Hlavní Výživa

Autosedačka pro novorozence: recenze lékařů, fotografie

Jak víte, počet automobilů v naší zemi každým dnem roste, v důsledku toho se zvyšuje počet nehod na silnicích. Pro ochranu vašeho dítěte během přepravy na motorovém vozidle je nutné používat speciální dětské postýlky a židle. A dnes nejde jen o osobní záležitost rodičů, ale také o požadavek odstavce 22.9 pravidel bezpečnosti silničního provozu. Navzdory skutečnosti, že na trhu existuje velké množství takových zařízení, je docela obtížné si vybrat, zejména proto, že mnoho otců a matek neví, jaká by měla být správná autosedačka pro novorozence. Tento článek vám pomůže vyřešit tento problém..

Anatomické rysy malých dětí

Novorozenci jsou křehká stvoření, která by měla být chráněna všemi způsoby. Ve věku jednoho roku je kostra dítěte pružná a měkká a jeho kosti se skládají hlavně z chrupavky. Čtvrtina tělesné hmotnosti dítěte padá na hlavu, zatímco u dospělých zabírá hlava pouze 6% celkové hmotnosti. Zároveň je krk u kojenců velmi zranitelným místem, protože páteř v této oblasti kostry není téměř chráněna svaly. To znamená, že i lehké otřesy, z nichž nikdo není v bezpečí při cestování v autě, mohou vést k vážným zraněním..

Autosedačky a autosedačky

Zařízení k zajištění bezpečnosti dětí při silniční dopravě jsou dvou typů a závisí na věku dítěte. Pokud se v rodině očekává doplnění, budete potřebovat dětskou autosedačku pro novorozence. Je to speciální židle, která je namontována uvnitř automobilu. Taková kolébka má optimální ortopedický tvar, eliminuje nadměrné zatížení páteře dítěte a pásy určené pro spolehlivé upevnění těla uvnitř zařízení. Pokud jde o děti starší 6 měsíců, budou potřebovat autosedačku. Hlavním rozdílem mezi těmito zařízeními je to, že klasická autosedačka je upevněna kolmo ke směru pohybu, zatímco starší dětská sedačka - zády nebo čelem čelního skla automobilu.

Transformátory a možnosti pro vozíčkáře

Dnes najdete řadu univerzálních modelů. Takový dětský kočárek pro novorozence se v případě potřeby snadno změní v židli, ve které můžete přepravovat starší dítě. K dispozici jsou také speciální kočárky s odnímatelnými kolébkami, ve kterých mohou být děti pohodlně a bezpečně přepravovány autem. V případě jejich nákupu mohou rodiče odložit nákup zařízení pro přepravu dítěte v autě na 5-6 měsíců. Nezapomeňte však, že jejich výběr by měl být prováděn s velkou odpovědností a neměl by používat modely, ve kterých není dítě správně upevněno.

Odrůdy

Klasický dětský nosič pro kojence je k dispozici v několika verzích. Všechna zařízení jsou rozdělena do dvou kategorií, označených symboly „0“ a „0+“. V prvním případě je model určen pro kojence s hmotností nižší než 10–13 kg, stejně jako pro druhý - mohou nosit děti do věku jednoho a půl roku. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, uvažovaná zařízení mohou být do stroje instalována odlišně. Zájemcům o to, jak si vybrat novorozenecký kočárek pro novorozence, odborníci doporučují, aby této situaci věnovali zvláštní pozornost, proto bychom měli o vlastnostech každé varianty více informovat..

Vlastnosti klasických modelů

Tradiční kolébky pro automobily jsou instalovány podél zadního sedadla vozu. V nich je dítě v polo-horizontální poloze a cítí se úplně stejně jako při chůzi v kočárku. Současně mají tyto modely značnou nevýhodu - při použití v automobilu, s výjimkou řidiče, se do něj vejde pouze jeden cestující. Zařízení jsou upevněna pomocí dvou bezpečnostních pásů, které jsou v autě, a druhý, který patří k nosiči pro kojence, prochází přes hrudník dítěte. Je dostatečně široký a nezpůsobuje dítě žádné obavy. Lékaři s takovými zárukami výrobců plně souhlasí.

„Podélné“ modely

Odborníci se domnívají, že nejbezpečnější možností je dětský nosič pro kojence, připevněný k sedadlu řidiče proti pohybu vozidla. Kromě toho v tomto případě zůstává sedadlo pro druhého cestujícího na zadním sedadle volné a osoba, která jej vezme, může s dítětem na cestě komunikovat. Pokud matka cestuje se svým synem nebo dcerou samotnou, může být kolébka upevněna na předním sedadle, aby mohla sledovat dítě na silnici. Pravidla však toto zakazují, když je airbag zapnutý..

Pokud jde o univerzální transformační židle, zatímco dítě je malé (váží méně než 13 kg), jsou zády připevněny zády ke směru pohybu a poté se převrátí a dospělé dítě cestuje a sedí čelem k čelnímu sklu.

Baby Carrier: recenze lékařů

Podle lékařů poskytují téměř všechny kojenecké nosiče správnou polohu pro páteř dítěte. I když se zdá, že novorozenec je v takovém zařízení v sedu, z hlediska rozložení zátěže na kostru tato pozice nepředstavuje žádné nebezpečí. Pokud jde o to, co by mělo být nejbezpečnější autosedačkou pro novorozence, připomínky lékařů naznačují, že model instalovaný v opačném směru jízdy a vybavený pětibodovými pásy bude nejlépe chránit před nebezpečnými zraněními zepředu. Tato varianta spolehlivě fixuje ramena, pás a pánev dítěte a eliminuje pravděpodobnost, že „vyletí“ z kolébky nebo ohne tělo v případě nouze. Odborníci také doporučují upřednostňovat kolébku s držadlem, protože se jedná o dodatečnou ochranu při bočním nárazu..

Co jiného vzít v úvahu při výběru

Vozíky pro novorozence, jejichž fotografie mohou poskytnout představu pouze o jejich designu, nejsou vždy schopny zajistit dostatečnou bezpečnost dítěte díky použití nedostatečně pevného rámu. Zejména při výběru autosedačky se musíte ujistit, že je vyrobena z plastu odolného proti nárazům. Zařízení musí také splňovat následující kritéria:

 • mít doklad potvrzující, že model je schválen ortopedy;
 • přítomnost sady opěrek hlavy, válečků pro hlavu a krk;
 • soulad s velikostí dítěte, to znamená, že kolébka by neměla být k němu blízko;
 • přítomnost ochranného zorníku v zařízení pro případ, že se kolébka použije jako nosič;
 • model by měl být vybaven bezpečnostními pásy se speciálními měkkými vycpávkami a v oblasti hlavy by měly mít pro větší ochranu zvýšené strany.

Zařízení, které prošlo nárazovou zkouškou, musí mít navíc doklad potvrzující shodu s požadavky GOST R41.44-2005 nebo evropským certifikátem ECE R44 / 04.

Je také důležité věnovat pozornost zemi původu kojence. Hodnocení zákazníků potvrzují, že je nejlepší koupit modely vyrobené v EU. Pokud jde o čínskou autosedačku, jejich hlavní nevýhodou je křehkost rámu.

Pokud jde o kterou možnost montáže zařízení zvolit, odborníci doporučují: pokud má auto systém ISO FIX, měli byste si koupit model, který je s ním kompatibilní.

Kde mohu koupit

Protože autosedačky lze použít rok a půl, rodiče často hledají nabídky na stránkách, které nabízejí různé předměty pro domácnost, které již byly používány. Lékaři jednomyslně říkají, že to není správné rozhodnutí. Ve skutečnosti v tomto případě, i když kojenecký nosič pro novorozence vypadá téměř jako nový, nemůžete vědět, jak dlouho byl použit a zda jeho důležité mechanismy zajišťující bezpečnost dítěte byly vyčerpány. Navíc vám mohou prodat zdeformované zařízení, které již mělo nehodu. Abyste se těmto potížím vyhnuli, je lepší nezachránit pár tisíc rublů na úkor bezpečnosti vašeho dítěte a jít do specializovaného dětského obchodu. Autosedačku pro novorozence lze zakoupit u některých prodejců automobilů. V tomto případě odborníci ukážou, jak ji správně nainstalovat, a pomohou vám vybrat model, který je pro konkrétní stroj nejvhodnější.

Nyní víte, jaké kočárky jsou pro kojence. Fotografie takových produktů vám umožní získat představu pouze o velikosti a vzhledu konkrétního modelu. Při nákupu těchto zařízení prostřednictvím Internetu byste si proto měli přečíst recenze lékařů a těch, kteří již podobná zařízení již používali.

