Hlavní Bolest

Arašídy během těhotenství v různých časech

Těhotenství je šťastná doba pro každou ženu. Během tohoto období se nastávající matky nechtějí samy popírat, což vede k alergické reakci a nárůstu hmotnosti. Jedním z nebezpečných produktů jsou arašídy během těhotenství, které jsou kalorické a mohou vyvolat alergickou reakci. Dále budou podrobně prozkoumány vlastnosti použití ořechů během porodu - vše je tak nebezpečné.

Výhoda

O výhodách a škodách pražených arašídů lze hovořit po dlouhou dobu. Během těhotenství žena podstoupí přestavbu hormonálního pozadí a dalších systémů normální aktivity, které mohou způsobit neočekávané reakce. Bez ohledu na stav obsahuje tento typ ořechů velké množství vitamínů a minerálů. Výsledkem je, že užitečné vlastnosti jsou uvedeny takto:

 • je chráněn před volnými radikály a toxiny, zobrazuje je beze změny s produkty aktivity;
 • solené ořechy mohou redukovat nevolnost a pomáhat vyrovnat se s toxicosis v časných stádiích;
 • arašídy mohou snížit hladinu cholesterolu, což snižuje riziko trombózy;
 • pomáhá normalizovat emoční stav ženy během těhotenství;
 • Ořechy zvyšují hemoglobin, což je důležité pro kyslík pro dítě v děloze - to brání rozvoji hypoxie plodu;
 • poskytuje obecnou podporu matce - zlepšuje vlasy, stav pokožky, zabraňuje rozvoji strie.

To je důležité! Pokud těhotná žena denně spotřebuje pouze 100 g arašídů denně, doplní denní příjem esenciálních aminokyselin. 25 g ořechů denně tvoří hladinu železa potřebného ke zvýšení hemoglobinu.

Přes bohatou kompozici, která obsahuje četné vitamíny a aminokyseliny, mikro a makro prvky, arašídový produkt poškozuje tělo. V některých případech může být v pozdním těhotenství úplně kontraindikována. Škodlivé účinky jsou následující:

 • Zvýšené riziko vzniku alergie u těhotné ženy vyvolá otoky, svědění a dýchací potíže. Oběť je často hospitalizována s anafylaktickým šokem, existují případy smrti. K tomu dochází neočekávaně a často při absenci dřívějších problémů s použitím arašídů, což je vysvětleno restrukturalizací práce životně důležitých orgánů..
 • Arašídy mohou vyvolat alergii na plod - jedná se o vrozenou patologii, která se projeví v počátečním stádiu svěděním a kožní dermatitidou ihned po narození. Dále je u dětí diagnostikována alergie na ořechy. Je lepší tomu zabránit, pokud má rodina příbuzné, u nichž již byla diagnostikována alergie na ořechy..
 • Arašídy s vysokým obsahem kalorií - 550–600 kcal na 100 g produktu - činí to během těhotenství nebezpečným. To je vysvětleno rizikem získání nadváhy, která narušuje tok kyslíku placentou a u plodu se vyvíjí hypoxie. Příjem nadbytečných kalorií také vede k růstu plodu v lůně, což vede ke složitým porodům a často k císařskému řezu.
 • Arašídy zhoršují dříve vyvinutá onemocnění - vředy, gastritidu a také vyvolávají nadýmání a další problémy se střevy. Neustálé a těžké nadýmání vyvolává tlak na dělohu, což zvyšuje riziko předčasného porodu.
 • Arašídy jsou mírně, ale zvyšují krevní tlak, což také zvyšuje riziko předčasného porodu. Vysoký krevní tlak vede k křečovým žilám.

Existují určité kontraindikace pro konzumaci arašídů během těhotenství. Zde se rozlišují nemoci trávicího traktu, dna a další průvodní patologie, které způsobují poruchy fungování vnitřních orgánů..

Denní sazba arašídů během těhotenství

Během těhotenství a v jeho nepřítomnosti by žena měla pečlivě sledovat své zdraví. Arašídy jsou spíše „vrtošivý“ produkt, který může u mužů, žen a dětí vyvolat četné patologie. Tomuto nebezpečí však můžete zabránit, pokud budete dodržovat doporučení týkající se denního příjmu ořechů.

Dospělí může konzumovat pouze 30 gramů arašídů denně. Po dlouhém jídle určitého množství osoby se hlad neobtěžuje. Vše je vysvětleno kompenzací polynenasycených mastných kyselin. Výsledkem je vynikající prevence aterosklerózy a cholesterolu..

Během těhotenství je dovoleno používat prezentovanou normu za nepříjemných přitěžujících okolností - problémů s vývojem plodu a stavu ženy. Jedná se pouze o 2 polévkové lžíce ořechů, s nimiž se můžete během občerstvení zacházet.

Kontraindikace

Kontraindikace při použití arašídových ořechů mění to, co se děje s těhotenstvím. V každém trimestru dochází ke změnám v práci ženského těla, určité procesy začínají ve vývoji plodu v děloze. Výsledkem je, že známá jídla, která jsou povolena v raných stadiích těhotenství, budou v pozdějším období zakázána..

V raných fázích

V raných fázích se žena nesmí popřít nic, ale měla by jíst jídlo v souladu s obvyklou stravou. Je důležité nepřehánět stravu a nepřekračovat povolené denní kalorie.

Na arašídy neexistují žádné zákazy, ale konzumují se pouze v případě, že nedochází k náchylnosti k rozvoji alergických reakcí. V opačném případě se zvyšuje pravděpodobnost provokujícího otoku a útoku zadušení, i když to dříve nebylo pozorováno..

Pokud po arašídu těhotná žena má svědění, podráždění kůže, nevolnost a další problémy, je lepší opustit pokusy ve prospěch čerstvé zeleniny.

V pozdních termínech

Touha jíst ořechy u ženy v pozdním těhotenství vyplývá z vývoje anémie nebo zažívacích potíží. Neměli byste se okamžitě uchýlit k používání arašídů, pokud v kardiovaskulárním systému jsou problémy, během těhotenství se vyskytují drobné chyby. Je lepší poradit se s lékařem, který si vybere dietu nebo doporučí úpravu výživy.

Ve třetím trimestru je lepší arašídy zcela odmítnout, i když to ušetří před některými negativními projevy. Například v pozdních termínech je žena obtěžována nočními křečemi. Je to kvůli nedostatku draslíku a hořčíku v těle. Většina těhotných žen poznamenává, že při konzumaci ořechů každý den a v malém množství tyto problémy zmizí. Jíst 20 arašídů denně není zakázáno pouze při absenci jiných kontraindikací.

