Hlavní Neplodnost

Co je předepsáno Ascorutin během těhotenství a kolik pít

Dnes je problém mít zdravé děti velmi důležitý. Řada vnějších a vnitřních faktorů nepříznivě ovlivňuje vývoj budoucího dítěte a stav jeho matky. Moderní léčiva nabízejí léky, které pomáhají bezpečně vydržet dítě. Jedním z nich je Ascorutin. Co je tento lék, jak to funguje a stojí za to ho používat během těhotenství?

Jak lék funguje a zda je povolen podle pokynů pro těhotenství

Ascorutin je kombinovaný vitaminový přípravek. Účinné látky v něm jsou:

 • kyselina askorbová (vitamin C),
 • rutin (vitamin P).

Ascorutin je kombinací vitamínů C a P

Vitamin C v askorutinu pomáhá tělu odolávat infekcím a vitamín P posiluje stěny krevních cév a zlepšuje vstřebávání kyseliny askorbové. Tento lék se používá jako další profylaktický prostředek k úlevě od zánětu, ochraně oběhového a kardiovaskulárního systému a prevenci rozvoje chronické žilní nedostatečnosti. Je možné to předepsat těhotným ženám?

Pokyny k použití Ascorutinu během těhotenství neobsahují žádné pokyny. Ale stejně jako jiné léky se používá pouze podle pokynů lékaře. Nemůžete to pít sami ani následovat příklad známých, protože nastávající matka je zodpovědná nejen za své zdraví, ale také za zdraví dítěte.

Proč a v jakém trimestru může lékař předepsat Ascorutin

Lékař askorutinu může předepsat následující indikace:

 • nedostatek vitamínů, které tvoří tento lék;
 • křehkost krevních cév a kapilár;
 • krvácení sítnice;
 • revmatismus;
 • alergie;
 • radiační nemoc;
 • infekční onemocnění ledvin;
 • prevence a léčba virových infekcí.

U těhotných žen je lék obvykle předepisován pro:

 • zlepšit přívod kyslíku do orgánů a tkání, včetně placenty a dělohy;
 • zabránit kyslíkovému hladovění plodu;
 • posílení kapilár s výskytem cévní sítě na nohou a výskytem krvácení z nosu;
 • prevence křečových žil, otok, účinky anémie z nedostatku železa.

Vzhled cévní sítě je známkou kapilární křehkosti

Ascorutin se nedoporučuje v raných fázích. Vitaminy se snadno vstřebávají do krve a mohou mít negativní vliv na tvorbu a vývoj dětských orgánů..

Kontraindikace, možné vedlejší účinky pro mámu a dítě

Ascorutin je na první pohled neškodný a dokonce nezbytný během těhotenství. Použití drogy však má řadu kontraindikací. Nelze předepsat, pokud nastávající matka má alergické reakce na jednotlivé složky tablet a má zvýšenou srážlivost krve a sklon k trombóze, opatrnost.

V důsledku léčby existuje možnost následujících vedlejších účinků:

 • bolesti hlavy;
 • nevolnost, zvracení, zažívací potíže;
 • alergické reakce.

Také byste neměli pít tento lék současně s jakýmikoli vitamínovými komplexy obsahujícími kyselinu askorbovou, protože to může vést k předávkování v těle ženy. Vědci zjistili, že při překročení denní dávky (80–90 mg) vitamínu C se riziko spontánního potratu výrazně zvyšuje.

Příslušné ředitelství pro monitorování kvality léčivých přípravků a potravinářských výrobků FDA nemá údaje o bezpečnosti Ascorutinu pro plod. Pokud je účinek vitaminu C na průběh těhotenství a vývoj dítěte dobře znám, nelze to rutinně říci. Je proto lepší zdržet se předepisování léku v prvním trimestru.

Léčba askorutinem bez souhlasu lékaře během těhotenství je přísně zakázána. Pokud vás přesto specialista jmenoval, musíte přísně dodržovat doporučení pro použití.

Trvání a četnost použití

Droga se doporučuje užívat buď s jídlem, nebo dvě hodiny poté. Žvýkat tablet za to nestojí. Vypijte ji velkým množstvím teplé klidné vody. Šťávy nebo jiné nápoje k tomu nejsou vhodné, protože obsahují zásady, které snižují vstřebávání vitamínu C.

