Hlavní Analýzy

Šťavnatý meloun během těhotenství - může nebo ne?

Užitečný Instagram pro těhotné ženy o jídle a jeho účincích na tělo - jděte a přihlaste se!

Co je obsaženo v melounu?

Těhotné ženy musí vždy sledovat jejich hmotnost, aby další libry nezpůsobovaly obtížný porod. Proto musíte jíst často, ale postupně. Takže i prospěšné látky se lépe vstřebávají. A co je nejdůležitější, musíte dát přednost produktům s minimálním množstvím tuku, cholesterolu as maximálním obsahem živin. Co je součástí produktu:

 • Kyselina listová je vitamin zodpovědný za růst buněk a integritu DNA. Proto gynekologové předepisují primárně kyselinu listovou těhotným ženám;
 • Vitaminy skupiny A, E, C, PP, B, železo;
 • Má vysoký obsah minerálů a stopových prvků - fluor, vápník, hořčík, jód, fosfor, draslík, sodík, vláknina.

Zajímavá fakta o největší bobule:

 • 90% meloun se skládá z vody;
 • nemá cholesterol a tuky;
 • kalorie na 100 g produktu je 25 kcal;
 • 100 g produktu - 0,6 g proteinu, 7,5 uhlohydrátů;
 • obsahuje laktózu, sacharózu, glukózu.

Pozornost! Se všemi vitamíny, které potřebujete pro své zdraví, je meloun skvělý způsob, jak posílit imunitní systém a snížit hladinu cholesterolu v krvi..

Jaké jsou výhody melounu pro těhotné ženy??

Je možné, aby těhotné ženy melounu? Samozřejmě ano! Koneckonců, je to zdroj vitamínů pro budoucí matku a dítě. Pokud žena nemá nějaké kontraindikace, lékaři důrazně doporučují zahrnout tento produkt do stravy.
Existuje několik důvodů:

 • Všechny ženy v zajímavém postavení vědí, co jsou pálení žáhy a ranní nevolnost. Tyto nepohodlí se můžete zbavit malým kouskem melounu..
 • 3. trimestr je komplikován výskytem svalových křečí. Vysoký obsah draslíku a hořčíku v bobulovinách vylučuje nepohodlí.
 • Opuchy jsou problémem mnoha nastávajících matek, které lze odstranit zahrnutím melounu do stravy. Koneckonců, dokonale přispívá k odstranění přebytečné tekutiny z těla.
 • Bobule zlepšují trávicí systém, jsou vynikající profylaktikou proti zácpě.
 • Práce ledvin je normalizována, proto se z těla vylučují toxiny, písek, sůl.
 • Meloun je přírodní antidepresivum, takže po jídle okamžitě zlepšuje náladu, odstraňuje apatii a podrážděnost.
 • Příznivě ovlivňuje vývoj plodu a brání vzniku rakoviny.
 • Při správném použití se snadno vstřebává do těla, aniž by způsoboval nadýmání, těžkost v žaludku.

Pozornost! Semena melounu jsou také velmi přínosná. Jsou schopni odstranit parazity z těla..

Co může být nebezpečný meloun pro těhotné?

Mohou těhotné ženy jíst meloun s častým otokem? Tento jev se obává mnoha žen. Proto se snaží pít méně tekutin, což způsobuje pálení žáhy, nevolnost a vysokou koncentraci toxinů. Berry musí být součástí stravy. Dva nebo tři konzumované kousky mohou zmírnit otoky během několika hodin.

Melouny mateřské

Melouny pěstované pomocí různých chemikálií a dusičnanů mohou na nastávající matku a dítě značně poškodit. Předtím, než podlehnete touze ochutnat tento šťavnatý dárek melounu, musíte jej pečlivě prozkoumat:

 • Hrubé žluté pruhy převládající v buničině ukazují na přítomnost dusičnanů v produktu;
 • Ovoce pěstované v přírodních podmínkách lze rozeznat podle žlutého sudu a suchého ocasu;
 • Dusičnanový meloun má dokonale rovnoměrný řez. Při řezání začne přírodní produkt praskat;
 • Vláknina bobule bez cizích látek se vyznačuje heterogenní barvou.
 • Zralost produktu můžete určit lehkým poklepáním na kůru pěstí. Pokud ovoce dozrálo, uslyšíte hlasitý zvuk.

Bobule plněné všemi druhy dusičnanů mohou způsobit velké poškození těla: způsobit alergickou reakci nebo způsobit potrat. Proto je třeba tento produkt brát vážně. Ve vysoce rizikové sezóně - jaro, začátkem léta, je lepší opustit používání melounů.

Existují nějaké kontraindikace?

Lékař, který věrně vykonává svou práci, si jistě prostuduje lékařské záznamy a výsledky testů těhotné ženy. Poté může ženě doporučit nebo zakázat jíst meloun..

Stručně řečeno: je možné, aby těhotné ženy jedly meloun?

Budoucí matky mohou jíst pouze přírodní melouny a ve správném množství. Některé ženy se budou cítit skvěle, když jedí 700-800 g plodů najednou, a stane se, že 2-3 plátky jsou příliš mnoho.

Doporučuje se poslechnout doporučení lékaře. Koneckonců, obrovské množství cukru a tekutiny vstupuje do těla. Pokud budete jíst více, než se očekávalo, nebude mít čas je asimilovat a vysoká hladina cukru v krvi, otoky mohou poškodit zdraví.

Lahodné recepty melounu pro nastávající matky

Šťavnaté ovoce lze jíst s cukrem, chlebem a některé z nich dokážou přidat sůl. Dobrý produkt nemůžete zkazit, proto je často přítomen v některých receptech.

Koktejl s melounem

Koktejl s melounem

K přípravě koktejlu potřebujete 3 šálky lehce zmrazené buničiny z melounu. Kombinujte buničinu se sklenicí mléka a důkladně porazte mixérem. Den začne krásně s takovým nápojem..

Mateřský meloun želé

Melounový želé má zajímavou chuť a prospěšné vlastnosti. Obsahuje minimum cukru, které ho vůbec nezkazí.

 • půl melounu;
 • sáček ze želatiny;
 • 10-15 g čokolády;
 • cukr kropení.
  1. Vylijte želatinu teplou vodou v objemu 100 g, nechte ji vařit po dobu 15–20 minut.
  2. Roštová čokoláda.
  3. Semena vyjměte z buničiny a nasekejte je mixérem.
  4. Protáhněte výslednou šťávu z melounu jemným sítem.
  5. Lehce teplá želatina zředěná vodou a pomalu ji přidejte do šťávy melounu.
  6. Důkladně vše promíchejte.
  7. Zakryjte dno nádoby připravené pod želé čokoládovými kousky. Dále nalijte ve formě melounové šťávy želatinou a posypte ji na zbytek zbytkem čokolády.
  8. Umístěte nádobu s budoucí želé do chladničky na dobu 7-8 hodin.
  9. Před podáváním posypte hotovou želé práškovým cukrem.

