Hlavní Testy

Oblečení pro novorozence: 10 nejdůležitějších věcí

Příběh matky, která na základě svých chyb pochopila, jaké oblečení pro novorozence by se nemělo koupit, a vytvořila 10 nejvýznamnějších kusů oblečení pro dítě od narození do 1 roku..

V 18 letech jsem se poprvé stala matkou. Pak jsem si ani nemohl myslet, že v dětských oděvech je tolik nuancí, o kterých musíte vědět, když jdete do nemocnice. Těhotné bylo tak šťastné a inspirované, že si šla s matkou vybrat oblečení pro dítě. Hledali jsme položky ruské výroby ze 100% bavlny.

Stojím v obchodě a přemýšlím o tom, jak se vyrovnat velikosti. Hlava, nemůžu se spolu. Zcela jistě jsem zvedl spoustu vest, jezdců, kapot různých velikostí. Složení bylo „přírodní bavlna“ a věci se vůbec neroztahovaly. Kvalita připomínala sovětské povlečení. Na spodních kalhotách nejsou žádná tlačítka ani provazy - vůbec nic, vsuňte se do jezdců a to je vše.

V té době nikdo nikdo nepožádal o radu: všichni přátelé byli stále bez dětí, ale v té době jsem o vyhledávání na internetu nevěděl. Nyní je to mnohem jednodušší: najdete všechny informace, zjistíte složení, přečtěte si recenze maminek a dokonce si objednáte domácí oblečení, takže nebudete nakupovat s velkým žaludkem.

Všechny zakoupené položky byly velmi nepohodlné:

  ✓ vestu bylo obtížné nosit, protože materiál se vůbec neroztahuje;
  ✓ nohy vylezly z jezdců;
  ✓ uši vykukovaly z nepříjemných kapot;
  ✓ guma v jezdcích byla nejběžnější, tenká, někdy dokonce těsná. Tato guma často praskla a musela vložit novou;
  ✓ barvy náhodně, i když jsme se snažili vybrat alespoň nějak, aby spolu zapadaly.

Pro sebe jsem dospěl k závěru: neměli byste okamžitě koupit spoustu věcí pro novorozence. Koneckonců nerostou ve dne, ale o hodinu. Vyberte si praktické oděvy, které se snadno oblékají a svlékají, snadno se prají.

Po narození mého druhého dítěte jsem potkal dokonalé další oblečení. Na základě svých zkušeností jsem vyrobil 10 nejlepších věcí, které se ukázaly jako nezbytné a pohodlné v prvním roce života dítěte.

10 nejpotřebnějších oděvů pro dítě do 1 roku věku

1. Slip - nejpohodlnější oblečení. Pro naprosto drobky je lepší využít možnost skluzu s anti-škrábanci, které se pohodlně zastrčí, a získáte pravidelný rukáv. Vyberte si slip se zavřenými nohama, ponožky na holých nohou jsou chytře odstraněny třením proti sobě. Po 6-7 měsících jsme takové užívání pravděpodobně méně využívali, protože moje dcera se začala aktivně plazit. Jak se ukázalo, je nevhodné to dělat v dokladech.

2. Kombinézy Fleece nebo velur. Nosil je až 1 rok. To je prostě nepostradatelné pro chladné počasí. Měkké, teplé, bez šikany a bez nutnosti doplňování paliva.

3. Tělo s dlouhými a krátkými rukávy. Spony uprostřed nebo s vůní. Až 3-4 měsíce - jen takové. Proč s takovou sponou? Když dítě stále nedrží hlavu, je vhodnější nosit s tímto typem uzávěru. Nevytvářejte zbytečné nepohodlí pro dítě a pro sebe.

4. Kalhotky / jezdce. Oba jsme měli v našem arzenálu. Obě možnosti jsou velmi pohodlné. Jezdce byly nošeny po dobu asi 5 měsíců, pak byly přepnuty na kalhotky a punčocháče..

5. Ponožky - bez nich se rozhodně neobejdete. Jedná se o malou šatní skříň, ale velmi důležitou a nezbytnou. Věnujte pozornost elastickým páskům, neměly by být těsné.

6. Klobouky. Vždy relevantní. Klobouky jsou potřeba pouze první měsíc - obléknout novorozence po koupání nebo pod kloboukem na procházku. Klobouky jsou pak pohodlnější.

7. Škrábance. Nosí se do 2 měsíců. Ale na podzim pokračoval v nošení chladných letních večerů na teplá pera.

8. Plenky. Naši věční pomocníci. I když nemáte v úmyslu zavinovat, jsou plenky vždy a všude potřeba. Věř mi.

9. Zimní obálka nebo kombinéza. Pokud se porod koná v zimě, je lepší vzít obálku. A pokud přišla zima, když je dítě starší než 6 měsíců, pak je tu lepší kombinéza se samostatnými nohama.

10. Roh ručníku. Stále to používáme. Po koupeli jsem zabalil do takového ručníku, na hlavu - kapuci. Ručník neklouže a hlava je teplá. Doporučit.

Při výběru oblečení věnuji pozornost materiálu. Mám rád teplé věci z capiton, velur a fleece. Jsou měkké na dotek, dokonale teplé, prakticky se nezkrčí. Pro letní oblečení se snažím koupit transfer kulirku a ribanu. Pro mimosezónu je samozřejmě ideální zápatí. Nyní jména všech látek, které znám ze srdce. Hlavní věc - složení věcí by mělo být výhradně z přírodních vysoce kvalitních materiálů.

U novorozenců vyberte položky s vnějšími švy. Věnujte pozornost kování, musí být bezpečné a pohodlné k připevnění.

Nyní opět čekáme na doplnění. Pro jednoho hrdinu v naší rodině bude více. O výběru oblečení pro novorozence není pochyb. Nyní přesně vím, co a kde koupit nebo objednat.

Nejlepší místo pro maminky o dětech!

Vše o kojencích a malých dětech: výživa, zdraví, vývoj a péče o děti. Články od cvičících pedagogů, psychologů, lékařů a matek.

Reklamní

Věci pro novorozence. Nejúplnější seznam toho, co doma opravdu potřebujete

Výboj prošel, ty a dítě jsi konečně doma. S dítětem se v domě objevuje nespočet předmětů - kočárky, bradavky, plenky, vany na koupání... Jak se nechat zmást, nezapomenout na něco důležitého a nekoupit příliš mnoho? Přečtěte si v našem článku!

První věci novorozeně

Katya Smetanova, hlavní dětská psychologka na portálu prsa a matka na jednoletém ročníku syna na částečný úvazek, se usilovně snažila sestavit seznam potřebných položek. Vzhledem k tomu, že sortiment dětských výrobků je opravdu neomezený, požádali jsme Katyu, aby analyzovala její zkušenosti a zohlednila pouze ty věci, které se opravdu nedaly udělat. Výsledkem je seznam pouze těch nejnutnějších věcí, rozdělených do kategorií: oblečení / koupání / chůze a tak dále. Toto je minimální soubor prvních věcí potřebných pro novorozence.