Standardní postup léčby je měsíc, ale v závislosti na průběhu těhotenství a povaze onemocnění může lékař předepsat jednotlivá data a dávkování.

Léková interakce

Při užívání askorutinu si musíte pamatovat, že vitamin C:

 • zlepšuje stravitelnost železa;
 • zvyšuje účinnost antibiotik penicilinové skupiny;
 • snižuje účinky heparinu a dalších léčiv používaných k ředění krve.

Vzhledem k tomu při předepisování léku sdělte lékaři, jaké léky užíváte pravidelně.

Analogy ascorutinu a dalších léků, které mohou posílit krevní cévy

Dnes na regálech lékáren najdete nejen Ascorutin, ale také jeho plné analogy. Mezi tyto léky patří:

U křečových žil se používá vzhled cévní sítě, nosní krvácení, další léky, například Troxevasin a Venoruton, které pomáhají zlepšovat pružnost krevních cév a snižují pravděpodobnost jejich poškození..

Tablety a gely, které posilují krevní cévy u těhotných žen - tabulka

Název lékuFormulář vydáníÚčinná látkaKontraindikaceTěhotenství
Venoruton
 • gel;
 • tobolky.
hydroxyethyl rutosidypřecitlivělost na rutosidy nebo jiné složky léčiva.Pokusy na zvířatech neodhalily nebezpečné účinky Venorutonu na plod, ale nebyly provedeny žádné zvláštní studie týkající se žen v prvním trimestru. Proto je léčivo kontraindikováno před 12 týdny těhotenství.
Capilartabletydihydroquercetinindividuální nesnášenlivost složek produktuPřestože je účinnou látkou tablet získaný bioflavonoid
ze sibiřského modřínového dřeva by se měly používat pouze na doporučení lékaře.
Troxevasin
 • gel;
 • tobolky.
troxerutin
 • přecitlivělost na rutosidy a další složky léčiva;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku, chronická gastritida v akutní fázi (pouze u tobolek);
 • narušení integrity pokožky (pouze gel).
Použití tobolek v prvním trimestru těhotenství je kontraindikováno a
ve II a III je možné, pokud je pozitivní účinek léčby na nastávající matku vyšší než potenciální riziko pro plod. Žádné údaje o bezpečnosti gelu.

Analogy askorutinu a dalších přípravků na posílení cév - fotogalerie

Recenze

Podle hodnocení těhotných žen jim Ascorutin pomáhá snižovat krvácení dásní a zvyšuje elasticitu krevních cév, což umožňuje zabránit tvorbě modřin, malých kapilárních sítí na nohou a dalším problémům spojeným s poruchami oběhu..

V pozdějších stadiích těhotenství začala z nosu pravidelně vytékat krev, gynekolog doporučil vypít léčbu Ascorutinem, aby posílil cévy.... Poté, co se opil běh Ascorutinu, krev z nosu přestala proudit. Později mi ho předepsal náš terapeut s ARVI v kombinaci s jinými drogami.... Pro mě jsem dospěl k závěru, že askorutin je velmi užitečný lék, který pomáhá posilovat imunitu.

Faygul

http://otzovik.com/review_1817522.html

Ascorutin mi byl předepsán během těhotenství, naposledy v roce 2010. Pamatuji si, že jsem to vypil 3-4 dny, a pak jsem začal posypat. Jako alergička okamžitě šla k lékaři - v tu chvíli nepřijala nic nového a nejedla. Alergistka okamžitě zrušila lék a diagnostikovala kopřivku. Musel jsem tedy vypít svůj „milovaný“ Suprastin a samozřejmě Enterosgel... Teď Askoritun vzala těhotnou švagrovou, protože na rozdíl od mě neměla žádné vedlejší.

Oksana K

http: //flap.rf/medicine/Ascorutin? _ = 20

Byl jsem předepsán Ascorutin + Curantil tak, aby hematom ustoupil... 8–9 týdnů.

Siam

http://www.baby.ru/blogs/post/27021698-24150056/

Gynekologka mě sama předepsala. 1t 3krát denně z častých krvácení z nosu. Viděl pár týdnů. Pravda, ve druhém trimestru. Věřím, že všechno bude v pořádku.

