Hlavní Analýzy

Arašídy během těhotenství

Těhotenství je báječný čas! Nastávající matka se snaží dát dítěti všechno nejlepší ještě předtím, než se narodí. Proto při absenci alergické reakce mohou být arašídy jedeny. Lískový ořech je sklad vitamínů a živin.

Složení produktu

Složení arašídů je poměrně komplikované. Je uveden v následující tabulce..

LátkaPříznivé vlastnosti
Vitamin ETato látka se nazývá „vitamín mládí“. Chrání buněčné membrány před volnými radikály.
Vitamin PPVitamin PP se podílí na přeměně tuků a uhlohydrátů na energii
Vitamín CTato látka zvyšuje imunitu, pomáhá chránit před infekčními chorobami.
Vitamin B1Tato složka má výrazné antioxidační vlastnosti, zabraňuje výskytu nízkého stupně nádoru v těle
Vitamin B5Vitamin aktivuje mentální aktivitu, zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci
Kyselina listováLátka je nezbytná pro správnou tvorbu nervové trubice embrya.

Arašídy obsahují další užitečné látky: vlákninu ze stravy, nasycené mastné kyseliny, hořčík, vápník, fosfor, železo, sodík.

Arašídy mají choleretické vlastnosti, pomáhají vyrovnat se s poruchou. Odstraňuje podrážděnost, zvyšuje sexuální touhu v silnějším sexu.

Výhody arašídů během těhotenství

Arašídy snižují hladinu cholesterolu v těle, snižují pravděpodobnost cukrovky. Produkt posiluje kardiovaskulární systém. Kromě toho arašídy pomáhají odstraňovat přebytečnou žluč z těla, zlepšují stav nervového systému nastávající matky. Produkt zvyšuje fyzickou vytrvalost ženy, pomáhá snižovat riziko aterosklerózy..

Poškození produktu

Během období očekávání dítěte podstoupí ženské tělo silné hormonální přizpůsobení. Nastávající matka může mít alergickou reakci na arašídy, což nebylo před těhotenstvím.

Zástupce poctivého pohlaví, náchylný k alergiím, má obvykle následující nepříznivé příznaky:

 • slzení
 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • otok kůže;
 • vzhled vyrážky na kůži;
 • rýma.

Pokud se objeví příznaky alergické reakce, měly by být výrobky obsahující arašídy z vaší stravy vyloučeny. Jinak může těhotná žena zažít anafylaktický šok..

Důležité! Použití arašídů v potravinách by mělo být zlikvidováno, pokud je na něm plísně. Obvykle k tomu dochází, když je produkt nesprávně skladován nebo jsou porušeny podmínky jeho přepravy. Arašídy s prošlou platností obsahují aflatoxin. Ovlivňuje játra, může vyvolat smrt ženy.

Aflatoxin začíná působit velmi rychle, po asi 30 minutách má žena následující příznaky:

 • letargie;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • křeče
 • bolest v játrech;
 • zvracení
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • otok.

Při systematickém stravování potravin, ve kterých je přítomen aflatoxin, se snižuje tělesná hmotnost, objevují se příznaky osteoporózy, snižuje se pevnost kostí.

Arašídy se nedoporučují lidem trpícím křečovými žilami a patologiemi gastrointestinálního traktu. Přípravek pomáhá zpomalit průtok krve, měl by být vyloučen ze stravy v případě onemocnění hematopoetického systému.

Těhotné ženy, které byly diagnostikovány s chronickým onemocněním ledvin, by měly být při používání arašídů opatrné. Výrobek obsahuje oxaláty, které se v těle mění v krystaly. Proto se těhotná žena, která konzumuje velké množství arašídů, vystavuje značnému riziku..

Malé jemnosti!

Arašídy se používají k výrobě různých potravin:

 • mouka z arašídů. Aktivně se používá při výrobě různých pečiv: sušenek nebo muffinů;
 • arašídové mléko. Výrobek neobsahuje laktózu. Arašídové mléko je zaslouženě oblíbené u lidí, kteří mají individuální netoleranci k běžnému kravskému mléku;
 • arašídová pasta. Pochoutka se používá k výrobě lahodných dezertů a sendvičů..

Arašídy jdou špatně se zakysanou smetanou, máslem a rýží. V posledních týdnech těhotenství se doporučuje vyloučit přípravek z jeho nabídky. Tím se sníží pravděpodobnost, že dítě bude mít alergii na arašídy, což trvá celý život.

Produkt se doporučuje tepelně zpracovat. V tomto případě se lískové ořechy stanou mnohem chutnější a všechny škodlivé látky obsažené v arašídech budou zničeny. Tepelné zpracování zlepšuje chuť arašídů, zvyšuje obsah antioxidantů.

Arašídy mohou být vařené, sušené nebo pečené. Před jídlem se doporučuje očistit ji od narůžovělé slupky, která obsahuje velké množství alergenů. Těhotné ženy by neměly jíst solené arašídy. Sůl způsobuje zadržování tekutin v těle, vyvolává výskyt otoků. Arašídy potažené polevou nebo čokoládou jsou také škodlivé pro nastávající matku. Léčba obsahuje poměrně málo kalorií.

Nejlepší možností pro těhotnou ženu je arašídy vařené v troubě. Tento produkt neobsahuje škodlivé přísady. Před vařením by měl být důkladně oloupaný.

Arašídové výrobky se doporučuje skladovat při nízké teplotě. V tomto případě si lépe zachovají své prospěšné vlastnosti..

Jak vyrobit arašídové máslo doma

K pastě se obvykle přidává med nebo cukr, máslo a sůl. V tom mohou být přítomny další přísady: například kakao nebo čokoláda, vlašské ořechy.

Vlašské ořechy arašídové máslo má příjemnou, jemnou chuť. Léčba obsahuje mnoho vitamínů a dalších prospěšných látek.

 1. Nejprve jsou arašídy důkladně loupány, jsou rovnoměrně rozmístěny po celém povrchu plechu a umístěny do trouby..
 2. Podzemnice olejná musí být sušena. Chcete-li to provést, nastavte malou teplotu v troubě (asi 150 stupňů).
 3. Jakmile arašídy zhnědnou, trouba se vypne.
 4. Pak se arašídy musí ochladit.
 5. Vlašské ořechy se suší stejným způsobem..
 6. Pak musíte brousit 250 gramů arašídů a 50 gramů vlašských ořechů, dokud nedosáhnete homogenní konzistence..
 7. Poté se do pasty přidá 20 gramů medu, špetka soli, 20 ml rostlinného oleje a hmota se znovu šlehá mixérem.
 8. Výsledná pasta se přenese do malé skleněné nádoby s pevně přiléhajícím víkem..
 9. Chutné pochoutky by měly být skladovány na chladném místě..

