Hlavní Zdraví

Opalování a těhotenství

1. Při použití samoopalovacích sprejů existuje možnost jejich plného vstupu do otevřených dýchacích cest, což bude pro nenarozené dítě velmi nebezpečné. Proto odborníci doporučují zadržovat dech velmi pečlivě a obecně zakrývat obličej.

2. Pokud jde o výběr fondů, je třeba si zvlášť pečlivě vybrat. Jak říkají jiní, je nejlepší dát přednost nejznámějším a nejkvalitnějším značkám, které se starají o svou pověst a mají obavy. I když jsou taková solária mnohem dražší, budete si jisti bezpečností..

3. Přestože je samoopalování považováno za zcela bezpečné, není zbytečné konzultovat se svým lékařem, ale najednou máte určité zvláštnosti těla, které mohou okamžitě způsobit špatnou negativní reakci.

Zde jsou ve skutečnosti všechna doporučení, která je třeba dodržovat při výběru solária pro těhotné ženy. Neměli byste se příliš bát a omezovat se ve všem, protože těhotenství není nemoc, navíc zkušenost mnoha těhotných žen ukazuje, že čím více se žena o sebe během takového období stará, tím lépe prochází procesem porodu krásného nenarozeného dítěte..

Opalování během těhotenství

Opalování je skvělý způsob, jak se z bledě zbarvené dámy proměnit v elegantní krásu s bronzovou barvou kůže za pár hodin. Nemusíte nikam chodit, protože doma se můžete „opalovat“. Obzvláště důležité je opalování během těhotenství, kdy je nežádoucí opalovat se pod přímým ultrafialovým paprskem. Pokud tedy chcete najít bronzový tón pleti a ještě více zdůraznit krásu svého „těhotného“ těla, opalování vám pomůže tuto touhu splnit. Kromě toho vypadá opálená postava štíhlejší. Jak používat opalování pro těhotné ženy, řekneme dále.

Nejprve jsou všechny výrobky na barvení kůže rozděleny do následujících kategorií:

 • bronzanty;
 • bronzanty do aut;
 • krémy na opalování;
 • opalovací vody a mléko.

Pomocí některého z výše uvedených nástrojů můžete získat bronzovou barvu pleti. Každý z produktů má však své vlastní nuance. Budeme je podrobně zkoumat..

Bronzanty pomáhají rychle opálit, ale ne na dlouho. Složení těchto produktů zpravidla obsahuje reflexní částice, které dodávají pokožce krásný lesk, rovnoměrný a hladký odstín. Pokud je aktivní látkou činění kanthaxanthin, je lepší opustit používání tohoto nástroje. Faktem je, že takové barvicí aditivum proniká do horních vrstev vaší pokožky a skvrny nejen jim, ale také podkožnímu tuku, který se nachází pod ním..

Autobronzanty jsou schopny udržovat nádhernou zlatou barvu pleti několik dní, protože obsahují dihydroxyaceton. Tato látka interaguje s kožními bílkovinami, v důsledku čeho tělo získává bronzový odstín. Je absolutně bezpečný a nepronikne do těla, což znamená, že nijak neovlivňuje plod.

Krém na opalování může být dvou typů - s okamžitým nebo pozvolným projevem opalování. V mnoha aplikacích však pleťové vody a mléko vytvářejí lehké zabarvení kůže. Erythrulosa, přísada, která je zcela netoxická, může být obsažena v těchto výrobcích a pro těhotné ženy je naprosto bezpečné používat na nich krémy..

Jak aplikovat opalování na tělo?

V předvečer procedury se doporučuje provést depilaci, peeling těla a osprchovat se. Tyto činnosti přispívají k jednotné aplikaci opalování. Aby se po nanesení produktu na těle neobjevily skvrny a pruhy, můžete smíchat bronzer s mlékem nebo tělovým krémem ve stejných poměrech. Tato směs se vtírá do pokožky kruhovým pohybem, dokud se produkt úplně nevstřebává. Je lepší postupovat pomocí rukavic nebo pomocí činidel pro opalování, aby nedošlo k vymalování dlaní oranžově..

Při aplikaci přípravku na kůži axilární, kolenní a loketní je nutné tyto oblasti předem navlhčit tělním mlékem. Zde je pokožka zbarvena rychleji, takže může vypadat tmavší.

Existují nějaké kontraindikace pro opalování během těhotenství?

Pokud má vaše tělo zranění nebo trpíte psoriázou, ekzémem nebo jinými kožními vyrážkami, je lepší odmítnout použití bronzantů. Také se nevyhýbejte této metodě opalování pro ty, kteří jsou alergičtí na složky bronzujícího činidla. Obecně je opalování během těhotenství povoleno. Nezapomeňte však, že předtím, než vyjdete ven, musíte stále chránit pokožku před přímým slunečním zářením, protože bronzanty neobsahují UV filtry.

Názor odborníků

Dermatologové a gynekologové doporučují nastávajícím matkám používat ty opalovací přípravky, které se nanášejí přímo na kůži. Je však lepší odmítnout spreje, protože taková forma se může dostat na sliznici oka, rtů, do dýchacích cest a poškodit nejen vás, ale i nenarozené dítě..

Opalování a těhotenství?!

Dívky, myslíš si, že to stojí za to nebo nepoužívej mléko, které dává nádech opálení během těhotenství. Dlouho před těhotenstvím jsem používal různé prostředky s postupným účinkem opalování a holubice, Nivea, Loreal atd. Rozložil jsem je kvalitativně a krásně a získal vynikající účinek. V zimě a v létě v jedné barvě A teď se na sebe nemůžu dívat jako na bílou pleť. Četl jsem spoustu míst, na kterých je uvedeno, že použití mléka s opalovacím účinkem neovlivňuje matku ani dítě (údaje z výzkumu jsou uvedeny, že nebyly zjištěny žádné abnormality plodu), jako by nebylo nic špatného. a teď přemýšlím, zda použít mléko. Vypadá to, že kůže po ní je jemná, krásná... A jak si myslíte.
Ano, nemohl jsem odolat, už jednou rozmazaný, bez pigmentace, krásně. Poté jsem se rozhodl požádat o veřejné mínění. Zdá se, že když se potřeme krémem, který zabraňuje striím, je to také chemie... ale z nějakého důvodu jsou všichni rozmazaní a pak jsou děti zdravé
(no, zdálo se, že si nikdo nestěžuje)... a matky jsou krásné

Je možné, aby se těhotné ženy opalovaly (říkají lékaři)

Jak víte, těhotným ženám se nedoporučuje zůstat příliš dlouho na slunci. Mohou však použít neškodný lék, jako je opalování? Koneckonců, těhotné ženy opravdu nechtějí vypadat bledě na pozadí přítelkyň s jižním opálením. Jak ale ovlivní složení krémů nebo jiných produktů pro činění plod? Abychom to zjistili, musíte se podívat a jaké přísady, které dodávají pokožce krásný zlatavý odstín, jsou součástí činění.

Může těhotné ženy opálit?

Jen málo žen se vzdává příležitosti být krásné i během těhotenství. I když proč - dokonce? Kdo řekl, že těhotenství je ošklivé? Budoucí matka je vždy krásná, ale neexistuje žádná hranice dokonalosti, jak se říká, a vy vždy chcete něco napravit ve svém vzhledu. Zde například opalování.

