Hlavní Testy

Cyklistické přikrývky

Cyklistická přikrývka v Rusku je dlouhodobě velmi oblíbená. Jemná hromada, síla, snadná údržba, šetrné k životnímu prostředí - tyto faktory umožňovaly použití flanelového materiálu pro výrobu nejen domácích přikrývek, ale ložního prádla v hotelech, ubytovnách, ubytovnách, vojenských jednotkách. Cyklistické přikrývky se také tradičně používají v porodnicích pro propouštění novorozenců.

Technologie výroby

Technologický postup výroby flanelového materiálu zahrnuje několik mezistupňů.

V textilním průmyslu je akceptován základ pro výrobu jakékoli tkaniny. Jaké fáze jsou v něm obsaženy:

 1. Zpracování primárních vláken.
 2. Předení.
 3. Tkaní.
 4. Dokončit.

Surová bavlna se používá k vytvoření flanelové textilie jako suroviny. Jedná se o bavlněná vlákna smíchaná s jinými vměstky. Hlavním úkolem je očistit suroviny od nich..

Úklidové práce se provádějí ve specializovaných závodech. Bavlna se umísťuje do odlučovacího stroje. Nejen semena a odpadky jsou z nich odstraněny, ale také chmýří, což snižuje kvalitu příze, která bude mít za následek.

V továrnách na praní vlny se primárně zpracovává vlněný materiál potřebný k výrobě kola. Uvolněte čerstvou vlnu a poté ji očistěte pomocí strojů. Dalším krokem je opláchnutí alkalickým roztokem. Poté mohou být částice rostlin v krmivu konzervovány. Jsou odstraněny slabým roztokem kyseliny sírové. V žádném případě nepoškozuje vlněná vlákna..

Spřádání je několik technologických procesů, které umožňují zpracovávat vlákna na příze o specifické tloušťce a síle. Při zvlákňování vznikají tenké nitě, které jsou navzájem spojeny kroucením.

Dalším krokem je tkaní. Tady na stavech příze je textilie. Vzájemně kolmé vláknité systémy se proplétají, na výstupu má tkanina šířku flanelové přikrývky. Délka závisí na samotném procesu. Materiál rozdělte na oddělené přikrývky..

Dokončení výrobního procesu - dokončení. Tkaniny se zde mění na pokrývky kol.

Dokončovací operace:

 • bělení. Plátno je ošetřeno chlornanem sodným nebo peroxidem vodíku. Objeví se stálá bělost;
 • barvení. Celý povrch je potažen barvivem, výsledkem je pevná barva;
 • tisk obrázku;
 • podřimuje. Při zpracování flanelu řezaného na stroji se jednotlivá vlákna přitahují na jeho povrch. Tvoří se buffant. Pile dělá věc měkčí, zlepšuje vlastnosti tepelné ochrany, pevnost.

Barvení a tisk se provádějí společně nebo samostatně. Jaké metody se pro příběhy používají:

 1. Přímo. Toto je kresba na bílé nebo předem obarvené tkanině..
 2. Leptané. Na barevný materiál se aplikuje chemická látka, aby se barvivo zničilo. Výsledek - bílé vzory na světlém pozadí.

Jakmile je technologický cyklus ukončen, válí se kola podélně. Bod řezu je ošetřen overlockem.

Z čeho se materiál skládá

Složení cyklistické textilie nezahrnuje umělé nečistoty. Cyklistické přikrývky jsou vyrobeny z ekologické bavlny.

Výroba příslušenství je automatizovaná. Kromě bavlny se do materiálu přikrývky pro kola přidávají další vlákna. Například, aby byl produkt hustý, používá se velmi teplá vlna. Při nákupu takového produktu je třeba mít na paměti, že může způsobit alergie.

Modely s přídavkem viskózy jsou měkčí, pružnější, odolnější, ale dražší..

Oblast použití přikrývek na kola je široká. Dětské modely jsou obzvláště populární, ačkoli dospělí často nakupují tyto produkty..

Dítě

Existují tři typy přikrývek pro dětské kolo:

 • pro vybití. Dítě potřebuje něco i v teplé sezóně. To říkají pediatrové. Normální velikost je 110 centimetrů široká a 140 centimetrů dlouhá. Prodávají se přikrývky velké velikosti, z nichž je vyrobena pohodlná obálka;
 • v kočárku. To je pohodlná volba pro procházky. Je to vhodné pro dítě, uvnitř je teplo, přikrývka trochu váží, nevytváří další zatížení;
 • v posteli. Cyklistický materiál je šetrný k životnímu prostředí, což je velmi důležité při neustálém používání věcí doma. V obchodech jsou výrobky různých barev, takže vyzvednutí toho, co se dítěti líbí, bude snadné.

Dospělý

Jaké přikrývky pro dospělé jsou vyráběny:

 • jeden a půl. Vhodné pro časté použití. Lze je snadno vložit do pračky. Vzory dominují geometrie, rostlinné motivy. V obchodech jsou možnosti s kombinací tří barev najednou;
 • dvojnásobek. Vhodné také pro dospělé. Mnoho lidí používá velkou přikrývku na kole jako přehozy na posteli, pohovku. Na výkresy produktů se používají kosočtverce, čtverce, rostliny.

Co se liší od kašmíru

Cyklistické přikrývky jsou univerzální, vhodné pro každou sezónu. Důvodem je proměnlivá hustota tkáně. Tenké, lehké bavlněné modely se používají v horké sezóně, hustší se používají v mimosezóně, kdy majitel potřebuje útulnost, pohodlí.

Rozdíly příběhů z podobných materiálů:

 1. Přikrývku lze prát v pračce při teplotě vody až 40 stupňů.
 2. Lze použít pro kojence.
 3. Používá se nejen pro rekreaci, ale například jako pléd pro cestování do přírody.
 4. Ta věc je měkká, kompaktní, složená zabírá velmi málo místa.
 5. Je levný.

Pokud není přikrývka správně omyta, stane se tvrdou a nepříjemnou pro pokožku.

Výrobky z kašmíru jsou měkčí, jsou lehké a teplé. Slouží jako dekorace každé místnosti, aby její vzhled byl ušlechtilejší.

Jaký je rozdíl mezi kašmírem:

 1. Je teplejší než kola.
 2. Odolné vůči poškození.
 3. Tkanina také nezpůsobuje alergie..
 4. Vypadá mnohem dražší, ale vyžaduje komplikovanou údržbu.

Kašmírové přikrývky jsou velmi drahé..

Výhody

Jaké dobré deky na kola jsou:

 • nízká cena;
 • jednoduché mytí nejen rukou, ale také v pračce;
 • nevyvolávají alergii, jsou vyrobeny z přírodních surovin;
 • pohodlné použití doma, v autě, v přírodě;
 • kompaktní, snadno se vejde na polici;
 • mnoho krásných barev;
 • zřídka se trhají a trhají;
 • malá hromada je pro dítě bezpečná: nebude ji moci vložit do úst, sytič.

nevýhody

Cyklistické přikrývky nemají prakticky žádné nedostatky. Z mínusů je možné vybrat pouze to, že s negramotnou péčí se to stane těžkým, sraženým, velmi hrubým, bude nepříjemné ho používat.

Jak vybrat nejlepší kvalitu

Jaká jsou nejlepší doporučení při nákupu:

 1. Rozhodněte, kdo a na jaký produkt bude použit. Ověřte, zda je vyžadována deka konkrétní velikosti..
 2. Zkontrolujte sílu barvení. Dotkněte se věci, pohladte hromadu, rozmačkejte, otřete okraje. Pokud na pokožce nejsou žádné stopy, je produkt zabarven kvalitní.
 3. Před prvním použitím omyjte. Vlněné kolo se může zmenšit. Stojí za zapamatování a čištění v teplé vodě..
 4. Každý den je lepší používat přikrývku klidných barev. Varianty se živými obrázky vašich oblíbených postav, zvířata jsou vhodné pro děti.
 5. Prozkoumejte zástupce, kde je metoda zapsána, režim čištění.

Při výběru příslušenství se kupující také dívá na jeho lemování. Je lepší, když je vytvořeno z jiné tkaniny..

Další možností je tkanina zastrčená několik centimetrů šitá zevnitř ven. Deka s chybějícím lemováním se rychle deformuje a rozprostírá se po stranách.

Praní a péče

Na etiketách uvádějí výrobci doporučení, která je třeba při praní a žehlení věci dodržovat. Pokud je ignorujete, přikrývka se zhorší, přestanou potěšit majitele.

Co se stane bez řádné péče:

 • změna formy;
 • povrch zdrsní, začne bodat kůži;
 • chlupatost zmizí;
 • zvýšení hmotnosti.

Jak jednat, abychom se vyhnuli všem popsaným:

 1. Přikrývky jízdních kol umyjte v pračce při teplotě vody až 40 stupňů.
 2. Při používání žehličky nenastavujte příliš vysokou teplotu.
 3. Okamžitě očistěte čerstvé nečistoty.
 4. Použijte aviváž.
 5. Nečistěte příliš často.
 6. Suché doplňky venku.
 7. Pro snížení rizika kontaminace použijte povlečení..
 8. Protřepávejte položku denně.
 9. Regulujte teplotu, vlhkost v místnosti. Je lepší mít pravidelnou ventilaci.