Arašídy během těhotenství v různých časech

Těhotenství je šťastná doba pro každou ženu. Během tohoto období se nastávající matky nechtějí samy popírat, což vede k alergické reakci a nárůstu hmotnosti. Jedním z nebezpečných produktů jsou arašídy během těhotenství, které jsou kalorické a mohou vyvolat alergickou reakci. Dále budou podrobně prozkoumány vlastnosti použití ořechů během porodu - vše je tak nebezpečné.

Výhoda

O výhodách a škodách pražených arašídů lze hovořit po dlouhou dobu. Během těhotenství žena podstoupí přestavbu hormonálního pozadí a dalších systémů normální aktivity, které mohou způsobit neočekávané reakce. Bez ohledu na stav obsahuje tento typ ořechů velké množství vitamínů a minerálů. Výsledkem je, že užitečné vlastnosti jsou uvedeny takto:

 • je chráněn před volnými radikály a toxiny, zobrazuje je beze změny s produkty aktivity;
 • solené ořechy mohou redukovat nevolnost a pomáhat vyrovnat se s toxicosis v časných stádiích;
 • arašídy mohou snížit hladinu cholesterolu, což snižuje riziko trombózy;
 • pomáhá normalizovat emoční stav ženy během těhotenství;
 • Ořechy zvyšují hemoglobin, což je důležité pro kyslík pro dítě v děloze - to brání rozvoji hypoxie plodu;
 • poskytuje obecnou podporu matce - zlepšuje vlasy, stav pokožky, zabraňuje rozvoji strie.

To je důležité! Pokud těhotná žena denně spotřebuje pouze 100 g arašídů denně, doplní denní příjem esenciálních aminokyselin. 25 g ořechů denně tvoří hladinu železa potřebného ke zvýšení hemoglobinu.

Přes bohatou kompozici, která obsahuje četné vitamíny a aminokyseliny, mikro a makro prvky, arašídový produkt poškozuje tělo. V některých případech může být v pozdním těhotenství úplně kontraindikována. Škodlivé účinky jsou následující:

 • Zvýšené riziko vzniku alergie u těhotné ženy vyvolá otoky, svědění a dýchací potíže. Oběť je často hospitalizována s anafylaktickým šokem, existují případy smrti. K tomu dochází neočekávaně a často při absenci dřívějších problémů s použitím arašídů, což je vysvětleno restrukturalizací práce životně důležitých orgánů..
 • Arašídy mohou vyvolat alergii na plod - jedná se o vrozenou patologii, která se projeví v počátečním stádiu svěděním a kožní dermatitidou ihned po narození. Dále je u dětí diagnostikována alergie na ořechy. Je lepší tomu zabránit, pokud má rodina příbuzné, u nichž již byla diagnostikována alergie na ořechy..
 • Arašídy s vysokým obsahem kalorií - 550–600 kcal na 100 g produktu - činí to během těhotenství nebezpečným. To je vysvětleno rizikem získání nadváhy, která narušuje tok kyslíku placentou a u plodu se vyvíjí hypoxie. Příjem nadbytečných kalorií také vede k růstu plodu v lůně, což vede ke složitým porodům a často k císařskému řezu.
 • Arašídy zhoršují dříve vyvinutá onemocnění - vředy, gastritidu a také vyvolávají nadýmání a další problémy se střevy. Neustálé a těžké nadýmání vyvolává tlak na dělohu, což zvyšuje riziko předčasného porodu.
 • Arašídy jsou mírně, ale zvyšují krevní tlak, což také zvyšuje riziko předčasného porodu. Vysoký krevní tlak vede k křečovým žilám.

Existují určité kontraindikace pro konzumaci arašídů během těhotenství. Zde se rozlišují nemoci trávicího traktu, dna a další průvodní patologie, které způsobují poruchy fungování vnitřních orgánů..

Denní sazba arašídů během těhotenství

Během těhotenství a v jeho nepřítomnosti by žena měla pečlivě sledovat své zdraví. Arašídy jsou spíše „vrtošivý“ produkt, který může u mužů, žen a dětí vyvolat četné patologie. Tomuto nebezpečí však můžete zabránit, pokud budete dodržovat doporučení týkající se denního příjmu ořechů.

Dospělí může konzumovat pouze 30 gramů arašídů denně. Po dlouhém jídle určitého množství osoby se hlad neobtěžuje. Vše je vysvětleno kompenzací polynenasycených mastných kyselin. Výsledkem je vynikající prevence aterosklerózy a cholesterolu..

Během těhotenství je dovoleno používat prezentovanou normu za nepříjemných přitěžujících okolností - problémů s vývojem plodu a stavu ženy. Jedná se pouze o 2 polévkové lžíce ořechů, s nimiž se můžete během občerstvení zacházet.

Kontraindikace

Kontraindikace při použití arašídových ořechů mění to, co se děje s těhotenstvím. V každém trimestru dochází ke změnám v práci ženského těla, určité procesy začínají ve vývoji plodu v děloze. Výsledkem je, že známá jídla, která jsou povolena v raných stadiích těhotenství, budou v pozdějším období zakázána..

V raných fázích

V raných fázích se žena nesmí popřít nic, ale měla by jíst jídlo v souladu s obvyklou stravou. Je důležité nepřehánět stravu a nepřekračovat povolené denní kalorie.

Na arašídy neexistují žádné zákazy, ale konzumují se pouze v případě, že nedochází k náchylnosti k rozvoji alergických reakcí. V opačném případě se zvyšuje pravděpodobnost provokujícího otoku a útoku zadušení, i když to dříve nebylo pozorováno..

Pokud po arašídu těhotná žena má svědění, podráždění kůže, nevolnost a další problémy, je lepší opustit pokusy ve prospěch čerstvé zeleniny.

V pozdních termínech

Touha jíst ořechy u ženy v pozdním těhotenství vyplývá z vývoje anémie nebo zažívacích potíží. Neměli byste se okamžitě uchýlit k používání arašídů, pokud v kardiovaskulárním systému jsou problémy, během těhotenství se vyskytují drobné chyby. Je lepší poradit se s lékařem, který si vybere dietu nebo doporučí úpravu výživy.

