Hlavní Analýzy

Je možné během kojení pít kyselinu acetylsalicylovou

Aspirin je osvědčené a vysoce účinné antipyretikum. Kyselina acetylsalicylová zároveň působí mnoho vedlejších účinků, a proto otázka její kompatibility s kojením vyvstává zcela přirozeně. Opravdu existují věci, o nichž musí určitě vědět kojící matka, která chce pilu pilulku spolknout rychleji!

    Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Názvy značek aspirinu

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové

Kontraindikace a vedlejší účinky

Tento léčivý přípravek má seznam nežádoucích účinků na tělo dospělého. Hlavní kontraindikací k užívání aspirinu matkou je období kojení. Také nemůžete pít lék, pokud existují taková onemocnění:

  1. peptický vřed žaludku a střev;
  2. diabetes;
  3. astma;
  4. těhotenství;
  5. alergie na složky, které tvoří aspirin;
  6. akutní selhání ledvin nebo jater;
  7. sklon ke krvácení.

Tento nástroj nemůžete dát dítěti mladšímu 15 let. Pokud pijete lék v přítomnosti takových kontraindikací, můžete vážným komplikacím poškodit zdraví.

Několik tipů, jak snížit teplotu sami

Je těžké obejít se bez aspirinu s akutními respiračními virovými infekcemi a vysokou teplotou, ale můžete se pokusit vyrovnat se s jinými metodami a prostředky. Za prvé, kojící matka může pít náhražky aspirinu, které byly zmíněny dříve, ale je důležité si uvědomit, že je možné pít antipyretika pouze tehdy, když tělesná teplota stoupne nad 38,5 stupně..

Za druhé, místnost, ve které se žena nachází, by měla být svěží a větraná: teplota v místnosti by neměla přesáhnout 20 stupňů, vlhkost vzduchu by neměla být nižší než 60%.

Známým způsobem, jak lidem pomoci vyrovnat se s teplotou a teplem, je horký čaj s malinami nebo medem. Ale tady musíte být opatrní, protože bylinné čaje mohou ovlivnit i tělo dítěte: v tomto případě sledujte jeho reakci a, pokud je negativní, přestaňte pít takové infuze.

Účinek na kojení a na dítě

Lék rychle proniká do mateřského mléka a působí na dítě. Složka, která je součástí aspirinu, inhibuje produkci tromboxanu A2 a v důsledku toho krev zkapalňuje. Jakmile se tyto látky dostanou z mateřského mléka do těla dítěte, způsobí také poruchy ovlivňující koagulaci krve.

Pokud matka vezme aspirin na HB po dlouhou dobu, pak je ochrana žaludku dítěte před vystavením kyselinám snížena a může dojít ke krvácení žaludku..

Následující komplikace jsou také možné, když matka užívá tento lék:

  • Poškození sluchu.
  • Anémie.
  • Astma. Vzhledem k tomu, že aspirin je alergen, způsobuje lék, který vstupuje do těla dítěte s mlékem, rýmu a bronchospasmus.
  • Selhání ledvin.
  • Rayův syndrom. S touto komplikací jsou postiženy mozek a játra..
  • Ovlivňuje oběhový systém. Tvorba důležitých krvinek je snížena.
  • Negativní účinky na zažívací trakt a tvorbu enzymů.

V důsledku takového narušení fungování orgánů a systémů dochází k nevratným procesům a situace může pro dítě fatálně skončit. Proto by měl být aspirin během kojení zlikvidován..

Základy aspirinu

Aspirin (účinná látka je kyselina acetylsalicylová) je populární lék s léky proti bolesti, antipyretickým, protizánětlivým a antiagregačním účinkem..

Indikace pro použití:

  • vysoká tělesná teplota;
  • záchvaty intenzivní bolesti hlavy;
  • trombóza;
  • revmatická onemocnění;
  • angina pectoris.

Lék má výrazný protizánětlivý, analgetický a protidoštičkový účinek. Proto je lék systematicky užíván každým třetím obyvatelem naší země. Navíc je levný a prodává se na přepážce..

Lék se rychle vstřebává do zažívacího traktu a poté do krevního řečiště, aby poskytl terapeutický účinek. Při kojení je však lepší drogu odmítnout. Účinná látka po vstupu do krve vstupuje do mateřského mléka a v důsledku toho do těla novorozence. V těle dítěte má lék své vlastnosti a není vždy užitečný!

Analogy

Pokud je mladá matka nemocná, neměla by aspirin používat. Ale co tedy snížit teplotu nebo odstranit syndrom bolesti? Naštěstí existují léky jiné než kyselina acetylsalicylová, které mohou pomoci v takových situacích a nemají tak negativní dopad na dítě s HB.

Jako alternativu k aspirinu můžete pít Paracetamol. Sníží teplotu, zmírní zánět a bolest a nepoškodí dítě. Také pro tyto účely je Ibuprofen vhodný, pokud ho užíváte v dávce pro děti. Existuje řada populárních a bezpečných metod..

Je možné brát bylinné čaje a infuze, ale po konzultaci s lékařem, protože mohou způsobit alergie a ovlivnit kojení.

Co dělat, pokud je pilulka již opilá: přeskočte krmení nebo ne?

Pokud žena během kojení vypila aspirin, doporučuje se přeskočit další krmení. Aktivní složka léčiva je vylučována z těla během několika hodin. Po 20 minutách se množství účinné látky v systémovém oběhu sníží na polovinu. Čím více času uplyne mezi užitím drogy a následným krmením, tím menší je pravděpodobný negativní účinek Aspirinu na novorozence.

Je-li nutné dlouhodobé použití, lékaři doporučují dočasně přerušit kojení a přenést dítě do upravené směsi odpovídající jeho věku. Pokud žena později plánuje obnovit kojení, je nutné se pravidelně vyjadřovat. Jinak během léčby aspirinem bude množství mateřského mléka postupně klesat..

Užívání drog

Aspirin je protizánětlivé nesteroidní léčivo založené na kyselině acetylsalicylové. Kyselinu acetylsalicylovou nelze užívat s HB.

Aspirin se používá pro:

  • migréna;
  • vysoká teplota;
  • revmatismus;
  • angina pectoris;
  • trombóza.

Tento lék má účinný antiseptický a anestetický účinek. Ale tento lék nelze vždy použít k úlevě od bolesti nebo ke snížení teploty. Pro kojící matku je lepší odmítnout tento lék, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví novorozence..

Jak snížit tělesnou teplotu bez léků

Snížení teploty je nutné pouze v případech, kdy tento ukazatel přesahuje 38,5 °. Pokud se této značky nedosáhne, nestojí za to bojovat se symptomem onemocnění. Zvýšení teploty naznačuje, že tělo mladé matky se snaží tuto nemoc překonat samo.

Specialisté doporučují pít čaj s medem a malinami pro nachlazení. Neužívejte různé bylinné přípravky. Koneckonců, některé rostlinné složky takových sloučenin mohou také negativně ovlivnit stav dítěte.

Aby se předešlo výskytu extrémního tepla u kojící matky, je třeba dodržovat jednoduché pravidlo. Teplota vzduchu v místnosti by měla být 20 ° C, vlhkost vzduchu - nejméně 60%.

Aspirin pro HBV se nedoporučuje, pokud je vaše dítě stále dítě. Z jediné dávky léku by neměly být žádné vedlejší účinky, v žádném případě lékařská literatura a studie, nebyly o těchto situacích hlášeny žádné zprávy..

Jak droga ovlivňuje tělo dítěte?