Chcete-li aktualizovat starou věc, stačí ji umýt, vysušit, vyžehlit a pak vyčesat hromadu. To dá přikrývce její původní vzhled, něžnost.

Tabulka standardní velikosti pro dětské přikrývky

Dítě pohodlně čichající v postýlce je ve všech smyslech zásluhy rodičů. Postarají se o pohodlný spánek, vyberou si vysoce kvalitní matraci, pravý polštář a pohodlnou přikrývku, aby se dítě mohlo plně uvolnit. Dnes vám náš časopis Fidget řekne, jaká je dětská přikrývka standardní a jak ji zvolit v závislosti na věku dítěte.

fotografie z http://xozyaika.com

Proč je důležitá velikost dětské přikrývky

Před výskytem dítěte mnoho lidí ani neuvažuje o hodnotě takového parametru. V obchodním řetězci pro novorozence se přikrývka nezdá být zvlášť důležitým bodem a rodiče jsou ponořeni do podrobných recenzí kočárků a recenzí dětských monitorů. Při výběru přikrývky nebo přikrývky je věnována pozornost jejímu teplu, materiálu a barvě. V důsledku toho jsou během provozu možné následující problémy:

 • Velikost přikrývky pro dítě je nestandardní. V budoucnu je téměř nemožné zvednout přikrývku, protože odchylka od standardu pouhých 5 cm způsobí, že se přikrývka zmačkne, což ztěžuje spánek.
 • Přikrývka neustále sklouzává z postele. To se stane, když je velikost zvolena příliš velká, například při pokusu o pokrytí předškoláka jednou a půl nebo dvojitou přikrývkou.
 • Zakoupená přikrývka se nevejde na určené místo. Zaprvé, tato situace je relevantní pro hromadné synteponové modely, které jednoduše nelze umístit pod kryt kočárku nebo do kolébky pro novorozence. Pro tyto účely je lepší koupit buď malou přikrývku pro nohy, nebo výrobek z tenkého materiálu. Velikost přikrývky pro dětské kolo, když je složená, je malá a pro zabalení dítěte do kočárku se perfektně hodí.

fotografie z webu https://baby-sleep.ru

 • Deka je příliš malá. Když se dítě začne převrátit, přikrývka by měla mít okraj na šířku, protože batole a batole ji snadno vyhodí. Vzhledem k tomu, že se děti ve snu ještě nemohou nevědomky schovávat, bude příležitost zastrčit jej po stranách neocenitelná.

Kromě tohoto parametru je vhodné věnovat pozornost materiálu, ze kterého je přikrývka vyrobena. Musí dobře procházet vzduchem, aby ani při zakrytí hlavou nemohlo trpět hypoxií. Důležitým kritériem je hygroskopičnost, díky níž ani potící dítě nebude ležet ve vlhkém lůžku.

Správná velikost přikrývky zajistí pohodlí dítěte a klid matky, která se nebude bát možnosti zamrznutí nebo nepohodlí.

Dětská přikrývka: velikosti (standard pro různé věkové kategorie)

Pokud si nepřejete sešívat přikrývky a povlečení sami, musíte vycházet z toho, co výrobci nabízejí. Nicméně i při vlastním šití má smysl zachovat standardní velikost dětské přikrývky, protože je to nejpraktičtější. Ve skutečnosti v této záležitosti neexistuje jediná norma, ale nejčastěji jsou tyto možnosti v prodeji:

Dětská přikrývka: tabulka velikostí


Někteří výrobci nabízejí přikrývky, jejichž délka nebo šířka není násobkem 10 cm a je například 95 nebo 115 cm. V tomto případě se musíte zaměřit na větší velikost povlečení, aby se uvnitř nevytvořily vrásky. Každá standardní varianta má svůj účel, o kterém se podrobněji věnujeme. Velikost dětských přikrývek podle věku by měla být vybírána takto:

 • 80x80 cm (nebo jeho varianty 85x85, 90x90 cm). Malý čtvercový tvar je nejvhodnější pro zabalení novorozence. Je zakoupeno pro propuštění z nemocnice a používá se pro zavěšení v kočárku za chladného počasí. Je také vhodný pro kojence, kteří budou okamžitě spát v postýlce bez kolébky. V úzkém prostoru kolébky nepřesahujícím šířku 40 cm je obtížné umístit tak velké plátno.
 • 60x90 cm. Běžecká velikost, která je vhodná pro použití v kolébce, do které neklesnou široké modely. Tato velikost je také vhodná pro dětskou přikrývku v postýlce, ale pouze pro děti, které se ještě nenaučily převrátit. Pokud vaše dospělé dítě nemá tendenci házet a otáčet, nákup vám vydrží až rok, ale i poté je vhodné jej použít k zabalení nohou do kočárku nebo na saních.
 • 90x120 cm. Univerzální velikost přikrývky pro děti od 3 let. Je pro ně výhodné chránit dítě, protože je zde možnost zastrčit ho ze všech stran. Pokud k narození dojde na konci jara nebo na začátku léta, nemůžete si koupit menší velikosti, protože v chladném večeru by novorozené dítě mělo být pokryto teplou plenkou a s nástupem chladného počasí přepnout na takovou možnost „pololetního“. Jen mějte na paměti, že velikost dětské přikrývky pro 3leté dítě v kočárku nebude možná.
 • 100x140 nebo 110x140 cm. Takový nákup bude aktivně využíván až do školního věku, ale zde je vše určeno okamžikem, který bude vyžadovat růstový růst, a mnoho dětí se i nadále zabalí do své oblíbené přikrývky na základní škole. Pokud se rozhodnete koupit tuto možnost pro batole do 3 let, přemýšlejte o tom, zda přikrývka bude ležet v postýlce, jejíž standardní velikost je 60x120 cm..
 • 140x200 cm. Zcela dospělé stupnice, na kterých by měli být vedeni rodiče dospívajícího. Můžete si koupit plnohodnotnou přikrývku 160x200 cm, ale většina sbírek dospívajících postelí je stále navržena pro šířku 140 cm. Tato přikrývka je také vhodná pro dítě ve věku 5 let, pokud již spí v dospělé posteli.

Pracovníci na vyšívání si mohou dovolit jakoukoli variantu, bez ohledu na normy pro hotový produkt. Pokud se cítíte inspirováni a doma jsou zbytky různých tkanin - potěšte dítě pomocí patchworku. Velikost dětské přikrývky bude přesně ta, která vám připadá pohodlná..

Ani jedna velikost: typy dětských přikrývek

Základem tichého spánku dítěte je nejen velikost přikrývky, ale také její kvalita. Je nemožné vybrat si jeden model, který bude pohodlný za každého počasí, takže nejpraktičtější nákupy budou teplá zima, průměrná jaro-podzim a lehká letní přikrývka. V létě mohou být karapuzov mladší než 1 rok pokryty přikrývkami - kaliko v žáru a kola po zbytek času.

fotografie z http://elmasmejor.org

Ale stále si nemůžete udělat bez zakoupení plnohodnotné přikrývky, takže se musíte rozhodnout, z čeho bude vyrobena. Výrobci nabízejí možnosti z těchto materiálů:

 • Peřový. Lehké a neuvěřitelně teplé modely plné ptačí chmýří osloví milovníky přírodních materiálů. Dokonale vedou vzduch a odstraňují vlhkost z těla, ale zároveň mají významnou minus. Přírodní a ekologicky šetrná chmýří slouží jako ideální prostředí pro roztoče, které vyvolávají výskyt alergických reakcí. Lékaři kategoricky nedoporučují používat downy výplň pro dětské lůžkoviny, protože nezralý imunitní systém není na takový účinek připraven.
 • Kolo. Přírodní bavlněná přikrývka, která umožňuje vzduchu procházet a absorbuje přebytečnou vlhkost, takže dítě zůstává suché. Je ideální pro období podzim-jaro, ale pokud chcete spát při teplotách pod + 16 ° C, je lepší zvážit teplejší možnosti. I když je vybrána dětská postýlka o velké velikosti, je její standardní tloušťka asi 0,5 cm velmi kompaktní. Proto je vhodné vzít jej na cestu nebo použít k zabalení drobků do kočárku.
 • Bavlna. Výplň z přírodní bavlněné vlny má významné výhody ve formě dobré tepelné izolace, hygroskopicity a prodyšnosti. Takové přikrývky nejsou alergenní, cenově dostupné, ale mají jednu nevýhodu ve formě velké hmotnosti, díky které se zřídka používají pro novorozence. Současně si některé matky všimnou, že pod těžkou přikrývkou neklidná miminka lépe spí, protože působí jako volné zavalení, mírně omezující pohyblivost a děti se nezvedou zvednutím rukou. Je třeba také poznamenat křehkost modelů z bavlny, protože při mytí má výplň tendenci se zmačkat.