Ve třetím trimestru je lepší arašídy zcela odmítnout, i když to ušetří před některými negativními projevy. Například v pozdních termínech je žena obtěžována nočními křečemi. Je to kvůli nedostatku draslíku a hořčíku v těle. Většina těhotných žen poznamenává, že při konzumaci ořechů každý den a v malém množství tyto problémy zmizí. Jíst 20 arašídů denně není zakázáno pouze při absenci jiných kontraindikací.

Mezi hlavní zákazy arašídů patří:

 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • zhoršená pohyblivost střev - těhotná žena se neustále obává zácpy nebo průjmu;
 • dna;
 • patologie ledvin;
 • preeklampsie u těhotné ženy;
 • sklon k alergiím - žena může v průběhu těhotenství trpět dermatitidou, která se zhoršuje narušením stravy.

V pozdějších fázích přibývá na váze plod, během kterého musí žena dodržovat dietu. Je důležité zabránit nadměrnému přírůstku na váze, proto správně konzumuje denní příjem kalorií v „normálním stavu“. Povoleno je dalších 500 kcal - jedná se o zeleninu a ovoce, stejně jako o bílkovinová jídla nebo komplexní uhlohydráty. Arašídy se do této kategorie nehodí, proto je lepší ji úplně odmítnout.

Poznámka! Podobné zákazy platí pro arašídové máslo pro těhotné ženy, které obsahují vysoký obsah ořechů a extra rostlinného oleje. V raných fázích není povoleno více než 2 polévkové lžíce těstovin a v pozdějších fázích produkt zcela odmítají.

Proč těhotná žena chce arašídy?

Často se jeho milenkou náhle stane žena, která je během těhotenství klidně spojená s arašídy. Prezentovaná situace je vysvětlena následovně:

 • solené arašídy pomáhají zmírnit nevolnost a dostatek času v době, kdy nechcete jíst jiná jídla;
 • je zde nedostatek hemoglobinu - je lepší se s ním vyrovnat granátovými jablky nebo kiwi, v extrémních případech - užívat léky;
 • chybí užitečné mikro- a makrobuňky, které vedou k nočním křečím, částečné ztrátě zraku, poškození kůže a vlasů a dalším problémům.

Před zavedením arašídů do vaší stravy je lepší, když se těhotná žena poradí s lékařem. Doporučuje se odmítnout ořechy v případě kontraindikací. Pokud existuje neodolatelná touha po ořechech, vyžaduje se úplné vyšetření.

Jsou arašídy a těhotenství neslučitelné? Všechny výhody a nevýhody arašídů pro těhotné ženy

Arašídy jsou nejdostupnější a velmi chutný druh ořechů. Můžete ho jíst nejen v čisté formě (syrové, smažené). V potravinářském průmyslu se používá k výrobě chutných dobrot: arašídové máslo, halva, čokoládové tyčinky.

Během těhotenství mnoho žen touží po takových produktech kvůli jejich bohaté chuti. Názor gynekologů a odborníků na výživu o arašídech během těhotenství je velmi dvojznačný - na jedné straně ořechy mají bohaté složení, na straně druhé - určité nevýhody.

obecná informace

Arašídy se obvykle nazývají podzemnice olejné kvůli vlastnostem jejího růstu, ale z hlediska botaniky to není pravda: patří do rodiny luštěnin.

Arašídy - klikatá jednoletá rostlina, jejíž výhonky mohou dosáhnout délky až 70 cm. Plody rostliny jsou na obou stranách vypuklé lusky (větší než hrách), uvnitř jsou 1 až 5 fazolí, jejichž velikost může dosáhnout až 2 centimetry.

Na povrchu ořechů je jasný film. Po vytvoření lusků se výhonky začínají svažit směrem k zemi a postupně do ní rostou, kde dochází ke konečnému zrání. Ručně sklízen 4-6 měsíců po výsadbě.

Údajnou domovinou arašídů je Jižní Amerika, Peru. Archeologům se podařilo najít vázu připomínající plody této rostliny, ozdobenou ozdobou ve tvaru ořechů. Nález pochází z období, kdy Evropané dosud neobjevili tento region.

Z Peru byly plody rostliny exportovány do Evropy. Během plavání byly použity jako jedno z potravin a na arašídech na pevnině se stal základem nápoj připomínající kávu. Později arašídy přišly do Afriky a Číny, kde se staly jedním ze základních potravin místní populace. Nyní arašídy najdete na všech kontinentech, pěstují se dokonce i v jižních oblastech SNS.

Složení a výhody ořechu

Arašídové ovoce získalo právo být nazýván skladem vitamínů a živin. Zahrnují nejcennější prvky, které pozitivně ovlivňují tělo nastávající matky.

Polovina ořechu se skládá z přírodních tuků a třetiny bílkovin, které jsou stavebním materiálem pro dítě a zdrojem energie pro nastávající matku.

Arašídy kromě bílkovin a tuků zahrnují:

 • aminokyseliny, z nichž více než polovina je nezbytná pro člověka;
 • vitaminy rozpustné v tucích (A, K, D, E) brání nedostatku vitamínů, snížené imunitě a nedostatku vitality;
 • thiamin (vitamin B1) podporuje fungování nervového, trávicího a kardiovaskulárního systému;
 • riboflavin (vitamin B2) přispívá k normálnímu vývoji plodu, normalizuje stav kůže a sliznic matky, zabraňuje zánětu;
 • kyselina nikotinová (vitamin PP) zabraňuje trávení;
 • kyselina listová - nezbytný prvek během těhotenství, přispívá k normálnímu vývoji mozku a nervového systému dítěte;
 • železo udržuje potřebnou hladinu hemoglobinu, zabraňuje anémii;
 • draslík udržuje vodní rovnováhu v ženském těle, normalizuje krevní tlak a zabraňuje rozvoji patologií kardiovaskulárního systému;
 • Mangan snižuje hladinu glukózy v krvi, normalizuje štítnou žlázu, stimuluje tvorbu pojivové tkáně a vápníku v kostře;
 • hořčík má pozitivní účinek na fungování nervového systému matky, snižuje účinky stresu a pravděpodobnost maligních nádorů;
 • zinek je potřebný k vytvoření proteinových vazeb.

Výhody arašídů

 • chrání tělo matky před volnými radikály a toxiny, odstraňuje je nezměněné odpadními produkty;
 • eliminuje toxikózu;
 • snižuje cholesterol;
 • zabraňuje křečím končetin;
 • normalizuje psychický stav ženy, zmírňuje nervové napětí během dne, eliminuje nespavost;
 • posiluje krevní cévy, zvyšuje hladinu hemoglobinu;
 • pozitivně ovlivňuje stav pokožky nastávající matky, zvyšuje její pružnost a zabraňuje strie.

