Hlavní Neplodnost

Voffffka ›Blog› Výběr dětské autosedačky nebo „Tati, zlomi mozek!“

Záznam byl přesunut z deníku.

Hned v okamžiku, kdy čerstvě upečený rodič přemýšlel o bezpečnosti svého dítěte při přepravě v autě. Beru bezpečnost velmi vážně, takže nákup dětské sedačky je bezpodmínečné rozhodnutí. Otázka zní: jaké křeslo si vybrat? Právě na toto téma se moje myšlenky rozšířily přes list textu níže.

Žádám na internetu a strýc Google vyplivne první výsledek pro mě: dětské autosedačky jsou rozděleny do tříd 0, 0+, 1, 2, 3. Existují také podtřídy: 0 + / 1, 1/2, 2/3 (tj. univerzální) atd. Hlavním kritériem pro zařazení židle do určité třídy je hmotnost dítěte. Jak pochopit, jaká váha odpovídá které třídě? Klasifikace je následující:

Pro ty, kteří nejsou předmětem, vysvětlím trochu, co přesně každá skupina charakterizuje (díky strýkovi Google za pomoc):

Skupina 0
Batolata, která si stále nemohou sedět sama, se doporučuje přepravovat pouze u kojeneckých nosičů, kde dítě leží. Autosedačky jsou stejné kolébky od kočárků, které lze upevnit na zadní sedadlo vozu pomocí speciálních upevňovacích pásů. Dítě je upevněno v kolébce širokým a měkkým pásem a kolem hlavy dítěte je umístěna další ochrana.

Skupina 0+
Tyto dětské autosedačky Cocoon jsou instalovány ve směru jízdy vpředu (s vypnutým předním airbagem) nebo na zadním sedadle - při této orientaci je dítě snáze snášet čelní náraz automobilu. Křesla této skupiny jsou zpravidla univerzální a mohou být použita jako přenosná, houpací židle a stejně jako vysoká židle. Některé z nich lze namontovat na podvozek kočárku a použít jako houpací sítě pro kočárky.

Skupina 0+ a 1
Autosedačky této skupiny mají podobnou konstrukci, což je plastová "mýdlová krabička" na rámu napájení. Tyto židle mají zpravidla několik poloh naklonění (pro bdělost a spánek). Jsou nastaveny v režimu použití pro skupinu „0+“ směřující ke směru jízdy a ve skupinovém režimu „1“ směřující k obličeji a pouze na zadním sedadle..

Skupina 2 a 3
Pro starší děti jsou k dispozici sedadla, která s růstem dítěte zajišťují přechod z používání vnitřních bezpečnostních pásů na vnější, automobilové. V budoucnosti, s růstem dítěte, může být opěradlo takové autosedačky odstraněno a ponecháno pouze sedadlo. Nainstalován pouze na zadním sedadle.

Skupina 3
V nejstarší skupině se jako bezpečnostní zařízení používají pouze bezpečnostní sedadla (tzv. „Posilovače“). Dítě je v tomto případě upevněno pomocí běžných bezpečnostních pásů.

Skupina 1/2/3
K dispozici jsou také univerzální autosedačky, tzv transformační židle vhodná pro několik skupin dětí (1, 2, 3). Tyto židle jsou praktičtější, protože stačí na delší dobu.

Je samozřejmě ekonomičtější koupit si jednu transformační židli, kterou lze použít po dlouhou dobu. Ale v praxi se ukazuje, jak často se stává, že univerzální věci jsou zřídka dobré. Univerzální křesla jsou z hlediska bezpečnosti a pohodlí obvykle vysoce specializovaná křesla. Proto, pokud to finanční prostředky dovolují, je velmi vhodné zakoupit novou židli vyšší skupiny pokaždé, když dítě roste (nebo se alespoň nesnažit pochopit nesmírnost, například nekupovat židle skupiny 1/2/3, je lepší samostatně 1 a 2/3).

Rovněž stojí za zmínku, že zakoupená autosedačka musí splňovat evropský certifikát ECE R44 / 04 (mimochodem, mějte na paměti, že bez autosedačky s odpovídajícím certifikátem nebudete vy a vaše dítě formálně povolen do Evropy autem). Nepřekvapujte však, že získání tohoto certifikátu nezaručuje bezpečnost křesla. Na domácím trhu je otevřenou otázkou velký počet autosedaček beze jména (Číňané nebo FIG, kteří rozumějí, jaké výroby), u nichž existují známky shody s tímto certifikátem, ale jak se projeví v případě nehody. Musíte se pečlivě podívat na samotnou židli (zpracování, materiál, ergonomie). Často pochybné židle jsou velmi levné, což by vás mělo nejdříve upozornit. A v Německu, kupodivu, existuje na první pohled dost dobrých míst, která i přes dostupnost potřebných certifikátů neprocházejí nezávislými bezpečnostními testy.

Chci také poznamenat, že autosedačky jsou také klasifikovány z hlediska připevnění k autu. Existují dva typy sedadel: upevnění pomocí standardního bezpečnostního pásu a upevnění pomocí systému ISOfix. U standardních pásů je vše víceméně jasné. Co je to ISOfix? ISOfix je systém pro pevné připevnění autosedačky k karoserii. Na spodní části zadní části autosedačky jsou k tělu připevněny dvě konzoly. Autosedačka má dvě držáky, které zapadají do těchto držáků - sedadlo je upevněno k tělu. Pro větší stabilitu se často používá prodloužená „noha“, která spočívá na podlaze. Ve starších skupinách židlí jsou úchyty ISOfix vzácné, protože nejčastěji jsou držáky do auta určeny pro hmotnost dítěte do 18 kg. U skupin sedadel 2 a 3 zůstávají hlavní pásy pravidelnými pásy a ISOfix, pokud je přítomen, hraje pouze pomocnou roli. Mimochodem, někteří rodiče, kteří mají sedačku s opaskem, si stěžují na nějakou vůli autosedačky týkající se sedadla během instalace - to není důvod k obavám. Inženýři záměrně povolili tento účinek ke snížení nárazového zatížení při čelní nehodě.

A tak jsem se prostřednictvím velmi dlouhé studie na internetu zaměřil na skupinu 0 + / 1 a očekával jsem, že budu židlí na 3,5–4 roky. Dokonce jsem se podíval na několik modelů, dokud jsem nezačal studovat hlavní problém - bezpečnost. Existuje celá řada crash testů, které provádějí hlavně Evropané: ADAC, test, WHICH?, OAMTC, EuroNCAP atd..
Podle těchto nárazových zkoušek ve skupině 0 + / 1, kterou jsem vybral, neexistovala prakticky žádná sedadla, která by úspěšně prošla bezpečnostními testy. Přesněji řečeno, taková židle se ukázala jako jedna - BESAFE iZi Combi X3 Isofix.

Ve sloupci „bezpečnost“ to vykázalo nejen dobré výsledky, ale ukázalo se, že je také dobrá, pokud jde o péči a šetrnost k životnímu prostředí. Země původu je Norsko. Všechno by bylo v pořádku, ale cena za toto potěšení je 630 $ v Minsku. V Moskvě jsou tyto židle levnější než 650 $, které jsem nenašel.