Mezi hlavní zákazy arašídů patří:

 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • zhoršená pohyblivost střev - těhotná žena se neustále obává zácpy nebo průjmu;
 • dna;
 • patologie ledvin;
 • preeklampsie u těhotné ženy;
 • sklon k alergiím - žena může v průběhu těhotenství trpět dermatitidou, která se zhoršuje narušením stravy.

V pozdějších fázích přibývá na váze plod, během kterého musí žena dodržovat dietu. Je důležité zabránit nadměrnému přírůstku na váze, proto správně konzumuje denní příjem kalorií v „normálním stavu“. Povoleno je dalších 500 kcal - jedná se o zeleninu a ovoce, stejně jako o bílkovinová jídla nebo komplexní uhlohydráty. Arašídy se do této kategorie nehodí, proto je lepší ji úplně odmítnout.

Poznámka! Podobné zákazy platí pro arašídové máslo pro těhotné ženy, které obsahují vysoký obsah ořechů a extra rostlinného oleje. V raných fázích není povoleno více než 2 polévkové lžíce těstovin a v pozdějších fázích produkt zcela odmítají.

Proč těhotná žena chce arašídy?

Často se jeho milenkou náhle stane žena, která je během těhotenství klidně spojená s arašídy. Prezentovaná situace je vysvětlena následovně:

 • solené arašídy pomáhají zmírnit nevolnost a dostatek času v době, kdy nechcete jíst jiná jídla;
 • je zde nedostatek hemoglobinu - je lepší se s ním vyrovnat granátovými jablky nebo kiwi, v extrémních případech - užívat léky;
 • chybí užitečné mikro- a makrobuňky, které vedou k nočním křečím, částečné ztrátě zraku, poškození kůže a vlasů a dalším problémům.

Před zavedením arašídů do vaší stravy je lepší, když se těhotná žena poradí s lékařem. Doporučuje se odmítnout ořechy v případě kontraindikací. Pokud existuje neodolatelná touha po ořechech, vyžaduje se úplné vyšetření.

Mohou být arašídy těhotné v pozdějších stádiích. Mohou těhotné ženy jíst arašídy

Mohu jíst arašídové máslo během těhotenství?

Arašídy a arašídové máslo jsou oblíbenou pochoutkou pro mnoho lidí. Ořechy obsahují mnoho zdravých vitamínů a minerálů. Je však možné arašídy v těhotenství? Jasná odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak se zdá. Mezi zdravotnickými odborníky neexistuje shoda v tom, zda arašídové máslo je dobré pro zdraví nastávající matky a jejího dítěte. Pojďme mluvit více o výhodách a škodách arašídového másla pro tělo těhotné ženy.

Obsah kalorií a složení vitamínů v arašídech

Obsahuje arašídy něco zdravého? Surové arašídy na 100 g představují 10,1 g vody a 9,9 g uhlohydrátů. Obsah kalorií v ořechu je 551 Kcal na 100 g surových arašídů, bílkovin 26, 3 g; tuky 45,2 g; uhlohydráty 9,9 g. 300 g tohoto produktu obsahuje denní množství kalorií potřebných pro osobu..

Vitaminy, které se nacházejí v arašídech, jsou B1, B2, B3, stejně jako vitamín E a C. Je to vitamin E, který chrání membrány lidských buněk před působením volných radikálů a pomáhá červeným krvinkám přenášet kyslík do jiných buněk našeho celého těla, proto se nazývá zdroj mládí a krásy. Vitamin PP (kyselina nikotinová) se podílí na přeměně tuků a uhlohydrátů na energii.

Podílí se na redoxních reakcích. Vitamin C bojuje s bakteriemi a posiluje imunitní systém. E1 zabraňuje tvorbě nádorů, je to přírodní antioxidant. B5 aktivuje mozek a zlepšuje paměť. Minerály, které jsou arašídy bohaté, jsou draslík, vápník, fosfor, sodík, železo a hořčík.

Obsah kalorií v pražených arašídech je 626 kcal, arašídy vyrobené v cukru mají kalorický obsah 569 kcal, ale solené arašídy jsou 634 kcal. Kalorický obsah arašídového másla dosahuje 670 kcal, čokoládové bonbóny s přídavkem arašídů mají kalorický obsah 514 kcal.

Může arašídy během těhotenství

Arašídy jsou jednou z nejdostupnějších ořechů, i když obecně nejsou ořechy. Během těhotenství jsou ženy vždy přitahovány k neobvyklým produktům s bohatou chutí. Arašídy se používají při výrobě různých lahodných dezertů, z nichž se vyrábějí také těstoviny a halva, a arašídy jsou také součástí čokoládových tyčinek. Přes určité nevýhody tohoto přípravku gynekologové obecně nezakazují jeho použití během těhotenství.

Arašídy obsahují velké množství vitamínů a živin. Tyto prvky pozitivně ovlivňují tělo matky i dítěte. Tento produkt obsahuje bílkoviny. Jedná se o stavební materiál pro dítě a zdroj energie pro matku. Složky, které tvoří jeho složení, zvyšují srážlivost krve, což je důležité při porodu..

V 1 trimestru

První trimestr těhotenství je období od okamžiku poslední menstruace a následujících 13 porodnických týdnů. Toto období je velmi důležité a odpovědné časové období v životě budoucí matky. Všechny orgány a systémy dítěte jsou položeny, je vytvořena placenta - orgán, skrz který budou dodávány všechny živiny pro dítě, a kyslík.

V raných stádiích se toxikóza objevuje a projevuje se snížením chuti k jídlu, zvracení, slinění se někdy zvyšuje. Chuťové preference ženy se dramaticky mění, je přitahována k nastávajícím matkám „slaná“, tento problém lze vyřešit malým balíčkem solených arašídů.

Ve 2. trimestru

Druhý trimestr těhotenství trvá od 13 do 27 gynekologických týdnů. Nastávající matka vede aktivní životní styl, protože její žaludek jí umožňuje chodit, navštívit bazén a hrát si sporty. Během této doby cítí první pohyby svého dítěte. U kojence končí formování všech důležitých tělesných systémů. Už můžete zjistit jeho budoucí pohlaví, aktivně staví kostní tkáň a kostra je již silná a odolná. Ve druhém trimestru, kdy se dítě začíná aktivně rozvíjet, musí nastávající matka určitě předepsat komplex vitamínů a minerálů.

Obsahuje arašídy B9, neboli kyselinu listovou, je velmi důležitý v procesu nesení plodu, podílí se na tvorbě nervové trubice embrya a napomáhá jeho dalšímu rozvoji. Kromě toho jsou arašídy zdrojem mononenasycených tuků. Železo je zodpovědné za hladinu hemoglobinu, zabraňuje anémii.