Poškození a kontraindikace během těhotenství

Navzdory bohatému složení a výhodám se odborníci na výživu domnívají, že arašídy by měly být vyloučeny (nebo alespoň omezeny) ze stravy těhotné ženy, protože jejich poškození může výrazně převýšit přínos.

Důvodem je především vysoká alergennost arašídů. Použití tohoto produktu způsobuje mnoho závažných reakcí: otoky, svědění, dýchací potíže, až anafylaktický šok a smrt. Aby se zabránilo rozvoji atopické dermatitidy u dítěte, je lepší se během těhotenství zdržet arašídů, zejména pokud se v rodině vyskytují případy nesnášenlivosti produktů..

Další nebezpečí je spojeno s arašídy s vysokou kalorickou hodnotou, 100 gramů fazolí obsahuje 550–600 kalorií. Jejich zneužití může vést k nekontrolovatelnému růstu plodu a potížím při narození.

Arašídy jsou navíc špatně tráveny v žaludku a ve střevech a mohou způsobit:

 • exacerbace vředů a gastritidy;
 • nadýmání;
 • porucha stolice.

Tvorba plynu ve střevě zvyšuje jeho objem a zvyšuje tlak na dělohu, což může vést ke kontrakcím a předčasnému porodu. Vysoký tlak a zvětšené orgány v břišní dutině stlačují důležité krevní cévy a vyvolávají výskyt otoků a křečových žil..

To nejsou všechna nebezpečí, která arašídy představují pro budoucí matku:

 • kyselina eruková, která se hromadí v tkáních, způsobuje postupnou dysfunkci jater, ledvin, svalů a srdce;
 • arašídové proteiny nejsou úplně absorbovány a způsobují trávení;
 • zahušťuje krev, způsobuje trombózu a křečové žíly, což může vést k hypoxii a abnormalitám ve vývoji plodu.

Kontraindikace při používání arašídů:

 • alergie;
 • zažívací choroby (gastritida, kolitida, vřed);
 • artritida, dna.

Je tedy možné jíst arašídy pro těhotné ženy v různých trimestrech?

Věří se, že ženské tělo během těhotenství vyžaduje ty produkty, které mu chybí. Pokud jde o arašídy, můžeme říci, že při absenci kontraindikací to může být v rozumném množství.

V první polovině těhotenství se stane zdrojem kyseliny listové, bílkovin, zmírňuje toxikózu a zvyšuje náladu nastávající matky. Na konci semestru s ořechy musíte být opatrní, mají příliš vysoký obsah kalorií..

Těhotná žena může několikrát týdně denně jíst malé množství arašídových jader, pokud to opravdu chcete a neexistují žádné nežádoucí účinky. Maximální denní dávka je 30 gramů, to je dost, aby tělo dostalo potřebné aminokyseliny a proteiny bez poškození postavy a základních funkcí.

Arašídy by se měly jíst po tepelném zpracování: smažení na pánvi nebo pečení v troubě. Tento proces nezničí prospěšné látky, ale je škodlivý pro patologické organismy. Kromě toho, během vaření, fazole slupka suší a listy, jmenovitě obsahuje lví podíl škodlivých prvků.

V obchodech se prodává mnoho druhů arašídů: solené, čokoládové, glazované. Pro nastávající matku je lepší takové lahůdky odmítnout, cukr, sůl a příchutě nepřinesou výhody ani jí ani dítěti, a kromě toho zvýší obsah kalorií. Ale zákaz není kategorický, 5-10 ořechů jednou týdně nepoškodí.

Nastávající matka může jíst arašídy pečené sama, aby uspokojila hlad nebo zabránila útoku nauzey. Léčba však může ve své čisté formě způsobit podráždění ústní sliznice, takže by bylo moudřejší předem rozmělnit jádra na saláty a dezerty. Hlavní věcí je nezapomenout, že porce ořechů by neměla být větší než dlaně.

Jako dezert můžete jíst 1-2 sendviče s arašídovým máslem. Zneužití této pochoutky s ohledem na její obsah kalorií nemá cenu.

Mimochodem, arašídové máslo lze připravit i samostatně: rozemelte 300–400 gramů smažených ořechů v mlýnku na kávu nebo v mixéru, přidejte 100 gramů tekutého medu, špetku soli a (pokud je to nutné) cukr. Výsledná hmota se znovu promíchá a přenese se do nádoby s pevným víkem. Tato pochoutka má velmi vysoký obsah kalorií, takže ji nelze jíst nejvýše dvě polévkové lžíce denně.

Jaké arašídy si vybrat?

Během těhotenství musíte více než kdy jindy věnovat velkou pozornost kvalitě produktů. Při nákupu arašídů musíte dodržovat následující pravidla:

 • nakupujte výrobek pouze v průhledném balení nebo podle hmotnosti;
 • pro dlouhodobé skladování je lepší koupit arašídy ve skořápce (lusky);
 • na povrchu ořechů by neměly být stopy hniloby nebo plísní;
 • když kupujete arašídy ve skořápce, musíte je zatřást, zvukový zvuk je známkou sušených ořechů, je lepší je neberet;
 • dobré arašídy by neměly být na dotek mokré;
 • vůně ořechů by měla být neutrální, ale příjemná.

Léčbu pro budoucí matku si můžete koupit pouze ve velkých obchodech nebo od důvěryhodných prodejců na trhu. Je známo, že chuť ořechů závisí na odrůdě.

Nezískejte největší jádra, mohou být bez chuti. Ale nejmenší indické arašídy, navzdory velikosti, mají velmi příjemnou chuť a vůni.

Arašídy nejsou nepostradatelné produkty, navíc mohou vyvolat alergie a přispět k získání dalších liber. Během těhotenství je lepší tuto pochoutku odmítnout, zejména ve třetím trimestru. Pokud se nastávající matka chtěla zacházet s ořechy, můžete jíst několik věcí.

Arašídy během těhotenství: výhody a poškození

Obsah:

Arašídy jsou velmi častým produktem. Druhé jméno je arašíd, ale přidává se k ořechům omylem, protože patří do rodiny luštěnin. Výhody - obsah kalorií a relativní levnost. Nejčastěji se vyrábí z arašídových svačinek zvaných "solené ořechy". Je to jeden z osmi potravin, které jsou považovány za silné alergeny. Riziko alergie vysoké.

I když jste před těhotenstvím jedli arašídy bez následků, přineslo vám to výhody a potěšení, kdo ví, že pokud tato forma alergie není pro nenarozené dítě typická, může jí jíst arašídy. Je možné, že poškození tohoto produktu na vývoj dítěte bude velmi významné..

