Hlavní Zdraví

Aspirin v časném těhotenství: 10 důvodů pro odmítnutí


Jedním z nejoblíbenějších léků ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků před a dnes je aspirin (kyselina acetylsalicylová). K jeho účelu existuje mnoho indikací a kontraindikací. Přípravky, jejichž účinnou látkou je kyselina acetylsalicylová: Aspirin, Aspirin Cardio, Thromboass.
Jednou z naléhavých otázek je: Je kyselina acetylsalicylová kontraindikována během těhotenství? Lze jej v tuto chvíli použít? Názory lékařů na toto téma jsou sdíleny.

Koncept aspirinu, jeho vlastnosti a mechanismus

Kyselina acetylsalicylsalicylová je léčivo ze skupiny NSAID (nesteroidní protizánětlivá léčiva). Má protizánětlivý, antipyretický, analgetický (analgetický) a antiagregační účinek (zabraňuje trombóze a srážení krve).

Mechanismus účinku tohoto léku je složitý. Provádí se takto:

 1. Anestetika se vyskytuje v důsledku přímého inhibičního účinku léku na bolestivé centrum v mozku.
 2. Protizánětlivý účinek je způsoben potlačením syntézy zánětlivých mediátorů (prostaglandinů, arachidonové kyseliny), a proto snižováním projevů: otokem, množstvím tkání.
 3. Antipyretický účinek je způsoben přímým inhibičním účinkem na střed termoregulace v mozku.

Antiagregační účinek nastává v důsledku potlačení tvorby látky tromboxanu A2 v krevních destičkách (krevní buňky odpovědné za koagulaci), čímž se snižuje koagulace krve a brání adhezi destiček a krevním sraženinám (krevní sraženiny).

Lék také snižuje tvorbu dalších krevních koagulačních faktorů..

Důsledky aplikace v různých časech

Největším nebezpečím je jmenování aspirinu v prvním trimestru těhotenství. Do 12. týdne těhotenství jsou zakázány i minimální dávky ASA..

 1. Vývoj mimoděložního těhotenství;
 2. Odpojení vajíčka;
 3. Brzy spontánní potrat;
 4. Vznik vrozených vad:
   Lebka obličeje (rozštěp patra, rozštěp rtu);
 5. Neurální trubice (spina bifida - spina bifida);
 6. Srdce (defekt síňového septa, tetralogie Fallota). Vyvíjí se s použitím aspirinu od 5. dne poslední menstruace do 9. týdne těhotenství;
 7. Porušení formování reprodukčního a močového systému (hypospadie u chlapců);
 8. Deformace žeber a končetin;
 9. Polydaktyly;
 10. Membránová kýla;
 11. Anofthalmia.

Ve trimestru II má použití aspirinu v dávce 40-80 mg / den u pacientů s přímými indikacemi nejmenší účinek na tvorbu plodu a průběh těhotenství. Přesto však podávání léků s kyselinou acetylsalicylovou v prvních trimestrech těhotenství není doporučeno bez jasné klinické potřeby.

Použití aspirinu k anestetizaci nebo snížení teploty během tohoto období je plné:

 1. Zpožděný vývoj plodu;
 2. Předčasné oddělení placenty;
 3. Anémie

Pokud těhotná žena léky stále užívá v trimestrech I a II, měla by být dávka léčiva minimální a léčba by měla být co nejvíce snížena.

V trimestru III může použití aspirinu způsobit řadu komplikací:


Na straně matky:

  Poporodní krvácení;
 • Předjíždění těhotenstvím;
 • Prodloužená práce, slabá práce;
 • Komplikace při porodu (císařský řez, aplikace porodních kleští, vakuová extrakce plodu);
 • Z plodu:
   Předčasné uzavření ductus arteriosus, plicní hypertenze;
 • Vrozená intoxikace salicyláty s poškozením ledvin a rozvoj selhání;
 • Nízká porodní váha;
 • Cancellation syndrom (agitovanost, monotónní volání, reflexní podrážděnost, hypertonicita);
 • Hemoragické komplikace: trombocytopenická purpura;
 • Petechiae;
 • Hematurie;
 • Kefalogematoma;
 • Subkonjunktivální krvácení;
 • Intrakraniální krvácení
 • Pozoruje se také nepříznivý účinek plné dávky aspirinu (300 mg a více) v prvním trimestru těhotenství na hladinu IQ dětí a jejich schopnost učit se. Fyzický vývoj netrpí.

  Použití ASA v posledních týdnech těhotenství je kontraindikací k epidurální anestézii, vzhledem k vysokému riziku krvácení, tvorbě intravertebrálního hematomu a kompresi míchy..

  Aspirin přechází do mateřského mléka a může způsobit snížení aktivity destiček u dítěte. Během kojení se nedoporučuje používat ASA.

  Ženy během plánování těhotenství by neměly užívat žádné léky ze skupiny NSAID, včetně Aspirinu. Protože blokuje implantaci oplodněného vajíčka do děložní dutiny a zvyšuje riziko spontánního potratu.

  Indikace pro jmenování kyseliny acetylsalicylové

  Droga je předepsána pro velké množství indikací. Rozsah aplikací je široký, můžete jej pít za následujících podmínek:

  • Prevence ischemické choroby srdeční (angina pectoris, infarkt myokardu).
  • Terapeutická opatření pro mozkovou mrtvici a prevence jejího výskytu.
  • Léčba tromboembolických chorob nebo jejich prevence (například protetiky srdečních chlopní, stentování).
  • Terapie chronické žilní nedostatečnosti.
  • Komplexní léčba aterosklerotických chorob.
  • Horečka (horečka) u infekčních a zánětlivých onemocnění.
  • Bolestivý syndrom různých stupňů závažnosti (včetně bolesti hlavy, bolesti zubů).

  Indikace ke jmenování během těhotenství

  Podle encyklopedie léků je užívání léku kontraindikováno během 1. a 2. trimestru těhotenství. Ve druhém trimestru je schůzka možná, avšak za podmínky, že nezbytné přínosy výrazně převyšují rizika. Může být předepsán v minimálních dávkách (ne více než 100 mg za den). Pouze v dávce vyšší než 1500 mg denně prochází lék placentou a ovlivňuje plod.

  Existují náznaky, ve kterých můžete pít lék během těhotenství:

  Navigace komentářů

  Obsah článku

  Obsah Aspirin základní informace o léčivu Účinky aspirinu na těhotnou ženu Pokyny pro použití během těhotenství Kontraindikace Mohu použít aspirin během těhotenství Kyselina acetylsalicylová během těhotenství Mohu léčit aspirin v raných stádiích Aspirin ve druhém trimestru Kyselina acetylsalicylová ve třetím trimestru

  Základní informace o aspirinovém léku

  Lék je klasifikován jako nesteroidní protizánětlivé léčivo. Antipyretický, analgetický a protizánětlivý účinek je způsoben ireverzibilní blokádou cyklooxygenáz 1 a 2. V důsledku toho je inhibována syntéza prostaglandinů, které jsou tak nezbytné pro mnoho procesů v těle, což způsobuje řadu negativních důsledků. Existují léky této skupiny, které selektivně blokují zánětlivé buňky (COX 2), ale také inhibují prospěšné procesy v těle. Prostaglandiny jsou také potřebné těhotnými ženami, protože hrají důležitou regulační roli při tvorbě placenty a připoutání plodu..

  V literatuře je podle posledních studií mnoho zpráv, že aspirin v malých dávkách (až 150 mg) má ochranný (ochranný) účinek na plod. Vypadá to jako odvážné prohlášení. Je nepravděpodobné, že těhotné ženy budou brát Aspirin během těhotenství, aby to viděly, ale vývoj v tomto směru probíhá. Ve skutečnosti pro Aspirin existuje závislost účinku a vedlejších účinků na dávkách. V malých (preventivních) dávkách je téměř bezpečný a se zvyšujícím se škodlivým účinkem roste.

  Aspirin také aktivně narušuje proces koagulace krve, ztrácí schopnost koagulace. Anti-agregační účinek přetrvává 7 dní po jedné dávce. Je alarmující, že v tomto období hrozí krvácení.