Pro mě je to velmi drahé, takže hledáme alternativu. Poté, co jsem prošel téměř všemi možnými možnostmi, dospěl jsem k závěru, že musíte přejít na jiné skupiny. A pokud ano, je třeba zvážit nákup postupně židlí skupiny 0+, potom 1 a poté 2/3, jak dítě roste. Peníze na konci jsou zhruba stejné, ale částku lze „natáhnout“ v čase. A nikdo nezrušil další prodej použité židle. Takže začneme ze skupiny 0+.

V této skupině je výběr poněkud širší. Mezi výherci bezpečnostních testů najdete velké množství sedadel. Aby nebyl uveden velký seznam, přečtěte si pouze výsledky testů. Výběr židle s informacemi o zkoušce je dost snadné. Právě jsem třídil přes internet, abych všechny možnosti, které dostaly dobré známky, napsal všechny modely, které mě zajímaly o cenu, a prohledával všechny obchody (internetové obchody a běžné obchody), které pro mě byly nějak zajímavé z hlediska „pohodlí“ vyzvednout si nákup. Hledal mezi obchody v Minsku, Kyjevě a Moskvě. Pokud jde o Moskvu, mohu říci jednu věc - vyšší než v Moskvě, nikde jsem nenašel ceny. Překvapený, že jsem upřímný. Dobrou volbou se zdálo, že židle Chicco Synthesis X-Plus za 108 dolarů v Kyjevě.

Nakonec jsem se však v Minsku usadil na variantě Hauck Zero Plus Comfort.

Vynikající výsledky v testech bezpečnosti, snadné použití, pohodlné, uspokojivé v péči. A co je nejdůležitější, cena je 120 USD, zatímco u velké většiny konkurentů se ceny pohybují v rozmezí 160–170 $. Nevýhodou je nedostatek ISOfix mount. Ale od neexistují žádné problémy s bezpečností, nevýhoda se scvrkává pro snadnou instalaci. A od té doby po 1-1,5 letech se budeme muset přestěhovat do křesla skupiny 1, s čistým svědomím, nechám příště zvolit ISOfix. A bude trvat relativně málo času, než se vyrovnáte s nepříjemnostmi.

Nyní vyvstala otázka, jak ji přivést z Minsku. Poté, co jsem prošel několika možnostmi, rozhodl jsem se obrátit na Dima VelBy. Poté, co si prohlédl všechny informace, které mu byly uloženy, Dima nenápadně nabídl hledat místo na second.by, které kromě použitých autosedaček má řadu nových. Všiml jsem si, že zpočátku jsem hledal pouze nová sedadla, protože hlavním nebezpečím použité židle je teoretická nouzová minulost, ale pokud je židle nouzová, již ji nelze ovládat - při druhé nehodě nebude fungovat tak dobře. Našel jsem tedy novou židli Hauck Zero Plus Comfort za 87 USD, ale bohužel ji již bylo prodáno. Kvůli zájmu jsem se rozhodl prohlédnout si web a hledat další nové modely a líbilo se mi oznámení o prodeji křesel Maxi-Cosi CabrioFix. Ukázalo se, že to není nové, ale „mírně použité“. Nechtěl jsem uvažovat o této možnosti, ale Dima řekl, že měl jen takové křeslo a že rozhodně mohl určit, zda došlo k nehodě nebo ne. Pokud ano, proč to nezkusit sledovat? Při prohlídce se ukázalo, že kromě drobných škrábanců na spodním plastu není na co si stěžovat. Cena 80 $. V zabezpečení je o něco lepší než Hauck. Na vteřinu přemýšlejte... Ber to! Určitě si vezmu další židli pouze s novou, protože židle další skupiny se používají po dlouhou dobu, takže se více opotřebovávají.
V tuto chvíli ke mně křeslo již přišlo. První zkušební jízda se blíží :)

Židle, stejně jako ostatní sedadla skupiny 0+, je instalována proti směru vozidla a je připevněna běžnými pásy. Zajímalo by mě, jak přesně je připojeno, takže jsem našel toto video (i když v angličtině):

Proč se důrazně doporučuje instalovat dětské sedačky do 1 roku proti směru jízdy? Faktem je, že děti mají velmi špatně vyvinutý krk. V případě kolize při rychlosti 50 km / h u dítěte, jehož sedadlo je instalováno ve směru jízdy, se může krk natáhnout až o 10 cm a při natažení krku po 2,5 cm může dojít ke kritickým zraněním. děti do 1-1,5 let na sedadlech instalovaných ve směru jízdy!

Takže jsem se rozhodl na židli na dalších 1-1,5 let. A aby v této věci eliminoval svou vlastní negramotnost, rozhodl se také sledovat trh pro více „starších“ skupin nových autosedaček. Výsledkem byl výběr, moje vlastní nejvyšší křesla, která se z nějakého důvodu zajímala o mou pozornost. Výběr byl diktován jednak úspěšným absolvováním nárazových testů, a jednak přítomností na běloruském trhu (alespoň v běloruských internetových obchodech). Jsem si jistý, že tento seznam zdaleka není úplný (stačí se podívat na seznam bezpečných sedadel). Tuto nabídku může rozšířit kdokoli. Ale jsem si jistý, že moje informace nebude k ničemu.

Budeme organizovat svůj top v seznamu: skupina 0+ (začnu s tím, protože nákup židle samostatně ve skupině 0 je docela drahý). V této skupině mě zajímaly tři modely, z nichž jeden jsem si vybral:
Syntéza Chicco X-Plus 108 $ (Kyjev)
Hauck Zero Plus Comfort 120 $ (Minsk)
Maxi-Cosi CabrioFix 165 $ (Minsk)

Ve skupině 0 + / 1 máme BESAFE iZi Combi X3 Isofix, nesrovnatelný ve všech ohledech za $ 650 (Moskva).
Rovněž v této skupině mohu poradit týmu Team-Tex Nania Driver SP za $ 105 (Minsk) - z důvodu bezpečnosti je průměrný, ale je relativně levný a lze jej zakoupit v Minsku.