Aspirin je širokospektrální lék. Jakmile v těle dítěte přes mateřské mléko, může to ovlivnit práci téměř všech orgánů dítěte.

Tento lék tedy může snížit krevní srážlivost. Důvodem je skutečnost, že kyselina acetylsalicylová ředí krev, aby se vypořádala s vytvořenými krevními sraženinami. Aspirin může také ovlivnit vývoj hemoragické diatézy. Někdy vyvolává vnitřní krvácení, což může mít smutné následky. Tato skutečnost naznačuje, že mladá matka je lepší neužívat lék během kojení.

Kyselina acetylsalicylová může negativně ovlivnit činnost gastrointestinálního traktu dítěte. Snižuje tvorbu látky odpovědné za ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Dítě může otevřít krvácení ze žaludku, což je také velmi nebezpečné pro jeho život. Zejména pokud užíváte Aspirin v prvních měsících po porodu.

Kojící žena by neměla tento lék užívat, protože u novorozenců může způsobit takové nežádoucí účinky:

  • sluchové postižení;
  • bronchiální astma;
  • nedostatek železa;
  • nemoc ledvin
  • Reyeův syndrom.

Koncentrace aspirinu v mateřském mléce může výrazně ovlivnit zdraví dítěte. Tento lék je silný alergen. Může způsobit bronchospasmus, rýmu a dokonce i tvorbu polypů v nose..

Kyselina acetylsalicylová je schopna snižovat hladinu červených krvinek, krevních destiček, hemoglobinu v krvi. To by nemělo být povoleno kojící matce po porodu. Koneckonců, její tělo je velmi oslabené a anémie může zhoršovat jeho stav. To platí také pro tělo dítěte. Všechny orgány dítěte mohou být vystaveny nebezpečným účinkům Aspirinu. Obzvláště často se vyskytují problémy s ledvinami a játry. Nezáleží na tom, kolik toho matka vypila při kojení..

Varianty obchodních názvů pro kyselinu acetylsalicylovou

Různorodá farmakologie léčiva ho činí populárním v mnoha různých oblastech medicíny, a to zase určuje rozmanitost obchodních názvů, lékových forem a dávkových kombinací.

Názvy značek aspirinu

Kyselina acetylsalicylová je dnes dostupná pod desítkami, ne-li stovkami, různých obchodních názvů a zdaleka ne vždy, byť často, obsahují původně patentované slovo „aspirin“. Kromě Německa se droga vyrábí ve velkém počtu zemí, včetně Ruska. Původní lék z našeho trhu je samozřejmě desetkrát dražší než domácí aspirin.

Fotogalerie: přípravky kyseliny acetylsalicylové


Anopyrine - rumunská verze aspirinu


Acetylin Protect - běloruská droga


Snížený aspirin pro prevenci trombózy


Šumivý aspirin

Dávkové formy

Hlavní dávkovou formou kyseliny acetylsalicylové jsou tablety pro perorální podání. Uvolňují se jak v obvyklé formě, tak i ve speciální skořápce, která se rozpustí ve střevě a minimalizuje tak negativní účinek kyseliny na žaludek (cena v tomto případě je samozřejmě vyšší).


Tablety jsou nejčastější lékovou formou aspirinu.

Další specifickou dávkovou formou aspirinu je tzv. „Pop“. Jsou to také tablety, ale nesmí být polykány, ale rozpuštěny v malém množství tekutiny, díky čemuž je zajištěno zrychlené působení léku.


Šumivé tablety jsou také velmi populární formou uvolňování aspirinu.

Vzácnější, ale stále možná forma uvolňování aspirinu je prášek pro přípravu roztoku. Injekce kyseliny acetylsalicylové se podávají intramuskulárně i intravenózně. Indikace jsou časté - bolest, revmatismus, tromboflebitida (zejména v pooperačním období), zablokování krevních cév, horečka (horečka).

Zajímavé je, že kalifornští vědci považují za nejúčinnější lék na migrénu intravenózní cestu podávání aspirinu. Vědci prováděli výzkum na jeden a půl sta dobrovolníků trpících silnými bolestmi hlavy. Každý den byly pacientům injikovány pětkrát 1 g kyseliny acetylsalicylové. Obvyklé vedlejší účinky aspirinu (nauzea, zvracení, bolest břicha) byly pozorovány u ne více než 6% pozorovaných případů, zatímco pozitivní dynamika byla pozorována v různé míře ve 40% případů.

Spravedlivě je však třeba uznat, že injekční forma uvolňování kyseliny acetylsalicylové je dodnes velmi vzácná, zejména Aspizol vyráběný německou společností Bayer dnes nelze zakoupit v Rusku, na Ukrajině nebo dokonce v USA, kde byly výše uvedené studie provedeny.


Intravenózní aspirin je vzácný

Konečně existuje další forma uvolňování aspirinu - čípky pro rektální použití. Dříve byly často používány ke snižování teploty u malých dětí, ale dnes je tato praxe v civilizovaných zemích zakázána a u dospělých má tento způsob užívání drog mnoho negativních aspektů - od nepředvídatelné a proměnlivé míry absorpce po podráždění střevní sliznice..

Kombinované léky obsahující aspirin

Univerzální farmakologické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové určují její zařazení do složení různých kombinačních přípravků. Zde je jen několik z nich známých všem:

Název lékuDalší složky (kromě kyseliny acetylsalicylové)Indikace
AskofenFenacetinléky proti bolesti
CitramonKofein fenacetinléky proti bolesti
KofeinKofein acetaminofenanalgetický antipyretikum
Askofen-PParacetamolantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
SedalginFenobarbetální kodeinléky proti bolesti
AntigrippinKyselina askorbová dipenhydraminová vitamín Pantipyretický analgetický protizánětlivý účinek
Alka primKyselina citronová na glycinu hydrogenuhličitan sodnýodlehčení pálení žáhy

Fotogalerie: Populární kombinace s kyselinou acetylsalicylovou


Slavný kocovina medicína


Magnikor - lék na srdce s ASA a hydroxidem hořečnatým


Askofen je dobrý lék proti bolesti


Jeden z nejpopulárnějších ošetření bolesti hlavy


Šumivé tablety pro symptomatickou léčbu SARS a chřipky


Lék proti bolesti s narkotickým doplňkem

Obecné informace: způsoby podání a dávkování

Už jsme řekli, že kyselina acetylsalicylová ovlivňuje naše tělo různými způsoby, v závislosti na dávkování. Z tohoto důvodu se technologie léčby drogy mohou značně lišit..

Pro léčbu a prevenci kardiovaskulárních chorob, cerebrovaskulárních příhod, trombózy, křečových žil, onemocnění jater a migrény se proto aspirin obvykle doporučuje užívat po dlouhou dobu (často po celý život), ale ve velmi malých dávkách: 75–300 mg denně.

Jako antipyretikum a analgetikum je aspirin účinný ve vyšších dávkách. Najednou můžete použít od 500 mg do 1 g, bezpečnou denní dávku nejvýše čtyř gramů s intervalem nejméně čtyř hodin.

Navzdory skutečnosti, že lék je vydáván bez lékařského předpisu, nemůže být ve výše uvedených dávkách užíván dlouho. Maximální přípustný průběh léčby kyselinou acetylsalicylovou je tři dny na snížení teploty a týden na úlevu od bolesti..