  V lékárnách jsou prezentovány různé formy aspirinu:

  • Obvyklé tablety pro dospělé jsou 500 mg a 250 mg;
  • Dětské tablety - 100 mg;
  • Šumivé tablety "Aspirin Upsa" - 500 mg;
  • Enterické tablety "Aspirin Cardio" - 100 mg a 300 mg.

  Vliv aspirinu na těhotnou ženu

  Lékaři se pomocí četných studií pokusili zjistit přesný účinek léku na zdraví plodu a nastávající matky. Výsledky experimentů však byly tak rozporuplné, že vědci nedospěli k objektivnímu závěru. Některé škodlivé vlastnosti aspirinu však byly dosud identifikovány a studovány:

  zvýšené riziko různých komplikací během těhotenství;

 • pravděpodobnost potratu;
 • možnost odlupování placenty;
 • zpomalení tvorby a vývoje nenarozeného dítěte;
 • pravděpodobnost opožděné práce;
 • riziko vzniku onemocnění plic a srdce dítěte;
 • výskyt krvácení během porodu.
 • Přesto není zbytečné, že ženy čekající na narození svých lékařů s miminko mají četné otázky týkající se bezpečnosti užívání této nebo té drogy. Koneckonců, pokud používáte léky podle vlastního uvážení, není zcela známo, jaké důsledky může takováto obezřetnost vést. Například podle vědců může užívání běžného aspirinu ukončit těhotenství.

  Mimo jiné existují další důkazy o negativních účincích aspirinu na ženské tělo během těhotenství a zdraví dítěte. Například lékaři z Dánska prokázali, že tento lék může nepříznivě ovlivnit plodnost během nitroděložní tvorby chlapce. Kromě toho může aspirin vyvolat výskyt varlat varlat u mužského plodu..

  Stojí za zmínku, že všechny tyto důsledky mohou nastat v důsledku příjmu aspirinu těhotnou ženou v dávkách uvedených v návodu k danému léčivu. Koneckonců, dávky popsané v přílohách tohoto léčivého přípravku jsou předepsány běžným lidem, ale těhotné ženy by měly užívat léky výhradně v minimálním množství, které v každém případě předepisuje pouze ošetřující lékař. Někteří lékaři dokonce mluví o výhodách tohoto léku v malých dávkách pro těhotné ženy..

  Návod k použití během těhotenství

  Kyselina acetylsalicylová je k dispozici v několika dávkách pod mnoha obchodními názvy:

  1. Aspirinová německá společnost Bayer.
  2. Thrombo ACC vyráběná rakouskou farmaceutickou společností Lannacher Heilmittel a Russian LLC Valeant.
  3. Aspirin Cardio, předepsaný během těhotenství, vyrábí stejná německá společnost Bayer.
  4. Společnosti Acekardol Synthesis OJSC (Rusko) a další.

  Maximální dávka aspirinu během těhotenství by neměla překročit 100 mg. Jinak se významně zvyšuje riziko hemoragických komplikací. Lék se užívá 1krát denně ráno s jídlem. V žádném případě byste neměli pít aspirin na lačný žaludek, protože to může vést k poškození sliznice s vývojem vředů..

  Kontraindikace

  Pokud žena trpí bronchiálním astmatem, pak otázka, zda může pít aspirin během těhotenství, za to nestojí. Takový pacient musí odmítnout vzít tento lék a najít jiné antitrombotické činidlo. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová se sama o sobě často stává provokatérem astmatických záchvatů.

  Vzhledem k neustálému zvyšování incidence peptického vředu žaludku a dvanáctníku se jmenování aspirinu stává stále obtížnějším úkolem. Kyselina acetylsalicylová blokuje tvorbu určitého typu prostaglandinů - látek, které poskytují další ochranu žaludeční sliznice před agresivním účinkem kyseliny chlorovodíkové žaludeční šťávy. Proto by pacienti s peptickým vředovým onemocněním a v minulosti gastrointestinálním krvácením v minulosti neměli užívat aspirin..

  Mohu používat aspirin během těhotenství?

  Aspirin je nebezpečný pro těhotné ženy. To již bylo opakovaně prokázáno. Ale i přes to mnoho žen během těhotenství riskuje, že u Aspirinu zmírní bolesti hlavy nebo horečku. Je těžké říci, jak uspějí, protože dávka aspirinu pro analgezii je 500 mg. A to je mnohem víc než preventivní dávka (75-150 mg), kterou mohou těhotné ženy stále používat v trimestru II.

  V prvním trimestru je Aspirin kontraindikován v jakýchkoli dávkách, protože opakované studie potvrdily jeho teratogenní účinek na plod. Co to znamená? Po narození se u dítěte vyskytují různé abnormality srdce (neuzavření interventrikulárního septa, předčasné uzavření aortálního kanálu s respiračním selháním, bránice kýly). V důsledku toho je růst dítěte zpomalen, je oslaben, jeho tělesná hmotnost je nízká, nemluvě o dalších deformitách.

  Kromě abnormalit orgánů (teratogenita) má aspirin v prvním trimestru embryotoxický účinek, to znamená, že může způsobit smrt plodu v prvních týdnech těhotenství..

  Je také prokázáno, že lék užívaný během početí způsobuje 80% potratů.

  Všechna tato data určovala místo léku podle klasifikace FDA (Agentura amerického ministerstva zdravotnictví a lidských služeb):

  • Kategorie C pro trimestr II
  • Kategorie „D“ pro trimestry I a III.

  To prakticky ostře omezuje jeho použití. Aspirin má systémový účinek a snadno proniká placentou, je schopen zůstat v těle po dlouhou dobu. Eliminační poločas je 2–3 hodiny při nízkých dávkách a až 15 hodin při vysokých dávkách. To vše je nepříznivý okamžik v případě těhotenství..

  Příjem v trimestru III již v pozdních stádiích způsobuje krvácení plodu, nese riziko překročení a dalších komplikací při porodu. Proto instrukce pro léčivo jasně uvádí: použití aspirinu v trimestru I a III je kontraindikováno

  Ve trimestru II - s opatrností

  Všechny ostatní formy (rozpustné ve střevě, šumivé) jsou také kontraindikovány. Enterická forma Aspirinu Cardio se tedy vylučuje po dlouhou dobu. Takový dlouhodobý účinek na plod nepovede k ničemu dobrému. A dávka 300 mg je obecně nebezpečná.

  Aspirin Upsa (dávka 500 mg) ve formě šumivých tablet poskytuje rychlou a úplnou absorpci, která má mírnější účinek na žaludek. Je také kontraindikován u těhotných žen..

  Čemu byste měli věnovat pozornost v pokynech: užívání aspirinu u lidí s astmatem nebo sklonem k bronchospasmu je kontraindikováno. Je také překvapivé, že indikace pro použití aspirinu jsou mnohem méně než kontraindikace

  Je také překvapivé, že indikace pro použití aspirinu jsou mnohem méně než kontraindikace.

  Indikace pro užívání aspirinu:

  • Pro symptomatickou úlevu od bolesti (hlava, zub, menstruační, kloubní a svalová)
  • Zvýšená tělesná teplota při nachlazení (u dospělých a dětí starších 15 let).

  Tyto příznaky nemusí být odstraněny aspirinem - neohrožují život ženy, navíc existují i ​​jiné způsoby, jak si pomoci a neubližovat dítěti. V extrémních případech můžete použít Paracetamol.

  Další věc je, když během těhotenství dojde k takové hrozivé komplikaci, jako je gestóza (generalizovaná endotelióza).

  Používá se aspirin k prevenci gestózy? Tento stav je charakterizován hypertenzí s nepříznivými účinky. Gestóza je vážná komplikace, ženu pozorují odborníci, kteří rozhodují o jmenování aspirinu nebo jiného léku. Sama těhotná žena by to neměla dělat ani pro terapeutické, ani pro preventivní účely. K léčbě tohoto stavu není aspirin drogou volby, protože existují bezpečnější drogy.

  Aspirin pro ředění krve. Zvýšená trombóza je další hrozná komplikace během těhotenství. Potřeba léčby určuje lékař. Problém je obvykle eliminován jinými drogami, obvykle pod dohledem lékaře a v nemocničním zařízení. Chování doma je přísně zakázáno.