Rané arašídy

Žena začíná „přitahovat slané“, použití takového jídla zmírňuje příznaky toxikózy. Balíček „solených ořechů“ bude pravděpodobně po ruce (prodávají se všude). Pokud není alergie, můžete jíst několik, ale pozorně sledujte reakci těla: pokud se stav zhoršuje, svědění a nevolnost se objeví, neměli byste experiment opakovat - arašídy pravděpodobně nebudou prospěšné. Preferujte přírodní domácí mírné okurky (okurky, rajčata, zelí).

Arašídy z pozdního těhotenství

Tělo vyžaduje výživnou a pestrou stravu. Když do své stravy přidáte arašídy, pamatujte znovu, že to není ořech, může být nahrazen.

Pokud stále chcete arašídy, pokud nemáte jiné možnosti doplnění stravy, zvolte syrové ořechy (nesolené). Neměly by být smažené (při smažení jsou některé živiny zničeny). Nezapomeňte loupat arašídy. Šupka obsahuje většinu látek, které způsobují alergie..

Proč těhotná žena chce arašídy?

 • Obsahuje hořčík, draslík, železo, fosfor. Vitaminy PP, B, E.
 • Dvanáct esenciálních aminokyselin a osm esenciálních látek (k dosažení denního požadavku je vyžadováno přibližně sto gramů).
 • Sto gramů arašídů má 550 kalorií. Snadno uspokojí hlad, stává se spolehlivým zdrojem energie v případě poruchy, lze jej považovat za přírodní sedativum.
 • Těhotné ženy potřebují hodně kyseliny listové - pokud to nestačí, je zde pokušení doplnit zásoby jakýmkoli způsobem, včetně používání arašídů.
 • Polyfenoly jsou silné antioxidanty, které podporují srdce a posilují krevní cévy..
 • Rostlinné tuky normalizují trávení díky mírnému choleretickému účinku.
 • Arašídy jsou bohaté na bílkoviny, i když nejsou zcela absorbovány a kyselina eruková má schopnost akumulovat se ve svalech, kloubech a kostech.

Co jiného jsou nebezpečné arašídy během těhotenství?

Zvyk uklidňujícího hladu pomocí solených nebo smažených ořechů je typický pro lidi, kteří nemají dost času. Ve stavu těhotenství obvykle zmizí. Žena se snaží jíst rozumněji. Měla by se však naučit jednoduché pravidlo:

ve složení arašídů jsou přítomny užitečné látky, ale riziko alergií způsobuje, že je tento přínos nejistý, arašídy byste měli před těhotenstvím opustit, nahradit je jinými podobnými produkty, včetně skutečných ořechů.

Pokud toto pravidlo nebude dodržováno, může být ohroženo zdraví matky a úplný vývoj dítěte.

 • Nastávající matka potřebuje stálou kontrolu hmotnosti. Obezita je škodlivá pro zdraví. Obézní žena má nové nemoci a samotné narození je komplikovanější. Zvyk jíst „ořechy“ je v tomto ohledu jedním z nejnebezpečnějších.
 • Alergie na arašídy není jednoduchá nepříjemnost. Je život ohrožující, způsobuje nejen svědění a vyrážku na kůži, ale v některých případech i anafylaktický šok.
 • U dítěte se zvyšuje riziko diatézy (atopická dermatitida). Toto onemocnění je dnes tak běžné, že je rozumné vyloučit jeden ze spolehlivých důvodů jeho výskytu. Pokud je tendence k diatéze dědičná (na straně matky nebo otce), je to prostě nutné.
 • Použití arašídů komplikuje průběh těhotenství. Nadměrný plyn, nadýmání - další tlak na dělohu. Porušení krevního oběhu vyvolává křečové žíly.
 • Je možné, že dochází k narušení krevního zásobení placentou a fetální hypoxií.

Pokud chcete arašídy v těhotenství stále hledat, poraďte se se svým lékařem. Potřeba je možná při anémii, křečích, poruchách trávení, ale je lepší léčit to vše pomocí produktů, které jsou užitečnější.

důležité Na otázku „Je možné jíst arašídy během těhotenství?“ je nejlepší odpověď pevně „ne“.

I když jste milovník arašídů, připravujících se na narození dítěte, vzdejte se ho. Uklidněte se tím, že si můžete užít potěšení a profitovat z ořechů po těhotenství a období krmení. Nedávné studie, do nichž byla zapojena velká skupina zdravotnických pracovníků, prokázaly:

dodatečné používání 30 gramů arašídů denně po dobu několika let, zejména ve druhé polovině života, snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, umožňuje žít déle.

Jaké jsou výhody arašídů během těhotenství?

Jakmile nastane těhotenství, musí žena ve svém životě mnoho znovu zvážit. A strava je jednou z prvních, která dostala změnu. Nyní by mělo být co nejužitečnější, opevněné a výživné. Musíme věnovat pozornost produktům, které dříve mohly být nezaslouženě ignorovány. Například ořechy. Pravděpodobně každý ví, kolik užitečných komponentů je v nich, ale jen zřídka se jedí..

 1. Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?
 2. Takže mohou těhotné arašídy
 3. Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů
 4. Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?
 5. Je možné arašídy v těhotenství (video)

Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?

Arašídy, jeho jiné jméno je arašídy, na rozdíl od ostatních "protějšků" je velmi silný alergen. Protože tato ořech je docela nebezpečná a je zajímavé, že škodlivé vlastnosti ořechů na lidském těle je obtížné odstranit. Lékaři každoročně uvádějí nové případy alergií konkrétně na arašídy.

Je také nepříjemné, že tyto ořechy způsobují alergii na děti, což má za následek, že útok může skončit anafylaktickým šokem. To vás zajímá, zda arašídy stojí za to vůbec, a proč mnoho lidí najde alternativu k tomu..

Zajímavé jsou následující:

 • Vědci prokázali empiricky u 75% matek, které během těhotenství užívaly arašídy, narodily se děti s alergií na tento produkt,
 • Nejedná se o úplnou záruku, že použití ořechů vede k alergii na složky, ale pravděpodobnost je velmi vysoká,
 • Pokud má otec alergii, je dítě prakticky odsouzeno k alergii na arašídy..

Mimochodem, hliněná rostlina není ořech. To je fazole, kterou jsme ze zvyku podle zvláštností vzhledu zařadili mezi ořechy. Složení produktu je vynikající, vitamíny, minerály, užitečné aminokyseliny jsou dost, ale alergenní vlastnosti produktu mohou překrývat potenciální výhody arašídů.