S pomocí draslíku se udržuje rovnováha vody, tlak se normalizuje, mangan snižuje glukózu, podílí se na normalizaci štítné žlázy, stimuluje tvorbu pojivové tkáně plodu a vývoj jeho kostry. Hořčík má pozitivní vliv na nervový systém nastávající matky, pomáhá minimalizovat účinky stresových situací. Zinek se podílí na tvorbě proteinových vazeb.

Ve 3 trimestru

Třetí trimestr je poslední fází porodu dítěte. Ženy jsou propuštěny na prenatální dovolené, aby si mohla před porodem odpočinout a získat sílu. Během tohoto období hormonální pozadí ovlivňuje psycho-emocionální stav nastávající matky, má narušený spánek, slzu a změny chůze v důsledku změn v ohybech páteře.

Během tohoto období je nutné dále zpřísnit kontrolu výživy a pokračovat v užívání komplexu vitamínů a minerálů. Všechny problémy jsou spojeny s rostoucím a klesajícím tlakem. Změna tlaku je způsobena skutečností, že uložení dítěte má obrovskou zátěž na orgány samotné matky. Ohroženy jsou ženy, u kterých byla diagnostikována anémie před těhotenstvím nebo které trpěly vegetovaskulární dystonií. A také pokud má těhotná žena nadváhu.

Anémie může být výsledkem výživy chudé matky a vegetariánské lékaři, příliš mladá nastávající matka nebo těhotné ženy trpící srdečními vadami jsou ohroženy onemocněním.

Pokud byly před těhotenstvím příliš těžké období. Ve třetím trimestru se u mnoha žen začaly objevovat křeče z dolních končetin, zejména v noci. To ukazuje na nedostatek hořčíku a draslíku v těle. V tomto případě může pomoci také arašídy pro těhotné ženy..

Vlastnosti těhotné arašídy

Obecně jsou arašídy pro nastávající matku velmi užitečné. Jeho prvky jej chrání před účinky volných radikálů a odstraňují toxiny beze změny, pomáhají s toxikózou, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, předcházejí křečím dolních končetin, pomáhají v boji proti nespavosti, pomáhají snižovat nervové napětí, normalizovat psychický stav během těhotenství, účastnit se posilování cév a zvýšené hladiny hemoglobinu. Arašídy mají blahodárné účinky na pokožku, zvyšují její elasticitu a pomáhají předcházet strie..

Výhoda

Arašídy během těhotenství mohou být škodlivé a prospěšné. Kyselina listová pomáhá obnovit buňky a normalizovat aktivitu jater. S pomocí kyseliny nikotinové se obnovují skořápky nervových buněk. Arašídy doplňují tělesné zásoby tryptofanu, který je zodpovědný za kvalitu spánku a produkci hormonu radosti a štěstí serotoninu. Má mírný choleretický účinek.

Jistě, pražené arašídy jsou méně zdravé, ale mají bohatou chuť a vůni. Ještě horší je, že na tělo působí slané arašídy nebo arašídy vyrobené přidáním másla a cukru. Během tepelného ošetření v arašídech má však obsah polyfenolů, přírodního antioxidantu, a pražených arašídů delší trvanlivost. Během pražení se objeví film, který chrání ořech před ztrátou vitamínů. Tuky, které tvoří hliněný ořech, mají mírný choleretický účinek, proto je velmi užitečný pro lidi trpící peptickým vředem a gastritidou.

Pokud do své stravy přidáte arašídy, pomůže to posílit paměť, zlepšit sluch, ovlivní koncentraci pozornosti. Tento produkt obsahuje přírodní antioxidanty. Poskytují lidskému tělu odolnost vůči škodlivým účinkům volných radikálů. V tom mu pomáhají sloučeniny jako polyfenoly. Jsou to právě oni, kteří brání rozvoji srdečních chorob, a také pomáhají při prevenci rakoviny a oddálení předčasného stárnutí.

Škody a kontraindikace

Škody, které arašídy způsobují tělu, je obsah kalorií, což vede k nadváze. Stojí za zvážení, že arašídy jsou velmi alergenní produkt. Chcete-li získat Quinckeho edém, stačí jen pár věcí. Pokud má žena diagnózu křečových žil nebo tromboflebitidy a je pozorováno zvýšení krevních destiček v krvi, měla by být spotřeba arašídů zlikvidována, protože produkt zpomaluje průtok krve cévami, zahušťuje je. Tento produkt je také kontraindikován při cukrovce.

Alergická reakce na arašídy se projevuje ve formě silného svědění a zarudnutí kůže. V extrémně závažných případech se objevují otoky hrtanu, ekzém a alergická kopřivka. Kromě toho, pokud arašídy nebyly řádně skladovány a nebyla dodržována vlhkost, mohou se v něm tvořit aflotoxiny, které poškozují játra, a vlhkostí se také může vytvářet škodlivá houba..

Užitečný produkt nemá na nastávající matku a její dítě malé poškození. Zneužívání arašídů může vést k nežádoucím následkům. Existují nemoci, ve kterých je přísně zakázáno jíst arašídy a výrobky s obsahem.

Proč těhotné ženy nemohou arašídy:

 • vysoký obsah kalorií může vést k obnovení libry navíc. Obezita je během těhotenství považována za velmi nebezpečnou;
 • arašídy jsou velmi těžko stravitelné, takže se může objevit pálení žáhy, plynů a nadýmání, což zvyšuje tlak na dělohu;
 • jíst solené arašídy se během těhotenství nedoporučuje, protože sůl pomáhá zadržovat tekutinu v těle. To přispívá k obnovení otoků;
 • průtok krve zpomaluje, což vede k nedostatečnému přívodu kyslíku do placenty a také vyvolává křečové žíly;
 • kyselina eruková má schopnost akumulovat se v těle a má destruktivní účinek na mnoho orgánů.

Arašídy jsou na seznamu některých z nejvíce alergenních potravin. To se může projevit jako zarudnutí a svědění na kůži. To také ovlivní nejen tělo matky, ale i dítě. Při narození se zvyšuje riziko diatézy.

V pozdějších fázích jsou těhotné arašídy nejlépe vyloučeny ze stravy, pokud existují onemocnění, jako je diabetes mellitus, obezita, dna a žaludeční vředy..

Jak a jaké arašídy si vybrat

Než se rozhodnete, které arašídy koupit, musíte vědět, že arašídy jsou distribuovány v takových typech, jako jsou:

 • Surové arašídy bez skořápky,
 • syrové arašídy,
 • smažené bez kůže a bez skořápky,
 • smažené s neloupanou kůží.

Arašídy, které se prodávají bez skořápek a bez slupek, jsou před prodejem zpracovány při teplotě, jakési blanšírování. Má poměrně vysoké náklady. Cena závisí na balení, arašídy lze prodávat podle hmotnosti a třídit do malých balení. Při nákupu fazolí dávejte pozor na její vzhled.

