Hlavní Zdraví

Je možné, aby kojící matka snědla meloun: všechny výhody a nevýhody bobulí při kojení novorozence

V létě všech mladých matek je otázkou, zda mohou při kojení použít meloun. Lékaři nezakazují toto sladké bobule kojícím dámám, ale musíte znát některé nuance o výběru kvalitního zdravého ovoce, škodlivých a prospěšných vlastnostech.

Před zahájením zavádění stravy je nutné provést test na alergickou reakci u dítěte. Ráno můžete jíst malý plátek melounu a ovládat reakci těla drobků na nový produkt..

Pokud se neobjeví takové negativní reakce jako kožní vyrážky, rozrušení stolice a kolika, může kojící matka jíst meloun.

Výhody melounu během kojení

K normálnímu vývoji jejích drobků by kojící žena měla dostat dostatečné množství minerálů a vitamínů..

Šťavnatá dužina melounu obsahuje:

 • vápník a hořčík, který pomáhá ženskému tělu zotavit se po porodu,
 • Vitamin C, který zvyšuje odolnost proti infekcím a virovým onemocněním, se také podílí na procesu zpracování dusičnanů na bezpečné sloučeniny a jejich odstraňování z těla.,
 • kyselina listová, která se podílí na tvorbě intelektuálních schopností dítěte, brání patologickým změnám v nervové trubici dítěte; také zvyšuje množství mléka kojící matky,
 • železo, hlavní „bojovník“ s anémií u kojící ženy,
 • kyselina panthenolová, zodpovědná za normalizaci spánku dítěte a mladé matky,
 • riboflavin, kyselina askorbová, antioxidanty, které odolávají změnám věku u žen, brání rozvoji nádorových buněk v těle.

Výhody melounu pro kojení jsou zřejmé. Podle mnoha kojících žen vodní meloun výrazně zvyšuje množství mléka. Kojící matka si může vychutnat chuť šťavnaté buničiny, ale je důležité znát opatření a nenechat se unést.

Nebezpečí melounu při kojení

Není nerozumné, že mnoho žen se bojí zavést meloun do stravy během kojení. Sladké ovoce je držitelem rekordu pro jeho schopnost akumulovat dusičnany. Dusíkaté sloučeniny (dusičnany) se nacházejí v jakékoli půdě a nejsou nebezpečné. Přebytek dusičnanů v plodu je škodlivý.

 • trávicí poruchy u kojenců,
 • zvracení,
 • zvýšit plynování ve střevech,
 • způsobit otravu.

Při prvních známkách otravy dítěte musíte naléhavě zavolat sanitku.

Absolutní kontraindikace jsou:

 • žaludeční nevolnost,
 • závažné onemocnění ledvin, které narušuje normální odtok moči,
 • přítomnost kamenů a písku v ledvinách.

Aby se předešlo nepříznivým účinkům na tělo dítěte, doporučuje se, aby bobule byla přidána do stravy nejdříve 4 měsíce po porodu..

Opatření při výběru melounu

Hlavním pravidlem při výběru plodu je sezónnost. Nejlepší čas na nákup je konec srpna. Během tohoto období dochází k zrání v přirozených klimatických podmínkách bez použití chemických hnojiv, která zrychlují zrání.

Nakupujte ovoce v důvěryhodných maloobchodních prodejnách, věnujte pozornost certifikátu kvality prodávajícího.

Preferují středně velké vodní melouny o hmotnosti asi 5 kg. Toto je nejpřirozenější hmotnost zralého ovoce. Velmi velké vodní melouny jsou přesyceny škodlivými hnojivy a dusičnany.

Příliš malé vzorky jsou vytrhávány příliš brzy a nedokázaly dostatečně akumulovat užitečné vitamíny a minerály.

Kolem projít: popraskané, pomalé, vroubkované a měkké ovoce. Vyhněte se nakupování na hromadě ovoce nebo po silnicích.

Pokud se zdá, že vnější parametry melounu jsou vysoce kvalitní, ale nelíbí se vám vůně bobule nebo něco intuitivně alarmujícího, odmítněte takový nákup.

Známky zralého melounu

 1. Silná kůra tmavě zelené barvy a zářivě černé pruhy podél ovoce. Na kůře by neměly být žádné škody ani praskliny..
 2. Středně suchý cop a na boku žlutozelená skvrna. To je ukazatel toho, že meloun dozrával v přirozeném prostředí, nikoli ve skleníkových podmínkách. Příliš suchý ocas - indikátor dlouhého skladování.
 3. Buničina by měla být lehce heterogenní barvy a měla by mít tenké bílé žíly. Hladký střih a žluté pruhy jsou známkou nekvalitního produktu, jehož nákup by měl být vyřazen.

Pokyny kojení

 1. Před použitím ovoce důkladně opláchněte pod tekoucí studenou vodou..
 2. Nikdy nejezte první meloun. Nechte jednu z domácnosti, která vyzkouší léčbu jako první, a při absenci nechtěných reakcí můžete nabídnout k jídlu malý kousek kojící matky.
 3. Po těžkém jídle nejezte meloun. To je plné zvýšené fermentace v žaludku, zvýšení tvorby plynu ve střevě. Také docela zatěžující pro celý gastrointestinální trakt, nemluvě o důsledcích pro nezformované tělo dítěte.