A na konci článku jsme připravili bonus: kontrolní seznam se seznamem nezbytných. Můžete si stáhnout kontrolní seznam se seznamem položek pro novorozence, vytisknout jej a zaškrtnout potřebné položky v obchodě, aby na nic nezapomněli. Začněme!

Obsah

Oděvy a plenky pro novorozence

V prvním měsíci života je vždy zapotřebí oblečení s dlouhými rukávy a kalhotami (bez ohledu na roční období), protože novorozenci stále nevědí, jak udržovat stálou tělesnou teplotu, a je třeba je zahřát. Uzavřené rukavice chrání dítě před poškrábáním. Můžete si vyzvednout tyto sady:

 • Dětská tílka + sliders. Poprvé to pro nás bylo pohodlné oblečení. Novorozenci se neradi oblékají přes hlavy
 • Kombinéza s dlouhým (až měsíc) a krátkým rukávem (po měsíci, pokud máte letní dítě nebo je doma doma) + kalhotky
 • Kombinézy na knoflíky jsou také velmi vhodné pro novorozence. Mejte mezi nohama upevňovací prvek, který vám umožní vyměnit plenu, aniž byste se svlékli úplně.

Novorozenci rychle rostou. Velmi rychle, takže byste neměli kupovat 10 roztomilých kombinéz stejné velikosti, s největší pravděpodobností drobečky nebudou mít čas je opravdu hanobit. Normální zásoba oblečení je asi 5-6 směn posuvných a vestových vest a zbytek může být ještě menší. Ale v prvních měsících není mnoho plenek.

Pokud jde o teplo látky, zaměřujeme se na sezónu. Pokud je ulice teplé léto, soustředíme se na bavlněné tkaniny, pokud je to zima - na teplé kolo. Kromě toho bude dítě nejprve trávit většinu času doma. Jak teplý je váš byt?

Zde je ukázkový seznam oblečení pro novorozence:

Věcmnožství
Lehké bavlněné tílko a teplé flanelové vesty.4-5 kusů
Posuvníky nebo kalhotky3-4 kusy
Kombinéza s dlouhým rukávem
(je lepší brát s rozpětím do 3 měsíců 56/62)
4-5 kusů
Kombinéza1-2 kusy
Teplé halenky1-2 kusy
Teplý klobouk na procházku
- v závislosti na ročním období -
tlustá pletenina nebo bavlna
1 kus
Ponožky nebo botičky1-2 páry
Rukavice proti poškrábání1-2 páry
Bavlněné tenké plenky
(užitečné, i když není plánováno zavěšení)
9-10 kusů
Plenkové těsné plenky3-4 kusy
Čepice švy ven / tenké čepice1-2 kusy
Teplé pletené ponožky (v zimě)1-2 páry

Samostatná položka o plenkách:

 • Plenky na jedno použití - ne méně než 10-12 na jedno použití denně
 • Pokud plánujete používat gázu - 13-15 gázu denně.

Jak si vybrat velikost oblečení pro novorozence?

Velikost oblečení vyberte podle tabulky v závislosti na výsledcích posledního ultrazvuku. Obvykle:

 • věci velikosti 50-56 se berou, pokud ultrazvuk ukázal dítěti s průměrnou hmotností
 • a 56-62, pokud se očekává velké dítě

Pro zvětšení klikněte na obrázek

Dětský pokoj

Uspořádání dětského pokoje závisí především na schopnostech každé rodiny - je v bytě samostatný pokoj, nebo plánujete v ložnici přidělit malé místo? Další bod - ať už plánujete spolu spát nebo dáte dítě do oddělené postele?

Bez ohledu na to existují základní věci, které by bylo obtížné udělat bez:

Místo na spaní. Může to být velká postel s kyvadlovým mechanismem, přistýlka pro bezpečný spánek kloubů nebo speciální dětský kokon pro spaní v posteli rodičů. Někteří rodiče dali své dítě do postele bez zámotku, to však není bezpečné, alespoň během prvních 3 měsíců.

Matrace. Mnoho dětských postýlek se s ním již prodává, ale existují modely, kde matrace není k dispozici. Při výběru matrace do postýlky nezapomeňte - musí být dostatečně tuhá, aby byla páteř dítěte správně tvarována. Matky si nejčastěji volí matrace plné kokosových ořechů. Pokud bude souprava mít odnímatelný nepromokavý obal, který lze v případě potřeby prát.

Ložní prádlo a postýlky. Pokud dítě spí samostatně, postarejte se o jeho ložní prádlo předem. Světlé barvy a obrázky mohou dítě rozrušit a zabránit mu ve spánku, takže je lepší zvolit obyčejné sady klidných barev. Boky by neměly být příliš měkké a musí být pevně připevněny ke stranám postýlky. Vyberte si ložní prádlo a boky z přírodních materiálů. Děti do 2 let nepotřebují polštář, protože jejich proporce hlava-tělo se liší od proporcí dospělých.

Místo pro převlékání oblečení a miminko. Existují komody se zásuvkami a vestavěnou převlékací tabulkou, existují samostatné přenosné převlékací stolky, které lze umístit alespoň na postel (pokud se nebojíte, že dítě všechno popíše), na převlékací stolici jsou měkké vložky, které lze použít i na jakékoli jiné plochý povrch.

Deka. Kolo nebo pletená přikrývka. Je vhodné chránit dítě doma a na procházce v teplé sezóně. Lze vyměnit za spacák nebo obálku.

Vodotěsná fólie s elastickým páskem nebo utěrkou. Někdy dochází k nehodám ve formě úniku plen a takový list nebo olejová utěrka šetří situaci - nemusíte umývat a sušit celou postel. V zásadě, pokud používáte jednorázové plenky, můžete je dát pod dítě.

(Klepnutím rozbalte)

Volitelné věci, které výrazně usnadní váš život v prvním měsíci života novorozence:

Kloubový organizér. Jedná se o volitelný nákup, ale pokud máte málo místa, můžete si koupit nebo ušit závěsný organizér s kapsami na vlastní pěst a zavěsit na postel. Tam můžete dát krémy, vatové tyčinky, ubrousky, aspirátor a další maličkosti, aby bylo vše po ruce.

Zvlhčovač - pokud je byt suchý, horký vzduch, použijte zvlhčovač. Sliznice v nose novorozenců je velmi něžná a snadno vyschne. Z tohoto důvodu mohou patogenní bakterie proniknout do těla dítěte.

Mobilní, noční světlo a baldachýn na postýlce. Tyto nákupy rozhodně nejsou nutné, ale přidávají útulnost a pohodlí. Mimochodem, můžete si vyrobit mobil vlastníma rukama, není to vůbec obtížné.

Baby Monitor / Baby Monitor. Nejoblíbenější z nákupů. Pokud však máte velký dům nebo opouštíte město, může vám dětský monitor nebo dětský monitor výrazně usnadnit život.

Co je to hlídač? (Klepnutím rozbalte text).

Baby monitor je malý přijímač, který je nainstalován vedle dětské postýlky. Vysílačka obsažená v soupravě mu umožňuje slyšet, že se dítě probudilo, i když je například v kuchyni. Hlídač je vybaven obrazovkou a kamerou, takže můžete nejen slyšet, ale také vidět, co vaše dítě dělá.