Pokud obal obsahuje zmačkaná, ztmavlá zrna, praskliny nebo skvrny na povrchu skořápky, pokud jsou mezi ořechy trosky, je-li obsah v balení mlhavý, je lepší to vzít. Je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že všechny fazole jsou stejné velikosti. Pokud se chystáte na arašídy chvíli skladovat, je nejlepší si je koupit ve skořápce.

Odrůdy vlašských ořechů se liší velikostí a tvarem. Například indické arašídy jsou nejmenší, ale mají velmi bohatou chuť a nejsilnější aroma. Uzbecké arašídy mají stejné vlastnosti. Arašídy pěstované v Jižní a Severní Americe se používají hlavně k výrobě arašídového másla. Při vaření se používají argentinské odrůdy.

obecná informace

Arašídy se obvykle nazývají podzemnice olejné kvůli vlastnostem jejího růstu, ale z hlediska botaniky to není pravda: patří do rodiny luštěnin.

Arašídy - klikatá jednoletá rostlina, jejíž výhonky mohou dosáhnout délky až 70 cm. Plody rostliny jsou na obou stranách vypuklé lusky (větší než hrách), uvnitř jsou 1 až 5 fazolí, jejichž velikost může dosáhnout až 2 centimetry.

Na povrchu ořechů je jasný film. Po vytvoření lusků se výhonky začínají svažit směrem k zemi a postupně do ní rostou, kde dochází ke konečnému zrání. Ručně sklízen 4-6 měsíců po výsadbě.

Údajnou domovinou arašídů je Jižní Amerika, Peru. Archeologům se podařilo najít vázu připomínající plody této rostliny, ozdobenou ozdobou ve tvaru ořechů. Nález pochází z období, kdy Evropané dosud neobjevili tento region.

Z Peru byly plody rostliny exportovány do Evropy. Během plavání byly použity jako jedno z potravin a na arašídech na pevnině se stal základem nápoj připomínající kávu. Později arašídy přišly do Afriky a Číny, kde se staly jedním ze základních potravin místní populace. Nyní arašídy najdete na všech kontinentech, pěstují se dokonce i v jižních oblastech SNS.

Zpočátku byly arašídy používány jako krmivo pro hospodářská zvířata a chudí si ho užívali jako jídlo. Dnes se arašídy pěstují v průmyslovém měřítku a používají se v potravinářském, kosmetickém a lékařském průmyslu..

Způsoby použití

Nastávající matka by v žádném případě neměla jíst dva. Dobrou výživou lze získat velké množství vitamínů a minerálů. Protože vnitřní orgány jsou stlačovány rostoucím močovým měchýřem, fungují ve zvýšeném režimu, a proto by měla být výživa frakční a častá a arašídy jsou velmi dobré pro svačinu. Syrové i těstoviny sendviče.

Pražené arašídy slouží hostům k občerstvení. Můžete použít arašídové máslo k přípravě sladkých sendvičů, které se natírají na bílý chléb na vrcholu džemu. Ukázalo se, že jde o velmi neobvyklý salát s přidáním arašídových bobů, kdy se arašídy přidávají k jemně nasekanému vařenému kuře, nasekané na kostky avokáda, malé cibule a strouhané mrkve. Vše se nalije sójovou omáčkou a sezamovým olejem. Arašídy jsou při vaření velmi populární, používají se k ozdobení koláčů a posypání sušenek. Dává pečivům bohatou chuť..

Preventivní opatření

Arašídy mohou být docela těžko stravitelné. Speciálně pro lidi, kteří mají žaludeční potíže. Kromě vysokého obsahu kalorií nezapomeňte, že potravinová alergie na arašídy je nejčastější ze všech potravinových alergií..

Při výběru arašídového másla mějte na paměti, že by mělo obsahovat pouze arašídy a sůl. Je nepřijatelné přidávat do kompozice další oleje nebo cukr, jinak by trans-tuky, které se uvolňují z palmového oleje, mohly poškodit těhotnou ženu a vést k zablokování krevních cév. Chcete-li těžit z arašídového másla, neberte si více než 3 polévkové lžíce denně.

Důležité! S opatrností byste měli používat arašídy, pokud žena trpí astmatem, může to způsobit útok a způsobit alergie. Nezapomeňte, že arašídy způsobují zácpu. Vzhledem k tomu, že arašídy mohou být velmi plesnivé velmi snadno, musíte vypadat velmi opatrně, protože plesnivé arašídy způsobují tělu velmi vážné poškození..

Obecná informace

Arašídy, často nazývané arašídy, nejsou ořechy vůbec, ale luštěniny. Je široce používán jako krmná plodina a je také oblíbeným zážitkem pro mnoho lidí..

To je sušené, smažené, jedené solené, s kořením nebo ve sladké polevě. Arašídy také slouží jako suroviny pro přípravu vysoce kalorického rostlinného oleje, margarínu, čokolády.

Arašídy mají jedinečné složení, bohaté na vitamíny, minerály, cenné aminokyseliny, je zdrojem antioxidantů.

Jako vysoce kalorický produkt a nejsilnější alergen by se však měl jíst opatrně.

Arašídy - žít zdravě!

V tomto článku naleznete několik užitečných tipů, jak otěhotnět..
Strie po porodu: jak zabránit a jak se zbavit? Odpověď na otázku je zde..

Arašídy během těhotenství

Těhotenství je báječný čas! Nastávající matka se snaží dát dítěti všechno nejlepší ještě předtím, než se narodí. Proto při absenci alergické reakce mohou být arašídy jedeny. Lískový ořech je sklad vitamínů a živin.

Složení produktu

Složení arašídů je poměrně komplikované. Je uveden v následující tabulce..

LátkaPříznivé vlastnosti
Vitamin ETato látka se nazývá „vitamín mládí“. Chrání buněčné membrány před volnými radikály.
Vitamin PPVitamin PP se podílí na přeměně tuků a uhlohydrátů na energii
Vitamín CTato látka zvyšuje imunitu, pomáhá chránit před infekčními chorobami.
Vitamin B1Tato složka má výrazné antioxidační vlastnosti, zabraňuje výskytu nízkého stupně nádoru v těle
Vitamin B5Vitamin aktivuje mentální aktivitu, zlepšuje paměť, zvyšuje koncentraci
Kyselina listováLátka je nezbytná pro správnou tvorbu nervové trubice embrya.

Arašídy obsahují další užitečné látky: vlákninu ze stravy, nasycené mastné kyseliny, hořčík, vápník, fosfor, železo, sodík.

Arašídy mají choleretické vlastnosti, pomáhají vyrovnat se s poruchou. Odstraňuje podrážděnost, zvyšuje sexuální touhu v silnějším sexu.