  Závěr. Aspirin má dvě pracovní dávky:

  1. Profylaktický - 60 mg
  2. Terapeutické - 375-500 mg

  Obě se nedoporučují těhotným ženám. Ačkoli existují důkazy, že profylaktická dávka není údajně nebezpečná v žádném okamžiku, nezbavuje bolesti hlavy, takže účel jejího použití neodůvodňuje riziko.

  Lyubov Maslikhova, praktický lékař, speciálně pro Mirmam.pro

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Porod dítěte trvá devět měsíců, během této doby může nastávající matka bohužel onemocnět a bude potřebovat léčbu

  Lékaři však doporučují opatrnost s léky, protože mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Mnoho léků negativně ovlivňuje průběh těhotenství.

  Kyselina acetylsalicylová není výjimkou.

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Je možné léčit aspirinem v raných stádiích

  Předčasné těhotenství je období prvního trimestru, během kterého lékaři nedoporučují užívání drog vůbec. Drogová léčba je předepisována pouze v případech, kdy není možné zlepšit pohodu těhotné ženy jiným způsobem. Důvodem je skutečnost, že placenta jako orgán na ochranu dítěte dosud nebyla vytvořena. Nezralá doba placenty je 12 týdnů, kdy je embryo bezbranné vůči vystavení škodlivým látkám obsaženým v drogách.

  Použití aspirinu, zejména ve vážných dávkách, může vést k následujícím poruchám vývoje dítěte:

  • rozštěp patra;
  • srdeční abnormality, zejména vrozené srdeční choroby;
  • zhoršená renální aktivita;
  • vyvolání potratu.

  Kromě toho je tento lék nebezpečný pro samotnou matku, může zničit žaludeční sliznici a vést k ulceraci, která bude muset být léčena mnoha škodlivými drogami. Proto je přísně zakázán aspirin během těhotenství v prvním trimestru.

  Aspirin ve druhém trimestru

  Kyselina acetylsalicylová uprostřed těhotenství není přísně zakázána. Aspirin lze užívat, ale pouze pro určité indikace. To platí zejména pro křečové žíly. Aspirin během těhotenství je předepsán, aby se zabránilo krevním sraženinám. Jedná se o poměrně závažný problém, který často vede až k smrti k tragickým následkům. Lék v tomto případě působí jako ředidlo krve a pomáhá mu volně procházet krevními cévami.

  Určení aspirinu ze strachu a podezření na trombózu se provádí pouze tehdy, když lékař posoudí rizika nežádoucích účinků užívání drog. Měly by být menší než přínosy léku. Nejlepší lék je cardiomagnyl, jehož hlavními složkami jsou aspirin a hydroxid hořečnatý. Je to poslední látka, která snižuje škodlivé účinky kyseliny acetylsalicylové.

  Aspirin během těhotenství je extrémně nežádoucí pro těhotné

  Aspirin během těhotenství z nachlazení, bolesti hlavy, horečka není předepsán.

  Kyselina acetylsalicylová ve třetím trimestru

  Aspirin během těhotenství v pozdním období, stejně jako v počátečním období, není nikdy předepsán. To je přísně zakázáno, protože lék ovlivňuje rychlost krevního oběhu. Když to vezmete, můžete vyvolat krvácení, které povede k ukončení těhotenství, tedy k předčasnému porodu. Navíc může dojít ke krvácení jak u matky, tak u dítěte.

  Nejnebezpečnějšími důsledky pro dítě jsou mozkové krvácení a negativní účinek léku, který se projevuje zpomalením vývoje plodu. Tento vedlejší účinek u narozeného dítěte se projeví jako mentální a fyzická retardace.

  Matka může kromě možného předčasného porodu zažít zpoždění v práci, což je škodlivé jak pro ženu, tak pro dítě.

  Salicyláty se nedoporučují používat během kojení, protože pronikají do složení mateřského mléka a jsou nebezpečné pro novorozence.

  Co může nahradit salicyláty

  Předpokládá se, že minimální množství aspirinu není škodlivé, ale toto tvrzení je diskutabilní. Mělo by se mít na paměti, že při chladu, bolestech hlavy, horku, mikrodózy kyseliny acetylsalicylové nepomohou. Užívejte tabletu třikrát denně - to je nepřijatelná dávka pro těhotné ženy. Paracetamol pomůže dostat se ze situace. Jedná se o komplexní lék. Se stejnými vlastnostmi jako aspirin.

  Které léky obsahují nebezpečné salicyláty?

  Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s užíváním salicylátů, musíte vědět, které léky jsou obsaženy jako složka. Bohužel existuje mnoho takových drog:

  Předpokládá se, že v časných stadiích těhotenství mohou přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou způsobit potrat

 • Metylsalicylát, salicylát sodný, salicylamid,
 • Sedalgin, Kversalin, Mesalazin,
 • Cefecon, Coficil.
 • V zájmu ochrany sebe a svého dítěte před možnými riziky neužívejte léky bez lékařského předpisu. Každá tableta může pro dítě skrývat nebezpečí a každá z nich může komplikovat průběh těhotenství. Buďte opatrní a opatrní..

  Jaká je bezpečná dávka aspirinu

  Množství léku vstupujícího do těla budoucí matky nelze podceňovat: změna dávky léku nahoru nebo dolů může přispět k rozvoji různých nevratných reakcí během těhotenství.

  Pokud jde o aspirin, vědci již dlouho rozuměli tomu, jak neutralizovat jeho agresivní vliv a nasměrovat potenciál léku správným směrem.

  Placentou mohou unikat pouze velké dávky léku (více než 1500 mg denně) a mají přímý účinek na dítě. Pak má žena všechny důvody k obavám z možných patologií (například náhlý křeč botanického kanálu a vývoj hypotrofie na tomto základě). Pokud významně snížíte dávku aspirinu, jed se stane lékem a může mít pozitivní vliv na těhotenství.

  Denní dávka aspirinu, která nepřesahuje 100 mg, obsahuje 6krát méně kyseliny acetylsalicylové než v 1 tabletě Aspirinu. Toto množství účinné látky nemůže těhotnou ženu nijak poškodit, proto je pro použití schváleno ministerstvem zdravotnictví. Koncentrace takové dávky léčiva v krvi je tak nízká, že plod bude zcela bezpečný..

  Existuje další lék s téměř stejným názvem - Aspirin Cardio. Jak se liší od známého aspirinu a je předepsán kardiovaskulárním systémům během těhotenství? Na tyto otázky odpovídá drogová instrukce. Aktivní složkou Aspirin cardio je kyselina acetylsalicylová, která je také přítomna v běžném aspirinu. Přípravky se liší v dávkování, což je u Aspirin cardio pouze 100 mg. Taková skromná dávka je přesně to, co těhotné ženy potřebují. A pokud nastávající matce bylo předepsáno Aspirin v množství 75 mg, můžete je úplně nahradit ¾ Aspirin kardio tablety.

  Rizika užívání aspirinu během těhotenství

  Klíčem ke zdravé léčbě tímto lékem je zvýšená opatrnost a přísné dodržování lékařského předpisu. Důsledky užívání aspirinu během těhotenství (první trimestr)

  Důsledky užívání aspirinu během těhotenství (první trimestr).

  • Tvorba malformací plodu (štěpení patra, horní ret).
  • Patologie struktury a vývoje pohybového aparátu, vrozené zakřivení páteře nebo přemístění disků, porušení míchy.
  • Nedostatek jednoho nebo dvou očí (anophthalmia).
  • Malformace kardiovaskulárního systému, srdeční selhání, poškození interventrikulárního septa myokardu.
  • Vývoj diafragmatické kýly u dítěte.
  • Plicní hypertenze u budoucí matky a dítěte.

  Aby se předešlo rozvoji těchto komplikací v raných stádiích, je kyselina acetylsalicylová předepisována v nízkých dávkách a pouze v případě, že není možné nahradit lék bezpečnějším.

  Ve druhém trimestru se vytvoří placenta, která zvyšuje riziko proniknutí léčiva přímo do plodu. Bylo prokázáno, že aspirin může proniknout uteroplacentální bariérou již v 10 týdnech těhotenství. V tomto případě se lék používá pouze k léčbě antifosfolipidového syndromu.

  Komplikace po aspirinu během těhotenství (3. trimestr).