Autosedačka pro novorozence

Když se dítě objeví v rodině, je otázka nákupu dětské autosedačky okamžitě aktuální, protože malí cestující do 12 let musí být přepravováni ve zvláštním dětském zádržném systému. V případě jeho nepřítomnosti čelí rodiče pokutě 3 000 rublů. V prvních měsících života bude pro dítě vyhovovat dětská autosedačka nebo autosedačka skupiny „0 0+“. Jak vybrat a nainstalovat autosedačku? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody oproti autosedačce? O tom všem vám řekneme níže..

Co je autosedačka?

Kojenecký nosič je speciální zádržný systém určený pro novorozence (do 10 kg, asi 6-7 měsíců). Dítě je v něm umístěno zcela ve vodorovné poloze. Takové přidržovací zařízení je instalováno kolmo k pohybu na zadním sedadle, přičemž zabírá dvě místa. Dítě je upevněno speciálními vnitřními pásky.

Je to kojenecký nosič, který se doporučuje používat v prvních měsících života dítěte. To je způsobeno fyziologickými faktory. Faktem je, že muskuloskeletální tkáň dítěte ještě není vyvinuta, a proto je kostra poměrně flexibilní a zranitelná. V tomto případě je hmotnost hlavy přibližně 30% hmotnosti těla (u dospělého je to pouze 6%). Nedostatečně vyvinuté svaly krku zatím nejsou schopny držet hlavu ostrými kývnutím. V poloze na zádech není prakticky žádné zatížení krku a páteře, což zajišťuje bezpečnou cestu pro dítě. Alespoň při prudkém brzdění ho nic neohrožuje..

Druhy a kategorie dětských zádržných systémů

Autosedačka patří do kategorie "0". V takovém přidržovacím zařízení můžete cestovat od narození do 6 měsíců.

Kromě toho jsou pro kojence vhodná autosedačky skupiny "0 0+" a "0+ 1".

Skupina "0 0+" je autosedačka nesoucí. Jsou určeny pro kojence od narození do 12 měsíců a mají hmotnostní limit 13 kg. Takový zádržný systém je namontován na zadních nebo předních sedadlech proti směru jízdy. Jsou upevněny standardním bezpečnostním pásem nebo pomocí systému Isofix.

Skupina "0+ 1" - standardní autosedačky pro děti od narození do 4 let s hmotností od 0 do 18 kg. Dítě v takové autosedačce nemůže zaujmout zcela vodorovnou polohu. Maximální sklon hřbetu je 40 stupňů plus pro děti mladší než jeden rok se doporučuje použít speciální ortopedickou vložku, která jim umožní zaujmout sklopnou polohu. Nedoporučuje se přepravovat děti na takových autosedačkách.

Důležité!

Výběr autosedačky pro dítě závisí na frekvenci a délce budoucích cest. Pokud se v budoucnu plánují pouze krátké cesty (1–2 hodiny), lze uvažovat o modelech kategorie „0+“. Jsou všestrannější a vydrží déle. Pokud plánujete výlety na velkou vzdálenost, doporučujeme zakoupit kojeneckého přepravce kategorie „0“, kde bude dítě v náchylné poloze.

Výhody a nevýhody kojeneckého nosiče

Nejdůležitější výhodou kojeneckého nosiče je, že dítě v tomto zadržovacím systému je zcela vodorovné, což je pro něj optimální v prvních měsících života. Právě v této poloze je zátěž páteře rozložena rovnoměrně, svaly krku se nezatěžují a dýchací systém funguje správně.

Pokud tedy plánujete dlouhou cestu v autě, měli byste si vybrat autosedačku. Jízda na kojeneckém autosedačce 0 0+ by neměla přesáhnout jednu hodinu bez přestávky nejméně patnáct minut.

Mezi nedostatky by mělo být zdůrazněno omezené období používání. Pouze 6 měsíců a musíte si koupit nové omezení.

Úroveň bezpečnosti kojeneckého dopravce také vyvolává mnoho otázek od odborníků. Nedoporučuje se používat misku kočárku jako zádržný prostředek v autě, i když výrobci tuto možnost povolili. Takové zařízení nebude v případě nehody schopno poskytnout dítěti přiměřenou bezpečnost.

A konečně třetí nevýhodou jsou rozměry nosiče pro kojence. Je-li standardní autosedačka namontována na jednom sedadle, pak sedadlo zaujme až dvě.

Jak si vybrat dětský kočárek?

Autosedačky jsou určeny pro děti od narození do 6-7 měsíců (o hmotnosti do 10 kg). Pokud dítě tyto parametry překročí, musíte zvážit kategorii autosedaček „0+ 1“.

Vezměte prosím na vědomí, že čalounění dětského nosiče je vyrobeno z hypoalergenního, prodyšného materiálu. Nejlepší ze všeho, je-li to přírodní látka. Kryt by měl být odnímatelný pro snadné praní.

3. Užitečné příslušenství.

Pokud používáte speciální příslušenství, jízda pro dítě bude ještě pohodlnější. Například ortopedická vložka pro hlavu a tělo, zateplená obálka v chladném období, sluneční clony na oknech automobilu atd..

4. Zkuste před nákupem.

Při koupi dětské kočárky se doporučuje provést její „montáž“. Vezměte své dítě s sebou do obchodu, vložte ho do mísy a sledujte, jak je v něm pohodlné.

Bezpečnostní omezení musí odpovídat evropské bezpečnostní normě. O tom svědčí zvláštní odznak ECE R44 / 04 na jeho pouzdře. Můžete se také zajímat o výsledky nárazových testů konkrétního modelu a konzultovat s odborníkem v obchodě.

Instalace autosedačky

Jak opravit autosedačku pro novorozence? Instalace nosiče pro kojence je zpravidla kolmá k pohybu na zadních sedadlech automobilu. Protože je umístěn přes sedadlo, zabírá dvě místa najednou. Dítě je uvnitř zádržného systému zajištěno tříbodovým pásem. Nohy dítěte by měly směřovat ke dveřím.

V prostoru pro cestující lze kolébku upevnit pomocí standardního bezpečnostního pásu nebo pomocí systému Isofix. Ve druhé verzi je vyžadována speciální základna s držáky Isofix, na které je kojenecký nosič upevněn.

V komentářích se můžete podělit o své vlastní zkušenosti nebo položit své otázky k tomuto tématu..

Společně děláme svět bezpečným a pohodlným.

Dětská autosedačka skupiny 0+: správná volba

Osoba, dokonce i novorozenec, má nárok na majetek. Jednou z prvních položek ve školce by měla být autosedačka. Jak správně vybrat?

Dětské autosedačky jsou na rozdíl od dospělých rozděleny do kategorií v závislosti na výšce a hmotnosti dítěte: 0, 0+, 1, 2, 3. Existují kombinované kategorie (například 0 + / 1), s nastavitelnou velikostí a váhou. Existují dokonce transformátory typu 0 + 1/2, které údajně vyhovují všem - od novorozenců až po studenty středních škol. Například židle Carmate Zutto 3 Style určené pro děti o hmotnosti od 2,5 do 25 kg a rostoucí od 50 do 120 cm! Dětské sedačky však nejsou šaty; Měly by být přesně ve tvaru, jako dobrý oblek od otce nebo jako židle pilota Formule 1, která je vyrobena podle obsazení z těla. Příliš velká židle na drobky je nepřijatelná - nebude schopna chránit před úderem, ale v těsné blízkosti je nebezpečná a nepohodlná. Pro zjednodušení výběru musíte vzít dítě na „kování“. A s nákupem v aplikaci (před propuštěním z nemocnice) byste se měli zaměřit na „hmotnost a velikost“ novorozence.

Pro kojence přišli výrobci dětských sedaček se skupinou 0 - rodiče dabovali takové výrobky kolébkám a „nulovým dětem“. Nepovažujeme „Nulevka“ - ze tří důvodů. Podle designu se podobají spacáku z kočárku, pouze s popruhy. Jsou umístěny přes prostor pro cestující na zadním sedadle, a proto chrání špatně před čelním nárazem. Výlety dítěte v prvních měsících života jsou obvykle malé a růst se zrychluje. Nebudete mít čas přijít na smysly, jak vyroste z „nuly“ a budete muset prodat nebo dát prakticky novou drahou věc.

Nakonec, aby se dítě postaralo o cestu, sedí vedle něj matka - a díky tomuto uspořádání kolébky může být stísněna..

Podívejte se na výhody!

Praktičtější a proto populárnější jsou židle skupiny 0+, tzv. Nošení. Říká se jim to díky úchytům, které vám umožňují vložit židli do auta, odstranit a přenášet, aniž by narušovaly spánek dítěte. Mnoho modelů je nabízeno se speciálními odnímatelnými vložkami - pro novorozence.

Přenášení je spíš jako opravdová židle: v těle mísy z formovaného plastu je dítě v polosedě. V misce židle je připevněn vícebodovými pásy s přezkou na břiše (jako řidič závodních aut).