fotografie z webu https://www.livemaster.ru

 • Vlněný. Použitým materiálem jsou ovčí nebo velbloudské vlasy. Tkané výrobky z vlny jsou vyráběny ve formě koberců a prošívané mají vlněnou izolační vrstvu v obálce z přírodní textilie. Tkané vzory jsou tenké, skládací kompaktně a dobře snášejí praní, proto se používají jako možnost cestování. Vlněné výrobky, jako jsou ty vousy, mohou vyvolat alergické reakce.
 • Fleece. Tenká a lehká verze je vhodná pro použití v období podzim-jaro. Jakákoli nečistota se z ní snadno omyje, ale materiál má špatnou hygroskopičnost a potené dítě bude pod ním mokré.
 • Hedvábí. Kukly bource morušového slouží jako náplň do této přikrývky, dokonale zadržují teplo, ale jsou nepříznivé pro vývoj mikroorganismů. Navzdory jemnosti jsou hedvábné modely velmi teplé a mají termoregulační vlastnosti. Pod nimi není v létě horké a v zimě teplé. Významnou minus je vysoká cena takových modelů, kvůli kterým se často kupují ve velkých velikostech, počítajíc s dlouhodobým provozem.
 • Bambus Díky antiseptickým a hypoalergenním vlastnostem bambusové vlákniny je tato možnost preferována u alergiků. Kvalitativní vlastnosti bambusových výrobků jsou srovnatelné s hedvábím za dostupnější cenu..
 • Syntetický. Existuje spousta možností plnění - syntetický zimníizér, holofiber, umělá chmýří. Jsou sjednoceni lehkostí a teplem, ale slabou hygroskopičností, díky které zůstanou zpocené drobky vlhké.

fotografie z webu http://www.vplate.ru

Před zakoupením pečlivě zkontrolujte vybranou přikrývku. Nákup odmítněte, pokud cítíte ostrý chemický zápach nebo se drží na doteku, protože ani povlečení nezaručuje, že takový produkt nezpůsobí podráždění na jemné kůži dítěte. Podělte se o své zkušenosti s používáním různých typů a velikostí přikrývek v komentářích k článku, skutečné recenze budou pro ostatní uživatele velmi užitečné..

Dobrá stará přikrývka na kolo je vhodná pro děti i dospělé

Mnozí z nás spojují přikrývku pro děti s dětstvím a pohodlím. Tato věc zůstává důležitá i dnes: přikrývají děti teplým kolem v kočárku, když si dítě hraje, položí je na podlahu. My sami, dospělí, jsme rádi seděli na židli s šálkem čaje a pohodlně se schovávali v takové přikrývce. Co je předmětem domácí textilie? Jak to správně vybrat? Jak si vyrobit kolo na mnoho let?

Složení této deku na kolo

Tradičně se pro tkaní flanelové přikrývky používá pouze surová bavlna. Někdy se do kompozice přidává viskóza nebo vlna, méně často chemická vlákna (zvyšují odolnost výrobků proti opotřebení). Pokud však produkt vypadá jako kolo a na etiketě je uvedeno „polyester 100%“ nebo „akrylový 100%“, měli byste vědět, že se jedná o falešné kolo, taková přikrývka nebude mít vlastnosti bavlny. Syntetická vlákna mají sklon vytvářet tzv. Efekt tepelné pistole.

Základem produktu je přírodní surová bavlna

Rayon je přírodní vlákno získané umělým způsobem. Jeho základem je dřevo, které se zpracovává zvláštním způsobem..

Výrobky s viskózou budou měkčí, pružnější a odolnější. Přikrývky z vlny jsou hustší, teplejší, ale toto vlákno může způsobit alergie. Chemická vlákna zvyšují odolnost textilu..

Složení přikrývky musí být uvedeno na etiketě.

Složení produktu je uvedeno na etiketě.

Produkční technologie

Při vytváření přikrývek musí výrobci dodržovat normu GOST 27832–88. Specifické fáze výroby jsou následující:

 1. Zpracování primárních vláken. Surová bavlna je očištěna od nečistot (to se provádí pomocí speciálních strojů, které odstraňují semena, chmýří, odpadky). Pokud přikrývky budou zahrnovat vlnu, pak se také vyčistí (uvolní) a poté se promyje alkalickým roztokem.
 2. Předení. Jedná se o řadu technologických procesů, které umožňují zpracovávat vlákna na přízi o požadované tloušťce, síle. Získají se tenká vlákna, která budou následně propojena.
 3. Tkaní. Tkací stroje vyrábějí vlákno z příze. Vláknové systémy jsou svisle propleteny a vytvářejí na výstupu potřebnou šířku přikrývky. Následně bude materiál rozřezán na jednotlivé výrobky..
 4. Dokončit. Poslední fáze. Plátno je běleno speciálními látkami. Pak je namalován. Poté se na něj vytiskne obrázek. V poslední fázi je kolo rozčesáno tak, aby produkt měl hromádku, díky níž je měkčí a teplejší.
 5. Materiál je zkrácen na délku a zpracován overlockem.

Při vytváření obrázku se zde používají následující metody:

 1. Rovný. Výkres se aplikuje na bílou nebo obarvenou látku..
 2. Leptané. Na natřený podklad se nanáší chemická látka, která ničí barvivo. Výsledkem je, že se na světlém pozadí objevují bílé vzory.

Cyklistické přikrývky mohou být žakárové. Jedná se o speciální způsob tkaní nití, díky kterému se deka nerozbije a téměř se neroztrhne. Pokud je obvyklé kolo obarveno celé, žakár je tkaný z barevných nití. Díky tomu se získá efektivní oboustranný výkres.

Pro vytvoření žakárového vzoru jsou barevné nitě zpočátku propleteny a vytvářejí oboustranný vzor

Video: proces vytváření deky na kole (televizní show Galileo)

Klady a zápory flanelové přikrývky

Velká obliba přikrývek na kole je dána jejich mnoha výhodami:

 1. Měkkost a něha. Výrobky se proto kupují i ​​pro novorozence.
 2. Trvanlivost, odolnost proti opotřebení.
 3. Dobré tepelné řízení při malé tloušťce.
 4. Možnost praní v pračce.
 5. Kompaktní (nezabírá mnoho místa ve skříni na polici).
 6. Hypoalergenicita (výjimka - výrobky s vlnou ve složení).
 7. Dostupná cena.
 8. Velký výběr barev, včetně monofonních modelů.
 9. Je vhodné používat v autě nejen doma, ale také venku.
 10. Přikrývky jsou nabízeny v obchodech v různých velikostech..
 11. Krátká hromada nepoškodí malé dítě: nebude se na ně moci dusit.
 12. Univerzální, relevantní v každém ročním období. Lehké bavlněné výrobky jsou vhodné pro léto, hustší - pro chladné období.

Univerzální přikrývka pro kola - vhodná pro domácí i venkovní rekreaci

Video: prodavač demonstruje různé deky v obchodě

Pokud jde o nedostatky, lze rozlišit pouze jeden. Při nesprávné péči se kolo stane hrubší, hustší a zlomené.

Druhy a velikosti přikrývek

Cyklistické přikrývky jsou k dispozici v široké škále velikostí:

  Dětské modely. Mezi nimi jsou produkty pro novorozence (nebo pro výtok). Jejich velikost je nejmenší - 90x100 cm. Můžete si koupit větší přikrývku (100x140 cm, někteří výrobci stále mají rozměr 100x132 cm), aby se usnadnilo vytváření obálky. Znovu, v různých ročních obdobích, si můžete koupit dítě kolo s vlnou nebo čistou bavlnou (na přání s viskózou). Přikrývku vašeho dítěte můžete pokrýt doma i v kočárku.

Existují velmi malé modely - pro novorozence

Jako přehozy na postel lze použít přikrývku s dvojitým kolem, hlavní věcí je vybrat vhodnou barvu

Ceny a výrobci

Dnes v Rusku se mnoho oděvních závodů (asi 65) specializuje na výrobu vysoce kvalitních přikrývek pro kola. Jako příklad zvažte následující podniky:

 1. Ochranná známka Yermoshka (Yermolino OJSC, Kaluga Region). Produkuje prémiové modely. Náklady na výrobu - 900 - 1700 rublů.
 2. "Firebird" (Ivanovo). Produkuje přikrývky různých velikostí. Cena - 260–560 rublů.
 3. "Valetex" (Ivanovo). Také produkuje přikrývky různých velikostí. Cena - 580 - 1890 rublů.
 4. TM "Bivik" (Ivanovo). Vyrábí produkty různých velikostí. Složení zahrnuje chemické vlákno (bavlna 80% + 20% PAN a PE). Cena - 240–440 rublů.

Přikrývky pro novorozence „Yarmoshka“ jsou nabízeny v různých barvách

Jak si vybrat přikrývku pro děti a dospělé

Při výběru přikrývky na kole vám odborníci doporučují věnovat pozornost následujícím bodům:

 1. Rozhodněte se o velikosti.
 2. Zkontrolujte sílu zbarvení kola: přejeďte rukou po hromádce, otřete ji o kůži. Pokud nejsou stopy po barvě, pak je produkt vysoce kvalitní.
 3. Nezapomeňte si prostudovat etiketu přikrývky, seznamte se s jejím složením, pravidly péče.
 4. Věnujte pozornost hraně. Tato volba je také vhodná, když je plátno jednoduše zastrčeno a prošito. Pokud není hrana, pak se taková přikrývka dříve nebo později natáhne a ztratí tvar. Existují však husté přikrývky, není třeba lemování, a co je nejdůležitější, zkontrolujte hustotu a kvalitu samotného tkaní.