Mops slon

http://sovet.kidstaff.com.ua/question-1121797

Tyto tablety 3. týdne před porodem během prvního těhotenství, které mi předepsal gynekolog v kombinaci s drogou Vikasol, uvedly, že zabraňují krvácení při porodu. Pila jsem je pravidelně, jak mi předepsal lékař. Cena mě překvapila - pak balení stálo 10 rublů (s tak směšnou cenou jsem vždy spokojený).

Olga Gayeva

http: //flap.rf/medicine/Ascorutin? _ = 20

Rozsah indikací a kontraindikací pro použití Ascorutinu během těhotenství je poměrně široký. Užívání léku by měl lékař přesně předepsat v souladu s dávkou léku, protože v rukou ženy budoucnost její rodiny.

Ascorutin během těhotenství: indikace a použití

Během těhotenství jsou ženy odpovědné nejen za své zdraví, ale také za zdraví nenarozeného dítěte. Proto byste měli být při užívání léků velmi opatrní. Jakékoli ošetření musí být dohodnuto s gynekologem. Tématem článku je příjem askorutinu během těhotenství..

Ascorutin - složení a působení

Složení askorutinu se odráží v názvu. Jedná se o kombinaci kyseliny askorbové (vitamin C) a rutinu (vitamin P). Nelze to však považovat za komplex vitamínů, jedná se o léčivo.

Rutin se nazývá propustnost pro vitamíny. Stabilizuje pojivové tkáně, zvyšuje dýchání tkání a stimuluje redoxní reakce v těle. Její působení zvyšuje pružnost stěn krevních cév, snižuje jejich propustnost a křehkost. Navíc je prokázáno, že účinek rutinu je mnohem účinnější, pokud je používán v kombinaci s vitamínem C.

Kyselina askorbová je však nutná nejen ke zvýšení rutinu. Jeho nedostatek v těle snižuje imunitu, proto se askorutin také používá ke zvýšení odolnosti těla vůči infekčním onemocněním.

Lék má následující účinek:

 • zvyšuje vaskulární flexibilitu;
 • snižuje propustnost cévních stěn a posiluje je;
 • zlepšuje mikrocirkulaci krve, což usnadňuje otok;
 • zastavuje zánětlivé procesy;
 • antioxidační účinek;
 • posiluje imunitní systém.

Tablety obsahují vitaminy v poměru 1: 1, 50 mg každého vitamínu. Užívejte lék pouze po konzultaci s lékařem.

Léčba askorutinem během těhotenství

Hlavním pravidlem je, že v raných fázích je užívání drog vyloučeno. Prvních 12 týdnů je primární formací všech životně důležitých systémů budoucího člověka. Jakékoli rušení může vést k patologiím..

Ascorutin je vysoce propustný a snadno vstupuje do krevních cév dělohy. Proto gynekologové tento lék nepředepisují během prvních tří měsíců a těhotná pacientka by v žádném případě neměla samoléčit.

Je předepsán po prvním trimestru. Abyste pochopili, proč je tento léčivý přípravek předepsán, musíte si pamatovat vlastnosti těhotenství.

Ascorutin proti hlavním problémům těhotných žen

Od okamžiku, kdy se embryo objeví, začnou se tvořit nové kapiláry, které vyživují rostoucí dělohu. Kvalita těchto cév určuje užitečnost nitroděložní výživy nenarozeného dítěte.

Pokud růst a posílení krevních cév probíhá nedostatečnou rychlostí, nedrží krok s růstem plodu, jsou možné cévní ruptury, krvácení, nedostatek kyslíku a dalších živin pro embryo. Nedostatek živin, zejména hladovění kyslíkem, může narušit vývoj dítěte. Aby se těmto patologiím zabránilo, může lékař předepsat askorutin.

Zvýšení zátěže oběhového systému ve druhé polovině těhotenství může vést ke ztenčení stěn kapilár, jejich poškození a stagnaci krve. Navenek se to projevuje ve formě otoku. Účinek askorutinu obnovuje pružnost krevních cév, zmírňuje zánět, čímž snižuje otoky a zabraňuje jejich vzhledu.