Teoreticky by měl nosit stačit na jeden a půl roku a 13 kg. Ale některé děti z nich vyrůstají ve věku devíti měsíců. Pokorte se! Existují sedadla skupiny 0 + / 1, navržená pro hmotnost do 18 kg a větší růst, ale je jich málo, jsou dražší a vykazují špatné výsledky v bezpečnostních testech. Je lepší být příliš líný na to, aby si vyměnil židle, a ne na ně. Cenové rozpětí je obrovské - od 1 000 rublů pro domácí „malou holčičku“ po desítky tisíc u nových modelů slavných značek, jako je Maxi-Cosi Pebble (více než 20 tisíc rublů).

Většina křesel skupiny 0+ je připoutána bezpečnostními pásy. Vezměte prosím na vědomí, že v některých autech není dostatečná délka pásu pro „obejití“ těla židle, jak by měla být. Takže než si koupíte židli, zkuste to na svém autě.

Pravidla provozu neupravují místo instalace dětské sedačky. Pokud ji vrátíte zpět, nasaďte na přísavku další zpětné zrcátko a upevněte jej tak, abyste mohli dítě vidět, aniž byste se otočili. A pokud dáte židli na přední sedadlo, nezapomeňte vypnout airbag spolujezdce.

Židle skupiny 0+ by měly být nastaveny proti průběhu pohybu. Některé modely, například Carmate (Ailebebe) Kurutto NT2 Premium, mají mechanismus otáčení, ale můžete jej použít pouze pro pohodlí - například pro správné nastavení řemenů.

V Evropě se pro dětské sedačky používá bezpečnostní norma ECE 44/04. Současně je však v platnosti i nová, přísnější norma R129 (i - Size), která se za dva roky stane povinnou pro všechny výrobce. Doposud musí být proti pohybu přepravovány pouze děti do devíti měsíců a se zavedením standardu R129 se tento věk zvýší na patnáct měsíců. Židle nebudou vybírány podle hmotnosti, ale podle výšky dítěte. U všech modelů bude zkouška bočního nárazu povinná (nyní - na žádost výrobce). Nakonec budou všechna sedadla vybavena úchyty Isofix. Stále není snadné najít takové modely na prodej, ale v Evropě již takové modely mají.

Pro zjednodušení života a zajištění bezpečnosti dítěte si můžete zakoupit speciální plošinu pro dětskou sedačku - jinými slovy základnu, která vám umožní rychle, snadno a správně umístit nosič na místo. Obvykle to stojí stejně jako samotné křeslo. Základna je v autě upevněna vždy pomocí popruhů nebo „isofixu“. Poté stačí stisknout tlačítko a uvolnit držadlo pro nošení. A stejně snadné ji dostat zpět na místo. Základny nejsou univerzální, takže je nepravděpodobné, že budete moci vzít křeslo jedné značky a základny druhé. Například na židli Recaro Privia budete muset koupit fixační základnu Recaro, Welldon Diadem - Welldon Isofix DS06 - T, Sono Casualplay - Sono Isofix atd..

Zajímavé jsou takzvané podvozky nebo dopravní systémy, které umožňují proměnit židli v kočárku. Budou však vyžadovat další prostor v autě a za cenu, že nejsou nižší než samotná sedadla. Kromě toho mohou být vyžadovány adaptéry pro umístění židle jedné značky na podvozek jiné značky. Židle Maxi-Cosi CabrioFix je umístěna na podvozku Quinny, Bebe Confort nebo UppaBaby Cruz. Sedačka Römer Baby-Safe plus SHR II je namontována na podvozku Britax s podvozkem Click & Go, zatímco BeSafe iZi Sleep s příslušnými adaptéry je kompatibilní s Maxi-Cosi, Quinny, Bugaboo a XLander. Ale izraelský Doona se ukázal být nejzložitější ze všech, když navrhl hotový transformátor - skládací podvozek kombinovaný s křeslem. Je pravda, že se jedná o nákladný zázrak a v bezpečnostních testech získal pouze tři na pětibodové stupnici..

Výroba dětských sedaček je celé odvětví moderního průmyslu, z něhož již „ladění“ vycházelo. Měli byste ale začít s tou hlavní věcí - vlastně ze židle.

Pravidla výběru

Co hledat při nákupu? V první řadě je to pro bezpečnost, protože tuto věc nekupujete pro krásu a ne pro to, abyste ji ukázali inspektorům dopravní policie. Podívejte se na hodnocení německého autoklubu ADAC (částečně jej zveřejňujeme na této stránce). Adak testy jsou přísnější samotnými výrobci a certifikační požadavky ECE 44/04. Čelní náraz se provádí vyšší rychlostí, je vyžadován boční náraz, kromě toho němečtí odborníci posuzují možnost nesprávné instalace a od roku 2011 kontrolují sedadla na přítomnost škodlivých látek. Bohužel ne všechny modely prodávané v Rusku jsou uvedeny v hodnocení. Pokud se vám model, který se vám líbí, nenachází v hodnocení Adak, vyžádejte si bezpečnostní informace od prodejce nebo výrobce. Nakonec hledejte na případu odznak ECE 44/04. Pokud ne, vyberte jiná sedadla.

Věnujte pozornost materiálům: musí být hypoalergenní. Stává se, že v Adakovových testech ukazují židle dobré výsledky při nárazových testech, ale spadají do ekologie.

Třetím parametrem, který musíte před nákupem vyhodnotit, je hmotnost židle. Vezměte prosím na vědomí, že jej budete muset pravidelně nosit se svým dítětem.

Praktičnost je také důležitá: je možné u psacího stroje umýt kryt, je vhodné používat pásy? A pouze na posledním místě by měl být vzhled. Výrobci nabízejí mnoho designových možností - stejné designové židle mohou vypadat úplně jinak.

Pokud vezmete v úvahu vše, bude výběr omezen na několik možností. Značková křesla (Maxi-Cosi, Recaro, Römer, Cybex) jsou samozřejmě dobrá pro každého, ale značnou část ceny udělíte propagované značce. A pokud je otec potěšen, že jeho malý syn jede do Recara, pak pro arašídy to nevadí - bylo by to pohodlné.

Když si koupíte dětskou sedačku, musíte nejdřív přemýšlet a mluvit s prodávajícím o bezpečnosti.

Isofix

Jedná se o standardizovaný upevňovací prvek pro dětské sedačky, něco jako dvě sáňky od sebe vzdálené 280 mm, se západkami na koncích, které jsou připevněny ke speciálním konzolám přivařeným k tělu. Najdete je ve svém autě pod plastovými zátkami s odpovídajícími ikonami.

Havarijní testy v průběhu let potvrdily vysokou bezpečnost a spolehlivost takového systému, a proto se mnozí rodiče domnívají, že dětské sedačky musí být označeny „isofixes“. Oponenti „izofixů“ tvrdí, že tento systém, který zajišťuje pevné upevnění židle, může při nehodě způsobit újmu: škubnutí bude ostřejší než u běžných bezpečnostních pásů. To není prokázáno, stejně jako teorie, že u židlí s „isofixes“ děti onemocní rychleji kvůli větší frekvenci a amplitudě vibrací. Podle našeho názoru je Isofix stále bezpečnější.

Domácí

Rusko má také své vlastní „křeslové“ značky - ne jednu nebo dvě, ale tucet a půl! Některá sedadla jsou vyráběna pod domácími značkami v Číně. Existují však společnosti s místní produkcí: moskevský APIS, Dubna Apex, St. Petersburg Happy Baby Company a Ryazan Siger. Je pravda, že některé materiály a komponenty, které používají, se importují. A celková kapacita všech ruských výrobců nebude stačit ani pro polovinu trhu, takže úplná substituce dovozu v této oblasti ještě nesvítí.

Křoví

Sekundární trh je plný prakticky nových autosedaček pro děti. Nikdo však nemůže zaručit, že osoba, která se vám líbila, nemá nehodu. Navzdory složitosti designu do nich zatím nevloží černé skříňky, takže když si koupíte klíčenka, jednáte na vlastní nebezpečí a riskujete. Zárukou bezpečnosti může být pouze nákup židle od příbuzných, přátel, známých. V každém případě musí být židle před nákupem pečlivě zkontrolována. Mimochodem, existuje možnost ušetřit peníze, pokud například potřebujete naléhavě jít do porodnice pro propuštění: pronajměte si židli (75 - 100 rublů za den). Jen nezapomeňte řádně prát, před vložením dítěte do něj vyčistěte židli. Některé děti byly stále špinavé. Nemluvě o dospělých.

Děkujeme distribuční síti Supermarket pro autosedačky za pomoc při přípravě materiálu.