Melounový salát

Melounový salát

 • 700 g buničiny z melounu;
 • malá hlava červené cibule;
 • 200 g tvrdého sýra;
 • 1 svazek máty;
 • 2-3 lžíce. lžíce olivového oleje.
 • černý pepř podle chuti.
  1. Uvolněte maso melounu ze semen a nakrájejte na čisté plátky.
  2. Nakrájenou cibuli nakrájejte na tenké půlky, sýr na kostky a přidejte do buničiny melounu.
  3. Nasekejte dužinu a přidejte ke zbytku přísady..
  4. Pepř, přidejte olivový olej a míchejte salátové ingredience, ale pouze pečlivě, aby nedošlo k rozpadnutí masa melounu.

Jaká jídla mohou být snězena těhotnými a kojícími matkami a které je lepší se zdržet (aby nedošlo k poškození sebe a dítěte), viz kanál Instagram!

Proč se dívky bojí jíst meloun během těhotenství? Výhody a poškození „pruhovaných bobulí“

Těhotné ženy mají své vlastní vkusové preference. Říkají, že jsou nejčastěji „přitahováni“ k slaným a kyselým jídlům. Ale nikdo nemůže odolat čerstvému, chladnému, šťavnatému, voňavému a sladkému melounu! To je prostě ne každá nastávající matka si dovoluje užívat si tento zdravý bobule.

Omezení stravy předepsaná gynekologem, hororové příběhy od přátel, otoky nohou, stres na ledvinách - to je neúplný seznam důvodů, proč odmítnout sametové maso. Tyto body jsou však dostačující pro pochybnosti o tom, zda je nebo není možné jíst meloun?

Gynekologové se v této záležitosti dosud nedohodli. Někteří tvrdí, že pitný meloun poškozuje těhotnou ženu, zvyšuje otoky a stres na ledviny. Druhý, naopak, v praxi prokazuje svůj pozitivní účinek.

Uvidíme, proč jsou názory lékařů tak odlišné.

Příznivé vlastnosti

Pro těhotné ženy jsou výhody melounu zřejmé: vitaminy, makro- a mikroelementy nezbytné pro růst a vývoj plodu jsou soustředěny v buničině. Jsou to vitaminy A, B1, B2, B6, B9, C, PP. Stejně tak snadno stravitelné uhlohydráty, proteiny, tuky, vlákninu, popel, pektin.

Snad nejdůležitějším prvkem pro nastávající matku je kyselina listová, která se také nachází v melounu. Kyselina listová se podílí na metabolických procesech v těle, urychluje syntézu bílkovin, má pozitivní vliv na krev. Proto je meloun zvláště užitečný v prvním trimestru těhotenství..

Meloun je bohatý na několik přirozenějších stopových prvků - fosfor, draslík, železo a hořčík. Díky tomu je úspěšně předepisován k léčbě a prevenci anémie a kardiovaskulárních chorob.

Denní norma buničiny z melounu je 150 g. To stačí k doplnění zásob hořčíku pro tělo dospělého.

Schopnost buničiny melounu jemně a přirozeně čistit tělo toxinů, toxinů a cholesterolu je způsobena přítomností velkého množství vlákniny a vlhkosti. Diuretická vlastnost „pruhovaného bobule“ pomáhá těhotným ženám zmírnit zátěž ledvin ve druhém a třetím trimestru.

Co je bohaté na šťávu z melounu

Šťáva melounu neobsahuje soli, je bohatá na zásady, fruktózu, karoten. A to je nízkokalorický nápoj: 100 g šťávy z melounu obsahuje 30 kcal.

Mezi příznivé vlastnosti šťávy z melounu patří:

 • čištění močového měchýře a ledvin - přítomnost alkálií neutralizuje kyselinu močovou a vysoký obsah vody v šťávě přispívá k přirozenému mytí orgánů a odstraňování toxinů a bakterií z nich;
 • odstranění tekutiny z těla - šťáva z melounu má močopudný účinek, čímž zmírňuje otoky během těhotenství;
 • léčba artritidy - tento účinek je zajištěn beta-karotenem a vitamínem C;
 • normalizace zažívacího traktu - melounová šťáva vyluhuje toxiny nejen z ledvin, ale i ze střev, chrání je před účinky silných drog a antibiotik.

Přítomnost různých živin a vitamínů mění šťávu z melounu na osvěžující nápoj. Pouze 1 šálek šťávy denně zlepší trávení a urychlí metabolismus.

Meloun šupky a slunečnicová semínka

V lidovém léčitelství se semena melounu používají jako anthelmintika. Toto je také chutné ošetření spolu s dýňovými a slunečnicovými semeny..

Pro ošetření helminthiasis: rozemleté ​​a sušené semínka melounu, přidejte neztučné mléko v poměru 1:10, vezměte 1 šálek směsi na lačný žaludek a 1 šálek více během dne.

Smažená semena melounu se připravují speciální technologií: nejprve smažte semínka, umyjte a vysušte na ručníku a smažte je na suchém pánvi (jako dýňová nebo slunečnicová semínka), když semena ztmavnou, přidejte slanou vodu (1 lžička soli na ¼ šálku vody) a smažte, dokud nezmizí vlhkost. Chutný předkrm poskytován!

Semena melounu obsahují citrulin, aminokyselinu, která se v lidském těle přeměňuje na L-arginin a amoniak. Semena ve velkém množství jsou tedy kontraindikována u lidí s vrozenou citrullinémií - porušení štěpení citrullinky, které je spojeno s procesem tvorby moči.

Používají se také slupky melounu. Z bílé buničiny připravte kandovaný meloun nebo tzv. Meloun marmelády. Na rozdíl od jiných kandovaných plodů, vařené melouny jsou velmi šťavnaté, křupavé, milují je jak dospělí, tak děti.

Meloun a režim pití vody těhotné ženy

Buničina melounu je 90% vody. Gynekologové tuto skutečnost berou v úvahu při jmenování režimu pitné vody. Dříve se věřilo, že pro těhotnou ženu nestačí pít více než 1,5 litru tekutiny denně. Tento objem zahrnuje čistou vodu, čaje, kompoty, první chod, stejně jako vodnaté bobule, ovoce a zeleninu.