Složení činění: kantaxantin

Pokud je Cantaxanthin obsažen ve vašem pálení, musíte vědět, že se jedná o speciální barvicí přísadu, která je součástí mnoha potravin, aby jim poskytla určitou barvu. Cantaxanthin je zpravidla k dispozici ve formě tablet a někdy se do kompozice přidává k činění. Musíte pochopit, že při použití těhotné samovznícení na základě tohoto doplňku proniká do horních vrstev kůže a skvrny nejen oni, ale také podkožní tuk pod ním. Mohou těhotné ženy používat opalování, které zahrnuje kantaxantin? Ačkoliv některé škodlivé účinky takového opalování nebyly dosud zjištěny, pravděpodobně není vhodné jej během těhotenství používat.

Složení činění: dehydroxyaceton (DHA)

Nejčastěji jsou na pultech obchodů vidět krémy a produkty na činění, jejichž základem je dehydroxyaceton. Tato aktivní složka reaguje s těmi aminokyselinami, které jsou v mrtvých keratinizovaných vrstvách kůže. Protože se nespustí pigmentace, je tato opalovací tyčinka relativně krátká, ne více než týden. Zpravidla se doporučuje, aby těhotné ženy používaly přípravky založené na dehydroxyacetonu, protože se předpokládá, že je absolutně bezpečný a nepronikne do těla, což znamená, že žádným způsobem neovlivňuje plod. Ačkoli samozřejmě není možné riziko úplně eliminovat, je to nemožné a to by mělo být zapamatováno.

Mohu opalování používat během těhotenství?

Složení činění: erythrulosa

To je další součást samoopalování, která působí přesně stejným způsobem jako dehydroaceton. Erythrulosa je absolutně netoxická a pro těhotné ženy je naprosto bezpečné používat výrobky na jejím základě. Jakmile se povrchová vrstva vaší pokožky obnoví, Erythrulose zmizí spolu se starými mrtvými buňkami.

Složení činění: tyrosin

Opalovací krémy a ubrousky často obsahují další látku zvanou tyrosin. Jedná se o speciální složku, která se skládá z aminokyselin, které stimulují kůži produkci přírodního melaninu pod vlivem slunečního světla. Tato složka je zpravidla součástí samoopalovacích krémů, které zvyšují jejich účinek a dávají opálení přirozený odstín, i když k tomu dojde, bude ještě nějakou dobu trvat na slunci, i když mnohem méně. Může těhotná žena opalovat na základě Tyriosinu? Protože tento nástroj je dobře absorbován kůží, je pravděpodobně lepší, aby se nastávající matka zdržela.

Na závěr chci přidat ještě pár slov. Při opalování během těhotenství dávejte přednost krémům, ubrouskům, gelům a dalším výrobkům, které se aplikují přímo na kůži. Je však lepší, aby těhotné ženy odmítly používat spreje pro samoopalování, protože tato forma se může dostat na sliznici oka, rtů a dýchacích cest a tím i nejbezpečnější lék se může dostat do vašeho těla, což je samozřejmě ve vaší poloze zcela zbytečné..

Opalování během těhotenství

Co by mohlo být lepší než těhotná žena, která má štěstí v očích, v její duši - lásce a uvnitř je malý život. Těhotné ženy chtějí vypadat atraktivní - a to je přirozené. Skutečnost těhotenství tedy neznamená, že žena odmítne manikúru, účes a zároveň nechce mít krásné opálení. Mnoho žen, aby v létě vypadalo dobře a působivě, používá opalovací přípravky. Zde však vyvstává otázka: je samoopalování škodlivé pro budoucí matky? Pokud jste jedním z těch, kteří se zajímají o tuto otázku, pak vám tento článek pomůže zjistit.

Složení činění

O tom, jak určitý nástroj ovlivňuje lidské tělo, vám hodně řekne jeho obsah.

 • Dnes jsou výrobky na bázi dihydroxyacetonu (DHA) velmi populární. Tento produkt je ve formě krémů, ubrousků, pleťových vod. Opálení v důsledku používání těchto produktů leží rovnoměrně, bez skvrn a zmizí do 10 dnů. Ve skutečnosti se nepovažuje za škodlivou, protože při používání nejsou zaznamenány žádné vedlejší účinky. Přesto by ji těhotné ženy měly používat s maximální opatrností.
 • Přípravky na bázi kantaxantinu. Tyto léky se také přidávají do potravin, aby jim poskytly určitou barvu. K opalování se používají ve formě tablet. Užívání takových tablet zaručuje opalování v celém těle a dokonce i podkožní tuk. Má kontraindikace - proto se nedoporučuje ani těhotným ženám.

Toto je seznam těch složek, které se bez výjimky používají ve všech činících výrobcích.

Mohou těhotné ženy používat opalování

Těhotenství je velmi důležité a velmi citlivé období v životě každé ženy. Zvláště křehký je první trimestr. Život a zdraví vašeho dítěte proto závisí na vás. A zkuste neudělat nic, co by mohlo ublížit vašemu dítěti. Pokud opravdu nemůžete čekat na opalování, vyberte si kvalitní a osvědčené produkty. Ujistěte se, že neobsahuje složky, které by mohly způsobit alergii. A je lepší nepoužívat opalovací sprej, používat krémy. Ale ještě před použitím opalování se poraďte se svým lékařem, zda to vůbec potřebujete a zda to vašemu dítěti ublíží. Lékaři obecně nejsou příznivci opalování obecně. Lékaři doporučují opalování ne více než jednou měsíčně. Takže byste si měli samozřejmě vybrat, ale pečlivě přemýšlejte, jaký to bude mít dopad nejen na zdraví, ale také na váš vzhled. Konec konců, ženské tělo během těhotenství není předvídatelné, nelze tedy ani předpovědět výsledek opalování. Takže namísto rovnoměrného opálení můžete získat leopardovou barvu, kterou bude velmi obtížné prát. Pak budete určitě souhlasit, že bílá kůže není tak špatná.

Mateřské opalování

Každý se zajímá, jaké prostředky pro opalování je lepší používat. Nikdo vám to přesně neřekne, ale kosmetologové neustále doporučují, aby si nestříkali spreje. Používejte krém na opalování, který je třeba vtřít do pokožky, protože je to bezpečnější - nehrozí žádné riziko, že se dostane do očí nebo při vdechnutí bude inhalovat.

Nedoporučuje se, ani lépe řečeno, používat následující prostředky:

 • Opalovací tablety. Mají vysokou úroveň barviv, která je několikrát vyšší než obvykle. Použití takového opalování proto pro vaše dítě nepřestane.
 • Samoopalovací injekce. Vstřikování melatoninu. Melatonin je látka, jejíž účinek dosud nebyl plně prozkoumán, a proto je zakázán nejen pro použití, ale i pro prodej. Ať už vám někdo řekne něco o účinnosti, neriskujte své zdraví a zdraví vašeho dítěte. Koneckonců, žádné opálení za to nestojí.