Výhody arašídů během těhotenství

Arašídy snižují hladinu cholesterolu v těle, snižují pravděpodobnost cukrovky. Produkt posiluje kardiovaskulární systém. Kromě toho arašídy pomáhají odstraňovat přebytečnou žluč z těla, zlepšují stav nervového systému nastávající matky. Produkt zvyšuje fyzickou vytrvalost ženy, pomáhá snižovat riziko aterosklerózy..

Poškození produktu

Během období očekávání dítěte podstoupí ženské tělo silné hormonální přizpůsobení. Nastávající matka může mít alergickou reakci na arašídy, což nebylo před těhotenstvím.

Zástupce poctivého pohlaví, náchylný k alergiím, má obvykle následující nepříznivé příznaky:

 • slzení
 • průjem;
 • bolest v břiše;
 • otok kůže;
 • vzhled vyrážky na kůži;
 • rýma.

Pokud se objeví příznaky alergické reakce, měly by být výrobky obsahující arašídy z vaší stravy vyloučeny. Jinak může těhotná žena zažít anafylaktický šok..

Důležité! Použití arašídů v potravinách by mělo být zlikvidováno, pokud je na něm plísně. Obvykle k tomu dochází, když je produkt nesprávně skladován nebo jsou porušeny podmínky jeho přepravy. Arašídy s prošlou platností obsahují aflatoxin. Ovlivňuje játra, může vyvolat smrt ženy.

Aflatoxin začíná působit velmi rychle, po asi 30 minutách má žena následující příznaky:

 • letargie;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • křeče
 • bolest v játrech;
 • zvracení
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • otok.

Při systematickém stravování potravin, ve kterých je přítomen aflatoxin, se snižuje tělesná hmotnost, objevují se příznaky osteoporózy, snižuje se pevnost kostí.

Arašídy se nedoporučují lidem trpícím křečovými žilami a patologiemi gastrointestinálního traktu. Přípravek pomáhá zpomalit průtok krve, měl by být vyloučen ze stravy v případě onemocnění hematopoetického systému.

Těhotné ženy, které byly diagnostikovány s chronickým onemocněním ledvin, by měly být při používání arašídů opatrné. Výrobek obsahuje oxaláty, které se v těle mění v krystaly. Proto se těhotná žena, která konzumuje velké množství arašídů, vystavuje značnému riziku..

Malé jemnosti!

Arašídy se používají k výrobě různých potravin:

 • mouka z arašídů. Aktivně se používá při výrobě různých pečiv: sušenek nebo muffinů;
 • arašídové mléko. Výrobek neobsahuje laktózu. Arašídové mléko je zaslouženě oblíbené u lidí, kteří mají individuální netoleranci k běžnému kravskému mléku;
 • arašídová pasta. Pochoutka se používá k výrobě lahodných dezertů a sendvičů..

Arašídy jdou špatně se zakysanou smetanou, máslem a rýží. V posledních týdnech těhotenství se doporučuje vyloučit přípravek z jeho nabídky. Tím se sníží pravděpodobnost, že dítě bude mít alergii na arašídy, což trvá celý život.

Produkt se doporučuje tepelně zpracovat. V tomto případě se lískové ořechy stanou mnohem chutnější a všechny škodlivé látky obsažené v arašídech budou zničeny. Tepelné zpracování zlepšuje chuť arašídů, zvyšuje obsah antioxidantů.

Arašídy mohou být vařené, sušené nebo pečené. Před jídlem se doporučuje očistit ji od narůžovělé slupky, která obsahuje velké množství alergenů. Těhotné ženy by neměly jíst solené arašídy. Sůl způsobuje zadržování tekutin v těle, vyvolává výskyt otoků. Arašídy potažené polevou nebo čokoládou jsou také škodlivé pro nastávající matku. Léčba obsahuje poměrně málo kalorií.

Nejlepší možností pro těhotnou ženu je arašídy vařené v troubě. Tento produkt neobsahuje škodlivé přísady. Před vařením by měl být důkladně oloupaný.

Arašídové výrobky se doporučuje skladovat při nízké teplotě. V tomto případě si lépe zachovají své prospěšné vlastnosti..

Jak vyrobit arašídové máslo doma

K pastě se obvykle přidává med nebo cukr, máslo a sůl. V tom mohou být přítomny další přísady: například kakao nebo čokoláda, vlašské ořechy.

Vlašské ořechy arašídové máslo má příjemnou, jemnou chuť. Léčba obsahuje mnoho vitamínů a dalších prospěšných látek.

 1. Nejprve jsou arašídy důkladně loupány, jsou rovnoměrně rozmístěny po celém povrchu plechu a umístěny do trouby..
 2. Podzemnice olejná musí být sušena. Chcete-li to provést, nastavte malou teplotu v troubě (asi 150 stupňů).
 3. Jakmile arašídy zhnědnou, trouba se vypne.
 4. Pak se arašídy musí ochladit.
 5. Vlašské ořechy se suší stejným způsobem..
 6. Pak musíte brousit 250 gramů arašídů a 50 gramů vlašských ořechů, dokud nedosáhnete homogenní konzistence..
 7. Poté se do pasty přidá 20 gramů medu, špetka soli, 20 ml rostlinného oleje a hmota se znovu šlehá mixérem.
 8. Výsledná pasta se přenese do malé skleněné nádoby s pevně přiléhajícím víkem..
 9. Chutné pochoutky by měly být skladovány na chladném místě..

Jsou arašídy a těhotenství neslučitelné? Všechny výhody a nevýhody arašídů pro těhotné ženy

Arašídy jsou nejdostupnější a velmi chutný druh ořechů. Můžete ho jíst nejen v čisté formě (syrové, smažené). V potravinářském průmyslu se používá k výrobě chutných dobrot: arašídové máslo, halva, čokoládové tyčinky.

Během těhotenství mnoho žen touží po takových produktech kvůli jejich bohaté chuti. Názor gynekologů a odborníků na výživu o arašídech během těhotenství je velmi dvojznačný - na jedné straně ořechy mají bohaté složení, na straně druhé - určité nevýhody.

obecná informace

Arašídy se obvykle nazývají podzemnice olejné kvůli vlastnostem jejího růstu, ale z hlediska botaniky to není pravda: patří do rodiny luštěnin.

Arašídy - klikatá jednoletá rostlina, jejíž výhonky mohou dosáhnout délky až 70 cm. Plody rostliny jsou na obou stranách vypuklé lusky (větší než hrách), uvnitř jsou 1 až 5 fazolí, jejichž velikost může dosáhnout až 2 centimetry.