Stejně důležité je správně pít aspirin. Ať už chemici čistí kyselinu salicylovou, aspirin stále velmi dráždí žaludeční sliznice. Pokud nemluvíme o tabletách ve zvláštním ochranném filmu, musí se lék omýt velkým množstvím tekutiny a v žádném případě by neměl být užíván na lačný žaludek!


Aspirin se musí umýt velkým množstvím vody.

Je ještě lepší pít lék s něčím viskózním, například želé.

Další důležitá podmínka. Užívání aspirinu by nemělo být kombinováno s použitím kyselých potravin a šťáv, zejména citrusových plodů. To se vztahuje na všechny lékové formy, včetně injekcí, bez výjimky. Kromě toho neočekávejte, že inzerované enterosolventní tablety zcela chrání vaše sliznice před škodlivými účinky kyseliny.

O samoléčení

Je třeba připomenout, že samoléčení může nepříznivě ovlivnit stav vašeho zdraví a pohodu dítěte. Chcete-li tedy odpovědět na otázku: „Mohu pít aspirin s kojením?“ Je nutné přímo při domluvě s kvalifikovaným odborníkem. Pokud má kojící matka obavy z horečky, lékař určí příčinu příznaků a předepíše léčbu na základě výsledků testů, věku dítěte, podílu kojení ve stravě dítěte, jeho sklonu k alergickým reakcím a dalších faktorů. V této fázi rozhoduje lékař také o možnosti dalšího kojení.

Stručně: vlastnosti drogy

Aspirin je nejstarší lék ve skupině narkotických analgetik a antipyretik. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která zpomaluje (inhibuje) cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů a tromboxanů. Aktivní molekuly patří do skupiny zánětlivých mediátorů, které způsobují bolest, ovlivňují termoregulaci a přispívají k rozvoji otoků..
Farmakologické účinky léčiva jsou uvedeny v tabulce:

DopadMechanismus vývoje
Lék proti bolestiKvůli snížené syntéze prostaglandinů
AntipyretikumZabraňuje účinku prostaglandinu E2 na termoregulační centrum v hypotalamu
ProtizánětlivéZabraňuje uvolňování mediátorů z buněk
AntiaggregantSnižuje sekreci tromboxanů

Poškození dítěte

Kyselina acetylsalicylová je kojícím matkám zakázána, protože může mít na dítě závažné nevratné účinky. Pouze jedna tableta léčiva nebo krátký průběh léčby touto látkou se stane důvodem vzniku následujících závažných a hrozných důsledků pro drobky:

Pronikání aspirinu do malého, dosud plně formovaného organismu způsobuje vznik vážného a hrozného Reye syndromu. Dochází k mastné degeneraci jater a mozku - nejdůležitějších orgánů pro život. Ve skutečnosti játra zcela přestávají plnit svůj hlavní účel. Tyto odchylky a léze vedou ke zhoršení stavu těla, vzniku nekontrolovaného zvracení, zvýšení intrakraniálního tlaku. Následně dochází k těžkým křečím, dýchání se zastaví. Ve většině případů vede syndrom k úmrtí nebo mentálnímu poškození..

Léky výrazně zvyšují pravděpodobnost vzniku astmatu v raném dětství.

Kyselina acetylsalicylová je na seznamu silných alergenů. Může způsobit ucpání nosu u dítěte nebo vyrážku na povrchu kůže..

U dětí geneticky predisponovaných k astmatu je pravděpodobnost vzniku onemocnění několikanásobně zvýšena, když aspirin vstupuje do krve.

Lék má silné ředění krve. Jakmile je dítě v křehkém těle, způsobuje vnitřní krvácení, pohmoždění a pohmoždění. Protože komplikace nemusí být odhaleny okamžitě, situace představuje vážné ohrožení života..

V poslední době experimenty vědců potvrdily souvislost mezi zhoršeným viděním a nasloucháním kojenců s dlouhodobým používáním kyseliny acetylsalicylové kojící matkou. U novorozenců není sluchadlo a zrak plně rozvinutý, jakýkoli negativní dopad na tyto systémy způsobuje zhoršení a brání přirozenému vývoji, tvorbě plného zraku a sluchu.

Indikace

Kyselina acetylsalicylová se doporučuje používat při nachlazení. S jeho pomocí můžete v krátké době snížit tělesnou teplotu. Lék navíc pomáhá eliminovat velké množství nepříjemných symptomů..

Aspirin se používá k léčbě následujících onemocnění:

  • angina pectoris;
  • pravidelné projevy bolesti v hlavě;
  • horečka;
  • revmatismus a jeho projevy.

Ne každá žena ví, že kyselina acetylsalicylová má nejen pozitivní vlastnosti. Není dovoleno vzít ji kojící matce, protože se může dostat do složení mléka. Společně s tím jsou komponenty odesílány do zažívacího systému dítěte. Tato situace negativně ovlivňuje vnitřní orgány a jejich práci..

Mohu vzít aspirin během kojení

Během kojení je ženské tělo po porodu oslabeno, takže mladá matka často nachlazení nebo onemocní SARS. Je nutné se s touto chorobou vyrovnat, ale neubližovat dítěti. Mohu vzít aspirin během kojení?

Užívání drog

Hlavní aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Indikace pro jeho použití je:

  • intenzivní bolest hlavy;
  • horečka;
  • revmatická onemocnění;
  • trombóza;
  • angina pectoris.

Aspirin nelze vždy použít k úlevě od bolesti hlavy nebo při nižších teplotách. Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, z nichž jedním je období laktace. Kojící matka by měla tento lék odmítnout, protože aspirin má škodlivý vliv na zdraví a vývoj dítěte..

Vliv aspirinu na tělo novorozence

Jakmile je Aspirin v těle dítěte s mateřským mlékem, může nepříznivě ovlivnit téměř všechny orgány a systémy. Hlavní vedlejší účinky, které může u novorozenců způsobit, jsou:

  • nedostatek železa;
  • bronchiální astma;
  • sluchové postižení;
  • chronické onemocnění ledvin;
  • Reyeův syndrom.

Aspirin snižuje krevní srážlivost, může vyvolat vnitřní krvácení, zvyšuje riziko hemoragické diatézy. Lék má negativní vliv na gastrointestinální trakt dítěte. Kyselina acetylsalicylová inhibuje produkci některých enzymů, což snižuje ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Při dlouhodobém používání aspirinu může lék vyvolat vnitřní žaludeční krvácení.

Tento lék je silný alergen. Při vysoké koncentraci kyseliny acetylsalicylové v krvi se může vyvinout alergická rýma a bronchospasmus. Podle studií může být důsledkem užívání aspirinu kojící matkou rozvoj akutní jaterní encefalopatie u dítěte. Jedná se o nebezpečné onemocnění, při kterém dochází k otoku mozku, je ovlivněno a játra prakticky přestanou normálně fungovat..

Lék také ovlivňuje oběhový systém dítěte, snižuje hladinu krevních destiček, červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu může mít novorozenec nebezpečné patologie, které ohrožují nejen jeho zdraví, ale i život.

Jak nahradit aspirin během kojení

Během kojení by měl být aspirin nahrazen bezpečnějšími léky, které jsou povoleny během kojení - Paracetamol a Ibuprofen. V případě nemoci mohou být použity pro kojící matku i dítě.

Nezapomeňte však, že nemůžete sami léčit. Pokud během kojení onemocníte, poraďte se s lékařem. Pouze odborník může předepsat lék, určit jeho dávkování, pravidla a délku podávání.

Pokud při nemoci není možné nahradit aspirin jiným lékem, je nutné během léčebného období přerušit kojení..