Jak používat opalování během těhotenství

Pokud se stále rozhodnete opalování používat, udělejte to velmi pečlivě, přičemž vezměte v úvahu všechny malé věci. Tyto důležité podrobnosti zahrnují následující:

 • Nepoužívejte sprej. Díky postřiku vdechnete tuto látku, která obsahuje složky nebezpečné pro zdraví vašeho dítěte. Pokud jste si vybrali sprejový opalovací sprej, pak při jeho aplikaci nezapomeňte používat ochranu očí a nadechněte se co nejvíce. Použijte vazelínu k ochraně rtů..
 • Nezapomeňte se poradit s lékařem.
 • Používejte vysoce kvalitní a certifikované produkty.
 • Před nanesením přípravku na pokožku proveďte alergický test na malém místě.
 • Nepoužívejte k opalování tablety - od nich se dítě může narodit se závažnými poruchami centrálního nervového systému.
 • Při použití krémů na opalování si pamatujte - vysušují pokožku. A během těhotenství jsou kožní vtipy špatné. Ale pokud se stále rozhodnete, pak si vyberte ty krémy, které mají hydratační vlastnosti.
 • Nepoužívejte skutečné opalování, zvolte méně koncentrované formy.
 • Nepoužívejte opalování více než jednou za měsíc.

Ještě lépe, bez toho se obejděte. Potřebuješ to? Je štěstí předvést opálené tělo? Koneckonců, nic a nikdo nelze srovnávat se štěstím: být sama sebou zdravá a porodit zdravé dítě. Opalování na několik dní a dítě na celý život. Pečlivě přemýšlejte, zvážte všechny klady a zápory a poté se rozhodněte. A ať je toto rozhodnutí správné. Zůstaňte zdraví a zdravě mladí. Konec konců jsou pokračováním svých rodičů a budoucností lidské rasy.

Opalování během těhotenství: je lepší zvolit a kontraindikace pro jeho použití

Ve snaze o krásu obětují dívky dokonce zdraví. Je pravda, že když se nejedná o vaše vlastní, ale o zdraví budoucího dítěte, jsou matky opatrnější. Samoopalování může poškodit nejen plod - vy sami později budete litovat jeho používání. Koneckonců, těhotné tělo se často chová podivně a dává neobvyklou reakci na nejznámější a nejjednodušší věci.

Samoopalovací reakce během těhotenství

Je známo, že nemůžete barvit vlasy během těhotenství nebo menstruace - ale ani kvůli poškození. Jednoduše se barva na vlasy nelepí ani nebude ležet nerovnoměrně. Totéž se může stát s opalováním, bez ohledu na to, jak vysoce kvalitní a drahé to může být..

A potahování gelovým lakem nebo něčím podobným na nehty rychle odlétá u těhotných žen. Samoopalování se může začít vytrácet, i když jste si poprvé lehli..

Před použitím zkontrolujte - naneste na neviditelnou část těla a vyčkejte několik hodin. I když jste nikdy neměli alergii na kůži, může během těhotenství dojít k alergické reakci na cokoli, zejména proto, že v soláriích je hodně chemie.

S velmi lehkou bílou pokožkou může opalování způsobit ošklivou mrkev.

Ale stává se to horší. Kůže těhotných žen je velmi zranitelná. A s nedostatkem vitamínů nebo opalováním začne ztrácet pigment, který se už nevrátí! Objeví se bílé skvrny, které začnou růst, mohou být kdekoli nebo na několika místech, pokožka v nich nebude opalovat, protože v zásadě není žádný pigment. A není to ošetřeno. Je to navždy.

I při pozitivním testu na alergii může pokožka po určité době negativně reagovat na samoopalování - vyschne, odlupuje se, možná začne něco jako psoriáza nebo ekzém.

Názor lékařů

Pokud kosmetologové považují opalování za bezpečné pro těhotné ženy a dokonce i kojící, pak je názor lékařů dvojznačný: někdo to dovoluje, někdo přísně zakazuje. Zjevně se jedná o osobní zásady. Vysoce kvalitní opalování neovlivní dítě, pokud nevdechujete jeho páry nasycené chemií. Po vstřebání však může ovlivnit stav vaší pokožky, což bude vyžadovat další ochranu a vitamíny. A pak to ovlivní dítě.

Jak používat opalování během těhotenství

Protože jsme zjistili, že neexistují žádné kontraindikace, rádi bychom pochopili, který je lepší z činění a jak je správně používat.

Soudě podle toho, jaké recenze o těchto nástrojích existují, se mnoho lidí líbí kvalitě Clarinů.

Pokud se rozebíráte, v jaké formě se opálíte, pak rozhodně ve formě krému nebo pěny. Sprej je horší - jeho páry nebo mikročástice se dostávají do dýchacích cest - a to je škodlivé. Existují také opalovací tablety nebo injekce, ale ani lékaři ani kosmetologové nedoporučují jejich použití..

Vyberte si opálení, na jehož obalu jsou vyznačeny jeho vysoké hydratační vlastnosti.

Před použitím se ujistěte, že se osprchujete tělem peelingem nebo tvrdou žínkou. Po osprchování nepoužívejte krémy a když je pokožka zvlhčena, naneste rovnoměrně opálení, přičemž současně vezměte malé množství krému a otřete je rovnoměrně tenkou vrstvou..

Je také lepší provést epilaci před sprchou, aby měla pokožka čas se uklidnit, je dokonce vhodné depilovat potřebné části těla den před nanesením opálení, aby se krém nedostal do mikro-ran z tažených vlasů.

Těhotná žena však těžko dosáhne některých částí těla a jak zjistím, zda tón rovnoměrně leží na zádech? Můžete se samozřejmě zeptat manžela. Nebo jděte do kosmetického salonu, kde si budete jisti, že je vše provedeno správně a výsledek bude perfektní.

Pokud opravdu chcete opálené tělo během těhotenství a máte na výběr, pak mějte na paměti, že solárium je určitě nebezpečné pro nenarozené dítě a přírodní opálení pod sluncem je nežádoucí pro samotnou maminku. Opalování je proto v tomto případě nejméně nebezpečnou alternativou..

V každém případě mnozí doporučují používat opalování dříve než ve druhém trimestru - jen v případě, protože doba 1 trimestru je nejrizikovější. Jsou položeny základní životní funkce plodu, vnitřní orgány.

Jak vybrat bezpečný nástroj pro těhotné ženy

Při výběru solária věnujte pozornost jeho složení. Neměl by obsahovat barvivo kanthaxanthin - proniká dále než horní vrstva kůže a je zdraví škodlivý.

V posledních měsících těhotenství mají mnozí otoky a křečové žíly - to je kontraindikace používání opalování.

Pokuste se aplikovat menší vrstvu na jemné oblasti kůže a ošetřit je jako poslední.

Pokud se vyskytnou vředy, skvrny, odlupuje se kůže - opalování bude ležet nerovnoměrně! Navíc v takové „zajímavé pozici“. Nejprve si zdravou pokožku postavte na kůži. Všechna místa se zdají silnější a rány a škrábance se mohou zapálit.

Je možné, aby se těhotné ženy opalovaly (říkají lékaři)

Jak víte, těhotným ženám se nedoporučuje zůstat příliš dlouho na slunci. Mohou však použít neškodný lék, jako je opalování? Koneckonců, těhotné ženy opravdu nechtějí vypadat bledě na pozadí přítelkyň s jižním opálením. Jak ale ovlivní složení krémů nebo jiných produktů pro činění plod? Abychom to zjistili, musíte se podívat a jaké přísady, které dodávají pokožce krásný zlatavý odstín, jsou součástí činění.