7 důležitých pravidel při výběru perfektního nosiče pro novorozence

Autosedačka pro novorozence se stala povinným atributem pro mladé rodiče. Dnes jsou v Rusku pokutováni za její nepřítomnost a v Americe a Evropě nedávají dítě vůbec pryč, když jsou propuštěni z nemocnice, dokud nejsou přesvědčeni, že auto, ve kterém je malý muž vzat, je na to úplně připravené. Hodnota takové židle pro přepravu dítěte je poměrně vysoká. Nakonec to pomohlo zachránit život více než jednomu dítěti. Výběr správné autosedačky je někdy obtížné. A zde se doporučení rodičů hodí pro rodiče.

Proč musíte dítě opravit?

Novorozené dítě je velmi citlivé na vnější faktory. Žádné rány, rány nebo pády nejsou pro něj nežádoucí, protože to vše může vést k nežádoucím následkům. Ve vozidle riskuje dítě, že se všechny tyto problémy plně potká - jen prudce zabrzdte.

Jakékoli úrazy, které nejsou způsobeny ani samotnému dítěti, ale způsobily mu záškuby, se mohou stát osudnými. Kostra dítěte je stále velmi měkká, zatímco kostru představuje hlavně chrupavka. Hlava dítěte je velká a těžká, zatímco krk je slabý - není náhodou, že dítě nemůže držet hlavu sám, dokud mu nejsou 2-3 měsíce a vazy jsou silné. V důsledku toho může jakýkoli třes způsobit vážné poškození krku..

Moderní svět je však takový, že je nepravděpodobné, že by se vyhnul cestování autem, což znamená, že si jen musíte dělat starosti s včasnou a kvalitní ochranou dítěte. Pomůže to udělat autosedačku, kde budou drobky, jako v kokonu.

Jaký je rozdíl mezi autosedačkou a autosedačkou??

Autosedačka je bezpečná pro děti. Je umístěn na zadním sedadle a zajištěn standardními bezpečnostními pásy. Kolébka je často zaměňována s autosedačkou. A zde je důležité pochopit, že i přes stejnou funkčnost se tyto produkty zásadně liší.

Autosedačka - malý vůz, určený k umístění drobků do jednoho roku. V tom je dítě v klidové poloze, protože to je nejvíce fyziologická pozice v raném věku. Důvodem je stejná svalová slabost a nedokonalost kostry. Je přípustné, aby si dítě sedlo od šesti měsíců nebo i později - věří se, že teprve tehdy je na to připraven. Autosedačka tuto funkci bere v úvahu, takže v ní leží dítě.

Pokud vezmeme v úvahu standardní autosedačku, předpokládá se, že dítě v ní bude sedět. Pro kojence není tato možnost kategoricky vhodná. Kromě toho je autosedačka větší, protože je navržena pro starší děti a novorozeně se v ní doslova utopí..

Autosedačka je umístěna proti směru pohybu nebo kolmo na ni. To umožňuje, aby dítě nezažilo přetížení a nemoci. Autosedačka je obvykle umístěna ve směru jízdy - takže pro dospělé dítě bude zajímavější cestovat.

V kojeneckém nosiči je více pásů, které se dítě připevní. V autosedačce je jich méně. Kromě toho existují speciální válečky, které podpírají hlavu dítěte a zabraňují mu viset ze strany na stranu. Což je také nesmírně důležité. Děti, které se již naučily držet hlavy, mohou sedět na židli.

Autosedačka v autě je povinným atributem, protože zajišťuje bezpečnost drobků a také doslova spojuje ruce mladé matky. Zaprvé, může řídit a nebát se toho, jak tam dítě je - konec konců je pevně připevněna. Za druhé, může s ním jezdit zezadu, ale podnikat něco. V případě potřeby a určité obratnosti dítěte můžete krmit i bez vytahování z kolébky.

Druhy autosedaček

Autosedačky jsou různé. Některé jsou určeny výhradně pro novorozence, jiné jsou vhodné pro přepravu kojenců mladších šesti měsíců, ve třetím mohou být ubytovány starší děti - do jednoho roku. Mohou mít také různý počet pásů, různá upevnění atd..

Kategorie autosedačky

Autosedačka v automobilu se obvykle týká kategorie 0 nebo 0+. Jsou od sebe trochu odlišné. Pro některé jsou tyto rozdíly zásadní, pro jiné nebudou zvlášť patrné.

Skupina 0 je určena pro novorozence, které nedosahují hmotnosti 10 kg a věku 6 měsíců (maximálně 9 měsíců). Tady dítě spíše leží, než sedí. Podobná varianta se instaluje pomocí standardních bezpečnostních pásů. Taková kolébka obvykle vypadá velmi podobně jako taška na přenášení. Hlavním rozdílem je, že stále podléhá montáži.

Skupina 0+ je určena pro kojence do jednoho roku, maximálně do jednoho roku a dvou měsíců. Hmotnost dítěte by zde neměla přesáhnout 13 kg. Dítě v této židli je v polosedě. Podobná židle je instalována proti směru jízdy. Tato židle má obvykle rukojeť pro snadné přenášení..

Způsoby upevnění kojeneckého nosiče

To, jak je kojenecký nosič připoután, je pro mnohé otázkou. Koneckonců to nestačí na jeho zakoupení, stále je třeba řádně nainstalovat a zajistit. Existuje tedy řada důležitých nuancí, kterým musíte věnovat pozornost. Například lze připojit kolébky:

 • rovnoběžně se sedadlem;
 • proti pohybu stroje.

Předpokládá se, že nejbezpečnější místo je za sedadlem řidiče. Proto se často doporučuje dítěti dávat sem..

Kolébka ve stylu přenosné tašky kategorie 0 je umístěna výhradně na její straně. V tomto případě samozřejmě zabírá téměř celou zadní sedačku automobilu, ale dítě je bezpečně upevněno. Měl by být připevněn běžnými pásy, aby se nepohyboval.

V ideálním případě by měl mít uvnitř uvnitř další bezpečnostní pásy, které dítě po celou dobu pohybu zablokují v jedné poloze a zabrání mu v pohybu v kolébce - existuje také riziko, že něco zlomí nebo přehne. Pokud takové pásy existují, měly by být použity..

Řada modelů autosedaček také poskytuje speciální základnu, která vám umožní bezpečně je upevnit v autě. Takové zařízení také pomůže, pokud na zadním sedadle nejsou žádné automobilové pásy..

Autosedačka pro kojence kategorie 0+ se často používá pouze proti směru pohybu vozidla. V takovém případě může spolehlivě chránit dítě při prudkém brzdění nebo nárazu. Takové modely lze umístit na přední sedadlo, je však důležité si uvědomit, že toho lze dosáhnout pouze při vypnutém airbagu. Jinak bude přední sedadlo smrtelné pro drobky..

Je možné namontovat kolébku do automobilu a používat systém Isofix. U všech evropských automobilů mladších než 2011 je. Takový systém je zabudován a umožňuje bezpečnější připevnění židle k sedadlu bez použití standardních bezpečnostních pásů. Z hlediska pohodlí je takový systém ideální. Navíc má nejvíce ochranný účinek pro kategorie 0 a 0+.

Konstrukce Isofix se skládá z kovových vodítek se zámky, které zapadnou na místo, když je instalována židle, a závěsů mezi sedadlem a opěradlem, které zajišťují upevnění.

Jak nainstalovat autosedačku: pokyny

Pro správnou instalaci standardního kojeneckého nosiče pro děti bez použití Isofixu byste měli postupovat podle jednoduchých pokynů.

 1. Maximalizujte sedadlo předního spolujezdce.
 2. Umístěte sedadlo proti pohybu vozidla, tj. Zády k přednímu sedadlu.
 3. Zkontrolujte bezpečnostní pás a seřiďte jej do dolní polohy..
 4. Protáhněte popruh, který upevňuje tělo, háčky po stranách křesla, poté musí být upevněn.
 5. Pás, který v obvyklé situaci prochází přes rameno, by měl být držen vzadu a umístěn do háčku na zádech, utažený - to vám umožní bezpečně upevnit zařízení v autě.
 6. Posledním bodem je zkontrolovat vše a ujistit se, že návrh je spolehlivý..

Po instalaci může být dítě položeno a zajištěno vnitřními popruhy kojeneckého nosiče. Je však možné instalovat kolébku do automobilu, v němž již sedí dítě. Nebude muset z toho mít žádné nepohodlí.

Nuance volby: co byste měli zkontrolovat před nákupem?

Při výběru autosedačky pro vaše dítě je třeba vzít v úvahu několik nuancí. Například byste se měli podívat na rám produktu. Dětské autosedačky mají dvě možnosti rámu - plast nebo hliník. Navíc je druhá považována za spolehlivější, protože kovová verze je stabilnější.

Zároveň nezapomeňte, že moderní průmysl zašel tak daleko, že nyní vyrábí vysoce kvalitní plasty. Židle s rámečkem poskytuje dítěti další bezpečnost - odstraňuje zátěž z páteře a při nehodě také bere celý šok..