Na povrchu ořechů je jasný film. Po vytvoření lusků se výhonky začínají svažit směrem k zemi a postupně do ní rostou, kde dochází ke konečnému zrání. Ručně sklízen 4-6 měsíců po výsadbě.

Údajnou domovinou arašídů je Jižní Amerika, Peru. Archeologům se podařilo najít vázu připomínající plody této rostliny, ozdobenou ozdobou ve tvaru ořechů. Nález pochází z období, kdy Evropané dosud neobjevili tento region.

Z Peru byly plody rostliny exportovány do Evropy. Během plavání byly použity jako jedno z potravin a na arašídech na pevnině se stal základem nápoj připomínající kávu. Později arašídy přišly do Afriky a Číny, kde se staly jedním ze základních potravin místní populace. Nyní arašídy najdete na všech kontinentech, pěstují se dokonce i v jižních oblastech SNS.

Složení a výhody ořechu

Arašídové ovoce získalo právo být nazýván skladem vitamínů a živin. Zahrnují nejcennější prvky, které pozitivně ovlivňují tělo nastávající matky.

Polovina ořechu se skládá z přírodních tuků a třetiny bílkovin, které jsou stavebním materiálem pro dítě a zdrojem energie pro nastávající matku.

Arašídy kromě bílkovin a tuků zahrnují:

 • aminokyseliny, z nichž více než polovina je nezbytná pro člověka;
 • vitaminy rozpustné v tucích (A, K, D, E) brání nedostatku vitamínů, snížené imunitě a nedostatku vitality;
 • thiamin (vitamin B1) podporuje fungování nervového, trávicího a kardiovaskulárního systému;
 • riboflavin (vitamin B2) přispívá k normálnímu vývoji plodu, normalizuje stav kůže a sliznic matky, zabraňuje zánětu;
 • kyselina nikotinová (vitamin PP) zabraňuje trávení;
 • kyselina listová - nezbytný prvek během těhotenství, přispívá k normálnímu vývoji mozku a nervového systému dítěte;
 • železo udržuje potřebnou hladinu hemoglobinu, zabraňuje anémii;
 • draslík udržuje vodní rovnováhu v ženském těle, normalizuje krevní tlak a zabraňuje rozvoji patologií kardiovaskulárního systému;
 • Mangan snižuje hladinu glukózy v krvi, normalizuje štítnou žlázu, stimuluje tvorbu pojivové tkáně a vápníku v kostře;
 • hořčík má pozitivní účinek na fungování nervového systému matky, snižuje účinky stresu a pravděpodobnost maligních nádorů;
 • zinek je potřebný k vytvoření proteinových vazeb.

Výhody arašídů

 • chrání tělo matky před volnými radikály a toxiny, odstraňuje je nezměněné odpadními produkty;
 • eliminuje toxikózu;
 • snižuje cholesterol;
 • zabraňuje křečím končetin;
 • normalizuje psychický stav ženy, zmírňuje nervové napětí během dne, eliminuje nespavost;
 • posiluje krevní cévy, zvyšuje hladinu hemoglobinu;
 • pozitivně ovlivňuje stav pokožky nastávající matky, zvyšuje její pružnost a zabraňuje strie.

Poškození a kontraindikace během těhotenství

Navzdory bohatému složení a výhodám se odborníci na výživu domnívají, že arašídy by měly být vyloučeny (nebo alespoň omezeny) ze stravy těhotné ženy, protože jejich poškození může výrazně převýšit přínos.

Důvodem je především vysoká alergennost arašídů. Použití tohoto produktu způsobuje mnoho závažných reakcí: otoky, svědění, dýchací potíže, až anafylaktický šok a smrt. Aby se zabránilo rozvoji atopické dermatitidy u dítěte, je lepší se během těhotenství zdržet arašídů, zejména pokud se v rodině vyskytují případy nesnášenlivosti produktů..

Další nebezpečí je spojeno s arašídy s vysokou kalorickou hodnotou, 100 gramů fazolí obsahuje 550–600 kalorií. Jejich zneužití může vést k nekontrolovatelnému růstu plodu a potížím při narození.

Arašídy jsou navíc špatně tráveny v žaludku a ve střevech a mohou způsobit:

 • exacerbace vředů a gastritidy;
 • nadýmání;
 • porucha stolice.

Tvorba plynu ve střevě zvyšuje jeho objem a zvyšuje tlak na dělohu, což může vést ke kontrakcím a předčasnému porodu. Vysoký tlak a zvětšené orgány v břišní dutině stlačují důležité krevní cévy a vyvolávají výskyt otoků a křečových žil..

To nejsou všechna nebezpečí, která arašídy představují pro budoucí matku:

 • kyselina eruková, která se hromadí v tkáních, způsobuje postupnou dysfunkci jater, ledvin, svalů a srdce;
 • arašídové proteiny nejsou úplně absorbovány a způsobují trávení;
 • zahušťuje krev, způsobuje trombózu a křečové žíly, což může vést k hypoxii a abnormalitám ve vývoji plodu.

Kontraindikace při používání arašídů:

 • alergie;
 • zažívací choroby (gastritida, kolitida, vřed);
 • artritida, dna.

Je tedy možné jíst arašídy pro těhotné ženy v různých trimestrech?

Věří se, že ženské tělo během těhotenství vyžaduje ty produkty, které mu chybí. Pokud jde o arašídy, můžeme říci, že při absenci kontraindikací to může být v rozumném množství.

V první polovině těhotenství se stane zdrojem kyseliny listové, bílkovin, zmírňuje toxikózu a zvyšuje náladu nastávající matky. Na konci semestru s ořechy musíte být opatrní, mají příliš vysoký obsah kalorií..

Těhotná žena může několikrát týdně denně jíst malé množství arašídových jader, pokud to opravdu chcete a neexistují žádné nežádoucí účinky. Maximální denní dávka je 30 gramů, to je dost, aby tělo dostalo potřebné aminokyseliny a proteiny bez poškození postavy a základních funkcí.

Arašídy by se měly jíst po tepelném zpracování: smažení na pánvi nebo pečení v troubě. Tento proces nezničí prospěšné látky, ale je škodlivý pro patologické organismy. Kromě toho, během vaření, fazole slupka suší a listy, jmenovitě obsahuje lví podíl škodlivých prvků.

V obchodech se prodává mnoho druhů arašídů: solené, čokoládové, glazované. Pro nastávající matku je lepší takové lahůdky odmítnout, cukr, sůl a příchutě nepřinesou výhody ani jí ani dítěti, a kromě toho zvýší obsah kalorií. Ale zákaz není kategorický, 5-10 ořechů jednou týdně nepoškodí.