Švýcarský lékař Mohopt a jeho kolegové z University of Verne však toto pravidlo popřeli. Podle výsledků jejich studií potřebuje těhotné tělo nejméně 1,5 - 2 litry tekutiny denně. Tento objem navíc nezahrnuje další zdroje vlhkosti (čaj, káva, bobule).

Kontraindikace v pozdním těhotenství

I přes užitečnost „velkého bobule“ by jeho použití nemělo být nadměrné.

Důvody, proč lékaři nedoporučují jíst meloun:

 1. Přítomnost dusičnanů je nejdůležitějším argumentem, který téměř všichni gynekologové dávají. To se však týká pouze vodních melounů, které se objevily v prodeji na začátku léta. Skutečná „melounová“ sezóna začíná ve druhé polovině srpna.
 2. Otok - jak je uvedeno výše, šťáva z melounu pomáhá snížit otok.
 3. Velké ledvinové kameny - diuretický účinek melounu může mít nepříznivý účinek. Kameny ležící v klidu se začnou pohybovat a způsobují ledvinové koliky.
 4. Střevní kolika - někdy vodní meloun způsobuje hromadění plynu a nadýmání. Tento účinek je však způsoben individuální reakcí těla.

Pokud je budoucí matka v dobrém zdravotním stavu a výše uvedené kontraindikace nejsou, bude meloun užitečný pro jakékoli období těhotenství. Hlavní věc je vybrat si ji správně.

Jak vybrat a uložit meloun

Nákup melounů je nejlepší na trzích, kde najdete domácí výrobky..

Pokud si však chcete užít dovážené bobule, dodržujte následující pravidla:

 • vodní melouny by neměly ležet na zemi, mnohem méně v blízkosti vozovky;
 • Nákup melounu, nesouhlasí s tím, že bude řezán, může způsobit otravu (bakterie, které jsou na povrchu zelené slupky, se dostanou dovnitř a aktivně se množí);
 • zvolte bobule pružné na dotek se žlutou nebo oranžovou skvrnou na boku - to je indikátor zralého melounu;
 • znát opatření - je lepší vzít dva vodní melouny o hmotnosti 5 kg, každý než jeden velký, který se za den zhorší, a to i v lednici.

Skladovatelnost melounu je jeden den. Čím déle je řezaný meloun uložen, tím více bakterií se na svém povrchu rozmnoží a vyšší pravděpodobnost otravy i při přirozeném bobulové.

Před použitím meloun důkladně omyjte teplou vodou (nejlépe mýdlem).

Jak zkontrolovat, zda vodní meloun neobsahuje dusičnany

Bohužel, někdy není možné pochopit, co je uvnitř melounu? Má škodlivé dusičnany? Ale lze to určit.

Viditelné znaky:

 • ochablá slupka;
 • při klepání tupý zvuk;
 • přítomnost nepřirozených depresí a poškození;
 • řezaný meloun má maso se žlutými, nikoli bílými žilami;
 • velké množství bílých semen (jistá známka toho, že meloun přirozeně nedozrál).

Existuje další způsob, jak zkontrolovat meloun: ve sklenici studené vody byste měli spustit malý kousek buničiny. Pokud se voda zakalí, není dusičnan. Pokud voda zčervená, jsou zde dusičnany. A čím jasnější kapalina, tím více škodlivých látek v melounu.

Buď zdravý a chutný melouny melounu!

Žít zdravě! Obří bobule. Jak si vybrat meloun, takže všechny prospěšné vlastnosti a vitamíny jdou jen k nám.

Meloun během těhotenství

Ženy, které mají v létě šťastné očekávání, na jedné straně mají báječně štěstí, protože v létě dozrává tolik zdravé zeleniny a ovoce. Na druhou stranu však vyvstává mnoho otázek: je možné meloun během těhotenství melounovat? Existuje mnoho názorů na toto téma a stojí za zmínku, že jsou všichni velmi různí; zkuste zjistit pravdu v našem článku.

Co je užitečné meloun během těhotenství

Než přijdete k nějakému závěru: může těhotný meloun nebo ne, měli byste pochopit, a jaké jsou prospěšné vlastnosti tohoto pruhovaného ovoce? Stojí za zmínku, že je jich mnoho a že díky různorodému chemickému složení existují.

Pro ty, kteří to nevědí, je vodní meloun z větší části tvořen vodou (92,6%), ale zdaleka není jedinou složkou jeho složení. V dostatečném množství je bobule také naplněna dalšími užitečnými látkami, například:

 • kyselina listová (vitamin B9);
 • vitaminy A, B1, B2, B6, C, E, PP;
 • žehlička;
 • makroprvky (draslík, hořčík, fosfor, sodík, vápník);
 • antioxidační lykopen.

Na základě takové rozmanitosti užitečných složek můžeme dojít k závěru, že meloun má mnoho užitečných vlastností. Jaké je však použití melounu pro těhotné ženy??

Výhody melounu pro otoky

Mnoho žen trpí otoky během těhotenství (zejména v pozdějších fázích). Zpravidla se objevují kvůli zátěži ledvin. Edém se však může objevit, pokud dojde k poruše kardiovaskulárního systému. V boji proti otokům tohoto původu pomůže sladké pruhované ovoce.

Má přirozený diuretický účinek, takže může zmírnit otok, který se objevil. Diuretická vlastnost letních bobulí také pomáhá očistit tělo toxinů. Proto je vodní meloun často připisován lidem, kteří podstoupili antibiotickou terapii..

Je meloun dobrý pro střeva?

Tato otázka je také často zajímavá pro nastávající matky. Vzhledem k tomu, že břišní nepohodlí, zácpa a jiné abnormality v práci střeva jsou častými hosty těhotenství, musí být žena v poloze v předstihu (před použitím) přesvědčena, že vodní meloun situaci nezhorší..

Je dobré říci, že pruhované bobule jsou velmi užitečné pro střevní funkce, pomáhají navazovat hladké fungování, zvyšují peristaltiku (a proto účinně bojují proti zácpě) a zlepšují proces trávení..

Berry však nemanipulujte neopatrně.

 • Pokud máte kontraindikace z gastrointestinálního traktu (například trpíte kolitidou nebo poruchami trávení), je lepší odmítnout použití melounu.
 • Nedoporučuje se jíst plod společně s hnědým chlebem, což způsobuje nepříjemné pocity ve formě rozrušení žaludku nebo exacerbací některých gastrointestinálních chorob.
 • Nadměrná konzumace sladkých bobulí je nebezpečná s výskytem průjmu a kombinací plodu s jinými potravinami a nápoji - se zvýšeným nadýmáním s bolestí v žaludku.

