Hlavní Testy

Je možné, aby kojící matka snědla meloun: všechny výhody a nevýhody bobulí při kojení novorozence

Jíst meloun při kojení může být prospěšné a škodlivé. Všechno bude záležet na samotném plodu. Dobrý zralý meloun při kojení přinese jen pozitivní okamžiky, ale pokud selže, lze očekávat nepříjemné následky. Pojďme zjistit, jak odlišit dobrý meloun od špatného a jak neubližovat sobě a vašemu dítěti.

Jezte meloun nebo ne? Tuto otázku položilo mnoho kojících matek, které se starají o zdraví svého dítěte.

Výhody sladkých bobulí

Mikro a makro prvky, vitamíny - důležité látky pro tělo kojící matky, které by měla dostat ve správném množství. V melounu je spousta užitečných látek, proto je možné jej použít pro kojící ženy v období hepatitidy B (viz také: je možné péct s Gua?). Sladké bobule jsou bohaté na hořčík a vápník, a to jsou „stavební kameny“ pro obnovení ženského těla po porodu. Velká nabídka vitamínu C obsažená v šťavnaté buničině pomůže připravit se na setkání s nachlazeními a infekcemi čekajícími v bujném a deštivém podzimu..

Každá žena během kojení může mít anémii. Nedostatek železa v těle se více než naplní částí lahodného melounu, na který je tento velký bobule bohatý. Meloun je také chválen přítomností kyseliny listové, a jak víte, bylo to pro dítě během období nitroděložního vývoje nesmírně nutné, ale ani teď není jeho význam neméně důležitý.

Další kyselina k dispozici v melounu, panthenolic, je také velmi nezbytná pro kojící matku a její dítě během kojení. Pomáhá vytvořit sen, a také se vyrovnává s úkolem odstraňovat toxiny z těla. Kojící vodní meloun mimo jiné zvyšuje objem mateřského mléka u kojící ženy, což znamená, že ho můžete a dokonce musíte jíst. Kojící maminky tak mohou vstoupit do stravy v malých dávkách, protože dítě na ni nebude alergické. Nadměrný edém, který po porodu neodezní, bude účinněji odstraněn pomocí tohoto šťavnatého plodu..

Existuje nějaké poškození z melounu?

Přes všechny jeho výhody a radosti se vodní meloun může stát zdrojem velkých potíží pro kojící matku. Potenciální alergen je kategoricky kontraindikován při laktaci těm ženám, které měly alespoň nějakou negativní reakci na toto bobule. Diatéza na vodní meloun dítěte by měla být vyléčena co nejrychleji. Je důležité zabránit tomu, aby se onemocnění vyvinulo do chronické formy.

Potíž, která může čekat na mladé matky, je přejídání sladkého ovoce. Když žena užila hlavní jídlo, vezme dezert a žaludek nakonec dostane nadměrné zatížení a v důsledku toho i zvýšení množství plynu. V důsledku takového trávicího selhání mohou u dítěte začít problémy. Kolika a nadýmání čekají na arašídy kvůli nadměrné konzumaci lahodného ovoce matkou. Pamatujte na smysl pro proporce a pečlivě sledujte blaho dítěte po jídle.

Dalším nebezpečím čekajícím na milovníky sladkostí jsou dusičnany obsažené v ovoci uměle zrající. Mohou způsobit vážné otravy. Nejprve se „infekce“ dostane k ženě a potom k dítěti, protože chemikálie se dokonale vplíží do mateřského mléka.

Kontraindikace při používání melounu budou různá onemocnění, například diabetes kojící matky. Žena s touto diagnózou by měla sama pochopit, že pro ni nemůže být taková sladkost. Problémy s ledvinami nebo slinivkou břišní budou také kontraindikací použití šťavnatého dezertu. Než začnete jíst svůj oblíbený letní bobule, poraďte se se svým lékařem..

Výběr správného melounu

Dr. Komarovsky doporučuje dodržovat následující pravidla, aby si pro kojící matku vybral dobrý meloun:

 • Přirozené zrání nastává koncem srpna - začátkem září. Nepoužívejte buitce na svůdné bobule na trhu v polovině léta. Je pravděpodobné, že takový produkt bude škodlivý pro vás i pro dítě..
 • Je důležité, aby slupka melounu byla celá, bez prohlubní nebo trhlin. Jedná se o přímé cesty infekce, což je velmi nebezpečné během kojení..
 • Nejezte nezralé ovoce. Čím menší z problémů, které na vás a dítě čekají, je porucha trávicího systému. Je snadné rozeznat zralý meloun jeho suchým ocasem a žlutou stopou ležící na melounu.
 • Je zcela normální, že kojící matka nejprve dovolí ostatním členům rodiny, aby se léčili melounem, a teprve poté, co uvidí pozitivní reakci, se může jíst sama.
 • Nedoporučuje se používat bobule, dokud dítě nedosáhne věku 4 měsíců. Začněte zavádět meloun do vaší stravy, dodržujte pravidlo: první plátek by měl být velmi malý za den - objem může být mírně zvýšen. Chráníte sebe a dítě před možnými negativními reakcemi.
 • Zkuste si dopřát sladké jídlo odděleně od ostatních potravin. Je možné jej doplnit plátek bílého chleba. Nepři přejídejte se a nezapomeňte na smysl pro proporce.

Může kojící matka meloun?

Při kojení mladé matky výrazně omezují svou stravu, vylučují z nich potenciálně nebezpečné potraviny, které by podle jejich názoru mohly dítě poškodit..

Na konci léta a podzimu vyvstává otázka - je možné, aby kojící matka melounu melounu, protože je jich tolik prodáno na trzích a v obchodech?

Kojení Meloun

Je možné jíst meloun kojící matce? Tato otázka se obává mnoha žen a často mnoho žen neodůvodněně odmítá použít. Ve skutečnosti však lze během laktace použít meloun, protože je velmi chutný a zdravý..

Tento produkt se skládá převážně z vodnaté buničiny, díky které se myje celé tělo.

S pomocí melounů můžete snadno očistit tělo od přebytečných solí, toxinů a toxinů, které se hromadí uvnitř a kolem buněk..

Díky odstranění toxinů a toxinů se správným použitím melounů zlepšuje zdravotní stav a zdraví. Kromě toho mají vodní melouny diuretické účinky, které vám umožní zbavit se otoků a očistit ledviny..

Pokud však používáte vodní melouny příliš, může to zvýšit zatížení vnitřních orgánů, včetně práce ledvin a trávicího systému..

Proč při kojení nemůžete jíst meloun?

V některých situacích by se během laktace nemělo používat melouny. Proč nemůže být meloun kojící matce? Obvykle se jedná o přítomnost určitých problémů v jejím zdraví.