Je dobré, pokud je lemování vyrobeno z nějaké husté tkaniny

Pravidla péče

Abyste mohli přikrývku na kolo vydržet dlouhou dobu, je důležité ji řádně pečovat:

 1. Umývejte ručně nebo v pračce s jemným provozem a teplotou nejvýše 40 ° C, aby se produkt neposadil. Používejte jemný čisticí prostředek, který se ručně nebo nízkými otáčkami vyždímejte, aby se kolo nedeformovalo.
 2. Pokud je to možné, vysušte položku na čerstvém vzduchu.
 3. Skladujte v pouzdře z prodyšného materiálu na dobře větraném místě..
 4. Pokud si přejete žehlit přikrývku, železo se nemusí příliš zahřívat.
 5. Chcete-li obnovit původní přikrývku, můžete ji po praní a žehlení vyčistit kartáčem..

V důsledku neodborné péče se může produkt deformovat, ztuhnout, poškrábat a zmenšit jeho velikost..

Recenze o decích na kola

Z prvního kontaktu jsem se do něj zamiloval! Jakmile moji rodiče přinesli pro mou dceru věci, narazil jsem na tento zázrak, jemné plátno, měkké, dobré, netoxické barvy. Kromě hmatových kouzel se přikrývka s ranou vyrovnává se svými úkoly. Moje dcera je v něm vřelá a příjemná) Je velmi dobře vymazána. Umývám psací stroj s mýdlovými maticemi bez klimatizace a v důsledku toho opět dostávám zbrusu novou přikrývku tak jemnou jako poprvé.

Mirrjuly

https://irecommend.ru/content/kak-zhalko-chto-ya-uzhe-ne-rebenok

Nyní nejsou přikrývky na kole stejné jako dříve. Barva je téměř stejná, ale kvalita je mnohem horší. Navíc všem píšou, že bavlna je stoprocentní, a na dotek jsou i syntetické látky, hodně a dokonce i tenké.

Olga

https://irecommend.ru/content/kak-zhalko-chto-ya-uzhe-ne-rebenok

Koupil jsem si jednu a polovinu flanelové přikrývky pro oba, nepotřebujete teplejší, bez problému se prát, měkké, pohodlné. A koupil bych se, kdybych našel double.

Dvojčata *

https://eva.ru/forum/topic/messages/2736368.htm?print=true

Přikrývka je vynikající, měkká, hřejivá, nenákladná a připomíná dětství. Tuto přikrývku jsem si také vybral konkrétně, protože svým designem vypadá moderněji než její protějšky. Z nedostatků mohu jen poznamenat: 1. Rychle ztratí ORIGINÁLNÍ vzhled. 2. Je velmi obtížné navlhčit, to znamená, že je obtížné se umýt. Obecně doporučuji zakoupit. Myslím, že to bude vyhovovat všem (a dívkám a chlapcům a dívkám a klukům a opravdu dospělým)

Vladimir Sedov

https://otzovik.com/review_5714169.html

Když jsem otěhotněla, moje tchýně mi řekla, že si nemůžete koupit přikrývku, protože od té doby měla dvě nové přikrývky s dlouhým rukávem. Jedna růžová, druhá zelená. Navíc byly zachovány v perfektním stavu. Přestože uplynulo téměř 25 let, jsou stále stejně dobré, měkké a v úžasném stavu. Teplé a vysoce kvalitní přikrývky na kolo byly vždy dobré. Když se syn narodil, začali jsme v zimě používat jednu přikrývku v kočárku pro děti a druhou doma pro různé potřeby (hrajeme si na něj, někdy spíme, spíme, masírujeme atd.). Přikrývka je ze 100% bavlny, vůně zůstává po mytí neutrální. Moc se jim líbí a nepotřebují žádné značkové tenké přikrývky.

kris1901

https://otzovik.com/review_2153044.html

Po promytí se přikrývka posadila na délku a získala velikost 98x119. Celých 21 cm bylo odfouknuto větrem. Očekával jsem, že se produkt zmenší, ale ne tolik. Nemyslím si, že Ermolino OJSC napsal doporučenou teplotu z lucerny a je nepravděpodobné, že by věděli, že se přikrývka nachází. U takových tkanin je tento účinek normální, ale výrobce má převýšení: bylo nutné upozornit kupujícího a na etiketě uvést, že po praní je možné smrštění o tolik procent. Litujeme, ale ne každý zná technologii textilních výrobků a výrobce je povinen o tom informovat.

Bessi huares

https://irecommend.ru/content/odeyalo-iz-moego-detstva-myagkoe-nezhnoe-teploe-i-po-ochen-khoroshei-tsene-no-saditsya-ono-k

U nás je přikrývka na kole stále klasickým výrobkem. Ona se etablovala jako cenově dostupná a multifunkční věc, která konkurovala drahým kobercům. S pečlivým přístupem bude tato textilní položka trvat mnoho let a zahřívá více než jednu generaci svým teplem.

Výběr přikrývky pro novorozence v postýlce a na procházku

Navzdory velkému sortimentu dětských přehozy na lůžko je stále největší poptávka po dece pro novorozence. Materiál zkontrolovaný více než jednou generací je ideálně vhodný jak pro domácí sen, tak pro procházky po ulici. Výrobky mají relativně nízkou cenu a mají krásný design a vysokou pevnost..

Proč si vybrat kolo?

Následující vlastnosti pomáhají odolat obrovské konkurenci s pokrývkami kol:

 • Materiál je šetrný k životnímu prostředí, hypoalergenní. I když se hrnec pléd dostane do úst dítěte, neohrožuje ho žádnými problémy v podobě alergické reakce.
 • Výrobky jsou velmi lehké, takže i křehké dítě může nést svou váhu..
 • Kolo je na dotek měkké. Snadno získává tvar těla dítěte a nekomplikuje jeho pohyby..
 • Na povrchu materiálu nejsou žádné klky, které by se mohly dostat do úst kojenců (hromada je velmi malá a nelze ji rozdělit do samostatných klků).
 • Výrobky dokonale procházejí vzduchem. Tato vlastnost materiálu chrání děti před vyrážkami z plenek a výskytem pichlavého tepla..
 • Světlé barvy, atraktivní vzory slouží mimo jiné jako dekorace pro postýlku.
 • Přírodní bavlněný materiál udržuje teplo v chladném období a nezpůsobuje přehřívání při vyšších teplotách.
 • Přikrývky na postel jsou snadno vymazatelné a po dlouhou dobu si udržujte hlavní ukazatele kvality.
 • Cenově dostupné náklady na kvalitní výrobky také nemají malý význam..
 • Když dítě „vyroste“ přikrývku, lze kryt použít v kočárku.

Dimenzování a barva

Výrobci se již neřídí konkrétním GOST a nabízejí zákazníkům flakonové přikrývky pro novorozence různých velikostí. Pro propuštění z porodnice a prvních měsíců života je zcela vhodná standardní přikrývka 110x140 cm nebo 100x130..

Nejlepší je koupit si dvě přikrývky správné velikosti: jednu na lůžko a druhou na procházku.

Při nákupu je třeba vzít v úvahu takové parametry, jako je velikost postýlky, matrace, ložního prádla, hmotnost a výška dítěte. Koneckonců, příliš malá přikrývka dítě úplně nezakryje, ale velká se začne nadýmat a vytvářet nepohodlí. Návrháři moderních produktů berou v úvahu mnoho nuancí, takže najdete přikrývky vlastních velikostí 100x120 (140) cm a dokonce 120x120.

Tradiční chuťové preference: chlapci většinou kupují kolo modré, zelené nebo modré. A pro dívky - červená, oranžová, žlutá a růžová. Výběr barev a vzorů je však nyní tak velký, že rodiče mohou získat přehozy na postel, které jsou v dokonalém souladu s interiérem školky pro novorozence..

Složení krytů kol

Klasická flaneleta je vyrobena z čisté bavlny, tento materiál však najdete s přídavkem dalších vláken. Různé přísady mírně mění jakostní vlastnosti produktů:

 • Nízkotučná flanelová přikrývka je vhodná pro zimu a kočárky, ale není vhodné zabalit děti náchylné k alergiím.
 • Viskóza je vyrobena ze dřeva a je považována za vlákno šetrné k životnímu prostředí. Jeho i malý obsah zlepšuje absorpční proces, zvyšuje elasticitu, dává krásný lesk.
 • Žakárová přikrývka je stejná jako čistá bavlna, ale je vyrobena ze speciálního tkaní. Liší se od kola také ve způsobu malování. V prvním případě je hotový materiál natřen, ve druhém je tkanina vyrobena propletením jasných vláken.

Moderní látky se často vytvářejí kombinací různých materiálů. Dětskou přikrývku však lze považovat za skutečně bicyklovou, pokud množství použitých aditiv nepřesahuje 5%.

Pravidla péče

Vysoce kvalitní dětské přehozy na postel i po delším používání neztratí svou měkkost a jasnou barvu, pokud budete dodržovat pravidla pro péči o tyto výrobky:

 • umyjte kolo při teplotě nepřesahující 40 stupňů v šetrném režimu nebo ručně;
 • je nežádoucí volit maximální počet otáček pro spřádání, protože existuje riziko zničení rovnoměrného tvaru produktu;
 • prášek a kondicionér jsou nejlépe převzaty ze série určené k péči o dětské barevné věci;
 • Nemůžete použít různá bělidla, ale silně znečištěné oblasti lze před vložením do stroje ručně omýt práškem nebo mýdlem;
 • Sušení kola se nejlépe provádí venku nebo v dobře větrané místnosti. Poté musí být přikrývka na obou stranách žehlena žehličkou při teplotě 150 stupňů;
 • pro obnovení hladkosti plátna je možné jej provést několikrát měkkým masážním kartáčem;
 • Před použitím musí být nová přikrývka omyta, usušena a žehlena..