Nastávající matka může jíst arašídy pečené sama, aby uspokojila hlad nebo zabránila útoku nauzey. Léčba však může ve své čisté formě způsobit podráždění ústní sliznice, takže by bylo moudřejší předem rozmělnit jádra na saláty a dezerty. Hlavní věcí je nezapomenout, že porce ořechů by neměla být větší než dlaně.

Jako dezert můžete jíst 1-2 sendviče s arašídovým máslem. Zneužití této pochoutky s ohledem na její obsah kalorií nemá cenu.

Mimochodem, arašídové máslo lze připravit i samostatně: rozemelte 300–400 gramů smažených ořechů v mlýnku na kávu nebo v mixéru, přidejte 100 gramů tekutého medu, špetku soli a (pokud je to nutné) cukr. Výsledná hmota se znovu promíchá a přenese se do nádoby s pevným víkem. Tato pochoutka má velmi vysoký obsah kalorií, takže ji nelze jíst nejvýše dvě polévkové lžíce denně.

Jaké arašídy si vybrat?

Během těhotenství musíte více než kdy jindy věnovat velkou pozornost kvalitě produktů. Při nákupu arašídů musíte dodržovat následující pravidla:

 • nakupujte výrobek pouze v průhledném balení nebo podle hmotnosti;
 • pro dlouhodobé skladování je lepší koupit arašídy ve skořápce (lusky);
 • na povrchu ořechů by neměly být stopy hniloby nebo plísní;
 • když kupujete arašídy ve skořápce, musíte je zatřást, zvukový zvuk je známkou sušených ořechů, je lepší je neberet;
 • dobré arašídy by neměly být na dotek mokré;
 • vůně ořechů by měla být neutrální, ale příjemná.

Léčbu pro budoucí matku si můžete koupit pouze ve velkých obchodech nebo od důvěryhodných prodejců na trhu. Je známo, že chuť ořechů závisí na odrůdě.

Nezískejte největší jádra, mohou být bez chuti. Ale nejmenší indické arašídy, navzdory velikosti, mají velmi příjemnou chuť a vůni.

Arašídy nejsou nepostradatelné produkty, navíc mohou vyvolat alergie a přispět k získání dalších liber. Během těhotenství je lepší tuto pochoutku odmítnout, zejména ve třetím trimestru. Pokud se nastávající matka chtěla zacházet s ořechy, můžete jíst několik věcí.

Arašídy během těhotenství: jaké jsou výhody a jaké poškození to je?

Tento článek se zaměří na arašídy, nebo spíše na to, zda může být konzumován během těhotenství. Není žádným tajemstvím, že doba porodu dítěte je zvláštní doba, kdy nastávající matka čelí určitým omezením, a to i pokud jde o jídlo.

Přehled arašídů

Arašídy - velmi oblíbená pochoutka milovaná mnoha lidmi, z nějakého důvodu je často považována za ořech. Ve skutečnosti jde o fazolové plodiny, i když chemické složení je opravdu trochu jako ořech. Téměř polovina tohoto produktu jsou tuky a asi čtvrtina je bílkovina. Pokud nakreslíme analogii, bude podobné složení například u kešu. Arašídy jsou velmi bohaté na zdravé vitamíny a minerály. Jeho použití na jedné straně je dobré pro zdraví. Má však také kontraindikace..

Může arašídy během těhotenství?

Během těhotenství musíte být velmi opatrní při výběru stravy. Některá jídla mohou mít na vaše dítě negativní účinek nebo dokonce způsobit potrat. Lze tedy arašídy jíst, pokud jste v pozici? Co si o tom medicína myslí?

Lékaři dospěli k závěru, že by bylo nejlepší omezit spotřebu arašídů během těhotenství na minimum a v některých případech ji úplně vyjmout z nabídky.

Vše o arašídech s Elenou Malyshevou (video)

Vzdělávací video o výhodách a nebezpečích arašídů a také o tom, jak používat, vybrat a uložit zdravý produkt:

Výhody pro těhotné ženy

Tento produkt má skutečně bohaté a jedinečné složení. Obsahuje takové užitečné stopové prvky, jako je železo, měď, hořčík, draslík a další. Obsahuje vitaminy skupiny B (riboflavin, thiamin, PP), kyselinu askorbovou, vitamíny D a E. Toto je šampion v množství antioxidantů. Obsahuje také aminokyseliny nezbytné pro život lidského těla. Vědci prokázali své pozitivní účinky na zdraví. Skládá se z následujícího:

 1. Podporuje soustředění pozornosti a paměti. Chrání před rozvojem demence u dospělých.
 2. Dává energii, pomáhá vyrovnat se s hladem.
 3. Pozitivně působí na kardiovaskulární systém. Je schopen snížit krevní tlak díky vitaminu PP, který je součástí arašídů.
 4. Podílí se na ochraně mládeže a dlouhověkosti, chrání před škodlivými účinky volných radikálů.
 5. Pomáhá při průjmu.
 6. Vzhledem k vysokému obsahu bílkovin, který je nezbytný pro normální vývoj svalové tkáně dítěte, je vhodný pro vegetariány v poloze.

Jaké je nebezpečí arašídů během těhotenství?

 • Je jedním z nejsilnějších alergenů..

Pozor! Alergické projevy se mohou velmi lišit: od kožních vyrážek po Quinckeho edém. Jeho použití během těhotenství může v budoucnu u dítěte vyvolat atopickou dermatitidu.

 • Arašídy - těžký produkt pro trávení. Jeho použití může způsobit nepohodlí v žaludku a střevech, nadýmání, nadýmání.

Při zácpě by arašídy měly být vyloučeny z potravy, jak to stanoví.

 • Existuje celá řada chorob, v jejichž přítomnosti jsou arašídy v zásadě zakázány. Tento diabetes mellitus, dna, ateroskleróza, nízký krevní tlak, žaludeční vředy a erozivní onemocnění, obezita. Pokud tedy budoucí matka trpí některým z výše uvedených onemocnění, může jí tento produkt způsobit velkou újmu..

V případě špatných jaterních testů (ALT, AST, ALP) a / nebo svědění kůže by měly být arašídy úplně opuštěny, protože to ještě více zatíží již trpící játra ženy..

 • Arašídy jsou velmi kalorický produkt a během těhotenství byste měli pečlivě sledovat svou váhu. Nadváha může vést k obtížnému porodu a občas zvyšuje pravděpodobnost vzniku obezity u matky a dalších nepříjemných onemocnění.

Arašídy

Je konzumován surový nebo smažený. Je mnohem lepší, pokud je tepelně zpracováno. Pod vlivem teploty dochází ke zvýšení hladiny kyseliny p-kumarové, která je silným antioxidantem, navíc se zlepšuje její chuť.

Dodatečné informace. Arašídy by měly být skladovány při nízkých teplotách, takže bude lepší zachovat jejich vlastnosti..