Může těhotné ženy opálit?

Jen málo žen se vzdává příležitosti být krásné i během těhotenství. I když proč - dokonce? Kdo řekl, že těhotenství je ošklivé? Budoucí matka je vždy krásná, ale neexistuje žádná hranice dokonalosti, jak se říká, a vy vždy chcete něco napravit ve svém vzhledu. Zde například opalování.

Složení činění: kantaxantin

Pokud je Cantaxanthin obsažen ve vašem pálení, musíte vědět, že se jedná o speciální barvicí přísadu, která je součástí mnoha potravin, aby jim poskytla určitou barvu. Cantaxanthin je zpravidla k dispozici ve formě tablet a někdy se do kompozice přidává k činění. Musíte pochopit, že při použití těhotné samovznícení na základě tohoto doplňku proniká do horních vrstev kůže a skvrny nejen oni, ale také podkožní tuk pod ním. Mohou těhotné ženy používat opalování, které zahrnuje kantaxantin? Ačkoliv některé škodlivé účinky takového opalování nebyly dosud zjištěny, pravděpodobně není vhodné jej během těhotenství používat.

Složení činění: dehydroxyaceton (DHA)

Nejčastěji jsou na pultech obchodů vidět krémy a produkty na činění, jejichž základem je dehydroxyaceton. Tato aktivní složka reaguje s těmi aminokyselinami, které jsou v mrtvých keratinizovaných vrstvách kůže. Protože se nespustí pigmentace, je tato opalovací tyčinka relativně krátká, ne více než týden. Zpravidla se doporučuje, aby těhotné ženy používaly přípravky založené na dehydroxyacetonu, protože se předpokládá, že je absolutně bezpečný a nepronikne do těla, což znamená, že žádným způsobem neovlivňuje plod. Ačkoli samozřejmě není možné riziko úplně eliminovat, je to nemožné a to by mělo být zapamatováno.

Mohu opalování používat během těhotenství?

Složení činění: erythrulosa

To je další součást samoopalování, která působí přesně stejným způsobem jako dehydroaceton. Erythrulosa je absolutně netoxická a pro těhotné ženy je naprosto bezpečné používat výrobky na jejím základě. Jakmile se povrchová vrstva vaší pokožky obnoví, Erythrulose zmizí spolu se starými mrtvými buňkami.

Složení činění: tyrosin

Opalovací krémy a ubrousky často obsahují další látku zvanou tyrosin. Jedná se o speciální složku, která se skládá z aminokyselin, které stimulují kůži produkci přírodního melaninu pod vlivem slunečního světla. Tato složka je zpravidla součástí samoopalovacích krémů, které zvyšují jejich účinek a dávají opálení přirozený odstín, i když k tomu dojde, bude ještě nějakou dobu trvat na slunci, i když mnohem méně. Může těhotná žena opalovat na základě Tyriosinu? Protože tento nástroj je dobře absorbován kůží, je pravděpodobně lepší, aby se nastávající matka zdržela.

Na závěr chci přidat ještě pár slov. Při opalování během těhotenství dávejte přednost krémům, ubrouskům, gelům a dalším výrobkům, které se aplikují přímo na kůži. Je však lepší, aby těhotné ženy odmítly používat spreje pro samoopalování, protože tato forma se může dostat na sliznici oka, rtů a dýchacích cest a tím i nejbezpečnější lék se může dostat do vašeho těla, což je samozřejmě ve vaší poloze zcela zbytečné..

Mohu opalování používat během těhotenství

Mohou těhotné ženy používat opalování

Těhotenství je velmi důležité a velmi citlivé období v životě každé ženy. Zvláště křehký je první trimestr. Život a zdraví vašeho dítěte proto závisí na vás. A zkuste neudělat nic, co by mohlo ublížit vašemu dítěti. Pokud opravdu nemůžete čekat na opalování, vyberte si kvalitní a osvědčené produkty. Ujistěte se, že neobsahuje složky, které by mohly způsobit alergii. A je lepší nepoužívat opalovací sprej, používat krémy. Ale ještě před použitím opalování se poraďte se svým lékařem, zda to vůbec potřebujete a zda to vašemu dítěti ublíží. Lékaři obecně nejsou příznivci opalování obecně. Lékaři doporučují opalování ne více než jednou měsíčně. Takže byste si měli samozřejmě vybrat, ale pečlivě přemýšlejte, jaký to bude mít dopad nejen na zdraví, ale také na váš vzhled. Konec konců, ženské tělo během těhotenství není předvídatelné, nelze tedy ani předpovědět výsledek opalování. Takže namísto rovnoměrného opálení můžete získat leopardovou barvu, kterou bude velmi obtížné prát. Pak budete určitě souhlasit, že bílá kůže není tak špatná.

Mateřské opalování

Každý se zajímá, jaké prostředky pro opalování je lepší používat. Nikdo vám to přesně neřekne, ale kosmetologové neustále doporučují, aby si nestříkali spreje. Používejte krém na opalování, který je třeba vtřít do pokožky, protože je to bezpečnější - nehrozí žádné riziko, že se dostane do očí nebo při vdechnutí bude inhalovat.

Nedoporučuje se, ani lépe řečeno, používat následující prostředky:

 • Samoopalovací pilulky.

Mají vysokou úroveň barviv, která je několikrát vyšší než obvykle. Použití takového opalování proto pro vaše dítě nepřestane.

 • Samoopalovací injekce.

Vstřikování melatoninu. Melatonin je látka, jejíž účinek dosud nebyl plně prozkoumán, a proto je zakázán nejen pro použití, ale i pro prodej. Ať už vám někdo řekne něco o účinnosti, neriskujte své zdraví a zdraví vašeho dítěte. Koneckonců, žádné opálení za to nestojí.

Jak používat opalování během těhotenství

Pokud se stále rozhodnete opalování používat, udělejte to velmi pečlivě, přičemž vezměte v úvahu všechny malé věci. Tyto důležité podrobnosti zahrnují následující:

 • Nepoužívejte sprej.

Díky postřiku vdechnete tuto látku, která obsahuje složky nebezpečné pro zdraví vašeho dítěte. Pokud jste si vybrali sprejový opalovací sprej, pak při jeho aplikaci nezapomeňte používat ochranu očí a nadechněte se co nejvíce. Použijte vazelínu k ochraně rtů..

 • Nezapomeňte se poradit s lékařem.
 • Používejte vysoce kvalitní a certifikované produkty.
 • Před nanesením přípravku na pokožku proveďte alergický test na malém místě.
 • Nepoužívejte k opalování tablety - od nich se dítě může narodit se závažnými poruchami centrálního nervového systému.
 • Při použití krémů na opalování si pamatujte - vysušují pokožku. A během těhotenství jsou kožní vtipy špatné. Ale pokud se stále rozhodnete, pak si vyberte ty krémy, které mají hydratační vlastnosti.
 • Nepoužívejte skutečné opalování, zvolte méně koncentrované formy.
 • Nepoužívejte opalování více než jednou za měsíc.