Sledujte opatrně a stojí na zádech s opěrkou hlavy. Anatomie zad se stává důležitým parametrem - jak říkají odborníci, to znamená, že všechny ohyby a konvexity, které odlišují vertebrální sloupec pro děti, musí být provedeny a opakovány. Tento parametr je obzvláště důležitý, pokud rodiče dítěte jsou vášnivými cestovateli a dítě stráví v autě spoustu času.

V ideálním případě by autosedačka měla být vybavena seřízením sklonu - toto jednoduché zařízení rychle změní židli v skládací lůžko. Dítě bude moci spát a bude zároveň chráněno..

Modely autosedaček, které vzbuzují větší důvěru, by měly mít široké a pohodlné opěrky hlavy a boční ochranu hlavy dítěte..

Nezapomeňte na kvalitu krytu. Je velmi důležité v létě, když je horké. Obal musí být vyroben z přírodních materiálů a musí splňovat normy kvality. Jinak se mohou vyvinout alergie, vyrážka na plenkách atd. Pokud je to možné, měli byste si vybrat modely s bavlněnou krytinou. Lze také použít vyměnitelné doplňky..

Vyplatí se podívat na bezpečnostní standard i označení. Přeprava pro novorozence musí splňovat osvědčení mezinárodních organizací. Bude o tom mít odpovídající poznámku. Ukáže, že tato značka prošla všemi testy, obdržela výsledky nárazových zkoušek a i při nejmenších parametrech splňuje všechny přísné požadavky Jednotné evropské normy..

Mezi povinné poznámky, které musí být na značce, patří následující označení.

 1. Kodex shody.
 2. Typ zařízení.
 3. Hmotnostní skupina.
 4. Číslo země (kód).
 5. Číslo certifikátu.
 6. Sériové číslo zařízení.
 7. Název výrobce.

Správně „přečtěte“ informace. Například písmeno E znamená zemi, kde bylo zařízení certifikováno. Takže E1-Německo, E22 - Rusko atd..

Kvalitní produkt bude mít navíc razítko s datem výroby. Je důležité si uvědomit, že kojenecký dopravce má také datum exspirace a podle razítka data výroby můžete posoudit, do jaké míry stále odpovídá datu exspirace. Je lepší vyloučit vypršené možnosti, protože mohou prasknout a opotřebovat pásy, mít problémy s rámem atd. To vše může nakonec způsobit vážné zranění drobků, pokud se vozidlo dostane do nehody..

Kde si mohu koupit autosedačku?

V současné době nejsou problémy s nákupem kvalitní a vhodné autosedačky. Taková zařízení jsou ve všech velkých hypermarketech, dětských obchodech, specializovaných maloobchodních prodejnách. Alternativně si můžete zakoupit dětskou autosedačku na internetu..

V tomto případě bude čas na neuspěchaný výběr vhodných možností, studium havarijních testů a nalezení nejlepší hodnoty za peníze. Můžete také vyhodnotit, jak je kojenecký nosič vhodný pro určité auto. Koneckonců, řada zástupců automobilového průmyslu nemusí být jednoduše připravena na instalaci tohoto designu.

Náklady na takové možnosti nejsou nej rozpočtu - v průměru stojí vysoce kvalitní dětská autosedačka, která splňuje všechny standardy vydané důvěryhodným výrobcem, 10 000 rublů. Ale to není limit - jeho hodnota může růst.

Závěr

Kultura řízení v Rusku se dnes začíná rozvíjet. A pro moderní ruské rodiče je výlet s dítětem bez autosedačky prostě nemyslitelný. Nyní je stále důležité naučit se, jak si vybrat správnou autosedačku, ve které bude mít strach nosit dítě. Hlavní věcí je věnovat tomuto problému nějaký čas, shromažďovat informace a vyvodit závěry. Koneckonců, každý zná své vlastní preference lépe než kdokoli jiný.

Hodnocení dětské kočárky pro novorozence: kterou si vybrat

V dnešním světě budou děti dříve vědět, co je cesta. Aktivní matky ve většině případů berou své děti na výlety. V takové situaci je důležité zajistit bezpečnost dítěte, protože nikdo není v bezpečí před dopravními nehodami nebo následky špatné silnice. Kromě toho je důležité vytvořit podmínky pro dítě, ve kterém by se cítil pohodlně, nemohl se bát a cítit se normálně. To vše je možné společně s kojeneckým nosičem. Má funkce, které poskytují bezpečnost a pohodlí pro dítě. Nahrazení nosičem z kočárku nebo obyčejné kolébky prostě nefunguje, protože jsou vyráběny různými způsoby. Běžnou ochranu dítěte lze zajistit pouze speciálně navrženým zařízením.

Fotografie z webu: maminyzaboty.com

Jak si vybrat dětskou autosedačku pro novorozence: požadavky na produkt

Před výběrem kočárku pro novorozence je důležité vědět, co přesně musíte hledat. Po určení, jaké požadavky by měl produkt splňovat, pochopíte, co je vhodné pro obchod a co ne.

Toto dětské zařízení má robustní rám vyrobený z nárazuvzdorného plastu. Uvnitř kolébky jsou upevňovací popruhy s měkkou podšívkou, které umožňují dobré upevnění dítěte. Když se vůz pohybuje, dítě se nebude hrnout a moc se houpat. Kromě toho jsou uvnitř kolébky na hlavě měkké podložky. Opravují to a zabraňují tomu, aby se moc kymácel. To je důležité pro děti, které ještě neztuhly obratle..

V takovém lůžku může být malé dítě přepravováno na velké vzdálenosti. Bude pohodlný a bezpečný.

Autosedačka pro nejmenší je vždy umístěna tak, aby dítě leželo hlavou na předních sedadlech. To je důležité. Takže i v případě nehody se hlava dítěte prudce neotáčí dopředu, což znamená, že nic nebude poškozeno.

Fotografie z webu: YouTube

Která autosedačka je lepší zvolit pro novorozence

Při výběru tohoto produktu musíte posoudit jeho sílu a vhodnost pro dítě i pro vás.

Ujistěte se, že všechny pásy mají měkké podložky, které chrání dítě před odřením nebo zraněním při nárazu..

Dalším plusem bude sluneční clona. Chrání dítě před přímými paprsky..

Rukojeti umožní mamince snadno vytáhnout kolébku z auta bez posunutí dítěte. Je to velmi pohodlné. Jednoduše si všechno vezmete a vezmete je do domu nebo na kočárku. Pokud neexistují žádná pera, musíte ji zvednout dole. Ztěžte to.

Věnujte pozornost kvalitě materiálu, se kterým je kolébka vozidla zpracovávána. Také se ujistěte, že plastové prvky výrobku nevydávají nepříjemný zápach, který může poškodit velmi malé dítě..

Je lepší koupit si tmavé autosedačku, aby malé nečistoty nebyly viditelné. Takový produkt bude stále třeba umývat, ale méně často.

Upevnění ke stroji by mělo být co nejpevnější. Je žádoucí, aby se kolébka při pohybu vozidla nehýbala a silně kývla. Pro správnou opravu se často používá základna. Ale můžete to odmítnout.

Je vhodné zakoupit ty výrobky, které mají certifikaci kvality. Pokud takový papír existuje, je produkt vyroben s přihlédnutím ke všem požadavkům na kvalitu a bezpečnost. Také v tomto případě obvykle existuje dobře napsaný, srozumitelný návod k použití takového dětského zádržného systému, který je důležitý.

Přečtěte si také recenze o tom, jak si vybrat novorozence pro novorozence. Mnoho rodičů ochotně sdílí své dojmy..

Fotografie z webu: motor.kz

Autosedačka pro novorozence: hodnocení nejlepších

Takže pro novorozence v autě potřebujete nejlepší kolébku. V této sekci uvidíte hodnocení produktu..

Maxi-Cosi CabrioFix + FamilyFix Base

V takovém lůžku se dítě zcela uvolní. Jeho baldachýn je docela významný. Tento produkt poskytuje dítěti vysokou úroveň ochrany před nebezpečím, která jsou možná na silnici..

Tento model má nahoře pohodlnou rukojeť. S ním je snadné zvedat zařízení s dítětem. Kromě toho lze v případě potřeby k této rukojeti připojit chrastítka..

Materiál použitý k opláštění kolébky je hypoalergenní. Nezpůsobuje alergické reakce. Kromě toho není hořlavý. To jsou další výhody..

Autosedačku lze použít jako podávací židli i jako kolébku.

Fotografie z webu: kidlife.com.ua

Romer Baby-safe plus II Isofix

Tento model poskytuje dítěti vážnou ochranu. Výrobek je vyroben z odolného rámu a má také pevné boční bariéry. V každé situaci na takové autosedačce zůstane dítě prakticky nezraněné.