Takže mohou těhotné arašídy

Pokud jste předtím nebyli alergičtí na arašídy, pak pár ořechů určitě nebude bolet. Zkuste tedy sníst doslova dvě věci, sledujte den sami, zda je vše v pořádku, jak se cítíte. Norma je taková, že její konzumace každý den stále nedává smysl. Ale čas od času je pár ořechů, v případě nepřítomnosti alergií, to jen dobré.

A přesto je třeba si uvědomit, že alergie na určitý produkt se může objevit právě v období hormonálních změn, tj. V těhotenství. Musíte být velmi opatrní, abyste nepoužívali nic, co by mohlo být škodlivé.

Jaké jsou výhody arašídů:

 • Obsahuje působivé množství vitamínů PP, B, E,
 • Složení ořechu obsahuje značné množství takových stopových prvků, jako je draslík, fosfor, hořčík, měď, železo,
 • Arašídová ořech obsahuje 8 esenciálních aminokyselin, 12 esenciálních aminokyselin.

Kyselina listová a arašídy jsou v ní také bohaté, pomáhá obnovovacím procesům buněk. Kyselina linoleová inhibuje rozvoj sklerózy. Polyfenoly ve složení arašídů jsou považovány za složky s výrazným antioxidačním účinkem, což znamená, že pomáhají zpomalit proces stárnutí a také prevenci rakoviny..

Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů

Arašídy zahrnují také rostlinné tuky, které mají mírný choleretický účinek. Arašídy jsou také považovány za látky zvyšující náladu - je dobrým zdrojem energie, pokud dojde ke zhroucení, jakož i přírodní, přírodní sedativum. Ale nemůžete jíst bez míry, i když neexistují žádné kontraindikace ve formě alergií.

Také se domnívají, že arašídy mají pozitivní vliv na sexuální funkce, paměť, pozornost a dokonce i na sluch..

Nyní o tom, jak daleko více poškození je ukryto v arašídech:

 • Pro žaludek je toto jídlo těžké - vede k nadměrné tvorbě plynu, nadýmání, pro budoucí matku je to špatné, protože střeva v tomto stavu mohou negativně ovlivnit dělohu.,
 • Arašídy zpomalují průtok krve - to je plné křečových žil, což také není nejlepší vedlejší účinek na tělo,
 • Kyselina erucová, která se nachází v arašídech, se nerozkládá úplně, má tendenci se hromadit v těle a destruktivně působí na játra a srdce.

Nezáleží na tom, zda se jedná o pražené arašídy, syrové, arašídy v kokosu (kokosová poleva), blanšírované, arašídy v čokoládě - to nezruší škodlivý účinek. Kromě toho další přítomnost cukru pouze zvyšuje účinek ořechu. Solené ořechy nelze nazvat ani užitečnými. Nejezte ořechy pro gastritidu a jiná závažná gastrointestinální onemocnění.

Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?

Arašídové máslo může být užitečné pro ženy - obsahuje kyselinu listovou, která podporuje růst a regeneraci buněk, což znamená zachování mládí. Skladováno v arašídovém másle a látkách, které jsou považovány za antioxidanty. Ale denní norma těstovin - ne více než dvě polévkové lžíce, více - už škodí.

Arašídové máslo stále zůstává alergenem, takže byste neměli jíst její kojící matku. Trimester těhotenství není tak důležitý, pokud existuje alergie. Pamatujte na moderování. Bez ohledu na to, kolik byste chtěli, nemusíte jíst více než pár ořechů denně a arašídové máslo během těhotenství by nemělo jíst více než polévková lžíce denně.

Jednoduché závěry:

 • Obvyklé arašídy v „lepenkové“ skořápce se všemi slupkami jsou jedním z nejsilnějších alergenů na světě,
 • Těstoviny i máslo si zachovávají alergické vlastnosti vlašských ořechů.,
 • Svým složením může být cenný - rostlinné bílkoviny, tuky, aminokyseliny, ale jeho poškození může převýšit výhody.

V moderních programech, jako je „Live Healthy“, jednoduše a podrobně mluví o tom, proč jsou vtipy špatné s ořechy. A ještě více, experimenty během těhotenství nejsou nutné, když je žena zodpovědná nejen za sebe, ale také za plod. Není to tak důležité, rozhodli jste se to dobře usušit, přidat do salátu nebo jíst v polevě - neztrácí své vlastnosti.

Je možné arašídy v těhotenství (video)

Jakékoli jídlo je v moderování dobré. Nebojte se arašídů, jako je oheň, pár drobností z času na čas nepřinese škodu. Ale to není produkt každého dne a zapojit se do něj je prostě nebezpečné.

Jaké jsou výhody arašídů během těhotenství?

Jakmile nastane těhotenství, musí žena ve svém životě mnoho znovu zvážit. A strava je jednou z prvních, která dostala změnu. Nyní by mělo být co nejužitečnější, opevněné a výživné. Musíme věnovat pozornost produktům, které dříve mohly být nezaslouženě ignorovány. Například ořechy. Pravděpodobně každý ví, kolik užitečných komponentů je v nich, ale jen zřídka se jedí..

 1. Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?
 2. Takže mohou těhotné arašídy
 3. Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů
 4. Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?
 5. Je možné arašídy v těhotenství (video)

Je užitečné jíst arašídy během těhotenství?

Arašídy, jeho jiné jméno je arašídy, na rozdíl od ostatních "protějšků" je velmi silný alergen. Protože tato ořech je docela nebezpečná a je zajímavé, že škodlivé vlastnosti ořechů na lidském těle je obtížné odstranit. Lékaři každoročně uvádějí nové případy alergií konkrétně na arašídy.

Je také nepříjemné, že tyto ořechy způsobují alergii na děti, což má za následek, že útok může skončit anafylaktickým šokem. To vás zajímá, zda arašídy stojí za to vůbec, a proč mnoho lidí najde alternativu k tomu..

Zajímavé jsou následující:

 • Vědci prokázali empiricky u 75% matek, které během těhotenství užívaly arašídy, narodily se děti s alergií na tento produkt,
 • Nejedná se o úplnou záruku, že použití ořechů vede k alergii na složky, ale pravděpodobnost je velmi vysoká,
 • Pokud má otec alergii, je dítě prakticky odsouzeno k alergii na arašídy..

Mimochodem, hliněná rostlina není ořech. To je fazole, kterou jsme ze zvyku podle zvláštností vzhledu zařadili mezi ořechy. Složení produktu je vynikající, vitamíny, minerály, užitečné aminokyseliny jsou dost, ale alergenní vlastnosti produktu mohou překrývat potenciální výhody arašídů.