Bude rovněž zakázáno používat tento produkt, pokud při kojení existuje alergie na meloun, který se projevuje kožní vyrážkou, špatným trávením nebo nadýmáním a průjmem u matky i dítěte.

Je doporučeno nepoužívat meloun během kojení v prvním měsíci, zatímco trávicí systém dítěte je stále velmi citlivý a může na něj být negativní reakce..

Meloun pro kojení

Bezpochyby, v přítomnosti zdravého střeva a normálního trávení si kojící matka může užívat vodní melouny.

Zvýší hladinu hemoglobinu v krvi a vstřebávání železa ve střevě..

Kromě toho vodní melouny obsahují spoustu užitečných složek, které jsou nezbytné pro zdraví samotné ženy i jejího dítěte.

Melouny obsahují hodně kyseliny listové, karotenu, kyseliny pantothenové a vitamínů.

Zejména v melounu jsou kyselina askorbová (vitamin C), vitaminy B1 a B2, železo, draslík, hořčík a další stopové prvky. Z tohoto důvodu je vodní meloun cenným potravinovým produktem pro mladé matky.

Je možné kojit meloun od samého začátku sezóny?

Melouny pro kojící matky jsou cennými produkty, ale neměli byste se vrhnout do jejich zavedení do vaší stravy. Nedoporučuje se používat první, první vodní melouny, které se objevily pouze na trzích.

Odrůdy melounu na začátku léta se často pěstují pomocí dusičnanů. To může vést k otravě matce i jejímu dítěti. Proto nechte období pochoutek s melouny na konci léta a podzimu, i když i v tomto období si můžete koupit nebezpečný meloun, ale šance na to jsou mnohem nižší.

Mohu při kojení použít meloun? Stojí to za to, vybrat si jej správně.

Nejprve musíte věnovat pozornost tomu, jaká barva ovoce je, měla by být jasná, se světle zelenými pruhy, které se střídají s tmavě zelenou. Můžete také snadno zkontrolovat meloun a přítomnost dusičnanů v něm..

Také nejezte nezralou buničinu v blízkosti kůry, právě tam jsou dusičnany zvláště koncentrované.

Vyzkoušejte meloun při kojení

Lékaři nijak nespěchají, aby při kojení výslovně zakázali nebo povolili meloun, naznačují, že je nutné pečlivě sledovat reakci dítěte.

Ačkoli vodní melouny nejsou považovány za vysoce alergenní přípravky, mohou u některých dětí způsobit jejich individuální nesnášenlivost. Pokud, když matka používá meloun, má její dítě reakce na kůži - určitě byste ji měli odmítnout.

Meloun je často spojován s kojením a kolikou. U některých dětí, kdy maminka konzumuje meloun, nadýmání a silný plyn, se může objevit kolika, což může být také důvodem pro odmítnutí použití tohoto produktu..

Kromě toho se v důsledku hojnosti tekutin u tohoto plodu může změnit složení mléka a jeho kvalita, což povede k rozmarům dítěte a jeho odmítnutí prsu..

Pokud se dítě chová zcela obvykle, nemá poruchu stolice, kožní vyrážky a úzkost, můžete bezpečně použít meloun, ale bez přejídání.

Při kojení nejezte meloun s chlebem nebo jinými výrobky, může to zvýšit riziko koliky u dítěte.

Meloun pro hepatitidu B - přínos nebo poškození?

Na začátku podzimu mají kojící matky spoustu chutných pokušení v podobě různých zralých bobulí a ovoce. Jedním z nich je sladký a šťavnatý meloun. Na trzích a regálech přitahuje oči matek, které mají omezenou stravu, je však možné při kojení použít chutný meloun, v jakém množství a jak je správně zvolit?

Kromě toho je užitečné zjistit, zda jsou v melounu užitečné látky, vitamíny a makronutrienty. Po obdržení odpovědí na všechny otázky bude pro kojící matky snazší vyvodit správné závěry ve prospěch této bobule během HB.

Je možné jíst meloun kojící matce

Jak víte, 90% složení melounu je pouze voda, což má velmi příznivý vliv na kojení. Ale i přes to, během kojení, existuje omezení spotřeby melounu. Nejsou neopodstatněné, protože zneužívání tohoto produktu kojící matkou může mít u dítěte za následek nadýmání, žaludeční nevolnost, alergickou reakci nebo dokonce vážnou otravu..

Důvodem všech těchto potíží mohou být dusičnany obsažené v melounu nebo spíše jejich množství. Tento bobule je schopen absorbovat chemická hnojiva a herbicidy z půdy více než ostatní. Dusičnany se v něm hromadí a při konzumaci přecházejí do mateřského mléka, které zase přechází do nezralého gastrointestinálního traktu dítěte. Proto si kojící matka, která se rozhodla hýčkat, musí vybrat meloun velmi pečlivě, protože mohou být užitečné pouze kvalitní a zralé plody. Obzvláště pečlivě je třeba jíst meloun pro matky kojící děti do jednoho roku.

Při správné spotřebě kvalitního ovoce lze úspěšně regulovat laktaci.

Je nutné pečlivě sledovat výskyt alergických reakcí, jak u samotné kojící matky, tak u jejího dítěte.

Vzhledem k diuretickým vlastnostem melounu mohou ženy po porodu vyřešit problém s otokem, což je celkem běžné.

Výhody melounu pro kojení

Pokud se rozhodnete pro správný a dávkovaný meloun pro kojení, pak může žena kromě chutného produktu získat také mnoho užitečných látek, obnovit ztracenou sílu těla po těhotenství a porodu a také poskytnout vynikající prevenci před nadcházejícími respiračními a infekčními chorobami z podzimu do zimy..

Je známo, že vodní melouny mají následující vlastnosti:

 • protizánětlivé vlastnosti;
 • antipyretické vlastnosti;
 • diuretický účinek;
 • obsahuje vitamíny, včetně C, B1 a B2, makro a mikroelementy, včetně hořčíku, železa a vápníku, což je nezbytné pro srdce a cévy;
 • obsahuje pektiny, které podporují normální trávení;
 • obsahuje kyselinu listovou, která podporuje vývoj inteligence u dítěte během nitroděložního zrání a během kojení a rovněž pomáhá zvyšovat produkci mateřského mléka, zlepšuje vzhled kůže a pomáhá normalizovat trávení v kojící matce;
 • obsahuje kyselinu panthenolovou, která pomáhá regulovat spánek a zajišťuje vylučování toxinů z těla;
 • je bohatá na antioxidanty, například karoten, niacin, thiamin a riboflavin, které zlepšují vidění, chrání tělo před poškozením způsobeným stárnutím a jsou účinným protirakovinovým činidlem;
 • obsahuje sacharózu, fruktózu a glukózu, což jí dodává příjemnou sladkou chuť s minimálním obsahem kalorií (25 kalorií na 100 g) a aniž by způsobovalo nadýmání a kvašení ve střevech.