Na kolébce je malý zorník, který zabraňuje jasnému slunečnímu záření, ale neblokuje cestu na čerstvý vzduch.

Všechny materiály, které jsou na zařízení přítomny, jsou hypoalergenní. Mají také dobrou propustnost vzduchu..

K dispozici je také pohodlná rukojeť, pomocí které můžete produkt zvednout a znovu uspořádat.

Fotografie z webu: www.ma-and-ma.com

Concord intenzivní

Tato autosedačka je zároveň hluboká a prostorná. Dobrá volba na dlouhé cestě. V něm bude dítě pohodlně ležet. Nic ho nezaváže. Navíc s dostatkem prostoru nebude dítě v létě horké.

Rám je odolný, dobře chráněný před nárazy. Všechny pásy musí mít měkké podložky.

Tato kolébka je vhodná pro použití s ​​kočárky Concord. Prostě to dali na podvozek a připevnili ho.

Fotografie z webu: Wallapop

Oprava Bebe Confort Creatis

Tato autosedačka je také docela pohodlná. Poskytuje ležící a sklopnou polohu dítěte. Nahoře je sluneční clona. Pro mámu je pero.

Krcelona má silný rám,

Tento produkt vypadá krásně. Červená barva vyhovuje jak chlapci, tak dívce.

Taková kolébka pro automobily se instaluje pomocí speciální platformy. To je na tom jsou zařízení pro pásy.

Fotografie z webu: avtodeti.ru

Cybex aton

Tento produkt je velmi odolný. Úspěšně prošel několika crash testy. Díky silnému rámu a silným měkkým stranám tato židle spolehlivě chrání dítě před jakýmkoli úderem. Jeho hlava a krk budou v pořádku.

Další výhodou této židle je, že je vhodný pro kočárky této společnosti. Měla by být jednoduše položena na podvozek a zajištěna.

Fotografie z webu: Prams.net

Recaro Young Profi Plus

Tato autosedačka je považována za velmi spolehlivou. Má silný silný rám a také objemné měkké strany. To znamená, že dítě ani necítí ránu, pokud chce.

Kromě toho je židle velmi hluboká. Dítě se v něm doslova skrývá. To je další plus, aby byl váš výlet v bezpečí..

Potahová látka je také tlustá. Jsou hypoalergenní, takže nepoškozují dítě.

Fotografie z webu: recaro-shop.ru

SEDAČKA MIMA IZI GO

Jedná se o velmi elegantní kojenecký nosič vyrobený z kůže. Je vhodné používat, může sloužit jako autosedačka a je také umístěna na kočárku. Má dva typy upevnění: konvenční, používající standardní bezpečnostní pásy a pevnější Isofix.

Výrobek má pohodlnou rukojeť pro nošení, pomocí níž je vhodné vyjmout kolébku z auta. Uvnitř je navíc měkká opěrka hlavy. Lze jej upravit.

Fotografie z webu: mima.ru

Aprica CURURILA Isofix

Výhodou tohoto kojeneckého nosiče je možnost jeho otáčení ve směru provozu nebo proti němu, aniž by bylo nutné sejmout ze základny. Během cesty je velmi výhodné, když je obtížné vyjmout a znovu umístit autosedačku.

Tato židle má až sedm poloh naklonění. Můžete tak dítě položit do postele a v případě potřeby ho zvednout a nakrmit. Výrobci poznamenávají, že v takové kolébce může dítě dýchat žaludkem, protože by to mělo být v podmínkách blízkých přirozeným. Tato položka se dodává s anatomickou matrací.

Pouzdro kolébky je vyrobeno z nárazuvzdorného plastu, který se při nehodě nerozbije, ale pouze deformuje. Takto se nebudou tvořit trosky. To je důležité pro bezpečnost dítěte..

Fotografie z webu: aprica-air.ru

Chcete-li zjistit, které autosedačky zvolit pro novorozence, podívejte se na recenze ostatních rodičů. Možná, že jejich dojmy z produktu budou ve vás rezonovat a ovlivní váš výběr..

V každém případě je velmi obtížné říci, která kolébka automobilu je nejlepší. Koneckonců, všechny děti jsou jiné a rodiče mají své vlastní požadavky.

Podívejte se také na video, které podrobně popisuje, kterou autosedačku zvolit pro vaše dítě.

15 nejlepších kočárků pro novorozence

Hodnocení funkce

V kontaktu s:
1BRITAX ROMER Baby-Safe i-Size + Flex BaseNejbezpečnější a vynikající výsledky testu pádu ADAC
2Graco Junior Baby Sport Luxe IsofixNejlepší model střední řady Isofix
3Forkiddy lagunLepší funkčnost
4CasualPlay Baby Zero Plus IsofixŠiroké sedadlo, snadná instalace
5Concord Reverso PlusNastavitelná židle, ergonomické sedadlo
1Happy Baby Skyler V2Měkký podklad, prodyšný materiál
2Nania BeOne SP LuxeVynikající hodnota za peníze a kvalita
3Siger AegisNejlepší levný automobil domácího výrobce
4PEG PEREGO Primo Viaggio Trifix KNěkolik metod instalace, seřízení sklonu
5Nania Cosmo SP ZvířataVíce poloh opěradla, zvýšená ochrana proti nárazům

1Cybex Cloud Q PlusNejfunkčnější model
2SEDAČKA MIMA IZI GOPohodlné pro přepravu, několik typů upevnění
3Maxi-Cosi CabrioFixLepší bezpečnost, vynikající výsledky nárazových zkoušek
4SimpleParenting Doona+Nejmobilnější autosedačka
5Recaro Zero 1Otočí se na základně, opláštěné pohodlným materiálem

Mezi nejrůznějšími dětskými zařízeními patří mezi nejdůležitější položky autosedačka. Byl vytvořen speciálně pro přepravu malých cestujících na krátké i dlouhé vzdálenosti. Skupina pro novorozence zahrnuje kojenecké nosiče, schopné vydržet náklad 13-18 kg. Jsou navrženy speciálně pro nejmenší a mají určitý ergonomický tvar, který umožňuje dětem během cesty zaujmout nejpohodlnější polohu. Hlavní výhodou tohoto zařízení je však to, že při nárazu se nevytvoří a dítě zůstane v bezpečí.

Také kojenecké kočárky pro kojence se liší ve vzhledu, materiálech, typu úchytů, pohodlí atd. Důležitým bodem při nákupu zařízení pro přepravu dítěte je výsledek nárazového testu. Nejdůvěryhodnější ze všech je rozsudek německého klubu ADAC. Chcete-li vybrat nejlepší možnost, musíte se seznámit s důležitými vlastnostmi konkrétního modelu. Dle našich zákazníků jsme provedli hodnocení nejlepších a nejbezpečnějších žebříků aut.

Nejlepší dětský nosič Isofix pro kojence

Systém Isofix je nejbezpečnějším oficiálně uznávaným způsobem, jak připevnit dětský kočárek k autu. S jeho pomocí může kdokoli správně nastavit židli na 96%. Další výhodou systému je jeho snadná a rychlá fixace. Odborníci doporučují nákup zařízení pro přepravu dětí vybavených Isofixem. Hodnocení zahrnuje to nejlepší podle názoru kupujících sedadel s nejbezpečnějším montážním systémem.

5 Concord Reverso Plus

Concord Reverso Plus otevírá tuto kategorii - jeden z mála modelů, které prošly testem VTI. V roce 2016 jí společnost ADAC udělila hodnocení „Dobrá“, přičemž si všimla šetrnosti k životnímu prostředí, bezpečnosti a vysokého výkonu. Rám je vyroben z hliníku ve tvaru trojúhelníku, který odborníci nazývají nejspolehlivější. Z tohoto důvodu je však hmotnost zařízení poměrně velká - 10,9 kg. Společnost vyvinula mechanismus pro seřízení sedadla, který vám umožňuje změnit polohu opěradla ze sedadla řidiče. Indikátory na rámu označují správnou montáž. Materiál židle je odolný proti poškození a poškrábání. Bezpečnostní pásy jsou upevněny magnetickým systémem. Rád bych si všiml nastavitelné a pohodlné opěrky nohou.

Rodiče berou na vědomí silnou vložku pro kojence, která je mnohem silnější než konkurence. Je vhodný pro novorozence do 60 cm, to znamená, že již po 4 měsících je třeba odstranit. Zde se objeví mínus: v tomto věku se dítě ještě neposadilo a pozice křesla zahrnuje takovou pózu. Bylo by lepší, kdyby byla vložka vhodná pro děti do 6 měsíců. Autosedačka je však pevně upevněna, široké pásy. Někteří však tvrdí, že jsou krátké, v zimě je obtížné dítě upevnit. Závisí to na provedení stroje..