Ve skupině 1 je výběr dostatečně široký a všechny židle najdete v Minsku:
MAXI-COSI PrioriFix (isofix) $ 440 - dobrá bezpečnost, ale cena je vysoká
MAXI-COSI Tobi $ 260 - uspokojivé zabezpečení, ale dobrá cena
CHICCO Key1 Isofix $ 350 - kontroverzní příklad: v jednom z testů vynikající výsledek pro bezpečnost, ve druhém - židle se prostě rozpadla; cena je nadprůměrná (jen se na to podíváme, ale stojí za zvážení)
RÖMER Duo Plus (isofix) 500 $ je skvělá židle, ale cena :(
RÖMER King plus 300 $ - skvělá židle, relativně levná, ale ne ISOfix

Skupina 2/3 je také docela nasycená, pro bezpečnost má každý vynikající výsledek. ISOfix je v této skupině poměrně vzácný, jako ne všechny automobilové výztuhy dokážou takovou hmotnost dítěte vydržet, a pokud je k dispozici ISOfix, pak jen jako dodatečný držák - běžné pásy zůstávají hlavními.
RÖMER Kidfix (isofix) $ 250 (Minsk) - můj výběr
RÖMER Kid $ 200 (Kyjev)
Řešení CYBEX X $ 200 (Minsk)
Oprava CYBEX X-řešení (isofix) 260 $ (Minsk)
KIDDY Discovery Pro $ 300 (Minsk)
Chránič CASULPLAY (isofix) 300 $ (Minsk)
CONCORD Lift Evo PT $ 190 (Minsk)
BEBE CONFORT Moby 220 $ (Minsk)
MAXI COSI Rodi XR $ 185 (Minsk)

Děkuji vám za pozornost a zvláštní poděkování těm, kteří neprošli mojí „výzkumnou prací“, opravdu jsem věnoval spoustu času a úsilí na systematizaci všech těchto informací.

Zdůrazním hlavní věc:
1) ani není diskutována potřeba zakoupit dětskou sedačku;
2) vyberte židli požadované skupiny;
3) Nejprve vybereme židli podle nárazových testů a poté už mluvíme o rozpočtu;
4) shoda s certifikátem ECE R44 / 04 je povinná, ale nikoli jedinou podmínkou;
5) vybereme novou židli (pokud se použije, pak jsme si jisti, že není minulost nouze);
6) ISOfix - je to výhodné, ale neznamená to větší bezpečnost ve srovnání se zapínáním pásu (studujte výsledky nárazových zkoušek); Instalace ISOfix se snadněji instaluje a sedačka ISOfix s dítětem se o tah neusmívá;
7) pečlivě se naučte, jak správně nainstalovat autosedačku, protože v případě nesprávné instalace nepomůže židle v případě nehody (pečlivě si přečtěte instalační pokyny a podívejte se na video);
8) pokud se sedadlo s upevňovacím prvkem pásu po instalaci lehce uvolní na sedadle - to není důvod k obavám: nejčastěji se jedná o konstrukci, aby se snížilo zatížení v případě nehody.

Komentář, zeptejte se, objasněte. Toto téma mě velmi zajímá a rád s vámi diskutuji.

A konečně pár slov pro ty, kteří stále považují dětskou sedačku za zbytečnou tupost, nepřípustný luxus, nebo pro ty, kteří si myslí: „Jezdím tiše a pomalu - nic se mi nestane“.
Přečtěte si tato nemyslící fakta:
1) při srážce rychlostí 50 km / h nezařízené dítě utrpí stejná zranění, jako by spadlo z výšky čtvrtého patra;
4) nezařízené dítě o hmotnosti 30 kg, sedící v zádech paží, se svým opaskovým rodičem při srážce rychlostí 50 km / h na krátkou dobu získá hmotnost 1 tuny - v této situaci nemůže dítě matky nebo otce držet dítě v náručí (to je pro ty kdo věří, že může dítě samostatně držet v klíně);
3) během nehody neotevřená figurína letí do čelního skla tak, aby fragmenty skla pronikly hlavou do hloubky 1 cm, přetížení při nárazu může dosáhnout 192 g (bezpečný práh - 88 g), krční obratle se vypuknou s momentem 154 nM (bezpečný práh - 57nM) „Je to hodně nebo málo? Představte si, že na zátylku je připevněna páka délky metru, na kterou se váží 15 kilogramů. Můžete držet hlavu? (AR)“ (pro ty, kteří rádi dají dítě za sloup mezi přední sedadla);
4) stehno neotevřeného cestujícího, který je na zadním sedadle automobilu, narazí do zad před sedadlem silou 1,3 t při nárazu rychlostí 50 km / h, se stejnou silou vyrovná dítě na klíně nebo poblíž, když boční srážka - proto musí být zajištěni všichni cestující v automobilu.

Všechna tato fakta jsou převzata ze zpráv o zkouškách neotevřených figurín v publikaci automobilů AvtoRevu, jakož i z provozních pokynů vozu Renault Scenic II. Žádné neověřené zdroje. Přemýšlejte o tom.

P.S. Zvláštní poděkování patří Dima VelBy, která mi laskavě pomohla koupit židli v Minsku, a také díky Dima DJ-DIMA, která pomohla přivést židli do Gomel

UPD: A tady je fotka mého malého pasažéra v křesle. Leží, nekňučí. A zatímco se pohybuje, spí nejčastěji.

UPD2: Poté, co mu syn stačil jeden rok, přestal se umísťovat do Maxi Cosi a my jsme se přesunuli k zakoupenému Romer King Plus. Nemá montážní systém IsoFix, ale stále vykazuje vynikající výsledky v bezpečnostních testech. Je to také velmi pohodlné a podle velkého počtu lidí, kteří psali recenze na autosedačkách, děti v ní snadno nesou silnici. Kočil jsem na to. Po třech měsících dvou a půl roku a půl roku nepřetržitého používání mohu potvrdit, že je v něm dítě opravdu pohodlné, často v něm usne (i když existují pochmurné, co opravdu). Je velmi vhodné sedět s dítětem, zejména u vysokých koppaktvenů. V případě potřeby lze židli snadno vyjmout a znovu uspořádat v jiném stroji. Obecně jsem spokojen. Doporučit!

UPD3: Dovolte mi přidat k příspěvku recenzi mého přítele Volodya aka Ermakoffmana o jeho zkušenostech s používáním dětských sedaček:
"Teď, já, jako otec dvou dcer a spoluvlastník 2 autosedaček, mohu říci, že ta starší cestovala 2 roky od 1,5 roku v křesle Britax evolva 1-2-3 a jsem z toho velmi potěšen, obvykle slyším od lidí, že se děti nechtějí připevnit nebo rozepínají se, důl sedí v tom pořád a má to ráda, ať už jdeme kamkoli, i když v létě je židle ve své vlastní letní pokrývce, která mu nedovolí, aby se stala pánevem, několikrát se umyla, stále jsou tam.

Nejstarší v dětství provedla své krátké procházky městem v kolébce kočárku Peg-Perego Culla, ještě ne autem a bez možnosti upevnění, připevnila ho jen stisknutím sedadla, pah-pah se nedostala na nárazové testy...

Tento kočárek byl zděděn nejmladšími, ale vzhledem k tomu, že nyní trávíme řád nebo ještě 2 další, byl kočárek podřízen sedadlu nulové skupiny Peg-Perego Viaggio Tri-Fix, koupil použitý, ve výborném stavu nikdy ani vymazány a zdá se, že na 100ue při současné špatné míře mají málo využití. Z osobních výhod pro mě je to kompatibilita s podvozkem Peg-Perego, je velmi výhodné, když se nemůžete probudit spící kozu, abyste přešli od křesla k kočárku. Podle testů není židle moc špatná. Nemám moc ráda zapínání pomocí pásů, ale prostor pod „nulovými“ sedadly je prostor...

Teď přemýšlím o koupi další židle, takže přemýšlím o tom, zda bych měl vyzkoušet židli 1. skupiny, ale ještě jsem se nerozhodl...