Kromě toho všeho, meloun pomůže tělu maminky zbavit se toxinů, odstranit písek a ledvinové kameny.

Preventivní opatření

Aby bylo použití melounu během HB co nejužitečnější a nemělo důsledky pro zdraví matky a jejího dítěte, je třeba dodržovat základní pravidla opatrnosti. To se týká jak výběru vysoce kvalitního ovoce, tak malých porcí..

Jak víte, všechny kojící matky mají zvláštní přirozenou citlivost, včetně těch potravin, které jsou na stole. Proto je velmi důležité poslouchat vaše vnitřní pocity. Intuitivně nízká kvalita a ovoce plné dusičnanů nezpůsobí, že by kojící matka chtěla sníst kus navíc. V každém případě musíte s množstvím sladkého a šťavnatého dezertu znát opatření.

Za bezpečnou porci se považuje asi 3-4 plátky melounu denně. S tímto množstvím se můžete hýčkat a ublížit dítěti, i když je obsah dusičnanů příliš vysoký.

Zejména je nutné do vaší stravy pečlivě zavést meloun pro ženy, jejichž rodina má lidi s astmatem nebo alergickými reakcemi. V tomto případě je lepší zdržet se léčby, dokud dítě není 3-4 měsíce staré..

Jak vybrat meloun?

Přirozené období dozrávání melounů je považováno za konec srpna - začátek září. Všechny bobule, které se objevují na trzích dříve, by měly být podezřelé. Takové melouny dozrávají v nepřirozených skleníkových podmínkách. Výjimkou mohou být dovezené uzbecké rané odrůdy.

Kojícím matkám se navíc nedoporučuje kupovat meloun na přírodních trzích, kde produkt nemá odpovídající osvědčení o jakosti. Nejlepší je nakupovat v důvěryhodné prodejně..

Vysoce kvalitní, přirozeně vyzrálý sladký meloun se bude lišit v následujících ukazatelích:

 • střední velikost;
 • skořápka melounu bude natřena kontrastními protáhlými pruhy;
 • na straně bude zřetelně patrná žlutá skvrna;
 • ocas nebude příliš suchý;
 • horní část slupky nebude obsahovat poškození, promáčknutí, řezy nebo praskliny, skrze které mohou bakterie proniknout.

Tato chutná bobule se tak může stát naprosto bezpečným produktem pro dítě a matku, pokud někdo přistupuje k výběru pečlivě a vědomě..

Může kojící matka meloun

Může žena při kojení jíst meloun

Může kojící matka jíst meloun nebo je lepší ho nahradit jiným ovocem a zeleninou? Kolem toho je tak velké množství zeleniny a ovoce, že vaše oči jsou široké. Ale musíte si vždy vybrat: v některých je hodně škrobu, v jiných - cukr. Ale co meloun? Konec konců, podzim je tradičně čas melounů.

Existuje názor, že po konzumaci melounu může kojící matka narušit rovnováhu vody v těle, protože tento produkt obsahuje velké množství tekutiny. Existuje určitá pravda: množství vody vstupující do těla matky by mělo být omezeno, protože to může nepřímo ovlivnit kvalitu mléka. To však zjevně není hlavní věc, kterou je třeba vzít v úvahu, argumentovat, zda je možné, aby kojící matky mohly jíst meloun.

Nezasekávejte meloun chlébem ani ničím jiným, může to negativně ovlivnit pohodu dítěte a způsobit zvýšenou tvorbu plynu, koliku a trávení. Alergická reakce na meloun je také možná, stejně jako na jakýkoli jiný produkt, proto ji začněte postupně zavádět do svého jídelníčku v malých dávkách a pečlivě sledujte zdraví vašeho dítěte.

Pokud nejsou pozorovány alergie a další negativní důsledky, můžete jíst pruhované bobule, protože je to velmi užitečné pro tělo matky.
S jeho pomocí rychle zvýšíte množství železa v krvi. Díky kyselině listové, která je hodně v melounu, zlepšíte svůj metabolismus a zvýšíte tok mléka. Kyselina panthenolová vám pomůže vyrovnat se se stresem, protože nyní se zvýšila alespoň dvakrát.

Úskalí jsou samozřejmě všude. Takže je to s melouny. Existují kontraindikace pro jejich použití nejen pro dítě, ale také pro matku:

 • kameny v ledvinách;
 • porušení odtoku moči;
 • zažívací potíže doprovázené kolitidou.

Kromě toho, pokud nevíte, jak si vybrat meloun, pak je kojení dalším důvodem, proč se to naučit. Koneckonců, nejen vaše zdraví, ale také zdraví vašeho dítěte závisí na tom, co si vyberete.

Můžete jíst meloun své matce, ale musí být zralý, takže má smysl ho koupit v září a začátkem října. Vyberte si meloun bez trhlin a viditelných poškození, jasně zbarvených, s kontrastním vzorem. Clap svou oblíbenou berry palm. Zvuk je tlumený - hledejte jiný, zvuk je čistý, „buben“ - vezměte si ho. Nekupujte plátek melounu a nepožádejte prodejce, aby jej „otevřel“, pokud si nejste jisti čistotou nože. Získejte nitrátový měřič a změřte množství dusičnanů při nákupu nejen melounů, ale i jiné zeleniny a ovoce. Nevolnost, zvracení a průjem - to není úplný seznam problémů, které mohou nastat s pitím vodního melounu s takovým překvapením.

Jezte správně, nezapírejte zdravé jídlo a buďte zdraví.

Může melouny kojit: klady a zápory

Při zavádění nového jídla se mladá matka vždy zajímá, zda je pro dítě škodlivé. I v létě, když se chcete léčit melounem cukru, musíte vzít v úvahu všechna možná rizika, a to je vážné, protože melouny jsou pro zdraví docela nebezpečné. Před nákupem zeleného bobule je důležité přesně vědět, zda je možné kojit meloun při kojení novorozence..

Meloun během kojení

Denní strava kojící matky by měla zahrnovat vysoký obsah vitamínů a minerálů. Pro úplné složení mateřského mléka je nutný dostatečný příjem různých látek. Proto během kojení potřebujete a můžete jíst melouny, protože mají mnoho užitečných vlastností pro ženské tělo. Ano, a jen velmi chutné - proč ne mladá matka, aby se chovala k voňavé buničině.