4 CasualPlay Baby Zero Plus Isofix

CasualPlay Baby Zero Plus Isofix je elegantní kojenecký kočár s kšiltem, jeden z nejlevnějších modelů v této kategorii. Zařízení je vhodné k připevnění, rozepnutí a přenášení dítěte. Indikátory vám řeknou správnou instalaci. Rodiče si všimnou dlouhých pásů, které se bez problémů sbíhají i v zimě na nafouknutou bundu. Na širokém křesle pojme velké dítě. Čalounění se odstraní několika pohyby, lze jej prát v pračce, vyčistit kartáčem a vysavačem. Hliníková rukojeť má měkkou pogumovanou vložku. Můžete jej opravit ve 4 polohách v závislosti na výšce dítěte. Autosedačka je skvělá pro domácí použití jako lehátko.

Uživatelé berou na vědomí pohodlí a snadnou instalaci produktu. Čalounění je během nehody vybaveno prvky tlumícími nárazy. Bezpečnostní pás má speciální přezku, která drží dítě. Židle je instalována pouze proti pohybu, nelze použít ani Isofix (pak je připevněna běžným strojním pásem). Je důležité si uvědomit, že při přistávání na předním sedadle musí být airbag deaktivován. Držte kolébku dlouho v rukou, protože váha je 4,3 kg.

3 ForKiddy Lagun

ForKiddy Lagun je velmi lehký dětský nosič určený k použití od narození. Splňuje evropský standard ECE R 44 / 04U a složil nárazový test pro 4 body z 5. Unikátní anatomický polštář podporuje záda dítěte ve správné poloze. Díky bezpečnému připojení se systémem Isofix je dítě vždy v bezpečí. Model má dobrou funkčnost - opěrka hlavy a nosná rukojeť mají tři polohy. Polstrované vnitřní popruhy jsou pevně připevněny. Na výběr jsou 4 odstíny: červená, béžová, zelená, modrá.

Uživatelé varují, že není vhodné vyjmout židli ze základny, protože zadní část vozu zasahuje. Výsledkem je, že tyto akce trvají asi 10 minut, během nichž se dítě probudí a začne být nervózní. Autosedačka je však překvapivě lehká - pouze 3 kg, je vhodné ji použít jako nosič. Nastavitelná opěrka hlavy chrání dítě, snižuje zatížení krku a páteře. Základem židle je plast odolný proti nárazům, žádné kovové části. Čalounění je vyrobeno z mikrovlákna, dítě se nepotí ani v horkém létě.

2 Graco Junior Baby Sport Luxe Isofix

Další model je dobrým příkladem optimální dětské autosedačky z hlediska ceny a kvality a skutečného vůdce ve střední cenové kategorii. Graco Junior Baby Sport Luxe je namontován pomocí spolehlivého systému Isofix, čímž zajišťuje maximální bezpečnost pro dítě.

Tato autosedačka je určena pro kojence, proto je v ceně zahrnuta speciální anatomická vložka. Umožňuje dítěti zaujmout pohodlnou polohu a pohodlně cestovat na velké vzdálenosti. Vnitřní pásy mají tříbodový systém. Model je vybaven rukojetí, sluneční clonou a funkcí otáčení. Na boku je také další ochrana krytu..

1 BRITAX ROMER Baby-Safe i-Size + Flex Base

Autosedačka BRITAX ROMER Baby-Safe i-Size + Flex Base je lídrem v jednom z nejpopulárnějších nárazových testů ADAC. Tento model získal vysoké známky, pokud jde o šetrnost k životnímu prostředí a ochranu. Upevnění pomocí speciálního systému na podlahu vozu zajišťuje téměř 100% nehybnost při srážkách. Optimální úhel opěradla v kombinaci s anatomickou vložkou činí pobyt dítěte uvnitř obzvláště pohodlným.

Při vývoji tohoto modelu věnoval výrobce velkou pozornost správnému vývoji zádů dítěte, aby se rodiče nemohli starat o své zdraví. Díky neobvyklým barvám se židle dokonale hodí do interiéru jakéhokoli automobilu. Měkký, prodyšný sedací materiál zajišťuje optimální tělesnou teplotu. Vhodné pro hmotnost do 13 kg a výšku až 83 cm.

Nejlepší levné dětské kočárky pro novorozence

5 zvířat Nania Cosmo SP

Otevírá hodnocení levných autosedaček Nania Cosmo SP Animals, která má zesílenou opěrku hlavy a měkkou vložku. Mezi další funkce patří několik poloh opěradla, bezpečnostního pásu a ochrany proti nárazům. Výrobce upínací prvky aktualizoval, nyní je židle jednodušší. Zařízení je umístěno ve směru vozu, pás prochází mezi tělem kolébky. Tato série se vyznačuje zábavným designem se zvířaty, které dítě baví. Přestože je zařízení pro rodiče těžké: 5,7 kg. To je více než váha konkurentů. Nízkých nákladů je dosaženo díky tkanině: 100% polyester, který nedýchá.

Rodiče říkají, že napětí lze snadno upravit jednou rukou. Například pásy je třeba uvolnit, když je dítě v teplém oblečení. Pokud dítě vytáhlo kliky, upevňovací prvky se utáhnou během několika sekund. To je obzvláště výhodné při dlouhých cestách, kdy se cestující potápějí a mění polohu. Kupující však upozorňují, že v průběhu času se spona začne zasekávat. To znamená, že mechanismus nezapadl na své místo (můžete jej opravit sami). V létě dítě potí hlavu a záda. Je však obtížné najít spolehlivější upevnění sedadla za takovou cenu, autosedačka nevyvěsí, nestlačí.

4 PEG PEREGO Primo Viaggio Trifix K

PEG PEREGO Primo Viaggio Trifix K se díky své nastavitelné ochraně hlavy a opěradla řadí mezi nejlepší rozpočtu autosedaček. Zařízení je vybaveno pohodlnou rukojetí, která má 5 poloh. Židle může být instalována několika způsoby. Například s běžným automobilovým pásem dozadu bez ovlivnění základny. Někteří lidé upřednostňují instalaci ve směru jízdy a používají pouze bezpečnostní prvky kolébky. Zařízení váží 5 kg, je těžké ho držet v rukou. Ale v soupravě je pod zadkem vložka, díky které je poloha těla blízko dělohy. Je to nejbezpečnější pro novorozence. Když dítě vyroste, podšívka se odstraní, dítě se posadí. 5 poloh opěrky hlavy umožňuje nastavit podporu s ohledem na růst cestujícího.

Kupující tvrdí, že autosedačka je vhodná pro děti do 7 měsíců, pak je třeba přejít na novou skupinu. Přestože výrobce tvrdí, že zařízení odpovídá dítěti mladšímu 1,5 roku. Rodiče namítají, že v tomto věku budou nohy již spočívat na zádech. Významným mínusem je problém se sejmutím krytu, je nevhodné mýt. Recenze doporučují okamžité zakoupení bavlněného pláště na ochranu sedadla. Pokud je původní obal stále úspěšný, lze jej prát v psacím stroji.

3 Siger Aegis

Domácí společnost pro výrobu dětského zboží vyrábí řadu autosedaček pod názvem Siger Aegis. Jsou určeny pro novorozence a vydrží zatížení až 13 kg. Jsou namontovány zády dopředu a drženy v určité poloze pomocí bezpečnostního pásu. Vnitřní úchyty jsou nastavitelné a mají tři body, které zajišťují bezpečnost dítěte.

Pro větší pohodlí je k dispozici speciální markýza, nosná rukojeť a polštář pro nejmenší. Na každé straně nosiče pro kojence je zvýšená ochrana proti nárazům. Důležitou výhodou Aegis je přítomnost velkého množství barev, ze kterých si můžete vybrat. Existují jak obyčejné barevné vzory, tak speciální vzory (Khokhloma, Gzhel, geometry).

2 Nania BeOne SP Luxe

Francouzská značka Nania se etablovala mezi rodiči po celém světě. Nabízí zákazníkům to nejlepší z hlediska ceny a kvality autosedačky BeOne SP Luxe. Model je vybaven anatomickým polštářem navrženým pro použití od narození a díky tomu je v něm dítě obzvlášť pohodlné.

Speciální tkanina umožňuje dětskou pokožku dýchat. Je instalován zepředu, určený pro břemena do 13 kg. Jako upevňovací prvky jsou tříbodové bezpečnostní pásy vybaveny měkkými polštářky. Na výběr jsou 3 barvy: červená, modrá, šedá. Ve společnosti Nania BeOne SP Luxe byly provedeny nárazové testy úderů z různých stran, protože kojenecký nosič obdržel výsledky nadprůměrné.