Ještě lépe, bez toho se obejděte. Potřebuješ to? Je štěstí předvést opálené tělo? Koneckonců, nic a nikdo nelze srovnávat se štěstím: být sama sebou zdravá a porodit zdravé dítě. Opalování na několik dní a dítě na celý život. Pečlivě přemýšlejte, zvážte všechny klady a zápory a poté se rozhodněte. A ať je toto rozhodnutí správné. Zůstaňte zdraví a zdravě mladí. Konec konců jsou pokračováním svých rodičů a budoucností lidské rasy.

Mohu opalování používat během těhotenství?

Nastávající matky, zejména ty, které byly fanoušky solárií a solárií před těhotenstvím a během těhotenství, chtějí zůstat temné a opálené. Díky soláriu je vše jasné, jeho poškození bylo dlouho prokázáno a je nepravděpodobné, že žena, která chce pro své dítě dobro, půjde na solárium. Ale opálí se a není tak nebezpečný. Mnoho z nich je trápeno otázkou: bude opalování poškozovat budoucí dítě, je možné jej použít?

Odborníci samozřejmě nesouhlasí s používáním těchto produktů, ale volba vždy zůstává na těhotné ženě. Lékaři věří, že je více či méně bezpečné používat většinu produktů pro umělé opalování - pěny, krémy, opalování lze aplikovat v salonu krásy, ale měli byste se vyhnout sprejům - opalování.

Aktivními složkami činění jsou dihydroxyaceton a erythrulosa. Jsou netoxické a interagují s bílkovinami povrchové vrstvy kůže. V důsledku chemické reakce se vytvoří hnědý pigment - melanoidin, který dává pokožce krásnou tmavou pleť. Umělé opálení zmizí, jakmile buňky horní vrstvy zemřou, protože naše pokožka je neustále aktualizována.

Při tření do pokožky, pokud používáte pěnu, krém nebo opalování, dihydroxyaceton a erythrulosa nepronikají hlouběji než horní vrstva kůže. A pokud použijete sprej, částice těchto složek proniknou do plic a není známo, jak to ovlivní vás a dítě. Pokud se stále rozhodnete používat sprej, měla by být místnost, ve které se nacházíte, dobře větraná, navíc budete potřebovat ochranu svých rtů a očí.

Během těhotenství nikdy nepoužívejte:

1. Tablety pro činění. V nich může úroveň barviv překročit přípustné normy, což je škodlivé pro vás i pro nenarozené dítě.

2. Injekční injekce, tzv. Injekce melatoninu. Tato látka nebyla nikdy testována na bezpečnost - neriskujte své zdraví a zdraví dítěte

Nezapomeňte, že používání činění může způsobit, zvláště to platí během těhotenství, kdy se pokožka stává citlivou na změny hormonálních hladin. Proto před použitím aplikujte přípravek na malou oblast kůže a zkontrolujte reakci, i když jste tento produkt použili před těhotenstvím. Vždy si vyberte produkty od důvěryhodných výrobců..

Sdílet s přáteli!

Opalování během těhotenství

Těhotenství je odpovědné a vzrušující období. Proto se mnoho budoucích matek, které zůstávají v „zajímavém postavení“, snaží chránit sebe a své budoucí dítě před škodlivými účinky některých kosmetických přípravků. Více nedávno, mnoho žen, být těhotný, odmítl ostříhat, kadeřit a barvit jejich vlasy, a také nepoužíval makeup. Naštěstí však tyto časy již uplynuly a nyní se těhotné ženy aktivně věnují kariéře, účastní se módních přehlídek a dokonce se stávají módními modely. Koneckonců, těhotenství není nemoc, ale šťastné období života pro každého z nás. A vypadat dobře udržovaný a sebevědomý ve „zajímavé pozici“ je dvakrát tak příjemný.

Pokud bylo během těhotenství napsáno více než jeden materiál se stříháním vlasů a barvením vlasů, nebylo o takovém tématu jako samoopalování během těhotenství řečeno mnoho. Ale mnoho žen, které po mnoho let používají tento kosmetický přípravek pro zlaté opálení a jsou těhotné, se prostě bojí používat, aby nedošlo k poškození dítěte. Je samovznícení pro těhotné ženy tak příšerné a zda je možné ho použít v tomto zajímavém období, řekneme to v dnešní publikaci.

Jak opalování funguje?

Tento kosmetický produkt dodává pokožce opálení díky interakci keratinu s dihydroxyacetonem v kůži. Navíc je absorpce těchto sloučenin do krve zanedbatelná a účinek je krátkodobý. Většina kosmetologů se proto domnívá, že opalování během těhotenství je naprosto bezpečný postup. Jediné, co je třeba zvážit, je to, že v důsledku hormonálních změn během těhotenství se u mnoha žen mohou na pokožce objevit hormonální skvrny. V důsledku toho může opalování ležet nerovnoměrně.

Protože dlouhodobý pobyt na přímém slunci během těhotenství je přísně zakázán, pak opalování pomůže najít krásný zlatý odstín.

Viz také Jak otěhotnět poprvé.

Vlastnosti použití opalování doma

Pravděpodobně víte, že opalování zahrnuje krémy, pleťové vody a spreje, které lze zakoupit na jakémkoli kosmetickém oddělení nebo lékárně. Aktivní činící prostředky zabarvují horní vrstvu pokožky, aniž by pronikly hluboko do pokožky a poskytly nádherný zlatý odstín jen několik hodin po aplikaci. Některé sloučeniny pro automatické opalování však mohou vyvolat alergickou reakci, proto před použitím produktu proveďte test alergie. Za tímto účelem naneste malé množství přípravku na loket a po 3 - 4 hodinách zkontrolujte, zda na těle nejsou nějaké podezřelé skvrny nebo nepohodlí, jako je svědění a podráždění..

Pokud chcete opalování používat doma, před procedurou nezapomeňte epilovat a osprchovat se pomocí tělového peelingu. Poté naneste produkt na tělo počínaje nohami a končící obličejem a krkem a snažte se produkt distribuovat co nejrovnoměrněji. Pro tyto účely si mimochodem můžete zakoupit speciální rukavici na opalování, která pomáhá rovnoměrně nanášet produkt a zabraňuje nepříjemným skvrnám. Chcete-li zpracovat záda, budete potřebovat pomoc přítele nebo manžela, a tak jim řekněte princip použití opalování a svěřte tuto část těla milovaným. Po nanesení produktu se po určitou dobu nedoporučuje nosit oblečení, aby nedošlo k „namazání“ rovnoměrné vrstvy opálení. Připravte se na skutečnost, že poprvé nemusíte mít dokonale rovnoměrné opálení, takže všechny hrboly a skvrny lze vymazat plátkem citronu. A poslední, při výběru produktů pro činění, upřednostňujte osvědčené výrobce a nešetřete na zdraví.

Opalování v salonu krásy

Pokud nechcete riskovat s opalováním a chcete se před svými přáteli a příbuznými poprvé objevit s čokoládovým mulatem, doporučujeme navštívit kosmetický salon a opalovat se. Kromě toho máte v některých kosmetických salónech příležitost samostatně vykonávat opalování tím, že navštívíte stánek, ve kterém je produkt stříkán, jako by ze sprchy. Musíte však zajistit, aby vám byla poskytnuta maska, která vás chrání před vdechováním dihydroxyacetonu a zařízení, která chrání vaše oči, nos, uši a ústa. Pokud vám tato zařízení budou odepřena, je lepší navštívit jiný salon.