 1. Vitamín - minerální složení. Šťavnatá dužina melounu obsahuje značné zásoby vápníku a hořčíku, vitamínu C a železa. Tyto látky se při výrobě mléka aktivně konzumují. Kojící meloun pomáhá doplňovat jejich zásoby v matce
 2. Obsah vody. Spotřeba velkého množství tekutiny během kojení je nezbytnou podmínkou dostatečného množství mateřského mléka. Buničina z melounu obsahuje až 90% vody. Při kojení pomocí melounu mladá matka uhasí hlad i žízeň
 3. Fruktóza. Šťáva obsahuje hodně fruktózy. Dodává tělu kojící matce tělo potřebné pro každodenní péči o dítě
 4. Celulóza. Mnoho mladých matek po porodu trpí zácpou. Vysoký obsah rostlinných vláken pomůže vyrovnat se s tímto delikátním problémem. Mladá matka často trpí otoky. Šťáva melounu má na tělo dobrý močopudný účinek a pomůže zbavit se přebytečné vody.

Dobrý zralý bobule má nejen mnoho užitečných vlastností, ale také vynikající chuť.

Příjemná vůně zanechává málo lhostejných. Pro mladou kojící matku jsou obzvláště nezbytné pozitivní emoce. Další věc je, že plod musí být vybrán správně..

Sezónnost

Výběr melounu pro konzumaci kojící matkou by měl být, když jsou ceny za ni nejnižší, což znamená, že tyto velké bobule obsahují nejméně množství škodlivých látek. Obvykle je to konec července - srpna.

Během tohoto období ovoce přirozeně dozrává v jižních oblastech naší země a je nejužitečnější. Pěstují se v takových podmínkách a jsou skvělé pro krmení během kojení..

Možné poškození

Kojení je nejdůležitější podmínkou dobrého zdraví a růstu dítěte. Mnoho dětí po narození je malé a slabé, ale jejich organismy přetrvávají v inovacích. Některé z nich jsou méně šťastné a dítě může trpět alergiemi..

Mladá matka se během těhotenství často kazí pochoutkami. Teoreticky by si dítě mělo zvyknout na použitá jídla. Ve skutečnosti je však situace taková, že přebytek může snadno způsobit alergie po narození, pokud nastávající matka byla příliš závislá na některých dobrotách..

Alergické reakce na výživu se vyskytují ve formě kožních vyrážek. Mnoho dětí naštěstí netrpí alergiemi, ale některé jsou náchylné k poměrně závažným alergickým reakcím. Předtím, než se sami rozhodnete, zda je možné kojit během kojení, je třeba vzít v úvahu individuální vlastnosti kojence. Pokud se matka rozhodne zkusit nový produkt, musí matka pečlivě sledovat reakci dítěte.

V dnešní době jsou vodní melouny v prodeji po celý rok, zatímco ceny jsou mimo rozsah, ale není třeba mluvit o výhodách. Toto je obvykle dovážený produkt. Neměli byste si vybírat takové ovoce. Zámořské plody se mohou stát zdrojem množství zbytečných, často velmi škodlivých látek.

Meloun je schopen akumulovat značné množství dusičnanů, jejichž použití je během kojení nepřijatelné a může vyvolat vážné otrávení matky i dítěte.

První soud

Kdy mohu během kojení jíst meloun? Navzdory všem výhodám, nestojí za to zavést nový produkt do výživy matky v prvním měsíci života dítěte. Novorozenci jsou na tyto produkty velmi citliví. Stejně jako všechny světlé a zejména červené ovoce a zelenina může meloun vyvolat silnou alergickou reakci. Čím déle tedy kojící matka přestane jíst dobroty, tím lépe. Obzvláště pečlivě by melouny měly být zavedeny do výživy kojící matky v případě rizika dědičné alergie u dítěte..

Začněte jíst meloun v potravě s HS, nenechte se příliš unesený. Abyste předešli možnému poškození, můžete test zahájit malým kouskem. Nepřítomnost negativní reakce ukáže, že je povoleno jíst meloun při kojení mladé matky. V budoucnu se částka zvyšuje.

Jak vybrat to nejlepší

Při nákupu byste měli věnovat pozornost některým znakům, které ukazují, že před kupujícím stojí hodnotný produkt:

 1. Nízká hmotnost s velkými rozměry. Těžké melouny jsou příliš vodnaté a nejsou tak sladké. Tato možnost může být někdy výhodnější.
 2. Suché stopky. Když zraje, obsah vody postupně klesá a stopka zasychá.
 3. Jasný vzor a lesklý povrch také ukazují zralost..
 4. Po stisknutí se zralé ovoce objeví hlasitě.
 5. Bobule potřebují hodně zralosti. Meloun nasycený sluncem bude mít žlutou zemskou skvrnu.
 6. Při klepání je třeba slyšet tupý zvuk..
 7. Žádné poškození povrchu.

Není vždy nutné volit velké příklady. Malé bobule mají často sladší chuť. Před použitím meloun důkladně umyjte a otřete do sucha. Musíte skladovat v lednici. Plátky ovoce obvykle kazí rychle při pokojové teplotě.

Pro lepší vstřebávání jeďte mezi jídly šťavnatou dužinu. Pokud si dopřete léčbu ihned po jídle, existuje možnost zažívacích poruch.

Mnoho produktů má vysokou míru asimilace a zabraňuje trávení náročnějších. Melouny mají tuto funkci..

S rozumným přístupem k přípravě jídelního lístku a pečlivým zaváděním nových produktů můžete výrazně rozšířit stravu kojící matky. Výživa je nezbytná pro kojení. Přiměřené zásobování těla nejdůležitějšími prvky zajistí nejen nepřetržité kojení, ale také umožní mladé matce, aby neztratila veškerou svou sílu na způsobu dospívání dítěte..

V prvním roce života musí kojící žena vykonávat každý den mnoho povinností. Pro děti je důležité mít zdravé matky. Konzumace melounů pomůže udržet zdraví a zlepšit zdraví mladé matky.

Je možné, aby kojící matka meloun a meloun: zdravá strava

Může kojící matka jíst meloun a meloun?

V letní sezóně přemýšlí každá kojící matka o otázce, zda je kojící matka schopná melounu a melounu. Chcete-li odpovědět na tuto otázku, měli byste zvážit výhody a nevýhody používání těchto kultur matkami, které plánují kojit bez poškození těla dítěte.

Výhody melounu

Meloun je z velké části složen z vody, která proplachuje a čistí vnitřní orgány člověka. S jeho pomocí je tělo očištěno od toxinů a toxinů. Nadměrná konzumace melounu však může negativně ovlivnit zdraví v důsledku přetížení ledvin a trávicího traktu tekutinou.