Stanovisko Dr. Komarovsky E.O..

Slavný pediatr Komarovsky Evgeny Olegovich věří, že během kojení můžete do stravy přidat meloun..

Evgeny Olegovich radí:

 • kupujte pouze ovoce, z nichž jste si naprosto jistí,
 • Nezapojujte se do raných melounů. To pomůže vyhnout se požití velkého množství dusičnanů do těla kojící matky a zabránit otravě.,
 • sníst pár lalůček plodu, ale poté, co ho krmili tátou pevně a tento „experiment se ukázal jako úspěšný“.

Když znáte všechny nuance výběru kvalitního produktu, jeho příznivé vlastnosti a kontraindikace, můžete bezpečně používat meloun během kojení, ale ne dříve než 4 měsíce po porodu..

Pamatujte, že vývoj a zdraví malého muže závisí na vaší výživě. Před použitím zkontrolujte reakci dítěte na nový produkt a poté si v malých porcích užijte tento nádherný sladký bobule, nasyťte tělo živinami a vitamíny.

Je možné během kojení jíst meloun: všechny argumenty pro a proti

V srpnu je měsíc všech Rusů spojen výhradně s výskytem zralých a chutných bobulí - melounu na policích. Téměř všichni lidé si tento produkt rádi užívají, ale po porodu má žena obrovské množství zákazů výživy. Ostatně vše, co matka během kojení bude jíst, prochází mateřským mlékem k dítěti. Na konci léta mají samozřejmě všechny matky otázku: je možné použít kojení meloun při kojení?

Nepopiratelné výhody bobulí

Mnoho lidí si myslí, že meloun je naprosto zbytečný produkt: kromě velkého množství cukru a vody neobsahuje nic. Všichni se však velmi mýlí. Meloun - sklad všech druhů vitamínů a minerálních látek, zvláště potřebný pro ženu po porodu a při krmení novorozence.

Například cukr obsažený v tomto bobulovině není vůbec to, co si obvykle představujeme, sestává ze sacharózy, fruktózy a glukózy, tyto cukry nevytvářejí kvašení ve střevě, a proto nezpůsobují tvorbu plynu. Pokud dítě často trpí střevní kolikou, může matce jíst meloun.
Samotná buničina obsahuje následující prospěšné látky:

 • pektiny, které pomáhají v zažívacím systému;
 • železo, aby se zbavila anémie, potřebuje kojící matka jen jíst potraviny bohaté na tento stopový prvek;
 • kyselina listová, která je také vynikajícím způsobem boje s anémií u žen po porodu, navíc má tato kyselina pozitivní účinek na fungování nervového systému. Kojící matka může jíst meloun, aby se uklidnil po náročném dni a relaxoval;
 • kyselina panthenolová, která pomáhá nastolit normální spánek během kojení;
 • Vitamin A, který dodá kojící ženě zdravou pleť;
 • vitamín C, v dužině melounu obsahuje obrovské množství tohoto vitamínu, a pokud budete jíst bobule, můžete pravidelně dobíjet baterie a chránit se před různými infekcemi;
 • produkt také obsahuje beta-karoten, což je velmi silný antioxidant, v kilogramu vlákniny je čtvrtina denní normy. Pokud matka během kojení bude jíst alespoň několikrát týdně meloun, přispěje to k odstranění toxinů a toxinů z těla;
 • mimo jiné obsahuje stopové prvky, jako je draslík, hořčík, fosfor, vápník, vše, co je pro každou ženu po porodu nezbytné.

A 27 kcal ve 100 gramech produktu vám nedovolí přibrat na váze maminku, která sleduje její postavu.

Jaká škoda může bobule kojící matce a dítěti?

Kojící žena může tento produkt konzumovat, ale je třeba si uvědomit, že se nemusí zapojovat. Častější případy otravy melounem, žaludeční nevolnost a alergické reakce. A matka by měla během kojení novorozence pečlivě přistupovat k otázce výživy.

Bobule často obsahují velké množství dusičnanů, které bezohlední výrobci plní melouny, aby rychle dostali své zboží na pult.

Kojící matka by proto neměla tento produkt jíst až do konce srpna nebo začátku září, kdy si můžete být jisti, že prokládaná pochoutka je přirozeně zralá.

Je také důležité si uvědomit, že přebytek dusičnanů přechází do mateřského mléka, a tedy i na dítě, které může poškodit tělo dítěte. Pokud po tom, co žena snědla pár kousků, se ona nebo dítě necítily dobře, můžete otrávení posoudit. Budou indikovány následující příznaky:

 • porušení stolice;
 • zvýšení teploty;
 • nevolnost nebo zvracení.

V takovém případě musíte okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Přesto, že meloun je velmi užitečný pro ženu po porodu a během kojení, je to spíše alergický produkt. Pokud má maminka přirozeně mírnou alergii na bobule, je lepší ji během kojení vůbec nepoužívat. Rovněž je nutné pečlivě sledovat reakci těla dítěte na produkt, v případě diatézy je třeba ho okamžitě přestat jíst, a to i v malých dávkách.

Stále meloun by neměly jíst ženy trpící některými chorobami:

 • diabetes mellitus;
 • gallstoneova choroba;
 • nemoci močového systému;
 • akutní nebo chronická pankreatitida.

