Hlavní Analýzy

Mohu pít při kojení Aspirinu a jaké je jeho nebezpečí

Aspirin (kyselina acetylsalicylová) je časem prověřený, oblíbený a účinný lék na horečku, různé bolesti mírné a střední intenzity, zánětlivé procesy, „ztenčení“ krve a snížení krevních sraženin s revmatismem. Mohu to vypít své matce při kojení?

Prochází Aspirin do mateřského mléka?

Aspirin je předepsán pro bolest, vysokou horečku pro respirační a jiná zánětlivá a infekční onemocnění, při léčbě a prevenci revmatických chorob. Používá se pro profylaktické účely s hrozbou infarktu, trombózy, embolie..

Většina léků prochází bariérou mezi krví a mléčnou žlázou a proniká do mateřského mléka v různých koncentracích. Kyselina acetylsalicylová není výjimkou. Než se rozhodnete pít tento lék během kojení, seznamte se s nežádoucími důsledky, které to způsobuje.

Navíc jejich účinek na dítě může být výraznější, protože u novorozence se všechny orgány a systémy stále vyvíjejí a nejsou schopny zvládnout důsledky, jako se to děje u dospělého, dospělého člověka..

Reyeův syndrom

Reyeův syndrom byl studován a popsán v nedávné minulosti australským patologem D. Reyem v roce 1963. Při léčbě dětí s virovými onemocněními kyselinou acetylsalicylovou, obvykle chřipkou typu B a kuřecí neštovicemi, se tento vzácný a nebezpečný syndrom projevil. S tím dochází k tukové degeneraci vnitřních orgánů, ve většině případů jater a poškození centrálního nervového systému. Tento syndrom se také nazývá akutní encefalopatie..

Tato patologie probíhá následovně. Kojené dítě má 5-6 dnů po užití aspirinu kojící matkou nekontrolované zvracení, zvýšení intrakraniálního tlaku a velké kmeny fontanelů. Dochází k rychlému zhoršení, objevují se křeče, zástava dýchání.

Pokud se vyvinula kóma, dosahuje úmrtnost dětí v tomto případě 80%. Při křečových poruchách je mozek poškozen. Následně je to vyjádřeno zášklby svalů, křečemi, mentální retardací.

Astir astmy

U 12–28% dětí s bronchiálním astmatem a u dětí s genetickou predispozicí k nim se vyskytují záchvaty z udušení a anafylaktický šok po užití kyseliny acetylsalicylové a jiných nesteroidních protizánětlivých léků..

Diagnostika intolerance aspirinu v kojeneckém a dětském věku je velmi obtížná.

Kromě bronchospasmu s dlouhodobým příjmem aspirinu kojící matkou lze u dítěte vyvolat i další alergické reakce - nazální kongesce, kožní vyrážky.

Krvácející

Kyselina acetylsalicylová snižuje koagulaci krve, a pokud vstoupí do krevního řečiště dítěte, existuje možnost zvýšeného krvácení, podlitin kůže a podlitin. Pokud kojící matka vezme Aspirin na dlouhou dobu, pak může dítě způsobit vnitřní krvácení, které již představuje skutečné ohrožení života.

Je také možné vyvolat krvácení u kojící matky během období po porodu, kdy se roztrhané cévy dělohy ještě nezhojily. Při pravidelném používání aspirinu zvyšuje jak kojící matka, tak dítě riziko gastrointestinálního krvácení a ulcerace..

Hluchota a slepota

V roce 2012 vědci provedli studii o vztahu prodlouženého příjmu aspirinu a poškození zraku, který potvrdil výsledky experimentu provedeného v Amsterdamu o rok dříve. Aspirin ovlivňuje výskyt makulární degenerace související s věkem, což přispívá k nástupu slepoty u starších osob. Vize novorozence není zdaleka ideální, proto je lepší neriskovat nadměrné používání aspirinu a dalších produktů na bázi kyseliny acetylsalicylové..

Bylo zjištěno, že prodloužený příjem aspirinu může vést k rozvoji poruchy sluchu.

Co říká WHO?

WHO (Světová zdravotnická organizace) je jednou z mála organizací, která sponzoruje a provádí studie kompatibility s léky a kojení. Výrobci léčiv nejsou povinni provádět takový výzkum kvůli jejich vysokým nákladům, což nevyhnutelně povede ke zvýšení konečných nákladů na drogy.

Navzdory tak velkému množství nebezpečných vedlejších účinků aspirinu, WHO neodhalila významný účinek na dítě, když jsou dávky použity kojící matkou nepřesahující 3-5 g / den.

Účinky, které byly experimentálně zaznamenány u kojených dětí, jsou zvýšená slinění a krvácení.

Při absenci takových zjevných kontraindikací u dítěte a matky, jako je bronchiální astma, přecitlivělost na lék, zhoršená funkce jater a ledvin, diabetes mellitus, chronická onemocnění gastrointestinálního traktu, můžete aspirin užívat opatrně. Je lepší, pokud se jedná o jednu dávku v dávce nejvýše 1 g. V tomto případě musí být dítě zdravé, protože kyselina acetylsalicylová, která se chřipkou a planými neštovicemi dostává do těla dítěte, může vést k rozvoji Reyeova syndromu..

Je možné během kojení pít kyselinu acetylsalicylovou

Aspirin je osvědčené a vysoce účinné antipyretikum. Kyselina acetylsalicylová zároveň působí mnoho vedlejších účinků, a proto otázka její kompatibility s kojením vyvstává zcela přirozeně. Opravdu existují věci, o nichž musí určitě vědět kojící matka, která chce pilu pilulku spolknout rychleji!

  Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Názvy značek aspirinu

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové

Kontraindikace a vedlejší účinky

Tento léčivý přípravek má seznam nežádoucích účinků na tělo dospělého. Hlavní kontraindikací k užívání aspirinu matkou je období kojení. Také nemůžete pít lék, pokud existují taková onemocnění:

 1. peptický vřed žaludku a střev;
 2. diabetes;
 3. astma;
 4. těhotenství;
 5. alergie na složky, které tvoří aspirin;
 6. akutní selhání ledvin nebo jater;
 7. sklon ke krvácení.