Aspirin je lék, který je během kojení zakázán. To je uvedeno v pokynech pro léčivo a kojící matka by o tom měla vědět. Četné studie odhalily řadu vedlejších účinků, které má lék na tělo novorozence. Proto během období kojení věnujte zvláštní pozornost svému zdraví a před použitím jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem..

Aspirin je v HB nebezpečný! Nejprve jsem to vypil a pak jsem si ji přečetl. Z jednoho nebude nic špatného??

Aspirin je nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID), lék proti narkotickým bolestem, který má také antiagregační vlastnosti - schopnost zabránit zvýšené trombóze. Všechny tyto pozitivní vlastnosti jsou široce používány při různých nemocech a stavech. Tyto stejné vlastnosti a vedlejší účinky však neumožňují použití aspirinu během kojení..

Aspirin může ohrožovat dětský život

Aspirin (účinná látka je kyselina acetylsalicylová) se po požití tablety uvnitř rychle vstřebává v gastrointestinálním traktu, vstupuje do krevního řečiště, působí na tělo a má hlavní a vedlejší účinky, a poté se vylučuje močí. Pokud žena kojí, je část aspirinu vylučována do mateřského mléka.

Jednou v hrudi http://www.womenhealthnet.ru/child-seven/5870.html, aspirin projevuje také všechny své hlavní a vedlejší účinky, které mohou mít nepříznivý vliv na tělo dítěte a dokonce ohrozit jeho život.

Antitrombotický účinek aspirinu a jeho účinek na tělo dítěte

Aspirin inhibuje syntézu tromboxanu A2, látky, která aktivuje činnost krevních destiček, včetně jejich schopnosti adherovat a agregovat (adherovat ke stěnám krevních cév a tvořit shluky, které se pak stávají základem krevních sraženin).

V důsledku pronikání aspirinu do krevního oběhu dítěte se jeho schopnost koagulace sníží, což se může projevit zvýšeným krvácením a výskytem malých krvácení na kůži. Dlouhodobé používání aspirinu kojící matkou může dokonce způsobit, že se u dítěte rozvine vnitřní krvácení. Tento stav se nazývá hemoragická diatéza a představuje hrozbu pro život dítěte..

Jak může aspirin ovlivnit gastrointestinální trakt dítěte

Aspirin inhibuje tvorbu enzymu cyklooxygenázy (COX), což vede ke snížení biologicky aktivních látek prostaglandinů ve stěně žaludku, jejichž hlavní funkcí je ochrana žaludeční sliznice před různými mechanickými a chemickými vlivy. U dospělých vede jakékoli dlouhodobé používání aspirinu ve velkých dávkách ke vzniku vředů a erozi žaludeční stěny. U dětí je sliznice žaludku tenká, jemná, krevní cévy jsou blízko povrchu a snadno se poraní..

Příjem aspirinu matkou může způsobit vnitřní krvácení z krevních cév žaludku. Krvácení může být významné díky skutečnosti, že pod vlivem aspirinu klesá srážení krve. Po užití jedné tablety aspirinu samozřejmě nebude žádný takový účinek, trvá to docela dlouho.

Bronchiální astma „aspirin“ a další alergické projevy u dítěte, když matka vezme aspirin

Aspirin často způsobuje alergie, včetně tak zvaného „aspirinového“ bronchiálního astmatu, při kterém dochází k atakům bronchospasmu při užívání aspirinu nebo jakéhokoli jiného léku v této skupině (nesteroidní protizánětlivé léčivo).

Při dlouhodobém příjmu aspirinu matkou se alergie může projevit ve formě bronchospasmu, ve formě nachlazení u dítěte, zatímco polypy mohou růst v nosní dutině a v dutinách dítěte. Alergie se v tomto případě může projevit nejen na aspirinu, ale také na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva.

Jaké další nežádoucí účinky u dítěte může způsobit příjem aspirinu kojící matkou

Pokud aspirin vezme kojící matka a dítě je současně infikováno virovou infekcí, může se vyvinout Reyeův syndrom - závažné poškození jater s ostrým porušením jeho funkce a poškození mozku. Vzhledem k možnosti rozvoje Reyeova syndromu není povoleno předepisovat aspirin dětem mladším 15 let, zejména pokud trpí virovou infekcí.

Při dlouhodobém používání ve vysokých dávkách aspirinu u matky a dítěte je počet červených krvinek a hemoglobinu (anémie s nedostatkem železa), http://www.womenhealthnet.ru/gematology/1675.html (což povede ke snížení imunity) a http: / /www.womenhealthnet.ru/gematology/1788.html (způsobí zvýšené krvácení).

Mohou se také objevit významné změny v ledvinách - intersticiální nefritida, nekróza ledvinových tkání, akutní nebo http://www.womenhealthnet.ru/nephrology/1351.html. V játrech může dojít k porušení předpisů. Kromě toho bylo zjištěno, že při dlouhodobém používání aspirinu může dojít ke ztrátě sluchu..

Aspirin je lék, který by se neměl kojit během kojení. Pokud existuje potřeba aspirinu, mělo by být kojení přerušeno a obnoveno po ukončení léčby tímto lékem.

Aspirin pro kojení

Kojení aspirin nebo ibuprofen a jakékoli nesteroidní protizánětlivé léky jsou zakázány.

V téměř lékařských vydáních najdete neprofesionální radu ohledně možnosti užití jedné nebo dvou tablet, pokud má matka bolesti hlavy nebo horečku. Názor pediatrů, zda aspirin lze kojit, jej však jednoznačně neumožňuje ani v dávkách neškodných pro zdravého člověka. Aspirin se vylučuje močí, ale předtím, než vstoupí do krevního řečiště. Během kojení se část léku vylučuje do mateřského mléka a při krmení vstupuje do těla dítěte.

Obecné informace o droze

Aspirin je nesteroidní lék proti bolesti s protizánětlivým účinkem s dlouhou prokázanou pověstí, nespočet užitečných vlastností. Množství lékových forem dostupných s jeho obsahem umožnilo použití prvních známých NSAID (nesteroidních protizánětlivých léčiv / činidel, NSAID, NSAID, NSAID, NSAID) i na nemoci, které byly považovány za bezpodmínečné kontraindikace..

Jedná se o narkotický lék proti bolesti, který může zabránit krevním sraženinám. Používá se pro prevenci rakoviny a aterosklerózy s artrózou a revmatoidní artritidou, jako bezpečný prostředek proti bolesti, antipyretikum. V rámci kombinovaných přípravků lze aspirin použít k úlevě od kocovinového syndromu a pro migrény / neuralgii je to jedna z léčiv volby.

Lékárna Aspirin je často mono léčivo, které je dostupné ve standardních balicích tabletách, ale někdy se do něj přidávají látky, které snižují vedlejší účinky, a poté se lék získá pro široké použití. Aspirin je kyselina acetylsalicylová, která se po požití stává nebezpečnou.

Indikace pro použití a jeho vlastnosti

Důvody užívání kyseliny acetylsalicylové a její prospěšné vlastnosti byly objeveny téměř před 130 lety. Díky jeho schopnosti snižovat tělesnou teplotu, odstraňovat zánět, bolest, protidoštičkové vlastnosti, které pomáhají vyhnout se srážení krve, vyrovnat se s neuralgickými příznaky, revmatismem, anginou pectoris, se droga stala velmi populární.

Všechny užitečné léčivé účinky jsou dosaženy díky aktivní účinné látce. Navzdory řadě kontraindikací je užívání léku pouze v dospělosti bezpečné, a to i tehdy, v malém množství, pokud osoba nemá žádné choroby gastrointestinálního traktu..

