Hlavní Analýzy

Co je lepší pro novorozence - autosedačka, autosedačka nebo kočár: rozdíly v metodách přepravy

Moderní trh je plný zařízení, která pomáhají vychovávat, vzdělávat, přepravovat a vyvíjet dítě od prvních dnů jeho života. Výběr autosedaček pro děti je neuvěřitelně bohatý. Mladým rodičům, kteří poprvé začali hledat autosedačku pro své dítě, proto několik doporučení neublíží. Například se pravděpodobně zajímají o otázku, kolik let může být dítě přepravováno v kolébce? Jakou váhu může podporovat? A jak ji správně nainstalovat?

Jak přepravit novorozence?

Hlavní vlastnosti zařízení jsou následující:

 • silný případ;
 • zařízení na ochranu těla dítěte před nárazem;
 • pásy držící dítě uvnitř konstrukce;
 • ortopedická základna (vnitřní povrch) židle.

Mimochodem, jak dát dítě do autosedačky, lze všechny modely rozdělit do dvou skupin: skupina „0“ a skupina „0+“. První (skutečný kojenecký nosič) se vyznačuje tím, že dítě je umístěno výhradně v poloze na zádech. Druhá (autosedačka pro novorozence) - umožňuje přepravovat dítě, které nelze vysadit jako dospělý, napůl sedící (nohy a hlava jsou zvednuté, speciální válečky jsou umístěny pod hlavu a krk) (doporučujeme přečíst: jak přepravovat novorozence v autě?).

Toto je hlavní rozdíl mezi oběma zařízeními. Tyto autosedačky lze často upevnit na rám vozíku. Charakteristickým rysem kojeneckého nosiče je navíc rukojeť, která umožňuje jeho použití jako dětského nosiče..

Na autosedačce dítě zaujímá přirozenou polohu pro svůj věk

Maximální hmotnost, pro kterou jsou obě skupiny určeny, je podle dokumentace výrobce 10-13 kg, maximální věk je 1-1,3 roku. Hodnocení rodičů však naznačuje, že ve většině případů děti vyrostou z těchto sedadel a kolébek o šest měsíců.

Co je pro novorozence lepší: kolébka nebo židle?

Obě zařízení jsou navržena pro děti od 0 do roku, autosedačka bude účinná až do šesti měsíců nebo do doby, kdy dítě váží více než 9 kg a výška je 70 cm. Autosedačka poskytuje pohodlnou jízdu pro dítě do 1 - 1,3 roku - až do bodování hmotnost 15 kg a nedosáhlo růstu 75 cm.

Na autosedačce skupiny 0+ může být dítě umístěno v úhlu 30-45 stupňů, což snižuje jeho pohodlí během prvních tří měsíců, ale ne moc. V obvyklé situaci jsou oba návrhy navrženy pro vlastnosti kostry dítěte.

Co je bezpečnější: kolébka nebo skupina židlí 0+?

Kojenecký nosič pro přepravu novorozenců v prostoru pro cestující je umístěn kolmo na pohyb vozidla a je zajištěn standardními popruhy. Autosedačka v automobilu je umístěna proti pohybu, což výrazně šetří místo v kabině. Obě provedení vyžadují stejnou fixaci dítěte uvnitř zařízení - vnitřní popruhy.

K dosažení požadovaného úhlu sklonu a upevnění hlavy malého cestujícího jsou v autosedačce umístěny speciální válečky nebo složené měkké plenky. Boční části židle pro děti od 0 mají speciální zarážky, které drží hlavu dítěte.

Má se za to, že při přepravě v autosedačce pro novorozence je dítěti poskytována vyšší úroveň ochrany a krátkodobý pobyt v polosedě nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Pokud je přeprava plánována na dlouhou dobu nebo existují lékařské kontraindikace pro použití autosedačky, musíte dát přednost autosedačce. V ostatních případech můžete své dítě nosit v autosedačce.

Kritéria pro výběr zařízení pro nejmenší

 • spolehlivost;
 • síla;
 • bezpečnost;
 • ergonomie;
 • utěšit;
 • dostupnost certifikátu.

To jsou základní požadavky na dětský kočárek pro novorozence a autosedačka pro nejmenší cestující. Konstrukce výrobku by měla být co nejspolehlivější, pouzdro by mělo být vyrobeno z plastu odolného proti nárazům. Upevňovací prvky všech odnímatelných prvků musí být vysoce kvalitní, aby nedošlo k poranění při odtržení jakéhokoli prvku. Za nejspolehlivější způsob upevnění dítěte se považuje upevnění v pěti bodech (pro ramena drobků, pás a oblast rozkroku), pásy by měly být vybaveny měkkým obložením.

Ergonomie zajišťuje fyziologickou polohu těla dítěte, což zabraňuje rozvoji patologie jeho kostry. Kvalitativní modely jsou v designu koordinovány s ortopedy. Komfort pro dítě zajišťuje kvalitní „dýchací“ materiál čalounění, přítomnost opěrek hlavy, válečků na krku a dalšího doplňkového příslušenství. Dětské kočárky jsou připevněny dvěma způsoby:

 • běžný pás (nejuniverzálnější varianta);
 • pomocí podstavce se svorkami (systém Isofix).
„Ležící“ kojenecký nosič je obvykle připevněn pomocí standardních bezpečnostních pásů ve spojení se speciálními vlastními pásy

Kolébka do automobilu musí mít certifikát shody ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Před získáním certifikátu produkt prochází crash testy. To znamená, že při jeho návrhu byly brány v úvahu všechny možné bezpečnostní normy. Výsledky havarijních testů naleznete na webových stránkách odborníků testujících kolébky (například klub ADAC). Výsledky testů jsou každoročně zveřejňovány na webových stránkách klubu. Štítek na kolébce EHK musí obsahovat povinné informace o názvu produktu, kódu země certifikace, hmotnosti dítěte, typu upevnění a přítomnosti 5 bodových pásů (označení - Y).

Návod k použití kolébky

Aby dětská kolébka mohla plnit svůj hlavní účel (chránit tělo dítěte před zraněním při náhlém brzdění, otáčení a nehodě), měla by být správně upevněna v prostoru pro cestující. Dítě by mělo být v upevněném stavu. Taková přidržovací zařízení jsou opatřena nálepkami s vizuální informací o způsobu připevnění nebo instrukcích. Pro všechna sedadla platí obecná pravidla. Například modely, které zajišťují výlučně vodorovnou polohu těla dítěte, jsou umístěny na zadním sedadle vozidla do stran s ohledem na pohyb. Jsou připevněny speciálními pásy, které jsou připojeny k bezpečnostním pásům. Nosič pro kojence s funkcí nošení nastavenou proti pohybu, nejlépe zezadu. Je připojen dvěma způsoby:

 • přechodné pásy k pravidelným;
 • pomocí spon na speciální stojan.

Pokud není zcela jasné, jak zařízení opravit, vyplatí se podívat na fotografii, která podrobně ukazuje příklady zajištění přidržovacích zařízení v autě. To výrazně zjednoduší záležitosti..