Společné výhody těhotného melounu

Není možné vyjmenovat všechny pozitivní vlastnosti chutné bobule, ale má smysl zdůraznit její hlavní funkce, zejména pro těhotnou ženu. K čemu je meloun užitečný během těhotenství:

 • zlepšuje kardiovaskulární systém;
 • Pomáhá bojovat proti anémii s nedostatkem železa
 • příznivý účinek na nervový systém;
 • zlepšuje náladu, je vynikající přírodní antidepresivum;
 • posiluje tělo;
 • umožňuje správný vývoj plodu;
 • vodní meloun nedovolí těhotné ženě získat nadměrnou tělesnou hmotnost. Vzhledem k tomu, že samotný plod má nízkokalorickou hodnotu (27–38 kcal na 100 g produktu), má navíc močopudný účinek, těhotná žena nedokáže získat další kilogramy (jak se to stane při konzumaci jiných produktů).
na obsah ↑

Může těhotné ženy meloun v raných fázích

První měsíce těhotenství jsou velmi zásadní fází. Během tohoto období se začnou tvořit orgány a systémy dítěte. Proto je v prvním trimestru důležité jíst správně.

Z stravy je nutné odstranit všechny produkty škodlivé pro těhotnou ženu a chemikálie a do nabídky zahrnout nejužitečnější ingredience.

Je však možné jíst meloun v časném těhotenství?

Pokud mluvíme o ekologicky šetrných bobulích, pak samozřejmě ano, protože obsahuje mnoho užitečných látek, zejména kyselinu listovou, která je nezbytná pro správnou tvorbu nervového systému a celého organismu dítěte. Těhotné ženy však nemohou jíst hodně melounu, jakýkoli lék ve velkých dávkách se stává jedem.

Existují případy, kdy použití těhotného melounu vedlo k průjmu, a to v některých případech vyvolalo tón dělohy. Důsledkem časného tonu dělohy může být potrat.

Aby nedocházelo k negativním důsledkům - sezónní ovoce by mělo být konzumováno v omezeném množství, stačí 3-4 malé hřebíčky denně (a dokonce i ne denně).

Je možné meloun v pozdním období

Meloun musíte jíst ve druhém a třetím trimestru ještě pečlivěji a pouze po konzultaci s lékařem. Nezapomeňte, že poslední měsíce (nemluvě o posledních týdnech těhotenství) jsou pro ženu zvláště obtížné. Je zde zvýšená zátěž na všechny orgány ženského těla, včetně ledvin.

Někteří lékaři nedoporučují nastávajícím matkám, aby se zapojily do sezónních bobulí po 30 týdnech.

Kolik melounu může budoucí matka jíst v jeden den v posledních měsících těhotenství? V každém jednotlivém případě bude porce jiná, konkrétněji by gynekologka měla odpovědět na tuto otázku a pečlivě se seznámit s průběhem těhotenství svého pacienta a přítomností kontraindikací pro ni..

Mohou těhotné ženy jíst hodně melounu? Samozřejmě ne, ale několik plátků zralých bobulí bude velmi užitečné. Pokud však používáte kontraindikace, musíte sladké bobule úplně opustit po dobu 9 měsíců.

Kontraindikace na meloun pro těhotné ženy

I obyčejní lidé musí jíst sladké bobule, protože to může být pro zdraví nebezpečné. Pro budoucí matku je tato otázka mnohem důležitější. Abyste nepoškodili sebe a své dítě - musíte si pamatovat, která onemocnění těhotná žena nemůže jíst meloun.

Nedoporučuje se používat meloun, pokud:

 • diabetes mellitus;
 • urolitiáza;
 • přecitlivělost na složky plodu, projevující se ve formě průjmu a alergických reakcí;
 • problémy s odtokem moči;
 • nemoci střev a slinivky břišní.

Nyní víte, proč by některé těhotné ženy neměly mít meloun. Všechny ženy jsou však individuální, takže se nikdy nebudete muset zevšeobecňovat, vždy byste se měli soustředit pouze na vaši pohodu a své tělo.

Meloun během těhotenství: strava a dny nalačno

Jako varování byste měli věnovat pozornost dalšímu důležitému problému - dny půstu na melounu. Ano, existují speciální melounové diety, díky nimž se ženy (ne těhotné!) Snaží zhubnout.

Je však velmi nebezpečné, je velmi odradzováno sedět na dietě melounu i několik dní, je lepší dát přednost jeho alternativnímu - půstu dny, kdy meloun není jediným jídlem.

Žena v pozici by měla intenzivně jíst, ve stravě musí být pestrá strava, aby matce a dítěti byly dodávány všechny potřebné vitamíny a minerály. Přestože je meloun zdravý a nelze jej označit jako „špatný“ z hlediska chemického složení, stále nemůže nahradit nezbytný denní příjem živin.

Kromě toho má plod diuretický účinek a odstraňuje přebytečnou tekutinu z těla, což může být nejen užitečné, ale také škodlivé. Tělo nejen vstoupí, ale také z něj intenzivně vyplaví užitečné prvky, takže z takové stravy rozhodně nebude mít žádný prospěch pro vás a vaše dítě..

Je meloun škodlivý během těhotenství

Ti, kteří jedli meloun během těhotenství, určitě museli čelit nejen jeho výhodám, ale také poškození. Bohužel, stejně jako u každého jiného produktu, výhody a poškození pruhovaných bobulí jdou ruku v ruce. Ale pokud jsme již řekli všechno, co je možné, o prospěšných vlastnostech, pak musíme ještě mluvit o škodě.

Kontraindikace, které jsme zkoumali výše, mohou vést k negativním důsledkům, ale to není jediný důvod, proč mohou trpět matka a dítě. Hlavním důvodem, proč lékaři nedoporučují jíst meloun kdykoli, jsou dusičnany v něm obsažené..

Bohužel v naší době je velmi obtížné vybrat vysoce kvalitní přírodní ovoce, ve kterém nebudou žádné chemikálie. A konzumace bobule plněné nebezpečnými dusičnany je přísně zakázáno nastávající matce.

Nejlepší možností je, pokud vy nebo vaši příbuzní / přátelé sami pěstujete tykve bez použití dusičnanů k urychlení růstu plodu. Takový meloun lze jíst beze strachu. Ale protože mnoho takových přepychů není přípustné, je nutné se naučit, jak si vybrat správný přírodní meloun.