Stejné vlastnosti drogy, které v dospělém stavu pomáhají dosáhnout pozitivní dynamiky, způsobují, že je v raném dětství nežádoucí a potenciálně škodlivá. Schopnost pomoci s migrénami, bolesti zubů a bolesti hlavy činí z aspirinu populární lék. Ale pro novorozence je kyselina acetylsalicylová, zvláště při kojení, mimořádně nebezpečná i v malém množství, které dostává mateřským mlékem..

Vliv aspirinu na tělo dítěte

Lékaři kategoricky nedoporučují aspirin na HBV kvůli negativnímu účinku léku na malé, nedokonalé a nezralé tělo.

Pro kojící ženu mohou být rizika spojená s užíváním obvyklých léků nejasná, téměř všichni se domnívají, že při užívání tablety aspirinu není nijak zvlášť poškozeno. Léčba kojící matky někdy nemůže být prováděna obvyklými léky, protože spolu s produkovaným mlékem vstupují do těla dítěte. Jeho zažívací systém je nedokonalý, hematopoetický systém je zranitelný a samotná kyselina je silný alergen, který může pracovat se slabou imunitou.

Vedlejší efekty

Výskyt nežádoucích účinků u novorozence je téměř zaručeným jevem, který lze předvídat na základě charakteristik dětství. Po jeho převzetí se jeho křehký zdravý stav může kolísat v několika oblastech života najednou:

  • krvácení v žaludku se může vyvinout v důsledku zhoršení koagulace krve (to je přesně jeho vlastnost, která byla úspěšně použita při léčbě trombocytózy);
  • účinky na sluch, ledviny, játra a mozek jsou velmi silné (rozvíjí se Reyeův syndrom);
  • příčiny výskytu žaludečních patologií spočívají ve schopnosti ASA (kyselina acetylsalicylová) inhibovat syntézu enzymů a ovlivňovat sliznici;
  • aspirin může vyvolat jaterní encefalopatii, snížit hladinu hemoglobinu, vést k rozvoji hemoragické diatézy;
  • při léčbě matky se symptomy nachlazení může dítě na této půdě získat alergickou rinitidu, bronchospasmus.

Pokusy o obvyklé zlepšení zdraví během kojení, léčba laktací i těch zdánlivě neškodných léků, může vést k nejnegativnějším výsledkům. Někdy takové negativní jevy vyžadují zastavení hepatitidy B. Problémy s prsy začínají, exkomunikace z mateřského mléka nepříznivě ovlivňuje imunitu a trávení. Užívání aspirinu během kojení, i když léčba kojící matky byla jednorázová, je jedním z těch případů, jejichž důsledky je obtížné předvídat.

Alternativy k HB

Najít zcela bezpečné alternativy pro období GV, krátké období, kdy je nutné omezit staré zvyky, získat nové. Můžete najít léky, které nepřecházejí do mateřského mléka. Stanovení hepatitidy B, problémy spojené s kojením, obnovení obvyklého režimu krmení v okamžiku, kdy musíte užívat léky - to vše vyžaduje obratné vedení, lékařskou pomoc. Ale všechna onemocnění, která se objeví, mohou být vyřešena jinými způsoby, a pokud je to úplně těsné, lékař předepíše antibiotika.

Před zahájením záchvatu užívejte přípravky určené k kombinování výživy kojenců nebo dětí během těhotenství. Místo nebezpečných antipyretik snižujících tělesnou teplotu můžete použít octové ubrousky, bylinné léky, homeopatické léky doporučené lékařem.

Optimální řešení - povolené bylinné čaje.

S jejich pomocí můžete snížit krevní tlak, odstranit počínající bolesti hlavy, zabránit zvýšení teploty, zvýšit imunitu a prospět dítěti. Opravdu, když je jeho matka zdravá, zradí mu imunoglobulin, chrání ho před škodlivými účinky mechanismem poskytovaným přírodou. Během krmení svého milovaného dítěte budete muset zapomenout na aspirin. Horký čaj s malinami nebo medem, čerstvě větraný vzduch, pravidelné procházky - to je minimum, které udrží tón a zabrání bolesti hlavy.

Je možné aspirin kojící matce

Trocha historie vzhledu drogy

Hlavní aktivní složkou aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tento lék má antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Indikace pro jeho použití je:

  • intenzivní bolest hlavy;
  • horečka;
  • revmatická onemocnění;
  • trombóza;
  • angina pectoris.

Aspirin nelze vždy použít k úlevě od bolesti hlavy nebo při nižších teplotách. Lék má řadu vedlejších účinků a kontraindikací, z nichž jedním je období laktace. Kojící matka by měla tento lék odmítnout, protože aspirin má škodlivý vliv na zdraví a vývoj dítěte..

Kyselina acetylsalicylová byla syntetizována v 19. století a okamžitě se rozšířila pro léčbu různých zánětů, včetně dny a revmatismu. Další práce na zlepšení této drogy vedla k vytvoření moderního aspirinu, který vyvinul německý farmaceutický koncern Bayer AG.

Zasloužené uznání tohoto léku přišlo s masivním užíváním drogy během pandemie chřipky na počátku 20. století.

Nepostradatelnost a dostupnost aspirinu je uznávána na celém světě: WHO tento lék zařadil do seznamu základních léků a v Ruské federaci je kyselina acetylsalicylová a její deriváty v TOP 10 nejoblíbenějších a nejprodávanějších léků.

Stručně: vlastnosti drogy

Aspirin je nejstarší lék ve skupině narkotických analgetik a antipyretik. Léčivou látkou je kyselina acetylsalicylová, která zpomaluje (inhibuje) cyklooxygenázový enzym, který je zodpovědný za syntézu prostaglandinů a tromboxanů. Aktivní molekuly patří do skupiny zánětlivých mediátorů, které způsobují bolest, ovlivňují termoregulaci a přispívají k rozvoji otoků..

DopadMechanismus vývoje
Lék proti bolestiKvůli snížené syntéze prostaglandinů
AntipyretikumZabraňuje účinku prostaglandinu E2 na termoregulační centrum v hypotalamu
ProtizánětlivéZabraňuje uvolňování mediátorů z buněk
AntiaggregantSnižuje sekreci tromboxanů

Negativní reakce na aspirin z dětského těla

Aspirin má poměrně výrazný analgetický, antipyretický a protizánětlivý účinek, navíc je to antiagregační činidlo. Užívání drogy snižuje tvorbu krevních sraženin v krevním řečišti a snižuje pravděpodobnost srdečních záchvatů, mrtvice a tromboembolie.

Kyselina acetylsalicylová je snadno použitelný a spolehlivý lékařský pomocník v boji proti revmatismu, polyartritidě, infekční alergické myokarditidě a dalším hrozným patologickým stavům. Dobrého účinku lze dosáhnout při léčbě aspirinu a poměrně běžných patologických stavů:

  • bolest hlavy;
  • migréna;
  • neuralgie různého původu;
  • jakékoli projevy horečky u pacienta.

Na základě kyseliny acetylsalicylové bylo vytvořeno mnoho známých léků, které mají široké spektrum účinku a jsou dostupné pro nejširší segmenty populace. Všechny mladé ženy s různými nachlazeními také používaly léky Citramon, Coficil, Askofen a Acelezin ke stabilizaci jejich stavu..