Osvědčené flanelové přikrývky snadno konkurují moderním materiálům díky kvalitativním indikátorům, které jsou ideální pro kojence již od prvních dnů života. Za relativně nízkou cenu má kolo velkou bezpečnost, udržuje měkkost a pružnost po dlouhou dobu a nevyžaduje zvláštní pravidla pro péči.

Cyklistická přikrývka pro novorozence: výhody a jak si vybrat

Pro zajištění vynikajícího zdraví a harmonického vývoje dítěte je nutné věnovat pozornost tolika bodům. Jednou z nich je správná volba přikrývky pro pohodlný spánek. Vysoce kvalitní přikrývka pro novorozence má mnoho výhod - nezpůsobuje alergie a podráždění a také podporuje dokonalé dýchání pokožky dítěte.

Výhody přehozy na kolech

Přikrývky pro novorozence vyrobené z jemných a jemných příběhů mají mnoho výhod, které jsou nezbytné pro zdraví a pohodlí kojenců během spánku. Mezi důležité výhody těchto produktů patří:

 • schopnost dokonale „dýchat“ a propouštět vzduch;
 • vynikající tepelná vodivost;
 • absolutní hypoalergenicita a spolehlivá ochrana proti podráždění;
 • vynikající hygroskopičnost - udržuje ideální teplo během odpařování vlhkosti.

Ne všechny dětské deky, které jsou v současné době nabízeny, mají takové úžasné vlastnosti jako měkké, teplé a pohodlné výrobky pro kola. Pro zajištění nejvyššího pohodlí vašeho dítěte během spánku je třeba při výběru přikrývky věnovat pozornost několika důležitým parametrům..

Jak správně vybrat?

Při výběru nejkvalitnější deky pro novorozence je třeba věnovat pozornost několika důležitým parametrům.

Určitě najdete užitečné informace o péči o postýlku.

 • tvar, velikost a rozměry dětské přikrývky;
 • jeho zbarvení;
 • složení a vlastnosti tohoto produktu;
 • výrobní společnost.

Nejprve byste se měli rozhodnout pro tvar a rozměry charakteristické pro dětskou přikrývku. Za nejoptimálnější formu přikrývky pro dítě, která je odebírána pouze z nemocnice, se považuje tradiční náměstí - nejvhodnější pro změnu. Velikosti se mohou lišit - například 100x100, 110x110 a také 120x120 cm. V budoucnosti, jak dítě roste, je lepší koupit přikrývku, jejíž velikost je 100x140 cm - tento produkt bude řádně fungovat, dokud dítě nedosáhne věku tří nebo pěti let.

roztomilý vzor deka

Další neméně důležitým parametrem je barva přikrývky pro novorozence. Vyberte pouze výrobky, které mají klidnou a nenápadnou barvu - podle odborníků to bude mít na dítě příznivý účinek. Ze stejného důvodu je třeba se vyhnout příliš velkým vzorům..

Zvláštní pozornost by měla být věnována složení pokrývky kola, kterou chcete koupit. Mějte na paměti, že skutečně vysoce kvalitní výrobky se skládají výhradně z bavlny a vlny, a to i bez sebemenšího náznaku syntetiky..

Proto si pozorně přečtěte štítek produktu, který se vám líbí. Pokud je v něm uvedena přítomnost syntetických komponent, měli byste se zdržet takového nákupu a hledat jinou vhodnější variantu.

Společnost zabývající se výrobou přikrývek pro novorozence také záleží. Informace o nich jsou rovněž uvedeny na etiketě. Pokud je známá, má bezvadnou pověst a vy jí bezpodmínečně důvěřujete, můžete bezpečně provést nákup.

Tajemství správné péče

Aby si novorozená přikrývka dokonale udržela své původní vlastnosti, je nutné se o ni postarat v souladu se všemi pravidly. Mnoho pečujících matek je velmi znepokojeno otázkou, jak tento produkt řádně omýt a zda pro tyto účely použít nějaké speciální prostředky..

Mytí dětské přikrývky z kola by mělo být mnohem šetrnější a šetrnější než praní podobného produktu vyrobeného ze syntetických materiálů.

Díky své kompaktní velikosti se tato dětská přikrývka snadno vejde do jakékoli pračky. Nejdůležitější je zvolit pro tyto účely ten nejvhodnější režim, například „jemné výrobky“, „dětské oblečení“, „vlna“ nebo „ruční režim“. To záleží jak na teplotě, která byla zvolena, tak na některých individuálních vlastnostech, které jsou produktu vlastní..

Jako účinné čisticí činidlo je v tomto případě žádoucí použít ne tradiční prací prášek, ale měkké kapalné činidlo s gelovou konzistencí. Nejlepší je, pokud je určen k praní dětského oblečení. Kromě toho, abyste dodali jemnost a jemnou příjemnou vůni, můžete pro dětské oblečení použít jemné kondicionéry a nalijte je do zvláštních přihrádek pračky..

Při předení dětské přikrývky z kola byste neměli používat příliš vysoké otáčky - to pomůže zabránit nechtěnému náhodnému poškození její jemné textury. Také přikrývku pevně nepřetáčejte a nestlačujte. V takových případech je mnohem výhodnější opatrně odstranit přebytečnou vodu pouhým složením tohoto produktu.

Po umytí musí být dětská přikrývka z kola důkladně vysušena v rozšířené formě. To lze provést uvnitř i venku. A když je úplně suchá, musíte ji trochu napařit a pak ji důkladně vyčesat, aby zjemnila.

Správná volba flanelové přikrývky v kombinaci se správnou péčí zajistí vašemu dítěti dobrý a zdravý spánek..

Dětská přikrývka v postýlce: jak zvolit správnou velikost a bezpečnou výplň

Všichni rodiče se snaží zajistit svému dítěti zdravý spánek. K tomu je vybrána pohodlná postel, matrace, povlečení a samozřejmě přikrývka. S narozením dítěte je důležité starat se o koupi pléd, který dá teplo, bude spojen s mámou, a tedy mír.

Přikrývky pro novorozence jsou úplně první přehozy na postel pro kojence. Je nutné pochopit, jak je třeba v závislosti na věku dítěte vybrat produkt, jakou velikost považujeme za standardní a proč.

Proč je důležité zvolit správnou velikost

Samozřejmě mnoho rodičů, když se dítě narodí, nemá ani tušení, že rozměry přikrývky jsou tak důležité. Při výběru produktu se obvykle dívají na materiál, míru tepla a barvy. Nedodržování standardů může vést k určitým problémům..

V mnoha obchodech najdete velké množství různých přikrývek pro děti. Pokud však při nákupu bylo zjištěno, že velikost dětské přikrývky v postýlce byla nestandardní, pak nákup povlečení pro ni způsobí určité potíže, budete si muset udělat individuální objednávku nebo si ji ušít rukama. Koneckonců, i zdánlivě nevýznamných pět centimetrů může vést k tomu, že kostkovaná kůže se hromadí uvnitř přikrývky a tím způsobí dětem nepohodlí..

Přiměřená přikrývka sklouzne nebo se nevejde na určené místo. Tento problém je zvláště důležitý v situacích, kdy je produkt zakoupen v kočárku nebo kolébce. Například modely synteponů jsou objemné, což není vždy výhodné, když je používáte. Velikost dětské přikrývky v postýlce a její standard je proto zvláštním tématem..

V kojeneckém věku jsou kosti dítěte měkké a podléhají různým efektům. Jakýkoli výrobek, který přichází do styku s tělem dítěte, musí být vyroben s ohledem na určité požadavky, aby jej nepoškodil. V žádném případě byste své dítě neměli přikrývat přikrývkou: vzhledem k jeho těžké váze může způsobit potíže s dýcháním a způsobit obecné nepohodlí.

Při výběru přehozů je věnována pozornost jejich teplu, materiálu a barvě.

Během provozu jsou možné následující problémy:

 1. Výrobek je nestandardní. Potom bude téměř nemožné zvednout přikrývku.
 2. Přikrývka neustále sklouzává z postele. To se stane, když je velikost zvolena příliš velká, například při pokusu o pokrytí předškoláka jednou a půl nebo dvojitou přikrývkou.
 3. Zakoupený produkt se nehodí na určené místo. Tato situace je relevantní u objemných modelů vyrobených ze syntetického zimoviště, které jednoduše nelze umístit pod kryt kočárku nebo do kolébky pro novorozence. Je výhodnější koupit buď malou přikrývku na nohy, nebo výrobek z tenkého materiálu. Když je složená, přikrývka na kolo je malá, je také vhodná pro zabalení dítěte do kočárku.
 4. Deka je příliš malá. Když se dítě začne převrátit, měl by mít tkaný materiál mezeru na šířku, protože batole házení a otáčení ze strany na stranu jej snadno vyhodí. Vzhledem k tomu, že se děti nemohou ve snu uchýlit, bude příležitost zastrčit jej po stranách neocenitelná.

Správně zvolený produkt zajistí pohodlí dítěte a klid matky, která se nebude bát nebezpečí zamrznutí nebo nepohodlí.