Jak si vybrat meloun bez dusičnanů

Nákup dobrého melounu není snadný úkol, ale říci, že je to naprosto nemožné, je také nemožné. Pokud si pamatujete několik jednoduchých pravidel - kde je lepší koupit bobule a jak odlišit dusičnany od přírodních, pak můžete navždy chránit sebe a svou rodinu před nežádoucími důsledky.

Pravidla pro nákup přírodního melounu

 1. V žádném případě byste neměli kupovat pruhované ovoce poblíž silnice. Nejméně 5-10 metrů by měl produkt oddělit od trati. Je také důležité, aby bobule nelhaly v prachu, ale ležely na nějaké čisté výšce, nejméně 20 cm od země..
 2. Melouny byste neměli jíst dříve, než je období zrání (ale toto období připadá na polovinu srpna - začátek září). Samozřejmě nelze zaručit, že během období jejich aktivního zrání budou plody bez dusičnanů, avšak pravděpodobnost, že bude řád řádově méně, bude dusičnan mnohem vyšší. Čím dříve se meloun prodá (červen, červenec), tím škodlivější látky obsahuje..
 3. Nedoporučuje se kupovat řezané ovoce. I když je řez malý, je takový vodní meloun nebezpečný. Baktérie začínají v řezu bobule, což může vést ke střevním infekcím, otravě a dalším negativním důsledkům..
 4. Pro odlišení „chemického“ ovoce od přírodního je třeba věnovat zvláštní pozornost několika důležitým bodům:
  - zralá velryba by měla při stlačení rukou prasknout;
  - Pokud klepete na meloun, bude zvuk bez dusičnanů tlumen. Pokud zvuk zní, jako by klepete na vypuštěný míč, potom je plod jedinečně přeplněný chemikáliemi;
  - je-li ocas (stopka) melounu suchý, je bobule přirozená;
  - u ovoce šetrného k životnímu prostředí by měl plátek „žhnout“ cukernými zrny. Naopak, dusičnan bude mít lesklý hladký povrch;
  - Dalším spolehlivým způsobem, jak zkontrolovat kvalitu zakoupeného produktu, je nakrájet buničinu a snížit ji na čistou vodu. Pokud voda zčervená nebo růžová, ujistěte se, že produkt obsahuje hodně dusičnanů. Pokud se voda zakalí, ale zůstane bezbarvá, pak je ovoce přirozené;
  - Je velmi důležité skladovat zakoupené bobule správně. Snažte se nepřijmout mnoho melounů, vezměte si tolik, kolik můžete jíst za 1-2 dny. Nesestříhané plody musí být skladovány na chladném místě (aby tam nespadaly paprsky slunce) a šířily je na čistou přírodní látku mimo jiné produkty..

Pokud jste bobule nakrájeli, ale nepřekonali ji, abyste ji dokončili, nezapomeňte ovoce otočit na talíř s řezem, zabalit do přilnavé fólie a uložit do chladničky. Neuchovávejte plátky melounu déle než jeden den.

Také se nedoporučuje jíst meloun do kůry. Koncentrace dusičnanů je v pruhovaných krustech. Pokuste se nechat 3-4 cm až do poloviny snězené kůry, sníží se tím riziko otravy dusičnany.

Otrava melounem během těhotenství: co dělat

Pokud se tak stalo, že jste stále otravovali melounem, musíte naléhavě jednat. Otrava během těhotenství je velmi nebezpečná a především pro dítě. Důsledky takové otravy mohou být velmi rozdílné: od výskytu abnormalit ve vývoji plodu po potrat a předčasný porod.

Proto, jakmile po konzumaci melounu pocítíte první známky otravy, okamžitě zavolejte sanitku. A před jejím příjezdem můžete pít aktivní uhlí (je lepší ho rozdrvit na prášek a vypít ho sklenicí vody).

Je to jeden z mála sorbentů, které lze během těhotenství bezpečně užívat, neabsorbuje se do krevního řečiště a neovlivňuje dítě. Můžete si vzít uhlí podle standardního schématu - 1 tableta na 10 kg hmotnosti.

Meloun při plánování těhotenství

Proč chcete meloun během těhotenství není těžké uhádnout, protože toto šťavnaté sladké ovoce dokonale uhasí váš žízeň, zvýší vaši náladu a jednoduše uzdraví tělo svými přírodně prospěšnými látkami. Jak jsme však již zjistili, ne každý to může a vždy může použít.

Během těhotenství existují určitá omezení a je nepravděpodobné, že by se budoucí matka mohla oddávat speciální léčbě sladkým bobulím. Ale pokud jde o plánování těhotenství, neexistují žádná omezení (nepočítají se kontraindikace pro použití tohoto bobule)..

Při plánování početí dítěte lékaři doporučují jíst melouny, a to nejen pro ženy, ale také pro muže. Sladké ovoce obohacuje tělo mnoha užitečnými látkami, má příznivý účinek na proces ovulace a tvorbu zdravého vajíčka. Pro muže je spotřeba melounu prospěšná zlepšením pohyblivosti spermií, zvýšením aktivity zárodečných buněk a snížením rizika rozvoje rakoviny prostaty (prostaty)..

Jak krájet meloun krásně a správně, rada šéfkuchaře

Pokud chcete své hosty překvapit krásným a praktickým střihem, využijte rady našeho šéfkuchaře.

To je asi vše, co potřebujete vědět o jídle melounu během těhotenství. Tato letní bobule je opravdu chutná a zdravá, ale během těhotenství bude muset být její spotřeba omezená. V posledním měsíci je meloun, stejně jako ve všech ostatních týdnech těhotenství, které potřebujete v malém množství a ne každý den. Teprve potom bude mít plod prospěch více než poškození.

Příznivý průběh těhotenství a snadný porod!

Odběr video kanálu „Váš kuchař“

Náš kanál každý den potěší diváky videi. Chcete-li mít přehled o všech novinách a dostávat oznámení o nových videích, přihlaste se k odběru kanálu jednoduše kliknutím na tlačítko níže.

Je možné meloun během těhotenství? Vše o výhodách a škodách melounu pro nastávající matky

Plátek sladkého a chladného melounu ozdobí život každého člověka, zejména pokud jde o těhotnou ženu. Snadno uhasí každou žízeň a nasycuje tělo chladem. A samozřejmě, jeho příjemná a někdy i medová vůně přináší nesrovnatelné potěšení.