Kromě toho je aspirin výrazným antikarcinogenem. Podle nejnovějších údajů od předních světových onkologů snižuje užívání tohoto léku v dávce neustále pravděpodobnost rozvoje rakoviny prostaty o 15%, rakoviny plic a prsu o 25% a výskyt maligní střevní a jícnové patologie u pacienta je snížen téměř o polovinu.

Jaký negativní dopad na dětské tělo může mít aspirin při kojení:

  • Droga v těle dítěte nepříznivě ovlivňuje fungování jater a ledvin, což často vede k rozvoji symptomatické žloutenky a polyurie u dítěte.
  • Vniknutí kyseliny acetylsalicylové do krevního oběhu dítěte může způsobit problémy s koagulačním systémem dítěte a v důsledku toho i vývojem krvácení a anémie..
  • Tento lék způsobuje potlačení enzymatických látek v dětském těle a narušuje zažívací trakt.
  • Dlouhodobý příjem aspirinu mladou matkou při kojení může přispět k nástupu astmatu a různých alergických stavů u dítěte, což je spojeno s negativním účinkem kyseliny acetylsalicylové na křehký imunitní systém dítěte

Je třeba poznamenat, že aspirin u většiny nemocí není všelék. Před zahájením samoléčení je nutné se poradit se svým lékařem o možných náhradách kyseliny acetylsalicylové.

Jakmile je Aspirin v těle dítěte s mateřským mlékem, může nepříznivě ovlivnit téměř všechny orgány a systémy. Hlavní vedlejší účinky, které může u novorozenců způsobit, jsou:

  • nedostatek železa;
  • bronchiální astma;
  • sluchové postižení;
  • chronické onemocnění ledvin;
  • Reyeův syndrom.

Aspirin snižuje krevní srážlivost, může vyvolat vnitřní krvácení, zvyšuje riziko hemoragické diatézy. Lék má negativní vliv na gastrointestinální trakt dítěte. Kyselina acetylsalicylová inhibuje produkci některých enzymů, což snižuje ochranné vlastnosti gastrointestinální sliznice. Při dlouhodobém používání aspirinu může lék vyvolat vnitřní žaludeční krvácení.

Tento lék je silný alergen. Při vysoké koncentraci kyseliny acetylsalicylové v krvi se může vyvinout alergická rýma a bronchospasmus. Podle studií může být důsledkem užívání aspirinu kojící matkou rozvoj akutní jaterní encefalopatie u dítěte. Jedná se o nebezpečné onemocnění, při kterém dochází k otoku mozku, je ovlivněno a játra prakticky přestanou normálně fungovat..

Lék také ovlivňuje oběhový systém dítěte, snižuje hladinu krevních destiček, červených krvinek a hemoglobinu v krvi. Z tohoto důvodu může mít novorozenec nebezpečné patologie, které ohrožují nejen jeho zdraví, ale i život.

Trocha historie vzhledu drogy

Během těhotenství a následného období kojení se zvyšuje zátěž na těle ženy a imunitní systém někdy selhává, v důsledku čehož může kojící matka chytit nachlazení častěji než obvykle.

Teplota, bolesti těla, slabost, bolesti hlavy vás nutí hledat způsoby, jak překonat nepříjemné příznaky. Jedním z nejspolehlivějších a nejlevnějších pomocníků v této záležitosti je kyselina acetylsalicylová, často nazývaná aspirin.

Je však možné, že kojící matka aspirinuje, nebo stojí za to hledat jiný způsob, jak se s nevolností vyrovnat?

Podobně jako většina léků se aspirin nejprve vstřebává do krve kojící ženy, poté přechází do mateřského mléka a nakonec do těla dítěte.

Podle doporučení WHO, pokud dávka léku užívaného matkou není vyšší než 3-5 g denně, nebude mít aspirin na dítě negativní účinek, pokud je dítě naprosto zdravé.

Pokud mají drobky problémy s prací vnitřních orgánů, s centrálním nervovým systémem nebo s oběhovým systémem, nemá smysl pít aspirin kojící matce ani v malých dávkách. Toto je první důvod, proč odmítnout užívat kyselinu acetylsalicylovou: nemůžeme si být stoprocentně jisti, že naše dítě je zcela zdravé a geneticky nezpůsobuje žádné onemocnění..

Jakmile je v dětském těle, může lék v některých případech narušit procesy zodpovědné za koagulaci krve, což je zase riziko vnitřního krvácení.

Aspirin také nepříznivě ovlivňuje ochranné vlastnosti sliznic žaludku a střev, snižuje je a vyvolává podráždění zažívacího traktu.

Škodlivé účinky aspirinu mohou postihnout všechny orgány: ledviny, průdušky, játra, krev. U dítěte může dojít ke ztrátě sluchu, anémii nebo chronickému selhání ledvin.

U dětí s astmatem nebo již s touto diagnózou může aspirin způsobit udušení nebo anafylaktický šok..

Kyselina acetylsalicylová není tak jednoduchá a bezpečná, jak jsme si mysleli, a to je další důvod, proč nemedikovat, ale hledat pomoc lékaře, zejména pokud jde o léčbu těhotných žen, kojících matek a dětí.

Jaké potíže jsou spojené s příjmem aspirinu kojící matkou, je to již jasné, ale za co jej lze nahradit? Existuje podobný, ale bezpečný lék?

V ideálním případě by se kojící matky měly snažit snížit teplotu a zlepšit jejich pohodu bez užívání léků. Slavné lidové léky s tím mohou pomoci:

  • čaj s malinami, citronem, medem nebo zázvorem;
  • těžké pití;
  • chladný a vlhký vnitřní vzduch;
  • klid na lůžku.

Tato doporučení pomohou tělu bojovat s viry a v některých případech je to dost, aby se zlepšilo. Hlavní věcí je nezapomenout na to, že některá jídla mohou být docela silnými alergeny (med, zázvor, různé bobule a byliny) a při jejich konzumaci pozorovat umírněnost.

Pokud nemoc nezmizí, zdravotní stav se zhoršuje nebo tělesná teplota překročila známku 38,5 stupně, lze paracetamol nebo ibuprofen vzít kojící matce. Tyto léky jsou povoleny během kojení a nemají téměř žádné vedlejší účinky, i když náhodné předávkování nezpůsobuje žádné zvláštní příznaky..

Pokud teplota trvá několik dní a pohody se nezlepší, je možné, že příčinou je bakteriální infekce. V takových případech budou antipyretika málo užitečná, je nutné se poradit s lékařem, který předepíše vhodná antibiotika.

Kojící matky by měly dávat přednost jiným, neškodnějším lékům, jako je paracetamol nebo ibuprofen..

Pokud je z nějakého důvodu prokázáno, že mladá matka užívá aspirin, je nutné po dobu léčby kojení ukončit, protože možné komplikace převažují nad výhodami jeho užívání

Podobně jako jiné léky, má aspirin nežádoucí účinky:

  • V první řadě by to mělo zahrnovat ulcerogenní účinek léku nebo agresivní účinek na sliznici žaludku a dvanáctníku. Dlouhodobé používání aspirinu způsobuje akutní vředy na povrchu těchto orgánů a možné krvácení.
  • Nekontrolovaná léčba kyselinou acetylsalicylovou může vést k poruchám krevního koagulačního systému, krvácení z malých cév a v důsledku toho k rozvoji anémie.
  • Předávkování aspirinem přispívá k výskytu akutního a chronického selhání ledvin, plicního a mozkového edému. Kromě toho užívání drogy spolu s alkoholickými nápoji ve většině případů vede k závažným alergickým reakcím.
  • Je kontraindikován u dětí mladších 14 let a pokud je to nutné, jeho jmenování vyžaduje přísné lékařské sledování stavu dítěte. I z tohoto pravidla je zřejmé, že aspirin je při kojení vysoce nežádoucí..