Takže mohou těhotné arašídy

Pokud jste předtím nebyli alergičtí na arašídy, pak pár ořechů určitě nebude bolet. Zkuste tedy sníst doslova dvě věci, sledujte den sami, zda je vše v pořádku, jak se cítíte. Norma je taková, že její konzumace každý den stále nedává smysl. Ale čas od času je pár ořechů, v případě nepřítomnosti alergií, to jen dobré.

A přesto je třeba si uvědomit, že alergie na určitý produkt se může objevit právě v období hormonálních změn, tj. V těhotenství. Musíte být velmi opatrní, abyste nepoužívali nic, co by mohlo být škodlivé.

Jaké jsou výhody arašídů:

 • Obsahuje působivé množství vitamínů PP, B, E,
 • Složení ořechu obsahuje značné množství takových stopových prvků, jako je draslík, fosfor, hořčík, měď, železo,
 • Arašídová ořech obsahuje 8 esenciálních aminokyselin, 12 esenciálních aminokyselin.

Kyselina listová a arašídy jsou v ní také bohaté, pomáhá obnovovacím procesům buněk. Kyselina linoleová inhibuje rozvoj sklerózy. Polyfenoly ve složení arašídů jsou považovány za složky s výrazným antioxidačním účinkem, což znamená, že pomáhají zpomalit proces stárnutí a také prevenci rakoviny..

Co jiného je cenné: jaké jsou výhody arašídů

Arašídy zahrnují také rostlinné tuky, které mají mírný choleretický účinek. Arašídy jsou také považovány za látky zvyšující náladu - je dobrým zdrojem energie, pokud dojde ke zhroucení, jakož i přírodní, přírodní sedativum. Ale nemůžete jíst bez míry, i když neexistují žádné kontraindikace ve formě alergií.

Také se domnívají, že arašídy mají pozitivní vliv na sexuální funkce, paměť, pozornost a dokonce i na sluch..

Nyní o tom, jak daleko více poškození je ukryto v arašídech:

 • Pro žaludek je toto jídlo těžké - vede k nadměrné tvorbě plynu, nadýmání, pro budoucí matku je to špatné, protože střeva v tomto stavu mohou negativně ovlivnit dělohu.,
 • Arašídy zpomalují průtok krve - to je plné křečových žil, což také není nejlepší vedlejší účinek na tělo,
 • Kyselina erucová, která se nachází v arašídech, se nerozkládá úplně, má tendenci se hromadit v těle a destruktivně působí na játra a srdce.

Nezáleží na tom, zda se jedná o pražené arašídy, syrové, arašídy v kokosu (kokosová poleva), blanšírované, arašídy v čokoládě - to nezruší škodlivý účinek. Kromě toho další přítomnost cukru pouze zvyšuje účinek ořechu. Solené ořechy nelze nazvat ani užitečnými. Nejezte ořechy pro gastritidu a jiná závažná gastrointestinální onemocnění.

Je arašídové máslo přijatelné během těhotenství?

Arašídové máslo může být užitečné pro ženy - obsahuje kyselinu listovou, která podporuje růst a regeneraci buněk, což znamená zachování mládí. Skladováno v arašídovém másle a látkách, které jsou považovány za antioxidanty. Ale denní norma těstovin - ne více než dvě polévkové lžíce, více - už škodí.

Arašídové máslo stále zůstává alergenem, takže byste neměli jíst její kojící matku. Trimester těhotenství není tak důležitý, pokud existuje alergie. Pamatujte na moderování. Bez ohledu na to, kolik byste chtěli, nemusíte jíst více než pár ořechů denně a arašídové máslo během těhotenství by nemělo jíst více než polévková lžíce denně.

Jednoduché závěry:

 • Obvyklé arašídy v „lepenkové“ skořápce se všemi slupkami jsou jedním z nejsilnějších alergenů na světě,
 • Těstoviny i máslo si zachovávají alergické vlastnosti vlašských ořechů.,
 • Svým složením může být cenný - rostlinné bílkoviny, tuky, aminokyseliny, ale jeho poškození může převýšit výhody.

V moderních programech, jako je „Live Healthy“, jednoduše a podrobně mluví o tom, proč jsou vtipy špatné s ořechy. A ještě více, experimenty během těhotenství nejsou nutné, když je žena zodpovědná nejen za sebe, ale také za plod. Není to tak důležité, rozhodli jste se to dobře usušit, přidat do salátu nebo jíst v polevě - neztrácí své vlastnosti.

Je možné arašídy v těhotenství (video)

Jakékoli jídlo je v moderování dobré. Nebojte se arašídů, jako je oheň, pár drobností z času na čas nepřinese škodu. Ale to není produkt každého dne a zapojit se do něj je prostě nebezpečné.

Jíst arašídy během těhotenství

 • Je bezpečné jíst arašídy během těhotenství??
 • Jaké jsou výhody požití arašídů během těhotenství??
 • Příznaky alergie na arašídy během těhotenství
 • Vedlejší účinky arašídů u těhotných žen
 • Způsoby, jak jíst arašídy během těhotenství

Těhotenství je doprovázeno mnoha klady a zápory, zejména pokud jde o stravu. Přestože doporučená strava obvykle zahrnuje sušené ovoce a ořechy, mnoho matek se obává, že konzumace arašídů zvýší šance, že se nenarozené dítě stane alergickým na arašídy. Znamená to, že byste měli přestat jíst arašídy obecně? No, ne docela. Přečtěte si o výhodách arašídů a nezbytných bezpečnostních opatřeních..

Je bezpečné jíst arašídy během těhotenství??

Strach z alergií je hlavním důvodem, proč mnoho žen během těhotenství nejí arašídy. Asi čtvrtina těhotných žen je alergická - některé alergie se vyskytují během těhotenství, zatímco některé ženy mají alergii ve své rodině. Pokud matka nemá prokázanou alergii na arašídy, neexistuje důkaz, že konzumace arašídů (nebo jakékoli potraviny, které ji obsahují, jako jsou obilné tyčinky, cereálie atd.) Ovlivní vás nebo dítě s rizikem vzniku alergie..
Tak můžete bezpečně jíst arašídy během těhotenství, pokud nemáte alergie sami.

Jaké jsou výhody požití arašídů během těhotenství??