1 Happy Baby Skyler V2

Happy Baby Skyler V2 je vylepšená verze dětské kočárky, která si získala uznání zákazníků. Díky nízké hmotnosti a ergonomické rukojeti je toto zařízení ideální pro cestování a dlouhé cesty. Souprava obsahuje vložku pro nejmenší, aby dítě zaujalo pohodlnou polohu. Kukla blokuje slunce, v případě potřeby ji lze odpojit. Kojenecký nosič je po stranách zesílen, čímž chrání cestujícího před nárazy. Rodiče říkají, že půlkruhový tvar umožňuje houpat dítě, úchytka funguje jako bezpečné zastavení. Materiál dýchá, drží svůj tvar, není poškrábaný. Textilní potah se odstraní v několika krocích, lze jej prát v psacím stroji. Židle je instalována proti směru jízdy, upevněna pomocí standardních popruhů.

Rodiče zaznamenávají malé velikosti, takže dítě je ve vodorovné poloze (lepší než sedět pro novorozence). Mnozí si všimnou hmotnosti 3 kg a tvrdí, že zařízení často berou v taxíku. I při pravidelném používání se na materiálu neobjeví žádné přilnutí, cívky nebo oděrky. Sada obsahuje podrobné pokyny, nálepky na pera a certifikáty. Recenze však upozorňují, že u některých aut jsou pásy krátké. Upevňují se, ale vyvíjejí tlak na dítě. Při změně polohy držadla se hlasitě vynoří a děsí dítě. Rodiče říkají, že v zimě je třeba odstranit nafouknuté bundy, pak se pásy upevní. Rukojeť není tak hlučná, pokud polohu překládáte velmi pomalu.

Nejlepší střední a prémiové kočárky

5 Recaro Zero. 1

Otevírá luxusní autosedačku Recaro Zero.1 s jedinečnou rotační mechanikou kolem její osy. Pozornost si zaslouží také design a kvalita materiálů. Model je nastaven proti pohybu, je určen pro děti do 18 kg. Součástí je odnímatelná vložka pro nejmenší. Základem pouzdra je speciální plast, orámovaný kovem. Dítě sedí na materiálu pohlcujícím energii. Základna má speciální nohu, stabilně upevněnou v kabině. Bezpečnostní pásy jsou vybaveny vlastním napínacím systémem a měkkými poutky. Společnost přidala ochranný systém k zařízení, které podporuje ramenní opasek. Obaly jsou vyrobeny z ekologických materiálů, lze je pohodlně sejmout a prát v pračce.

Běžný opasek pro upevnění dítěte nebude fungovat. Trochu děsivá váha - až 15 kg. Rodiče říkají, že autosedačka zabírá celé sedadlo a opěrná noha vám nedovolí položit kabelku na podlahu automobilu. Ale všimněte si několika pozic zad, dítě se necítí nepohodlně. Rozvržení se provádí pomocí páky, ale musíte tlačit slabě, bez trhání. Pokud sedačka není rovná, ale pod úhlem, hlava dítěte visí na jeho hrudi. Plastové sponky na opasek je třeba upravit, jinak budou pod kořistí. Ale v této židli se dítě nebude potit, bude se moci dívat z okna.

4 SimpleParenting Doona+

Neměli jsme ignorovat kojeneckého dopravce SimpleParenting Doona +, který je nej mobilnějším zařízením nejen v žebříčku, ale také na trhu. Snadno se přemění na kočárek a přenáší. Model má zesílené pouzdro a teleskopickou rukojeť, je instalován ve vozidle proti směru pohybu. Výrobce nabízí 2 držáky: standardní popruhy nebo Isofix. Transformace trvají méně než minutu, čtyři kola zajišťují stabilitu a manévrovatelnost. Ve vozidle vykonává rukojeť při nárazu ochrannou funkci. Konstrukce má mechanismus zabraňující skládání.

Materiály zařízení neobsahují škodlivé látky, jsou testovány na bezpečnost a trvanlivost. Existuje však mínus: autosedačka je velmi těžká, je velmi nepohodlné ji zvednout po schodech. Nemůže nahradit plnohodnotný kočárek, neprochází blátem a loužemi. Nejvhodnější je dostat se do obchodu s vaším dítětem, proměnit židli a poté s nákupem vrátit do auta. Kola musí být pravidelně čištěna, jinak znečišťují sedadlo. Výrobce doporučuje zakoupit ochranné kryty. Dlouhé cesty v křesle se nedoporučují, protože dítě je v polosedě. Nakonec chci poznamenat pohodlný zorník, který chrání před sluncem.

3 Maxi-Cosi CabrioFix

Maxi-Cosi CabrioFix je jasným představitelem prvotřídních produktů. Hodnocení zákazníků hovoří o nejkvalitnějších materiálech, velmi pohodlné poloze pro dítě a vysoké úrovni bezpečnosti při pohybu. V roce 2016 se tento kojenecký dopravce stal vítězem Ceny rodičů, který zohledňuje názory několika tisíc kupujících z celé země. A před několika lety tento model prošel populárním nárazovým testem ADAC s vynikajícími výsledky ve všech ohledech..

Bezpečnost je zajištěna zesílenými bočními panely a tříbodovým upevňovacím systémem. Model je vybaven sluneční clonou, držadlem, kapsou pro ukládání věcí. Potah je vyroben z měkké, vysoce kvalitní tkaniny a lze jej v případě potřeby snadno odstranit. Ve vozidle je namontován zády dopředu a upevněn běžným pásem.

2 MIMA IZI GO SEAT

Na hodné místo jsme umístili autosedačku z kožené autosedačky Mima Izi Go. Lze jej upevnit nejen v autě, ale také v kočárku. Zařízení má 2 upevňovací prvky: standard pro bezpečnostní pásy a moderní Isofix. Výrobce přidal pohodlnou rukojeť. Rodiče hodnotili měkkou opěrku hlavy pro dítě, která je výškově nastavitelná. Zahrnuje několik adaptérů, pomocí kterých je zařízení umístěno do kočárků této značky. Německý automobilový časopis Auto, Motor und Sport provedl nárazové testy, což sedadlo označilo za velmi bezpečné, doporučeno ke koupi.

Rodiče tvrdí, že pouzdro je vyrobeno ze speciálního plastu s plnivem, které absorbuje nárazovou energii. Díky tomu si kojenecký nosič udržuje svůj tvar a chrání dítě. Sedačka je dostatečně široká a pohodlná, vhodná i pro velké děti. Pro nejmenší je zde podšívka, která snižuje zatížení páteře a krku. Umožňuje dítěti cestovat v poloze dělohy (místo sezení). Kojenecký nosič je vybaven nastavitelným zorníkem, který lze v zařízení vyjmout a vyčistit. Hlavní věc je hmotnost pouze 3,6 kg. Vzhledem k všestrannosti a pohodlí se židle doporučuje ke koupi. Vyděsit se jen vysoká cena a neznámá značka, o které existuje jen málo recenzí.

1 Cybex Cloud Q Plus

Německá autosedačka Cybex Cloud Q Plus je skutečným lídrem v nejvyšších hodnotách. Splňuje všechny požadavky rodičů z hlediska bezpečnosti a pohodlí. Podle výsledků havarijního testu ADAC v roce 2015 obdržel Cloud Q Plus vysoké známky. Model patří do kolekce Plus, která má jedinečnou „džínovou“ barvu. Na výběr je několik různých neobvyklých odstínů..

Důležitým rozdílem této autosedačky je nastavitelné opěradlo a opěrka hlavy. Ten má až 11 pozic. Takové vlastnosti příznivě ovlivňují jak správnou polohu dítěte, tak jeho pohodlí. Speciální upevňovací prvky s vysokou pevností přiléhají pevně a jemně k tělu dítěte. Vyztužené boční stěny navíc chrání před nárazy. Anatomická vložka umožňuje používat židli od narození.

Jak vybrat dětský kočárek pro novorozence

Odborníci se domnívají, že každý, kdo má novorozence, potřebuje autosedačku. Plně zajišťuje bezpečnost dítěte a činí každou cestu pohodlnou. Při výběru jsme zjistili, co hledat:

 1. Věková skupina. Odborníci doporučují vybrat skupinu kolébek "0/0 +" pro nejmenší. Splňuje všechny potřebné požadavky na bezpečnost a pohodlí..
 2. Materiál. Sedadlo samotné by mělo být snadno oddělitelné a vyrobeno z prodyšné měkké textilie..
 3. Vyberte kolébku s pouzdrem vyrobeným ze spolehlivého odolného plastu to přímo ovlivňuje bezpečnost dítěte v nouzových situacích.
 4. Aby se záda dítěte mohla správně vyvíjet, měl by se jeho úhel sklonu pohybovat mezi 30-43 stupni.
 5. Věnujte pozornost boční ochraně.
 6. Upřednostňujte modely se speciální pojistkou, aby se dítě ve vyšším věku nemohlo odepnout.
Články O Neplodnosti