Nástroj ovlivňuje metabolické procesy a fungování buněk celého organismu, což vede k širokému rozsahu omezení vstupu.

Kontraindikace při používání aspirinu:

  • obstrukční onemocnění dýchacích cest (astma, chronická bronchitida);
  • onemocnění ledvin (se zhoršenou filtrační funkcí);
  • onemocnění jater (hepatitida, cirhóza, selhání orgánů, hypertenze portální žíly)
  • patologie žaludku a duodena (gastritida, duodenitida, gastroezofagorefluxová choroba, peptický vřed);
  • diabetes;
  • nedostatek vitamínu K;
  • dieta s nízkým obsahem sodíku;
  • hemoragický syndrom (s hemofilií, trombocytopenickou purpurou, von Willebrandovou chorobou);
  • anémie;
  • stratifikace aortální aneuryzmy.

Droga je zakázána, když se objeví známky přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou, pomocné složky tablet a také v přítomnosti alergií na nesteroidní protizánětlivá léčiva (Paracetamol, Analgin, Ibuprofen)..

Kyselina acetylsalicylová během kojení je spojena s rizikem nežádoucích účinků uvedených v tabulce.

Skupina vedlejších účinkůKlinické příznaky
Alergický
  • kopřivka;
  • zarudnutí kůže;
  • Quinckeho angioedém;
  • bronchospasmus (těžká dušnost a kašel)
Dyspeptický
  • nevolnost;
  • zvracení
  • bolest v horní části břicha;
  • průjem;
  • gastritida a peptický vřed
Anémie (snížená hladina hemoglobinu)
  • závrať;
  • hluk v uších;
  • slabost;
  • bledost kůže;
  • pocení
  • tachykardie
Porucha funkce jater
  • hubnout;
  • určit krvácení na kůži a sliznicích;
  • žloutenka
  • tmavá moč a výkaly
Nefrotický syndrom
  • těžký otok;
  • krevní test: zvýšení hladiny cholesterolu, snížení proteinů;
  • analýza moči: proteinurie
Neurologický

„Aspirinová triáda“ je specifický syndrom, který se může objevit během léčby tímto lékem. Klinické příznaky:

  • záchvaty bronchiálního astmatu;
  • chronická polypóza sinusitida;
  • nesnášenlivost na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID).

V případě výskytu těchto příznaků je nutné léčbu ukončit a poradit se s odborníkem.

Mohu vzít aspirin během kojení

Droga Aspirin, známá již od dětství, je první lék, který si pamatujeme, když teplota stoupá nebo bolí hlava.

Je schopen rychle zmírnit bolest, snížit teplotu a přimět ho, aby se cítil lépe. Tolik lidí je zvyklých užívat Aspirin při prvních projevech těchto nemocí. Důležitým bodem je cena a dostupnost léku.

Tento lék zpravidla skutečně pomáhá, ale má také řadu vedlejších účinků, o kterých musíte vědět. To je obzvláště důležité vzít v úvahu u matek, které kojí své děti, aby nepoškozovaly tělo dítěte.

Dnes je v lékárnách aspirin prezentován ve dvou formách uvolňování:

  • Tablety pro orální podání (ve skořápce a bez ní).
  • Tablety pro rozpuštění ve vodě.

Nejlevnější aspirin! Perorální tablety Tablety rozpustné v aspirinu

Mechanismus účinku na tělo aspirinu byl dosud důkladně studován. V přípravcích aspirinu je účinnou látkou kyselina acetylsalicylová.

Tato látka patří do farmakologické skupiny NSAID - nesteroidních protizánětlivých léčiv. Má několik účinných vlastností: snižuje bolest, snižuje teplotu a má protizánětlivé účinky.

Složení léčiva také obsahuje pomocné složky: mikrokrystalická celulóza, kukuřičný škrob.

Aspirin eliminuje nebo zmírňuje následující příznaky:

  • Syndrom bolesti různých umístění a příčin.
  • Horečka, horečka.

K absorpci kyseliny acetylsalicylové dochází v gastrointestinálním traktu a rychlejší účinek nastane, pokud tabletu žvýkáte nebo ji rozdrtíte. Interakce s trávicími enzymy podléhá hydrolýze. Jeho metabolitem je kyselina salicylová..

Kyselina salicylová zase inhibuje tvorbu cyklooxygenázových enzymů podílejících se na syntéze prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vývoj zánětlivého procesu a zvyšování tělesné teploty. S tímto mechanismem je spojena také úleva od bolesti svalů, bolesti hlavy a menstruace..

Látka je vylučována ledvinami úplně 72 hodin po požití.

ARVI a FLU mohou náhle zaútočit na kohokoli z nás. Dříve lékaři doporučovali zastavit kojení v případě matčiny choroby, ale nyní lékaři schválí pokračování laktace, jinak dítě nedostane protilátky proti matčině viru. Kojení by mělo matce pomoci a neubližovat jí.

Kyselina acetylsalicylová přechází v malém množství do mateřského mléka a vstupuje do krevního oběhu dítěte. Aspirin v těle dítěte vykazuje všechny hlavní a vedlejší účinky, takže dávka léku pro mámu by měla být malá.

Pro kojící ženu je samozřejmě lepší neužívat vůbec žádné léky, ale existují situace, kdy se bez léčby neobejdete. Například, když je noc na ulici, má matka vysokou teplotu a v lékárničce pouze aspirin.

Rozhodnutí o ukončení kojení by mělo být učiněno, pouze pokud je nutné dlouhodobé podávání léku ve vysokých dávkách.

Pokud je to možné, je pro kojící matku výhodné použít paracetamol jako antipyretikum. Účinnou látkou v tomto léčivu je paracetamol a také přechází do mateřského mléka.

Lékaři také doporučují krmení dítěte ihned po užití léku, zatímco koncentrace v krvi je minimální.

Další metody léčby při teplotě naleznete v článku - Vysoká teplota v kojící matce - co dělat.

  • Zvýšení tělesné teploty, zejména u akutních infekcí dýchacích cest.
  • Bolest hlavy.
  • Bolest zubů.
  • Bolestivá menstruace.
  • Bolest svalů.
  • Také další syndromy bolesti, včetně zánětlivého původu.
  • Trombóza a tromboflebitida.

U kojících žen je výhodnější užívat aspirin v rozpustné formě nebo rozemlet a pít s dostatečným množstvím vody..

Pro jakoukoli formu uvolňování léku platí jedno pravidlo: nepijte na lačný žaludek, protože kyselina acetylsalicylová působí na stěny žaludku a způsobuje podráždění sliznice. Dávka pro kojící ženu by neměla překročit 0,5 g.

Příště pijete lék dříve než po 4-5 hodinách. Důrazně se doporučuje nepřekračovat nejvýše 1,5 g.

Vzhledem k tomu, že aspirin přechází do mateřského mléka, dostává dítě při každém krmení dávku léku. Přestože je množství aspirinu v mléce malé, existuje riziko, že u dítěte dojde ke krvácení kvůli účinku na funkci krevních destiček..

Lék také může narušit trávicí trakt dítěte v důsledku potlačení enzymů, vyvolat bronchiální astma a alergie. Všechny tyto nežádoucí účinky se zpravidla projevují dlouhodobým užíváním aspirinu matkou ve velkých dávkách.