Dětské přikrývky standardní velikosti

Pokud si nepřejete šít ložní prádlo sami, musíte vycházet z toho, co výrobci nabízejí. Přestože i při vlastním šití má smysl udržovat standardy kostkované kostky, ukázalo se, že je to nejpraktičtější.

V této záležitosti neexistuje jediná norma, ale nejčastěji existují možnosti prodeje uvedené v tabulce velikostí.

Někteří výrobci nabízejí přehozy na postel, jejichž délka nebo šířka není násobkem 10 cm a je například 95 nebo 115 cm. V tomto případě byste se měli zaměřit na větší velikost povlečení, aby se uvnitř nevytvořily vrásky.

Každá standardní možnost má svůj vlastní účel..

Dimenze podle věku by měly být vybírány tímto způsobem:

 1. 80 x 80 cm (nebo jeho varianty: 85 x 85, 90 x 90 cm). Malý čtvercový tvar je nejvhodnější pro zabalení novorozence. Je zakoupeno pro propuštění z nemocnice a používá se pro zavěšení v kočárku za chladného počasí. Je také vhodný pro kojence, kteří budou okamžitě spát v postýlce bez kolébky. V úzkém prostoru kolébky nepřesahujícím šířku 40 cm je obtížné umístit tak velké plátno.
 2. 60 x 90 cm. Provozní velikost, kterou je vhodné použít pro kolébku, do které neklesnou široké modely. Vhodný je také takový standard v postýlce pro děti, které se ještě nenaučily převrátit. Pokud dospělé dítě nemá tendenci házet a otáčet, nákup bude trvat až rok, ale i poté je vhodné jej použít k zabalení nohou do kočárku nebo na saních.
 3. 90 x 120 cm. Univerzální velikost přehozy na postel pro dítě od 3 let. Je pro ně výhodné chránit dítě, protože existuje možnost zastrčit se ze všech stran. Pokud k narození dojde na konci jara nebo na začátku léta, nemůžete si koupit menší velikosti, protože v chladném večeru musí být novorozenec potažen teplou plenkou a počátkem studeného počasí přepnout na takovou možnost „poloviční dospělosti“. Jen mějte na paměti, že rozměry přikrývky pro tříleté dítě v kočárku nebude možné dát.
 4. 100 x 140 nebo 110 x 140 cm. Takový nákup bude aktivně využíván až do školního věku, ale zde je vše určeno časem, který bude vyžadovat růstový růst, a mnoho dětí se i nadále zabalí do své oblíbené přikrývky na základní škole. Při nákupu této možnosti pro arašídy do tří let musíte přemýšlet o tom, zda přikrývka bude ležet v postýlce, jejíž standardní rozměry jsou 60 x 120 cm.
 5. 140 x 200 cm. Úplně dospělé stupnice, na kterých by měli být vedeni rodiče dospívajícího. Můžete si koupit plnohodnotnou přikrývku 160 x 200 cm, ale většina sbírek dospívajících postelí je stále navržena pro šířku 140 cm. Tato norma je také vhodná pro dítě ve věku pěti let, pokud již spí v dospělé posteli.

Tloušťka

Tloušťka a tlak vyvíjený přikrývkou na tělo výrazně ovlivňují kvalitu spánku. Odborníci zjistili, že velmi lehký dotyk stimuluje nervovou soustavu, zatímco hluboký tlak má relaxační a uklidňující účinek a zajišťuje zdravý spánek.

Husté a těžké produkty se tradičně používají pro děti se smyslovými poruchami, úzkostí, stresem nebo autismem. Nemocniční psychiatrické, traumatické a pediatrické jednotky používají těžší plédy ke snížení úzkosti u pacientů různého věku a pro podporu hlubokého, klidného spánku.

Stejně jako u miminko uklidňujících kojenců, hmotnost a tlak produktu na dospělé pro ně vytváří pohodlí a přináší úlevu.

Druhy přikrývek podle materiálu

Dnes jsou dětské přehozy vyráběny ze široké škály materiálů, lišících se cenou a kvalitou. Většina výrobců se snaží zajistit, aby tyto výrobky byly co nejpohodlnější, nejteplejší a nejbezpečnější (tj. Hypoalergenní a šetrné k životnímu prostředí) a rovněž nepoškozovaly zdraví dítěte a nenarušovaly kvalitu jeho spánku..

Přikrývka

Lehké a neobvykle teplé modely plné ptačí chmýří osloví milovníky přírodních materiálů.

Dokonale odvádějí vzduch a odstraňují vlhkost z těla, ale zároveň mají významnou minus: přirozená a ekologická chmýří slouží jako ideální lokalita pro roztoče prachu, vyvolávající výskyt alergických reakcí.

Lékaři kategoricky nedoporučují používat downy výplň pro dětské lůžkoviny, protože nezralý imunitní systém není na takový účinek připraven.

Down produkty jsou velmi trvanlivé. Jejich životnost je asi 20 let..

Vyžadují však dostatečnou péči:

 1. Je nežádoucí po dlouhou dobu ležet na samotné přikrývce, z tohoto důvodu může dojít ke ztrátě tepelné odolnosti.
 2. Pravidelně porazte deku, abyste zabránili tvorbě hrudek.
 3. Ložnice by měla být pravidelně větraná..

Vlněný

Jeden z nejkvalitnějších druhů svého druhu, protože udržuje teplo velmi dobře a je velmi pohodlné a měkké. Použitým materiálem jsou ovčí nebo velbloudské vlasy. Tkané výrobky z vlny jsou vyráběny ve formě koberců a prošívané mají vlněnou izolační vrstvu v obálce z přírodní tkaniny.

Tkané modely jsou tenké, kompaktní a kompaktně snášejí praní, proto se používají jako možnost cestování.

Vlněné výrobky, jako jsou ty vousy, mohou vyvolat alergické reakce.

Jsou rozděleny do několika odrůd:

 • zcela vlněné;
 • vlněná vlna;
 • z velbloudových vlasů, lamy, ovcí z Kašmíru, ovcí.

Výhody těchto produktů mohou být uvedeny na dlouhou dobu. Nejprve si udržují teplo velmi dobře. Jsou také měkké a příjemné na dotek, takže spánek je klidný a pohodlný. O takovou věc se snadno postará, protože nesbírá prach a nikdy se na ní neobjeví různý hmyz, jako jsou klíšťata. Je antialergenní.

Vlněná přikrývka je schopna dokonale absorbovat vlhkost. Díky tomu stoupá tzv. Mikroklima spánku, které je pro děti tak důležité. Přikrývky z velbloudových vlasů budou užitečné pro děti s poruchami oběhu, onemocněním pohybového aparátu, alergiemi a astmatiky. Navíc se dokážou vyrovnat s bolestí hlavy a zubů..

Přikrývky z lamelové vlny mohou mít na dítě také pozitivní vliv, protože jejich vlákna jsou pokryta přírodním voskem z vlny. Mají antialergické a antibakteriální účinky..

Ovčí vlna je nejjemnější sněhově bílý materiál. Je příjemný na dotek, má úžasnou strukturu a pružnost. Věci vyrobené z tohoto typu vlny obvykle trvají velmi dlouhou dobu..

Vyrábí se také vlněné přikrývky, které s sebou bude mít každý rodič malého dítěte při chůzi s kočárkem, například při dlouhé jízdě vlakem nebo v autě.

Hedvábí

Deka je v nejvyšší kvalitě. Pochází z Číny. Nyní je hedvábí stále více populární v Rusku a ve světě díky svým neobvyklým vlastnostem a vysoké kvalitě. Kromě toho, že hedvábí je měkký, lehký a příjemný materiál, je schopen udržet v posteli rovnoměrnou teplotu v každém ročním období (i když z nějakého důvodu si mnoho lidí myslí, že hedvábné přikrývky by se měly používat pouze v teplé sezóně).

Kukly bource morušového slouží jako náplň do této přikrývky, velmi dobře udržují teplo, ale jsou nepříznivé pro vývoj mikroorganismů. Navzdory jemnosti jsou hedvábné vzory velmi teplé a mají termoregulační vlastnosti. Pod nimi není v létě horké a v zimě teplé.

Významnou minus je vysoká cena takových modelů, kvůli kterým se často kupují ve velkých velikostech, počítajíc s dlouhodobým provozem.

Hedvábí nikdy nevytváří skleníkový efekt. Je velmi odolný a odolný. Bude to nejlepší volba pro děti, které jsou alergické na chmýří, peří a jiná podobná plniva. Speciální látka ve složení - siricin - pomáhá odolávat vývoji klíšťat a jiného hmyzu uvnitř produktu.

Hedvábí je kvalitní materiál se spoustou výhod. Je ideální pro děti všech věkových skupin..

Bavlna

Výplň z přírodní bavlněné vlny má významné výhody ve formě dobré tepelné izolace, hygroskopicity a prodyšnosti. Tyto přikrývky nejsou alergenní, cenově dostupné, ale mají minus ve formě velké hmotnosti, díky čemuž se velmi zřídka používají k ochraně novorozenců.

Současně si některé matky všimnou, že pod těžkou přikrývkou neklidná miminka spí déle, protože působí jako volné zavalení, mírně omezující pohyblivost a děti se neprobudí zvednutím rukou.