UPD4: další dobrý článek o autosedačkách na ABW.BY

UPD5: Děti vyrostly, a proto se nejstarší syn přestěhoval do starší britaxRÖMER KIDFIX II XP SICT:

A nejmladší dcera, respektive, se přestěhovala do zděděné židle RÖMER King Plus.

UPD6: shrnul své čtyři roky zkušeností s používáním autosedaček v jednom článku. Zkušenosti s používáním byly shrnuty pouze o kritériu pohodlí.

Dětská autosedačka skupiny 0+: správná volba

Osoba, dokonce i novorozenec, má nárok na majetek. Jednou z prvních položek ve školce by měla být autosedačka. Jak správně vybrat?

Dětské autosedačky jsou na rozdíl od dospělých rozděleny do kategorií v závislosti na výšce a hmotnosti dítěte: 0, 0+, 1, 2, 3. Existují kombinované kategorie (například 0 + / 1), s nastavitelnou velikostí a váhou. Existují dokonce transformátory typu 0 + 1/2, které údajně vyhovují všem - od novorozenců až po studenty středních škol. Například židle Carmate Zutto 3 Style určené pro děti o hmotnosti od 2,5 do 25 kg a rostoucí od 50 do 120 cm! Dětské sedačky však nejsou šaty; Měly by být přesně ve tvaru, jako dobrý oblek od otce nebo jako židle pilota Formule 1, která je vyrobena podle obsazení z těla. Příliš velká židle na drobky je nepřijatelná - nebude schopna chránit před úderem, ale v těsné blízkosti je nebezpečná a nepohodlná. Pro zjednodušení výběru musíte vzít dítě na „kování“. A s nákupem v aplikaci (před propuštěním z nemocnice) byste se měli zaměřit na „hmotnost a velikost“ novorozence.

Pro kojence přišli výrobci dětských sedaček se skupinou 0 - rodiče dabovali takové výrobky kolébkám a „nulovým dětem“. Nepovažujeme „Nulevka“ - ze tří důvodů. Podle designu se podobají spacáku z kočárku, pouze s popruhy. Jsou umístěny přes prostor pro cestující na zadním sedadle, a proto chrání špatně před čelním nárazem. Výlety dítěte v prvních měsících života jsou obvykle malé a růst se zrychluje. Nebudete mít čas přijít na smysly, jak vyroste z „nuly“ a budete muset prodat nebo dát prakticky novou drahou věc.

Nakonec, aby se dítě postaralo o cestu, sedí vedle něj matka - a díky tomuto uspořádání kolébky může být stísněna..

Podívejte se na výhody!

Praktičtější a proto populárnější jsou židle skupiny 0+, tzv. Nošení. Říká se jim to díky úchytům, které vám umožňují vložit židli do auta, odstranit a přenášet, aniž by narušovaly spánek dítěte. Mnoho modelů je nabízeno se speciálními odnímatelnými vložkami - pro novorozence.

Přenášení je spíš jako opravdová židle: v těle mísy z formovaného plastu je dítě v polosedě. V misce židle je připevněn vícebodovými pásy s přezkou na břiše (jako řidič závodních aut).

Teoreticky by měl nosit stačit na jeden a půl roku a 13 kg. Ale některé děti z nich vyrůstají ve věku devíti měsíců. Pokorte se! Existují sedadla skupiny 0 + / 1, navržená pro hmotnost do 18 kg a větší růst, ale je jich málo, jsou dražší a vykazují špatné výsledky v bezpečnostních testech. Je lepší být příliš líný na to, aby si vyměnil židle, a ne na ně. Cenové rozpětí je obrovské - od 1 000 rublů pro domácí „malou holčičku“ po desítky tisíc u nových modelů slavných značek, jako je Maxi-Cosi Pebble (více než 20 tisíc rublů).

Většina křesel skupiny 0+ je připoutána bezpečnostními pásy. Vezměte prosím na vědomí, že v některých autech není dostatečná délka pásu pro „obejití“ těla židle, jak by měla být. Takže než si koupíte židli, zkuste to na svém autě.

Pravidla provozu neupravují místo instalace dětské sedačky. Pokud ji vrátíte zpět, nasaďte na přísavku další zpětné zrcátko a upevněte jej tak, abyste mohli dítě vidět, aniž byste se otočili. A pokud dáte židli na přední sedadlo, nezapomeňte vypnout airbag spolujezdce.

Židle skupiny 0+ by měly být nastaveny proti průběhu pohybu. Některé modely, například Carmate (Ailebebe) Kurutto NT2 Premium, mají mechanismus otáčení, ale můžete jej použít pouze pro pohodlí - například pro správné nastavení řemenů.

V Evropě se pro dětské sedačky používá bezpečnostní norma ECE 44/04. Současně je však v platnosti i nová, přísnější norma R129 (i - Size), která se za dva roky stane povinnou pro všechny výrobce. Doposud musí být proti pohybu přepravovány pouze děti do devíti měsíců a se zavedením standardu R129 se tento věk zvýší na patnáct měsíců. Židle nebudou vybírány podle hmotnosti, ale podle výšky dítěte. U všech modelů bude zkouška bočního nárazu povinná (nyní - na žádost výrobce). Nakonec budou všechna sedadla vybavena úchyty Isofix. Stále není snadné najít takové modely na prodej, ale v Evropě již takové modely mají.

Pro zjednodušení života a zajištění bezpečnosti dítěte si můžete zakoupit speciální plošinu pro dětskou sedačku - jinými slovy základnu, která vám umožní rychle, snadno a správně umístit nosič na místo. Obvykle to stojí stejně jako samotné křeslo. Základna je v autě upevněna vždy pomocí popruhů nebo „isofixu“. Poté stačí stisknout tlačítko a uvolnit držadlo pro nošení. A stejně snadné ji dostat zpět na místo. Základny nejsou univerzální, takže je nepravděpodobné, že budete moci vzít křeslo jedné značky a základny druhé. Například na židli Recaro Privia budete muset koupit fixační základnu Recaro, Welldon Diadem - Welldon Isofix DS06 - T, Sono Casualplay - Sono Isofix atd..

Zajímavé jsou takzvané podvozky nebo dopravní systémy, které umožňují proměnit židli v kočárku. Budou však vyžadovat další prostor v autě a za cenu, že nejsou nižší než samotná sedadla. Kromě toho mohou být vyžadovány adaptéry pro umístění židle jedné značky na podvozek jiné značky. Židle Maxi-Cosi CabrioFix je umístěna na podvozku Quinny, Bebe Confort nebo UppaBaby Cruz. Sedačka Römer Baby-Safe plus SHR II je namontována na podvozku Britax s podvozkem Click & Go, zatímco BeSafe iZi Sleep s příslušnými adaptéry je kompatibilní s Maxi-Cosi, Quinny, Bugaboo a XLander. Ale izraelský Doona se ukázal být nejzložitější ze všech, když navrhl hotový transformátor - skládací podvozek kombinovaný s křeslem. Je pravda, že se jedná o nákladný zázrak a v bezpečnostních testech získal pouze tři na pětibodové stupnici..