Existuje několik způsobů, jak opravit autosedačku

Doporučení pro přepravu dítěte v autosedačce

Pokud by na něj autosedačka padla, měla by být upevněna v úhlu 30 až 45 stupňů. Pokud dáte dítě do autosedačky s nižším úhlem sklonu, povede to ke skutečnosti, že hlava dítěte klesne dopředu, což narušuje jeho dýchání, a bezpečnost bude trpět při vysokých úhlech sklonu. Sklon můžete upravit pomocí válečků, které jsou položeny pod židlí před zařízením.

Opatření pro kolébku a židli

Při přepravě automobilové karoserie musíte otočit hlavu ze dveří, čímž se zabrání zranění hlavy při bočních srážkách. Je lepší nainstalovat zařízení na zadní sedadlo, ale je možné to provést s deaktivovaným airbagem a na předním pravém sedadle. Na sedadle s nainstalovaným zádržným systémem by neměly být žádné cizí předměty, měly by být přesunuty do kufru. Pokud jsou standardní bezpečnostní pásy kratší, než je nutné k zajištění zařízení, měly by být vyměněny. Nepřipevňujte zařízení poškozeným nebo dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pokud byla kolébka při nehodě - nelze ji dále používat. Pokud hmotnost dítěte překročila stanovené normy, musí být zádržný systém nahrazen odpovídající hmotností.

Jak si vybrat autosedačku pro dítě

Výrobci moderních automobilů věnují zvláštní pozornost bezpečnosti. Všechna přijatá opatření jsou však účinná pouze pro řidiče a dospělé cestující, zatímco dítě v kabině zůstává zranitelné a není možné mu poskytnout dostatečnou ochranu pomocí pravidelných prostředků automobilu..

Co lze a mělo by se udělat, aby se cesty s mladšími členy rodiny konaly pohodlně a bezpečně, říkají odborníci z internetového obchodu Dcery a synové.

Zdravý rozum nebo zbytečné zajištění?

Povinné používání zvláštních autosedaček v Rusku bylo zavedeno relativně nedávno, od 1. ledna 2007, ale ne všichni řidiči a rodiče toto opatření považovali za nezbytnou nezbytnost. SDA byl změněn tak, aby řidičům ukládal povinnost používat dětský zádržný systém (oficiální název v SDA a GOST) pro přepravu dětí mladších 12 let. V případě nedodržení tohoto požadavku je řidiči uložena pokuta. Současně byl uzákoněn zákon GOST 41.44-2005, kterým se v Rusku stanoví pravidla pro certifikaci takových zařízení.

Všechny dětské autosedačky musí být certifikovány, protože datový štítek umístěný na samotné autosedačce může říct:

 • kód normy, které židle vyhovuje (ECE R44 / 03 nebo ECE R44 / 04)
 • kategorie (univerzální, polouniverzální, specifická)
 • hmotnost nákladu (přípustná hmotnost dítěte)
 • E odznak s kódovým číslem země, která provedla testy (1 - Německo, 2 - Itálie, 3 - Francie, 4 - Holandsko atd.)
 • identifikační číslo certifikátu
 • sériové číslo produktu, protože každých pět tisícin autosedačky je podrobeno zkouškám

Ale co vestavěný ochranný systém? Standardní bezpečnostní pásy připevňující cestujícího k sedadlu jsou určeny pro osobu vážící více než 36 kg a výšku 150 cm; pro ostatní jsou taková zařízení neúčinná. Navíc mohou v případě nehody dokonce poškodit malého cestujícího.

Pojďme se podívat na statistiky.

 1. V Německu došlo v roce 2010 k více než 10 000 nehodám, při nichž byli nezletilí v poškozených autech, a pouze 32 z nich zemřelo. Takový vysoký bezpečnostní ukazatel byl umožněn díky univerzálnímu používání německých řidičů speciálních certifikovaných zařízení pro přepravu dětí.
 2. Cestování dítěte v autosedačce snižuje riziko úmrtí v důsledku nehody o 70% a zranění o 60%.
 3. V Rusku se podle časopisu Health v posledních pěti letech v důsledku používání zádržných zařízení snížila dětská úmrtnost při nehodách o 30% a počet zraněných se snížil o 17%.

Výše uvedené statistiky ukazují, že nákup speciálního zařízení pro přepravu dětí není výstřelek, nýbrž nezbytný příspěvek k bezpečnosti silničního provozu, a legislativní konsolidace tohoto požadavku byla dána účelností.

Drahá autosedačka nebo alternativní rozpočet?

Podle bodu 2.1 GOST, který vymezuje řadu dětských zádržných systémů, mezi ně patří „sada prvků sestávající z popruhů nebo pružných prvků se sponami, seřizovacími zařízeními, upevňovacími prvky a v některých případech přídavným zařízením (například kolébkou, odnímatelnou dětskou sedačkou)., přídavné sedadlo a / nebo nárazuvzdorná obrazovka). ““ Z výše uvedeného výňatku je zřejmé, že ruský zákonodárce namísto dlouho zavedených a spolehlivých dětských autosedaček v civilizovaných zemích umožňuje použití alternativních možností pro upevnění malého cestujícího na běžném autosedačce. Jejich jediným účelem je zajistit bezpečnost dítěte při cestování v autě, ale všichni se s tímto úkolem úspěšně vypořádají?

Alternativní příslušenství jsou na trhu v široké škále. A vzhledem k tomu, že pravidla silničního provozu na taková zařízení nestanoví žádné požadavky, lze cokoli nazvat speciálními systémy. Například komerčně dostupné speciální vázanky, spony a adaptéry na opasek, které upevňují dítě „správně“. Mezi výhody oproti plnohodnotné autosedačce patří nízká cena a kompaktnost. Kromě toho, jak uvádějí výrobci těchto zařízení, odpovídají pojmenovanému GOST, což znamená, že řidič za jejich použití nečelí pokutu. Současně je utajeno to nejdůležitější: tato zařízení nejen nezaručují bezpečnost dítěte v případě nouze, ale dokonce mu mohou ublížit.

Havarijní test z „Autoreview“

Časopis Auto Review pro motoristy provedl srovnávací nárazovou zkoušku různých zádržných zařízení (č. 8 (400) 2008). Korešpondent Yuri Vetrov uvádí: „Je lepší upevnit dítě běžným běžným bezpečnostním pásem, pokud neexistuje kvalitní dětská sedačka, než používat taková zařízení“.

Podle výsledků studie nebylo žádné z alternativních zařízení schopno chránit dítě alespoň stejně jako nejlevnější židle. Analogy úspěšně prodávané v Rusku se navíc v Evropě nepoužívají a neprodávají pod hrozbou velké pokuty.

Výběr autosedačky podle hmotnosti dítěte

Výchozím bodem při výběru dětského zádržného systému je hmotnost dítěte: určuje skupinu autosedačky. Věk a výška dítěte nehrají zvláštní roli; je pouze důležité, aby hlava dítěte nezvedla nad horní okraj zadní části křesla. Pokyny pro omezení hmotnosti dětí, které jsou vhodné pro konkrétní zařízení, jsou uvedeny na štítku s informacemi o certifikačním standardu.

Podle současných evropských a ruských standardů jsou stávající autosedačky rozděleny do pěti hlavních a tří dalších skupin (nazývají se také univerzální, protože každá z nich kombinuje parametry produktů ze základních skupin). Uvádíme pět základních skupin dětských autosedaček a jejich hlavní charakteristiky.