Bavlněná podložka absorbuje pachy a vlhkost velmi rychle. Matky budou o takovou věc mnohem obtížnější. Je velmi pravděpodobné, že uvnitř přikrývky začne malý hmyz. To je pro dítě velmi nebezpečné. Ale horší než toto je velká hořlavost. Nejmenší jiskra může zapálit přikrývku.

Bavlněná přikrývka má velmi nízkou cenu, takže byste od ní neměli očekávat vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Kromě toho byste neměli kupovat takový produkt pro dítě, protože je nebezpečný a nepohodlný.

Je třeba také poznamenat křehkost modelů z bavlny, protože při praní má výplň tendenci brát hrudky..

Kolo

Přírodní bavlněná přikrývka je prodyšná a absorbuje přebytečnou vlhkost, takže dítě zůstává suché. Je to skvělé pro období podzim-jaro. I když je pro postýlku zvolena velká velikost, je její tloušťka asi 0,5 cm velmi kompaktní. Proto je vhodné vzít si ho s sebou na cestu nebo zabalit dítě do kočárku.

Pro dospělé i děti je vyrobena jemná a měkká přikrývka. Jedná se o nejoblíbenější možnost mezi rodiči velmi malých dětí..

Kolo stále neztratilo svůj význam:

 1. Tento materiál a přikrývky z něj zůstávají populární díky své přirozenosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Ale mají také mnoho dalších výhod. Především je to lehkost. Existují děti s tak malou hmotností, že přikrývky z jiných těžších materiálů jim nebudou vyhovovat. S motocyklem takové problémy neexistují.
 2. Cyklistické přikrývky jsou velmi jemné, jemné, příjemné na dotek. Není na nich hromada, která by mohla dítě dráždit, a podobný produkt nebude bránit pohybům dítěte.
 3. Pro zdraví dítěte jsou flanelové přikrývky zcela bezpečné a neškodné. Kolo je stoprocentní přírodní materiál, který nemůže způsobit alergie, vyrážky nebo dýchací potíže. Takový produkt nedovolí dítěti potit se, protože je schopen "dýchat".

To však nejsou všechny výhody jízdního kola. Je velmi teplé, takže je vhodné i pro chladné počasí. Je snadné se o to postarat, je snadné vymazat všechna místa. Přikrývka na kolo je odolná, lze ji používat roky.

Nejdůležitější výhodou této přikrývky je velmi nízká cena s vynikající kvalitou (asi 400–500 rublů). Jakákoli rodina si to může dovolit a nákup takového produktu vám nepadne do kapsy. Kromě toho lze v obchodech nalézt nespočet vzorů a vzorů..

Nejběžnější normy pro přikrývky jsou 80 x 100 cm, 90 x 100 cm, 110 x 125, 100 x 140 cm.

Fleece

Fleecová přikrývka ze syntetické pleteniny z polyesteru je velmi teplá a příjemná na dotek. Oblečení se často vyrábí z takové textilie, například svetry, bundy, čepice, šály.

Mnozí věří, že žádná syntetická tkáň není schopna „dýchat“, a proto je pro kojence škodlivá. Ale s rounem je všechno jiné. Fleece „dýchá“ kvůli skutečnosti, že při tvorbě tohoto materiálu se tvoří velké množství pórů, které zajišťují pronikání vzduchu do něj během provozu.

Výhody fleecové přikrývky:

 1. Fleece udržuje teplo velmi dobře a v chladném období s ním dítě nezmrzne. Současně, v létě a teplém prameni, fleece vytvoří pocit příjemného chladu a nedovolí dětem potit se.
 2. Fleecová deka je velmi pohodlná a příjemná na dotek, stejně jako lehká a téměř beztížná. Díky tomu bude dítě vždy velmi pohodlné.
 3. Péče o takovou látku je velmi snadné. Lze ji prát v pračce, navíc rychle zasychá. Není třeba bojovat s nepříjemnými klíšťaty a můry.
 4. Taková věc má dostatečně dlouhou životnost.

Ale i taková zdánlivě dokonalá přikrývka pro každého má své nedostatky a je docela významná.

 1. Tento materiál není bezpečný. Je vysoce hořlavý a elektrifikovaný..
 2. Pelety se na něm často tvoří, takže rychle ztrácí svůj krásný vzhled..

Kvalita rouna přímo souvisí s množstvím vlákniny v materiálu. Doporučuje se zvolit takové výrobky, jejichž počet vláken je od 225 do 300 na 1 cm. Uspokojivý výsledek je od 190 do 225 na 1 cm..

Pro novorozence se často kupuje fleecová přikrývka. Hlavní věcí je nevybírat levnost na úkor kvality a vždy pamatovat na bezpečnostní opatření při provozu věcí.

Bambus

Neobvyklou možností je bambusová přikrývka. Je vyrobena z bambusové příze, která má úžasné tepelné izolační vlastnosti. Tyto přikrývky jsou schopny dobře udržovat teplo, i když se nejčastěji používají v teplé sezóně..

Výhody bambusových přikrývek je mnoho. Díky speciálním vláknům materiálu nejsou výrobky silné a docela lehké, což je činí pohodlnějšími.

Díky antiseptickým a hypoalergenním vlastnostem bambusové vlákniny je tato možnost preferována u alergiků a dětí..

Bambusová vlákna jsou schopna dobře procházet vzduchem. Nevyžadují zvláštní pečlivou péči, která matkám umožňuje snížit počet starostí. Jedinou věcí, kterou je třeba pravidelně dělat, je šlehání a větrání přikrývky, ale to nevyžaduje příliš úsilí. Jemné mytí.

Kvalitativní vlastnosti bambusových výrobků jsou srovnatelné s hedvábím za dostupnější cenu..

Syntetický

Existuje mnoho možností plnění - sintepon, holofiber, ecofiber, umělé chmýří. Jsou sjednoceni lehkostí a teplem, ale slabou hygroskopičností, díky které zůstanou zpocené drobky vlhké.

Pro mnoho rodičů se samo slovo „syntetika“ může zdát zastrašující, protože je běžné považovat přírodní materiály za ty nejvyšší kvality. Ale není tomu tak vždy, a mnoho syntetických přikrývek není horších a v mnoha ohledech dokonce lepší než ty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako jsou dolů, vlna, hedvábí.

Tři hlavní výhody produktů ze syntetických vláken:

 • vysoká hygiena;
 • hypoalergenicity;
 • šetrnost k životnímu prostředí.

Pokud například dítě musí kvůli nesnášenlivosti přírodních materiálů najít kompromis, stane se syntetickou přikrývkou. Navíc cena syntetických produktů obvykle není příliš vysoká..

Nejznámějším syntetickým materiálem je samozřejmě syntetizátor. Ale v žádném případě to není nejlepší, protože neumožňuje průchod vzduchu, značně kazí častým praním a koneckonců děti tak často špiní oblečení a všechno kolem.

Holofiber je mnohem vhodnější pro děti. Hlavní rozdíl od synteponu spočívá v tom, že prakticky neabsorbuje vlhkost.

Bude schopen sloužit mnohem déle a po dlouhou dobu zůstane ve stejné kvalitě. Je také mnohem snazší ošetřovat holofiber, snadno přenáší praní a poměrně rychle schne.

Náhrada umělé chmýří je ekofiber, ekologická výplň. Pomůže to chránit produkty před nebezpečnými klíšťaty..

Ekofiber lze nazvat ortopedickým, protože si po mnoho let dobře udržuje svůj vlastní tvar. Pro rostoucí organismus je to obzvláště důležité. Na rozdíl od rouna je materiál zcela bezpečný a nerozšiřuje proces spalování.

Péče o ekologické vlákna je celkem jednoduchá. To je velmi důležité, pokud se hostitelka zabývá hlavně péčí o dítě, protože pak mytí, čištění a všechno ostatní jde stranou. Lze jej prát v pračce při teplotě asi 40 stupňů. Po umytí musí být přikrývka dobře vyždímána a usušena. Celý proces netrvá dlouho.

Funkce a kritéria výběru pro dětské přikrývky

Pohodlí je hlavním kritériem, které je třeba zvážit. Není však skutečností, že pohodlná přikrývka může dítě ohřát celou noc a nezpůsobí mu alergickou reakci.

Při výběru produktu musíte věnovat pozornost těmto bodům:

 1. Pro které období je určeno - zima nebo léto.
 2. Hmotnost - dítě nebude mít rádi těžkou přikrývku.
 3. Materiál - dávejte přednost kvalitním plnivům.
 4. Prodyšnost - přikrývka by měla „dýchat“ a propouštět vlhkost, jinak se dítě nebude cítit pohodlně ve spánku.
 5. Snadná údržba - produkt si musí po umytí udržet svůj tvar a rychle zaschnout.
 6. Cena - nešetřte na zdraví svého dítěte výběrem levných a nekvalitních produktů.

Pro novorozence a pro propuštění

Aby bylo zajištěno pohodlné a relaxační spánek dítěte, je nutné zakoupit kvalitní ložní prádlo. Ve specializovaných dětských obchodech se často nabízejí hotové soupravy, které zahrnují přikrývku s polštářem a přikrývku. Velikost dětské přikrývky pro novorozence v postýlce je 60 × 120 cm, méně často využívají čtvercové varianty (90 × 90 cm).

Aby dítě spalo zdravě a klidně, je třeba brát vážně výběr povlečení. V obchodě najdete velké množství modelů. Liší se složením výplně, látkou vrchní vrstvy, počtem dekorací, barvou, typem krejčovství, cenovou kategorií a typem balení. Zvláštní pozornost by měla být věnována složení plniva a krytu.