  • Krvácení dělohy v nastávající matce.
  • Krvácení v dutině žaludku a dalších vnitřních orgánů. Výrazně zvýšené riziko mozkové mrtvice.
  • Sliznice žaludku a střev je poškozena, což zvyšuje riziko gastritidy a vředů. Těhotná žena trpí pálením žáhy a zvýšenou kyselostí žaludku.
  • Riziko potratu (konec druhého trimestru), předčasného porodu, retardace intrauterinního růstu a prodloužení těhotenství.
  • Dítě se rodí s nedostatkem tělesné hmotnosti nebo výšky.
  • Vznik plicních a srdečních vad a fetálních vad.
  • Pravděpodobnost narušení placenty se zvyšuje.
  • Těžké narození, doprovázené prasknutím krevních cév a krvácení.

  Pokud se nechcete z vlastní zkušenosti poučit, jak se zbavit těhotenství s aspirinem, je přísně zakázáno překračovat povolenou dávku léku, i když lékař dal přednost. Neschopnost nebo nezkušenost lékaře může mít pro dítě a budoucí matku nevratné následky.

  Kromě toho jsou nízké dávky léku přípustné pouze v časných stádiích těhotenství, ale ve třetím trimestru by měla být kyselina acetylsalicylová odstraněna..

  Co je kyselina salicylová

  V lidovém lékařství byla po staletí používána ke snižování teploty kůra mladých větví bílé vrby. Tento účinek je způsoben vrbovou kůrou, která obsahuje kyselinu salicylovou. Vědci však byli schopni dešifrovat recepturu a uměle obnovit kyselinu salicylovou v polovině devatenáctého století. Nyní pro široké lékařské použití se používá chemicky čistá a stabilní forma látky - kyselina acetylsalicylová.

  Kyselina acetylsalicylová zmírňuje bolest, zánět a snižuje teplotu díky účinku na centra citlivosti na bolest a termoregulaci v mozku, čímž se snižuje propustnost kapilár. Funguje na úrovni buněčných membrán a zabraňuje tvorbě krevních sraženin v krevních cévách. Tento tzv. Protidoštičkový účinek je ochrana proti agregaci krevních destiček („slepení“ krevních buněk do mnohobuněčné sraženiny).

  Pozitivní vlastnosti kyseliny salicylové během těhotenství jsou překračovány teratogenním účinkem (narušený vývoj embryí). Proto v prvních měsících těhotenství, kdy je položen základ budoucího organismu, není možné užívat aspirin a podobné léky.

  Kdy je aspirin doporučován těhotným ženám?

  Je nebezpečné brát Aspirin samostatně s nachlazením nebo jako lék proti bolesti pro nastávající matky. Léčbu kyselinou salicylovou během těhotenství lze použít (pouze podle pokynů lékaře!) V následujících případech:

  • se zvýšenou viskozitou krve hrozí krevní sraženiny;
  • s antifosfolipidovým syndromem („lepkavá“ krev ztěžuje krevní oběh, narušuje se krevní oběh v placentě);
  • s křečovými žilami;
  • pro prevenci preeklampsie (gestóza nebo pozdní toxikóza).

  Aby se těmto problémům zabránilo, je kyselina acetylsalicylová předepisována těhotným ženám ve velmi malých dávkách, mnohem méně než při normální dávce. Pokud překročíte doporučené množství léku, stává se Aspirin z léku hrozbou.

  Droga je pro dítě nebezpečná, pokud dokáže překonat placentární bariéru. Denní dávka aspirinu 1500 mg nebo více již postačuje k proniknutí placentou. Zpravidla se doporučuje, aby konečné rozhodnutí ne více než 100 mg kyseliny acetylsalicylové denně, ale pouze odborník.!

  Aspirin během těhotenství

  Nemoc během těhotenství není testem na slabé srdce. Je velmi nežádoucí užívat obvyklé léky a nekonvenční, ale neškodné metody ne vždy dávají rychlé výsledky. I těhotné ženy musí opustit svůj obvyklý Aspirin, který, jak se zdá, ze všech léků je nejnebezpečnější.

  Hlavní účinnou látkou v aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Je to docela dobrý protizánětlivý a antipyretický přípravek. Lék působí dostatečně rychle, ale jeho cena zůstává ve více než dostupné kategorii.

  Lék je určen pro použití s ​​takovými problémy, jako jsou:

  • horečka;
  • bolest hlavy;
  • bolest zubů;
  • migréna;
  • revmatoidní bolest.

  Kromě toho je aspirin předepisován jako preventivní opatření k prevenci srdečních záchvatů, trombózy a cerebrovaskulárních příhod..

  Mohu pít aspirin během těhotenství??

  Užívání drog během těhotenství může být nebezpečné. Proto je velmi nežádoucí napadnout ne zcela formovaný plod. Ze stejného důvodu pokyny pro Aspirin naznačují, že během těhotenství v prvním a třetím trimestru se striktně nedoporučuje užívat.

  Důvod je dostatečně jednoduchý. V prvních čtrnácti týdnech probíhá pokládání všech vnitřních orgánů a systémů. A dokonce i malé dávky léku, neškodné pro dospělé, mohou tento proces narušit a narušit..

  Užívání aspirinu během časného těhotenství může vést k následujícím fetálním defektům:

  • nedostatečný vývoj myokardu;
  • frenická kýla;
  • Plicní Hypertenze;
  • ve vývoji.

  Pokud pijete aspirin během posledního trimestru těhotenství, léky mohou výrazně zkomplikovat proces porodu. Tento lék se používá k ředění krve. Z tohoto důvodu je pravděpodobnější, že během porodu dojde k vážnému krvácení. Kyselina acetylsalicylová může navíc vést k:

  • přeexponování plodu;
  • placentární narušení;
  • potrat;
  • bronchospasmus;
  • zhoršení celkového blaha budoucí matky.

  Aspirin během těhotenství ve druhém trimestru

  Během druhého trimestru dochází k tvorbě placenty. Chrání plod před všemi negativními faktory. Z tohoto důvodu je po čtrnáctém týdnu užívání aspirinu povoleno. Je pravda, že můžete začít pít lék pouze se souhlasem lékaře a pouze v případě, že přínos z něj bude výrazně větší než možné poškození.

  Aby léky nepoškodily, musíte během těhotenství pít aspirin v malých dávkách

  Je důležité pochopit, že i ve druhém trimestru bude velké množství kyseliny acetylsalicylové vážící více než 1500 mg vážně ovlivňovat zdraví matky a dítěte.

  Lék je předepsán pro:

  • silné bolesti hlavy;
  • nejsložitější forma pozdní toxikózy;
  • revmatická onemocnění;
  • křečové žíly.

  Aspirin UPSA a Cardio během těhotenství

  Kyselina acetylsalicylová také převládá ve složení Aspirinu UPSA nebo Cardio, ale kromě toho jsou obsaženy i další aktivní složky. Díky tomu léky působí rychleji. Ačkoli to nemá vliv na jejich harmonogram příjmu. Stejně jako běžné Aspirin, UPSA a Cardio mají povoleno pít nastávajících matek ve druhém trimestru těhotenství.

  Jak nahradit aspirin?

  Aby se předešlo negativním důsledkům, lékaři stále doporučují najít alternativu k kyselině acetylsalicylové. Například při bolestech hlavy pomůže Paracetamol - efektivní, ale mírnější léky. A neškodné léky na ředění krve, jako je Curantil nebo Actovegin, ušetří z křečových žil.

  Zobrazit diskusní vlákno.

  Mohu vzít aspirin během těhotenství?

  Od chvíle, kdy se žena dozví, že se brzy stane matkou, se celý její život dramaticky změní. Mění se nejen její výživa, volný čas a některé návyky: budoucí matka se snaží vyhýbat všemu, co jí a nenarozenému dítěti může tak či onak ublížit. Ale co mnoho léků, které byly původně určeny ke zlepšení zdraví, zejména ty, které jsou volně prodejné a které jsme zvyklí brát, když to potřebujeme? Aspirin je jedním z těchto léků. V článku se pokusíme odpovědět na otázku, zda aspirin může být těhotný.