Abyste se vyhnuli škodám - vyberte si právo

Zvažte všechny případy, kdy může žena během kojení jíst prokládané ošetření:

 • přirozeně bobule dozrává až na konci letního období, takže byste se jej měli snažit jíst před srpnem až zářím;
 • zejména po porodu se žena musí vyhnout různým infekcím, po zakoupení tohoto produktu se musíte ujistit, že na pokožce nedochází k poškození způsobenému infekcí nebo nebezpečnými mikroorganismy;
 • pokud byl bobule nezralý, je lepší opustit jeho používání, aby nedošlo k vyvolání střevních rozrušení u matky nebo dítěte;
 • je lepší začít konzumovat meloun nejdříve 4 měsíce starý;
 • meloun by měl být samostatný pokrm, nejezte ho po vydatném obědu nebo večeři.

A co meloun??

Meloun se objevuje na policích současně s melounem a je také oblíbeným zážitkem. Kromě toho je mnohem užitečnější než výše uvedený produkt, obsahuje třikrát více vitamínů a minerálů.

Meloun zahrnuje stopové prvky, jako je jód, měď, chlor, síra, kobalt a zinek. Za jeho obrovské výhody však lze zaplatit značnou cenu: konec konců je považován za nejsilnější alergen.

Po použití může mít dítě nebezpečnou alergickou reakci, proto je lepší odložit zavedení melounu do stravy mámy na další období.

Souhrnně lze říci, že je užitečné konzumovat meloun nebo meloun během kojení, ale stojí za to si pamatovat individuální nesnášenlivost těchto produktů pro mámu nebo dítě. Nezapomeňte je také před nákupem pečlivě prohlédnout. A tak meloun během kojení pomůže ženě dobít její baterie, doplnit zásoby všech potřebných vitamínů a minerálů a díky své světlé chuti také dá hodně pozitivních emocí.

Meloun pro hepatitidu B - přínos nebo poškození?

Na začátku podzimu mají kojící matky spoustu chutných pokušení v podobě různých zralých bobulí a ovoce. Jedním z nich je sladký a šťavnatý meloun. Na trzích a regálech přitahuje oči matek, které mají omezenou stravu, je však možné při kojení použít chutný meloun, v jakém množství a jak je správně zvolit?

Kromě toho je užitečné zjistit, zda jsou v melounu užitečné látky, vitamíny a makronutrienty. Po obdržení odpovědí na všechny otázky bude pro kojící matky snazší vyvodit správné závěry ve prospěch této bobule během HB.

Je možné jíst meloun kojící matce

Jak víte, 90% složení melounu je pouze voda, což má velmi příznivý vliv na kojení. Ale i přes to, během kojení, existuje omezení spotřeby melounu. Nejsou neopodstatněné, protože zneužívání tohoto produktu kojící matkou může mít u dítěte za následek nadýmání, žaludeční nevolnost, alergickou reakci nebo dokonce vážnou otravu..

Důvodem všech těchto potíží mohou být dusičnany obsažené v melounu nebo spíše jejich množství. Tento bobule je schopen absorbovat chemická hnojiva a herbicidy z půdy více než ostatní. Dusičnany se v něm hromadí a při konzumaci přecházejí do mateřského mléka, které zase přechází do nezralého gastrointestinálního traktu dítěte. Proto si kojící matka, která se rozhodla hýčkat, musí vybrat meloun velmi pečlivě, protože mohou být užitečné pouze kvalitní a zralé plody. Obzvláště pečlivě je třeba jíst meloun pro matky kojící děti do jednoho roku.

Při správné spotřebě kvalitního ovoce lze úspěšně regulovat laktaci.

Je nutné pečlivě sledovat výskyt alergických reakcí, jak u samotné kojící matky, tak u jejího dítěte.

Vzhledem k diuretickým vlastnostem melounu mohou ženy po porodu vyřešit problém s otokem, což je celkem běžné.

Výhody melounu pro kojení

Pokud se rozhodnete pro správný a dávkovaný meloun pro kojení, pak může žena kromě chutného produktu získat také mnoho užitečných látek, obnovit ztracenou sílu těla po těhotenství a porodu a také poskytnout vynikající prevenci před nadcházejícími respiračními a infekčními chorobami z podzimu do zimy..

Je známo, že vodní melouny mají následující vlastnosti:

 • protizánětlivé vlastnosti;
 • antipyretické vlastnosti;
 • diuretický účinek;
 • obsahuje vitamíny, včetně C, B1 a B2, makro a mikroelementy, včetně hořčíku, železa a vápníku, což je nezbytné pro srdce a cévy;
 • obsahuje pektiny, které podporují normální trávení;
 • obsahuje kyselinu listovou, která podporuje vývoj inteligence u dítěte během nitroděložního zrání a během kojení a rovněž pomáhá zvyšovat produkci mateřského mléka, zlepšuje vzhled kůže a pomáhá normalizovat trávení v kojící matce;
 • obsahuje kyselinu panthenolovou, která pomáhá regulovat spánek a zajišťuje vylučování toxinů z těla;
 • je bohatá na antioxidanty, například karoten, niacin, thiamin a riboflavin, které zlepšují vidění, chrání tělo před poškozením způsobeným stárnutím a jsou účinným protirakovinovým činidlem;
 • obsahuje sacharózu, fruktózu a glukózu, což jí dodává příjemnou sladkou chuť s minimálním obsahem kalorií (25 kalorií na 100 g) a aniž by způsobovalo nadýmání a kvašení ve střevech.