Malý život hack pro ty, kteří potřebují dítě monitor čas od času, ale nechtějí utrácet peníze za to. Budete potřebovat zbytečný smartphone a 10 minut volného času.
Nainstalujte aplikaci Messenger pro oba telefony s možností videohovoru (například skype). Zaregistrujte dva různé účty, bude to trvat 5 minut. Nyní uskutečněte videohovor do svého hlavního telefonu a druhý nechte v blízkosti dětské postýlky, aby byl vidět na obrazovce telefonu. Nezapomeňte vypnout mikrofon na telefonu, který vám zůstane, abyste nevystrašili dítě hlasitým zvukem! Hotovo. Můžete jít o své podnikání, aniž byste se museli obávat, že vám chybí probuzení vašeho dítěte.

Seznam věcí na procházku s novorozencem

Kočárek na procházky. V tom, poprvé, mimochodem, můžete dát novorozence spát v bytě. Kočáry jsou obyčejné a transformátory (někteří výrobci nazývají „2 v 1“ nebo „3 v 1“). U kočárků-transformátorů lze horní část vyměnit - od ležícího k sezení, jak dítě roste. Model „2 v 1“ obvykle znamená kolébku (ležící blok) a pěší blok (sedavý, po dobu 6–18 měsíců), v modelu „3 v 1“ je také kojenecký nosič pro bezpečnou přepravu novorozence v autě. Pokud jste šli do supermarketu autem, můžete z auta odstranit autosedačku a nainstalovat ji na podvozek kočárku..

Matrace pro přepravu, pokud není součástí balení

Kombinézy nebo obálka - zimní nebo pololetní sezóna v závislosti na ročním období

Taška pro mámu (často přichází s kočárkem)

Síť proti hmyzu a pláštěnka na kočárku (často přicházejí s kočárkem)

Ruční spojka (v zimě)

Pokud cestujete autem - autosedačka s možností ležení.

Pokud dáváte přednost kočárku, budete potřebovat

Sam prak

Slingokurtka za nošení dítěte v chladném období.

Seznam položek pro novorozence na koupání

Vana nebo umyvadlo pro koupání. Dokud se pupeční rána nezhojí, doporučuje se dítě koupat v povodí. Existují běžné pánve, stejně jako modely s různými skluzavkami a houpacími sítěmi (vyrobenými z tkaniny a plastu) pro bezpečné koupání dítěte. Po úplném uzdravení pupku můžete dítě vykoupat ve velké vaně.

Ručník s rohovou kapucí, aby nedošlo k podchlazení dítěte, když jej vyjmete z teplé koupele.

Šampon pro kojence, sprchový gel nebo dětské mýdlo.

Měkká houba nebo palčáky.

Vodní teploměr.

Soli a uklidňující byliny (podle doporučení pediatra).

Krmení

Prsa

Kojící podprsenka nebo top

Prsní vložky - zakupte si jedno balení a zjistěte, zda je potřebujete

Lahve na vodu a mléko. Kojící děti nepotřebují vodu, ale pokud je v bytě horký suchý vzduch a není možné jej navlhčit, může být nutné jej dojit. To může být také nutné, pokud dítě má průjem a dehydrataci..

Volitelné nákupy, které výrazně usnadňují život:

Oblečení pro krmení - je vhodné pro mámu

Polštář na krmení - není povinnou položkou, ale zvyšuje pohodlí

Prsní pumpa - pomůže, pokud je příliš mnoho mléka, nebo naopak, pokud potřebujete rozmotat stagnaci nebo vytvořit zásobu mléka

Tašky na skladování mléka - pokud máte v úmyslu odejít

Čaje ke zlepšení laktace - v případě potřeby

Umělý

Smíchejte (poraďte se s pediatrem)

Měřicí lžíce (zpravidla je v balení se směsí)

Lahve na vodu a směs 3-5 kusů

Vsuvky na láhve (s malou dírkou, aby dítě mělo čas uspokojit sací reflex)

Sterilizátor lahví

Ohřívač lahví

Termoska

Mycí kapalina a kartáč na láhev

Dummy

Hygiena novorozence

Plenky (10-15 ks denně)

Bavlněné polštářky

Mokré ubrousky pro děti

Sterilní bavlna

Bavlněné pupeny s omezovači

Prostředky pro zpracování pupku (na doporučení pediatra)

Figurína (pokud ji chcete používat)

Hřeben (volitelný poprvé)

Nůžky na stříhání nehtů nebo nůžky

Sterilní vazelínový olej

Krém s panthenolem z plenkové vyrážky

Dětský zásyp

Lékárnička

Teploměr

Semena Plantex / fenykl pro koliku

Lékař kapátko nebo speciální bradavky

Douche / nosní stříkačka / aspirátor

Antipyretikum povoleno v prvních měsících života (konzultujte se svým pediatrem, když přijde na vaši patronii po nemocnici)

Sterilní bavlna

Sterilní obvaz

Peroxid vodíku

Léčiva pro alergiky

Zelenka (vhodné ve značce)

Hračky

V prvním měsíci života novorozenci spí většinu času. Stále ještě nevidí svět kolem sebe a učí se používat kliky a nohy. Zatím si nemůžete koupit žádné hračky. Po měsíci můžete začít představovat dítě

Chrastítka (je lepší vybrat měkké)

Kde koupit věci pro novorozence?

Řeknu běžnou věc, ale kupuji věci pro děti na důvěryhodných místech. Nejlepší ze všeho - v Rusku, protože veškeré zboží dovážené do Ruska zákonnými dodavateli nebo vyráběné na území země podléhá povinné certifikaci. To znamená, že byly testovány fyzickými a chemickými ukazateli na neškodnost pro kojence.

Při osobní objednávce dětských výrobků ze zahraničí jednáte na vlastní nebezpečí. Soukromé zvyky samozřejmě nepřecházejí u celních orgánů žádné certifikace a často není možné zjistit, zda byly normy dodrženy u výrobce (jedná se především o nákupy na Aliexpress). Existují případy, kdy čínské klobouky nejen malovaly dětské hlavy v černé barvě, ale způsobovaly také vážné choroby.
Totéž platí pro stany v pasáži - není známo, odkud tyto jasné vesty pocházejí.

Závěr

Když sestavujete svůj seznam věcí, přemýšlejte - možná něco lze požádat o dar od blízkých - nakonec bude dítěti s největší pravděpodobností dáno dárky k propuštění. Ať jsou to užitečné a nezbytné věci..

Někdy si můžete vzít něco od přátel a známých, pokud již jejich děti vyrostly. Pokud vám nabízíme kočárek nebo dětskou postýlku v dobrém stavu, možná budete chtít tuto nabídku přijmout a ušetřit rozpočet..

Abychom na nic nezapomněli, doporučujeme tyto užitečné karty stáhnout a vytisknout. V nich si můžete poznamenat vše, co jste si koupili, a pochopit, jaké potřebné věci pro novorozence chybí.