Kromě běžné spotřeby jsou arašídy široce využívány při výrobě různých produktů..

 • Arašídové mléko Neobsahuje laktózu, takže je produkt oblíbený u lidí, kteří kvůli netoleranci nepijí pravidelné mléko. Také ho milují vegetariáni a ti, kteří se postí..
 • Burákové máslo. Velmi oblíbenou a chutnou pochoutkou je arašídové máslo. Může být použit při přípravě sendvičů a dezertů..
 • Arašídová mouka. Používá se při pečení pečiva. Často se používá v různých receptech na cukroví a dorty a také jako zvýrazňovač chuti..

Proč jsou arašídy nebezpečné? (video)

V tomto videu naleznete informace o tom, jak mohou být arašídy nekvalitní, a také tipy na výběr tohoto produktu:

Preventivní opatření

Těhotné ženy smějí jíst malé množství arašídů, pokud v anamnéze nejsou alergie, nemoci trávicího traktu a nemoci, které jsou založeny na metabolických poruchách. Byly již zmíněny výše. Musíte jíst jen několik ořechů denně, nezapomeňte poslouchat své zdraví.

Shrneme-li všechny informace, můžeme vyvodit jednoduchý závěr, že vše je v moderování dobré. Pokud jste zdraví, můžete si bezpečně dovolit jíst arašídy během těhotenství, ale nezneužívat je. Pak to bude prospěšné pouze pro vás..

Arašídy během těhotenství: výhody a poškození

Obsah:

Arašídy jsou velmi častým produktem. Druhé jméno je arašíd, ale přidává se k ořechům omylem, protože patří do rodiny luštěnin. Výhody - obsah kalorií a relativní levnost. Nejčastěji se vyrábí z arašídových svačinek zvaných "solené ořechy". Je to jeden z osmi potravin, které jsou považovány za silné alergeny. Riziko alergie vysoké.

I když jste před těhotenstvím jedli arašídy bez následků, přineslo vám to výhody a potěšení, kdo ví, že pokud tato forma alergie není pro nenarozené dítě typická, může jí jíst arašídy. Je možné, že poškození tohoto produktu na vývoj dítěte bude velmi významné..

Rané arašídy

Žena začíná „přitahovat slané“, použití takového jídla zmírňuje příznaky toxikózy. Balíček „solených ořechů“ bude pravděpodobně po ruce (prodávají se všude). Pokud není alergie, můžete jíst několik, ale pozorně sledujte reakci těla: pokud se stav zhoršuje, svědění a nevolnost se objeví, neměli byste experiment opakovat - arašídy pravděpodobně nebudou prospěšné. Preferujte přírodní domácí mírné okurky (okurky, rajčata, zelí).

Arašídy z pozdního těhotenství

Tělo vyžaduje výživnou a pestrou stravu. Když do své stravy přidáte arašídy, pamatujte znovu, že to není ořech, může být nahrazen.

Pokud stále chcete arašídy, pokud nemáte jiné možnosti doplnění stravy, zvolte syrové ořechy (nesolené). Neměly by být smažené (při smažení jsou některé živiny zničeny). Nezapomeňte loupat arašídy. Šupka obsahuje většinu látek, které způsobují alergie..

Proč těhotná žena chce arašídy?

 • Obsahuje hořčík, draslík, železo, fosfor. Vitaminy PP, B, E.
 • Dvanáct esenciálních aminokyselin a osm esenciálních látek (k dosažení denního požadavku je vyžadováno přibližně sto gramů).
 • Sto gramů arašídů má 550 kalorií. Snadno uspokojí hlad, stává se spolehlivým zdrojem energie v případě poruchy, lze jej považovat za přírodní sedativum.
 • Těhotné ženy potřebují hodně kyseliny listové - pokud to nestačí, je zde pokušení doplnit zásoby jakýmkoli způsobem, včetně používání arašídů.
 • Polyfenoly jsou silné antioxidanty, které podporují srdce a posilují krevní cévy..
 • Rostlinné tuky normalizují trávení díky mírnému choleretickému účinku.
 • Arašídy jsou bohaté na bílkoviny, i když nejsou zcela absorbovány a kyselina eruková má schopnost akumulovat se ve svalech, kloubech a kostech.

Co jiného jsou nebezpečné arašídy během těhotenství?

Zvyk uklidňujícího hladu pomocí solených nebo smažených ořechů je typický pro lidi, kteří nemají dost času. Ve stavu těhotenství obvykle zmizí. Žena se snaží jíst rozumněji. Měla by se však naučit jednoduché pravidlo:

ve složení arašídů jsou přítomny užitečné látky, ale riziko alergií způsobuje, že je tento přínos nejistý, arašídy byste měli před těhotenstvím opustit, nahradit je jinými podobnými produkty, včetně skutečných ořechů.

Pokud toto pravidlo nebude dodržováno, může být ohroženo zdraví matky a úplný vývoj dítěte.

 • Nastávající matka potřebuje stálou kontrolu hmotnosti. Obezita je škodlivá pro zdraví. Obézní žena má nové nemoci a samotné narození je komplikovanější. Zvyk jíst „ořechy“ je v tomto ohledu jedním z nejnebezpečnějších.
 • Alergie na arašídy není jednoduchá nepříjemnost. Je život ohrožující, způsobuje nejen svědění a vyrážku na kůži, ale v některých případech i anafylaktický šok.
 • U dítěte se zvyšuje riziko diatézy (atopická dermatitida). Toto onemocnění je dnes tak běžné, že je rozumné vyloučit jeden ze spolehlivých důvodů jeho výskytu. Pokud je tendence k diatéze dědičná (na straně matky nebo otce), je to prostě nutné.
 • Použití arašídů komplikuje průběh těhotenství. Nadměrný plyn, nadýmání - další tlak na dělohu. Porušení krevního oběhu vyvolává křečové žíly.
 • Je možné, že dochází k narušení krevního zásobení placentou a fetální hypoxií.

Pokud chcete arašídy v těhotenství stále hledat, poraďte se se svým lékařem. Potřeba je možná při anémii, křečích, poruchách trávení, ale je lepší léčit to vše pomocí produktů, které jsou užitečnější.

důležité Na otázku „Je možné jíst arašídy během těhotenství?“ je nejlepší odpověď pevně „ne“.

I když jste milovník arašídů, připravujících se na narození dítěte, vzdejte se ho. Uklidněte se tím, že si můžete užít potěšení a profitovat z ořechů po těhotenství a období krmení. Nedávné studie, do nichž byla zapojena velká skupina zdravotnických pracovníků, prokázaly:

dodatečné používání 30 gramů arašídů denně po dobu několika let, zejména ve druhé polovině života, snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních chorob, umožňuje žít déle.

Články O Neplodnosti