Tabulka 1. Základní skupiny autosedaček s jejich hlavními charakteristikami
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěteZpůsob instalace
Skupina 0Méně než 10 kgOd narození do 9 měsícůKolmo k pohybu
Skupina 0+Méně než 13 kgOd narození do 18 měsícůPostavte se proti pohybu
Skupina 19 až 18 kgOd 1 roku do 4 letTvář ve směru jízdy
Skupina 215 až 25 kg3 až 7 letTvář ve směru jízdy
Skupina 325 až 36 kg6 až 12 letTvář ve směru jízdy

Skupina 0 (kojenecký nosič)

Pro děti do 10 kg, přibližně od narození do 9 měsíců.

Skupina 0 - kojenecké nosiče zajištěné v postranní poloze na zadním sedadle automobilu. Vhodné pro novorozence a může být použito až do věku devíti měsíců, nebo do doby, kdy dítě přibírá na váze do 10 kg. Autosedačky mohou být odnímatelnou horní částí kočárku - rychle a snadno se připevňují k rozvoru, instalují a vyjímají z automobilu. Během cesty je dítě v naprosto vodorovné poloze - nejen to zvyšuje pohodlí cestování, ale také je to bezpečnější: odborníci se domnívají, že i při cestování na krátké vzdálenosti by mělo dítě ležet.

Názor odborníka

„Kojenci do hmotnosti 9 kg nemohou být přepravováni v sedě; vhodné držáky pro ně jsou kolébky a autosedačky. Nejlepší možností by byla autosedačka skupiny 0+.

Nejlepší bezpečnost pro novorozence je zajištěna židlemi skupiny 0. Je to tím, že dáte své dítě po nemocnici. Životnost tohoto modelu je krátká: dítě z této židle vyroste velmi rychle. Delší a spolehlivější alternativou bude kojenecký nosič nebo horní odnímatelná část kočárku. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Goloveshkina Ekaterina

Skupina 0+ - Autosedačky

Pro děti do 13 kg, přibližně od narození do 18 měsíců.

Skupina 0+ - autosedačky namontované zpět ke směru jízdy; Vhodné pro děti do 18 měsíců s hmotností do 13 kg. Tato instalace autosedačky je způsobena specifikami dětské anatomie, kdy krk dítěte ještě není dostatečně silný: při nárazu na přední část vozidla je na něj položeno zvýšené zatížení.

Skupina 1

Pro děti od 9 do 18 kg, od jednoho roku do 4 let.

Skupina 1 - sedadla, která jsou umístěna ve směru vozidla; Vhodné pro děti ve věku od 1 do 4 let a hmotnosti do 18 kg. K upevnění dítěte používají zařízení této skupiny své vlastní pásy a k upevnění sedadla k autosedačce se používají systémy ISOFIX nebo LATCH. Na mnoha autosedačích této skupiny je možné změnit úhel sklonu ze sedu do polohy pro spaní.

Skupina 2

Pro děti od 15 do 25 kg, od 3 do 7 let.

Skupina 2 - kombinuje autosedačky pro kojence o hmotnosti od 15 do 25 kg ve věku 3 až 6 let. V nich jsou mladí pasažéři připevňováni pomocí běžných pásů, tříbodových pásů pro autosedačku nebo bezpečnostních stolů. Židle má nastavitelné opěradlo a opěrku hlavy.

Skupina 3

Pro děti od 25 do 36 kg, od 6 do 12 let.

Skupina 3 již není křeslo, ale tzv. Posilovač; představuje polštář bez opěradla, na kterém sedí dítě. Takový polštář umožňuje „zvýšit“ růst dítěte, aby se cestující správně připevnil pomocí ramenního popruhu. Věková omezení - od 5 do 12 let, hmotnost - od 22 do 36 kg. Posilovač umožňuje umístit dítě výše, aby se běžné bezpečnostní pásy správně upevňovaly (pásy by neměly procházet blízko obličeje a blízko krku). Vhodné pro děti od 5 let.

Kombinované skupiny autosedaček pro děti

Zvažte univerzální skupiny autosedaček: jak ukazuje praxe, je o ně největší zájem. Jedná se o ekonomickou možnost, která vám umožní výrazně zpozdit okamžik, kdy dospělé dítě bude muset koupit novou autosedačku.

Tabulka 2. Kombinované skupiny autosedaček pro děti a jejich hlavní vlastnosti
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěte
Skupina 0 + / 10 až 18 kg6 měsíců až 3,5 roku
Skupina 1/2/39 až 36 kgOd 1 roku do 12 let
Skupina 2/315 až 36 kgOd 3,5 do 12 let

Skupina 0 + / 1

Od 0 do 18 kg, od přibližně 6 měsíců do 3,5 roku.

Skupina 0 + / 1 - výrobky této skupiny jsou vhodné pro nejmenší, od 6 měsíců do 4 let s hmotností nejvýše 18 kg. Sedadlo může být instalováno jak proti směru pohybu vozidla (pro kojence do jednoho a půl roku), tak po cestě.

Důležité!

Dokud se dítě neobrátí do jednoho roku, pediatrové důrazně doporučují instalovat dětskou autosedačku zády ve směru jízdy. Podrobnosti jsou napsány ChildrenAuto.

Skupina 1/2/3

9 až 36 kg, přibližně 1 rok až 12 let.

Skupina 1/2/3 - takové židle jsou určeny pro děti od jednoho roku do 12 let s hmotností 9 až 36 kg. Nastavte ve směru jízdy. Jak cestující roste, jsou taková zařízení transformována (vložka je odstraněna), což poskytuje největší pohodlí a ochranu. Například, když hmotnost dosáhne úrovně 15 kg, musí být vnitřní bezpečnostní pásy rozepnuty a používat standardní analogy. V budoucnu se taková zařízení změní na posilovače. Křesla této skupiny jsou nejoblíbenější, ale pro novorozence a kojence do jednoho roku jsou kategoricky nevhodné: opěradlo takového zařízení je prakticky nepřítomné a dítě bude muset spát při cestování a sedět v nepohodlné poloze. Nastavitelná opěrka hlavy a zesílená boční ochrana vyrobená z materiálu pohlcujícího energii spolehlivě chrání dítě před bočními nárazy a dokonale ho drží při ostrých zatáčkách.

Důležité!

Autosedačky skupiny 1/2/3 jsou nejoblíbenější, ale absolutně nejsou vhodné pro novorozence a kojence do jednoho roku.!

Skupina 2/3

15 až 36 kg, přibližně 3,5 až 12 let.

Skupina 2/3 - tato zařízení jsou určena pro děti od 3,5 do 12 let (růst je důležitý - až 150 cm) s hmotností v rozmezí 15–36 kg. Zastupování židlí zády; někdy s opěrkou hlavy. Dítě v nich je upevněno standardním bezpečnostním pásem.

Názor odborníka

„Abychom ušetřili peníze, mnoho rodin se rozhodlo pro křesla nejoblíbenější skupiny 1/2/3. A je odůvodněné, pokud je takový model zakoupen pro dítě, které již umí sedět a jeho hmotnost dosáhla úrovně 9–10 kg. S největší pravděpodobností nemusíte kupovat další zařízení: zařízení z této skupiny bude s největší pravděpodobností sloužit až do dne, kdy dítě dosáhne 12 let. Výhody této možnosti jsou úspory: budete muset strávit pouze jednou na židli. Ale: univerzálnost takové autosedačky má nevýhodu: v porovnání s modely ze základních sedadel chrání zařízení skupiny 1/2/3 méně méně při nehodě.