Kromě toho všeho, meloun pomůže tělu maminky zbavit se toxinů, odstranit písek a ledvinové kameny.

Preventivní opatření

Aby bylo použití melounu během HB co nejužitečnější a nemělo důsledky pro zdraví matky a jejího dítěte, je třeba dodržovat základní pravidla opatrnosti. To se týká jak výběru vysoce kvalitního ovoce, tak malých porcí..

Jak víte, všechny kojící matky mají zvláštní přirozenou citlivost, včetně těch potravin, které jsou na stole. Proto je velmi důležité poslouchat vaše vnitřní pocity. Intuitivně nízká kvalita a ovoce plné dusičnanů nezpůsobí, že by kojící matka chtěla sníst kus navíc. V každém případě musíte s množstvím sladkého a šťavnatého dezertu znát opatření.

Za bezpečnou porci se považuje asi 3-4 plátky melounu denně. S tímto množstvím se můžete hýčkat a ublížit dítěti, i když je obsah dusičnanů příliš vysoký.

Zejména je nutné do vaší stravy pečlivě zavést meloun pro ženy, jejichž rodina má lidi s astmatem nebo alergickými reakcemi. V tomto případě je lepší zdržet se léčby, dokud dítě není 3-4 měsíce staré..

Jak vybrat meloun?

Přirozené období dozrávání melounů je považováno za konec srpna - začátek září. Všechny bobule, které se objevují na trzích dříve, by měly být podezřelé. Takové melouny dozrávají v nepřirozených skleníkových podmínkách. Výjimkou mohou být dovezené uzbecké rané odrůdy.

Kojícím matkám se navíc nedoporučuje kupovat meloun na přírodních trzích, kde produkt nemá odpovídající osvědčení o jakosti. Nejlepší je nakupovat v důvěryhodné prodejně..

Vysoce kvalitní, přirozeně vyzrálý sladký meloun se bude lišit v následujících ukazatelích:

 • střední velikost;
 • skořápka melounu bude natřena kontrastními protáhlými pruhy;
 • na straně bude zřetelně patrná žlutá skvrna;
 • ocas nebude příliš suchý;
 • horní část slupky nebude obsahovat poškození, promáčknutí, řezy nebo praskliny, skrze které mohou bakterie proniknout.

Tato chutná bobule se tak může stát naprosto bezpečným produktem pro dítě a matku, pokud někdo přistupuje k výběru pečlivě a vědomě..

Použití melounu s GV

Meloun je populární letní bobule, která má lehkou chuť a nízký obsah kalorií, dokonale uhasí žízeň v letním období. Ale ne každé ovoce je užitečné, existují kontraindikace pro použití, které je třeba vzít v úvahu. Například meloun během kojení nelze vždy jíst, protože někdy vyvolává alergii nebo dokonce obsahuje v kompozici pesticidy a dusičnany. Takové sloučeniny pronikají do mateřského mléka a poškozují matku a novorozence, proto při výběru bobule musíte být opatrní.

Výhody melounu během kojení

Složení buničiny melounu obsahuje mnoho užitečných složek, které mohou urychlit proces postpartum zotavení ženy, jmenovitě:

 1. Hořčík - obnovuje vitalitu, naplňuje tělo energií, má uklidňující vlastnosti, pomáhá relaxovat a usnout.
 2. Vápník - zvyšuje laktaci, je zodpovědný za obnovení struktury vlasů a nehtů.
 3. Vitamin C - přírodní antioxidant, který zvyšuje odolnost imunitního systému, posiluje krevní cévy a vyživuje pojivové tkáně.
 4. Kyselina listová - dodává energii, tónuje tělo, pomáhá tvořit kostru dítěte.
 5. Železo - Zabraňuje anémii u žen, což je běžný poporodní problém. Působí na štítnou žlázu, zajišťuje normální produkci hormonů.
 6. Kyselina pantothenová - zvyšuje vstřebávání prospěšných látek, které vstupují do těla potravou, chrání centrální nervový systém.

Pozornost! Pravidelná konzumace bobule v případě hepatitidy B prospěje ženě, pokud je produkt přimíchán do krmné dávky přiměřeně a úmyslně. Musíte si vybrat lepší a přirozené ovoce, koupit pouze v období přirozené zralosti.

V souladu s tím může a měla by kojící matka vstoupit do své stravy. Navzdory skutečnosti, že maso plodu je červené, při správném použití nevyvolává alergickou reakci. Spotřeba začíná malým kusem, pokud netolerance chybí, může být produkt konzumován.

Nebezpečí melounu při kojení

Přes všechny výhody bobule může poškodit zdraví dítěte i samotné ženy. Výhody přináší pouze přirozené, přirozeně zralé ovoce a bobule zrající pod vlivem dusičnanů jsou nebezpečné. Při konzumaci produktu nízké kvality se můžete setkat s těmito reakcemi:

 • poruchy trávicího traktu;
 • akutní alergické reakce;
 • zvracení
 • horečka.