Ukazuje se však, že ne všechny nastávající matky si mohou dovolit dostatek takové chutné bobule. Existuje celá řada různých důvodů, jako je rada lékařky, otoky, vlastní úsudek atd. Ale co si o tom odborníci myslí? Je možné použít meloun během těhotenství? Názory gynekologů se, stejně jako samotné nastávající matky, velmi liší. Někteří z nich tvrdí, že vodní melouny jsou možné a skutečně nutné, a věří, že by to mělo být provedeno v prakticky neomezeném množství. A druhá polovina souhlasí s názorem, že je důležité zdržet se této nejednoznačné pochoutky po celou dobu těhotenství a následného kojení. Ale přesto, odkud vzešly takové opačné názory? Zkusme na to přijít.

Těhotné ženy mohou jíst a dokonce potřebují melouny

Jaké jsou výhody melounu během těhotenství?

Meloun je určitě dobrý pro těhotné ženy. Koneckonců, jako každý bobule, je to skutečný sklad užitečných látek a stopových prvků. Vitamíny obsažené v melounu se určitě hodí pro nastávající matku a dlouho očekávané dítě, které je stále v lůně. Paleta výhod je tak bohatá, že nepochybně poslouží jako zdroj imunity pro obě, protože obsahuje takové užitečné látky jako vitaminy: A, B2, B1, PP, C. Kromě toho jsou tyto zelené bobule bohaté na kyselinu listovou, která se podílí na mnoha metabolických procesy, hematopoéza a syntéza proteinů, které je pro každou těhotnou ženu dvojnásobné nezbytné. Je možné meloun během těhotenství? Toto je častá otázka pro nastávající matky..

Kromě tak bohatého seznamu vitamínů má buničina z melounu také množství nezbytných mikro a makro prvků, jakož i uhlohydráty, popel, bílkoviny, tuky, pektin, organické kyseliny a obrovské množství vlákniny. Ve skutečnosti to vše určuje takové užitečné vlastnosti tohoto produktu..

Zdroj železa

Meloun je jedním z nejpozoruhodnějších přírodních zdrojů železa, které je při konzumaci dokonale absorbováno tělem. To je důvod, proč je skvělým pomocníkem v léčbě i prevenci různých stupňů anémie. Aby dospělý uspokojil tělo v každodenním požadavku na hořčík, musí jíst pouze sto gramů buničiny z melounu. Kromě toho bobule přispívá k snadnému odstranění nadbytku cholesterolu, z tohoto důvodu je důležité, aby byl zahrnut do vaší stravy na pozadí kardiovaskulárních chorob nebo jednoduše se zvýšenou prací tohoto systému..

Proč je užitečné jíst meloun během těhotenství?

Melouny se vyznačují jedinečnými vlastnostmi, například prakticky neobsahují přírodní soli a kyseliny, ale jsou zdrojem velkého počtu neutralizačních alkálií. Tato kvalita má příznivý vliv na celkový stav močového ústrojí, pomáhá také při různých exacerbacích, jakož i při chronických onemocněních nebo při prevenci infekčních chorob..

Meloun během těhotenství pro ženu, jejíž ledviny jsou nuceny fungovat se zvýšenou zátěží během druhého a třetího trimestru, se tak stane nejen léčbou, ale vynikajícím lékem.

Diuretické vlastnosti

Mimo jiné jsou známy silné diuretické vlastnosti buničiny melounu a jeho kůry. Proto je pro lidi trpící edémem způsobeným poruchami kardiovaskulárního a močového systému vodní meloun jednoduše nezbytným přírodním a zcela neškodným lékem.

Další užitečná vlastnost spočívá ve schopnosti vodních melounů odstraňovat toxiny z jater a těla jako celku a také je rozpouštět, takže by se měly jíst při použití jakýchkoli léků, zejména různých antibiotik. Mohou také velmi pomoci po nedávné anestezii. Je možné jíst meloun během těhotenství? Je to možné, protože semena melounu nejsou ve svých užitečných vlastnostech horší než semena dýně. Jsou schopni se snadno vypořádat s nebezpečnými střevními parazity. Lékaři proto doporučují jíst meloun přímo se svými semeny, aby mohli léčit a předcházet helmintiáze..

Kromě toho obří bobule obsahuje mnoho cukrů, které mu poskytují nejen skvělou chuť, ale také užitečné funkce, jako je například zlepšení nálady nebo naopak normalizace spánku. V některých případech se však meloun během těhotenství nedoporučuje.

Argumenty proti, nebo proč by těhotné ženy neměly jíst meloun

Produkt má samozřejmě mnoho výhod, ale bez ohledu na to, kolik jich existuje, vždy můžete najít negativní stránky a vlastnosti. Významný obsah cukru ho omezuje na ty, kteří jsou nemocní obezitou nebo cukrovkou. Kromě toho vodní meloun může vyvolat tvorbu plynů v tlustém střevě, což může způsobit určitý stupeň nepohodlí. Přínosy a poškození melounů v průběhu těhotenství jsou vyvrcholením.

Problémy s ledvinami

Je velmi důležité omezit používání této pochoutky na ty, kteří trpí vážnými problémy spojenými s odtokem moči, a také na všechny, kteří mají velké ledvinové kameny. V situacích, kdy zdravá těhotná žena nemá žádný z výše uvedených problémů, může bezpečně jíst tuto lahodnou bobuli, z čehož budou mít prospěch výhradně její.

Ale meloun během těhotenství v pozdějších fázích by měl být konzumován s opatrností.

Hlavním důvodem, proč ho lékaři nedovolí jíst, je pravděpodobné riziko otravy. Čerstvý meloun, který byl právě nakrájen, se nakonec může stát za pár hodin kyselou, zejména za horkého počasí, takže je nesmírně důležité skladovat nedokončené bobule v lednici a dělat to déle než jeden den..

Je možné meloun během těhotenství, mnozí mají zájem. Rozumíme dále.

Dusičnany

Největším nebezpečím jsou samozřejmě dusičnany, které doslova zaplňují většinu melounů prodávaných na regálech před začátkem sezóny. Tyto škodlivé látky mohou otrávit každou osobu, nejen nastávající matku.

Škodlivé chemické sloučeniny jsou schopny proniknout placentou do krve nenarozeného dítěte a v některých případech mohou vést k nevratným důsledkům.

A přesto je možné jíst melouny během těhotenství? Recenze potvrzují, že ano, protože ne všechny z nich jsou nebezpečné. Hlavní věcí je sezónní nákup bobule a jistota, že neobsahuje dusičnany. Kromě toho je důležité naučit se, jak si vybrat správné ovoce..

Jak si vybrat šťavnatý a zdravý meloun?