Osoby s problémy s ledvinami nesmějí tuto kulturu konzumovat. Ženy po porodu, které mají nízkou hladinu hemoglobinu, je nutné použít meloun, protože zvyšuje jeho hladinu v krvi. Toto bobule obsahuje dostatečné množství sacharózy a fruktózy, které jsou nezbytné pro normalizaci glukózy v krvi.

Přes přítomnost cukru v pruhovaném bobulové vodě je meloun považován za nízkokalorické bobule, z nichž 100 g obsahuje pouze 25 kcal. Strouhanka melounu obsahuje pektiny, které mají pozitivní vliv na gastrointestinální trakt. Mezi užitečné stopové prvky v melounu patří vitaminy B, jakož i A, C, E, posilující cévy.

Meloun a vodní meloun pomáhají ženám, které plánují kojit, a přispívají tak k přísunu mléka ve správném množství. Také tyto kultury, zejména meloun, jsou vynikajícím diuretikem, které v konečném důsledku pomáhá zmírnit otok, který je možný po porodu.

Meloun lze konzumovat na konci letní sezóny, protože bobule prodávané počátkem léta nebo koncem jara mohou obsahovat vysoké procento dusičnanů způsobených otravou. Aby se předešlo nežádoucím důsledkům, meloun by se měl koupit na konci srpna a začátkem podzimu.

Užitečné vlastnosti melounu

Kromě příjemné vůně má meloun bohaté složení vitamínů. Je tak schopen doplnit tělo potřebnými stopovými prvky ve formě vitamínů A, skupiny B, C, E, K, sodíku, draslíku a železa. Meloun má pozitivní vliv na trávicí systém, normalizuje metabolické vlastnosti prospěšných složek a přítomnost beta karotenu v plodu pomáhá omlazovat pokožku.

Meloun obsahuje vysoké procento draslíku a železa, které příznivě ovlivňují funkčnost ledvin a jater. Meloun pomáhá očistit tělo. Vitamin C posiluje tělo při nachlazení, možné v období podzim-zima. Vlákno přítomné v tomto melounu bobule normalizuje gastrointestinální motilitu. Kyselina listová a křemík v melounu zvyšují funkčnost celého těla.

Meloun a meloun během kojení

Chcete-li získat odpověď na otázku vhodnosti jíst meloun a meloun během kojení, měli byste vzít v úvahu věk dítěte. Pokud je jeho věk až 3 měsíce, je lepší tyto bobule odmítnout. To je způsobeno výskytem fermentačních procesů v žaludku po jejich použití, které způsobí žaludeční koliku u dítěte.

I když je dítě starší než 3 měsíce, matky, které plánují pokračovat v kojení, musí tyto kultury do své stravy postupně vstoupit. Po jídle malého kousku melounu nebo melounu k snídani, po procesu krmení byste měli sledovat stav dítěte a jeho reakci na zavedení nového produktu. Pokud neexistují žádné vedlejší účinky, můžete zvýšit podávání bobulí. Povoleno používat 2-3 plátky melounu a melounu jednou týdně.

Meloun není omyt vodou a alkoholem. Stejně jako všechny plody musí být meloun testován na dusičnany. Pokud se u dítěte po konzumaci melounu nebo melounu její matkou, která i nadále kojí, objeví vyrážka a horečka, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc doma.

Jak používat odsávačku? Přečtěte si zde https://jliza.ru/molokootsos.html.

Tipy pro matky během kojení - přečtěte si zde.

Když máma může jíst meloun a meloun?

Matka, která i nadále kojí své dítě, nemůže tyto dvě bobule konzumovat, pokud existují určité zdravotní problémy. Například přítomnost cukrovky zcela vylučuje možnost použití těchto plodin.

Používání melounu nebo melounu je povoleno ženám, které nemají v těle vážné poruchy, ale teprve poté, co dítě dosáhne jednoho roku, protože tato kultura je tělem dítěte těžko stravitelná. Ten meloun, ten meloun po požití může způsobit nadýmání a průjem, což přinese nepohodlí nejen matce, ale i dítěti. Neměli byste používat tykve z obchodu, protože nitro chemikálie se často používají pro jejich rychlé zrání. Riziko vážné otravy je po použití velmi vysoké, což je mimořádně nežádoucí pro křehké tělo dítěte.

Negativní stránkou melounu je možná alergická reakce, která se přenáší mateřským mlékem. Pokud není zastavena, bude mít dítě diatézu. Meloun jako dezert může způsobit ženě, která i nadále kojit, nepohodlí v žaludku, které může ovlivnit dítě, projevující se ve formě koliky. Chemikálie obsažené v melounu mohou způsobit vážné otravy horečkou. Prostřednictvím mléka budou škodlivé látky přenášeny na dítě.

Tipy pro výběr

Chcete-li chránit sebe a své dítě před výrobky nízké kvality, musíte dodržovat tato pravidla:

 1. Melouny a melouny byste si neměli koupit do konce srpna.
 2. Při nákupu je důležité věnovat pozornost vnější skořápce melounu: meloun by měl mít příjemnou žlutou barvu bez skvrn a příjemnou vůni, ocas melounu by měl být suchý.
 3. Zaklepat na meloun: pokud je zvuk tupý, kultura je zralá.
 4. Před konzumací tykví musí matka, která i nadále kojit své dítě, plod pečlivě zpracovávat pomocí mýdla na praní.
 5. Po rozřezání melounu nebo melounu se nespěchejte, abyste ho snědli: pokud je uvnitř bobule zelenavé žíly, je lepší takové ovoce odmítnout.
 6. V žádném případě nesmí být meloun nebo meloun kombinován s jinými produkty současně - měly by být použity samostatně, nejlépe na oběd nebo odpolední svačinu. Nedoporučuje se používat tyto bobule matkám, jejichž děti nedosáhly věku 4 měsíců..
 7. Pokud plánujete kojit, neměli byste kupovat puškované melouny, protože neexistuje záruka na čistotu puškovaných nástrojů a na hygienu rukou baličky..
 8. Kultura by neměla obsahovat zjevné štěrbiny a poškození, kterými mikroby vstupují. Barva melounu by měla být jasná s výraznými pruhy.

Při nákupu tykví v obchodě by měla matka, která i nadále kojit, myslet na bezpečnost, aby nepoškodila její zdraví a zdraví dítěte, protože příjemný vzhled produktů nezaručuje jejich bezpečné složení. Pokud máte podezření, že produkt není vhodný, měli byste požádat o osvědčení o produktu, a pokud jej prodávající neměl, je lepší takové melouny odmítnout.

Takový šťavnatý a atraktivní meloun: je možné s kojením a v jakém množství?

Meloun během kojení je zdrojem mnoha užitečných látek a je důležité, aby žena po porodu obohatila svůj jídelníček o potraviny, které obsahují vitaminy a minerály v dostatečném množství..