Výroba dětských sedaček je celé odvětví moderního průmyslu, z něhož již „ladění“ vycházelo. Měli byste ale začít s tou hlavní věcí - vlastně ze židle.

Pravidla výběru

Co hledat při nákupu? V první řadě je to pro bezpečnost, protože tuto věc nekupujete pro krásu a ne pro to, abyste ji ukázali inspektorům dopravní policie. Podívejte se na hodnocení německého autoklubu ADAC (částečně jej zveřejňujeme na této stránce). Adak testy jsou přísnější samotnými výrobci a certifikační požadavky ECE 44/04. Čelní náraz se provádí vyšší rychlostí, je vyžadován boční náraz, kromě toho němečtí odborníci posuzují možnost nesprávné instalace a od roku 2011 kontrolují sedadla na přítomnost škodlivých látek. Bohužel ne všechny modely prodávané v Rusku jsou uvedeny v hodnocení. Pokud se vám model, který se vám líbí, nenachází v hodnocení Adak, vyžádejte si bezpečnostní informace od prodejce nebo výrobce. Nakonec hledejte na případu odznak ECE 44/04. Pokud ne, vyberte jiná sedadla.

Věnujte pozornost materiálům: musí být hypoalergenní. Stává se, že v Adakovových testech ukazují židle dobré výsledky při nárazových testech, ale spadají do ekologie.

Třetím parametrem, který musíte před nákupem vyhodnotit, je hmotnost židle. Vezměte prosím na vědomí, že jej budete muset pravidelně nosit se svým dítětem.

Praktičnost je také důležitá: je možné u psacího stroje umýt kryt, je vhodné používat pásy? A pouze na posledním místě by měl být vzhled. Výrobci nabízejí mnoho designových možností - stejné designové židle mohou vypadat úplně jinak.

Pokud vezmete v úvahu vše, bude výběr omezen na několik možností. Značková křesla (Maxi-Cosi, Recaro, Römer, Cybex) jsou samozřejmě dobrá pro každého, ale značnou část ceny udělíte propagované značce. A pokud je otec potěšen, že jeho malý syn jede do Recara, pak pro arašídy to nevadí - bylo by to pohodlné.

Když si koupíte dětskou sedačku, musíte nejdřív přemýšlet a mluvit s prodejcem o bezpečnosti.

Isofix

Jedná se o standardizovaný upevňovací prvek pro dětské sedačky, něco jako dvě sáňky od sebe vzdálené 280 mm, se západkami na koncích, které jsou připevněny ke speciálním konzolám přivařeným k tělu. Najdete je ve svém autě pod plastovými zátkami s odpovídajícími ikonami.

Havarijní testy v průběhu let potvrdily vysokou bezpečnost a spolehlivost takového systému, a proto se mnozí rodiče domnívají, že dětské sedačky musí být označeny „isofixes“. Oponenti „izofixů“ tvrdí, že tento systém, který zajišťuje pevné upevnění židle, může při nehodě způsobit újmu: škubnutí bude ostřejší než u běžných bezpečnostních pásů. To není prokázáno, stejně jako teorie, že u židlí s „isofixes“ děti onemocní rychleji kvůli větší frekvenci a amplitudě vibrací. Podle našeho názoru je Isofix stále bezpečnější.

Domácí

Rusko má také své vlastní „křeslové“ značky - ne jednu nebo dvě, ale tucet a půl! Některá sedadla jsou vyráběna pod domácími značkami v Číně. Existují však společnosti s místní produkcí: moskevský APIS, Dubna Apex, St. Petersburg Happy Baby Company a Ryazan Siger. Je pravda, že některé materiály a komponenty, které používají, se importují. A celková kapacita všech ruských výrobců nebude stačit ani pro polovinu trhu, takže úplná substituce dovozu v této oblasti ještě nesvítí.

Křoví

Sekundární trh je plný prakticky nových autosedaček pro děti. Nikdo však nemůže zaručit, že osoba, která se vám líbila, nemá nehodu. Navzdory složitosti designu do nich zatím nevloží černé skříňky, takže když si koupíte klíčenka, jednáte na vlastní nebezpečí a riskujete. Zárukou bezpečnosti může být pouze nákup židle od příbuzných, přátel, známých. V každém případě musí být židle před nákupem pečlivě zkontrolována. Mimochodem, existuje možnost ušetřit peníze, pokud například potřebujete naléhavě jít do porodnice pro propuštění: pronajměte si židli (75 - 100 rublů za den). Jen nezapomeňte řádně prát, před vložením dítěte do něj vyčistěte židli. Některé děti byly stále špinavé. Nemluvě o dospělých.

Děkujeme distribuční síti Supermarket pro autosedačky za pomoc při přípravě materiálu.

Hodnocení nejlepších autosedaček pro novorozence

Vlastnosti výběru autosedaček pro novorozence

Autosedačky pro kojence jsou zádržné prvky, ve kterých můžete přepravovat děti od narození. Navenek vypadají jako kolébka pro novorozence, které lze použít jako houpací křeslo, stejně jako některé modely namontované na podvozku kočárků..

Existují určité vlastnosti výběru autosedaček od 0 měsíců:

 • podle všech norem a pravidel, včetně evropských, lze sedadlo v automobilu přepravovat pouze s opěradlem vpřed a vzadu a vpředu;
 • pokud rodiče chtějí používat autosedačku pro novorozence také na předním sedadle, pak výrobky pouze se systémem upevnění Isofix nebudou fungovat, protože na předním sedadle nejsou žádné speciální zámky;
 • musíte se předem rozhodnout, jaký věk bude dítě od narození jezdit na autosedačce, abyste mohli správně určit skupinu (například 0 nebo 0+);
 • pečlivě prostudujte složení potahu, který by měl být „prodyšný“ a neudržovat vlhkost uvnitř, aby děti neměly podráždění a vyrážky na kůži v důsledku nadměrného pocení;
 • mnoho modelů může být použito jako houpací křeslo pro rychlé usínání, stejně jako pro přenášení, snadno vyjímatelné z automobilu;
 • dětská autosedačka by měla odpovídat výšce a hmotnosti dítěte pro své vlastní pohodlí, jakož i bezpečnost během jízdy;
 • materiály rámu, z nichž jsou dětské sedačky vyráběny od 0 do 10 (13) kg, musí být co nejsilnější, aby vydržely náraz při nehodách;
 • měla by se zvážit ochrana před vedlejšími dopady, která chrání hlavu dítěte a další životně důležité orgány;
 • z důvodu bezpečnosti a pohodlí novorozence by se u kojence měla brát v úvahu podpora hlavy.