Abychom si mohli tento báječný dezert vychutnat bez rizika pro zdraví, je nejprve důležité pochopit, že žádné ovoce by se nemělo kupovat a jíst před jejich přirozeným zráním. Melouny se zpravidla v průměru dokážou plně nabrat síly a růst do poloviny nebo konce srpna. Nebude obtížné určit takový čas, protože je vždy poznamenán výrazným poklesem cen zeleniny a ovoce. Ale do té doby, bez ohledu na to, kolik chcete koupit meloun, byste se neměli vzdát touhy a riskovat zdraví nenarozeného dítěte..

Lví podíl jedů však může mít nejen časné, ale také řekněme, že střední melouny. Můžete určit, zda jsou v době nákupu takové či nikoli. Meloun, který je příliš oplodněný dusičnany, se při stlačení nebude jevit jako elastický a nebude schopen vydávat charakteristickou trhlinu, ale při klepání bude znít velmi hluchě. Jeho tělo bude doslova pruhované žlutými pruhy. Bod řezu bude vypadat dokonale hladce. Kromě toho buničina napuštěná chemikáliemi může barvit vodu v narůžovělé barvě, zatímco obyčejná, která není toxická, způsobuje, že kapalina je mírně zakalená a zcela bezbarvá..

O blahodárných vlastnostech melounu a melounu během těhotenství ao tom, jak je používat

Tento sladký bobule může být buď dezertem, lehkým hlavním chodem nebo vynikající přípravou na zimu. Jako nezávislé jídlo jsou melouny chutné v kombinaci s bílým chlebem. Je pravda, že jeho použití s ​​černou se nedoporučuje, protože je to spousta zažívacích komplikací.

Je obvyklé vyrobit velmi chutný džem z melounu, který připomíná aromatický med v vůni. Kromě toho je mnoho hospodyňek konzervovalo v solené nebo nakládané formě jako sváteční občerstvení. Sušené slupky melounu se zpravidla používají jako léčiva k prevenci stagnace v tělesné tekutině, a proto není nutné se zbavovat všech zbytků. Jak jinak můžete použít meloun během těhotenství?

Kromě použití kůry pro kosmetické a léčebné účely lze použít i čerstvou dužinu. Její lékaři radí těhotným ženám, místo aby pili jakékoli prášky, aplikují se na jejich chrámy, které odvádějí bolesti hlavy. Pokud je taková rána aplikována na ránu, bude možné zastavit krvácení.

Zralé maso nebo šťáva mohou sloužit jako vitamínový koktejl pro pokožku krku a obličeje, což samozřejmě pomůže spravedlivému sexu udržet krásu nejen během těhotenství, ale i po něm..

Meloun má téměř stejné prospěšné vlastnosti jako meloun. Pomáhá zvyšovat hladinu hemoglobinu, zlepšuje pohyblivost střeva, zlepšuje náladu atd. Melounu se doporučuje jíst odděleně od jiných potravin, ale v žádném případě na prázdný žaludek. A samozřejmě musíte znát opatření. Před těhotenstvím bude mít žena dostatek 200 g takového léčiva za den.

Kde koupit?

Je tedy možné jíst meloun během těhotenství? Samozřejmě je to možné, ale doporučujeme je zakoupit pouze na autorizovaných prodejních místech. Taková místa ve všech městech a regionech se obvykle objevují začátkem srpna. Tam produkty podléhají povinnému testování dusičnanů. Extrémně nebezpečné vodní melouny, které se prodávají na troskách silnic. A zde se nejedná pouze o dusičnany, ale také o skutečnost, že příliš porézní bobule slupky je schopna rychle absorbovat všechny výfukové plyny a těžké kovy, což může být také velmi jedovaté. No, kromě nebezpečí dusičnanů by těhotné ženy měly upustit od tohoto chutného bobule v případě vážných otoků, které mohou zhoršit již tak nepříjemný stav..

Nejezte v noci

Lékaři se také nedoporučují jíst léčbu na noc, protože to může způsobit poměrně časté nutkání na záchod. A v posledních měsících těhotenství, pokud existuje tón, může vodní meloun dokonce vyvolat falešné kontrakce. Proto je lepší se v pozdějších fázích zdržet bobule, zejména pokud existují doporučení od ošetřujícího lékaře.

Recenze

Recenze potvrzují, že vodní melouny během těhotenství jsou obecně prospěšné. Hlavní věcí je dodržovat taková jednoduchá pravidla, jako je jíst je do sedmi večer, a pokud je to možné, zkuste se omezit na tři nebo čtyři kusy denně..

Pečlivý přístup k jídlu melounu během těhotenství

Těhotenství je nejzodpovědnějším a nejobtížnějším obdobím v životě ženy, kdy je zodpovědná nejen za své zdraví, ale také za vývoj dítěte. Proto se budoucí matky snaží saturovat tělo vitamíny a dalšími užitečnými látkami..

Pokud čekací doba dítěte klesne na léto a začátek podzimu, pak je prostě nemožné, aby žena prošla obrovským kolapsem, kde se melouny prodávají. Sladký plátek zmírňuje žízeň a přináší neuvěřitelné potěšení, ale je meloun užitečný pro těhotné ženy a bude to dobrá podpora pro ženu v období, které nelze nazvat jednoduchým??

Pod vlivem fyziologických procesů může budoucí matka zažít nejen pozitivní emoce spojené s očekáváním dítěte. Těhotenství je někdy doprovázeno nepříjemnými příznaky a pocity, které zahrnují nedostatek vitamínů, toxikózu různých období těhotenství, anemické stavy, otoky, poruchy trávení, pálení žáhy a nervové poruchy. Mohou těhotné ženy jíst meloun? Zhorší se negativní projevy?

Obrovské bobule složené z více než 90% vody, s kompetentním přístupem, mohou mít velmi prospěšný účinek na ženské tělo a v některých případech zmírňují nepříjemné pocity, které doprovázejí těhotenství.

Co je užitečné pro těhotný meloun?

Výhody melounů během těhotenství jsou zřejmé. Ve skutečnosti kromě vody obsahuje červená aromatická buničina melounu kyselinu askorbovou, vitamíny A, B1 a B2, PP, B5 a B9, jakož i železo a hořčík, draslík, fosfor a sodík, mangan a vápník, zinek, fluor a mnoho dalších mikro - a makrobuňky. Zralé ovoce obsahuje organické kyseliny. Dietní vláknina, která příznivě ovlivňuje čištění a trávení těla, přírodní cukry a další účinné látky.