To jí umožní rychlejší zotavení a posílení jejího imunitního systému. Musíte však pochopit, že během kojení by matka měla dodržovat řadu omezení potravin.

Výhody a poškození melounu

Meloun je afrického původu. Dnes se tato bobule pěstuje na všech kontinentech v teplých oblastech. Díky úsilí chovatelů existuje více než 1200 druhů ovoce. Bobule je oválná a kulatá.

Někdy se vodní melouny pěstují v krabicích. To jim dává originální kubický tvar a usnadňuje jejich transport. Šťavnaté bobule lze připsat dietním produktům, protože 100 gramů obsahuje pouze 39 kcal.

Meloun je velmi užitečný, ve své buničině jsou následující látky:

 • stopové prvky (kobalt, železo, selen, hořčík, fluor);
 • kyselina listová;
 • vitaminy (skupiny B, PP, A, C);
 • pektin;
 • celulóza;
 • přírodní cukry (fruktóza, glukóza).

Složení určuje přítomnost takových užitečných vlastností:

 • posílení imunitního systému;
 • zlepšení kvality vidění;
 • stimulace regenerace tkání;
 • posílení svalových vláken, nervový systém;
 • normalizace střevního traktu;
 • odstranění písku z ledvin a močovodu;
 • zlepšení nálady;
 • posílení stěn krevních cév;
 • prevence přeměny zdravých buněk na rakovinné;
 • normalizace srdce;
 • očištění těla od škodlivých látek;
 • prevence rozvoje zánětlivého procesu;
 • eliminace špatného cholesterolu;
 • zlepšení stavu kůže, pleti;
 • prevence anémie;
 • prevence aterosklerózy.

Při teplotě 0 stupňů si vodní meloun uchová po dlouhou dobu všechny své užitečné vlastnosti. Semena bobule jsou také vhodná ke spotřebě. V asijských zemích jsou sklizeny a konzumovány smažené. Olej ze semen melounu je velmi výživný, zdravý a chutný..

Smažená semena melounu

Plod může způsobit újmu, pokud je nekvalitní nebo má-li osoba nemoci, které jsou kontraindikací jeho použití. Zvláštností pruhovaného bobule je to, že je schopen rychle hromadit látky nebezpečné pro zdraví.

Pro pěstování velkého ovoce se obvykle používají dusičnany a jiná škodlivá hnojiva. Vysoká koncentrace hnojiva může způsobit otravu. Tento stav je charakterizován nevolností a zvracením, průjmem, slabostí, závratěmi a hypertermií. Pravděpodobnost nákupu melounu s dusičnany se zvyšuje mimo sezónu a na přírodních trzích.

Je to možné pro kojící matku?

Odborníci tvrdí, že melouny při kojení jsou dobré pro matku a její dítě. Nasycují tělo mikroelementy a vitamíny, které jsou nezbytné pro normální zdraví matky, růst a vývoj jejích drobků. Meloun také pomáhá zlepšit laktaci..

Otázka, zda meloun lze kojit v prvním měsíci po porodu, se obává mnoha žen. Koneckonců, toto období je adaptivní pro dítě, takže je důležité dodržovat přísnou stravu. Meloun v prvním měsíci života nelze zahrnout do stravy matky.

Trávicí a imunitní systém novorozence je oslaben. Drobky mohou způsobit zvracení, koliku, průjem a alergie. Tři měsíce po porodu, za předpokladu, že dítě není obtěžováno kolikou, se žena může pokusit sníst malý plátek melounu.

Pokud poté drobky nemají vyrážku, průjem a další negativní jevy, je dovoleno tento produkt nadále používat v malém množství. Je však lepší zavést do mateřské stravy meloun od 4 do 5 měsíců. Do této doby je tělo dítěte připraveno strávit šťavnaté bobule..

Normy použití během laktace

Melouny při kojení novorozence mohou poškodit. U dítěte se může objevit zvracení, průjem, plynatost, alergie.

Poprvé je povoleno konzumovat meloun, když je dítě ve věku 3 měsíců, v množství 10-20g.

Po několika dnech, za předpokladu, že je produkt dobře snášen matkou a dítětem, můžete zvýšit denní dávku na 2-3 násobky denně a rozdělit ji na několik dávek.

Jak si vybrat právo?

K výběru melounu je třeba přistupovat odpovědně. Během kojení je obzvlášť důležité jíst vysoce kvalitní ovoce. Je dobré vědět, jak si vybrat pruhované bobule, které budou zralé a bez dusičnanů.

Je lepší jíst ovoce pěstované na vlastní zahradě bez hnojiv. Pokud vaše zahrada není, pak je důležité koupit bobule od producenta v dobré víře.

Přítomnost dusičnanů a jiných syntetických škodlivých látek v melounu je indikována následujícími příznaky:

 • příliš bledá nebo jasně červená;
 • přítomnost mnoha zřetelných žlutých nebo bílých žil v buničině;
 • lesklá kůra.

Je lepší koupit melouny na konci léta, odborníci doporučují dodržovat řadu zákazů:

 • Neřežte nemyté bobule pro vzorek;
 • Neužívejte kulhání, měkké ovoce;
 • nekupujte ovoce mimo silnici (pohlcuje veškeré znečištění, škodlivé emise);
 • neužívejte meloun, pokud je rozřezaný nebo má poškození.

Při nákupu bobulí byste měli požádat prodejce, aby předložil certifikát kvality. Doporučuje se zvolit ovoce střední velikosti o hmotnosti asi pěti kilogramů. Tato hmota je nejvíce v souladu s přírodními. Pokud meloun výrazně převyšuje tuto hmotnost, znamená to, že k jeho pěstování byla použita hnojiva..

Pokud meloun váží méně, může to znamenat, že není zcela zralý. Musíte dávat přednost ovoce s tmavě zelenými pruhy. Je lepší zvolit meloun s nažloutlou skvrnou na jedné straně. Tato barva slupky je známkou toho, že bobule byla pěstována v přírodních podmínkách (na zemi na slunci)..

Žlutá skvrna znamená, že ovoce bylo pěstováno in vivo

Je důležité věnovat pozornost ohonu. Měl by být mírně suchý. Osušený ocas je považován za známku dlouhodobého skladování plodu..

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Meloun je užitečný, ale ne pro každého. V přítomnosti určitých stavů a ​​nemocí může tato bobule zhoršovat pohodu. Proto by se kojící žena měla před rozhodováním o zařazení pruhovaného ovoce do stravy seznámit s jeho kontraindikacemi.

Je vhodné upustit od používání bobulí v těchto případech:

 • kolitida;
 • individuální nesnášenlivost;
 • volné stoličky;
 • poruchy činnosti žaludku (gastritida, vřed);
 • urolitická patologie;
 • duodenální vřed;
 • onemocnění ledvin (pyelonefritida, selhání orgánů);
 • přítomnost žlučových kamenů.