Tento nástroj nemůžete dát dítěti mladšímu 15 let. Pokud pijete lék v přítomnosti takových kontraindikací, můžete vážným komplikacím poškodit zdraví.

Několik tipů, jak snížit teplotu sami

Je těžké obejít se bez aspirinu s akutními respiračními virovými infekcemi a vysokou teplotou, ale můžete se pokusit vyrovnat se s jinými metodami a prostředky. Za prvé, kojící matka může pít náhražky aspirinu, které byly zmíněny dříve, ale je důležité si uvědomit, že je možné pít antipyretika pouze tehdy, když tělesná teplota stoupne nad 38,5 stupně..

Za druhé, místnost, ve které se žena nachází, by měla být svěží a větraná: teplota v místnosti by neměla přesáhnout 20 stupňů, vlhkost vzduchu by neměla být nižší než 60%.

Známým způsobem, jak lidem pomoci vyrovnat se s teplotou a teplem, je horký čaj s malinami nebo medem. Ale tady musíte být opatrní, protože bylinné čaje mohou ovlivnit i tělo dítěte: v tomto případě sledujte jeho reakci a, pokud je negativní, přestaňte pít takové infuze.

Účinek na kojení a na dítě

Lék rychle proniká do mateřského mléka a působí na dítě. Složka, která je součástí aspirinu, inhibuje produkci tromboxanu A2 a v důsledku toho krev zkapalňuje. Jakmile se tyto látky dostanou z mateřského mléka do těla dítěte, způsobí také poruchy ovlivňující koagulaci krve.

Pokud matka vezme aspirin na HB po dlouhou dobu, pak je ochrana žaludku dítěte před vystavením kyselinám snížena a může dojít ke krvácení žaludku..

Následující komplikace jsou také možné, když matka užívá tento lék:

 • Poškození sluchu.
 • Anémie.
 • Astma. Vzhledem k tomu, že aspirin je alergen, způsobuje lék, který vstupuje do těla dítěte s mlékem, rýmu a bronchospasmus.
 • Selhání ledvin.
 • Rayův syndrom. S touto komplikací jsou postiženy mozek a játra..
 • Ovlivňuje oběhový systém. Tvorba důležitých krvinek je snížena.
 • Negativní účinky na zažívací trakt a tvorbu enzymů.

V důsledku takového narušení fungování orgánů a systémů dochází k nevratným procesům a situace může pro dítě fatálně skončit. Proto by měl být aspirin během kojení zlikvidován..

Základy aspirinu

Aspirin (účinná látka je kyselina acetylsalicylová) je populární lék s léky proti bolesti, antipyretickým, protizánětlivým a antiagregačním účinkem..

Indikace pro použití:

 • vysoká tělesná teplota;
 • záchvaty intenzivní bolesti hlavy;
 • trombóza;
 • revmatická onemocnění;
 • angina pectoris.

Lék má výrazný protizánětlivý, analgetický a protidoštičkový účinek. Proto je lék systematicky užíván každým třetím obyvatelem naší země. Navíc je levný a prodává se na přepážce..

Lék se rychle vstřebává do zažívacího traktu a poté do krevního řečiště, aby poskytl terapeutický účinek. Při kojení je však lepší drogu odmítnout. Účinná látka po vstupu do krve vstupuje do mateřského mléka a v důsledku toho do těla novorozence. V těle dítěte má lék své vlastnosti a není vždy užitečný!

Analogy

Pokud je mladá matka nemocná, neměla by aspirin používat. Ale co tedy snížit teplotu nebo odstranit syndrom bolesti? Naštěstí existují léky jiné než kyselina acetylsalicylová, které mohou pomoci v takových situacích a nemají tak negativní dopad na dítě s HB.

Jako alternativu k aspirinu můžete pít Paracetamol. Sníží teplotu, zmírní zánět a bolest a nepoškodí dítě. Také pro tyto účely je Ibuprofen vhodný, pokud ho užíváte v dávce pro děti. Existuje řada populárních a bezpečných metod..

Je možné brát bylinné čaje a infuze, ale po konzultaci s lékařem, protože mohou způsobit alergie a ovlivnit kojení.

Co dělat, pokud je pilulka již opilá: přeskočte krmení nebo ne?

Pokud žena během kojení vypila aspirin, doporučuje se přeskočit další krmení. Aktivní složka léčiva je vylučována z těla během několika hodin. Po 20 minutách se množství účinné látky v systémovém oběhu sníží na polovinu. Čím více času uplyne mezi užitím drogy a následným krmením, tím menší je pravděpodobný negativní účinek Aspirinu na novorozence.

Je-li nutné dlouhodobé použití, lékaři doporučují dočasně přerušit kojení a přenést dítě do upravené směsi odpovídající jeho věku. Pokud žena později plánuje obnovit kojení, je nutné se pravidelně vyjadřovat. Jinak během léčby aspirinem bude množství mateřského mléka postupně klesat..

Užívání drog

Aspirin je protizánětlivé nesteroidní léčivo založené na kyselině acetylsalicylové. Kyselinu acetylsalicylovou nelze užívat s HB.

Aspirin se používá pro:

 • migréna;
 • vysoká teplota;
 • revmatismus;
 • angina pectoris;
 • trombóza.

Tento lék má účinný antiseptický a anestetický účinek. Ale tento lék nelze vždy použít k úlevě od bolesti nebo ke snížení teploty. Pro kojící matku je lepší odmítnout tento lék, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví novorozence..

Jak snížit tělesnou teplotu bez léků

Snížení teploty je nutné pouze v případech, kdy tento ukazatel přesahuje 38,5 °. Pokud se této značky nedosáhne, nestojí za to bojovat se symptomem onemocnění. Zvýšení teploty naznačuje, že tělo mladé matky se snaží tuto nemoc překonat samo.

Specialisté doporučují pít čaj s medem a malinami pro nachlazení. Neužívejte různé bylinné přípravky. Koneckonců, některé rostlinné složky takových sloučenin mohou také negativně ovlivnit stav dítěte.

Aby se předešlo výskytu extrémního tepla u kojící matky, je třeba dodržovat jednoduché pravidlo. Teplota vzduchu v místnosti by měla být 20 ° C, vlhkost vzduchu - nejméně 60%.