Když matka konzumuje bobule, výhoda a její poškození jsou plně přenášeny na dítě, příznaky otravy jsou akutní, proto nepodceňují její nebezpečí. Prodloužený průjem a zvracení vede k narušení vodní rovnováhy. Vyvolává dehydrataci, která je u dětí mladších 1 roku léčena pouze v nemocnici.

Meloun není na seznamu zakázaných potravin pro HS, takže jej můžete použít, ale podléhají pravidlům zvýšené opatrnosti. Neměli byste ji jíst s bílým nebo žitným chlebem, taková kompozice u dětí vyvolává plynatost a koliku.

Seznam kontraindikací k použití:

 • predispozice k alergickým reakcím u novorozence;
 • diabetes;
 • kameny v orgánech močového systému;
 • pankreatické léze.

Pokud se při prvním použití melounu matkou projeví reakce dítěte, ochutnávka by měla být odložena o nejméně 1 měsíc. Můžete jít k alergologovi a udělat test..

Pozornost! Je možné zavést meloun do stravy ženy během laktace poté, co dítě dosáhne věku 4 měsíců.

Opatření při výběru melounu

Sladké bobule jsou nebezpečné nejen kvůli dusičnanům. Kompozice může zahrnovat bakterie, které vstupují do buničiny prostřednictvím mikrotrhlin na povrchu. Seznam základních tipů ke snížení rizika při nákupu zahrnuje:

 • nekupovat tykve před srpnem je období sezónní zralosti;
 • Před stříháním je třeba si umýt bobule a ruce;
 • nekupujte krájené, sekané, měkké ovoce;
 • nakupujte pouze v důvěryhodných obchodech, opouštějte trhy;
 • snězte pouze maso, aniž byste popadli 1 cm vrstvu poblíž kůry.

Není třeba žádat prodejce, aby provedl řez na meloun, aby zkontroloval jeho zralost. Taková metoda samozřejmě zajistí kvalitu, ale učiní ji nepoužitelnou.

Pokyny kojení

Jak jíst meloun při kojení a jak je to možné? Je velmi obtížné na tyto otázky dát přesné odpovědi. Přes všechny výhody plodu, ale to může být škodlivé, nutit zavést některá pravidla pro přijetí.

První nebezpečí, které spočívá v čekání na matku, se projevuje ve formě alergické reakce u dítěte, takže nový produkt musíte vyzkoušet podle následujících pravidel:

 • kus by měl být malý;
 • musíte vzít buničinu, která se nachází daleko od kůry;
 • sníst produkt ráno;
 • nepoužívat jako dezert, jíst odděleně od jídla.

Po 1 hodině musíte kojit a začít sledovat reakci. Pokud se na těle objeví zarudnutí a vyrážka - seznámení s melounem by mělo být odloženo do příští sezóny. I malé alergické příznaky jsou důvodem pro odmítnutí jíst bobule, jsou nebezpečné a mohou vést k rozvoji anafylaktického šoku, akutní dermatitidy.

Přestože produkt pěstovaný ve správných podmínkách není alergenní, může dojít k reakci v důsledku nestability trávicího traktu. Trávicí orgány prostě nemohou normálně reagovat na příchozí komponenty. Proto není možné s jistotou odpovědět na otázku, zda je možné kojící matce jíst meloun..

Zvýšení tělesné teploty, zvracení, průjem u kojenců po konzumaci mateřského mléka je příležitost k okamžité lékařské pomoci. Uvedené příznaky jsou charakteristické pro akutní otravu jídlem a jsou pro dítě velmi nebezpečné, takže nemůžete zdržet se odpovědi. Naléhavá potřeba kontaktovat sanitku, protože příznaky dehydratace rostou velmi rychle, léčba otravy doma je nepřijatelná.

Pozornost! Reakční doba pro meloun je asi 2-3 hodiny po konzumaci mateřského mléka. Během toho by dítě mělo být pod dohledem dospělých.

Pokud první den nedojde k reakci na použití nového přípravku u novorozence, je odpověď na otázku, zda je možné jíst meloun během kojení, pozitivní. Žena může vstoupit do stravy, podléhá normám a pravidlům spotřeby, riziko pro dítě je minimální. Denní objem konzumovaného produktu by neměl překročit 300 g. Je třeba jíst meloun ráno, takže v případě špatné kvality produktu nedochází v noci k zažívacím potížím, protože je obtížnější na ně včas reagovat. Samozřejmě je třeba zkontrolovat, zda každé zakoupené ovoce splňuje kritéria kvality.

Znáte-li výhody produktu, musíte mít na paměti, že pokud nejsou dodrženy normy týkající se objemu spotřeby, zvyšuje se riziko nežádoucích účinků. Zneužívání melounu vyvolává časté močení, které vede k vyluhování prospěšných látek z těla. Vápník a hořčík obsažené v kompozici jsou absorbovány lidským tělem, pouze pokud jsou konzumovány v přijatelném množství.

Meloun může být přidán do dětské výživy po dosažení věku 1 roku, nepřesahující denní normu 100 g. Včasné nezávislé ochutnávání produktu dětem může být nebezpečné z důvodu rizika poškození funkce ledvin a trávicích chorob.