A konečně, abyste vyloučili všechna možná rizika, než se uchýlíte k takové metodě získávání opálení, jako je zbarvení kůže opálením, počkejte, až vaše těhotenství překročí hranici prvního trimestru..

Hodně štěstí a vše nejlepší.!

Speciálně pro beremennost.net Ira Romani

Mohou těhotné ženy opálit a což je bezpečnější

Jen málo žen se vzdává příležitosti být krásné i během těhotenství. I když proč - dokonce? Kdo řekl, že těhotenství je ošklivé? Budoucí matka je vždy krásná, ale neexistuje žádná hranice dokonalosti, jak se říká, a vy vždy chcete něco napravit ve svém vzhledu. Zde například opalování. Jak víte, těhotným ženám se nedoporučuje zůstat příliš dlouho na slunci. Mohou však použít tyto neškodné prostředky? Koneckonců, opravdu nechci vypadat bledě na pozadí přítelkyň zářících s jižním opálením. Jak ale ovlivní složení krémů nebo jiných produktů pro činění plod? Chcete-li to přijít na to, musíte se podívat, a to, co ve skutečnosti, přísady, které dodávají pokožce krásný zlatý odstín, jsou její součástí??

Mohou těhotné ženy opálit - kantaxantin

Pokud je Cantaxanthin obsažen ve vašem pálení, musíte vědět, že se jedná o speciální barvicí přísadu, která je součástí mnoha potravin, aby jim poskytla určitou barvu. Cantaxanthin je zpravidla k dispozici ve formě tablet a někdy se do kompozice přidává k činění. Musíte pochopit, že při použití krému na základě tohoto doplňku proniká do horních vrstev pokožky a skvrny nejen jim, ale i podkožnímu tuku pod ním. Mohou těhotné ženy používat opalování, které zahrnuje kantaxantin? Ačkoliv některé škodlivé účinky takového krému ještě nebyly nalezeny, pravděpodobně se nestojí za to ho během těhotenství používat.

Nejčastěji jsou na pultech obchodů vidět krémy a produkty na činění, jejichž základem je dehydroxyaceton. Tato aktivní složka reaguje s těmi aminokyselinami, které jsou v mrtvých keratinizovaných vrstvách kůže. Protože se nespustí pigmentace, je tato opalovací tyčinka relativně krátká, ne více než týden. Zpravidla se doporučuje, aby těhotné ženy používaly přípravky založené na dehydroxyacetonu, protože se předpokládá, že je absolutně bezpečný a nepronikne do těla, což znamená, že žádným způsobem neovlivňuje plod. Ačkoli samozřejmě není možné riziko úplně eliminovat, je to nemožné a to by mělo být zapamatováno.

To je další součást samoopalování, která působí přesně stejným způsobem jako dehydroaceton. Erythrulosa je absolutně netoxická a pro těhotné ženy je naprosto bezpečné používat výrobky na jejím základě. Jakmile se povrchová vrstva vaší pokožky obnoví, Erythrulose zmizí spolu se starými mrtvými buňkami.

Opalovací krémy a ubrousky často obsahují další látku zvanou tyrosin. Jedná se o speciální složku, která se skládá z aminokyselin, které stimulují kůži produkci přírodního melaninu pod vlivem slunečního světla. Tato složka je zpravidla součástí samoopalovacích krémů, které zvyšují jejich účinek a dávají opálení přirozený odstín, i když k tomu dojde, bude ještě nějakou dobu trvat na slunci, i když mnohem méně. Mohou těhotné ženy opalovat na základě Tyriosinu? Protože je tento produkt dobře vstřebáván kůží, je pravděpodobně lepší, aby se ho budoucí matky zdržely.

Na závěr chci přidat ještě pár slov. Používáním produktů pro činění dávejte přednost krémům, ubrouskům, gelům a dalším výrobkům, které se nanášejí přímo na pokožku. Je však lepší, aby se těhotné ženy vzdaly používání sprejů, protože taková forma se může dostat na sliznici oka, rtů a dýchacích cest, a tedy i nejbezpečnější droga se může dostat do vašeho těla, což je samozřejmě ve vaší poloze zcela zbytečné..

Uživatel webu Woman.ru chápe a souhlasí s tím, že je plně odpovědný za všechny materiály, které částečně nebo úplně zveřejnil prostřednictvím služby Woman.ru. Uživatel webu Woman.ru zaručuje, že umístění jím předložených materiálů neporušuje práva třetích stran (včetně, ale neomezuje se na autorská práva), nedotýká se jejich cti a důstojnosti. Uživatel webu Woman.ru zasíláním materiálů má zájem o jejich zveřejnění na webu a vyjadřuje svůj souhlas s jejich dalším použitím editory webových stránek Woman.ru. materiály z Woman.ru, bez ohledu na formu a datum zveřejnění na webu, mohou být použity pouze se souhlasem webu. Opakovaný tisk materiálů ze stránky Woman.ru není možný bez písemného souhlasu vydavatele, redaktor nenese odpovědnost za obsah reklam a článků. Názory autorů se nemusí shodovat s redakční radou. Materiály v sekci „Sex“ se nedoporučují k prohlížení osobami mladšími 18 let (18+). Při návštěvě stránky woman.ru přijímáte pravidla pro používání Woman.ru, včetně a ohledně cookies

Opalování během těhotenství

Samoopalování během těhotenství je vynikajícím způsobem, jak mírně zlepšit vzhled pokožky, což není prostředkem a koncem těhotenství zcela ideální. Prostředky, které pomáhají simulovat skutečné opálení, nejsou absorbovány do krve. Spektrum jejich účinků je horní vrstva kůže, která se skládá hlavně z již mrtvých buněk. To je důvod, proč většina kosmetologů popírá poškození činění, protože to považuje za skvělý způsob, jak zvýšit osobní sebeúctu..

Opalování během těhotenství se používá v jakékoli formě uvolňování: ve formě sprejů, krémů, emulzí a pleťových vod, které lze zakoupit jak v obchodě, tak v lékárně. Všechny jejich komponenty jsou schopny obarvit pouze horní, mrtvou vrstvu kůže, takže nezpůsobí poškození dítěte ani matky. Jedinou „nepříjemností“, kterou může těhotná žena zažít, je projev alergických reakcí. I když si žena před oplodněním nevšimla negativní reakce na opalování, změněné hormonální pozadí může hrát těhotnou ženu krutý vtip..

Samoopalování, zejména pokud jste na svém místě, za to nestojí. Nejlepší je navštívit profesionálního kosmetika, který si může vybrat produkt, který je ideální pro váš typ pleti a její aktuální stav. V kosmetických salonech existují speciální kabiny, ve kterých je opalování stříkáno a rovnoměrně pokrývá celé tělo. Při provádění tohoto postupu je nutné zajistit si to sami nebo požádat personál o osobní ochranné prostředky tak, aby se komponenty činění nedostaly do očí, úst, nosu nebo uší..

Pokud stále pochybujete o tom, zda je možné používat automatické vypalování pro těhotné ženy, možná byste měli odložit používání přípravku až do konce třetího trimestru těhotenství..