Bonus 1: Dowry

Od ledna 2018 připravil stát příjemné maminky a tatínky s povolením k pobytu v Moskvě - věno pro dítě. Nyní nemusíte být součástí nákupů. Po propuštění z porodnice obdržíte krabici s věnem, kde již existuje mnoho věcí pro děti.

 1. Box 1 ks.
 2. Matrace 1 ks.
 3. 1 x elastický list.
 4. Cyklistická přikrývka 100x118 1 ks.
 5. Třídílná plenka.
 6. Kombinézy demi sezóny 1 kus.
 7. 1 sada ručníků s palčáky.
 8. Krátké jezdce:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 9. Kombinéza s krátkým rukávem:
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 10. Kombinéza:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 11. Tělo s dlouhým rukávem:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62 1 ks.
  • rr 68–80 1 ks.
 12. Čepice s kravaty:
  • rr 56 1 ks.
  • rr 62–68 1 ks.
 13. Klobouk bez kravat:
  • 6–9 měsíců 1 PC.
 14. Podbradník s vazbami 1 ks.
 15. Palčáky "Scratch" 1 pár
 16. Booties 1 pár
 17. Olejová utěrka 2 ks.
 18. Dummy 1 ks.
 19. Nůžky 1 ks.
 20. Teether 1 ks.
 21. Chrastítko 1 ks.
 22. Láhev 125-150 ml 1 ks.
 23. Sada "Comb + brush" 1 sada
 24. Plenky 1 balení
 25. Brožura 2 ks.
 26. Bavlněná zavinovačka 2 ks.
 27. Transformátorová kombinéza 1 ks.
 28. Vyrážkový krém na plenky 125 ml, 1 ks.
 29. Dětský prášek 100 g 1 ks.
 30. Koupací souprava
 31. Koupelový gel 250 ml 1 ks.
 32. Šampon pro kojence 250 ml 1 ks.
 33. Mokré dětské ubrousky 1 balení.
 34. Dětské bavlněné disky 1 balení.
 35. Bavlněné pupeny s omezovačem 1 balení.
 36. Dětský tělesný teploměr s ukazatelem 1 ks.
 37. Teploměr pro vodu bez rtuti 1 ks.

Ze seznamu lze bezpečně odstranit pouze 44 položek!

Co musíte koupit pro novorozence: úplný seznam věcí

Vzhled dětí v domě není jen radost, ale také cena. První otázkou rodičů je to, co je třeba koupit pro dítě a co je třeba udělat během přípravy na narození. Některé věci budou zapotřebí při propuštění z nemocnice, jiné - při příjezdu domů. Maminky se také musí postarat o sebe - koupit si oblečení, protože ta, která byla vhodná v těhotenství, může být příliš velká. V článku dáme několik doporučení a seznam nakupování.

Chystám se jít do porodnice

Když jste se rozhodli, ve kterém zdravotnickém zařízení porodíte, měli byste se zeptat své sestry nebo lékaře, co je třeba, protože různé požadavky na perinatální centra. Ale je tu klasický set, který budete bez problémů potřebovat.

Tip pro rodiče: zabalte 2 sáčky předem. V jednom dejte to, co je užitečné pro vás a pro dítě, když jste v nemocnici, a do druhého - obálku a další oblečení k propuštění. Tyto balíčky by měly být sbírány již po 7-8 měsících a upozornit manžela na to, kde jsou, aby se nezmýlil, když potřebujete přinést první výbavu.

Příprava na narození dítěte - to, co musíte koupit a dát dopředu v porodnici:

 • Doklady: cestovní pas, je také lepší dát fotokopii, zdravotní pojištění, výměnu karty.
 • Mobilní telefon, chytrý telefon - pro komunikaci s příbuznými jsou povolena i jiná zařízení, například tablet. Nezapomeňte je za ně účtovat.
 • Dodací smlouva - je sepsána s nemocnicí, hlavním lékařem.
 • Prostředky osobní hygieny pro ženy: šampon, sprchový gel, toaletní papír, zubní kartáček a pasta.
 • Poporodní polštářky. Obyčejný bude, ale bude se muset velmi často měnit.
 • 2 ručníky - můžete si dát koupel a malou nebo dvě malé.
 • Spodní prádlo: 3-4 kalhotky, měkká podprsenka pro krmení, obvaz.
 • Oblečení: župan, 1–2 pyžama, druhý a třetí den si můžete vzít tepláky a tričko. Podmínky výběru - zvýšené pohodlí a schopnost volně získávat prsa pro krmení, rychlé oblékání a svlékání.
 • Boty jsou gumové pantofle, nesbírají prach a můžete se do nich sprchovat.
 • Pokud rodíte v chladném období, budete potřebovat ponožky a teplou bundu.
 • Hrnek, jeden nebo dva talíře: hluboký a plochý, příbory.

Z jídla budete potřebovat poprvé:

 • Čistá pitná voda, stejně jako džusy a ovocné nápoje.
 • Ovoce, ale vyvarujte se citrusů a červených bobulí, abyste nevyvolávali alergie.
 • Sušení sušenek.

Nyní uvádíme seznam toho, co musíte koupit před narozením dítěte:

 • Pleny. Velké balení byste si neměli vzít předem, protože vybraná značka vám nemusí vyhovovat. Je lepší vzít malé balení nejmenších plenek označených 0+.
 • Vlhké ubrousky. Používají se k vymazání dítěte, když ho nelze umýt, například v noci. Vezměte hypoalergenní, zlato.
 • Zavinovací pleny - stačí 10 kusů (pět tenkých a teplejších).
 • Čepice - 3 ks..
 • Ponožky - 3 páry.
 • Tělo nebo samostatně vesty s punčochami. Vyplatí se vybírat podle ročního období - buď s krátkým rukávem a holýma nohama, nebo izolované.
 • Dětské mýdlo. Je moudřejší používat tekutinu s rozprašovačem.
 • Speciální plenka vyrážka krém nebo olej.

Neužívejte si šampóny, koupelové gely s sebou, protože mnoho z nich se nepoužívá od prvních dnů života. Nejlepší způsob, jak umýt své dítě tekoucí vodou s gelem několikrát týdně.

Co musíte koupit před narozením pro propuštění z nemocnice

Při výběru věcí byste se měli zaměřit na jejich bezpečnost pro novorozence. Všechny tkáně by měly být hypoalergenní, neměly by obsahovat škodlivá barviva. Textilie by měla být vyrobena pouze z přírodních materiálů, aby mohla kůže dýchat. Další tip - vyberte si oblečení bez spony, zipů a knoflíků. Proces oblékání by měl být rychlý a pohodlný..

Ujistěte se, že všechny nákupy umýváte dětským práškem: pokud jsou pouze z obchodu a dosud nebyly použity, mohou být pro drobky nebezpečné. Umyjte, poté usušte a žehlte všechny věci..

Sada pro propuštění závisí na ročním období, kdy se dítě narodilo. Uvažujme dvě možnosti - léto a zimu.

Co musíte získat pro narození dítěte v teplé sezóně

Je důležité nepřehřívat letní děti, protože úpal je ještě nebezpečnější než zima. Můžete nosit:

 • Slip je kombinéza kombinézy s pohodlnými knoflíky po celé délce. Umožní vám rychle vyměnit dítě a vyměnit si plenku, aniž byste si svlékli šaty.