Nyní mohou rodiče před narozením dítěte vědět již předem, jak si pro novorozence zvolit správnou autosedačku

Typy autosedaček pro novorozence

V prodeji najdete následující možnosti:

 1. Skupina 0 je kolébka pro děti do 10 kg. Zpravidla je třeba je instalovat pomocí pravidelných bezpečnostních pásů na zadním sedadle automobilu. Vzhled těchto sedadel kategorie 0 připomíná košík běžného kočárku. Jsou umístěny kolmo na pohyb vozidla. Tato autosedačka je určena pro dítě do 6 měsíců včetně.
 2. Skupina 0+ pro kojence do 13 kg. Jejich vzhled připomíná misku. V takových autosedačkách jsou pětibodové bezpečnostní pásy, které upevňují dítě. Kromě toho musí být namontovány zády k čelnímu sklu (proti pohybu). A to není náhoda. Pokud uděláte opak, pak při náhlém brzdění může dojít k fatálnímu kývnutí hlavy. Autosedačka pro děti této skupiny se také používá jako nosič. Věk - do 1 roku.
 3. Skupina 0 + / 1, kterou lze použít k přepravě kojenců do 18 kg. Tento typ zádržného zařízení patří mezi univerzální autosedačky, protože jej lze použít pro děti do 4 let. Ukládání dětí do autosedačky je již možné a opěradlo dopředu a ve směru automobilu.
 4. Skupina 0-1-2, která může obsahovat děti od narození do 25 kg, což odpovídá maximálnímu věku 6 let. Takové modely jsou instalovány zpět a lícem dopředu. Mají mnoho poloh na zádech, opěrkách hlavy a šířce sedadel, takže s nárůstem hmotnosti a výšky je dítě pohodlné, pohodlné a bezpečné..

Která autosedačka je nejlepší pro novorozence

Kolébka pro děti, ať už je to kdekoli - doma nebo v autě, rodiče vždy přemýšlejí, který z nich je nejlepší zvolit při porovnání různých možností. Přezkum autosedaček, srovnání ceny dětského produktu, výsledky nárazových zkoušek atd..

Pokud zvažujete volbu mezi skupinami 0 a 0+, měli byste si prostudovat následující informace.

Výhody skupiny 0:

 • dítě je ve vodorovné poloze;
 • ideální pro přepravu oslabených nebo předčasně narozených dětí;
 • žádný tlak na křehkou páteř.

Nevýhody skupiny 0:

 • rozměry, ve kterých zadní sedadlo zabírá dvě místa najednou;
 • při čelním nárazu není schopna chránit dítě před poškozením v co největší míře.

Výhody skupiny 0+:

 • kolébka pro novorozence v autě této kategorie je menší;
 • stanoveno osobou proti pohybu v souladu se všemi bezpečnostními normami;
 • pro větší pohodlí jsou konstrukce ve formě kočárů promyšleny, aby mohly být děti pohodlně krmeny, hrály se, bavily;
 • určené pro děti do jednoho roku;
 • jsou k dispozici vnitřní pětibodové nebo tříbodové bezpečnostní pásy;
 • existuje možnost připevnění k základně isofixu nebo standardním bezpečnostním pásům;
 • lze jej umístit na přední sedadlo deaktivací airbagů;
 • lehká konstrukce.

Nevýhody skupiny 0+:

 • neexistuje vodorovná poloha zád, proto je až 5 měsíců lepší nosit děti v takových zádržných systémech na velké vzdálenosti, protože na křehké páteře je velké zatížení;
 • autosedačky s funkcí carry jsou užší než běžná stojící sedadla.

Důležité! Rodiče si sami vyberou nejlepší autosedačku z prezentovaných skupin, hodnotí všechny klady a zápory i individuální charakteristiky dítěte.

Jak nainstalovat

Součástí otázky je výběr autosedačky pro dítě podle určitých kritérií. Je třeba správně nainstalovat dětskou sedačku nebo kabelku.

Pokud existuje systém isofix, platí tato pravidla:

 • je nutné najít spoj mezi opěradlem a sedadlem a také najít upevňovací konzoly Isofix;
 • ze sedadla jsou odstraněny kovové držáky;
 • dále všechny komponenty zapadnou na své místo;
 • pokud má autosedačka ukazatele správného upevnění, po úspěšné instalaci se přepne do „zelené“ polohy;
 • potom je samotná konstrukce autosedačky instalována na základně isofixu a je navíc upevněna standardními bezpečnostními pásy, které jsou nataženy na požadovanou úroveň;
 • Základna Isofix by měla být maximálně tlačena dozadu na autosedačce;
 • v případě důrazu na podlahu jsou teleskopické konstrukce navíc regulovány do nezbytné polohy;
 • poté, co dítě sedí v autosedačce, je upevněno vnitřními popruhy.

Důležité! Isofix se nepoužívá na předním sedadle.

Instalace pomocí běžných pásů je jednodušší a pohodlnější, umožňuje vám umístit autosedačku na přední sedadlo automobilu. Děje se to takto:

 • najít speciální značky na těle autosedačky pro vynechání modrých pásů, protože sedadlo je umístěno proti čelnímu sklu;
 • projít přes ně pravidelné pásy a upevnit se;
 • umístit dítě na sedadlo a upevnit pětibodové nebo tříbodové bezpečnostní pásy;
 • Při cestování na předním sedadle musíte bezpodmínečně vypnout airbag.

Způsob připevnění autem se nepovažuje za nejspolehlivější ve srovnání s isofixem. Kromě toho nemusí mít bezpečnostní pásy dostatečnou délku.

Hodnocení nejlepších nejlepších autosedaček pro novorozence

Hodnocení nejlepších autosedaček pro novorozence je následující.

Maxi Cosi Cabriofix (přečtěte si recenzi)

Popis

 • kategorie 0+ (o-13 kg);
 • upevnění pouze pomocí běžných bezpečnostních pásů;
 • žádný systém Isofix;
 • lze nosit a houpat se;
 • vybavené tříbodovými bezpečnostními pásy;
 • Má kompatibilitu s podvozkem a některé invalidní vozíky.

Výhody

 • bezpečnost;
 • atraktivní vzhled;
 • je zde speciální opěrka hlavy.

nevýhody

 • vysoká cena;
 • upevňování bezpečnostních pásů vozidla je nevhodné;
 • isofix lze zakoupit pouze samostatně - neexistuje žádná konfigurace systému.

Autosedačka získala 5 bodů podle výsledků testu (nárazový test) ADAC.

Maxi Cosi Pebble (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • je k dispozici držadlo pro nošení;
 • tříbodové vnitřní pásy s měkkým obložením uvnitř;
 • používá se jako houpací křeslo pro kojence;
 • existuje markýza, která chrání před sluncem;
 • lze použít isofix a standardní popruhy pro montáž na autosedačku.

Výhody

 • dítě pohodlně spí;
 • pohodlné bezpečnostní pásy;
 • ochrana dětí na silnici.

nevýhody

 • cena;
 • tvrdý pás;
 • syntetika vybraná pro případ.

Maxi Cosi Pebble v nárazové zkoušce získal 4 body.

Peg Perego Primo Viaggio Tri Fix Sl (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • instalace pouze s automobilovými pásy bez základny isofix;
 • hmotnost produktu - 5 kg;
 • ochranný kryt (stan);
 • lze nastavit výšku opěrky hlavy.