  Aspirin: obecné informace

  Aspirin je lék kyseliny acetylsalicylové. Patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv používaných k eliminaci mírné nebo střední bolesti (zejména u artritidy) a ke snížení vysoké tělesné teploty a intenzity zánětlivých procesů. Kromě toho se vzhledem k účinku kyseliny acetylsalicylové na funkci krevních destiček často předepisuje v případech vysokého rizika trombózy nebo zvýšené koagulace krve..

  Na policích lékáren lze nalézt aspirin ve formě gastrointestinálních a enterosolventních tablet, jakož i ve vodě rozpustných tablet (šumivý aspirin).

  Aspirin během těhotenství: indikace pro použití

  Zkušení lékaři souhlasí s názorem, že jediná dávka aspirinu během těhotenství nemůže poškodit zdraví matky nebo dítěte

  Avšak s ohledem na pravidelné nebo časté užívání této drogy by zde měla být věnována mimořádná opatrnost. Především, než vezmete aspirin během těhotenství, jako každý jiný lék, musíte se poradit s lékařem

  I když jste si tento lék užili vždy s bolestmi hlavy nebo jako antipyretikum, je důležité pochopit, že během těhotenství není tak bezpečné

  Aspirin se zpravidla předepisuje těhotným ženám ve výjimečných případech, protože může způsobit řadu komplikací. Například vlastnosti léku ke snížení koagulace krve v prvním trimestru někdy způsobí potrat, zatímco ve třetím trimestru může užívání aspirinu vést ke krvácení.

  Možné následky aspirinu během těhotenství také zahrnují:

  • Odpojení placentární membrány;
  • Zpoždění plodu ve vývoji;
  • Plicní a srdeční komplikace u novorozence.

  Stojí za zmínku, že existují případy, kdy je aspirin indikován u žen v pozici. Jedním z nich je výskyt antifosfolipidového syndromu (syndrom „lepkavé krve“), který zvyšuje riziko potratů v jeho raných stádiích. U žen, které utrpěly několik potratů, se často projevuje tendence k rozvoji tohoto syndromu. V takových situacích ošetřující lékaři obvykle předepisují aspirin během těhotenství v malých dávkách. Tento lék pomáhá snižovat počet krevních destiček v krvi a ředí jej.

  Kontraindikace užívání aspirinu během těhotenství

  Těhotným ženám, které někdy zažily krvácení (děložní, střevní, žaludeční atd.) Se nedoporučuje užívat aspirin. Seznam kontraindikací také zahrnuje:

  Chronická onemocnění trávicího traktu;

  Vedlejší efekty

  Mezi vedlejší účinky patří následující příznaky:

  • snížený počet destiček;
  • vývoj vředů gastrointestinálního traktu;
  • zvýšené jaterní enzymy;
  • alergie;
  • pálení žáhy, bolest v žaludku, nevolnost (víte, že tyto příznaky mohou doprovázet těhotnou ženu bez užívání aspirinu? Přečtěte si o tom v článku Žaludeční bolest během těhotenství >>>);
  • gastrointestinální krvácení.

  Pozornost! Když se krvácení otevře v žaludku, člověk zvrací krví a uvolňuje černé stoličky. Vynikající náhradou za aspirin je aspirinové kardio.

  Je to mnohem lepší pro těhotné ženy, protože tablety jsou enterosolventní a mohou chránit žaludek před negativními účinky složek léčiva.

  Vynikající náhradou za aspirin je aspirinové kardio. Je to mnohem lepší pro těhotné ženy, protože tablety jsou enterosolventní a mohou chránit žaludek před negativními účinky složek léčiva..

  Náhrada aspirinu v těhotenství

  K tomuto léku existují alternativy. Pokud je potřeba snížit teplotu, je lepší předepsat přípravky paracetamolu

  Jako protidestičková látka během těhotenství můžete pít léky, jako je Actovegin a Heparin, ale také s velkou péčí a s ohledem na kontraindikace

  Proto je důležité si pamatovat všechny indikace a kontraindikace pro podávání tohoto léku. Nikdy se nepřihlašujte

  Aspirin je předepisován pouze ošetřujícím lékařem, porodníkem-gynekologem a pouze za přítomnosti vitálních indikací, kdy následné riziko výrazně převyšuje pozitivní účinek.

  "Aspirin" během těhotenství: návod k použití

  Léčba žen na místě je často obtížný úkol, protože mnoho z obvyklých léků, které můžeme dítěti v děloze ublížit. Pokud tedy nastávající matka čelí jakémukoli onemocnění, neměla by si užívat léky, které vypila před těhotenstvím. Vždy nejprve se musíte poradit s lékařem, který vám řekne, zda použitý lék není pro plod nebezpečný. Jedním takovým lékem je aspirin. Poměrně často je nežádoucí, aby ji ženy pily na svém místě.

  Vlastnosti léku

  Tento lék vyrábí německá společnost Bayer v několika formách. Dříve to byly ploché malé bílé tablety s rizikem a dávkou 500 mg, ale nyní se nabízejí pod názvem „Aspirin Express“ ve formě rychle působících šumivých tablet. Mají kulatý plochý tvar, žádný zápach, bílý odstín a na jedné straně je gravírování ve formě firemního kříže.

  Takové léčivo se prodává zabalené v pásech po 2 tabletách a v jednom balení je 12 nebo 24 tablet. Jeho hlavní složkou je sloučenina zvaná kyselina acetylsalicylová, která se podává v dávce 500 mg. Je doplněna látkami, jako je citrát sodný, uhličitan sodný a kyselina citronová. Doba použitelnosti tohoto léčivého přípravku je 3 roky od data výroby. Lék se prodává bez lékařského předpisu a průměrná cena 12 šumivých tablet je 250 rublů..

  Odděleně se vyrábí Aspirin Cardio, který se vyznačuje nižší dávkou a přítomností enterosolventního povlaku. Představují ji kulaté konvexní bílé tablety, které se prodávají za 28 a 56 kusů. Jedna tableta takového léčivého přípravku obsahuje 100 nebo 300 mg účinné látky. Přijetí tohoto léku je indikováno pro ředění krve, a proto je vyžadováno vysoké riziko trombózy a tromboembolie..

  Dalším typem aspirinu jsou šumivé tablety, ve kterých je kyselina acetylsalicylová v dávce 400 mg kombinována s vitaminem C v dávce 240 mg. Takový lék se nazývá Aspirin-S. Je předepsán pro nachlazení a virové choroby dýchacích cest, protože kyselina askorbová zvyšuje účinnost kyseliny acetylsalicylové a současně snižuje její škodlivý účinek na zažívací trakt..

  Bayer má také aspirinový komplex. Tento lék, vyráběný v porcovaných balíčcích, je předepisován pro vysoké teploty, ucpání nosu, bolesti svalů a hlavy, kýchání a další známky SARS. Působí třemi účinnými látkami najednou - kyselinou acetylsalicylovou, chlorfenaminem a fenylefrinem.

  Během těhotenství se takový šumivý prášek nepoužívá..

  Provozní princip

  Kyselina acetylsalicylová přítomná ve všech typech aspirinu má analgetický účinek, stejně jako schopnost snižovat teplotu s febrilním syndromem a snižovat závažnost zánětu. Takové terapeutické účinky jsou spojeny s účinkem této kyseliny na cyklooxygenázu. Tento enzym je důležitý pro tvorbu prostaglandinů (látek, které způsobují horečku, bolest a zánět), takže jeho blokování zabraňuje těmto účinným látkám v uplatňování jejich účinků..

  Je těhotná povoleno?

  Mechanismus účinku "aspirinu" je schopen negativně ovlivnit jak ložisko (zvyšuje riziko přerušení), tak i vývoj plodu. Pokud používáte takový lék v prvním trimestru, procento defektů ve vývoji embrya se zvyšuje, například drobky mají defekty srdce nebo horního patra. Z tohoto důvodu je přísné užívání aspirinu a všech jeho analogů v raných fázích přísně zakázáno.

  Tento lék není na konci těhotenství o nic méně škodlivý, protože může ovlivnit práci a inhibovat ji. Pokud žena vezme Aspirin Express ve 3. trimestru, může to negativně ovlivnit stav dítěte.

  Mezi častými patologiemi vyvolanými kyselinou acetylsalicylovou v posledních týdnech těhotenství je zaznamenáno přílišné přerůstání arteriálního kanálu a intrakraniální krvácení. Schopnost aspirinu ředit krev také významně zvyšuje riziko krvácení jak nastávající matky, tak dítěte. Proto je také třetí trimestr obdobím, kdy je tento léčivý přípravek zakázán..