Co potřebuje dítě v prvních měsících života - seznam

Vzhled dítěte v rodině způsobuje spoustu vzrušení a úzkosti. Rodiče se snaží co nejvíce připravit na významnou událost, pokusit se předem zakoupit všechny potřebné věci pro novorozence. Ne každý však ví, co přesně je pro dítě potřeba a co zbývá ležet ve skříni a shromažďovat prach.

Dívka v růžovém klobouku

Seznam nezbytných věcí v nemocnici

Všichni lékaři doporučují předem připravit dva sáčky s věcmi v nemocnici. Jeden by měl obsahovat věci pro dítě a druhý - pro mámu. Gynekologové obvykle uvádějí seznam položek, lze je také nalézt na webových stránkách jakékoli nemocnice. Co potřebujete pro novorozence:

 • několik souprav oblečení pro dítě;
 • nejmenší plenky;
 • flanelové pleny;
 • nová bradavka;
 • vlhké ubrousky;
 • klobouky pro novorozence.

Porod je složitý proces, který má své důsledky. Tělo ženy se začíná znovu budovat podle vzhledu dítěte. Seznam věcí pro matku je proto rozšířenější:

 • jednorázové noční košile pro mateřskou místnost;
 • župan pro pobyt v poporodní jednotce;
 • gumové pantofle;
 • urologické podložky;
 • jednorázové kalhotky pro poporodní období;
 • láhev vody;
 • zaměnitelné spodní prádlo;
 • role toaletního papíru;
 • kartáč na vlasy;
 • ručník;
 • výrobky osobní hygieny;
 • ambulantní karta;
 • doporučení do nemocnice.

Je to v pořádku, pokud jste si nevzali všechno s sebou. Příbuzní budou schopni přinést potřebné věci. Rovněž stojí za to předem myslet na oblečení pro novorozence a mladou matku.

Důležité! Doporučuje se připravit všechny věci 2 měsíce před dodáním, protože vždy existuje riziko předčasného doručení.

Vybavení a nábytek pro dítě v prvních dnech života

Pokud bylo narození úspěšné, třetí nebo pátý den jsou matka a dítě propuštěny domů. Aby neběhli, nehybně uvažovali, kam získat všechny potřebné věci, kupují všechno předem. Bude skvělé, pokud otec a další příbuzní připraví prostor pro jejich budoucí život, když budou v porodnici se svým novorozencem.

Seznam klíčových věcí

Do doby vybití je vhodné zakoupit všechny potřebné položky, aby v budoucnu nedocházelo k problémům. Co potřebuje dítě v prvních měsících života:

 • postel s ložním prádlem a matrací;
 • převlékací stůl nebo pravidelný, připravený pro tyto účely;
 • Kočárek na procházky;
 • oblečení pro dítě, nejlépe na první tři měsíce;
 • přikrývka pro dítě;
 • plastová koupel;
 • plenky správné velikosti;
 • několik bradavek;
 • zvlhčovač pro novorozence;
 • jednorázové nebo flanelové pleny;
 • vlhké ubrousky.

Všechny tyto věci zajistí řádnou péči o dítě v prvních měsících života. Hlavní věcí je přísně dodržovat všechna doporučení pediatra a sponzorské sestry. Je nutné mít k dispozici věci nejen pro dítě, aby zůstalo doma, ale také pro jeho hygienickou péči.

Důležité! Zvlhčení nosních cest, čištění boltce a očí brání infekci sliznicemi novorozence.

Seznam dalších

Mnoho z těchto věcí nemusí být vůbec užitečné. V průběhu vývoje dítěte je lepší kupovat další předměty, takže se ukázalo, že je nutné vyhladit mnoho zbytečných. Seznam dalších položek:

 • vývoj chrastítek;
 • elektrický švih;
 • sedadlo v autě;
 • teplý pléd;
 • vyvíjející se rohož;
 • kruh pro plavání;
 • hudební hračky;
 • kolotoč pro postýlku;
 • popruh.

Všechna výše uvedená zařízení velmi usnadňují péči o dítě, ale bez nich dítě vyroste. Stojí za zvážení, zda na ně musíte utratit peníze a jak dlouho vydrží..

Elektrická houpačka s dítětem

Oblečení pro dítě v prvních dnech života

Dr. Komarovsky říká, že dítě by mělo být nošeno podle počasí. Tato koncepce je však volná. +15 se zdá být pro některé horká, jiní budou nosit zimní kabát. Měli byste se řídit jednoduchým pravidlem: dítě je oblečeno o jednu vrstvu více než on. V prvním roce života nejsou děti plně termoregulovány, protože jejich paže a nohy mohou být neustále chladné. To je norma, novorozence neizolujte bez důvodu.

Především stojí za to získat zimní kombinézu. V současné době vyrábějí praktické možnosti - transformátory, které se převádějí z obálek na plnohodnotné kombinézy pro jednoroční dítě.

Teplý klobouk je nepostradatelným prvkem pro chůzi. Spodní část je opatřena čepičkou z lehké textilie. Dítě je pokryto teplou přikrývkou.

Doma se dítě nosí:

Oblečte dítě podle potřeby. Doporučujeme používat novou sadu oblečení denně. Vyberte si ji tak, aby bylo vhodné každé 2 hodiny vyměnit dětskou plenku.

Důležité! Pokud jsou domy příliš vytápěny, nemusíte novorozence oblékat příliš vřele;.

V létě, když je horké počasí, by mělo být dítě chráněno před přímým sluncem. Novorozenci mají velmi jemnou pokožku, která rychle hoří na slunci. Na slunci jsou plusy: dítě bude nezávisle syntetizovat vitamín D. Oblečte dítě podle počasí. Pokud je venku horké, stačí lehká košile a kalhotky s ponožkami. Pokud je to v pohodě, oblékněte si teplá froté kombinézu.

Novorozence v letní sadě

Podzim

Na podzim se teplota pohybuje v rozmezí 0 až + 180. Kupují podzimní kombinézy pro špatné počasí, botičky s koženými polstrováním, teplé ponožky, klobouk na podzim a rukavice na ruce. Pod nimi oblékli světlou halenku, kalhoty a pletenou soupravu. Děti obvazový proces příliš nesnášejí. Proto byste se měli pokusit minimalizovat jejich vystavení tomuto postupu..

Důležité! Je vhodné chodit s dítětem na procházku každý den - zlepšuje to spánek.

Jaro

Na jaře přichází teplé počasí rychle. Na začátku sezóny je však stále v pohodě. Pro procházky používají demo-sezónu kombinézu, jarní čepici, rukavice a botičky. Dole si oblékli halenku a kalhoty s pletenou sadou. Oblečte děti stejným způsobem jako na podzim.

Novorozenec v obleku na jaro

Seznam postelí

To, co dítě z podestýlky v prvních měsících života potřebuje, je snadné určit - téměř stejné jako u dospělého. Hlavní věc je, že materiál je prodyšný a hypoalergenní.