Výhody

 • lze použít jako lehátko;
 • nošení je instalováno na podvozku kočárku;
 • bezpečnostní autosedačka.

nevýhody

 • nepohodlné nastavit rukojeť;
 • těžký
 • žádná ležící poloha.

Britax Romer Baby Safe Plus (Číst recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • a přepravující a kojenecký nosič - kombinuje dva produkty do jednoho;
 • k upevnění dochází pomocí pásů dostupných v autě;
 • kapuce je součástí;
 • je k dispozici podpůrný systém pro hlavu dítěte a samotná opěrka hlavy má 7 úrovní nastavení;
 • sklon zadní strany kolébky a vnitřních popruhů je rovněž nastavitelný;
 • odnímatelný potah;

Výhody

 • vysoká pozice v žebříčku podle výsledků nárazové zkoušky;
 • odnímatelný potah;
 • trvanlivý produkt.

nevýhody

 • těžká konstrukce;
 • složení krycího materiálu nevyhovuje kupujícím.

4 body za testování automatického klubu ADAC.

Cybex Cloud Q Plus (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • hmotnost produktu je 6 kg;
 • upevnění pouze pomocí automobilových pásů;
 • instalace zády ve směru auta;
 • pásy jsou tříbodové;
 • opěrka hlavy je nastavitelná;
 • kryt je odstraněn.

Výhody

 • kvalitní;
 • funkční;
 • nastavení.

nevýhody

Nebyli nalezeni žádní kupující.

Podle ADAC obdržel 4 body v crash testu.

Nania Beone SP (přečtěte si recenzi)

Popis

 • skupina 0+ (0-13 kg);
 • upevnění pomocí bezpečnostních pásů;
 • poloha - záda ve směru jízdy;
 • součástí ochranného krytu;
 • lze použít jako nosič;
 • Používá se také jako houpací křeslo pro dítě;
 • tříbodové pásy;
 • odnímatelný potah;

Výhody

 • s polohou na spaní;
 • vysoké bezpečnostní hodnocení;
 • pěkný design pro děti, který není vždy charakteristický levnou autosedačkou;
 • lehký produkt;
 • pohodlné udržovat čisté.

nevýhody

 • vypadá příliš úzce;
 • kvalita materiálů.

Výsledkem nárazové zkoušky bezpečnostních sedadel v automobilu bylo získání 4 bodů.

Toto je hodnocení autosedaček pro děti od narození. Rodiče si musí sami vybrat, kterou autosedačku koupit pro své dítě.

Chcete uložit?

Buďte první, kdo se dozví o prodejích, akcích ve svých oblíbených dětských obchodech a získáte exkluzivní propagační kódy a slevy na našem telegramovém kanálu!

P.S. Doporučeno

 • Naše služba cashback pro rodiče!
 • Velmi příznivá splátková karta 0% až 18 měsíců s cashbackem až 6% a úrok z zůstatku až 7,5% s bezplatnou emisí a údržbou!
 • Kreditní karta s cashbackem až 30%!

Jak si vybrat autosedačku pro dítě

V moderním světě cestují děti autem téměř stejně často jako dospělí, ale zároveň jsou bezbrannější a zranitelnější vůči dopravě. Křehké tělo dítěte je mnohem citlivější na rychlostní manévry a náhlé brzdění, nemluvě o mimořádných situacích a nehodách. Proto je prioritou všech rodičů zajistit bezpečnost svých dětí na cestách..

Nejúčinnějším způsobem ochrany dětí v různých nebezpečných situacích na silnici je do dnešní doby použití speciálních autosedaček. V blízké budoucnosti navíc v naší zemi na legislativní úrovni vstoupí v platnost požadavek na jejich povinné používání. Dne 13. října 2014 podepsal prezident Běloruské republiky dekret č. 483, podle kterého se zavádí povinné používání autosedaček při přepravě dětí do 12 let v autech.

Jak spolehlivé jsou autosedačky? Od kterých výrobců je lepší koupit autosedačku, jak ji zvolit a správně nainstalovat? Pokusíme se odpovědět na tyto otázky v našem článku, mluvíme o hlavních kritériích pro výběr tohoto zařízení.
Autosedačka - speciální zařízení určené pro bezpečnou přepravu dětí v autech. Je určen pro děti od narození až do dosažení výšky 150 cm nebo hmotnosti 36 kg. Na moderním trhu existuje celá řada různých modelů autosedaček se všemi druhy nastavení, úprav a transformací. Ale když čelíte volbě autosedačky pro vaše dítě, nejdůležitější věcí, kterou je třeba pamatovat, je, že prioritním úkolem sedadla je zajistit bezpečnost.

Při výběru autosedačky doporučujeme věnovat pozornost výsledkům nárazových testů. Havarijní zkoušky autosedaček mohou poskytnout úplné informace o stupni bezpečnosti dítěte na autosedačce v různých nouzových situacích. Vyhodnocuje se také stupeň pohodlí dítěte v křesle, snadná instalace, šetrnost k životnímu prostředí použitých materiálů atd. Podle výsledků nárazových zkoušek německého autoklubu ADAC byly mezi vůdci zaznamenány například modely židlí, jako například Romer Baby Safe Plus SHR II (ve skupině 0+), Romer Max. -Fix II (ve skupině 0 + / 1) nebo Romer Kidfix ХP (ve skupině 2/3).

Skupiny autosedaček

Autosedačky skupiny 0 jsou určeny pro nejmenší děti od kojeneckého věku do šesti měsíců a hmotnosti do 10 kilogramů. Tyto židle jsou malou kolébkou, kde je dítě v poloze na zádech. Kolébka je umístěna na zadním sedadle do strany vzhledem ke směru jízdy. Dítě v kolébce je upevněno širokými pásky. Stejná židle je upevněna buď pomocí standardních bezpečnostních pásů nebo pomocí speciálních upevňovacích prvků.

Autosedačky skupiny 0+ jsou určeny pro děti od narození do asi jednoho roku (0-13 kg). Taková sedadla jsou kalíškovitá struktura (přechodné spojení mezi kojeneckým nosičem a autosedačkou), která je umístěna na zadním nebo předním sedadle proti směru jízdy. Tento způsob instalace je nezbytný, aby se nenatáhla křehká dětská páteř a aby se předešlo zranění během brzdění. Taková židle je obvykle vybavena měkkou podšívkou pod zády a držadly pro snadné nošení, a proto bylo přijato jejich druhé jméno - „nošení“.

Autosedačky skupiny 1 vám umožňují přepravovat děti od 9 měsíců do 4 let. Taková židle navenek již vypadá jako standardní autosedačka a je instalována ve směru automobilu. Autosedačka je zpravidla vybavena tří- nebo pětibodovými vnitřními bezpečnostními pásy a systémem seřízení opěradla (sedět nebo ležet). Tato židle je navržena pro několik let provozu rostoucím dítětem, dokud nedosáhne hmotnosti asi 18 kg.

Autosedačky skupiny 2 jsou určeny pro děti od 3 do 7 let, jsou instalovány také ve směru dopravy. Sedadla této skupiny jsou často vybavena systémem nastavení výšky opěradla tak, aby mohl být nastaven na výšku dítěte. Nebo obecně lze opěradlo odstranit, čímž se židle změní na model skupiny 3.