Důvodem je to, že viry planých neštovic, herpes a chřipky výrazně zvyšují zátěž jater a při užívání aspirinu mohou vyvolat vážné následky.

Jakékoli, dokonce i nejneškodnější lék, má možné negativní účinky..

Aspirin není výjimkou, ale musíte pochopit, že v klinických studiích bude jakýkoli projev pacienta, který má jakýkoli příznak při užívání léku, považován za kontraindikaci..

A není vůbec nutné, aby se ve vás objevil alespoň jeden vedlejší účinek. Pokud bychom se podívali pouze na tento bod v pokynech pro drogy, pak bychom neměli co léčit.

Jak je vidět z tabulky, pouze při dlouhodobém používání může mít vážné důsledky.

Kontraindikace

Absolutní kontraindikace pro užívání Aspirinu jsou:

  • Alergie na kyselinu acetylsalicylovou a na jakékoli další léky skupiny NSAID (Analgin, Ibuprofen, Paracetamol).
  • Stavy, při kterých je zvýšené riziko krvácení (trombocytopenie, hemofilie).
  • Těhotenství I, III trimestry.
  • Gastrointestinální choroby (eroze, vředy).
  • Cukrovka.
  • Porucha funkce jater.
  • Astma.
  • Děti do 12 let.
  • Tyreotoxikóza.
  • Anémie.
  • Dna.

Pokud existují kojící matky dokonce relativní kontraindikace, lékaři důrazně nedoporučují užívat aspirin ani v malých dávkách. Aspirin nelze pít s mlékem, kávou nebo koksem.

Překročení doporučené dávky může způsobit nevolnost, závratě a bolesti břicha. Pokud je předávkování závažné, je možné zmatení, třes rukou a nohou a dokonce i zhoršená funkce ledvin.

Buďte opatrní, nezapomeňte si přečíst návod před užitím léku, ukazuje dávku jedné tablety!

Je přítomen téměř v každé lékárničce a často nám pomáhá v nouzových situacích..

Existuje mnoho užitečných vlastností tohoto léku a můžeme dojít k závěru, že aspirin můžete užívat v malých dávkách i při kojení, aniž byste riskovali zdraví dítěte..

Proč tolik kojících matek pochybuje, zda by měly být léčeny drogami? Místo zmírnění jejich stavu se mnozí rozhodnou být trpěliví a čekat na spontánní konec bolesti. Některé ženy dávají přednost lidovým receptům. Menšina stále pije pilulky, doufající v štěstí a žádné vedlejší účinky pro dítě.

Ve skutečnosti je řada moderních léků plně nebo částečně kompatibilní s přirozeným krmením. Abyste zajistili neškodnost léku pro kojící matku a její dítě, stačí si pečlivě prostudovat pokyny a vědět, kde a jak je dodatečně zkontrolovat..

Po obdržení doporučení od lékaře může kojící matka otevřít popis léku a vidět, že kojení je uvedeno jako kontraindikace léku..

Ale i když je namísto toho uvedeno, že při kojení se droga používá opatrně, ženská úzkost nezmizí.

Ukazuje se, že si musí vybrat mezi udržováním zdravého výživy svého dítěte a vlastním blahem.

Ve skutečnosti mají takové formulace často ekonomické nebo etické odůvodnění. Mnoho farmaceutických společností nezkoumá své léky na těhotných a kojících matkách. Jedná se o drahé události, které vyžadují zvláštní přístup k pacientům ve studovaném vzorku, a proto je pro společnost jednodušší předepsat kontraindikaci pro tyto kategorie spotřebitelů..

V takové nejasné situaci je vhodné konzultovat kojícího konzultanta. Pomůže vám to zjistit, jestli je léčba matky pro dítě opravdu nebezpečná. Kojící specialisté používají několik renomovaných a spolehlivých zdrojů o kompatibilitě léčivých přípravků s kojením. Tyto zahrnují:

  • WHO adresář drog
  • domácí a zahraniční tištěné adresáře;
  • online odkaz „E-laktace“.

Každý zdroj zahrnuje vyhledávání účinné látky. Druhá možnost je nejpohodlnější, i když je stránka v angličtině. Je ve veřejné doméně, takže ji může používat každá máma samostatně. Stránka nejen uvádí míru rizika léku, ale také vědecky zdůvodňuje tato data a nabízí bezpečné alternativy.

Podle zdroje „E-laktace“ je během kojení povoleno použití aspirinu. Jeho aktivní složka, kyselina acetylsalicylová, má status „nízkého rizika“ (látky se statusem „velmi nízkého rizika“ jsou naprosto bezpečné).

To nezakazuje použití přípravku kojícím matkám, ale stanoví to potřebu sledovat reakce dítěte. Kyselina acetylsalicylová přechází do mateřského mléka v nízkých koncentracích. Vědecké důkazy říkají, že tyto dávky nejsou schopny poškodit dítě.

Jednotlivé projevy však nelze vyloučit.

Jak nahradit aspirin během kojení

Během kojení by měl být aspirin nahrazen bezpečnějšími léky, které jsou povoleny během kojení - Paracetamol a Ibuprofen. V případě nemoci mohou být použity pro kojící matku i dítě.

Nezapomeňte však, že nemůžete sami léčit. Pokud během kojení onemocníte, poraďte se s lékařem. Pouze odborník může předepsat lék, určit jeho dávkování, pravidla a délku podávání.

Pokud při nemoci není možné nahradit aspirin jiným lékem, je nutné během léčebného období přerušit kojení..

Aspirin je lék, který je během kojení zakázán. To je uvedeno v pokynech pro léčivo a kojící matka by o tom měla vědět. Četné studie odhalily řadu vedlejších účinků, které má lék na tělo novorozence. Proto během období kojení věnujte zvláštní pozornost svému zdraví a před použitím jakéhokoli léku se poraďte se svým lékařem..

Před použitím k léčbě jakéhokoli léku je nutné pečlivě prostudovat pokyny pro tento lék.

Aspirin je kontraindikován u těhotných žen do 14 týdnů těhotenství, protože v této době dochází k položení hlavních orgánů a systémů nenarozeného dítěte. Příjem kyseliny acetylsalicylové v tomto období může následně vést k různým deformitám a narušit vývoj plodu.

Je možné, aby kojící matka aspirinovala? Kromě ovlivnění hematopoetického systému mladé ženy a hrozby krvácení může lék nepříznivě ovlivnit žaludeční sliznici. Během období krmení dítěte matka obvykle dodržuje určitou stravu, úroveň kyselosti v žaludku je stabilní. Aspirin během kojení může způsobit erozi a vředy na stěnách zažívacího traktu.

Tato droga není o nic méně nebezpečná pro malého chlapce. Kyselina acetylsalicylová se velmi rychle vstřebává do krevního řečiště a přechází do mateřského mléka matky, a dokonce i nejmenší množství léku, které vstupuje do těla dítěte, může způsobit různé komplikace. Imunitní systém dětí je stále slabý a není schopen působit proti pozitivním i negativním účinkům aspirinu na dětské orgány a tkáně.

zjištění

Nedoporučuje se používat aspirin během kojení z důvodu vysokého stupně penetrace aktivních metabolitů do mléka. Nezralost imunitního systému novorozence zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Nejčastější jsou bronchospasmus, alergické reakce, onemocnění zažívacího traktu, agranulocytóza (snížení počtu leukocytů - imunitních krvinek).

Články O Neplodnosti