Názor lékařů

Lékaři, včetně slavného ukrajinského pediatra Dr. E.O. Komarovsky, nedávají definitivní odpověď ohledně vhodnosti konzumního melounu kojící matkou. Důvodem je skutečnost, že je velmi obtížné ověřit kvalitu bobule. Při výběru produktu je třeba vzít v úvahu 3 kritéria:

 • plná důvěra v kvalitu (produkt se pěstuje v podmínkách šetrných k životnímu prostředí);
 • přirozené zrání bez použití syntetických hnojiv a dusičnanů;
 • provedení kontroly kvality doma.

Podle lékařů může být meloun zaváděn do ženské stravy během kojení nejdříve 4 měsíce po narození. Až do této chvíle není trávicí trakt dítěte s takovou zátěží schopen se vyrovnat. Žena by si měla být vědoma toho, že všechny produkty, které konzumuje, vstupují do těla dítěte s mlékem a ovlivňují jeho zdraví. Minutní gastronomické potěšení nebude schopno kompenzovat problémy spojené se konzumací bobulí nízké kvality.

Tipy pro meloun

Zralý produkt splňuje následující vlastnosti:

 • objemný a lehký;
 • suchý stonek;
 • na povrchu je jasný vzor;
 • cvaknutí na povrchu vyvolá tupý zvuk;
 • při mačkání slupky praskají;
 • žádné poškození, propíchnutí, praskliny, hniloba a promáčknutí.

Ne všechny druhy ovoce jsou kontrolovány speciálními laboratořemi na kvalitu, zejména pokud jsou prodávány na přírodních trzích, ale doma si můžete udělat trochu zkušeností. Pro zajištění kvality melounu potřebujete:

 1. Kupte si produkt, který splňuje uvedená kritéria.
 2. Přineste domů, aby se trochu ochladil, umyjte se.
 3. Nakrájejte malý kousek buničiny a ponořte ji do sklenice s vodou o pokojové teplotě.

Po 1 hodině můžete vyhodnotit výsledek, má-li tekutina růžovou nebo malinovou barvu - ve složení jsou dusičnany. Zakalení vody naznačuje, že meloun je vhodný ke spotřebě. Takový test může být proveden také melounem, pokud je jeho zralosti dosaženo uměle, voda změní barvu na jasně oranžovou nebo žlutou. Tento test je velmi jednoduchý a nevyžaduje pro jeho implementaci mnoho volného času, takže byste jej neměli opomenout, zejména pokud kojící matka, těhotná žena nebo dítě vyzkouší meloun.

Pozornost! Dodržování jednoduchých standardů a pravidel pro kontrolu zralosti melounu znemožní vážné problémy. Tuto metodu je užitečné použít nejen při výběru potravin pro potraviny pro hepatitidu B, ale také průběžně.

Meloun je zdravé ovoce, které obsahuje cenné vitamíny a minerály, za předpokladu, že v buničině nejsou dusičnany. Přítomnost škodlivých látek radikálně mění kvalitu kultury, což ji činí škodlivou. Spotřeba v období hepatitidy B je nejen nebezpečná, ale také nepřijatelná z důvodu nezvratných následků. Tato skutečnost je základem rozporů lékařů hádajících se o výhodách melounu a melounu pro ženu v období GV.

Je možné kojit meloun při kojení novorozence

Po narození dlouho očekávaného dítěte se musí nová matka mnoha způsoby omezit. Takže většina oblíbených potravin, ovoce, zeleniny spadá pod zákaz. Pokud jde o meloun, je možné s kojením a v jakém množství?

Výhody a poškození melounu při kojení

Odborníci se shodují v názoru, že tykve jsou nezbytné pro matku i dítě. To je vysvětleno skutečností, že meloun je známý obsahem velkého množství vitamínů a minerálů, které jsou pro novorozence a matku nezbytné k rychlému zotavení těla po porodu.

Takže ve sladké dužině melounu obsahuje:

 • hořčík;
 • vápník;
 • žehlička;
 • kyselina listová;
 • kyselina panthenolová;
 • Vitamin A, C.

Bobule má diuretický účinek, který vám umožní zbavit se otoků, odstranit přebytečnou tekutinu. Rovněž doplňuje vodní bilanci, čímž zlepšuje produkci mléka matkou.

Kromě velkého počtu pozitivních vlastností má meloun také negativní stránky. Takže sladký bobule je nejsilnějším alergenem. Pokud je matka alergická na produkt, může se u dítěte téměř určitě objevit stejný příznak. Ale při konzumaci melounových produktů musíte znát toto opatření.

Zvláštní pozornost je věnována denní spotřebě melounu. Důvodem je skutečnost, že dnes jsou regály naplněny nevyhovujícím zbožím. Pro rychlé zrání tykví výrobci používají dusičnany. Chemikálie se ukládají do dužiny melounu a po konzumaci matkou bobule vstupují do mateřského mléka. Konzumace melounu s velkým množstvím dusičnanů povede k otravě matky i dítěte.

Kontraindikace

Meloun je kontraindikován v přítomnosti dítěte nebo matky:

 • alergie
 • diabetes mellitus;
 • ledvinové kameny;
 • onemocnění slinivky břišní.

Pokud se u novorozenců objeví diatéza, je nutné ze stravy vyloučit sladký produkt.