Hlavní věci

Postýlka novorozence je potažena matrací, v případě úniku je pod dno položena olejová utěrka. Nahoře vytvořte vrstvu obyčejných listů a flanelové. Kolik vrstev nezáleží. Ložní prádlo se mění každý týden. Základní povlečení pro dítě:

 • matrace;
 • lehká přikrývka;
 • list bavlněné tkaniny;
 • Polštář vysoký 2 cm.

Hlavní věc je, že ve vaší posteli se dítě cítí pohodlně. Nesmí se dovolit, aby se cítil chladný nebo horký..

Další

Základní předměty by měly být v každém domě, kde je dítě. Další - rodiče nakupují na vlastní žádost:

 • povlak na matraci;
 • teplý pléd;
 • bavlněné strany pro postýlky.

Bez těchto položek se dítě nebude cítit nepohodlně. Ale usnadňují péči o něj. O tom, co si vybrat, rozhodnou rodiče.

Dětské povlečení

Nutné nádobí

V prvních měsících života dítě během kojení nebude potřebovat nádobí. Má dost mateřských prsou a mléka. Někdy nastanou situace, kdy matka potřebuje dočasně přestat krmit nebo ji úplně opustit. V takových případech by měly být v domě tyto položky:

 • láhev;
 • několik bradavek na láhve;
 • sterilizátor;
 • prsní pumpa;
 • kartáč na mytí nádobí pro děti;
 • skleněné nádoby na skladování mateřského mléka;
 • mléčný termostat.

Všechny tyto věci pomohou vaše dítě krmit exprimovaným mateřským mlékem nebo směsí. Pro případ, že je lepší mít v domě láhev.

Důležité! Dětská jídla by měla být před každým krmením sterilizována a důkladně omyta..

Péče o předměty

Právě v prvních třech měsících se dítě potýká s kolikou, zácpou a zažívacími problémy. Také dítě může onemocnět, musíte mít po ruce vybavení první pomoci. Ne všechny matky dokáží kojit, existuje mnoho důvodů. Děti jsou také denně podrobovány hygienickému čištění očí, uší a nosu..

Hlavní seznam

Pro pravidelnou péči o novorozence je nutný velký seznam fondů. Všechny se prodávají v obchodech a lékárnách bez lékařského předpisu. Seznam hlavních předmětů:

 • fondy pro koliku;
 • teplejší břicho;
 • stříkačka pro zácpu;
 • antipyretikum, povoleno od tří týdnů;
 • peroxid vodíku a zelenka pro pupeční ránu;
 • vata a gáza pro ošetření rány;
 • bylinky do koupele;
 • solný roztok pro nos;
 • bavlněné pupeny;
 • zvlhčovač pro suchou pokožku od prvních dnů života;
 • dětský šampon;
 • manganistan draselný;
 • vlhké ubrousky;
 • kontrolní nádoba směsi v případě ztráty mateřského mléka;
 • speciální termosky na láhev, pokud potřebujete někam jít za chladného počasí.

Všechny tyto prostředky jsou potřebné k péči o dítě, jeho nosní dutinu, uši a oči. Pokud zanedbáte hygienické postupy, existuje riziko infekce sliznicí.

Prostředky pro kojence

Další seznam

Další položky mohou pomoci vyrovnat se s problémem spánku a nemocným žaludkem. Ne zcela eliminují příznaky, ale výrazně zlepšují situaci. Tento seznam obsahuje:

 • koprová voda;
 • další láhev na léky a vodu;
 • balená voda, není-li filtr;
 • vazelína, na zmačkání;
 • masti proti vyrážce z plenek;
 • dětská pleťová voda;
 • bylinné koupele.

Tyto předměty nebudou zbytečné, ale nejsou pro péči o dítě podstatné. Vypořádat se bez nich je docela možné.

Důležité! Pro prevenci vyrážky z plenek je dítěti poskytnuta možnost dýchat kůži nahou.

Seznam věcí, které by se měly zdržet nákupu

Existuje také řada věcí, které byste se měli zdržet nákupu. Prakticky od nich nemá smysl, neovlivňují vývoj dítěte. Tyto zahrnují:

 • vyvíjející se rohož;
 • elektrický švih;
 • autosedačka, pokud není auto;
 • jakékoli aromatické krémy a pleťové vody;
 • praky.

Všechny tyto věci nedávají moc smysl. Dítě se vyvíjí dobře a bez koberce s jasnými obrázky. Elektrická houpačka může být použita pouze prvních 3-5 měsíců, pak není potřeba. V nich je také minus - dítě si zvykne na pohybovou nemoc.

Narození nového člena rodiny způsobuje velké vzrušení. I v malém těhotenství se rodiče začínají připravovat na dlouho očekávané setkání. Seznam nezbytných věcí pomůže řádně se připravit na propuštění z nemocnice.

Seznam věcí pro novorozence

Již v posledních měsících těhotenství začínají budoucí rodiče myslet na věno pro budoucí dítě - to, co bude v první řadě potřebovat. Současně není někdo nakloněn pověrám a kupuje věci předem a někdo čeká, až se dítě objeví, a teprve potom nakupuje. V obou případech se jistě hodí přibližný seznam potřebných věcí pro novorozence..

Dětský nábytek a potřeby pro domácnost pro novorozence

 • Dětská postýlka. Nabízí poměrně širokou škálu nabídek. Věnujte pozornost nejen vzhledu nábytku, ale také jeho funkčnosti. Je tedy docela vhodné použít postel s houpacím prvkem. Může se jednat o kyvadlové lůžko nebo s „kolébkami“ nohou, které lze odstranit. Jsou zde transformační postele, které se s růstem dítěte mohou proměnit v roztomilé rozkládací pohovky. K dispozici jsou kolébky s vestavěným přebalovacím stolem nebo zásuvkami pro ukládání věcí, stejně jako přistýlky, vhodné pro kojení..
 • Matrace do postýlky.
 • Dětské povlečení: 3-4 sady. Současně může být více polštářů a polštářů pro polštáře, které se rychle zašpiní.
 • Vodotěsná utěrka na pleny a oleje. V lékárně si můžete koupit obvyklou „sovětskou“, tam ji prodávají za metr. Je také vhodné použít speciální vícevrstvou olejovou utěrku s vrchním textilním potahem - na to se dítě potí méně a na dotek není chladno. Velmi pohodlné moderní jednorázové absorpční pleny.
 • Deka. V závislosti na domácích podmínkách vybíráme teplo přikrývek. Obvykle se jedná o bavlnu, flanely nebo přikrývky s umělou výplní. Měly by být snadno čistitelné a umývatelné. Možná to budete muset nejdříve udělat často. Bavlněné a vlněné přikrývky mohou vyvolat alergie, roztoči se do nich mohou dostat, nemohou se prát, takže je nejlepší je nepoužívat pro děti.
 • Přebalovací stůl se zásuvkou.
 • Měkké „boky“ pro postýlku. Budou se hodit, když se dítě začne pohybovat a bude ho chránit před hrboly na lamelách postele, průvanu.
 • Mobily a chrastítka pro postýlku. Je vhodné, když jsou takové věci pro vývoj dítěte snadno odstranitelné a lze je prát nebo prát..
 • Plenky jsou bavlněné. Průměrně se hodí 2-3 tenké, 5-6 bavlny, 3-4 teplé flanel (kola).
 • Dětská koupel. Pokud nechcete své dítě vykoupat ve společné velké vaně, měli byste věnovat pozornost tomu, který je nainstalován uvnitř velké.
 • Skluzavka je „lehátko“ uvnitř vany. Je pohodlné držet dítě při plavání.
 • Velký měkký froté ručník s trojúhelníkovou kapucí. Froté koupací rukavice se obvykle prodává s ručníkem..
 • Teploměr pro měření teploty vody. Neužívejte rtuť.
 • Dětský šampon, mýdlo nebo pěna do koupele.
 • Dřevěná mřížka na vanu. Můžete si dát koupel a položit potřebné předměty pro plavání.
 • Naběračka na vodu.
 • Noční lampa nebo analogová lampa s měkkým tlumeným světlem.