Lékaři proto nejen zakazují, ale také důrazně doporučují zahrnout melouny a další melouny do stravy těhotné ženy. Proč můžete jíst meloun během těhotenství? A jaký je jeho účinek na ženské tělo? V rozumných množstvích a ve správné kvalitě vám buničina z melounu pomůže:

 • odstranit přebytečnou tekutinu z těla, a tím zabránit vzniku otoků;
 • jemně čistí střeva a celé tělo od toxinů a toxinů;
 • normalizovat metabolismus;
 • vyrovnat se s anémií;
 • zlepšit trávicí systém tím, že hraje roli při prevenci zácpy a vytváření pravidelných stolic;
 • vyrovnat se se stresem a uklidnit se.

A, mimo jiné, meloun během těhotenství je dobrý způsob, jak uhasit žízeň, rychle doplnit zásoby síly a potřebné prvky těla.

Překvapivě jen malé kousky melounu u těhotné ženy mohou neutralizovat příznaky toxikózy.

Po takové snídani:

 • nálada se zlepšuje;
 • svalová slabost zmizí;
 • pálení žáhy, nevolnost prochází;
 • říhání ústup.

Ve třetím trimestru, použití zralého melounu obsahujícího hořčík a draslík, těhotná žena pomůže vyrovnat se se záchvaty končetin a jinými svalovými křečemi.

Lykopen nebo co je meloun užitečné pro těhotenství

Jeden ze známek zralosti a kvality melounu je tradičně považován za jasně červenou nebo růžovou barvu buničiny. A ačkoli dnes existují odrůdy s neméně sladkým a šťavnatým žlutým nebo dokonce bolestivým jádrem, těhotné ženy raději zůstanou na známějších plodech.

Je to v červeném těle, které obsahuje lykopen. Tato látka má všechny vlastnosti antioxidantu, podporuje imunitní systém a chrání nastávající matku před kardiovaskulárními a nádorovými onemocněními..

Ženské tělo, jak se plod vyvíjí, zažívá vážný stres a díky lykopenu několik plátek melounu:

 • pomáhají chránit a vylepšovat krásu;
 • postarat se o posílení přirozené obrany;
 • chránit před nepříjemnými následky, pokud se nastávající matka náhle rozptýlí, zapomene nebo se rozruší kvůli maličkosti.

Použití melounu během těhotenství k trávení

Ale odpovědět kladně na otázku: „Je možné jíst meloun pro těhotné ženy?“ by nemělo být pouze z tohoto důvodu. Role melounu ve stravě je stejně důležitá, pokud nastávající matka trpí střevními dysfunkcemi a jinými poruchami trávení.

Nejčastějším problémem ve druhé polovině těhotenství je zácpa trápení žen, ke které dochází v důsledku rostoucího tlaku dělohy na zažívací trakt, jak se vyvíjí dítě. Během těhotenství může být meloun, který obsahuje hodně vlhkosti a vlákniny, mírným a efektivním způsobem normalizace stolice..

Červené maso aktivuje metabolické procesy, jako toxiny praní houby, stimuluje aktivitu střev a žaludku, nedovoluje stagnaci fekálních mas a slouží jako zdroj toxinů.

Šťavnatý meloun v těhotenství jako přírodní diuretikum

Ledviny těhotné ženy, kromě obvyklých funkcí, přebírají odpovědnost za očištění těla matky od stopy života nenarozeného dítěte. Zatížení orgánů genitourinární sféry se proto vážně zvyšuje. Je tedy možné jíst meloun během těhotenství a to, zda jeho použití způsobí vážné poškození?

Pokud se nezapojíte do melounu a dalších šťavnatých plodů, budou z toho mít prospěch pouze. Pokud nastávající matka nemá onemocnění ledvin a močového měchýře, pak je nepravděpodobné, že by lékař negativně reagoval na meloun v nabídce. Naopak, pokud budete jíst až 700 gramů čerstvé zralé buničiny denně, bude sloužit jako diuretikum a pomůže odstranit jak přebytečnou tekutinu, tak toxiny..

Aby se předešlo problémům s přípustnou částí melounu, je lepší poradit se s ošetřujícím specialistou a při nepatrném zhoršení pohody je lepší odmítnout léčbu.

Požadavky na kvalitu melounu během těhotenství

Prospěšné vlastnosti melounu se však mohou projevit pouze tehdy, je-li plod zralý a kvalitní, stejně jako bez lékařských kontraindikací. Čím dříve meloun zasáhne pult, tím je pravděpodobnější, že nedluží sladkost a barvu masa horkému letnímu slunci, ale chemickým látkám, s nimiž oddaní podnikatelé pumpují melouny za účelem zisku.

A pokud pro dospělý organismus přípustná norma příjmu dusičnanů dosáhne 60 mg za den, pak u nenarozeného dítěte jsou tyto látky v menších množstvích fatální. Proto by těhotné ženy neměly jíst meloun před začátkem hromadného zrání, tj. Do poloviny nebo konce srpna..

Nízkou kvalitu melounu poznáte:

 • nerovnoměrné zbarvení buničiny;
 • na suchých nebo nerozvinutých oblastech v jádru plodu;
 • na hrubých nažloutlých vláknech pronikajících do masa;
 • neobvyklá vůně nebo stín;
 • na slizké nebo vodní buničině poblíž semen.

Množství cukru a uvolněný povrch dělají buničinu z melounu atraktivní pro všechny druhy patogenních mikroorganismů, které jsou pro ženu a plod nebezpečné..

Aby meloun během těhotenství přinesl pouze výhody, je nutné kůru před použitím důkladně omýt a ovoce by se již nemělo skladovat ani v lednici déle než jeden den. Jíst letní pochoutky je možné pouze se souhlasem lékaře a při dodržení nejpřísnějších opatření.

Kdy a proč by těhotné ženy neměly jíst meloun?

Těhotná žena bude muset opustit používání melounu, pokud je u ní diagnostikována choroba gastrointestinálního traktu nebo ledvin, jakož i v případě individuální nesnášenlivosti produktu.

Meloun během těhotenství může vyvolat zhoršení zánětlivých procesů v ledvinách, močovodech a zažívacím systému.

Protože šťavnaté maso může aktivovat tvorbu plynu ve střevech, zvýšit pohyblivost a způsobit průjem, pro budoucí matku hrozí bolestivými pocity a dalšími nepříjemnými příznaky. A pokud jsou v genitourinární oblasti kameny a písek, meloun aktivuje jejich pohyb, což nutně ovlivní pohodu ženy. Proto by meloun neměl být podáván těhotným ženám, které nedostaly povolení lékaře. Pouze při dodržení pravidel opatrnosti a znalosti opatření si můžete vychutnat lahodnou dužinu s radostí a užitkem.

Články O Neplodnosti