Dalším běžným problémem u těhotných žen je anémie z nedostatku železa. Ascorutin užívaný s léky obsahujícími železo zvyšuje účinnost jejich absorpce. Vitamin C napomáhá vstřebávání železa a vitamin P urychluje jeho vstup do buněk.

Předepisování léků je možné u infekcí. Kombinovaný účinek dvou vitaminů zvyšuje obranyschopnost těla.

Plán použití je předepsán lékařem. Nesprávná a nekontrolovaná léčba drogami může vážně poškodit. Například je schopen zvýšit tlak a při rychlé koagulaci krve může způsobit krevní sraženiny. Proto je nutné pozorovat odborníka a důsledně provádět jeho doporučení.

Když je předepsán askorutin

Možné důvody pro předepisování léku:

 • nedostatek vitamínů C a P u těhotné ženy;
 • Anémie s nedostatkem železa;
 • snížená imunita;
 • predispozice křehkosti cév;
 • infekční choroby;
 • revmatismus;
 • otok s gestózou;
 • hrozba narušení placenty;
 • krvácení sítnice;
 • prevence krvácení z práce.

Ascorutin má obecně posilující účinek jako antioxidant, neutralizuje toxické látky vytvářené během metabolismu, čímž snižuje možnost patologií u dítěte.

Kontraindikace

Absolutní zákaz je brzký termín kvůli ohrožení dítěte. Později je užívání léku zakázáno:

 • alergie na léčivo;
 • patologie ledvin;
 • diabetes mellitus;
 • urolitiáza;
 • hyperkoagulace;
 • tromboflebitida.

Při těhotenství je třeba dbát zvýšené opatrnosti, pokud má těhotná žena vysoký krevní tlak, protože askorutin zvyšuje krevní tlak.

Je lepší se vyhnout současnému podávání komplexů askorutinu a vitamínu, aby se zabránilo hypovitaminóze.

Pokud v průběhu kurzu dojde k neobvyklým výtokům, bolestem a tahům v dolním břiše, je třeba léčbu přerušit a okamžitě konzultovat specialistu. Návštěva kliniky je povinná, nastávající matka sama nemůže určit přesnou příčinu problémů, možná s ní askorutin nemá nic společného.

Možné nežádoucí účinky

Ascorutin během těhotenství může způsobit negativní reakci různé závažnosti. Přiložené pokyny označují:

 • tlakové rázy;
 • bolest hlavy;
 • alergická vyrážka;
 • teplota;
 • nevolnost, zvracení;
 • průjem.

Jsou možné vážné komplikace, například tvorba ledvinového kamene nebo tvorba krevních sraženin. Proto je nezbytné neustálé sledování gynekologem..

Schéma a pravidla pro užívání drogy

Uvolňovací forma askorutinu je 100 mg tablety. Trvanlivost léku je 3 roky. Přijímání léků s ukončenou platností je přísně zakázáno.

Dávkování a režim předepisuje lékař. Vezměte si pilulku na plný žaludek, bez žvýkání, vypijte hodně vody čistou vodou. Minerální nebo šumivá voda, ovocné a zeleninové šťávy, čaj může neutralizovat účinek léku.

Těhotná pacientka musí upozornit lékaře, pokud již užívá nějaké léky. Interakce askorutinu s jinými léčivými přípravky může mít negativní důsledky. Podle pokynů je tedy zakázáno brát ji současně s antikoagulanty, sulfonamidy, aminoglykosidy a dalšími - seznam je působivý. Pouze lékař může učinit rozhodnutí.

Závěr

Budoucí rodiče by měli při plánování těhotenství přemýšlet o svém zdravotním stavu, absolvovat vyšetření a složit všechny potřebné testy.

Je nutný trvalý lékařský dohled a po celou dobu porodu dítěte.

Je třeba si uvědomit, že jakákoli tableta užívaná těhotnou ženou vstoupí do těla dítěte. Proto je nutné vyloučit samoléčení a zároveň striktně dodržovat všechna lékařská pravidla, pokud předepisuje léčebný postup. Přijetí askorutinu pod lékařskou kontrolou během těhotenství posílí oběhový systém matky a dítěte, pomůže vyrovnat se s problémy, zvýší imunitu.

Máte nějaké zkušenosti s léčbou askorutinem? Pište, možná vaše zkušenost bude užitečná pro nastávající matky.

Články O Neplodnosti