Oblečení pro novorozence

 • Dětská tílka, tělo, trička s krátkými a dlouhými rukávy a speciálním prodlouženým krkem - 5 ks. Velikost 56-62.
 • Jezdce, kalhotky - tenká bavlna a izolovaná. 2-3 ks.
 • Bavlněné kapuce se šňůrkou (nebo klobouky z dětského úpletu).
 • Ponožky - 3-4 páry.
 • Rukavice - „škrábance“ tak, aby dítě nepoškrábal obličej nehty.
 • Teplá flanelová kombinéza, která se nosí pod ulicí. Místo toho můžete použít teplé plenky, deky na kola.
 • Teplá pouliční obálka nebo kombinéza. Je výhodné zakoupit transformátorovou obálku. Zatímco dítě je stále malé, bude ležet uvnitř obálky přitažené k „stahovací šňůrce“. Pak lze obálku rozložit pomocí blesků a spojit do běžných dětských kombinéz s velikostí 1-1,5 roku. Lze jej tedy použít několik sezón. Můžete také použít cestu staré babičky - teplou přikrývku svázanou stuhou.
 • Teplý klobouk na ulici. Lze jej koupit mnohem větší a zajistit krásným ozdobným špendlíkem.

Hygiena, lékárnička

 • Malé ručníky, měkké kapesníky - pro otření dítěte.
 • Mokré dětské ubrousky. Je výhodné koupit duální velké balíčky.
 • Plenky pro novorozence v závislosti na jejich hmotnosti. Nebo nepromokavé kalhotky, vyměnitelné gázové plenky.
 • Plenkový krém nebo prášek. Použili jsme jen příležitostně běžný dětský krém jako „Tick-Tack“.
 • Hřebenový kartáč.
 • Peroxid vodíku, brilantní zelené řešení - pro zpracování pupku.
 • Lékařský alkohol pro dezinfekci.
 • "Mangan" pro plavání.
 • Kapátko.
 • Plynové potrubí. Ne skutečnost, která se hodí, ale stojí za to mít doma.
 • Sterilní bavlna, bavlněné pupeny s omezovačem, bavlněné kruhy / koule.
 • Vazelínový olej.
 • Prací prostředek pro děti.
 • Nůžky na nehty pro děti se zaoblenými špičkami.
 • Dudlík 0-6 měsíců. Pokud se rozhodnete jej použít, měli byste vyzkoušet několik různých forem latexu a silikonu. Použili jsme kulatý latex.
 • Kolekce chamomiles, série. Pro koupání dítěte, tření kůže na hrudi. Ale tady byste se neměli příliš nechat unést, aby nedošlo k vysušení pokožky.

Výživa


S umělým krmením:

 • 120 ml láhev - 2 ks, 240 ml - 2 ks..
 • Vyjímatelné bradavky na láhve.
 • Kartáč na mytí nádobí pro děti.
 • Sterilizátor nebo velká pánev na vaření lahví.
 • Dětská výživa pro krmení.
 • Pitné vody pro děti. Nemůžete to vařit.
 • Zástěry - bible.

Procházky, výlety

 • Kočárek a / nebo popruh.
 • Pláštěnka na kočárku.
 • Síť proti komárům na kočárku. Ačkoli to ne každý používá.
 • Taška na přepravu dětských předmětů. Dodává se s kočárkem.
 • Autosedačka.

Pro mámu

 • Prsní pumpa. Ale to není užitečné pro všechny.
 • Kojící podprsenka - nejméně 2 kusy.
 • Speciální podložky pro únik mléka.
 • Krém pro zjemnění prsu, proti prasklinám. Například bepanten.


Je třeba poznamenat, že seznam pro novorozence a další děti se bude lišit. Faktem je, že pro prvorozené se kupuje „standardní“ sada pro dítě. Pro další dítě je již k dispozici nějaký nábytek a oblečení.

Než se příští dítě objevilo, jeho rodiče už „hodně vyzkoušeli“, učinili své závěry o různých domácích potřebách pro děti, jejich užitečnosti a potřebě jejich dětí. Proto stojí za to tento seznam analyzovat a přesunout jej do vašeho života a na světový pohled na péči o děti. Přemýšlejte o svých nákupech předem, zeptejte se svých přátel na různé předměty, přečtěte si recenze o různých výrobcích dětských výrobků a osobních zkušenostech mladých matek.

Fotografie - Fotobanka Lory, katalog Mothercare-2015,

Co musíte koupit novorozence poprvé

Co musíte koupit novorozence poprvé:

 • speciální nábytek a příslušenství;
 • Oděvy pro dům a ulici;
 • hygienické potřeby;
 • léky;
 • Pram
 • figuríny, lahve, hračky a další drobnosti.

Co vzít do nemocnice

V seznamu potřebných v nemocnici jsou povinné položky:

 • cestovní pas;
 • lékařská politika;
 • výměnná karta;
 • generický certifikát;
 • lékařský záznam a směr;
 • nabíječka na mobil;
 • peníze (v malých účtech);
 • hygienické výrobky: zubní kartáček, pasta, mýdlo (výhodnější tekutina s rozprašovačem), krém atd.;
 • gumové nebo kožené pantofle;
 • ponožky - 2-3 páry (jsou teplejší);
 • podprsenka pro kojící matky;
 • plenky na jedno použití;
 • hygienické vložky (speciální poporodní kalhotky) a poporodní kalhotky.

Ať už potřebujete noční košili, ručníky a župan, zjistíte to v konzultaci nebo v nemocnici - v mnoha z nich rozdávají své ložní prádlo a župany. Zde uveďte, co je pro novorozence nutné poprvé v nemocnici. Některé porodnice mají vše, co potřebujete, a některé si budou muset přinést vlastní:

 • plenky velikosti 1 - balení nebo pár různých výrobců, takže se okamžitě rozhodnete, které jsou vhodnější;
 • prášek nebo krém pod plenu;
 • plenky - 3-4 kusy (2 tenké, 2 teplejší);
 • čepice - tenké a teplejší;
 • ručník;
 • láhev, mléčná výživa pro kojence od narození.

Záleží na tom, zda si ji vezmete s sebou nebo si ji vezmete po porodu, ale v každém případě se připravte.