Aspirin pro HBV se nedoporučuje, pokud je vaše dítě stále dítě. Z jediné dávky léku by neměly být žádné vedlejší účinky, v žádném případě lékařská literatura a studie, nebyly o těchto situacích hlášeny žádné zprávy..

Jak droga ovlivňuje tělo dítěte?

Aspirin je širokospektrální lék. Jakmile v těle dítěte přes mateřské mléko, může to ovlivnit práci téměř všech orgánů dítěte.

Tento lék tedy může snížit krevní srážlivost. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová ředí krev, aby se vypořádala s vytvořenými krevními sraženinami. Aspirin může také ovlivnit vývoj hemoragické diatézy. Někdy vyvolává vnitřní krvácení, což může mít smutné následky. Tato skutečnost naznačuje, že mladá matka je lepší neužívat lék během kojení.

Kyselina acetylsalicylová může negativně ovlivnit činnost gastrointestinálního traktu dítěte. Snižuje tvorbu látky odpovědné za ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Dítě může otevřít krvácení ze žaludku, což je také velmi nebezpečné pro jeho život. Zejména pokud užíváte Aspirin v prvních měsících po porodu.

Kojící žena by neměla tento lék užívat, protože u novorozenců může způsobit takové nežádoucí účinky:

 • sluchové postižení;
 • bronchiální astma;
 • nedostatek železa;
 • nemoc ledvin
 • Reyeův syndrom.

Koncentrace aspirinu v mateřském mléce může výrazně ovlivnit zdraví dítěte. Tento lék je silný alergen. Může způsobit bronchospasmus, rýmu a dokonce i tvorbu polypů v nose..

Kyselina acetylsalicylová je schopna snižovat hladinu červených krvinek, krevních destiček, hemoglobinu v krvi. To by nemělo být povoleno kojící matce po porodu. Koneckonců, její tělo je velmi oslabené a anémie může zhoršovat jeho stav. To platí také pro tělo dítěte. Všechny orgány dítěte mohou být vystaveny nebezpečným účinkům Aspirinu. Obzvláště často se vyskytují problémy s ledvinami a játry. Nezáleží na tom, kolik toho matka vypila při kojení..

Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Různorodá farmakologie léčiva ho činí populárním v mnoha různých oblastech medicíny, a to zase určuje rozmanitost obchodních názvů, lékových forem a dávkových kombinací.

Názvy značek aspirinu

Kyselina acetylsalicylová je dnes dostupná pod desítkami, ne-li stovkami, různých obchodních názvů a zdaleka ne vždy, byť často, obsahují původně patentované slovo „aspirin“. Kromě Německa se droga vyrábí ve velkém počtu zemí, včetně Ruska. Původní lék z našeho trhu je samozřejmě desetkrát dražší než domácí aspirin.

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové


Anopyrine - rumunská verze aspirinu


Acetylin Protect - běloruská droga


Snížený aspirin pro prevenci trombózy


Šumivý aspirin

Dávkové formy

Hlavní dávkovou formou kyseliny acetylsalicylové jsou tablety pro perorální podání. Uvolňují se jak v obvyklé formě, tak i ve speciální skořápce, která se rozpustí ve střevě a minimalizuje tak negativní účinek kyseliny na žaludek (cena v tomto případě je samozřejmě vyšší).


Tablety jsou nejčastější lékovou formou aspirinu.

Další specifickou dávkovou formou aspirinu je tzv. „Pop“. Jsou to také tablety, ale nesmí být polykány, ale rozpuštěny v malém množství tekutiny, díky čemuž je zajištěno zrychlené působení léku.


Šumivé tablety jsou také velmi populární formou uvolňování aspirinu.

Vzácnější, ale stále možná forma uvolňování aspirinu je prášek pro přípravu roztoku. Injekce kyseliny acetylsalicylové se podávají intramuskulárně i intravenózně. Indikace jsou časté - bolest, revmatismus, tromboflebitida (zejména v pooperačním období), zablokování krevních cév, horečka (horečka).

Zajímavé je, že kalifornští vědci považují za nejúčinnější lék na migrénu intravenózní cestu podávání aspirinu. Vědci prováděli výzkum na jeden a půl sta dobrovolníků trpících silnými bolestmi hlavy. Každý den byly pacientům injikovány pětkrát 1 g kyseliny acetylsalicylové. Obvyklé vedlejší účinky aspirinu (nauzea, zvracení, bolest břicha) byly pozorovány u ne více než 6% pozorovaných případů, zatímco pozitivní dynamika byla pozorována v různé míře ve 40% případů.

Spravedlivě je však třeba uznat, že injekční forma uvolňování kyseliny acetylsalicylové je dodnes velmi vzácná, zejména Aspizol vyráběný německou společností Bayer dnes nelze zakoupit v Rusku, na Ukrajině nebo dokonce v USA, kde byly výše uvedené studie provedeny.


Intravenózní aspirin je vzácný

Konečně existuje další forma uvolňování aspirinu - čípky pro rektální použití. Dříve byly často používány ke snižování teploty u malých dětí, ale dnes je tato praxe v civilizovaných zemích zakázána a u dospělých má tento způsob užívání drog mnoho negativních aspektů - od nepředvídatelné a proměnlivé míry absorpce po podráždění střevní sliznice..

Kombinované léky obsahující aspirin

Univerzální farmakologické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové určují její zařazení do složení různých kombinačních přípravků. Zde je jen několik z nich známých všem:

Název lékuDalší složky (kromě kyseliny acetylsalicylové)Indikace
AskofenFenacetinléky proti bolesti
CitramonKofein fenacetinléky proti bolesti
KofeinKofein acetaminofenanalgetický antipyretikum
Askofen-PParacetamolantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
SedalginFenobarbetální kodeinléky proti bolesti
AntigrippinKyselina askorbová dipenhydraminová vitamín Pantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
Alka primKyselina citronová na glycinu hydrogenuhličitan sodnýodlehčení pálení žáhy

Fotogalerie: Populární kombinace s kyselinou acetylsalicylovou


Slavný kocovina medicína


Magnikor - lék na srdce s ASA a hydroxidem hořečnatým


Askofen je dobrý lék proti bolesti


Jeden z nejpopulárnějších ošetření bolesti hlavy


Šumivé tablety pro symptomatickou léčbu SARS a chřipky


Lék proti bolesti s narkotickým doplňkem

Obecné informace: způsoby podání a dávkování

Už jsme řekli, že kyselina acetylsalicylová ovlivňuje naše tělo různými způsoby, v závislosti na dávkování. Z tohoto důvodu se technologie léčby drogy mohou značně lišit..