  Jediný čas, kdy je Aspirin Express relativně neškodný pro dítě a stav dělohy, je 2. trimestr. Ale i v polovině těhotenství je pití takového léku přípustné výhradně podle pokynů lékaře. Její příjem je povolen s opatrností a pouze v případech, kdy se bez něj nemůžete obejít a jsou k dispozici další bezpečnější léky..

  V tomto případě musí být použití „aspirinu“ krátkodobé a dávka je nižší než tradiční. Stejná omezení platí pro Aspirin-S a Aspirin Cardio..

  Aspirin během těhotenství 3 trimestru

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Nosit dítě trvá devět měsíců, během této doby může nastávající matka bohužel onemocnět a bude potřebovat léčbu. Lékaři však doporučují opatrnost s léky, protože mohou nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Mnoho léků negativně ovlivňuje průběh těhotenství. Kyselina acetylsalicylová není výjimkou.

  Kyselina acetylsalicylová během těhotenství

  Je možné léčit aspirinem v raných stádiích

  Předčasné těhotenství je období prvního trimestru, během kterého lékaři nedoporučují užívání drog vůbec. Drogová léčba je předepisována pouze v případech, kdy není možné zlepšit pohodu těhotné ženy jiným způsobem. Důvodem je skutečnost, že placenta jako orgán na ochranu dítěte dosud nebyla vytvořena. Nezralá doba placenty je 12 týdnů, kdy je embryo bezbranné vůči vystavení škodlivým látkám obsaženým v drogách.

  Použití aspirinu, zejména ve vážných dávkách, může vést k následujícím poruchám vývoje dítěte:

  • rozštěp patra;
  • srdeční abnormality, zejména vrozené srdeční choroby;
  • zhoršená renální aktivita;
  • vyvolání potratu.

  Kromě toho je tento lék nebezpečný pro samotnou matku, může zničit žaludeční sliznici a vést k ulceraci, která bude muset být léčena mnoha škodlivými drogami. Proto je přísně zakázán aspirin během těhotenství v prvním trimestru.

  Aspirin ve druhém trimestru

  Kyselina acetylsalicylová uprostřed těhotenství není přísně zakázána. Aspirin lze užívat, ale pouze pro určité indikace. To platí zejména pro křečové žíly. Aspirin během těhotenství je předepsán, aby se zabránilo krevním sraženinám. Jedná se o poměrně závažný problém, který často vede až k smrti k tragickým následkům. Lék v tomto případě působí jako ředidlo krve a pomáhá mu volně procházet krevními cévami.

  Určení aspirinu ze strachu a podezření na trombózu se provádí pouze tehdy, když lékař posoudí rizika nežádoucích účinků užívání drog. Měly by být menší než přínosy léku. Nejlepší lék je cardiomagnyl, jehož hlavními složkami jsou aspirin a hydroxid hořečnatý. Je to poslední látka, která snižuje škodlivé účinky kyseliny acetylsalicylové.

  Aspirin během těhotenství je extrémně nežádoucí pro těhotné

  Aspirin během těhotenství z nachlazení, bolesti hlavy, horečka není předepsán. Při léčbě tohoto léku nachlazení můžete ublížit vašemu dítěti. To by mělo být známo každé ženě, která se chystá stát matkou..

  Kyselina acetylsalicylová ve třetím trimestru

  Aspirin během těhotenství v pozdním období, stejně jako v počátečním období, není nikdy předepsán. To je přísně zakázáno, protože lék ovlivňuje rychlost krevního oběhu. Když to vezmete, můžete vyvolat krvácení, které povede k ukončení těhotenství, tedy k předčasnému porodu. Navíc může dojít ke krvácení jak u matky, tak u dítěte.

  Nejnebezpečnějšími důsledky pro dítě jsou mozkové krvácení a negativní účinek léku, který se projevuje zpomalením vývoje plodu. Tento vedlejší účinek u narozeného dítěte se projeví jako mentální a fyzická retardace.

  Matka může kromě možného předčasného porodu zažít zpoždění v práci, což je škodlivé jak pro ženu, tak pro dítě.

  Salicyláty se nedoporučují používat během kojení, protože pronikají do složení mateřského mléka a jsou nebezpečné pro novorozence.

  Co může nahradit salicyláty

  Předpokládá se, že minimální množství aspirinu není škodlivé, ale toto tvrzení je diskutabilní. Mělo by se mít na paměti, že při chladu, bolestech hlavy, horku, mikrodózy kyseliny acetylsalicylové nepomohou. Užívejte tabletu třikrát denně - to je nepřijatelná dávka pro těhotné ženy. Paracetamol pomůže dostat se ze situace. Jedná se o komplexní lék. Se stejnými vlastnostmi jako aspirin.

  Které léky obsahují nebezpečné salicyláty?

  Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s užíváním salicylátů, musíte vědět, které léky jsou obsaženy jako složka. Bohužel existuje mnoho takových drog:

  Předpokládá se, že v časných stadiích těhotenství mohou přípravky obsahující kyselinu acetylsalicylovou způsobit potrat

 • Metylsalicylát, salicylát sodný, salicylamid,
 • Sedalgin, Kversalin, Mesalazin,
 • Cefecon, Coficil.
 • V zájmu ochrany sebe a svého dítěte před možnými riziky neužívejte léky bez lékařského předpisu. Každá tableta může pro dítě skrývat nebezpečí a každá z nich může komplikovat průběh těhotenství. Buďte opatrní a opatrní..

  Ohodnoťte příspěvek

  Aspirin během těhotenství

  Mnoho žen s těhotenstvím se začíná obávat užívání jakýchkoli léků. Je jasné, že během porodu a během krmení by mělo být mnoho léků opuštěno a v případě potřeby by měla být léčba nahrazena šetrnějšími prostředky. Například, takový „milovaný“ aspirin všemi během těhotenství se nedoporučuje. V extrémních případech, pouze na předpis, přísně dodržovat předepsané dávkování. Pojďme mluvit o vlastnostech léčby aspirinem během těhotenství.

  Co léčí aspirin?

  Takže aspirin (nebo kyselina acetylsalicylová) je protizánětlivý lék, který pomáhá eliminovat mírnou nebo střední bolest, snižuje horečku. Použití aspirinu se doporučuje pro vysokou krevní srážlivost, protože léčivo je schopné ovlivnit krevní destičky. Uvolňovací forma aspirinu jsou tablety (včetně „šumivých“ tablet, které se před použitím rozpustí ve vodě).

  Je možné aspirin během těhotenství?

  Jak je uvedeno v pokynech, v prvním a třetím trimestru těhotenství je užívání aspirinu kontraindikováno. Faktem je, že během prvních 3 měsíců dochází ke vzniku všech důležitých orgánů a systémů nenarozeného dítěte. A v posledních fázích je užívání aspirinu nebezpečné kvůli jeho negativnímu účinku na krevní destičky, což vede ke snížení koagulace krve.

  Je třeba poznamenat, že kardiogram aspirinu během těhotenství je užíván podle stejného systému jako obvyklý lék. Lékař však může předepsat aspirin během těhotenství - v určitých „bezpečných“ časech. Je pravda, že dávka léku předepsaného nastávající matce bude několikrát nižší než u „běžného“ pacienta. V jakých případech může těhotná žena získat „povolení“ k léčbě aspirinem?

  V přítomnosti antifosfolipidového syndromu (nebo podezření na toto onemocnění). Jinými slovy, pokud je krev „příliš“ tlustá, pak je obtížné cirkulovat. V důsledku toho je dodávka kyslíku a živin k dítěti v děloze přerušena. V tomto případě může lékař předepsat „čtvrtinu“ tablet aspirinu jednou denně..

  S křečovými žilami. Protože aspirin má schopnost ředit krev, lékař může někdy přidat tento lék na předpis. Avšak místo aspirinu během těhotenství je lepší se „opřít“ o produkty, které pomáhají ředit krev - mrkev, řepa, kiwi. Přirozeně i prospěšně pro tělo. Lékař samozřejmě může aspirin nahradit jemnějšími léky..