Pokud to finanční možnosti umožňují, odborníci internetového obchodu Daughter-Sonki doporučují postupně zakoupit několik autosedaček, které v každé fázi poskytují nejúplnější ochranu dítěte při nehodě. Jedná se o modely ze skupin 0+, 1 a 3 ".

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Popova Lydia

Na co ještě hledat při výběru autosedačky?

Mount

Zadržovací systém by měl být nainstalován do automobilu rychle a snadno; to je zvláště důležité pro autosedačky skupin 0 a 0+, protože s aktivním životním stylem rodičů bude křeslo z automobilu několikrát denně odstraněno.

Možnosti montáže pro autosedačku v autě:

 1. Používání standardních bezpečnostních pásů je nejčastějším způsobem, jak se pásy protahují speciálními vodítky, čímž se upevní dětský bezpečnostní systém. Kromě toho stojí za to koupit podšívku pro pásy. Doporučujeme, abyste se seznámili s přehledem autosedačky se zapínáním pomocí běžných popruhů Capella Comfort S-807.
 2. Použití připojení ISOFIX. Vezměte prosím na vědomí: má smysl kupovat autosedačku s takovým instalačním systémem, pouze pokud je vozidlo vybaveno. Do dětské sedačky jsou zabudovány speciální kovové vodítka, které jsou připevněny k držákům na spodní straně zadního sedadla automobilu. Někdy se také používá horní kotevní popruh: není to nutné, ale takové jednoduché opatření zvyšuje stabilitu zádržného systému v případě nehody. Kromě toho židle spočívá na podlaze s nastavitelnou podpěrou. Tento držák je považován za nejspolehlivější - přečtěte si více v recenzi autosedaček s upevňovacím systémem Capella Isofix SPS.
 3. V USA je běžný systém LATCH mount. Je to podobné jako ISOFIX, ale místo kovových vedení používá pásy se zámky.

Důležité!

V současné době výrobci aktivně vyrábějí automobily s již integrovaným systémem isofix. Pokud se však rozhodnete zakoupit autosedačku s takovým držákem, ujistěte se, že vaše vozidlo má tento držák, než si ji koupíte..

Komfort pro dítě

Při výběru autosedačky věnujte zvláštní pozornost pohodlí v ní. Dítě bude muset v zádržném systému ujet značné vzdálenosti a je důležité, aby dítě nepocítilo sebemenší nepohodlí. Vaše pohodlí se vyplatí pečovat: možná byste měli věnovat pozornost přítomnosti držadla pro nošení v horní části sedadla.

Pohodlné, pokud je zařízení vybaveno nastavitelnou záda. Mnoho dětí ráda spí během pohybu a pokud dítě usne, jedním pohybem bude možné převést ho do klidové polohy. Je důležité, aby židle měla nastavitelnou opěrku hlavy a zesílenou boční ochranu vyrobenou z materiálu pohlcujícího energii - spolehlivě chrání dítě před bočním nárazem a drží jej v ostrých zatáčkách.

Výrobci vybavují sedadla různými bezpečnostními systémy. Pětibodový pás je považován za nejspolehlivější a zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení těla v případě nehody. Pohodlný automatický systém napínání řemenu. Dvou a tříbodové pásy jsou široce distribuovány, stejně jako bezpečnostní tabulky - ty jsou určeny k ochraně hlavy, krku a vnitřních orgánů před zraněním v případě nehody. Síla nárazu je absorbována materiálem absorbujícím nárazy bezpečnostního stolu; z hlediska ochrany se tento systém podobá airbagům.

Důležitá metoda výroby dětské autosedačky. Jeho tělo musí být zcela vyplněno a vyrobeno z plastu absorbujícího energii a nárazu.

Vzhled a odolnost proti opotřebení

Obal je zodpovědný za tyto dva body. Má několik požadavků: musí být vyrobena z husté, neznačkující, hypoalergenní, měkké „dýchací“ textilie, která zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu. Kryt by měl být snadno omyvatelný pro praní. Za těchto podmínek bude vaše dítě v sedadle pohodlné.

Výrobci dětských aut

V současné době jsou nejoblíbenějšími, a proto osvědčenými a spolehlivými výrobci zádržných zařízení:

Autosedačka nebo autosedačka pro novorozence, která je lepší

Když se dítě objeví v rodině, je otázka nákupu dětské autosedačky okamžitě aktuální, protože malí cestující do 12 let musí být přepravováni ve zvláštním dětském zádržném systému. V případě jeho nepřítomnosti čelí rodiče pokutě 3 000 rublů. V prvních měsících života bude pro dítě vyhovovat dětská autosedačka nebo autosedačka skupiny „0 0+“. Jak vybrat a nainstalovat autosedačku? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody oproti autosedačce? O tom všem vám řekneme níže..

Co je autosedačka?

Kojenecký nosič je speciální zádržný systém určený pro novorozence (do 10 kg, asi 6-7 měsíců). Dítě je v něm umístěno zcela ve vodorovné poloze. Takové přidržovací zařízení je instalováno kolmo k pohybu na zadním sedadle, přičemž zabírá dvě místa. Dítě je upevněno speciálními vnitřními pásky.

Je to kojenecký nosič, který se doporučuje používat v prvních měsících života dítěte. To je způsobeno fyziologickými faktory. Faktem je, že muskuloskeletální tkáň dítěte ještě není vyvinuta, a proto je kostra poměrně flexibilní a zranitelná. V tomto případě je hmotnost hlavy přibližně 30% hmotnosti těla (u dospělého je to pouze 6%). Nedostatečně vyvinuté svaly krku zatím nejsou schopny držet hlavu ostrými kývnutím. V poloze na zádech není prakticky žádné zatížení krku a páteře, což zajišťuje bezpečnou cestu pro dítě. Alespoň při prudkém brzdění ho nic neohrožuje..

Druhy a kategorie dětských zádržných systémů

Autosedačka patří do kategorie "0". V takovém přidržovacím zařízení můžete cestovat od narození do 6 měsíců.

Kromě toho jsou pro kojence vhodná autosedačky skupiny "0 0+" a "0+ 1".

Skupina "0 0+" je autosedačka nesoucí. Jsou určeny pro kojence od narození do 12 měsíců a mají hmotnostní limit 13 kg. Takový zádržný systém je namontován na zadních nebo předních sedadlech proti směru jízdy. Jsou upevněny standardním bezpečnostním pásem nebo pomocí systému Isofix.

Skupina "0+ 1" - standardní autosedačky pro děti od narození do 4 let s hmotností od 0 do 18 kg. Dítě v takové autosedačce nemůže zaujmout zcela vodorovnou polohu. Maximální sklon hřbetu je 40 stupňů plus pro děti mladší než jeden rok se doporučuje použít speciální ortopedickou vložku, která jim umožní zaujmout sklopnou polohu. Nedoporučuje se přepravovat děti na takových autosedačkách.

Důležité!