Pro léčbu a prevenci kardiovaskulárních chorob, cerebrovaskulárních příhod, trombózy, křečových žil, onemocnění jater a migrény se proto aspirin obvykle doporučuje užívat po dlouhou dobu (často po celý život), ale ve velmi malých dávkách: 75–300 mg denně.

Jako antipyretikum a analgetikum je aspirin účinný ve vyšších dávkách. Najednou můžete použít od 500 mg do 1 g, bezpečnou denní dávku nejvýše čtyř gramů s intervalem nejméně čtyř hodin.

Navzdory skutečnosti, že lék je vydáván bez lékařského předpisu, nemůže být ve výše uvedených dávkách užíván dlouho. Maximální přípustný průběh léčby kyselinou acetylsalicylovou je tři dny na snížení teploty a týden na úlevu od bolesti..

Stejně důležité je správně pít aspirin. Ať už chemici čistí kyselinu salicylovou, aspirin stále velmi dráždí žaludeční sliznice. Pokud nemluvíme o tabletách ve zvláštním ochranném filmu, musí se lék omýt velkým množstvím tekutiny a v žádném případě by neměl být užíván na lačný žaludek!


Aspirin se musí umýt velkým množstvím vody.

Je ještě lepší pít lék s něčím viskózním, například želé.

Další důležitá podmínka. Užívání aspirinu by nemělo být kombinováno s použitím kyselých potravin a šťáv, zejména citrusových plodů. To se vztahuje na všechny lékové formy, včetně injekcí, bez výjimky. Kromě toho neočekávejte, že inzerované enterosolventní tablety zcela chrání vaše sliznice před škodlivými účinky kyseliny.

O samoléčení

Je třeba připomenout, že samoléčení může nepříznivě ovlivnit stav vašeho zdraví a pohodu dítěte. Chcete-li tedy odpovědět na otázku: „Mohu pít aspirin s kojením?“ Je nutné přímo při domluvě s kvalifikovaným odborníkem. Pokud má kojící matka obavy z horečky, lékař určí příčinu příznaků a předepíše léčbu na základě výsledků testů, věku dítěte, podílu kojení ve stravě dítěte, jeho sklonu k alergickým reakcím a dalších faktorů. V této fázi rozhoduje lékař také o možnosti dalšího kojení.

Stručně: vlastnosti drogy

Aspirin je nejstarší lék ve skupině narkotických analgetik a antipyretik. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která zpomaluje (inhibuje) cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů a tromboxanů. Aktivní molekuly patří do skupiny zánětlivých mediátorů, které způsobují bolest, ovlivňují termoregulaci a přispívají k rozvoji otoků..
Farmakologické účinky léčiva jsou uvedeny v tabulce:

DopadMechanismus vývoje
Lék proti bolestiKvůli snížené syntéze prostaglandinů
AntipyretikumZabraňuje účinku prostaglandinu E2 na termoregulační centrum v hypotalamu
ProtizánětlivéZabraňuje uvolňování mediátorů z buněk
AntiaggregantSnižuje sekreci tromboxanů

Poškození dítěte

Kyselina acetylsalicylová je kojícím matkám zakázána, protože může mít na dítě závažné nevratné účinky. Pouze jedna tableta léčiva nebo krátký průběh léčby touto látkou se stane důvodem vzniku následujících závažných a hrozných důsledků pro drobky:

Pronikání aspirinu do malého, dosud plně formovaného organismu způsobuje vznik vážného a hrozného Reye syndromu. Dochází k mastné degeneraci jater a mozku - nejdůležitějších orgánů pro život. Ve skutečnosti játra zcela přestávají plnit svůj hlavní účel. Tyto odchylky a léze vedou ke zhoršení stavu těla, vzniku nekontrolovaného zvracení, zvýšení intrakraniálního tlaku. Následně dochází k těžkým křečím, dýchání se zastaví. Ve většině případů vede syndrom k úmrtí nebo mentálnímu poškození..

Léky výrazně zvyšují pravděpodobnost vzniku astmatu v raném dětství.

Kyselina acetylsalicylová je na seznamu silných alergenů. Může způsobit ucpání nosu u dítěte nebo vyrážku na povrchu kůže..

U dětí geneticky predisponovaných k astmatu je pravděpodobnost vzniku onemocnění několikanásobně zvýšena, když aspirin vstupuje do krve.

Lék má silné ředění krve. Jakmile je dítě v křehkém těle, způsobuje vnitřní krvácení, pohmoždění a pohmoždění. Protože komplikace nemusí být odhaleny okamžitě, situace představuje vážné ohrožení života..

V poslední době experimenty vědců potvrdily souvislost mezi zhoršeným viděním a nasloucháním kojenců s dlouhodobým používáním kyseliny acetylsalicylové kojící matkou. U novorozenců není sluchadlo a zrak plně rozvinutý, jakýkoli negativní dopad na tyto systémy způsobuje zhoršení a brání přirozenému vývoji, tvorbě plného zraku a sluchu.

Indikace

Kyselina acetylsalicylová se doporučuje používat při nachlazení. S jeho pomocí můžete v krátké době snížit tělesnou teplotu. Lék navíc pomáhá eliminovat velké množství nepříjemných symptomů..

Aspirin se používá k léčbě následujících onemocnění:

 • angina pectoris;
 • pravidelné projevy bolesti v hlavě;
 • horečka;
 • revmatismus a jeho projevy.

Ne každá žena ví, že kyselina acetylsalicylová má nejen pozitivní vlastnosti. Není dovoleno vzít ji kojící matce, protože se může dostat do složení mléka. Společně s tím jsou komponenty odesílány do zažívacího systému dítěte. Tato situace negativně ovlivňuje vnitřní orgány a jejich práci..

Kyselina acetylsalicylová při krmení dítěte

Základní vlastnosti

Kojení aspirin pomáhá rychle a účinně se zbavit zánětu a nižší tělesné teploty. Lék je nesteroidní a jako hlavní složka se používá kyselina acetylsalicylová.