  Pokud existuje riziko pozdní gestózy. Přes pozitivní výsledek užívání drogy si někdy lékaři všimnou závažného průběhu porodu.

  Aspirin - kontraindikace během těhotenství

  Aspirin během těhotenství

  Tento lék se nachází téměř ve všech skříňkách domácí medicíny. A navzdory vysoké pravděpodobnosti poškození v důsledku jeho používání jsme často zvyklí na samoléčení.

  Pokud se však rozhodnete aspirin vzít z hlavy nebo z teploty během těhotenství, je lepší nespěchat. Nasazení a krmení dítěte je relativní kontraindikací k takové léčbě, ale rizika jsou nejvyšší.

  Proč je Aspirin předepsán během těhotenství?

  Aspirin je jedním z mnoha léčiv, jejichž aktivní složkou je kyselina acetylsalicylová. Jeho hlavní indikace jsou febrilní stavy (se zvýšenou tělesnou teplotou), bolest různého původu (bolesti hlavy, zuby, svaly, klouby, revmatoid), léčba a prevence cévních mozkových příhod, trombóza, srdeční infarkt. Má protizánětlivé vlastnosti..

  Ale pro nastávající matky lékaři předepírají během těhotenství aspirin k ředění krve se sklonem k trombóze s křečovými žilami. Nejčastěji taková potřeba vyvstává u antifosfolipidového syndromu, známého také jako onemocnění lepkavé krve nebo Hughesův syndrom (je-li hustá krev). Riziko vzniku APS se zvyšuje u žen, které v minulosti zažily několik potratů. V tomto případě jim může užívání Aspirinu pomoci udržet a vydržet dlouho očekávané těhotenství. Terapie kyselinou acetylsalicylovou může zmírnit stav revmatismu, zabránit rozvoji preeklampsie, preeklampsie a souvisejících poruch, ale praxe ukazuje, že v takových případech je porod často obtížnější.

  Lékaři však ujišťují, že nežádoucí důsledky užívání aspirinu lze snížit a zcela zabránit volbou správné dávky léčiva: zpravidla se kyselina acetylsalicylová předepisuje v minimální dávce během období těhotenství (ne více než 100 mg denně).

  Tableta se v žádném případě neužívá na prázdný žaludek - pouze po jídle spolu s dostatečným množstvím vody.

  Lékaři se však raději uchylují k pomoci tohoto nástroje pouze v nejextrémnějších případech. A před předepsáním takové terapie jistě zváží všechna rizika a analyzují, zda je Aspirin v těhotenství v každém jednotlivém případě nebezpečný..

  Je možné pít aspirin během těhotenství v raném a pozdním stádiu

  Pokud taková potřeba vznikla, lékaři upřednostňují předepsání aspirinu během těhotenství ve 2. trimestru, což je považováno za „nejklidnější“ a nejméně rizikové období..

  Největší opatrnost při použití kyseliny acetylsalicylové vyžaduje 1 a 3 trimestr těhotenství. Aspirin v časných stádiích těhotenství může mít nepříznivý vliv na zdraví nenarozeného dítěte: právě teď jsou položeny a formovány všechny životně důležité orgány plodu, a proto se ošetření v prvním trimestru ve výjimečných případech provádí.

  Přečtěte si také:

  1. Negativní účinky na vývoj a růst plodu
  2. Předjíždění těhotenství
  3. Vývoj srdečních komplikací u kojence
  4. Riziko plicních komplikací u novorozence
  5. Těžké krvácení během porodu, jak u žen, tak u dětí
  6. Reprodukční dysfunkce u chlapců, vývoj patologie varlat

  Během těhotenství však lékaři předepisují ženám minimální dávku kyseliny acetylsalicylové - 100 mg za den, a podle odborníků je takové množství aspirinu dokonce prospěšné pro ženu i plod..

  Užívání aspirinu během těhotenství snižuje výskyt preeklampsie. Preeclamia vyvolává zvýšenou krevní srážlivost v placentě, což způsobuje nedostatek živin a kyslíku v důsledku selhání transportní funkce krve.

  Střední dávky aspirinu mohou varovat ženu před předčasným porodem a dítětem před smrtí při narození..

  Kontraindikace užívání aspirinu během těhotenství

  • Přítomnost chronických onemocnění trávicího systému
  • Selhání ledvin

  Aspirin během těhotenství

  Jakýkoli lék může být nebezpečný pro ženu a nenarozené dítě během těhotenství. I ty zdánlivě neškodné drogy mají v tuto chvíli varování o užívání. Ale co mohu říci, vitamíny a ty, které jsou povoleny pro těhotné ženy, nejsou vždy a vůbec žádné. Proto, pokud jde o Aspirin, lze jej jen stěží nazvat bezpečným lékem. Lékaři však tento lék někdy předepisují nejen k léčbě, ale také k prevenci během těhotenství! Jak jim rozumět?!

  Salicylová rizika

  Pokyny pro Aspirin uvádějí, že je kontraindikován pro použití během těhotenství v prvním a třetím trimestru. První je jasné, že v tuto chvíli probíhá pokládání a formování dětských orgánů a jakýkoli zásah může být nebezpečný. Ale asi ve třetím trimestru - riziko krvácení během porodu se zvyšuje díky schopnosti aspirinu naředit krev, čímž se snižuje její koagulační schopnost. Praxe však ukazuje, že až 36 týdnů můžete užívat aspirin v některých situacích, což je nižší.

  Mnoho lékařů to nepředepisuje svým oddělením vůbec, bez ohledu na délku a indikace, vybírají jiné léky, které jsou z jejich pohledu méně bezpečné. A to vše proto, že aspirin má velmi „agresivní“ složení a bolí mnoho vážných vedlejších účinků. Například u kyseliny acetylsalicylové je tento seznam velmi dlouhý a velmi působivý. Mezi nejčastější pravděpodobné vedlejší účinky léku patří nauzea, anorexie, gastralgie, průjem; alergické reakce (kožní vyrážka, Quinckeho edém); zhoršená funkce jater a / nebo ledvin; trombocytopenie, anémie, leukopenie, Reyeův syndrom, tvorba bronchiálního astmatu; erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu, hypokoagulace, krvácení; ztráta sluchu, bronchospasmus, intersticiální nefritida, akutní selhání ledvin, nefrotický syndrom, aseptická meningitida, zvýšené příznaky chronického srdečního selhání, otoky, zvýšená aktivita transamináz „jater“ a další.

  Bylo provedeno mnoho studií týkajících se účinků aspirinu na těhotenství a vývoj plodu. Extrémně protichůdné výsledky však neumožňují více či méně jednoznačně posoudit. Mezi argumenty „proti“ aspirinu během těhotenství však podle výsledků některých studií patří:

  • vysoké riziko různých těhotenských komplikací;
  • existuje vysoká pravděpodobnost potratu;
  • negativní účinky na růst plodu;
  • předjíždění těhotenstvím;
  • riziko vzniku srdečních a plicních komplikací u novorozenců;
  • krvácení u žen a dětí během porodu.

  A vědci z Dánska našli souvislost mezi užíváním aspirinu během těhotenství a zhoršenými reprodukčními funkcemi a vývojem patologie varlat u mužského plodu.

  Je třeba poznamenat, že mluvíme o obvyklých dávkách aspirinu, které běžní lidé užívají mimo těhotenství. Hovoříme o tom, protože během těhotenství jsou obvykle předepsány mikrodávky aspirinu a právě v této dávce je to nejen bezpečné, říkají někteří odborníci, ale dokonce užitečné i pro nastávající matky a jejich děti.

  Bezpečné dávky

  Dávkování je velmi důležité. Změnou dávky léku můžete radikálně změnit jeho účinek na těhotnou ženu a plod. Aspirin se tak z agresora stává pomocníkem. A existuje rozumné vysvětlení, založené na vědeckých faktech..

  Viz také Ascorutin během těhotenství.

  Pronikne placentární bariérou a ovlivňuje vývoj plodu a průběh těhotenství. Aspirin je schopen pouze ve velkém množství - více než 1500 mg denně. Právě v tomto případě mluvíme o možných porušeních, spodní kanál je křečový, což hrozí podvýživou. A se snížením dávky, jak se často stává, se z jedu stává lék a má mimořádně pozitivní vliv na průběh těhotenství. Proto je užívání aspirinu během tohoto období v dávce nepřesahující 100 mg za den (mimochodem je to šestkrát méně, než je obsaženo v jedné tabletě kyseliny acetylsalicylové), dokonce regulováno ministerstvem zdravotnictví. Koncentrace léku v mateřské krvi je v tomto případě zanedbatelná, aby měla jakýkoli účinek na plod.