Související články:

Plavání pro těhotné ženy Plavání příznivě ovlivňuje tělo každého člověka. Ale i taková užitečná činnost má kontraindikace, pokud jde o těhotnou ženu. Nastávající matky nemohou plavat všude a ne vždy. Proč - přečtěte si o tom náš materiál.Koupání během těhotenství Během těhotenství může nastávající matka umět a měla by plavat - to pomáhá ženě uvolnit se a připravit tělo na těžké zátěže. Přečtěte si tento článek o výhodách koupání pro těhotné ženy a možných kontraindikacích..
Těhotenství a relaxace na moři. Teplo. A tak chcete v chladné mořské vodě. Je to však možné během těhotenství, i když opravdu chcete a pochopíte, že když se dítě narodí, dlouhé cesty a změna klimatu budou na pár let kontraindikovány? V našem článku budeme hovořit o indikacích a kontraindikacích pro cestu k moři těhotné ženy.řezání během těhotenství Pokud má žena nadbytek vegetace na svém těle, je z ní nervózní jak během těhotenství, tak mimo něj. A bohužel, nemůžete se obejít bez odstranění chloupků. Jaké metody odstraňování chloupků jsou však povoleny pro ženy s dítětem? Jaké jsou kontraindikace pro odstranění chloupků? - Odpovědi v našem článku.

Nevíte co nosit? Buďte okamžitě módní! Vaše jméno * E-mailová adresa * Další články: Těhotenská podprsenka Během těhotenství se ženská prsa stanou velmi citlivými, zejména bradavkami. Kromě toho bude do konce prvního trimestru s největší pravděpodobností stažena vaše předchozí podprsenka. Je na čase si vybrat správnou podprsenku pro těhotné ženy Držení kolenního kloubu během těhotenství Během těhotenství musí být mladý pár v sexu velmi opatrný a přitom si musí vybrat bezpečné a pohodlné držení těla. Jedním z těchto pozic je koleno. Budeme mluvit více o milování při přenášení dítěte, omezeních a pózách v tomto článku. Mohou těhotné ženy pít pivo? Představa, že pivo je méně škodlivé než silné alkoholické nápoje, není nic jiného než mýtus. Během těhotenství je absolutně jakýkoli alkohol kontraindikován, dokonce i jeho několik gramů může způsobit malformace plodu. A co si lékaři myslí o hrnku piva v rukou těhotných žen?

Opalování

Existuje nějaké poškození při používání opalování v „zajímavé“ poloze

Tento typ kosmetiky dodává pokožce zdravé zlaté opálení díky reakci pokožky a dihydroxyacetonu, který je součástí samočinného spálení, je považován za zcela neškodný těhotným ženám, protože jeho absorpce do krve je zanedbatelná a účinek je krátkodobý. Proto vám pomůže vypadat zářivě a dodá vaší pokožce krásný stín..

Nejprve se ujistěte, že před provedením postupu „opalování“ v kosmetice zkontrolujte, zda v malé části pokožky nevykazují alergické reakce. Pro správné a rovnoměrné opálení je nutné před zákrokem osprchovat pokožku. Takto připravená pokožka se po opálení vyhne rozdílům v odstínech. Mimochodem, to se děje nejen ve formě krému, ale také jako sprej, takže volba je na vás, která bude pro vás nejvhodnější. Po očištění rovnoměrně rozložte produkt na kůži a nezapomeňte na žádné části těla. Vzhledem k tomu, že je obtížné provádět tyto manipulace na zádech, požádejte o pomoc někoho, kdo je vám blízko. Po nanesení produktu na pokožku se pokuste na chvíli nosit žádný oděv, aby vrstva zůstala neporušená a neporušená. Pokud se po projevu opalování objeví příliš pigmentované oblasti kůže, můžete je zesvětlit plátek citronu. Nespěchejte znovu aplikovat krém nebo sprej, pokud nejste s výsledkem spokojeni, uvědomte si, že se konečně objeví po několika hodinách.

Je velmi obtížné aplikovat samoopalovací prostředek doma, zejména když jste těhotná, takže je lepší kontaktovat odborníky, tj. V salonu krásy. V některých z nich je stříkání používáno ve speciální kabině, která vám dá příležitost udělat všechno sami a rovnoměrně. Zároveň však POVAŽUJETE masku na ochranu před vdechováním látek obsažených ve složení opálení a speciálních ochranných prostředků pro nos, oči a uši. Pokud tyto prostředky nejsou k dispozici, neriskujte a nenajděte jiný salon, nepotřebujete žádné další problémy.

Vždy byste si měli pamatovat, že veškerá kosmetika, kterou používáte během těhotenství, by měla co nejvíce vyloučit riziko alergií, a proto by měla být testována a vysoce kvalitní. Nemůžete ušetřit na zdraví ani během těhotenství, ani v žádném jiném okamžiku svého života. Buďte tedy zdraví a krásně, užijte si těhotenství!

Opalování během těhotenství, výběr správných léků

Vynález prostředků pro opalování lze nazvat motolicí. Jednoduchý lékárník z Ameriky, Benjamin Green, při přípravě léku na cukrovku náhodně upustil tekutinu s obsahem molekuly cukru na ruce a jeho kůže ztmavla. No, jak se říká, začalo to! Dnes je opalování v řadě produktů téměř každé kosmetické značky od masového trhu po luxus. Samoopalování je expresní metoda, která v jedné aplikaci přináší výsledek podobný hodinám stráveným na slunci. Jsou však takové prostředky v období těhotenství bezpečné? Podívejme se, jestli je možné, aby těhotné ženy využívaly opalování, což znamená preferovat a poznat bezpečnější alternativy.

Princip působení činění

Podstatou samoopalování je pigmentace, to znamená barvení stratum corneum. Na rozdíl od nadace se efekt činění produktů neobjeví okamžitě, ale po nějaké době, protože proto musí dojít k chemické reakci.

Podobně jako koláč v peci, na kterém se v důsledku reakce mezi aminokyselinami a cukry vytváří zlatá kůra, ve vnější vrstvě kůže buňky interagují s dihydroxyacetonem obsaženým v samoopalovacím procesu. V důsledku této reakce vznikají melanoidiny - látky, které dávají hnědý nádech jak koláče, tak naší kůži. To znamená, že to není samotný kosmetický produkt, který barví kůži, ale pigmenty, které se tvoří po jeho aplikaci. To je důvod, proč se opalování na chvíli nevymyje, ale má docela přetrvávající účinek. Postupem času se však buňky obnovují a účinek „čokoládové kůže“ postupně mizí..

Mohu opalovat těhotnou?

Zjistíme, zda můžete opalování během těhotenství používat a jaké nežádoucí důsledky to může vést..

Bezpečnost různých typů solárií pro těhotné ženy

Opalování lze rozdělit na prostředky na kůži obličeje a těla. První z nich jsou považovány za jemnější, druhé budou mít maximální účinek. Podle principu aplikace se tyto prostředky liší - může to být krém, pěna, pleťové mléko, sprej.

Všechny obsahují dihydroxyaceton, sklízený z cukrové řepy nebo cukrové třtiny. Tato látka není toxická. Odborníci jsou toho názoru, že takové opalování nepřinese újmu těhotným ženám.