Výběr autosedačky pro dítě závisí na frekvenci a délce budoucích cest. Pokud se v budoucnu plánují pouze krátké cesty (1–2 hodiny), lze uvažovat o modelech kategorie „0+“. Jsou všestrannější a vydrží déle. Pokud plánujete výlety na velkou vzdálenost, doporučujeme zakoupit kojeneckého přepravce kategorie „0“, kde bude dítě v náchylné poloze.

Výhody a nevýhody kojeneckého nosiče

Nejdůležitější výhodou kojeneckého nosiče je, že dítě v tomto zadržovacím systému je zcela vodorovné, což je pro něj optimální v prvních měsících života. Právě v této poloze je zátěž páteře rozložena rovnoměrně, svaly krku se nezatěžují a dýchací systém funguje správně.

Pokud tedy plánujete dlouhou cestu v autě, měli byste si vybrat autosedačku. Jízda na kojeneckém autosedačce 0 0+ by neměla přesáhnout jednu hodinu bez přestávky nejméně patnáct minut.

Mezi nedostatky by mělo být zdůrazněno omezené období používání. Pouze 6 měsíců a musíte si koupit nové omezení.

Úroveň bezpečnosti kojeneckého dopravce také vyvolává mnoho otázek od odborníků. Nedoporučuje se používat misku kočárku jako zádržný prostředek v autě, i když výrobci tuto možnost povolili. Takové zařízení nebude v případě nehody schopno poskytnout dítěti přiměřenou bezpečnost.

A konečně třetí nevýhodou jsou rozměry nosiče pro kojence. Je-li standardní autosedačka namontována na jednom sedadle, pak sedadlo zaujme až dvě.

Jak si vybrat dětský kočárek?

Autosedačky jsou určeny pro děti od narození do 6-7 měsíců (o hmotnosti do 10 kg). Pokud dítě tyto parametry překročí, musíte zvážit kategorii autosedaček „0+ 1“.

Vezměte prosím na vědomí, že čalounění dětského nosiče je vyrobeno z hypoalergenního, prodyšného materiálu. Nejlepší ze všeho, je-li to přírodní látka. Kryt by měl být odnímatelný pro snadné praní.

3. Užitečné příslušenství.

Pokud používáte speciální příslušenství, jízda pro dítě bude ještě pohodlnější. Například ortopedická vložka pro hlavu a tělo, zateplená obálka v chladném období, sluneční clony na oknech automobilu atd..

4. Zkuste před nákupem.

Při koupi dětské kočárky se doporučuje provést její „montáž“. Vezměte své dítě s sebou do obchodu, vložte ho do mísy a sledujte, jak je v něm pohodlné.

Bezpečnostní omezení musí odpovídat evropské bezpečnostní normě. O tom svědčí zvláštní odznak ECE R44 / 04 na jeho pouzdře. Můžete se také zajímat o výsledky nárazových testů konkrétního modelu a konzultovat s odborníkem v obchodě.

Instalace autosedačky

Jak opravit autosedačku pro novorozence? Instalace nosiče pro kojence je zpravidla kolmá k pohybu na zadních sedadlech automobilu. Protože je umístěn přes sedadlo, zabírá dvě místa najednou. Dítě je uvnitř zádržného systému zajištěno tříbodovým pásem. Nohy dítěte by měly směřovat ke dveřím.

V prostoru pro cestující lze kolébku upevnit pomocí standardního bezpečnostního pásu nebo pomocí systému Isofix. Ve druhé verzi je vyžadována speciální základna s držáky Isofix, na které je kojenecký nosič upevněn.

V komentářích se můžete podělit o své vlastní zkušenosti nebo položit své otázky k tomuto tématu..

Společně děláme svět bezpečným a pohodlným.

Dětská autosedačka skupiny 0+: správná volba

Osoba, dokonce i novorozenec, má nárok na majetek. Jednou z prvních položek ve školce by měla být autosedačka. Jak správně vybrat?

Dětské autosedačky jsou na rozdíl od dospělých rozděleny do kategorií v závislosti na výšce a hmotnosti dítěte: 0, 0+, 1, 2, 3. Existují kombinované kategorie (například 0 + / 1), s nastavitelnou velikostí a váhou. Existují dokonce transformátory typu 0 + 1/2, které údajně vyhovují všem - od novorozenců až po studenty středních škol. Například židle Carmate Zutto 3 Style určené pro děti o hmotnosti od 2,5 do 25 kg a rostoucí od 50 do 120 cm! Dětské sedačky však nejsou šaty; Měly by být přesně ve tvaru, jako dobrý oblek od otce nebo jako židle pilota Formule 1, která je vyrobena podle obsazení z těla. Příliš velká židle na drobky je nepřijatelná - nebude schopna chránit před úderem, ale v těsné blízkosti je nebezpečná a nepohodlná. Pro zjednodušení výběru musíte vzít dítě na „kování“. A s nákupem v aplikaci (před propuštěním z nemocnice) byste se měli zaměřit na „hmotnost a velikost“ novorozence.

Pro kojence přišli výrobci dětských sedaček se skupinou 0 - rodiče dabovali takové výrobky kolébkám a „nulovým dětem“. Nepovažujeme „Nulevka“ - ze tří důvodů. Podle designu se podobají spacáku z kočárku, pouze s popruhy. Jsou umístěny přes prostor pro cestující na zadním sedadle, a proto chrání špatně před čelním nárazem. Výlety dítěte v prvních měsících života jsou obvykle malé a růst se zrychluje. Nebudete mít čas přijít na smysly, jak vyroste z „nuly“ a budete muset prodat nebo dát prakticky novou drahou věc.

Nakonec, aby se dítě postaralo o cestu, sedí vedle něj matka - a díky tomuto uspořádání kolébky může být stísněna..

Podívejte se na výhody!

Praktičtější a proto populárnější jsou židle skupiny 0+, tzv. Nošení. Říká se jim to díky úchytům, které vám umožňují vložit židli do auta, odstranit a přenášet, aniž by narušovaly spánek dítěte. Mnoho modelů je nabízeno se speciálními odnímatelnými vložkami - pro novorozence.

Přenášení je spíš jako opravdová židle: v těle mísy z formovaného plastu je dítě v polosedě. V misce židle je připevněn vícebodovými pásy s přezkou na břiše (jako řidič závodních aut).

Teoreticky by měl nosit stačit na jeden a půl roku a 13 kg. Ale některé děti z nich vyrůstají ve věku devíti měsíců. Pokorte se! Existují sedadla skupiny 0 + / 1, navržená pro hmotnost do 18 kg a větší růst, ale je jich málo, jsou dražší a vykazují špatné výsledky v bezpečnostních testech. Je lepší být příliš líný na to, aby si vyměnil židle, a ne na ně. Cenové rozpětí je obrovské - od 1 000 rublů pro domácí „malou holčičku“ po desítky tisíc u nových modelů slavných značek, jako je Maxi-Cosi Pebble (více než 20 tisíc rublů).

Většina křesel skupiny 0+ je připoutána bezpečnostními pásy. Vezměte prosím na vědomí, že v některých autech není dostatečná délka pásu pro „obejití“ těla židle, jak by měla být. Takže než si koupíte židli, zkuste to na svém autě.