Droga nemá narkotické vlastnosti, ale může rychle odstranit bolest u ženy. Aspirin má jedinečné protidoštičkové vlastnosti, které zabraňují tvorbě plaků v krevních cévách..

Lék může být použit k léčbě různých patologií. Kyselina acetylsalicylová, která je součástí kompozice, vám umožní zbavit se velkého množství příznaků. Žena může tyto pozitivní vlastnosti vyhodnotit kdykoli, ale ne při kojení..


Aspirin by neměl být opilý HB

Tak je možné aspirin s kojením?

Přes všechna výše popsaná hrůzy se kyselina acetylsalicylová nevztahuje na léky, které jsou během kojení zcela zakázány. Je však také nemožné s takovou drogou zacházet nekontrolovaně.

Nejprve musí mladá matka vědět, že účinná látka aspirinu přechází do mateřského mléka. Dávka kyseliny acetylsalicylové v mateřském mléce může dosáhnout 8% z množství léku přítomného v její krvi! Pokud tedy žena vzala dvě 500 mg tablety aspirinu ke snížení horečky (řekli jsme, že se jedná o přípustnou jednorázovou dávku), může dítě dostávat až 80 mg účinné látky s mateřským mlékem najednou!

Předpokládá se, že tato situace není pro dítě jednou nebezpečná. Pokud dítě nemá sebemenší známky virové infekce (a to je v přítomnosti vysoké teploty v matce skutečně velmi pravděpodobné), jinak byste neměli aspirin užívat.!

Během kojení jsou bezpečná pouze dvě léky, paracetamol a ibuprofen. Existuje mnoho obchodních názvů pro oba, mluvíme o účinné látce..


Při kojení se nejlépe vyhnete aspirinu.

Konstantní léčba aspirinem (včetně antitrombotických) během kojení je kontraindikována. Hromadění kyseliny acetylsalicylové v těle dítěte může vést k chronickému okyselení (acidóza), krvácení, horečka, anorexie, snížení počtu krevních destiček a další škodlivé následky.

Mnoho kojících matek si je vědomo tak nepříjemného stavu, jako je lakostáza. Jedná se o stagnaci mléka v hrudníku, doprovázenou zejména silným zvýšením tělesné teploty. Pokud je horečka způsobena právě laktostázou, a nikoliv akutními respiračními virovými infekcemi, které se mohou šířit na dítě, může kojící matka vzít aspirin jako rychlý a účinný antipyretikum. Jakmile však srazíte teplotu, musíte se vypořádat s odstraněním příčiny laktostázy a nepokračovat v boji s příznaky.


U laktoázy je přijatelná jedna dávka aspirinu

Upozorňujeme, že maximální dávka kyseliny acetylsalicylové v mateřském mléce se hromadí 1–2 hodiny po užití tablety. Proto, pokud je nutné snížit teplotu, může kojící matka po pití tablety aspirinu okamžitě dítě nakrmit nebo naopak počkat alespoň 4-5 hodin.

Nemá smysl pumpovat mléko během užívání aspirinu, protože lék neléčí, ale pouze zmírňuje příznaky, takže dítě zbavuje takového neocenitelného produktu, jako je mateřské mléko, nevyřešíme žádný problém. Existují určité podmínky, díky nimž je léčba pro dítě podmíněně bezpečná. Stačí si je pamatovat, takže opakujeme a shrneme:

 1. Aspirin během kojení lze výjimečně užít jednou, nejvýše však jeden gram denně. Následující den, pokud příznaky přetrvávají, by se měly použít bezpečnější, ještě méně účinné léky (ibuprofen, paracetamol)..
 2. Jediným oprávněným předpisem aspirinu během kojení je rychlé zchlazení vysoké teploty (například s laktostázou). Pouze pro tyto účely je aspirin lepší než jeho analogy. Léčíme bolesti hlavy a bolesti zubů výše uvedenými bezpečnými prostředky..
 3. V období od jedné do čtyř hodin po užití tablety byste se měli vyhnout kojení (a proto se v tuto chvíli nevyjádřit), takže koncentrace kyseliny acetylsalicylové v mateřském mléce bude minimální a nepoškodí zdraví dítěte.
 4. Přítomnost příznaků virové infekce u dítěte je bezpodmínečným důvodem k opuštění aspirinu ve prospěch jiných drog.
 5. U žen trpících kardiovaskulárními chorobami, těžkými bolestmi hlavy, revmatismem a dalšími patologiemi, ve kterých aspirin symptomaticky pomáhá, je vhodné zjistit příčinu nemoci a pokusit se ji zbavit ve stadiu plánování těhotenství, poté nebude nutné dítě ohrožovat..
 6. Když vezmeme aspirin jako pohotovostní pomůcku, naléhavě hledáme příčinu nemoci a přijímáme odpovídající opatření k jejímu odstranění (při virové infekci pijeme více tekutin, snižujeme teplotu místnosti, vějeme a zvlhčujeme, s laktostázou zahříváme a masírujeme prsa, vyjadřujeme se a konzultujeme zubního lékaře s bolestí zubů) atd.).

Video: Aspirin pro kojení: kompatibilita, dávkování, preventivní opatření

Indikace

Kyselina acetylsalicylová se doporučuje používat při nachlazení. S jeho pomocí můžete v krátké době snížit tělesnou teplotu. Lék navíc pomáhá eliminovat velké množství nepříjemných symptomů..

Aspirin se používá k léčbě následujících onemocnění:

 • angina pectoris;
 • pravidelné projevy bolesti v hlavě;
 • horečka;
 • revmatismus a jeho projevy.

Ne každá žena ví, že kyselina acetylsalicylová má nejen pozitivní vlastnosti. Není dovoleno vzít ji kojící matce, protože se může dostat do složení mléka. Společně s tím jsou komponenty odesílány do zažívacího systému dítěte. Tato situace negativně ovlivňuje vnitřní orgány a jejich práci..

Analogy

Pokud je mladá matka nemocná, neměla by aspirin používat. Ale co tedy snížit teplotu nebo odstranit syndrom bolesti? Naštěstí existují léky jiné než kyselina acetylsalicylová, které mohou pomoci v takových situacích a nemají tak negativní dopad na dítě s HB.