Autosedačky skupiny 3, tzv. „Posilovače“, jsou určeny pro děti od 6 do 12 let. Takové židle jsou sedadlo bez opěradla, které zvedá dítě do výšky, která je dostatečná k tomu, aby mohl používat běžné bezpečnostní pásy. Je však třeba poznamenat, že takové židle nesplňují všechny bezpečnostní požadavky pro přepravu dětí, protože nemají postranní ochranu.

Autosedačka pro děti může okamžitě odpovídat dvěma nebo třem skupinám, tyto modely se nazývají univerzální. Výrobci nejčastěji kombinují autosedačky následujících skupin:
Skupina 0 + / 1 (0-18 kg) - pro děti od 6 měsíců do 4 let. První a půl roku života dítěte je autosedačka nastavena proti směru jízdy a poté - ve směru jízdy.
Skupina 2/3 (15-36 kg) - pro děti ve věku od 3 do 12 let.
Skupina 1/2/3 (9-36 kg) - nejuniverzálnější skupina určená pro děti od 9 měsíců do 12 let.

Dětská autosedačka

Držák Isofix je považován za jeden z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších. Autosedačka nesoucí držák Isofix má ve spodní části 2 kovové držáky a v autě se skládá z několika držáků, které jsou umístěny pod zadní částí sedadla a pevně připevňují dětskou autosedačku k karoserii. Držák Isofix je standardem u většiny modelů moderních automobilů, ale mnoho starých modelů a sovětských automobilů není tímto systémem vybaveno. V pasu sedadel s držáky Isofix je seznam modelů automobilů, které mají tento systém. Před zakoupením židle byste se měli ujistit, že váš model automobilu je také na seznamu..
Upevnění Isofix zajišťuje úplnou nehybnost a pevné upevnění sedadel s maximálním zatížením 18 kg, proto se Isofix používá jako základní upevnění v autosedačkách skupin 0+ a 1. V sedadlech skupin 2 a 3 může být použit jako přídavný upevňovací systém spolu s běžnými pásy. Důležitou výhodou tohoto typu upevnění je to, že nemůže být nainstalován nesprávně..

Autosedačku všech skupin lze upevnit standardním tříbodovým bezpečnostním pásem. Strukturálně jsou pásy poskytovány pro všechny modely automobilů, což je určeno bezpečnostními normami. Avšak často je upevňovací systém se standardními pásy nepohodlný kvůli složitosti upevňovacího schématu.
Pro větší bezpečnost a spolehlivost mohou někteří výrobci autosedaček vybavit dodatečnými držáky, jako je podlahová zarážka nebo kotva. Kotevní nebo kotevní pás je třetím upevňovacím bodem v systému Isofix, což dále stabilizuje polohu sedadla. Důraz v podlaze ve formě „nohy“, která se rozkládá a pevně spočívá na podlaze, je také vytvořen pro pevnější upevnění autosedačky. Zároveň je univerzálnější než kotva, protože nevyžaduje upevňovací konzolu v autě.

Pásy pro dítě

Možnosti nastavení dětské autosedačky

Možnosti nastavení umožňují přizpůsobit autosedačku maximálnímu pohodlí dítěte, přizpůsobit se výšce a rozměrům dítěte a jednoduše zvolit optimální polohu pro pohodlný výlet. Většina autosedaček vám tedy umožňuje nastavit sklon opěradla a opěrky hlavy, šířku a výšku opěradla, výšku vnitřních pásů a jejich napětí, výšku opěrky hlavy atd..

Další položky v autosedačce

Kromě hlavního úkolu - zajistit bezpečnost dětí při cestování, mohou moderní autosedačky plnit také řadu dalších funkcí, nejčastěji jsou zaměřeny na dosažení většího pohodlí pro děti nebo jsou navrženy tak, aby se o ně staraly.
Například pro různé povětrnostní a teplotní podmínky může být cestovní sedačka vybavena lehkým a „dýchacím“ potahem letních sedadel nebo potahem pro nohy dítěte. V létě se hodí také síť proti moskytům a ochrana proti slunci ve formě hledí nebo kapuce. Užitečné pro rodiče také najde držák na pohár zabudovaný do rukojeti, kde je vhodné dát láhev, a prostor pro uložení všech druhů věcí a drobností. Rukojeť pro nošení poskytuje pohodlí při použití autosedačky jako nosiče. Takové vybavení se vám bude zdát nepostradatelné na dlouhé cestě.

Anatomická vložka autosedaček pro děti, které si stále nemohou sebevědomě držet hlavy (skupiny 0, 0+), je polštář s bočními zarážkami připevněnými k horní části sedadla. V případě sedadel zbývajících skupin je vložkou anatomicky tvarovaný substrát, který, jak dítě roste, je regulován zvednutím opěrky hlavy a poté může být dokonce vyjmut z autosedačky..

Mnoho modelů autosedaček se může pochlubit dalšími zařízeními na ochranu dítěte při cestování v autě. Patří k nim nárazník a zvýšená boční ochrana. Nárazník nebo stůl je umístěn před dítětem a vytváří další ochrannou bariéru. Kromě toho se stůl stane jen praktickou věcí na cestách, když potřebujete krmit dítě nebo si vzít hračky. Zesílená boční ochrana se obvykle poskytuje ve formě polštářů nebo polštářů umístěných na boku. Pracují na principu airbagu a vyhlazují sílu nárazu při možné kolizi..

Tipy pro autosedačky

 1. V žádném případě byste si neměli kupovat autosedačku „ručně“, protože to mohlo být při nehodě a již neposkytuje dostatečný stupeň bezpečnosti.
 2. Modely, které prošly všemi bezpečnostními testy v Evropě, jsou označeny zkratkami ECE R44 / 03 nebo ECE R44 / 04 (Evropská bezpečnostní norma), takže při koupi židle věnujte pozornost přítomnosti těchto ikon.
 3. Navzdory skutečnosti, že autosedačky jsou navrženy pro všechny modely aut, před zakoupením dětské sedačky by mělo být vozidlo „vyzkoušeno“. Například bezpečnostní pás nemusí být dostatečný pro upevnění nebo sedadlo nemusí odpovídat profilu sedadel..
 4. Než si koupíte židli, musíte v ní nechat dítě sedět: dítě by se mělo v autosedačce cítit pohodlně a pohodlně.
 5. Instalace autosedačky je nejlepší na prostředním zadním sedadle. Během různých testů se toto místo ukázalo jako nejbezpečnější.
 6. Nestačí jen koupit židli, je důležité ji nainstalovat přesně a podle pokynů a správně ji upevnit na dětskou sedačku - pásy by se měly upevnit dostatečně pevně a neměly by být od těla dítěte staženy o více než pár centimetrů..

Hlavní věcí, kterou musíte mít na paměti, je, že si nekoupíte pouze autosedačku, ale získáte záruku bezpečnosti vašeho dítěte na silnici. Užijte si nakupování!

Články O Neplodnosti