Pravidla provozu neupravují místo instalace dětské sedačky. Pokud ji vrátíte zpět, nasaďte na přísavku další zpětné zrcátko a upevněte jej tak, abyste mohli dítě vidět, aniž byste se otočili. A pokud dáte židli na přední sedadlo, nezapomeňte vypnout airbag spolujezdce.

Židle skupiny 0+ by měly být nastaveny proti průběhu pohybu. Některé modely, například Carmate (Ailebebe) Kurutto NT2 Premium, mají mechanismus otáčení, ale můžete jej použít pouze pro pohodlí - například pro správné nastavení řemenů.

V Evropě se pro dětské sedačky používá bezpečnostní norma ECE 44/04. Současně je však v platnosti i nová, přísnější norma R129 (i - Size), která se za dva roky stane povinnou pro všechny výrobce. Doposud musí být proti pohybu přepravovány pouze děti do devíti měsíců a se zavedením standardu R129 se tento věk zvýší na patnáct měsíců. Židle nebudou vybírány podle hmotnosti, ale podle výšky dítěte. U všech modelů bude zkouška bočního nárazu povinná (nyní - na žádost výrobce). Nakonec budou všechna sedadla vybavena úchyty Isofix. Stále není snadné najít takové modely na prodej, ale v Evropě již takové modely mají.

Pro zjednodušení života a zajištění bezpečnosti dítěte si můžete zakoupit speciální plošinu pro dětskou sedačku - jinými slovy základnu, která vám umožní rychle, snadno a správně umístit nosič na místo. Obvykle to stojí stejně jako samotné křeslo. Základna je v autě upevněna vždy pomocí popruhů nebo „isofixu“. Poté stačí stisknout tlačítko a uvolnit držadlo pro nošení. A stejně snadné ji dostat zpět na místo. Základny nejsou univerzální, takže je nepravděpodobné, že budete moci vzít křeslo jedné značky a základny druhé. Například na židli Recaro Privia budete muset koupit fixační základnu Recaro, Welldon Diadem - Welldon Isofix DS06 - T, Sono Casualplay - Sono Isofix atd..

Zajímavé jsou takzvané podvozky nebo dopravní systémy, které umožňují proměnit židli v kočárku. Budou však vyžadovat další prostor v autě a za cenu, že nejsou nižší než samotná sedadla. Kromě toho mohou být vyžadovány adaptéry pro umístění židle jedné značky na podvozek jiné značky. Židle Maxi-Cosi CabrioFix je umístěna na podvozku Quinny, Bebe Confort nebo UppaBaby Cruz. Sedačka Römer Baby-Safe plus SHR II je namontována na podvozku Britax s podvozkem Click & Go, zatímco BeSafe iZi Sleep s příslušnými adaptéry je kompatibilní s Maxi-Cosi, Quinny, Bugaboo a XLander. Ale izraelský Doona se ukázal být nejzložitější ze všech, když navrhl hotový transformátor - skládací podvozek kombinovaný s křeslem. Je pravda, že se jedná o nákladný zázrak a v bezpečnostních testech získal pouze tři na pětibodové stupnici..

Výroba dětských sedaček je celé odvětví moderního průmyslu, z něhož již „ladění“ vycházelo. Měli byste ale začít s tou hlavní věcí - vlastně ze židle.

Pravidla výběru

Co hledat při nákupu? V první řadě je to pro bezpečnost, protože tuto věc nekupujete pro krásu a ne pro to, abyste ji ukázali inspektorům dopravní policie. Podívejte se na hodnocení německého autoklubu ADAC (částečně jej zveřejňujeme na této stránce). Adak testy jsou přísnější samotnými výrobci a certifikační požadavky ECE 44/04. Čelní náraz se provádí vyšší rychlostí, je vyžadován boční náraz, kromě toho němečtí odborníci posuzují možnost nesprávné instalace a od roku 2011 kontrolují sedadla na přítomnost škodlivých látek. Bohužel ne všechny modely prodávané v Rusku jsou uvedeny v hodnocení. Pokud se vám model, který se vám líbí, nenachází v hodnocení Adak, vyžádejte si bezpečnostní informace od prodejce nebo výrobce. Nakonec hledejte na případu odznak ECE 44/04. Pokud ne, vyberte jiná sedadla.

Věnujte pozornost materiálům: musí být hypoalergenní. Stává se, že v Adakovových testech ukazují židle dobré výsledky při nárazových testech, ale spadají do ekologie.

Třetím parametrem, který musíte před nákupem vyhodnotit, je hmotnost židle. Vezměte prosím na vědomí, že jej budete muset pravidelně nosit se svým dítětem.

Praktičnost je také důležitá: je možné u psacího stroje umýt kryt, je vhodné používat pásy? A pouze na posledním místě by měl být vzhled. Výrobci nabízejí mnoho designových možností - stejné designové židle mohou vypadat úplně jinak.

Pokud vezmete v úvahu vše, bude výběr omezen na několik možností. Značková křesla (Maxi-Cosi, Recaro, Römer, Cybex) jsou samozřejmě dobrá pro každého, ale značnou část ceny udělíte propagované značce. A pokud je otec potěšen, že jeho malý syn jede do Recara, pak pro arašídy to nevadí - bylo by to pohodlné.

Když si koupíte dětskou sedačku, musíte nejdřív přemýšlet a mluvit s prodávajícím o bezpečnosti.

Isofix

Jedná se o standardizovaný upevňovací prvek pro dětské sedačky, něco jako dvě sáňky od sebe vzdálené 280 mm, se západkami na koncích, které jsou připevněny ke speciálním konzolám přivařeným k tělu. Najdete je ve svém autě pod plastovými zátkami s odpovídajícími ikonami.

Havarijní testy v průběhu let potvrdily vysokou bezpečnost a spolehlivost takového systému, a proto se mnozí rodiče domnívají, že dětské sedačky musí být označeny „isofixes“. Oponenti „izofixů“ tvrdí, že tento systém, který zajišťuje pevné upevnění židle, může při nehodě způsobit újmu: škubnutí bude ostřejší než u běžných bezpečnostních pásů. To není prokázáno, stejně jako teorie, že u židlí s „isofixes“ děti onemocní rychleji kvůli větší frekvenci a amplitudě vibrací. Podle našeho názoru je Isofix stále bezpečnější.

Domácí

Rusko má také své vlastní „křeslové“ značky - ne jednu nebo dvě, ale tucet a půl! Některá sedadla jsou vyráběna pod domácími značkami v Číně. Existují však společnosti s místní produkcí: moskevský APIS, Dubna Apex, St. Petersburg Happy Baby Company a Ryazan Siger. Je pravda, že některé materiály a komponenty, které používají, se importují. A celková kapacita všech ruských výrobců nebude stačit ani pro polovinu trhu, takže úplná substituce dovozu v této oblasti ještě nesvítí.

Křoví

Sekundární trh je plný prakticky nových autosedaček pro děti. Nikdo však nemůže zaručit, že osoba, která se vám líbila, nemá nehodu. Navzdory složitosti designu do nich zatím nevloží černé skříňky, takže když si koupíte klíčenka, jednáte na vlastní nebezpečí a riskujete. Zárukou bezpečnosti může být pouze nákup židle od příbuzných, přátel, známých. V každém případě musí být židle před nákupem pečlivě zkontrolována. Mimochodem, existuje možnost ušetřit peníze, pokud například potřebujete naléhavě jít do porodnice pro propuštění: pronajměte si židli (75 - 100 rublů za den). Jen nezapomeňte řádně prát, před vložením dítěte do něj vyčistěte židli. Některé děti byly stále špinavé. Nemluvě o dospělých.