  Proč je aspirin předepsán těhotným ženám??

  Pokud jste zvyklí pít aspirin ke zmírnění bolesti hlavy a snížení horečky, nyní to není nejvhodnější aplikace - Paracetamol je k tomu vhodnější. A přestože jsou mikrodózy aspirinu považovány za bezpečné a dokonce užitečné pro těhotné ženy, jsou ve výjimečných případech předepsány. Nejčastěji se zvýšenou koagulací krve. Nedostatečně tekutá, špatně cirkulující krev s sebou nese určitou hrozbu, zejména dochází k potížím při zásobování plodu kyslíkem a živinami. Proto je aspirin předepisován hlavně těhotným ženám s antifosfolipidovým syndromem a podezřením na toto onemocnění (například s opakovanými potraty v minulosti) - by? tablety jednou denně. Kromě toho v takovém množství lék zabraňuje křečím malých cév, což má také příznivý účinek na fungování placenty: zlepšuje se cirkulace placenty, snižuje se riziko placentární nedostatečnosti a zpomaluje se proces stárnutí placenty..

  Aspirin se někdy předepisuje také těhotným ženám s křečovými žilami - ze stejného důvodu, ředěním krve. Ale spravedlivě chceme znovu poznamenat, že dnes na to existují bezpečnější drogy, například Curantil. Někteří lékaři navíc navrhují nahradit příjem aspirinu použitím potravin, které ředí krev: řepa, brusinky, kiwi, mrkev.

  Kromě toho jsou pro profylaxi předepsány také mikrodózy aspirinu pro ženy s rizikem rozvoje preeklampsie, protože některé studie ukazují, že to pomáhá vyhnout se pozdní gestóze. Je vhodné říci, že někteří gynekologové s mnohaletými zkušenostmi s předepisováním aspirinu těhotným ženám s revmatickými chorobami si všimnou: takové ženy se skutečně vyhýbají rozvoji nefropatie a pozdní gestózy, ale porod je často obtížný.

  Užívejte nebo neužívejte Aspirin během těhotenství?

  Z toho všeho můžeme učinit jediný jednoznačný závěr: Aspirin byste neměli užívat sami bez lékařského předpisu. Pokud vám to lékař předepsal, pak celá otázka spočívá ve stupni důvěry v něj..

  Nezapomeňte také, že aspirin má různá jména a je součástí řady léků, například milovaného mnoha ibuprofeny (Nurofen). Mezi všemi těmito léky však existují zvláště nebezpečné pro těhotné ženy, jejichž použití je v tomto období přísně kontraindikováno: Acelisin, Askofen, Asfen, salicylát sodný, methyl salicylát, mesalazin, kversalin, sedalgin, salicylamid, coficil, cefecon, citramon.

  Během tohoto období buďte obzvláště opatrní a věnujte zvláštní pozornost sobě. Pokud máte pochybnosti, zeptejte se svého lékaře. Máte-li silně pochybnosti o lékaři - hledejte jiné.

  Speciálně pro beremennost.net - Elena Kichak

  Aspirin během těhotenství - je předepsán v určitých obdobích

  Mezi gynekology a porodníky je přístup k aspirinu dvojznačný. Mnoho lékařů uznává pozitivní vlastnosti aspirinu, které mohou být užitečné během těhotenství. Často však převažují její negativní vlastnosti, z nichž hlavní je negativní účinek na plod.

  Předepisování aspirinu v prvním trimestru těhotenství

  V otázce předepisování aspirinu v prvním trimestru těhotenství (prvních 12 týdnů) neexistuje žádný nesouhlas: je nebezpečné brát tento lék během pokládání fetálních orgánů a tkání, což může vést k vývoji abnormalit plodu. Aspirin má zvláště negativní vliv na vývoj pohlavních orgánů. Například se má za to, že tento lék může způsobit kryptorchidismus - nežádoucí varlata v šourku.

  Všechna jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva mají na plod stejný negativní účinek. Proto se nedoporučuje používat jako antipyretika při nachlazení a virových onemocněních u těhotných žen. Nejbezpečnější v tomto případě je paracetamol..

  Předepisování aspirinu ve druhém trimestru těhotenství

  Ve druhém trimestru těhotenství (12–24 týdnů) není aspirin kontraindikován, ale může jej předepsat pouze lékař. Během tohoto období těhotenství je někdy předepsán aspirin ke zlepšení krevního oběhu v placentě a prevenci trombózy u těhotné ženy..

  V případě poruchy oběhu v placentě se vyskytuje feto-placentární nedostatečnost (FPF) - stav, kdy v důsledku nedostatečné průchodnosti krevních cév vstupuje do plodu malé množství živin a kyslíku. To vede k vývojovému zpoždění dítěte. Hlavní nebezpečí FPI však spočívá v ostře negativním dopadu absence fetálního množství kyslíku v krvi na mozek plodu. To může u novorozence vést k závažným poruchám centrální nervové soustavy.

  Proto se FPN snaží identifikovat a eliminovat včas. V některých případech, včetně zlepšení krevního oběhu a potlačení tvorby krevních sraženin, které narušují krevní oběh, jsou předávány malé dávky aspirinu ve formě dlouhých průběhů. Tyto dávky jsou však mnohem menší než dávky používané k anestézii nebo ke snížení teploty, takže obvykle nedávají vedlejší účinky..

  Někdy jsou takové malé dávky aspirinu předepsány pro těžké křečové žíly. Křečové žíly - je operace nevyhnutelná? u žen ve druhém trimestru těhotenství.

  Předepisování aspirinu ve třetím trimestru těhotenství

  Ve třetím trimestru těhotenství (od 24 do 40 týdnů) je aspirin oficiálně kontraindikován z důvodu možného nebezpečí krvácení během porodu. Taková hrozba se může stát skutečností s placentou previa (když placenta částečně nebo úplně uzavře výstup z děložní dutiny), předčasným oddělením placenty a za některých dalších podmínek.

  Během tohoto období se však někdy předepisuje aspirin v malých dávkách, pokud například existuje nebezpečí rozvoje FPI. Ve třetím trimestru těhotenství se někdy vyvíjí toxikóza druhé poloviny těhotenství, gestóza. Srdcem gestózy je porušení krevního oběhu v nejmenších krevních cévách - kapilárách. Výsledkem je, že žena se nejprve vyvine latentní, a pak zjevný otok, krevní tlak stoupá; Krevní tlak - jsou jeho fluktuace nebezpečné?, V moči se nachází protein (důsledek poškození krevních cév ledvin). Pokud takový stav není včas detekován a léčen, povede to k závažným komplikacím centrálního nervového systému.

  V tomto případě aspirin ředí krev tím, že brání adhezi a agregaci krevních destiček. Destičky - proč je tělo potřebuje? (jejich schopnost přilnout ke stěnám krevních cév a seskupit se s následnou tvorbou krevní sraženiny). To vede ke skutečnosti, že se zlepšuje pohyb krve kapilárami (mikrocirkulace). Aspirin v tomto případě samozřejmě není všelék a není předepsán samostatně, ale jako součást komplexní léčby.

  Další indikací pro předepisování aspirinu je předčasné stárnutí placenty. Placenta obvykle začíná stárnout až na konci těhotenství: jsou vypuštěny některé krevní cévy, což snižuje riziko krvácení během porodu. Ale někdy proces stárnutí placenty začíná mnohem dříve, než je obvyklé a vede k narušenému vývoji plodu, vývoj plodu - týden po týdnu a komplikace z jeho centrální nervové soustavy.

  Aspirin je v tomto případě předepsán s velkou opatrností, protože musíte mít vždy na paměti, že riziko krvácení při porodu je velmi reálné. Malé dávky aspirinu však mohou zastavit předčasné stárnutí placenty a zlepšit krevní oběh plodu..

  Aspirin je lék, který by neměl být během těhotenství užíván samostatně..

  Články O Neplodnosti