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, arašídy jsou dobré pro těhotenství. Přírodní tuk obsažený v tomto produktu vysvětluje jeho popularitu. Analýza nutriční hodnoty arašídů ukazuje, že je stejně zdravá jako ostatní ořechy v množství cenných složek..
Arašídy jsou plné bílkovin, které obsahují piniové oříšky a vlašské ořechy. Vyvážený sortiment vitamínů (B1, B4, B5, B6, C, E) a různých minerálů, jako je vápník, hořčík, železo a draslík, z něj činí výživnou svačinu. Kalorie v arašídech dodávají energii a sílu.
Jíst arašídy během těhotenství je chytrou volbou, protože arašídy obsahují hodně bílkovin a folátů, které by měly být součástí těhotné stravy. Kyselina listová a kyselina listová brání vrozeným vadám a poranění páteře, zatímco protein je nezbytný pro matku a vývoj jejího rostoucího dítěte.

Arašídy mají také následující výhody:

1. Antioxidační vlastnosti:

Arašídy, nasycené přírodními tuky a vitaminy, zejména vitaminy B a E, poskytují antioxidační vlastnosti nezbytné k ochraně těla před chřipkou a jinými běžnými chorobami..

2. Regulujte cholesterol

Přes vysoký obsah tuku arašídy pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

3. Pomozte léčit kožní onemocnění

Arašídové máslo pomáhá řídit dermatologické problémy a je přirozenou léčbou kožních vředů a podráždění

4. Regulujte hladinu cukru v krvi

Některé nastávající matky jsou ohroženy přechodným diabetem a zdravá dávka arašídů naplněných zinkem pomáhá absorbovat hladinu glukózy v krvi a reguluje hladinu cukru v krvi. To pomáhá minimalizovat riziko přechodného diabetu.

5. Pozitivní účinek na nervový systém

Arašídy jsou užitečné pro nervový systém nastávajících matek a pomáhají zbavit se nespavosti, podrážděnosti a slzy.

6. Kontrola vnitřního krvácení

U žen s hemofilií nebo srážením krve mohou arašídy pomoci omezit srážení nebo vnitřní krvácení.

7. Vývoj kostí

Začlenění manganu do stravy je nezbytné pro zdraví kostí. Arašídový mangan přispívá k zdravému vývoji kostí u dětí

8. Trávení

Je známo, že obsah vlákniny v arašídech pomáhá při zácpě. Nastávající matky mohou do své stravy denně přidávat malé množství, aby se zbavily střevních problémů.

9. Léčba anémie

Během těhotenství musí vaše tělo produkovat více krve, aby podpořilo růst vašeho dítěte. Ale pokud nemáte dostatek železa, vaše tělo to nebude schopno účinně dělat, což povede k anémii. Pro boj s tímto rizikem si musí těhotné ženy zajistit dostatek železa a arašídy jsou vynikajícím zdrojem železa. Díky tomu jsou arašídy ideálním jídlem pro léčbu anémie.

Příznaky alergie na arašídy během těhotenství

U některých žen se mohou během těhotenství rozvinout alergie. Zde jsou příznaky alergie na arašídy:

 • Průjem nebo zvracení
 • Kašel
 • Dýchavičnost a dušnost
 • Svědění krku a jazyka
 • Svědivá kůže nebo vyrážka
 • Oteklé rty a hrdlo
 • Rýma nebo ucpaný nos
 • Bolestivé červené a svědivé oči
 • Anafylaxe: Toto je nejzávažnější příznak vedoucí ke snížení srdeční frekvence. Protože tento příznak může být život ohrožující, okamžitě vyhledejte lékaře, pokud k němu dojde..

Vedlejší účinky arašídů u těhotných žen

Arašídy mohou mít někdy během těhotenství nežádoucí účinky. Pravděpodobnost nežádoucích účinků je obzvláště vysoká, pokud máte zásadní zdravotní problém, díky kterému vás netolerují arašídy..

Některé nežádoucí účinky arašídů během těhotenství:

1. Možnost, že dítě vyvine alergii na arašídy

Ačkoli to nebylo přesvědčivě prokázáno, předpokládá se, že u dětí matek, které jedly arašídy v průběhu těhotenství, hrozí riziko alergií na arašídy. Asi jeden ze sta dětí je alergický na arašídy a každé páté dítě je také vyrůstá. Existují však také protichůdné studie, které ukazují, že těhotná žena jíst arašídy může v budoucnu snížit pravděpodobnost vzniku alergie na arašídy..

2. Riziko z konzumace zatuchlých arašídů

Ujistěte se, že nejíte zatuchlé a staré arašídy. Staré, zastaralé a uložené arašídy mohou někdy způsobit otravu jídlem.

3. Toxické arašídy

Pokud jsou arašídy skladovány na horkých a vlhkých místech, mohou trpět plísní a stát se toxickými.

4. Podráždění žaludku

Pokud máte gastritidu (zánět sliznice žaludku), může jíst arašídy zvýšit podráždění žaludku.

5. Přírůstek hmotnosti

Arašídy obsahují hodně tuku, které vám pomohou přibrat na váze. Pokud máte nadváhu, vyhněte se arašídům..

Způsoby, jak jíst arašídy během těhotenství

Nedávné a nedávné studie ukázaly, že konzumace arašídů během těhotenství může snížit riziko alergií. Pokud tedy nejste alergičtí na arašídy, zkuste různými způsoby jíst arašídy během těhotenství..

 • Smažte arašídy v malém množství oleje, protože smažení udržuje tyto alergeny pryč.
 • Vařte arašídy s kůrou ve vodě a soli. Vařené arašídy jsou skvělé pro svačinu, pokud je mezi obědem a večeří dlouhá přestávka.
 • Těhotné ženy mohou toužit po solených arašídech - nejsou škodlivé, ale omezují množství, protože přebytek soli se nedoporučuje a může vést k zadržování vody v těle.
 • Do salátu, omáček a chutneys přidejte malou část arašídů, abyste získali silnou krémovou texturu.

Častá otázka: Je arašídové máslo bezpečné během těhotenství? Odpověď je ano. Jakékoli jídlo, které obsahuje dostatek arašídů jako přísady, lze jíst, pokud si užijete chuť a nemáte anamnézu alergií na arašídy. Pokud toužíte po arašídovém másle, jděte do toho a občas si jej položte na sendvič.
Pro těhotnou ženu se doporučuje vyvážená strava - ovoce, zelenina, rýže, pšenice, mléko, ořechy, luštěniny a další. Arašídy vám mohou poskytnout základní výživné živiny. Poraďte se s odborníkem na výživu a zjistěte, zda můžete jíst arašídy a množství doporučené pro vás, v závislosti na vaší tělesné hmotnosti a celkovém stavu těhotenství..

Články O Neplodnosti