Děkujeme distribuční síti Supermarket pro autosedačky za pomoc při přípravě materiálu.

Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Domů »Tipy pro rodiče» Dětské zboží »Autosedačka pro novorozence: pohodlí a bezpečnost

Plánujete vyzvednout své dlouho očekávané dítě z nemocnice autem? V tomto ohledu stojí za to zajistit, aby byla pro něj první cesta v životě malého muže bezpečná.

Trh s výrobky pro kojence nabízí mnoho modelů kojeneckých nosičů pro přepravu kojenců. Doporučení pro výběr tolik potřebného produktu vám pomohou vyhnout se chybám při nákupu a ušetřit čas.

Potřebuji pro novorozence nosítko pro novorozence?

V roce 2007 Rusko zavedlo pravidla pro přepravu dětí pouze ve zvláštních zádržných zařízeních (bod 22.9 SDA). Abyste se nestali pachatelem a spolehlivě chránili své dítě před možnými nepříjemnými okamžiky, měli byste si určitě koupit autosedačku. Jeho konstrukční a provozní vlastnosti musí odpovídat věku a růstu dítěte, poskytovat pohodlí a bezpečnost.

Jak vybrat dětský kočárek pro novorozence?

Autosedačka je speciální autosedačka pro přepravu dětí, které samy nemohou sedět. Konstrukční vlastnosti výrobku: ortopedický tvar vnitřního povrchu; silný případ; bezpečnostní pásy.

Celý obrovský počet modelů je rozdělen do dvou skupin podle způsobu umístění dítěte:

 • Skupina 0. U tohoto typu kolébek je dítě umístěno na břiše..
 • Skupina 0+. Mají v nich dítě ležící: nohy jsou mírně vyvýšené, válečky jsou umístěny pod záda a krk. Tato kategorie patří do autosedaček, liší se od nich nosnou rukojetí a možností připevnění na podvozek vozu.

Výrobci stanovují pro obě kategorie maximální hmotnost dítěte do 13 kg (někdy 10) a horní věkovou hranici 1 - 1,3 roku. V praxi děti vyrůstají z klasické kolébky o 6 měsíců.

Autosedačka nebo autosedačka pro novorozence: což je lepší?

Před porovnáním těchto dvou zařízení bychom si měli připomenout zvláštnost proporcí těla a kostry kojenců:

 • nedostatečná tuhost kostí;
 • převaha chrupavky v kostře;
 • váha hlavy je jedna pětina celkové hmotnosti - to s tenkým krkem se špatně vyvinutými svaly vytváří riziko poranění i při ostrém chvění rukou;
 • respirační procesy u kojenců jsou nedokonalé, závisí na poloze těla.

Na základě výše uvedeného je snazší posoudit rizika a přínosy, které poskytuje přeprava novorozence ve dvou různých bezpečnostních zařízeních.

Pozice těla během cesty

Kolébka je navržena pro vodorovnou polohu dítěte: je to fyziologicky nejvíce do šesti měsíců věku. Když dítě leží, nedochází k dýchání kvůli snížené bradě, na slabou páteř není žádný tlak. V autosedačce leží dítě do 6 měsíců v úhlu 30 - 45 stupňů k horizontále. Pohodlí pro novorozence je mírně sníženo, ale zcela postačuje.

Věkové limity

Autosedačka je použitelná pouze během prvních šesti měsíců života, pokud hmotnost dítěte nepřesahuje 9 kg a výška je 70 cm (i když existují možnosti pro větší děti). V autosedačce „0 + 1“ se dítě cítí pohodlně až 15 měsíců s tělesnou hmotností 13 kg a výškou 75 cm.

Umístění a upevnění kabiny

Kolébka je kolmá na pohyb vozidla a je připevněna k zadnímu sedadlu běžným pásem. Dítě je upevněno v kojeneckém nosiči pomocí vnitřních popruhů. Podobná fixace je zajištěna konstrukcí autosedačky, ale je umístěna proti pohybu. Mínus autosedačka: zabírá více místa v kabině.

Bezpečnost

Vzhledem k orientaci kolébky přes pohyb stroje je třeba poznamenat, že při čelním nárazu je nebezpečnější pro hlavu (i když není nijak fixována) a krk. Tato zranění jsou typická pro 70% nehod..

Novorozenec v křesle je lépe chráněn před nouzovým brzděním: s optimálním nakláněním židle hlava dítěte neklesne, nedojde ke zlomení krku. Chcete-li nastavit úhel, vložte pod sedadlo auta speciální válečky nebo ručníky. Po stranách zadní části zařízení jsou boční zarážky pro držení hlavy.

Závěrem stojí za zmínku, že autosedačka poskytuje novorozencům vyšší úroveň bezpečnosti a krátkodobý pobyt v polosedě není pro páteř škodlivý. Pokud matka stále pochybuje o pohodlí křesla nebo existují zdravotní omezení, je lepší si koupit autosedačku.

Jak si vybrat nejlepšího miminko pro svého novorozence?

Existuje řada požadavků na ochranné zařízení pro novorozence.

 • Spolehlivý design a trvanlivost pouzdra. Autosedačka vydrží náklad v případě nehody, pokud je karoserie vyrobena z plastu odolného proti nárazům. Aby nedošlo k poranění dítěte, musí být všechny upevňovací prvky, držadla a další odnímatelné prvky dobře upevněny.
 • Vnitřní pásy. Nejbezpečnější jsou pětibodové pásy, které drží dítě za ramena, pas a rozkrok. Lepší, pokud jsou pásy vybaveny měkkým obložením..
 • Ergonomie Tělo dítěte by mělo zaujímat nejvíce fyziologické postavení v kolébce, aby nedošlo k poškození páteře. Nejlepší modely mají bezpečnostní certifikáty - potvrzují, že design produktu je v souladu s ortopedy.
 • Způsob montáže v autě. Existují dvě možnosti: upevnění kojeneckého nosiče pomocí bezpečnostních pásů (přímo nebo prostřednictvím speciální základny); systémem Isofix (pomocí podstavců se svorkami). První metoda je univerzálnější.
 • Utěšit. Kromě pohodlné polohy zahrnuje tento koncept ekologický povrchový materiál, přítomnost opěrek hlavy, krku a válečků hlavy, ochranný zorník.
 • Evropské osvědčení o shodě ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Produkt certifikovaný podle evropských norem musí projít nárazovými testy a musí splňovat všechny bezpečnostní normy..

Populární modely aut

Autosedačka ROMERBaby-SafeSLEEPER (Německo). Patří do skupiny 0 a slouží k přepravě dítěte o hmotnosti do 13 kg v rozsahu od 0 do 15 měsíců. To je možné díky zvětšeným vnitřním rozměrům: 90 x 43 x 62 cm (výška je označena zvednutou horní částí). Hmotnost produktu - 7 kg. Autosedačka se používá pro chůzi, pokud ji instalujete pomocí speciálního adaptéru na podvozek kočárků Britax-Romer..