Lidé s diabetes mellitus, pankreatitidou, chronickými patologiemi gastrointestinálního traktu by měli být zavedeni do stravy melounu pouze se souhlasem ošetřujícího lékaře.

Chcete-li zabránit výskytu nepříjemných příznaků po jídle šťavnaté bobule, musíte znát a dodržovat preventivní opatření:

 • před řezáním ovoce umyjte;
 • Před použitím bobule zkontrolujte, zda neobsahuje hnojiva. K tomu existují speciální zařízení - nitrátový měřič, indikátory pásů. Můžete použít lidové metody. Například, měli byste snížit kašovou kaši na sklenici vody. Pokud tekutina zakalí a změní barvu na světle růžovou, znamená to, že meloun je dobrý. Pokud je voda načervenalá, pak to znamená přítomnost škodlivých chemických prvků v plodu;
 • Nejezte nejprve meloun. Stojí za to požádat někoho z domácnosti, aby vyzkoušel bobule. Pokud tato osoba nemá příznaky otravy, můžete mladému matce jíst kousek červené buničiny;
 • odmítají jíst bobule v případě alergické reakce. Červený plod je schopen zvýšit závažnost patologických symptomů;
 • po těžkém jídle nejezte meloun. To zvyšuje pravděpodobnost fermentace ve střevech, nadýmání;
 • V noci nejezte meloun. Má močopudný účinek. To může nepříznivě ovlivnit kvalitu spánku;
 • Pokud se objeví nežádoucí příznaky, je vhodné opustit další používání bobule a poradit se s lékařem.

Související videa

Co může kojící matka jíst? Odpovědi ve videu:

Meloun během kojení je tedy užitečný, ale musíte znát vlastnosti jeho zavedení do stravy. Chcete-li do nabídky zahrnout pruhované bobule, většina lékařů doporučuje 4-5 měsíců po porodu.

Je důležité si uvědomit, že plod má schopnost rychle absorbovat škodlivé látky (hnojiva, emise z vozidel). Musíte si vybrat meloun podle řady kritérií. Při používání je také nutné dodržovat bezpečnostní opatření..

Meloun a meloun ve stravě kojící matky

Strava kojící matky by měla podle doporučení lékařů sestávat z potravin bohatých na živiny: bílkoviny, uhlohydráty, tuky, vitamíny, minerály. Správná výživa urychluje regeneraci těla matky po porodu a přispívá k normálnímu růstu a vývoji dítěte. Čerstvá zelenina a ovoce jsou nepostradatelným zdrojem biologicky aktivních látek a minerálů. Tykve (meloun, meloun) budou při správném používání skvělým doplňkem k hlavní nabídce ošetřovatelky.

Jaké prospěšné a škodlivé látky obsahují meloun a meloun

Melouny a tykve jsou ovocné a zeleninové plodiny pěstované na melounech. Patří mezi ně například zástupci dýňové rodiny jako meloun a meloun. Meloun a meloun, podléhající určitým pravidlům použití, pomůže diverzifikovat stravu kojící matky

Obě rostliny se vyznačují vysokým obsahem vody (více než 90 procent) a jednoduchých uhlohydrátů (sacharóza, glukóza, fruktóza). Složení melounu a melounu se liší přítomností určitých živin a jejich koncentrací.

Složení melounu

Meloun je bohatý na živiny užitečné pro organismus (je uveden obsah na 100 g produktu a procentuální podíl normy na 100 g):

 • vitamíny:
  • kyselina askorbová (7 mg, 7,8%);
  • kyselina listová (8 mcg, 2%);
  • B6 (0,09 mg, 4,5%);
  • B2 (0,06 mg, 3,3%);
  • B1 (0,04 mg, 2,7%);
  • A (17 mcg, 1,9%);
  • beta-karoten (0,1 mg, 2%);
 • minerály:
  • železo (1 mg, 5,6%);
  • draslík (110 mg, 4,4%);
 • jednoduché uhlohydráty:
  • sacharóza (2 g);
  • glukóza (2,4 g);
  • fruktóza (4,3 g);
 • esenciální a neesenciální aminokyseliny.

Energetická hodnota melounu je malá a je pouze 27 kcal na 100 g.

Zdravotní přínosy zeleniny a ovoce mohou být do jisté míry určovány nepotravinovými látkami. To je jeden z důvodů, proč se vitaminy a minerály nejlépe získávají ze zeleniny a ovoce, nikoli z tablet a doplňků..

SZO

„Krmení a výživa kojenců a malých dětí“

Složení melounu

Meloun ve velkém množství obsahuje následující živiny:

 • vitamíny:
  • kyselina askorbová (20 mg, 22,2%);
  • A (67 mcg, 7,4%);
  • beta-karoten (0,4 mg, 8%);
  • B5 (0,23 mg, 4,6%);
  • B6 (0,06 mg, 3,3%);
 • minerály:
  • kobalt (2 μg, 20%);
  • měď (50 mcg, 5%);
  • železo (1 mg, 5,6%);
  • draslík (118 mg, 4,7%);
 • jednoduché uhlohydráty:
  • sacharóza (5,9 g);
  • glukóza (1,1 g);
  • fruktóza (2 g);
 • nasycené mastné kyseliny.

Energetická hodnota 100 g melounu je 35 kcal.

Vlastnosti melounu a melounu a přítomnost škodlivých látek v nich

Jedním z hlavních rozdílů mezi skladbou melounu a skladbou melounu je vyšší obsah vitamínu C. Například k pokrytí denní dávky kyseliny askorbové je třeba jíst asi půl kilogramu melounové buničiny. Tento vitamin je přírodní antioxidant, podílí se na redoxních procesech, pomáhá zvyšovat imunitu a asimilaci železa z rostlinných produktů. Vysoký obsah kobaltu má pozitivní vliv na oběhový, nervový a kosterní systém. Chcete-li vyzvednout chutný a zralý meloun, musíte si pamatovat několik pravidel

Meloun obsahuje méně vitamínů a minerálů. Ale co se týče fruktózy, je výrazně lepší než meloun. Kromě toho má třikrát méně sacharózy a hromadí se během skladování. A protože fruktóza neovlivňuje produkci inzulínu, meloun je na rozdíl od melounu sladký produkt, který je povolen při cukrovce a obezitě.

Melouny jsou sezónní produkty. Vzhled prvních melounů na trhu je doprovázen zvýšeným počtem otrav lidmi..

Melouny jsou schopny akumulovat soli kyseliny dusičné (dusičnany) v buničině, která se ve hnojivech nacházejí ve velkém množství..