Ale to platí pouze pro pěny, krémy a pleťové vody, které jsou vtírány na povrch kůže. Ženy by však neměly používat sprej na místě, protože při postřiku mohou do plic proniknout kapky kapaliny. To platí také pro procedury salonů, během nichž je pleťová voda rovnoměrně rozprašována pomocí speciálního vybavení. Takovou službu v salonu krásy lze nazvat „okamžitým opálením“ nebo „rákosím opálením“. Důrazně doporučujeme, abyste se takové opalování během těhotenství vzdali.

Kromě opalování existují i ​​jiné prostředky, jak dát pokožce tmavý tón pleti. Tyto zahrnují:

 • bronzery;
 • urychlovače;
 • opalovací tablety;
 • melanotanové injekce.

Bronzery jsou méně odolné látky. Působí jako tonické krémy, to znamená, že jednoduše obarví pokožku a po sprše se z ní omývají. Tyto výrobky patří k dekorativní kosmetice. Jsou relativně bezpečné pro těhotné ženy..

Urychlovače - tyto látky stimulují produkci melaninu v důsledku tyrosinu, který je součástí aminokyseliny. Melanin je pigment, který se přirozeně vytváří v kožních buňkách pod vlivem slunečního záření. Tyrosin je však považován za nebezpečný a evropské země již dlouho opouštěly kosmetické přípravky obsahující tuto aminokyselinu.

Proč se na kůži dítěte mohou objevit suché skvrny, přečtěte si zde.

Tablety, po kterých pokožka přijme čokoládový odstín, obsahují kanthantanové barvivo. Jsou k dispozici v různých dávkách, intenzita výsledku závisí na tom. Čím vyšší je, pokožka je tmavší. Kantaxantin je považován za nebezpečný a v ideálním případě se vyplatí vzdát se nejen těhotných žen. Látka má kumulativní účinek a po uložení v sítnici může vést k retinopatii canthaxanthinu - poškození sítnice. Možná žádná zdravá žena nebude mít otázku, zda takové opálení může být těhotné. A po narození dítěte stojí za to se obejít, to znamená desátý způsob. Mimochodem, tato látka může být také přidána do některých tradičních opálení ve formě krémů a pleťových vod, takže pečlivě prostudujte složení nakoupených prostředků.

Injekce Melanotanu jsou jednou z nejnovějších v kosmetickém průmyslu. Podstatou postupu je zavedení melanotanu do těla injekcí. Po týdnu získává pokožka velkolepý čokoládový odstín a na rozdíl od tradičního opalování je eliminována pravděpodobnost skvrn a nepravidelností aplikace. Tato látka však nebyla plně studována a nebyly provedeny žádné studie jejího účinku na průběh těhotenství. Nikdy se uchýlit k této metodě.!

Jaké by mohlo být nebezpečí opalování?

Během těhotenství není zakázáno opalování ve formě krémů, pěn a vod. Podle lékařů však jakákoli kosmetika v tomto rozhodujícím období může u žen vyvolat alergii. Mnoho budoucích matek se snaží přejít na přírodní kosmetiku, aktivně používat recepty domácí krásy, čímž minimalizuje pravděpodobnost poškození malého muže.

Jaké poškození může opalování během těhotenství přinést? Prvním nebezpečím je alergie. Může být spouštěna samotným dihydroxyacetonem a dalšími složkami přidávanými do produktů výrobci, jako jsou parfémy a barviva.

V pravděpodobnosti vzniku alergické reakce hraje důležitou roli kvalita léčiva. Je možné použít opalování během těhotenství, samozřejmě, každá budoucí máma se rozhodne pro sebe. Chcete-li snížit pravděpodobnost alergií, nakupujte produkty od společností s dobrou pověstí a věnujte pozornost době použitelnosti produktu.

Rada: Před použitím opálení na velkou plochu pokožky se ujistěte, že jste použili alergotest. Položte produkt na zápěstí a sledujte reakci těla. Pokud se během dne neobjeví žádné zarudnutí, svědění, žádné vyrážky na kůži, můžete použít.

Druhým nebezpečím je dehydratace kůže. Většina produktů pro umělé opalování zahrnuje alkohol, který má účinek sušení. I po jednorázové aplikaci se může objevit pocit těsnosti pokožky a při opakované aplikaci se začne odloupávat a ztrácet přirozenou záři. Pravděpodobnost vzniku tohoto nepříznivého účinku se zvyšuje, pokud žena dříve používá k rovnoměrnému použití produktu drhnutí. Chcete-li se vyhnout suché pokožce, nezapomeňte ji hydratovat tělem mlékem nebo pravidelným výživným krémem.

Jaká je nebezpečí kafeogematomu u kojenců?.

Jak se přihlásit?

Chcete-li dosáhnout krásného výsledku, musíte činit správně. Kůže na to musí být připravena. Pokud chcete, aby opálení leželo rovnoměrně, je třeba jej před distribucí na povrch pokožky vyčistit. Jakýkoli peeling je vhodný k loupání, ale můžete použít přírodní alternativy, jako je jemně mletá káva nebo ovesné vločky, rozdrcené na velikost krupice.

Pokud je vaše pokožka předsušená, má na ní peeling a hrboly, měli byste ji nejprve uvést do pořádku. Použijte peeling pár dní, než se změní na mulat a dobře hydratujte pokožku. Místo krému můžete použít přírodní olivový nebo mandlový olej. Pokud tento krok přeskočíte, opalování „ucpává“ rány a praskliny v kůži a zvýrazníte je.

Důležité: Samoopalování se aplikuje pouze na čistou a suchou pokožku. Výrobek musí být rovnoměrně rozptýlen po celém těle a ponechán nasáknout. Mějte na paměti, že na loktech, kolenou, dlaních bude stín intenzivnější. Po aplikaci si důkladně umyjte ruce..

Hledání přírodních alternativ k samoopalování během těhotenství

Tmavý tón pleti lze získat bez kosmetiky. Pokud jste přemýšleli o opalovacích postelích nebo opalování, pak to není o nich. V období porodu dítěte nebyl věnován žádný újmu poškození solárií a slunečního záření. Pomocí přírodních produktů můžete pokožce dosáhnout opáleného účinku:

 • třením obličeje a těla odvarem kořene rebarbory ​​(polévková lžíce suché složky ve sklenici vroucí vody) bude mít tmavý nádech;
 • silný černý čaj lze použít k otření obličeje, což nejenže působí efekt světlého opálení, ale také tónuje pokožku;
 • umyjte se odvarem z řetězce a heřmánku, na jehož přípravu musíte vzít lžíci bylin a nalít sklenici vroucí vody;
 • stejné bylinky lze použít i pro koupele;
 • další tonikum - stírací obličeje zamrzlé v kakaových ledových formách;
 • kávová maska ​​na obličej vyrobená z čerstvě mleté ​​kávy, žloutku a olivového oleje zjemní pokožku a dodá jí krásný odstín opálení.

Doufáme, že jste vám pomohli přijít na to, zda můžete opalování používat během těhotenství. Nálada dítěte v matčině břiše je také ovlivněna její náladou, a pokud je žena spokojená se sebou, bude to také prospěšné pro dítě. Ale s použitím prostředků jako je činění, buďte velmi opatrní ohledně složek kompozice a nepoužívejte je, pokud jste náchylní k alergiím.

Články O Neplodnosti