Jako alternativu k aspirinu můžete pít Paracetamol. Sníží teplotu, zmírní zánět a bolest a nepoškodí dítě. Také pro tyto účely je Ibuprofen vhodný, pokud ho užíváte v dávce pro děti. Existuje řada populárních a bezpečných metod..

Je možné brát bylinné čaje a infuze, ale po konzultaci s lékařem, protože mohou způsobit alergie a ovlivnit kojení.

Jak Aspirin funguje?

Tento typ léku se používá jako anestézie a jako prevence zánětu. Tyto vlastnosti dělaly to co nejvíce populární po několik desetiletí. Naše matky také používaly kyselinu acetylsalicylovou k odstranění nachlazení a virových chorob..

Účinek léku je patrný ihned po použití. Během několika minut se vstřebává do gastrointestinálního traktu. Kyselina acetylsalicylová však také rychle přechází do mateřského mléka. Žena by měla být informována předem, že tento lék by neměl být opil během těhotenství a kojení.

Jak nahradit aspirin a jak urychlit zotavení

Jak již bylo uvedeno, moderní farmakologie má širokou škálu analogů aspirinu, které jsou kompatibilní s laktací. Při zvýšené teplotě v kojící matce se lékaři nejčastěji uchylují k léčbě paracetamolem, ibuprofenem, nurofenem, které ovlivňují blaho dítěte méně škodlivé, i když nejsou zcela neškodné.

Příjem různých bylinných čajů a infuzí, které jsou tak oblíbené při léčbě horečnatých stavů a ​​zmírňují příznaky běžného nachlazení, musí být také dohodnuty s ošetřujícím lékařem. Důvodem je skutečnost, že mnoho rostlinných přípravků může ovlivnit produkci mléka kojící matkou nebo způsobit alergické reakce u dítěte.

Následující doporučení pomohou zmírnit febrilní podmínky:

 • Je nutné dodržovat pravidelný režim větrání místnosti, udržovat potřebné ukazatele vlhkosti a teploty.
 • Dodržování nezbytného pitného režimu. Je třeba si uvědomit, že čaj s malinami lze kojit pouze v případě, že na dítě nemá alergii na jeho složky. To platí také pro léčivé přípravky obsahující med. Kojící matce může být podávána horká voda, ovocné nápoje bez alergií.
 • Chcete-li snížit teplotu, můžete se uchýlit k tření octem.
 • Můžete použít inhalaci s eukalyptem, heřmánkem..
 • Nesnižujte teplotu, jejíž ukazatele nepřekročily 38,5 °.
 • Pokud je to možné, stojí za to použít přípravky ve formě čípků, protože jejich složky pronikají pomaleji do mateřského mléka. Účinnost této formy léčiv je však o něco nižší ve srovnání s tabletami.
 • Pokuste se zachovat kojení, protože během nemoci se určité protilátky dostávají do mléka, aby chránily dítě před nemocí.

Vliv aspirinu na tělo dítěte

Připomínáme, že při kojení je nejlepší drogu odmítnout. Rychle proniká do mléka a negativním směrem mění jeho složení. Po tom přirozeně budou škodlivé složky uvnitř trávicího systému dítěte. Byly případy, kdy kyselina acetylsalicylová uvedla dítě do špatného stavu.


K odstranění bolesti hlavy musí být použity pouze bezpečné léky.

Pod vlivem klíčových složek v těle se množství tromboxanu A2 snižuje. Z tohoto důvodu nelze v cévách vytvořit krevní sraženinu. Stejný účinek se projeví na těle dítěte prostřednictvím mateřského mléka. Situace je nebezpečná, protože může vést k řadě porušení a odchylek. Aspirin negativně ovlivňuje koagulaci krve.

Pokud žena přesto pila aspirin, pak se po určité době mohou na kůži dítěte objevit hematomy. Tyto formace jsou výsledkem menších krvácení. Situace je pozorována na pozadí ředění krevních cév.

Při pravidelném užívání léku na kůži dítěte se zvyšuje riziko vzniku hemoragické diatézy. Toto onemocnění často vede ke krvácení a dalším negativním důsledkům. Z těchto důvodů není povoleno používat tento lék během kojení a těhotenství..

Aspirin by neměly používat kojící matky, protože jeho složky povedou ke zhoršení fungování gastrointestinálního traktu. Svým složením snižuje produkci esenciálních enzymů..

Při trávení je nutný účinek prostaglandinů, které chrání žaludek a jeho sliznici před negativními vlivy vnějších faktorů. Aspirin na ně působí agresivně a může zcela potlačit. Tato situace může vést ke krvácení v žaludku nebo ve střevech dítěte. Toto onemocnění se vyskytuje na pozadí běžných léků během kojení..

Mechanismus účinku a vliv na laktaci

Aspirin během kojení má analgetický, protizánětlivý a antipyretický účinek. Tento lék má vlastnost ředění krve a snižování počtu krevních destiček. Přes doporučení z návodu k použití můžete v praxi pít aspirin během kojení, ale na negativní důsledky se musíte předem připravit. Léčba může mít v těle dítěte následující účinek:

 • snížit produkci tromboxanu a zvýšit riziko vnitřního krvácení;
 • provokují tvorbu ulcerativních lézí v zažívacím traktu;
 • vyvolat alergickou reakci;
 • provokovat reciproční bronchiální astma;
 • zvýšení toxických účinků na játra.

Aspirin s HB je možný nebo ne - každá žena se rozhodne samostatně. Lék nemá přímý vliv na proces produkce mléka, nenarušuje jeho chuť a nesnižuje jeho množství.

Může kojící žena vzít aspirin

V důsledku snížené imunity mají mladé matky častěji nachlazení nebo jiné nemoci doprovázené horečkou. Nejoblíbenějším antipyretikem je aspirin, je účinný a mnoho pacientů tomu věří, ale je možné konzumovat aspirin během kojení, je to pro dítě nebezpečné?