Co potřebujete po propuštění z nemocnice

Diskutujte předem se svými blízkými o očekávaných darech, abyste příliš nekoupili, a vytvořte si seznam věcí, které novorozenci poprvé potřebují (nábytek, oblečení, koupací vybavení, lékárnička atd.).

Nábytek

Výběr dětského nábytku je obrovský. Existují modely speciálně pro novorozence a existují modely pro růst - vyberete si.

 • postel s vysokými stranami; mnoho modelů se otáčí, a pokud je to nutné - jsou nehybné; na lůžku rodičů jsou připevněny postýlky bez postranní stěny. V posteli - tvrdá matrace vyrobená z kokosových vláken nebo koňských vlásek, potah matrace nebo lékařská utěrka, prostěradla (nejméně 3: jedna je v posteli, jedna se umývá a jedna suší), přikrývky, přikrývky jsou tenké a teplé. Měkké strany na postýlce budou potřeba měsíc a půl nebo dva, když se dítě začne aktivně pohybovat. Polštář - ne dříve než rok;
 • komoda pro dětské věci s přebalovacím stolem. V prodeji jsou dva modely v jednom - komody s horním panelem s bočnicemi a samostatnými výměnnými deskami. Jsou vhodné k tomu, abyste si nasadili pravidelnou komodu nebo stůl. Přebalovací stůl je nutný - vyměňovat oblečení pro děti, provádět masáže nebo gymnastiku na posteli nebo na pohovce;
 • noční lampa. Budete se muset často dostat k novorozencům, jasné světlo zasahuje pouze vás i dítě.

K plavání

Ke koupání svého dítěte budete potřebovat:

 • v prvním měsíci a půl - dětská koupel; různé názory na speciální snímek, můžete se rozhodnout;
 • teploměr pro vodu;
 • houba na mytí nebo froté rukavice;
 • Kbelík;
 • velké froté ručníky, obyčejné nebo s kapucí - 2 kusy;
 • dětský šampon, mýdlo.

Lékárnička a hygienické výrobky

Pro každodenní péči o dítě připravte:

 • peroxid vodíku, zelenka pro ošetření pupečních ran;
 • bavlněné a bavlněné polštářky, sterilní gázové ubrousky, bavlněné pupeny s omezovačem;
 • Vazelinový olej;
 • máslo nebo zmačkaný prášek;
 • plienkový krém;
 • mokré ubrousky bez alkoholu;
 • plenky: nekupujte mnoho „těch“, děti z nich rychle rostou, „deuces“ a „trojice“ jsou dlouhodobější;
 • nůžky se zaoblenými špičkami nebo speciální pinzety pro děti;
 • kartáč na vlasy;
 • dětský prášek nebo dětské mýdlo.

Toto je standardní seznam prvních věcí pro novorozence v létě, v zimě přidejte krém, který chrání vaše tváře před mrazem během procházek..

 • teploměr;
 • aspirátor;
 • pipeta;
 • stříkačka bez jehly;
 • solný roztok;
 • antipyretika ve svíčkách pro novorozence;
 • glycerinové čípky (pro zácpu);
 • koprová semínka, koprová voda, další kolika doporučená vaším pediatrem;
 • lékárnické byliny (strunné, máta, heřmánek) pro koupání.

Hračky

Dítě začne reagovat na hračky do měsíců až dvou. Teprve potom budete potřebovat chrastítka, mobilní telefony do postýlky, vyvíjení rohoží atd..

Pro výživu

Kojíte dítě nebo směsi, budete potřebovat:

 • lahve a výměnné bradavky (2 - pro „přírodovědce“, 3-4 - pro „umělé“);
 • kartáč na láhve;
 • sterilizátor, termobag.

oblečení

„Skříň“ vašeho dítěte po propuštění z nemocnice závisí na tom, zda ho zavinete, použijete jednorázové plenky atd..

Počáteční „domácí šatník“ je prvním oblečením pro novorozence pro domácnost:

 • Plenky jsou potřeba - nikdy nevíte co. Ale pokud máte v úmyslu okamžitě dát své malé do slipy a kombinézy, stačí 2 tenké plenky a 2 teplejší. Pokud je zavalen - dvakrát tolik;
 • gázové plenky - pokud používáte jednorázové, pak 4-5 kusů, pokud ne - 10-15;
 • kombinézy (s úchyty-nohy), pohodlné a pohodlné. Stačí pár tenkých a teplých;
 • tělo. Upevňuje se níže - je vhodné vyměnit plenu, obléknout jí jezdce;
 • vesty (nemusí být užitečné, ale jen v případě, že stačí 2-3 kusy) a jezdce (3-4 kusy);
 • kapoty - 3 kusy: 2 tenké a 1 teplejší;
 • ponožky - 2-3 páry;
 • rukavice - „škrábance“ - nejméně 3 páry: děti si přitahují kliky do úst a bude nutné často vyměňovat „škrábance“. Mnoho slipů má na rukávech klopy, které tyto rukavice nahrazují..

V létě na ulici

Na procházky se oblečení pro novorozence na léto příliš neliší od domácího šatníku:

 • v horkém dni budete potřebovat tělo s krátkým rukávem, ponožkami, lehkým uzávěrem, teplou plenkou nebo pléd pro případ, že vítr stoupne;
 • pokud to není horké, kombinéza s rukávy a teplými kalhotami a halenka je vhodná, čepice je teplejší.

Noste na své dítě ještě jeden kus oblečení než na sebe: pokud jste v tričku a džínách, oblékněte si na tělo tenkou halenku s rukávem a kalhotami.

Na podzim a na jaře

Jaké další věci bude potřeba pro novorozence poprvé na podzim a na jaře:

 • teplá kombinéza;
 • kapoty;
 • vlněné ponožky.

Hodně záleží na tom, zda je topení zapnuto včas, jaké je počasí atd..

Na procházky (podél ulice nebo na balkon) v říjnu se neobejdete bez:

 • teplé klobouky;
 • kožešinová nebo vlněná obálka, hustá přikrývka atd.;
 • teplý potah pro kočárek;
 • pláště z deště a větru.

Pro procházky domovem a zimou se doplňuje seznam prvních věcí pro novorozence:

 • teplá kombinéza;
 • pouliční kombinéza (nebo teplá obálka);
 • teplý klobouk, který přiléhá těsně k hlavě, zakrývá čelo a uši;
 • teplé rukavice.

dětský kočárek

Všichni zkušení rodiče tvrdí, že na kočárku nemůžete ušetřit.

Existují pouze modely pro kojence a transformátory, s koly pro asfaltový chodník a SUV. Který z nich si vybrat - rozhodnete se.

Transformující kočárky se po roce promění v „sezení“, ale jsou velmi těžké. Zvažte, na které podlaží je třeba nosit, k výtahu nebo bez něj.

Sada kvalitních kočárků zahrnuje další obaly - polyethylen z deště a větru, síť proti komárům. Pokud se s kočárkem neprodávají, nakupujte samostatně.

Budete také potřebovat matraci, tašku na nezbytné dětské věci, pokud do bytu vložíte kočárek - kryty kol.

Články O Neplodnosti