Zařízení je připevněno k vozu dvěma standardními tříbodovými pásy. Nehybnost dítěte v kojeneckém nosiči je zajištěna pomocí vnitřních tříbodových pásů s textilními vycpávkami.

 • síla rámu a vnitřní čalounění poskytují maximální absorpci kinetické energie při kolizi;
 • rukojeť - další ochranný oblouk při bočním nárazu;
 • vodorovná poloha hřbetu - je regulovaná a ovládaná;
 • odnímatelná vnitřní vložka - hraje roli podpory těla dítěte;
 • čalounění a podšívka jsou vyrobeny z prodyšného hypoalergenního materiálu, který lze snadno prát v jemném režimu;
 • shoda s normou ECE-R44 / 04

Cena kojenecké autosedačky 19000 - 20 000 rub.

Automobilový nosič Maxi-Cosi CabrioFix. Lze jej použít, pokud dítě není starší než rok a jeho hmotnost nepřesahuje 13 kg. Model je instalován podle typu autosedačky - proti pohybu, na zadním nebo předním sedadle. Možnosti montáže do automobilu: standardní tříbodové pásy nebo instalace na základnu EasyFix pomocí pásového systému EasyBase (druhá možnost je spolehlivější).

 • prostorný;
 • snadno opravit;
 • lehký - váží pouze 3,25 kg;
 • má zvětšené boky pro podporu hlavy a ochranu proti bočním nárazům;
 • rukojeť - ochrana před nárazem zepředu;
 • existuje centralizovaný systém napínání vnitřních pásů;
 • odpovídá normě ECE-R44 / 04.

Nesoucí Maxi-Cosi Pebble. Toto je univerzálnější modifikace předchozího modelu. Jeho funkcí je možnost instalace nejen na bázi EasyFix, ale také na FamilyFix. Druhou možností je připojení k vozidlům vybaveným systémem IsoFix.

Cena pokročilého nošení se pohybuje od 16 do 20 tisíc rublů.

Pokud zakoupíte základnu FamilyFix (cena 15 - 19 tisíc rublů), je také užitečné pro instalaci sedadel pro příští věkový cyklus (od 9 do 18 kg). Zařízení se nejen připojuje k systému IsoFix, ale je také vybaveno opěrnou nohou spočívající na podlaze automobilu. Pomocí FamilyFix může být kojenecký nosič nainstalován během několika sekund pomocí tlačítka, přičemž je zajištěna vysoká spolehlivost montáže a správná poloha. Základní parametry jsou v souladu s ECE-R44 / 04.

Kolébka pro novorozence BOB (USA). Je určen pro kojence do 9 měsíců věku. Vnitřní rozměry: 74 x 32 x 20 cm. Hmotnost 3,5 kg. Tento všestranný produkt je namontován na podvozku kočárku. V režimu autosedačky se model přenáší pomocí vestavěných adaptérů vložených do adaptérů pro autosedačku BOB (kupují se samostatně).

Cena kolébky BOB - 7750 rublů.

Dětská autosedačka pro novorozence: návod k použití

Hlavní funkcí kojeneckého nosiče je zajistit bezpečnou cestu pro dítě. Aby se předešlo zranění při nehodě, při náhlém zastavení nebo při prudkém zatáčení, měla by být kolébka správně připevněna k autosedačce a dítě by mělo být upevněno. Zadržovací zařízení jsou obvykle opatřena pokyny nebo nálepkami s vizuálními informacemi o způsobu montáže..

Obecná pravidla pro praktické používání autosedaček jsou formulována níže.

 • Modely pro ležení jsou umístěny pouze na zadním sedadle, bokem k pohybu stroje, upevnění se provádí pomocí adaptačních pásů - jsou spojeny s bezpečnostními pásy automobilu.
 • Nosič automobilu je umístěn proti pohybu, nejlépe na zadním sedadle. Provádění se provádí pomocí přechodových pásů na standardní pásy nebo pomocí svorek na základním stojanu (může být trvale v autě). V tomto případě je nesprávná instalace signalizována kontrolkou..

Účinná léčba konjunktivitidy u novorozence.

Opatření při používání dětského nosiče

 • Klasická autosedačka se otáčí na zadním sedadle, takže hlava dítěte je od dveří - zabráníte tak zranění hlavy při bočním nárazu.
 • S kojeneckým nosičem by na sedadle neměly být žádné cizí předměty (měly by být umístěny do kufru).
 • Pokud jsou standardní pásy kratší, než je nutné, měly by být vyměněny v servisním středisku..
 • Přenášení na předním sedadle je povoleno pouze při vypnutém airbagu.
 • Dětský nosič neupevňujte dvoubodovým nebo vadným bezpečnostním pásem.
 • Není povoleno provozovat kojenecký dopravce, který měl nehodu.
 • Pokud hmotnost dítěte překročí standardní hodnotu, je třeba vyměnit sedačku..

Autosedačka pro novorozence: recenze

Irina Baeva (Mytishchi). Spolu se základnou FamilyFix se nám podařilo ušetřit na nákupu Maxi-Cosi Pebble. Tuto sadu jsme si objednali v Německu: ukázalo se, že je poloviční, než v Rusku. Velmi cool křeslo, prostorné, můj hrdina je v něm (81 cm za 9 měsíců) perfektně sedí.

Anastasia Bryantseva (Moskva). Koupili jsme si dceru nesoucí Maxi Cosi CabrioFix. Všechny jeho vlastnosti jsou úžasné: pohodlná podšívka pro dítě, nastavení hloubky, přítomnost rukojeti. Ale za cenu je model trochu drahý. Hlavní nevýhodou je, že dcera v autosedačce je nepříjemná (potí se a okamžitě začne křičet).

Evgenia Ryzhova (Kostroma). Měli jsme autosedačku ROMER Baby-Safe SLEEPER - včera jsme ji prodali (zákazníci byli rychle nalezeni). Moje dcera v něm bruslila až 5 měsíců, mám velkou. Okamžitě si mohli koupit židli, ale koupili si obálku k propuštění, takže zůstala možnost pro kočárku. Je vhodnější pro předčasně narozené děti, které by neměly být sklopeny.

Elena Bortsová (Moskva). Neměl jsem čas na objednání Rover v Německu, ale nechtěl jsem přeplatit. Po přečtení nárazového testu jsem se rozhodl koupit levnou přepravní židli Cybex Aton (německá společnost, čínská montáž). Kolébka je lehká a pohodlná, je zde vložka pro dítě, kapuce, pohodlná poloha pro dítě, kryty jsou dobře vymazány, rukojeť je umístěna ve třech polohách. Mínus: špatná kompatibilita pro invalidní vozíky, protože adaptéry Cybex jsou vzácné.

Yana Kirillova (Jekatěrinburg). A my jsme velmi spokojeni s ROMER Baby-Safe SLEEPER. Dítě je v něm tak pohodlné: okamžitě usne, jakmile jej položíte. Porodil jsem se v prosinci, psali jsme v zimní obálce a teď se přikrývám. Proto je kolébka pro mě nejlepší volbou. Model je poněkud těžký, ale jeden z nejlepších v nárazových testech.

Při výběru dětského nosiče pro novorozence se nesnažte šetřit peníze - může to ovlivnit kvalitu zařízení. Můžete prodat solidní značkový produkt a nahradit ho novým autosedačkou.

Články O Neplodnosti