášivek z malých dětských hraček, volánků, krajek, quillingů, korálků, korálků atd. Můžete řezat originální květiny z různých látek, pokud máte dívku, a čluny nebo letadla, pokud jsou chlapci. Z těchto dekorativních prvků můžete šít krásný věnec, ozdobit jej kamínky a šít na vrchol vrchlíku a kolem okrajů.

p, blockquote 114,0,0,0,0 ->

Vytvořte si držák pro vrchlík. Nejjednodušší možností je zkroucení z tlustého drátu a tenké trubice. Nebo můžete použít obvyklý obruč: svázat je spolu s krásnými stuhami, vytvořit smyčku nahoře, pro kterou připevníte vrchlík na postýlku ke stropu.

p, blockquote 115,0,0,0,0 ->

Na našem webu najdete mnohem užitečnější informace o zdobení dětského pokoje. Máme mistrovskou třídu na téma organizátorů a výzdoby interiérů, kde dítě tráví většinu času. Doufáme, že s pomocí našich tipů můžete vytvořit skutečný magický svět pro vaše dítě!

p, blockquote 116,0,0,0,0 ->

Vrchlík a jeho vlastnosti

Jedním z prvků výzdoby je baldachýn. Postel nejen zdobí, ale také slouží jako ochrana dítěte před jasným světlem a průvanem, nepříjemným hmyzem. Dětský pokoj, ve kterém je umístěna postel s nebesy, vypadá útulně. Baldachýn lze zakoupit v obchodě, ale raději si ho ušijte. Láska, kterou jste během výroby vyrobili, bude mít na dítě příznivý vliv:

 • Chcete-li vytvořit baldachýn vlastními silami, budete potřebovat držák, na kterém je baldachýn umístěn, a látku. Držitel se prodává v obchodech;
 • nejlepší je přírodní látka, prádlo a bavlna jsou ideální pro výrobu záclon. Záběry látky závisí na výšce, ve které hodláte zavěsit vrchlík a do které části postele bude umístěna. Aby nedošlo k chybě, získejte látku s malým okrajem;
 • Poté, co udělal baldachýn, ujistěte se, že přemýšlet o jeho dekor. Ozdobte vrchlík ozdůbkami a použijte samolepky na textil. Na záda se nanese film, který po tepelném zpracování přilepí obraz k tkanině. S nimi můžete původně ozdobit vrchlík a záda v hlavě postýlky.
p, blockquote 118,0,0,0,0 ->

Dětští psychologové říkají, že prostředí obklopující dítě má významný vliv na utváření jeho osobních kvalit, takže všechny prvky výzdoby by měly zvýšit náladu dítěte a zahřát ho teplem jeho milujících lidí.

Jak ozdobit postýlku

Krásně zdobená postel pro novorozence je ideální kombinací barev a textur látek, doplňků a šperků. Je důležité si uvědomit, že kromě krásy by měla být dětská postýlka také bezpečná, útulná, pohodlná a hračky by měly být užitečné a rozvíjet dítě. Pro vytvoření tak krásné a útulné postele pro vaše milované drobky byly vynalezeny některé objekty:

p, blockquote 120,0,0,0,0 ->

p, blockquote 121,0,0,0,0 ->

Pro výzdobu postýlky novorozence si rodiče často kupují baldachýn. Vrchlík je obzvláště krásný, zdobený nahoře velkým lukem odpovídající barvy. Tato dekorace postýlky nejenže vypadá velmi elegantně, ale také plní řadu užitečných funkcí. Vrchlík chrání dítě před průvanem, hmyzem a také dokonale rozptyluje světlo. Vrchlík by měl být vybrán z lehkých průhledných tkanin, aby přes něj mohlo dítě volně vstoupit do vzduchu. Když však dítě vyroste, a to o 4–5 měsíců, musí být vrchlík odstraněn, protože může být nebezpečný.

p, blockquote 122,0,0,0,0 ->

V tomto věku všechny děti uchopí kliky a přitáhnou se k sobě, neuvědomí si nebezpečí této akce. Uchopením špičky baldachýnu je dítě docela schopné snížit celou strukturu podpírající baldachýn. Kromě toho se na baldachýn ukládá velké množství prachu, takže je velmi důležité ho pravidelně umývat, protože prach může u dítěte vyvolat alergickou reakci..