Jak používat meloun s hepatitidou B

Stejně jako každý nový produkt musí být meloun zaváděn do stravy postupně. Po 60 dnech od vzniku mléka může žena začít jíst nová jídla. Bude bezpečnější vyzkoušet první kousek melounu, aby se zabránilo otravě. Za týden by se nemělo podávat více než jedno nové ovoce nebo zelenina. První příjem sladké buničiny by neměl být více než jeden řez. Pak si musíte udělat přestávku za 3-4 dny a sledovat reakci dítěte. Při absenci alarmujících příznaků ve formě změn ve stolici, vyrážkách na kůži, nadměrné náladě, můžete produkt i nadále používat. Postupné zvyšování podílu konzumovaných plátek melounu.

Když nemůžete jíst meloun při kojení

V prvních měsících života dítěte se použití melounu nedoporučuje. Kromě toho existuje řada chorob, v jejichž přítomnosti je zakázáno jíst melounový produkt. Pokud jsou u matky nebo dítěte detekovány alergické reakce, meloun je ze stravy vyloučen. Když dítě vyroste a jeho trávicí systém zesiluje, můžete se pokusit produkt znovu představit.

Kdy lze do stravy kojící matky zavést meloun?

Jakýkoli nový produkt s HB je uveden na trh až poté, co dítě dosáhne věku tří měsíců. Před tímto obdobím musí nová matka dodržovat přísnou stravu..

V jaké formě je nejlepší použít

Doporučuje se jíst ovoce jako samostatné jídlo. Sladké bobule by neměly doplňovat vydatnou večeři, oběd.

Povolené množství melounu s HW

Produkt melounu by měl být konzumován s mírou. Při nadměrné spotřebě melounu s HS hrozí zažívací potíže matce i dítěti. Maminka se může objevit - plyn, nadýmání, těžkost, dítě - kolika. Povolená dávka melounu za den pro kojící matku by neměla být vyšší než 50 gramů produktu, o šest měsíců lze dávku zvýšit na 500 gramů.

Jak si vybrat

Aby nedocházelo k negativním důsledkům, musí být výběr sladkých bobulí pečlivě ošetřen. Melouny by měly být bez trhlin a odřezků. Neměli byste kupovat melouny, které se prodávají po silnici. Před nákupem se ujistěte, že neexistují žádné infekce..

Melouny dozrávají pouze na podzim, takže bobule prodávané na jaře a v létě obsahují velké množství dusičnanů. U GV je třeba melouny zakoupit nejdříve na začátku podzimu. Zralé ovoce má po straně suchý ocas a tmavě žlutou skvrnu a kůra je hustá.

Stanovisko Komarovsky

Dr. Komarovsky doporučuje:

 1. Jezte pouze osvědčené ovoce.
 2. Kupujte pouze sezónní melouny.
 3. Získejte produkt na důvěryhodných místech.

Recepty

Melounové nanuky vyrobené následovně:

 1. Na půl sklenice vody rozřeďte 4 lžíce cukru. Rozdělte dužinu melounu na kousky, asi 3 šálky, vložte do mixéru a přidejte 2 polévkové lžíce cukrového sirupu. Smíchejte všechny ingredience.
 2. Výslednou směs nalijte do forem, zakryjte fólií a vložte do mrazničky na 2-3 hodiny. Dezert je připraven.

Recenze

Začal jsem jíst meloun a meloun, jakmile bylo dítě v malých porcích 3 měsíce staré. Zatím je vše dobré.

Meloun mám velmi rád, jedím s GV. Dítě nemá alergie a zažívací potíže. Mléko po melounu se stalo mnohem více.

Meloun se začal vstřikovat, když bylo dítě 3 měsíce. Objevila se diatéza. Nebral jsem žádná další rizika a odmítl jsem tento produkt. Přesto si všimla, že po ní bylo mnohokrát více mléka.

Blaho dítěte závisí na výživě matky. Proto by mělo být zavedení nových produktů vždy velmi opatrné. Je nutné prostudovat všechna doporučení a poradit se s lékařem.

Může melouny kojit: klady a zápory

Při zavádění nového jídla se mladá matka vždy zajímá, zda je pro dítě škodlivé. I v létě, když se chcete léčit melounem cukru, musíte vzít v úvahu všechna možná rizika, a to je vážné, protože melouny jsou pro zdraví docela nebezpečné. Před nákupem zeleného bobule je důležité přesně vědět, zda je možné kojit meloun při kojení novorozence..

Meloun během kojení

Denní strava kojící matky by měla zahrnovat vysoký obsah vitamínů a minerálů. Pro úplné složení mateřského mléka je nutný dostatečný příjem různých látek. Proto během kojení potřebujete a můžete jíst melouny, protože mají mnoho užitečných vlastností pro ženské tělo. Ano, a jen velmi chutné - proč ne mladá matka, aby se chovala k voňavé buničině.

 1. Vitamín - minerální složení. Šťavnatá dužina melounu obsahuje značné zásoby vápníku a hořčíku, vitamínu C a železa. Tyto látky se při výrobě mléka aktivně konzumují. Kojící meloun pomáhá doplňovat jejich zásoby v matce
 2. Obsah vody. Spotřeba velkého množství tekutiny během kojení je nezbytnou podmínkou dostatečného množství mateřského mléka. Buničina z melounu obsahuje až 90% vody. Při kojení pomocí melounu mladá matka uhasí hlad i žízeň
 3. Fruktóza. Šťáva obsahuje hodně fruktózy. Dodává tělu kojící matce tělo potřebné pro každodenní péči o dítě
 4. Celulóza. Mnoho mladých matek po porodu trpí zácpou. Vysoký obsah rostlinných vláken pomůže vyrovnat se s tímto delikátním problémem. Mladá matka často trpí otoky. Šťáva melounu má na tělo dobrý močopudný účinek a pomůže zbavit se přebytečné vody.