Složení a princip jednání

Hlavní složkou tohoto protizánětlivého nesteroidního léčiva je kyselina acetylsalicylová. Díky svým protidoštičkovým vlastnostem zabraňuje hromadění plaků na stěnách krevních cév, anestetizuje a eliminuje mnoho příznaků. V důsledku užívání léku je potlačena produkce tromboxanu A2, což pomáhá ředit krev, v důsledku toho se snižuje riziko krevních sraženin.

Terapeutický účinek je patrný ihned po užití léku, má vynikající absorpci. Jakmile je v bytových a komunálních službách, okamžitě se vstřebává do krve a mateřského mléka, proto se nedoporučuje užívat aspirin během kojení..

Oblasti použití

Nástroj lze zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu, používá se v následujících situacích:

 • s bolestmi hlavy, migrény,
 • snížit tělesnou teplotu za chladu,
 • pro prevenci trombózy,
 • s anginou pectoris,
 • s revmatickými patologiemi.

Kyselina acetylsalicylová při kojení proniká mlékem do těla dítěte a má na něj negativní účinek. Co se může stát, když mladá matka vezme tento zdánlivě neškodný lék??

Negativní dopad na dítě

Porucha srážení krve

Důkazem toho jsou různé hematomy, které se vytvářejí na těle dítěte v důsledku vnitřních krvácení. Zvýšené krvácení u dítěte je důvodem, proč by se aspirin neměl užívat během kojení.

Jinak se u dítěte může rozvinout hemoragická diatéza, tento stav je pro život novorozence velmi nebezpečný. Anémie z nedostatku železa je další nemoc, která může ublížit dítěti..

Patologické změny v orgánech bydlení a komunálních službách

Kyselina acetylsalicylová s HB způsobuje nenapravitelné poškození zdraví dítěte, lék se nedoporučuje používat během těhotenství. Hlavní složka potlačující syntézu enzymů COX snižuje množství látek (prostaglandinů), které chrání stěny žaludku před vlivem agresivního prostředí.

Dlouhodobé používání aspirinu pro hepatitidu B může vést k extrémně nežádoucím důsledkům, včetně smrti.

Reyeův syndrom

Tento stav se také nazývá encefalopatie, je charakterizován lézemi jater a centrálního nervového systému dítěte, 5-6 dní po užití léku má dítě zvracení a zvyšuje intrakraniální tlak. Při dalším zhoršení je dítě trápeno křečovými poruchami a svalovými zášklby.

Úmrtnost je poměrně vysoká, riziko vysoké a další mentální retardace, pokud matka během laktace konzumuje aspirin.

Bronchiální křeče

Útoky udušení a dokonce i anafylaktického šoku - to je to, co zažívá čtvrtina dětí, pokud jejich matka tuto drogu konzumuje. U mnoha se vyvinou další alergické reakce: kožní vyrážka, ucpání nosu, polypy se často tvoří v nosních pasážích.

Je možné, že aspirin kojící matce - ať se všichni rozhodnou, negativní dopady po užití léků jsou však empiricky prokázány.

Poruchy sluchu a zraku

Důsledky dlouhodobého příjmu aspirinu během krmení dítěte ho budou provázet po celý jeho život.

Ve stáří je to plné nástupu slepoty a sluchu.

Chronická onemocnění

Selhání ledvin, patologie jater, včetně žloutenky, poškození mozku - tyto poruchy jsou spojeny s užíváním nesteroidních léčivých látek.

Kromě toho se v důsledku užívání aspirinu snižuje tvorba krevních destiček, bílých krvinek, červených krvinek, což také představuje nebezpečí pro zdraví a život dítěte.

Co dělat, když je potřeba aspirin?

Je možná kyselina acetylsalicylová pro kojící matku, pokud je lék předepsán lékařem? Světová zdravotnická organizace provádí výzkum, aby určila kompatibilitu léků a kojení. Četné experimenty potvrzují, že u dítěte nejsou zjištěny vedlejší účinky, pokud denní dávka spotřebovaná kojící matkou nepřesáhne 3–5 gramů..

V případě diabetu mellitu, bronchiálního astmatu a onemocnění jater, ledvin, bydlení a komunálních služeb, jakož i při alergických reakcích na lék, byste měli odmítnout jeho užívání. Nicméně, pokud existuje naléhavá potřeba konzumace aspirinu během kojení, měli byste se vyhnout krmení a pravidelně exprimovat mléko, abyste se vyhnuli lakostáze. Na konci léčby můžete pokračovat v krmení dítěte.

Bezpečné alternativy

Se zvýšením teploty může mladá matka použít paracetamol nebo ibuprofen jako antipyretikum. Jedná se o léky, které může předepsat lékař plně kompatibilní s kojením. Obvykle je povoleno vzít dětskou dávku.

V každém případě by se měl před užitím jakéhokoli léku poradit s odborníkem. Samoléčení může mít katastrofální následky, proto by se mělo provádět pouze pod dohledem lékaře!

Video

Jaké léky mohu brát při kojení? Odpověď najdete v našem videu.

Aspirin pro kojení

U dospělých je užívání kyseliny acetylsalicylové pro virová onemocnění běžnou věcí. A to navzdory skutečnosti, že spolu s poskytnutím svého hlavního účinku je schopen vyvolat poruchy trávicího traktu, ledviny, játra, alergické reakce (rinitida, kopřivka) atd. Avšak v případě aspirinu při kojení by měla být zvýšená opatrnost, protože současná látka léčiva má tendenci se hromadit v těle.

Podrobné informace o aspirinu jsou zde..

Může ošetřovat aspirin

V pokynech pro léčivo se podrobně zkoumají všechny možné nežádoucí účinky, které může kyselina acetylsalicylová vyvolat, když vstoupí do těla dítěte. Mezi hlavní:

 • Srážení
 • Vnitřní krvácení
 • Porážka gastrointestinální sliznice
 • Potlačení vlastní fermentace
 • Astmatické záchvaty, alergie
 • Patologie ledvin, játra, žlučový systém
 • Poškození sluchu.

Tyto stavy vznikají při dlouhodobém příjmu aspirinu během kojení, jediná dávka nezpůsobuje komplikace. Ale z bezpečnostních důvodů se kojícím matkám doporučuje, aby přestaly používat ASA. Farmaceutický trh je nasycen širokou škálou léčivých přípravků, které mají podobný terapeutický účinek a zároveň jsou pro dítě bezpečnější.