Aby pěstitelé získali dobrou úrodu, pěstují zeleninu půdu různými chemikáliemi. V malém množství jsou dusičnany neškodné, ale přebytek vede k jejich přeměně na dusitany, které jsou mnohem toxičtější. Dusitany narušují oběhový systém: schopnost krve přenášet kyslík a živiny tkáněmi a orgány v těle. Otravu provází:

 • nevolnost,
 • zvracení,
 • porucha střev,
 • slabost.

Pokud je matka otrávena, měly by být sorbenty odebrány co nejdříve, například Enterosgel, Polysorb MP nebo Smecta, aby se jed nedostal do mléka. Je lepší neaplikovat dítě na hrudník, dokud se matka nezlepší. Pokud dítě již jedí doplňkové potraviny, lze k němu přidat Enterosgel, aby neutralizoval toxiny z mateřského mléka.

Video: pravda a mýty o melounech

Vliv melounu a melounu na tělo matky a dítěte

Všechny užitečné a škodlivé složky melounů a tykví se dostávají do těla kojící matky během jídla a, s mateřským mlékem, do těla dítěte. Proto při konzumaci melounu nebo melounu během přirozeného krmení musíte vzít v úvahu poměr potenciálních přínosů a možných rizik pro zdraví matky a dítěte.

Na jedné straně tato zelenina může při správném používání vyvolat řadu pozitivních účinků:

 • vysoký obsah vody zvyšuje tvorbu mateřského mléka a zajišťuje stabilní laktaci;
 • pektiny obsažené v buničině normalizují trávení a čistí střeva;
 • diuretické vlastnosti melounu a melounu zabraňují tvorbě kamenů a písku v ledvinách, zlepšují stav genitourinárního systému, zmírňují otoky;
 • Vitaminy B přispívají ke zlepšení stavu nehtů, vlasů, kůže;
 • speciální látky obsažené v těchto produktech odstraňují nervové poruchy a zvyšují náladu;
 • draslík, železo, hořčík normalizují činnost oběhového a kardiovaskulárního systému, endokrinní žlázy.

Na druhou stranu možný nadbytek dusičnanů může představovat vážné riziko pro zdraví matky a zejména dítěte. Nově vznikající imunitní a trávicí systém dítěte se nedokáže vypořádat s toxickými látkami. Proto byste při nejmenším projevu otravy měli okamžitě vyhledat lékaře.

Většina odborníků na meloun (včetně žlutého) a meloun je klasifikována jako vysoce alergenní produkty, které mohou způsobit:

 • trávicí poruchy,
 • kýchání,
 • rýma,
 • kožní vyrážky,
 • bronchospasmus.

Jejich alergenicita je spojena s použitím dusičnanů a různých barviv, což dává buničině šarlatový odstín.

Také pyl ambrózie, který roste a kvete v sousedství s tykvemi, může způsobit negativní důsledky konzumace melounu a melounu. Dokonalé umytí zeleniny nezaručuje její úplné odstranění z povrchu ovoce. Pokud na melounu kvetla ambrózie, může být meloun alergenní

Ve vzácných případech je příčinou alergie individuální nesnášenlivost produktu..

Jak a kdy zavést meloun a meloun do stravy kojící matky

Lékaři nesouhlasí, když je možné začít používat meloun a meloun pro kojící matku. Někteří odborníci s opatrným přístupem nedoporučují jíst melouny, dokud není dítě ve věku jednoho roku. Ostatní, zejména v mnoha evropských zemích, jsou překvapeni, když vidí jiné stravovací omezení než alkohol a kofein. S tímto přístupem je povoleno jíst melouny a melouny od prvních dnů po porodu a stravovat se pouze v případě problémů.

Většina ruských lékařů souhlasí s tím, že první měsíc života dítěte je nejdůležitější jak z hlediska přizpůsobení se mimozemské existenci, tak pro odladění zažívacího systému. Proto by se během tohoto období nemělo vyhýbat pokusům s přípravky, jejichž používání může způsobit alergii nebo poškození dítěte. Proto je povoleno zavádět melouny a melouny do stravy kojící matky tímto přístupem od druhého nebo třetího měsíce. Meloun a meloun mohou vyvolat alergickou reakci v křehkém organismu dítěte

Aby mohla kojící matka využít pozitivních vlastností této zeleniny a zároveň neubližovat sobě ani dítěti, je nutné dodržovat řadu pravidel a doporučení.

Slavný pediatr a televizní moderátorka O.E. Společnost Komarovsky doporučuje, aby se nezúčastňovala rané melounové zeleniny, aby se snížila pravděpodobnost požití velkého množství dusičnanů. Před použitím je třeba je dobře umýt. První meloun ochutnává táta nebo někdo z příbuzných, a pouze v případě, že nedojde k negativní reakci, může maminka jíst plátek. Pokud je vše v pořádku s matkou a dítětem (očekáváme reakci do 24 hodin), lze velikost porce zvětšit na několik plátků (až na dvě stě gramů). Není třeba jíst celý meloun. Plátky se doporučují mezi jídly. Testováním melounu a melounu na obsah dusičnanů se zabrání otravě toxickými látkami

Pro dusičnany v potravinách existují prahové standardy. 300–350 mg škodlivých dusíkatých solí denně s jídlem a pitím je pro dospělého relativně bezpečné. U melounu je maximální dávka dusičnanů 60 mg na kilogram buničiny, pro meloun - 90 mg / kg. Na trzích musí mít každá šarže produktů certifikát. Pomocí přenosného testeru na dusičnany můžete nezávisle zjistit přítomnost a množství toxických látek ve většině produktů.

Recenze kojících matek, které do své stravy přidaly meloun

Každý den jedím polovinu velkého melounu se svým manželem naparu. Jím v noci a protože v noci krmím dítě pouze prsy (jsme na SV), pak mi to pomáhá krmit dítě, protože je více mléka.

Tiger cub74

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=803251

Začal jsem jíst, když moje dcera měla měsíc. Jezte tolik, kolik chci, žádný problém.

Bonnie

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=808727

Jedl jsem jednou - všechno je v pořádku. A pak znovu snědla s nákupním vozíkem. Po měsíci můj syn ošetřoval diatézu.

Klavira

http://forum.forumok.ru/index.php?s=&showtopic=14686&view=findpost&p=861924

Pokud měla kojící žena predispozici k jakékoli alergii před těhotenstvím, pak během kojení, je nutné pečlivě zavést do vaší stravy produkty, které pravděpodobně způsobí negativní reakce z těla matky i dítěte. Pokud se těmto problémům lze vyhnout, bude meloun a meloun v malém množství skvělým doplňkem hlavního menu.

Články O Neplodnosti