p, blockquote 123,0,0,0,0 ->

Jedná se o oblíbenou hračku pro kojence do 6 měsíců a dokonalou krásnou a užitečnou ozdobu pro postýlku. Novorozenci prostě rádi sledují barevné hračky, které se nad nimi pomalu otáčejí, zejména pokud je doprovázena také tichou dětskou hudbou. Tato podívaná je tak fascinující, že děti mohou klidně ležet v posteli po dobu až 30 minut, během nichž bude mít matka čas udělat alespoň některé ze svých záležitostí.

p, blockquote 124,0,0,0,0 ->

Po dvou měsících života se dítě již bude aktivně snažit je oslovit pery, které dále rozvinou jeho svalový tonus a pohyblivost. Použití mobilního telefonu má však také omezení - musí být odstraněno po 6 měsících života dítěte, protože právě v tomto věku stojí děti na svých nohou v postýlce, a proto se mohou dostat k mobilu. Takže to dítě může zlomit nebo odtrhnout jakoukoli malou část, která by mohla být nebezpečná.

p, blockquote 125,0,0,0,0 ->

p, blockquote 126,0,0,0,0 ->

Když má vaše dítě 1 měsíc, pověste na postel zavěšené hračky. Může to být mnohobarevná chrastítka navlečená na silném elastickém pásku, který je upevněn na dvou stranách postele. Děti milují dotýkat se těchto pestrobarevných chrastítek rukama. Také různé hračky nebo přívěsky připevněné k jedné straně budou dobrou ozdobou a zároveň vývojem pro dítě. Dítě nejdříve takovou hračku prozkoumá a potom se jí dotkne rukama. Je velmi důležité pravidelně hýbat takovými hračkami na druhou stranu, aby dítě otáčelo hlavu nejen jedním směrem. V opačném případě může dítě vyvinout torticollis.

p, blockquote 127,0,0,0,0 ->

p, blockquote 128,0,0,0,0 ->

Po zakoupení krásné podestýlky pro postýlku pro novorozence vytvoříte v její výzdobě hlavní přízvuk. Moderní výrobci vyrábějí takové prádlo z přírodních tkanin a také používají přírodní náplň. Rozmanitost barev pro dětské postele a tisky je prostě úžasná! Děti se rádi dívají na různé vzory na lůžkovinách, zejména pokud se jedná o báječné postavy nebo legrační zvířata. Vědci již dlouho prokázali účinek různých barev na lidskou psychiku, takže se doporučuje zvolit pro postel novorozence klidné a jasné odstíny..

p, blockquote 129,0,0,0,0 ->

Barvy, jako je nasycená červená, ohnivě žlutá, oranžová, tmavě modrá, tmavě béžová, nejsou vhodné pro zdobení dětské postýlky, protože je obklopena takovými květinami, není pravděpodobné, že dítě bude klidně spát. Ideální volba postele pro novorozence je měkká růžová, světle žlutá nebo světle béžová. Pro malé chlapce je výhodná postel se světlými odstíny modré nebo světle zelené. Bílá barva postele je naprosto univerzální pro chlapce i dívky. Samotné bílé lůžko však není zajímavé, takže můžete ručně vyšívat krásné vzory nebo použít obrázek pomocí speciálních barev.

p, blockquote 130,0,0,0,0 ->

Samolepky a barvy

p, blockquote 131,0,0,0,1 ->

Pokud se rozhodnete trochu ozdobit dětskou postýlku a poté ji ozdobit zajímavými vzory nebo kresbami, použijte k tomu speciální netoxické barvy. Obraťte se na prodejce v lakovně, která je vhodná pro použití v dětském pokoji. Takové barvy jsou obvykle hypoalergenní, netoxické a bez zápachu. Novorozenou postel můžete vyzdobit speciálními krásnými nálepkami. Takové nálepky na nábytek se hojně prodávají v každém obchodě s nábytkem. Samolepky by měly být mimo dosah dítěte a měly by být vyrobeny z netoxických materiálů..

Články O Neplodnosti