Dobrý zralý bobule má nejen mnoho užitečných vlastností, ale také vynikající chuť.

Příjemná vůně zanechává málo lhostejných. Pro mladou kojící matku jsou obzvláště nezbytné pozitivní emoce. Další věc je, že plod musí být vybrán správně..

Sezónnost

Výběr melounu pro konzumaci kojící matkou by měl být, když jsou ceny za ni nejnižší, což znamená, že tyto velké bobule obsahují nejméně množství škodlivých látek. Obvykle je to konec července - srpna.

Během tohoto období ovoce přirozeně dozrává v jižních oblastech naší země a je nejužitečnější. Pěstují se v takových podmínkách a jsou skvělé pro krmení během kojení..

Možné poškození

Kojení je nejdůležitější podmínkou dobrého zdraví a růstu dítěte. Mnoho dětí po narození je malé a slabé, ale jejich organismy přetrvávají v inovacích. Některé z nich jsou méně šťastné a dítě může trpět alergiemi..

Mladá matka se během těhotenství často kazí pochoutkami. Teoreticky by si dítě mělo zvyknout na použitá jídla. Ve skutečnosti je však situace taková, že přebytek může snadno způsobit alergie po narození, pokud nastávající matka byla příliš závislá na některých dobrotách..

Alergické reakce na výživu se vyskytují ve formě kožních vyrážek. Mnoho dětí naštěstí netrpí alergiemi, ale některé jsou náchylné k poměrně závažným alergickým reakcím. Předtím, než se sami rozhodnete, zda je možné kojit během kojení, je třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti kojence. Pokud se matka rozhodne zkusit nový produkt, musí matka pečlivě sledovat reakci dítěte.

V dnešní době jsou vodní melouny v prodeji po celý rok, zatímco ceny jsou mimo rozsah, ale není třeba mluvit o výhodách. Toto je obvykle dovážený produkt. Neměli byste si vybírat takové ovoce. Zámořské plody se mohou stát zdrojem množství zbytečných, často velmi škodlivých látek.

Meloun je schopen akumulovat značné množství dusičnanů, jejichž použití je během kojení nepřijatelné a může vyvolat vážné otrávení matky i dítěte.

První soud

Kdy mohu během kojení jíst meloun? Navzdory všem výhodám, nestojí za to zavést nový produkt do výživy matky v prvním měsíci života dítěte. Novorozenci jsou na tyto produkty velmi citliví. Stejně jako všechny světlé a zejména červené ovoce a zelenina může meloun vyvolat silnou alergickou reakci. Čím déle tedy kojící matka přestane jíst dobroty, tím lépe. Obzvláště pečlivě by melouny měly být zavedeny do výživy kojící matky v případě rizika dědičné alergie u dítěte..

Začněte jíst meloun v potravě s HS, nenechte se příliš unesený. Abyste předešli možnému poškození, můžete test zahájit malým kouskem. Nepřítomnost negativní reakce ukáže, že je povoleno jíst meloun při kojení mladé matky. V budoucnu se částka zvyšuje.

Jak vybrat to nejlepší

Při nákupu byste měli věnovat pozornost některým znakům, které ukazují, že před kupujícím stojí hodnotný produkt:

 1. Nízká hmotnost s velkými rozměry. Těžké melouny jsou příliš vodnaté a nejsou tak sladké. Tato možnost může být někdy výhodnější.
 2. Suché stopky. Když zraje, obsah vody postupně klesá a stopka zasychá.
 3. Jasný vzor a lesklý povrch také ukazují zralost..
 4. Po stisknutí se zralé ovoce objeví hlasitě.
 5. Bobule potřebují hodně zralosti. Meloun nasycený sluncem bude mít žlutou zemskou skvrnu.
 6. Při klepání je třeba slyšet tupý zvuk..
 7. Žádné poškození povrchu.

Není vždy nutné volit velké příklady. Malé bobule mají často sladší chuť. Před použitím meloun důkladně umyjte a otřete do sucha. Musíte skladovat v lednici. Plátky ovoce obvykle kazí rychle při pokojové teplotě.

Pro lepší vstřebávání jeďte mezi jídly šťavnatou dužinu. Pokud si dopřete léčbu ihned po jídle, existuje možnost zažívacích poruch.

Mnoho produktů má vysokou míru asimilace a zabraňuje trávení náročnějších. Melouny mají tuto funkci..

S rozumným přístupem k přípravě jídelního lístku a pečlivým zaváděním nových produktů můžete výrazně rozšířit stravu kojící matky. Výživa je nezbytná pro kojení. Přiměřené zásobování těla nejdůležitějšími prvky zajistí nejen nepřetržité kojení, ale také umožní mladé matce, aby neztratila veškerou svou sílu na způsobu dospívání dítěte..

V prvním roce života musí kojící žena vykonávat každý den mnoho povinností. Pro děti je důležité mít zdravé matky. Konzumace melounů pomůže udržet zdraví a zlepšit zdraví mladé matky.

Články O Neplodnosti