Co je nebezpečné Aspirin s HS

Mezi nejnebezpečnější dětská onemocnění způsobená expozicí lékům obsahujícím kyselinu acetylsalicylovou je Reyeův syndrom. Jedná se o vzácnou patologii, která ovlivňuje mozek a játra. Nejčastěji pozorované u dětí do 14 let, které dostaly dávku ASA během virového onemocnění. Z tohoto důvodu není předepsán aspirin pro HB a děti mladší 14 let..

Kyselina acetylsalicylová pomáhá dostat se do krevního oběhu dítěte a zředí krev. To vede ke zvýšenému krvácení a výskytu vícenásobných krvácení - kapilárních krvácení na kůži. Pokud kojící žena neví, zda je možné aspirin brát během kojení a nadále jej bere dlouho, vyvíjí se u dítěte hemoragická diatéza - vnitřní krvácení, což představuje vážné nebezpečí pro život dítěte.

Příjem kyseliny acetylsalicylové při kojení je pro práci v gastrointestinálním traktu nepříznivý. Lék potlačuje schopnost těla samostatně produkovat cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů, které chrání žaludeční sliznici před chemickým a mechanickým poškozením. U dětí je stále příliš tenká, citlivá a má těsně umístěné krevní cévy. Účinek aspirinu tedy může u dětí vyvolat nejen ulceraci sliznice orgánů, ale také silné vnitřní krvácení.

Mezi alergické reakce způsobené kyselinou acetylsalicylovou během kojení patří bronchiální astma. V tomto stavu má dítě najednou záchvaty bronchospasmu. Také aspirin se často stává příčinou alergické rýmy u kojenců, když se v dutinách nosní dutiny tvoří polypy.

Dlouhodobé užívání vysokých dávek aspirinu během kojení ovlivňuje chemické složení krve matky i dítěte. Úroveň jeho hlavních ukazatelů klesá. Výsledkem je potlačení imunitního systému, rozvoj anémie z nedostatku železa, zvýšení krvácení.

Z močového systému jsou možná porušení, způsobená také aspirinem během kojení. Jedná se o intersticiální nefritidu, akutní a chronické formy selhání ledvin, nekrotické poškození ledvin.

Poradenství při krmení

Krátký příjem aspirinu během kojení nepředstavuje vážné ohrožení zdraví dítěte. Přesto by měla být dodržována určitá doporučení, a to: denní dávka kyseliny salicylové by neměla přesáhnout 1 g. V mateřské krvi je maximální koncentrace účinné látky pozorována za 1-2 hodiny po podání. Při správně naplánovaném plánu krmení se žena dokáže vyhnout „nebezpečným“ mezerám.

Protože nevíte, zda je možné kojící matce vzít kyselinu acetylsalicylovou, je nejlepší poradit se se specialistou, a nikoli se samoléčit. Taková opatrnost zachrání zdraví a život dítěte. Přestože je aspirin jedním z nejrozšířenějších drog na světě, je přísně zakázáno užívat ho během kojení. Pokud přesto vyvstane otázka potřeby dlouhodobého ošetření, má smysl dočasně přenést dítě na upravené umělé směsi.

Mohu vzít aspirin během kojení

Během kojení je ženské tělo po porodu oslabeno, takže mladá matka často nachlazení nebo onemocní SARS. Je nutné se s touto chorobou vyrovnat, ale neubližovat dítěti. Mohu vzít aspirin během kojení?

Užívání drog

Hlavní aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Indikace pro jeho použití je:

 • intenzivní bolest hlavy;
 • horečka;
 • revmatická onemocnění;
 • trombóza;
 • angina pectoris.

Aspirin nelze vždy použít k úlevě od bolesti hlavy nebo při nižších teplotách. Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, z nichž jedním je období laktace. Kojící matka by měla tento lék odmítnout, protože aspirin má škodlivý vliv na zdraví a vývoj dítěte..

Vliv aspirinu na tělo novorozence

Jakmile je Aspirin v těle dítěte s mateřským mlékem, může nepříznivě ovlivnit téměř všechny orgány a systémy. Hlavní vedlejší účinky, které může u novorozenců způsobit, jsou:

 • nedostatek železa;
 • bronchiální astma;
 • sluchové postižení;
 • chronické onemocnění ledvin;
 • Reyeův syndrom.

Aspirin snižuje krevní srážlivost, může vyvolat vnitřní krvácení, zvyšuje riziko hemoragické diatézy. Lék má negativní vliv na gastrointestinální trakt dítěte. Kyselina acetylsalicylová inhibuje produkci některých enzymů, což snižuje ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Při dlouhodobém používání aspirinu může lék vyvolat vnitřní žaludeční krvácení.

Tento lék je silný alergen. Při vysoké koncentraci kyseliny acetylsalicylové v krvi se může vyvinout alergická rýma a bronchospasmus. Podle studií může být důsledkem užívání aspirinu kojící matkou rozvoj akutní jaterní encefalopatie u dítěte. Jedná se o nebezpečné onemocnění, při kterém dochází k otoku mozku, je ovlivněno a játra prakticky přestanou normálně fungovat..

Lék také ovlivňuje oběhový systém dítěte, snižuje hladinu krevních destiček, červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu může mít novorozenec nebezpečné patologie, které ohrožují nejen jeho zdraví, ale i život.

Jak nahradit aspirin během kojení

Během kojení by měl být aspirin nahrazen bezpečnějšími léky, které jsou povoleny během kojení - Paracetamol a Ibuprofen. V případě nemoci mohou být použity pro kojící matku i dítě.

Nezapomeňte však, že nemůžete sami léčit. Pokud během kojení onemocníte, poraďte se s lékařem. Pouze odborník může předepsat lék, určit jeho dávkování, pravidla a délku podávání.

Pokud při nemoci není možné nahradit aspirin jiným lékem, je nutné během léčebného období přerušit kojení..

Aspirin je lék, který je během kojení zakázán. To je uvedeno v pokynech pro léčivo a kojící matka by o tom měla vědět. Četné studie odhalily řadu vedlejších účinků, které má lék na tělo novorozence. Proto během období kojení věnujte zvláštní pozornost svému zdraví a před použitím jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem..

Články O Neplodnosti