Nezkušené rodiče se často starají především o interiér místnosti a vyzvedávají veškeré příslušenství, aby odpovídaly. Ale to je špatně.

Hlavní kritéria pro výběr přikrývky:

 • měkkost, příjemná na dotek;
 • absorpce vlhkosti a odpařování;
 • vzduchový přenos;
 • dostatečné, ale nikoli nadměrné teplo (již dlouho se ukázalo, že přehřátí je nebezpečnější než chlazení dítěte);
 • dlouhá životnost;
 • odolnost proti častému praní.

Výběr plniva (přírodního nebo umělého) je však na osobním rozhodnutí každého. Obě možnosti mají klady i zápory. Hlavní věc je, že deka pro propuštění z nemocnice by měla splňovat výše uvedené požadavky.

Pro děti od 3 let

Základní otázkou je, zda má dítě alergii, a pokud ano, na jaké materiály. Všechny ostatní parametry odpovídají kritériím pro „dospělé“.

Je nežádoucí koupit produkt „pro růst“. Samozřejmě je nutná mezní délka, ale v rozumných mezích. Čím menší je dítě, tím snazší by měla být jeho přikrývka. Vlněné a dokonce i tkané vlněné výrobky jsou pro dítě příliš těžké.

Pokud není alergie, pak jsou v zimě vhodné přikrývky nebo vlněné přikrývky av létě bavlněná nebo bambusová vlákna. Pokud ano, musíte zvolit syntetický nebo kombinovaný materiál.

Čím je dítě menší, tím lepší by mělo být jeho oblečení. Přikrývka není výjimkou, takže pokud máte na výběr, měli byste dát přednost těm, které lze prát v pračce.

Pro teenagery

Nejoblíbenější možností pro děti základní školy a dospívající děti je 120 x 160. Je důležité přistupovat k výběru opatrně, protože pouze správně vybraný model může poskytnout pohodlný spánek.

V tomto případě je třeba vzít v úvahu několik bodů:

 • velikost lůžka dítěte;
 • jeho věk;
 • preference;
 • sezónnost modelu.

Najít ideální volbu pro dospívající dívku je těžší než pro chlapce. V tomto případě by si rodiče měli koupit přikrývku se svým dítětem..

V tomto případě musíte být připraveni na skutečnost, že zakoupený produkt bude neformální a originální. Barvy zde mohou být velmi odlišné. Někdo dává přednost jasným barvám, někdo má rád tmavé a šedé odstíny - to již záleží na preferencích dospívajícího.

Jak si vybrat postýlku

Postýlka pro novorozence se zpravidla získá krátce před jejím narozením. Mnoho mladých rodičů však věnuje pozornost hlavně svému vzhledu. Člověk však nemůže být veden pouze krásou. Je třeba zvážit mnoho důležitých bodů..

Nejprve musíte věnovat pozornost materiálu, ze kterého je betlém vyroben. Přírodní dřevo bylo vždy považováno za nejlepší..

Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, sám dýchá a dává ostatním „dýchat“. Snadno se čistí, takže je snadné udržovat postel v čistotě..

Na první pohled nebude možné určit, z čeho je vyrobeno. Na dřevo je možné použít polystyren nebo plast odolný proti nárazům.

S tím, že některé detaily nebudou dřevěné, není nic špatného - je důležité, aby jich nebylo příliš mnoho a nezasahovaly do těla dítěte, aby „dýchaly“. Proto je třeba po zvolení kolébky požadovat od prodávajícího hygienické osvědčení - musí uvádět, z jakého materiálu je zboží vyrobeno a jak neškodné je.

Někteří lidé si myslí, že nyní pouze v zahraničí vyrábějí postele z přírodních materiálů. Není tomu tak - domácí průmysl produkuje mnoho dřevěných postýlek.

Ideální volbou je pohodlná a prostorná postel. Kromě toho musí mít dvě úrovně. Výška postýlky není pro novorozence zvlášť důležitá. I když je nutné, aby to nebylo příliš hluboké: pak je mnohem jednodušší dát dítě, aniž by ji probudilo. Když dítě vyroste a začne vstávat, hloubka postýlky je již důležitá, aby z něj malý muž, který zná svět, z něj nemohl vypadnout.

Vzdálenost od horní kolejnice zábradlí k matraci v nejnižší poloze by měla být alespoň 66 cm. U některých postýlek je horní tyč odstraněna na jedné straně a postel je o 10 centimetrů nižší..

To je velmi výhodné pro matku, která drží dítě v náručí. Dítě se snáze dá, aniž by mu způsobovalo nepříjemnosti. Ale pak by měl být bar vrácen na místo tak, aby dítě kryté zvědavostí nekleslo.

Postýlka může být také na kolech, což je velmi výhodné pro přesun do jiných místností. Některé modely jsou vyráběny podle typu houpacích křesel - dítěti se určitě bude líbit taková postel, protože může chvíli ležet a užívat si hojdacího procesu, a pak rychle usnout..

Existují kolébky, které se pohybují od sebe v šířce a délce. Pokud jsou z postýlky odstraněny dva nebo více prutů. Potom dospělé dítě z něj snadno vystoupí a spadne zpět, aniž by šplhalo přes vrchol a nebát se padat. Existuje také taková možnost, když je postel kombinována s přebalovacím stolem.

Existují modely, kde jsou k dispozici spodní zásuvky na postel, oblečení nebo hračky. To mírně zvyšuje náklady na dětskou postýlku, ale činí ji pohodlnější, protože vylučuje nutnost zakoupit si navíc skříň nebo komodu. Vše, co potřebujete, je po ruce.

Někteří rodiče mají rádi kolébku na kolébku. Je pravda, že to vyhovuje dětem pouze do jednoho roku a je vhodné v tom, že má úchyty pro nošení. Poprvé může velký otevřený prostor vystrašit děti a vystrašit je a v postýlce se cítí pohodlně. Ačkoli za tři až čtyři měsíce z toho dítě vyroste, pak si budete muset koupit novou postel. Vynikající náhradou za tuto postýlku je kočárek s odnímatelným košem.

Hlavní součástí dětské postýlky je samozřejmě matrace.

Pro správnou volbu je třeba zvážit:

 1. Standardní velikost se považuje za 120 x 60 cm. K dispozici jsou také postele 110 x 60, 115 x 55, 112 x 55, 140 x 70. Předtím, než si koupíte matraci, musíte změřit vnitřní rozměry postýlky.
 2. Šetrnost k životnímu prostředí. Matrace by měla být vyrobena z přírodního materiálu, který umožňuje průchod vzduchu, bez škodlivých výparů a zachování jeho vlastností po celou dobu používání.
 3. Ortopedie. Nejčastěji se nazývají ortopedické matrace, jejichž základem je blok s nezávislými pružinami. Jsou zdraví, ale jejich úžasné vlastnosti pocítí pouze dospělý. U dětských matrací nejsou nezávislé pružiny neprokázané. Hlavní věc je, že blok je dvourámový, to znamená, že na jedné straně a na druhé straně je rám po obvodu (bloky jsou vysoké 5-6 cm, ale nepoužívají se při výrobě dětských matrací)..

Ortopedické se také nazývají všechny matrace, které umožňují pružinám jemně se ohýbat pod tělesným tlakem přesně tam, kde je to nutné. Páteř není zdeformována, takže i když uvnitř není pružinový blok, matrace může být vysoce kvalitní.

Pro postýlku nebude matrace s odnímatelným potahem, který lze snadno vyjmout a prát, na místě. Aby se prodloužila životnost, často se na něj umístí olejová utěrka a potom plenka. Nekupujte použité matrace.

Kromě postýlky a matrace budete potřebovat ještě pár věcí, abyste vytvořili zvláštní dětskou atmosféru:

 1. Potřebné ložní prádlo zahrnuje povlečení a povlečení. Na přehoz na postel by se měl nosit umytý, žehlený, lehký povlečení. Budete potřebovat dva povlečení, dva spodní listy větší a tři nebo čtyři horní listy menší - mohou to být bavlna, flanel, froté. Tkanina musí být měkká, neškrobovat.
 2. Polštář. Pro děti do jednoho roku lékaři nedoporučují spát na polštáři. To je škodlivé pro nezformovanou páteř dítěte. Kojenci potřebují rovný povrch, ale můžete si pod hlavu položit plenu nebo ubrousek několikrát složený - pouze to musí být velmi měkký hadřík.
 3. Jedna lehká prošívaná a tenká vlněná přikrývka. Obecně platí, že pokud je byt teplý, neměli byste používat teplé koberce, stačí teplá plenka nebo lehká přikrývka..

Při výběru dětské přikrývky v postýlce musíte nejprve vzít v úvahu její velikost. Takže budete muset odhalit příliš velký model, protože bude sbírán knolls a nebude dávat potřebné teplo. Příliš malá přikrývka dítě úplně nezakrývá, jeho paže a nohy vyčnívají zpod něj a zamrznou.

Měli byste změřit rám a koupit přikrývku, délku odpovídající posteli a šířku - 15-20 cm více.

Video

Video vypráví o pravidlech pro výběr výplně pro dětskou přikrývku.

Články O Neplodnosti
V kontaktu s: